Új privát üzeneted érkezett!

Már másodjára nyitom ezt a témát,abban a hitben,hogy valaki majd csak jelentkezik :wink:
Nagyon jó lenne itt Magyarokat ismerni,akiknek kisgyerekük van.
Örülnék ha valaki jelentkezne
Betty

 
 


szai Betty!

Bär én nem Bécsben,hanem Mondseen,Salzburg mellett lakom,de jelentkezem,legaläbb biztatlak!!az én kisfiam jövö héten lesz 8 hónapos,Ádámnak hivják-nagyon szép a Léna név!!
remélem hamar välaszol valaki a közelböl,szia:Roni
 
 


Szia!
Örülök,hogy jelentkeztél,mégha messze is vagy :D
Neked nincs problémád ilyen téren????Lehet csak én vesztem itt el???Ha nem lenne a kislányom mindegy lenne,hogy ismerek e magyarokat,de igy nem tudom,hogy meg tud e tölem tanulni,ha csak engem hall beszélni :?
Neked a férjed Magyar????Ugy könnyebb lenne.
Holnap megyek babytreff-re,nálatok van ilyen????Hátha találok ott valakit,meg a Léna legyen gyerekek között.
Örülnék ha még irnál ha van idöd.Nekem sosincs :roll: de válaszolok mindenképpen.
Üdv
Bbetty

 
 

 
 

Szia Kedves Betty30!

Én ugyan Bp.-en lakom, de imádom Bécset:)
Szóval ezúton fejezném ki gratulációmat ahhoz,hogy Ti ott éltek!

Egyébként itt sem lehet ám olyan egyszerüen babás ismerőst találni,hiába van csak itt 2 kerületi topic, ha pl. nem a közvetlen közelben lakik valaki a kialakult társaságokhoz,akkor nem nagyon tud bekapcsolódni.

Vagy csak én nem:)

Szerintem , az ottani bölcsiknél tegyél ki magyar/német nyelvű 'hirdetést', hogy magyar anyukákat keresel.
Vagy játszóházaknál érdeklődj, biztos nem vagy ám egyedül!!!

Alig várom,h Fanni nagyobb legyen és elcipelhessem oda:)

Én igazából tavaly voltam életemben először-de nagyon megfogott.

Sok sikert,és elnézést,h pestiként belekotyogtam a topicodba!

***
Vendég
 


Betty
Mi mostanság gondolkodunk, hogy valahol külföldön kellene munkát keresni mert már itthon nyakunkig ér a víz... az egyik lehetőség Bécs volt... majd meglátjuk mit hoz az idő... azért is gondoltunk többek között Bécsre mert ott lakik Magyar ismerős...

Gyerkőink is nagyon hasonló korúak! :)


Sok sikert elöbb-utóbb biztos találsz magyar kismamát Bécsben elég sok Magyar család él.
Ha gondolod egy katolikus közösséget tudok ajánlani ahol vannak Magyarok is...

Kép
Kép
Kép
 
 


...beleolvastam a blogba... :(
...remélem már jobban van a kislány!... :(

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én sajnos nem Bécsben lakom, (Érden) de sokat járunk ki vásárolni, most vagyok 20 hetes, szeretnénk babakocsit venni, sokat néztünk már de egyik sem felelt meg! Esetleg tudnátok tippet adni hol lehet Bécsben, környékén szuper jó babakocsit venni?
Hogy vagytok - ez is érdekel!
Köszi mindent!

Anikó
 


Sziasztok!

Bocsánatot szeretnék kérni töletek,hogy egyikötöknek se válaszoltam,de azt hittem,hogy ez a topik bedöglött,mert mig nézegettem senki se jelentkezett.
Rendesek vagytok,hogy irtatok,remélem,hogy még be néztek ide és látjátok,hogy ha késön is de jelentkeztem.
Én nem tudom,hogy miért,de semmi idöm nem marad az internetre.Vagy az is lehet,hogy nem is akarom,hogy maradjon,hanem a Lénával töltöm minden percemet.Este meg még annyi elintézni való van,meg a páromat se hanyagolhatom.
Ha valakinek kérdése van Béccsel kapcsolatban,akkor arra kérem,hogy a betty.30@hotmail cimemre irjon,mert azt néha megnézem.De ide nem hiszem,hogy egyhamar bekukkantanék
Üdv
Betty

 
 


sziasztok,
januárban 3 hónapra Bécsbe költözöm a családommal, másfél éves a kisfiam, jó lenne majd találkozni magyar családokkal. ha van időtök irjatok, milyen lehetőségek vannak odakint: játszóterek, játszóházak stb. Minden érdekel :) üdv, Hortenzia
 


..
Vendég
 


Sziasztok!

En nemreg koltoztem ki a parommal es a 9 hos kisfiammal Becsbe,jelenleg a 20.keruletben lakunk.Orulnek ha talalnank itt ismerosoket,baratokat mert jobb ugye tarsasagban,mint egyedul:D

Udv:Dia
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Valaki jár még errefelé?

KépKép
 
 


Sziasztok !

Jó lenne újraéleszteni ezt a helyet ! :D

Györgyi Bécsből
Vendég
 


Szia Györgyi és a többiek! Én itt lennék....

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok! Ti merre laktok Bécsben? Mi a 10. kerületben!

KépKép
 
 


Szia Dudu!

Mi a 11ben.Mita lsz kint? n 6ve, a kisfiam itt született mrciusban.

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok! Mi most készülünk kiköltözni. van egy két éves kisfiam egy éppen 37hetes pocaklakó aki ha megszületik és minden rendben lesz vele mielőbb indulni szeretnénk, ugyanis apuka 3hónapja kint dolgozik nagyon jó szerződéssel, és mivel sok szempontból kiábrándultunk az országból, mindenképpen szeretnénk kimenni. A fő szempont hogy együtt lehessünk, új életet kezdjünk. most kezdem el összekaparni a dolgokat mert eddig nem volt jó a gépem és most kezdem a tudnivalókat keresni:) Ha tudna valaki segíteni, bárki akinek ideje van tanácsot adni, vagy tud albérletet stb... légyszíves írjatok. Előre is köszi Zsófi:)
szofkamami
Velence
 
 


Szia Szofkamami!

Albérletet nem tudok, de azon kívül bármiben segítek szívesen, ha tudok :)

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok!
Babee! Októberben lesz 1 éve,hogy itt lakunk. A kislányunk,már itt kezdte az ovit! Akkor te már biztos jól beszéled a nyelvet! :) Én sajnos nagyon küzdök vele,mert senki sem beszél velem a környezetemben németül. Viccesen hangzik,pedig így van. Az óvonő is Magyar,a boltban,vagy ahol esetleg megfordulok nem nagyon beszélgetek senkivel. Az alap dolgok mennek,de a folyamatos beszéd az még várat magára. Nincs valami ötleted,hogyan lehetne gyorsan megtanulni? Te hogy csináltad? Az az igazság,hogy haza biztos nem fogunk menni,így hát valahogy meg kell tanulnom a nyelvet.Örülök,hogy valaki egyáltalán jár még ebbe a topicba!
Milyen programokat szoktatok csinálni a kisfiaddal? Bár ő még elég picurka. Adhatnál néhány tippet,merre érdemes itt elmenni körülnézni,mert az igazság az,hogy nemigen voltunk még sehol,mert a férjem folyton dolgozik. Nagyon örülök,hogy írtál! :)

Szofkamami!
Én is szívesen segítek,ha tudok! :)

KépKép
 
 


Dudu Jó, hogy írtál :)

Hát én elég jól tudtam a brutális német tanáromnak köszönhetően már akkor is, amikor anno kijöttem, aztán beledobtak a mélyvízbe a munkahelyemen és muszáj volt beszélnem.

Babás programjaink annyira még nincsenek, Marci ezt még nem értékeli. Sokat sétálunk, múltkor pl Schönbrunnban+állatkertben voltunk, most hétvégén a Belvedere-ben sétáltunk. Szeretjük a belvárost is és jövő héten kezdődik a babaúszást Simmeringen.

Gyerekeknek itt annyi minden van! Mi is csak ketten megyünk erre-arra, mert apa dolgozik.

KépKép

Kép
 
 


Hát igen itt csak úgy tud jól megtanulni az ember,ha bedobják a mélyvízbe.
Ha fent vagy valamelyik közösségi oldalon szívesen bejelölnélek, vagy te engem. Így talán személyesebb lenne egy kicsit a beszélgetés,ha látnánk kinek is írunk! :)
Én fent vagyok Facebook-on és Iwiw-en is. Ha gondolod jelölj be! Jószelics Győzőné néven vagyok!
Szép napot!
Niki

KépKép
 
 


Hát igen itt csak úgy tud jól megtanulni az ember,ha bedobják a mélyvízbe.
Ha fent vagy valamelyik közösségi oldalon szívesen bejelölnélek, vagy te engem. Így talán személyesebb lenne egy kicsit a beszélgetés,ha látnánk kinek is írunk! :)
Én fent vagyok Facebook-on és Iwiw-en is. Ha gondolod jelölj be! Jószelics Győzőné néven vagyok!
Szép napot!
Niki

KépKép
 
 


Bocs, nem kétszer akartam elküldeni!

KépKép
 
 


Halihó!

Hú bocsi, h csak most értem ide!
Niki, Te még gyesen vagy?
Nagyon szépek a gyerkőcök! Én is győri vagyok eredetileg ;)

KépKép

Kép
 
 


Igen én még karenz-en leszek a kisfiammal 3éves koráig. De miért kérdezed?

KépKép
 
 


Mert én csak egy évet maradok gyesen. A kisfiad akkor nem jár bölcsibe ugye? Nekem be kellene már jelentenem a babámat, hogy legyen helye. Lányod magán v városi oviba jár? Körülnéztem, magánovikban már nem nagyon van hely....Most ez a téma nagyon foglalkoztat, ezért kérdezem :-)

KépKép

Kép
 
 


Szia!
Olyan kevés ideig maradsz otthon? Gondolom a munkád miatt. Mivel foglalkozol egyébként,ha megkérdezhetem?
Az én lányom a magyar oviba jár. Magyar az óvónő és a dadus is,de mindkét nyelven foglalkoznak a gyerekekkel. Azt nem tudom,hogy ez magán vagy állami-e,de csak az ebédért kell fizetni,úgyhogy gondolom államilag támogatott. Az biztos,hogy hely nemigen van. Itt is már csak várólista van.Még jó,hogy a kisfiamnak már lefoglaltuk a helyet.Pedig még elég soká megy. Bölcsibe nem jár és nem is szeretném ha járna. Ha érdekel a magyar ovi,akkor megadhatom a telefonszámot. Amúgy a 3. kerületben van Sebastianplatz 3. A 2. emeleten. Kovács Kitti az óvónő. Nagyon kedvesek. Mi nagyon szeretjük ezt az ovit! :)

KépKép
 
 


Hú nem is tudtam, hogy van magyar ovi, csak a magyar iskoláról hallottam. Most utána néztem a neten, ott van a szám is, köszi ;) A nyelv szempontjából viszont lehet, hogy jobb lenne egy német nyelvű ovi, de mindenképpen felhívom őket, még holnap. Rárakatom várólistára a babát. Még nem tudjuk, egyáltalán hol leszünk 1 év múlva, mert gondolkozunk azon is, hogy a határ mellé költözünk és ingázni fogunk. Nekem heti 1-2 nap nem gond,a párom meg kereshetne munkát a határ közelében.
Az a helyzet, hogy a gyes-t ha 1 évre igényeli meg az ember, akkor megkapja a fizetése 80%-át és ugye ez a nem mindegy. A cég, ahol vagyok nagyon családbarát, a gyes után csak heti 1-2 napra megyek majd vissza. Egészségügyben dolgozom.

KépKép

Kép
 
 


Szia Babee!
Mi nagyon szeretjük ezt az ovit! Én féltem volna csak német anyanyelvű gyerekek közé vinni oviba a lányom.Nem akartam,hogy kiközösítve érezze magát,mert nem érti mit mondanak a többiek és az óvónéni. Ebben az oviban is meg fogja tanulni a németet mire suliba megy,úgyhogy nekünk ez nagyon megfelel. Értem amit írsz a munkával kapcsolatban,de én inkább itthon maradok vele 3 éves koráig. Úgy gondolom szüksége van az anyjára egy ilyen kicsi gyereknek! De nálatok így jó,hogy csak heti 1-2 alkalommal fogsz dolgozni,mert az még nem olyan sok távol a gyerektől. De ez olyan dolog,hogy mindenkinek magának kell úgyis eldöntenie,hogy a saját családjának mi a jó!
Drukkolok,hogy sikerüljön bekerülni valamelyik oviba Szép hétvégét!
Niki

KépKép
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek szép napot kívánok !
Györgyi

:D :D :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2011.10.07 05:34-kor.
Vendég
 


:cry:
Vendég
 


Szia Györgyi!
:)
Írj egy kicsit magadról!

KépKép
 
 


Szia Györgyi!
:)
Írj egy kicsit magadról!


Öreg vagyok,mint az országút :-) ez elég kicsi volt ?
Korábban írtam már,de végül töröltem az egészet.
Vendég
 


Nem érdemes ide jönni,mert fényévente egyszer lép be ide valaki :-(
Vendég
 


Mégis minden nap belépek,mert a remény hal meg utoljára :-)
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakoznék...! :D

Valaki nincs esetleg a 20.,21.kerületből?
davita80
Budapest
 
 


nem néz be ide senki csak én
Vendég
 


Hát akkor Neked Szia! :))
davita80
Budapest
 
 


Szia !

Te a 21.kerületben laksz ?
Vendég
 


Nem, egyelőre csak készülünk költözni, a férjem ott dolgozik és a 21.kr-ben lakik.
A jelenlegi albérlet kicsi ahhoz, hogy oda költözzünk. Nehéz találni olyat ami megfelelő.
Te hogy érzed ott magad?
davita80
Budapest
 
 


Sziasztok!
Mi a 10. kerületben lakunk. Pont most 1 éve,hogy ide költöztünk!
Örülök,hogy egyre többen írnak ide!:)

KépKép
 
 


Én nagyon szeretek itt lakni,mert a közelben van egy piac (brunnenmarkt) és a környéken minden bevásárlást gyorsan meg tudok oldani.Amúgy az utcák koszosak és nehéz magassarkú cipőben menni a kockaköveken,de nem szeretnék innen elmenni. Szeretem a nyüzgést,mert budai vagyok,szinte olyan,mint otthon.
Vendég
 


Szerintem,ha hetente egyszer benézünk ide mindannyian,akkor jönnek majd mások is.
Örülök NEKTEK !
Vendég
 


És mióta laksz ott? Buda melyik részén laktál?
davita80
Budapest
 
 


ÉS te is szeretsz ott élni? Nem hiányzik a magyar nyelv?
davita80
Budapest
 
 


...dudunak szól az előbbi...de ez egyértelmű :lol:
davita80
Budapest
 
 


Hát így nem túl érdekes fórumozni...:((
davita80
Budapest
 
 


4 hónapja jöttem ki a páromhoz.Budán a második kerületben laktam.
Elnézést,ha mostanában ritkábban nézek be,de német nyelvtanfolyamra járok !
Vendég
 


Ígérem,amilyen gyakran tudok,benézek !
Nekem nagyon hiányzik a beszélgetés,persze itt a párom,akit nagyon szeretek,de mégis...
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron