Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!

Mostanában nagyon fáradt vagyok, de lehet, hogy ez a munka miatt is van...a nagy nyári szünet után ismét dolgozni kell... :wink:

A hasam esténként fájdogál, de gondolom ez normális...mondta a doki, h ha görcsölök vagy vérzek azonnal menjek a kórházba és már jön is be...
Remélem ilyen nem lesz... :roll:

Hogy vagytok?
Már nem tart sokáig ez a meleg...

Pussz mindenkinek!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Szia Iner!

A természetes és érthető, hogy mostanában fáradt vagy. Most alakulnak ki a piciben a legfontosabb szervei, amihez kell az energia tőled.
Pihenj sokat, ne foglalkozz azzal, hogy ha munka után - szokásodtól eltérően - lepihensz és még el is alszol. Én nagyon sokat aludtam az első hónapokban ( persze akkor amikor éppen nem öklendeztem) Nekem nagyon jól esett a pihenés és a magamba fordulás ekkor.
Remélem igy a görcsölések is abba maradnak nálad.

Vigyázz magatokra. És írj bátran.

Üdv. Ági
 
 


Sziasztok!

Iner!
Örülök,hogy minden rendben.
A fáradtság majd elmúlik az első trimeszter végére.
Hol dolgozol?

Ági!
Nem is mondtam,volt nálam az Orsi és mesélte mit fog csinálni :wink:
Te tudtad?
 
 

 
 

Sziasztok LÁnyok!

Megjöttünk Németországból és szeretném elmesélni nektek milyen nagyon jó helyeken jártunk! Ha úticélt kerestek, ide érdemes elmenni!

Münsterben kezdtünk, ahol egy teljes napot töltöttünk a Playmobil parkban. Szószerint az elsők között mentünk be nyitáskor (9 óra) és úgy lapátoltak ki minket este fél 8-kor. Minden Playmobil-téma (kalózhajó, dinók, várkastély, dzsungel, hableány, farm, western világ, stb.) megépítve nagyban a szaabdtéren mindenféle játékkal kiegésztve. Pl. a várkastélyba feljuthattál kötélhágcsón vagy mászófalon vagy a függőhídon keresztül esetleg a földalatti labirintuson át is. A Western részen volt aranyásás és aranymosás, a farmon traktorverseny és tehénfejés, azután egy kötélhágcsó labirintusban nevezetes pontokat kellett felkutatni, meg egy többtízméteres vízzel töltött hosszúkás medencében minden hajótípust és egyéb vizijátékot lehetett kipróbálni. De fajtánként vagy 15-20 darab játékot képzeljetek el. Volt egy hatalmas, kb. 4 sportcsarnok nagyságú fedett épület ahol ugyancsak felépítettek mindenféle Playmobil épületet és a gyerekek szabadon játszhattak az összes modellel. Anna és Sára egyszerre vagy 4 babaházban építkeztek, Dávid pedig a cirkusszal meg a markolókkal, stb. játszott. Apjukom meg én csak ültünk a lépcsőzetesen kialakított kávézórészen és gyönyörködtünk a gyerekekben. Enni is olcsón lehetett a parkban, gyerekmenüket Playmobilos játékkal és pohárral kiegészítve.

Másnap az állatkertbe mentünk el. Ott is egy teljes napot töltöttünk el. Volt delfin-show és fókaetetés. Üvegfal mögül néztük a birkózó jegesmedvéket és az úszkáló pingvineket. Persze oroszlán és növényevők is voltak, ahogy szuper játszótér és sok-sok hangulatos, nagy fákkal szegélyezett gyalogösvény az egyes ketrecek között. Emelkedőkkel, így jól kifáradtunk a végére :-).

Harmadnap Ruhpoldingba mentünk egy családi parkba, ahol mesejeleneteket lehetett megeleveníteni gombnyomásra. A sárkány valódi lángot fújt a páncélos vitézre és sok-sok szellemes, felnőttek számára is élvezetes játék volt. Lőttünk nyíllal nyuszifigurákra és csúzlival egerekre. Volt csúzda, hinta, elvarázsolt bánya és kötélhinta. A kedvencünk Tamással a hordós célbadobás volt, ahol számolta a gép egy perc alatt hány labdát tudsz a hordókba dobni, úgy, hogy azok teteje ritmikusan fel-le csukódik közben. Talán nem hangzik nagyon izginek, de nagyon élveztük a pályacsúcsok felállítását.

Végül levezetésképpen gyönyörű hegyek között autóztunk Ausztriában Linz és Melk között. Bboboztunk a gyerekkel, őzeket etettünk .

Nagyon jó programok voltak. A gyerekek persze hozták a formájukat, elég nehezen viselték a köztes időket, utazást és a szállodát vagy a vacsoráknál a várakozást az ételre. Meg kicsit hangosak, hiszen itthon nagy térhez és nulla falszomszédhoz szoktak. Meg persze nem voltak nagyon hálásak sem, hiszen nem tudják felmérni mennyire nagy "cucc" delfint nézni Európában.
De szerintem nagy élmény volt. Bár Tamásnak most kell azért egy kis idő mire újra rá tudom venni egy közös utazásra :-).

Mondjuk most már nekem is hiányzik a suli és az ovi. Vgaiys inkább egy kis rendszeres, kiszámítható idő, amit a nyugodtan a saját dolgaimmal tölthetek. Már készülni kéne a játékboltban a karácsonyra is. Csinálunk egy kis akciót és klassz új játékokat akarunk hozni. Nézzetek be Ti is majd! Ránkfér egy kis forgalombővítés, ha meg akarjuk tartani a boltot.

Tényleg, láttam, hoyg átalakult az Erzsiék kávézója. Tudja valaki, hoyg még az övék egyáltalán? Mi lehet vajon velük?

Orsi! Mi ez a titkolózás? Mit csinálsz? Belevágsz Te is egy gyereknapközibe? Írj!

Iner! Gratula a babához! Ez egy igazán nagy kaland,élvezd ki! Hagyd magad kényeztetni mégha nem is érzed azonnali szükségét, utána úgyis a gyerek lesz a központ. Imádtam a terhességeim elején, hoyg még csak én tudtam micsoda kis kincset őrzök a szívem alatt, a többiek még nem tudták/látták és csupa-csupa érdektelen dolgokon paráztak, ami a ygerekvárás fényében tök érdektelenné lett. Pá-pá munkahelyi stressz. Ha kismama vagy, helyére kerülnek a dolgok a fontossági sorrendben.

Ha sikerül, teszek majd fel képeket, bár ebben én elég ügyetlen vagyok.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy eddig nem jelentkeztem, de a munkában nagyon elfáradtam...most indult a sulikezdés, gyógypedagógus vagyok és eléggé leszívtak a gyerekek....
Nem győzök pihenni...:)
Még mindig elég fáradékony vagyok, meg is jegyezték a suliban is...a hasam mostanában nem fáj, inkább az émelygés erősödött...félek jön az a bizonyos korszak... :wink:
De nem baj, a babáért mindent!

Már várom a következő uh-t, már lesz szívhang is, remélem minden rendben lesz a babával...

Ti hogy vagytok?

Pussz mindenkinek!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó és rossz hírem is van, melyikkel szolgáljak először? :wink:
Fő a pozitív hozzáállás, kezdjük a jóval:

Visszavesznek dolgozni januártól!!! Nagy dolog, lassan 4 év itthon töltött idő után :D Lehetséges hogy hamarabb is tudok kezdeni, de az még elválik.
A rossz hír: bölcsikeresés... Dorcsi decemberben lesz 2 éves. Győrszemerén nincs bölcsi, Téten pedig már nincs hely, Győrbe meg már a megszületése előtt be kellett volna iratni. Sőt, még az is előfordulhat, hogy ovit is kell váltani Ninának, mert itt fél 5-ig van csak nyitva.... Szóval nehéz ügy lesz... bölcsi és ovikeresés együtt...
Van esetleg valakinek bölcsödei kapcsolata, aki tud segíteni bekommandózni Dorcsit? Győri lakcímet tudok szerezni, átiratkozunk anyósomhoz.

Esetleg valakinek tapasztalata hogy is kell ezt ügyesen intézni?

Muszáj visszamennem dolgozni, egyrészt magam miatt, másrészt anyagi okokból. Viszont a büdzsé nem bírná ki a külön fizetős rendszereket, többek között a családi napközis árakat sem :(

Egyébként jól vagyunk, csak elhavazódtam az itthoni csip-csup ügyekkel.

Iner, gratulálok, szuper érzés kisbabát várni! Bár a kezdeti időszak nem hiányzik, nálam émelygés volt minkét csajnál, iszonyú volt!!! De hátha megúszod, az is megtörténhet, nem igaz? :)

Piros, tudod mit? Én nem is a gyerekek, hanem magam miatt szeretnék eljutni az általad felvázolt körútra! :lol: Iszonyúan élvezném azt hiszem!

Bea, Veletek mi újság?

Ági, szurkolok hogy összejöjjön a létszám! Tuti meglesztek, olyan kevés hely van a bölcsikbe-ovikba. Gondolom azért néhányan megengedhetik maguknak! Képzeld el, Téten az oviban bent van családi napközi, és teljesen ingyenes! Ha jól értettem a kistérség segítségével, de hogy a költségeket ő vagy az önkormányzat állja-e, azt nem tudom.

Zsu, nem volt semmi Krisz szülinapja! Az ugrálóvár szuper volt, és ahogy láttam Kitti kisasszony is igen élvezte. Jó súlycsoportban van a csajszi, Dórikánkat egy sallerral kiütné simán :lol: Pedig képzeld, már 10 kiló 40 deka a kiscsaj :lol: Azt hittem sose lesz 10 kiló! Decemberre remélem elérjük a 10,5 kilót is! :lol: A torták is remekül néztek ki, de sajnos beindult a nyálelválasztásom, így nem tudtam sokáig nézni őket, mert súlyos édesség-ehetnékem támadt ;-)
Nálunk ma kezdődött az ovi, felújítás miatt késett néhány napot a nyitás. De olyan furcsa hogy csak 1 gyerkőc van itthon. Sokkal kisebb a zajmennyiség :lol:

Orsi, mit fogsz dolgozni? Most már az egész topic ég a vágytól hogy megtudja!!!

Puszi Lányok, szép napot mindenkinek!!!

Eszti

Kép
Kép
 


Szia Eszter!
Szerintem Győrben is olcsóbb lenne a családi napközi ha az önkormányzat nemcsak elvileg támogatná. Így viszont minden költséget a működtetőnek kell ki gazdálkodnia. Hozzá teszem, hogy egy minimálbéres keresettel sem tudunk "árban" versenyezni az intézményes rendszerrel. Viszont előnyünk a rugalmasság (időben, ellátásban) és a kiscsoportosság, ami lényeges lehet a piciknek, akik először válnak el az anyukájuktól hosszabb időre. Valamint a betegségek terjedésének, elkapásának esélye is arányosan kisebb, mint a nagy csoportoknál. A kapcsolat is személyesebb a csöppségekkel valamint a szülőkkel.
Persze értem, hogy egy átlagkeresetből nehéz finanszirozni ezt a fajta ellátást.
Téten szerintem a szülőknek azért ingyenes, mert a helyet és annak rezsiköltségét az önkormányzat (állami támogatással) finanszírozza, plusz mint kistérségi társulás külön támogatással a bérköltséget is megkapja, kiegészítve a normatív támogatással.

Ha ezeknek a támogatásoknak valamelyikét megkaphanánk akkor mi is kisebb térítésidíjjal tudnánk számolni.

Drukkolok nektek, hogy találjatok megfelelő helyet.
Milyen nyitva tartású intézmény lenne jó nektek (óvoda, bölcsöde)?
Ennek ismeretében próbálok nektek segíteni.

Piros!
Irigykedem a kalandotok miatt. Legközelebb ha mentek vigyetek el engem is.

Bea!
Köszönöm a segítségedet.

Zsu!
Szuper szülinapot szerveztél, csak tátottam a számat a képek láttán. Gratulálok. Mi újság a munkával? Tanulással?

Orsi!
Rajtad a világ szeme!

Bogi!
Mi újság?

Üdv. Ági
 
 


Sziasztok!

Esther!

Sajnos nem maradt el az émelygés, már 2 napja szenvedek tőle... :roll: sokszor már jobb lenne, ha kijönne, talán megkönnyebbülnék, de nem akar...remélem nem tart majd sokáig...ma a fejem is nagyon fájt...de nem mertem bevenni semmit... :wink:

Remélem ti jól vagytok!

Pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Ági, értem amit írsz, sőt anno én is nézegettem mi a családi napközi előfeltétele, és hát finoman szólva nem lehet belőle meggazdagodni... És nekem szerintem átlagkeresetem van, magyarán ha Dóri családi napközis lenne és bejárnék Győrbe autóval minden nap, akkor kb. 30 e Ft maradna tisztán... Akkor inkább otthon maradok GYES-en, és kb. ugyanennyit megkapok :cry: Én baromi szívesen vinném kis létszámú családias közegbe, ha csak ezen múlna!
Persze mindez nem kesergés, ez van, elfogadtuk, inkább az a borzasztó hogy muszáj nektek és a többi családi napközisnek annyit elkérni amennyit, mert különben nem tudtok fennmaradni, és állami oviba/bölcsibe nincs hely... A szülők meg szinte kész helyzetben vannak...
8-tól 5-ig tart egyébként a munkaidő. Igyekszem fél 5-re redukálni az enyémet :-)

Iner, együttérzek! Én hányni sosem hánytam, de állandó émelygésem volt. Ugyanezeket gondoltam mint Te. Ninával a 13. hétig, Dórival a 17-ig kínzott a rosszullét. Nekem az segített, ha szinte folyamatosan csipegettem a szénhidrátot. Ugyanis evés közben kutya bajom sem volt :lol: Igaz, így Anival összesen 16 kilót, Dórival 20-22 kilót szedtem fel :lol: Rennie-t próbáltad már? Van akinek bejött? Vagy van valami homeós bogyó, de sajnos a nevét nem tudom...

Pussz

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Esther! Igazad van, nekem is akkor, jobb, ha eszem valamit, vagy csipegetek...de félek nagyon, hogy sokat szedek fel a terhesség alatt, mert amúgy sem nádszálként kezdtem, és elég hamar feljönnek rám a kilók sajnos...
Rennie-t nem próbáltam, igazából nem tudom szabad-e egyáltalán ilyenkor... :roll:
Csak kibírom valahogy még azt a pár hetet....tudjuk miért kell kibírni és így nem is olyan szörnyű.... :wink: :lol:

A családi napközi szerintem is jó dolog, de tényleg nehéz ilyen anyagi körülmények között...előbb utóbb váltani kell ezen a rendszeren, mert a két év nagyon hamar eltelik, amig most otthon lehet maradni a babával és valahova be kell majd adni...tudom ez így szörnyen hangzik, de sztem az állam erre nem igazán készült még fel... :roll:

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Iner!
Ha szerencséd van ( és miért ne lenne) a 12.hét végére elmúlik az émelygés. Az már nem sok idő..Renniet nyugodtan szedhetsz, gyomorégés ellen kifejezetten azt tanácsolják a kismamáknak, vagy az Espumisan-t. Én nagyon fejfájós vagyok, ami a terhesség ideje alatt nagyon felerősödött, Algopyrint szedtem, azt is lehet.
Gyógypedagógus vagy? Szép hivatás. Megkérdezhetem, hol?

Piros!!
Nagyon szuper lehetett nektek ez a nyaralás! Hihetetlen micsoda helyek vannak, és alig hallani róla. Gyerekeid lehet hogy nem tűntek túl hálásnak, de azért hidd el, ez a legnagyobb dolog, amikor élményt adsz nekik!! Milyen messze voltatok?

Eszter!!
Szííaa!! Ritkán adsz hírt magatokról! Örülök hogy lesz melód, és persze sajnálom hogy nem megy könnyen a bölcsikeresés. Sajna ötletem nincs, kár hogy drága a családi napközi.
Dórika akkor, súly tekintetében nem ütött a nővérére, ugye? Mert azért rajta volt husi. Hát, Kitti, igen, 12 kg.....ő viszont totál követi Kriszt. De már nem parázok rajta, látom, hogy tényleg lemegy egyszer, kisfiam se duci már. Nekem is fura, hogy ketten vagyunk itthon, csajszika nem is nagyon akarja feltalálni magát.

Ági!
Köszi a dícséretet!! Mi jól vagyunk, remélem veletek is minden oké. Mi van végül is a napközivel? Összejött a létszám? Működtök?
Munka: húzom-halasztom. Decembertől nekem is lépnem kéne, de hát, írtam már, szívesebben lennék még egy évet Kittivel. Pedig Tamás nagyon sürget, elkelne a segítség a cégnél. Angolra járok még, lehetne lassan középfokúzni, de ahhoz nekem több idő kéne, hogy néha tanulni is tudjak..

Orsi!!!
Mi újság veletek? Hogy van Zsezse? Mit fogsz melózni? Mesélj!

Bogi!
Hogy vagy? Mi történik veletek mostanában?

Bea!
Remélem gyerekek jól vannak, elkerülik őket a betegségek.

Üdv: Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Úgy látom megint pörög a topic :lol:
de azért igyekszem lépést tartani :lol:
Hát elkezdődött ugyebár az ovi, és nem tudom hogy tudom ezt csinálni, de egy gyerek mellett sem haladok rendesen a dolgaimmal :( Most már tutira bennem van a hiba :roll:
Ti hogy csináljátok?
Merthogy én akárhogy is igyekszem, vagy folyamatosan pakolok és takarítok, de akkor nem jut időm rendesen Dórira és Anira, vagy csak este pakolok - már persze ha van rá energiám - akkor viszont menthetetlenül úszik a lakás. A vasalásról meg aztán ne is beszéljek, hegyekben áll, általában heti egyszer van rá érkezésem, akkor viszont 3 órákat is elvasalgatok...
És ne kérdezzétek, fogalmam sincs hogy januártól hogy fogom tudni mindezt munka mellett csinálni.
Nincs mese, nyerni kell a lottón, akkor viszont tuti bejárónőt fogadok 8)
Képzeljétek, januártól beveszik az oviba Dorcsit, így egy helyre kell vinnem őket, halleluja!!! Nagyon rendes az óvodavezetőtől! Már "csak" azt kell tisztázni, hogy fél 5-től 6-ig ki fog felügyelni a két gyerkőcünkre...
Vasárnap pedig megfáztam, irtóra fáj a torkom és a hátam... Dorcsi még most is taknyos, és ma reggel Ani is orrfolyós lett :(
Ti hogy álltok a betegséggel?
Zsu, kilábaltatok már a megfázásból?
Írjatok hogy mi van Veletek!!!

Puszi Nektek!
Eszti

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Már régen voltam itt, nagyon elfáradok mire hazaérek a suliból...

Zsu!
A Radóban dolgozom.. :)

Hétfőn voltunk uh-on...csodálatos volt...már 13mm-es a pocaklakónk és ritmusos szívműködése van (ahogy a doki mondta), szóval láttuk, ahogy a dobog a pici szíve....hallani sajnos nem hallottuk, mert hüvelyi uh-t csinált... :wink:

Tegnap óta viszont itthon fekszem, mert megfáztam picit, és jobbnak láttam kifeküdni, int így dolgozni, nehogy felmenjen a lázam, mert az elég veszélyes...de szerencsére nem ment fel..azért lekopogom...de úgy néz ki, hogy már csak szeptemberben dolgozom...
Jó lesz végre már csak a pocakra koncentrálni...nő is rendesen, pedig ilyenkor állítólag még nem is látszik....nekem igen, de amúgy sem voltam soha vékony alkat, talán azért... :lol:

Na, kicsit hosszúra sikerült!

Remélem mindenki jól van!

pussz Nektek!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki megvan, és többé kevésbé egészséges.

Iner üdv köztünk! Náthád rendbejött?

Eszti
Te is meggyógyultál már? Jó, hogy a gyerekek egy oviba fognak járni. Babysitterben gondolkoztatok már? Ha minden nap vigyázni kell a lányokra, talán nem a szokásos díjat kérné. Itt volt óvonők és dadusok el szoktak ilyesmit vállalni.

Piros
Írigyellek a kirándulás miatt! Én nagyon szeretem Németországot, és ott kicsit fejlettebbek a gyerkőcparkok. :) Csináltok még játékbemutatókat?

Ági
Bejöttek a számításaid? A barátnőmék megcsinálták a tanulmány, a bölcsikről és családi napközikről, ha gondolod átküldöm neked. Kicsit terjedelmes, így még én se értem a végére.

Bea
Kyra nem bánta, hogy nem ment iskolába? Marcell, hogy van?

Bogi
Jó volt látni benneteket, már nagyon nagyok a lányok!!

Zsu
Lehet, hogy rendezvényszervezőnek kellene menned? Biztos mindenki élvezte a Krisz szülinapját!!

Mi is túlvagyunk egy szülinapon. Elég jól sikerült, Zsezse azt mondta, hogy az volt a legjobb, hogy itt voltak a barátai és játszhatott velük.
Sajna nekem még mindig nincs normális munkahelyem, csak normálatlan. Vasúton utasellátóban dolgozom alkalmanként, járok Frankfirtba, Velencébe, Hamburgba.
Amit a Bea említett, az az, hogy csináltunk szentivánon egy egyesületet, amely játszóházat, gyerekfelügyeletet, kézműves foglalkozásokat, nyelvoktatást, fejlesztéseket fog csinálni. Sajnos még a bíróság nem jegyezte be az egyesületet, így nem tudtuk még elindulni. Egy foglalkozást én is fogok csinálni, Népek meséi címmel. Semmi extra, népmeséket fogok olvasni, és népzenét hallgatunk, meg persze pár szót mondok majd az országról, ahol járunk. A nyitónapunkra szívesen láttunk majd mindenkit!! Csak még nem tudom, hogy mikor lesz. :cry:

Röviden ennyi.

Csók: Orsi

Kép
 
 


Sziasztok!

Orsi, ez szuper! Mindenképpen írj még az egyesületről, szerintem sokakat érdekel! Sőt, az egyik barátnőm nagymamája szentiváni, gyakran jár ki hozzá, biztos ő is szívesen ellátogat hozzátok! Lesz honlapotok ahol utána lehet nézni a programoknak?
Teszel fel képeket a szülinapról? Hány vendégetek volt? Nem purcantál ki nagyon?
Egyébként valószínűleg óvónőket fogunk megkérni a gyerekvigyázásra, csak azért úgy nem az igazi, mert mégiscsak kiadás, még ha nem is fog olyan sokat elkérni.
Hogy kell elképzelni ezt a vasutas melót? Mi az az utasellátó? Komolyan, én utazom vonattal, igaz nem külföldre, de lövésem sincs mit csinálhatsz :lol: Mennyi ideig vagy távol ilyenkor?

Iner, jobban vagy? Sokan betegek ebben az időszakban. Minket még elkerült, de a szomszéd gyerekek egy napig voltak lázasak, aztán köhögtek, tüsszögtek... Vettél be végül is gyógyszert? Rosszullétek?

Megvolt már mindenkinek a szülői? Nekünk tegnap volt, és egy kicsit kiakadtam.
Kihangsúlyozták az óvónők, hogy nagyon sok a kicsi, főleg hogy sokan már 2,5 évesen ovisok, így nehéz dolguk van. Hát Dóri alig múlik majd 2 amikor menni fog hozzájuk, képzelem mekkora lesz a boldogság. Talán a vezetőséggel kellene beszélni, nem az anyukákban lelkiismeret-furdalást okozni, ugyanis nem kötelesek 3 éves kor alatt bevenni gyereket az oviba. Ez az ő döntésük, de akkor ne rinyáljanak miatta. Értem én az ő problémájukat, biztos nem könnyű a helyzetük, de sajnos mi képtelenek vagyunk más megoldást találni az elhelyezésre. A csoportban egyébként 24 gyerek van, és a gyerkőcöket maximum háromnegyed négykor elviszik délután, hozni pedig a 70%-ot nyolc óra után hozzák. Anyukámék csoportjában Érden 30 gyerek van, és reggel hattól este hat óráig nyitva van az ovi. Attól tartok, hogy Anin és Dórin fog lecsapódni mindez a későbbiekben.

Na, megint szómenésem van... Hiába, alszik Dorcsi :-) De már asszem nem sokáig :-(

Puszi Mindenkinek!!!
Eszti

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni így ismeretlenül. Mostanában költözünk a környékre és a következők érdekelnének.
HOgy van-e Győrben játszóház és hol? Van-e családi napközi és hol? Mennyibe kerül ott az elhelyezés? Van-e babaúszás? Vagy baba-mama torna? Vagy bármilyen foglalkoztatás?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Sziasztok,
M. Kitti
 
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni így ismeretlenül. Mostanában költözünk a környékre és a következők érdekelnének.
HOgy van-e Győrben játszóház és hol? Van-e családi napközi és hol? Mennyibe kerül ott az elhelyezés? Van-e babaúszás? Vagy baba-mama torna? Vagy bármilyen foglalkoztatás?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Sziasztok,
M. Kitti
 
 


Szia Kitti!
Családi napközit most indítok, ha érdekelnek a részletek kérlek add meg nekem az elérhetőségedet és keresni foglak. Az én elérhetőségem 20/9557-938.
A többi kérdésedre is tudok válaszolni.

Várom visszajelzésedet.

Üdv. Ági
 
 


M. Kitti!

Ezt böngészd, én is most nézegettem, szerintem egész jó programok vannak:
http://www.vidamkolykok.hu/

Üdv: Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Hát megjött a várva várt...
Már két napja rendszeresen meglátogat reggelente a rókakoma...
És nagyon kimerülök tőle...pedig még jövő7en is mennem kell dolgozni a suliba...már nagyon fáradt vagyok!
Tegnap voltam védőnőnél, alacsony a vérnyomásom, 85/60...ezért fáj annyit a fejem, de ma reggel sem maradt meg bennem a tejeskávé, most ittam egyet kicsit később, remélem segít és nem lesz gond...
Holnap reggel megyek vérvételre...szorítsatok....

Szerencsére ma csak fél 2re kell mennem, de húzós délután lesz, mert hallgatók jönnek a főiskoláról megnézni a napközit


Remélem mindenki jól van!

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Néha olvasgatlak Benneteket.

Iner, gratula a pocaklakóhoz!
Nekem babásan a jéghideg cuccok jók voltak, pld. fagyasztott gyümölcsök.Enyhítette az émelygést.

Piros, nagyon szép helyeken jártatok!
Biztos sikerül képet tenni!
Vendég
 


Hú, most jut eszembe, egyáltalán emlékszik még rám valaki???? :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Ma megvolt a vérvétel...azt mondták, hogy egy hónap az eredmény :shock: :?
Ez lehetséges? Nem egy hét szokott lenni???
A liezenben voltam....

Remélem mindenki jól van...

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Iner, 1 hónap???? Az durva...
Szerintem kérdezd meg a védőnőt.
Most mit néznek a vérből?
Vendég
 


Sziasztok!

Iner
Az 1 hónap tényleg 1 hónap! Főleg a Hepatitis szűrés eredményére kell sokat várni, lehet, hogy a többi 3 hét alatt megjön. Nekem az első terhességemnél a Hepatitis eredményére több, mint 4 hetet kellett várni.
Néznek még ellenanyagot, vércsoportot, általános vérképet.
 


Sziasztok!

Akkor tényleg azért lesz 1 hónap, mert ezeket nézik nekem is, meg még kértünk toxoplazmát is....
Köszi, hogy írtátok...

Már nagyon várjuk a szerdát, megyünk uh-ra...
Szerintetek az lehet, hogy az uh alapján a doki 1héttel idősebbnek gondolja a terhességemet?
a down-kór szűrésheez csak a 12. heti uh jó, vagy jó a 11-12 hét közötti is?
Mert mikor megyünk szerdán akkor leszek 11 hetes és 4 napos...

Remélem mindenki jól van!

Sok pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!
Kitti!
Nem kerestél. Azért közbe leírom, hogy a babaúszásra több helyen is van lehetőség Győrben, péntek illetve szombati napokon, a pontos időpont a baba korától és "vizijártasságától" függ. Én amit javasolok neked a Dunapartrezidencián van péntekenként délután, illetve a igény van rá akkor délelött is, korosztályos bontással babaúszás 3 hónapos kortól kis óvodás korig. Vizhez szoktatás, merüléstől egészen az uszás oktatás alapjaiig. Ha esetleg ez az időpont nem jó akkor még szombatonként van két helyen is. Jelezz vissza hogy melyik a jobb nektek és úgy írok még információkat.
Baba foglalkozások még a gyerekek házában is vannak, a honlapjukon meg tudod nézni részletesen is.

No egyenlőre ennyit, majd még jelentkezem.

Üdv. Ági
 
 


Iner
Én a 13. héten voltam UH-n, de biztos, hogy jó a 11 + 4 is! Drukk az UH-hoz, majd jelentkezz, hogy mi volt. Én ugye a 13. héten voltam, és nekem már akkor mondta, hogy kisfiú lesz, de persze úgy, hogy ez még nem biztos. :-)
 


Sziasztok!

Éva vagyok. Van egy kislányom, Luca, 4 éves múlt augusztusban, és egy kisfiam, Gergő, ő szeptemberben múlt 1.

Bocs, hogy bepofátlankodom, de lenne egy kérdésem, hátha tudtok segiteni:

Tudna valaki jó gyermekpszichológust ajánlani Győrben? Vagy lenne valami ötletetek, mit tudnék csinálni a lánykámmal?

Lucikám nagyon nyitott, csörfös, vagány kis csaj volt, egészen egy évvel ezelőttig. Aztán egyszerre jött az óvoda kezdés, a tesó születése, bár úgy érzem felkészitettük, sok lehetett neki ez igy együtt... Teljesen bezárt, szorong mindentől, idegenek elött totál lebénul. Bújik a fenekembe, hihetetlen szégyenlős, nem hajlandó megszólalni. Először azt hittük, most ez ilyen korszaka, majd túl lesz rajta, kinövi, de már egy éve tart.... Az a baj, hogy még az óvónőkkel sem hajlandó kommunikálni... Sőt, szűk családi körön kivül senkivel... A kis barátaival jól elvan, de idegen gyerekektől is fél...
Sajnos nem arról van szó, hogy ő egy szégyellős gyerek, ez úgy érzem több annál... Tegnap pl. voltunk vásárolni, a parkolóban rámosolygott egy bácsi, kedvesen szólt hozzá, mire ő annyira megijedt, hogy leült a földre, kapaszkodott a lábamba, negyed órán keresztül keserves sirásba kezdett..... Ez volt a csúcspont, ennyire durva szitu nem volt eddig... A szivem szakad meg, úgy segitenék neki, de nem tudom, hogyan... És látom, őt is mennyire zavarja ez...
Szóval ha tudnátok valakit ajánlani, vagy lenne valami ötletetek, szivesen venném....

Köszi:
Évi

(bocs, de nincs hosszú i betűm)

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem, de nagyon rossz napokat éltünk át....
Géphez ülni sem volt kedvem, így nem is tudtam követni, hogy kivel mi történt mostanában....
Már kicsit nyugodtabb a lelkem, de még nem az igazi...
Voltunk az uh-on 11,5 hetesen...a tarkóredőnk 1,2mm, a baba 56mm, de nem ábrázolódik az orrcsontja...teljesen kétségbe estünk...amnióra küldtek minket, amit nov. 24-én csinálnak meg, mert akkor leszek 17 hetes, és akkor van a legtöbb magzati sejt a magzatvízben...
Azóta persze voltunk még 2 uh-n máshol, 4d-sen is de ott is csak 2d-ben nézik a csontokat...kedden voltunk utoljára egy független dokinál...ő kicsit megnyugtatott minket, azt mondta, hogy elkezdődött a csontosodás az orrcsontban is, szerinte nem lesz baj, de a 100%-os eredményt csak az amnio tudja megadni...
Hát ez történt velünk mostanában...és kicsit félek, mert őszintén én még nem hallottam ilyenről...az orrcsontnak állítólag a 14.hétig kell kifejlődnie...remélem egészséges lesz a babánk...
Kérlek szorítsatok nekünk...nagyon ránk fér!!!!

pussz mindenkinek

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Szia Iner!

Nagyon sajnálom a rossz híreket, és nagyon-nagyon remélem, hogy minden rendben lesz veletek!!! Szorítok értetek.

Kriszti
 


Szia Évi!

Sajnálom, hogy problémák vannak a lányoddal. Sajnos nincsenek ez ügyben tapasztalataim, pszichológust sem ismerek. Ha gondolod gyere a www.nlc.hu "győri kismamáknak társalgó" (zártra szoktunk írni, de ha írsz a nyilvános oldalra, beengednek a lányok a zártra) oldalára, lehet, hogy ott is tudnak ajánlani valakit.

Majdnem egyidősek a fiaink, Mátém augusztusban múlt 1 éves.

Kriszti
 


Sziasztok!

Iner!
Szorítok neked, nektek, kitartás!!!!

Évi!
Átérzem a helyzetet, nagyon rossz amikor nem tudsz segíteni a saját gyerekednek. Ajánlani nem tudok senkit, de bármit hallok, írok!!!

Remélem többiek, minden oké!!!!

Zsu

Kép
Kép
 


Iner, nagyon szorítok Nektek!
Reméljük, tényleg nem lesz baj!

Nem semmi lesz, amit az amnio-ig átélsz...meg utána, amíg eredmény lesz.Kitartást!
De remélem, utána kárpótol a jó hír, és semmi gond nem lesz a babócával.
Az, hogy nem látják az orrcsontot, egy dolog.Ha egyébként minden más rendben van, tarkóredő, combcsont, stb, csak nem lesz gond!

Ha kell, tudok Pesten egy nagyon jó genetikus dokinénit.Ha gondolod, megadom az elérhetőségét.
Vendég
 


Évi, unokatestvérem kislányának is ilyen problémája van.
Ők voltak valaki szakembernél, és azt mondta, majd kinövi.Hát....
Itt a Babaneten is volt erről egy cikk,ott is azt írták, hogy majd elmúlik.
De a Te helyedben biztosan keresnék én is valakit, aki megnézi a kislányt.
Sajnos nem ismerek senki gyerekpszichológust, de majd érdeklődöm!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Most jöttünk haza Salgótarjánból, majd mesélek kicsit később, most a lányokat rendezem.

Évi!
A Gézengúz Alapítványnál dolgozik gyermek pszichológus, szerintem hívd fel őket és adnak időpontot.
96/439115.

Iner!
Kitartás, szorítok érted. A hugom most fog szülni neki is az ultrahangon néztek félre valamit, amniora küldték (végig rettegte az egész időt), de semmi gond nincs az eredmény alapján.
Remélem nálad is csak egy félre nézés volt és a labor eredmény megnyugtat majd, csak addig elég hosszú az idő.

Üdv. Ági
 
 


Sziasztok!
Olyan régen nem voltam itt, de sajna időm írtó kevés :(

Iner!
Nagyon drukkolok Neked,remélem valóban nem lesz semmi baj!!!! Addig is nyugalom.......tudom könnyű azt mondani,de próbálj nem idegeskedni.

Brigi!
Alig hittem a szememnek amikor megláttalak itt. Hogy vagy????
Mesélj magatokról!!!

Éva!
Nálunk is voltak problémák Kyrával 3 éve, akkor ráfogták,hogy a testvér születése okozhatja. Most ismételten el kezdett furán viselkedni,szélsőséges lett, néha komoly nagylány,néha szertelen,eszetlen kislány. Nekem is pszichológust ajánlott a gyerekorvosunk, de egy ismerősöm inkább kineziológust. És inkább ez utóbbit szeretném. Van itt Ménfőcsanakon egy akit ajánlottak,még nem kaptam pontos elérhetőséget,ha gondolod megadom majd Neked is.

Ági!
Mi újság? Napközi üzemel?
Marcell nagyon kedveli ám a judo-t. Csak azt mondja kevés,túl rövid ideig tart :wink:
Lányok hogy vannak?

Eszti!
Dolgozol már? Hogy bírjátok?

Többiek? Mindenki jól van?

Igyekszem sűrűbben jönni.

Bea
 
 


Sziasztok!
Köszönöm, hogy irtatok!
Kriszti! Be fogok nézni, köszi!
Nicsi! Köszi a számot, fel fogom hivni, remélem tudnak foglalkozni a leányzómmal!
Iner! Szoritok, nem lesz semmi baj!
Bea!
Látom, nálatok is 3 éves volt Kyra, mikor a tesó jött... Nekünk nem nagyon jött be ez a korkülönbség.... Ti hogy vagytok vele? Reménykedhetem, hogy később jobb lesz?
Kineziológia... Hihetetlen eredményes tud lenni, és nagyon gyorsan jön tőle a változás... 10 éve voltam először oldáson, annyira megfogott, hogy azóta kitanultam, lassan egy éve "művelem". Nagyon ajánlom, 6-7 éves gyerekek már nagyon jól együtt tudnak működni, ha nektek is gondjaitok vannak, feltétlenül próbáld meg...Sajnos Lucikám még kicsi hozzá, tanárom megpróbálta, ekkora gyereken csak az anyán keresztül lehet dolgozni, de igy nem volt az igazi. Hihetetlen élmény volt mindenesetre, hogy én éltem át az ő születését. Bár az én szemszögemből egy csodálatos szülés volt, hosszú volt, de végig nevettük, csupa pozitiv élmény... Szembesülnöm kellett vele, neki azért nem volt olyan jó... Átéltem, ahogy nem akar még megszületni, ahogy elakad a szülőcsatornában, az első lélegzetvételeket, mindent..... Sajna várnom kell, amig lehet őt oldani, de az még 2-3 év, addig marad a gyerekpszichológus....
A csanaki hölgyet én is csak ajánlani tudom, biztos vagyok benne, hogy segit nektek...
Üdv. Évi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Bea, de jó hogy írtál, már olyan régen nem hallottam felőletek! Hogy vagytok? Betegségek elkerülnek Benneteket? Beadatjátok a H1N1-es oltást? A doktornőnk ajánlja, de én elég szkeptikus vagyok. Nemsokára megyünk hozzá, mert Dorci mostanában sajna bepisil, pedig nyár óta szobatiszta. Lehetséges hogy felfázott, és azért, úgyhogy megint pisivizsgálat lesz :-( De talán jó lenne, ha "csak" felfázás lenne, mert különben meg kutatni az okokat elég nehéz ügy... Egyenlőre még nem dolgozom, januárban kezdek. Már nagyon várom! ;-)
Remélem Kyrával nincs semmi komolyabb gond, szorítok értetek! Majd írd meg hogy mi volt a kineziológusnál!

Évi, most olvasom csak el alaposabban mit írtál fentebb :-) Szóval Te is kineziológus vagy? Akkor főleg aktuális amit írtam privátban :-)

Ági, Ti hogy vagytok? Nem is írsz a családi napközire, pedig én is kíváncsi lennék hogy megy, milyen az angol, és még mesélhetnél hogy mit csinálnak ott a csemeték!

Iner, nagyon-nagyon szorítok! Elhiszem hogy milyen nehéz időszak ez számotokra. Nagyon remélem hogy semmi komoly, és ahogy Ági írta, csak elnézésről van szó! Azért próbálj nyugodt maradni a babócátok miatt, már amennyire lehetséges. Tudom hogy nehéz. Nekünk Dorcival a 6. héten volt óriási vérzésem, azt mondták az orvosok, hogy nem fog megmaradni a magzat. Aztán mégis maradt, de én sokat rettegtem, hogy egészséges lesz-e. És pánikoltam. No, nem biztos hogy ezek miatt, de Dorcsa sokkal kevésbé nyugodt, mint a nővére, sokkal nehezebb boldogulni vele, és borzasztóan anyás, alig lehet levakarni rólam sokszor. Én ezt visszavezetem a kezdetekhez, mert annyira akartam hogy velem maradjon és megszülessen. Mindenesetre az élni akarás és a bizonyítási vágy óriási benne, szóval van azért jó oldala is a dolognak? ;-)

Zsu, Veletek mi újság? H1N1? Beszéltetek a dokinéninkkel erről?

Luca, Kriszti, Ti hogy vagytok?

Mi így is, úgy is vagyunk. Hol jól, hol kevésbé, de azért igyekszünk jól érezni magunkat a bőrünkben. Megosztott minket az oltási kampány ami van az országban, mindenesetre úgy döntöttünk, hogy nem élünk a lehetőséggel. Ti hogy gondoljátok?
Voltunk a lányokkal szemészeten, Dr. Márkus Gyöngyinél. Nagyon kedves hölgy, a gyerekekkel nagyon kedves volt. SZTK-s rendelés volt. Ninával minden rendben, Dorcinál talált eltérést. Egyenlőre határeset, de ha nem javul, akkor a későbbiekben valószínűleg szemüveg. Nagyon meglepődtem, Dorkánál nem számítottam semmire. Csupán szűrővizsgálatra gondoltam, nem volt semmi konkrét bajunk, csak arra gondoltam hogy még mielőtt dolgozni fogok elintézem ezeket. Kicsit meg is ijedtem. Most azon gondolkodom, hogy elvinném még egy orvoshoz Dorcit, biztos ami biztos alapon. Nem szeretem a határesetes és bizonytalan dolgokat. De ha a másik szemész is azt mondja, hogy fél év múlva kontroll, ne aggódjak, majd eldől, akkor talán én is megnyugszom. Tudtok ajánlani valakit?

Puszi Mindenkinek!

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat, nagyon sokat jelent nekem....
Meg van az első vérvétel eredménye mely szerint vérszegény vagyok...remélem a doki ad majd rá valamilyen bogyót...
Hétfőn megyek ismét uh-ra bízom benne hogy megnyugtató dolgokat mond majd a doki....múlt héten hétfőn voltam nála táppénzes papírért és akkor mondta nyugodjak meg, nagyon kicsi az esély hogy baj lesz a babával, de jobb előbb megtudni, hogy egészséges mint hogy a szülésnél derüljön ki hogy baj van....
Remélem karácsony előtt majd jó híreket hozok nektek....bizakodó vagyok....néha pozitívan állok a dolgokhoz, és érzem hogy egészséges a kis babám odabent, néha meg tök depis hangulatom lesz és nem értem miért pont velünk történik ez....

Esther a helyedben én is elvinném még egy orvosoz Dorcit...talán többet tud mondani, ajánlani sajnos nem tudok senkit...

Vigyázzatok magatokra!

pussz Mindenkinek!!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Eszter
Sajnos én sem tudok senkit ajánlani. Remélem, hogy nem kell Dorcinak szemüveg.

Oltás
Mi nem adatjuk be, mert nem is nagyon járunk társaságba. Ráadásul Máté jövő héten fogja megkapni a 15 hós oltást, a Prevenarral együtt, az is elég lesz szegénynek. A 15 hós oltóstól egyébként is várható, hogy be fog lázasodni. De azért majd a gyerekorvos véleményét ki fogom kérni jövő héten.
Anyósom beadatta magának, mert ő minden évben elkapja az inluenzát, úgyhogy a simát és az új ellenit is beadatta magának. Egy házban lakunk, úgyhogy ezt mi is szorgalmaztuk a gyerek miatt.
Én és a férjem nem szoktuk elkapni, remélem most is elkerül bennünket.

Iner
Örülök, hogy írtál. Szorítok a hétfői UH-hoz, nagyon remlélem, hogy megnyugtató dolgokat fogsz hallani. Még mindig Nagy M-hez jársz, vagy váltottál?
 


Szia mindenkinek!!

Iner!
Drukkolok nektek, addig is, amíg nem tudsz eredményt, próbálj nem aggódni. A vérszegénység önmagában nem vészes, én is az voltam. Kapsz majd vasat, ha gondod van a tablettával, próbálj újat, sokféle van a piacon.

Évi!
Ez valamiféle hipnózis volt? Érdekes lehetett.

Ági!
Tényleg, mesélj már!!! Naa! Tesód mikor szül? Nem úgy volt, hogy ő fog dolgozni a családi napköziben?

Eszti!
Szia!! Dokinéni Kittinek nem javasolta az oltást, Krisznek igen, de megmondta hogy sajnos 100%-ban egyik oldalra sem tud állni. Mindennnek megvan a kockázata. Én is, mi is félünk tőle, de nem bocsájtanám meg magamnak, ha megbetegednének. Szóval, most-ma épp úgy állunk, hogy beoltatjuk jövő héten Kriszt, és a doktornő javaslatára magunkat is, hogy ne hozzuk haza Kittinek a betegséget.
Na persze a dolgok mindig változnak,most pl a Krisz náthás...addig ugye nem lehet beadni.

Múlt héten voltunk az első úszás órán, lehet rosszkor kezdtük(ami a hideget illeti) de annyira tetszik neki! Nem félt, tök jól elvolt!
Ami Kittit illeti, az van ami nálatok Eszti, sokkal aktívabb mint a nagytesó!
De tényleg, sokkal! A kislányom, mint a forgószél!!! Ő nem annyira anyás, és szeretgetni sincs ideje :cry: De hát , nem lehetnek egyformák!! Krisz is nagyon feszegeti a határait, sokszor az idegeimmel játszik. Nagyon várják a havat, meg a karácsonyt, én is velük!!

Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra!!!!!!

Zsu

Kép
Kép
 


Iner, szorítok!Nem akarnál elmenni a Pesti dokinőhöz, akit említettem?Ő nagyon profi!Én a mostani eszemmel a Te helyzetedben biztos elmennék.

Mi megvagyunk, dolgozom.Nem történik velünk semmi lényeges.Se rossz, se jó.
Most egy kicsit rámtört a depresszió, hiányzik a mozgás, a napfény, a kert.Nem szeretek bezárva lenni ebben a szürkeségben.

Ráadásul a munkahelyemen kötelező vizsga van,nehéz, attól is szenvedek.Nem megy már a tanulás.

Mi nem oltatunk.Sok gyümölcsöt eszünk, gyerekek szedik a Béres- cseppet, C vitamint, párom szaunába jár, vizsgák után én is megyek majd a kolléganőmmel konditerembe és szaunába.Inkább az immunrendszerünket próbáljuk erősíteni.

Évi, nagyon érdekes, amit írtál a kineziológiáról!!!!Én is szívesen megtanulnám.
Vendég
 


Iner, mi volt UH-n????
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy csak ma jelentkezem...tegnap meg volt a doki...utána meg a párom anyukájához siettünk mert ma elutazik és későn értünk haza...
Elég hamar lezavart minket tegnap a dr nem volt túl jó napja...
Most csak nőgyógy. vizsgálatot csinált, a méhszáj zárva és épp csak rákukkantott a babára uh-gal, de nem adott felvételt kb 2 perc volt...de mocorgott most is...azt mondta minden oké...
Ma reggel a liezenben kezdtem, AFP vérvételen utána meg mentem a háziorvoshoz ekg-ra...
AFP eredmény elvileg 2 hét múlva lesz, de anyukámnak van a laborban ismerőse, így lehet h sikerül előbb megtudnunk az eredményt, bár ez az amniot nem befolyásolja...

Luca! PEstre már nem megyünk el...az orrcsont már így is úgy is kifejlődött...de a bödecs péter azért megnyugtató volt...bár bármit mondott volna az amniot mindenképp megcsináltatjuk...

Az oltást mi sem kértük...bár most azt mondtak h a terheseknek is lehet...hát nem merek kockáztatni, inkább kerülöm a betegeket és a tömeget amennyire lehet...

Remélem mindenki jól van!
Köszönöm h szorítotok, már csak 2 hét és itt az amnio....

pussz mindenkinek!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Látom, senki sem tudja a tutit oltás ügyben, de ezen nem is vagyok meglepődve.

Iner, megy a drukk, még 2 hét... Rosszullétek elmúltak már? Most nézem, hogy 15. hét. Szerintem ez egy szuper időszak, mármint a második harmad. Én mindkét alkalommal ezt imádtam a legjobban :D

Luca, nem csodálom hogy egy kicsit "depis" vagy, ez a vacak, szürke, esős idő nem az igazi. Hmm, konditerem és szauna, nem lehet olyan rossz :wink: Milyen vizsgád lesz?

Zsu, de jó hallani felőletek! Tegnap voltunk doki néninél, mindenképpen javasolta a sima influenza elleni oltást. De én még azt sem akartam eddig beadatni a lányoknak. Most már hajlok felé... Azt mondta a doktor néni, hogy az teljesen megbízható oltóanyag. De 2 részletben kell beadni, darabja 2 e Ft körül van, plusz ugye az ezer forint az oltásbeadásért, megszorozva még 2 gyerekkel... És a H1N1 még sehol sincs... Tudom, hogy a gyógyszer még drágább... Tavaly nem volt nálunk senki influenzás, viszont erre sem lehet alapozni. Annyira nem tudom mit kéne tenni, természetesen a legjobbat szeretnénk a lányoknak, de vajon oltani jobb, vagy nem oltani???
Krisz jár úszásra, vagy mindkét poronty? Hová jártok? Vagy az ovival jár Krisz! Biztos szuper, nagyon lehet élvezni a vizet :D

Nálunk a szemészetes téma mellé társult nekünk egy másik dolog, ami miatt még jobban aggódok. (Valószínűleg egyébként megvárjuk a fél évet, elég kicsi Dorka, addig még változhat a helyzet. Ha látok rajta valami változást - bár eddig sosem tűnt fel, hogy gond lehet a látásával - akkor mindenképpen irány az orvos. )
Naszóval, Dorka nyár elején szobatiszta lett nappalra önszántából. Nagy volt a boldogság, szinte sima ügy volt az egész. Kábé 3 hete azonban becsurgat a bugyiba. Először egy-két csepp volt, aztán már előfordul, hogy a nadrágja is átázik. De ha ráül a bilire, akkor mindig jött még pisi, tehát egy kicsi becsúszott, aztán megállította a záróizmával.
Először nem tulajdonítottam neki nagy szerepet, hát istenem, 2 éves, előfordul... De amikor már napi 5 nadrágnál tartottunk elgondolkodtam. Doktor nénink nézetett vizeletet, ami negatív lett. Most tenyésztésen van még egy adag. Eddig a fertőzés kizárva. Hasi ultrahangot is elrendelt az orvos, amit persze csak magánba lehet, mert a kórházban csak nov. 25-e után tudnak egyáltalán időpontot adni, és akkor is átlag 3 hónap az előjegyzési idő... A Babitsban 5 e Ft egy hasi UH. Ahogy néztem, a György UH-nál 8 e Ft. Ezek tartoznak az első körbe, a második a nephrológia. Ahol már jártunk, mert ugye 5 hónapos korában húgyúti fertőzése volt Dorkának. Pszichés alapon pedig a szakértők szerint (doktor néni, védőnő) nem lehetséges ez a jellegű inkontinencia, mert még túl kicsi hozzá, nincs meg a megfelelő én-tudata.
Az a furcsa, hogy eddig minden zökkenőmentes volt, és most hirtelen ez. Néha fájlalja a pocakját is, amit ilyenkor ezerrel gyógyítópuszizni kell, de azon egy jó kis bilizés mindig enyhített.
Csütörtökön megyünk a hasi UH-ra, nem is tudom hogy örülnék-e ha valamit találnának. Valahogy abban reménykedem, hogy inkább mégis pszichés. Mostanában én sem vagyok a régi, irtó sok rossz dolog összejött, türelmetlen vagyok, néha rákiabálok a lányokra, pedig nem voltam én ilyen... De hát elszakad a cérna, és már nem bírom tovább... Olyan lelkiismeret-furdalásom van... Nagyon vágyom már dolgozni is, az itthonlét már nem jó nekem... És a csajok nem érdemlik meg, hogy ilyen legyek velük, ők aztán nem tehetnek erről...

Na, most jól kilelkiztem magam, remélem megnyugtatót mondanak csütörtökön. Addigra talán meglesz a tenyésztés eredménye is.

Puszillak Titeket!

Kép
Kép
 


Aztán nem is mondtam a nap két jó hírét! Nem akarok ám mindig panaszkodni! :D

Dorcsát felvették a téti bölcsibe! Hétfőn kezdjük a beszoktatást! Aztán decembertől irány a munka! Kíváncsi vagyok, hogy fog menni a dolog. Nem tartok az elszakadástól, de hát ez a veszélyes, mert eddig ha valamitől nem tartottam, pedig elvileg lehetett volna, akkor abból tuti galiba lett. Hiába, ez ám a pozitív hozzáállás :lol:

A másik: megyek Évihez ön-gyógyulni! Már annyira kíváncsi vagyok, milyen is a gyakorlatban a kineziológia, nagyon bízom Éviben, a segítségével biztos szuper leszek megint :D Jobb, mint újkorában, szokták mondani :D

Majd írok róla, ne féljetek! :lol:

Pussz!

Kép
Kép
 


Iner, ezek jó hírek! :lol:

Esther, közigazgatási szakvizsgám lesz.A kötelező részből már levizsgáztam, még a választott tantárgy van hátra.Az már könnyebb lesz.
De azért ma már voltam szaunában, kellett a lelkemnek.

Esther, biztos jó lesz ha visszamész dolgozni, annak idején nekem is nagyon jót tett.

Reméljük, Dorkánál megoldódik a probléma!
Kíváncsi vagyok nagyon a kineziológiára, mindent írj majd meg részletesen!
Vendég
 


Sziasztok!

Esther,a rosszullétek elmúltak, bár néha még kicsit rám reggelente a róka koma, de van mikor sikerül legyőznőm :)
Tök jó, hogy Dorcsa mehet oviba, biztos nagyon fogja élvezni...és gondolom neked jobb lesz kicsit bégre kimozdulni otthonról...

Luca, köszi, bár az AFP eredményétől kicsit félek, mert lehet hogy korán vették le...mivel 11,5 hetesen még nem volt orrcsont, de egy hét múlva már látszódott, így lehet hogy egy héttel fiatalabb a baba, aztán még nem is töltöttem be a 15. hetet sem...és azért mégis könnyebb lenne úgy menni 24-én amniora, hogy jó az AFP-m...
Elvileg holnap kiderül, mert van laboros ismerős, így nem kell még
egy hetet várni...
Mit tanulsz?

deaknezsu, én nem kaptam semmit a vérszegénységre, a nagy miki, meg a háziorvosom is azt mondta h ez nagyon minimális, nem kell még foglalkozni vele...

kittina30, a nagy mikihez járok, nem váltottam...ő legjobb uh-os győrebn...és igazából nekem nem volt bajom vele, igaz tapasztalatból tudom, hogy nem egy lelkizős típus...elég konkrétan közölte velem az amniot is...de nála első a baba egészsége és ez nekem szimpi...

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Néha én is vagyok, csak most kicsit soka munka, meg Zalán végre ovis lett és oda kellett figyelni, de nincs gond, elég jól beszokott, csak még nem barátkozik, bár ő ilyen típus.

Iner!

Nekem Nagy Miki annak idején pont 11 hetes csinálta az elvileg 12 hetes uh-t és emiatt nagy nyaki redőt mért és egyből amniora küldött volna. Elmentem 12+3 hetesen Budapestre magánklinikára, tök jó volt a nyaki redő meg minden, de azért megcsináltattam az anyai véres kockázatelemzést is, semmi kockázatot nem mutattott, így én nem lemondtam az amnio-t. Zalán pedig egészséges babaként született.

Üdv, mára ennyi tellett. Niki

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: