Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Eldöntöttük, beadatjuk Krisznek és magunknak az oltást. Kitti így elvileg védve lesz, és hát szedi a Broncho Vaxom-ot. Kicsi fiam második hete jár úszásra, ott sokan megfordulnak, nem akarom hogy összeszedje a betegséget. Ez van. Utálom hogy félni kell. Férjem nagylánya is megkapja, tudjátok ő Fehérváron lakik, és elég ijesztő hogy már a közeli móri iskolát is bezárták a h1n1 miatt...

Niki!
El is felejtettm hogy kisfiad már oviba készül...Hogy tetszik neki?

Iner!
Akkor biztos nem annyira durva a vérszegénységed, jó hogy nem kell rá semmit szedned!! Szerintem amit Niki írt, megfontolandó...

Eszter!
Múltkor elfelejtettem írni, hogy gratulálok Dóri baba szobatisztaságához!!! Nagyon ügyes! Remélem a mostani bepisilés nem utal semmi kórosra! Szemorvost ajánlani nem tudok, bár voltunk Krisszel, dr. Kéry Kláránál. Kriszt kicsit kancsalnak látta a doktornője úgy egy évvel ezelőtt.
Nekem rossz a szemem, és nagyon örülnék ha nem örökölnék a gyerekek..

Sajnálom ha úgy érzed,néha türelmetlen vagy a gyerekekkel, hasonló gondokkal küzdök én is. Remélem a munka jó hatással lesz rád. Fel a fejjel!!!!

Most ennyi, legyetek jók!!
Orsi, Piros, Ági, Bogi, mi újság felétek?

Zsu

Kép
Kép
 


Zsu!
Az az igazság, hogy most már hiába megyünk föl pestre, tudom, hogy ott jó a doki, de a tarkóredő nekünk is jó volt(1,2mm), az orrcsont meg a 15 hét végére akkor is becsontosodik ha beteg a baba...iagzából nem adtak elég felvilágosítást ezzel kapcsolatban, talán elég lett volna esetlej egy ismételt uh egy hét elteltével, ahogy azt egy másik dokinál meg is tettük, ő azt mondta 12 hét 3naposan hogy csontosodik az orr....de nem bírálta felül a nagy mikit...így maradt az amnió...

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk. Szerencsére sok a meló, járjuk az ovikat és (kipp-kopp) talán tanácsadói melóm is lesz. plusz a Tamás nemsokára indul Pestre újságot csinálni és beindultak a délután foglalkozások is a gyerekeknél. Úgyhogy unatkozni nincs időnk :-).

Hál'Istennek egyelőre legalább egészségesek vagyunk. Mármint ha nem számolom Tamásom porckorongsérvét, amitől már négy hete szenved. Most már istenes, de az első két hétben szinte lábraállni sem tudott. Még sok torna és masszázs és fizikóterápia vár rá, de talán a műtétet megússzuk. Annának a múlt héten meg I1U1 vírusa volt (a kezdők kedvéért: iskolaundoritisz). Ez van.

Remélem nálatok is minden rendben és jól telnek a napjaitok. Bocsánat, hoyg csak ilyen röviden, de tényleg nagy a rohanás.

Kép

Kép

Kép
 
 


Nos!
Rövid bejelentkzés.
Zalánnak tegnap mi is beadattuk az új influenzásat, magamnak meg mindkettőt ma reggel (hiába kis iroda sok ügyfél). Egyenlőre nincs semmi hatása, remélem nem is lesz.
Üdv

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
 


Sziasztok!

Egy hírt hoztam nektek...
Meg van az AFP eredménye, 1,42 MoM lett, azt hiszem 0,8-2,5 MoM között jó az érték, kicsit megnyugodtunk, de majd csak az amnio után leszünk igazán nyugodtak...

pussz mindenkinek!!!

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Iner
Ez nagyon jó hír. Drukkolok az amniohoz is!!!
 


:cry: :cry: Krisz bárányhimlős :cry: :cry:

Kép
Kép
 


Sziasztok!

BOGI
Gratulálok a szép és nem mindennapi képhez! Meg persze a 3. helyezéshez! Ügyesek (és nagyon türelmesek(':)') vagytok:)

Egy kérdésem lenne:
Szokott valamelyikőtök járni vásárolni/eladni a Vasasban időnként megrendezett babaruha börzére? Én csak most olvastam erről valahol, de semmi konkrétat nem tudtam meg róla (pl. milyen időközönként van, ki mehet oda eladni, mennyi a belépő, stb.) Előre is köszi a válaszokat!

Üdv:
Vali

Kép
Kép
 


deaknezsu írta:Sziasztok!

Nagyméretű fa járóka állítható magassággal áron alul eladó. (Brendonban 35 ezer)
Ára: 15.000 Ft

Érd: priviben, vagy deaknebzsuzsa@t-online.hu

Kép

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Zsu, hát, legalább túlesnek rajta a gyerkőcök, nem igaz? És legalább karácsony előtt. Most megvigasztaltalak? ;-)
Rosszul viseli Krisz? És Te?
Én komolyan elgondolkodtam, hogy elmennénk hozzátok játszani, hátha átesnek rajta a mi gyerkőceink is, főleg karácsony és munkakezdés előtt. De fogalmam sincs mennyi ideig fertőz valójában... De lehet, hogy még kicsik hozzá, és nagy szívás lenne... Bár kétségkívül örülnék, ha átesne rajta valamikor mindkét lány, és ha lehet akkor, amikor nekünk sem okoz akkora gondot a dolog... Na, ez aztán a jó szülői hozzáállás, mi? :lol:
De a legnagyobb visszahúzó erő igazából az , hogy Dorcsa elkapott valamilyen hasmenős-magaslázas vírust, és nagyon rossz volt. Még most sem az igazi a pocakja, de már mérföldekkel jobban van. Meg aztán hétfőn kezdjük a bölcsibe szoktatást. Képzeljétek, mégsem Tét lesz a nyerő. Voltunk ott, és nagyon elszomorodtam az egésztől... :( Szerencsére volt hely a Báthory u-i bölcsiben, amit már megnéztem, és nagyon-nagyon tetszett! Őszintén örülök, hogy Dorci oda fog járni.

Iner, nagyon-nagyon örülök a jó hírnek!!!

Niki, hogy van Zalán az oltás óta?

Piros, milyen tanácsadói munkád lesz? A porckorongsérv borzasztóan hangzik... 4 hete? Hogy bírod iskolaundoritisszel és egy beteg férjjel mindezt? :wink:

Én alig vártam a hétvégét, hogy végre alszom egy jót, főleg hogy már 3 napja nem igazán volt esténként erre lehetőségem. De aztán úgy alakult, hogy nem jött össze... És még Évihez (dunyi) sem jutottam el, pedig már alig várom... Úgyhogy még nem tudok nyilatkozni erről.
Viszont fodrászhoz eljutottam pénteken:-) Fél év után :lol: Ez is valami, nem igaz?

Puszi Nektek, jó hétvégét!

Eszti

Kép
Kép
 


Vali, én a múltkor ezt az e-mail kaptam egy barátnőmtől. Hátha segít:

A következő Babaruha börze 2009. november 14-én, szombaton lesz a Vasasban, Győrben.
Nyitva: 8-12 óráig
Asztaljegy: 1200 FT
Bepakolás nyitás előtt fél órával.

(Már eddig jelentkeztek:Foki Ildikó, Kertai Krisztina, Póda Bernadett, Tóthné Preisinger Ildikó, Keresztesné Tímea, Babos Veronika,Kocsis Rita, Polgár Mercédesz, Schmitz Renáta, Bene Barbara, Soós Nikolett, Molnár Zsoltné, Sepsi Judit, Kállai Zsófia, Káldy Miklósné, Németh Tímea, Tokosné Angéla, Nagyné Anett, Dittrich Adrienn, Macher Alexandra.)

Kérlek benneteket, hogy ha mégsem tudtok jönni, jelezzétek, mert helyek már csak korlátozott számban vannak.

Csatoltam a szórólapot, tegyétek ki légyszíves a lakóhelyetek közelében, hogy minél többen tudjanak róla!


Üdvözlettel: Popper Ági[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1258819094.6444.jpg[/img] [/img]

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Esther!

Eredeti szakmám közgazdász és HR-rel (human resources, személyzeti ügyek) foglalkozom. Elsősorban jövedelemmel, motivációval kapcsolatos kérdésekkel. Egy ilyen, munkakör-értékeléssel kapcsolatos projektre kaptam (ill. kapott a 2 fős közös tanácsadó cégem) megbízást. A nagyján már túl is vagyunk és (kopp-kopp) jól sikerült a munka. Még az is lehet, hogy ki is fizetik :-).

Akkor még karácsonyi ajándékot is tudok majd venni a családnak. Már elkezdtem gyűjtögetni az ötleteket. Idén elsősorban élményt szeretnék ajándékozni, így már megyünk majd jégrevüre a lányokkal, meg koncertre Apával. van még ötletem, de hát ezeknek is sárkányos ára van.

Egyébként most azért van minek örülni: párom sérvéről kiderült, hogy bár két helyen is jelentkezik, de egyik sem záródott ki, így műtét nem kell. Ez azért nagy megkönnyebbülés. Viszont van cserébe gyógytorna és hát maroknyi gyógyszer is, hoyg ne fájjon. Meg kímélnie is kell(ene) magát.

Anna már nem igényel különösebb babusgatást iskolaundoritiisz címén, így inkább segítség volt. Nagy unalmában (na meg egy kis számítógépezési lehetőségért cserébe) még egy kis házimunkára is rá lehetett venni. :wink:

A héten beoltották mindhárom gyereket. Meg az apjukat is. Őt viselte meg leginkább, nagyon fájlalja a karját. De más bajuk még nincs. Remélem nem is lesz.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Eszti!

Zalán egyenlőre jól van oltás óta (én is), remélem ez nem is fog változni.

Zalán két évesen ahogy bekerült a bölcsibe elkapta a bárányhimlőt és azt mondom ha lehet ilyet, hogy jó, hogy ilyen korán, mert még vakarózni nem tudott, csak egy puha kerekű autót tologatott magán. :) Szomszéd kislány meg még korábban, rajta hamarabb "ét is ment". Úgy halottam amúgy is, hogy minél korábban átesik rajta valaki, annál jobb.

Pisros!

Szép karácsonyi tervek. Mi egyenlőre a Thomasos filmet tervezzük, de nem tudom Zalán mennyire ülné végig. Valaki volt már, vagy elmegy rá(fiús anyukák előnyben :)?

Jók legyetek.

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
 


Sziasztok!

Piros, elég jól hangzik ez a munka! Nem is tudtam, hogy HR-es vagy. Én is közgazdász vagyok, csak éppen marketinggel foglalkozom. Azt is alkalmazottként, ami azért nem annyira jó. Kacsingattam én is a HR felé, de aztán így alakult. De őszintén megmondva úgy érzem, hogy az itthon töltött lassan 4 év alatt a szaktudásom egyenlő a nullával. Azért remélem még sincs így, és felturbózom magam elég hamar. Az élmény ajándék karácsonyra nagyon jól hangzik. Mi szüli- és névnapra ajándékozzuk meg egymást ilyesmivel. Sajnos az élményt nehéz a fa alá tenni, és azt hiszem nálunk a törpék még kicsik hogy megértsék, kapnak valamit, csak később. De a jövőben nálunk is ez a cél :)

Niki, örülök hogy egy véleményen vagyunk a bárányhimlővel kapcsolatosan :-) Bár nálunk még nem esett át rajta egyik csaj sem eddig. Örülök hogy jól vagytok az oltás óta!

Zsu, Ti hogy vagytok??? És a többiek?

Képzeljétek mi történt nálunk! Dorka már jól van, nincs láza és hasmenése sem, de a hasát még mindig fájlalja. A múltkori széklettenyésztés eredménye már jött meg: Campylo bacter fertőzés :( Paff, azt hittem leszédülök a székről. Ez áltaban csirkehús- fertőzés. Ami azért érdekes, mert úgy alakult az életünk, hogy kb. 3 hete nem is ettünk csirkét. Ameddig kimutatható a szervezetében, addig nem kezdhetjük el a bölcsibe szoktatást, amit persze ma kezdtünk volna. 5 napos antibiotikum kúra, utána 2 nap várakozás, majd újabb széklettenyésztés, de ez már Veszprémben. 2 egymást követő negatív tenyésztési eredménnyel kezdhetjük a bölcsit. Ez alaphangon 2 hét csúszást jelent. A legrosszabb az egészben az, hogy nagyjából 2 hét beszoktatás után kezdődik a téli szünet, ami ugyebár kihagyást jelent újra. És januárban már élesben megy, mert akkor már dolgozom. Kevésbé lesz kíméletes a dolog, mint terveztük. Abba meg bele sem gondolok, hogy mi van ha 2 hét alatt nem ürül ki Dorcsa szervezetéből a baktérium....
Aztán Dió kutyusunk pedig megint babeozist kapott egy fertőzött kullancstól. Tomi jár vele vadászni, mert ugye ő vadászkutya. És sajnos fertőzött kullancs sok helyen van, gyakorlatilag kivédhetetlen. Fél éven belül már 2x volt neki, ami azt jelenti hogy annyira károsodott a veséje, hogy 2 évvel megrövidült az élete ettől :cry: Mostantól havonta fogjuk injekcióztatni kullancsfertőzés ellen... Szegényke...

Na szóval most két hétig nuku bölcsi, Anit is vizsgálni fogjuk, de neki egyenlőre semmi baja. Remélem így is marad!
A jó hírem pedig az, hogy jön ma a húgom, és majdnem 2 napot marad nálunk! Már alig várjuk!

Puszi mindenkinek!

Eszti

Kép
Kép
 


Sziasztok Lányok!

Eszti!
Szegény kicsi lány...sajnálom..remélem hamar rendbe jön...

Szorítsatok nekünk holnap reggel megyünk amniora!!!!


pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Már jó rég jártam erre, de akkor nem volt semmi pörgés. Jó, hogy újra van!!

Mi egy fülgyuladáson vagyunk túl, szerencsére nem volt nagyon komoly. Így oltást nem adattam be Zsezsinek. Nálunk csak a kedves kapta meg az oltást, de nem lett semmi baja. Én is dolgozom itt is ott is, közben az egyesületet is próbáljuk felpörgetni. De csak mi pörgünk a kedves vendégek nem annyira. lesz vasárnaponként adventi készülődés, mesével, énekkel, sütivel, teával, 16 órától kezdődik, 300 ft/család belépővel ha van kedvetek gyertek!!

Zsu
Te voltál bárányhimlős? Kitti még jól van?

Eszti
Lehet, hogy az éles menet nem is lesz rossz. Egyből azt szokja meg, hogy sietni kell. :D

Niki
Zsezsi nyáron végig tudott nézni egy mozifilmet, úgy, hogy itthon még mindig nem néz végig egy hosszú mesefilmet. Más a hangulata a mozinak.

Iner
Biztos minden rendben lesz. Az orvos se tudhatnak mindent.

Ági
Hogy megy a családi napközi?

Jó éjt mindenkinek!!

Csók: Orsi

Kép
 
 


Iner
Remélem túl vagy az amnion!!! Eredmény mikor lesz?
 


Sziasztok!

Túl vagyunk az amnion...nem volt egy kellemes dolog, de a babáért mindent...
A Nagy Miklós csinálta szerencsére, aznap mindenkinek. 5 kimama volt összesen....
A genetikus nő azt mondta, hogy dev. 10. körül lehet érdeklődni, hogy van-e már eredmény, de majd csak én vehetem át....
A magzatvíz tiszta volt, közel 20 ml -t szívtak le...
A baba mozog, remélem nincs baj odabent...
Hétfőn megyünk a kontroll uh-ra és lehet hogy akkor megtudja már csinálni a Nagy Miklós a genetikai uh-t, igaz csak 1 hétre rá rendet vissza, dec 7-re...majd kiderül...

Köszi, hogy szorítottatok...már csak az eredményig kell kibírni valahogy...most jobban félek tőle mind eddig....remélem egészséges a pocaklakónk!!!!

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Ügyes voltál, Iner. Minden rendben lesz, ne aggódj. Mírakristóf biztosan hallgat anyájára és rendben fejlődik odabent.


Eshter! Hát, nem nagyon szoktam dicsekedni vele, hogy mi a szakmám :-). Nem szégyellem vagy ilyesmi, csak elsőre mindenkinek a toborzás/állásközvetítés ugrik be és ez amivel azután végképp nem foglalkozom.

Egyébként jól vagyunk, holnap lesz egy nagy prezentációnk, egy vezetői workshop. Azután még a jövő héten egy betanítás és utána egy kis nyugi jön ennél a cégnél, ha minden jól megy. Ideje is lesz egy kicsit megint a családdal foglalkozni, mert szalad a lakás és közben nyakunkon az advent. Süti sütés, ajándékok beszerzése, szülinapok, takarítás, stb., stb.

vasárnap du. adventi játszóház lesz itt Győrújbaráton a Műv. Házban 15-19 óra között. Gyertek el, ha érdekel.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
 
 


Iner, szorítok, hogy jó legyen az eredmény!
Pihenj nagyon sokat!!!!!Én szedtem magnéziumot utána, biztos ami biztos alapon.
Vendég
 


Iner
Hogy vagytok? Mi volt kontroll Uh-n?
 


Sziasztok Lányok!

A kontroll uh-ról...

A doki mindent rendben talált, a lepény a hátsó falon, ép koponya kontúr, végig követhető gerinc...minden jó!!!
A méretei alapján egy héttel fiatalabb a pocaklakónk...
Így most kb a 17-18 hét között vagyunk a 18-19 helyett...
Azt mondta az amnio eredményei biztos jók lesznek ez alapján az uh alapján...

És 80%, hogy kislány lesz, bár én végig fiút éreztem, de ez egyáltalán nem számít, a lényeg, hogy egészséges legyen...

Csak laikusként teszem hozzá, hogy ha a drágánk fiatalabb egy héttel, akkor valószínű, hogy amikor 11,5 hetesen nem ábrázolódott az orrcsont az azért lehetett, mert még csak 10,5 hetes volt, így akkor kezdett csontosodni....
Remélem tényleg minden okés lesz, most kicsit nyugodtabb vagyok...de az eredményt már nagyon várom....lassan telnek ezek a napok!!!

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Iner
Ezek nagyon jó hírek!!! Remélem az amnio eredménye végképp megnyugtat! Gratulálok a kislányhoz!!!
 


Kittina30!

Köszönjük szépen!
Már számoljuk vissza a napokat a biztos amnio eredményig...
Remélem Ti is jól vagytok!

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Sziasztok!

Iner, nagyon jó híreket hoztál! :D Szerintem ilyen tények mellett ne parázz, minden rendben lesz ;)

Zsu, Veletek mi van! Jelentést a bárányhimlőről!!! Hogy vagytok???

Aniék ovijában ma jött a Télapó. Szuper volt, élvezték a gyerkőcök, Dorci is. Pénteken lesz Dorcsi 2 éves... Úgy repül az idő. Nagy parti lesz nálunk szombaton.

Van ötletek szülinapi torta készítésben? Esetleg valami tuti recept?

Pussz

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Iner!
Csak így tovább!! Biztos minden rendben lesz! Te beoltattad magad az új influenza ellen? Mit javasol a dokid?

Eszter!
Elkezdtétek már a bölcsibe szoktatást? Vagy még nincs meg a második eredmény? Nálunk még nem volt ovi-télapó, de Krisz már nagyon várja.
Bárányhimlőt egy hét alatt átvészelte Krisz, viszketés és láz nélkül. Szerencsések voltunk. Kitti nem kapta el, helyette viszont megint felszúrták a fülét. Nem is részletezem, kivoltunk mindketten.
Dórikának nagyon boldog születésnapot!!
Orsi!
Én sem voltam még bárányhimlős, de most már talán megússzuk. Kitti sincs beoltva h1n1 ellen, de mi többiek igen.

Na, Kitti rénszarvasokat akar nézni a neten,mennem kell.

Pusz: Zsu[/b]

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Eszter!
Boldog szülinapot a kis ünnepeltnek!!!
Kép

Próbáálok nem parázni, de azért a biztos csak az lesz...

Zsu! Pont ma oltattam be magam, nekem a Nagy Miklós a dokim és ő azt mondta, hogy mindenképpen oltani kell, mert a kismamák legyengült immunrendszere miatt a vírus egyből a tüdőt támadja meg...a háziorvos is az oltást javasolta, azt mondták, hogy a második és harmadik trimeszterben már nincs káros hatással a babára...remélem jól döntöttünk....

Nektek mi a véleményetek az oltásról?

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Iner!

Szerintem nagyon jól tetted!!

Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Iner! Örülök a jó eredméyneknek. A párom mondása szerint pedig minden rendes ember első fia lány. Persze, valszeg ezt csak a saját maga megnyugtatására találta ki :wink:

Oltás-ügyben mi is sokat vacilláltunk,. A döntés az lett, hogy a gyerekek mind megkapták (oviban, ill. iskolában), mi pedig megosztottuk a kockázatot: Tamás kapott, én nem. Így egy szülejük csak marad :-)

Mikulás nálunk pénteken lesz az oviban, szombaton a Műv. Házban és vasárnap a családban.

Reklámozok egy kicsit, jó? Ha nem szeretnétek lapozzatok nyugodtan tovább :-)

jól árasított társasaink kisebb gyerekeknek

Szívesen segítek választani, ha esetleg a családban valami távolabbi rokonnak kell ajándék és nincs ötleted. gyereknek, felnőttnek egyaránt tudunk jópofa, újszerű ajándékot. Jobb, mint egy üveg ital!

Piros

Kép

Kép

Kép
 
 


Iner
Szerintem is nagyon jól tetted, hogy beoltattad magad! Mi is beoltattuk magunkat, Mátét viszont még nem, neki nem javasolta a gy.orvos arra is hivatkozva, hogy mostanában túl sok oltást kapott, meg még túl kicsi ehhez az oltáshoz. Majd azért rákérdezek megint telefonon, hátha azóta változott az álláspontja.
 


Kittina!

Mi is így vagyunk Kittivel. Első körben nem javasolta a dokinénink,most már igen. Én hajlok rá, hogy beoltassuk. Olyan sok helyre jön velem.

Üdv: Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Én sem bántam meg az oltást, a ha megszületik a pocaklakó, akkor őt csak ezzel tudom megvédeni, hiszem általam ő is védett lesz, és az esetleges következő influenza szezonban még pici lesz...

Lassan itt Mikulás...gondolom a gyerkőcök már mindenkinél nagyon várják... :lol:

Kép

Rengeteget mocorog a csajszi a pocakomban...imádom érezni....leírhatatlan boldogság...csak azt sajnálom, hogy apa még nem érzi... :roll:

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


:cry: Kitti délutánra bárányhimlős lett :cry:

Kép
Kép
 


Jó reggelt!

Zsu! Remélem hamar rendbe jön Kitti...
De ezen át kell esnie minden kisgyereknek, ha jól tudom...remélem hamar kimegy belőle!!!

sok pussz neki

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Köszi Iner!

Zsu

Kép
Kép
 


Zsu
Reméljük hamar átvészeli Kitti, és legalább már túl lesztek rajta.
Igazad lett, gy.orvosunk 1 hónapja még nem ajánlotta, most meg azt mondta, hogy nem mer rá semmit mondani, sokan oltatják most be a gyerekeket. Én is kezdek hajlani az oltásra.

Iner
Nagyon jó érzés a mocorgás, és apa is hamarosan meg fogja érezni.
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket! :D Hihetetlen, mennyi idő eltelt már, olyan hamar elröppent ez a két év...

Zsu, figyu, legalább átesik rajta. Már nem olyan kicsike, és emlékszel, Niki írta, hogy nekik jobb volt hogy Zalán korán átesett rajta. Krisz is olyan szuperül viselte!!! Azért majd írd meg mi van, engem nagyon érdekel! Van láz, pöttyök? Nem is tudom milyen a lefolyása a bárányhimlőnek.

Mi nem oltattunk be senkit nálunk. Nagyon vacilláltunk, de végül is ez lett a döntés. A Szilágyi doktornő már ajánlja az oltást 3 év alatt is? Néhány hete még nem engedte az ÁNTSZ...

Hallottátok hogy le van zárva a szülészet H1N1 miatt? De annyira, hogy az apukákat sem engedik be a szülésre!!! Nem is értem, miért. A barátnőm nemsokára szülni fog. Sajnálom szegényt! Annyira szeretne a férjével szülni, sokat jelentene neki. Azért nem értjük, mert ha mondjuk az apuka H1N1-es, akkor nagy valószínűséggel a kismama is az, még az esetleges oltás ellenére is viheti a vírust. Aztán ki tudja, hogy minden orvos és szülésznő be van-e oltva. Azt megértem, hogy látogatási tilalom van, de hogy a szülésre sem mehet be az apuka, azt már nehezen...

Puszi

Eszti

Kép
Kép
 


Eszter
Én is hallottam, hogy le van zárva a szülészet, de én azt hallottam, hogy az apuka a szüléshez bemehet. Az egyik kismama barátnőm mondta, aki szintén néhány hét múlva szülni fog. Úgyhogy remélem, hogy bemehet az apuka.
 


Sziasztok!

Mi meg családilag túl vagyunk egy felső légúti bacin. Nem tudom, hogy jelenthet-e valamit, de megfigyelés, két csoporttársa a Zalánnak nem lett beoltva és ugyanezt a bacit elkapta, csak épp nehezebben másznak ki belőle. Lehet, hogy az oltás miatt az immunrendszere egy kicsit erősebb? Sose fogom megtudni. De mondjuk most én is hamarabb kilábaltam belőle.

Asszem viszont az ovis mikulásról lemaradt :(, de otthon annál nagyobb öröm volt. Ráadásul rendeztünk közös mézeskalácssütést meg lakásdíszítést, élveztük nagyon az otthonlétet.

Zsu!
Kittinek jobbulást, hogy viseli?

Iner!
Asszem ha terhes lennék én is beadattam volna. Kitartás és élvezd a várandósságot!

Eszter!
Dórinak boldog szülinapot.

Megmondom őszintén én sajna nem tudom követni kinek mikor milye van, úgyhogy nézzétek el nekem ha kihagyok valakit és inkább így év végén mindenkinek minden jót kívánok :)!

Na megyek be kell hoznom a táppénzes lemaradást...

Üdv, Niki

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
 


Sziasztok!

Ha van kedvetek, gyertek ötletelni Karácsony témában ide:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=&start=0

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Kösz mindenkinek a bátorítást, de ez kegyetlen volt....mármint a bárányhimlő Kittinél. :cry:
Csütörtökön jött ki rajta, az még nem volt vészes. Aztán pénteken kicsit nyügi volt, az éjszakát már átvirrasztottuk, annyira sírt.
Szombat-egész nap sírás.Rengeteg pötty jött rajta,és bár csak szombaton de be is lázasodott.
Tegnap már mosolygott,játszott, ami nagy megkönnyebbülés volt.
Lemaradt élete első Mikulás ünnepségéről, Krisz volt csak, ő viszont nagyon élvezte. :)
Szóval, talán túl vagyunk a nehezén, látszik ahogy lassan húzódnak vissza a pöttyök. Na jó, kb 3 hét múlva leszünk túl rajta, ha rajtam addig nem jön ki,csak akkor mondhatom.

Eszter!
Bárányhimlő: lappangási időben is fertőz, és végig amíg kiütések vannak a gyerkőcön,egész addig amíg le nem száradnak. Néha kíséri magas láz, viszkető vízzel teli hólyagocskák jelennek meg, gyakorlatilag bárhol.
Hogy sikerült a szülinap?

Piros!
Jobbulást a férjednek, és sok vásárlót kívánok!

Niki!
Mi voltunk a Thomason, Krisz és Kitti egyaránt élvezte.Na jó,Kitti az utsó kb 20 percben rosszalkodott,de nem volt vészes.Krisz is kb 2 évesen volt először moziban, a Shrek-et néztük vele.
:wink:

Mindenkinek szép napot,

Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Zsu, nem akartam írni Neked, hogy ne legyek vészmadár és keserítselek előre, de úgy hallottam, hogy a második, harmadik, többedik gyereknél a tünetek erősebbek mindig. Úgy tűnik akkor, hogy ebben van valami :-( Sajnálom hogy nehéz volt a hétvégétek, szörnyű lehetett hogy Kitti egész nap sírt... Szegény leányzó! Örülök hogy a nehezén már túl vagytok! Én azért irigyellek hogy túljutottatok a dolgon ;-) Hősök vagytok :-)

Niki, szuper h meggyógyultatok!

Kittina, sajnos az én információim szerint felsőbb utasításra kell lezárni a szülészetet a H1N1 miatt, nem a Petz döntése alapján. Eddig csak látogatási tilalom volt a megszokott járvány esetén. Most bekeményítettek. Az apukák tudtunkkal sajnos nem mehetnek be a szülésre :-( De nagyon örülnék, ha nem nekünk lenne igazunk :-)

Dorcsinak tetszett az első bölcsi-beszoktató nap. Szuper hely ez a Báthory bölcsi ;-)
A szülinap is szuperül sikerült! Mellékelek majd egy családi fotót is :-)

Puszi Nektek!!! Kép Dorci szülinap

Kép
Kép
 


Zsu
Szegény Kitti, sajnálom, hogy ennyire megkínlódott a pöttyökkel.

Eszter
Hát ez nem jó hír a látogatási tilalomról! :-(
Szépek a lányaid. Micsoda szemek és fürtök. :-)
 


Eszti!
Nagyon szépek a lányok!!

Én nem tudok jót írni: Krisznek kötőhártya gyulladása van.
:( Idén azt hiszem nem megyünk többet oviba.

Zsu

Kép
Kép
 


Sziasztok!


Meg van az amnio eredménye....
Minden rendbe a babával és kislány lesz!!!!
Olyan boldog vagyok!!!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pussz

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Zsu
Jobbulást Krisznek!!!

Iner
Nagyon örülök a jó eredménynek!!! Akkor most már teljesen megnyugodhatsz, és kiélvezheted a babavárás minden pillanatát!!!
 


örülök Nektek, Iner!

További jó babavárást!

A betegeknek meg jobbulást!

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Iner
ezek igazán jó hírek. Mi lesz a neve?

Eszti
Milyen nagyok már a lányok!! Dorinak még mindig tetszik a bölcsi?

Zsu
Jobbulást nektek!! Zsezse is bárányhimlős lett. Még az elején vagyunk, de ha nem lázas jól viseli. Kitalálta, higy most ő a Pöttyös Panni. Szerencsére nem nagyon viszket még neki. Így sajna mi is kimaradunk a karácsonyi ünnepségből az oviban, pedig még szerepelt is volna.

Niki
Szombaton mi történt? Elég villámlátogatás volt. :)

Piros

Remélem Tamás nem fagyott teljesen össze. Jövő szombaton is lehet árulni, mert lesz a mindenki karácsony. :)

Szép napot mindenkinek!!

Csók: Orsi

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: