Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Van még valaki Kiskunhalas és környékéről?
Mi is a BMC- be járunk. Talán okt.-ben elején elkezdjük a szurizást és utána leszívás, stb.
Ez lesz az első lombik kicsit izgulok!

bonya


Kép


Kép
 
 


Szia!

Én halasi vagyok. Kiderült már azóta, hogy kezdhetitek-e a szurikat okt-ben? Mesélj kicsit, miért kell a lombik.

Kép
 


Szia Nolina,
pár órával ezelőtt küldtem neked pü. és tessék erre megtalállak itt is .
Akinek írtam ő csak símán Nolina. Szerintem egy és ugyanaz vagy ???!!!! Nem ????
Ez szerintem nem véletlen.
Nem tudtuk el kezdeni, de majd novemberben ha addigra minden ok lesz.
Nagyon összetett betegségcsoportom van és ezért meddő vagyok.
PCOS, ENDOMETRIOSI, HYPOPHYSY ADENÓMA és laparatómiával eltávolították a baloldali petevezetőmet.
Úgy látom nektek összejöt a babucika.

bonya


Kép


Kép
 
 

 
 

Szia! :D

Nolina a régi nickem, de mióta új a babanet , nem enged fel azzal. Tehát azt a privátot nem fogom megkapni , sajnos. Hogy találtál meg?:) Elég komoly gondokat írtál, írhatnál bővebben róluk ,hátha tudok vmi okosat. A legjobb lenne, ha z elejéről írnád, mióta próblkoztok, milyen vizsálatok voltak.

Nekünk a 17. hónapban sikerült a Manónk. Nekem hormongondok voltak, méhszájseb-problémák-műtét, utána Hsg és a köv hónapban költözött be a kis Mocorgóm.

Amúgy halasi vagy? Lehet,hogy látásból ismerjük is egymást? Bár én csak 3-4 éve lakom itt.

Várom a leveled! :D

Kép
 


Olvasgadtam másik topikokban és találtam egy táblázatot ahol be van írva, hogy halasi vagy .
Gondoltam írok, hátha ismerjük is egymást, vagy ha nem akkor megismerkedünk.

bonya


Kép


Kép
 
 


Megpróbálom dióhélyba összeszedni a történetemet.

bonya


Kép


Kép
 
 


3 éve próbálkozunk!

Hyperprolactinaemiám van, ez annyit jelent, hogy az agyalapi mirigyemen van egy jóindulatú daganat ami miatt a prolactin szintem magas és ez miatt a szervezetem azt érzékeli, hogy terhes vagyok a tejelválasztás miatt. Erre szedem a Bromocriptint.

PCOS Policystás Ovarium Syndroma ez is önmagában meddőséget okoz. Erre a Mercformin 2 x 850mg.

Endometriosis, méhnyálka szigetek vannak a hasüregemben és emiatt összenöveseket okoz a belső nemi szerveimen, ezért is kellett Bp-en a Szent Jánosban megműteni július 17-én laparatomia műtét (kivették a bal oldali petevezetőmet és a belek rá voltak nőve a méhemre ,petevezetőre, petefészekre.) A műtét azért volt sűrgős, mert vettek le tumormarkert a CA-125 /OV/ és 160 lett a norm érték pedig 25-ig van.

Ja és még a jobb oldali petevezetőm is el van záródva amin csak hajszáll vékony járatocska van.

Volt HSG- is és MRI-re 14-én megyek.

bonya


Kép


Kép
 
 


Szia!


Sajnos lassan indulni kell a dokihoz Szegedre, így csak pár sort:

Bocs,hogy így eltűntem, de csak pár hetem volt mindent beszerezni Kismanómnak, mert a 3 héttel ezelőtti vizsgálaton mondta doki,hogy legkésőbb holnap be kell feküdni a kórházba és már haza sem engednek. Kicsit meg vagyok szeppenve,
elvileg azt beszéltük, hogy 28-32.hétig kell befeküdni, de a
méhnyakcsatorna doki szerint hajszállal rövidült, 1,5-2 cm közt van,
méhszáj zárt, görcs nem volt már 3 hónapja egészen tegnapig :( kétszer görcsölt, de remélem ,csak azért,mert a szőrtelenítés közben túl soká voltam kényelmetlen pozícióban), de biztonságképpen be kell menni.
Ami jó hír, hogy Babó jól van, kb 800 g-ra becsülte a súlyát 3 hete, minden
értéke megfelel doki szerint a 26. hétnek, csak a fejszélessége kisebb,
de szerinte ez nem baj, mert a medencevégű babákra ez jellemző.
Úgyhogy megnyugodtam kicsit. De azért kicsit sokkolt az a legjobb
esetben is 11+1 hét a kórházban. Valszeg császár lesz, nem lesz helye
befordulni, már 3 hónapja medencevégű. A cél, hogy minél tovább
bentmaradjon. Meg persze ,hogy én is jókedvű, nem szontyi anyukája legyek, még ha ott is kell maradnom :)
Picit azért reménykedek, hátha hazajöhetek :)

Bocs még egyszer ,hogy nem írtam. ha véletlen nem kell bentmaradnom, pótolom.

Remélem nekikezdtetek a lombiknak ! Szorítok!

:D

Kép
 


Nagyon szorítok, hogy minden okés legyen!!!
Feltétlen írj ha hazajöhetzs vagy már jöhettek majd 11hét múlva.
Ne izgulj legalább jó helyen vagytok ha bármi közbejönne.
Ki a dokid szegeden?
Melyik kórházba mész?
Ha jól stimulálható leszek még november végén vagy december elején megleszea beültetés.
Jó egészséget kívánok, és sok kitartást!!!!

bonya


Kép


Kép
 
 


Szia!

Még itthon :D Kaptam 2 hetet :lol:

Képzeld pénteken hívom a dokit,hogy hétfőn megyek, erre mondja, hogy vasárnap ügyeletes,menjek akkor. Gondolhatod, mennyire díjaztam. De tök pozitív volt a hangja,amikor kérdeztem,hogy akkor már maradnom is kell? erre válaszolta,hogy majd megnézzük és meglátjuk. El is kezdtem reménykedni egészen szombat estéig, amikor 3 hónap szünet után kétszer is görcsölt a pocakom. Remélem, csak a szőrtelenítés közbeni kényelmetlen pozíció miatt. Azóta nem volt. :)

A doki megint vicces és aranyos volt. Nem hiszem ,hogy ismered, ő inkább onkológus,mint szülész, én már az egyetem alatt hozzá jártam. Mondja vizsgálat előtt, hogy ugye most kell szorítani,hogy itt-kórházban maradhassak. Neeeem, vágtam rá. :) Jó sokáig "nézegette",
de nem fájt. Azt mondta,hogy nem rövidült tovább. 2
hét múlva kell menni , addig pihenni stb.

Amúgy ami még pozitívum volt tegnap,hogy volt ott egy kismama, aki
dokimhoz jár és 10 nappal van hamarabb kiírva (kb 10 cm-vel volt
nagyobb hasa, de dokim szerint a méh megfelelő nagyságú-pár cm-vel
van a bordák alatt és hogy én magas is vagyok, jobban eloszlik. ) Uh 2 hét múlva, de kicsit megnyugtatott, hogy nem kicsi a baba.

Mi volt az MRI-n??? A HSG lapar előtt volt, vagy lapar alatt?

Hogy derült ki a hipofízis-adenóma? Nekem azt mondta dokim annó, hogy ha bromocr. mellett is magas, akkor csinálunk csak MRI-t. Nekem is hiperprolaktinémiám volt. Először tavaly nyáron derült ki, Azt hiszem egy hónapon belül 700-1000 körüli értékek voltak és 600ig jó a labor szerint. Erre szedtem 2 hónapig premenst, amitől 500 körülire lement, de mikor Clostyt szedtem , felugrott 2000-re. Ekkor kaptam bromocryptint, 2005. dec-ben. Amíg magas volt a PRL, a progeszteronom 15 mmol/l körüli volt. Mikor helyreállt a bromótól, általában 55-60-as értékű lett a progi, ami szuper, tekintve,hogy asszem, már 30-tól akár terhesség elején is jó.

Szerintem lehet,hogy HSG nélkül is sikerült volna. Mert -szerintem- a hormonok miatt nem jött össze . Az volt az 5. hónap jó progi-prl szintek mellett, ami sikeres volt, persze a HSG-is jótékony hatású volt biztos, merthogy a következő hónap volt, a 17. a sikeres.

Pco-t már elég jól tudják kezelni, az endometriózis jobban aggaszt.De szerencsére, lapar után biztos rendeződött a dolog. Ez lesz az első lombik , ugye?

Milyen gyógyszereket kapsz? Már elkezdtétek a szurizást?

Sajnos nem engedi, hogy privátban küldjem el. Nem folytatjuk inkább e-mailben?

Kép
 


írtam e-mailt!
remélem megkaptad, ha nem elküldöm mégegyszer.
Nem tudok angolul , de valami olyan üzit kaptam vissza mintha tele lenne a ládád és nem tudta volna kézbesíteni.
Jelentkezz e-mailba.

bonya


Kép


Kép
 
 


Sziasztok Halasiak, igaz jó régen írtatok, de hátha!
Vendég
 


Szia Mackó!

Én majd lehet hogy vevő leszek rá!
Bár még nem most, mert csak júliusban fogok szülni, de utána lehetséges!
Hogyan tudnád eljuttatni ide Halasra?
Ha postán akkor a postaköltséget nekem kell fizetni ugye?
Gratula a kicsifiadhoz!!! :D
Vendég
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
 
 


sziasztok
ilona74
Kiskunmajsa
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: