Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok'
A minap a chat-en meglepve konstatáltuk, hogy elég sokan vagyunk így vagy úgy de kapcsolatban a Velencei tóval.

Nekem például a szüleim laknak Gárdonyban, így a nyár folyamán sokat leszek lennt, majd késõbb a fiamnak lesz isteni dolga, amikor a nyarakat ott töltheti.

Keressük meg egymást, kinek / kiknek van Velence-V.fürdõ-Gárdony-Agárd viszonylatában háza, telke?

m.
Gárdony, IX. utca (ez igazság szerint közelebb van V.fürdõhöz)
martina
 


Sziasztok!
Mi gyakran vagyunk a Nagyinál (fõként nyáron), Kápolnásnyéken, ami Velence mellett van. Mi is szívesen csatlakozunk a nyári programokhoz.
Kristóf fiam május 12-én lesz 2 éves. A kistesó augusztus legvégén várható, szintén fiú lesz.

Dorka
Kápolnásnyék, Fõ u.
Dorka
 


Martina!

OFF Mikor jösz a kiságyért?

Egyébként a barátnõm Agárdon lakik az arany utcában, és egy ismerõsõm pedig Gárdonyban. Majd megyünk nyáron mi is le.

Tvica
tvica
 

 
 

Sziasztok!

Mi nyáron Sukorón leszünk kb. egy hónapot ott van hétvégi telkünk. Strandolni Velencére szoktunk járni. Nagyon klassznak tartom ezt a topicot. Nálunk három gyerkõc van, a két lányom 5,5 illetve 3 éves, a kisfiam most lesz 6 hónapos elsején.

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Off vicanak:
jovo vasarnap?
mailban egyeztessunk!!!

En augusztusban leszek lennt vegig a Pocokkal, addigra kiderul hog Pockom egeszseges-e.

Akar csinalhatunk is majd valami babas talit akar Velencere, akar a Gardonyi strandra Kép

Meg egy kiskrapek: anyuek szomszedjanak penteken szuletett unokaja, 3325 gr., 53 centi es Roland.

m
martina
 


Sziasztok!

Mi is sokat járunk Gárdonyba. Az apukáméknak a Dévér utcában van a nyaralójuk. Szívesen csatlakoznék a babás talihoz a 3 éves kisfiammal és a 10 hetes kislányommal.

Eszter
Eszter
 


Nem tudjatok, nem lesz majus elsejen valami majalisozas?
en epp lennt leszek es ha volna valami akkor erdemes lenne ott osszefutni a pocakokkal es a pocokokkal...

nem tudjatok milyen internetelofizetesi lehetoseg van a regioban?

M
martina
 


Sziasztok!

De jó hogy ilyen szépszámmal kezdünk itt is összejönni!Kép

Mi május elsején nem leszünk lent, de a nyáron igen, csak még pontosan nem tudjuk hogy mikor. Nálunk ugyanis ez úgy mûködik, hogy mivel állandóan betörnek a házba így nem hagyhatunk lent semmit a berendezési tárgyakon kívül. Így amikor leköltözünk, akkor ez egy szabályos költözés, poharak, tányérok, fõzõedények, ágynemû, stb. mindent akkor kell levinni. Így ilyenkor viszont lent is maradunk vagy egy hónapon keresztül, mivel olyan gyakran ezt a hurcolkodást nem szeretjük megejteni.Már elõre elvonási tüneteim vannak, mivel lent nem lesz net!Kép Ugyanis nincs vezetékes telefon.

Sziasztok, szép idõt mindenkinek!
Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Mi most éppen itt vagyunk Kápolnásnyéken. A velencei Arató-diszkónál lévõ játszótérre jár Anyukám Kristóffal, de azért nem az igazi a farönkbõl kivájt csúszda. Nem tudtok véletlenül valahol jobb játszóteret, mert ez ugyan szép, csak nem tudja még Kristóf használni. Jobb lenne olyan ami nem rönkfából van. Fõként a csúszda és hinta érdekli, de a mászóvárakat is szereti. Akár Agárd és Gárdony is szóba jöhet, mert autóval át tudom õket vinni. (Sajnos nekem sürgõs tanulni valóm van Kép ) Szóval ha tudtok segíteni ötletekkel, akkor azt nagyon megköszönöm!

Dorka
 
 


Kedves Velencei-tavi ismeretlen ismerõseim!
Most készülünk kb. 3-4 hétre Kápolnásnyékre menni. Szívesen játszótereznénk, sétálnánk néha együtt Veletek! Sajnos nekem sok tanulni valóm lesz, így több idõt fog Kristóf (2 éves) a nagymamájával tölteni, de szerintem õ is szívesen venné néha a társaságot (fiatalos nagyi ám!) Kép
A játszóterekrõl pedig továbbra is szívesen olvasnék. Minden Velence környéki játszótér vagy programlehetõség érdekel!
Köszönöm, és várom leveleteket!
Dorka
Dorka
 


Szia Dorka!
Azert nem irtam, mert vadul lestem a jatszokat most hetvegen....
egyet talaltam, Gardonyban. A 70-es utrol latszik is, a vasutallomassal majdnem szemben van, kicsit a kozert fele.
a fele olyan divatos fa jatszo, de mintha pont a csuszda meg a regi hagyomanyos lenne....

Mi pocokkal majd csak augusztusban megyunk le. O akkor lesz 2 honapos, szoval picurka lesz meg a jatszozashoz Kép)))
remelem tudtam segiteni

m
martina
 


Sziasztok!

Dorka Velencén is láttam egy játszóteret, ahogy megyünk be Velencébe a fõút bal oldalán van, de csak kocsiból láttam. De nekem a velencei strandon levõ játszótér tetszett tavaly, ott egész jól el tudtak játszani a gyerkõceim.

Martina, mi is majd csak augusztusban megyünk le, viszont akkor egy hónapra. Hát nálunk a legkisebb is akkorra már 9 hónapos lesz, kész nagyfiú. Mit fogok majd utána rohangászni Kép, hiszem már most is kúszni próbál is néha halad is.

Szóval azért tartsuk a kapcsolatot egyenlõre itt.

Sziasztok, jó idõt, Martinának meg kitartást az utolsó hónapokhoz!
Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Dorka, most olvastam vissza hogy a kistesó már nálatok is hamarosan megérkezik mint Martináéknál. Neked is jó pocakosodást még addig! (Hát nem lesz egyszerû nagy pocak, nagy meleg és még tanulni is, mégha a nagyobbacskát a nagymama le is köti!)

Szia:Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Kedves Norcsi és Martina!
Köszönöm a játszótérötleteket! Megnézzük, beszámolunk!
Ha mégis arra járnátok, csak írjatok ebbe a topicba, ott is van internet, majd olvasgatom néha.
Sziasztok, szép nyarat, jó babázást!
Dorka
Dorka
 


Sziasztok!

Na idetaláltam végre én is. Ezt most azért írtam, mert ott voltam a chaten, amikor felmerült a Velence téma, de ehhez képest csak most vettem észre ezt a topicot. Csak kicsit vagyok vaksi!!Kép)
Szóval a részletek:
Nekünk, illetve apóséknak Velencefürdõn van házikónk (Petõfi utca és IX. utca sarok). Úgy néz ki, hogy tutira lent leszünk júli. 15. és júli 21. között, valamint júniustól augusztusig többnyire a hétvégéken, illetve a gyerekek hétköznap is a nagyszülõkkel.
Gyermekeink: Marci 3 és fél éves, és Nóri másfél éves lesznek akkor. Közös strandolás, fagyizás, játszóterezés, sütögetés, vagy csak úgy megismerkedés témájában nyitottak vagyunk mi is.
Ami a játszótereket illeti, mi elsõsorban a velencefürdõi strandra szoktunk menni. Ott van hinta, nagy homokozó, csúszda, mérleghinta. Na meg ott a víz, ahol idõnként lehûthetjük magunkat és a gyerkõcöket. Meg aztán van a palacsinta, a lángos, a fagyi, a hekk meg a sör... Csak gyõzzük kifizetni.
Ezenkívül van még egy játszótér a 70-es út bal oldalán a közért-pék komplexum mellett, a gyros-ossal kábé szemben. Sajnos településileg nem tudom meghatározni, mert annyira egybe van már épülve az egész, hogy nem tudom, hol ér véget az egyik és hol kezdõdik a másik. Talán Gárdony??
Egyelõre ennyit!

Sziasztok,
Vercsi
 
 


Sziasztok!
Vercsi: az a gardonyi lesz, amit en is emlitettem.
fennt a "dombon", nem?

En augusztusban leszek lennt, es reszkessetek, mert a jogsimat fogom ott befejezni ;)
gyerekekre magatorkra vigyazni ;)
m
martina
 


Sziasztok lanyok!
Lassan indul a szezon, tudom, jo lassan, de lassankent ahetvegeket lennt lehet tolteni, mert keretszkedni kell meg ilyenek....
Mit gondoltok, van ra esely hogy iden TENYLEG megkeressuk egymast?

A mi kertunket felajanlom kertipartira. Lesz homokozo, csuszda, a szomszedban van Roli (nyaron 15 honapos lesz), masik szomszedban Vanda (10 honapos lesz) es mindket kertben van medence Kép)))

jelentkezzetek csajok!
martina
martina
 


Sziasztok!

Nekünk Velencén van nyaralónk és nem ismerünk senkit a környéken, akik ilyen korúak mint mi és kisgyerekük van. Nekünk két kisfiunk van, a nagyobbik hét éves lesz idén nyáron, a kisebbik most egy hónapos. Kérlek, írjatok, mert szinte egész nyáron és jóidőben hétvégenként is lent vagyunk! Üdv. Cuore
 
 


Sziasztok!

Nekünk Velencén van nyaralónk és nem ismerünk senkit a környéken, akik ilyen korúak mint mi és kisgyerekük van. Nekünk két kisfiunk van, a nagyobbik hét éves lesz idén nyáron, a kisebbik most egy hónapos. Kérlek, írjatok, mert szinte egész nyáron és jóidőben hétvégenként is lent vagyunk! Üdv. Cuore
 
 


Szia Cuore! Azt hiszem kb. egykorúak lehetünk. Sőt a gyermekeink is majdnem azok. Nekem van egy 8 éves kisfiam, és egy 9 hónapos kislányom. Mi nem nyaralunk, hanem itt lakunk Velence északi oldalán. Nektek melyik részen van nyaralótok? Ha gondolod, levelezhetnénk. Címem: henriett.a@citromail.hu
 
 


Szia Nerina!

Örülök, hogy jelentkeztél, írtam Neked!

Üdv.
Cuore
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok Hozzátok: milyenek a lehetöségek Velencén babás foglalkozások terén? Van e babazene vagy babas klub, ahova lehet menni a gyerköccel? Azért kérdezem, mert lehet hogy Velencére fogunk költözni, és szeretném megismerni majd jobban a helyet.
És egy eleven, 15 hos kisfiam van, Bálintnak hivjákKép

Köszi elöre is,
Andi

KépKép
 
 


Sziasztok mamik...
nem tudtok veletlenul a kornyeken *gardonyhoz kozel* fajatek keszitot?
ronkfabol szeretne a csalad a fiamnak szulinapra jatszoteret, es ben talalok semmit a kornyeken.
Na jo, fehervaron igen. csirio aron...
almaimban egy keszito szerepel, aki kb. a fele aron megcsinalja es jol megcsinalja...
ha ismertek, tudtok, lattok valami ilyesmit, megtennetek hogy irok nekem emilt?
ja bejartuk a to kornyeket tegnap kocsival es semmi semmi semmi...
mar csak a kapcsolatokban remenzkedem...


szekeres.marta@chello.hu
 
 


Sziasztok!

Esetleg Velencére költöznénk és érdekelne hogy milyen ott az élet, különösképpen a gyerek dolgokra gondolok.
Pontosabban, milyen a gyerekorvos (ha jól láttam egy van), milyen az ovi, iskola, (mennyire gyerekközpontú a nevelésük, nagyon szigorú vagy inkább szabadabb szemléletű) van-e jó játszótér, vannak-e esetleg különböző foglalkozások kicsiknek ahol Ők (és közben én is) közösségben lehetek.
Ahol most lakunk esély sincs arra, hogy öt év alatt felvegyék a gyerkőcöt oviba, ha van otthon kistesó, ott milyenek a kilátások?
A Bence-hegyet néztük ki és láttunk ott buszmegállokat. Milyen sűrűn jár a busz és hova megy?
Milyen onnan bejárni Bp-re dolgozni?

Előre is köszi a válaszokat

Orsi
h.orsi@freemail.hu
 
 


Orsi, írtam privit, háromszor is elküldtem, de nem történt semmi, vajon megkaptad?

Kyra
 
 


Sziasztok!

A seggítségeteket szeertném kérni. Bp. mellett lakunk, és szeretnénk nyáron lemenni a Velencei tóhoz (akár többször is) egy- egy hosszú hétvégére. Három gyerekünk van, 4 éves, 2 éves és egy 2.5 hónapos. Ha tudtok a környéketeken nekünk, gyerekeknek való szállást, kérlek benneteket, írjatok.

Köszönöm: Judit
 
 


Sziasztok! :-)

Bocsi a zavarásért! Azt szeretném kérdezni, hogy érdekel-e valakit sok-sok mese dvd (Pl Thomas a kismozdony, Sam a tűzoltó, Dóra a felfedező, Noddy, Eperke, Teletubbie, Micimackók, Kisvakond, stb.), felnőtt filmek, torna dvd ( Rubint Réka, Norbi, Béres Alexandra, stb)zenei cd-k (pl Babazene, Halász Judit, Kaláka, stb)?
Ha igen, írjon nekem a discmano @ gmail.com címre, és küldöm az infókat.

Köszi...

További szép napot:
Titati
:-)
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: