Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Olyan kismamákkal, anyukákkal szeretnék itt megismerkedni, akik az Újpesten épülő Juharliget lakóparkban laknak, illetve ott fognak lakni. Mi a 3 ütemben fogunk odaköltözni, vagyis 2004. augusztusában. Hátha addig a neten sikerüle egy kicsit összeismerkedni egymással.

Bea
 
 


Szia Bea!

Mi is a Juharligetbe megyunk lakni, állítólag 2004 tavaszán (márciusra ígérik...) A profilomban megtalálod az e-mail címemet.
Üdv
Bea (jó, mi??? :-) )
ubi
 
 


Szia Bea!

Örülök Neked! Kép
Mi ma megyünk szerződést kötni Kép
Írok majd mail-t neked.

Szintén B Kép
 
 

 
 

Várom mások jelentkezését is.
Nekem egy lányom van 3,5 éves, Klaudia.
És mint már írtam 3. ütem. Kép
 
 


Sziasztok Beák! :-)

Mi is a 3. ütembe fogunk költözni. Nagyon jó ötlet ez a topic. Ismerjük meg egymást! Írjatok még.

Gabi
Gabi
 


Sziasztok!

Mi az 1. ütemben költöztünk, tehát augusztus vége óta itt lakunk. Két gyerkőcöm van Petra (4) és Dani (20 hó). Számukra ez egy igazi gyerekparadicsom, klassz játszóterekkel, bicikli és motorutakkal, amik remélhetőleg tovább fognak bővülni. Jó a levegő, bár nem tudom, hogy a többi ütem felépültével egyenes arányban növekvő gépkocsik száma ezt hogyan fogja befolyásolni.
Tudjátok milyen lesz az új játszótér, állítólag a 3. ütemben adják át majd. Honnan költöztök ide? Mi Újpestiek voltunk előtte is.
Sziasztok:
Judit
 
 


Szia Judit!

Az én lányom februárban lesz 4, és a profilomban találsz róla képet is.
Mi is úgy látjuk a párommal, hogy ez egy gyerekparadicsom lesz Kép És ami nagyon tetzsik, hogy ide jórészt fiatalok fognak költözni, így rengeteg gyerek lesz Kép Mi a motorutat bicikliútnak neveztük le, de a lényeg ugyanaz.
Mi is félünk az autóforgalomtól, de bízunk benne, hogy mindenki ótason fog közlekedni, mert nem az utcán van. Sajnos idáig nem egyszer tapasztaltuk (ott), hogy a parkon belül padlógázzal közlekedik egy-egy autós. Kép Erről Neked mi a tapasztalatod?

A 3. játszótér szerintem csak a 3. ütem átadása után készül majd el. Hogy miért? Mert a 3. ütem 3 épületéből még csak 1-re van építési engedélyük, így a másik kettő még teljesen bizonytalan. És az egyik bizonytalan épület előtti részre tervezték a 3. játszót.
Én tutdod mit hányolok? A hagyományos hintát, aminek van háttámlája, és be lehet kötni a gyereket. Kép Igaz még a 3. játszóban reménykedhetünk. Kép
Mi a XI. kerületben laktunk november elejéig, most meg átadásig a XIII. kerületben szállunk meg anyósomnál.

Mesélsz nekünk az ottani életről? Esetleg adok egy e-mail címet, oda is írhatsz, ha gondolod. pbabca@yahoo.com
Nektek mennyi a közös költség? Minket azzal "ijesztgetnek", hogy nm-enként 200 forinttal számolhatunk.
Egyébként most úgy néz ki, hogy 2004. decemberében lesz csak átadva a 3. ütem.

Titati
 
 


ZENEBÖLCSIS és ZENEOVIS
FOGLALKOZÁSOK INDULNAK JANUÁRBAN

AZ ÚJPESTI GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI HÁZBAN
(IV. István út 17-19.)

ZENEBÖLCSI

A foglalkozások a szülők aktív részvételével, közös játékkal zajlanak. Válogatunk a magyar néphagyomány játékaiból: höcögtetők, mondókák, lovagoltatók, tenyérsimogatók, ujjszámolók, táncoltatók, stb. A programot mozgásos játékok színesítik. Megismerkedünk gyermekirodalmi alkotásokkal, mesékkel, néhány hangszerrel...

A foglalkozások időtartama 30 perc.
Időpontja: csütörtökönként délelőtt 10 órától.
Első alkalom: 2004. január 8. 10 óra!


ZENEOVI

A foglalkozások az általános óvodai nevelést egészítik ki, jelentkezéstől függően lehetőség szerint életkor szerinti csoportbontásban. Foglalkozunk zenei készség- és képességfejlesztéssel, mondókákat, dalokat tanulunk, dalosjátékokat játszunk, zenét hallgatunk, hangszerekkel ismerkedünk.

A foglalkozások zenehallgatással, mesével zárulnak.
A foglalkozások időtartama 30 perc.
Időpontja: csütörtökönként délután 17 órától.
Első alkalom: 2004. január 8. 17 óra!


A foglalkozásokat vezeti:
Melicher Cecília
óvodapedagógus, ének-zenei mentor

Érdeklődni és jelentkezni lehet:
06 20 398 1931

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Köszi, Bigacsiga az infot!
Eddig úgyis nagy bánatom volt, hogy a nagyobbikkal nem tudtam zeneoviba eljutni. De tudomásom szerint a hozzánk legközelebbi az a soroksári MegaToys-ban van. Az meg Budafokról tömegközlekedve 2 gyerkőccel (1 babakocsis, 1 önjáró, időnként nagyon is...) sokáig elég húzós lett volna. Részletekbe nem megyek, mert nagyon off.
A mi lakásunk (2. ütem) már egész jól áll. Még az előszobát kell kövezni. Mert elsőre a parkettázó látta, hogy ott nincs kő, oszt leparkettázta. Pedig OTT VOLT NÁLA a papír, hogy hova lesz parketta és hova kő. Meg reméljük, hogy a konyhabútor (amit még decemberben megrendeltünk, mert akkor még olcsóbb volt valamivel) befér majd a konyhába, mert eléggé ki van centizve.
Ja és elsőre lefestették a lakást narancssárgára, meg zöldre, holott fehéret kértünk mindenhova, hehe... Szóval vannak ilyen malőrök.
Titati! még szeptemberben írtam neked, de nem tudom, jó címre-e. Igaz, nem azonnal. Az a cím, amit novemberben megadtál, él még???
Judit,
Én is kíváncsi lennék a tapasztalataidra. (Ha erre jársz és látod az irományomat. Az e-mail címem a profilomban található. Köszi.
Üdv
Bea
ubi
 
 


Lányok !
Elnézést, hogy ismeretlenül írok ide, de esetleg érdekel valakit délelőtti nyelvoktatás gyerekvigyázással? Angol, Upper-Intermediate szint, szeptembertől, 12.800 Ft/hó (3 hónap egy szint, heti 2*1,5 óra), a káposztásmegyeri Zabhegyező Játszóházban. Hárman vagyunk, kellene egy negyedik (vagy akár ötödik, hatodik) anyuka. Gyerekeink 2003.április-szeptember között születtek. Bővebben a tanfolyamról a www.dramateka.hu lapon olvashattok és ha valakit érdekel, akkor szabone.rozsa.edit@axelero.hu címen veheti fel velem a kapcsolatot.

Üdv: Redit
 
 


Szia Bea!
Nem tudom, jársz-e még erre, de írtam Neked mailt...

Mindenki alszik? Senkinek nincs kedve itt beszélgetni? Szomorú :-(

Mi szombaton mehettünk be először a lakásba, nagyon jól haladnak :-) Igaz átadás cska decemberre várható, mert a másik két épületet is be kell várni valamilyen szinten. Volt egy-két probléma nálunk is, pl. a konyha-nappalit elválasztó falnak pont a másik oldalára rakták a kapcsolót mint ahova mi kértük...de korrigálják. A nappaliban meg olyna lehetetlen helyen van terv szerint az egyik lámpakiállás, hogy alig lehet kinyitni az erkély ajtót. Ezt gyorsan begletteltetjük.
Ja, és találkoztunk a leendő alsó szomszédunkkal, akik nagyon aranyosak voltak :-) Persze ők is fiatal babások :-)
Na, most ennyi voltam, hátha feléled a topic....

Titati

Titati
 
 


Szia Titati

Mi is a 3. ütembe fogunk költözni és már alig várjuk. Nekem most másfél éves a kislányom, még egy darabig otthon - az új otthonban is otthon leszek vele. Ez elég bután hangzik így hajnalban, de a meleg miatt nem tudok aludni és gondolkodni sem.
Ti melyik lépcsőházban költöztök?
A beköltözésről most mindenki mást mond, a másik két épülő ház jövendő lakói is úgy tudják, hogy decemberben költözhetnek, nekünk meg a CS. E. azt is mondta, hogy ők októberben átadják a házat az építtetőnek. Mi lesz ebből az igazság?
Csak olyan lassan telik az idő...

Nyulandi
 


Szia Nyulandi!

Mi az I. épület C lépcsőházába fogunk költözni.
Cs.E. nekünk is hasonlót mondott, valóban átadják az Engelnek a kész épületet. Utána érdeklődtem az Engelnél, és azt mondták, mivel a másik két épület le van maradva, ezért meg kell várni, hogy az is elérjen egy bizonyos készültségi fokot, és csak utána tudják átadni. Az Engel karácsonyig szeretné átadni az I. épület lakásait. Hát reméljük meglesz.

Ti melyik épület, melyik lépcsőházban lesztek?
A bejárással meg votlatok elégedve?

Titati
 
 


Sziasztok Leendő Juharligetesek!

Remélem, hogy a napokban Ti is költöztök. Mi a második ütemben költöztünk ide és nagyon szeretjük. Sajnálom, hogy csak most fedeztem fel ezt az oldalt, már hamarabb is ismerkedhettünk volna.
Látom, hogy Ti már régen jártatok erre, azért remélem, hogy belepillantotok, így a játszóteres ismerkedésekig (az én kisfiam 9 hónapos) már ezúton is "találkozhatunk".
Kata
 
 


Sziasztok!
Mindenki beköltözött?Mi egy két héten belül költözünk a K épületbe...Írjatok híreket az átadással kapcsolatban ha lehet!!
Köszi, Böbe
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


Az Újpesti Szülőotthon dolgozói tüntetést szerveznek a szülészet-nőgyógyászati osztály bezárása ellen!!!
2007. március 14.-én 13.00 az Újpesti Szülőotthonnál (Görgey Artúr utca 69.) Ne engedjük, hogy Újpestnek ne legyen szülészet-nőgyógyászati osztálya !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mindenkit,aki segíteni szeretne vagy egyetért a demonstrációval szeretettel várnak!Nem csak a nőket,hanem a férfiakat is, hiszen ez nekik is fontos!
Aki csak teheti tegye ki a üzenőfalára, hogy minél több emberhez eljusson ez a hír! NEM HAGYHATJUK, HOGY BEZÁRJÁK A SZÜLŐOTTHONT

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: