Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is itt vagyunk!
Theo! Tök jó, hogy jó volt a kis kiruccanásotok. Mi is el szeretnénk menni külföldre, valószínű júniusban valamikor, de még nincs semmi konkrét.

Balázs most kb. 10,5 kg és 75 cm. 7 fogacskát látok nála, de lehet, hogy vannak hátrébb már kezdemények, mert mostanában nagyon rág és nyálzik. Éjjelente 1-2 kelés van, tehát nincs változás. Kis megfázásai voltak mostanság, de szerencsére hamar kezeltem őket és el is múltak szépen.
Aktív, nem nagyon ül le játszani, egyfolytában mozgásban van.

Hát, kb. ennyit rólunk.

Atka! Hogy vagytok? Játszóház-ügyben alkotunk valamit?
Írjatok, hogy mi újság, Theo Te is bővebben!

Üdv,
Osoa
 
 


Lányok!

Egy körkérdés!
Testvérke-ügyben mi a helyzet? Én nagyon gondolkodom rajta, mert így két év különbség lenne köztük.

Osoa
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Osoa de jó hogy jelentkeztél!
Örülök hogy jól vagytok és szépen gyarapodik Balázs.Ezek az éjszakák nem akarnak rendeződni csak.
Nálunk ez ügyben is minden a régi szerencsére.
Eszter is nagyon aktív ,állandóan jön megy felmászik az ágyra a fotelra ugyhogy mindig szemmel kell tartani.Ja és mindent a kukába dob.Tegnap is halljuk hogy cseng a férjem telefonja de nem találtuk meg,aztán elhallgatott és akkor az enyémről csengettük és a kukában találtuk meg.A múltkor a pénztárcámat szedtem ki onnan ,ma két db, cumit.Amúgy szerencsére nem cumizik csak az alváshoz kell neki de kicseni a kiságyból és kidobja.Meg úgy mindent ami a kezeébe kerül azt a kukába dobja.Na meg a fürdőkádba!!A telefonom ott landolt valamelyik nap illetve este mikor engedtem neki a vizet odavitte a szandálját és bedobta és már ment a többi cipőért is.Szóval ilyeneket csinál.Kint a folyóson álandóan takarít a kiniti seprűvel és felmosóval.Remélem ez a szokás későbbre is megmarad.
Megvan már hogy merre mentek nyaralni?
nekünk nagyon jó volt ez az Anglia!
De szívesen elmennék most egy tengerpartra is!
Atkáékkal mi van??
Írjatok!
Üdv:Theo
Kép</font>

Ja és a testvérke project hát az most még nem de majd kellene persze!Talán egy kicsit később.van aki szerint ilyenkor jobb mert még benne van az ember de akkor az egyik kicsi a másik pici.Igaz ez csak addig rossz amíg nagyon kicsik később viszont jó már.Hát a fene se tudja de valóban a max.3-4 korkülönbség a jó annál több nem.
 
 

 
 

Na sziasztok!
Itt az elveszett bárány.
Nem tudtam jelentkezni, mert majdnem 3 hete Békéscsabán vagyok a gyerkőccel a nagyszüleinél. Nagyon élvezi a nagy kertet, a szomszéd kutyáit, a cicát, bokrokat stb., képzelhetitek!!!!Már tele van sérülésekkel, kicsit le is barnult, nagyon helyes kis vidéki lurkó lett belőle!!! Nem volt szívem megfosztani ezektől az élményektől, már egy hét után haza akartunk jönni, de amikor bevittem a szobába, ütötte az ajtót, h. ki akar menni, így maradtunk. Nem tudom, h. hogy oldom meg majd ezt otthon, mármint, h. ennyit legyen a szabadban. Még jó hatással is volt rá, mert így éjszakánként vagy egyszer, vagy egyszer sem kel fel, gondolom jól kifárad a nap folyamán.
Fog ügyben: nekünk is megvan a 8. fogunk, és így vissza is állt a rend, mindnek megvan a párja. Most nem volt semmi jele, csak a nyál Kép
Nyaralás: még nem tudom, mi lesz, tervezünk egy nagyszülős Horvátországot, a Balatonra mindenképp le szeretnénk menni, mert Ábrahámhegyen van egy nyaralónk, ezt ki kell aknázni mindenképp. Repülőre nem ülnék most (Theo, minden tiszteletem a tiéd), de Dáviddal nem lenne egyszerű-így sem az.
Osoa! Nem felejtettem el a Tücsökzenét, meg is néztem a neten, az árak miatt szerintem az Aranytízben lenne nekünk a legjobb, péntekenként van és még ebéd előtt, úgyhogy a köv. héten, ha hazamegyünk, le is tesztelhetnénk! Mit szólsz?? Theo, ti nem jöttök????Eszterke nagyon cuki, már szívesen látnán személyesen is, kíváncsi vagyok a két fiú mit szól hozzá Kép))
Végüla gyerek project: Nálunk az ősz az ideális, legalábbis az én szemszögemből. Ezt a nyarat ki szeretném élvezni 100%-osan, ill. úgy terveztem, h. a köv. kicsi jövő nyár végére érkezhetne, addigra talán már ki tudunk költözni a házunkba (mármint ennek nagyobb a valószínüsége). Most élvezem Dávid nyíló értelmét, szeretném még egy csomó dologgal megismertetni, mert ha jön a tesó, akkor egy darabig megint kötöttek leszünk. Osoa! Nálatok maradt a nyári terv???
Na, mikor találkozunk????????
Most mennem kell, de legkésőbb jöv. héten jelentkezem! Addig is vigyázzatok magatokra!
Üdv,
Atka
 
 


Sziasztok!

Meg tudná nekem valaki mondani, mennyi most az I. kerületben az egyszeri anyasági segély szülés után?

Köszi!
rokica

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, bár volt egy fél hónapos kis orrfolyás+köhögés és ez a múlt héten egy enyhébb tüdőgyulladásba torkollott, be is utalták Balázst a kórházba. Szerencsére nem volt annyira rosszul, csak 1 éjszakát voltunk bent és elég kultúrált volt az egész. Balázs élvezte a környezetváltozást, állandóan liftezett volna+a kávéautomatát nyomkodta Kép

Atka! Tücsökzene ügyben bármikor mehetünk. Nyáron egyébként nincs szünet? Mert tavaly sok mindennel így jártam: baba-mama klub, babamasszázs.

Szóval ugrott most egy kicsit a nyaralásunk, még nem tudjuk, hogy mikor, de Horvátországot terveztünk, lehet, hogy más lesz belőle. Szerencse, hogy nem fizettünk be a múlt héten egy külföldi utat, mert ez is felmerült...

Eszti édi, gondolom Dávid is kis aktív, vidéki lurkó Kép
Balázs is, egyre huncutabb, ha ezt még lehet fokozni. Beverem a lábujjam, és röhög rajtam ezerrel. Nekünk most leállt a fog-projekt, a 8-at várjuk, de semmi. Amúgy nem is baj, ez még nem hiányzott a tüdőgyull. mellé.

Írjatok lányok! Találkozhatunk is valamikor, Balázs már jól van, én tegnap lettem taknyos, de a hét vége felé, jövő héten szerintem szalonképes leszek.

Üdv,
Osoa
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Osoa!

Örülök hogy már jól vagytok és nem kellett bent maradni a kórházban.Én most sajnos megyek naponta ugyanis a férjemet megoperálták gerincsérvre sajnos.Úgyhogy most kemény napok vannak mert hát a Nagyik vidéken és dolgoznak így aztán egyedül.De anyukám itt volt most 3 napig ,Anyósom jön holnap aztán Anya jön vissza megint szóval azért jönnek ahogy tudnak és segítenek nekem.Eszter szerencsére jó kislány és nem okoz problémát.9 fogunk van most.
Nagyon kis huncut és rettentően vidám baba.
Atka gondolom vidéken van a legénykével.
Írjatok azért majd benézek így esténként.
Üdv:Theo
Itt egy friss fotó!
Kép</font>
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Anyatigris!

Szívesen segítek de már 13 hónapos a kislányom.És a töbieké is ennyi idős.
Legalábbis azoké akik rendszeresen írnak ide.

Atka ,Osoa!

Merre jártok?Jól van mindenki?

Üdv:Theo</font>
 
 


Köszönöm az infót Theo!


Sziasztok!
Igen, vidéken vagyunk, de jöv. héten vasárnap megyünk haza, és utána mindenképp találkoznunk kell!
Osoa! Nem is írtad az sms-ben, h. kórházban is voltatok! Jobbulást a kis liftes Balázsnak!Kép
Theo! Hát látom, rátok is rátok jár a rúd, remélem hamar kievickéltek belőle, még szerencse, h. Eszter ilyen tündér.
Akkor jöv. hét után mindenképp találkozzunk, és majd mindent kivesézünk. Bocs, h. nem teszek fotót, de nekem ehez most nincs idegzetem-párszor már próbáltam, valamiért sosem ment...
Na legyetek jók és még egyszer gyógyulást a betegeskedőknek!!!!!!!!!
Üdv,
Atka
ui.: Osoa! Lehet, h. lesz nyári szünet a fohglalkozásokban, akkor majd mi tartjuk Kép!!!!
 
 


Sziasztok!

Atka! Nem emlékszem, hogy ezen a héten fent vagytok már? Ha igen, valamelyik nap eszmét cserélhetnénk, és persze Theo is jöhetne!

Írjatok, hogy mikor és hol? Mi még júl. közepéig vagyunk, aztán nagyon remélem, hogy elpályázunk valamerre, mert nagyon ránkfér, majd mesélek!

Üdv,
Osoa
 
 


Hahó!

Hol vagytok lányok?
Kép

Lesz randi?
Üdv,
Osoa
 
 


Szia Osoa!
Most fent vagyunk, a hét végéig. Ha gondolod, csötörtökön találkozhatunk. Még benézek, hátha összejön a randi. Megőrülök ebben a rossz időben. Dávid mindenáron kimenne, de nem tudunk, így viszont nem is tudom kifárasztani kellőképpen...ez persze az alvás rovására megy. Úgy tűnik, ez nálunk örök téma lesz...
Na, nem folytatom, ha esetleg összejönne a randi, úgyis megvitatjuk!
Üdv,
Atka
 
 


Szia!

Csak most láttam, hogy írtál. Nem jó a holnap du., már van programunk. Esetleg délelőtt néhány órára összefuthatunk, ha jó Nektek. Hm?
Nálunk most épp hasmenéses napok voltak, mindig van valami betegségféle Kép . Amúgy fogacska azóta sincs, Balázs iszonyú nyűgös, néha hisztis, nehéz vele.

Akkor a többit személyesen, ha nem holnap, remélem, nemsokára!
Jó éjszakát Kép ! ( Amúgy az alvás nálunk is katasztrófa, sajnos).

Osoa
 
 


sziasztok!
Jól eltűntünk, bocsi!
Örülök, hogy mind jól vagytok!!
Szívesen találkoznék veletek én is, csak az a baj, hogy nagyonnagyon ritkán jutok ide. Ha találkoztok, és mehetünk mi is, megtennétek, hogy írtok a címemre egy sort a hellyel és időponttal?? Kösziii!

Mi amúgy remekül vagyunk, Boró óriásbébi (már több, mint 9 kiló!), ma megyünk az 5 hós oltásra, kicsit elcsúsztunk vele. Tartok tőle, mert az előzőt nagyon rosszul viselte, két napig nyafi volt.
Amúgy nagyon jó, nyugodt, kedves baba.
Mutizok képet a dagiról :D

Kép
Kép

Puszi, és minden jót nektek!
 
 


Sziasztok, mi a Bánk bán utcában lakunk. Van egy 3 éves fiam, és egy 5 hónapos lányom.
Vio

Kép
vio
 
 


Szia Vio !

Küld el a mail címed ha van kedved

Ani
 
 


Helló Ani! Már azt hittem, megszűntetek. g.vichy@gmail.com

Kép
vio
 
 


Sziasztok!
Üdv, minden új bejelentkezőnek!
Osoa! Nem jöttem vissza , csak másnap de., gondoltam ha aktuális a tali, akkor úgyis rám csörögsz. Mi még mindig 2-3 laki életet folytatunk, vagy Csabán, vagy Szentendrén, vagy a Balcsin vagyunk, egyhuzamban max. 1 hetet voltunk Pesten, ilyenkor azt sem tudom, mit kezdjek Dáviddal, mert az 1-2 órás séta már nagyon kevés neki, főleg, h. vidéken mindig reggel 8-kor a reggeli kakaózástól kezdve este 8-ig, a pancsi elkészítéséig kint vagyunk a szabadban. Dávid egy csomó szót mond már, nagyon aranyos, nagyon élvazam vele az itthonlétet, bár igaz, néha nagyon fárasztó tud lenni...De ezeket mind-mind személyesen szeretném már veletek megbeszélni, csak még nem tudom mikor. Erre is számítottam, hogy nyáron szétszéled a kis társaság, mert mindenki utazgat, kiruccan stb., de ősszel szerintem egyre gyakrabban fogunk találkozni!
Most megint elutazunk, bő egy hétre, de utána ismét min. 1 hét Pesten, akkor is összefuthatunk Ha addig itt nem jelentkeznék, akkor majd telefonon.
Theo! Mi van veletek??????
Üdv, és vigyázzatok magatokra!
Atka
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Itt vagyok ragyogok!Nem tűntem el csak nem voltunk itthon több mint egy hónapig,Vdéken voltunk és ott nem tudtam netezni mert gép ugyan van csak net nincs és kávézóba meg nem akartam bemenni.Mi is úgy vagyunkmint Ti Atka hogy ha itthon vagyunk megőrülünk mert vidéken a családi házban a kertben sokkal jobb.Egész nap kint voltunk ,medence ,kutya .macska ,homok ,fű stb .szóval tök jó volt.Most próbálunk visszaállni az itthoni rendszerre de elég szar itthon.Eszter továbbra is jó alvó szerencsére.Megkaptuk a 15 hónapos oltást is már és nem volt semmi gáz.Mindent eszik már amit mi.Nagyon aktív vidám kiscsajszi.
Õsszel ha már mindenkiitthon lesz majd össze kellene futni ,már kíváncsi vagyok a gyerkőcökre.
Addig is írjatok ha itthon vagytok!
Üdv mindenkinek!
Theo</font>
 
 


Sziasztok!
Most csak annyi, hogy most valószínüleg két hétig itthon vagyunk, de semmi sem biztos...Kép
A Hajógyári szigeten állítólag kitűnő játszótér van, oda kellene szervezni a köv. találkát. Gondolkozzatok rajta!!!-86-ossal is jól megközelíthető+kis séta (amióta felújították a buszokat, még mi is felférünk
Dávid most valószínüleg újra fogzik, mert elég drasztikus az alvás mostanában. Van, h. csak egyszer kel fel, van hogy az éjszaka kellős közepén félálomban vergődik, nem tudom hogy lehetne megoldani, de talán hamar elmúlik, vagy kibújik egy új fogacskaKép
Már nagyon várom, hogy lássalak benneteket! Második gyerkőc program???? Osoa! Nálatok már beindúlt? Most te tüntél el...na mindegy, ha előkerültök mindannyian, akkor rajta, szervezzük meg azt a találkát!!!!
Üdv,
Atka
(ha van más helyszín-ajánlat, akkor várom, most én is bajban vagyok-hova vigyem Dávidot hintázni, homokozni???)
 
 


Sziasztok!

Nem is mertem remélni, hogy írtatok, de nagyon örülök, hogy benéztem Kép

A vidéki léttel kapcsolatos tapasztalatok nálunk is ugyanazok, de sajnos mi csak keveset voltunk a fővároson kívül. Sokat játszóterezünk, ha jó az idő, nagyon szeretek a Margit-szigetre menni. Atka! Most itt is van egy új játszótér, csak ezren szokták megrohamozni-sajna Kép. A hajógyárin nem voltunk régóta, elmehetnénk...
Amúgy most ilyen szar idő lesz egy darabig, de azért tallizhatnánk!
Balázs tündéri, ő is mond már szavakat, de jobban szeret hablatyolni. A rágófogai ezerrel jönnek, most kb. 5 foga jön egyszerre. Éjjel 1-2x kel, de ezeket majd szóban. Kíváncsi vagyok Rátok!
Mikor találkozunk? Mi most már itt leszünk, talán majd ősszel utazunk el még egy rövid időre.

Írjatok!

Üdv,
Osoa
 
 


Hello!
Hát jól összegyültünk végre!Nem is gondoltam volna, így teljesen beszerveztem ezt a hetet, de a jöv. hétre még nincs sok, úgyhogy találkozhatnánk a jövő héten valamikor. (...és még időnk is van egyeztetniKép)Na, mikor legyen a nagy találkozás???
+++még azért is jobb a jövő hét, mert vége a szigetnek, és ki is takarítják, úgyhogy felfedezhetjük mindenféle szigetlakók segítsége nélkül!!!
Írjatok!
Üdv,
Atka
 
 


Hello!

Ok, nekünk a szerda kivételével egyelőre még nincs konkrét programunk.
Ti mivel foglaljátok le a gyerkőcöt ebben az időben? Még kimenni se nagyon lehet az eső miatt Kép
Mi nagyon nyüglődünk itthon Kép, de remélem, hogy azért ki tudunk még menni.

Szóval a jövő héten akkor pl.: kedd du.?

Üdv,
OSoa
 
 


Hello Osoa!
Csak a kedd nem jó eddig. Hétfő? Vagy csütörtök? De talán a hétfő jobb lenne. A héten ha minden úgy alakul, ahogy tervezem, letesztelem a játszóteret, és akkor már többet tudok mondani az utitervről. Ha mégsem tudnánk tömegközlekedve odajutni, akkor elmegyek értetek kocsival.
Ha esik, akkor mi játszunk, olvasunk, főzünk itthon, és ahogy elál, rohanunk ki. De ilyenkor Dávid elég álmos szokott lenni, így elég sokat alszik napközben. Ha nagyon gáz az itthonlét, akkor beülünk az autóba, és elmegyünk anyukámékhoz, ott van a nővérem négy éves kisfia, mivel bölcsi szünet van. Dávid imádja a nála idősebb gyerekeket, úgyhogy nagyon hálás ilyenkor, nem kell semmi, csak társaság. Kép
Még benézek, addig gondold át a hétfőt!!!
Üdv,
Atka
 
 


HEELLOO!
Hol vagytok? Teszteltem a játszóteret, szuper, mehetünk hévvel is, bár holnapra sz. időt mondanak, meglátjuk. Mindegy, holnap még benézek. Remélem nincs baj!Nekem most tetőzik az allergiám, borzasztóan nézek ki (pont, ahogy érzem magam)-remélem holnapra enyhül...
Jelentkezzetek!
Üdv,
Atka
 
 


Hello,
újra én, gondolom az eső miatt nem jelentkeztek, akkor a hétfő értelemszerüen ugrott, de írjatok majd, igyekszem sűrűbben benézni.
Üdv,
Atka
 
 


Szia!

Csak most néztem be, bocsi, de hát szar idő volt-Kép
Vegyél Ambrosiat a patikában: parlagfű ellen parlagfű pici bogyó formájában (természetesen homeós Kép ).
Szóval mehetünk, még nincs konkrét elfoglaltság a hétre, szóval menjünk minél hamarabb!!!

Üdv,
Osoa
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


Sziasztok!

Szomorúan látom, hogy kezd kihalni a topicunk.
Mi van Veletek? Theo, Atka! Remélem, minden OK.
Remélem, hogy tudunk még találkozni most, hogy még ilyen jó az id&#337;.

Jelentkezzetek!
Üdv,
Osoa
 
 


Hello Osoa!
Igen, én is aggódtam egy kicsit, de talán mégsem lesz ilyem szomorú végünk. Én éppen a házimunkás sötét napjaimat élem, még holnapra maradt a lakás kitakarítása, aztán jöhet egy kis pihi. Találkozunk???
Üdv,
Atka
 
 


Hello végre!

Talizzunk! Tök jó lenne!
Bár az idő elromlott, de azért jó lenne egy kis eszmecsere Kép

Akkor majd személyesen a részletekről. Nekünk a jövő hét még tiszta, pl. : kedd 3-4 fele?

Theoék elköltöztek? MIntha írta volna, hogy visszaköltöznek Miskolcra.

Most megyek, mert férjem az ágyat nyomja (hányás+hasmenés) Kép

Üdv,
Osoa
 
 


Kedves XI. kerületi Anyukák és Apukák, és kedves Gyerekek!

Októbertől Önt is várjuk a
SZÜLÕK HÁZA

Kamaraerdei Közösségi Házban induló programjaira!


A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Fonó &#8211; Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )


Terhesrelaxáció

A csoportos foglalkozások egy 30 perces irányított relaxációval kezdődnek, amely alatt a várandósoknak módjuk nyílik arra, hogy érzelmi betekintést nyerjenek a méhen belüli életre. A testi-lelki ellazulás alkalmával a magzat és mamája között olyan érzelmi csatorna nyílhat, amelyen keresztül a kismamák és magzataik között, aktív kommunikáció indulhat, amely egész későbbi kapcsolatukra építő hatást gyakorol majd. A relaxációt minden alkalommal kb. 1 órás csoportos élményfeldolgozás kíséri. Akár az 5. héttől el lehet kezdeni, de a 16. héttől ajánlott.

Mozgás, torna lehetőségek

A kismamák számára rendkívül fontos a jó erőnlét és közérzet, valamint nagy szerepe van annak is, hogy mielőbb visszanyerhessék kedvező testképüket, a mozgás, egészségmegőrzés és alakformálás terén is foglalkozhassanak magukkal. Szeretnénk olyan órákat biztosítani, ahol a mozgás nehézsége és intenzitása összhangban van a kismamák szükségleteivel és terhelhetőségével, és ahol szívesen látott nézelődők a babák is, akik tölthetnek időt a játszócsoportban is, de közelről szemmel tarthatják a mamát, beszállhatnak a tornába, vagy éppen megakaszthatják azt, ha arra van szükségük.

- Várandóstorna
- Szülés utáni regeneráló torna
- Baba-mama torna
- Manótorna gyerekeknek

Manómuzsika

Versek, dalok, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Játékformák: kézjátékok, ritualizáló, ismétlődő mozgások,&#8222;mintha&#8221; játék, höcögtetés, lovaglás, felelgetés, körtánc, ének

Egyéni konzultációs lehetőség


Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu
 
 


MEGYE
AUTIZMUSSAL ÉLÕ GYERMEKEK KÉPESSÉGFEJLESZTÕ JÁTSZÓHÁZA

Õszi kezdéssel fejlesztő csoport indul autizmussal élő gyermekek számára.

Induló csoportjainkba korhatár nélkül várjuk a gyermekeket előzetes bejelentkezés alapján.

A gyermekek fejlesztése egyénileg illetve kiscsoportokban (max. 4 fő) történik, képességeik és igényeik pontos felmérése után korosztályonkénti bontással.

A foglalkozások helyszíne:
Budapest, I. Krisztina krt. a Tabán mellett, igényesen kialakított környezetben

Érdeklődni lehet:
Martosné Gy. Edina Tel: 20/235-8202
 
 


Gyertek el a Szülők Háza októbertől, Budaörs-Kamaraerdőn induló programjaira!Első foglalkozás október 7.-én pénteken, 11 órakor lesz. Tartja: Takáts Rita drámapedagógus, színész

A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Programok:
Hétfő, szerda: 9.30-10.15
Manómuzsika, Manótorna
Versek, dalok, tánc, mozgás, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Kedd, csütörtök
Várandóstorna, 9.30 - 10,30
Szülés utáni regeneráló torna 10.30 - 11.30
Baba-mama torna + Babamasszázs 11.30 - 12.30
Minden hónap utolsó szerda: 17 órától-19 óráig
Fonó &#8211; Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )
Egyéni konzultációs lehetőség

Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu

Megközelíthető: Kosztolányi Dezső térről a 87-es és a 87/a buszokkal, a Batthyányi tértől a 41-es villamossal. Mindenkit szeretettel várok!, üdv: Judit
 
 


<font color="ff0000">Sziasztok! Atka,Osoa

Itt vagyok nem tűntem el csak nem voltunkmitthon szinte egész nyáron.most jöttünk haza vasárnap.Néha egy egy napra hazaugrottunk.De amint látom Ti sem vittétek túlzásba az írogatást de talán most már ha jönnek a rossz idők többet fogunk írogatni.Mi jól vagyunk.eszter már jó nagy gondolom a fiúk is szépen megnőtek már.
Na most megyek is mert sok a dolgom de majd még benézek remélem ti is benéztek!
Üdv:Theo</font>
 
 


Szia Theo!

Jó nektek, hogy nem itt töltöttétek az egész nyarat. Bár azért elvoltunk mi is, de ilyenkor a vidék az igazi.
Balázs is igazi nagyos már. POnt most volt egy kis kukigyulladása szegénynek, de most már nem fáj annyira neki. Amúgy minden rendben, jó lenne egy kis eszmecsere.
Atka! Mi van Veletek?
Írjatok, ha időtök engedi!

Üdv,
Osoa
 
 


Sziasztok!
Atka! Én neked írok gondolom nem néhéz rájönni ki vagyok!
Kép
Találka? a.
 
 


Hello Mindenkinek!

Gyorsan megpróbálom leírni, hogy mi történt röviden, majd személyesen kifejtem.
Eladtuk végre az Ankert, egészen jó áron, persze, újra a szerencse fiai voltunkKép). Miután ez sikerült az utolsó pillanatban, nekiáltunk megtervezni a szentendrei házat, hogy minél előbb elkezdjük a felújítást. Most az árajánlat kérésnél tartunk. Ez eddig elég sok munka, utána járás volt, ezért sem tudtam benézni. Közben meghirdettük a Fő utcai lakásunkat is, egy jó darabig csak az ingatlanközvetitőkkel találkoztam, ill. pucoltam a lakást, ahogy ez lenni szokott. (Dávid nem akar innen elköltözni, mert minden erejét beveti, hogy hátráltassa ezeket a munkákatKép). Most, hogy végre naggyából vége az ingatlanosok inváziójának, István betegedett le, kórházba kell mennie, mert az egyik csavart ki kell venni a nyakából, mert kimozdult (ha esetleg nem meséltem volna:úgy kb. öt évvel ezelőtt volt egy balesete, eltörte a gerincét, azóta 5 csavarral a nyakában él).Szóval, csak úgy peregnek az események, és még mindig nem tudok biztosra mondani egy időpontot sem, amikor mindezt kidumálhatnánk személyesen, úgyhogy még egy kis mese a kis Manócskáról is:
Képzeljétek!Eljött a bűvös nap, Dávid másfél éves lett, és én úgy döntöttem, hogy mivel magától nem választotta el magát, én most megteszem, elviszi a cica a cicit, mert már terhes volt a szoptatás, és kényszerből nem akartam folytatni, na meg ugye, -erről már beszéltünk: itt az ideje a tesó tervezgetésének is. Szóval úgy két hete jött a cica, és üvegbe tette a tejet, és láss csodát: Dávid nemcsak hogy elfogadta a helyzetet, de azóta végigalussza -a saját ágyában!!!!!- az éjszakát, van úgy, hogy fél tíztől egészen reggel kilencig. Nem győzök csodálkozni. Nem okozott neki traumát, csak a cicát többször emlegette,sokszor magyarázza: cica-cici-nem, --tejci/és issza tovább a 3,5-ös tejet, naponta fé liert!!!!!
Szóval, panaszra nincs okom, D. tényleg szépen fejlődik, úgy érzem megérte végigharcolni ezt a fél évet, most eljött a pihi ideje, nagyon hálás vagyok érte. Egyébként már egyre több szót használ, nagyon sokat nevetünk együtt, ahogy nyiladozik az értelme, és kombinál, ébredezik az öntudat is, elég nagy rosszaság lesz, úgy gondolo, de a szórakoztató fajta, úgyhogy talán nem lesz gond.
Meséljetek ti is, legalább addig, amíg nem tudunk összefutni, nagyon kíváncsi vagyok mi van veletek!!!!Osoa! Jön már a tesó???Jártok még úszni Balázzsal????
Theo! Lesz a költözésetekből valami? Írjatok mindenképp!!!!!
Kállai-Kalóz Anett! Gyere csatlakozz te is, ha van kedved, itt is dumálhatunk!!!!!!
Üdv,
Atka
 
 


Kedves Szülők!


MEGYE
AUTIZMUSSAL ÉLÕ GYERMEKEK KÉSZSÉGFEJLESZTÕ JÁTSZÓHÁZA

Fejlesztő csoport indul autizmussal élő gyermekek számára.

Induló csoportjainkba korhatár nélkül várjuk a gyermekeket előzetes bejelentkezés alapján.

A gyermekek fejlesztése egyénileg illetve kiscsoportokban (max. 4 fő) történik, képességeik és igényeik pontos felmérése után korosztályonkénti bontással.

A foglalkozások helyszíne:
Budapest, I. Krisztina krt. a Tabán mellett, igényesen kialakított környezetben

Érdeklődni lehet:
Martosné Gyutai Edina Tel: 20/235-8202
Honlapunk: http://w3.externet.hu/~martoskft/
 
 


Szisztok!

Ha még ír ide valaki, lenne egy kérdésem.
Nem tud valamelyikőtök egy jó gyerekorvost a XI. kerületben? A mienk nagyon pocsék, váltani szeretnék, de nem ismerek egyet sem. Kép
Nagyon hálás lennék!

Kép

Nicol

Kép
 
 


Hello Nicol!
Én sajnos nem tudok, csak az első kerületben. A sajátunkat meleg szívvel ajánlom: dr. Horváth Ágnesnek hívják. Ha minden kötél szakad és nem találnál a kerületetekben, megadom az elérhetőségeit.
Osoa, Theo!
Hová tüntetek????Ok, hogy nagyon rossz lett az idő, korábban is sötétedik, és a kedvünk is egyre pocsékabb a napsütéses napok csökkenésével, de azért ennyire nem lehet rossz a helyzet, hogy még be sem néztek!
Jelentkezzetek, ha van egy kis időtök!!!
Üdv mindenkinek!
Atka
 
 


Szia Atka!

Nagyon örülök, hogy végre tudom, mi van Veletek!!! Hát, szépen zajlik Nálatok az élet, de azért nálunk is.
Ez a cicás cici dolog nagyon érdekelne, mert én hasonlóan gondolkodom erről, de valahogy még 100%-ig nem szántam rá magam az elválasztásra. Jó lenne erről is többek között dumálni.

Lenne kedvetek találkozni?
Ja, lakásügyben is tudnánk értelkezni, mert érdekelnének a tapasztalataid a közvetítőkkel...

Remélem István már jobban van!
Ha nem jön össze a randi, írok bővebben!

Üdv,
Osoa
 
 


sziasztok,

az "ikrek" topikból keveredtem ide, 3 gyerekem van.
most költözünk a XI. kerületbe. a Kondorosi úszoda környékére. egy ideig nem lesz időm főzni. foodexpress, stb... ételeket nem rendelnék. óvodákat hívtam de ételt nem lehet tőlök rendelni. (pedig a nagylánynak az a kaja lett volna a legjobb.)

honnan tudok ébédet hozni?
tudtok jó gyerekorvost?

előre is köszönöm: Vikta
3 hónaposKépKép 1,5évesKép
 
 


Vikta!
Én "sajnos" II. kerületi vagyok, de itt ragadtam, így nem tudok segíteni a kérdéseidben.

Atka!
Mi van Veletek? Visszajöttetek már? Randi?
Mi most beaktivizálódtunk, majd elmesélem, ha találkozunk, többek között elmegyünk tücsökzenére, mert nagyon tetszett, amit olvastam róla. Már nagyon várjuk.

Hogy vagytok mostanság?

Üdv,
Osoa
 
 


Szia Vikta!

Sajnos én meg I. kerületi vagyok, de a gyermekorvosunkat imádjuk az egy éves Lili babámmal együtt. Dr. Pócsy Tibornak hívják, nagyon lelkiismeretes....ha érdekel megadom az elérhetőségét.
Edina
 
 


Vikta!

Van egy főzelékfaló a Móricznál a Bartókon. Elég jó a kajájuk, sokminden van,és nem túl drága. Kérdezd meg őket.
Gyermekorvosban még nincs tapasztalatom, két hetes a fiam,csak ismerkedünk vele,de eddig jó fej. Dr. Nagy Gabriella, Fehérvári 12-ben rendel.

Pussz!
Mamacs
 
 


mamikKép

köszönöm orvos és kaja ügyben a tanácsokat. közben találtunk már orvost és kaját is.

de gondoltam úgy illik hogy megírom id nektek is.

pusz: Vikta
3+hóKépKép és 1,5évesKép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: