Új privát üzeneted érkezett!

itt a cikk a borostyánról
Öt perc alatt elmulasztja a kisgyermek fájdalmát a nyaklánc * A kő sugárzása a szívcsakrán keresztül hat


Borostyán könnyíti a babák fogzását


Blikk, 2004-11-28


A kisbabák fogzás miatt érzett fájdalmát aprócska kövecskék segítségével, borostyán nyaklánccal múlasztják el Svájban az édesanyák. Ez a természetes, hatékony módszer nemcsak ott, de egész Európában a legkedveltebb, csak hazánkban nem alkalmazták eddig. Miután egy élelmes kismama két apró gyermekével megjárta az alpesi országot, hazahozta az ötletet.





Zsigmond Dóra a 14 hónapos Bulcsúval és az 5 éves Botonddal nyáron látogatta meg barátnőjét Svájcban. A kisebbik fiú a tizennégy órás útból tízet sírással töltött, mivel éppen kibújni készült néhány fogacskája. A svájci barátnő azonnal a gyógyszertárba vitte a kimerült anyukát, ahol elsőként egy borostyánláncot tett a patikus a pultra. "Kiderült, a láncot mindenhol lehet kapni, először ezt adják, aztán két gyógynövénykenőcsöt ajánlanak, és csak a legvégső esetben a Dentinox nevű gyógyszert.


Marcinál bevált a gyógyító borostyán, még a hasfájása is elmúlt tőle

Kétkedve fogadtam, de a barátnőm győzködött: működik, én és a férjem is ezt kaptuk csecsemőkorunkban, és a mi gyerekeinknél is használt." Dóra megvette Bulcsúnak, aki öt perc után abbahagyta a sírást. A svájciak úgy tartják, a borostyánnak, ami másodlagos drágakő, olyan erős a kisugárzása, hogy a kisgyerekeknél öt perc alatt elmulasztja a fájdalmat. "A babák még tiszták, nincs a szervezetükben méreganyag" - magyarázza Dóra. "A sugárzás a szívcsakrán keresztül hat. Bulcsú azóta nem ordít, pedig már 12 foga van." A kismama több láncot is vásárolt, hazahozta a barátnőinek. Mindannyian pozitív tapasztalatokról számoltak be. Volt olyan hasfájós baba, akinek még a görcsei is elmúltak. Nem csoda, hiszen a népi gyógyászatban is leírták, a bábaasszonyok gyakran tettek borostyánt a szülő nők hasára a fájdalom enyhítésére.




Egyre többen és többen szerettek volna láncot vásárolni Dórától, ezért a fiatalasszony úgy döntött, gyártatni és forgalmazni fogja. "Még a gyerekbiztos zár is borostyánból készült. A kövecskéket selyemszálra fűzik, amit minden borostyán után speciális módszerrel megcsomóznak."
Tóth Eszter három gyermek édesanyja. Ô a legkisebb fiánál, Marcinál kezdte hathetes korában használni a láncot. "Minden csecsemőkori nyavajára, mint például a hasfájás, jó volt" - állítja Eszter. "Megúsztuk a betegségeket, Marci nyugodt baba, pedig előtte voltak nyűgös éjszakáink. Három gyermekem van, nem hiszek a csodákban, de én mondom, ez a lánc működik!"

Szülési fájások ellen is használ
A borostyánkő 35-55 millió éve Skandinávia magaslati szárazföldjén és a hozzá csatlakozó sík vidékek erdőit alkotó tűlevelű fenyők kérgéből kifolyt és évmilliók alatt foszszíliává kövült gyantája. Puha, szerves eredetű ásvány. Gyógyítóereje közismert fájdalomcsillapító, nyugtató hatását évszázados tapasztalatok bizonyítják. Kitűnően alkalmazható menstruációs, szülési fájdalmak enyhítésére és kisgyermekek fogzásának könnyítésére.
 
 


Theo!
Csak nagyon gyorsan:én is kipróbálnám. Ha maradt még, akkor küld már át a telefonszámot, + ha tudod, h. mennyibe kerül. Köszi.
Az alvással kapcsolatban. Az elején te csináltad jól, mert Eszterke megtanult egyedül elaludni, én meg állandóan keltegettem, h. este is 3 óránként egyen, + mindig cicire raktam, ha nyüfi volt, hát most iszom a levét!!!Már óránként kelünk, a nyaklánc is azért kellene, hátha lenyugtatja.
Januártól megpróbálom én is az egyedül alvós módszert, remélem hamar feladja a sírást, mert én nem bírom elviselni, ha Dávid szomorú, de lassan kipurcanok ezekbe az éjszakákba.
Köszönöm a receptet, még benézek!
Üdv,
Atka
 
 


Na, sziasztok!

Alig győzöm olvasni ezt a sokmindent!
Jól termeltetek mostanában Kép!

Mi sem mozdultunk ki még kettesben, mint Atkáék, mert nem merünk, bár nagyon jó lenne, de tudom, hogy egyfolytában csak aggódnék, pedig megfogadtam, hogy laza anyuka leszek (hát ez nem jött össze...).

Theo! Milyen etetőszéket vettetek? Nekünk már nagyon jó lenne, de elég lassan tudunk eljutni a boltokba. A nyaklánc engem is nagyon érdekelne. Szóljatok légy szí, ha tudtok elérhetőséget, illetve lehet kapni még.

Karira, ha van kedvetek, leírok egy brokkoli krém leves receptet, szerintem isteni és baromi egyszerű.

Atka! Mi is cicin alszunk, én éjjel nem keltettem fel sose evés miatt és így se alussza végig az éjszakákat. Szerintem nem biztos, hogy elrontottad. Minden esetre az új módszertől én ódzkodom, de lehet, hogy majd egy idő után én is reformálni kényszerülök...

Köszönöm a kajci-tippeket, Balázs egyre jobban eszik (a bevált ízeket), de most már, hogy meggyógyult, fogunk kísérletezgetni is.

Orbis! Én eléggé kivoltam, mert nagyon kevésszer adták át a helyet bkv-n, pedig szerintem már jól lehetett látni a pocakot. Sokan viszont azzal jöttek, hogy alig van hasam, ami azért nem volt igaz, mert az eredetihez képest jól kidudorodott. Szóval, ilyen jó élményekben nem volt részem, de hiszek abban, hogy vannak még együttérző emberek.

Na megyek én is!
Üdv: Osoa
 
 

 
 

THEO!

A LEGFONTOSABBAT MEG MAJD ELFELEJTETTEM!

ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!!!!!!!!!!
Kép
 
 


<font color="119911">KépKépKépKépKépKépKépKépKép

Megvan a lánc!Ma mentem el érte!Egyébként attól a lánytól vettem aki a Blikkes cikkben is szerepelt.Ö Zsigmond Dóra a tel.száma pedig a következö:20-9777172 Hívjátok bátran!A lánc ára pedig 4500.-Ft ami egyébként Svájvban most 8000.-körül van és azt mondja Dóra hogy annak idején ö is 8 körül vette kint Svájcban.Én remélem hogy jó lesz hiszek benne.És lehet hogy az alvásban is segít valamit Dávidnak.
Köszönöm a gratulációkat nagyon aranyosak vagytok.
Osoa a brokkolis leves érdekelne esetleg.Csirkekrémlevest nem szoktatok csinálni?Az is isteni finom.FQleg ezeekkel a levesgyöngyökkel.
Lányok mielött kibújt a fogacska a babáitoknak milyen volt az ínye?Mert én ma valamit láttam Eszter ínyén.Mintha egy kis lyukacska vagy ilyesmi lenne a bal alsó egyes helyénél.Lehet hogy jön a fogacska?
Jó olvasni hogy Balázs is már szépen eszeget.Miket kap mostanában?
EtetQszék!Az IKEA-ban vettünk egyet nem egy nagy szám de most teljesen megfelel a célnak.Van hozzá tálca és szíj is ja és párna az külön.Ja és nagggyyyyon olcsó!2990-Ft a tálca hozzá 1000.- a párna nem tudom mennyi volt.Szerintem felesleges túl drágát venni mert egy-kettQre kinövi.Ez teljesen jó legalábbis nekünk megfelel.Biztonságos is.Az IKEA weboldalán megtalálod a neve:ANTILOP etetQszék.A párna nevét nem tudom sajna,de itt egy kép róla.Eszter nagyon szeret benne ülni.
Ma megint szembesültem azzal hogy vannak még rendes emberek.Délelött elmentem a postára feladni ezt -azt meg a csekkeket befizetni és hát mint mindig örületes sor állt mindenhol.És hát egy kedves ffi maga elé engedett pedig már épp ö következett én meg a sor végén álltam Eszterrel.Rendes volt töle.
Na jók legyetek!Írjatok sokat!
Üdv:Theo</font>










KépKép
 
 


Megint én!A szék lemaradt!Kép
 
 


Sziasztok!

Theo! Köszi a képet a székről. Eszter nagyon édi!!!!

A nyakláncról most infot gyűjtök (német tapasztalatok), mindenki azt írja, hogy korán kezdik a babáknál alkalmazni, tehát nem tudják, mi lett volna, ha ezt nem teszik, természetesen a láncnak tudják be, hogy nem volt zűr a fogacskákkal. Egy negatív hozzászólás volt, ahol nem segített a láncocska, úgyhogy még megfontoljuk mi is, remélem, nem csúszunk le róla.

A leves: 2 literhez:
500 gr. brokkoli,
4 leveskocka,
2 dl tejszín,
liszt.

A brokkolit megfőzzük, a leveskockát beletesszük forrás után, együtt főzzük. Aztán jön a habarás + a maradék tejszínt is belekeverjük. A végén az egészet leturmixoljuk, pirított zsemlekockával tálaljuk. Szerintem habarás nélkül is működik.

Fogacskáról: picit szétnyílik a fogacska helyén az íny, de nem fehér az elején, inkább vörös, aztán bújik ki és sokáig picike. Nálunk még mindig elég pici, pedig december elején indult.

Karácsonnyal kapcsolatban még sok a tennivaló, idegesít is, bár elhatároztam, hogy nem viszem túlzásba.
Ti hogy álltok?

Atka!!!! Hogy bírod az éjszakázást???

Üdv,
Osoa
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Osoa!A láncot gondoljátok meg és ha szeretnétek akkor hívjátok fel a Dórát.Én nagyon bízom benne pedig általában nem szoktam hinni a különbözö hókusz-pókuszokban.VAlóban külföldön már egész pici korban használják.Pár hetes korában már a nyakában van a babának.Eszter észre sem veszi hogy ott van pedig azt hittem majd piszkálni fogja.És hát valóban itt járkál a fogtündérke a karácsonyi angyalkákkal együtt!Kép,
Ma bekukkantottam Eszter szájába zseblámpával és bizony ott a bal egyesnél szét van nyílva az ínye.Innentöl számítva kb.mikor bújik ki?Úgy örülök neki.
A karácsonyi mizéria engem is idegesít pedig nálunk aztán nem lesz felhajtás se vendég a férjem egy napot még dolgozik is úgyhogy a fQzés sem nagy gond de mégis azért csak kell ezt-azt venni sütni ,fát díszíteni,gyerek stb...szóval van tennivaló böven.Köszi a receptet ki fogom próbálni.Jártok azért sétálni?Mi megyünk minden nap rendületlenül.Van hogy kétszer is.Csak délután már hideg van néha nagyon.
Szegény Atka sajnálom nagyon hogy nem bírnak aludni.Vannak jó homeopátiás dolgok is.
Orbis hova tünt?Néha elbújik pár napra aztán megint elöjön.
No minden jót!
Üdv és írjatok!
Theo</font>
 
 


Szia Theo!

A fogacskával kapcsolatban nem tudom, hogy mikor kezdett fehérleni. Mi úgy vettük észre egyáltalán az egészet, hogy koccant a kis üvegpohár, de semmit nem láttunk még, pedig már kint volt a hegyecske. Szerintem 1-2 hét, nem jegyeztem fel pontosan, hogy nálunk mikortól látszódott igazán, de olyan édi!!! Amikor mosolyog, egybol szembetunik, pedig még nagyon picikék ezek a fogacskák.
Kimenni szoktunk, 1-2 órára, mikor hogy, kell is, most hogy Balázs már jól van. Meg hát nekem sem árt, sot Kép
Még mindig sok elintéznivaló lenne, de szerintem már nem fog beleférni, inkább meglátogatjuk a barátainkat, kell egy kis társasági élet...
Remélem, Atkáék jól vannak!!A leves fini, szerintem érdemes kipróbálni.
Amúgy mit sütsz? Beiglit?

Na, megyek, megnézem a pelust.

Üdv,
Osoa

Én sem bírok hosszú ő-t Képírni, vagy mégis?
 
 


BOLDOG,BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK NEKTEK!ttKép
 
 


Én is boldog, szép ünnepet kívánok Mindenkinek!

Üdv,
Osoa

Kép
 
 


Szép karácsonyt kívánok mindenkinek!!!

Kép

Orbis!
 
 


Sziasztok!

Hogy teltek az ünnepek? Sikerült mindent elintéznetek?
Nálunk jól teltek, a 24-e húzós volt, főleg mert egy kicsit megfáztam, Balázs meg mostanában nagyon anyás lett. De a gyertyagyújtás nagyon tetszett neki. A fa most is lenyűgözi. Az ajándékoknál inkább a csomagolópapír volt a nyerő, de annyi mindent kaptunk a rokonoktól, hogy egy ideig játékot biztos nem veszünk. Azért néhány ruhadarab is becsúszott, szerencsére Kép

Szilvesztert hol töltitek?
Mi a barátainkhoz megyünk ünnepelni. Gyerekeket lefektetjük, aztán buli a konyhában Kép

Írjatok, hogy mi van Veletek!!!

Üdv,
Osoa
 
 


Sziasztok!
Nem tűntem el, csak Karácsonyoztunk ezerrel Kép
Végülis utolsó kettesben töltött karácsonyunk.

Remélem mindenkinél jól teltek az ünnepek!!

Kérdezni szeretnék valamit!!
Ti tapasztaltatok valaha hasonlót:
Olyan irtó rossz éjszakám volt, 1/2 5 körül tudtam elaludni. 2 körül elkezdtem fájni, előszür azt hittem, hogy a gyomrom. Hát ezen nem is csodálkoztam volna, jól összezabáltam mostanában mindent. Gondoltam, ha ledőlök jobb lesz. De nem, sőt!! Aztán már annyira fájt, fél3 körül felébresztettem apát, addigra már a szemem is könnybelábadt. És rájöttem, hogy a gyomromnál kezd ugyan fájni, de egészen a köldökömig. És olyan volt, mintha a méh belső fala fájna, mert az volt a legkellemetlenebb, mikor babó mozgott. (és elég sokat mozgott)Meg még az is, mikor levegőt vettem, kicsivel nagyobbat. És közben nem keményedtem meg semmi. Csak fájt, de azt nagyon!! Áron már fel akarta hívni az ügyeletet. De azt kizártuk, hogy ezek fájások lennének, mert azok közt ugye van szünet, és nem non-stopba fáj másfél órán keresztül. Aztán fél4 körül kezdett csillapodni, de még vagy háromnegyed órát fájt lájtosan. Amúgy én nyugodt voltam, mert közben szépen mocorgott, szemmel láthatóan neki nem volt semmi baja. Ja, és akkor fájt legjobban, ha oldalt feküdtem.
Holnap megyek ctg-re, majd megkérdezem azért ott is! De elég szörnyű volt. Ráadásul azóta észrevettem, hogy vizesedem is Kép

Na most megyek is, puszi mindenkinek:
Orbis
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!
Osoa!
Köszönjük az ünnepek gyorsan elteltek vagyis a karácsony mert egy még hátra van.Eszternek is nagyon tetszik a fa főleg a csillagszóró.Azt imádja.Kapott ő is játékokat.Ja és a fogacska kibújt szépen.Még egész picurika.Kiváncsi vagyok mikor jön a következő.Voltunk a piacon a Mammutnál és vettük spenótot.Meg is főztem és egy egy evésre való adagot betettem a fagyasztóba.Tegnap azt adtam neki ebédre és egy hatalmas adagot bevágott belőle.Ma cékla volt a menü.Nagyon megörültem a spenótnak.
Mi nem megyünk semerre szilveszterkor a férjem dolgozni fog úgyhogy kettecskén leszünk Eszterrel.Sőt újévkor is dolgozik.Kaptam karira egy nagyon jó könyvet az a címe:Egészséges babkonyha. Nagyon jó receptek vannak benne.Pl.ilyet ír 7-9 hónapos babának reggelire.MÜZLI.Le kell darálni és keverni joghurttal vagy gyümivel.No meg egy csomó jó kis recept ami nem mindennapos unalmas kaja.Majd írok néha belőle nektek.
Orbis!Hát nem tudom mi lehetett ez nekem ilyen nem volt.Kérdezz rá mindenesetre.De lehet hogy csak a sok kaja miatt volt.Mikorra is vagy pontosan kiírva?Már nem sok van hátra.Jajjjjj de jó lesz ám nektek is!!!!!
Eszter most pár napja ilyeneket mondogat hogy ba-ba ma-ma meg egyéb halandzsákat és közben kinyújta a nyelvét meg sikongat nagyon édi!
Atka veletek mi újság?
Na üdv mindenkinek!
Jelentkezzetek ám!</font>
TheoKép
 
 


<font color="0000ff">Atka!

Dávidnak Boldog névnapot!Sok-sok puszit is!

Üdv:Theo</font>
Kép
 
 


KépKépKépKép

KépKép
KépKépKép

Üdv:Theo
 
 


Sziasztok!

BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!

Theo! Felhívtam Dórát a lánc miatt, a héten szerintem bizniszelünk. Bár érdekes, hogy egy napig volt nagyon rossz Balázsnak, rágott egyfolytában nagyon, és úgy láttuk, hogy felül is jönnek a fogacskák, de mostanában semmi hasonló. De azért a láncot beszerezzük, hátha segít.
Balázs is gagyarászik, sok új hangot produkál. Most, hogy nemrég szabad teret engedtünk mozgásigényének (keresztül-kasul járja be a lakást) sokat gőgicsél hangosan-nagyon lelkes. Ahol tud feláll, most már nem is kell nagyon vigyázni rá, mert elég stabilan csinálja, de azért ott vagyunk a közelében. Kóstolgatja a zöldségféléket, de inkább a gyümi ízlik neki. Te mit adtál a krumpihoz, répához? Önmagában nem szereti, és most valahogy kifogytam az ötletekből.
Atka! Jól vagytok? Remélem, azért jelentkezel!!!
Orbis! Mennyi van még hátra?

Üdv,
Osoa
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Osoa!

Örülök hogy Ti is kipróbáljátok a láncot.Én nagyon hiszek benne.Eszternek szépen kijött a foga különösebb gond nélkül.Mondjuk lehet hogy amúgy se lett volna semmi de mindegy.Másra is kidobunk ennyi pénzt ez pedig ha segít akkor jó ha meg nem akkor sincs semmi.Nálatok nagyon beindultak a fogak.Eszter most vagy 2-3 napja annyit "szövegel".Olyan édes ahogy tartja közben a száját!Ő is imádja felfedezni a lakást de hát valóban nagyon oda kell figyelni rájuk.Eszter is mindenhol feláll ahol csak tud.Imádja ütögetni az asztalt.
A krumplihoz répához eleinte adtam neki almát.Most meg már sok mindent eszik.Ma pl.cékla krumpli és sajt volt a menü ezt nagyon szereti.Holnap megnézem van e valahol brokkoli ki szeretném azt is próbálni.A könyben tényleg nagyon jó receptek vannak.Pl.szezámmagos csirke.Simán megfőzni a pipihúst krumplit és darált szezámmaggal keverni.Tök egyszerű és egy új íz.Céklát már próbáltad Balázsnak?Az nagyon egészséges erősíti az immunrendszert.
No és hogy telt a szilveszteretek?Én a himnusz alatt itt álltam egymagamban mint egy árva.A férjem sajnos dolgozott 6 után ért haza.Eszter aludt mint a bunda féltem hogy felébred a petárdák miatt de szerencsére nem.
Nálatok mikor lesz keresztelő?Vagy nem is lesz?

Orbis,Atka!

Mi van veletek?Remélem jól vagytok?

Orbis mi volt a szilveszteri ctg-n?És kiderült hogy mi volt az a nem tudom mi éjszaka?Na ezt a kérdést jól feltettem de érted ugye hogy mit akartam kérdezni?

Üdv:TheoKép</font>
 
 


Sziasztok!
Így megkésve boldog új évet kívánok mindenkinek!!
Kép

Hát mi még buliztunk egy utolsót. Elég ücsörgős beszélgetős csendes kis barát házibuli volt, úgyhogy nem viselt meg nagyon, bár 4 után értünk haza és még egy kis koccintást is megengedtem magamnak!!
Kép

Arra az éjszakai borzalomra azt mondták, talán jósló fájások voltak, de majdnem biztos, hogy valami "felkészülő méhtevékenység" vagy mi. Azt is mondták, máskor menjek be. (Remélem nem lesz máskor, csak majd élesben.) Hát ha ez volt a jósló, akkor milyen az igazi??? Bár az legalább nem folyamatosan fáj másfél órán keresztül. Na majd meglátjuk!
Amúgy ma elkezdtem összepakolni a csomagot a férjem unszolására. most mindenfélén dilemmázom, hogy tényleg kell-e, mert már összegyűlt egy bőröndnyi cucc. Kép

A CTG-n minden rendben volt, ráírták a kartonomra, hogy nagyon aktív Kép Bár én eddig is tudtam Kép
Viszont van valami fertőzésem, kaptam rá antibiotikumot, és azt mondták, ezen a héten még ne szüljek Kép jófejek mi?
Amúgy is későbbre vagyok kiírva (január 20 vagy február 1) szóval remélem ezt a hetet még kibírjuk. Amúgy is 13-ra kaptunk UH időpontot.
Olyan közel van már, és én úgy várom KépKép

Mindenkinek gratulálok a gyerköcök tudományához, olyan jóü ezeket olvasgatni Kép Már várom, hogy én is dicsekedhessek mindenfélével!!

Na pussz mindenkinek:
Orbis (és Boróka)
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Orbis!

örülök hogy minden rendben van.Hát jósló fájásokra bizony számíthatsz habár nekem nem volt legalábbis én nem éreztem.Jól tetted hogy összepakolad a kórházi cuccot!Kérdezz nyugodtan azzal kapcsolatban hogy mit vigyél be ne dilemmáz!Ha tudunk segítünk.Valamelyik topickban megtaláltalak és olvastam hogy a betét és bugyi ügyben még gondban vagy és ha császár lesz akkor úgysem kell stb.DEHOGYIS NEM!!!!Úgyanúgy jön majd belőled a cucc akkor is ha császár.Bocsi a kifejezésért.Szülés után rögtön benyomnak 2 betétet.Legalábbis nálunk úgy volt.KETTŐT nem is egyet!Pedig az ottani az nagyon vastag!!És ez napokig így megy aztán utána egy is elég lesz majd.Nekünk mindig adtak a kórházban de nem tudom ott mi a szokás ahol te fogsz szülni úgyhogy vigyél magaddal mindenképpen.Meg aztán ha elkezd folyni a magzatvíz akkor is jó mert mire beértek teljesen elázol.Én is így jártam volna de volt betétem.A bugyi dologból meg nem kell nagy dolgot csinálni szerintem.Nem tudom mennyibe kerül a Tena de én vettem a kínainál pár darab tiszta pamut atombugyit 150.-ért és tök jó volt.Felesleges drága bugyit venni.
Én vittem be még fertőtlenítő folyadékot is.Ez a Chicco hidegfertőtlenítő.Nagyon jó most is azt használom.Nem kell kifőzögetni a dolgokat.Szóval vittem azt is mert a mellszívót ,esetleg cimisüveget ugyebár fertőtleníteni kell.De ha viszel vigyél hozzá egy műanyag dobozt is amibe beleférnek a dolgok.
Szóval kérdezz ha bármi eszedbe jut!
Ez a fertőzés nem jó dolog gyógyulj ki belőle mihamarabb!
Karácsonykor eszembe jutott hogy a következő karácsonyra már lesz egy majdnem 1 éves babócátok!Tök jó lesz majd hiszen addigra talán már járni is fog és nagyon fogja élvezni a karifát.
No jó legyél vigyi magatokra!

Osoa,Atka!

Írjatok mi újság!

Üdv:Theo</font>Kép
 
 


Theo!

Köszi szépen a tanácsokat! Igen, azóta más is momdta, hogy el vagyok tájolva, ugyanúgy vérzik az ember császár után is. Hát legalább megoldódott a kérdés.
Tena bugyira azért gondoltam, mert annak hálós az anyaga, ki lehet lötykölni 1 perc alatt és megszárad hamar, a kórházban is ajánlották, mert ha mégsem császár, akkor jobban szellőzik a gátseb, ha meg igen, akkor feljebb lehet húzni, és nem bántja a sebet. És állítólag 300 ft, 2 elég belőle.
Sterilizálón én is gondolkoztam, csak pont ezen tanakodtunk, hogy mit vigyek hozzá. Nem nagyon találtam alkalmas edényt. Egy lábost csak nem viszek be Kép Műanyag tál meg vagy kicsi van, vagy lavór méretű. Hmm, majd kitalálom!
Meg ellentétes információkat hallok körömvágásról is! Egyik helyen azt mondják kell, mert megkarmolják az arcukat, a másikon, hogy nem szabad pár napig. Ha nem szabad, akkor miért nem??? Mindegy, végülis vettem kis cérnakesztyűket, az kompromisszumos megoldás, és a kis körömcsipesze nem foglal nagy helyet, szóval azt is elviszem, hátha mégis kell.
A jövő Karácsonyon mi is gondolkoztunk ám Kép Biztos nagyon jó lesz.
Mostmár kezd izgalmas lenni a dolog, főleg hogy ilyen jóslófájások is voltak. Már nincs sok hátra Kép Azért talán még nem maholnap... Nem tudom, írtam-e már, hogy kétszer is azt álmodtam, 12-én szülök. Na meglátjuk majd!!
Még jelentkezem, kitartás ehez a novemberi időhöz, puszi.
Orbis
 
 


Sziasztok!
B.Ú.É.K. mindenkinek!
Tena bugyit használtam császár után...nekem a kettő kevés volt, én 2x2 vittem (gyógyszertárban lehet kapni)nem éreztem minden nap magam úgy, hogy ki tudjam öblíteni...bár tudom lehet, hogy én egy kicsit macerás vagyok.
Körömvágas: ilyen piciknál még a köröm elválik a bőrtől, ezért nehéz levágni...az elején még a kis köröm visszahajlik az ujj tetejére, nem karmol, vagyis Lilié ilyen volt. Én kb. csak a 2. héten vágtam le...védőnő segített.
Nagy izgalomba lehetsz a szülés miatt, emlékszem én is nagyon vártam....ha van kérdésed (Orbis), vagy csak úgy, gyertek át egyik este a férjeddel ha van kedvetek....
 
 


Sziasztok!

Orbis!
A hálós bugyi tuti, pár db elég és nagyon kényelmes. Én sokáig hordtam szülés után, nekem bevált. Hát, nincs sok hátra, gondolom, nagy az izgalom! Nekem, amikor elkezdődtek a fájások, mondta a doki, hogy menjek be, megnéz. Mivel rendszertelenek voltak, a ctg-s asszisztensek mondták, hogy biztos jósló fájások. Aztán a doki megvizsgált, és már eléggé ki voltam tágulva, úgyhogy maradtam és aznap szültem is!

Theo!
Köszi, a szilveszter jó volt, beszélgetős, ülős a barátainknál, a gyerekek nem ébredtek fel a petárdákra-szerencsére. Képzeld, az ikeás etetőszék kifogyott, 1 hónap, amíg újra lesz.Jó lenne már, ha meglenne, mert elég nehézkes ölben az etetés, pláne, ha egyedül csinálom.

Na megyek, mert kész lassan az ebédünk!

Írjatok!
Osoa
 
 


Ja, és a körömvágás!!!
Balázs hosszú körmökkel született, és le is vágták a csecsemősök. Aztán, mi is itthon, ha újra hosszú volt. Sokak szerint nem szabad vágni, szerintem ez badarság, mert az elején sokan összekarmolják az arcukat, de végül is megoldás lehet a kiskesztyű is.
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Írtam egy csomót de véletlenül töröltem.Később jövök most mennem kell!</font>
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

No itt vagyok megint.Kezdem előről az egész irományt és igyekszem nem eltűntetni.
Orbis!

Nekem egy 18x18 cm -es edényem dobozom van ami 12cm magas mély.Ez teljesen jó belefér minden amit fertőtleníteni kell.
Körömvágás.Nálunk a kórházban adtak a babákra kiskesztyűt és mi is vettünk hogy itthon is legyen de nem használtam egyszer sem.Nem tudom mikor vágtam először a körmét de eleinte nem nagyon mert olyan puha volt még.Aztán utána már rendszeresen van hogy hetente 2x is mert nagyon nő.Vettünk kifejezetten babáknak való legömbölyített végű ollót de azzal képtelenség levágni.Próbáltam a csipeszt is de az sem volt túl jó így aztán vettem egy sima körömvágóollót és az tökéletes.
Ami még nagyon jó dolog az a bimbóvédő.Én a kórházban vettem egyet mert előtte nem is gondoltam rá és azóta is azzal szoptatok.Persze nem azzal mert az már elhasználódott és vettem újat.Nem fáj nem sebesedik ki stb.Mondjuk Eszter már nem is hajlandó anélkül szopizni.Szerintem nagyon jó dolog sok fájdalomtól megkímél.</font>
AZ ÁLMOK VALÓRA VÁLNAK!

<font color="ff6000">
Beki!

Üdvözöllek újra itt!Hogy vagytok?A picuri jól van?

Osoa!

Az etetőszék tálcája még nekünk is hiányzik mert akkor nem volt és azt mondták hogy majd januárban lesz.Még nem érdeklődtem.Majd a hónap közepe felé.amúgy nagyon jó ez a kis szék.Legalábbis nekünk bevált.
Hogy álltok az evéssel?Miket eszik a nagyfiú?
A mostani Meglepetés újságban is van egy cikk a borostyánláncról.Lesz végül is Balázsnak?
Mi van Atkáékkal nem tudod?Miért nem jelentkezik mostanában?
Holnapra nagyon finit nézten ki Eszternek a könyvből amit kaptam.Krumplit meg kell sütni sütőben héjastól aztán kikaparni és túróval sajttal összekeverni.Jól hangzik.Mi szoktunk is ilyet enni krumplit héjában sütve zöldfűszeres túróval.

Na sziasztok!
Írjatok jó sokat!
Üdv:Theo
Kép</font>
 
 


Szia Theo!

Nem tudom, mi van Atkáékkal, most már lehet, hogy rácsörgök.
A lánc meglesz a jövő héten állítólag, mi sötétebbet szeretnénk, az meg csak a jövő héten lesz. Képzeld! Az anyukáról, akiről a cikk szólt (Blikk), ma kiderült, hogy együtt járunk usziba, és az ő fia a Marci. Volt is nála a lánc, amúgy nagyon fejlett baba, és imád pancsolni a vízben. Nem is marad meg mindig úgy, ahogy a többiek.
Amúgy apropó uszi, sajnos Balázs ma nagyon álmos volt. Akkorákat ásított, csodálom, hogy végigcsinálta az órát.
Az összes anyuka mondja, hogy mostanában nem alszanak a gyerekek éjszaka, meg nagyon nyűgik,passzívabbak, mindenki gyanakodott, hogy nehogy betegek legyenek, de állítólag az idő az oka. Nálatok mi a helyzet ezzel?

Köszi a kérdést, Balázsnál vezetem be az újabb gyümiket: őszi pl. bejött neki, a szilva, meggy ment Nálatok ? A zöldségeket önmagában nem eszi. Most majd répa-alma, cékla-nem tudom mivel lesz, meg majd én is megnézem a könyvet, amiről írtál, kíváncsi vagyok rá, nekem sincsenek a jövőre nézve ötleteim.
Mostanában voltunk bevásárlóáruházakban és nagy leárazások vannak. Balázsnak vettünk egy csomó cuccot, nagyon jó árakon.(Nem mindegyik szuper divatos, de itthoni mozgásra tökéletesek).

Nem akartok majd sétálni egyet valamikor? Persze, nem ilyen szeles időben, de szívesen találkoznék már Veled, Atkával. Még sok kérdésem lenne táplálkozásügyileg is Kép

Na, megyek, sziasztok!

Osoa
 
 


<font color="aa00aa">Sziasztok!

Vagyis csak szia Osoa mivel más nem jelentkezett!
Ha beszélsz a AtkávalKépadd át neki üdvözletem.Nem tudom mi lehet velük de remélem minden oké.
Látod milyen kicsi a világ!Mármint hogy Dóra is oda jár úszni a babával ahová ti.Pont ma beszéltem vele mert kell 2 ismerősömnek lánc és mondta hogy szombatra meglesz valószínű.
Alvásügyben nálunk minden oké továbbra is.Gyorsan lekopogom!Annyi változás történt hogy egy ideje a délelőtti alvás ideje eltolódott 11 helyett 3/4 1 körül alszik el és jó egy órát alszik.Utána ebéd.Gondolom ez amiatt van hogy lassan már nem nagyon fog délelőtt aludni hanem csak délután.De most még de.és du.is szunyókál és az éjszakák továbbra is 21-9 -ig tartanak.
Az őszi és sárgabarack nagyon megy Eszternek és a szilva is.A meggyet még ne próbáltam de szeretném kipróbálni veszek majd fagyasztottat.
Ma megcsináltam a héjában sült krumplit túróval és sajttal és anyatejjel higítottam hát mit mondjak annyira nem volt oda érte.Pedig fini volt.Hát persze egy teljesen új íz hiszen a sült krumpli más azért mint a főtt.Meg a túró is újdonság.De azért evett belőle egész jól.Holnap azt hiszem brokkoli lesz a menü.
Én ma voltam a MOM -ban a C&A -ban vettem bodyt de csak egyet mert nem volt semmi választék.Pedig kellene még mert kinőtt egy csomót.Ti merre voltatok?
A séta jó ötlet.Mostanában mikor jártok?

Üdv:Theo</font>
 
 


Szia Theo!

Na, szóval nem Dórával találkoztunk, hanem az Eszterrel, akinek a kisfia állítólag a képen volt a lánccal a Blikkben, de végül is mindegy. Lassan most már Dórát is megismerjük...
Balázs alvásaiban nincs rendszer, bár néha beállni látszik a napközbeni, de aztán megint felborul. O mostanában de. 11-fél 1-ig, és du.4-fél 5, 5-ig alszik, de ez mint írtam elég változó. Akkor szoktunk sétálni, amikor lassan aludnia kéne, de ettol függetlenül bármikor mehetünk!!!
A vásárlásról: mi Auchan, Tesco-félékben voltunk. Az elobbiben édi kis gatyókat meg tréningrucikat lehet kapni 1000 Ft alatt, és rugi is van 400 Ft-ért, egész jó.

Nem tudom, hogy mikor térjek át a napi kétszeri etetésre. Ti hogy csináltátok? A zöldséget gondoltam dél-1 körül, aztán du. a gyümit. De félek, hogy a zöldség nem fog csúszni. Ja és a husit mikor lehet adni? Függ valamitol? Talán a védonenink, aki sajnos elment nyugdíjba, mondta, hogy gyümi, zölségek, aztén ha ez megy, akkor husi, aztán sajt, túró, stb.

Na, írjál, hogy mikor mennétek ki, persze nem ilyen esoben, aztán fixálunk valamit. remélem, összejön!

Üdv,
Osoa
 
 


Hello Lányok!
Itt vagyok, hosszas vidéki kiruccanás után újra ebben a barátságosKép városban. Bocsi, hogy nem jelentkeztem, de nem vittem le a nagyszülőkhöz a gépemet, az após gépét pedig nem szívesen használom, azon tervez és nem szeretnék én összeszedni rá egy vírust.
Nnna, ennyit a magyarázkodásból. Hát, szépen termeltetek. Tegnap azért nem írtam, mert még olvasni is alig győztem. Szóval...
Alvás: Osoa! Nálunk is tragikus a helyzet, bár ez gondolom egyikőtöket sem lepi meg. Van úgy, hogy normálisan csak 2x kel, aztán napokig vagy hatszor,nem lehet kiszámítani, és nem függ semmitől, nekem elhihetitek, mindent kipróbáltam, úgyhogy fogjuk rá az időre.
Theo! A láncot Eszterke állandóan hordja? Vagyis alvás közben is??? Nem nyomja? Honnan szereztek ilyenkor barackokat? Vagy minden gyümölcs mirelit???
Orbis! Kísértetiesen hasonlít a történeted az enyémhez, csak én kihagytam a dokit a körből. Azt hittem, hogy a kaja miatt van. Most már tudom, hogy szép lassan készültem a szülésre, amikor pedig egy hét kínlódás után elment a magzatvizem, már 4 ujjnyira kitágultam, úgyhogy azonnal szülhettem is. Így sikerült a szülésem 1,5 óra alatt vajúdással, kitolással, szabással-varrással Kép. A másodiknál már biztosan többet fordulok a dokikhoz és az ismerősökhöz a kérdéseimmel, különösen ha valami furcsát észlelek. Nyugodtan kérdezz bármit tőlem is.
Szóval lányok! Én bevezettem, hogy kb 1-2 körül délutánonként összeszedem Dávidot, és felsétálunk a várba. A fogaskerekű mellett megyünk fel, és a Könyvtár- Galéra körüli tér a legtávolabbi pont, ahol még keringünk. Ez kb. 1 óra, attól függ mennyire megyünk csigába. Van úgy, hogy valahova letelepszek, és olvasgatok.Mostanában Dávid 1-1,5órát alszik a kocsiban a szabadlevegőn (bár ha az éjszakáinkat veszem, nem csoda, h. valahol pótolni akarja a hiányt.)Ha Osoa neked ez megfelelne, Theo, veled pedig tudnánk fenn találkozni valahol, akkor lehetne a helyszín a vár is. A Tabánt azért ejtettem, mert az oda vezető út elvesz az értékéből, így viszont csak a körforgalmat kell túlélni.
Na, mit szóltok hozzá?????
Most megyek, mert kell Kép)Osoa! Dávid is olyan anyás lett, hogy ha azt akarom, hogy az apjával, vagy nagyszüleivel maradjon, akkor el kell bújnom, mert ahogy meglát, cirkuszol, hogy hozzám akar jönni. Nem a kezembe, csak a közelembe. Nem tudom mi ez???
Na legyetek jók, és gondolkozzatok a randin!
Üdv,
Atka
 
 


Még mindig én...hátha van valami ötletetek.
Szeretnék Dávidnak nyitni egy számlát, amire gyűjtögetném nagykoráig a pénzt, h. ha kilép a nagybetűsbe, legyen mihez nyúlnia. Régen volt az ifjúsági takarékbetét, vagy mi, nekem ez sem volt. Szóval valami ilyesmit szeretnék, de már ajánlották, h. kössek rá egy biztosítást, az jobb mint egy számla, és ugyanúgy kamatozik. Most teljesen bizonytalan vagyok, ráadásúl nem is vagyok jártas ebben, de szeretném a lehető legjobb megoldást választani, ami természetesen majd D.-nak a legkedvezőbb lesz, ill a pénzünk is a legjobban kamatozik.
Nincs valami tippetek????
Mostmár tényleg rohannom kell.
Kösz előre is!
Atka
 
 


<font color="aa00aa">
Sziasztok!

Osoa!
Szóval akkor nem a Dóra hanem az Eszter.Na mindegy de hát akkor is kicsi a világ.Ma voltam a dokibácsinál havi viziten /ti jártok egyébként?/és nézegette a láncolt Eszter nyakában.Mondta hogy hallottak már róla de nem sokat mivel itthon még nem ismerik nagyon.Anyukám mesélte ők vidéken laknak /Paks/ hogy valamelyik ismerősnél voltak most rokonok svájciak és a baba nyakában ott volt a lánc.Aztán a férjem keresztanyja aki németben lakik mondja hogy valamelyik nap nézte a tv-t és volt valami riportműsor és a faszi kezén volt egy ilyen kis lánc.És kérdezi tőle a riporter hogy mi az?Erre a fazon mondja:"Jön a fogam".Jót nevettek.De ezek szerint valami van benne.Jó neki már nem a foga miatt van de ismeri a dolgot.
Gondoltam hogy Auchan vagy Tesco-ban jártatok.Ott mi is vettünk már egy csomó bodyt még a nyáron.300-ft volt arabja és tök jók.El kellene menni nekünk is megint.
A kétszeri etetést hogy gondolod?Én úgy csinálom hogy reggel szopizik aztán 12 körül gyümi 2-kor ebéd ami főzelék/krumpli répa cékla spenót stb/utána tejcsi vagy víz aztán 1/26-6 körül gyümi és 1/4 9-körül szopizik és utána szundi.A főzelékekkel szerintem bátran kísérletezz én is úgy csináltam.Kellenek neki az új ízek.Ja és husit már régóta adok neki.Ma is pl.főtt krumpli alma és csirkemell ja és sajt volt az ebédje.Sajt .túró joghurt is mehet módjával.
Szóval csak bátran!!!
Már akartam kérdezni hogy Ti mennyit fizettek az úszásért?

Atka!

Végre előkerültél már aggódtunk hogy mi lehet?!
De ezek szerint minden oké.Az alvásgondok miatt nem irigyellek benneteket.A láncot mindig hordja kivéve fürdéskor mert víz nem érheti.Nemhiszem hogy nyomja mert akkor biztos cibálná de észre sem veszi hogy rajta van.
A barackokat én üveges bébiétel formájában adtam neki mivel nem volt más.NAgyon jó ízű nincs benne semmi plussszzzz csak a tiszta gyümi.
Várom már a tavaszi friss dolgokat.Nem tudom olvastad e hogy kaptam a piacon /MAmmUT/spenótot!
De azt csak hetente 1x szabad adni a babának.
Nem tudom borsót lehet e?A könyvben azt olvastam hogy igen.Pár szem borsó krumplival összeturmixolva.Meg kellene próbálni.
A számlanyitásról:mi Eszter születése után kb.2 hónappal kötöttünk egy biztosítást.Mert ez bizonyúlt a legjobbnak.Mi is gondolkoztunk rajta de ha a bankba teszed alig kamatozik.Jó a biztosítás se nagyon de legalább van egy biztosítás ha ne adj Isten történne valami.Szóval mi emellett döntöttünk és a NN-nél vagy most már ING nél kötöttük meg ott volt egy jó ismerősünk.És ha megnő ott lesz neki egy kis pénzecske.

Séta:mi mostanság 3 1/2 4 felé indulunk útnak.
Vagy délelőtt is lehet.Na ez majd összehozzuk remélem!!!!!!

Orbis!mi újság nálatok?

Megyek gyorsan vasalni.
Üdv:Theo</font>
 
 


Sziasztok!!!

Jó, hogy ennyit írtatok, és Atka is köztünk van végre!!!

Szóval csak sorjában:
Balázs anyás és ezek szerint Dávid is. Ha órákig nem lát, jól elvan, de ha közben ott termek, már kellek neki. Van, hogy kérdezem, hogy kell-e cici? És a maga módján reagál, ilyenkor mellre teszem és nyammog, de közben majdnemhogy bukfencet hány, én meg próbálom túlélni Kép. Szóval nagyon bújós, de inkább, csak ha az idovel, vagy a fogakkal nem stimmel valami, szóval, ha nyugösebb, fáradtabb.

Az uszi: 9000/4 alkalom (ha jól emlékszem).

A megtakarításon mi is gondolkoztunk, de még nem ötlöttük ki, hogy mi lenne a legjobb. Nekünk is ajánlottak biztosítást, de még nem mentünk bele. Majd esetleg szóban megbeszéljük, Theo, hogy nálatok ez hogy megy.

Kérdés, megint kaja Kép: szóval mit kell suríteni krumlival? pl.: céklát önmagában, de ha spenót, akkor kell mellé a krumpli, vagy anélkül is adtátok? Láttam a könyvet, amit Theo kapott, nem rossz. Én is gondolkozom, hogy kellene ilyesmi, bár van egy, szerintem Atkának is megvan: a csecsemok szakácskönyve, de több dolog is elbizonytalanít benne, amúgy nem rossz, de kaja variálási tippek nincsenek nagyon benne.

A randiról: hozzuk össze!!! Jövo hét? Atka! Nem tudom, merre mentek, de megpróbálhatjuk. Talán a 3-fél 4 nekünk is jobb lenne, mert ha elobb is alszik Balázs, akkor este nem biztos, hogy fáradt lesz. Mostanában (de mint írtam, nem törvényszeru)4-tol alszik 1 órát. Ez lenne a tuti, de tallizhatunk korábban is, nyitott vagyok.

Na, írjatok!
Képzeljétek! Összeszedtem magam és tornáztam egyet. Hát, jólesett, már nagyon kellett. Ti hogy álltok a sporttal?

Üdv,
Osoa
 
 


<font color="ff0000">Sziasztok!

Eszternek is vannak néha bújós időszakai de nem kifejezetten anyás.Is-is.De pl.ha hazajön a férjem hát akkor is majd kiugrik a bőréből úgy örül neki.Szóval ne tudom.
Nem olcsó az úszás hallod e?!Sőt!
A bizosítás szerintem jó.Persze sokan vonakodnak tőle de jelen esteben nekünk ez tűnt a legjobbank.Pénz is lesz és biztonság is van valamilyen szinten.
kaja:tulképp mindent krumplival kell sűríteni addig amíg nem lehet habarást vagy rántást adni neki .Ez kb.1 éves kor körül van azt hiszem de utána nézek mert a múltkor találtam erről valamit csak már nem tudom hogy hol de megkeresem.Szóval mindent krumplival a mennyiség pedig hogy melyik a több a krumpli vagy a cékla stb az már tőled függ.
Én pont ma fözök neki céklát ebédre.
Igazából ebben a korban még nem nagyon sok variáció van de azért lehet kitalálni dolgokat.
Séta ügyben jövő hét oké lenne várjuk hogy Atka mit ír?

Torna:én is már elkezdetm úgy október körül.van még 4-5 kg pluszom habár a régi gatyám már teljesen jó rám.De ezt a pár kg-ot még le kell dobnom mire jön a tavasz és a nyár.Megyünk a strandra.

Üdv:Theo</font>
 
 


Na sziasztok!
A jövő hét nekem is ok, és mehetünk du is, max Dávid megint nem alszik, majd valahogy megoldjuk.
A kajáról amivel ki tudom egészíteni: mi újra csak 2x eszünk + kajcsit, mert bár én is adtam 3x Dávidnak, de a doki néni azt mondta, hogy szépen gyarapodik a tejcsin is, ezért még maradjunk nyugodtan a 2x-i evésnél. Mi 9-kor eszünk tejet, aztán délben csak főzeléket+forralt vizet, ha kér. 3-kor ha akar tejcsizünk (de ha fáradt, akkor mindig cicin alszik el, így bizonyos szinten igény szerint szoptatom), majd 6 körül gyümölcsök, és 9-kor lefekvéshez egy kis tejcsi.
A főzelékeket én mindig zöldséggel3 kumplival csinálom, a főzővízzel higítom. Pl. 1 répa, 1 közepes krumpli. Húst, csak csirke (max. pulykahúst) adok neki, a disznót a doki még nem javasolja. Majdnem minden nap, de min 2 naponta adok neki, és kb. egy teáskanálnyit turmixolok bele a főzelékébe, főve természetesen. Általában egy-két csirkemellet kis kockákra vágva lefagyasztok, és így könnyű elkészíteni. Ha nem kap húst, akkor vagy sajtot reszelek a főzelékbe (a meleg főzelékbe szépen beleolvad), vagy natúr joghuttal higítom a főzeléket. A lényeg, h. a zöldségek mellett a 3 közül valamit mindig kap.
Én már kipróbáltam a zöldborsót és a sárgaborsót is, krumplival kevertem, és natúr joghurttal higítottam, mert ezek nagyon sűrű főzelékek lesznek. Egyik sem aratott óriási sikert Dávidnál, de végül nagyrészét megette, egy napra megteszi. Amit mostanában próbáltam, a mandarin, amit a gyümölcs pépbe facsarok bele. Ez már nagyobb sikert aratott. Ma kipróbáltam, hogy mit kezd az almával, amit én eszek, és odanyújtok neki. Aranyosan nyammogja, bár volt, hogy kis darabot leharapott, ami "cigányútra ment", de kis köhögéssel megúsztuk. Nem ment el a kedve, élvezi, h. azt eheti, amit én is.
Mostanában próbálom a hatos etetést is kiváltani csak gyümire és ha kell, vízre. Már volt, hogy nem kapott cicit 6-kor, teljesen jól viseli. Ti hogy álltok az elválasztásal???????
Biztosítás. Mi is az ING-nél vagyunk, majd utána érdeklődök a lehetőségeknek.
Nyaklánc. Lehet, hogy holnap mi is megkapjuk a láncunkat, sikerült beszélnem a csajjal, ha holnap nem kapkodják el mind, akkor talán már a hétvégén tesztelhetjük az áldásos hatásaitKép.
...és végül a torna.Hát, volt, hogy tornáztam egyet Dáviddal,baba-mama módra, de miután 10kg, így 3 napig volt iszonyú izomlázam tőle, ráadásúl szerencsétlen állandóan menekült volna, minden érdekelte, csak az én testedző programom nem, így most leálltam. Mindenképp szeretnék én is tornázni, mert nagyon fáj a hátam, és őszintén szólva nagyon rám férne így karácsony utánra. Nyárra gyönyörűnek kell lennem!!!(de legalábbis elfogadhatónak)--de akkor ki fogja megenni azt a rengeteg csoki Mikulást???????????????
Üdv,
Atka
 
 


Megint én.
A biztosításról. Megnéztem a lehetőségeket, és csak olyat találtam, ami 16 évtől köthető, max. a kedvezményezett lehetne a Picur. Nálatok is így van Theo, h. valamelyikőtök a biztosított, és Eszterke a kedvezményezett???Vagy az ismerősötök ajánlott valami mást??? Mert én nem találtam.
Üdv,
Atka
 
 


<font color="0000ff">Sziasztok!

Jujjj de jó sokat írtál!
Na az nem jó ha Dávid nem alszik a séta miatt.Délelőtt nem jó esetleg?
A kajcsi téma nálunk most jól működik de erről már írtam.A joghurtot szeretném kipróbálni mostanában.Milyet adtál neki?Azt tudom hogy natúr kell.A husiból természetesen csakis pipi vagy pulyka.A husit én is úgy csinálom ahogy Te kicsire összevágva adagonként fagyasztom.
A gyümik közül én a narancsot próbáltam úgy hogy a levét és egy ici-pici darabot tettem az alma körte keverékbe.
Az elválasztás nálunk úgy áll ahogy már korábban is írtam.Napi két cici plusz ebéd után tejcsike vagy víz.A déli tejcsit szeretném kiiktatni most már szép lassan.De még nem nagyon tetszik neki a víz.
Biztosítás.valóban nálunk úgy van hogy a férjem nevére kötöttük és Eszter a kedvezményezett.
A www.ing.hu oldalon megtalálod a leírást róla.A biztosítás címszó alatt van olyan hogy életbiztosítások és azon belül pedig a Életpálya biztosítás-előtakarékosság stb.Ha arra rákatt ott lesz ami nekünk is van.A neve:Patrónus
Mi valószínűleg kötünk mégegyet az én nevemre is és szintén Eszter lesz a kedvezményezett.
Nekünk ezt ajánlotta az ismerős.Nem tudom más cégeknél mi ahelyzet de szerintem nagyjából ugyanaz.Olvasd el mit írnak róla aztán majd eldöntitek.
Na megyek dőlni!
Üdv:Theo</font>
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a részletes kajcsi-leírást Atka!
Nekünk az bajunk, hogy védőnéni-csere van, és az újat nég nem ismerjük, a dokit meg inkább nem kérdezem... Szóval mostanában Balázs nagyon sokszor igényli a cicit, nem tudom, hogy elég-e neki a tejci és ezért próbálok már én is napi 2x hozzátáplálni. Nálunk 3 óra alatt 2x biztos szopizik, de a püréket is elfogadja vagy előtte vagy utána. 9,8 kg, és lehet, hogy elég lenne neki a napi 1 kajcsi is. Szóval ezen dilemmázom, de most már remélem a védőnéninkkel is fel tudjuk venni a kapcsolatot. A régi nagyon rendes volt, sajnálom, hogy elment nyugdíjba.

NNaaaa, hozzuk akkor össze a randit. Jó a de. is!
Beszéljük meg, hogy mikor és hol! Pl.: kedd jó Nektek?

Megyek, mert Balázs nyekereg!

Üdv,
Osoa

Ja,lehet, hogy írtam, de nekünk is meglesz a lánc a jövő héten!
 
 


Sziasztok!
Most csak nagyon picit, és ezt is csak a találka miatt, nehogy miattam ugorjon. A kedd nekem tuti nem jó, és a péntek sem. A többi ok.
Ha lehet, akkor maradjunk a du.-nál, mert mivel D. nem alszik, ezért néha fél 10-ig is eljátszogatjunk a "felkelek-altass el!"-D. féle játékot, így sokszor de. csak az ebéd elkészítésére van időm.
Theo! Köszi az infót, majd még írok róla, de most rohannom kell tényleg. Osoa! Akkor szombaton majdnem összefutottunk a nyaklánc vásárlásnál. Pontosabban a csaj azt mondta, h. valamelyikőtök épp előttem volt nála. Nnna! Még egy csomó mesélni valóm lenne, de most sietek, szólít a kötelesség, és a kis család Kép))
Írjatok, hogy akkor mikor!!!!!Esetleg hétfő, v. szerda du.?????
Üdv,
Atka
 
 


Sziasztok!
Most csak nagyon picit, és ezt is csak a találka miatt, nehogy miattam ugorjon. A kedd nekem tuti nem jó, és a péntek sem. A többi ok.
Ha lehet, akkor maradjunk a du.-nál, mert mivel D. nem alszik, ezért néha fél 10-ig is eljátszogatjunk a "felkelek-altass el!"-D. féle játékot, így sokszor de. csak az ebéd elkészítésére van időm.
Theo! Köszi az infót, majd még írok róla, de most rohannom kell tényleg. Osoa! Akkor szombaton majdnem összefutottunk a nyaklánc vásárlásnál. Pontosabban a csaj azt mondta, h. valamelyikőtök épp előttem volt nála. Nnna! Még egy csomó mesélni valóm lenne, de most sietek, szólít a kötelesség, és a kis család Kép))
Írjatok, hogy akkor mikor!!!!!Esetleg hétfő, v. szerda du.?????
Üdv,
Atka
 
 


Sziasztok!
Most csak nagyon picit, és ezt is csak a találka miatt, nehogy miattam ugorjon. A kedd nekem tuti nem jó, és a péntek sem. A többi ok.
Ha lehet, akkor maradjunk a du.-nál, mert mivel D. nem alszik, ezért néha fél 10-ig is eljátszogatjunk a "felkelek-altass el!"-D. féle játékot, így sokszor de. csak az ebéd elkészítésére van időm.
Theo! Köszi az infót, majd még írok róla, de most rohannom kell tényleg. Osoa! Akkor szombaton majdnem összefutottunk a nyaklánc vásárlásnál. Pontosabban a csaj azt mondta, h. valamelyikőtök épp előttem volt nála. Nnna! Még egy csomó mesélni valóm lenne, de most sietek, szólít a kötelesség, és a kis család Kép))
Írjatok, hogy akkor mikor!!!!!Esetleg hétfő, v. szerda du.?????
Üdv,
Atka
 
 


Sziasztok!

Most én is csak röviden. Szerda du.nekünk ok. 3 fele tökéletes lenne.
Atka! Hol legyen a találka-hely? Lehet, hogy a múltkor már írtad...

Na, sziasztok!

Üdv,
Osoa
 
 


Sziasztok!

Most én is csak röviden. Szerda du.nekünk ok. 3 fele tökéletes lenne.
Atka! Hol legyen a találka-hely? Lehet, hogy a múltkor már írtad...

Na, sziasztok!

Üdv,
Osoa
 
 


Sziasztok!

Most én is csak röviden. Szerda du.nekünk ok. 3 fele tökéletes lenne.
Atka! Hol legyen a találka-hely? Lehet, hogy a múltkor már írtad...

Na, sziasztok!

Üdv,
Osoa
 
 


Hello Mindenkinek!

Osoa! Ha Theonak is jó, akkor 3-kor találkozhatnánk u.úgy a Francia Intézet előtt szerdán. Onnan bumliznánk fel. Kb fél négyre érnénk a Nemzeti Galéria elé (v. A Széchenyi Könyvtár elé, v. ott van közöttük Mátyás kútja. Talán a kút előtt lenne a legjobb.
Várjuk meg Theot, mit mond!
Üdv,
Atka
 
 


Hello Mindenkinek!

Osoa! Ha Theonak is jó, akkor 3-kor találkozhatnánk u.úgy a Francia Intézet előtt szerdán. Onnan bumliznánk fel. Kb fél négyre érnénk a Nemzeti Galéria elé (v. A Széchenyi Könyvtár elé, v. ott van közöttük Mátyás kútja. Talán a kút előtt lenne a legjobb.
Várjuk meg Theot, mit mond!
Üdv,
Atka
 
 


Hello Mindenkinek!

Osoa! Ha Theonak is jó, akkor 3-kor találkozhatnánk u.úgy a Francia Intézet előtt szerdán. Onnan bumliznánk fel. Kb fél négyre érnénk a Nemzeti Galéria elé (v. A Széchenyi Könyvtár elé, v. ott van közöttük Mátyás kútja. Talán a kút előtt lenne a legjobb.
Várjuk meg Theot, mit mond!
Üdv,
Atka
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Csak egy gyors beugrás tőlem is mert sietek.
Szerda du az tuti jó!Akkor fennt talizzunk 1/2 4 fele.
Atka!
Szombaton én taliztam a Dórival lánc miatt itt aházunk előtt a Naphegy utcában.Két ismerősömnek kellett lánc és azt hozta el ide.Mondta Dóra hogy téged vár csak nekem már be kellett jönnö de mikor jöttem befelé akkor a lépcsőházból láttalak.

Na most futok de este még jövök!
Üdv:Theo</font>
 
 


<font color="ff6000">Sziasztok!

Csak egy gyors beugrás tőlem is mert sietek.
Szerda du az tuti jó!Akkor fennt talizzunk 1/2 4 fele.
Atka!
Szombaton én taliztam a Dórival lánc miatt itt aházunk előtt a Naphegy utcában.Két ismerősömnek kellett lánc és azt hozta el ide.Mondta Dóra hogy téged vár csak nekem már be kellett jönnö de mikor jöttem befelé akkor a lépcsőházból láttalak.

Na most futok de este még jövök!
Üdv:Theo</font>
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: