Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! :)

Van egy meghívóm a Libero állatkerti napra július 9-re. Egy fő ingyen léphet be vele. Ha ti nem kaptatok, valakinek szívesen átadnám, mert mi nem leszünk itthon.

Én is mindenkinek kellemes nyarat, jó pihenést kívánok!:D

Miriama

Kép

Kép
 
 


Szia Miriama! :-)
Mi újság?
Allergia?
Jársz végülis a ClubFitnessbe?
Mi is kaptunk meghívót, és bár Bianka imádja az állatokat, biztos tetszene neki, még gondolkozunk a dolgon, egyrészt mert mikor legutóbb volt ilyen, akkor sem lehetett lépni az emberektől, másrészt ha kánikula lesz, akkor inkább nem aszalódunk ott.
 
 


Szia Szinti! :D

Jaj, nagyon melegem van, de gondolom ezzel nem vagyok egyedül. :roll:
Ráadásul egész héten van egy csomó jönni-menni, elintézni való, mert ugye mikorra hagyja az ember (azaz én), ha nem az elutazás előtti hétre. :oops: :(
Hát az intenzív angolból lehet, hogy nem lesz semmi, vagy legalábbis ma megint elkeseredtem. Bementem a FIT-be megnézni a képzési listát és már nincs is rajta a jegyzéken amire jelentkezni akartam... De nem adom fel! Pénteken újabb utánjárás...

Allergia? Köszi, megvan. Sikerült beszélnem a dokinővel és mondta, ha bébi-tervezés van, akkor inkább mellőzzem a gyógyszert, próbáljam meg csak tünetileg kezelni (orrspray). Kíváncsi vagyok, hogyan fogom bírni, mert az utóbbi hónap azért lényegesen jobb volt, a gyógyszerrel. Most homeopátián gondolkodom, de nem ismerek senkit aki járatos lenne benne.

ClubFitness "El-logisztikázták" a nyereményem (elutazott a csaj, akinek postáznia kellett volna), úgyhogy csak ezen a héten jutottam hozzá. Holnap még tuti nem tudok elmenni, maradt a csüt. vagy a péntek, mert persze 06.30-án lejár...

Mi is voltunk tavaly ezen a Libero napon, igaz, hogy inkább késő du., és akkor nem volt olyan nagy tömeg. Én most is mennék, ha itthon lennénk, hátha nem lesz 35fok.

Petra hamarosan betölti a két évet, és nagyon büszke vagyok, hogy egy ilyen okos, nagy lányom van. Lehet vele tőmondatokban beszélgetni, mindent megért amit mondok, kérek tőle, és az elmúlt hetekben a szobatisztaság felé is hatalmas lépéseket tett. Igaz, javában benne vagyunk a dackorszakban, legtöbbször használt szavai, az "én akarom", "én akartam" és az "anya nem". És ha anya mégis pl. felmegy utána a lépcsőn, akkor nagy dráma, visongatás, "sírás" van. Ennek ellenére nagyon imádom, a mozgása és a beszéde mindenkit levesz a lábáról. Imád táncolni, szereti az énekeket, mondókákat, van olyan amit majdnem végig tud. Az én kedvenceim mégis a maga kreálta mondatok pl. Anya állj meg! Adok neked virágot!

Uff. Én írtam. Írjatok ti is magatokról, hogy telnek a hétköznapok, mentek-e nyaralni? Ha igen, merre?

Puszi
Miriama
 
 

 
 

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy mikor szokott lenni a közösségi házban a babaruhabörze, illetve, hogy mikor lesz legközelebb?

BMárti
 
 


Sziasztok!

Nem túl nagy itt a forgalom... Mindenki nyaral?! :wink:

Közben zseniálisan :? kitaláltam, hogy a közösségi házat is felhívhatnám, úgyhogy az előző kérdésem már nem aktuális, de lett helyette másik. :)

Van valakinek tapasztalata lakás eladás témában? Van itt a környéken megbízható ingatlanforgalmazó, akihez érdemes lenne fordulni, vagy inkább hirdetgessem magam?! Hogyan érdemes az ilyesmihez hozzáfogni?! Egyáltalán van szerintetek valamicske kereslet a békásmegyeri lakások iránt (57 nm, 1 + 2 fél szobás)?

BMárti
 
 


Márti, küldtem Neked privit, megkaptad?
 
 


Szia Szinti!

Nem, sajnos nem kaptam meg. Elküldenéd amit írtál az mbakos@axelero.hu-ra?

BMárti
 
 


Fiatal Anyukát és Babát keresünk reklámfilm szerepléshez

Keressük azt az aranyos Babát, aki most 8-1O hónapos és Anyukájával szivesen szerepelne reklámfilmben. A forgatás 2006 augusztus 3. vagy 4. hetében 2 nap. Budapesten. Fontos, hogy se a Baba se az anyukája soha nem jelenhetett meg korábban nyomtatott vagy TV reklámban.
Jelentkezni lehet: 2006 július 15-ig, hétköznapokon 9-18 óra között
Nikoletti Petra
Strawberry Films
Telefon: 200 4040 vagy 06 30 9 427 758


Sziasztok!

Megjöttünk. Úgy látom itt nem volt nagy mozgás, pedig én is szívesen olvasnám, hogy kivel-mi újság.

Üdv Márti! :) A felvetett kérdéseidben sajna nem tudok segíteni, de remélem azért még fogsz járni felénk.

Szinti ! :) Voltam a ClubFitness-ben, nagyon jó volt, kár hogy ilyen drága. Bár van mama kedvezmény (ha van 5év alatti gyerek): 9800ft a havi bérlet 18e helyett, ha jól értettem. Csak akkor érné meg, ha tényleg lemennék 2-3x egy héten... Igaz, akkor is majdnem a fél gyes oda...
Ha van rá lehetőségetek próbáljátok ki, voltam latin táncterápián Leonardonál, nagy élmény, rettentően megizzadtam, de kacagva, táncolva simán leadnám a felesleges zsírpárnákat magamról :lol:

Na megyek, mert vár egy nagy szelet hűtött dinnye......... :D
Üdv
Miriama
 
 


Szia Miriama! :-)

Hogy telt a nyaralás? Azon kívül, hogy jól és gyorsan... :-) Merre jártatok?

Nálunk még semmi sem biztos nyaralás ügyben, csak az, hogy valahová biztos megyünk. Lehet, hogy belföldre, bár akkor az időjárás nagy kérdés, de az is lehet, hogy repülőre ülünk, nem szeretünk azon izgulni, hogy amikor mi mennénk nyaralni, vajon sütni fog-e a nap.

Köszönöm az infókat, de mostanában megvan az edzésem. Bianka három hete elindult, úgyhogy van mit menni utána. Olyan fáradt vagyok nap, mint nap, hogy még vonszolni is alig bírom magam. És mivel zöldséget-zöldséggel, meg gyümölccsel eszünk, legnagyobb örömöre sikerült 3,5 kg-tól megszabadulnom. Lassan kezdenek rám jönni a régi ruhák, bár még ennyit szeretnék leadni.

Mi még nem ettünk idén dinnyét, finom édes már?

Szép napot!
 
 


Szia Szinti!

Nyaralás? Sajna annak nem nevezném, anyósomnál voltunk vidéken. A párom neki segített, én meg otthon a négy fal közt, főztem meg vigyáztam Petrámra meg az unokatesójára. Szerencsére egész jól kijönnek egymással.
Megfogadtam magamban, hogy többet nem veszem be, az "áááá, nem kell sokat dolgozni" szöveget, mert úgysem jön be. Reménykedtem, hogy esetleg eljutunk majd strandra, meg moziba, ha már elvileg a szabadságunkat töltjük, de nem jött össze. :( Még annyira sem voltunk szabadok, mint itthon egy munkás hétköznapon. De túléltük, végre itthon és itt legalább ura vagyok a saját életemnek. :D

Nyaralni aug.-ban megyünk Erdélybe, ha minden összejön úgy, ahogy terveztük. Belföldre is szeretünk járni, szerintem itthon is sok szép hely van, persze az időjárást nem lehet kiszámolni.

A dinnye nagyon finom volt, szerintem érdemes megkósolni.
Most megyek aludni, mert alig látok ki a fejemből.
Pusz
 
 


Sziasztok!
Györgyinek hívnak és most költöztünk Óbudára a férjemmel és a 15 hónapos kisfiunkkal.
Igazából nem találtam idáig olyan fórumot ahol rendszeressen levelet váltanának :(. Remélem ez olyan lesz. :)
Bár mi Kaszásdűlőn lakunk de azért remélem, beszálhatok a ti beszélgetésetekbe :) Köszi.
A kisfiamat Szabolcsnak hívják és Októberben születik meg a tesója akit nagy valószínűséggel Attilának fogunk elnevezni :)
Gondolom nem lesz egyszerű: egyik pici a másik kicsi :)
De ettől függetlenül szívesen vágtam bele, bár most hogy ezek a melegek vannak. Nagy hassal nem érzem mindíg fittnek magam :)


Szia Györgyi!

Üdv közöttünk!! Én sem Békáson lakom, de a kerületben. :D Elég kihalt most a fórum és valóban nehéz olyat találni, ahol aktív a levélváltás zajlik :( Be lehet tudni ezt a nyárnak (is)...
Gratulálok a pocaklakódhoz, remélem fogsz majd írni arról, hogyan boldogulsz két csöppséggel. Az én lányom most két éves, még nincs tesó, de szeretnénk :)
Honnan költöztetek ide? Miért Kaszásdűlőre esett a választás?
Üdv
Miriama
 
 


Sziasztok!

Én már nagyon régen írtam. Valahogy sosincs időm.
Kende fiam szépen fejlődik. Már forog mint a búgócsiga, ülni még csak kapaszkodással tud. Kúszás-mászás nagyon kezdetleges. 1 fogunk van már, és most küzdünk a másodikkal is.

Üdv az újaknak, és az új pocaklakóknak!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szia Szilpa! Küldtem privit, megkaptad?
 
 


Sziasztok!

Elnézést a zavarásért, de szeretném figyelmetekbe ajánlani honlapunkat,mely reményeink szerint elnyeri tetszéseteket!
Köszönettel: H. Anikó

Dekorációs falfestés nem csak gyerekeknek!

http://www.dekofalfestes.atw.hu/
Kép


Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, szegedi vagyok és pár napot a fővárosban fogok majd tölteni elszeretnék menni angol turiba ahol jó minőségű, alig használt ruhák (rongyosak nem érdekelnek olyat itt Szegeden is találok bőven) vannak megfizethető áron, jó lenne ha kilóra lenne. És érdekelne v.mi bizományi féle ahol sok jó minőségű játékot találnék esetleg autósülést a kislányomnak. Csak jó és olcsó helyek érdekelnek.
Ha tudtok segíteni akkor: tabimariann@gmail.com -ra irjatok, mert sok topikba beírom a segítség kérésemet. ha valik Szeged keres bármit szívesen segítek :lol: :lol:
Előre is kösz a segítségetek: Rika

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!

Ahogy elnézem, nem nagy a forgalom ebben a topikban, azért írok pár sort, hátha lesz jelentkező
Én a hegyfelőli oldalon lakom, 3 hónapos kislányom van és örülnék, ha tudnék találkozni olyan anyukákkal, akiknek hasonló korú csemetéjük van.

Orsi

KépKép
 
 


Sziasztok!

Engem most a változatosság kedvéért az óvodák érdekelnének! :D

Ha valaki tud jó ovit ajánlani a III. kerületben, légyszi tegye meg!

Köszi :D

Miriama
 
 


Sziasztok!!

A III. kerületben keresek olyan gyerekorvost, aki tényleg csak akkor ad antibiotikumot a gyereknek, ha MUSZÁJ!!!! És mellesleg lelkiismeretes és esetleg házhoz is jön. Tudtok segiteni? Ha lehet pü-ben várom a választ! Köszi!! :)
Vendég
 


Talán közérdekű információ azoknak, akik korábban látogatták a Szérűskert utcai játszócsoportot, és még nem hallottak róla, vagy azoknak akik eddig még nem jártak ilyen helyen viszont kedvet éreznek hozzá, a közelmúltban, a hegy felőli oldalon lévő, felújított bölcsödében játszócsoport nyílt!
 
 


Sziasztok! :)

Cecília vagyok és néhány hete költöztünk Békásra a férjemmel és az 1 éves kisfiunkkal Zolcsival. Sajnos még nem ismerünk itt senkit, ezért nagyon szívesen megismerkednénk új játszópajtásokkal és szüleivel, anyukájukkal.
Tudnátok segíteni, hogy a környéken hol működik játszóház vagy hasonló találkahely kicsiknek? Köszi :)

Üdv: Cecília
 


Szinti, tudsz írni bővebb infot erről a játszócsoportról?

KépKép
 
 


Kedves anyukák!

Főiskolás hallgató vagyok, és nagyon szívesen vigyáznék egy nagyobbacska gyermekre a tanítás után. Budakalászon vagyok albérletben.

erronlany@vipmail.hu
 
 


Osori, a játszócsoport reggel 9-től délig van. 9-10 között kell érkezni, és az a lényege, hogy az anyukákkal játszanak ott a gyerkőcök. 850 Ft-ba kerül, délelőtt kapnak valami innivalót, délben ebédet. A kisebbeknek össze is turmixolják a kaját. Hol többen vannak, hol kevesebben, bár általában nálatok nagyobb babák szoktak menni, akik már tudnak járni. Azért ha gondoljátok nézzétek meg, nem muszáj kipróbálni, csak be is lehet kukkantani pár percre egy délelőtt, és az nem kerül semmibe, a többit meg majd meglátod.

Sajnos nagyon nehéz helyzetben vagy, tudom, mi is, illetve akikkel később megismerkedtünk, ők is átélték ugyanezt. Az elején még elég nehéz ismerkedni, hiszen az ember mégsem szólítgat le idegeneket az utcán, még akkor sem, ha esetleg szintén babakocsit tologat. Bár nálam ilyenre is volt példa, egy utcai beszélgetésből is alakult ki barátság, de összebarátkoztunk tanácsadóban, illetve később a játszótéren is egy-egy babával-anyukával. Sőt, most, hogy már elköltöztünk Békásról, még mindig tartjuk a kapcsolatot, személyesen is összejárunk. Szóval ne add fel a reményt, csak légy nyitott. Ha rögtön nem is, talán a tavasszal, ha elkezdenek jobban sétálni a babák-mamák, vagy eljön nálatok is a játszóteres idő, biztosan nem lesztek egyedül!
 
 


Szia Szinti!

Nagyon köszi az infokat és a bíztatást :), nem adom fel, előbb-utóbb csak találok jó fej anyukákat. A nyitottsággal semmi gond :D . Tavasszal már tényleg tudom vinni Pannit a játszóra, és ott biztos egyszerűbb lesz.

Ti hova költöztetek?

KépKép
 
 


Dunaharasztiba költöztünk, ellentétes irányba, jó messzire :-) a játszópajtásoktól :-(
 
 


Sziasztok!!!

Egy felhívást szeretnék közre adni. Aki csak tudja, nyomtassa ki, és tegye ki a lépcsőházba, hírdető táblára, közértbe, vagy ahol engedik.


III. kerületiek!!!
És minden jó érzésű, a kórház-átalakítással nem egyet értő ember!

A SZENT MARGIT KÓRHÁZÉRT

"Kedden (2007.március 27-én) 16:30 és 17:00 között szalagos demonstrációt
szervezünk.
A demonstráció helyszíne ugyanaz, mint a múltkori tűntetéskor. (a kórház bejárata előtt.)
Kérünk mindenkit, hogy ha tud gyermekével jöjjön. Illetve, ami a
legfontosabb hozzon magával gyermekenként egy 1 méteres fehér vagy világos szalagot. A szalagra írjátok rá gyermeketek nevét és születési dátumát.
Természetesen, akinek még nincs gyermeke azokra is számítunk. Ők
szimpátiájuk kifejezéseképpen 1 darab szalagot hozzanak."

Egy javaslat:
Szerdán reggel a még Kismamik, és aki érez elég elszántságot magában
jelentkezzen a János kórház szülészetén, nőgyógyászatán valamilyen
"panasszal". (Oda fogunk tartozni, hagy lássák, milyen ha mondjuk van egy front, és mindenkinek egyszerre van „baja”.) Akárcsak azzal, hogy CTG-t szeretne kérni, bedagadt a lába, megkeményedik a hasa nagyon. Én biztosan megyek.

Kérek minden jó érzésű embert, hogy jöjjön kedden, hiszen ha "csak" 15-en leszünk nem lesz értelme a dolognak.

Aki nem tud jönni, de szalagot szeretne kitetetni az is írjon:
margitkorhaz@citromail.hu

Amennyire tudjátok terjesszétek!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!
Olyan anyukakat keresek akinek nem idosebb a babaja mint 11 hetes es valaszolna telefonon egy nem hosszu pelenkas kerdoivre ,sos.

Anita
 


Kedves Anyukák!


Azt szeretném megkérdezni, hogy Dr. Megyeri Erzsébethez és Dr. Székely Zsuzsához jár-e valaki közületek a gyermekével? Ha igen, mi a véleményetek róluk? Nem írnak fel rögtön antibiotikumot? Hogy állnak a szoptatás kérdéséhez, mikortól ajánlják a szilárd kaják bevezetését? stb.

Válaszokat előre is köszi!

Annamari
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok? Békási anyuka vagyok. Kisfiam lassan 8 hónapos lesz! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Senki nem jár már ide? :cry:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron