Új privát üzeneted érkezett!

Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
 


Sziasztok!! Kép

Én is XVI. kerületi kismami vagyok, 33. hetes és Budán a János kórházban fogok szülni. A Centenáriumi lakótelepen lakunk a férjemmel (egyelőre). Nem nagyon ismerek senkit a környékről, még a házunkból sem ismerek senkit, pedig már három éve élek itt de nem nagyon ismerkedem... viszont innen a netről sok kerületi kismamit és nemkismamit ismertem már meg.


Hát ennyi, remélem aktív lesz ez a topik!

Sziasztok és boldog új évet!

Pinky
 
 


Claire én is a Jánosban szülök! Kép Már január van, úgyhogy már nem sokára szülsz, ha jól gondolom Kép

Nyulandi: mi a Sasvár és Olga utca sarkán élünk Kép Lehet, hogy már láttuk is egymást.
 
 

 
 

Szia Pinky

Én szintén zenész a Centiről, 10 hónapos a kisfiam. Talán mi is ismerjük egymást látásból!

Szilvi
 
 


Szia Pinky!
Én is ott élek, az Olga u. 21-ben.. Kép
Talán mi is ismerjük már egymást látásból.
Majd felteszek képet, most sajnos rohanok.
Évici

Éva
 
 


Sziasztok!
Pinky, Évici, Szilvus Kép
Úgy látom, ti írtatok mostanában. Nyulandiék elköltöztek.
Mi Sasvár-Baross Gábor sarok, kétéves kislány, három hós kisfiú. Szeptemberben jöttünk a kerületbe.

Szilvus, szerintem veled már találkoztam futólag.

Melyik játszóra jártok?

Kangi
 
 


Pinky Kép
Bocs! Ti még biztos nem játszóztok Kép

Kangi
 
 


Szia Mindenki!
De jó hogy van ilyen levelező oldal! 17.hetes kismama vagyok a Kőszirt utcából. A terhesgondozást az SzTK-ban kezdtem Dr. Csősz Györgynél és a Péterfyben szeretnék szülni. Nagyon el vagyok keseredve, mivel -bár Csősz doki szimpatikus, nem küldött el a 12.heti nyakiredő mérésre (felelőtlen?)- még nem hallottam róla semmit csak annyit, hogy vezet le szülést a Péterfyben. Légyszi, ha hallott valamelyikőtök véleményt róla vagy személyes tapasztalata van, írja meg!

Picipoci
 


Sziasztok!
Picipoci!
Ebben sajnos nem tudok segiteni, szerintem keresd a Kórházak vagy vm ilyesmi topicban. Ha nem bizol benne szerintem gondolkodj el a váltáson.
Kangi!
Jázmin lassan 10 hónapos.. kb mikor lehet játszózni menni a babával? Még nem megy.
Talán hintázni tudna gondolom ha van neki való a játszón.
Ti hova jártok? Esetleg össze is futhatnánk valamikor ha van kedvetek.
Szilvus!
Szerintem én is láttalak már a védőnőnél.

Szóval örülök én is ennek a topiknak, remélem jelentkeztek még.
Évici

Éva
 
 


Sziasztok!
Nagyon megörültem a topiknak, de úgy tűn kicsit le van halva. Igaz ez?

banya
 
 


Szia Banya!
Én itt vagyok! Merre laksz?

Éva
 
 


Sziasztok!
Én is a kerületben lakom, közel a Centi lakótelephez és 19. hetemben járok. Szívesen találkoznék, beszélgetnék Veletek, akikkel "egy ciőben járunk..."
Nov. végére vagyok kiírva és az István kórházban fogok szülni. Nem tudjátok, hogy a Jókai utcai rendelőt átadták-e már? Ode kell majd mennem a védőnőhöz és nem tudom, hogy mehetek-e vagy az ideiglenes helyre kell még járni?!?
Picúrmanó


Szia Adrienn!
Sajnos a kérdésedben nem tudok segiteni, de ha felhivod őket, biztos megmondják.
Első baba ugye? Nekem lassan 1 éves a lányom, van fent képünk ha rákattintasz a nevemre.
Vannak ismerőseid a kerületben?
Évici

Éva
 
 


Szia Évici!
Igen, első baba lesz...
Nagyon helyesek vagytok a fotón! Hogy hívják a kislányodat? Merre laktok? Sajna nem sok ismerősöm van a kerületben, bár már két éve lakunk itt. Most épp felújítjuk a házunkat, hogy mire jön a picúr legyen neki is külön szobája...
Már beszéltem a védőnővel Jókai rendelő ügyben, azt mondta, hogy majd értesítenek telefonon, hogy hová menjek. Tényleg, Te hol szültél?
Adri és Picúrmanó


nahát, sziasztok. mégiscsak jár erre valaki. mi is a centi közelében lakunk (mi, azaz a 2 éves ábellel). Ábel kistarcsán született, de a következővel lehet, h az istvánba mennék (bárcsak ott tartanánk). Picúrmanó, te kihez jársz? Milyen az istván közelről?

szép napokat!
banya
 
 


Szia Picurmanó, Banya!
Na, örülök, hogy már hárman vagyunk aktivan! Kép
Mi a centin lakunk az Olga utcában. Pár éve költöztem ide -akkor még egyedül-, és bár van két barátnőm a lakótelepről, kismama aki van és nagyon jóban lettünk - bár majd tartjuk a kapcsolatot - elköltözik..Kép
Picurmanó!
A lányomat Jázminnak hivják, és a Margitban szültem. Az orvosomhoz ragaszkodtam, 16 éves korom óta hozzá járok a nővéremmel, anyukámmal együtt. Ti melyik utcában laktok?
Banya, milyen nyelvet tanitasz?
Évici

Éva
 
 


Évici, akkor mi tuti már láttuk egymást, mert az olga utcától nem egész tíz percre a sashalmi piac felé (lucfenyő utca) lakunk. Fénykoromban angolt tanítottam, most csak kevés tanítványom van, és a pelusokról többet tudok, mint a nyelvvizsgákról. Ez van. És ezt is nagyon évezem, sőt!

banya
 
 


Szia Banya!
Szerintem is igy van ez jól, van még jó pár évünk amikor dolgozhatunk! Kép
Egyedül szoktál sétálni, játszózni? Ha szükséged van egy sétapartnerre, szólj! Kép
Apropó, nekem jövő szombaton lesz az esküvőm vidéken. Még nem izgulok annyira, de szerintem ez max hétfőig lesz igaz! Kép
Évici

Éva
 
 


Évici, nagyon druklkolok, hogy szuper esküvőd legyen! öcséméknek két hete volt, hát bulizzatok ti is olyat! És a nászút hova lesz? Picike nyoszolyólányod lesz?

Sétálni nem egyedül szoktam, hanem ábellel. :-)
Viccen kívül, ábel már megmondja hova és mikor szeretne menni, így velünk igen nehéz időre 'randizni'. Játszóra a rákosi útra szoktunk menni. Viszont ha megfőttetek otthon, gyertek át nyugodtan egyszer a medencében lejtőzni, hátha tetszik a kisasszonynak is. Mi pénteken elutazunk egy kicsit, de gondolom neked is van dolgod, de utána talizhatunk, valamikor.

szorítok!
v
 
 


Ja, jó dokinénid van? váltanom kéne, dokit keresek. vam ötleted a kerületből esetleg?

banya
 
 


Sziasztok!
Szabin voltam, most olvaslak csak Benneteket...
mi a Gutenberg utcában lakunk, nem messze a Centitől, bár most sajna nem... épp szétverték a házikónkat, most újítjuk fel belülről, hogy mire Picúrmanó megszületik, addigra szép kis belső fogadja.
Banya!
Az István szerintem egész jó, bár eddig csak vérvételen voltam kétszer, majd szept-ben indul a szülésfelkészítő tanf., ahová el szeretnék menni, akkor majd többet tudok róla nyilatkozni.
Voltam a Jókai rendelőben, szép lett...
Gyerekorvos ügyben tudtok majd a későbbiekre nézve tippeket adni? Lehet választani, vagy utca szerint már tartozunk is valakihez?
Adri+Pmanó


Szia Picúrmanó!

Doki van körzeti, ahova tartoztok, és ha nem kéred a lapod máshova, automatikusan ő nyer. Azért érdemes előtte beköszönni, mert ha egyből nem szimpi, hát ne ő nyúljon a pár napos kicsinyedhez, nem? Nekem egy csodálatos doktornőt kell otthagynom a 6. kerületben, mert nagyon beteg. Ezért keresgélek errefelé, de mivel ennyire tökéletes volt eddig, hát senki se jó. Szóval keresek. Már átjött a kerületbe a lapunk, de ott nem szeretnék maradni, pont azért, mert balul sült el az első találkánk. Két-három szempontom van, amiből nem engednék, ha nem lenne muszály, de úgy tűnik, az is sok. Ti ismertek valakit?!

banya
 
 


Szia Banya!
Azt hiszem, hogy egyenlőre kiderítem, hogy melyik dokihoz tartozunk a lakhely szerint, aztán majd megkörnyékezem, hogy milyen, és ha jó, akkor ott maradunk, ha nem, akkor én is nekiállok és keresgetek... remélem, hogy Te találsz vki jót és akkor én is odamegyek majd... :-)
Hétfőn voltam a dokimnál ultrahangon, de sajna megint nem mutatta meg magát a Picúrmanóm... pedig már a 23. hetet taposom...
El szeretnék menni majd 4D uh-ra, ott hátha jobban lehet majd látni a dolgokat...
Ti tudtok vmi jó helyet???
Picúrmanó


Sziasztok!Szilvi vagyok és Rákosszentmihályon lakom a Pálya utca sarkán levő lakótelepen.Van egy 28 hónapos kislányom és januárra várjuk a kistestvérét.Érdekes olvasgatni titeket bár úgy látom nem olyan mozgalmas ez az oldal.Van olyan aki a környéken lakik?Sziasztok.
 
 


Picúrmanó, semmit nem tudok a 4dről, mert mi nem éltünk vele.
Szibo, akkor a kislányod a kisfiammal egyidős, hurráhurrá. Viszont tök jó nektek, hogy jön a kistesó. nagyon, nagyon jó. mi a centihez lakunk közel, de nagyon szurkolunk nektek szépen megszületni, szépen cseperedni!

banya és ábel
 
 


Picúrmanó, olvastalak az istvános topikban, úgy tűn, bejött neked az istván, igazam van? remélem a szülés is szép élmény lesz!!! nem macera innen bejárni? és voltatok ultrahangon? milyen volt?
ha izgulsz, vagy csak úgy van kedved babákról beszélni, találkozhatunk, elvégre egy köpésre lakunk egymástól (bár azt is láttam, hogy az istvánosban találtál egy pocakos kerületi "kollégát", gondolom van miről dumcsiznotok.)

üdv
banya
 
 


Sziasztok!

Banya, Évici,
Igen van rá esély, hogy találkoztunk, bár én nem igazán megyek a játszóra csak hétvégén. Kisfiam már 17 hónapos (éppen ma!). A MÁV-ban szültem.

Gyermekorvos: mi a Centin Dr. Rácz Ágotához járunk. Õ egy tünemény aranyos doktornéni, ő maga háromszoros anyuka. A kisfiam imádja, hatalmas vigyorokkal jutalmazza mindig. Doktornő soha nem tömi antibiotikummal, betegség esetén inkább a természetes gyógymóddal próbálkozunk elsőként. Szóval én Õt tudom ajánlani ha orvosválasztás előtt álltok.

Évici
Nekem van egy olyan érzésem, hogy Téged régebbről ismerlek, pl. konditeremből?:-) Csak egy megérzés.

Jó lenne, ha feléledne a topic, bár én a közös sétákba már nem tudok becsatlakozni, mert március 1-től dolgozom.:-)

Kellemes napot Mindenkinek.
 
 


Sziasztok!
Banya,
sajnos csak most jutottam el oda, hogy irok a nászút szervezés, stb. miatt, most hajnalban indulunk Tenerifére... Kép már nem tudok aludni.
Köszönjük a meghivást, ha visszajöttünk megbeszélhetünk valahol, valamit!
Szilvus!
Igen, az meglehet, a Carmen, később Centi fitnesszbe jártam évekig, még itt se laktam a Centin.

Bocs a rövidségért, csak már máshol jár az agyam, ha visszajöttünk "érdemben" is irok. Kép
Puszi,
Évici

Éva
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYT MINDEN KEDVES CSALÁDNAK!<!--attachment: t_lap_-318615.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*53.6**t%e9lap%f3%2ebmp --><center><pre>
Kép
télapó.bmp (53.6 k)</pre></center><!--/attachment-->
 
 


Kép
 
 


Sziasztok!

Én is a XVI. kerületben lakom Kiszentmihályon és nem ismerek itt senkit. Kismamákat pedig főleg nem!

Nagyon szeretnék ismerkedni Veletek.

Lakik valaki a közelben?


Megbízható babysitter ,nagy tapasztalattal és referenciával , szeretettel vállal gyermekeket saját otthonában (XVI.ker) a hét minden napján , esetenként éjszaka is. Már néhány hónapos korttól.Rendszeres ill.alkalmankénti felügyelet.

Tel:06/30-670-3631
szepvolgyi.agi@freemail.hu
 
 


Hahó!

Nincs itt senki a XVI. kerületből???


Hát ez borzasztó!!

Sehol egy hozzászólás. Ennyire nincsenek kismamik, vagy nincs netük és idejük. Lehet, hogy az a baj, hogy több XVI. keres topic van egyszerre. Azért ide is írok:

3 kislányom van, most megint babát tervezünk. Árpádföldön lakom, és szívesen barátkoznék kismamákkal, anyukákkal, akár nagycsaládosokkal is!!! Mi is azok vagyunk!

Ha gondolod , és megismernél, írj: szdkata@t-online.hu
 


Zuglói Közösségi Nap és babaruha börze

Zuglói Közösségi Nap 2006
Zuglói Sport és Szabadidő Központ (Csömöri út 19.)
Szeptember 9. szombat, 10 órától

Védnök: Rátonyi Gábor polgármester

Program:
Ökumenikus nyitó imádság
Gyerekprogramok
Főzőverseny
Közös ebéd
Sportprogramok
Babaruha börze (ha árulni szeretnél, jelentkezz a szigetigabo@freemail.hu E-mail címen)
Egészségügyi tanácsadás és szűrések
Zenés műsorok

A belépés díjtalan!
Támogatók: IKEA, Volksbank, MAHID Rt
 
 


sziasztok,
Ismerősöm vállal a környéketeken babamegőrzést, vagyis annál kicsit többet, mivel szakképzett dada és óvónő 30 éves tapasztalattal. Kb. 50 éves, kedves, nyílt szívű és tényleg jól ért a kicsik nyelvén.
Ha több információra és elérhetőségre lenne szükséged írj a privimre. (Az internet nem az erőssége, ezért írok én)

Beusa
Kép
 
 


Sziasztok!

Látom, nincs itt nagy forgalom, azért írok, hátha jár még erre valaki. :)
Mi a 14. kerületben lakunk, de úgy néz ki, hogy nyáron valamikor költözünk a 16. kerületbe, Sashalomra.
10 és fél hónapos kislányom van, ősszel szeretném bölcsibe adni, de nem ismerem a környéket, így örülnék neki, ha írnátok, melyik bölcsi ott a legjobb, mikor, hogy kell beiratkozni, stb.
Nem ismerek senkit a kerületben, így szívesen ismerkednék, találkoznék kismamákkal, akikkel majd együtt sétálnánk, játszóznánk.

Remélem jelentkeztek! :)

Andi

KépKép
KépKép
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Szabadidőben, jövedelemkiegészitésként otthon végezhető munkára keresek aktiv, kedves jelentkezőket. Nóra
Érdeklődni lehet:
p.eleonora@vipmail.hu
20/3348-932
 
 


Sziasztok!
Ha valaki véletlenül erre téved, akkor szívesen ismerkednék helyi kismamával. A Flór Ferenc kórházban fogok szülni, augusztus végén.
Addig is egy kis reklám:
Most indul kismamatorna a XVI. ker, Lajos u. 85-ben. Keresgélek egy ideje a környéken kismama tornát, és sajnos nem sok lehetőség van, ezért GYERTEK, mert ha nem vagyunk elegen, akkor nem fogják indítani. Ezt az elérhetőséget tudom: 06702775969, vagy 06304448940
Orsi
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: