Új privát üzeneted érkezett!

Szia Ildikó!

Babkocsis Mirtillke, bírja még a babázgatást? Gondolom, még mindig nagyon örül. :) Sajnos, hogy nincs olyan jó idő, hogy le is lehessen vinni.
Hogy álltok egészségileg? Minden oké?


Nagyon aranyosak vagytok, köszönjük a köszöntést. :)
Gergő nagyon élvezte a szülinapi forgatagot, pontosan tudta, hogy mindez neki és érte van. Jó pár napja vendégeskedés folyik nálunk, a mai az utolsó. Drága barátnőm látogat meg minket a kislányával. :)

Kicsit elfáradtam, szinte naponta sütni, főzni, bevásárolni, közben Gergő ugyan úgy igényelt, mint máskor, sőt előfordult, hogy Apával sem volt hajlandó kitenni a lábát a házból.

A szülinapon reggel korán ébredtünk, a Gergő ébredésére a kis asztalára tettük a tortát és az ajándékokat és amikor már ki akart jönni a kiságyból, meggyújtottuk a gyertyát. Olyan boldog volt, csak vigyorgott, mutogatta a játékokat és kiabált, hogy Gergő, Gergő. :lol:

Most egész jól leköti magát az új autókkal, meg egyéb ajándékokkal. Legújabban folyton szerel, nagyon komolyan teszi. :)

Még mindig folyik az orra, ennek már legalább 2 hete. Nem vészes, de a napi 2-3 orrszívás azért megvan. Elképzelni sem tudom, meddig fog még tartani. Ráadásul az orra alatt kisebesedett, ami alig gyógyul, mivel folyton nedvesen tartja a váladék. Kenegetjük, javulgat is, de nem az igazi.

Puszi

Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
 


Szia!

Nagyon jók a képek és a torta is nagyon jól néz ki biztosan finom is volt!Nagyon ügyes vagy!

Mi szerencsére jól vagyunk nem folyik az orra sem!
Tegnap elvittem megméretni a tanácsadóba még mindig csak 11,3kog.Igaz hízott 2hónap alatt 32dekát szóval nem aggódom ilyen és kész!Enni eszik rendesen.

Én olyan depis vagyok!Lehet az idő miatt de szinte felkelni sincs kedvem.Nincs kedvem semmihez az is nagy erőfeszítés,hogy főzzek.Remélem hamar elmúlik!
A barátnőm is tetézi ezt mert amikor 12hetes terhes voltam letolta hozzánk a babakocsiját mondván,hpgy ne vegyünk kocsit odaadja ő az övét.
Erre kedden este telefonált,hogy jó lenne ha visszaadnám a kocsit mert ő odaígérte egy rokonának és még a héten kellene.
Ez kicsit mellbevágott mert mi még használjuk a kocsit Mirtill szívesen ül benne.Van amikor kijelenti,hogy Ő kocsival jön.És nekem is kényelmesebb főleg így télvíz idején.
Szóval tegnap rendbe tettem majd ma visszaviszem,de közben nekem valahonnan kocsit keleltt szereznem.Nem vagyok vmi boldog mert nem voltbetervezve a költségvetésbe egy kocsivásárlás főleg nem egy félév miatt.
Na mindegy tegnap sikerült vennem egyet 4000ft-ért.Nem a legújabb modell de a célnak megfelel,elfér benne és nem elhanyagolható tetszik is neki.
Ez is bosszant.Rendben van,hogy az ő kocsija kérje vissza de szólhatott volna előbb is.
Na minegy megoldódott és megint tanultam vmit.Mégpedig azt,hogy ne fogadjak el semmit majd veszek én magamnak.

Ne haragudj,hogy a problémáimmal fárasztalak de nagyon kikívánkozott belőlem!

Szia!

Kép
 


Nem csodálkozom, hogy depi vagy, elég borzasztó az idő. Ráadásul Barcikán nem sokfelé lehet menni, lent fagyoskodni meg nem olyan nagy élvezet. Megértelek, mégis fel kellene ráznod magad vmivel. Egy kis kirucc család nélkül? Mondjuk egy barátnővel egy beszélgetős-vacsi vhol? :)

Na, nem arra a barátnődre gondoltam, aki visszakérte a babakocsit. Talán meg kellett volna kérdeznie, hogy használjátok e még. Ez így lett volna fair szerintem.

Én sem szeretek ilyen nagy dolgokat elfogadni, tényleg csak olyanoktól, akikben tökéletesen megbízom. Ne törődj amúgy ezzel a csajjal, ez róla szól. De azért alkalomadtán megemlíteném neki....

Képzeld, Gergő ma anyósomnál volt. A hivatalos papírokat voltam kénytelen összerakni, de ez Gergő mellett képtelenség. Így felhívtam anyósomat, hogy vigyázna e Rá. :) Kismanó szuperul érezte magát, és én is, mert kicsit kipihentem magam, teljesen 4 óra hosszat voltam egyedül. Igaz, mosogattam, pakoltam és a sok papírt néztem át, de legalább haladtam, ami látványos volt. És ez jó érzés volt számomra. :)

Ne izgulj Mirtill súlya miatt, a fotómodellek így kezdik. :wink:

KépKép
KépKép
 

 
 

Szia!

Na jól elszóltam,hogy nem taknyol Mirtill! :twisted:
Szombat regel úgy keltünk,hohy tüsszög és folyik az orra.Nem is nagyon evett,kicsit nyügiis volt de amúgy semmi.Párszor mondta,hogy fáj a torka,néha a fogát fájlalata.Tegnap volt egy kis hőemelkedése de azért ma elvittem a dokihoz.Jön 2foga vszínű amiatt taknyol.A torka nem piros de azért elkezdtem adni ma az Ocsillococcinumot az orrfolyásra mert azt nem tudta megmondani,hogy a foga miatt vagy vmikezdődi és amiatt taknyol.
Remélem nem lesz semmi baja mert jövő héten jön a Télapó a bölibe és nem szeretném ha lemaradna róla.Igaz ott biztos összekap vmit mert abban a kis helyiségben lesz 26gyerek és ugyanannyi vagy még több felnőtt.

Az a baj,hogy nekem nincs igazi barátnőm! :( Egy van akivek mindent meg lehet beszélni és igazi barátnő de Ő sajna Tatabányán lakik.
Itthon olyanok vannak akikkel elbeszélgetek a játszón de egy sem igazi barátnő.
A babakocsis dolgot lezárom magamban és úgy gondolom,hogy a háromlépés távolságot is megtartom pedig vele 2éves korunktól jóban voltunk.Biztos ismered V.Katinak hívják ott laktak a Csokonain ahol Anyuék!Na mindegy van másik kocsi és az a lényeg!

Mostanában én is rábízom Anyukámra Mirtillt és nagyon jól elvannak.Szombaton is mentünk vásárolni és Ő mondta,hogy nem jön velünk hanem marad Mamánál.
Nem is keres minket jól eljátszanak.
Amúgy a bölcsiben is otthagy engem és szépen eljátszik ha vmit szeretne szól az éppen közelében lévő anyukának.

Tegnap akkorát nevettem Mirtillen.Olyan dolgokat tud mondani!Van a kedvenc babája Panni és azt mondta,hogy Panni elesett a játszótéren és eltörte a lábát így Ő vett neki egy másik lábat.Kérdeztem,hogy hol vettél másik lábat?Válasz:"Hááát a lábas boltban!
:) Én akkorát röhögtem.
Nagyon sokat beszél és olyan történeteket tud mondani.A védőnő azt modta,hogy meseíró lesz mert nagyon nagy szókincse van.Azért kicsit magamra is büszke vagyok mert itt látom annak a sok beszédnek és könyvolvasásnak az eredményét amit születése óta folytatunk!
Valóban neki most a szókincse 5-600szóból áll!

Csak a szobatisztaság nem akar menni,na de minden nem mehet egyszerre!

Nálatok is szélvihar van?Itt nagyon fúj a szél!

Sziasztok!

Kép

Kép

Kép
 


szia Ildikó!

Megpróbálok egy pici időt szakítani, nagyo nehéz most. Tudod, nem nagyon van segítségem, írtó fáradt vagyok, de élvezem a helyzetet. :) Sosem gondoltam volna, hogy egyszer kétfiús anyuka leszek. :lol:

Gergi hála Istennek nagyon jól veszi a kanyarokat, nem féltékeny, ügyes és segítőkész kismanó. Áron sokat alszik, de ha egyszer felébred, alig lehet visszaaltatni. Ez éjszaka nem olyan élvzetes. :?

Most éppen a köldökével küzdünk, bénán vágták el, a csipeszt nem tették rá eég szorosan, így egy nagy kráter van a köldöke helyén. Bízom benne, hogy rövidesen begyógyul.

Ti, hogy vagytok? Takonykór elmúlt már? :)
Olyan édes Mirtill a képeken, igazi nagylány. :)

Puszi

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Utólag is nagyon sok boldog születésnapot kívánunk!!

Nagyon szép kisfiú Áron gratulálok nagyon szép gyerekeid vannak!

Gondolom nem egyszerű két kisgyerekkel de Anyósod nem tud segíteni?
Anyukád hogy halad a protézissel?Látták már Áront?

Az nagyon jó ha Gergő nem féltékeny!
Így is fog menni januárban bölcsibe?Vagy már marad otthon veletek?

Mi jól vagyunk bár elég sűrű hetünk volt.Mindig jött valaki Mikulásozni.
Szerdán délelőtt voltunk a sportcsarnokban Bojtorján koncerten Mirtillnek nagyon tetszett végig táncolta az egészet.Délután Borsochemes Mikuláson voltunk.Volt egy gyeremekmusical az is tetszett neki majd fel kellett menni a színpadra és mindenki személyesen a Mikulástól kapott csomagott.Mirtill kicsit megszeppent de azért bele ült az ölébe(persze fényképező otthon :twisted: ).Megdicsérte a Mikulás,hogy nagyon csinos kislány!Én pedig annyira béna voltam!Lefotózták a gyereket és szerettem volna kivenni a Télapó öléből és a gyerekkel együtt a szakállát is odafogtam és sikerült lelepleznem a Télapót mert lekaptam a szakállát! :D Mindenki rajtam röhögött elég ciki volt!
Másnap elmentünk a bölcsibeert oda is jött a Mikulás.Ott már nagyon ügyesen egyedül ment ki a csomagért.
Tegnap pedig vendégeink voltak.

Azt néztem,hogy Áron és Gergő nagyon hasonlítanak egymásra!
Jó húsban van.Mennyivel született?Van tejcsi vagy tápit kap?

Teszek pár képet!

Ha van időd azért írj!

Szia!

Koncert
Kép
Kép

Bölcsi
Kép
Kép
Kép

Bocs egy kicsit sok lett belőlünk! :D

Kép
 


Szia Ildikó! :)
Majd egy hónapja írtam, ám készülök minden nap, csak elég nehéz időt szakítanom, ami alatt egy normális irományra futja. :oops:
Megpróbálom! :wink:

Nagyon édes Mirtill a Mikulással, látszik, hogy nem fél. :) Ügyi kislány, remélem, nagyon büszke vagy rá! :)
Ne aggódj, hogy leleplezted a mikulást, legalább történt vmi, nem volt szokványos a mikulás.

Mi is voltunk Mikulásozni, Gergi sem félt, picit türelmetlen volt, mert rengetegen voltak. Megnézte a csomagot és annyi, jobban tetszett neki, hogy a többi gyerekkel futkoshat ide-oda.

A karácsonyunk is jól telt, kivéve az a lenyelős pénz sztori, amit már írtam neked sms-ben. Nagyon figyelük mostmár, ( nem mintha eddig nem tettük volna)nehogy gond legyen.

A mindennapjaink nem egyszerűek, minden külön szervezést igényel, hideg van, Áron mostanában elég sokat sírdogál, ha ébren van. Egyébként nagyon gyarapodik, 6 hetesen 5 kg. 3890-el született. Tápit kap, mert a tejfehérjét nem tudja feldolgozni a gyomra, így egy spec. tápit eszik. Baromira zsíros, szinte látszik rajta a zsír,
emiatt hízlal.

Gergő nagyon szereti Áront, állandóan ölelgeti, puszilgatja. Mostmár a játékokat is odaviszi neki, sőt ha sír, a rongyiját is odaadta már, ami nagyon nagy szó nála.

Én időnként felbukok a fáradságtól, ilyenkor anyósom megment, elviszi picit Gergit, én meg csinálom a házimunkát, mertha aludnék, akkor még nagyobb káoszban élnénk. :oops:

A vasalnivalóm már rendesen hegy méretet kezd ölteni, annak ellenére, hogy folyton pusztítom. :lol:

Csütörtökön visszük Áron tgasztrós dokihoz, mert időnként bukogat. Keveset, de van, hogy 2-3 napig rendszeresen, aztán meg semmi. A széklete 2 napja megint zöld. :(

Teszek fel pár képet. :)

Puszi
Móni Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
 


Szia Kelimoni!

De jó,hogy jelentkeztél!

Nagyon jók a képek Áron is nagyon sokat nőtt!Mekkora haja van!

Mi volt a gasztron?Remélem semmi gond nincs!Emiatt voltatok kórházban is?Szerintem nagy gond nem lehet ha hízik szépen!

Tök jó,hogy Gergő ilyen jól veszi az akadályt legalább a féltékenységgel nem kell megküzdenetek!

Elhiszem,hogy fáradt vagy.Gergő nem fog bölcsibe járni végül?

Mi jól vagyunk most Mirtill eszeget is és elég jól is viselkedik.Mostanában olyan jól eljátszik egyedül.Babázik,gyurmázik,táncol!
Járogatunk a játszócsopiba is ott is jól elvan.Amikor énekelnek odaül Mártika mellé és énekli az összes dalt.Olyan büszke vagyok rá!
Itthon is a Zeneovi a kedvence naponta 10-szer meghallgatja de már tudja kívülről az egészet.Mire oviba kerül az összes dalt tudni fogja.

Mi febr.8-án megyünk az endokrinológiára.Nőtt megint pár centit most 94centi körül van.

Hogy álltok a bilizéssel?Mi sehogy sem még mindig.Nem akar ráülni inkább addig visszatartja amíg rá nem adom a pelust.A bugyitól pedig egyenesen rosszul van.Azt állítja,hogy fáj benne a feneke.
A másik,hogy mostanában minden napra jut egy valaki aki előadást tart neki arról,hogy Ő már milyen nagy lány és nem pelusba kellene pisilni.Erre mindig mondja,hogy DE.Szerintem fölösleges ezzel fárasztani mert annál inkább nem ül rá.Mi sosem mondjuk neki.Néha szól,hogy kéri a bilit és akkor ráül de pisi sosem volt benne eddig.Tegnap felajánlottam neki,hogy ha bele pisil megtörölheti a puniját wc papírral és kiöntheti a wc-be de ez sem jött be.Majd szól ha elérkezettnek látja!
Biztos zavarja a sok duma mert tegnap is mondta,hogy Panni(a babája mindent rá vetít ki)nagy ló és még mindig pelusos.

Én is teszek pár képet!

Ha van időd és erőd írj!

Szia!

Kép

Kép
Kép

Kép
 


Szia Ildikó!

Hát én akkorát vihogtam ezen a Panni babás sztorin. :lol: :lol: :lol: Valami hyperokos lányod van. :) és egyre szebb. :)
Édesek a képek is. :)

Bili: Biztosan zavarja Mirtillt, hogy folyton hallja vkitől, hogy nagylány....Nemrég hallottam egy szakértőtől, hogy lányoknál 5, fiúknál 6 éves korra kell szobatisztává válni. Úgyhogy csak ne izguljon senki.
Mi sem tartunk sehol. Egy alkalommal sikerült belepisilni a bilibe. A problémám az volt, hogy Gergi még sosem látta, hogy mire is való a bili. Egyik este beraktam a bilit a kádba és engedtem a vizet. A lába beleért a meleg vízbe, így jött is az inger... Szóval volt pisi. örömködtünk ezerrel, de azóta sincs semmi. Pedig biztos vagyok benne, hogy érti, mit akarok tőle.
Ma este pl. rá akart ülni, 2 perc után felállt róla. Nálunk is van mindig papír, de az sem kellő motiváció.
Tudod, azt mondják, majd tavasszal könnyebb lesz. Én akkor sem örülnék, ha a szőnyegre pisilne. :?

Képzeld, Gergő pár napja nagyon borzalmasan viselkedik. Gondoltam, hogy egyszer eljön a pillanat, amikor rájön, hogy a tesó örök dolog és marad a baba. Bár sosem mondta, hogy nem kell, állandóan szeretgeti. Tegnap Apát is sikerült kiborítania, pedig ha már Ő is elveszti a türelmét, akkor régen rossz.
Estére odáig jutottunk, hogy a délutánunk csak Gergi fegyelmezéséből állt. És néha oda is kellett csapni. Visítozott, rugdossa az ajtókat, dobál mindent, stb.

Éjszaka Apával megbeszétük, hogy ez sehogy sem jó, muszáj változtatnunk.És fontos, hogy Gerginek legyenek közös programjai velem, mert való igaz, mióta Áron megszülett, neki mindig várni kell, sosem tudok menni, ha hív.
Így ma elmentünk együtt intézni a dolgainkat, bkv-val. Annyira boldog volt, imád buszozni. Én meg rettegtem, hogy el ne aludjon, mert tuti megszakadok, mire a 13 kilóját haza cipelem.
Ma egész nyugodt és kezelhető volt. Aludt is, evett is rendesen.
Este meg jól megrémisztett, mert akkorát zúgott a kádba. Fel akart térdelni és megcsúszott. A feje elmerült, alig tudtam utána kapni. A szívem a se...embe dobogott rendesen. :oops:


És pár kép :)
Először a kékszeműm :)
Kép
Noddy eszik
Kép

Noddy nem evett eleget, ezért kikap :oops:
Kép
Noddy büfizik
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Móni!

Először is.Hol vettétek Noddyt?Mirtill is szereti és jó lenne Neki is egy ilyen.
Képzeld elkezdett meséket nézni!Igaz nem annyira nagyon de megnézi Noddyt,Pingut,Thomast és Sam a tűzoltót.Igazándiból csak Sam köti le a többinek a zenéjét meghallgatja és annyi.
Vettünk egy Samos dvd-t azt elnézegeti szívesen.Legalább addig nem ül a gép előtt! :twisted: Mostanában nagyon megtanulta kezelni.Bekapcsolja és ha beteszünk neki egy oldalt pl.Minimax ha nem érdekli simán bezárja és kilép.A Minimaxon szokott kirakózni,kifestőzni.Nem nagyon örülök neki mert félek,hogy elromlik a szeme.Így naponta 2*1/2órát ülhet előtte.

Nagyon szépek a gyerekeid!

Biztosan nem lehet könnyű egy kisbabával és egy épp dackorszakában lévő gyerkőccel.Bizony Gergőnek is szoknia kell,hogy nem csak Ő van egyedül.Sok kitartást mindannyiótoknak!
Lesz még 3.baba?Egy kislány?

Ez a Gergő!Mindig történik Vele vmi!Még jó,hogy ott voltál!
Én Mirtillt ott szoktam hagyni a fürdőszobában de azért ránézek elég sűrűn!

Mostanában Mirtill is elég jól eszik remélem így is marad.
Szerncsére nem nagyon hisztizik,van amikor igen de nagyon ritka és akkor sem vészes.Jó lenne ha így átvészelnénk a dackorszakot.
Szerncsére nem rugdos,csapkodni szokott ill.ha vmi nem sikerül neki odavágja a játékot.Időnként minket is pofoz de azt gyorsan visszakapja és nem próbálkozik többet.

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó! :)
Noddyt itt rendelheted meg:

http://www.jatekvasar.com/index.php?pag ... &Itemid=31

Mi egyébként egy közeli könyvesboltban találtunk rá és a barátnőm kislánya hozta karácsonykor Gergőnek.

Ajánlom Neked ezt is, ha a lányod Sam rajongó. :)

http://www.mintatvben.hu/?base=items&cid=921&page=1

Gerginek márciusban les a névnapja, szeretnék neki vmi Sam-es dolgot rendelni. Már két dvd-t vettünk, mert mi untuk az elsőt, kellett egy újabb.
A legjobb babysitter jelenleg nálunk Sam. :oops:

Hát, nem tudom, hogy lesz e harmadik gyerekünk, bennem van olyan érzés, hogy igen :wink: , ám a férjem elemi erővel tiltakozik. :lol:

Nagyon húzósak az éjszakáink, elmúlt éjjel pl. éjféltől 4-ig ment az evészet Áronnal, aztán Gergi át akart jönni hozzánk, majd vissza, stb. Reggel mégis ott kötött ki közöttünk. Így mindannyian fáradtan ébredünk. :(

Szeretnénk, ha a saját ágyába aludna, de nehéz nemet mondani, amikor látja, hogy Áront viszem át kajcsizni. Csakhogy Áron megy is vissza az ágyába, ha jóllakott, Gergő viszont marad. :(

Holnap megyünk Áronnal tanácsadásra és Gergőnek is kell beutalót kérnem. Képzeld el, 40 dekát fogyott. Eszik és mégis fogy. Mindezt 2 hét alatt. Kicsit nyugtalanít a dolog. Már vércukormérésen voltunk, így a diabetes kizárható. Vérvétel lesz még és székletvizsgálat. Remélem az derül ki, hogy az önálló evés és az én kevesebb figyelmem miatt jut kevesebb kajcsi a gyomrába. :oops:

Ma megint történt velünk vmi: Gergő nekirohant egy betonfalnak és borzalmasan összetörte az orrát. :( Ömlött belőle a vér, ahogy felhasadt, ölben kellett hazahoznom+a babakocsi és alig akarta hagyni megtörölni. Most elaludt és így megtisztogattam.

Ja! Rendeltem Gerginek Sames pizsit is itt. :) Hátha tetszik. :)

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=240088

Szia!

KépKép
KépKép
 


Szia!

Köszi a Samos oldalt tök jó!Mirtill azt mondta,hogy névnapjára pizsit kér!
Nálunk is nagyon menő Sam.A múltkor Gáborral tudtunk kártyázni is amíg Ő Samot nézett!Már érdeklik a mesék!

Képzeld tegnap sikrült belepisilnie a bilibe! :D Annyira boldog volt rögtön fel kellett hívni mindenkit aki számít!(Apa,Anyu)Ma reggel is abba pisilt!Hurrá!

Sikerült már kideríteni miért fogy Gergő?Remélem nincs semmi gond!

Ez a Gergő! :) Te nem unatkozol!A lányok azért nem ennyire szelesek,kicsit óvatosabbak!Mirtill pl.még egy mászókára sem mászott fel!
De Őt is érte egy baleset kedden.Számítógépezett és nem ült a széken hanem térdepelt(százszor szóltunk érte)egyedül volt a szobában.Narancsot pucoltam Neki amikor hallottam a nagy puffanást aztán ordítást!Leesett a székről térddel!Nem bírt felállni sem.Nem is engedte mgnézni csak ordított.Aztán később megnéztem be volt dagadva,seb is volt rajta.Adtam gyógyszert és bevizes ruháztam de csak nem akart javulni.Felhívtam Vargát aki azt mondta,hogy vigyük fel mert meg kellene röntgenezni.De leletet csak reggel tudnak adni.Így nem vittük azt mondta Varga,hogy borogassuk tovább és ha reggel is dagadt vigyem fel hozzá!De szerencsére nem lett semmi baj most elég kék és van rajta egy seb!
Én talán jobban megsérültem mert én a konyhában voltam Gábor a kisszobában és egyszerre rohantunk be Mirtillhez de ketten nem fértünk be az ajtón és Ő a 90kg testével nekipréselt az ajtófélfának. :D Bevertem a hátam és a combom ami most már szép zöld,sárga és fekete színekben pompázik. :D De a lényeg,hogy Mirtillnek nem lett komoly baja!

Szia!

Kép
 


Hahóóó!

Hová tűntél?Remélem ninc semmi gond!

Mirtill már második hete bilizik! :D :D Itthon nics rajta pelus csak alváshoz és nagyon ügyes!

Ha van egy kis időd írj!

Szia!
Ildikó

Kép
 


Sziasztok!
Igaz én nem vagyok idevalósi, de egy kis segítséget szeretnék kérni.
Tudtok ajánlani jó szülész-nőgyógyászt az egyik ismerősöm részére? Izsófalván lakik, és Kazincbarcikára tartoznak!
Előre is köszi. :)

KépKép
 
 


Szia Ildikó!
Napok óta készülök írni, de sosem tudtam összehozni, mindig lógott vki a nyakamon. :)

Gratulálok Mirtillnek, nagyon ügyi bili ügyben, csak sikerült rávenned. :) Hogy csináltátok? :)

Húú, ezt a leesős sztorit még olvasni is rossz. :evil: Remélem, már rendbe jött Mirtillke. :)

Nincs semmi baj nálunk, csak kevés a nap 24 órája. :( Anyósom most sokat segít, végre már nem csak azért viszi el Gergit, hogy vigyázzon rá, hanem azért is, hogy játszon vele. :) gergi imádja, amit én vegyes érzésekkel fogadok. :oops:

Áron erőteljesen növöget, képzeld el, már 68-as rucikat kell ráadnom, mert a pocakja miatt kisebb szóba sem jöhet. Lassan 7 kg. :) ( És még csak 2 és fél hónapos ) Olyan más, mint Gergi, nyugodt kismanócska. Gergő mindig is egy energiabomba volt. :lol:

Gergit beoltattam bárányhimló ellen. szertnénk játszócsoportba járni újra és nem kockáztathatom, hogy Áronnak hazavigyünk vmit.

Puszi

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

De jó,hogy jelentkeztél!

Nem kellett Mirtillt rábeszélni a bilire,egyik este szólt,hogy a bilibe pisil sikerült és azóta itthon nincs pelus!3hét alatt ha 3*pisilt be.Levetkőzik magától ráül a bilire és kész.Kaka is ment már bele de az még inkább a pelusba megy.Nem merem lentre bugyiba levinni mert még elég hideg van.Ma reggel száraz volt az éjjeli pelus is.
Szóval haladunk és meglepően jól!

Már jól van a lába és én is! :D

Pénteken voltunk endokrinológián eléggé felidegesítettem magam.Mirtill 11,5kg és 95,4cm.A doktornő kiakadt,hogy milyen sápadt,karikás a szeme és nincs nagy hasa.
Így vettek vért mert szerinte hiánybetegsége és felszívódási zavara van!Március 14-én lesz kész az eredmény akkor kell visszamennünk és kiírt még csontkor vizsgálatot és a fejét is megröntgenezik mert okozhatja a magasnövést az agyalapi mirigy jóindulatú daganata is.
Szerintem semmi baja nincs még csak beteg sem volt egész télen!
Tegnap már a mi gyerekorvosunk is azt mondta,hogy nem gy beteges gyerek és nem is mutat semmiféle betegségtünetet ami arra utalhatna,hogy kóros a magasnövése!
A súlya és a magassága is benne van a normál tartományban csak a súlya a legalsó a magassága a legfelső határ!

Láttam a myvipen,hogy Áron milyen jó húsban van!Rendeződött a refluxa?

Nme volt semmi mellékhatása a barihimlő elleni oltásnak?Én márciusban szeretném beoltatni azt mondta a dokinő,hogy várjuk meg a vérvétel eredményét és utána beoltja.

Nem tudom mondta-e,hogy voltunk beiratkozni az óvodába,fel is vették Mirtillt szeptemberben kezd!Az Alsóvárosi körútiba irattam.Megnéztünk mindent és tetszett Mirtillnek is.Pénteken lesz a farsang megengedték,hogy elmenjünk mi is és ha jó idő lesz bemehetünk játszani amikor az udvaron vannak!

Hene!
Én Dr Szatmári Zoltánnál szültem,évek óta hozzá járok és meg vagyok vele elégedve!Őt tudom ajánlani!

Sziasztok!

Kép
 


Szia Ildikó!
Nagyon ügyi a csajszid. :wink: Mi apró lépésekben haladunk, én sem erőltetek semmit. A wc szűkítőt részesítem előnyben, nem nagyon van időm kakis biliket suvickázni. :oops:
Napközben Gergő több órán keresztül van kis alsógatyában, ami nagyon tetszik neki. Ilyenkor persze a bilibe pisil, de ha a wc-be szeretne, annak sincs akadálya.
Érdekes viszont, hogy milyen sokat pisil, mióta nem mindig van rajta a pelus.

Szerintem örülj neki, hogy kivizsgálják a lányodat. :) Nem egy ismerősöm van, akinek a gyermeke felszívódási zavarokkal küzd és nem is hízik olyan tempóban, mint kellene. Bár nálatok benne vannak a gének is ugye a magasságot illetően. :lol: Érdekes, inkább székletből vizsgálják, nem vérből. Ez a daganat dolog nagyon rosszul hangzik. :( Még a feltételezése is.

Lehet, hogy Ti folyamatosan a magasság-súly függvényével fogtok küzdeni? Férjed családjában a nők hasonló alkatúak? :)

Gerginek megint zizzent időszaka van. Most ridegtartás van nálunk, mertha picit is engedek, azonnal felborult a világ.
A bárányhimlő elleni oltásnak egyenlőre semmi mellékhatása sincs, lázra és pöttyökre lehet számítani 2 és 6 héten belül. Még most telt el az első hét, a jól emlékszem.

Végül is akkor Te is úgy döntöttél, hogy beoltatod Mirtillt. :)

Áron refluxa teljesen rendeződött. Tejfehérjementes tápit kap, amit egy éves koráig felírnak támogatással. emellett kapja a sűrítőt is, így még csak pici bukás sincs hosszú ideje, nemhogy sugárhányás. Gyarapodik is rendesen.
Áron refluxa :lol:

Tegnap mértük őket: Gergő 12.74. Áron 6.62 kg. Gergő abszolut visszaszedte,amit leadott, bár biztos segítség a Béres is.

Megdöbbentem, hogy Mirtill máris ovis lesz. Húúú, hogy megy az idő. És te mit tervezel? Lesz munkád? :)

Nálunk is lesznek változások, a férjem kapott egy állásajánlatot, amit hétvégén beszélünk meg az ajánlattevővel. Aztán meglátjuk, mire jutunk. Az biztos, hogy költöznünk kell Pestről. Végül is ezt tervezetük. :) ( Csak nem ilyen messze. )

Rakok fel képeket, csak a gépről ráteszem a számítógépre.

Puszi

KépKép
KépKép
 


Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Nagyon jók a képek,szép gyerekeid vannak!És Áron is mekkora!

Örülök,hogy minden rendeződött a mindkét gyereknél!

Mióta Mirtilltől vettek vért elég jól eszik bár szerintem ebben benne van az én zsarolásom is.Tudom,hogy nem helyes de azt mondtam Neki,hogy azért szúrták meg mert nem eszik rendesen.Inkább eszik csak ne vegyenek tőle vért!

Igen rászántam magam az oltásra.Kérdeztem a doktornőt is és azt mondta,hogy eddig nem volt semmiféle mellékhatása az oltásnak!
Egy anyuka azt mondta a böliben,hogy a szomszédja tavaly beoltatta a lányát és az idén elkapta a himlőt!

Hová fogtok költözni?Csak nem vissza Barcikára?Vagy talán még messzebb?
Anyukád hogy van?Tudja már használni a protézist?

Hát bizony ilyen gyorsan megy az idő!Tegnap voltunk az ovis farsangon tetszett neki nagyon!
Én szeretnék menni dolgozni csak nem tudom hová!Nem nagyon van munkalehetőség!
Arra is gondoltam,hogy kijárok mégegy tanfolyamot van ami érdekelne.Szociális gondozó-ápoló.Csak az a baj,hogy szeptemberben indul és Mirtill akkor kezdi az ovit és be kell szoktatni!De majd utána érdeklődöm még!

Szia!

Ezek tegnapi képek!

Kép
Kép

Kép
 


Komolyan elájulok, hogy Mirtill mennyire csajos. :) Biztos nagyon ügyi ovis lesz. :)

Nem hiszem, hogy nagy tragédia a gyerek "zsarolása", ha a dolgok az Ő javára fordíthatók. :wink:
Én is szoktam mondani Gerginek, hogy sírok, ha síkit és csapkod ( kb ennyi a tesódolog hozadéka ). Azonnal abbahagyja és mondja, hogy neszíjáanya. :lol:

Ma kellett volna Áront szív UH-ra vinni, de nem tudtam elmenni velük, mert anyósom nincs itthon és két gyerekkel nem tudok több átszállással bkv-zni. Apa nem kapott szabit, így holnap megyünk a Bethesda rendelőbe.( Az közelebb van, mint a klinika ) Oda egy busz visz és egy hoz, így csak azt kell megoldanom, hogy az aluljárón hogyan cipeljem át a dög nehéz babakocsit. Na, de majd megoldom valahogy. :)

A költözködéünk egyenlőre 50-50 %, rövidesen kiderül. Remélem, elég csak Pest környékére költöznünk. Tudod, a munkahelymet nem szeretném elveszíteni, hizs ennyit sehol sem fogok keresni, mint itt. Ez nem jelenti azt, hogy agyonra keresem magam, csak azt, hogy viszonylag elégedett vagyok.

Kedvenc képem Áronról :) Kép

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy csak így bepofátlankodok, de én is kazincbarcikai vagyok.
És csak szeretném megkérdezni, hogy esetleg nem-e tudtok valakit, akit érdekelne egy piros színű ROAN babakocsi. Jó állapotban van.18.000.-ért adnám. Bent van a Niki bizományiba, de ott drágábban adják.
Ha esetleg érdekel valakit, akkor kiveszem és 18000-ért elviheti, ha tetszik.
Az az igazság, hogy kismama vagyok és megvettem 25000-ért, de csak a szobában állt nem használtam, mert most jöttünk rá, hogy elég nehézkes lenne a 3. emeletre felcipelnem egyedül. Így döntöttük el, hogy ha bukunk is rajta, de kell egy kisebb.

Előre is köszönöm, ha válaszoltok ill. tudtok valakit ajánlani.

Képet küldök e-mailben, csak túl nagy és ide nem fér.
E-mail: maryland25@freemail.hu
Telefonszámom: 06205397090

narni
 
 


Szia Kelimoni!

Bocs,hogy ilyen későn írok!

Nagyon szép kisfiú Áron!
Sikerült lerendezni az uh-t?Remélem minden rendben!

És hogy vagytok mostanság?Hogy bírjátok ezt a sz@r időt?Mi már 2napja nem voltunk kinn de ma már lemegyünk bár most sincs vmi jó idő!

Mi jól vagyunk szerncsére csak kicsit izgulok mert Mirtill barátnője lehet,hogy barihimlős és most várjuk,hogy mi lesz Mirtillel.Remélem nem kapta el.

Járok Varga főorvos Úrhoz kapom megint a Gynevacot.Tegnap adta be a másodikat és ma elég rosszul érzem magam na de majd elmúlik.

Jövő pénteken megyünk Mirtillel Miskolcra elég ideges vagyok miatta.

Bocs,hogy ilyen rövid voltam megyünk ebédelni!

Szia!

Kép
 


Drága Ildikó!
Nagyon boldog névnapot kívánunk! :)
Kép

KépKép
KépKép
 


Szia!

Köszönöm szépen,nagyon aranyos vagy!

Mi újság van?Jól vagytok?
Nem jelentkezel!

Szia!

Kép
 


Szia Ildikó! :)
Mire leülök írni, mindig történik vmi, ami miatt fel kell állnom. :(
Na szóval:
Voltunk Áronnal kardiológián, azt lehet, hogy már írtam. Szívzöreje van és az EKG is mutat eltérést, mindez egyenlőre ( és remélem így is marad) nem igényel különösebb kezelést.
Egy hónap múlva kontroll, rövidesen esedékes. Remélem, kinövi.

Hétfőn voltunk Gasztrón, persze magándendelésen, mert nincs egy normális gasztrós osztály, ráadául mindenhol hónapokat kell várni.
Áron lassan 7 és fél kg, így muszáj elkezdeni a hozzátápit, mert a tápi, amit Ő kaphat nagyon nyomja a súlyát. Óriásbébike. :lol: :lol:
Zöldségeket lehet nála bevezetni, 5 félét egy éves korig. Megyünk tejcukor terhelésre 27-én és közben egy székletvizsgálatot is csinálnak, amiben megnézik, hogy van e emésztett vér.
Amikor ezt meghallottam, megijedtem, mert ez számomra elég riasztóan hangzik, de állítólag rutinvizsgálat a refluxosoknál. :shock:

Egyébként napok óta kinlódunk bent a hülye idő miatt. :( Éjjel is olyan vihar volt, alig aludtam vmit. Még jó, hogy a gyerekeket nem zavarja. :)

Nálatok mi újság? :) Voltatok dokinál? :)

Megint nagyn hezitálok a bölcsi miatt, olyan eltökélt voltam, hogy ismét beiratom Gergit, aztán meg jön, hogy olyan pici még, maradhat inkább itthon, stb. Csak látom, hogy mennyire kellene neki társaság. :( És ehhez már kevés vagyok. :(

Vmelyik nap az ablakból nézte, ahogy óvodások mentek a járdán és kiabálta nekik, hogy gyertek gyerekek, Gergő vár. :(

Úgy megsajnáltam szegényt.
:cry:

KépKép
KépKép
 


Szia Kelimoni!

Örülök,hogy rendben van Áron!Nekem is van szívzörejem és semmi gondom nincs vele szerencsére!
A reflux mitől van?Ez örökletes vagy szerzett betegség?Remélem szépen kinövi és nem lesz semmi baja!

Szegény Gergő!Biztosan nagyon unatkozik(ahogy Mirtill is)de csak jön már a jó idő és akkor többet lehettek lenn a játszótéren!

Pénteken voltunk a dokinál és úgy tűnik minden rendben van. :D Nincs hiánybetegsége(még vashiánya sem),nincs ételallrgiája,nem lisztérzékeny és felszívódási zavara sem.
A csontkora megfelel az életkorának csak kissé mészhiányos.A fejében nincsenek daganatok!Annyit állapítottak meg,hogy az a töröknyereg amiben az agyalapi mirigye van nagyobb de a doktornő azt mondta vszínű azért mert Őis nagyobb.De majd Vargánál megkérdezem!
Hízott 1hónap alatt 50dekát most 12kg és 96,5cm.
Majd szeptemberben kell visszamenni de azt mondta,hogy minden okés vele.Remélem már Dienes is békén hagy!
Egyébként nagyfrász mert nem vettek ugye tőle vért és már megint alig eszik!Szörnyű!

Nagyon ügyes a szobatisztasággal már lentre sem kell pelus és soha nem pisil be.A kaka viszont csak pelusba megy!

Szia!

Kép
 


Drága Ildikó és családja! :)
Kellemes húsvétot és sok locsolkodót kívánunk. :)

Kép

KépKép
KépKép
 


Szia Ildikó!

Örülök, hogy Mirtillnek semm baja, lehet, hogy Dienes kicsit túlreagálja a dolgokat, mégis jobb, hogy kiderült, semmi probléma.

Hogy telik Nálatok a húsvét? :)

Minket picit más köt most le, ám kapcsolódik a húsvéthez. Ugyanis a nyuszi elvitte Gergi cumiját. Cumisüveget már nagyon régen nem használunk, azt magától hagyta el Gergő, de a cumi kicsit keményebb téma volt.
Napokig mondtuk neki, hogy fog jönni a nyuszi és hoz neki egy naaaaagy kukásautót, de csak akkor, ha a cumiját neki adja. A kukásautó nagy kedvenc mérettől függetlenül. Hát amit kinéztünk elég nagy méretű, nem is gondoltuk, hogy akkora. Amikor megláttuk... :? Annyi játék van itthon, attól is alig férünk.
Még jó, hogy nem kell lányoknak való játékokat is beszerezni. :lol:

Szóval az első este volt egy 5 perces vergődés, kicsit zaklatott éjszaka, aztán másnap hajnalban szintén 5 perces nyüszögés. Azóta 3-szor kereste a cumit, de mindig elmondtuk, hogy elvitte a nyuszi és hozott helyette kukásautót. :)

Nagyon szépen elalszik nélküle, semmi pótcselekvés, a rongyi értéke sem fokozódott fel, sőt! :)
Nagyon boldog vagyok, mert ez az időszak közelebb hozott minket egymáshoz. Mármint Gergit és minket, szülőket.
Simán megvígasztalta magát cumival és rongyival,most pedig nagyon igényli a szeretgetést. Korábban csak akkor hagyta, hogy szeretgessük, ha Ő akarta. Erre általában volt 2 másodperce. Most ez sokkal tovább tart, nagyon bújós lett. :)

És sokkal nyugodtabb, ami érdekes, azt hittük frusztrálni fogja a cumihiány.
Szóval büszke vagyok rá, hogy képes volt lemondani róla. Pedig szinte egész nap a szájában lógott ezek előtt.

Képzeld, Apa 5 teljes napot itthon van, ami szintén szuper, ezért is időzítettünk csomó mindent ezekre a napokra. :) A sok ügyintézés mellett sokat jövünk- megyünk együtt, amire nem gyakran van lehetőség, ha a zuram dolgozik.

Áron az utóbbi két napban olyan nyügi volt,egyfolytában sírt és az ökle folyton a szájában van. Néztem az ínyét, de nem tűnt túl duzzadtnak. Mégis azt gondolom, a foga indult meg, ugye hosszú idő, amíg áttöri az ínyét.
Ma mértük, 7.70 dkg. :oops: :lol: Hozzátápi ide vagy oda, nem nagyon csökken a gyarapodás.

Puszi
Móni

KépKép
KépKép
 


A cumimat adtam érte :)

Kép

KépKép
KépKép
 


Szia!

Először is bocs,hogy ilyen későn! :oops:

Én is kívánok utólag is Kellemes húsvétot!Remélem jól telt!
Mi itthon voltunk,Gábor ment éjszakára!
Mirtill eltanulta a locsolóverset és azóta Apát locsolgatja a cumisüveggel! :D

Nagyon menő a kukás autó!Még jó,hogy lecseréli a cumit!Nagyon ügyes Gergő!
Mirtill sosem cumizott de a cumisüvegről nem bír leszokni!Ha lemegyünk már nem visszük magunkal,a bölcsibe is pohárból iszik.De az esti tápihoz kell az üveg és elég sokszor napközben is abból kér inni!A védőnő megnyugtatott,hogy az Ő gyereke 7éves koráig ivott cumisüvegből!

Jó súlyban van Áron!Majd ha már elkezd forogni,küszni,mászni biztosan megáll a hízás is!A lényeg,hogy vele is minden rendben van!

Mi is jól vagyunk bár Mirtill mintha kicsit taknyos lenne.Elég sokat tüsszentett ma és szipog is!Tegnap elnyalt egy fagyit remélem nem gyullad be a torka!

Szia!
Kép
Kép

Kép
 


Sziasztok!

Fotórestaurálás: http://www.photoretus.mlap.hu/
Nézz nálam körül! Ingyenes dolgokat is találsz!
Április végéig 50%-os kedvezmény montázskészítésre!

Kép

Kép
 


Szia Móni!
Hová lettél?Remélem minden okés!
Ha van egy kis időd írhatnál!

Mi jól vagyunk Mirtillnek már a déli alváshoz sem kell pelus!
Magától mondta,hogy nem kér és nem is pisil be! :) Ha kell neki felkel és pisil majd visszaalszik!
Amúgy semmi különös nincs!
Mostanában elég jól eszik ezzel is elégedett vagyok!
Most 12,2kg és 97,5cm.

Te manóid?Jár végül Gergő bölcsibe?Áronnal minden rendben?

Szia!
Kép

Kép

Voltunk tűzoltót nézni!
Kép

Kép
 


Szia Ildikó! :)

Végre ismét van netünk, úgyhogy tudok írni. :)
Elég sokminden történt velünk az utóbbi időben, úgyhogy most picit hosszú leszek.

Május elején megvolt a gyerekek keresztelője. Nagyon szép volt és megható, főleg nekem. Áron aludt, Gergi sütit követelt a szertartás közben, de túlestünk rajta. :lol:

Ilyen csinik voltak. :)

Kép Kép


A keresztelőt követő hétvégén Gergő lázas lett. Rövidesen kiderült, hogy tüdőgyulladása volt. 4 féle antibiotikumot kapott, injekciót, egy kis időt kórházban is töltöttünk. Nagyon nehezen jött rendbe, 4 hétig küzdöttünk vele, fogyott egy kilót és még mindig alig eszik.

Áronnak pedig bronhitisszel kezdődött ugyanekkor, majd kiderült, valószinüleg asztmás. Jelenleg is kap egy hosszú csőszerű kütyünk keresztül gyógyszereket. Az orrát még mindig szívni kell és az időjárásváltozást nagyon megsínyli.
Mindeközben kijött 2 foga és most készülődik kettő.

Jó ideje nem alszunk éjjel, nagyon nyügik voltak a fiúk, Gerginek folyton mérni kellett a lázát, Áronnál meg vigyázni, hogy be ne fulladjon.

Vasárnap a Velencei tónál voltunk. Gergi élvezte a vizet, abzolut kis vizilény, Áronnal viszont csak egy kis lábáztatásig jutottunk, mert nagyon tiltakozott. :lol:

Gergi Apával focizott, olyan boldog volt és én is mert nem kellett ezerszer elmondanom, hogy ezt meg azt nem szabad, a hoomok és a fű is nagyon tiszta volt.

KépKép
KépKép
 


Szia!

De jó,hogy írtál!
Az már nem annyira,hogy betegek voltak a gyerekek. :( A reflux hoyg alakul?

Mirtill jól van szerencsére.Az októberi hasmenés óta nem volt beteg!Remélem így is marad.
Már szobatiszta éjszakára sem kell pelus!De a kaka csak odamegy de majd leszokik arról is.
Nagyon cserfes kislány mostanában mindenkivel megáll beszélgetni.
Ismeri a színeket,megkülönbözteti a számokat a betűktől,ügyesen kirakózik.
Még mindig jó gyerek bár néha bír hisztizni.

Képzeld van munkám!Megtalált!Az Építők úti szőnyegházban.Elég nehéz munka.Már járok gyakorolni,hétfőn kell vizsgáznom és aztán felvesznek!
Mirtill Anyuval és Gáborral lesz remélem nem lesz semmi gond!Eddig jól ment minden igaz csak fél napokra voltam oda.
Kicsit félek és idő kell hozzá,hogy visszarázódjak a munkába!Kicsit elkényelmesedtem itthon.

Sikerült eladni a lakást?Anyukád hogy van?
Nagyon csinik voltak a gyerkőcök a keresztelőn!Láttam az Iwiwen is!
Én is teszek pár fotót!
Gyere gyakrabban mostmár!

Szia!
Kép
Kép
Kép

Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: