Új privát üzeneted érkezett!

SziasztoK!

Ibigirl,
Én már beszéltem a központi bölcsivel, sőt be is irattam Rékát. A lényeg, hogy már most kell jelentkezni ha 2008-ban :shock: szeretnéd, hogy járjon a kisfiad. Kicsit én is meglepődtem, mert azt hittem, hogy ráérünk még de állítólag nagy a várólista.
Mindenkinek a központi bölcsibe (Eötvös u. 11.) van a beiratás és ott választhatsz egy konkrét bölcsit. SZerintem jobb, ha te saját magad elmész és megnézed mindegyiket.... Amúgy nekem a Csokonai utcai bölcsi tetszet a legjobban.... Nem teszel fel képet a kisfiadról??

Nansy,
Köszi a ringatóhoz a weboldalt, lehet hogy vmikor mi is elmegyünk. Milyen volt a mai napotok???

Na, akkor én is teszek fel képet Rékáról.

Kép Ő az én nagylányom

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


sziasztok

köszi nansy az infokat!jól sikerült a mai napotok?
neked is köszi vica a bölcsiről!itt is egy kép rólunk:




Kép
 
 


Marcel:
Kép
 
 

 
 

Marcuskám
Kép
 
 


akkor lehet szeptembernél is korábban tudnak a picik bölcsibe menni?"
bár szeptemberrel is kiegyeznék,Marcus még "pici":-)!

jó éjt megyek pihizni!
majd holnap jövök
pusy
 
 


ui:édes réka nagyon,kis copfoska
 
 


sziasztok!Mi itt újak vagyuNK

VAN EGY KISFIAM,AKI JANUÁRBAN LESZ 3 ÉVES.BENI A BECENEVE.
MI IS KISPESTEN ÉLÜNK!

SZIASZTOK
 
 
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!


Itt vagyunk KISPESTIEK!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dóri lányom 2006.09.16-án született. Már megy, és egész nap be nem áll a szája. Mindent megfog, kipakol, megeszik. Járunk hetente játszó bölcsibe, és 2 hetente a Kispesti baba-mama körbe. Úgy veszem észre, h Dóri negyon jól elvan olyankor. Persze nyilván azért, mert tudja, h ott vagyok :lol: :lol:


Timi

Kép

Kép


Sziasztok!

Kispesten, a Családsegítő Központ épületében kialakított nagyon szép játszószobában (Táncsics M. u. 7.) szervezünk egy babás-mamás Csibe-klubot 2008 januárjától 1-3 éves korú manók számára. A játszószoba egy héten két teljes napon, két délelőtt és egy délután áll a rendelkezésünkre, minimális (!) térítési díj ellenében.

Ha érdekel a klubunk, és szeretnél csatlakozni, a következő címre írhatsz: csibeklub@gmail.com
 
 


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi pár éve lakunk Kispesten, de a munka, barátok máshová kötnek minket, nincs sok ismerősünk erre, ez csak a játszóteres, bölcsis időszakkal enyhült.

Két gyerekem van, Brúnó három és fél éves, hellyel-közzel ovis (Napraforgó). Mira három és fél hónapos. Mindketten gyönyörűek és okosak. ;)

Helyesek a gyerekeitek! Vica, gratulálok a pocaklakóhoz, küldök neked privit is. :)

Bölcsi: a Zalaegerszeg bölcsit (azt hiszem, Harangvirág néven fut) nagyon tudom ajánlani. Kedvesek a nénik, tiszta, világos, jó hangulatú a hely, csendes, védett helyen van. A létszám nagyon barátságos, sokat foglalkoznak a gyerekekkel, nagyon-nagyon jól főznek. Brúnó kétéves korától járt oda fél napra, nagyon megszerette, bár nehéz volt a beszokás, nehezen engedett el.

Ruhavásárlás: én a kispesti piac hátuljában levő gyerekturkálót használtam, de bezárt, illetve a Fő utca lakótelepi részén a Blue Kids-et. (Itt használt és új cuccok is vannak.) Mikor utoljára jártam arra, az sem volt nyitva, remélem, nem zárt be. Tud róla valaki valamit?

Láttam, hogy nyílt egy új gyerekruha turi a Templom tér sarkán is, de még nem jutottam el oda. Arról tud valaki valamit mondani? Az Üllői úton, a Fő utca végén van egy gyerekruhás, de méregdrága, a piacon is van egy kifejezetten gyerekruhákkal, játékokkal foglalkozó bolt, az még viselhetőbb.

Viszont az Üllői úton, szintén a Fő utca végénél, a fa bódésoron van egy játékbolt, az nagyon jó. Rengeteg dolog van bezsúfolva, kérdezni kell, de eddig gyakorlatilag mindent ott kaptam, amit a fél világon kerestem és egész elviselhető áron.

Baba-mama klubba, játszóházba nem jártunk, mert a későn kelő-későn fekvő típusba tartozunk, így viszont a gyerekek az apjukkal is elég sokat tudnak találkozni, nekünk ez vált be. Viszont így a legtöbb ilyen jellegű program idején alszunk vagy eszünk. Szerencsére a játszótéren mindig akadt egy-két hozzánk hasonló késői madár. :)

Na megyek etetni a kisebbet.

Tünde


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
 


Sziasztok!

Mtm,
a Blue Kids pénteken nyitva volt.

Lehet, hogy ciki, de én a skálában, a kínai cuccok között szoktam a legjobb gyerekruhákat venni. :oops:

Rólunk: lányom 2 és fél éves, a Deák utcában lakunk, a Spar mögött, júliusra várjuk a kishugát. :D

A Szigligeti utcai játszó a kedvenc, de a már említett szupi játékbolt mögötti játszót is szeretjük, meg a Jáhn Ferenc utcait is.

Játszóházba a Csokonai bölcsibe jártam vele régebben, oviba is oda fog majd menni ősztől, Bóbita ovi a neve.

Ha valaki jár a Szigligeti utcai játszóra, szóljon! :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabuska!

Gratulálok a kicsi és a pici lányodhoz! Hogy fogják hívni a kisebbet, tudjátok már? (És honnan tudjátok, hogy lány lesz?) Boldog névnapot a nagyobbnak!

Köszönöm a hírt a Blue Kidsről, majd elsétálunk akkor arra. A Skálában valahogy drágábban adják a kínai cuccokat, mint a kínainál a Skála mellett.

Nincs kifogásom a kínais ellen (miért lenne ciki?), csak drágább, mint a használtas, illetve a cipőik közül nehéz olyat találni, aminek nem betonkemény talpa és jó a kérge.

Játszóra mi a 68-as végállomásához, a Vas Gereben utcába szoktunk járni - nem is tudom, hogy a Jahn Ferencben hol van játszótér...

Nincs nagy élet a fórumon, a jelek szerint a kispestiek inkább játszótéren barátkoznak :)

Azért ha van kedved, írj, én nézem majdnem minden nap.

Tücsi


Mtm,
én egy másik topikba írok rendszeresen (ott is van egy Tücsi :)), már 2 és fél éve, ott is nehezen tartom a lépést, így ritkábban nézek be máshová.

A 18. hetes uh-n láttuk, hogy a picurinak szoknyája van. :) Persze biztos majd akkor lesz, ha kibújik, most úgy néz ki, lányzó.

Az a másik kínai tényleg kicsit olcsóbb, én azért szeretem jobban a skálát, mert ott nagyobb a választék, és még mindig sokkal jobbak az árak, mint a "hivatalos" bababoltokban.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Gabuska, na persze véletlenül sem volt időm erre járni azóta, de látom, hogy Nóra szépen növekszik :)
Minden rendben van veletek?
(Én Tünde vagyok egyébként, csak a másik fórumon a harmadik lettem volna.)
Tücsi


:D Kismamák Figyelem! FÜLBELÖVÉS Újszülötteknek illetve Csecsemőknek!!! Speciális EU. által szabadalmazott nikkelmentes orvosi titánium és orvosi plasztik fülbevalókkal.Svarowsky kristály kövesek,több méretben,nagy szin választékkal.Kifejezetten a babák iigényeinek megfelelően kialakitott ún. pillangós hátsó résszel ami nem szúrja a picik fülét.(Egyedi,eldobható kapszulás rendszerrel,100% sterilitással) Érdeklődéseiteket szeretettel várom! Tel:30/2468247 Kecskésné.M.Timea :D Kép http://www.hu.blomdahl.com/
 


:D Kismamák Figyelem! FÜLBELÖVÉS Újszülötteknek illetve Csecsemőknek!!! Speciális EU. által szabadalmazott nikkelmentes orvosi titánium és orvosi plasztik fülbevalókkal.Svarowsky kristály kövesek,több méretben,nagy szin választékkal.Kifejezetten a babák iigényeinek megfelelően kialakitott ún. pillangós hátsó résszel ami nem szúrja a picik fülét.(Egyedi,eldobható kapszulás rendszerrel,100% sterilitással) Érdeklődéseiteket szeretettel várom! Tel:30/2468247 Kecskésné.M.Timea :D Kép http://www.hu.blomdahl.com/
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron