Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Soltiak!

Ha rátaláltok eme topikra,írjatok. Én eredetileg solti vagyok, bár '98 óta Pesten élek. Leánykori nevem Pataki Anikó. 2005.11.18-án született első gyermekem, Roland András.

Várom soraitok!

Pussz! Mamacs
 
 


Szia!

Én solti vagyok, vagyis '89 ben költöztünk soltra, s én már itt mentem férjhez.
Bár jelenleg nem vagyok kismama, de nagyon szeretnék az lenniKép
Van egy eléggé szomorú történetem, ha van kedved olvasd el.
"Van két szép gyermekem: a lányom 11 múlt, a fiam hamarosan 9 éves lesz. Férjemmel kb 2 éve úgy gondoltuk ideje lenne hogy újra babázzunk. 2004 októberében terhes lettem. Örültünk nagyon. Azonban december 15.én az ultrahang kimutatta, hogy elhalt a terhességem a 10.héten. Kép Műtét után az orvos 6 hónap pihenőt javasolt, ami alatt semmiképp nem ajánlott teherbe esnem. Ez volt egy éve.
Azóta minden hónapban reménykedek...hátha nem jön meg.
Amikor ez a dolog megtörtént boldogan, egyéb tünet nélkül mentem az ultrahangra, vittem magammal a gyerekeimet, had lássák ők is a kistesót. Ott aztán kiderült hogy hüvelyi ultrahang lesz tehát természetes volt hogy nem vittem be őket. Épp nem a saját orvosom ultrahangozott mert csúszott egy műtéte. Ez a másik orvos nekiállt az ultrahangnak, mondta hogy szépen gyarapodott a magzat, már 2,2 cm....csak egy baj van...nem hall szívdobogást. Ekkor teljesen szétestem. Sírva mentem ki a rendelőből...a gyerekeim teljesen megijedtek mi lehet a baj. Persze az ember így tünetek fájdalmak nélkül nem hiszi el hogy ez igaz. Utána néztünk hova mehetnénk megbizonyosodni. Bíztam benne hogy csak az UH gép rossz Dunaújvárosban. Másnap reggel felmentünk Pestre a Szabolcs uti korházba. Ott egy kedves hölgy volt az ultrahangos... De sajnos ő csak megerősíteni tudta a Dunaújvárosi orvost.KépDecember 17.én bekellett hát feküdnöm hogy elvegyék tőlem akit úgy vártam. 3 napra rá nekem a szülinapom volt, egy hétre pedig karácsonyKép" -Ezt a szöveget leírtam már egyszer egy fórumba nem is olyan régen...most onnan másoltam át ide, ne kelljen megint megfogalmaznom.
Szóval...próbálkozásidő van....Kép

Neked pedig gratulálok a kicsidhezKép
 
 


Szia! Ismét én. Közben rájöttem, hogy szerintem én már láttam is a kisbabádat fényképenKép (Amennyiben anyukád a NÕI KÓRUS tagja Kép)
Lehet hogy ez most nem így van, de úgy összevág egy-két dologKép
 
 

 
 

Szia Kati!Kép

Igen anyu,Marcsu,a kórus tagja!Kép
Láthatsz még képeket a Mamacs Rolandja albumbanKép
Sajnálom a történteketKépKépKépKép Jársz dokihoz a problémával?
Merre laktok Solton? Már úgy mennék haza a picivel,remélem februárban haza tudunk ugrani egy hétvégére!
Írhatsz e-mailt is,meg küldhetsz képet is,hátha rájövök ki vagyKép E-mail címem a profilomban.
Üdv:
Anikó
UI:anyut puszilomKép
 
 


Ja és nyugodtan toborozz ide ismerősöket, barátnőket akiknek van kicsi vagy nagy gyermekük és Solton laknakKép
Pussz!
 
 


Jelenleg nem járok dokihoz, de azt tervezem ha most se jön össze a dolog, akkor februárban elmegyek. Tavaly áprilisban úgy vátunk el az orvossal egymástól hogy akkor kell csak mennem megint hozzá, ha már két hetet késett a mensim. Ezért nem mentem eddig.
Arra gondolok, hogy úgyis csak türelemre intene.

Nekem az is problémám ezzel kapcsolatban hogy -nem tudom miért de- sokan csúnyán néznek rám, ha kiejtem a számon, hogy babát szeretnék. 31 éves vagyok, tehát talán még nem a korom miatt. Talán mert van másik két gyermekem, és úgy gondolják, minek is nekem a harmadik? Nem tudom... nem értem sokszor az embereket.

Ti szeretnétek majd másik babát? Vagy erről most még túl korai lenne beszélni?

Meg fogok próbálni toborozni emberkéket , de szerintem itt Solton még nagyon gyerekcipőben jár az internet, vagy nem akarnak, vagy nem tudnak (főleg a nők). Legalább is az elmúlt időben ezt tapasztaltam. Készítettem egy weboldalt a SOLTI MAZSORETTEK ről(a lányom jár oda), reklámoztam is, tehát tudják hogy van, de nem sokuktól kapok visszajelzést( arra hivatkoznak hogy nincs internetük, vagy ők nem értenek hozzá...)
De mindenképp megpróbálok toborozni, illetve ha esetleg vannak Soltiak más fórumokon ahova még járok, akkor ide átcsalni Kép)).
 
 


Szerintem is menj el,mert - nem gonoszságból - de kitudja mikor jön össze, 35 előtt szerintem ajánlatos lenne megszülni! Akkor kevesebb az esélye annak is, hogy Téged jobban megvisel a terhesség. És ha meg nem tetszik az orvos hozzáállása, keress egy másikat! Tudom ez vidéken nehezebb, ha megteheted járj föl Pestre! Rengeteg jó doki van!
Azzal meg ne foglalkozz, hogy ki mit gondol,mond. A Lehoczkiné Márti is három gyermeket szült, a Zita már tök nagy volt,mikor a harmadik jött(neki nem tudom a nevétKép)! ÉS???? Egészségesek és kész! Erről jut eszembe, ha találkozol a Mártival (úgy tudom a Luca is mazsorett) kérlek mond meg neki, hogy puszilom, a lányokat és a Lacit is!

Mi is szeretnénk még babát, de Roli még csak 2 hónapos, szóval még odébb lesz! Meg pénz kérdése is! És Õt már nem albérletbe szeretném szülni.

Hát sajnálom, hogy kevesen tudnak jönni. Szívesen megtanítanám nekik a használatát, de innen a távolból......Kép

Megkérdezhetem hova jársz még fórumra ahol vannak soltiak?

Én is néztem az oldalt, klassz. Tudod mit hiányolok? Nincs kedved felsorolni a csoportok tagjait? Esetleg mindenkiről egy külön kis fényképpel! HM???

Te is énekelsz a kórusban?

Különben hol dolgozol?

Hol laktok Solton?
 
 


Szia!
Oks, megmondom Mártinak, hogy puszilod, épp kedden taliztam vele mazsorett próbán.
Déleőtt utána jártam egy-két fórumban de ne találtam Soltit...Kép
Egy ideje a
http://mama-baba.freeweb.hu/-ra járok fórumozni, de tegnap találtam egy sokkal mozgalmasabb fórumot a
http://www.mamanet.hu/ -n.
Tök jó fejek a csajok ott. Drukkolunk egymásnak hogy sikerüljön a baba.Kép
Örülök, hogy tetszik a weboldal...igazából rajtam nem múlna az hogy felsoroljam a csoportok tagjait, de az az igazság, hogy ahoz kellene a csoportvezetőnk segítsége is. Õ pedig sajnos nem nagyon akar vagy csak nem ér rá..hogy közreműködjön , segítsen nekem ebben. Az sem biztos hogy minden szülő örülne ha fénykép mellet a gyerek neve is ott lenne a világhálón. Mindenesetre, nekem teszik az ötlet, meg fogom kérdezni a többiek véleményét errőlKép
Igen, én is énekelek a kórusban, most lesz egy éve.
Nem dolgozok sehol...nem nagyon akad itt Solton gyerekbarát munkahely.
Solton a Kossuth L. utcában lakunk, nem messze a református templomtól.

És Te? Hogy kerültél Pestre? Írj egy-két dolgot magadról.
Azonkívül hogy anyudat ismerem, nem sok mindent tudok rólad...
Hátha közben mások is idetalálnak közénk...Kép
 
 


Itt is van egy topik,ahol egymásnak drukkolnak:
Fogamzás,várandósság,szülés/Fogamzás/..."ma megint megjött"...
Ott is nagyon összetartó brigád van! Aztán ha sikerül a bébi,átmész a babásokhozKép
Nem tudom,hogy attól,hogy az arcocskája melett ott van a neve,és ez fent van a NET-en,mi baj lehet.De lehet,hogy nekik van igazuk.Nem tudom.

A férjed hol dolgozik? Nem nehéz így,hogy nincs munkád? Én is ezért jöttem el Soltról. Ott semmi sem volt nekem. Se munka,se párkapcsolatra lehetőség. '95-ben érettségiztem,aztán elvégeztem egy tanfolyamot,majd '97-ben kimentem Angliába. Egy évre terveztem,de sajnos három hónap után hazajöttem. A mai fejemmel/lelkemmel már nem tenném. Dolgozgattam anyuéknál a faházban nyáron két hónapot,aztán Földváron '98 tavaszáig,és akkor elkezdtem munkát keresni Pesten. Ez augusztusban sikerült. Azóta itt vagyok! Furi,mert útálom ezt a nagy tömeget,de már vidéken sem tudnék élni! Most nyáron is otthon voltam egy hétig anyuéknál,és zavar az a nagy pangás ami pl vasárnap van. Megmakkannék biztos. De itt sem igazán jó! Elég jó helyen lakunk (budai Skálánál) és azt sem bírnám, ha kintebb költöznénk. Hiányozna a tudat, hogy csak egy-két megállót kell mennem és minden van. Az lenne a jó,ha mindkét helyen lenne lakásunk és ot lennék ahol éppen kedvem tatrjaKép Na jó csak viccelek,nem vagyok ám ennyire öntelt. De tényleg az lenne a jó! Minkettőből egy kicsi!
Na nem untatlak tovább.
Amúgy ha nyáron hosszabb ideig Solton leszünk,szívesen elmagyarázom/megmutatom bárkinek az internetet. Csak adjon hozzá gépet,mert nálunk nincs NET sajnosKép

Nincs kedved küldeni képeket magatokról? Hátha felismerlek. Elvégre '89-ben még áltsuliba jártamKép aniko.pataki@hdsnet.hu
 
 


Juj és még valami: hogy találtad meg ezt az oldalt és azt amit írtam???
 
 


Az igazság az hogy én nem ide jártam ált.suliba, hisz mi '89 ben költöztünk Soltra, s akkor én már középsulis voltam, nem hiszem hogy ismernél, talán a hugomat jobban.
Képet azért küldök majd, persze, csak keresnem kell, mert igazából mindig én vagyok aki fotózza a családot... kevés képen vagyok rajta.(most hétvégén keresek valamit)
Lesz egy jelöltem akit becsalhatnánk közénk. Õ most szült ebben a hónapban. Nemrég...kb 2 éve költöztek Soltra, és annyit tudok hogy kb egy éve beadták az igényt az internet bekötésre, csak időközben a helyi internetszolgáltatónak jogi vitái adódtak...(Mi is nemrég tértünk át más szolgáltatóhoz.)
Szóval ha talizok vele meg fogom érdeklődni, hogy mi újság a nettel...
Az az igazság hogy mivel nekem nagyobb gyerkőceim vannak, a teherbeesés pedig még nem jött össze, ezért nem nagyon vagyok kismama,illetve kisgyerekes anyukák között. De remélem ez nem sokáig marad ígyKép))
Ha járnom kellene pl. tanácsadásra...stb..akkor valószínüleg haharabb tudnék még találni mellénk beszélgetőtársakat. (Ami késik az nem múlikKép

Ismerem régóta ezt a BABANET oldalt. Régebben a csetre is feljártam, most úgy gondoltam benézek a fórumba is, hátha találok egy engem érdeklő témát....TaláltamKép))

Jól van a kicsibabád?

Pussz:
Kati
 
 


Na megkaptuk ma a szuritKép De ez a legényke nagyon ügyes voltKép Egy picit nyafizott,de fölvettem és már el is múltKép Képzeld 6300 grammKép Nagyon kis stramm kölyök. De nagyon ügyik voltunk,mert egyedül mentünk, apa nem ért rá,és tök jól elboldogultam a babakocsival a sok hülye lépcsőnKép Nagyon ügyesen vizsgáztunk ma mindkettenKép

Ti hogy vagytok? Ágiék mikor költöztek Újvárosba? Ti eredetileg onnan jöttetek ugye? Anyudék most hol laknak? Õk is visszamentek?

Ma is találkoztál a Mártival?Kép

Na pussz! Anikó
 
 


Szia!

Hát...nagyon ügyesek vagytokKép
Arra emlékszem amikor a gyermekeim ilyen picikék voltak én mindig végigbőgtem velük a szurit.KépÚgy féltettem meg sajnáltam őket... együttéreztem velük... Kép

Ismerős helyzet a babakocsival,nem könnyű vele a közlekedés.
Emlékszem amikor a fiam ilyen kicsi volt, egyszer ahogy mentünk át az úttesten, kiesett az új babakocsi egyik kereke...Nagyon megijedtem. Hála az égnek nem történt semmi baj, meg tudtam tartani a kocsit.

Ágiék kb 6-7 éve mentek vissza Dunaújba. Anyuék jóval előbb, nagyjából 10-11 éve költöztek vissza...Több lehetőséget látnak a városban, mint Soltban...Egyre inkább úgy tűnik, hogy igazuk van.

Márival ma találkoztam, és ma tudtam neki mondani amit üzentél. Õ is puszil... kérdezte hogy vagytok, hogy van a pici.
Mondtam neki hogy nagyon édes a kisbabucid.

Nálunk semmi különös nem történt...igazából azért nem írtam.

Múltkor említettem azt a barátnőmet aki most szült nemrég. Sajna még mindig nem kötötték be hozzájuk a netet, ezért nem tudom becserkészni.Pedig ő is imád netezni.

Legyetek jók...Vigyázzatok magatokra...

Pussz: Kati
 
 


Most olvasom vissza mit írtam..."Mártit" akartam írni.
 
 


Szia!
Rég beszéltünk, remélem minden rendben van... Amint látod még mindig semmi újdonság "kismamabecserkészés" ügyben. De rajtavagyok a dolgon és mindenképp megpróbálok ideinvitálni solti kismamát, vagy kisbabástKép Jó lenne ha más is így idetalálna mint énKép Bár én még mindig nem illek ebbe a topic-ba, mert se pici gyerekem nincs, mert már nagyok, se kismama nem vagyok...SAJNOS KépKépKép
KépKépKép
 
 


Szióka!Kép

Igen velünk minden rendbenKép Te voltál már orvosnál???? Nem? Ejnye bejnye!!! Gyorsan kérj segítséget,hogy legyen pici babaKép
Jaj mit szól ehez a fránya időshöz? Már úgy mennék csavarogni Rolóval,de így nem lehet!

Na megyek,mert nyügi!Kép
Pussz! Anikó

UI:nem tudod véletlen a Mártiéknak nincs mail címük? Megkérdeznéd nekem? Köszike!
 
 


Akartam írni: fránya időhöz...nem időshöz...Kép
 
 


Hova lett a mazsorettek oldala?Kép
 
 


Szia!
A mazsorett oldalt már nem én csinálom. Lett egy másik, kettő pedig nem kell.
Orvosnál még tényleg nem voltam, de most volt az ideje, hogy megjöjjön. Meg is jött.
El fogok menni orvoshoz ,de azt hiszem majd tavasszal. Tudod, így a téli időszakban nehezen jövünk ki anyagilag... Most nem tudnék még az orvosnak is fizetni. Meg most megpróbálok annyira nem "rágörcsölni" erre a babadologra...lehet hogy akkor kapásból sikerül.

A Mártiék e-mail címe:

laszlo67@tvnetwork.hu

Puszi, és vigyázzatok magatokra!

Kati
 
 


Szia!Kép

Köszi a címet,már írtam is nekikKép

Hogy vagytok? Nemsoká jön a jóidő,már nyaldossa a küszöbötKép Te is érzed? Juj már annyira mennék Soltra!!!! Nagyon nagyon várom!!!!!
Mikor mész dokihoz? Ha már nem lesz fűtés? Hát szar ügy ez a r...dt pénz........
Pussz! Anikó

ui: új képek a Mamacs Rolandja albumbanKép
 
 


Szia!

Szerintem március-április környékén el kellene mennem dokihoz, hisz az éves rákszűrést is be kell iktatni...
Érzem én is a tavasz jövetelét, mert fáradékonyabb vagyok és nagyon nehezemre esik felébredni reggelente... Tavaszi fáradtság előjele.
Nem is árt már egy kis jó idő, hogy vihesd a kis Rolandot sétákra...
Tegnap voltam babalátogatóban az egyik barátnőmnél... Olyan édesek ezek a kisbabákKép
Most pedig megnézem az új fotókat Rolandról...Kép

ui.: Te regiztél a mamanet.hu -ra, vagy valaki más Mamacs néven?
 
 


Szia! Megint énKép
Amikor rákattintok az Mamacs Rolandja albumra, ezt írja ki:
"Az album nem publikus,
vagy nem található."

Mit csinálok rosszul?

Lehet hogy nem vagyok bejelentkezve... Na próbálgatomKép
 
 


Sikerült megnézniKép
Hogy ez a kis fickó mennyit nőttKép
Nagyon édeskeKép Kép Kép
 
 


Szióka!Kép

Itt vagyok ám néha!Kép Mizujs Veled? Sajnos még fűtés van mi?Kép Ez a csúnya tél! Képzeld voltunk ma vizsgálaton: 7470 gramm és 64 cmKép Naggyon komoly a kismanóKép Már gyümölcsözünk is,csak úgy zubog beléKép Nagyon cuki!Kép Már nézegeti a kezét,magyaráz ezerrelKép Imádom! Reméljük Neked is lesz hamarosan! Mész majd dokihoz ugye?
Én regiztem a mamaneten,de alig járok oda!
Na pussz és írj ha van kedved,vagy történt valamiKép
Pussz! Anikó
 
 



MegnéztemKép Épp ideje, hogy jó idő legyen!

Én ezt a másik időjárásjelentést használom:
http://mikes11.freeweb.hu/
 
 


hahóóóóóóóóó
úgy látom, behalt a topik, pedig kezdtem megörülni, hogy ismerkedhetek földikkel...
írjatok!!!
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: