Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Szeretnék környékbeli kismamákkal ismerkedni, megosztani gondjainkat, tapasztalatokat cserélni. Két éve költöztünk a környékre, a családunk, barátaink mind pestiek. Két gyermekemmel itthon vagyok, és még ez így lesz közel két évig. Kisfiam két éves, kislányom hat hónapos. Sokat sétálunk a falunkban, köszönünk mindenkinek (mert így szokás), de nem ismerünk senkit. Kisfiam nagyon szereti a gyerekeket, jó lenne többször társaságba vinni. Nehéznek vélem a beilleszkedést egy olyan közösségbe, ahol mindenki ismeri a másikat. Mi vagyünk a kívülállók.
Örülnék, ha ismerkedhetnék!!!
 
 


Szia Ranita.Móni vagyok Inárcsról,hasonló a helyzetem.4 éve lakunk itt de nincsenek barátaim.27 éves vagyok,a fiam 3és fél.Ha gondolod írj!!!!

Kép
 
 


Szia Móni!

Nagyon örülök, hogy írtál. Mi Kakucson lakunk, szinte szomszédok vagyunk. Ti is Pestről jöttetek? Sikerült megszokni az itteni életet? Igazából én szeretek itt lakni, szeretem a tágas teret, a nyugalmat. A gyerekek szempontjából is jobb, nyugodtan játszhatnak a kertben, sokat szoktunk sétálni. Amikor vágyok egy kis nyüzsire, reggel főlpakolom a családot és irány a Dédiék Pesten. Hetente egyszer megyünk, mindig találok valami elintéznivalót, de utána két napig pihenek.
A kisfiad oviba jár?
 
 

 
 

Üdvözlet Ranita!

Örülök,hogy ilyen közel lakunk egymáshoz.Pestrő költöztünk ide.Én a 18.ker-ből,a párom Budaörsről.Ti honnan jöttetek ide?Eleinte nagyon egyedül éreztem magam,nem szerettem itt,de lassan megszoktam.Az itteni anyukák olyan zárkózottak,szerintem.Én könnyen barátkozom mégsem tudtam megismerkedni senkivel.
A gyerek szempontjából tényleg jobb(mi panelban laktunk)az enyémből már nem annyira.Nem találok munkát.Neked mi a szakmád?Én felszolgáló vagyok.
Sokat járok Pestre,szüleimhez,meg suliba.Egyszem barátnőm is Pesten lakik.
Dani fiam kiscsopis,boríték a jele.Állítólag az oviban nagyon jó,itthon már kevésbé.
A ma reggelt hányással kezdte,úgyhogy irány a doki.Ezen a héten se ovi,se suli.

Kép
 
 


Szia Móni!

Mi a XV.ker.-ből költöztünk ide. A költözést követően 4 nappal megszületett a kisfiam, ráadásul okt. végén, így a környéket a szomszédokat közel fél évig nem is ismertük. Nagyon nehéz volt az az időszak, szerencsére Anyukám sokszor tudott jönni, akár hétköznap is egy-egy éjszakára.
Szerencsére a munkakereséssel még ráérek, a kislányom éppen ma 6 hónapos, így még két és fél év itthonlét az biztos. Tanári diplomám van, de nem hiszem, hogy tanítani fogok. Szeretnék még tanulni, ha minden jól megy akkor jövő ősztől.
Milyen suliba jársz?
Remélem a Pindúrnak nincs nagy baja! Jobbulást Neki!
 
 


Üdv!

Köszike a reggeli hányáson kívül semmi baja,rossz mint mindig!!Reggel Dabason voltunk vérvételen és vizeletvizsgálaton,a doki szerint vérszegény meg lehet,hogy allergiás is azért köhög sokat.A pulmonológiára is kell vinnem dec. 6-án.
Az én szakmám felszolgáló,a Dani mellett fél évet dolgoztam,de ott kellett hagynom,mert alig láttam a gyereket.Újra bepisilt,a védőnő szerint azért mert keveset lát és tudat alatt ígí "áll bosszút".Hozzáteszem csak itthon pisilt be.Ahogy otthagytam a melót abba maradt a bepisilés!
Most esti gimibe járok,csak szakmunkásom van.Úgy voltam vele jobb később mint soha.Harmadikos vagyok.Milyen szakon végeztél?És miért nem akarsz tanítani?Írj valamit a gyermekeidről!

Üdv:Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Balázs vashiányos volt, ezért majdnem egy éven keresztül betegeskedett( minden hónapban 3nap láz), jártunk orvosról orvosra, mire kiderült. Tavaly nyáron egy hetet kórházban is voltunk az asztmája miatt. Akkor azt mondták, hogy ez csecsemőkori és kinőheti. Szerencsére azóta se fordult elő újra. Nyáron három hónapig szedte a vasszirupot, beállt a megfelelő szint, szerencsére azóta semmi baja. Mostanában lett hisztis, próbálgatja a határokat,emiatt egy kicsit nehezebb Vele, mint eddig.
Bius egy angyal-baba, csak akkor van hangja, ha van valami baja, de ez is ritka. Tegnap volt fél éves, még szopizik és nem is nagyon akar mást enni, pedig már kóstolgatunk almát, krumplit, répát.
Kémiatanár vagyok, egy szakkal nehéz lenne elhelyezkedni. Szeretnék még tanulni, egyenlőre még nem tudom, hogy tovább.
 
 


Szia Ranita.

Dani is vashiányos volt kicsinek,de a mostani vizsgálatok szerint nem az.És minden lelete negatív.Az unokatesóm is asztmás volt kicsinek,de kinőtte.
Szerencséd van,hogy ilyen jó a lányod.A fiam 7 hónapos koráig nem aludt éjszaka,sem nappal.Teljesen kikészültem tőle.Amikor betöltötte a hetedik hónapot,mintha elvágták volna.Csak egyszer kelt fel éjszaka teázni és aludt tovább.
És a párod mivel foglalkozik?Az én párom nehézgépkezelő.Nagyon sokat dolgozik,alig látjuk egymást.Csak este és vasárnap,néha szombaton is.
Remek!Nekem a kémia megy a legnehezebben,a matek után.Kérhetek segítséget néha-néha?
Az én agyam a humán tantárgyakra van hitelesítve.
Legnagyobb megdöbbenésemre(és a tanáréra is)4 lett a negyedéves kémia vizsgám.Matek,fizika meg 5.Alig hittem a szememnek.

Kép
 
 


Szia Móni!
Biussal tényleg szerencsém van. Tegnap sajnos belázasodott, ment a hasa. Ma hivatalosak lennék egy nagy családi összejövetelre, de nem tudom, hogy menjünk-e. Talán, ha nem lesz lázas elmegyünk.Te Danid hogy van?
Baluval én is sokáig éjszakáztam. Nagyon sokszor főlkelt inni, volt hogy több mint 10-szer. Két peluscsere, átázott pizsama... Másfél évig tartott. Tea helyett vizet kezdtem el adni, így kicsit csökkent az ébredések száma. Elmentünk egy alváslaboratóriumba, ahol a doktornő azt tanácsolta, hogy tanítsuk meg egyedül elaludni, mert éjszaka, csak így fog tudni egyedül visszaaludni. Ez sikerült, kb. nyár óta csak néha kel fel, akkor is csak a cumit keresi.
Bius velünk alszuk, még szopizik, 3-4 alkalommal kel fel, így én is jobban tudok pihenni.
Férjem riasztószereléssel foglalkozik. Õ is rengeteget dolgozik, korán megy, későn jön, van hogy nem is találkozunk. Szombatonként +munkát vállal, kevés az egy fizetés.
Nagyon szívesen segítek, jó lenne ismételni. Januárban lesz egy éve, hogy államvizsgáztam, és úgy érzem minden kiment a fejemből. Gratulálok a vizsgákhoz!
 
 


Szia!

Köszi a fiam jól van,csak köhög.Még ezen a héten sem megy oviba.Ne haragudj,hogy csak most válaszolok,teljesen kivagyok.Meghalt a nagypapám,nagyon nehezen viselem.Bármit kezdek el csinálni,eszembe jut és lelkiismeretfurdalásom lesz,hogy nem rá gondoltam.Nem tudom érted-e mire gondolok.Most találkozom először "testközelből" a halállal,nem tudom hogy dolgozzam fel.
Ne haragudj,hogy ezzel traktállak,de olyan rossz itthon egyedül.
Amúgy kötve hiszem,hogy aki kémiából le tud államvizsgázni az röpke 1év alatt bármit felejthet.Egyszer átolvasod és minden újra előjön.Köszi a gratulát.
Most már két heti anyaggal le vagyok maradva a suliban.Nehéz lesz pótólni,mert gyorsan haladunk.
Furcsállom,hogy csak mi ketten vagyunk itt.Nem nagyon hiszem,hogy csak nekünk van internetünk.Bár lehet,hogy nekik meg barátnőik vannak.Bius jobban van már?Végül elmentetek arra a családi bulira?

Kép
 
 


Szia Móni!

Részvétem a nagypapád miatt. Pontosan tudom mire gondolsz. Lassan 10 éve, hogy elvesztettem Apukámat, még a mai napig úgy érzem, hogy nem tudtam feldolgozni. Nehezemre esik beszélni Róla. Nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe. Mióta a kisfiam megszületett, közelebb érzem magamhoz, mintha egy kicsit benne élne tovább. Ha fontos dolog történik velem, vagy komoly döntés előtt állok, mindig arra gondolok, hogy Õ most mit szólna hozzá. Szoktam álmodni is Apukámmal, és volt hogy segített a nehéz döntéseknél. Tudom, hogy mindig vele van és vigyáz ránk. Az idő enyhíti egy kicsit a fájdalmat!
Szombaton a Heim Pálban kötöttünk ki, vírusfertőzés. Úgy tünt, Bius hétfőre jobban lett, de ma reggel volt egy kis hőemelkedése és tele lett a kis teste pöttyökkel. Balunak is volt ilyen kiütése, ezt a vírus okozza. Ha holnapra nincs jobban megyünk a doktornénihez (P. Klára doktornőhöz járunk).
A bulira elmentünk, Balu nagyon élvezi mikor mindenki körülötte nyüzsög.
Biztos sokmindenkinek van még net. Lehet, hogy nem találtak még ide. Nagyon örültem annak, hogy Te írtál. Nem bíztam benne, hogy ilyen hamar válaszol valaki.
Melyik suliba jársz? Két éves, intenzív? Ott tényleg nagy a hajtás!
 
 


Szia!

Köszönöm az együttérzést.
Igazából hiába mondogatom magamnak,hogy meghalt a Papa,az agyam valahogy nem veszi be.Az idő nagyon lassan telik ilyenkor...
Jobbulást a pöttömöknek.Átjártok Inárcsra orvoshoz?Vagy ott is rendel?Mi is hozzá járunk.Mikor megismertem nagyon unszimpatikus volt.Néha nagyon bunkó tud lenni,szerintem.Igazi hangulatember.Bár az utóbbi időben nem panaszkodhatok rá.
A suli 3 éves,de az elsőt 3 hónap alatt tettük le(tavaly nov.)decembertől már másodikos voltam.És most harmadikos vagyok.Tehát még egy évem van meg ez.Kispestre járok a Dolgozók kispesti iskolájába.
És mivel töltöd a napjaidat?
Nyáron meg amikor még jó idő volt,mindig mentünk a játszótérre.A Dani nagyon szeret csúszdázni,gondoltam hátha össze lehet ismerkedni más kismamákkal.De nem,annyira tartózkodóak.Kakucson van játszótér?
Neked van jogsid?Én nagyon szeretnék,annyival könnyebb lenne az élet.(feljárni Pestre,elugrani Dabasra stb.)Én amúgy ott dolgoztam Kakucs végén a Koktél Bárban.

Üdv:Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Átjárunk Inárcsra orvoshoz a gyerekekkel. Mikor Balu született, utána nem sokkal elment a gyerekorvos Kakucsról. Egy barátnőm Inárcson lakik és Õ ajánlotta a doktornőt. Először én is "megijedtem" tőle. Sajnos elég sokat jártunk hozzá, sőt ő is kijött hozzánk, így valahogy megkedveltük. Most a picilányt hozzá hordom oltásra is.
Van jogsim és szerencsére már egy működőképes kocsim is. Mikor ide költöztünk vettünk egy öreg Fordot, ami csak akkor indult be, ha kedve volt( ez ritkán fordult elő). Sokat mászkálunk, Inárcsra járunk vásárolni a CBA-ba, mert ott van bevásárlókocsi. Balu beleül, Bius pedig kenguruba és mehet a vásárlás. Kicsit macerás! Dabasra is elugrunk néha, van hogy csak sétálunk egyet, nézelődünk. Pestre is járunk, főleg most, hogy Anyukám beteg. Nemrég műtötték érszűkülettel, nehezen gyógyul a sebe.
Itt csak hinta van, de azt nem nevezném játszótérnek. Míg jobb idő volt sokat sétáltunk, vagy játszottunk a kertben. A napok gyorsan eltelnek, mosás, főzés, takarítás. Ez mindennapos program. A délutánokat nem szeretem, addigra elfáradok, kevesebb a türelmem. Akkor már nehezen telik az idő, várjuk Apát, de sajnos általában 7-8 - nál előbb nem ér haza.
Mi is Kakucs végén lakunk, főútról az utolsó utca balra. Nem tudom hol van a Koktél Bár?
 
 


Szia!

Először is gyors gyógyulást kívánok Anyukádnak!Jövő nyáron én is szeretném letenni a jogsit.Csak hát a piszkos anyagiak!Bevallom őszintén én 2 év itthonlét után nagyon monotonnak éreztem.Imádom a fiam de minden napom ugyanúgy telt.Kimozdulni sem nagyon tudtam,alig vártam,hogy elkezdjem a sulit,dolgozni menjek.
A Koktél Bár annak az utcának az elején van ahol a csirkefeldolgozó is.Egy almazöld kis épület.
Hozzátok megy a Mikulás?Nálunk apukám fog beöltözni,remélem a Dani nem ismeri fel.Mindenki azt mondja,hogy már felismeri de szerintem nem így lesz.Tavaly még nem ismerte fel apósomat.Már a Hull a pelyhest is megtanultuk.A fiadnak ez lesz az első igazi Mikulása,nem?Már amit ért is valamennyire.Az oviban is lesz Mikulás ünnepség,remélem a 2 hetes betegsége miatt nem marad ki belőle.Adj valami tippet mit főzzek holnap!!!!Úgy "utálok" ezen filózni!

Kép
 
 


Szia Móni!

Hozzánk nem jön a Mikulás. Arra gondoltam, hogy aznap elmegyünk valahova, mondjuk egy bevásárlóközpontba, ott biztos összefutunk vele. Jó lenne, ha az a nap valahogy különlegesen telne el. Majd kitalálok valamit, esetleg, ha van ötleted, várom! Ráadásul aznap van a szülinapom is. Mondjuk ez már nem is olyan fontos, mióta gyerekeim vannak.
Ma krumplistészta az ebéd, sőt holnap is. Igyekszem két napra megfőzni, így minden második délelőtt szabad a játékra. Tegnap töltött paprika volt. Hétvégére még nem tudom mit főzzek!
Mi a Koktél Bárral szemközti utcában lakunk. Lehet, hogy látásból ismerjük egymást? Sokat sétálunk arra is.
Hogyhogy csak két évet voltál otthon. Ki vigyázott Danira?
 
 


Szia!

3 évet voltam itthon.Mikor írtam,hogy csak kettőt??Lehet hogy már láttuk egymást.Sok kismamát láttam sétálni arra.Amúgy anyósom vigyázott rá ha dolgoztam.Elment érte az oviba,és vele volt míg a párom meg nem jött.

Kép
 
 


Szia!

Elég sok baba van itt. Az utcánkban van egy kislány, Baluval egyidős. Néha szoktunk velük sétálgatni, a többieket csak látásból ismerjük.
Jó hogy anyósod segítőkész. Mikor Balu megszületett, még suliba jártam. Akkor a Nagymamámék vigyáztak Rá Pesten. Most már senknél nincs el, még Anyukámnál se marad el nélkülem. Nagyon anyás! Remélem ez majd változik. Szeretnék már elmenni a párommal egy moziba!
 
 


Szia!

A túlzott ragaszkodást megelőzendő a Dani egy éves korától sokat volt a mamáéknál,keresztszülőknél.Nagyon szeretett ott lenni,de attól függetlenül nála is volt egy ilyen időszak.Úgy üvöltött mintha örökre hagytuk volna ott.De ezen hamar átesett.Mi amikor megtehetjük,elmegyünk moziba,barátokhoz(gyerek nélkül).Kell a kikapcsolódás,mert a gyerekem néha tényleg az őrületbe kerget.Főleg most,hogy nem jár oviba.Teljesen kifordult önmagából.

Kép
 
 


Szia Móni!

Balázs, míg meg nem született Bianka, sokszor aludt Anyukámnál. Mikor készültem a záróvizsgámra egész hétvégéket töltött ott. Ahogy a pindur megszületett, azóta nem marad ott se. Volt, hogy este 11-kor mentünk érte Rákoskeresztúrra (ott lakik Anyukám).
Bius se marad el nélkülem, ha valami baja van csak a szopizás nyugtatja meg. Bízom benne, hogy Balunál is csak átmeneti állapot!
Merre laktok Inárcson? Arra a játszótérre szoktatok menni, ami a védőnői háznál van? Nagyon tetszenek azok a fa játékok!
Folytatjuk itt is a társalgást, vagy térjünk át a másik topikba. Jó ötlet volt azt létrehozni, s mivel nekünk is csak pár hete van bekötve a net, gondoltam csatlakozom ott hozzátok. Legfeljebb, ha jelentkezik itt valaki, majd oda hívjuk!
 
 


A Traktor utcában lakunk.A posta utcájával párhuzamos.Posta-kocsma-pizzeria-cuki-és a mi utcánk.
Igen oda járunk,sajna tavaly leszedték a csúszdát pedig a Dani nagyon szereti.Remélem majd visszaszerelik.
Rendicsek,folytassuk ott a dumcsit.

Kép
 
 


Szia!

Ha idetaláltál,akkor várunk a MI NÕK, ÚJ NETEZÕK topikban! Kapcsolódj be bátran hozzánk!!!
 
 


Szeretném újraéleszteni ezt a topicot!

Halihó Dabas és környékén élő kismamák!
 
 


hali ranita!

dabasi kismami vagyok.
 


szia!

sokáig nem voltam, gond volt a géppemmel is, de most újra itt!
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok Dabas környékkiek!Itt avgytok még?Én Hernádról írok! :)

Dutka Niki
 


Szia Niki!

Én itt vagyok:)
Mesélj magadról valamit,rólam ha kíváncsi vagy visszaolvashatsz:)
Üdv:Móni
 
 


Sziasztok!

Én Hernádról vagyok. Jelenleg 8hetes terhesen. Keresem, környékbeli sorstársaimat.
Ani

 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ismeretlenül zavarok de lehet, hogy valakit érdekel a dolog:

Összeszokott 3 fős csapat családi házak, lakások heti rendszeres vagy alkalmankénti takarítását, kertgondozást, karbantartási munkát vállal Budapest déli részén és a környező településeken.
Egyénre szabott árak és szabadon változtatható időpontok.
Hívj: 06/203831924
Írj:munkamailbox@gmail.com
Nem fogod megbánni. Gyors, olcsó, megbízható, leinformálható csapat vagyunk!!!!


Szép napot mindenkinek és köszi, hogy elolvastátok.
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!Hogy vagytok?Minden nap babanetelek,de ide elfelejtek jönni :lol:

Dutka Niki
 


sziasztok szokott itt lenni valaki? én dabasi vagyok van egy 9 honapos kisfiam ,van esetleg valaki aki beszélgetne,vagy barátkozna?
bence27
Dabas
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: