Új privát üzeneted érkezett!

Hello!

Andi!
Közben mondta Gergő, hogy most vagytok nyaralni. Nem emlékeztem pontosan, hogy mit írtál, mikor mentek. Szép időtök volt, gondoltam ám rátok! :wink: :lol:
Várjuk a képeket és az élménybeszámolót! :))

Hú, ma nagyon nincs kedvem dolgozni! :oops:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!
Ezt a tetű oldalt!!! :evil: :evil: :evil:
Na akkor egy kis beszámoló.
Hát az idő az super volt végig.Szombaton mikor jöttünk már haza akkor elégé borus szeles volt,ugyhogy aznap már nem fürödtünk csak kacsákat etettünk. :lol: :lol:
A szállásunk nagyon jó volt,egy panzióban voltunk,ahol volt egy nagy 2 emeletes épület,alul az étterem felül szobák,és volt mégegy külön épület ahol egymás mellett voltak kisházak,tersszal,földszinti hát mi ott voltunk.Egy szobába voltunk mert a Miron ugyse maradt volna külön,ezért felesleges lett volna többet fizetni.De sokat nem tartozkodtunk a lakásba,este viszont jó volt a teraszon ücsörögni,meg elötte a gyerekek tudtak játszani.Volt nagy medence az udvarba,teniszpálya,röplabda pálya,pin-png asztalok,napozóágyak és egy nagy grillterasz.Szóval a balatonra ki se kellett volna mennünk. :lol: :lol: :lol: Na de ha már ott voltunk mindennap mentünk pár órát oda ís.Oda viszont csak kocsival lehetett menni,mert 3,5 km-re volt.Ja vagy busszal 3 megálló,de Gábor nem rajongott a buszozásért.
Voltunk hajókázni,egy super régi nosztalgia vitorlással,vezethették a gyerekek a hajót,volt bor és üditő felszolgálva.Aztán voltunk Tihanyba az Apátságnál,ahova nem mentünk be,mert 800 a felnött és 400 a gyerek belépő és hát mi nem igazán vagyunk templomba járok ugyhogy azt kihagytuk.Tihanyba komppal mentünk át,onnan kisvasúttal az Apátságba.Nagyon jó volt.
Aztán voltunk régi katonai kiállitáson,tankok,harckocsik,rakéták stb...ez Zamárdiba volt.
Voltunk babamuzeumba,játékterembe sétálóutcákon shopingoltunk.:):):)
És hát a fürdés mindennap.Már első nap jól leégtünk,mármint barnultunk,pedig ki se feküdtünk.
A balcsi víze jó volt,vizíbicikliztünk 2-szer is,Mironnak nagyon tetszett.
Szóval minden super volt a kaját leszámitva.Félpanziósok voltunk,de én nem figyeltem és a vacsora az menűválasztásos volt,hát 3 menüböl lehetett választani,és hát elég sok olyan volt amit m,eg se kostoltunk belöle.Volt egy leves-főétel-desszert,nekem túl füszeres volt minden.A reggeli svédasztalos volt az jó volt.Lehetett volna csak a reggelivel kérni,és akkor étlapról vacsorázunk,igaz kicsit drágább lett volna,de legalább megettük volna. :P :P :P
Hát ennyit nagy vonalakba.

Ma sajna kezdödött a nagyüzem:suli,ovi,melo ugyhogy azért jó volt erre rápihenni.Az oszt.tali ami elötte szombaton volt nálunk jól síkerült,igaz a végét elmosta az eső,de délután még medencéztünk is.:)

Hajni!
Apáink jővő pénteken buliznak??Igaz Gábor lehet,hogy nem megy mert ha megint ugy lesz mint tavaly,hogy ugyanugy nyítvatartás van 6-ig,akkor ők nem tudnak az elején ott lenni,sőt a vacsiról is lekésnének.Azért én kiváncsi lennék mi az a sok meglepetés müsor amit írtak a körlevélbe!!:):)Ma küldte haza a programot.
Hát majd meglátjuk,mi lesz.:):):)

Rakom még a képeket aztán megyek könyveket csomagolni Kírának!!! :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép A kerti medence Kép A vizibiciklin! Kép Teniszeztek. Kép Én is pihentem (a hájamat nem ér nézni!!:):)) Kép Hajóskapitányok. Kép :):):) Kép A Tihanyi Apátságnál. Kép no comment Kép tankon Kép Apja fia Kép Éjszakai fürdőzés a kerti medibe.
Vendég
 


Sziasztok!

Andi! Örülök,hogy jól éreztétek magatokat. Nekünk is bejött a Balaton. Lehet, hogy jövőre is oda megyünk.
Ami a tankönyvek csomagolását illeti: nekünk azt mondta a szomszédunk, hogy a mai könyveket már nem kell csomagolni. Te mégis becsomagolod?

Hajni! Tényleg csak 20 percet voltak? Ez jó hír, azt hittem, egész délelőtt vagy délután itt fognak dekkolni. Még nem voltak. De lehet, hogy megsértődtek, hogy az első időpontjukat visszautasítottam. De ha a nőgyógyászhoz kellett mennem. Nem mondhattam, hogy jöjjenek.
Dani márciustól fog menni oviba. Vagyis meglátjuk, márciustól mehet. De mivel eleinte minden bacit össze fog szedni, lehet, hogy a pici miatt elnapoljuk az ovi kezdést.


Írjatok, Évi
 
 

 
 

Sziasztok!
Évi a csomagolás annyi,hogy nylon boritot teszek rá.Az muszály,de majd meglátod,hogy néznek ki az iskolapadok,és akkor megérted miért kell.Ja meg azért ugye névvel elkell mindent látni.A könyveket nem is engedik a tanárok csomagolni papirba,mert igy a nylonba könnyen felismerhető.A füzetek meg alapból mintásak kivül,ki milyet választ.Kíra osztálya most éppen High Scool Musical-ba utazik,ugyhogy a lányoké szinte kivétel nélkül egyforma boritóju.Ma megyek szűlöire,gondolom kapjuk a lísta keményebbik felét.A tankönyveinket olcson 11000-böl megusztuk.Többre számitottam mert már tavaly volt 12000.
A kosarazást sajna Kíra idén abbahagyja,ugyanis a tánccsoportba átkerült a haladókhoz,ezért már heti 2-szer kell mennie táncolni.És hát ugye az uszás minden szombaton.Azt hiszem ennyi böven elég lesz neki,na meg nekünk is fizetni. :lol: :lol: :lol:
Találkoztam ma Fricikével,ne tudjátok meg Bodza mekkora már,űlt a babakocsiba és sasolt a nagy szemeivel.Nagyon édes. :lol: :lol: :lol:

Ovikezdést én tuti elhalasztanám szeptemberre,de ez csak jótanács.Egyrészt a betegségek miatt amit majd tavasszal jól hazahord.(Bárányhimlő stb...) :shock: :shock: :shock: A másik pedig,hogy mire beszoktatod addigra jőn a nyáriszünet.És ráadásul a kistesó is jőn,nehogy azt érezze,hogy ő most csak másodlagos ezért hagyod ott őt az oviba.Szóval ha teheted tarsd otthon.Akkor viszont ne felejts el ujra beiratkozni,márciusba.Ha esetleg végleg eldöntöd akkor az sebaj ha szólsz,hogy mégse viszed,mert mint hallottam sokakat elutasitottak,hátha felvesznek helyetettek valakit.
Na jó lépek szűlöire,annyíra nincs kedvem,hulla vagyok ma.
Vendég
 


Én is gondolkodom a szeptemberi ovikezdésen. Ez attól függ, hogy bírom a strapát otthon majd a két gyerekkel. A férjem nagyon a mellett van, hogy adjuk be. De én sem látom sok értelmét egyébként.
Köszi, hogy szóltál, hogy még egyszer be kell íratni márciusban. Ezt jó tudni. Fel is írom a naptárba, mert biztos elfelejtem.
Látod Andi, még egy gyerek, és nem kellene a tankönyvekért fizetni. Meggondolandó

Puszi: Évi
 
 


Évi!!!
Ezt nem mondod komolyan???Elmondjam neked,hogy nálunk az összes 3 gyerekes anyuka megvette a tankönyveket kivétel nélkül.Tudod miért??Azért mert használtan kapják,ami ki van töltve na most abba hogy dolgozik a gyerek???Jó mondjuk olyat mint olvasókönyv,énekkönyv tuti tudna használni,na de most már a tankönyvek nagyrésze kitőltős!!Tehát tulajdonképpen jó esetben talán 3 tankönyv árát sporolnád meg ami kb 2000 ft.
A másik pedig,ugye mi van abba az esetben,hogyha mind a 3 gyerek akar sportolni???3*40000-ret hogyan fizetsz ki pl uszásra???Vagy mondjuk,focira táncra???3 gyerek osztálypénze 15000.Ezek nem ingyenesek akármennyire is nagycsaládos vagy.A táborokról szót se ejtek,de sztem valamikor a nyár elején leírtam mennyibe kerül Kírának a tánc,és úszótábor.Na ezt kéne 3-szor felszorózni.
Vagy neked lenne szived azt mondani a gyerekednek,hogy nem mehetsz oda ahova a bnőid mert van két tesod és akkor ők is menni akarnak és annyi pénzünk nincs???Mégegy példa,ugye a sogornőm gyerekei már 11 és 14 évesek a nagyfiu már jár szórakozni,tudod te mennyi zsebpénz kell egy ekkora fiúnak?Ja arról nem is beszélve,hogy ugye nyaralni is ugy mész,hogy amig kicsi a gyerek addig nem számít főnek,na de pl Kírára mi már kemény pénzeket fizettünk és 12 év felett már teljes árat kérnek általába.
Én már annak örűlök,hogy mire Miron kezdi jővőre az uszást addigra Kírával már befejezhetjük,mert a kettöét tuti nem tudnám kifizetni.
Én ugy vagyok vele,de ez csak az én magán véleményem,hogy csak az szüljön a mai világba 3 gyereket,aki elöször is anyagilag mindent tud fizetni,mindháromnak,másodszor pedig olyan férje van hozzá,aki annyit keres,hogy a nőnek nem kell dolgoznia,mert két gyerek mellett is nehéz dolgozni,és háztartást vezetni nemhogy háromnál.
Én bevallom öszintén tele a hócipőm azzal,hogy egésznap szaladgálok a gyerekek után,ovi,suli,tánc,kosárlabda,uszás és még dolgozok is,és háztartást is vezetek.Kírának mostantól engedtük,hogy egyedül járjon haza és már 9 éves,de még mindig benne van a zabszem a seggembe mire hazaér,hogyan jőn át az uton,hol rabolják el,hol kinálják meg fűves cigivel stb...Szóval szívem szerint még mindig mennék érte,és megyek is ha tudok csak ugye én se végzek mindig ugy hogy odaérjek a sulihoz.
Szóval azt hiszem azért,hogy "ingyen" tankönyveket kapjak,meg néha meghívót nagycsaládos rendezvényre azért én tuti nem szűlök mégeggyet.Sztem még akkor se ha megengedhetnénk anyagilag,inkább ennek a kettőnek adok akkor annál többet.Azt te tudod mennyi az anyasági összege??Annyi mint a gyes 24000.Szóval akkor tényleg egy super milliomos férj kell,hogy megéljél 3 gyerekkel valahogy.

Na ennyi,de ez tényleg csak az én véleményem,nem akartalak kioktatni se meg megbántani se.Ja és föleg nem befolyásolni. :lol: :lol: :lol:
Megyek,mert Kírának van egy extra matekfeladata amivel nem birkozik meg sehogy. :lol: :lol: :lol: Ilyen se sűrűn van vele.Persze Apja sincs ilyenkor,remélem nem sűlök be,hogy én se tudom mert még a végén elkéri az általános bizimet és akkor kiderül minden. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok.Hát már megint nem vette az adást ez a szar gép.Végre irok egy litániát elküldi és azt irja vissza lépjen be.Na mindegy .Andi a lakás király nekem tetszik.Nálunk minden rendbe lenne ha a Bodza nem lenne beteg valami virust szedet össze a gyomra most korházba járunk.De végre van ovi legalább ez jó.Na mennem kell fiam kész végre talán lesz pihi.Megigérem holnap irok még.

Kép[/url]
Kép[/url]
 
 


Andi, tudom, hogy nem akarsz még egy gyereket (egyébként én sem). CSAK VICCELTEM. És elfelejtettem a :D jelet odatenni.

Puszi: Évi
 
 


Sziasztok!
Betegek vagyunk. :cry: :cry: :cry: Miron már péntek,szombat fájlalta a "nyelvét" (torkát) és lázas volt,tegnap már semmi baja nem volt,most éjjel meg Kíra lázasodott be,és fáj a torka.
Kigyalogoltam a Kelemenhez ugy hogy elötte kétszer hívtam a rendelőt,hogy érdeklödjek nincs e szabin,de nem vették fel a telefont vagy foglalt volt.Igyhát szakadó esőbe fogtam a két gyereket (Kíra lázas volt) és kigyalogoltam velük.
Hát persze,hogy szabin van 17-ig. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Jók voltak a megérzéseim reggel.Hát azt hittem gutaűtést kapok.Most mehetek este vissza a Cilihez.Ráadásul misére kéne mennünk este 6-ra ma van Gábor Anyukájának a miséje.Kész vagyok,és gondolom Cilinél kigyózó sorokat találunk.
Tegnap már olyannyíra jól volt Miron,hogy volt velünk vásárolni.Voltunk fotelokat venni ide a nappaliba,Mironnak komodot,meg egy pár polcot még íde-oda.Na megaztán akciósan vettünk előszobafalat a praktikerbe is. :lol: :lol: :lol: Nem is főztem,csak vacsorára sütöttem egy kis csirkét.Ugyhogy ma még főznőm is kell,pedig hétfön mindig maradékot eszünk.De már mindjárt kész az ebég rakott kellt csínáltam.
Voltunk szombaton moziba Kírával.A Mamma Miat néztük meg,nagyon jó,föleg a zene,de a történet is tetszett.
Évi!!
Nem azért irtam le hogy kedvedet szegjem egy esetleges harmadiktol,ez tényleg csak az én magán véleményem,senkit nem beszélnék le róla. :lol: :lol: :lol:
Hajni!
Leépités???!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Durva.Én ugy döntöttem mégse megyek a Tesco-ba ugyanis Gábor múlt héten reggeles volt 14-ig szólt a munkaídeje és este fél 7-kor tudott hazajönni.Mit csínálok ha én is pont délutános vagyok???Nem merem igy bevállalni.Valami reggeles kéne nekem aHONNAN 3-RA
hazaérek,na de hol van ilyen???Kész vagyok ettöl.
Megyek mert kész az ebéd és éhesek a gyerekek.
Vendég
 


Minden gyerekes anyuka olyan munkahelyet keres, ahol reggel 8-tól du. 2-ig kell dolgozni. Ilyen csak a mesében van. De ha találsz, szólj nekem is, aklkor én is oda megyek dolgozni.

Már olyan vagyok, mint egy bálna. Az első terhességnél nem nőtt ennyira a pocim. Most aztán bepótolja.
Danival elkezdtünk járni zenebölcsibe. Nagyon élvezi. Én egy kicsit drágának tartom. 45 perc 800 Ft-ért a Bioligetben. De muszáj társaságba vinnem, ne lepődjön majd meg annyira az ovban a sok gyerek láttán.
Az óvonéni úgy látszik megsértődött, hogy nem volt jó nekem az 1. felajánlott időpontja, mert azóta sem jelentkezett. Így nem volt még családlátogatás nálunk.

Évi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy így el vagyok tűnve. Szívesen jönnék többször, de a melóban mostanában nem sok szabadidőm marad, itthon meg mindig van mit csinálni. Most épp a lenti részt gletteljük, festjük délutánonként meg hétvégén. Az anyu lakása ilyen szempontból már készen van, az albérletet csináljuk most. Aztán jön még a laminált lap lerakása, konyha összeszerelés stb. Meg egy csomó rohangálni való bútorok után.

Nálunk minden rendben, anyu viszi Aisát hetente egyszer-kétszer az oviba délelőtt, hogy szokja a társaságot meg a környezetet. Már előre látom, hogy rendesen meg fogunk mi szenvedni ezzel a beszoktatással. Most is folyton rángatja magával az anyut, ha valamelyik játékhoz akar menni, az ovónénikkel nem hajlandó beszélgetni...Szóval tutira nehéz lesz.... :(

Andi!
Gábor is a bányász napon van? Téged is otthon hagytak a gyerekekkel??? :wink: Leépítés: nagyon gáz, remélem, hogy sem titeket, sem minket nem fog érinteni a dolog.... Szemét egy világot élünk.... :twisted: Nem semmi, milyen sokat kell túlóráznia a Gábornak, és gondolom nem is fizetik ki a túlóráit...
Most egyébként álláskeresésben vagy megint? Hogy bírod a cukrászdásokat??? :lol: :wink:
Meggyógyultatok már?

Évi!
Biztos mennek majd látogatni, de gondolom most lefoglalja őket a beszoktatás, az ovikezdés.
Engem pont ma hívtak, hogy hétfőn lesz az első szülői értekezlet, és szeretnék, ha azon már azok az anyukák is ott legyenek, akiknek a gyereke csak később kezd járni oviba. Kíváncsi vagyok, mit fognak majd mondani... Bár szerintem nagyjából már mindent tudunk. :)

Holnap Gergő már suliban lesz, mi meg megyünk csavarogni egyet anyuval meg Aisával. Kell egy csomó ruhát vennem Aisának, mert minden őszi cuccát kinőtte már, nincs mit ráadnom. :( Cipő is kéne stb.
Este meg megyünk Gergővel moziba, a Trópusi Vihart nézzük majd meg. Nagyon felemás véleményeket hallottam róla, ezért is vagyok rá igazán kíváncsi. A Mamma Mia-t mi is láttuk, a zene valóban nagyon jó volt, én jól szórakoztam rajta, Gergő kevésbé, mert ő annyira nem szereti az ilyen musical féleségeket, de a zene amúgy tetszett neki. Csukott szemmel hallgatta a moziban! :)
Jó lesz kikapcsolódni egy kicsit. :)
Vasárnap meg megyünk szülinapozni Tökre, Aisa kis barátnőjéhez. :)

Hát ennyi röviden, kéne vinnem fürdeni a kiscsajt, de valahogy nincs hozzá energiám. Ez mindig egy harc, mire be tudom tuszkolni a fürdőkádba... Pedig jó lenne már aludni menni, olyan fáradt vagyok mostanában... :cry: Nem tudom kipihenni magam rendesen... Fárasztó azért 8 órában dolgozni, aztán gyerekezni stb. Pedig még szerencsém is van, mert a főzés nagy részét azért anyu intézi mostanában nálunk, tehát ilyesmire nem kell nagy energiát fordítanom...Hiába, öregszem... :roll: :twisted: :shock: :D

Na, megyek! Szép hétvégét nektek!!!

Aisa és Hajni
 
 


Hello Lányok!!
De nagy a csönd itt. :lol: :lol: :lol:
Hajni!
Gergő mikor ment haza és hogy??? :lol: :lol: :lol: Gondolom mesélte a storykat Gáborrol.Hát az valami förtelem volt,ilyen részegen még én sem láttam,pedig már 15 éve eggyütt vagyunk.Alig mert ma bemenni dolgozni.Mondjuk nekem is égett volna a pofám ha hulla részegen a szinpadon lejtem a táncot a Détár Enikővel. :lol: :lol: :lol: Márcsak az a titok az egészbe,hogy a ruháit is elkezdte ledobálni,vagy az maradt. :oops: :oops: :oops: Komolyan mondom nekem ég a pofám ilyenkor ha belegondolok mit művelt.Kb fél 2 kor jött (mászott :lol: :lol: :lol: )haza,beesett az ajtón,feldöntötte a ruhaszáritót,na erre ébredtünk.Szegény Kíra jól megijedt,alig birtam őt visszaaltatni. :cry: :cry: :cry: Azt hiszem az évvégi bulira inkább kocsival megy akkor legalább nem iszik.Természetesen az ajándékot is ott hagyta,azt se tudja mi volt,de hát ez már megszokott,mert tavaly is másnap kapta meg.Állitólag eleinte sőrőzött addig semmi gond nem volt,de aztán jöttek a koktélok. :x :x :x Másnap neki kellett mindkét gyerekre vigyáznia,ugyanis én pénteken voltam egy állásinterjun,ezért nem tudtam menni dolgozni,és átraktam szombatra.Ugyhogy nem volt délig hempergés és rosszullét. :lol: :lol: :lol: Érdekes,hogy semmi másnaposság nem volt még tegnap se.
Már telefonált az elöbb mondta,hogy cukkolják őt,és,hogy majd elküldik nekem a fényképeket. :lol: :lol: :lol: Biztos cukkolják őt ezzel még napokig.Nem baj megérdemli.

Képzeljétek én meg megint megyek a kés alá.25-én műtenek itt a Margit kórházba. :evil: :evil: :evil: Kedden olyan szinten görcsöltem,hogy kénytelen voltam felhívni a Mihályit,ő persze mindjárt rámijesztett,hogy ez a miomám lehet,menjek azonnal ki.Másnap reggel mentem (délbe jutottam be) csínált ultrahangot és "szerencse" nem a miomám hanem a cisztáim vannak bevizesedve és nyomják a miomát ezért a görcs..Szóval erröl most lekell szívni a folyadékot.De ahogy előadta,hát ez rutinbeavatkozás!!!Hát köszönöm szépen,nekem a műtét az műtét.Altatni fognak,ez mondjuk jó,meg azért a Margit kh is jobb mint a Máv.Ma voltam vérvételen,szerdán megyek mégegy uh-ra hogy nem változik e a helyzett,aztán majd ott is csínál eggyett.
Az még kérdéses mibe fáj ez majd mind nekem,ugyanis Mihályi csak szerzödéssel bérli a műtöt. :cry: :cry: :cry: Szerdán majd rákérdezek.Lehet,hogy nem megyünk idén Apával Welneselni kettesbe???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Pedig tervezem a szülinapjára meglepni őt.Bár a szombati után meg se érdemli a részeg disznaja. :lol: :lol: :lol: :lol: Ja persze ő azzal védekezett,hogy egy évbe egyszer belefér ilyesmi. :twisted: :twisted: :twisted:

Kíra ís ment ma már suliba,múlt héten mandulagyulladása volt.Vért izzadtunk a sok tanulnivalóval itthon.Ráadásul a héten írnak mindenböl szintfelmérőt.Ugyhogy jó hetem lesz.
Miron is oviba,bár kissé taknyos kezd lenni,de még nem brutál,kezdtem neki az ambroxolt majd meglátjuk,ha durva lesz itthon hagyom.Mondjuk pénteken amugy is nevelés nélküli munkanap van. :evil: :evil: :evil: Jó,hogy egy hete kezdödött az ovi. :twisted: :twisted: :twisted:
Na jó lépek,kéne takaritanom,de valahogy ugy nincs kedvem semmihez.Olyan hideg van.
Vendég
 


Sziasztok!
Szeptembertől újra elindult a Süni zenebölcsi Solymáron. Szeretettel várlak Titeket gyerkőceitekkel együtt. Részleteket a www.sunizene.hu címen találtok.
Szép estét :) :)
Nóri
 
 


Sziasztok,

Andi, sajnálom a műtétet. Remélem, mihamarabb túl leszel rajta. A dolgok mostani állása szerint, nálam is műtét lesz a szülés, mert a méhlepény a méhszájon fekszik, és ilyenkor nem lehet természetes úton szülni. Bár hétfőn azt mondta a nőgyógyászom, hogy szerinte 1 hónap, és lemegy róla. Hát úgy legyen.
Ilyenkor, ha az orvos csak bérli a műtőt, akkor a bérleti díjat ráterheli a betegre. Tényleg érdeklődj, hogy mennyibe fog ez neked kerülni. Én, többek között, ezért sem választottam Mihályit, pedig ő a legjobb orvos, akivel valaha találkoztam. De sajnos nálunk nagyon számít, hogy mi mennyibe kerül.

Hajni, tényleg nehéz lehet munka után még gyerekezni is. Én egyelőre el sem tudom képzelni.
Én még 2 hétig dolgozom. Már előre sajnálom, de sajnos tovább tényleg nem megy. Mivel én szerződéssel vagyok a sulinál, a következő szerződés dec. végéig szólna, amit én már nem tudok vállalni. Ki tudja, mikor születik a gyerek.

Ja, zenebölcsit váltottunk. Visszatértünk a Műhely Galériába. Az jobban tetszik, és olcsóbb.

Írjatok,
Évi
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok pár sort... :)

Andi!
Gergő nem volt sokáig a buliban, 10-kor hazajött. Mivel ő kocsival ment, inni nem tudott, a kolleganői meg elkezdték nyaggatni, hogy táncoljon velük, neki meg színjózanon nem volt hozzá kedve... :lol: De azt mesélte, hogy Gábor már akkor egész jól volt, amikor ő még ott volt. :) Nem csodálom, hogy cukkolják a kollegák, ha ilyen jól szerepelt. :wink: :lol: :lol:
Sajnálom a műtétet, biztos minden rendben lesz. Margit kórház nagyon jó, gondolom a felújítás után még jobb, mint volt. Már amennyire egy kórház jó lehet.. :? :roll:

Évi!
Nekem is tovább mint a terhesség feléig a méhszájra nyúlt a lepény, de szépen lassan feljebb húzódott, ahogyan nőtt a pocak és a baba. Én már nagyon kész voltam csak a gondolattól is akkor, hogy császár lesz belőle, de megnyugtattak, hogy a terhességek végére általában "elmegy" a méhszájtól a lepény. Úgyhogy emiatt tényleg ne aggódj, még akár az utolsó hetekben is van remény, hogy nem marad ott. Mondjuk nem tudom, te amúgy mennyire viszolyogsz a császármetszés gondolatától.

Hétfőn voltam szülőin, persze jól elfelejtettem, és negyed órás késéssel értem csak oda. Aranyosak voltak mindannyian, és mondták, hogy a gyerekek akik most elkezdték a csoportban az ovit, elég könnyen viselték az első hetet. :) Remélem, Aisánál sem lesz gond, bár ezt azért kétlem... :roll: Még két hónap, aztán kezdődik neki is a nagybetűs élet. :cry:

Mennem kell, igyekszem többet jönni.

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!

Andi, hogy sikerült a műtéted? Remélem, jobban vagy.

Hajni, már tényleg nem sok van hátra nektek az oviig. Én nagyon szeretek Danival itthon lenni, a legnagyobb bajom az lesz, hogy hogyan engedjem ki őt a kezeim közül Már előre parázok tőle. Neked ez egyszerűbb lehet, mivel Te a hétköznapokat távol töltöd Aisától.

Annyi új hírem van, hogy kiderült, lányunk lesz. Kezdhetjük újra a ruhavásárlást. Hiába tettem félre Dani cuccait. Remélem, azért pár dolgot tudok hasznosítani.
A genetikai vizsgálat eredménye is jó lett. Most jön majd a terheléses cukor, és mivel több a magzatvíz a TORCH vizsgálat. Danival is ez volt.

Írjatok mielőbb:
Évi
 
 


Sziasztok!!!
Hát alig van élet itt mostanság.Én ma teljesen szabadnapos vagyok,csak összeszedni megyek a gyerekeket.Jó ez a hétfő,ilyenkor haladok legtöbbet a házimunkával,mindjárt megyek is vasalni. :lol: :lol: :lol:
Műttét:
Hát túl vagyok rajta csütörtökön csínálta Mihályi a Margitba.Szerdán voltam nála még uh-n,akkor beszélgettük mondta,hogy majd ott még megvizsgál az oszt.vez.főorvos ís,akkor felötlőtt bennem,hogy uristen Pálfy doktorúr.Mondom Mihályinak csak ne ő legyen ott.Rossz emlékeim vannak róla még Kíra születése óta.Reggel 7-re mentem,többen voltunk ilyen kiműtétesek,sorra mindenkit felvettek,én voltam az utolsó mondván még megvizsgálnak kell e méhszájat tágitani,mert ugye én két császáros voltam ilyenkor szoktak lamináriát feltenni,de ugye voltam már ilyen mütéten eddig nem kellett.Hát mit add isten egyszercsak megjelenik Pálfy doktor,amugy rajta kivül volt még ott van 30 orvos aki megnézhetett volna,de én persze pont őt fogtam ki.A részleteket nem írom le csak annyit,hogy kb 5 perces volt a vizsgálat de azt hittem ott halok bele,mert persze ő feltette a lamináriát.Szegény Mihályi ott sajnálkozott nekem.Ja hab volt a tortán mikor tolókocsival vittek fel az 5-dik emeletre.
Na erröl ennyit egyébként minden ok volt,szerdán este megyek Mihályihoz.
Évi!!!
Gratula a kislányhoz,gondolom őrültök neki.Neve is van már???Igen kemény dolog az ovikezdés,föleg azért mert sírnak a gyerekek,és az még rátesz egy lapáttal a szülők lelkiismeretfurdalására.De én mindenkinek csak azt tudom mondani,hogy azt a pár hetet az elején ki kell birni,mert utána tök jó,amikor látod,hogy örömmel megy reggelente,hazajőn és mesél ezerrel,sok-sok barátja lesz,szülinapi bulikra járkál.Mi már teljesen megszoktuk az ovit,imád menni,és az a bevált szokása,hogy amikor fürdeni megyek akkor hozza a kis sámliját odaül a kád mellé és meséli mi volt aznap az oviba.Olyan édes.

A sulit viszont nem kezdtük akadálymentesen Kírával.
Kíra több mint 2 hetet nem volt iskolába.Elkapott egy mandulagyuszit,szedtünk antibiotikumot,aztán hétfön már mehetett minden ok volt ez volt hétfötöl-hétfőig,aztán ment két napot múlt hét szerdán hívtak a suliból menjek érte mert lázas. Azt elmondom még,hogy kedden este parázott nekem,hogy ő fog olvasásból felelni és hogy ő nem tudja amit kell pedig egész délután azt tanulta.Na amikor érkezett ez a bizonyos telefon a suliból,ránéztem az órára,láttam hogy éppen tesi óra van és utána jőn az olvasás.Rögtön felment a pumpám,hogy ez tuti az olvasás óra miatt van,mármint az állbetegség.
Felmentem ott űlt a folyósón,kérdezem a portásbácsitól,hogy mennyí a láza erre-Nem tudom nincs lázmérő a suliba.Na akkor már azt hittem robbanok,ugyanis sápadt volt ugyan Kíra de nem volt lázas.Bementem a tornaterembe beszélni a ofővel,mondom neki ezt a felelésdolgot,erre "kedvesen" azt felelte,hogy na jó legközelebb nem hagyom hogy igy átvágjon.Mondom neki,hogy nem biztos lehet,hogy tényleg beteg lesz,de azért szólok hogy izgul nagyon a szóbeli felelésektöl.
Hát semmi biztatás,semmi kedvesség,még rárakott egy lapáttal,hogy ő is fog szóban feleltetni matekból és környezetböl jővő héttöl ugyhogy szedje össze magát a gyerek.Egyébként hazajöttünk és estére tényleg lázas lett,tehát nem izgulás volt benne.Megint egy hét otthon.
Hozzáteszem,hogy másodikig ugye nincs szóba felelés max versböl volt,de azt is kettesével mondták el.Szülőin mondta,hogy majd első hónapokba ugy feleltett,hogy önként lehet jelentkezni aki akar felelni..Na ez tartott egy hétig,második héttöl,már a kedvenc feleltetési módszert alkalmazza felcsapja a naplót és ahol kinyilik. Ezt én is kimondottn imádtam anno.Ráadásul tartalom felelés van,nem könnyű olvasmányokból,és hát Kírának valamiért nem megy amugy se a magyar.Az a baj,hogy olyan történetek ezek aminek se eleje se vége,igen nehezen értelmezhető,még nekem is.És egyszerüen nem tudja saját szavaival elmondani a tartalmat 5 mondatban.Ja és akkor még a hab a tortán a következő tanári kérdés.Milyen következtetéseket vonsz le a történetböl?? Na ilyenektöl én is falra mászok,egyszerüen nem tudok neki segiteni,mert én is hülye voltam ilyenekhez.Ugyhogy szegénykém most kosárlabda helyett magyartanárhoz jár külön órákra.A nyelvtan se egyszerű,teljesen máshogy tanulnak mint mi anno,nem merek neki segiteni.
Még szerencse,hogy matekból nagyon jó Kíra mert ott is durva ugrás volt.Ugye ugy fejeztük be a másodikat,hogy szórzótábla 1*1-töl 10*10-ig.
Na most ugye uj matektanár,hát irjunk egy színtfelmérőt lássuk melyik gyerek mit tud. Ez volt második héten.Ilyen feladat: 37+63:9= vagy 56/7+49= Melyik szám kétszerese az 56??Ugye ők odáig tanulták,hogy 2*10 a 2*28-at nem tanulták.Kétjegyűt kétjegyűvel egyáltalán nem tanultunk,se kivonni,se összeadni,se szorozni,osztani.
Hát ez durva volt.Kírának 5-ős lett a dogája,meg még rajta kivül 4 embernek viszont lett 12 db 1-es.Símán bevágta a naplóba.Javítási lehetöség nincs ez szintfelmérő volt.Négyes is csak 3-4 db lett a többi 2-es 3-as.Én nem is tudom,Kíra hogyan csínálta meg,de büszke vagyok rá,egyszerüen a kisujjába van.
A német is kezd durvulni,jőn a nyelvtan.
Ennyit a suliról,készüljetek csajok,nem egyszerű.Addig jó amig az oviba vannak.
Azt hiszem eldugulok,mert megint litániát írtam.

Hajni!!!Élsz még????Pontosan mikor is kezditek az ovit???Épitkezés kész van???
Vendég
 


Sziasztok,

Andi, örülök, hogy túlvagy a műtéten, és minden rendben. Miért nem voltál Pálfyval megelégedve? Unokatesóm 3 gyereket szült nála, azt mondta, hogy rendes.

Hanyadikos is Kira?

A lányunk valószínűleg Orsolya lesz. Dani ez lett volna, ha lány. Megmaradunk ennél.
Olyan furcsa lesz egy lány, fiú után. De gondolom, meg lehet szokni.

Évi
 
 


Andi, elfelejtettem megkérdezni: végül kellett a műtő bérlése miatt fizetned?
 
 


Évi!
Azért vagyok rossz véleménnyel Pálfiról,mert Kírát én a Margitba szűltem anno 9 éve,nem nála de ő "szedte "ki a varratomat császár után, aztán szépen szétnyílt a vágásom,meg sztem elég mogorva,és modortalan.Föleg ha mihályihoz viszonyitok.
Most is brutál bunkó volt.
Kíra harmadikos.
A műtőért nem kellett fizetnem.Csak amennyít én adtam Mihályinak annyíba került.Persze megint nem akart semmit elfogadni.:):)Egyébként tegnap voltam nála,minden ok,egy kis görcsöt és vérzést leszámitva.Jővő héten kell felhívnom,hogy vagyok,aztán majd kb egy hónap múlva ujra randizunk.
Orsolya nagyon szép név,nekem tetszik.Biztos furcsa lesz egy csajszi,de őket jobban lehet őltöztetni,csinositgatni stb...Na meg arról ne is beszéljünk hogy Apáknak is kell valaki aki istenití őket.Nálunk Kíra nagyon Apás,Miron viszont "csak" engem szeret!!:):):)És állandoan bujik.:):):)Kíra nem volt ilyen.
Megyek Vukot olvasni Kírával.
Szép napot.
Vendég
 


Hello lányok!!
Mi ez a nagy eltünés???Na jó ma tényleg szuper ídő van,de elötte nem volt valami csavargós ídő.:):):)
Voltam tegnap egy állásinterjun az Extreme Digital kft-nél.Itt van a 3.-dik kerületben.Minden super a munkaídőt leszámitva.Reggel fél 9-este 17-ig.Hát ezt is buktam.Már olyan elegem van ennyít szaladgálni,dehát ugye telefonon hiába kérdezek rá,nem adnak semmiféle felvilágosítást,csak a személyes ínterjun.Pedig elötte direkt megnéztem a honlapjukat,és reggel 8-tól este 19-ig vannak,azt hittem maj két müszakba kell mennem.Tévedtem.:(:(:(
Nálunk minden ok,egy kis torokfájást leszámitva.Mironnak 3 napja esténként (éjszaka) fáj a torka.Nem viszem dokihoz,mert nem lázas és napközbe semmi baja.Lehet,hogy a fűtéstöl kaparja neki,nem tudom,ha nem javul holnap lehet,hogy kiviszem.
Kírával tanulunk ezerrel,bár a Vuk dolgozat eredménye miatt,néha ugy érzem felesleges.2-es lett neki.Olyan kérdések voltak,hogy hívják a vadászt?Hát ő símabőrű helyett simaarcut írt.Aztán mi a rókák lakhelyének a neve.Rókavár helyett rókalyukat írt.
Szóval annyíra részletes dolgokat kérdezz,hogy lehet,hogy én se tudnám.Most minden héten írnak egy dogát a Vukból,10 héten keresztül,ugyanis 10 részre osztotta nekik a könyvet.Tegnap is írt,és kapásból 2 feladatott megint elrontott.
Tojom le,már nem érdekel,egyszerüen nem megy a magyar és kész.A lényeg a matek ,német a többiböl meg ne bukjon meg!:):):)
Megyek,mert teregetnem kéne,és palacsintát ígértem mára.:):)
Azért néha beköszönhetnétek!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én itt vagyok. Csak ez az állandó orvoshozjárás kikészít....
Most éppen a terheléses cukrot kellett megcsináltatnom, amelynek eredményéről természetesen tájékoztatnom kell a nőgyógyászt és a háziorvost is. Plusz 2 alkalom az orvosnál.
Aztán a 28. héten megint genetikai uh.
Hát lányok... Én már szülni szeretnék. Eléggé lelassultam. Azért Danit még viszem a zenebölcsibe.

Andi, a magyar fontos. Viszi tovább a jegyeit, mikor továbbtanul. Ez azért elég hihetetlen, hogy a matek és német megy neki, és a magyar nem. Akinek a matek és az idegen nyelv megy, annak a magyar is szokott. Na mindegy, vannak kivételek.

Visszamentél Miháyihoz? Mit mondott?

Tegnap elvittük Danit egy angol foglalkozásra. Sajnos összetették 5 évesekkel. De nem csak ez volt a fő baj, hanem még nem érdekli. Majd ha ovis lesz, onnantól talán jobban érdeklődik.

Évi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ennyire el vagyok tűnve, de mostanában egyszerűen nem tudom rendesen beosztani az időmet. :(

Andi!
Örülök, hogy a műtéted azért rendben sikerült, és hogy már jól vagy azóta. :)
Kérdésedre válaszolva: anyumnál most már elég jól állunk a melóval. Ki van festve mind a két lakás, anyunál már szereljük össze a bútorokat, takarítunk. Az albérletben még egy parkettacsiszolás és egy laminált padló lerakás van hátra a bútorozás előtt. A beltéri ajtókat még csak most rendeljük meg, így az még legalább 6 hét mire meglesz. De addig azért anyum le tud már költözni majd. Már nagyon várja szegény, elég volt neki itt... ;)
Sajnálom, hogy nem találsz magadnak munkát, ami időben és pénzben is megfelelne. Nem könnyű, az biztos. :(

Évi!
Hát igen, nem lehet könnyű egy örökmozgó nagyfiú mellett pocakosnak lenni. :) Főleg ebben a béna rendszerben, hogy mindennel vagy öt helyre kell szaladgálni.

Aisával minden rendben van, bár most ő is betegeskedett egy kicsit. Semmi komoly, csak orrfolyás, és köhögés. Egy napot picit lázas volt, de én sem vittem dokihoz.
Nov. 10-én tölti a 3-át, utána kezdjük az ovit. Egyre közeledik az idő :( Aranyos a kiscsaj nagyon, de mostanában sokszor kiakaszt. Én is türelmetlenebb vagyok, mert fáradt vagyok, sokat dolgozok bent is, meg itton is. De most már lassacskán csak vége lesz ennek az időszaknak is.
Mi novemberben költözünk el a céggel Biatorbágyra. Pedig mostanában egész jól lehetett már autózni a 10-esen reggel is. Amióta átadták a megyeri-hidat, kb. 10 perccel lecsökkent az út befelé. Így meg autózhatok majd a Trend2-be napi 2x40 percet. :(

Jó hétvégét lányok, igyekszem többször jönni majd.

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok,

Hajni, miért költöztök el? Biatorbágyra? És vállalod? Nagyon messze van. Az egyik előnye a cégnek az volt, hogy közel van, nem? És most tessék.

Andi, az álláskeresés tényleg nagyon nehéz. Főleg olyan igényekkel, hogy 8-2-ig szeretnél dolgozni. Mikor baby sitter-t kerestem, volt olyan jelentkező is, akinek 10 és 12 éves gyerekei voltak, és pénzt utoljára a kisebb gyerek 3 éves korában kapott. Azóta sem dolgozott semmit, mert nem talált olyat, ami neki megfelelő.

Évi
 
 


Sziasztok!!
Hajni!!
Üdv ujra itt.:):)Akkor már mindjárt készen vagytok.Az tuti.Akkor hamarosan megtiszteltek végre minket a látogatásotokkal??A fiúk megbeszélték.:)
Biatorbágy??? :shock: :shock: :shock: Hú az tényleg nem itt van a szomszédba,de talán mivel ellenkező irányba kell elindulnod,ugyanannyi kb időbe mintha az Auchannál áll a sor vége.:):)Gondolom megéri velük menni.Te a gyes után járó szabidat már kivetted,vagy arra tartogattad,hogy beszoktasd Aisát az oviba???Mert akkor nem sokára otthon leszel ugy másfél hónapot.:):)

Évi!
Rosszul értelmezed,nem 8-2-ig szeretnék dolgozni,de egyszerüen a 8-tól 4-ig vagy a 9-töl 5-ig müszakot nem tudnám vállalni,Pesten ugyanis nekem senkim sincs aki elhozza délután Miront az oviból,meg aki tanuljon Kírával.Tök egyedül meg sztem felelötlenség egy 9 éves gyereket mindennap egyedül otthon hagyni,na meg a tanulással is ugy vagyunk,hogy inkább most leűlök vele és tanulunk,és legyen jó tanuló,mint majd 5 év múlva csak egy suttyó suliba fogják felvenni,amivel semmire se megy.
Ja és az ismerösödre térve én kb Miron másfél éves kora óta dolgozom és keresek havi 100-120 ezer ft-ot,tehát nekem nem büdős a munka,de tudom sokan vannak igy.Én nem ilyen vagyok.
Nekem ez igy egyenlöre megfelel,csak azért keresek munkahelyet,mert nem szeretem ezt csínálni,és hátha találok olyat amihez még kedvem is lenne.Meghát ha nem lesz segélyem,nem lesz bejelentett helyem,még dokihoz se mehetek.De ma voltam Budaörsön még január közepéig jó vagyok,utána pedig lehet,hogy fizetnek nekem egy sulit.3 szakot kellett megjelölnöm,és januártól indulnak a képzések.
Hát majd meglátjuk.
Évi!Egyébként te tanárként azért vagy elönyben,mert te oszthatod be a munkaídödet ugy ahogy akarod.Itt lennt a suliba ís esténként kellett menned nem???Na akkor most gondolj bele ha neked ajánlanának egy reggel 9-töl este 5-ig állást eltudnád fogadni???Vagy inkább ugy kérdezem hogy elfogadnád???Reggel 7-kor elkell menjél itthonról és este 7-re érnél haza.De ugy hogy férjed se tud a gyerekért menni mert este 6-ig ő is dolgozik.Na meg fokozzuk azzal,hogy sulis gyereked is lenne.Akinél azt se tudnád mit tanulnak éppen???
Szóval lehet,hogy az az ismerösöd ís ilyenek miatt nem ment dolgozni.Mondjuk ugy ahogy én is dolgozom délelöttönként az bármelyik ovi,és suli mellett kivitelezhető.

Sancsi!!!
Képzeld ma kivel ismertünk egymásra!!A növéreddel,akivel ráadásul évfolyamtársak is voltunk.:):):)Jelentkezz,hogy kivessézzük a dolgot!!
Vendég
 


Andi, már kezdek belelátni, hogy milyen nehéz is ez a gyerekfelügyelet probléma. Én abban reménykedem, hogy anyukám előbb-utóbb itthon marad, legalább 5 év múlva, mikor Dani suliba megy, és akkor megoldott lesz a dolog.

Balázs egyébként 1/2 4-ig dolgozik. Valószínűleg ő fogja az oviból hazahozni Danit. De ez is csak 1 év múlva lesz, mert Danit nem adjuk addig az oviba, azért hogy a picire majd mindenféle bacit hozzon haza.

Én is teljesen egyedül vagyok itthon. Nekem sincs senki, aki néha-néha vigyázzon a gyerekre. Mások 2-3 diplomát szereznek a GYES alatt, én még egy tanfolyamra se tudok elmenni, pedig már megint bevezették, hogy GYES alatt lehet ingyen a felsőoktatásban tanulni.

Évi
Tényleg este dolgoztam a nyelviskolában. Máskor nem is tudtam volna.
 
 


Sziasztok!

Évi!
Azért költözik el a cég Biatorbágyra, mert ott sokkal nagyobb a mozgás nagyker terén, maga a hely is sokkal kultúráltabb lesz. Meg azt az épületet ahol most vagyunk, kb. 1 - másfél év múlva amúgy is le fogják bontani, így előbb-utóbb úgyis el kellett volna költözni innen. Igazából kilóméterben kétszer 7 km-el több, de ahogy Andi is írja, időben majdnem ugyanott leszek, mint így, hogy ácsorgok a 10-esen. Reggel kb. 45 perc kell, hogy beérjek, na ezt az időt most legalább autókázással fogom tölteni, nem dugóban ácsorgással. Hazafelé picit több lesz, mint most, de azért nem vészes. Külföldön naponta többször ennyit autóznak, hogy munkába menjenek az emberek, csak ki fogom bírni valahogy. Kapok havi 10 ezret üzemanyagra, abból megvan a plusz bejárás.

Andi!
Már alig várom, hogy mehessünk hozzátok! :lol: :lol: De tényleg, kíváncsi vagyok rátok nagyon, az új lakásotokra is, meg minden. :) Meg aztán ránk fér egy kis csavargás is. :)
Gyes utáni szabi: én ugye még a másik helyemen vagyok papírilag, így ott kiveszem a szabimat nov. 10-e után, és ha az lejár, felmondok, és leszek bejelentve a mostani helyemre. Szóval nem leszek otthon sajna másfél hónapot, pedig nagyon bírnám. :) Aisát meg még mindig nem tudom, ki fogja beszoktatni az oviba, én vagy anyum. Én úgy gondolom, hogy anyutól talán kicsit könnyebben válna majd el, mint tőlem, úgy könnyebb lenne. Anyu szerintem viszont annyira nem szeretné ezt a nemes feladatot elvállalni, szerintem ő jobban sírna mindig, mint Aisa. :wink: :roll: :lol: Max. egy hetet leszek akkor itthon, de a szülinapján biztos szabin leszek. Csinálok neki egy jó napot majd. :)

Most mennem kell, mert már hívnak a fürdőkádból! :lol: :lol: :lol:

MÉg egy gyors kérdés: mit csináljak Aisával, hogy aludjon éjszaka? Mert nem hajlandó nélkülem aludni. :twisted: Este elaltatom, kb. fél 11 körül jövök ki tőle, és éjfél - 1 óra körül már jön át értem. Visszamegyek vele, elalszik (én is), aztán valamikor visszamegyek a helyemre, és fél óra múlva jön utánam.... :roll: :twisted: Ez nagyon fárasztó, nem bírom már sokáig, de egyszerűen nem tudom, mit csináljak , hogy aludjon. Mondjuk sejtem, hogy miért van ez: kevés időt vagyok vele mostanában az építkezés miatt és ezt az elvesztett időt akkor akarja bepótolni.

Na, megyek tényleg.

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!!
Hajni!!
Akkor talán kitalálhatnánk egy ídőpontot kinek mikor jó a tali.Nekünk most 3 hétvége foglalt,.Jővő hétvégén lesz Kíra és Gábor szülinapja,utána pedig hallotaknapja van,gondolom akkor ti is temetőjáratba vagytok.Aztán én megyek az oszt.társaimmal vacsizni,ez van 8-án.De utána mi egész évben ráérünk,nem megyünk sehova.Szóval akár november 15-én jőhetnétek is.:):)
Persze ha a fiúknak nem jőn közbe a századik leltár idén.:):):)Bár az délelött van,ugyhogy az nem zavar be minket.
Ugye nem kell 6 fogásos vacsival készülnöm?? :wink: :wink: :lol: :lol:
Mit szólnátok egy kis raklettezéshez??(ezt tuti nem jól irtam le :oops: :oops: )Annak nincsenek előkészületei,és nem fogom halálra izgulni magam,hogy elsózok vagy odaégetek valamit. :lol: :lol: :lol:
Beszéljétek meg Gergővel,aztán még visszatérünk a témára.

Alvás: :( :( :( Hát sajna ilyen nekünk is volt Mironnal,sőt még most is jőn,de már ugy hogy elalszik a mi ágyunkba este fél10 körül,elvisszük a helyére,aztán reggel megint ott van.Hogy mikor jőn azt nem tudom,valamikor hajnalba 4 óra felé,de nem kellt fel senkit,csak odakuporog KŐZÉNK!!! :lol: :lol: :lol: aztán alszik tovább.De ennél sokkal durvább volt régen,kb ugy mint most nálatok,és nem biztos,hogy a hiányod miatt,mert én pl tuti nem hiányoztam Mironnak,mert itthon voltam vele elég sokat.De ez az idő múlásával csak egyre jobb lesz.Csak ne kiabálj vele emiatt,legyél türelmes,mert akkor márcsak dáfti csinálja majd.
Mi már ott tartunk,hogy van olyan,hogy nem is jőn egyáltalán,sőt a szobájába ís néha elalszik egyedül.De olyan is van,hogy Kírához kuporog oda.Gondolom felméri hajnalba a terepet,és ha nem fér el köztünk akkor megy Kírához. :lol: :lol: :lol:
Most azt mondom,hogy ennél nagyobb gondotok ne legyen soha!!! :lol: :lol: :lol:
Én már Kíra miatt vagyok totál padlón mostanába.Hétfön irtak matekdogát,üti vágja a matekot,Gáborral azért vasárnap még átvettek mindent.Hétfön hazajőn,közli,hogy nagyon könnyű volt,mindent tudott.Erre tegnap egy 4-essel állít haza. :twisted: :twisted: :twisted: Ami persze mind csak figyelmetlenség pl,lehagyott egy nullát meg ilyenek.Hát robbantam.Akkor ez a Vuk,az elöző dogája 2-es lett,ez meg 3-as.De ugy,hogy ő elolvassa a 15 oldalt hangosan,utána én felolvasom neki hangosan,aztán ő még kétszer magába.Utána átbeszéljük,ki kicsoda,mi történt.Én nem is tudom,hogy mi lenne ha ezt nem csínálnánk.Katasztrofa.
Ma környezet témazárót írnak,már azzal szenvedtünk vasárnap óta.Vízparty fák,nővények,gyékény,nád,hinárok.Szóval már otthon vagyok a témába rendesen,de őt nem érdekli,hülyeség az egész ezért már tegnap keverte a szezont a fazonnal.Jó mondjuk vannak benne olyan nevek pl,sulyom,felfutó sövényszulák,zergeboglár,süllőhinár stb..amikröl még életemben nem hallotam én se,vagy csak engem se nagyon érdekelt akkoriba. :lol: :lol: :lol: Szóval készüljetek csajok.

Képzeljétek én meg olyan büszke vagyok Mironra.Tegnap este közölte velem,hogy "anya möchte zahnpaste",vasárnap ebédnél "guten apetit" ha szomjas "anya trinken" számol tízig németül,meg valami német éneket is tud (még nem fejtettem meg melyik az
:lol: :lol: :lol: )Reggel ha bemegy németül köszön ha eljön akkor is. Annyíra ügyes,és nagyon tetszik neki.Tegnap már Kírával a színeket tanulta németül.A Kíra sehol se volt még ilyen ídősen németböl.Azt hiszem nagyon jó (ovit) ovónőt fogtunk ki. :lol: :lol:

Évi!
Jól döntöttetek,hogy Danit nem külditek oviba.Nem marad le semmiröl,és sztem megviselte volna ha tesó jön,ő meg megy.Megaztán neked is könnyebb lesz igy,mert ugye oviba hozni vinni,időre kell,és mi van ha éppen alszik majd a pici.Szóval sztem jobb lesz igy.
Na jó én lépek,mert vasalnom kell.
Vendég
 


Hahó!

Andi!
Tali: Így előreláthatólag jó nekünk is a 15-ei hétvége. Addigra talán már tényleg befejezzük az építkezést, és rendeződnek a soraink. :) Miattunk nem kell felhajtást csinálni, nekünk egy délutáni kávé is bőven elég. De a raklettezés jól hangzik, még sosem csináltunk olyat. :) Szólok Gergőnek is, beszéljék meg ők is. :)
Alvás: nem kiabálok emiatt Aisával, mert tudom, hogy nem direkt csinálja. Csak már elég kimerítő így munkába járni, hogy éjjel minimum 3x fel kell kelnem. Gondolom emiatt is vagyok dekoncentrált és feledékeny mostanában, egyszerűen nem tudom kipihenni magam rendesen. Azért vagyok egyébként biztos abban, hogy azért ébred éjjel, mert keveset vagyunk együtt, mert kb. attól kezdve csinálja ezt, amióta lent dolgozunk délutánonként. Délután alig látom, mert lent voltak anyuval ugyan egy darabig, de aztán felmentek, és utána már csak fürödtünk és lefeküdtünk aludni. Remélem, hogy ha készen leszünk, és visszaáll minden a régi kerékvágásba, akkor megint jól fog aludni éjjel. Bár addigra meg már oviba kell mennie, az is meg fogja rázni, és lehet hogy még vissza fogom sírni ezeket az időket. :roll: :shock:
Elhiszem, hogy nektek sem könnyű az iskolában, azok sem kis problémák. Főleg az a bosszantó, amikor tényleg csak figyelmetlenség miatt rontja el a dolgozatokat. De hát gyerekek, szerintem túlságosan le vannak terhelve, nem csoda, hogy hibáznak. A hazahozott 4-es miatt meg ne bosszankodj, nagyon jó jegy az is, nem kell mindig mindenből 5-öst hazahozni. :wink: :wink:

Nagyon ügyes Miron, hogy így "nyomja" a németet már. :) Remélem, Aisára is ragad majd valami az oviban. :)

Andi, ti hol vettetek ovis zsákot? Vagy varrtátok neki? Lassan el kéne kezdenem beszerezni az ovis cuccokat a leányzónak....

Aisa és Hajni
 
 


Hajni!
Mi nem vettünk ovis zsákot,mert sogornőmtöl kaptunk vagy 4 darabot.De itt nálunk az oviba nem kellett,legalábbis nem kértek ilyet.Mondjuk én bevittem neki,abba van a váltóruhája,de itt nem dívat.Anno Kírának kellett Szentivánon. :lol: :lol: :lol:
Egyébként én ha jól láttam akkor az Auchanba is volt amikor sulikezdési akció volt szeptemberbe.A mienké az házilag gyártott sztem még mikor Erik kezdte az ovit 11 évvel ezelött :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: akkor varta a Dédi.
Akkor maradjunk a 15-be egyenlöre(ird be a naptárba) ha valahol valami közbe jön akkor tologatunk rajta.És akkor raklettezünk!! :lol: :lol: :lol:
Kíváncsi vagyok Aisa,hogy víseli majd az ovikezdést.Biztos nem lesz egyszerű a kezdett,de majd belerázodik.Néztem az iwiw-en a képeidet,nagyon nagy csaj már,abba a farmercuccba nagyon édes. :lol: :lol: :lol:
Holnap én is megyek dolgozni! :cry: :cry: :cry: Pedig nem kéne,nem is számitottam rá,de a hétvégés csajnak is munka van a főállásába ezért nem tud menni.Kellhetek korán. :twisted: :twisted: :twisted:
Most mennem kell,mert vendégeink lesznek.Most jelentkezett be a sogornőm.
Szép hétvégét nektek!!
Vendég
 


Hello!

Akkor az oviszsákot azt hiszem megvarratom az anyósommal neki. Csak anyagot kéne még vadásznom, meg felragasztható jeleket. :)
Majd meglátjuk, hogy viseli az ovikezdést. :shock: Még 3 hete van, aztán ő is belekezd a nagybetűs életbe... :cry: Igazából egyelőre az a cél, hogy ebédig maradjon ott, aludnia nem kéne még egy jó darabig, majd csak ha már ő is szeretne. :?
Én nem dolgoztam szombaton szerencsére, egy nap szabit vett ki mindenki, és meglesz a héten a négy napunk is. :) Jót fog tenni egy kis pihenés. Bár még úgyis az utolsó simításokat fogjuk csinálni a lakásokon, de legalább bejönni nem kell dolgozni. :lol: :lol:
Szép napot mindenkinek! :lol:

Aisa és Hajni
 
 


Hajni!!!
Küldtem pü-t!!!!
Vendég
 


Hello!

Hol vagytok csajok???
Hogy telt a hosszú hétvégétek?
Mi még dolgoztunk lent anyumnál elég sokat. De ő már szerdán le tudott költözni, úgyhogy visszaállt minden a régi kerékvágásba! :lol: :lol: Az albérlettel lesz még kis munka, aztán már lehet is meghirdetni. :)
Amúgy semmi különöset nem csináltunk, egyik nap voltunk csavarogni meg vásárolni kicsit a Westendben.
Holnap meg már menni kell megint... :cry: :cry: Egyáltalán nem hiányzott a munka... most bírnám még itthon egy ideig. :oops: :? :roll:
Tessék jelentkezni!!!! :wink:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!

Nekünk is jól telt a hosszú hétvége. Mi sem csináltunk semmi különöset. Kertészkedtünk egy kicsit, sétáltunk.

Andi, nem tudod, hogy Kelemen doktornő szívesen jön házhoz, ha hívjuk? És ha igen, mennyiért? Válaszolhatsz priviben is.

Csak azért kérdezem, mert múlt hét elejére Daninak kiütéses lett a hasa. Elvittem a rendelőbe, ahol 2!!!! órát kellett várni. Ezalatt persze összeszedett egy légúti fertőzést is, amit kúrálhattunk ki. Egyébként egy ártalmatlan vírus fertőzés miatt volt pöttyös, ami magától is elmúlt volna. Inkább magamat nyugtattam meg, hogy elvittem az orvoshoz. De megfogadtam, ha lehet, a jövőben, ha ilyen előfordul, inkább más megoldást keresek.

Évi
 
 


Sziasztok!
Évi pű ment!!!!
Megvagyunk mi is,nálunk is hamar elment a hosszú hétvége.Most viszont élvezzük otthon az őszi szünetet.Mármint Kíra,még egész héten otthon van.Miront vittem oviba,de csak ebédig,mert sokan otthon tartják ilyenkor a kicsiket ís,és összevont csoportok vannak.Azt nem szeretem ha ídegen csoportba alszik,tők idegen ovónénivel.
Kíra szülinapját pénteken tartottuk,csak a család volt,de igy ís voltunk 13-an.Nagy fözöcskézést ilyenkor nem csínálunk,tatár beafsteak volt,padlizsánkrém,és sok-sok süti,na meg a torta.
Apa szabin volt múlt héten,még volt pár dolga a házon,azt csínálta,de mivel nem volt kedve csínálni,ezért nem is haladt szinte semmit,mondhatnám,hogy a munka oroszlánrésze még hátra van.Festés burkolás.Felrakta a mennyezetre a lambériát befalazta az ablakot,eltüntette a csőveket,azt ennyi,ma meg majd meghallt,hogy dolgoznia kell menni. Én ma nem voltam,de holnap már én is megyek.
Voltunk Kírával szombaton moziba megnéztük a HSM3-at,nagyon tetszett neki.Aztán elmentünk még kettesbe shoppingolni is,több ,mint 30000-ret kapott a szülinapjáNevra,hát azt ugye gyorsan el kellett költeni. De szerencsére semmi hülyeséget nem vett,nagy részt ruhákat,cipőt meg egy társast (labirintus).Holnap még megyünk egy táskát venni neki,mert már régota vágyik egy HSM-es válltáskára,de sehol nem kaptunk,igyhát meg kellett rendelni,holnapra ígérték.Mi vettünk neki egy nagy tükröt a szobájába(állandoan itt táncolt a nappaliba) ,meg egy HSM pulovert.
Na jó,becsatolom még a képeket,azt megyek Mironnal lepihenni,mert ugy hallom még m,indig nem alszik.
Sokkal jobb időt kivánok mindenkinek,nem tudom én ma extrán fázom.Lehet,hogy beteg leszek??? :shock: :shock: :shock:
Hajni!
Elküldjem a fésülködő asztalt Gáborral???Tudod utba van!!!Butor???Remélem a 15-e még jó nektek!!!
Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Andi!

Utólag is boldog születésnapot Kírának! :)

Itt válaszolok az emiledre, mert otthonról nem nagyon van rá lehetőségem. Tegnap is mire elolvastam, már jött Aisa, hogy menjek vele ide-oda, vagy kapcsoljam be a mesét. Esélyem sincs otthon a gép elé ülni huzamosabb ideig. :?
Megnéztem a képeket, jók lennének a bútorok, de biztos, hogy nem fog beférni sehová Aisa szobájába. Úgyhogy nagyon szépen köszönjük, hogy gondoltatok ránk, de sajnos nem tudjuk elhozni. :( A vacak párkány miatt csak alacsony szekrényekben lehet nálunk gondolkodni, max. egy magas szekrényben. De az meg közvetlenül az ajtó mellé kerülhetne csak, ott meg elég bénán nézne ki. Szóval mégegyszer köszönjük, de nem tudjuk elhozni. :cry:
A fésülködőasztalra viszont igényt tartunk, csak át kéne jutni érte valamikor. Gergő a robogóval gondolom nem tudja elhozni, úgyhogy Gábor inkább ne vigye fel a céghez. Legkésőbb 15-én elhozzuk, vagy én csütörtökön megyek 5-re fodrászhoz, esetleg akkor be tudok menni érte. Aisa biztos fog örülni neki. :lol:

Kezdhetek is gondolkodni, hogy mit vegyek neki a szülinapjára. Auchanban már tök sok játék van (gondolom a közelgő karácsony miatt már töltögetik a polcokat), majd választok neki valami aranyosat. :lol:

Évi!
Dani meggyógyult már?
Nekem is kell mennem a dokinőhöz igazlásért, hogy mehet közösségbe Aisa. Több mint egy éve nem voltunk, biztos le leszünk szúrva....De hát ha nem volt komolyabban beteg, minek vigyem??? :roll: :lol:

Megyek dolgozni... :lol:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!

Hajni, még mindig vannak kiütések Dani hasán. Éppen ma hívtam a doktornőt, hogy mikorra múlnak már el. Azt mondta, hogy várjak csak türelmesen, majd egyszer csak el fognak múlni. Ne fürdessem, csak tusoljon a gyerek, és adjak neki Fenistil cseppet, amitől csökken a viszketés. A légúti betegsége elmúlt.
Igazad van, hogy nem viszed orvoshoz Aisát, ha nem kell. Ezt én is így csinálom.

Tegnap voltunk 4D ultrahangon. Megnéztük a babát. Dani 1 perc alatt megunta a tesó nézést. Balázs alig tudta utána lekötni a figyelmét még 20 percig, míg a vizsgálat tartott.
Egyébként nagyon édes a baba. Láttuk, hogy ásít, és nyújtogatta a nyelvét.

Évi
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok, nagy a csönd... :(

Évi!
Hol is tartasz most a terhességben?? Lassan már a végén jársz...

Andi!
Hol bújkálsz??? Jövő hét végi tali még aktuális??
Nekünk annyi van, hogy szombaton a Gergő suliban lesz estig, úgyhogy nekünk inkább a vasárnap délután volna a jó, ha nektek is megfelel.

Mi jól vagyunk, holnap köszöntjük Aisát a szülinapja alkalmából. Ajándékok már megvannak, jönnek vendégek, már ma előkészülök a holnapi ebédre. Ha az idő is engedi majd, akkor lemegyünk még a bucsúba is. Jöttök át Andi?? Lehet, hogy megint összefutunk mint tavaly? :wink: Bár akkor csak Gábor volt ott a gyerekekkel, ha jól emlékszem...

Na, kezdődik nap, lesz mit csinálnom ma!
Szép hétvégét mindenkinek!

Hétfőtől meg ovi!!!! :lol:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!
Én benéztem párszor a héten,de mivel pangás volt hát én is léptem. :oops: :oops: :oops:
Hajni!!
Jó nekünk a vasárnap is. :lol: :lol: :lol: Olyan 3-4 ora körül gyertek délután,és akkor tudunk még kaja elött dumcsizni is.
Pont ma emlegettelek Gábornak titeket,ugyanis az én drága jó kislányom,tegnap a barátnőjét pesztrálgatta a suliba a wc-n,akinek valami hasmenéses virust síkerült benyalnia,és amig nem küldték haza a suliból,hát a lányom bevállalta a kisérgetlek a wc-re szerepet.Remélem nem nyalta be töle,mert akkor az egy hét és fujjhatjuk a hétvégét.De egyenlöre ugy tünik,minden ok,még a legkisebb jelét se mutatja a hasi-fosinak,uszni is volt most délelött.De ha esetleg valami van azonnal csörgök,mert nem akalak titeket igy ovikezdés elött befertözni.Bnőméknél is volt múlt héten ilyen,aztán olyan durván fertözött,hogy még a nagyszülök is elkapták akik egy szintel lejjebb laknak,és nem is beszéltek csak telefonon egymással,teljes karantén volt náluk.
Mi is direkt nem mentünk erre Kíra lehet,hogy most mégis hozza nekünk a bacit. :twisted: :twisted: :twisted:
Na majd meglátjuk.
Egyébként mi is jól vagyunk,tegnap volt Gábor szülinapja,de csak négyesben tartottuk,mert már Kíra szülinapjával eggyütt letudtuk a családot.
És igen megyünk holnap búcsúba.Olyan 3 óra körül tervezzük,ott leszünk kb 5-ig aztán megyünk Aposomhoz vacsizni. :lol: :lol: :lol:
Ja persze mondanom se kell,ha ez a frankó időjárás nem szól közbe.Még a hideg az elmegy csak ne essen az eső.Volt már rá példa,nem egyszer,azért szoktunk inkább Szentiván-napon bulizni,mert a búcsúba ilyenkor már befagy a seggünk.
Remélem összefutunk.Majd nyított szemmel járunk.

Megyek,mert Gábor végre kifestette a fürdőt-wc-t,ugyhogy most megyek takaritani. :twisted: :twisted: :twisted:
Ja és persze a vasalnivalóm is hegyekbe áll.

Évi!
Megnyugtatlak,hogy Kírát se igazán kötötte le az uh,annak idején,pedig ő már kicsit nagyobb volt mint most Dani,és ráadásul csaj.Amikor hazajöttünk Mimivel akkor is csak egy hétig volt lelkes,aztán már jött egy kis féltékenykedés stb....
Az én Pécsi bnőm a napokba fog szülni,már izgulok miatta,első baba lesz neki,semmi segitség a szülők itt laknak Pesten nem mennek most le,majd csak ha már 6 hetes lesz a baba.Szóval nem irigylem őt ott egyedül,de sebaj van telefon,majd segitek neki ha tudok.Most utolsó héten ráadásul elkezdett félni a szűléstöl,ami nem igen jó.Tényleg én se tudom,hány hetes vagy.Nem csak jővőre fogsz szülni???Én teljesen abba a hítbe vagyok. :oops: :oops: :oops:
Na jó,tényleg megyek mert még a végén rátok marad Hajni a takaritás.:):):)
Szép hétvégét mindenkinek !!!
Ja és AISÁNAK ELÖRE IS BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!!!

Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Hajni, nagyon izgi az ovikezdés. Te szoktatod végül? Majd írd meg, hogy ment. Mit kellett csinálni? Milyen cuccokat kértek? Bár minden ovi más, azért mégis biztos van, ami hasonló.
Mit vettél Aisának a szülinapjára? Most gyűjtöm az ötleteket Mikulásra és Karácsonyra.

Andi, drukkolok Kirának, hogy ne legyen beteg. Egy ilyen hasi-fosi tényleg nem a legjobb.
Tegnap Dani is volt a szentiváni búcsúban. Igaz csak Balázzsal, mert én már nem tudtam voltam a körhinták mellett állni, míg Dani végez. Azt mondták, hogy nagy pangás volt.

Most vagyok a 30. héten. Jan. 19-.re írt ki a doki. De abból még évvége is lehet. Bár én inkább januárban szeretnék szülni. Dani is 42 hétre született. Remélem, a picivel is legalább a 40.-ig kihúzom.
Eddig minden rendben. Zárt a méhszáj. Igaz, most volt egy kisebb gombás fertőzésem, de azt hamar kikezelte a nőgyógyász.

Írjatok, Évi
 
 


Sziasztok!
Évi hajrá-hajrá január 14!!!!!Miron akkor született.Én január 23-ra voltam kiírva,9 nappal elöbb jött.Bár erre kissé közre játszottam,ugyanis már egy héttel a szűlés elött befektettek,mert voltak fájásaim,aztán elmultak,aztán megint kezdödtek,de mindig elmúltak.Szóval egy hét után már könyörögtem hogy hazamehessek,de nem engedett.Közölte hogy ő csötörtökön,benn van 24 órázik,lépcsözzek egésznap,hátha beindul.Ráadasul bnőm aznap jött be vizsgálatra (egy napra 23-ra voltunk kiírva) erre mikor jöttek kocsival befelé,az Árpád-hídnál beindult a szűlése.Szóval ő mindjárt a szűlőszobára ment.Hát z annyíra bosszantott,hogy én meg már egy hete benn kinlodom,hogy keményen lépcsöztem.Sőt Gábor is lépcsözött velem,mikor délután bejött látogatni.
És hát meg is lett az eredménye hajnali 3-kor elfolyt a magzatvízem.Reggel 9-kor császárral megszűltem.De állitolag a második gyerek az amugy is hamarabb jőn.ű
Majd szurkolok neked.Mondjuk azért a decembert jó lenne tényleg kihúznod otthon,mert ünnepek alatt pokol szűlni.Lélekben mindenki otthon van a családjával,akármennyíre ügyeletes ís.
Ugyhogy ne sokatt agyalj az ajándékokon,föleg ne idegeskedj,nehogy emiatt,induljon be a szülés.

Hajni!!
Tegnap Gáborral ott meresztettük a szemünket,de nem láttunk titeket sehol. :cry: :cry: :cry: Pedig mi ott voltunk 3-5-ig.Én mondjuk rohadtul fáztam,és hála ístennek Miron se volt nyafogos kedvébe.Mindenre felültek egyszer,és hazasfelé végig szaladtunk a soron.Kapott egy BEN10 figurát,és már mentünk is.Jó sok ismerőssel taliztunk.Ja áés mikor mi ott voltunk akkor elég sokan voltak.Legalábbis ahoz képest,hogy tavaly meg tavalyelött milyen kevesen voltak a rossz idő miatt.

Kírának kutya baja!!!Hála ístennek nem kapta el,sőt már a bnőjének se volt szombaton semmi baja,ugyhogy ma már suliba ís volt.Gondolom csak egy gyors virus átszaladhatott rajta.

Viszont Hajni!Remélem nem baj,hogy az elöszobánkkal még nem leszünk készen,Gábor csak a festésig jutott,a burkolásba már bele se kezd mert annak száradnia kell mármint a padloponnak,és hát ugye a héten délutános esélye síncs,hogy hétköznap azt kiöntse.
Majd csukott szemmel gyertek be.Fennt viszont készen vagyunk mindennel.
Remélem még nektek is ok az időpont.Akkor vasárnap délután 4 óra körül,ugy jó nektek is???
Már jártok az oviba??Ki szoktatja végül Aisát???

Én a Tescoba megyek ajándékokért.Ott vannak azok amiket Miron szeretne.Márcsak Gábort kéne megfűzni,hogy elvigyen. :lol: :lol: :lol: Természetesen pókemberes játékok,vonatok,emelös daru,elemes robot ilyeneket szeretne.Ja meg a korcsolyák,az mindekettönek kell,görkori is és jégkori is.Szóval én már képzeletbe mindent megvettem,és kitaláltam,márcsak elkéne indulni.Kírával még egy kicsit bajb vagyok mert a korikon kivül még nincsen ötletem,de ha minden kötél szakad megkapja mindenkitöl a pénzt aztán majd megint megy vásárol amit akar.

Na jó lépek is!!Akkor mégegyszer BOLDOG SZÜLINAPOT AISÁNAK!!!
(látom ma van a napja!:):))
Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Évi!
Akkor jól sejtettem, hogy azért már a végefelé jársz! :)
Én január 24-ei vagyok, úgyhogy én azért drukkolok, hogy akkor szülessen. :) (nem mintha nem lenne mindegy, hogy melyik napon jön a világra, csak egészséges legyen, és menjen minden simán! :)
Örülök, hogy egyébként minden rendben van a terhességgel, gondolom azért már nem könnyű nagy pocakkal és Danival. :wink:

Igen, én szoktatom Aisát, anyu nem vállalta be. :( Hogy miket kellett vinni? Szerencsére nem túl sok mindent: oviszsák vállfával, váltóruha, váltócipő, 1 csomag popsitörlő, 1 csomag papírzsepi és egy folyékony szappan. Ezekből mindenki visz be kezdéskor, és gondolom használják amíg van, aztán kérnek megint pótlást. Nem egy nagy tétel, de legalább tudjuk, hogy szappannal mossák a kezüket, használják a popsitörlőt stb. :)
Tegnap ünnepeltük családilag Aisa szülinapját. Jól sikerült nagyon! :) Kapott sünitortát tüzijátékkal. Én az Auchanban vettem neki egy kreatív készletet (gyurma, ujjfesték, agyag, ceruza, kréta meg egy csomó minden van benne), kapott egy "parkolóházat kisautókkal" (kikönyörögte magának... :shock: ), anyósomtól kapott egy interaktív puzzlet, egy orvosos táskát, kapott sok fajátékot innen a szentiváni boltból (dominó, memória, számolós, arckeresős), meg két mesekönyvet, ja és egy járó, zenélő babát. Huh még felsorolni is sok volt.....én is meglepődtem, milyen sok ajándékot kapott így a családtól... Majdnem többet, mint karácsonyra szokott. :shock: Egy ideig ellesz velük, az biztos. :)

Andi!
Tegnap csak nagyon későn jutottunk ki a búcsúba, mert mi ebédre hívtuk a népet, és a desszerttel, ajándékosztással meg a játékkal kb. fél 6-ra "végeztünk", és csak utána sétáltunk le. Aisát nem hozta lázba igazán a dolog, a kisvasútra ült fel egyszer apukájával, aztán ennyi. Körbesétáltunk, megcsodáltunk a sárkányos hullámvasútat és kb. ennyi. Nem is bánom, nem igazán szeretem az ilyen helyeket. Szóval ezért nem találkoztunk.... :cry: De majd hétvégén bepótoljuk! :wink: :lol:
Nekünk jó a vasárnap, várom már! :) Bár így, hogy nincs készen az előszobátok, nem is tudom, hogy van-e kedvünk menni.... :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: Egy félig kész lakásba....meggondolandó.... :lol: :lol: :lol: Na jó, csak vicceltem, persze hogy nem baj. Tudjuk, mivel jár egy felújítás, nem megy semmi egyik napról a másikra, pláne nem úgy, hogy az embernek a munkahelyén is teljesítenie kell. :roll: :twisted:

Még egy pár szó a mai ovikezdésről: az elején nagyon nem akart feloldódni, a seggemben volt sokáig a kisasszony. Aztán a tízórainál már kicsit lazább volt, kint az udvaron megint jobb volt. Igaz, többször is elsírta magát, mert meglökték, vagy megütötték véletlenül, ilyenkor nekem kellett megvígasztalni. Ma végig ott voltam vele, holnap már egy órára otthagyom majd. Nem akarom hosszú ideig húzni ezt a beszoktatós dolgot, mert a bölcsinél annak idején megtapasztaltam, hogy az bizony nem jó. Csütörtöktől már ott ebédel, és remélem, pénteken már csak vinnem és hoznom kell. Biztos fog sírni és nehéz lesz, de ez van, muszáj lesz megszoknia az új rendet. :roll: :?

Na, megyek elviszem aludni. Ideje volna már, ha szunyálna! :lol:
Jó éjt!
Majd jelentkezem.

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok,

Hajni, boldog születésnapot Aisának. Sok mindent kapott, nálunk a kézműves dolgok kiesnek, mert Dani nem annyira szereti azokat. Viszont be kell szerezni egy babát, mert biztos azt akarja majd csinálni az övével, mint én a kicsivel. Nem tudtok egy jót?
Tényleg nem volt vészes az ovis kezdő csomag. Kiváncsi vagyok, nálunk mit kérnek.
Ügyes vagy, hogy nem húzod sokáig a beszoktatást. Elméletben én is így akarom majd csinálni. Aztán a gyakorlat mit hoz, majd meglátjuk. Először az egész délelőttöt a gyerekkel kell tölteni az oviban? Nem tudom, hogy én hogyan fogom ezt megoldani egy fél éves gyerekkel a nyakamon. Egy hét szabit vettél ki?

Andi, miért kellett császár, ha amúgy beindult a szülés? Miron honnan vette ezt a kívánság listát? Dani még nem mondja. Biztos az oviból nem?
Már biztos meséltem, Dani nagyon sokáig húzta. A 42. héten szültem. Úgy kellett burkot repeszteni és gyorsítót adni. Aztán végül természetes úton született. De azért a 12 órás vajúdás nem volt semmi!
Most már én is elkezdtem parázni egy kicsit. Főként, hogy tudom, hogy mi vár rám.

Írjatok, Évi
 
 


Sziasztok!

Gondoltam helyzetjelentek nektek az ovival kapcsolatban! :wink:
Szóval kedden eléggé elkeseredtem, mert nagyon rossz napunk volt bent az oviban. Ott akartam hagyni egy kicsit, de akkor nem engedett el, ott kellett maradnom vele. Sokat sírt, minden kis vacak dologért. :( Szerdán reggel viszont már nem maradtam ott vele, leszedték a nyakamból és ott volt 11-ig kb. Sokat sírt még akkor is, de azért már voltak nyugodt időszakai. Tegnapm meg már ott is ebédelt a többiekkel, és azt mondták az ovónénik, hogy miután elmentem kb. 10 perc kellett neki, megnyugodott és nem sírt már. Szépen tízóraizott, közben beszélgetett a gyerekekkel. Játszani még nem játszott velük, de az ovónénivel jól elvolt. Ebédelt is, és amikor kihozták nekem, mosolygott, nem sírt, jó kedve volt. :lol: Szóval döcögősen, de azért lassan sikerül úgy otthagyni, hogy ne érezzem magam itthon vacakul. :) Igaz, reggelente nem akar menni, úgy kell elcsalogatni, de talán idővel ez is változik majd. :lol: Hát nem könnyű az biztos, se neki, se nekünk. :roll:

Évi!
Szerintem ovija és gyereke válogatja, hogy milyen a beszoktatás. Én azért voltam ott vele, hogy egyrészt lássam, hová kerül, mik a szokások stb. Másrészt pedig szerintem neki is egy biztonságérzetet ad, hogy nem hagyom ott rögtön az első nap egy teljesen idegen helyen, környezetben. De sokáig húzni nem szabad, az már biztos. Akármennyire is rossz az elválás, minél előbb túl kell esni rajta. Nekem pl. sokkal rosszabb volt lelkileg, amikor ott voltam bent vele, és láttam, hogy mennyire nem akar bekapcsolódni a gyerekek játákába. És ő sem úgy viselkedett akkor, mint most, hogy egyedül van ott.

Andi!
Merre vagy??? Minden oké?

Aisa és Hajni
 
 


Hajni, hát nem semmi! Én már előre félek. Lehet, hogy nekem még nehezebb lesz, mert Dani már 3,5 éves lesz addigra. Sőt, még azt is fogja tudni, hogy én még otthon vagyok a picivel.
Jövő héten akkor már otthagyod egész nap?

Évi
 
 


Sziasztok!
HU!!!Most kissé megijedtem,mikor beléptem ide és láttam,hogy Hajnié az utolsó hsz.Azt hittem lemondod a vasárnapot,mikor én meg éppen azt akartam beirní,hogy már nem ér lemondani,mert megvettem a raklettezéshez mindent!!:):)Szerencséd van!! :lol: :lol: :lol: Gábor teljesen bepörgött az elöszobával,hogy készen legyen mire jöttök. :lol: :lol: :lol: Ha ezt tudom elöbb hívtalak volna titeket és már régen készen lenne.Mit nyüstöltem őt,dehát nem igen volt kedve,ezért nem is haladt.De jelentem sztem készen leszünk,max a takaritás marad meg.De legalább nem a csupasz betonon kell bejönnötök. :lol: :lol: :lol:
Beszoktatáshoz kitartás.Elég jól vette akkor az első akadályokat,ha már két nap után ott is ebédelt.Egyébként velünk Kíra ezt a bölcsibe játszotta el anno,hogy addig sírt amig ott voltam aztán vigan játszott.Mikor ezt megláttam,na onnan kezdve nem volt lelkiismeretfurdalásom.A dadus szólt,hogy nézzek vissza 10 perc múlva.Ugy hittem csak el,mikor tényleg láttam.Szóval azóta én már nem parázok ezen,se Kíra ovujánál,se most Mironnál,mert tudom,hogy csak addig megy a hiszti mig ott vagyok.Ezek szerint szabin voltál a héten???És jővő hét,akkor már Anyukád viszí??
Nekem van egy jó kis sztorim meloval kapcsolatban,de majd vasárnap elmesélem.Most csak annyít,hogy ma elhoztam Peströl minden cuccomat,mert azt hittem ma voltam utoljára.De nem! :o :o :o
Akkor vasárnap délután 4 körül talizunk!Aisa felébred addig???Tényleg tudjátok hol lakunk???Önkormányzat parkolojába bejöttök,és ott egyenesen be az utcába.Szent István utca 20.Bal kéz felé van a ház,barna fakerités.Na de ezt a fiúk is biztos lebeszélik,ha nem akkor telcsizünk.
Vátunk titeket!!
Évi!!
Miron a postaládábol szedte ki a Tesco ujságot és onnan diktálta a listát. :lol: :lol: :lol: :lol: Meg egyébként az oviba látja a kis barátainál az uj szerzeményeket,áés akkor már ugy jön haza hogy neki is kell olyan.Néha kiakadók ezen mikor meglátom,hogy mennyíbe kerül,és hogy a francba tudják a szülök ezt megvenni.Dehát ez van,mi azért megnézzük,mire adjuk ki a pénzt.Most legfőképpen vonatozik,meg pókemberezik.Ugyhogy ilyeneket kért. :lol: :lol:
Császár azért lett Kíránál,mert 16 óra vajudás után se tágultam szinte semmit mármint kb a 14-ik órában már rendesen beindult és lehet,hogy megtudtam volna szülni rendesen,de addigra már szinte ájultan feküdtem,meg Kíra szíve is felmondta a szolgálatot,és mikor ezt meglátták akkor ágyastul toltak a mütőbe. :cry: :cry: :cry:
Aztán a szülés utáni 3-dik napon szépen szétnyílt a császár vágásom(Nem tudni miért.álltalába a hájas hasuaknál fordul elő,de én nem voltam és nem is vagyok hájas hasú :lol: :lol: :lol: :lol: )na szóval utána 3 hónapig nyított hassal rohangátam mert ezt ugye nem varrják össze,hanem hagyják magátol összeforrni,meg tisztulni.Na ez nekem olyan csúnyán forrt össze,hogy zavart.Ezért Mironnál már ugy inditottunk Mihályíval,hogy ezt megkéne plasztikáztatni,jó lenne csaszi lenne mert akkor egybe letudunk mindent.Szóval mikor látta,hogy ott se egyszerű a helyzet,akkor nem erőltetett semmit,kicsit vártunk hátha (2-3 órát) de ugyanaz volt mint Kíra szülésénél,ezért ugy határoztunk,hogy mégegyszer ne csínáljam végig amit Kíránál,mentünk műtöbe.Szerencsémre volt egy plasztikai sebész ügyeletben,ezért láthatatlanul megcsínálta a vágásom,ingyen és bérmentve. :lol: :lol: :lol:
Hát ennyí.
Azt hiszem kissé hosszú lettem,ugyhogy megyek is.....
Vendég
 


Évi egyszerre írunk!!De nem voltál gyorsabb csak te nem írtál litániát!!
Vendég
 


Sziasztok!

Andi!
Persze, hogy jövünk holnap. :) Igyekszünk 4 körül ott lenni. Aisánál teljesen változó, hogy mikor és mennyit alszik délután, ha alszik egyáltalán. Ma már le tudtam tenni viszonylag korán, tegnap meg nem volt hajlandó aludni. Holnap itthon lesz Gergő is, ilyenkor jobban pörög, elképzelhető, hogy kimarad majd az alvás, és ott tudunk lenni időben. Hívunk majd úgyis, ha valami változás van. :) Szerintem meg fogjuk találni a házatokat, ha nem hívunk!!! :lol:
Igen, a héten szabin voltam, jó volt egy kis kikapcsolódás! :) Jövő héten már anyu viszi és hozza Aisát, de nem fog ott aludni, ebéd után eljönnek haza. Nem akarom ezt erőltetni, majd ha egyszer magától eljut odáig, akkor ottmarad. :roll: Anyunak is jobb, ha nincs otthon egyedül egész nap. :?
Akkor holnap dumálunk, kíváncsi vagyok mi volt a melóhelyen! :roll:

Évi!
Szerinem 3 és fél évesen megint más történet beszoktatni egy gyereket az oviba. Látom itt a csoportban is, hogy másképp viselkednek kicsit már az idősebbek, jobban is igénylik a gyerektársaságot, mint a kisebbek. Az megint más dolog, hogy Dani tudni fogja, hogy te otthon leszel a kicsivel (Aisa is tudja, hogy mama otthon van, amíg ő az oviban), de ha az oviban le tudják kötni a figyelmét, akkor nem is lesz ideje arra gondolni, hogy ti ketten otthon vagytok, és ő is otthon lehetne veletek. Biztos fog tetszeni neki is. Szereti egyébként a vele hasonló korú gyerekeket, eljátszik velük??? Aisánál az is probléma, hogy ő keveset volt gyerektársaságban, és nem szokta meg őket, ezért egy kicsit talán fél is tőlük (főleg ilyen nagy létszámban egy kis helyiségben összezárva). Velük még nem nagyon játszik, inkább az ovónénik mellett van, ahol biztonságban érzi magát. :shock:

Na, megyek vasalok tovább! :twisted:
Szép napot!

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok,

Milyen volt a tali?
Hajni, Dani nem is lát hasonló korú gyerekeket. Most úgy néz ki, hogy egy 2 éves kislánnyal fognak összejárni, de eddig senki nem volt.
Mióta írtad, hogy leszedték Aisát a nyakadból, azóta az a kép jár a fejemben, hogy Danit szedik le a nyakamról.
Andi, akkor 2 császárod volt. Az első rosszabb lehetett, mert ha már császár, akkor jobb a programozott, és akkor nem szenvedsz, csak utána.
Elvesztettem a fonalat, hol dolgozol Te Pesten?

Évi
 
 


Sziasztok!!!
Elvagyok havazodva,két napja csak szaladgálok. :cry: :cry: :cry:
Évi!
A tali jól sikerült legalábbis remélem.Én legalábbis jól éreztem magam.Kajáltunk egy jót,és csodával határos modón a gyerekek se voltak olyan gázosak,pedig egyikük se aludt délután.Ilyenkor Miron extra hülye,de most azért elviselhető volt.Kivéve a hangos motorozását! :lol: ja meg,hogy ők nem ettek.Nagyon jól elvoltak a gyerekek,Aisa egy tünemény kb 2 perc alatt bemelegedett,aztán egyfolytába beszélt és írányitott mindenkit.Egyszerüen valami csoda az a kiscsaj,hogy feltalálta magát.És ahogy magyaráz.
Na szóval jó volt,jót dumáltunk is.

Hajni!!
Mi ujság???Kezdödött a nagybetűs élet???Aísa nem lett beteg végül is??Vitted oviba??Mármint Anyukád vitte???Gondolom most igy szarabb,hogy már dolgozol is,és azon pörög az agyad,hogy sírt e,vagy hogy mit csínál.
Gáborral csak ámultunk milyen csajotok van,azt beszéltük miután elmentetek,hogy lesz bajotok rendesen. :lol: :lol: :lol: Jó kis cserfes csajszi lesz belöle,a tuti.
Remélem jól éreztétek magatokat,és jöttök legközelebb is.
Megragsztotátok a széket???Tetszik Aisának???
Na jó megyek,mert hulla vagyok,és ma még fenn kéne maradnom jó sokáig.Kedd van,kezdödnek a sorozataim.:):):)
Mindenkinek szép napokat.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron