Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nem nagyon van itt élet mostanság.Gondolom mindenki rohan és dolgozik.:):)
Évi!
A Széchenyi uti oviba járunk,ami közvetlenül a CBA mögött van.Gondolom gyorsan terjednek az eféle hírek.Remélem azért azóta már megnyugodtál,és persze az ovikapura szigoruan figyelnek. :wink: :wink:
Ismerösöm azóta se ment el,intézni a németet magának.Ugy tervezi,hogy nem fog 20 órát venni a Britanicaba,hanem inkább magán tanárhoz megy,és majd meglátja mennyí órára lesz szüksége.Nem tudna ugy járni,ahogy az órák lennének,tehát nem tudna a beosztása miatt minden órán résztvenni,ezért gondolta,hogy magántanárral,meg ugy beszéli meg az időpontotot ahogy neki jó.
Hajniékkal nem tudom mi van,férje dolgozik az biztosmert Gábor szokta emlegetni néha.Gondolom szokja ő is az uj helyet.
Mi is még kihasználtuk az utolsó szép hétvégét,kirándulni voltunk Kíra osztályával Szentivánon a szalonna sűtöbe.Számháboruztunk,vetélkedtünk,nagyon super volt.Miron is élvezte az erdőbe szaladgálást.Hétvégén ha idő engedi még kicsit kertezni fogunk,téliesitünk mindent.Jővő hétvégén magányos leszek,Apáék fiús hétvégére mennek Badacsonyba,vagyíshát hogy egyszerübben fogalmazzak 3 napra beköltöznek egy boros pincébe!
:lol: :lol: :lol: :lol: Utána hétvégén pedig az én "kicsi" lányom 10 éves lesz!!:):):)Bulizunk!!Hát röviden ennyi rólunk.Ja én még változatlanul keresem álmaim állását!!:):):)

Kata!
Üdv itt köztünk,mint látod elég gyér mostanában a forgalom.De talán ha hideg lesz kinnt akkor beindulunk megint.A Klapka utcába elég sűrűn megfordulunk mostanába,gyerekeimnek nagyon tetszik az a játszótér.Felforgatta az életeteket??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Erre csak egy mondat!"Kis gyerek kis gond,nagy gyerek,nagy gond"Ugyhogy addig őrülj mig babázhatsz. :lol: :lol: :lol: Hol laktatok eddig??Férjed dolgozik látástól-mikulásig??Legalábbis ez itt a bevállt szokás,mármint kényszer.Mert ez a gyes ez brutál.Mikor tervezel visszamenni dolgozni,egyáltalán hol dolgoztál??
Na jó megyek teregetek,aztán megsűtöm a pizzát.
SZÉP NAPOKAT MINDENKINEK!
Vendég
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, néha olvasgatni volt is időm, de írni már sajnos nem.
Elég sok dolgom volt itt mostanság bent a cégnél, otthon meg már nem kapcsolom be a gépet.

Évi!
Nem semmi ami Danival történt az oviban! :shock: :shock: Hihetetlen, hogy ilyen még előfordul! Tényleg nagy szerencse, hogy nem történt semmi baj a hazafelé úton! De azért kicsit tényleg lehet mosolyogni is rajta, hogy egy ilyen pici gyerek egyszer csak gondol egyet, és elindul hazafelé.... :wink:

Andi!
Expressz.hu-n nem szoktál állást kereségélni? Ott elég sok hirdetés szokott fent lenni, bár elhiszem, hogy két gyerek mellett azért nem könnyű már megfelelő állást találni.
Ahová ti jártok/jártatok úszni Kírával, ott vállalnak kisebb gyerekeket is? Tudom, hogy korábban már volt erről szó, de most nincs kedvem visszalapozgatni nagyon.... :roll: Szívesen vinném Aisát úszni tanulni. Nekem a szombat délelőtt volna a legjobb erre a célra, és helyet keresnék neki, ahol tudnak vele foglalkozni. Már akartalak is hívni emiatt, de a régi telefonomban maradt a telefonszámod.... :cry:

Kata!
Üdv. itt köztünk! Tényleg nagy csönd van itt mostanában, de talán most már én is gyakrabban tudok jönni. Jaj, milyen régen is volt, amikor az én lányom ilyen pici volt....olyan jó visszagondolni ezekre az időszakokra! Aisa most egyébként 4 éves lesz novemberben, igazi nagylány már. :)

Velünk egyébként minden oké. Aisa már ott alszik az oviban. Nagyon könnyen ment a szoktatás, de úgy kb. a negyedik héttől kezdett el sírdogálni, hogy ő nem akar már soha ott aludni...Nem tudom, mi történhetett, ami ezt váltotta ki belőle, de kitartóak vagyunk, és nem engedek most neki, mert aztán megint nem tudom visszaszoktatni. Most otthon van két napot, mert elég csúnyán köhög, és nem akartam, hogy a közösségben még jobban lebetegedjen. Élvezi most az otthonlétet nagyon... :)
Ja, és ami még történt, hogy megtanult Aisa két keréken biciklizni. :) :lol: Olyan kis ügyesen teker, hogy nem igaz. Rögtön be is dobtuk a mélyvízbe, mert kb. három napja ment egyedül, aztán hétvégén elmentünk a Gerecsébe a hegyekbe tekerni. :roll: És olyan ügyesen és kitartóan tekert, hogy nem igaz. Kb. egy km-t lenyomott egyhuzamban felfelé, aztán még vissza, és utána még nyafogott, hogy szeretne még menni. :roll: :lol: Igazi sportember... :)

Hát kb. ennyi most....
Szép napot nektek! :)

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!
Hajni!
Jó hogy előkerültél végre!! :lol: :lol: :lol:
Nincs olyan álláskerső oldal ahol ne szoktam volna mindennap állásokat böngészni.Sőt a legtöbbön regisztrálva is vagyok,őnéletrajzal.De semmi!! :cry: :cry: :cry:
Illetve most várok visszajelzést Esztergomból,voltam a Rossman üzletben egy állásinterjun,űzletvezetőt keresnek.Hát minden megvan hozzá ami kell,de iszonyatosan sok a jelentkező,én két hete hétfőn voltam,most szerdán már rájuk telefonáltam,hogy akkor most mi van,mert azt igérték,még azon a héten (mikor voltam) visszahívnak.Még mindig interjuztatnak,és lesz második forduló is.Csaj szerint elég jó esélyekkel indulok,mert iskoláim megvannak hozzá,és van ugyebár egy 3 éves üzletvezetői tapasztalatom még az Azurból.Az a baj,hogy megint nagyon reménykedem,és a végén mindig koppanok,és kikészülök a nemleges választol.Azt mondta gyerekek náluk nem akadály,mindenkinek van mégis mindenki megoldja.Két müszakos,(Gáborral tudnánk váltva menni)és minden második szombat esne rám 1-ig.Egy helyettesem lenne,4 eladó és egy bizt.őr.Szóval nagyon tuti lenne.Hát nagyon reménykedem.Ludwigék is költöznek már,de december elött az üzletet már nem nyítják. :cry: :cry: :cry:
Uszás: Hát az az igazság,hogy elvileg 5 éves kortól lehet vinni őket,de ha megvan a magasság akkor nem gond ha még nincs 5 éves.A lényeg,hogy a tanmedencébe ami sztem 120-140 ott biztonságosan leérjen a lába.Mi is visszük Miront oda,de mivel ő elég kicsi nővésű,igy mi kivárjuk az 5 évet.Megaztán Kírával most hagytuk abba,most kicsit pihenünk. :lol: :lol: :lol: De januártól lehet,hogy mi is megyünk.Én nagyon ajánlom,ezt mindenkinek,mert Kíra tényleg hamar és profin megtanult uszni.Nagyon jó edzők vannak.Ha kell telcsiszám odaadom,de meg is kérdezem nektek ha kell.Jóba vagyok a tanárral aki viszí őket.Ilyen kicsikkel viszont még menni kell,mert ugye egyedül öltözni,hajat száritani nem nagyon tudnak.Bár mindig segítenek is.
Szombat reggel 9-kor megy különbusz,és kb fél 1-re jönnek vissza.De lehet kocsival is menni,akkor talán ha buszt egyáltalán nem vesztek igénybe még olcsobb is.De a buszon lehet ismerkedni,traccsolni és mindig jó hangulat van.20 ezer ft egy fél évre,most kezdödik holnap,ez az első.Februárba van a másik 20 ezer.Junius közepéig.Aztán nyáron van uszótábor,1 hét 18 ezer reggel 8-tól délután 4-ig.Ebédet kapnak.Mi eddig minden évbe voltunk,ezután is megyünk majd.Jó buli nekik.
Küldök pű-t a telcsiszámomról.!!
Gratula a bicozáshoz,Miron is lassan ráérez,már alig van a talajon a pótkerék.
Ott alvás miatt nyafogás még nálunk is van,én is kemény vagyok,pedig én eltudnám hozni,de én is ugy vagyok vele hogy mi van ha összejön egy állás,akkor nem lesz időm szoktatni.Ugyhogy marad és kész. :lol: :lol: :lol:
Dicsekedjek??? :lol: :lol: :lol: Megvan az első egyese Kírának!!!Természetesen magyarból!Népköltészeti alkotások!! :shock: :shock: :shock: Alig merte megmodani,láttátok volna hogy megkönnyebbült mikor Gáborral jót kacagtunk rajta!De aztán megkellett ám tanulnia!:):):)Hétfőn ujra felel belöle.
Na jó megyek,mert már litániát írtam!
Hajni hívj uszás miatt ha gondolod!
Vendég
 

 
 

Ezt elfelejtettem:
http://www.piliscentrum.hu/?lap=/hirek_ ... e-nap-2009
Mi megyünk ha jó idő lesz és nem esik az eső,ugyanis nem lesz Apánk Badacsonyba megy.igyhát kocs se lesz.gyalog elég gáz ha esik.:):)
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a szíves válaszokat :)

Andi!

Már hatodik éve lakunk itt a Klapka utcában, lényegében amióta házasok vagyunk. Zolim eredetileg szentiváni, én szántói vagyok. Most szeretnénk venni egy nagyobb lakást, mert a jelenlegi 35 négyzetméteres-egyszobásat bizony nagyon kinőttük... :oops:
Hát igen, a férjem nekem is sokat dolgozik, ebben a hülye válságban meg még jól ki is használja őt duplán a munkáltató: túlórapénz nuku, jutalom nuku, lecsúsztatni a túlórát nem lehet, viszont hétvégén itthon is nyomhatja bónuszban a melót, mert határidőre kész kell lenni és fenyeget a leépítéssel :evil: :(
Épp mostanában kezdek gondolkozni-nézelődni, hogy hová és merre lehetne majd visszamenni dolgozni, ha Hanga egy-másfél éves lesz, mert muszáj lesz a következő babó előtt megint dolgoznom, hogy ismét valami szabad szemmel is látható összeget kaphassak (ne olyat, ami egy hónap alatt pelenkára se elég...)
Egyébként az IBM-nél voltam beszerző, de már régen letettem a karrier-ambíciókról, most az lesz a lényeg, hogy közel legyen, illetve ne kelljen elhanyagolnom miatta Hangát. :)

Az új játszit már mi is kipróbáltuk, (izé, beóvakodtam egyszer babakocsival és Hangus lovacskázhatott kb 5 percet, mert aztán elfáradt a karom és nem bírtam tovább tartani). :lol:
Sokszor sétálunk viszont arra, s ilyenkor vágyakozva nézem, hogy hogyan fogja majd a nagylány élvezni, ha ő is hintázhat meg csúszdázhat :wink:

Babaúszással kapcsolatban én Budakeszit szemeltem ki, igaz, mi már kicsit "öregecskék" vagyunk, mert már eltűnt a búvárreflex, de elvileg ott az ilyen korú babáknak is van foglalkozás, később pedig 3éves kortól van úszásoktatás folytatólagosan.

A gyerekorvosunk egyébként Nagy-Szakáll Zsuzsa Solymáron, én őt csak ajánlani tudom. Házhoz is jön (persze ezért valamennyit fizetni kell), bármikor hívható (hétvégén is!), segítőkész és nagyon szereti a gyerekeket. Emellett jó szakember, s a homeopátiás terápiák terén is jártas. Nekem ez fontos, mert nem akarom már ilyen picinek kitenni a lányomat a gyógyszerek mellékhatásainak.

Na most nézem, hogy én is litániát írtam, bocsi :oops: Lépek is, mert ébred a hercegnő, s ideje fürcsiztetni-vacsiztatni :wink:

Szép estét mindannyiótoknak!

JakKata

Hanga-baba anyukája
 
 


Sziasztok!

Andi!
Remélem, jó hírekkel hívnak majd az esztergomi Rossmannból. :) Drukollok neked!
Úszás: Aisa kb. 105 centi körül van, úgyhogy biztos nem érne le még a lába a tanmedencében. Piliscsabán érdeklődtem utána, kíváncsi vagyok mit fognak válaszolni. Ha jól emlékszem, arra te azt mondtad, hogy nem jó. Az nekem annyiból nem lenne megfelelő, mert ott szombaton nincs oktatás, hanem azt hiszem pénteken délutánonként lehetne menni. Az meg nem mindig jó nekünk. Majd hívlak ezügyben még... :)
Ez a gesztenye-nap jól hangzik....Lehet, hogy mi is elmegyünk, ha nem lesz más program. :) Most hétvégén Jászfalura mentünk fel a nyílt napra a lovardába, de már későn értünk oda, így nem voltak már programok, ingyen lehetett volna lovagolni, de Aisa most nem akart, mert túl nagynak találta a pónikat. :lol: :lol:
Eszembe jutottál a hétvégén, mert vittem Aisát élete első zsúrjába! :lol: Azt hiszem elkezdődött ez a "bulizós" időszak nála.... :lol: De szerencsére nem kellett ottmaradnom vele, mert elég hamar feloldódott és jól érezte magát, nem akarta hogy ott legyek vele én is végig. Kb. két órát töltött ott, és tetszett neki....Ma is megyünk az egyik ovistársához játszani délután. :lol:

Kata!
Erről a budakeszis úszáshoz van esetleg neked elérhetőséged, vagy weboldal címed? Még rákeresek a neten, hátha megtalálom. De nagyon szeretnék egy jó kis oktatást találni Aisának, mert imádja a vizet... Jó lenne, ha jövő nyárra már tudna úszni is! :lol: :wink:
Nekünk is a Zsuzsa a gyerekorvosunk, és én is maximálisan meg vagyok elégedve vele. :) Szerencsére idén ősszel még nem kelllett meglátogatnunk! :)

Évi!
Veletek mi újság? Daninak hogy tetszik az ovi? Kicsi lány jól van?

Nem semmi, hogy már a hétre havazást is előrejeleztek.....múlt héten meg még nyárias meleg volt.... :shock: :roll:

Na, visszatérek a munkához! :cry:

Aisa és Hajni
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy feléledt a topic!!!

Kata! Üdv. köztünk. Nekem is hasonló korú lányom van, Niki és 9 hónapos. Neki még csak 2 fogacskája van. De azzal nem annyira szenved. Az elsőnél sírdogált egy kicsit.

Hajni! Tényleg nem semmi a történetünk Danival. Igen, sokan mondják, hogy vagány kis srác. Én ezt úgy fordítom le magamnak, hogy nincs veszélyérzete.
Az úszás engem is érdekel. Danit szeretném vinni. Persze csak akkor, ha már megszokta az óvodai környezetet, és nem lesz két hetente náthás.
Új állásod van vagy elköltöztetek?

Andi, a gesztenye-napot én is kinéztem magamnak. De nem biztos, hogy megyünk.
Drukkolok az álláskereséshez!

Sziasztok, Évi
 
 


Sziasztok!
Van egy kis időm gondoltam leirom a történéseket.Tulajdonképpen semmi különös nem történt,éljük a szürke hétköznapokat,dolgozunk,tanulunk,ovizunk.
Hajni!
Zsúrok?Hát igen az még a mai napig megvan,mármint ez a "jó"szokásuk.De ebböl is látszik,hogy jó az oszt.közösségük,hiszen minden alkalmat megragadnak,hogy iskolán kivül is eggyütt legyenek.És nálunk csak most kezdödik a java,már Miron is szeretne bulit tartani.Hát nem is tudom,fiukkal olyan más lenne,bár Kíránál is mindig voltak fiuk,és elég jól kezeltük a dolgot,na de Miron "hülye"csajokat nem akar csak a fiukat. :lol: :lol: :lol: Ja és ami a legjobb,hogy neki még véletlenül se tudunk kerti partyt csínálni,ugyanis januárba van a szülinapja és márciusban a névnapja.Egyik se medizős hónap.Pedig ő azt szeretné.Majd még meglátjuk.Tegnap már össze kellett vele irní mit kér a jézuskától.Apja mondta neki,hogy egyszerübb lenne azt leirní mit nem kér. :lol: :lol: A feléröl persze fogalmunk síncs micsoda,és íszonyatos neve van.
Nálatok nem lesz Aisának??Bár ő is decemberi,az se sokkal jobb,na de csajokkal azért könnyebb.Ajándékkal nem voltatok gondba?Bár ők még kicsik,de nálunk már gondolkodni kell mit vegyünk a 10 éveseknek.Ovónénit szeretitek??

Évi!
Takonykor az lesz állandoan,de azért ne tartsd otthon danit,csak ha lázas.
Gesztenye napra mi is csak akkor megyünk,ha nem lesz ilyen itélet ídő,ugyanis nics sofőrünk hétvégén. :lol: :lol:

Vasárnap Kírának lesz versenye,őrülök neki,hogy Apánk pont ilyenkor nincs,megkellett szerveznem hogy odajussunk,hazajussunk és persze itt van Miron is.Természetesen megint ebédidőbe van,az első versenye negyed kettökor kezdödik.3 számba indul,ugyhogy vszinű csak este jővünk haza.
Ma megyünk a ruhájáért,már bevan sózva.Hát még én. :? :? :? Utálom az ilyen zsufoltra szervezett hétvégéket,nem érem utol magam sose utána.
Na jó megyek,kitalálom mit főzzek,ezt ugy utálom.Megcsínálni bármit megcsínálok,csak mondja meg valaki mit!! :lol: :lol: :lol:
Legyetek jók.
Vendég
 


Sziasztok!

Hogy vagytok ebben a "csodás" időben? Mi eléggé beszorítva érezzük magunkat, mert harmadik napja nem nagyon dugjuk ki az orrunkat a lakásból. Alig várom, hogy kicsit jobb idő legyen, Hanga talán még nálam is jobban, de nem merem kivinni, mert kicsit hőemelkedése van, meg elég sokat tüsszög... :cry:

Hajni!

A budakeszi babaúszásról én is az interneten olvastam, itt a honlapjuk:
http://www.babafitness.hu/
Elvileg a babaúszásról írnak főleg, de a tanfolyamok címszó alatt lesz elérhetőség az úszásoktatásra is. Ez az Ebihal úszóiskola, az oktatónak telefonszáma is van, személyesen beszélhetsz vele.

Andi!

Mi hír az állásról? Remélem megkapod, s már arról írsz legközelebb!

Képzeljétek, Hanga elkezdett kúszni! Olyan büszke vagyok rá! Már hetek óta próbálgatta, s meg is voltak a mozdulatok, de valahogy nem bírta összerakni. Tegnapelőtt viszont rájött, hogy ezzel hosszabb távon is tud haladni, na azóta nincs megállás! Tegnap pl. teregettem, s egy percre kimentem a fürdőbe a mosógéphez, hát mire visszaértem, a gyerkőc rámászott a ruhaszárító állvány aljára, s ott méltatlankodott, hogy nem tud lejönni :lol:
Imádom, ahogy négykézlábra áll és ringatja a popóját, meg hangosan kacag hozzá, meg kell zabálni :wink:

Na lépek, mert jön az altatás, már morgolódik, hogy mára eleget mozgott.

üdv

JakKata

Hanga-baba anyukája
 
 


Sziasztok!
Hát ennyit a gesztenye napról! Kép
Éreztem én,hogy nem lesz sétálos ídő.Most pedig bevagyunk ide zárva. :cry: :cry: Apánk már elvolnult,mi meg itt savanyodunk bennt.Hiába ilyenkor azért elkéne egy jogsi,meg egy kocsi.Na mindegy!
Ti mentetek?
Bánatomba nekiállok vasalni! :lol: :lol: :lol:
Kép Szoritsatok nekünk,negyed kettőkor kezd Kíra,3 számban indul.:):):)Majd rakok be képeket!
Szép hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!
Megint eltüntetek? :lol: :lol: :lol:
Én is csak helyzetjelenteni jöttem.Apánk "épségbe"hazaérkezett.Vagy inkább hozták?? :lol: :lol: :lol: Na mindegy.
Nem ez a lényeg,hanem az hogy vasárnap 3 aranyéremmel gazdagodtunk. :lol: :lol: :lol:
Rakok képet,aztán megyek kipecázom Miront a kádból!
Kép Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Andi, gratula Kirának a 3 arany éremhez. Milyen sport is ez, és hol űzi?
Mi sem mentünk a Gesztenye-napra. Dani nem érezte túlzottan jól magát. Most sajnos volt láza is. De hétfőn már újra megy.
Igen, mindenki azt mondja, hogy takonykórral nem kell otthon tartani. De ki törölgeti az orrát? Én úgy sajnálom elküldeni akkor.

Kata! Nem semmi, hogy Hanga már mászik. Niki még csak kúszik. Igaz, hogy láttam már fél évest, aki mászik és áll is.

Évi
 
 


Halihó!

Hű de eltűnt mindenki... A rossz időre való tekintettel a fórum szünetel?! :lol:

Andi!
Gratulálok én is, nagyon jól sikerültek a fotók is :) Van már hír az állásról?

Évi,
Hangus akkor még nem mászott, csak kúszott meg négykézlábra állt, de négykézláb még nem indult el.

Most már mászik is és péntek óta pápá-t is integet. Majd megeszem olyan édes! Tegnap itt volt értünk anyukám, mert ebéd után mentünk hozzájuk: Mama etette Hangust, s mondta neki: "egyed szépen a főzeléket, utána megyünk pápá, mert vár a papa" Erre Hanga elkezdett integetni :o :lol: :P
Meg rengeteget szövegel, be nem áll a szája, igazi kiscsaj :D

No most csak ennyi, megyek, mert jön az estimese és az altatás. Szép estét mindenkinek, írjatok Ti is, hogy mizújs a gyerkőcökkel!

JakKata

Hanga-baba anyukája
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Szia Kata!

Niki is gügyög-gagyog már. Nagyon édi. Elkezdett mászni, és ül is már. A felállással próbálkozik.
Danitól viszont elkapott egy vírust, ami súlyos torokgyulladást okozott neki. Kórházban is voltunk. Szerencsére már meggyógyult. Viszont Danit tavaszig kiveszem az oviból, hogy ne hozzon haza mindenfélét Nikinek.

Többiek hogy vannak?

Évi
 
 


Szia Évi!

krévi írta:Danitól viszont elkapott egy vírust, ami súlyos torokgyulladást okozott neki. Kórházban is voltunk.


Ez elég rosszul hangzik, remélem, hogy csak az ijedelem miatt kellett bemenni a kórházba, nem volt nagyon komoly! Örülök, hogy már jobban vagytok.
Nálunk épp ma volt a védőnő, s kérdezte, hogy nem voltunk-e betegek. Lekopogom, de szerencsére Hanga születése óta még nem volt beteg, náthás sem! Pedig sokat járunk emberek közé, gyerekekkel is szokott találkozni.
Én adom neki a Cebiont (gyerek C-vitamin), napi 5 cseppet, meg homeobogyókat, amiket a gyerekorvos javasolt: Oscillococcinum heti fél ampulla (ez felnőtteknek is tök jó influenza-megelőző, gyógyító, mi tavaly szedtük és nem lettünk betegek) meg Echinacea napi 3 golyócska.
Remélem nem is lesz semmi komoly, ahogy magamat ismerem, a hajam kihullik majd az idegességtől az első lázas betegségnél...

Többiek hová tűntek? Mindenki lázasan készülődik az ünnepekre? :wink:

Nálunk zajlanak az események: Hanga feláll, most már szinte mindenhol felhúzza magát, amit elér, s meg sem áll itt, hanem közlekedik így kapaszkodva. Csak még irtó bizonytalan szegénykém, szóval kb. 10-percenként elesik és beüti valamijét, vagy csak megijed és azért ordít. De azért nem adja fel, s olyan diadalittasan vigyorog, ha sikerül az ágy mellett odalépegetni a székhez és lerángatni a kartonkönyvét :lol: :D

Tényleg, kitaláltátok már a gyerkőcök ajándékát? Mi a párommal mindketten arra jutottunk hosszas töprengés végén, hogy SZÁNKÓ! Aztán jót nevettük, hogy mindkettőnknek ugyanez jutott az eszünkbe. Szóval most vadászok valami jó kis karfás alkalmatosságra, ami később is jó lesz, de egyenlőre hihetetlenül, pofátlanul magas árakkal találkoztam csak... :? :evil: :cry:
Ha esetleg valamelyikőtök tud olcsó és jó szánkót, lécci jelezzétek! :)

Na lépek, mert bealudt a család, s Hangát fürdetni kéne s vacsi után letenni aludni...

JakKata

Hanga-baba anyukája
 
 


Szia Kata!

Sajnos a kórház nem az ijedség miatt volt, hanem a láz és a torokgyuszi miatt kialakult nehézlégzés miatt. Ez a második gyerekek sorsa. Dani nálunk sem volt soha beteg. De ezek az agresszív ovis vírusok, bacik rémesek. Na mindegy, most tavaszig nincs ovi. Akkor meg már remélem, lecseng a járvány.
Az Echinacea van golyó formájában is? Ezt hol vetted?
Az ajándékokat kitaláltuk. Mikulásra bővítjük Dani autópályáját, Karácsonyra pedig a Luek nevű logikai játékot kapja. Ez most a sláger. A gyógypedagógusok nagyon ajánlják.
Niki pedig babát ezerrel, mert szegénynek egy sincs. Most Dani autóival játszik.
Vaterán próbáltad már a szánkót. Ahogy nagyobbak lesznek a gyerekek mindenki eladja a karfás szánkót. Hátha ott olcsóbb.
Nálatok még nem jön a második gyerek? Mikor voltam a kórházban, találkoztam egy szintén 10 hónapos baba anyukájával, akinek a pocijában már ott volt a második.

Írj, Évi
 
 


Bocsi: ijedtség

Nem kérdeztem, hogy neked mi a véleményed a védőnői szolgálatról?
Én nem is titkolom, rögtön feloszlatnám az egészet, és beosztanám a léhűtőket egy gyermekkórházba.
Saját tapasztalatom alapján azt mondhatom, hogy semmi felelősségük nincs a gyerek felé, azt teljesen áthárítják a szülőre és a gyermekorvosra. Azt, hogy a baba születése után feltartják az anyákat napokig, nem sokra értékelem.
Ha Nikit veszem alapul, a mi védőnőnk már hónapok óta nem látta őt, kétszer bejelentkezett, hogy sürgősen látni akarja őt, persze mindkettőt lemondta. Ennyit a sürgősségről. És persze azóta sem jött. Nem is tudja, hogy kórházban voltunk.

Évi
 
 


Sziasztok Mindenki!

Nemsokára díszítjük a fát, meggyújtjuk a gyertyákat és örömmel figyeljük majd, amint a gyerekek mohón bontogatják az ajándékokat.

Addig viszont még van pár hét! Nyitottam egy topikot, gyertek, ötleteljünk, készüljünk a Karácsonyra együtt! Mert biztos, hogy mindenkinek van legalább egy olyan remek ötlete, ami másoknak nem jutott eszébe.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... t=&start=0

Üdv, és mindenkinek jó ráhangolódást, készülődést:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

No jól eltűntem én is pár hétre :D

Jelentem jól vagyunk, túl az első betegségen. Szerencsére nem volt komoly, csak egy kis nátha, hőemelkedésnél nem volt magasabb a hőmérséklete Hangának meg kicsit nyűgös volt, de ennyi.

Évi!

Igen, az Echinacea golyócska formátumban van, egy kis üvegben vannak a golyócskák. D4-es higítást ajánlott a mi gyerekorvosunk. Elvileg Vörösváron is van a patikában, de Szentivánon biztosan.

A védőnőnkkel nekem semmi bajom, rossz tapasztalatom sincsen, hozzánk a mai napig minden hónapban jön és követi Hanga fejlődését. Mondjuk amikor elég rendesen kijött rajtam a szülés utáni depresszió, ami eldurvult egész laktációs pszichózisig, akkor nem igazán segített, lepasszolt a pszichiáternek meg a családnak. A komaasszonyom, aki bölcsődevezető, nagyon ki volt rá akadva, mondta is, hogy úgy tűnik, épp a "problémás" eseteket nem tudja/akarja kezelni. Mindegy, igazából nem is tőle vártam a segítséget, s azóta szerencsére minden rendbe jött. De a gyerekre nagyon odafigyel, erre semmi panaszom nem lehet.

Második gyerek még nem jön, gondolkodunk is erősen, hogy mikor is vágjunk bele. Egyrészt elég kemény volt a kezdet Hangával: Ő egy nagyon érzékeny, nehezen kezelhető baba volt + ehhez jött az én betegségem, s ezért a család tart egy kicsit, nehogy visszaessek. Bár a pszichiáter szerint ez nem valószínű. Másrészt most vettünk egy nagyobb lakást, s nem tudjuk, hogyan tudnánk fizetni a részleteket meg egyebeket, ha nekem még kevesebb lenne a GYED-em. Most érdeklődtem a melóhelyemnél, hogy mi a heylzet, ha GYED alatt jön a második gyerek, de félek, vissza kell mennem legalább egy fél évre dolgozni, hogy anyagilag se menjünk tönkre... :oops: :cry:
Hát igen, ez a mai világ nagyon nem támogatja, hogy gyereket szülj... Pedig az ideális az lenne, ha Hanga egyéves kora körül jönne össze a második, s így még kétéves kora előtt/körül születne.

No mára abbafejezem, mert már elég késő van, s Hangus hajnalban riadóztat :lol:
Egyébként már egyre ügyesebb, kapaszkodva járkál, mindenhol feláll, mutatja, hol a lámpa, mit csinál az óra, meg még egy csomó mindent, amit nincs is hely felsorolni. Olyan büszke vagyok rá! Jó tudom, minden gyerek ügyes és okos, főleg ilyen korban, de Ő mégiscsak az én első kicsi lányom :lol:

JakKata

Hanga-baba anyukája
 
 


Sziasztok!
Nemrég költöztünk a környékre és az iránt szeretnék érdeklődni, hogy van-e a térségben babaúszás.
Most született a pici lányom, s a nagyobbikkal is jártunk babaúszásra, de az most túl messze lenne innen (XXII. ker), ezért a környéken szeretnék keresni valamit.
 
 


Sziasztok!

Jó rég voltam. :oops: Igyekszem visszaolvasni.

proone
Igen van babaúszás. Vagy már megtaláltad? Írj privit ha még érdekel. Mi járunk.

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Pilisvörösvárról van valaki?Én 1 éve lakom itt és sajnos még nem sok mindenkit ismerek :( Van 1 kisfiam,ő most volt 1 éves :D
smile28
Pilisvörösvár
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Nem nagy itt a forgalom, de hátha innen is jut majd pár szavazat a pilisjászfalui iskola pályázatára.
Az iskola pályázott, hogy festéket nyerhessenek a falak színesebbé tételéhez. Kérlek, nézzétek meg, segítsetek megnyerni a pályázatot! (Ide fog szeptembertől járni az én kislányom is.)
http://letscolour.hu/palyazatok/30-szinezd-ujra-let-s-colour
fb oldal: http://www.facebook.com/SzinezdUjra

Köszönöm!

Kép

KépKépKépKép
 
 


Sziasztok!
Pilisvörösvárról van valaki?Én 1 éve lakom itt és sajnos még nem sok mindenkit ismerek :( Van 1 kisfiam,ő most volt 1 éves :D

Szia!
Hasonló cipőben járok. Az én fiam 2009.10. született, uh. a fiaddal kb. egy idős. Van egy lányom is, ő most 1 éves. Októberben költöztünk Pilisvörösvárra, mert a Férjem idevalósi, de én csak a családját ismerem a városban :-( Uncsi így egyedül. Ha van kedved (és mondjuk megkapod a levelemet), akkor írj! ;-)
Mi a Dózsa György utcában lakunk.
Mástól is szívesen veszem, ha ír! :-)
mrsllama1
Pilisvörösvár
 
 


Sziasztok!
Pilisvörösvárról van valaki?Én 1 éve lakom itt és sajnos még nem sok mindenkit ismerek :( Van 1 kisfiam,ő most volt 1 éves :D

Szia!
Hasonló cipőben járok. Az én fiam 2009.10. született, uh. a fiaddal kb. egy idős. Van egy lányom is, ő most 1 éves. Októberben költöztünk Pilisvörösvárra, mert a Férjem idevalósi, de én csak a családját ismerem a városban :-( Uncsi így egyedül. Ha van kedved (és mondjuk megkapod a levelemet), akkor írj! ;-)
Mi a Dózsa György utcában lakunk.
Mástól is szívesen veszem, ha ír! :-)


Sziasztok!
Én 2,5 éve lakom vörösváron,szintén a férjem az idevalósi.
Kisfiam most volt 2 éves :D
Nem lakunk messze a Dózsától a Tompában lakunk
smile28
Pilisvörösvár
 
 


Sziasztok

Van itt még valaki?? :/
Kérdeznék a környékről titeket, szeretnénk odaköltözni. 6hónapos a kisfiunk, tehát minden érdekelne bölcsi,ovi,iskola,lakóközösség,utazás,közlekedés,melyik részre érdemes költözni?!
Remélem kapok választ :)
edes6
Budapest II. kerület
 
 


@edes6:


Szia! Én itt nőttem fel Vörösváron, mai napig sokat vagyok ott, nagyon szeretem a várost! Már van bölcsődéje, több ovija, két általános iskola, gimnázium, Piliscsabán ott a Pázmány Egyetem... Szóval oktatásügyileg jól el van látva. Van rendelőintézete, kedves gyermekorvosai, ilyen szempontból is jól ellátott.

Közlekedésileg sem rossz, ha vonattal közlekedtek, 35-40 perc alatt kényelmesen a Nyugatiba lehet érni, viszont autóval bejárni hétköznap nem egy leányálom, nagy a dugó a 10-es úton, 1-1,5 óra a bejutás.

Hogy melyik részére érdemes költözni? Én leginkább a belső részeket ajánlom, vagy a vonathoz közelebb eső területeket (így még Szabadságliget is szóba jöhet).

Remélem tudtam segíteni!

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


Sziasztok! 29 éves solymári kismama vagyok, jelenleg 15 hetes, nekünk is ő az első baba. Nagyon szeretek sütni-főzni, kempingezni, biliárdozni, korizni, kirándulni, társasozni és beszélgetni :) Szeretnék ismerkedni és beszélgetni akár baba-témákról, akár bármi másról.
wiki9
Solymár
 
 


Kedves Kismamák!
Szeretném megkérni Önöket, hogy a kérdőív kitöltésével járuljanak hozzá a szakdolgozatom elkészüléséhez.
Témám a terhesség alatti depresszió és szorongás, anya-magzat kapcsolat.
Kb 10-15 percbe telik, de nagyon nagy segítség lenne minden egyes kitöltés. Előre is köszönöm a segítségeteket  További csodaszép napot kívánok!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform
tundermamoca
Szombathely
 
 


7.000.000 Ft. es mindegy egyek koltseg!!!!!!!!!!!


Olyan anyukat keresek akinek van egy sajat gyermeke es 5 evnel regebben szult. Feherboru magyar no aki 38 evnel nem oregebb es sajat petesettel vallalna egy terhesseget.
7.000.000 Ft es minden egyeb koltseget en fizetek.
rokaalom@gmail.com
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: