Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Először is kicsit megkésve,de NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!!!

Hát nem javult a szobatisztaság Dorkánál,sőt...most van hog yteljesen bepisil,és nem is zavarja....Kipróbáltamhogy nem veszem észre,hogy pisis,de játszik ugyan úgy tovább...Egyedül a kakinál szól,azt már lassan 1 éve csak bilibe végzi.Volt olyan is hogy épp vásárolni voltunk és akko rjött rá,szólt hogy kell neki,és megvárta amíg kijutunk a wc-re és ott végzte el a dolgát :lol: ,ennek nagyon örülök a veséi miatt is.De majd nyáron remélem már teljesen szobatsizta lesz.

Te elviszed már az idén Dinit oviba a nyíltnapokra???Utánna néztem és Dorkát h alehetne már az idén bevennék,az évszetesége maitt is.aki 2005 dec 31-ig betölti a 3-at azt szeptembertől beveszik.Kérdés hogy akarom e?NEM... :) .Elviszem nyíltnapra azt megnézem hogy hogy viselkedik.Dorka eléggé zárkózott viszahúzodó,félénk kislány...Félek hogy nagyon bátanák még őt,azt lehet hogy jövőre már megérik rá....

Azon nem gondolkoztál hog yesetleg elapasztanád a tejcid?Sztem már nagy Dini a szopizáshoz.Meg úg ytudom hog yakkor nagyobb esélyel indulhatnátok a kistesó projekttel. :wink:

Hu mennem kell Dorka felkelt...
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Már régebben akartam írni, de épp túl vagyunk egy borzasztó héten. A közepén kezdem, mert az volt a legrosszabb. Elutaztunk múlt hét végén 4 napra a párom szüleihez, mert az apukája 60. meglepetés szülinapi bulijára készültünk, és még az anyukájának a szülinapja, párom szülinapja, és Bálint unokaöcsénk névnapja is erre a hétre esett, szóval minden összejött. A sógornőméknél aludtunk, náluk tartottuk a bulit. Sajnos a gyerekszoba náluk az emeleten van, és lent a nappaliban van gyerekzáras rácsosajtó, de a lépcső emeleti részén nincs. Dénes és Bálint fent akartak játszani, természetesen Bálint mindig el akarta venni Dénestől, ami nála volt. Mondtam neki, hogy az Dénesé, neki keresek valami más érdekeset. Oda is jött hozzám, közben Dénes elindult lefelé a lépcsőn, kezében a játékkal, utána kiabáltam, hogy jöjjön vissza, mert egyedül nem szabad lemenni. Szófogadóan visszamászott, megállt a lépcső tetején, Bálint meglátta nála a játékot, hirtelen odaugrott, kitépte a kezéből, a másik kezével már lökte lefelé a lépcsőn, a másodperc törtrésze alatt történt :(((((((((, én csak annyit láttam, hogy Dénes repül, ráesik a hátára, közben beverte a tarkóját egy lépcsőbe, aztán gurul tovább lefelé a lépcső aljára!!! :(((((((((((( Én úgy megijedtem, szerencsére nem ájult el, azonnal sírni kezdett, mondta, hogy fáj a feje (egy jó nagy pukli lett rajta, de nem vérzett), meg fáj a lába, de az csak kék-zöld lett, egy helyen a háta is, de lábra állt és azt mondta tud járni. Mi még vizsgálgattuk, néztük minden rendben van-e, vigasztaltuk, egyszer csak azt mondja, hogy szopizni szeretne. Erre megijedtem, mert napközben már nem szopik, tudtam, hogy valami gáz van, és már el is kezdett hányni. Rohantunk be vele a kórházba, ez tuti agyrázkódás, közben még otthon is hányt, a kocsiban is, és a kórházban is többször. A kórházban több osztályt megjártunk, trauma, röntgen, neurológia, gyerekosztály, több órát benn voltunk, Dénes teljesen kifáradt, a második doki után ordított, ha köpenyest látott, nem engedte magát megröntgenezni (3an próbáltuk lefogni, én közben beszéltem hozzá, simogattam, de nem), az idegosztályon találkoztunk a legpocsékabb orvossal, akit valaha láttam, (állandóan azt mondogatta, hogy ha nincs röntgen, ő nem mondhat semmit, nem tudhat semmit, megvizsgálhatja, de az nem ér semmit, aztán megpróbálta megvizsgálni, de Dénes úgy félt tőle, hogy nem engedett semmit csinálni, az meg csak hümmögött, és azt mondogatta, hogy akkor nem tudja mit írjon, már úgy voltam, hogy felrúgom, de komolyan), szerencsére amikor másodszorra kerültünk a traumára, mondta a doki, hogy életkorának megfelelen viselkedik, jár, kommunikál, nem ájult el, szóval valszeg nincs agyrázkódás, de leküldi a gyerekosztályra, ott eldöntik mi legyen vele. Az ottani doki nagyon szimpatikus volt, Dénes engedte magát megvizsgálni, a doki végigcsinálta az összes neurológiai vizsgálatot is, amit a vén banyának kellett volna, nem talált semmi különöset, de Dénes újra hányt, így ott tartottak minket. Szerencsére külön szobát kaptunk, csak én és Dénes, kicsit féltem tőle, hogy fogom a szobában tartani az örökmozgómat, ha kicsit kipihente magát (az osztály tele volt hányós-hasmenése gyerekkel, épp akkor különítettek el egy rota fertőzöttet), de Dénes annyira félt, és annyira rosszul érezte magát, hogy nem is akart kimenni a szobából, ha ki kellett vinnem valamiért, azonnal kiabálni kezdett, hogy "visszamenni én házamba" (így hívta a szobát). :(((((((( Délután tovább hányt, éjszakára felment a láza, ami nagyon rossz volt, de legalább kiderült, hogy tuti nincs agyrázkódása, merő véletlen, hogy az esés után kezdett hányni, szegénykém még otthon benyalt valami vírust. De lázas beteget nem engednek ki, amúgyis akartak még szem és fülvizsgálatot csinálni, az meg csak hétfőre ígérték (szombaton kerültünk be). Másnap Dénesnek hasmenése is volt, és ilyen durvát még nem láttam tőle!!!! Délelőtt fél11-kor elkezdett fájni a hasa, felhúzott lábakkal feküdt 2 órát (!!!), közben mondogatta, hogy fáj a poci, simizzem, meg törölgessem a popóját, fél1-kor elkezdett kakilni, folyamatosan jött belőle, hol csak híg, hol vízszerű, kb. háromnegyed órán keresztül ömlött belőle megállás nélkül!! Én csak húztam ki alóla, uram tömte alá a másikat (pont jött látogatni), borzasztó volt! :((((( Teljesen kifáradt, utána aludt, ébredés után csak feküdt, alig beszélt, szörnyű volt látni! 24 óra múlva megismétlődött a dolog, kicsit rövidebb ideig tartott, és nem fáradt el annyira. Végül 3 napig feküdtünk az osztályon, közben nem evett semmit, szopni akart, így szopi terén egy időre visszaestünk, de már újra javulunk.

A kórház nagyon megviselte, még így is, hogy én ott voltam vele, nagyon anyás, alig mehetek ki a szobából, éjjel állandóan sír, szinte egész éjjel szopni akar (a nappaliakat itthon azonnal elhagyta), kapaszkodik belém, és mindennap 6-kor kel (előtte 8-9-ig aludt) próbál minél több időt velem tölteni, napközben is alig alszik. Nekem is vacak volt benn, még azon kívül is, hogy Dénes rosszul volt, ott mindig sír egy gyerek, és amelyik tud beszélni, az úgy sír, hogy "anya anya anya", hát szívszaggató volt nagyon! :(((((((((((((

Egyébként az a hosszú hétvége úgy kezdődött, hogy az elutazás előtti napon itthon bedöglött a mosógépünk, útközben szétment az autóban a kuplung, vihettük azonnal szervízbe, Dénes a baleset előtti nap elesett a játszótéren, úgy beverte az állát, hogy fognyi mélyen beharapta a száját :(((((((( már akkor úgy voltam vele, hogy rosszabb már ne jöjjön, és elegem van a meglepetésekből, és másnap történt a lépcsőn leesés.... :(((((((( Ráadásul legyengült, mióta hazajöttünk Dénes hurutos, most kezd kilábalni, már csak az orra folyik.

Köszönöm szépen a köszöntést, nagyon kedvesek vagytok! :)

A többire majd írok máskor, bocs, de most nincs több időm, remélem ti jól vagytok!

Puszi: zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Azttaa nagyon durva amiket írtál!!!!!!!
Kirázott a hideg ahogy olvsatalak.
Hogy van most Dini???????

Még jó hogy kaptatok olyan szobát ahol vele lehettél.Hallottam a tv-ben hogy megint tombol a rota vírus,nem ezt kapta el Dini is?Nagyon kisérteies a tünete hozzá,bár az lázzal is jár....
Infúziót is kapott?Nem száradt ki nagyon?
Nem csodállom hogy most tiszta a nyás,ez még kis ideig tart aztán elfelejti ő a egészet,csak te nem....
Sajnos mi már átestünk ezen a rota víruson ,ráadásul nagyon brutál módon.Dorka akkor még csak másfél hónapos volt ,és kórházban voltunk mert akkor műtötték másodszor a veséjét...És a kora osztályon a sebészeti részlegre hoztak be egy kisgyereket akinek rota vírusa volt :twisted: Én nemis értemhogy tehették be a sebészetre....Na dorkát előző nap műtötték tök gyenge volt szegénykém,erre még jött hozzá ez a fosós hánys magas lázzal járó vírus.....nagyon sajnáltam szegénykét...A legrosszabb hogy én is elkaptam és nem tudtam vele lenni és szoptatni sem....Átment ez az egész családon is,mivel ez levegő útján terjed...Szegény báttyám is elkapta ,pedig ő másnap repült volna vissza Amerikába,így kérni kelett neki későbbi időpontot...
Főorvosnőnek meg annyi volt a hozzáfűzni valója ,hogy "ugye anyuka a kézmosás hiánya!!!"na akkor nagyon berágtam rá ,és jól megmondtam neki a magamét,érdeked a tesóm közelébe sem volt nekünk és mégis elkapta...na utánna már normálisan bánt velünk :twisted:
Hu már rég volt de még mindig tök felkavar....

Dini megy oviba az idén??Vagy majd csak akkor ha betölti a 3-at?Dorka idén nov-ben tölti ,de ő még nem mehet.....Majd csak jövő szept*ben ,de nem is bánom....Addig csak jön a kistesó is :)
ti már rajta vagytok? :wink:

Tényleg leírnád hogy nálatok hogy zajlik a reggelizés meg az esti fürcsi vacsi és elalvás?
Nálunk most eléggé megváltozott minden,dorka reggel 6-30ko rkel és este meg 10-kor még fennt van,na azért alszik ebéd után jó nagyot ,de nemigazán jó ez így....

Mentem,szép napot nektek
Puszi ,Ági
Ja vettünk Dorkának bicót küldök képet róla.Tök szereti egészen ügyin hajtja is,de még persze tolni kell...

Kép

Kép

Kép
ági01
 
 

 
 

szia!

Nagyon mérges vagyok, csomó mindent írtam, aztán egy ügyes mozdulattal véletlenül kitöröltem. :evil: :evil: Nem tudom ma újra írni, mert Dini mindjárt kijön a fürdőből, de holnap igyekszem pótolni.

A bicikli nagyon tuti, Dorka nagyon édes rajta, Dininek is azt hoz a nyuszi, nagyon szeret biciklizni, eddig egy kölcsön triciklin gyakorolt, de kipróbáltuk egy boltban, és simám hajtja a rendes biciklit is, persze pótkerékkel.

remélem holnap tudok írni, puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Helló!

Ez a " holnap igyekszem pótolni" dolog nem jött össze, :):):) tényleg vacak, hogy most csak apa gépén van net, de már csak 1 hónap, és én is újra online leszek, ígérem akkor többet írok majd!

Most is csak azért kukkantottam be, hogy kellemes húsvéti ünnepeket kívánjak nektek, és persze sok locsolót! :lol: :lol:

Mi már holnap elutazunk, kedden jövünk vissza Szegedre. Nincs sok kedvem körbeutazni a Dunántúlt, de a párom nagymamája nagyon beteg, az én nagypapám meg már 95 éves, ha mi nem utaznánk, akkor velük nem tudnánk találkozni ünnepekkor.

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

most csak gyorsan jövök,mert elkaptuk ezt a hányás hasmenéses lázzal járó vírust....
Egész családon végigsöpört,kivéve a férjem és a tesóm,ja és persze Bálinton(tesómék kisfia).
Szegények most jöttek haza Atlantából 2 hónapra és már egy ilyen hülye vírussal kell kezdeni :twisted:
De kis B megúszta 7hós,valószínű megvédte az anyatejci....
Dorka éjjel kezdte és fél óra alatt 3* hányt,már majdnem hívtam az ügyeletet nehogy kiszáradjon,azt estére 10 hányással + hasmenéssel zártuk a napot.Szegényke úgy legyengült hogy egész nap csak feküdt....

Ti jól vagytok???Dini kezdi már kiheverni a kórházat?
Szopizik még?
Milyen volt a húsvét,élvezte a locsolkodást?????

Nálatok is szép idő van ma?Itt van vagy 20 fok,és Dorkameg alszik :evil: ,na de ha felkel megyünk ki a játszóra...

Na mentem még pihizek kicsit én is.
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Sajnálom, hogy Dorka ennyire beteg lett :(, remélem már teljesen meggyógyult! :)

Dénes kezdi kiheverni a kórházat, már egész jól alszik, nem sír annyit, nem csimpaszkodik belém. Most van egy kis visszaesés megint, természetesen húsvétkor összeszedett valami takonykórt, se láz, se más tünet, csak teljesen be van dugulva az orra, emiatt éjjel 45-60 percenként felkelt. :(:( A negyedik éjjel kezdtem kipurcanni teljesen, alig álltam nappal a lábamon, szerencsére múlóban a dolog, ma csak 4- szer ébredt.

Még mindig szopizik, igen. :) De csak az 2 alvás előtti cicizés van meg, (betegen éjszaka is), erről nagyon nehéz lesz leszoktatni, talán ha bölcsibe megy. Most az van, hogy májustól megyek félállásba dolgozni. Nem az eredeti munkám, csak egy fél éves megbízási szerződés, ha vége és még nem vagyok terhes, akkor visszamegyek rendesen dolgozni. Dénest szeptembertől vették fel az állami bölcsibe, addig egy nőhöz fog járni itt tőlünk nem messze, aki a saját házában kialakított egy kis magánbölcsit (nem is annyira bölcsi, inkább, mint egy bébiszitter, akihez elviszed a gyereket). Óránként 200 ft-ért vigyáz a gyerekekre (általában 5-6 gyerek van nála), lehet naponta is vinni, vagy csak akkor, ha kell egy szabad délelőtt. Ide visszük majd, napi 4 órát marad, nem is minden nap, mert a párom is be tud vállalni néhány délelőttöt. Ide is van beszoktatás, jövő héten kezdjük. Szeptemberben kezd a rendes bölcsiben az unokatesója is Dénesnek, egy csoportba fognak járni.
Oviba nem mehet még Dénes idén, mert amelyik évben tölti a 3-at, abban az évben lehet beíratni, és az év szeptemberétől kezd, szóval csak jövőre ovizik. Az itteni oviban azt mondták, ha betölti a 3-at januárban, és nekik még van helyük, akkor felvehetnék oda is, de nem javasolják, mert akkor nem ahhoz az óvónőhöz szokik be, aki szeptembertől 3 évig az ő óvónénije lesz, és az nem túl jó.

Egyszer még kérdezted, hogy van nálunk reggeli-alvás-vacsora projekt. :) A reggeli semmi különös, felkel, kicsit játszunk, utána eszik. Az ébredéstől számított 5-6 óra múlva jön a délutáni alvás, ő szól, hogy álmos és aludni akar. Viszont az estének szigorú rendeje van. Régebben ahhoz igazítottam a lefekvést, hogy mennyit aludt délután és mikor kelt fel, de egy-egy hosszabb alvás után még 10-11 körül is ugrált, meg kezdett vele visszaélni, egyre tovább akart fennmaradni, mikor egyszer negyed1-kor sikerült éjjel elaltatni, betelt a pohár. Azóta bárhogy volt a nap, 8-kor vacsi, fél9-kor fürdés, ez nagyjából fél óra, utána megy aludni. Kicsit szopik, apja mesél neki, ha nem olyan álmos, több mesét is meghallgat, de nem száll ki az ágyból. Általában 9-fél10 között elalszik. Egy nap alatt megszokta. Mikor először csináltuk, sírt, hogy ki akar menni, kiugrált az ágyból, másnap már nem volt semmi. Most már ő szól fürdés után, hogy "apa, anya, menjünk aludni, éjszaka van", és többször ránk szól, ha nem ugrunk azonnal. :)
Nagy könnyebbség ez a rendszer, tudjuk, mihez tartsuk magunkat.

Majd elfelejtettem, természetesen volt locsolni, nagyon élvezte. :) Sógornőm még tavaly varrt neki és Bálint unokatesójának egyforma nyuszitáskát, abba gyűjtötték a tojást és a csokit. :) Nektek volt sok locsolótok?

Ennyire futotta most, puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

kicsit megint megkésve.de Dénesnek Nagyon Boldog névnapot kívánunk!!!!!!!

Már teljesen meggyógyultunk,csak most otthon vannak tesómék és ahog ycsak tudunk náluk vagyunk és babázunk.dorka nagyon ügyi Bálinntal szemben nem irigy és nem féltékeny.Ha Bálint meg akarja gyurni Dorkát mozdulatlanul,de tűri :lol: ,sír kis B megy oda hozzá,tehát jó esélyekkel indulunk a kistesó projekktel 8) Ezt a hónapot még kihagyjuk,mert kiszámoltam és pont karácsonykor születne,na most nem akarok szegénnyel kitolni,meg dorkávak akrok otthon lenni karikor.

Voltunk ovi nézőben.Háát ihazán mindegyik tetszik,de még nem tudom melyikbe iratom be....3 közül lehet választani,és az a rosz hogy egyik sincs túl közel,min. 20perc gyaloglás és ezt napi 4* megtenni egy kisbabával....esőben hóban szélben....nemtudom még mi lenne a jó.
egyik helyre szept,1-től vennék fel és Dorka csak nov,12-én tölti a 3-at addig még van másfél hónap az nagyon sok pl.szobatisztaság terén is....és ott németet tanulnap (én majd angolt szertném ha tanulna),másik helyen meg mondták hog yők nem tanitanak nyelvet,főleg neki nem jó ha még magyarul sem bezsél,ők inkább a testnevelésre vannak ráálva,versekre mondókákra,éneklésre(ami sztem tök jó)görkori,stb...a 3, hely meg igazán az is jó ott van angol,de az esik ki a legjobban nekünk...szóval nehéz dolog ez.....

Ma pelus nélkül voltunk lennt a játszón,na hát úg ymosizott hogy bepisilt....vittem csere rucit nem volt baj belőle,anyuéknál voltunk a hétvégén egész nap kinnt volt a kertben na és ott egyszer sem pisilt be....Nyár végére csak kialakul ez is....

egyik barátnőm kislánya jövő febr-ban tölti a 3-at na most őt is be kell idén iratni és jan -1-től viheti is .
Amúgy szerintem a legobbat választottátok Dininek,böli téren....

Jól vagytok?nálatok is szép idő van?

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


szia!
Rövid leszek, csak kis időre kunyeráltam el a gépet! Nem tudtam írni, mert kivételesen nem a prücsök, hanem én voltam nagyon beteg, múlt héten pedig elkezdtük a magánbölcsibe szoktatni Dénest (pontosabban már az azt megelőző héten is vittük, csak nem én, mert én ki voltam nyúlva), ezért nem nagyon van időm, mikor itthon van, még többet kell foglalkozni vele. Hétvégén megpróbálok annyi időt szakítani, hogy írjak egy normális levelet! :)

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Helló!

Előkerültem. :) Már dolgozok, egyre nehezebb mindent összeegyeztetni, általánban a netre nem marad idő... :( ha igen, akkor is gyors email nézés, 1-2 sor válasszal elintézve, és ennyi. Amúgy jól vagyunk, Dini végre beszokott a bölcsibe, már egyáltalán nem sír, szeret odamenni, mondjuk nehéz volt, 1 hónapig elhúzódott. A bölcsisnéni szerint ez volt az eddigi leghosszabb beszokás. :) Az utóbbi időben nem beteges, a bölcsiből se hozott haza még semmi fertőzőt. Mostanában imád mondókákat, verseket mondani, szereti azokat, amikhez mutogatni is kell, nagyon édes, ahogy csinálja. :)

Kistesó terén még nem állunk sehogy, nem is csodálom, kicsit kimerült vagyok mostanában, munka-háztartás-Dénes rendszerbe még nem rázódtam be, és Dénes is kicsit visszaesett szopi terén a beszoktatás alatt. Na nem nappal, napközbeni szopi nincs, de éjjel sokszor sírva ébredt és cicit akart. Nem lepett meg, előre szóltak, hogy a beszoktatás "mellékhatása", hogy otthon egy ideig bújósabb, anyásabb, cicizősebb lesz. Remélem a nyáron azért összejön az a tesó. :)

Ti hogy vagytok? Kiválasztottátok az ovit? Dorkával minden rendben? Tesóprojekt nálatok hogy áll? :)

Most megyek, de képet is teszek fel, remélhetőleg még ma, nehogy elfelejtsétek, hogy néz ki Dini! :lol: :lol:

Puszi: zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Itt vannak a képek:

kiscsaládom
Kép

Dini a Thomas ágyban a mamánál
Kép
Kép

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Bocs,hogy Én is későn írok,de eléggé összefolynak a napok...
nem irgyellek meló ügyben,rossz lehet újra elkezdeni.Örülök hogy Dini beleszokott a bölibe és szeret ott lenni.
Nagyon jók a képek Dorka is Tomas függő,meg verdák,kicsit autó meg vonatos beállitottságú,de azért már szeret babázni is(szerencsére)
Szobatisztaság terén hogy álltok?Alszik is a bölibe?Reggeli ébresztés hog ymegy?Korán kel szegényke?Nálatok meddig lehet menni a bölibe?

Mi tegnap mentünk szülőire Dorka ovijába :lol:
Nagyon jó ovi sztem,német nemzetiségü és tanulnak is németet.Mondókákat verseket,dalokat meg pár mondatot is megtanulnak...Egyik ovónő többnyire csak németül beszél hozzájuk.Azt mondták hog ynem baj hogy még nem beszél Dorka ott rá lesz kényszerülve és pár nap alatt belejön,huuu már alig várom !!!!!
Ja és méhecskés csoportba került,és autó lett a jele :wink: :D Csodálkozott az ovónéni,hog ylány és autó?Mondja ő a Dorka ugye?Humm jó kis név,na majd megnézem magamnak a kislányt :lol:
Dorka valószinű délig lesz csak,azt megyek érte.Kistesó projekten rajta vagyunk,remélem hamar összejön,meg persze nektek is!!!!!!
jövőhéten megyünk nyaralni,Horvátba,már nagyon várom-várjuk,
csak van egy ki saggodalomra való okom,mert Dorka 2 hete talizott egy bárányhimlős kislánnyl,é shát h akijön rajta a pötty ,akkor nem tudunk menni.Remélem ha eddig nem jött ki már nem is fog....

Most megyek ,teszetk fel én is képet a nagylányról :P
Kép
Bálinttal az uncsitesóval,mi mást játszanánka,mint autóznak :lol:
Kép
[img]


http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 9.9641.jpg[/img]


Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


NA az utolsó nem sikerült,ujra akkor
Kép

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Jó utat kívánunk nektek és kellemes nyaralást! Mi is megyünk Horvátországba, de csak szeptember elején. Remélem nem kapta el Dorka a bárányhimlőt, és el tudtatok utazni!

A beszéd tényleg hamar be fog indulni az oviban szerintem, a többi gyerek nagy húzóerő! Még majd meg is unod! :):)
Az enyémnek be nem áll a szája egész nap (néha jó lenne egy kis csönd :)), most kezd énekelgetni, és szeret nagyon mondókákat mondani.

Dénes nem alszik ott a bölcsiben, ebéd után hozza haza az apja, mire megérkeznek, nagyjából én is akkorra érek haza a melóból, én teszem le aludni. A reggellel nincs gond, mert csak fél állásban vagyok, így Dini simán alhat 8-ig (általában akkor kel), csak 1/4 10- 1/2 10 közöttre viszem be. De ez magánbölcsi, ősztől jár majd 1 évet állami bölcsibe, oda lesz valami időpont, ameddig be kell érnie, remélem nem kell majd sokkal előbb ébresztenem, mint amit megszokott.

Dini még nem szobatiszta, de elég jól haladunk. Itthon sokszor kéri magát a vécére, és a bölcsiben is szokta kérni, hogy pelus nélkül akar lenni, mert tud időben szólni. Persze nem mindig sikerül... :) Remélem a nyáron elhagyhatjuk a pelust!

Megyek, holnap ballagásra utazunk, még jó sok dolgom van!

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


sziasztok!

megjöttünk a nyaralásból,hát eléggé élménydússág sikerült...Volt jó is benne meg rossz is,sajnos Dorka beteg lett,nyagon megfázott,folyt az orra,be is lázasodott,és ez eléggé rátette a bélyegét...Nekem sikerült felfáznom,de még itthon,még jó hogy dorkának vittem gyógyszert felfázásra a veséje miatt,és azt be tudtam szedni,amúgy nem bírtam volna ki ,nagyon fájt ott minden....Időnk sem volt a legjobb,szombaton esett,vas.fújt a szél,hétfőn esett és fújt a szél,na kedd után már jó időnk volt,szerencsére a tenger nem hült le ,és így tudtunk úszni is,mire jöttünk haza Dorka eléggé jól volt már,de itthon viszaesett nagyon.Öszzeszedett egy jó kis vírusos torokgyuszit,majdnem 40 fokos láza volt,ebbe a dög melegben,szegényt úgy sajnáltam,eset még a bilire sem volt ereje magától ráülni és felállni...Na de most már a régi kis roszcsont :D
Ja hazafelé megbüntettek a redőrök is 35000ft-ra,tehát volt élmény bőven.Majdnem otthgytak minket a rendőrök Horvát autópálya kellős közepén,mert ha kifizettük volna a büntetést,akkor már nem maardt volna pénzünk a pályáról lejönni...na nagyon szívtelelnek voltak,magyar pénzt nem fogadtak el,csekket sem.már úgy voltak hogy ha nem fizetünk akkor viszik az összes papirt,és majd ha lesz énzünk akkor visszakapjuk a papirokat és az autót is.mondtam nekik hog ybeteg lázas a ygerek azért mentünk többel,sietünk haza orvoshoz,de nem hatotta meg őket ez sem,azt mondták a mi bajunk...most nem azért de kinek van pénze nyaralás végén hazafelé?Na végül kifizettük őket,fillérre pont annyi kunánk meg eurónk volt,huhh.mentünk kicsit tovább és ott volt egy benzinkút ott magyarokkal tudtunk forintról kunát váltatani,szerencsére...
most egy darabig nem megyünk ki Horvátba,és eléggé fel is emelték az árakat,egy 2 dl cola 500ft egyik másik helyen...

Ti jól vagytok?Szeptemberben még sztem jó időtök lesz,mi voltunk akkor is még simán lehetett fürdeni a tengerben,merre felé mentek?
Dorka egyre ügyesebb szobatisztaság terén,már csak eseti alvásra kap,de sztem pár nap és nem adok rá,este mondja a maga módján hogy nem kéri...

Teszek fel képet a nyaralásról :D

Kép
kilátás a szobánkból
Kép
rákot keresnek apával
Kép
Kép
első nap
Kép
bekeni apát nehogy leégjen :lol:
Kép
Kép
itt már egész jól volt
Kép
Kép
kis pockos 8)



Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Sziasztok!

Tényleg eseménydúsra sikeredett, nem mondom! :) :) Sajnálom, hogy megfáztatok kint! :( Itthon mi is betegséggel küzdöttünk, Dininek középfül gyulladása volt. :( Mennem kell, Dini üvölt, az apja küzd vele... hétvégén Bpre megyünk utána jelentkezem!
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Helló!

Vonalzó próbára jöttem, de úgy látom sikerült! :)
Nem tudtam írni 2 hete, ahogy ígértem, de gondolom az új vonalzóból látszik, hogy kicsit sűrű lett nálunk az élet! A Vidámparkos-Állatkertes képekkel még adós vagyok, nem tudom mikor teszem fel őket, holnap elutazunk nyaralni a Balcsira, csak jövő hétvégén jövünk haza.
Remélem ti jól vagytok, és ti is élvezitek a nyarat, már nem sok van belőle! Ha jut időm, azért holnapig megpróbálok képet feltenni....
Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Még volt időm beugrani a képekkel, gyorsan felteszek néhányat. Dénes nagyon élvezte a Vidámparkot, alig tudtuk a végén elhozni, nem félt semelyik játékon! Persze az óriáskerék kivételével csak olyanokra ültettük fel, ami gyerekeknek van, de a gyerekhullámvasúton se félt, az elvarázsolt kastélyt imádta! :) Az Állatkert is tetszett neki, de ezt előre tudtuk, ott már többször jártunk. Nem is írtam, nagyon szuperek a nyaralásos képek! Dorka hogy pózol, igazi csajszi! :):):)

Dénes a vidámparkban:
Kép

A kis tűzoltó:
Kép

Az Elvarázsolt Kastélyban:
Kép

Dénes pózol:
Kép

Ennyire futotta az időmből, nem sokára indulunk!
Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Először is gratulálok az új pocaklakóhoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Látom rózsaszínű a táblázat,szugerálod hogy kislány legyen? :D :wink:
Én kisfiut szeretnék,de ha lány lesz sem baj,csak ő már tényleg egészséges legyen...
Mikorra vagy kiírva?március környékére?
Hamar öszejött a kistesó?Írtad még régebben hogy nem sok esélyetek van,tehát hogy nem mindig van jól peteérésed,de ehez képest nagyon akart már jönni a pici :)
Nálunk még semmi,de majdcsak jön már...
Most ősszel elkezdek egy sulit,mai 1 éves és hát eléggé dilemába vagyok,hogy ha suli közben fog születni a pici,fogom e bírni kettővel,meg a sulit is(ami elégé nehéz lesz)...
Meddig akarsz melózni?

Nagyon jók a képek,látszik Dinin hogy élvezte :D
Rosszul léteid vannak?Mennyivel másabb ez a terhességed?

megyek még kicsit tanulgatok,amíg Dorka alszik

Vigyázz Magatokra!!!!!!
Puszi Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia Ági!

Tényleg kicsit csajosra sikeredett a vonalzóm, majd ha kiderül, hogy fiú, lecserélem. :) Egyébként mindenki lányt vár, a családban mindenhol csak fiúk vannak eddig. De a kisfiúnak is örülni fogunk, legalább van benne gyakorlatunk. :)
Más ez a terhesség, mint Dinivel volt, Dénessel 2-3szor hánytam, néha hányingerem volt, de nem volt vészes, a 9. hét után nem is volt panaszom. Most nem hánytam, viszont egész nap émelygek, alig van étvágyam, érzékeny vagyok a szagokra, szóval rosszul vagyok. Most még dolgozom, de októbertől táppénzen leszek, mert akkortól terepre kéne mennem, és azt már nem engedi a doki.
A hasam nagyon hamar elkezdett nőni, Dénessel is már 10 hetesen kezdtem pocakosodni, de most már 7-8 hetesen simán látszott. Dobok egy képet, ezen 9 hetes a pocak:

Kép

Szóval ekkora volt 9 hetesen és pár naposan. :) Mekkora lesz????

Valóban voltak problémáim a peteéréssel, de mikor napi két szopira korlátoztuk Dinit januárban, azóta teljesen rendszeres lett a ciklusom, és minden hónapban volt peteérésem. Előtte Dénes full szopin volt, így a doki szerint azt az időszakot nem is érdemes beleszámolni a próbálkozásba, mert esélytelen volt. Ketteske így a próbálkozás 6. hónapjában fogant, pont mint anno Dénes. Ennyire vagyunk hitelesítve. :)

Megértem a dilemmádat a sulival kapcsolatban. Nehéz döntések ezek, mi úgy voltunk vele, ki tudja hogy jön össze, egy még nem létező dologgal nem lehet számolni, csak azért nem hagyunk ki semmit, mert talán terhes leszek, ha meg sikerül, akkor mindent a terhességhez alakítunk. Most ez van. Mondjuk nekem viszonylag jól jött ki, hogy még mielőtt 8 órában ásatásra mentem volna, terhes lettem.

Remélem jól vagytok! Dorka már ovizik, vagy csak akkor megy, ha betöltötte a 3-at?

Pussz:Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Helló!

Csak pár sorra van időm, tegnap voltam a Nucha szűrésen, minden rendben Kispocokkal, egészségesnek tűnik. :) Kicsit aggódtam a vizsgálat előtt, fogalmam sincs miért, Dénessel sosem paráztam. Öregszem. :)
Dénes szerint a doki azt nézte meg, hogy jó-e a kistesó. :)

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!


Örülök,hogy minden okés a pocaklakóval :D !!!!!
Akkor Dini szerint jó kiszesó lesz? :lol: Olyan aranyosak amikor már így beszélnek,megzabálom őket,bárcsak Dorka is mondana már ilyen jópofákat....
9 hetesen már ekkora a pocd,azzzta,bár mondják hogy a második hamarabb látszik,na majd én is meglátom,remélem minnél elöbb már...
Én Dorkával 4 hós terhességig hánytam,rosszul voltam,egész nap,szagokra extra érzékeny voltam,émelyegtem és a kajáknak teljesen más íze volt,pedig ugyanúgy csináltam...lehet nálatok kishugi lesz,de jó lenne.Ti mit szeretnétek?Attól függetlenül hogy kislányt vár mindneki tőletek?
Huu én nagyon kisfiut akarok,lány már van tom milyen az.
Jövőhéten megyek viszza nődokihoz,és utánna remélem már összejön a kistesó...Suliról még semmi hír,remélem azért indul....

Akkor már csak pár hetet dolgozol,jobb is sztem pihenni,és Dinivel is tudsz sokat foglakozni.

Dorkát még csak szoktatom az oviba,heti 1* megpróbálunk bemenni,bár most kimaradt mert betegek lettünk.Hát sztem nagyon nehéz bezsoktatás lesz,mert iszonyú anyás Dorka...múltkor is az oviba csak akkor ment el,pl: hintázni ha én is megyek vele,ovónéni is próbálta,de nem ment vele....Már előre minden bajom van,mit fog ott csinálni szegénykém,szól e ha pisilnie kell,eljátszik e,lesz a barátnője,stb....

Na most megyek éhes a banda,írj hogy hogy vagy meg minden,puszi
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia!

3 napba még beleférve,Dénesnek Nagyon boldog névnapot kívánunk!!!!!
Dorka,Ági

Hogy vagytok?
Tudni már ki növekszik a pocidban?
Pocakfotót kérek még!!!!! :D


Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Köszönjük szépen a köszöntést! :) Teszek majd fel pocakfotót is, meg Dénesről is, de azt se tudom hol áll a fejem mostanában! :)

Dénes most szokik be a Vitéz utcai bölcsibe. Nagyon tetszik neki, szeret ott lenni, csak az alvás problémás, most alszik először nélkülem, és nehezen megy. :( Remélem hamar megszokja. Néha elalszik, néha meg csak sírdogál utánam. :( Egy csoportban 12-en vannak, 2 gondozónő van, 6-6 gyerek tartozik szorosabban hozzájuk, váltott műszakban dolgoznak, a csúcsidőben átfedés van, 9-től fél 1-ig mindketten a csoporttal vannak. Dénes nagyon ragaszkodik ahhoz, aki őt szokatatta be, hiába van ott velük a másik is szinte egész nap, ha a sajátja elmegy az alvásidő megkezdése után, és addig nem aludt el, akkor csak sír.
De a játékidőben nagyon vidám, jól eszik a bölcsiben, imádja a pici vécéket és mosdókagylókat, a bölcsiben teljesen szobatiszta.
(Itthon nem akar. Érzi, hogy nagyfiú, jön a tesó, ő bölcsizik, itthon azt mondja, hogy pici akar lenni, szopzini akar és pelusba pisilni.)

Nov. 7-én megyünk 4Dre, ha máskor nem, akkor kiderül, fiú-e vagy lány a Pöttöm. :) Apa most nagyon lánypárti, szerinte is jó lenne fiú után lány, én most úgy vagyok, hogy mindegy. :) Fiú is jó lesz, meg kislány is. :)

Na megyek, valaki sűrűn anyázik a nappaliban. :)

Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Örülök,hogy jól vagytok!
Kiváncsi vagyok már nagyon ki rejtőzik a pocidban :) ,szerintem ráéreztél amikor a vonalzód készítetted 8) .
Nálunk férjem nagyon lánypárti volt eddig,ő még 2 lányt szeretett volna,de mostanság eléggé fiupárti lett,sőt Dork ais mondja hog ykisfiut szeretne,amúgy én is...
Ha most összejönne Júliban születne,az potn jó lenne mert akkor szünet van az oviba,és ha minden jól megy végeznék addigr a sulival is...Nov.8-án kezdünk,már voltam évnyitón is,furi volt újra iskolapadban ülni :)
Jó nagy lehet már a pocid,9 hetesen i smár tök látszódott.
Te megérezted hog yterhes vagy a másodikkal?Vagy csak a teszt mutatta ki?Mikortól voltak kényelmetlenek a régi ruháid?

Nem lehet könnyű Dininek az ottalvás...Te még dolgozol?Ha otthon maradsz akkor is ottalvós lesz Dini?
Mi 2 hét múlva kezdjük az ovit,azt mondja várja,de ha meg ottvagyunk "beszoktatáson",akkor meg el sem megy melőlem szinte,nagyon anyás és viszahúzódó,nem tom mi lesz vele....

Nah mentem olvasgatni a tankönyvet,vissza kell rázódnom a tanulásba,már tök eltopult az agyam...

Ági
Várom a képeket!!!!!!!!!

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Néhány kép, ahogy ígértem:

Poci 18 hetesen (most 20 hetes vagyok):Kép

Dénes a bp-i állatkertben szept-ben:
Kép


Kép


Dénes játszóterezik a tengerparton és pihenés Splitben a Diocletianus palotában:
Kép Kép

Dénes a névnapi traktorral és az apai nagyszülőkkel:

Kép

Dénes felkészül a halacska felfalására (a tortát anyukám sütötte,kicsit lapos volt, de iszonyat finom):

Kép

Dini és Kipp-kopp barátja:
Kép

Hétvégén írok, hogy ki van a pociban!
Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Duplázunk. :)Öcsi van a pocakban. Majd írok bővebben, de most csak ennyire van időm.
Puszi!

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

na micsoda hírek,azt hittem hugica lesz.
Dini mit szólt hozzá,hogy öcsi lesz?És Ti?????
Hogy vagy hogy bírod a terhességet???
Látom már a felén túlvagy,hogy repül az idő......

Van nekem is egy nagyon jó hírem,nálunk is jön a kistesó!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: ,még elégg az elején járok,pénteken leszek még csak 5 hetes :D .
Dokihoz majd aszthiszem 2 hét múlva megyek,akkor már van szívhang is,te mikor voltál?Nálad mikor kezdődtek a roszzul létek?Ha jól emlékszem én Dorkával ilynekor már rég hánytam,és a szagokra meg az ízekre nagyon finnyás voltam,most meg semmi :D :lol: .Mi öcsire gyúrtunk hát majd kiderül 8) ....

Ja teszek fel szülinapi képeket is :) .

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


na akkor a képek.
Kép
Kép
Kép
Kép
megvol tőrülve egy ilyen szőnyegért :roll: ,kicsit fius nahát ez van :)
Kép

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Nagyon sok boldogágot kívánunk Dorkának 3 szülinapja alkalmából! :):):)

Szerintem szuper az ajándék, bár én a fiús dolgokhoz vagyok szokva! 8)

Hogy repül az idő, mintha most lett volna, hogy a babanetet lestem, mikor jelentkezel, hogy megszületett Dorka.... :roll:

Nagyon gratulálok a kistesóhoz!!!!! :lol: :lol: :lol: Dorkának mikor szóltok? Mikorra leszel kiírva, nyár közepére-végére? Nálam a 6-7. hét között kezdődtek a rosszullétek, de az egésznapos hányinger még 1-2 héttel később. Minden más volt, mint Dinivel, mégsem azért volt, mert kislány. :) Egyszerűen nincs két egyforma terhesség. :)

Dénes nagyon örül neki, kifejezetten öcsit akart. Apa ugyan lányt akart, de mondta, ne gondoljam, hogy nem örül egy kukisnak!
Én meg néha lányt akartam, néha fiút, kicsit féltem tőle, mi lesz,ha fiú, és nem örülök majd, mikor meghallom (sógornőm nagyon csalódott volt, mikor megtudta, hogy a 2. gyerekük is fiú), de örültem. :) Nagymamák kicsit sopánkodtak, hiszen nálunk az 5. fiú unoka, pároméknál a 4., lány sehol, de azóta belenyugodtak.
Na mennem kell, Dénes mindjárt megjön a bölcsiből!
Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Ma voltam nődikonál,és lúdtojás nagyságnyi a méhem,és 4 mm-es a babóca :lol: ,ja és egyedül van!!!!!ami fontos,mert a férjem családjában voltak ikrek...Van szívműködés is,és nagyon boldog vagyok!!!! :lol: :lol: :lol:
Egyedül azért vagyok kicsit szomorú,mert Dorka beteg lett és így nem is tudom vinni oviba,és én is elkaptam tőle,a takonykórt...de lázunk nincs szerencsére...
Oviba való beszoktataás kicsit nehezen megy,főleg hogy 1 hetet megy 1 hetet nem...azt nemsokára meg téliszünet...oviba már szóltam ha hányós hasmenéses vírus van szóljanak mert akkor nem mennénk...
Dorka már tudja régóta a tesztet mutattam meg neki,és mondom,hogy látod bejelentkezett a kistesó,és egyből llevágta,felhúzta a pólom és megpuszilta a hasam :lol: :lol:

Suli kicsit nehezen megy,mert állandóan aludnék,áés az agyam sem fog ahogy kéne :) ...

Te,ti jól vagytok?????????????

Ja reggeli rosszullétek nem igazán vannak,de felkelni nagyon rossz...ennem kell pár falatot és akkor jobb,Dorkával ilyenkor már rég hánytam,de hát ahogy te példád is igazolja nincs két egyforma terhesség,és lehet nálunk is kislány lesz ismét(bár nálunk mindneki lányt szeretne) :)

na mennem kell Dodó nagyon hiányol...

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Örülök, hogy minden rendben veletek! :) Most is jól vagy még? Rosszullét még mindig nincs?
Mi nagyon betegek voltunk, Déni begyűjtött valami vírust, amire beszerzett egy jó kis bacit, 2 hétig nem volt bölcsiben, hát elég horror volt, mert én is beteg lettem. Betegen-pocakosan más se hiányzott, mint egy nyűgös, betegen is eleven 3 éves...
Holnap már megy bölcsibe, szerencsére, mert közben voltam dokinál, 3.0.0.0. helyett már csak 2.0.0.0. lett az eredmény, szóval megrövidült a méhnyak, de szerencsére a méhszáj teljesen zárt, ennek ellenére sokkal többet kellene feküdnöm. Mondtam, hogy ne vicceljen, pont annyit pihenek, amennyit egy gyerek mellett tudok. :):):) A cukorterhelésem sem lett jó, meg kell ismételni, bár nem vagyok még cukros, csak a határon mozog az érték. 30-án megyek újra, ünnepek alatt no édesség, ez mondjuk nem fog annyira megviselni, nem vagyok egy nagy sütis.
Mennem kell, igyekszem még írni ünnepek előtt!
Pussz: zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Ha nem jönnék már,
BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!!!!

sAJNA megjött a rosszul lét,eléggé durván,intenzívebben ,int Dorkával,egész nap rosszul vagyok,hányok,émelygek,szegény Dorka sokszor csak néz mi bajom :cry: ,de talán már csökkennek a tünetek...
Holnap megyek nődokihoz kíváncsi leszek mit mond.Vérvételtől leőre félek,mert eléggé megbonyolították,és persze a rosz irányba...Ugye étgyomorral kell menni,és kb 3 órát kell kibírni kaja nélkül,hát ez nekem jelen pillanatban nem fog menni...

Ti jól vagytok már?Ne is mond ,én is rettegek ezektől a vírusoktól,nehogy elkapjak valamit.Náélunk a kórházban,látogatási tilalom van a vírus miatt....
Hog yálltok a kaárcsonnyal?Mgevan már minden?FA,ajándékok???
Én ma kitakaritottam,be van csomagolva minden :lol:

most megyek,van még kis vasalnivalóm..

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Békés, boldog karácsonyt és boldog új évet kívánunk nektek!

Nálunk beteg mindenki, Dénes a betegség után 1 hetet ment bölcsibe, hét végére megint taknyos volt, most gégegyulladása van, apa romokban, én még tartom magam, csak az orrom folyik, remélem így is marad...

Sajnálom, hogy ennyire rosszul vagy, hátha tényleg elmúlik a 12. hét után! Nekem elmúlt, aztán visszajött, de az már nem volt olyan vészes.

Pussz: zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia Ági!

Hogy vagy? Minden rendben? 12 hetes uh?

Mi megvagyunk, ágynyugalmon vagyok, mert megrövidült a méhnyak és sokat keményedek, szerencsére a méhszáj még nem nyílt ki. A cukorterhelésem elsőre rossz lett, a második is vacak lett, így most havonta megyek cukorterhelésre :shock: :!: , és cukormentes diétán vagyok. Nincs még diabéteszem, de a vércukrom a határértéken van, a vizeletemben meg 4 + a cukor, szóval a diéta megelőzés.
Tegnap voltam ultrahangon, Matyival minden oké, még faros, de a doki szerint nincs elkésve a befordulással.
Dénesnek a hétvégén van a szülinapja, jönnek a nagyszülők, de a hivatalos gyerekzsúr csak 24-én lesz, akkora kaptunk helyet a játszóházban.

Írj, ha van időd!
Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Légyszi add át jókívánságom a nagyfiúnak!!!!Nagyon Boldog Szülinapot Dini!!!!!!

A szülinapi zsúrral csak óvatosan.Gondolom nem igazán tudod megoldani az ágynyugalmat Dini mellett nem is lehet,de azért h acsak tudsz pihenj.Olyan sok ismerősömtől hallottam hog ykijött a terhességi cukor rajta,vajon mitől lehet ez ennyi embernél???Nekem eddig a cukrom okés,remélem így is marad....
Havonta járni az tök jó lehet...
Dini jár bölibe?Beszokott már teljesen?
Dorka már tök szeret oviba járni,befogadták,ovónéni szerint erős stramp kiscsaj :D .Beszéde is kezd nagyon lassan beindulni...Egyre többször mondja hog yott akar aludni,lehet jobb lenne mindnekinek,mert ha hazahozom otthon nem igazán alszik,é sestére meg tök kifárad...Nekem meg jobb lenne a tanulás végett is,8-ra viszem 12-re megyek,alig van időm vaalmire,sokszor tanulni sem tudok,pedig már nagyon itt a vizsgaidő...
Voltam 12 hetes uh-n,,minden okés megvan mindene nyakiredő is okés,teljesen zárt vagyok,remélem még sokiáig így is marad...

Mentem Dorka követel....

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Köszönjük szépen a köszöntést! :):)

Szuper, hogy Dorka szépen beszokott az oviba! :) Dénes mostanra szokott be rendesen a bölcsibe. Mi úgy vettük észre, nagyrészt azzal függ össze, hogy nem én viszem már, hanem az apja hordja. :!: Eddig mindig sírt az elválásnál, ha rosszabb kedve volt, néha egész nap sírt, volt hogy nem akart enni, hol aludt, hol nem, szóval nem volt túl jó. Mióta az apja hordja, nincs ilyen gond, úgy néz ki, tőle könnyebb elválni, nem akkora krízis, hogy apa lepasszolja. Sose sír, sokat alszik. Pedig itthon előtte is azt mondta, hogy szereti a bölcsit!

A gyerekzsúrral vigyázunk, ülő üzemmódban leszek...

Te is vigyázz magadra, örülök, hogy eddig minden rendben. Én most kezdek parázni, ma vagyok 30 hetes, de nem hiszem hogy még 10 hetet kihúzunk, 7-8 hétre számítok még, de ne legyen igazam! :):) Inkább legyen több...

Teszek fel néhány képet:

Dini az új ágy tetején (a Kisvakondot én festettem a falra):
Kép

Dini a csúszdás ágy alatti kuckóban játszik:

Kép

A 3 évesem ajándékot bontogat:
Kép

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Hogy sikerült Dini szülinapi zsúrja?Képeket teszel majd fel?
Hogy vagytok?
Hogy bírod?Sokat pihengetsz azért?
Keményedéseid vannak?
Nekem Dorka 37, hétre jött,tehát lehet neked már csak 6 heted van,hűű de izgis,bár azt kívánom legyen bennt még 8 hetet Mátyás :)
Nekünk is megvannak a nevek,eddig úgy néz ki ha lány lesz(ami sztem bizti :oops: ,akkor Fólra,ha fiú,akkor Botond,de ez még nem bizti,a Flóra igen!
Én egész jól vagyok,bár tegnap éjjel migrénes fejáfájásom volt,és sajna hánytam is emiatt...reggel megint jöttek a rosszul létek,egyből rád ondoltam,mert Te is írtad hogy elmúlt,majd viszajött kicsit...de lekopogom,ma nem voltam már reggel rosszul,valószínű a fejfájásvégett hánytam még reggel is...
Tanulással most egész jól állok,Febr.3-án lesz az első írásbelim(pont a férjem névnapján),azt a tantárgyat már megtanultam,már csak ismételni kell,a pénzügyet is elkezdtem,de az nekem fekszik,mert sokmindent már tudtampl:értékpaírok,váll. számlanyitás,hitelek, betétek,stb...

Febr.19-én lesz farsang,szép napon,mi? :wink: Még nem tudom mi lesz Dorka,naponta változika véleménye,most ott tartunk hogy 101 pöttyös kiskutya,amilyen a tortáj ais volt...

Teszek fel én is pocakkéept,meg Dorkáról is


Apával koriznak
Kép
elfáradt,szánkón pihen
Kép
pocakkép 14 hetesen
Kép
Dodó+anya+kistesó :lol:
Kép


Vigyázz magatokra!!!
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Helló!

Látom nálatok is alakul a pocak! :) Szép neveket választottatok!
Nálunk 6-án lesz Dini bölcsijéban a farsang (biztos nem akarták Zsuzsanna napra tenni :)), Dénes nyuszi szeretne lenni. Remélem még akkor is kitart, mire kész lesz a jelmez! :)
Nem lehet egyszerű tanulni és rosszullétekkel küzdeni, nem irigyellek! Csak elmúlik teljesen lassan neked is! Kitartás!
Egyébként semmi változás, pihnnem kell, ma voltam a 3. cukorterhelésen, remélem ez jobb lett, és nem kell többet mennem... Keményedéseim vannak, a hétvége annyira kimerített, hogy konkrét méhösszehúzódásaim is voltak, feküdtem is, mint egy kisangyal, szerencsére mára elmúltak.
Dénes is 37 hétre született, remélem most 1-2 héttel tovább húzzuk!

Jók a képek! :) Látszik, hogy Dorka élvezi a telet!

Néhány kép rólunk is:
A pocak még 30 hetesen:
Kép

Dénes elfújta a gyertyákat...
Kép

...majd leharapta Kisvakond fejét (Dini csak a marcipán figurákat eszi le a tortáról, a torta nem kell neki, így kizárólag marcipán bevonatos torta jöhetett szóba a bulin :))
Kép

Dini néhány vendéggel:
Kép

3 éves csocsósok:
Kép

Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

hogy vagy?Bírod még?Keményedéseid vannak még?Napi hány magne B 6-ot szedsz?Aztaaaa nem semmi pocakméret :D :shock: :lol: ,bár én is hasonlóra számítok,mert már most sokkal nagyobb,mint Dorkával volt,és a végére vele is hatalmas volt....
Mi lesz Dini a farsangon???
Nagyon jók a képek,hát igen nem lehet túl korán elkezdeni csocsózni :lol: .

febr,17-én megyek uh-ra és remélem akkor kiderül ki lakik a hasamban,már nagyon várom,most sokkal kíváncsibb vagyok,mint Dorkával annó,bár lehet azért mert Ő volt az első és akkor gyakorlatilag mindegy volt.Most nagyon kislányt szeretnénk,még Dorka is,anyós az egyetlen kivétel de Ő nem számít....

Rosszul létek,úgy néz ki már végleg távozott,ma voltam vérvételen,és 10-15-kor végeztem 70-en voltak elöttem,huu na ott kicsit rosszul voltam,de ahogy ehettem már jól voltam...
Az egyik írásbeli viszgán túlvagyok,és sztem meggörbölt,majd 1 hét múlva lesz meg a jegy...,de sztem sikerült.Innentől lesz csak igazán nehéz,de már legalább nem vagyok rosszul,és nem hányok....tehát elméletileg tudnék tanuéni,ha lenne kedvem is na az lenne a tuti :)

Mentem ,mert sütit sütünk,holnap lesz Dorka névnapja,és viszünk be az oviba
Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia Zsuzsi!

már rég nem jelentkeztél,csak nem babázol már????????????
Már sokszor eszembe jutsz mi lehet veletek.
Nekünk kiderült hogy vegyes szülők leszünk :lol: ,most már örülök neki,(mert ugye nagyon kislányt kartunk)de már látom így jobb lesz!!!!És eddig úgy néz ki a Levente nevet fogja kapni.

Puszi Ági
Kép
Dodó farsangja
Kép
hétvégi fellépés az ovival
Kép
Kép

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia!

Gratulálok a kisöcsihez!!!!! :):):) Meglátod, egy kisfiú is olyan édes, mint egy kislány!
Nem babázunk még, de mióta nem szedhetem már a magnéziumot, újra nagyon keményedik a hasam, sokat szúr a méhszájam, jobbára csak fekszem, vagy itthon töttyögök egy kicsit, mosok-vasalok, csinosítom a gyerekszobát.
Tegnap voltam az első ctg-n, minden oké, enyhe jóslókon kívül nincs még semmi. Uh is volt, Matykó szépen befordult, a hegem pedig nagyon tuti, kb. 8 mm vastag, 5 -től számít megfelelőnek, szóval semmi akadálya a természetes szülésnek. A méhnyak teljesen lerövidült, a doktornő szerint szépen haladunk a szülés felé, a méhszáj még szerencsére zárt.
A hasam már nagyon leszállt, szinte lóg. A szülésznőm is biztat, hogy úgy néz ki, könnyen táguló szöveteim vannak, jól lent van a poci, ha nincs extra gond, könnyű szülésre számít :). (Gyorsan lekopogom...)
Valsz. már csak babásan jelentkezem, vigyázz magatokra!
Puszi: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

már minden nap lesem,mikor jösz a jó hírrel :lol: .Kicsit irigyellek,ár én i stök babáznék,de nekünk még sok van hátra.....

Ági

Várom jelentkezésed!!!!

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia!

Még mindig nem babázunk, sajnos... :)
Hétfőre vagyok kiírva, és ha addig nem szülök, be fognak fektetni. Mondjuk hétfőn mindenféle vizsgálat is lesz, szerintem az eredmények is befolyásolják a befektetést, de nem örülök, Dénes miatt is rossz lenne. :( Hétfőig mindent meg kell tenni a szülésért, jönnek a jó nagy séták, lépcsőzés, végszükség esetén szex, bár ezt nem tudom hogy lehetne kivitelezni, mikor feküdni is alig bírok... :) :) :)
1 hetet enged a dokim túlhordani, plusz a saját számításaim szerint nem 23-án, hanem 3 nappal később töltöm a 40 hetet (hosszabbak a ciklusaim, ennyivel később volt a peteérésem), a doki problémamentesség esetén még ezt a 3 napot is kivárja, így hétfőtől még 10 napom van a szülésre, aztán sajnos császár, mert oxitocint nem kaphatok a szülés megindításához. :(
De erre nem is gondolok, pozitív hozzáállás a lényeg, menni fog ez magától! Azért drukkolj, hogy minden simán menjen! :):)
Megkértem egy szintén babanetes barátnőmet, hogy ha szülök, lépjen be ide hozzánk és írjon neked, szóval gyorsan eljut majd a hír hozzád!
Te hogy vagy? Levi mozgolódik már rendesen? Hogy bírod a hidegfrontokat?
Utolsó kép a pocakról, ezen 38 hetes:
Kép

Pussz: Zsuzsi

Kép

Kép

Kép
klzsuzsi
 
 


Szia!

Benéztem hátha van hír rólatok,és látom a vonalzódon hogy Máttyás megszületett?????Ha ez így van nagyon gartulálunk,és várom a híreket!!!!J aés persze a képeket!!!

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia Ági!

Zsuzsi megkért, hogy ide is írjam meg a híreket :D

Ma 15:51-kor 50cm-rel és 3830g-mal megszületett Matyi. Sikerült Zsuzsinak természetes úton világra hozni őt. :lol: :lol: :lol:

Timi

KépKép

KépKép
timika
 
 


Szia Timi!

köszi szépen a fantasztikus hírt!!!!
Sok puszit küldünk Zsuzsinak,és sok tejcit!!!!!!!!!


Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia Ági!

Átadtam a gratulációt :wink: Pénteken voltam bent Zsuzsinál, kiderült, hogy szülés közben sajnos eltört a farkcsontja :( :( Matyi jól van, ha nem sárgul be, holnap mehetnek haza.


Kép
Kép

KépKép

KépKép
timika
 
 


Szia Timi!

köszi az újabb infót Zsuzsiékról!Szegényke,hogy fájhat a farokcsont,gondolom ülni nem igazán tud...
Ha minden igaz akkor már othon vannak,és ha kicsit beállt a napi rend remélem minél elöbb jön,és beszámol a történtekről...
Látom te is lassan a finisben vagy!Tudni már hogy mitek elsz,bár a vonalzód alapján kislány?

Édi nagyon Matyi,bár csak a fél pofija látszik :)

Ági

Kép

Kép
ági01
 
 


Szia Ági!

Zsuzsiék hétfőn haza mehettek, gondolom jön majd a részletekkel, ha lesz egy kis szusszanása :wink: Matyi baba pofijából sajnos én sem láttam többet, mert hol az egyik, hol mindkét kezével ott varázsolt az arca előtt a kis drága :lol:

Igen, én is már nagyon a vége felé közelítek, és kislányunk lesz :D
Nektek pedig gratula a kisöcsihez :D :wink:

Szép napot!

KépKép

KépKép
timika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: