Új privát üzeneted érkezett!

Anyóka-tudtam, hogy számíthatok rád! :wink: Ha látsz valahol minket, akkor szólíts meg nyugodtan! :D

Kriszta-én is szeretek Üllőn lakni, nagyon!!! Az emberekkel meg nem foglalkozom...(van akit szeretek, van akit nem)

Mindenkit üdvözlök, de sajnos melóból írok, és nincs túl sok időm...

(sajna nekem megjött...úgyhogy Zsuval hajtok az áprilisra, feltéve, ha neki is aktuális a következő hónap)
Vendég
 


Sziasztok!
Jujj, de nagy itt a csend! Hol vagytok csajok?
Zsibima! Köszi a dicséreteket! (A következő hónap a Tiéd! :wink: )
Era! Hazaértetek az usziból rendesen? (Hát hallod, nem semmi volt amit Te ott lenyomtál a két kis cuki fiacskáddal! Barnus nagyon nyugis volt!)
Zsu! Hát Te? És milyen a pecó? (És mi történt a szülésnél? Elárulod?)
Mi még csak most keresgélünk, de mi a Dunakanyarban. Hát, remélem sikerül... Szorítsatok!
Kriszta (szia, mi még nem találkoztunk!), Eráék, Zsuék és mi is járunk usziba. Mi érdekel? Én szívesen válaszolok!
Anyóka! Köszi a történetet. Kicsit furi a nick-neved, mert csak néhány évvel vagy idősebb nálam! :lol: (Ha a férjemmel már a kapcsolatunk elején összehozunk egy gyereket, hát akkor már nekünk is kamasz gyerekünk lenne! 8) )
Na, többiek! Kórház, szüléstörténet?

Kép
 
 


Sziasztok!

Móni, a ház klassz, nagy, hatalmas kerttel. Kb. 1 év múlva költözünk, remélem már két gyerkőccel :wink: .

Nem titok miért volt császár, kicsit hosszú, de elmesélem (Erának már elmondtam).

2005. őszén volt egy laparoszkópiás műtétem (mióma eltávolítás, endometriózis). A mióma a belső méhszájnál volt, közel a méh fő artériájához (és persze vénájához).
2006. áprilisában fogant Emma, 2007. január 24-re voltam kiírva. A terhesség alatt összesen 3 hetet kórházban feküdtem görcsök miatt (a rendelőben kezdődött, pont egy műtét közben, persze hétfő volt és egész héten nem volt a kollega.... Végigdolgoztam a hetet, tömtem magamba a magnéziumot :roll: )
A 32. hétre görcsök elmúltak, minden oké lett. A kiírás napján még semmi jele nem volt aszülésnek, szűk 1 ujjnyira nyílt meg a méhszájam. Viszont a vizsgálat annyira fájt, hogy majdnem leugrottam a vizsgálószékből (előtte 2 nappal vizsgált a dokim, semmi fájdalom nem volt). Kiderült, hogy extém módon érzékennyé vált a műtéti heg környéke. Megtanácskozták a kórház fő-fő dokijai, hogy ez biza császár lesz, másnap reggel 9-kor. Necces hogy repedne tágulás közben a heg, ami aztán katasztrófális következményekkel járna....
A műtőbe 7 perces fájásokkal mentem, szóval teljesen időben döntötek, Emma 25-én szeretett volna megszületni amúgy is.
A műtét közben mikor már összevarrta a császáros sebet a méhemen, repedt az előző műtét hege. Dolgozott keményen a dokim, végül lett semmi gond szerencsére. Rendesen leizzadt mire össze tudta stoppolni a méhem.
Nekem az volt a fura, hogy nagyon sokáig tart a varrás, gondoltam magamban, ennyi idő alatt én 2 kutyát megcsászározok.... :lol: .

Drukkolok hogy mihamarabb megtaláljátok álmaitok házát! A Dunakanyar gyönyörű.... :)

Szép hétvégét! :)

 
 

 
 

sziasztok.Érdekes most találtam:Egy amerikai vizsgálat most megerősítette, hogy az élelmiszerek jelentős részével mérgezzük magunkat, sőt magzatunkat is. Egy amerikai környezetvédelmi munkacsoport 2004-2005-ben 413 féle vegyi anyagot keresve 10 újszülött köldökzsinórját elemezte.
Az eredmények megdöbbentőek. Átlag 200 különféle vegyi anyagot találtak egy-egy baba köldökzsinór vérében. Mivel ez a vér gyakorlatilag megegyezik a magzatban szállított vérrel az eredmény egyértelműen mutatja, hogy a várandós nők vérébe kerülő mesterséges vegyi anyagok egyenesen a magzatba jutnak.
A vizsgálatok során összesen 287 különböző vegyi anyagot találtak, közülük 209-et még soha nem mutattak ki köldökzsinórvérből. Ráadásul a magzatok jóval érzékenyebbek a vegyi anyagok okozta káros hatásokra mint a felnőttek. Az Egyesült Államok szenátusa a felmérés hatására törvénytervezetet készít elő a vegyi anyagok szigorúbb szabályozására, ami túlmutat több európai tervezeten. http://antsz.hu/okk/okbi/hirek/taplalkozas.html Kedves Zsu aranyos a nevemről tett észrevételed ,:))Hát én mi korán készítettkü mindíg is mióta eszem tudom csak gyerekre vágytam így gyorsan cselekedtünk .most már az unokámat várom ami lehet télire meg is születik:)).Lányim:21-18 fiam 11
 


Hát ha lehet ez még jobb mint előző szomorú ,de remélem azért ti is olyan jót derültök rajta mint mi:)):*A mai modernkor egy napi menüje::

A feldolgozóipar manipuláló tevékenysége folytán az élelmiszer ma már nem táplálja, hanem elpusztítja szervezetünket. Az egészség-csatornát idézve nézzük meg, hogy néz ki egy család napi étrendje: "Mit kértek ma reggelire gyerekek? - Én vizet akarok, vizet, vizet és vizet. Legfeljebb a vízhez egy kis marhahúst, sertéshúst, gyártási szalonnát, Na-nitrites keveréket, magyarul E450-es adalékot, nem húseredetű fehérjét és emulgeátort, de a karragén, a guargumi és a xantángyanta ki ne maradjon belőle! - Egyszóval te Tesco párizsit kérsz. - Úgy van, anyukám. És kérlek, vágj hozzá egy szelet lisztből, kis ízjavítóból, antioxidánsból, tejporból, cellulázenzimből, savanyúságot szabályozó kálium-acetátból és citromsavból, emulgálószerből valamint kalcium-szulfátból álló kenyeret. - Győri rozsosat. - Igen, és, kenj rá egy kis vízzel hidrogénezett/átészterezett növényi olajat, amelyben persze van só, emulgálószer, kálium-szorbát. - Már kenem is, fiam a Delma margarint. - Nekem viszont anya, ma jobban esne egy kis sertéshúsban és vízben elkevert húspép, bőrke, karragén, polifoszfát, szójafehérje, nátrium-laktát, étkezési keményítő, pirofoszfát, antioxidáns és Na-nitrit. - Akkor fiam, te a Zalahús műbeles virslijét kapod. Hozzá természetesen tartrazinnal, kinlinnel, amaranttal, indigókarminnal színezett; természetes aromával, nátrium-benzoáttal, sóval, mustármaggal, cukorral és ecettel ízesített pasztát. - Magától értetődik, Globus mustár nélkül a virsli mit sem ér, anyukám.
Isztok-e hozzá, gyerekek, vízben feloldott izocukrot, Na-ciklamátot, aszpartámot, aceszulfátot, szacharint, aszkorbinsavat, nátrium-benzoátot és fenil-alanint? - Vitamor jaffaszörpöt? Igeeeen! - Ebédre viszont kaptok egy kis búzalisztet, kukoricakeményítőt, hidrogénezett növényi zsírt, ízfokozót (lehetőleg E631-est és E627-est) nátriumglutamátot, módosított keményítőt, állati eredetű zsírt, élesztőport, szárított tyúkhúst és E150-es színezéket. - Maggi szárnyaskrémleves lesz brokkolival! Hurrá! - S utána? - Utána pediglen búzalisztet paradicsomsűrítménnyel, sajttal, ananásszal, vízzel, növényi olajjal és nátrium-nitrittel tartósított főtt sonkával, búzakeményítővel, cukorral, sóval, élesztővel és jóféle acetilezett-dikeményítő adipáttal. - Hawaii! - Bizony, bizony, gyerekek, Hawaii pizza lesz dr. Oetker módra. - Az a kedvencünk! - S a tévéhez pedig mit kaptok, na mit? - Csak nem burgonyát, növényi olajat, sót, hagymaport, autolizált élesztőport, tejszínport, dextrózt, sajtport, nátrium-glutamátot, dinátrium-5-ribonukleotidokat és tapadásgátlót, vagyis szilícium-dioxidot? - De bizony, gyerekek, úgy van, chipset. Lay's zöldhagymás chipset. - S mi lesz a vacsora? - Vacsorára pedig esztek aszpartámmal, fenilanilinnal, K-aceszulfánnal, zselatinnal, hidroxi-propillal javított joghurtot, amelyben kalcium-foszfáttal, vízzel és cukorral fölhizlalt, egyszer már kipréselt gyümölcshúsváz-darabkák vannak. - Hurrá! Én is kérek őszibarackos light joghurtot! Én is! Én is!"
 


Sziasztok.Gondolom a jó idő ami miatt így kihalt minden :)nem a jöttöm miatt:))Segítséget szeretnék ha valaki elmondaná ,hogy a linket a vonalzóról hová kell beírni főleg ha 3 van mert nekem ez nem akar menni pedig elolvastam mindent.Remélem minden baba és mama jól van.:)Akik meg előtte állnak dolgoznak az ügy érdekében :))) nekik szorítok nagyon.
 


Anyóka-a fenti segédletek fül-profilod-aláíráshoz szépen lehet egymás alá rakni 3 vonalzót is. Remélem sikerül!

Egyébként én olvastam az írásodat, és egy kicsit elszomorított, mert tényleg sok szemetet megeszünk és egyre több férfinak és nőnek vannak meddőségi problémái. Elvileg a férfiak életképes spermája is brutálisan csökkent az emúlt 60 évben...
Háát lehet, hogy előbb-utóbb kihalunk?
Én mindenesetre azon vagyok, hogy ne!! :wink:

(bár sajnos pé környékén nem lesz ebben a hónapban sem akció, mert szalma leszek, úgyhogy lehet hogy ugrik ez a hónap is! :cry: )
Vendég
 


Kép eee azAwatarok vagy a hozzá szólásom utáni részbe illesszem és hogy kell elválasztani hogy ne folyon össze?ha kell ilyet :))be illeszem weboldalról ? oda kell? No értelmes voltam .Pápá[/img]
 


Most meg lehagyta a levelem elejét :))) Tehát:Köszönöm ,hogy válaszoltál zsibima klassz kis nő vagy :D Láttalak múlthéten nagy munkában voltál ,de sajnos nagyon rohannom kellett és megálni sem volt időm .de egyszer már csak össze futunk úgy,hogy ráérek.Tudod aznap jöttek lányomék ebédre a gázom sütője meg kaka és fogni kell a gombot ha sütni akarok ezért 10-12 igf ültem mellette és még fiamért elszaladás után 12.30-14ig hogy kész legyen a kaja mire jönnek :)Idegileg kisssé lemerültem gondolhatod.De nem sokáig álcázom magam :)) Nem direkt van:))Pápá
 


dásul ha othon termelsz .hát az sem olyan mint rég.Mert a repülők az eső ....stb :A papám régen nagyban kertészkedett és ő sosem vett boltban vetőmagot azt mondta megmérgezik őket ,hogy ne tudj termelni .ő magának kinevelkte a következő évit mindíg/zsibima ha Jani emlékszik még akkor innen tudni a kell ki is vagyok mert az utcájukban kertészkedett és árulták othon is .:)/Többszörösen díjnyertes zöldségeket termelt emlékszem bicigliztünk Dórába mert ott vette át a Díjakat :)).No puszi rwemélem többiek is jól vannak és élvezik a jó időt.
 


bocsi teleírom oldalt ,de megint eltünt az egész eleje Lassan csak szavakat írhatok :)))
 


Megtaláltam hova kell csak nemtudom melyik kódot és ha beírom a kódot nemtudom mit nyomizzak mert az elküldre nemcsinál semmit:'(
 


Sziasztok!

Eltűnt mindenki?

Nálunk minden oké, fogzás továbbra is, de a 4-ből már 2 szemfog áttört :). Ma megkapta Emmus a 15 hós oltást és a kullancsencephalitis elleni 2. szurit is, egészen jól viselte. Ici-picit sírt csak. Hős az én lányom :).

Van jó hírem: terhességi tesztem pozitív lett (nagyon korán, 1 hete lett + és csak tegnapra nem vártam a mensit...), 2 hét múlva megyünk a dokihoz. Ha minden jól megy, Emmának egy kistesó lesz a karácsonyi ajándéka :). Egyelőre még a szüleinknek sem mondtuk el, majd doki előtt 1-2 nappal. Tuti nem tudnák tartani a szájukat :wink:.

Szép hétvégét nekek! :)

 
 


Sziasztok!

Zsu!!!! jajjjj de jóóóóóóóó!!!!!! ügyik vagytok!!!!!!!!! nagyon jó kis kari aji:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ermoni, igen, haza értünk :-))) én jobban elfáradtam, mint a srácok:-))) Bazsi jót muzsikált az öltözőben, mert annyira fáradt volt, hogy tovább maradtunk a vízben, mint szoktunk, még ilyen hangon nem hallottam ordítani:-))) ma is voltunk, de apával:-) kedden megint megyek egyedül, remélem Ti is ott lesztek, és most majd talán tudunk dumcsizni is:-)

Zsu pont kérezett Andi mi van veletek, és persze pont napra kész voltam belőletek:-) mondtam, hgoy Ti is nemsokára megint jöttök.
Ez a fránya fogzás,,, ne is mond!!!! Bazsit is sztem azt zavarja az éjszakai alvásztaban.

Mostanában én is ritkán jutok géphez, beindult a csavargós időszak ebben a jó időben. Most egy hétig voltam anyuéknál, ahhhh de isteni volt, jobban esett, mint egy tengerparti nyaralás....:-)

most rohannom kell, de majd írok, mert csak úgy futtában tudtam olvasgatni is.

Era

Kép
Kép


Zsu!!!!!!!!


Nagyon-nagyon gratulálok!!!! :lol:

Ez tényleg nagyon jó hír!!!

Én áprilisban lettem terhes a lányommal, és imádtam télen nagypocis lenni...nem tudom milyen nyáron a 40 fokban cipelni a plussz terheket, de télen jó volt! :wink: Mondjuk én mindig nagyon szívesen cipelném a plussz kilókat, csak már sikerülne!

Remélem hogy a következő gyerek is ilyen jól siekerült lesz, mint Emma! :lol:


Anyóka-nem semmi ahogy a gáztűzhellyel jártál! Apáméknál is volt ilyen, hogy nyomni kellett a gombot, ők kitámasztották a felmosó rúddal, hogy ne kelljen fogni...próbáld ki ha van minek neki támasztani!
(én nem tudom milyen "nagy munkában" voltunk már a múlt héten...mindig csinálok valamit, hogy a múlt héten éppen mit? Nem tudom már! :lol: )
Vendég
 


Sziasztok!

Szülésfelkészítő tanfolyam után érdelődöm.
Én még új vagyok itt.
A 29. hetemben járok,és nagyon-nagyon félek a szüléstől, amiről egyébként a tanultakon kívül halvány elképzelésem sincs...hiába mesélik a "már anyukák", hogy hogyan is zajlik...

Szeretném megkérdezni, hogy tud-e valaki segíteni nekem szülésfelkészítő tanfolyam ügyében, ami Pilis környékén indul a közeljövőben?
Lehet az Albertirsa, Monor, Cegléd, Üllő, Vecsés, stb...

Kérlek írjatok, ha tudtok segíteni nekem!
Köszönöm!

Kati
 
 


Kathy!

Én sajnos nem tudok neked szülésfelkészítőt ajánlani!

Lehet, hogy a pokolba fogsz kívánni, ha tanácsot próbálok adni, de jó szándék vezérel...

Én is nagyon féltem a szüléstől, mint minden ember az ismeretlentől...
Hidd el mire oda jutsz, annyira természetesnek fog tűnni az egész!
Én úgy csináltam, hogy felkészültem a leges legrosszabbra lélekben, nem áltattam magam, hogy nem fog fájni, sőt! A barátnőm előttem szült pár hónappal és ő azt mondta, hogy kibírhatatlan fájdalom volt, rosszként élte meg az egész szülést...szóval én is ilyenre "készültem".
És mivel nagyon szörnyűre gondoltam, kellemes meglepetésként ért, hogy túl lehet élni! :D Nekem a nagy fájdalom ellenére is nagyon nagy élményként maradt meg az egész...valahogy a nők úgy vannak "berendezve" hogy rögtön elfelejtesz mindent, amikor megpillantod a gyermekedet...

De azért menj el szülésfelkészítőre, remélem találsz a közelben...
(bár szerintem szülés közben elfelejted, amiket ott "tanultál")

Írd meg, hogy sikerült-e elmenned, és hogy milyen volt. Egyébként, ha félelmeid vannak gyere nyugodtan és írd ki magadból!
Vendég
 


Sziasztok!

Hol vagytok csajok mizu???

Kati, sztem nem olyan fontos ez a dolog. Persze én is gondolkodtam még az elsőnél ezen, de csak addig jutottam. Aztán császár lett az első. Borzalmas, mert begyulladtam, és sokáig kinlódtam. Nah mindegy, ez egyáltalán nem riasztott vissza attól hogy kistesó legyen. De azért szerettem volna ha a második már rendesen jön. A másodiknál azon nevettem vajúdás közben, hogy azt sem tudom, hogy kell szülni:-) A nőgyogyom megnyugtatott, hogy menni fog az, ne izguljak... Császár lett, tehát nem tudom meg már soha, de én nem féltem a fájdalmaktól, ki lehet bírni. Viszont ez nem igaz, hogy minden fájdalmat elfeljtesz ha ránézel a picire, mert én még napokig, hetekig éreztem:-)))) Persze ez rendesen szülőknél biztos igaz:-))))

Era

Kép
Kép


Sziasztok.Bár tudom itt mindenkinek megvan a maga orvosa ,:) de csak tiszta szívvel tudom ajánlani DR Radványi Krisztinát a Kedvencei:

-fogamzásgátlás
-meddőség
-terhesgondozás és szülés
-nőgyógyászati rákszűrés
-Clamydia,HPV és társaik
-tinédzserkori problémák
-vérzészavarok
-homeopátiás kiegészítő kezelések: http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/307853/1/

ha valaki méis női orvost szeretne én nekem ő csinálta császárt 12 éve ismerjétek meg:))
 


Sziasztok!

Van ma Magyarországon egy olyan befektetési forma, melyet az állam nem nagyon reklámoz. Ennek az a lényege, hogy folyószámlánkon havonta elhelyezzünk összeget és a 30%-át az állam melléteszi (alanyi jogon jár mindenkinek).
És még kamatozik is a pénzünk.
Amennyiben nem hallottál még róla írok részletes tájékoztatót.
Akit tudsz értesíts erről a lehetőségről, hogy minél többen ki tudják használni a lehetőségeket.

Miller Krisztina
70/317-4947
 
 


Kedves Zsibima!

Kedves Barnusanyus!

Köszönöm, hogy írtál/írtatok!

Épp ma néztem meg a "kórházam" honlapját...
Az Uzsokiban fogok szülni, mert az orvosom már oda tartozik, bár még csak egyszer voltam bent, mert magánrendelésre járok hozzá, így aggasztanak a kórházzal kapcsolatos dolgok is, hogy jó-e a kórház, a felszereltségük, és hogy milyen az ott dolgozók hozzáállása, de ugyanez miatt aggódom az orvosommal kapcsolatban is, mert bár nagyon kedves és normális, de szülni még nem szültem nála, így nem tudhatom mi vár rám...
És hogy mitől félek?
Azt hiszem nincs a világon még egy nő,aki így fél mint én!!!
MINDENTŐL!!!
A fájdalomtól, a beöntéstől...nem tudom kérjek-e edát vagy ne...mert ha nem kérek, akkor nagyon fog fájni...kérni csak azért félek, mert a gerincbe-injekció biztos irgalmatlanul fáj...aztán félek a gátmetszéstől is...ha kérek edát akkor gondolom nem fáj, de ha nem, akkor előtte még szurit is adnak oda...vagy nem, és így vagy úgy, de az is nagyon fájhat...utána pedig ott van az összevarrás...és a lényeg maga a szülési fájdalom...
Egy szóval RETTEGEK!
Az a baj...vagy a jó...nem tudom, hogy én olyan vagyok, aki a vizsgái előtt sem hetekkel izgult, hanem csak percekkel...ez a szülési dolog is csak néha jut eszembe (bár hozzá teszem, hogy én emiatt nem igazán akartam gyereket...amire nem vagyok büszke, de sosem tudtam legyőzni magamban ezt a félelmet), szóval csak néha jut eszembe ez a fájdalom dolog, de ismervén magamat, amint meg fog kezdődni a szülés, látom előre, hogy mi lesz...és ezt le sem tudom írni....annyira félek...hisz már egyre szorosabb az idő, és kezdek egyre többet gondolni rá...
Tudom, hogy minden nő azt mondja, hogy túl lehet élni, meg hogy csodálatos élmény, stb...ezt alá is írom...de azért mindenki megjegyzi, hogy elmondhatatlan fájdalom volt...
Ezért is akartam szülésfelkészítőre menni...
ja, egyébként így kezdetem a mondanivalómat, csak közben szófosásom lett, hogy holnap lesz a kórházban a Születés hete miatt egy fél napos rendezvény, ami magába foglal így egy felkészítőt is...
Elmegyek rá, aztán meglátom...és megírom, hogy milyen volt!

Addig is Mindenkinek sok szép napot!!!
 
 


kathy80 írta:Kedves Zsibima!

Kedves Barnusanyus!

Köszönöm, hogy írtál/írtatok!

Épp ma néztem meg a "kórházam" honlapját...
Az Uzsokiban fogok szülni, mert az orvosom már oda tartozik, bár még csak egyszer voltam bent, mert magánrendelésre járok hozzá, így aggasztanak a kórházzal kapcsolatos dolgok is, hogy jó-e a kórház, a felszereltségük, és hogy milyen az ott dolgozók hozzáállása, de ugyanez miatt aggódom az orvosommal kapcsolatban is, mert bár nagyon kedves és normális, de szülni még nem szültem nála, így nem tudhatom mi vár rám...
És hogy mitől félek?
Azt hiszem nincs a világon még egy nő,aki így fél mint én!!!
MINDENTŐL!!!
A fájdalomtól, a beöntéstől...nem tudom kérjek-e edát vagy ne...mert ha nem kérek, akkor nagyon fog fájni...kérni csak azért félek, mert a gerincbe-injekció biztos irgalmatlanul fáj...aztán félek a gátmetszéstől is...ha kérek edát akkor gondolom nem fáj, de ha nem, akkor előtte még szurit is adnak oda...vagy nem, és így vagy úgy, de az is nagyon fájhat...utána pedig ott van az összevarrás...és a lényeg maga a szülési fájdalom...
Egy szóval RETTEGEK!
Az a baj...vagy a jó...nem tudom, hogy én olyan vagyok, aki a vizsgái előtt sem hetekkel izgult, hanem csak percekkel...ez a szülési dolog is csak néha jut eszembe (bár hozzá teszem, hogy én emiatt nem igazán akartam gyereket...amire nem vagyok büszke, de sosem tudtam legyőzni magamban ezt a félelmet), szóval csak néha jut eszembe ez a fájdalom dolog, de ismervén magamat, amint meg fog kezdődni a szülés, látom előre, hogy mi lesz...és ezt le sem tudom írni....annyira félek...hisz már egyre szorosabb az idő, és kezdek egyre többet gondolni rá...
Tudom, hogy minden nő azt mondja, hogy túl lehet élni, meg hogy csodálatos élmény, stb...ezt alá is írom...de azért mindenki megjegyzi, hogy elmondhatatlan fájdalom volt...
Ezért is akartam szülésfelkészítőre menni...
ja, egyébként így kezdetem a mondanivalómat, csak közben szófosásom lett, hogy holnap lesz a kórházban a Születés hete miatt egy fél napos rendezvény, ami magába foglal így egy felkészítőt is...
Elmegyek rá, aztán meglátom...és megírom, hogy milyen volt!

Addig is Mindenkinek sok szép napot!!!


Szia Kathy!

Üdv itt :)

Én császárral szültem, de ami nekem is volt:

Beöntés: nem fáj, ici-picit kellemetlen, de sokkal jobb, mintha magad alá kakkantanál (ha valami oknál fogva ne adj' isten nem tudnál felkelni. pl. császár, infúzió)
Gerincközeli érzéstelenítés: engem nem alattak, epidurális érzéstelenítésben műtöttek. Amikor a bőrt érzéstelenítették lidocain injekcióval, az volt kb. mint egy szúnyogcsípés. Utána semmit nem éreztem hogy szúrtak volna.
Gátmetszés nekem nem volt (érthető módon :wink:), de gondolom már mindenhol meg lehet beszélni a szülésznővel-dokival, hogy gátvédelemmel szeretnél szülni.

Egyébként teljesen érthető hogy félsz. Nem szültél még, mindenki a fájdalommal és rémtörténetekkel riogatja a kismamákat. Mindenki fél az ismeretlentől. Te is, és ez normális emberi tulajdonság.
Bár én nem szültem hüvelyi úton, teljesen átérzem a félelmeidet. El fognak múlni, ha oda kerülsz. :)

Nagyon jó homeopátiás szerek vannak, amiket vajúdás előtt-után-közben lehet szedni, segíthetnek a szorongás, félelem oldásában, a vajúdásban, a szülés utáni vérzés csillapításában.
Összeszedem, és felrakom majd.

Gyere ide a topikba, írd ki magadból, amitől félsz. Sokat segít :)

Üdv.:

zsu


Jaj, lányok, ma megyek délután fél 4-re dokihoz babakeresőbe! :) :)

 
 


Sziasztok!

Kathy, gyere nyugodtan máskor is, igaza van Zsunak. Én is ugyanezeket tudom elmondani a császárról , mint Zsu :) Nem vészes, tényleg ki lehet bírni.
Húúúhaaaa, de izgi, várom a fejleményeket, ugyan mennyi babó van odabennt???
Zsibima többiek? hol vagytok?

Era

Kép
Kép


Sziasztok!

Tegnap minden oké volt a dokinál, jó helyen van, jó méretű a baba, van szívhang is :).

Teszek képet is :)

5,7 mm CRL. Ahogy apa mondta: mint egy jól megtermett borsó :lol:

Kép

Szívhang:

Kép

3 hét múlva megyek megint, jövő héten pénteken a kórházban intézem a labort. Nincs kedvem monoron sok beteg közé menni reggel, furakodni, várni .... :? . Inkább bemegyek a kórházba kora reggel, hipp-hopp kapoma beutalót, lecsapolnak és jöhetek is haza :wink:

Szép napot nektek! :)

 
 


Zsu!!!

Nagyon szép a kis "Borsód"!!! :lol: Tök szépen ki lehet már venni!!! Gratulálok mégegyszer!! Gondolom nagy a boldogság, meglesz tényleg az ajándék karácsonyra!!! :wink:
Vendég
 


Zsu! Én még nem is gratuláltam! Nahát, de jó! 8)
Lányok, nekem sajna nagyon kevés mostanában az időm, így csak néha jövök, de olvaslak benneteket!
Az van, h a kertben teszek-veszek. Vagy épp az ingatlannal van valami...
Szal sok a dolgom.
És akkor még Janka babáról nem is beszéltem...
Majd jövök még!

Kép
 
 


Sziasztok4

Zsu , nagyon édi a"kisborsód". De szuppi, nagyon örülök, hogy minden okés.

Ermoni, na ezzel én is így vagyok, mindíg van mit tenni -venni, sajnálom, hogy még nem igazán tudtunk dumcsizni, de én is mindíg rohanásban vagyok:-) Kedden megint megyünk uszizni, már egész rutinosak voltunk kedden:-) Most vasárnap Dunavarsányba megyünk úszni, a kamerázás miatt. Remélem most nem betegszenek le.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Era

Kép
Kép


Kedves Zsu111 és Barnusanyus!

Köszönöm, hogy írtatok, és hogy próbáltok "nyugtatni"...
:-))

Tudjátok én is nagyon várom már, hogy eljöjjön az a pillanat, amikor a mellemre teszik a Pindurt, csak ott van a sok "DE", az ezt megelőző órákra vonatkozólag...ahogy már írtam is...
Egyébként tényleg jó olvasni és tényleg valahol "megnyugtató", amiket írtok!
Próbálok agyilag rákészülni a dologra...néha azt érzem, hogy nem lesz problémás menet és bár fájni fog, de lehet, hogy azon szerencsések közé tartozhatok, akik hamar és könnyen túl lesznek rajta...
Aztán eszembe jut, hogy mi van ha épp ellenkezőleg, hosszú és problémás szülésem lesz?
Mi lesz, ha elfogy az erőm és feladom a küzdelmet a fájdalomtól?
Ne értsetek félre, egyáltalán nem így akarom...mindig azt mondom magamban, hogy bármi is lesz, én ezt végig akarom csinálni...de sajnos ugye nem lehet előre tudni hogyan fognak alakulni a dolgok, amik akaratomtól függetlenek, és azt sem tudhatom, hogy én hogyan fogok abban a helyzetben reagálni, mikor a fájdalmas beavatkozások és a szülés pillanatai eljönnek...bárhogy is szeretném, félek saját magamtól, hogy "elszáll majd az agyam" és nagyon kiakadok...pedig nem így tervezem!!!!

Nem tudom mi a jó módszer erre...mert a fájdalom adott, az esetleges fájdalomcsillapítás is adott....csak azén fizikai és lelki világom lesz kiszámíthatatlan...bár lenne valami, ami segíthet ezügyben, de tudom, hogy se ez elől, se a fájdalmak elől nem lehet "elbújni"...tehát tudom, hogy ez nem olyan dolog,amit az utolsó pillanatban is visszamondhatok akár...

Na nem akarlak Titeket feltartani az én hülye lelkivilágommal!
Igazából a tényeket már elfogadtam, csak megbaráátkozni nem megy velük...

Szép napot Mindenkinek!!!!
 
 


Szia Kathy!
Az a nagy helyzet, h amikor ott leszel majd a szülőszobán, akkor sodornak majd magukkal az események és nem hiszem, h lesz időd "feladni". Nem nagyon akarok belemenni itt a részletekbe, de pl. a beöntés abban a pillanatban kimondottan "kellemes" megkönnyebbülés, és nem fáj! A szülés fáj, ezt tisztázzuk, ha így, ha úgy, ha kapsz érzéstelenítést, akkor utána. De annyira gyorsan történnek a dolgok, h márcsak majd azt veszed észre, h ott van egy kis nyöszörgő baba, akivel törődnöd kell, cicire venni, szeretgetni. (És ha olyan szentimentális állat vagy, mint én, akkor a könnyeidtől fogsz küzdeni, és nem hallasz, nem látsz, csak Te vagy és a baba. Na jó, ott van apa is, de Ti vagytok a lényeg!)
Lehet, h írtad, de nem vettem észre, h hol fogsz szülni? Nem haragszol, ha még egy dolgot megkérdezek? Te a fizikális vagy a mentális részétől félsz? Mer' én úgy látom mindkettő és a két dolog csak egymást erősíti....
Era! Vasárnap Dunavarsány? Hát mi nem megyünk sztem, mert annyi a dolgunk a kertben... Remélem, h egyszer csak lesz idő dumálni! Pusza a fiúknak!
Zsibima! Ti hogy álltok? Beszéltél már a gólyával? :wink:

Kép
 
 


Sziasztok! :)

Köszi a gratulát :).

Tegnap elintéztem a labort is, bementem a Nyírőbe, hipp-hopp megkaptam a beutalót, kb 5 perc várakozás után lekapták a vért is :).
A leletekért sem kell bemennem, a dokim asszisztense felajánlotta, hogy elhozza nekem, és majd a 9 hetes uh-n odaadja :).

Ha belegondolok, hogy itt Monoron 2 éve 1 órát álltam sorba....

Van kiskönyvem is, megcsinálták a védőnők kedden :). A sajátommal még nem találkoztam, majd a 9 hetes vizsgálat után elmegyek hozzá.

Remélem mindenki jól van, nálunk a fogzást leszámítva minden oké :).

Szép napot nektek!

 
 


Sziasztok!

Zsu, akkor nekem szerencsém volt. Én mindíg pikk-pakk végeztem Monoron a vérvétellel:-) Viszont Kistarcsán a cukorterheléssel jól megszívtam. Sokan voltak, és mire sorra kerültem, aztán 2 ót várni. Persze kiderült, hogy soron kívül le kellett volna venni az éhgyomorit:-)
Uszizni nem jöttök mostanában már??

Ermoni, igen volt kamerázás, jajjj és nagyon kíváncsi vagyok már rá. Csak Barnit tudtam vinni, mert api beteg volt, de sztem nem is baj:-) Barni nagyon ügyi volt, mindent megcsinált, olyanokat is amiket nem szoktunk.
Most viszont mi is elkaptunk ezt a vírusos nyavalyát, mindenki köhög, krágog, takonykóros... Úgy néz ki api vissza kapta tőlünk, úgyhogy jól elvagyunk. Nem tom így mikor tudunk menni megint uszizni :?

Viszont a jó időben sokat kinnt vagyunk a blökikkel, persze rengeteg képet csinálok róluk, teszek fel néhány vicceset:-)))
Többiekkel mizu??? Olyan ritkán játok errre :( TEgyetek már fel új képeket! Kép Barni mentés:-) Kép így már jobb:-) Kép Add meg magad Glóri! Kép Szemet hunyok a dolog fölött, elviheted egy körre a mocimat!:-)

Era

Kép
Kép


Sziasztok!

Meghalófélben lévő topicunkat felrázom! :wink:

Zsu
Nagyon örülök, hogy jól vagytok!
Azért az Uh után adhatnál helyzetjelentést!

Era
Ennyi kutya??!!! :oops:
Apa odiáig volt, mikor megmutattam neki a képeket. :D

Kathy
Én azt mondom kérj EDA-t!!!
A kisebb fájások még kibírhatóak, de ha tényleg így retegsz a fájdalomtól, akkor az EDA segíteni fog!
Én nem kértem(vagyis kértem, de akkor már késő volt, töki feje már kibújni készült), de most sokat olvastam róla.
Pozitívnak tartom mellette azt is, hogy utána nem remeg kezed-lábad és el tudod látni a babát.
Ha lesz időm, most kérni fogok.

Zsibima
Azt hiszem utánad nézek a másik topicban! :wink:

Nos, lányok, asszonyok!
Nem tudom mikor jövök, mert már nagyon kéne szülnöm.... :roll:
Az a baj, hogy Zétikém nem így gondolja. :cry:
Jóslóim vannak, méhszájam nyitva, holnap töltöm a 37.-et, zöld lámpát kaptunk a dokibácsitól is! :wink:
3 kg-ra saccolta, ennél nagyobbat már nem bírok el a vézna testemmel.:oops:

Apának már megmutattam a képfeltöltést.
Hozza a híreket.

Pussz nektek!

Zsu
GRATULA!
Vendég
 


Halihó!


Végre, már van aki bekukkant:-) én mindíg nézem, de sehol senki, és magammal nem társalgok!:-)

Húúú? Kriszta, én mind a kettőt a 37 héten szültem!:-) Szorítunk neked, jelentkezz majd, vagy dobj egy sms-t ha már megvan a babó! a számom 06-30-606-2508
Jajj, de szuppi, majd izgulunk értetek!!!

Kriszti, nem ennyi, ennél jóval több blöki van:-))) csak egyszerre ennyit lehet összeengedni, hogy ne szedjék szét egymást:-)
Apropó szétszedés, Zsu képzeld a drága vörös orszosz kan, sza.....ááá verte a másik jótétlélek kanunkat. De olyan nagyon, hogy rossz ránézni. Minden nap járok vele Pestre, már jobban van, szerencsére. Ma voltak fedeztetni nálam, és ajánlottak egy sprayt ami kék színű, és állítólag nagyon jó, hogy ne terjedjen a fertőzés. Most én betadinozom a blökit, de ha az jobb lenne akkor vennék. Te ismered ezt a úgynevezett"kék sprayt". a rendes nevét már nem tudták, csakhogy nagyon kék színe van.

Veletek mizu, jól vannak a gyerkőcök?? Rosszullét ilyesmi van? Emma mit szólt? MOndtátok már neki, hogy lesz kistesó?

Zsibima, utánad meg tényleg utánad kell kutakodni:-(((

Ermoni, várlak, jövőhéttől semmit -, de semmit nem akarok csinálni, csak tudjam le ezt a ro....dt könyvelést!!! Ma annyit rohantam ide-oda, hgoy délután amikor altattam BArnit elaludtam, kicsi másik szobában, és én nem hallottam, hogy ordított! :oops: Jöttek hozzánk kutyások, és csengettek, mert hallották az utcán hogy odít a gyerek! :roll: :oops: Na szóval jövő héttől szabad vagyok. Hozd el Jankát pasizni:-)

Era

Kép
Kép


Hello!
Okés, Era! Megyünk... Remélem! :wink: Hű, Ti ezt a kutyázást nagyon komolyan nyomjátok!
És elaludtál, gyereküvöltésre se keltél fel? :lol: Nekem is volt már ilyen... :oops:
Zsu! Mi van veletek?
Kriszti! Hajrá! Várjuk a híreket!
Zsibima! Gyere má', ne kelljen utánad kutakodni! :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!

Megvagyok én is :wink:

Era, sajnálom a kuttyot, remélem hamar rendbejön. Az a bizonyos kék spray valószínűleg a Tradocyclin spray lehet, tényleg jó, antoibiotikum is van benne. Bár véleményem szerint ha szed antibiotikumot a kutya és betadinnal kezeled a sebeket (ill. 3%-os hidrogén-peroxiddal, ha nagyon mély, tasak-szerű a seb), akkor felesleges fújkálni. A kutya utálja, ijesztő neki a spray. Illetve ha a doki kezeli a sebet, neked sok tennhivalód vele nincs. Látni kéne milyen a seb, okosabbakat tudnék mondani :).

Uh-n minden oké, a héten szerdán voltam, CRL 23 mm, 1 héttel nagyobb mint a számított kora (Emma is nagyobb volt, kb. a 22. hétig).
Tegnap is volt uh, be kellett mennem az egyik kuttyal a rendelőbe, és kipróbáltam a rendelői géppel hogy hasi uh-val látszik-e már a gyerkőc :lol:
Látszik, én 25 mm CRL-t mértem, BPD 11-12 mm :). Mozgatja kezét-lábát!

Kriszti hajrá, nagyon a finsben vagy már! Drukkolok hogy minden simán menjen, várjuk a híreket! :)

Móni, Era, Monorra nem jöttök be? Összefuthatnánk itt is akár, hm?

Era, jut eszembe, lehet hogy van kék spray-m, én nem használom a kutyákra (szín....), szívesen odaadom neked. Megnézem, és ha van akkor a tied :wink:
Szép vasárnapot nektek! :)

uh kép a babáról, 8+5-nél:
Kép

 
 


Sziasztok Lányok!!!

Örülök, hogy hiányoltatok, vagyok, csak nem történik semmi különös nálunk...meg hát most hogy ilyen jó idő van, nem nagyon vagyok bennt a lakásban...inkább a kertben.

Era-annyira oda vagyok a képekért!!! Mutattam a páromnak is, ő is el volt ájulva!!! Legszívesebben én is lefeküdnék a fűre és várnám, ahogy ennyi kutya "puszilgasson"!!! :lol: Nagyon gyönyörűek!!! És a gyerekeket is így szeretik az tök jó!!!

Zsu-az újabb kép is szuper jó!!! Akkor ezt most hasi uh-n csináltad??? :shock: Nem semmi!!! :lol:

Kriszta-gondolom ilyen melegben nehéz lehet cipelni a pocit, főleg ha ilyen vékony vagy hozzá, ahogy írod!!! Kitartás!!! Várjuk a képeket!!! :lol:

Ermoni- nem beszéltem a gólyával...most úgy vagyok vele, hogy jön ha akar...ha nem akkor sem teszek semmit szeptemberig! Itt a jó idő, fürcsizni akarok, napozni, nyaralni, egyáltalán élvezni a nyarat!!! :wink: Ha közben beesik a baba az csak külön jó, de nem vagyok hajlandó dokihoz menni a nyáron!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Na végre, megvan az eltűnt bárányka is:-))) No, gyere és körbepuszilgatnak téged is a blökik:-))) ennyi volt a max. összeengedhetős létszám, a többit sajna nem lehet, mert akkor nincs ilyen békesség, lett volna marakodás.

Zsu, köszi, aranyos vagy. Végül letettem a kék spray-ról. A mi dokink sem ajánlotta. Szépen gyógyulgat, locsolom betadinnal, már az egész kutya betadniból áll. Kap augmentint is, meg fájd. csill., na meg egy kis vitamint nutrical-t., és fújok rá ale first-öt, most vettem először, még nem is nagyon használtunk, szegényen tesztelem, de mintha jó lenne, vagy nem ettől, na mindegy, egyébként tényleg úúútálja a sprayt. MÁr nagyon jó kedve van, bár most tényleg úgy fest mint egy szörnyecske.
Zsu pénteken gyereknapot csinálok, összecsődítek pár lurkot,olyan miniovi féle, ha érdekel gyertek el, meg a többiek is, ha van kedvetek, szívesen látlak benneteket, belépés minimum egy gyerek! Zsibimának egy bulldog!
:lol: :lol:
Zsu, és mit szólt Emma a kistesóhoz??? Tetszik ez az ultrahangozás:-)
uszira nem jöttök még?

Era

Kép
Kép


Sziasztok!

Zsibima, de jó hogy jelentkeztél te is! :)

Era, jó ötlet a "miniovi", lehet hogy átugrunk mi is :).
Uszi: hm, nem tudom. Én talán nem mennék most uszodába, alapban is nagyon érzékeny vagyok hüvelyi fertőzésekre, terhesen meg még inkább... Szerintem az Apával kezdi újra, meglátjuk.

Most nézem, azt a képet tettem fel amit a doki csinált szerdán (ez hüvelyi).

No felteszem amiket én csináltam hasival:


Kép 9+2-nél Kép

 
 


Hali!

Szerintem, jobb amit Te csináltál!:-)))) Mikor is fog születni??
Jajj, szuper gyertek, már vagyunk egy páran. MÉg Dunaújvárosból is eljön az egyik régi csetelős barátnőm!:-)
Alszanak a skacok, gyors pakolok, este is 2re kerültem ágyba, de végre készen vannak az adóbevallások. :twisted:

Era

Kép
Kép


Sziasztok!
Zsibima! Nekem sok barátném esett úgy teherbe, h jött a nyár, nyaralás (a sós víz pl. állítólag nagyon jó! :wink: ), pihentek, jól érezték magukat és hopsz jött a baba! Hajrá! :wink:
Zsu! És amúgy jól érzed magad? És egy kicsit mulatságos, h magadat uh-ozod! :lol:
Era! Hát, csúszik a festés így itt ragadtunk Jankával. Nem megyünk haza Nagyizni! Pénteken is itthon leszünk! :wink:
Kép
Ez szombaton készült! Lila ruhás nők...
:lol: :lol: :lol:
Amióta itt ez a meleg, azóta egy csomó barátunk jár ki hozzánk piknikelni, grillezni stb. Ma egy barátném volt itt a lassan 6 éves kislányával. Nagyon jó volt, mert tudtunk beszélgetni, de lefáradtam rendesen... :shock:
Ne tűnjetek el... 8)

Kép
 
 


Sziasztok!

Ops, naon szupi!!! Akkor jöttök???? :lol: Kicsit bekéstetek uszin, csodálkoztam is, mert mindíg jöttök :lol: :lol: Nagyon cuki Janka!
Ja, kicsit rázódjatok fel csajok!! Zsu ugye Ti is jöttök kedden.?! Muszáj erősíteni a lánycsapatot, mert szinte csak Ti vagytok csajok:-))))

Kriszta azóta már lehet megszült:-)

Era

Kép
Kép


Sziasztok!

Móni, Nagyon szép a kisányod! :)

Amúgy kösz, jól vagyok :lol:. Emmát is néztem a rendelőbeli géppel, csak nem rendelésidőben :wink: . Most is inkább hétvégére teszem a babakukkolást :).

Era, hova megyünk kedden? Úszni? Még nem tudom. Ekcémás foltok vannak Emmán, én be vagyok tojva a fertőzéstől, meglátjuk.

Pénteken hánykor nyit az ovi? :)

Kriszta, jelentkezz! :)

 
 


zsu111 írta:Sziasztok!

Móni, Nagyon szép a kisányod! :)

Kislányod-at akartam írni :).

 
 


Teszek Emmáról 1-2 képet :)
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

 
 


Hali!!!


Zsu :oops: :oops: :D :lol: hát alig vagyok lökköt, áááá nem kedd, hanem ugye pénteket akartam volt írni :oops: szóval az uszi dolgot vágom,csak az oviba hívtalak volna:-))) 9kor nyit az ovi :lol: és amíg a lurkók bírják:-) szóval számítok rátok is!!!! remélem az idő is jó lesz.
Na megyek fektetem a srácokat, mától van egy lízingelt fiam is, itt van nővérem kisfia.

Ja, és nagyon szép kislány Emma, és sztem nagyon -nagyon hasonlít rád!

Era

Kép
Kép


:lol:

Az uszin azért nagyon gondolkozdom, jó lenne menni. Lehet hogy megvárom az első trimeszter végét, és utána. Ha apának vége lesz a vizsgaidőszaknak, szombatonként vele is tudna menni, én meg nézném őket. Hm, majd meglátjuk, megoldjuk :).

Era, akkor mi 9 -fél10 körül szerintem már ott leszünk nálatok. Emma átállt az 1 alvásra, reggel fél8 körül kel (ma 9-kor :) :) ), dél körül kidől.

Küldj nekem légyszi egy címet :).

Szép napot! :)

 
 


Sziasztok!
Zsu! Ez a kiscsaj tisztára Te vagy! 8) Remélem holnap meg tudom nézni...
Era! Pü-ben dobj már egy teloszámot és egy címet! f10 körül beugrunk egy kicsit... Mit vigyünk? :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!


Nagyszerű csajok, máris küldöm a miniovi címet :lol: Nálunk BArni tuti nem fog aludni, ha ekkora sürgés lesz:-) most viszont ráaludtunk a dolgokra, mind a 3 fiú aludt, így én is aludtam velük, de persze a legkisebb Pácz nem felkelt, :lol: húúú de tudtam volna még durmizni. :lol:
Magatokat hozzátok, max. egy kis lötyi. Szendvicseket fogok csak csinálni, semmi extra:-)
na csajok holnap várlak benneteket, remélem jó idő lesz, ha nem bezsúfizunk a nappaliba:-)

Era

Kép
Kép


Remélem elmentek az üzik:-) ha nem akkor csöri 06-30-606-2508 :)

Era

Kép
Kép


Era-nagyon jól esett a meghívás, de sajna...1 hét múlva ballag a lánykám és ezer dolgom van...25 vendég lesz a csepp kertünkben, konkrétan még az se tudom hova ültetek le ennyi embert enni!

De ha egyszer összehoznánk egy találkát, akkor én vinném a "kis"lányomat is, mert ő nagy kutyaőrült, és a képeidtől is el volt ájulva...

Remélem csináltok képet lányok, hogy az én szívem is fájduljon!!! :lol:

Ermóni-nekem esélyem sincs a sós vízben fürödni idén, max. ha a medencébe töltök egy kiló konyhasót!!! :lol:
Mindegy reménykedünk anélkül is! :wink:

Nagyon-nagyon jó bulizást kívánok nektek holnapra!!!!!!!! :lol:


Sok-sok képet kérek a babáitokról!!! :lol:
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron