Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Képzeld Jahra, a barátnőmnek azt mondta a védőnője, hogy okt.15 a börze. Szólok majd neki, nehogy lemaradjon róla.
Prog-ana: a Seffernél én úgy tudom 15000Ft a 4D-s UH. Nekem ajánlották a Székesfehérvárit (10000 FT), és a Nagykanizsait (asszem 5000 FT-ot mondtak). Ha ott tartok majd én azt a kettőt felhívom, megkérdezem.

Nem tudok menni a börzére, mert én leszek a hétvégés. Végülis én nekem a tavaszi lesz a lényeg, csak körül szerettem volna nézni.

További jó hétvégét!

Kép
mutyurka
 
 


Mutyurka, mindenképpen szólj neki, 15.-e az hétfő, elég muris lenne babaholmit árulni egy rakat lakli gépészes tinifiú között :lol:

A nagykanizsait anno én is felhívtam, nagyon nagyon ajánlották többen is. Egyetlen dologra figyeljetek csak, az időre. Azt mondta ott egy nagyon kedves hölgy akivel beszéltem telefonon, hogy van amikor 3-4 hónap a várólista, úgyhogy minél előbb be kell jelentkezni és hogy 3O. hét után lehet igazán szép kis fotókat készíteni, akkor már nagyon formás a baba. :P

Ha esetleg gondolkodtok pl köldökzsinórvér levételen, akkor azt is időben el kell kezdeni, mert sok az adminisztráció, kell plussz vizsgálat hozzá stb. Csak azért szólok, mert találkoztam olyan kismamával, aki 27. héten mondta hogy hát ők gondolkodnak rajta.... nos addigra már el kell dönteni, mert rohan az idő. :roll:

Nem is hinnétek mennyire. Néha úgy érzem most voltam 12 hetes, aztán tessék, csütörtökön már a szülőszobán voltam a szülésznővel egyeztetni, hogy akkor mit is kell vinnem ha itt az idő :shock:

Mutyurka, majd beszámolok akkor utólag mi volt a börzén.

Aludjatok jól! (amíg tudtok :wink: )

Kép
jahra
 
 


Sziasztok! Nem voltam pár napot.
Sikerült kijönnöm a náthából, én sem szedtem semmit, csak cvitamint, meg mézes citromot teát ittam, kamillát.
Holnap bejelentkezek a Sefferhez, ha sikerül kb 2 hét múlva mennék uh-ra, nekem úgy rémlik, hogy 10.000-t mondott a recepciós mikor régebben kérdeztem, de majd hirül adom, ha túlleszek rajta. És ajánlom, hogy egyértelmű nem-meghatározást adjanak! :-)
Én már voltam fogorvosnál, semmi problémám. Mivel magánrendelésre járok, így is úgy is fizetnem kell, ha elromlik.
Ez a kismama-torna a kórházban tartott? Mikor van? Én is megyek majd rá, legközelebb kérek igazolást a dokitól. Megvan a RRékás kismamatorna, és eleinte még rá-rávettem magam, de társaságban jobb.
Jahra! Milyen a szülészet? Nem túl lepukkant? Kivülről nem sok biztató van az egész szülészeti részen. Baba-mama szobáról tudtok valamit, mennyi van, mennyire kihasznált...?
Jó éjt, ha valaki még ezután lép be...! (a jó alvásom nekem már oda, egy ideje fél7, 7-nél nem tudok tovább aludni)

Kép
bernini
 
 

 
 

Szia :-) Örülök hogy sikerült meggyógyulnod :D

Igen, a kórházas kismamatornáról van szó. Hétfő és szerda, délután 3-tól. Melegítőgatya, póló, zokni. Nagyon aranyos mindenki :P

A szülészet. De igen, lepukkant. Az alternatív szoba is. Zöld csempés. Minden szoba rooming-in, azaz mindenkivel a babája kint van a szobában. Ha kéred beviszik, hogy tudj pihenni pár órát, de a cél, hogy végig veled legyen. Naponta egyszer viszik el, este 7 és 1O között fürdetni, mérni stb. Sajnos a környezet nem túl bizalomgerjesztő, de ha odakerülünk nem fog kevésbé fájni csak azért, mert pasztellsárga a fal vhol. Az alternatív szobában van egy bordásfal, egy kötél, egy labda, egy franciaágy és maga a szülőszék, de első szülő nőknél nem gyakran használják vmi miatt.....De mindez nem számít, mert az a lényeg, hogy mindenki nagyon kedves és segítőkész és igyekeznek a szűkös lehetőségek között a maximumot nyújtani. Ez a fontos. Mi úgy tervezzük, hogy csak az 5 perces fájásoknál megyünk be, addig itthon meg beülök a kádba. Itthon aztán adott minden körülmény a háborítatlan vajúdáshoz, szülni meg tökmindegy hova megy az ember, csak minden rendben legyen.

Na lépek főzni lassan. Csak ne kéne minden nap kitalálni, hogy mi legyen a kaja. Ez tovább tart mint elkészíteni :twisted:

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy az első pár hónapban volt-e barnás váladékotok. Mivel nekem megint van, nagyon ba vagyok sz... Holnap megyek a Bencéhez, megnéz. A barátnőm vigasztal, hogy neki is volt, és ez úgymond a szervezet még "emlékszik" kb mikor lenne a mensi. Próbálok nem idegeskedni, remélem holnap a Bence jókat mond, és megnyugtat. Pénteken megyek UH-ra is.

Jahra! Én még dlgozok, és januárig kellene is, utánna majd átérzem ezt a főzösdi próblémát, akkor már én is kényteeln leszek mindennap főzni :)

Bernini! Tegyél ám fel képet a babódról, ha tudsz! :)

Jó éjt!

Kép
mutyurka
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy bővült a csapat, bár én rég jártam itt.
35. hétnél járok, és most jöttem ki a kórházból (2 nap, cukorprofil vizsgálat volt - vérvétel kaja előtt, után, de nincs nagy baj, csak egyszer volt magasabb a kelleténél, úgyhogy diétázni kell). Az 1. emeleten voltam, szerintem a mosdón kívül nem olyan gáz az egész, bár a szülészeti osztályon nem voltam. A nővérek aranyosak, nyugodtan lehet szólni nekik bármi a bajod, kérdésed. És hát egy nap alatt sok minden újat tanultam, de aranyos volt mindenki (bár azért örültem, hogy már itthon vagyok).
Holnap elmegyek már végre kismamatornára, remélem, nem túl későn állok neki, és igazság szerint orvosi igazolásom sincs, hogy mehetek, azért megpróbálom anélkül.

Remélem, mindenki jól van! Üdv nektek!
kiss kati
 
 


Sziasztok!
Teszek majd fel képet, a 12. hetes nagyon jól sikerült, a 18. hetest nem annyira kapták el, főleg a feje van rajta. Jövő pénteken megyek Sefferhez, nem birom a 30. hétig.
Jahra, te hogyhogy 2 hetente voltál uh-n (16,18,20 héten)? Csak kiváncsiságból?
Mutyurka, nekem nem volt, de tuti nálad sem jelent gondot, mert sokaknak van. Sokszor semmi gáz vele, meg van akinek mondjuk sok pihenést rendelnek el. Szoritok, hogy a Bence is megerősítsen, hogy minden ok.
Nem gondoltam, hogy a szülészeten minden szoba rooming in- de örülök neki. És hány ágyasak? Mert mi van ha valaki kiadná a babáját, hogy pihenhessen, de a vele együtt lévő 3 másik kismamának ott a bébije, és sirnak, és úgyse tud pihenni tőlük :-)?

Kép
bernini
 
 


Most olvastam el a GY.I.K-ben, hogy nem is olyan egyszerű képet csatolni, fel kellene tenni valahova netre...

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!
Köszi a válaszokat! Azt hiszem sikerült lebeszélniük a 4d-s uh-ról! :?
Ja, anyám és uncsitesója is a Gépészben dolgoznak és még nem jelentette ott senki,h változna az időpont! (tehát még mindíg úgy van,h Okt. 13. Szombat) De bármikor változik szólok nektek is! :wink:
2 héten belül megjön a kiságy...már alig várom! :D Tök jó,h még ilyen jó idő van...tudunk nagyokat sétálni a kutyusommal! :lol: Nagyon kíváncsi vagyok,h mit mond a doki a 30.heti uh-on...kisfiú vagy kislány! :?: :?: :?:
Jó egészséget és szép estét mindenkinek! :wink:

KépKép
prog-ana
 
 


Mutyurka,

mit mondott a Bence? Gondolom minden rendben van, ugye? Írj mindenképpen! Már csak 1 nap és az UH biztosan megnyugtat majd. :)

Kiskati,

tök jó hogy végülis nincs nagy gáz a cukroddal. Meg köszi a pozitív szavakat a kórházról, olyan ritkán lehet ilyet olvasni. Voltál végül kismamatornán? Én sajna nem tudtam elmenni, be kellett ugranom a boltba helyettesíteni a tesómat pár órára, de hétfőn úgy tervezem hogy megyek. Remélem találkozunk.

Bernini,

azért volt olyan sok és gyakori UH, mert 16 és 2O. héten Bp.-re kellett mennem, plussz vizsgálatokra egy magánklinikára és az UH a vizsgálat része volt. 18. héten meg a Vargánál voltam, az éppen soros vizsgálaton. De aztán békénhagytuk a Lackót, mert egészen a 3O. hétig nem UH-zták egyáltalán. :D Mindenképpen tegyél fel képeket, had lássuk Barnabás/Kamillát :shock: Egyébként igen, nehéz úgy pihenni, hogy közben a másik baba meg sír, de az a 4 nap amúgy se pihentető, majd ha hazamegyünk....

Prog-ana,

ki beszélt le a 4D-ről?

Vigyázzatok Magatokra! :wink:

Kép
jahra
 
 


[img]http://www.babanet.hu/album/main.php?own=1&album=13903&page=1&image=293730[img]
Helló mindenkinek!
Próbálkozok a képpel.
A kis huncutom már annyit mocorog, és érezni is lehet a kis rugásokat, apukája nagy örömére.
[/img]

Kép
bernini
 
 


Nem sikerült csatolni a sztárfotót, majd még nekifutok
[/img]

Kép
bernini
 
 


Sziastok Lányok!

Sajnos rossz hírem van, a mi angyalkánk már nincs velünk :cry:
Tegnap voltam a kórházban UH.on. A Bence alig bírta kimondani, hogy Ildikó, sajnálom, de ez a terhesség elhalt.
Du-án meg is műtött, ma már itthon vagyok. Reggel nem ő vizsgált meg (ő volt az ügyeletes, úgyhogy már nem volt bent szerintem). A doki aki megvizsgált azt mondta hogy 3-6 hónapig ne próbálkozzunk, mert fent áll a veszélye, hgy ugyaneóz bekövetkezik.
Jövőhéten felhívom a Bencét hogy megbeszéljük mikor kell mennem kontrolra, és beszéljünk erről.

Kívánok tizsta szívből nektek további gondtalan örömteli várandóságot!

Ildikó :cry:

Kép
mutyurka
 
 


Ildikó, nagyon nagyon sajnálom, felesleges vígasztaló szavakat nem írok, mert ilyenkor semmi nem vígasztal. Egyszeűen ezen most túl kell lenni. Húgom 1 hónapja ugyanebben a cipőben járt, átéltem vele az egészet. Én decemberben estem teherbe először és 4-5 hetesen ment el a baba. Nem kellett műtét mert annyira fiatal volt, így nekünk csak 1 hónapot kellett várni és láss csodát, egyből sikerült februárban. Ne add fel és ne hidd el, hogy most rosszabb pozicióból indulsz. Minden rendben lesz, tiszta szívből drukkolok. :wink:

Kép
jahra
 
 


Ildikó, én is nagyon sajnálom, nem is tudok magamhoz térni.
Ha eljön az idő, próbálkozzatok, és kívánom hogy sikerüljön!

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Először is, Ildikó, nagyon-nagyon sajnálom, de tudod, azt szokták mondani, hogy az ilyenkor a "természet intézi" így a dolgot, mert valószínűleg nem volt életképes a babád. De azt mondják, hogy egy ilyen műtét után - bocs ez lehet, hogy valakinek csúnyán fog hangzani - kitisztul a szervezet, a méhed, meg minden. Türelem és ha lehet próbákozni, akkor húzzatok bele.

Még mindig 13-a a börze időpontja? Sajnos nálunk a védőnő nem is tud az ilyenekről. Tőlem kérdezte, hogy tényleg, mert akkor ő is kirakná és szólna. De sajnos nálunk amennyi ilyen kismama van, akit érdekel, az nagyon kevés. Szóval szeretnék kérni egy megerősítést, hogy akkor szombat 14-18-ig? Köszönöm szépen előre is.

Ja és még egy kérdésem lenne. Holnap töltöm be a 21. hetet és még mindig csak ilyen apró fickándozásokat és csikáláskákat érzek, tehát, olyen igazi rúgást még nem. És van olyan nap, hogy egyáltalán nem éreztem. Szerintetek ez jó így?
Egyébként csütörtökön megyek genetikai tanácsadásra Pécsre, mert apukám testvére Down-kóros volt. Van már valakinek erről valami tapasztata?

Még egyszer köszönöm és bocs, ha hosszú lettem.

Remélem senki sem esett bele, vagy esetleg vissza ebbe a fránya víruskába, vagy megfázásba.
Mindenkinek sok egészséget és örömteli babavárást kívánok.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Szia Driennke,

igen, most szombat, 13.-a, Gépipari Szakközép, Pázmány P. utca, délután 14-18 között.

Most még semmiképpen ne számíts konkrét rugdalózásra, hiszen olyan ici pici, mekkora lehet a lába? 6 cm? Nincs miért rugdalnia, mert sok helye van, az apró mozgásokat érezheted, de az inkább csiklandozós érzés. Majd ha rugni fog azt érezni fogod, hidd el. De az csak később lesz.

Én voltam plussz Down szűrésen, Bp-en, anyai vérből nézték, 16. és 2O. héten. Csak a magam megnyugtatására, szerencsére nálunk nincs családi vonatkozása a dolognak. Mindenképpen írd majd meg, hogy mi hogy volt Pécsen.

Szép napot :-)

Kép
jahra
 
 


Sziasztok Lányok!
Ma már kicsit jobban vagyok, bár a reggelt végig sírtam. Ma voltam dolgozni, és hát persze mindenki kérdezgetet, én meg válszolni is alig bírtam, csak sírtam.Azt hittem aztért könnyebb lesz.
Most már itthon vagyok. Beszéltem Bencével 3 hét múlva megyek kontrolra, magánba.

Sokan azt mondják 2 mensit várjunk meg és hajrá. A Bence véleményét azért kikérem, meg egyáltalán mit mond a kontrolon. Remélem ő is rábólint. Lehet hogy hülyeség, de valahol ez éltet most.

Puszi nektek!

További kelllemes pocakosodást!
mutyurka
 
 


Jahra, köszönöm szépen a válaszodat.
Egy kicsit megnyugtattál, mert én azt hittem, hogy már most nagyobb rugásokat kellene érezni. Az egyébként lehetséges, hogy néha olyan érzésem van, mintha megfordulna bennem és olyan furin hozzásimul a hasfalamhoz, belül a méhhez, remélem érthetően írtam le :? .

Csütörtök este majd írok, remélem, hogy nem kell magzatvízvétel, de ha azt mondják, ám legyen.

Mutyurka!
Szerintem Bence is 3 hónapot fog mondani, mert én is ismertem egy kismamit, akinek elment a babája és ő is hozzá járt és neki is azt mondta, hogy legalább 3 hónap.
Viszont van olyan orvos - sajnos nem sok - aki azt mondja, hogy egy ilyen "kitisztítás" után, ha azonnal teherbe esik valaki, az a legjobb, mert akkor minden tiszta, nincs a méhben semmi ami akadályozhatná a baba nyugodt és jó fejlődését.
De ezt csak olvastam valahol.
Lényeg az, hogy kitartást kívánok Neked és mi előbbi babásodást.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok lányok!
Nos, én csak 1 héttel vagyok "idősebb" mint Driennke, de én határozott rúgkapálásokat is érzek, na nem túl erősek, de kivülről is érződik. Néha meg csak én érzem.
Pénteken lesz a nagy nap, mikor megyünk 4D-re, és meglátjuk mekkora is a picike most, és esetleg azt is, hogyan szólitsuk ezek után. És akkor esetleg veszek is neki valamit a börzén :-), mert most úgy néz ki, itthon leszünk szombaton.
Jövő héten végre tervezem felkeresni a Gyócsit, Driennke!, melyik napokon van magánrendelése?

Berni

Kép
bernini
 
 


Berni!
Hétfőnként van magánrendelése, de be kell jelentkezni előre, a telefonkönyvben benne van a mobilszáma, úgyhogy bizti nem gond ha leírom: 30/9892-010.

Hívd fel szerintem minél előbb, hogy hétfőn mehess hozzá, szerintem nagyon-nagyon rendes. És az sem mellékes szerintem, hogy nem durva. Egyáltalán nem éreztem kellemetlennek, amikor megvizsgált. Mármint kellemetlen az egész szitu, de mondjuk nem fájt, bár gondolom úgyis értitek mire gondolok.

Ja, és bizti meg fogja hallgatni a szivét a picinek. Amikor nálam nagy nehezen megtalálta - mert elbújt a szentem - akkor velem együtt mosolygott, annyira jólesett.

Egyébként azt olvastam, hogy a picik a 24-28-ik hét között a legaktívabbak, és akkor már elég erősek a rúgások, de aki előbb érzi kívülről is, annak tök jó. Én is már alig várom, hogy megmutathassam apának, hogy milyen erős kislánya van.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok!

Nincs sehol senki már két napja :cry:

Azért a lényeget leírom.
Tegnap megvolt a genetika. Minden rendben volt, nem volt szükség szúrásra, azt mondták, hogy annyi az esélye, hogy nekem Down-os babám legyen, mint annak akinek nem volt a családjában ilyen.

Uh-t is csináltak, ahol megerősítették, hogy jelen állás szerint nem látnak Down-ra utaló jeleket.
Valamint az is megerősítették, hogy még mindig kislány.

Holnap pedig börze. Ki megy?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Akkor jó, ha mindent rendben találtak! Én nem mentem ilyen vizsgálatra, bizom benne, hogy nálunk sem lesz semmi baj, a vér és egyéb eredményeim jók lettek.
Reggel voltunk 4d uh-on, és megtudtuk, hogy kisfiunk lesz!!! Nagyon örülök neki, valahogy éreztem is, több "jel" volt, ami erre engedett következtetni.
Én szerintem kinézek a börzére kiváncsiságból, aztán hátha lesz valami cuki ruha, bár kicsit ódzkodom a használttól.

Kép
bernini
 
 


Bernini!
Gratula a kisfiúhoz.

Hát ami azt illeti én főként használt ruhát kaptam, meg vettem, de szerintem, ha kimosod és gőzölős vasalóval jól kivasalod őket, semmi de semmi gond nem lehet velük. Legalábbis én így csináltam, és hát olyan, de olyan cuki ruhákat kaptam és találtam turiban, hogy ha nem tudnám honnan van, azt mondanám, hogy újak.

Én babkocsit akarok nézni holnap, meg esetleg sterilizálót, meg kádat és állványt hozzá, és a kiságyak is érdekelnének, aztán majd meglátjuk. Anyósommal megyek és majd meglátjuk, hogy mi mennyibe kerül, bár azt mondták, hogy nagyon olcsón árulják a cuccokat.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Nekünk még csak egy fürdős gumikacsánk van :-) Kocsit meg mindenféle berendezést majd csak később veszek, mert most épitkezünk, valszeg november végén tudunk költözni, addig meg nem pakolgatom ide-oda, de kocsiban és ágyban is megvan már a "befutó".
Én kád helyett valószinű fürdetővödröt fogok venni, sok helyen hallottam róla jót, hogy az elején jobb mint a kád, a babának is, meg fürdetni is könnyebb benne. Aztán mindenkinek más válik be.
Ez a sterilizáló csak akkor kell, ha cumisüveget használ az ember, ugye? Ezt meg nem lehet előre tudni, hogy fog-e kelleni, na meg a fejőgép, bébicsősz, légzésfigyelő... annnyi minden van (na nem panaszkodom, alig várom már hogy menjek venni ezeket is :-))

Berni

Kép
bernini
 
 


Hello mindenkinek!
Mi hamar megjártuk a bababörzét. Ez a nagy tömeg, meg ruhák egymás hegyén-hátán nekem nem jön be. Biztos ki lehetett fogni jó dolgokat, csak türelem kérdése :-) Remélem más több szerencsével járt, mint én.
Driennke! Sikerült kád/ágy/kocsi... valami? Ágyat pl. nem láttam (de lehet nem is voltam minden részen)
További jó hétvégét nektek!

Kép
bernini
 
 


Szia Bernini!

Igazad van, ágy nem volt.
És tényleg nagy volt a tömeg.
Anyukámmal voltunk, és fantasztikusan jó dolgokat vettünk. Egy csomó ruhát vett anyu az unokájának, meg ő fizette a babakocsit, olyan babakocsit vettünk, ami még nincs 1 éves, még van rá garancia. Két irányból tolható, van hozzá mózes rész, meg teljesen téliesíthető, valamint nyáriasítható, teljesen ülőhelyzetbe lehet dönteni, szóval nagyon tetszik ez volt 19000 Ft. Vettünk hordozót 4000 Ft-ért, kádat álvánnyal 2500 Ft-ért, meg még forgó zenélő micsodát a kiságyra. Vettem neke pici overállt, tiszta bunda a belseje 1000 Ft-ért, hálózsákot 300 Ft-ért, és még mindig rengeteg minden volt, csak már nem tudtunk mit hova tenni, meg hát azért költöttünk is rendesen.
Mi bizti, hogy megyünk a tavaszira is.

Bocs, ha hosszú voltam, nektek is jó hétvégét.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Akkor ti tényleg ügyesek voltatok, megérte kimenni. Lehet amúgy a végefelé kevesebben voltak, csak addigra a jobb dolgokat biztos elviszik.
Na, nekem meg marad a bolt, mert az ismerősök gyerekei főleg lányok, tehát öröklés sem igen lesz. És majd jövő ősszel én is kiülök árulni a kinőtt cuccokat :-)

Kép
bernini
 
 


Lehet, hogy én is. De tavasszal bizti megint megyünk. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hahó, lányok, hová tűntetek? Driennkével üzengetünk csak néha-néha :-)
Vettem végre ruhákat, olyan aranyosak! Body, rugi, pulcsi, overall... Kislányos anyukáknak mennyivel könnyebb dolga van (van szerencsém tapasztalni, mikor a keresztlányomnak vásárolok), nem könnyű egy kisfiút csinosan, és változatosan öltöztetni, szinte minden világoskék.
Bejelentkeztem Gyócsi Andráshoz, 29-ére. Ma még a saját dokimhoz megyek, és kérek igazolást is tornára, és hétfőn megyek, ha összejön. Muszáj mozogni végre valamit! A terhesgondozóban mindig sokkal többnek mérnek, mint én otthon magamat, és ez olyan bosszantó!!! Persze akkor ruhában vagyunk, meg reggeli után...Én úgyis az otthoni alapján számitom, hogy mennyit hiztam, az kedvezőbb :-)

Bernini

Kép
bernini
 
 


Sziasztok Csajok, nagyon régen nem írtam, de olvaslak Titeket. Minden rendben velünk, minden megy mint a karikacsapás, főleg az idő :lol: . Jövő héten már megyek az első NST-re, alig várom, meg arra is kiváncsi vagyok, hogy mekkora a Lackó.

Férjem nekiállt megcsinálni a lakást ahova költözünk hamarosan, itthagyjuk az albérletet. Most tudta eladni a saját lakását de be kellett számítani egy kisebbet, ebbe megyünk most át, hogy ne kelljen az albérletet fizetni. Csak sajna mire megjött minden papír, átment a vevő hitele a bankon és mire kiköltöztek lett október 1O. Szegény Uram 2 helyen is melózik, úgyhogy csak minden 3. nap tud a lakáson melózni. Persze kiderült, hogy korántsem lesz a dolog olyan egyszerű mint reméltük, kezdve azzal, hogy teljes fürdőszoba és konyha átalakítás....úgyhogy teljességgel ki van zárva, hogy szülés előtt atköltözünk. Így sajna nem tudok elkészülni a gyerekszobával, kénytelen leszek rábízni a nagyszülőkre, hogy amíg a kórházban vagyunk mindent megoldjanak helyettem. Viszont imádom a meglepetéseket és persze mindent előre megbeszélünk mit hova hogyan kéne tenni. 43nm-en amúgy sem lehet sokat variálni :lol:

Kórházi cucc összeválogatva, már csak be kell pakolni, babarucikból a kezdő szett kimosva, a többit majd költözés után már ott megoldom. Hétvégén a bababörzén kemény 6.OOO Ft-ot költöttem, ebből 1.5OO volt a babakád, pont ilyet akartam, aminek beépített tartórésze van a babának. Tudom hogy az a jó ha kézben tartjuk és majd úgy is lesz az első időkben, de a gerincsérvem miatt nem tudok tartósan hajolva súlyt tartani, apa meg éjjel is dolgozik soxor.

Aludni csak nyomokban tudok, friss véreredményeim változatlanul vashiányt mutatnak a Maltofer Fol meg a Gravida ellenére, mi lenne ha nem szednék semmit? De mást nem szedek. Egyedüli gond, (de nagyobb bajom ne is legyen :wink: ), hogy vizesedek. Főleg a jobb lábam lett mamutos, (a férjem azóta Fionának hív ) meg az izületeim fájnak, reggel felkelés után nem is tudom behajlítani az ujjaimat, nagyon kellemetlen, forró víz alá kell tartani, hogy elinduljon a nap. :roll: ) Úgyhogy 1 hete vérnyomást mérek itthon, de minden rendben, a 9O/6O-at stabilan hozom, ebből nem lesz toxémia :lol: Kedden és pénteken gyümölcsnapon vagyok, nem könnyű, de most a kedditől pl 2 kiló ment le, az mind víz! Újra láttam a bokámat végre. A többi napon meg sómentesen főzök. A dokim viszont erőteljes hízást javasolt, mert 1O kilót híztam és szerinte a gyerek feletti rész az csak víz. A szoptatáshoz viszont jó lenne pici energiatartalék. Nem is tudom. Egyfelől nem bánom, hogy nem kell majd talán a súlyom miatt aggódni, másfelől viszont aggódom picit, hogy hogy lesz majd így a szoptatás? Mármint hosszútávon. Én annyira de annyira akarok szoptatni, cumisüveget sem vettem, mert eldöntöttem hogy minden rendben lesz és nincs rá szükség.

Holnap leszek 35. hét 5. napon, akkor megváltozik automatikusan a vonalzó és kiírja hogy Anyának már nagy pocakja van!!! Hát ez is eljött.

Driennke, örülök, hogy minden rendben volt genetikán, ez azért megnyugtató gondolom.

Bernini, gratula Barnabáshoz, és cseppet se aggódj a babarucik miatt, ma már szerintem ugyanolyan sokféle fiúcucc van mint kislány. Én pont úgy érzem, könnyebben vásárolok fiús dolgokat, olyan kismacsós dolgok vannak, hogy néha csak ámulok.

A használt babaruhákról annyit, hogy nyilván meg is nézi az ember, kitől veszi, de egyébként ezek az első pár hónapra való ruhácskákat egyszerűen nem lehet elhordani, olyan hamar kinövik. AMiket vettem a börzén pl szerintem 6O%-a sose volt kisbabán, az fix. 6O fokon kimostam, gőzölőssel átvasaltam, tök tuti mindegyik. Elteszem majd őket, mert nagy része unisex, meg az sem gáz, ha kislányra kék body-t ad az ember, ha esetleg következőre majd sikerülne egy Sárát "készítenünk".

Na megyek Csőrikés függönyt varrni.

Jövő héttől elkezdem inni a málnalevélteát, hétha használ.... hallottatok róla?

Na abbahagyom a kisregényt, nagyon hosszú lettem, ne haragudjatok.

Legyen szép a napotok!!!

Kép
jahra
 
 


Szia Jahra! Örülök, hogy minden ok veled. Hú, neked már nagyon közel a szülés, olyan izgi :-) A lakásfelújítás, költözés miatt nem irigyellek, de biztos kész lesztek mire kell. Mi most épitkezünk, elvileg november végére elkészülünk.
A vizesedés mikortól kezdődött nálad? Sógornőmnek is volt, de szerintem csak a végefelé.
Ez a hízás dolog nem igazán világos! 10 kilót híztál, ebből a baba mondjuk 3-4, és a doki szerint a többi a víz? És mennyit kell hízni, hogy szoptatni tudjon valaki? Ilyen összefüggésről még nem hallottam...
A málnalevélteáról még nem hallottam, most utánanéztem, hogy mire is jó :-)
Jahra, a tornáról: van hely átöltözni? hol van pontosan? fizetős vagy ingyenes (csak hogy vigyek-e pénzt?)Hétfőn remélem el tudok menni, addig meg rávettem magam, hogy Rékával tornázok, ne legyek nagyon puhány ott :lol:

Kép
bernini
 
 


Szia :D Mi is építkezünk mellesleg, most lesznek meg a végső engedélyek, de hiszen tudod, mindenhol 3O nap az ugyintézés. Mire minden papir meglesz eltelt fél év, pedig arra számítottunk, hogy idén még meglesz az alapozás. Hát sajna nem, már most vannak talajmenti fagyok, ugyhogy ezt buktuk, marad minden jövő tavaszra. Ti hol építkeztek?
A vizesedés most kezdődött kb 2 hete, olyan igazán látványosan.

A baba kb 3 kiló, a méhlepény 1,5, plussz a megnövekedett vérmennyiség, plussz a víz. Ez így 1O. Nincs ilyen hogy nemtom mennyit kell hízni hogy szoptatni tudjon az ember lánya, lehet félreérthető voltam. Csak a mell mégiscsak zsírszövetekből áll ugye, meg a szoptatással rengeteg kalóriát égetsz és mivel sose voltam hízásra hajlamos, jó lenne kis "tartalékot" felhalmozni, hogy legyen miből fogyni majd. :wink: De szoptatni mini ciciből is lehet, lényeg a sok folyadékfogyasztás, meg a kiegyensúlyozott élet.

A torna. Igen, van hely átöltözni. A tornaterem a fizioterápián van, az alagsorban balra hátul. Ha bemész a főkapun balra van a Sübec (Sürgősségi) és egyenesen előre a körforgalom mögött kell bemenni a fizioterápiára. Szemben van a lépcső lefelé, ott balra fordulsz és a folyosó végén balra van tornaterem. Én is ott leszek remélem. (Eszter néven futok 8) ). Jövő hétfőn ne gyere, mert nem lesz, hanem majd szerdán délután 3-tól 4-ig. Ott találkozunk :wink: Ja és ingyenes természetesen, mint minden ellátás a kismamáknak. A Réka tornát én végül nem kezdtem el, de a baba-mama részét megvettem, de most néztem, hogy az csak 6 hónapos kortól ajánlott....

Kép
jahra
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Ok, köszi a felvilágosítást torna ügyben, teljesen elfelejtettem ezt a hétfői kavarodást. Akkor szerdáig marad az otthoni felkészülés, önszorgalomból :P
Mi Kecelhegyen épitkezünk, március közepén kezdtük. Nekünk is vannak hátra külső munkák is, amik a mostani előrejelzések szerint lehet csúsznak, de gondolj csak arra, mi volt tavaly télen. Simán lehet idén is tök jó idő, attól hogy most egyelőre pár napig hideget mondanak.
Megnyugodtam, ami a hízás mértékét és a szoptatást illeti :)
Jó éjt!

Kép
bernini
 
 


Hát lányok jól eltűntetek. :) De örülök, hogy végre vagytok.
Ez a torna, ez nagyon jól hangzik, csak az a baj, hogy nekem már nem nagyon van szabim, és csak úgy meg nem engednek el a munkahelyemről, pedig hetente egyszer legalább el kellene menni.
De szerintem 29-én megnézem ezt magamnak. Tényleg az nem baj, ha az ember csak 1X meg egy héten?
Ami a vizesedést illeti, látni még nem látszik, de dagadnak a lábaim.
Bevág már kicsit az összes zoknim estére. Meg képzeljétek el, kedden ünnepség volt nálunk, és felvettem az egyetlen csini göncömet, egy farmerszoknyát, csini blúzzal, meg egy zipzar-as csizmát. Vége volt reggel az első "szeánsznak", gondoltam nem trappolok egész nap csizmába, a délutánira meg épphogy átértünk tehát nem vettem fel a csizmát, na mikor indultam haza akkor meg csak fel akartam venni, mert az utolsó 10 centin nem ment fel a zipzar, pedig van gumis rásegítés is :( . Ez van.

A ti manótok mennyit mozgott islyenkor? 22+3 vagyok jelenleg és az én kislányom valószínűleg tök lusti lesz. Mocorog amennyit kell, hogy jelezze, hogy itt van, de félek, hogy ez kevés, még nem rugdosott úgy, hogy látni lehessen kívülről, vagy hogy érezzük ha odatesszük a kezünket, bár mondjuk lehet, hogy éreznénk, de amint odateszi valaki a kezét már abba is hagyta. Szerintetek ez így természetes. Valamelyik nap jön a védőnő, várom, hogy mit mond, de addig is nyugtassatok meg.

Én is bocs a litániáért.
Minden jót mindenkinek.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Csak megpróbálom, hogy sikerült-e a vonalzómat beszúrni.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hello Driennke! Sikerült :-)
Hát ez a mozgás szerintem tök normális, van akinél később érezni, talán mert kisebb a baba, vagy nagyobb a helye bent, nem tudom. Nálunk is van, hogy szólok a férjemnek, hogy tegye oda a kezét, de azután nem mozog, vagy csak 5 perc múlva megint egyet. És az egyik könyvem szerint a 24. hétig nem is érezhető kivülről, nekünk igen, ez mázli, nektek nem, majd biztos később.
Ha uh-on minden ok, meg a szivhangja is jó, akkor szerintem ne aggódj.
Rendeltem ma tök jó fali bordűrt meg matricákat a babaszobába. Asszem kifestjük a szobát valami világos kedves szinre, és ezekkel dobom fel, meg a textiliákkal.
sziasztok!

Kép
bernini
 
 


Bernini!
Köszi a megnyugtatást. Én is úgy hallottam, hogy 24 héttől a legaktívabbak. Jövő héten csütörtökön megyek a védőnőhöz és akkor majd meghallgatjuk a kisszivét.

Nálunk a pici a mi szobánkban lesz, de lesz neki külön kis sarka. Mamám múltkor túrkált egy selyem anyagot, ami felül be van szegve, kicsit meg van húzva, olyan mint egy faliszőnyeg, és elég nagy ahhoz, hogy L alakban a kiságy fölé tudjuk rakni. Én arra fogok zsebeket varrni, meg állatfigurákat ragasztgatni, meg a nevét szeretném kirakni betűmatricából. Szerintem, amint otthon leszek ez lesz az első feladatom.

Nem tudom, lehet, hogy átsiklottam felette, Ti még dolgoztok. Engem már nagyon-nagyon fáraszt a munka, de ki kell tartanom december végéig, mert nem akarok táppénzre menni. Féle, hogy akkor nem kapok jutit, meg hát elég kevés a fizum, ki tudja mennyi lenne a táppénz. És még nagyon-nagyon sokmindent kell venni, plusz tavasszal még ablakot is kell cserélni, mert régi portál ablak és nagyon hideg, nincs benne hőszigetelt üveg.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Jó reggelt mindenkinek! olyan jó időnek néz ki bentről, de a férjem lement reggelire péksütiért, és azt mondja itt a tél :-(
Nálunk is a mi szobánkban lesz a picur, egy darabig biztosan, de azért előkészítem a saját szobáját is.
Én nem dolgozok, szerencsére családi cégnél vagyok, és nem kell bejárnom, de még nem vagyok táppénzen. A doki mindig kérdezi, bírom-e még a munkát, hát így igen :P .

Kép
bernini
 
 


Hát, ami a telet illeti, ide is megérkezett. Egész nap esik az eső.

Viszont képzeljétek Barbi-baba egyre többet mozog, tegnap este pedig kitolta valamilyét a jobb oldalamra. Még nem volt olyan nagyon látványos, de tuti volt ott valami, mert legalább fél cm-rel nagyobb volt ott a pocóm és volt ott valami keményebb, szerintem a popsija volt.
Végre most már majdnem minden egyes leülésénél vagy lefekvésnél jelez a drága. Ez csúcsszuper. :lol:

Driennke

Kép
driennke
 
 


Tök jó, akkor most már megnyugodtál biztos. Kezd szűk lenni neki a hely :-)
A mai rosszidőben, meg semmi dolgom nem lévén, elmentem moziba, és tök aranyos filmet láttam, a címe Felkoppintva. :P
Egy fiatal párról szól, akik egy "jó buli" után véletlenül összehoznak egy bébit, és ez sok bonyodalomhoz vezet mig végül boldog kis család lesznek (azt hiszem ezzel nem lőttem le a poént, hiszen amerikai rom. vígjátékról van szó) Sok sok orvosi vizsgálat, uh, hormonháború... :D Szóval ajánlom mindenkinek, és egyáltalán nem volt hangos, amitől pedig kicsit tartottam.

Bernini

Kép
bernini
 
 


Hú Bernini!

Az tényleg tök jó lehetett.

Az a helyzet, hogy apa éjszakás, tehát most alszik én meg csöndben tevékenykedem. Netezek, olvasok pihenek.
Képzeld reggel akkora ramazurit csapott a lányunk, az egész hasim remegett belé :lol: (bár volt minek remegnie)

Az nézem, hogy ha Barnabás esetleg siet egy kicsit, Barbi meg vár, akkor akár együtt is szülhetünk :lol:

Driennke

Kép
driennke
 
 


Igen, ez a 6 nap különbség semmi, akár az is megeshet, hogy váltjuk egymást. Csak ne egyszerre szüljünk, mert a dokit nem tudjuk megosztani :D (már ha vállal engem, majd jövő hétfőn kiderül)
Ha már igy egyidősek vagyunk kb, megkérdezhetem te mennyit szedtél fel eddig? Én (az én mérésem szerint) 2,5 kg-t. Nagyon kíváncsi vagyok meddig "megyek el". Ma pl nagyon ehetnék vagyok, pizzát rendeltem, és nassolok is, nem mindig van ez így szerencsére. De majd szerdától letornázom! :wink: Hétfőn lehet te is elnézel, azt irtad, ugye? Bár én fél5-re megyek dokihoz, a torna meg 3-4ig van vagy fél5-ig (?), lehet nem férek bele az időbe.
További kellemes pihenést, én is csak elvagyok, várom haza a páromat, mert 2 napot nem volt itthon :(
Bernini

Kép
bernini
 
 


Sziasztok! Most tudtam meg, hogy hétvégén baba-mama expo lesz Pesten. És mi véletlenül pont ott leszünk, ezt a mázlit :-) Remélem ki tudok nézni valamelyik nap. A honlap szerint minden megtalálható lesz, ami a témával kapcsolatban érdeklődésre tarthat számon.
http://www.babamamaexpo.hu/

Kép
bernini
 
 


Szia Bernini!
Az úgy lenne jó, hogy én szülök délelőtt, Te meg délután, vagy fordítva, aztán pedig egy szobába kerülünk.
Én kb 4 kg-ot szedtem fel, de ez csak pocak, sehova máshova nem híztam. Mondjuk az az igazság, hogy én nem kímélem magam, amit megkívánok eszek, teljesen mindegy, hogy mikor és mostanság főleg az édességet kívánom.
A tornával kapcsolatban, nem tudom, hogy mehetek-e addig amíg nem beszéltem a Gyócsival. 5-én megyek hozzá. Mert, nem tudom, hogy írtam-e én az elejént vetélésgyanúval voltam kórházba, több mint valószínű, hogy egy méhszájsebből barnázgattam :( , de ugye ez nem 100%, ezért addig nem merek menni, amíg a doki rá nem bólint. Tehát, ha megyek, akkor majd talán 7-én vagy utánna hétfőn, mert ráadásul nagyon sok a meló és ha nincs itt a főnök, meg éppen senki, akkor nekem kell tartani a frontot, de remélem, azért majd találkozunk egyszer ott.
Hú azthiszem hosszú lettem, bocs.

Ui.: Jahrával mi van, nem jött már régóta, lehet, hogy Lackó kibújt :) . Csak mi vagyunk itt Kaposvári (én ugye és környéki) kismamik?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hello!
Jahra még " egyben van" :lol:, találkoztunk tornán. Jó volt, nem túl megerőltető, de hát ez nem is Réka zsírégető :D
Elég sokan voltunk, akik februárban szülünk, úgyhogy erre mindenképpen jó ez a torna, hogy addig jópár sorstársat megismerhetsz, akivel elég nagy az esély, hogy egy szobába kerülsz.

Kép
bernini
 
 


Jó, persze, ez az egy szobába kerülés csak poén volt, mármint furi lenne.
Annak örülök, hogy Jahra jól van, és hogy tetszett a torna. Remélem majd én is mehetek.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Biztos jöhetsz te is, az elején jobban kellett vigyáznod, de most már tuti biztonságos, persze ha a doki mondja, az a 100%, én is megvártam.
Valamiért nem jön be a vonalzóm... :?
Sajnos kezd állandósulni a gyomorsav-problémám! Szinte minden nap szenvedek tőle, és főleg a torkomban érzem. Tej, keksz, próbálkozok mindennel, meg nem is eszek sokat egyszerre, fűszereset se, de néha csak a Rennie-re fanyalodok. Pedig utálom szopogatni :( Neked van ezzel gondod?

Bernini

Kép
bernini
 
 


Most már látszik a vonalzód.

Nekem is baj van a gyomorsavammal, már az elejétől kezdve. Volt kb. 2 hét szünet, akkor úgy jó volt, de azóta, főleg este kínoz. Sajnos én nem tudom megenni a Rennie-t, mert hányingerem van tőle, tehát maradnak a házi praktikák.
Vasárnap este nagyon rossz volt, pedig este nem is ettem fűszereset.

Képzeld ma megyek védőnőhöz, majd beszámolok este, hogy mi volt. Tegnap méretkeztem, egy hét alatt semmit nem híztam, de kíváncsi vagyok a védőnő mit mondd, de előtte tuti ráállok a saját mérlegünkre, mert szerintem az övék csal. Biztos ma is meghallgatjuk a szívhangját, olyan jó lesz.

Driennke

Kép
driennke
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: