Új privát üzeneted érkezett!

Húha, tényleg jól felpörögtünk :P
A Laura nagyon cuki tényleg!
Jahra, jó hogy irtad ezt a forgatás dolgot, akkor lehet nem megyek, pláne ha tolást kell csinálni én meg igy fogok kinézni :oops: , na de viccet félretéve jövök, csak kivasalom a pólómat mondjuk, meg gyakorlok itthon :D Bár nem gondolom hogy ebből valami bestseller tornavideo lenne...
Driennke, hol rendeltél ágyneműt meg baldachint? Nekünk még csak ruháink vannak, meg falidekor (ami irtó édes, decofun baby zoo elnevezésű, tapétacsik, falimatrica, fogas, textilkép...) A bababútor valszeg Faktum Kamilla lesz, az Indrában rendelem majd meg, 6-8 hét.

Kép
bernini
 
 


Berni!

Hát az ágyneműt egy kismamatárstól rendeltem meg használtan a babaszobáról. De így postával együtt 5400 Ft volt, újonnan meg csak az ágynemű 12600 Ft.
Bútorra ha mindenigaz nem lesz gondom, mert apukám asztalos és ő megcsinálja, legalábbis a polcokat, meg a pelenkázót bizti, a kiságyon még gondolkodunk, hogyan jön ki olcsóbban.
A falravalót én csinálom :oops: , mamikám múltkor túrkált egy nagy darab rószaszín selyem "csíkot", kb 80X300 cm, már be van szegve, csak kell rá varrni karikát és szeretnék rá más színű anyagból zsebeket, meg ha lehet kapni ilyen vasalhatós állatfigurákat, esetleg betűket, vagy rávarrhatós is lehet, szóval ezt találtam ki.
Meg az ágyára akarok csinálni ilyen nagy zsebes zsákot filc anyagból színes zsebekkel, de lehet, hogy majd a pelenkázó fölé teszem, vagy ha jól sikerül oda is csinálok. Már alig várom, hogy nekiállhassak.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Nálunk is minden "home-made" lesz :-). A férjem ragaszkodott hozzá, hogy ő csinálja a bababútort, de elúsztunk a lakásfelújítással, úgyhogy a "végleges" bababútor a barátnőmtől van, egyelőre lapraszerelve vár minket az új lakásban.
A Csőrikés függönyt az OBI-ban találtam, volt 2 levágott darab, gondolom a henger végéről, azt mint maradék anyagot jóval olcsóbban meg lehetett venni, most varrom, hamarosan végzek is vele :P
Ágyneműhuzatot varrattam, 2 rendet, macis mind a kettő. A világoskék talán látszik is a képen amit múltkor felraktam. Ha úgy veszem meg akkor minimum 3-4-5 ezer lett volna 1 rend ágynemű, így most az anyag 16OO volt a varrás meg 1OOO, és van rögtön egy csere is. :D
A dekorokat a falakra meg az üvegekre a húgom meg én csináltuk/csináljuk, a netről töltöttük le a sablonokat. Faliképeket meg decupage technikával csináltunk, szalvétákból, lefotózom majd azt is, de ide az albiba nem teszem ki őket, majd a lakásba csak.
A zsebes zsák varrás visszavan, az nagyon hasznos, de nem tudom lesz-e még rá időm. De ha nem akkor majd a mama megvarrja :wink: Amúgy én nem tudok ám varrni nagyon, de tök nagy kedvem volt hozzá, vettem egy varrógépet és nekiláttam autodidakta módon. Hát életem legjobb ötlete volt, mert az egész babavárásban ez a készülődés volt a legeslegszuperebb. Hogy minden egyes kis darabhoz hozzátehettem valamit. Ja és majd az ágyrácsra még akarok varrni babaképeskönyvet amit oda lehet kötözni. Ha meg akarom venni 5-7 ezer forintok az ilyenek, én ezt irtózat túlzásnak tartom. Mutatok egy képet, ilyesmit fogok varrni majd a törpének szépen-lassan karácsonyra. Addigra már értékelni is fogja, most úgyse látná még. :roll: Kép

Kép
jahra
 
 

 
 

Kép Macis ágynemű Kép Csőrikés függöny Kép Jobbra tarts :-)))

Ez most készült. Befészkelte magát a jobb oldalamra és édesdeden elaludt, úgyhogy egy fél órát vártam mire visszamászott középre :lol:

Kép
jahra
 
 


Ügyesek vagytok, én valahogy most nem tudom magam rávenni az sk készítésre. Varrni én is tökre szeretnék tudni alap szinten. Patchworkos takarót varrnék ,az tuti. Az ágynemű varratás jó ötlet, mert igy legalább biztos akkora mint a párna+paplan, bár párna ha jól tudom egyáltalán nem ajánlott jó darabig, csak pelenka a kis feje alá, meg a paplannál is jobb az elején valami alvózsák-féleség.
Ma voltam vércukron, minden ok. Jól belebökte a tűt az ujjamba először a nőci :x

Kép
bernini
 
 


Ja, és már megint 2 kilóval többre mázsáltak, mint itthon! 60,7 - olyan hihetetetlen, hogy ez én lennék, pedig tudom lesz ez még több is :lol:

Kép
bernini
 
 


Kép bababútor
[/img]

Kép
bernini
 
 


Húha, sikerült képet betenni 8) szóval ilyen lesz a mi bútorunk, a fal viszont világoskék, világosbarna, meg az egyik vkék-fehér csikos

Kép
bernini
 
 


Nagyon szép ez a bútor :-) Amúgy abszolút így van, hogy inkább hálózsák, mint takaró, de előbb-utóbb szükség lesz rá azért. A feje alatt nekem is tetra pelenka van, párnahuzatot nem is csináltattam, de az is igaz, hogy az a kispárna az gyakorlatilag egy toltetlen párna, nincs benne semmi, csak egy irtó vékony vattaréteg. De tényleg én sem fogom használni. A takaró meg arra lesz jó főleg, hogy ha kihozom a nagyszobába a kanapéra akkor aláterítem meg ilyesmi.

Berni, szuper, hogy rendben van a cukrod, ez nagyban megkönnyíti a visszalevő hónapokat, bár ha meg diétára "ítélnek" akkor a kilók se ugrálnak úgy fel. De így a jó, ne foglalkozz ezzel. Nevezz ki egyetlen mérleget valahol etalonnak és kizárólag ahhoz viszonyíts. Fontos hogy legyenek tartalékaid majd a szoptatáshoz meg a regenerálódáshoz leginkább, engem folyamatosan ezért "dorgáltak", hogy azért a +15 kg-ot érjem el. Nem lesz meg, de azért igyekszem :-) Pláne, hogy ha van kis tartalékod akkor kevésbé vagy fogékony a betegségekre, amik majd most jönnek dögivel. Na nekem főleg emiatt kellenek a plussz kilók, mert ha nincs meg az ideális súlyom, akkor mindent összeszedek......

Én meg nem látok a pipától ma reggel. Nekiálltam a szokásos pénteki takarításomnak, égyneműt is cserélek, erre lehúzom a huzatát a szopis párnának és a milliárdnyi apró kis polifone golyócska szanaszét repült, mert az a rohadék bélés anyag kiszakadt valamelyik varrás mentén. Mert kispórolják az anyagot és alig hagynak ráhagyást a szélén. Most mindenhol ezek az apró kis golyócskák vannak a lakásban. Bevittem az egészet a fürdőbe, ott próbáltam megvarrni, találtam rajta még 4 helyet ahol elfeslett. Ááááááá, kész vagyok, tele a szőnyeg vele a szobában. Összetakarítottam, de gyorsan még lefotóztam a varrógépnél..... Kép

Kép
jahra
 
 


Berni!
Nagyon szép a bababútor.

Jahra!
Hát nem irigyellek. Ezt feltakarítani. De azért remélem még maradt benne annyi, amennyi kell.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Jajj csajok!

Annyira jó titeket olvasni a nagy készülődésben!
Gyönyörűek a képek!
Tök jó a bababútor, és tök szép jahra pocakja! Én is úgy szerettem pocakos lenni!

Remélem nem paráztok a szüléstől! Tényleg! Olvastam, hogy a Gyócsi nevét sokan írtátok... melyik? Idősebb? Nekem ő volt a dokim, és imádom!!! Egy tündér volt végig.
Soha ne hallgassatok meg senkit, aki el akar titeket rettenteni! Életem egyk legjobb élménye volt a szülés. Pedig azt szokták mondani, hogy a császár rosszabb... mivel nincs viszonyítási alapom, nem tudom, de azt tudom, hogy én már a szülés napján mondtam, hogy akarom menni még egy kört... ;-)

Teszek még nektek képeket, annyira imádom ezt a kis Manócskát!

Puszi:Yvette Kép a Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
lolababa
 
 


Hopsz, az egyik dupla lett, a születési képek meg elmaradtak...
bocsi
Kép
lolababa
 
 


Yvette!Ez a jó sok kép mind felfért :) nagyon cukik, hogy tud úgy hason összekukorodva aludni, az nekem rejtély... És jártok babaúszásra, tök jó. Mikortól ajánlott? Császár után nem volt nagyon szörnyű a felépülés? Altatásban csinálták vagy epidurálissal?
Gyócsi itt nálunk a fiatalabbik van emlegetve, Driennkének és nekem is ő az orvosom. Az apját látásból ismerem, egyszer a kórházban láttam beteggel beszélni és nagyon szimpi volt a hozzáállása, pedig a beteg elég kiakasztó volt.
Jahra! A szoptatós párna az a C alakú izé, amivel állitólag aludni is könnyebb, meg a babát is közé lehet fektetni, meg egyebeket? Én is akarok majd venni. Meg a labdát is hajtom, de a Lidl-ben már nincs :x , férjem remélem hoz holnap Zágrábból.

Kép
bernini
 
 


Bernini!

A babaúszást őszintén megmondom, nem tudom, mikortól ajánlják... az biztos, hogy az első pár hónapban nem tanácsos közfürdőbe vinni a picit. De van medence pl. a kórházban is, tehát gyógyúszásra is lehet vinni a picit. Mi most kezdün koda is járni, mert az ingyen van (nem mintha így megfizethetetlen lenne, csak nekem a körülmények nem nagyon tetszenek).
Azt hiszem van, ahol 8 hó alatt nem is vállalnak babát. Ahová mi járunk, ott 5 hó az alsó határ.

Hát nem volt a császár kifejezetten sétagalopp, de őszintén mondom, nincs kellemetlen emlékem. Emlékszem a fájásokra is, de inkább csak ésszel. Tudom, mi történt, hogyan, de konkrétan nem emlékszem fájdalomra. A szülés napján este (5:40-kor szültem) már felkeltem, másnap el tudtam menni zuhanyozni (párom segítségével), estére már lépcsőztem, és egy hét múlva levehettem a kötést is. A sebem akkor elég randa volt (17 cm), de gyorsan elgyógyult.
Ha bármelyikőtöknek úgy adná a sors, hogy császárosak lesztek, mindenképpen szerezzetek be egy haskötőt. Nagyon jó, tompítja a fájdalmat, és gyakorlatilag 2-3 hét alatt lement a hasam. Már a kórházban alig látszott, hogy szültem volna... inkább csak a járással voltak gondjaim.
Altatást kértem, mert nagyon féltem a mellékhatásától a spinálnak (migrénszerű fejfájás), ami ráadásul késve következik be. Inkább lemondtam arról a 4 másodpercről, hogy először láthassam a babámat, de utána sokkal jobban tudtam vele foglalkozni. Láttam olyan kismamát, akinek infúzión nyomták a fájdalomcsillapítót a fejfájása miatt...
Lacim így is mehetett a picivel, ahogy kihozták a műtőből, és ott lehetett amikor lemosdatták, rendbetették, sőt, meg ölbe is vehette. Persze nekem kamerával dokumentálta mindezt, tehát nincs meg az űr sem az életemben, hogy lemaradtam valamiről.

A fiatal Gyócsi is nagyon rendes volt velem is, tudni kell, hogy ők azért oda-odafigyelnek egymás betegeire is. Ha valamelyikük sürgős eset miatt nem ér rá, a másik biztosan maximális gondossággal ellátja a betegét. Azért mégiscsak egy család, és nem helyettes orvosok... Ha apuka nyugdíjba megy, én is úgy tervezem, hogy a fiához pártolok át.

Jól olvastam, hogy van már a magánrendelőjükben ultrahang? De jó! 2D, 4D? Milyen? Meg tudja nézni a baba nemét, képet tud készíteni meg minden?

A díjakról meg... én úgy tudom, hogy fődokiknak min. 50-et "illik" adni, egyéb orvosoknak 30-35 körül. Persze császárnál ez mehet feljebb is, végülis nőgyógyászatilag az az egyik legnagyobb hasi műtét (mint dokim mondta).
Ha tudtok, inkább szülésznőről gondoskodjatok, az sokat segíthet! Ha kell, tudok ajánlani is, bár szerencsére szülésznő téren Kaposváron kevés van, aki nem jó.

Jahra!
Annyira jó neked, hogy már csak napok kérdése, és kezedben tarthatod azt a pici csodát, ami most a hasadban figyelmeztet a jelenlétére!!! Mi minden héten megyünk a kórházba gyógytornára (farfekvése miatt volt egy duzzanat a nyakán, de már elmúlt, csak mi szeretünk odajárni), és ha megírod priviben az elérhetőséged, szívesen bekukkantanánk hozzátok, meglesni a babát, ha éppen bent lesztek addigra. A héten csütörtökön megyünk...

Megint rétestészta voltam....

Sok puszi nektek:Yvette
lolababa
 
 


Yvette! Köszi a nyugtató szavakat a császárról. Ha úgy hozza a sors, majd nem aggódok annyira. De 17 cm a vágás? Azt hittem kisebb, végülis lent sincs több hely neki kijönni... A bugyi azért eltakarja vagy látszik? Igen, erről a mellékhatás dologról én is hallottam, de egy ismerősömnek pl azért lett, mert sokadszorra sikerült csak jó helyre beadni, vagy egyébként is előjön? :?
Az uh a rendelőben nem tudom milyen, még csak letakarva láttam, pár hét múlva tudom meg, használat közben :D . Szerintem 2D, a 4D biztos azért van csak kevés helyen, mert marha drága lehet. De képet ez is tud nyomtatni, tutira.
Tök jó idő lett mára, voltam sétálni a dm-be :lol: kellemeset a hasznossal.

Berni

Kép
bernini
 
 


Szia Bernini!

Nem tudom ugyan pontosan, de szerintem azért 17 cm, mert itt ugye szétnyitnak, és nem csak a babának kell kiférni, hanem a doki kezének is be... bár ezt csak tippelem.
Amúgy múlt héten volt a viasaton egy császár premier plan bemutatva. Egypetéjű négyesikrek. Tök jó volt látni, és az volt benne a legmeglepőbb, hogy abszolút nem vészes dolog. Nem volt vér mindenütt, stb. És látni lehetett, ahogy húzták ki a piciket, vágták el a köldökzsinórt, stb... Szóval így utólag meg még jobban megnyugodtam.
A vágás amúgy sehogy, semmilyen formában nem látszik, még csípőnaciból, apróbugyiból sem... annyira lent van, hogy az már bundaövezet lenne, ha az ember hagyná.. :lol:

És van nektek még egy tippem. Nem tudom, hallottatok-e már a homeobogyókról. Ezek teljesen természetes anyagú (gyógynövényalapú) szerek, amik nagy segítséget nyújthatnak vajúdásnál, tejcitermelés elősegítéséhez, stb.
Ha gondoljátok, és érdekel benneteket szívesen írok tippeket, hgy mit érdemes beszerezni. Árban sem vészesek, én a tejcihez szedtem két fajtát (egyszer ezek segítségével duzzasztottam fel a mennyiséget), és kb. 500 forint egy fiola (az egy hétig elég).

A mellékhatásról meg annyit, hogy nem attól függ, hová adják be, hanem alkati dolog is. De lehet ellene védekezni is. Ha valaki napi 3-4 liter folyadékot megiszik az első pár napban, és betartja, hogy abszolút nem mozdul meg az első 24 órában (főleg a fejet nem szabad emelni), akkor elkerülhető. De kérdem én, ki az, aki kibírja, hogy ne mozogjon a babájához? A piciket úgyis kihozzák 3 óránként szopizni... De ismerek olyat is, akinek egyáltalán nem volt fejfájása. Meg olyat is, akinek a spinál nem hatott, és végül altatni kellett...
Szóval ahogy ahány baba, annyi féle, úgy ahány ember, annyi féle.
Én amúgy is fejfájós vagyok, ráadásul elég rosszul viselem, így nekem tuti lett volna...

Na dugultam.

Puszi:Yvette
lolababa
 
 


Csak annyit most, hogy semmi változás, de ma nem voltam itthon szinte egész nap, nem nagyon jutottam gépközelbe, de holnap írok. Sziasztok :P

Kép
jahra
 
 


Én igazából azt szeretném mindenképpen, hogy velem lehessen a szobában, akárhogy is szülöm meg, ha császárral, ha természetesen (és szerintem ébren szeretnék lenni). Vagy a császárosok nem lehetnek rooming-inben? Meg hogy tudjam szoptatni, az nagyon fontos. Úgyhogy azt a bogyót leírhatnád Yvette, veszteni nem vesztek vele, ha tudom a nevét előre is. Szülésznővel még nem beszéltem, de fogok választani, van is már kiszemeltem, csak még nem kerestem meg.
Jahra! Úgy néz ki még lesz hétfőn torna? :P
Kaptam labdát, ma felfújatjuk a benzinkúton, aztán én leszek a gumimaci, pattogok majd a lakásban :lol:
Berni

Kép
bernini
 
 


Lolababa, gyönyörű a kislányod, a legeslegjobban az első mosolyos kép tettszik, remélem nekünk is lesz majd ilyen az albumban :D Ja, meg a fürdőruha is nagyon "komoly" :wink: :lol:

Berni, a siketeknél levő babaúszásra 6 hónapos kortól lehet vinni a babákat. Én is szeretném vinni, de legalább annyi ellenérvet hallok mint ahányan mellette vannak. Maga az úszást mindenki elismeri, hogy jót tesz a mozgásfejlődés szempontjából, csak nem szabad elfelejteni, hogy ettől úszni nem fog megtanulni. "Csupán" a veleszületett feltétlen reflexet használja ki maga az elv, hogy ha vízbe kerül nem vesz levegőt a baba. Ez 8-12 hónapos korára magától megszűnik, ha addig nem lett "kihasználva". Szóval maga az "úszás" szuper dolog. A baj a vízzel lehet. Nagyon szigorú előírásoknak kell(ene) megfelelnie annak a medencevíznek amiben babák úsznak, és hát sajna a hiba itt szokott lenni. Elvileg frissen cserélt vízben szabadna csak bevinni őket. Eleve a sok felnőtt, a mindenféle bacik, amik mindenképpen rajtunk vannak, a becsurranó pisi, kaki stb. Vannak érzékenyebb és kevésbé érzékeny gyerekek. Én azt hiszem mindenféleképpen ki fogjuk próbálni majd, de az első kis fertőzés jelre abba fogjuk hagyni. Unokatesó babánál krónikus szemgyulladás után a kitenyésztett baci kimutatta a fekáliát, amit a vízből szedett össze. Amúgy a legtöbb gyerekorvos és védőnő pont emiatt nem ajánlja. Sajnos ez benne van a pakliban, a csoportjukban 3o-7o arányban lett vmi kis baja a babáknak, de a többségnek semmi baja. Szóval amíg az ember gyereke nem esik bele a kisebb csoprtba, addig ez egy szuper dolog szerintem. :D Nehéz dolog ez, de az anyaság felelősségteljes döntések sorozata és hát egyszer úgyis el kell kezdeni :lol:

Lolababa, haskötőt hol lehet kapni és kb mennyibe kerül? Én függetlenül a szülés módjától szeretnék, de nem tudok róla semmit. Segítenél? Meg a tejcitermelős bogyókat is leírnád? Meg hogy hol lehet beszerezni. Köszi :-)

Én úgy tudom a kisGyócsinál minimum 3D-s a gép, pont azért hogy a sok kismama inkább hozzá menjen mint Pécsre, Kanizsára meg a Sefferhez. Amúgy a kórházban levő gép is tud 3D-t, csak ezt nem szokták elárulni, mert abban a 3 percben ami rád jut, úgyse lenne rá idő.

Láttam én is a Viasaton azt a négyesikres császárt, nagyon tettszett az a rész, amikor egy-egy lábacska, kezecske csak úgy egymagában kibukkant :lol:

A rooming-in-ről még annyit, hogy pár hónapja minden egyes szoba és ágy rooming-in-es lett a gyerekágyas osztályon, a babát csak akkor viszik be éjszakára, ha frissen szültél, amúgy végig veled van. Csak arra az 1-2 órára viszik el, amíg fürdetik meg mérik. Úgyhogy emiatt ne aggódj Berni, mert veled lesz, még akkor se nagyon vinnék mér el, ha kérnéd :-)

Holnap reggelre berendeltek a kórházba, lehet meg is beszéljük mi legyen, mégiscsak a 4o. héten vagyok.... ha nem fognak bent akkor délután tornán találkozunk :wink: Nézzétek meg a vonalzómat mit írt ki :D

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!
Hát alig bírtam visszaolvasni, annyira sokat írtatok.
Sajna tegnap nagyon elfáradtam, ezért nem voltam.

Lányok!
A torna hol van pontosan és mikor kezdődik. Mintha egyszer azt írtátok volna, hogy ott ahol a fizikoterápia van. Jól emlékszem?
Egyébként 90%, hogy megyek holnap, hacsak meló ügyben nem jön közbe valami.

Lolababa!
Gyönyörű a lányod.
Azokról a bogyókról nekem is írhatnál. Köszi előre is.

Nem voltatok a Tescoban? Tök nagy leárazások vannak babacuccokból, kaptam is mindjárt 3 db bodyt anyóstól 1539 Ft-ért. Olyan édesek.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Drienn, igen ott van az alagsorban a fizikon hátul a tornaszobában. Ott találkozunk, mert ahogy "elnézem" nem lesz itt semmi nálunk holnapig az tuti.

Tegnap voltam a Tescoban, 6x mentem vissza a babaruhákhoz, mert megláttam egy tündéri aranyos plüss rugit, mikulás gunyának álcázva, hát alig bírtam otthagyni. Mikulássityak is van hozzá, meg kis szakáll, meg van kis öv is, áááááá kész voltam tőle. De most komolyan hányszor tudnám ráadni? Egyszer, kétszer max. Még alszom rá egyet. :wink:

Kép

Kép
jahra
 
 


Jahra!Cuki ez a mikijelmez, de hát igen, valóban ez egy egynapos ünnep, aznap jó poén, kérdés hogy mennyibe kerül :) Majd én is körbenézek leárazás ügyben, nem láttam.
Ja, és a torna 3kor kezdődik Driennke, ha nem olvastál volna esetleg vissza oda. Aztán készüljetek csajok, mert filmre kerülünk 8) Én tök véletlenül fodrászhoz megyek előtte, mert péntekre nem jött meg a szinező a fodrászomhoz, igy átraktuk. Szóval a séróm be lesz dobva :D
Ez a haskötő ha jól tudom, az az öv, amit már akkor is ajánlanak, amikor nagy a pocak, hogy kicsit alátámaszt, és kevésbé van a derekad megterhelve. Vannak az Anita kismama fehérneműk, amik szerintem kismama boltban kaphatók (bár én eddig még simán a régi melltartókat hordom, nem kellett vennem nagyobbat), és nekik is van ez a haskötő, több színben is, és méretben. De Yvette majd megerősít vagy megcáfol, mégiscsak ő tudja tapasztalatból. Én a Réka terhestornás dvd-n láttam, ott reklámozta Rékuci.

Kép
bernini
 
 


Berni, ez sajna nincs leárazva, 25OO Ft az ára. Persze egy jó röhögésért "mindent", de ez azért ahhoz sok....

:?

Kép
jahra
 
 


Sziasztok Csajok :-)

Hát nem is tudom.........mintha lenne valami :wink:

Éjjel 1-nél előbb el sem álmosodtam, aztán amikor meg végre elaludhattam, abban sem volt sok köszönet. Olyan hajnali 4 óta hellyel-közzel ébren vagyok a folyamatos "keményedések" miatt. Háromnegyed 5-kor kimentem klotyóra és akkor vettem észre, hogy elment a nyákdugó! :shock: :D Ez szuper gondoltam, akkor mégiscsak totál pontos lesz a kisfiam, mert azt szokták mondani, hogyha elmegy, akkor kb még 1 hét/5 nap és indul a dolog magától. Gondolatban meg is dicsértem a Lackót, és kértem hogy ne haragudjon hogy az elmúlt napokban méltatlankodtam hogy mire vár még, igaza van, ha egyszer 18.-át mondott a doki, akkor az még 6 nap. Hiszen amúgy is imádom a pontos pasikat :lol:
Na a lényeg hogy visszafeküdtem, de negyed 6-kor kipattant a szemem. Basszus rendszeres "keményedéseim" vannak, az elmúlt 2O percben kétszer is. Akkor ez most 1O perces fájás lenne? :roll: Mondjuk a falat éppen nem kaparom (még), de gondolom nem is azzal indul, hanem szépen fokozatosan durvul majd be. Mindenesetre elkezdtem nézni az órát és a 8-1O perces tartós "keményedéseket" simán hozom, amik kb 1 perc hosszúságúak. Tudom hogy ez még azért messze van attól, hogy legyen is valami, de én bíztató előjelnek veszem. :lol:
Lényeg hogy nem aszaltam tovább magam, felkeltem és most még iszok egy csésze málnalevélteát, biztos ami biztos alapon. :wink:
8-ra úgyis mennem kell a kórházba NST-re, addig elleszek itthon. Szuper lenne az időzítés amúgy, apa 8-kor adja le a szolgálatot (nem volt itthon ma éjjel), milyen szuper lenne ha hívhatnám is, hogy szaladjon haza letenni az egyenruhát aztán jöhet is. :roll:
Aztán az is lehet, hogy 1 óra múlva elmúlik az egész. De hamarosan kiderül.

Berni, priviben elküldöm a számom Neked, légyszíves arra a számra írd meg a Tiedet és ha van valami akkor üzenek Neked hogy tudj itt üzenni a többieknek oké? Köszi előre is.

Na szorítsatok hogy végre találkozhassak a kispasimmal. :lol:

Szép napot :P

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Húúúú, Jahra gratulálok, szerintem ma megszületik Lackó! De jóóóó! Nagyon sok kitartást neked a szüléshez. Tipp: ha szeretnéd minél hamarabb letudni a fájásokat, akkor lépcsőzz!!!! 6-8 órás vajúdást megspórolhatsz vele. A kórházban addig úgysem csinálnak veled semmit, amíg maga a szülés konkrétannem indul meg. A lépcsőzés pedig felgyorsítja a dolgokat.
Bár lehet, hogy már nem kapod meg ezt az üzit...

Szurkolok neked!

Puszi:Yvette
lolababa
 
 


Hú , Jahra ez nagyon izgi! Szorítok hogy minden rendben legyen, ez csak nem lehet vaklárma... bár az elsőnél sose lehet tudni. Én még annyira nem vagyok felkészülve ezekből a dolgokból, hogy tuti észre sem venném a jeleket. A nyákdugó pl egyértelműen észrevehető, hogy az az? :? Ideje rágyúrnom a témára és körbeolvasnom, különben minek van 3 kismama könyvem is? :)
Hajrá Lackó!!!!!

Kép
bernini
 
 


Sziasztok megint!

Elolvastalak benneteket, próbálom összefoglalni a főbb infókat.
A haskötőt, ami szülés után jó, célszerű megvenni akkor, amikor már megszültök, mert akkor látjátok igazán, hogy mekkora kell. Nem jó az sem, ha nagyobbat vesztek, és az sem, ha kisebbet. Ez egy jó széles (kb. 60 cm) gumírozott öv, amit tépőzárral lehet felrögzíteni. Minden patikában kapható, kb. 2-3000 forint az ára.

A homeobogyók pedig, amik jól jöhetnek az elején:
Fájások beindulásakor a szülészorvos felügyelete mellett lehet szedni: CAULOPHYLLUM-ot (5CH). Ez méhnyakizom-tágító hatású, lerövidíti a vajúsádi időszakot. Fájások ritmusa szerint lehet belőle 5 golyócskát bevenni.

Szülés után vérzéscsillapító, sebgyógyító és fájdalomcsillapító hatású az ARNICA (15CH). Ebből egy nap 2x5 golyót lehet bevenni.

Tejcitermelődéshez pedig van kétféle is (én mindegyiket szedtem):
URTICA URENS ebből napi 2-3x5 golyócska, illetve a RICINUS COMMUNIS, szintén napi 2-3x5 golyócska.

Azt jó tudni ezekről a szerekről, hogy kizárólag gyógynövényeket, természetes alapanyagokat tartalmaznak. Étkezés előtt vagy után legalább félórával kell őket bevenni, a nyelv alatt hagyni, hogy felolvadjon. A szájnyálkahártyán keresztül szívódnak fel. Minden erős illatanyagot tartalmazó étel, ital (pl. mentolos cukor, rágó, fogkrém) közömbösíti a hatást, tehát ha véletlenül "túladagolnátok", egy rágó és semmi gond.

Amúgy a rooming innel kapcsolatban ma már gyakorlatilag nincs választás, mindenki odakerül. Egyetlen embert hallottam, aki nem szeretett volna, azt eléggé ki is nézték a kórházból. Kivétel a császárosok, mert műtét után az első két napban az őrzőben kell feküdni, ahol minden pillanatban szemmel tartanak, hogy nincs-e esetleges komplikáció. Mivel ott nem csak császáros kismamák vannak egy térben (az összes nőgyúgyászati műtétes odakerül), így a babákat a fertőzésveszély elkerülése érdekében addig csak szopizni hozzák ki háromóránként. Akkor lehet onnan kikerülni, ha az ember már képes felállni, ellátni önmagát, és a második napon székletet kell produkálni, hogy lássák, a bélműködés is helyreállt. Jobb így, mert az első napon még megmozdulni is fájdalmas, felkelni szinte képtelenség, nemhogy egy csemcsemőt tisztába tenni...

Na most gyorsan ennyi, mert éhes a lányom, és követeli az ellátását.

Puszi:
Yvette
lolababa
 
 


Jahra!
Ezt nevezem, akkor lehet, hogy mégsem találkozunk? :lol:
Cuki a mikijelmez, én is láttam.
Hajrá Lackó, ne nagyon vicceld ám meg anyát.

Berni!
Én sem tudom, hogy mi hogyan lesz, de azt mondják, hogy nyákdugót, azt egyértelműen észre leht venni, mert az olyan kissé véres, ragacsos darabka, ha jól vagyok informálva
Akkor délután találkozunk remélem.

Jaj, megyek dolgozni, mert fél 3-ra kész kell legyek, ha menni akarok.

Jahra!
Várom a jó híreket. :D

Driennke

Kép
driennke
 
 


Jaj, most vettem észre, hogy már lementünk 100 nap alá, már csak 99 van vissza, ha minden igaz. :)
Ilyenkor egy kicsit erőt vesz rajtam a pánik, hogy még nincs kész semmi, hogy mi lesz a szülésnél, hogy nem leszek jó anyának. :oops: :? . Nektek nincsenek, nem voltak ilyen gondolataitok?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Yvette és mindenki! Jahra megszült, nagyon hamar és könnyen, a gyógytornász mondta, asszem 11-re kész is volt :P Szerintem mindannyian ilyen szülést szeretnénk.

Kép
bernini
 
 


Bernini!

Jahrának hatalmas nagy gratula, Lackónak sok-sok puszi!!!!
Mekkora lett Lackó? súly, hossz?
Nagyon ügyi volt, ha ilyen hamar meglett! Mostanra meg már biztosan tök jól is van, és gyönyörködik a töpörtyűben!

Mégegyszer millió puszi nekik!
Yvette
lolababa
 
 


Most gondolkozom... már nem csak én vagyok babás! De jóóóóóó
lolababa
 
 


Úgy emlékszem 54 cm, és 3200, tehát átlagos baba-paraméterek. :lol: Sajna nem tudom átadni a gratulációt, mert végül nem küldte el a számát. Majd pár nap múlva elolvassa itt a gratulációkat

Kép
bernini
 
 


Driennke, nem mindig ilyen lájtos ám a torna, van hogy végigtornázzuk :) Azért remélem tetszett és jössz még. Én legközelebb hétfőn megyek.
Csak szólok, hogy pár napra hazautazok, valószínű nem leszek gépnél.
Jók legyetek!
Berni

Kép
bernini
 
 


Berni!
Nekem így is nagyon tetszett, meg főleg, hogy lehet kérdezni, az én védőnőm, sajnos nagyon nincs képben. :cry:
Egyébként még így is van egy kis izomlázam, hiába nem szoktam hozzá az ilyesfajta mozgáshoz, de nagyon jó kis gyakorlatok voltak. Valószínűleg én is megyek hétfőn, legalábbis remélem, hogy el tudok menni.
Egyébként örülök, hogy megismertelek. És képzeld a Horváth Évi, ő a szomszéd faluból származik és az öccsével egy osztálybe jártam általánosba, vele meg egy suliba egy darabig. Milyen kicsi a világ nem?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hahó!
Mindenki eltűnt?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hello Driennke! Megjöttem, most már minimum ketten társaloghatunk :wink: Ha minden jól megy, Jahra is hazamehet már holnap a kórházból, bár valószínű neki nem sok ideje lesz irogatni. Olyan jó nekik, hogy együtt a család a bébivel. Nekünk sem sokat kell már várni, 3 hónap :P

Kép
bernini
 
 


Szia!
Örülök, hogy megjöttél.
Hát igen már csak 3 hónap. Hihetetlen hogy szalad az idő. Még csak most volt pozitív a tesz. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hello Driennke! Képzeld, megrendeltem ma a babaszobát, január elején legkésőbb itt lesz minden, úgy várom. Matracot majd külön veszek az ágyba. Meg az építkezés ügyében intézkedtem sokat, rendeltem dolgokat, meg falrakták a függönykarnisokat, fürdőszobai fogasokat... Kandallónk is lesz jövő szombaton elvileg, az is egy nagy lépés, és akkor csak a konyhabútor van vissza a beköltözésig. :D Idén még mindenképp birtokba akarjuk venni.

Kép
bernini
 
 


Hahó! Ebben a rossz időben nem volt jobb dolgom, elővettem régi kedves "hobbimat", muffint sütöttem. :P Na nem kell nagyon rászoknom, mert nem éppen diétás kaja, de a férjem is értékelte, ő meg eheti nyugodtan :wink:

Kép
bernini
 
 


Berni!
Ez tök jó. Mármint, hogy haladtok lakás ügyben. A kandallóról mindenképpen kérnék képet, azok nekem nagyon tetszenek.
Ami a sütizést illeti, az én férjem olyan édesszájú, hogy minden hétvégén kell lennie valami édességnek, és a muffint ő is nagyon szereti.
Ma kókuszos golyót csináltunk.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok :-)

Csak egy pillanat időm van. :-)

Gabi gondolom mindent elmondott, tényleg lábon reggel besétáltam a szokásos NST-re reggel 8-ra. Mondtam hogy szerintem fájásaim vannak, a doki azt mondta akkor nem lennék ilyen virgonc. Tévedett...5 perces fájásokkal sétáltam végig a fél várost :-)))) Fél 1O-kor burkot repesztett, fél 11-kor felfeküdtem az ágyra mert addig sétágattam, 11-re meglett a Lackó, azt hiszem negyedik nyomásra. Csajok a légzést, főleg a kitolásost nem elspórolni a tornán!!!! Hatalmas segítség. Sajnos szülőszék meg labda szóba se jött, egyrészt négyen szültünk egyszerre, másrészt meg nagyon gyorsan történt minden. Szülés után 5 perccel már szültem volna a következőt. Egyedül a varrás az, ami nem igazán kellemes, de az meg már nem érdekel, mire odakerülsz. Egyelőre ennyi, majd ha tudok jövök, de igyekszem olvasni Titeket. Puszi! Jahra anyu és Lackó

Kép

Kép
jahra
 
 


Új vonalzó :-)

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Jahra!Mivel nem tudtam,hogy jársz-e a somogyi kismamiknál,ezért ide írok.Hát nagyon gyorsan jött ez a kisfiúcska! :lol:
Fogadd hatalmas gratulációmat!Nagyon szép kis babóca.Kívánok nektek sok egészséget és örömet Lackóhoz,és persze neked rengeteg tejcsit.

Andi és Dávid

Kép
Kép
veráska
 
 


Wow, Jahra, akkor itthon vagytok! Gratulálok, nagyon ügyes voltál, Lackó pedig cuki, kis kopaszka :D Rengeteg kérdésem lenne, de most nem zaklatlak vele, majd ha kicsit több időd lesz. Remélem mindenenetek megvan otthon, ami kell neked és a kicsinek! Majd ha már sétáltok a városban, szivesen megnéznélek benneteket, mi itt lakunk a Kapos Hotel mellett (még), egy ugrás és lent vagyok a szökőkútnál :lol:
Driennke, jössz tornára?Ha előbb érek oda, próbálok foglalni szőnyeget magam mellett, ok?

Berni

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Jahra!
Ez fantasztikus. Te is az vagy és a kis Lackó is az. Nekem is lenne sok-sok kérdésem, de én sem akarok zavarni. Nekünk még van időnk. Igaz Berni?

Képzeljétek, ha a menstruáció szerint számolom, akkor szombaton beléptünk a 7. hónapba, viszont azt nem tudom, hogy a 3. trimeszter a 26. héttől v. a 28. héttől számítják, na mindegy, holnap a 27. hetet is betöltöm. :)

Berni!
Ma nem nagyon tudok menni. Egyrészt nagyon sok munka van, másrészt olyan izomlázam van, hogy csak na. Tegnap havat lapátoltam :oops: , lehet, hogy azt mondjátok, hogy hülye vagyok, de komolyan mondom, hogy jól esett. Két részletben csináltam meg az udvart, mert különben szegény párom este fél 11-kor kellett volna, hogy lapátoljon, ha be akar állni az autóval. De tényleg jó volt, szupi idő volt, pont akkor szép nagy pelyhekben esett a hó, a kutyámmal közben leszórakoztam, mert ő is "segített", az orrával túrta a havat, utánna meg nagyokat prüszkölt. :)

Na jól van lelövöm magam. Majd még jövök.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Van még időnk, ajaj :D de szerencsére gyorsan repül az idő. Az én tudomásom szerint 28-tól számolják a 3.trimesztert. A Réka tornán ez van, úgyhogy nemsoká csak a 3. részt tornázhatom, ha akarom...
A hólapátolás biztos jó buli, kicsit én is várom már, meglepő módon. Sosem laktam kertes házban, ezért az olyan feladatok, mint hólapátolás, fűnyírás... most még vonzanak, aztán egy idő után biztos eltűnik az újdonság varázsa.
Akkor most nem talizunk tornán, majd legközelebb.

Kép
bernini
 
 


Pontosan. Ezek a dolgok jók - mármint a ház körüli teendők -, na én ezért nem szeretnék társasházba, vagy panelbe menni. :)
Elnézést a kifejezésért, de írtózom tőle. Nehogy azt hidd, hogy csak úgy beszélek bele a nagyvilágba, egyszer-kétszer aludtam a barátnőméknél egy 8 emeletes házban és hát azok a vékony falak, hogy minden áthallatszik, hogy alig van hely ahová mehetnék, és nincs udvar. Bizti, hogy nem tudnék meglenni nélküle.

Valószínűleg csak jövő hétfőn talizunk. Szerdán azt sem tudom, hogy hogy jövök dolgozni, mert hát ugye sztrájkolnak a vasutasok.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Na, megvolt a torna. A légzés elmaradt érdeklődés hiányában, inkább megint előjöttek a kérdések :) Én most szerintem szerdán is tudok menni kivételesen. Hát ez a sztrájk sokmindenkivel kitol majd, az biztos. Munkahelyen elfogadják hogy nincs mivel bejönni? Tényleg, te amúgy mit dolgozol?
Bejelentkeztem nődokihoz dec.3-ra, akkor csináljuk a 30.heti uh-t is, nagyon várom, jön a férjem is, megismeri legalább a Gyócsit is.
5-én meg nem lesz torna, de addig még fogja mondani Gabi.
Téma volt ma, hogy mit kell vinni a kórházba, és hát olyan hosszú a lista, hogy inkább "mit nem kell vinni" lesz belőle: enni, inni az ok, pelenka!!!, popsitörlő!!!, betét, fájdalomcsill.gyógyszer, pohár, evőeszk., papucsok, szoptatós melltartó, mellszívó... az egész háztartást :shock:

Kép
bernini
 
 


Én meg dec 10-én megyek 30. hetire, de sajna apa nem tud jönni.
Tök jó lenne, ha kiadnának egy listát, hogy mit kell vinni konkrétan. Az a helyzet, hogy én nem választok szülésznőt, tudom, hogy a Gabi is azt mondta, hogy jó lenne, de arra már nem nagyon lesz pénzünk, a dokit én fontosabbnak tartom az miatt, hogy ha bármi gond van, mármint velem vagy ne adj' isten a babával, ő tud segíteni. Jól emlékszem, hogy azt mondta a Gabi, hogy 2 ember is bemehet a kismamival? Figyelj babaruhát kell vinni?
Egyébként arra gondoltam, hogy kérhetnénk Jahrától egy listát, hogy neki mi kellett, de természetesen csak majd akkor ha már többet tud jönni, és persze, ha megcsinálja.
Az az igazság, hogy én nem vettem mellszívót és addig nem is akarok, amíg ki nem derül, hogy egyáltalán kell-e.

Ja, igen hálisten a melóhely elfogadja, hogy sztrájk van.
Na most megyek dolgozgatok.

Driennke

Kép
driennke
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: