Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

hát igen egyben vagyok és jó lenne még 2 hetet kibírni azért, mert tegnap 28OOgr-nak mérte a doki. Ami teljesen jó a 37. héten, de nem bánnám ha a 3 kilót átlépnénk, az elején úgyis mindegyik baba veszít picit a súlyából.

Viszont kezdek egyre trottyosabban járni, hatszor meggondolom, hogy nekiindulok-e valahova. Aztán ha már bemelegszek akkor minden szuper, de így a végén az izületeket már nagyon érzi az ember. Eddig tartott az áldott állapot, most lettem terhes :-).

A gyomorsavam nekem is túlteng kb 1 hete, csak Rennie-vel tudok aludni. Volt 2 éjszakám amikor egyetlen percet sem aludtam, mert vagy a torkomat marta, vagy hányingerem volt, aztán feladtam a "gyógyszermentességet" és vettem egy dobozzal. És azóta szuperül alszom végre. Persze semmit nem eszek, ami savat csinálna, pl itthon van egy csomó gyönyörű alma, de nem ehetek belőle. Úgyhogy a banánt "nyomatom".

Driennke, ha csak heti 1x tudsz jönni, akkor szerintem a hétfőit erőltesd, mert akkor másfél órát vagyunk és az utolsó 3O perc csak légzéstechnika. A legesleghasznosabb dolog az egészben, frissen szült tornázóstársak elbeszélése alapján. Nekem most 1 hónap után sikerült először megtalálnom a megfelelő pozíciót és technikát, úgyhogy kell a gyakorlás.

Bernini, örülök hogy találkoztunk, remélem hétfőn még látlak, ha nem, akkor már osztályon vagyok... :wink:

Amúgy 1 ujjnyira kinyíltam, ami szuper, mert majd nem kell O-ról tágulnom, van időm szépen fokozatosan. Ennek nagyon örülök, el is kezdem a málnalevélteát mától.

A mozi miatt irigyellek, én is meg szerettem volna nézni a Felkoppintva című filmet, de a Lackó egyáltalán nem szereti a mozit és ülnöm sem olyan egyszerű már. Meg az új Koltai filmre is kiváncsi lennék, dehát az is elmarad most. Decemberben meg majd lesz az új Macskafogó, hatalmas Grabovszky fan vagyok, remélem addigra beáll a napirend nálunk és akkor első alkalommal etetés után el tudunk ugrani majd Apával megnézni.

Ja, míg el nem felejtem, Pécsen most lesz bababörze, azt hiszem jövő hétvégén. Ha érdekel Titeket szívesen rákérdezek pontosan mikor hol lesz, nekünk már nem aktuális azt hiszem. :roll:

Csajok, ha gond a Rennie bevétel, akkor legyetek találékonyak, mint majd a gyereketekkel is lesztek és "csapjátok be" magatokat valahogy. Pl ha összetöröd és lenyeleg egy kanálka joghurttal pl akkor is ugyanolyan jól hat mint elrágva. Vagy ha lenyeled mint egy gyógyszert, rágás nélkül. Tudom hogy nem ez van ráírva, de higgyétek el, hatékonyság szempontjából alig van különbség.

Na befejezem az okoskodást. Vigyázzatok Magatokra, igyekszem gyakrabban bejelentkezni, hogy "képben legyetek" ha indul a menet Nálunk :lol:

Kép
jahra
 
 


Ja Driennke, azt akartam még mondani, hogy ahány mérleg annyi féle adat. Tökmind1 melyiket, de az egyiket nevezd ki "alfa" mérésnek és ahhoz viszonyíts mindíg. Én mérem a szüleimnél 62-ről indultam most 72 vagyok), mérjük a Vargánál (59-ről 69) és mérjük a terhesgondozóban a "mázsálón" :lol: ott meg 6O-ról 7O-re gyarapodtam. A lényeg hogy mindenhol hozom a 1O kilót. Én a terhesgondozóst veszem alapul, mert az hitelesített mérleg, de a lényegen nem változtat. 1o kilót szedtem fel.

Kép
jahra
 
 


Hú, átléptünk a 3. oldalra!
Jahra! Nekem az a gondom a súllyal, hogy a terhesgondozóban mértek szerint 1-1,5 kilóval több a gyarapodás, na de ezen igazán nem múlik, csak a hiúságomat bántja. Nekem a doki nem szokott súlyt mérni...
A gyomorsavra meg elviselem a rennie-t, ha már nagyon szenvedek, nincs mese. A banán is jó, + tej is, tehát a banánturmix tuti hatásos lehet :P régen csináltam már, kipróbálom.
Nem tudtam, hogy a méhszáj kinyílik hamarabb :? és akkor pl a torna még engedélyezett? A súlymeghatározás meg úgy hallottam, nem valami megbízható, simán lehet akár 2-300 g eltérés is (és inkább felfelé).
Akarok jönni hétfőn tornára, de 4kor le kell lépnem, szerinted nem lesz gáz Jahra? Rendes csajszi a gy.tornász, remélem nem. Dokihoz oda kell érnem 1/2 5-re, de kihagyni sem akarom, mert szerdán meg nem leszek itthon. A légzést majd következő alkalommal bepótolom :D
A pécsi börze engem nem érdekel, köszi. Amúgy holnap megyünk oda.
Driennke! Hogy dobogott a pici szivecske? Olyan gyors, én mindig meglepődök rajta.

Kép
bernini
 
 

 
 

A méhszájnak ki is kell nyílnia ilyenkor már, ez még nem azt jelenti hogy szülök, hanem hogy elérte a megfelelő érettséget. Ha túl korán nyílik, akkor az nem nagyon jó, de én már időben vagyok hozzá. Sajna manapság gyakori, hogy úgy mennek szülni a kismamák, hogy semmit nem tágultak, vagy hogy éppen csak akkor kezdik, aztán bekötik az oxytocint és akkor pár óra alatt kitágul. Nekem mákom van, hogy fokozatosan lesz rá időm így. :D
Kérdeztem a Vargát, hogy tornázhatok-e, azt mondta persze, én már időben vagyok, ha jól esik azt csinálok amit akarok. :wink:
A súlybecslés tényleg nem tuti, hiszen fej és haskörfogatból következtetnek rá, tehát nem igazi súlymérés ez, úgyhogy sok az egyéni eltérés, de mégis így a végén jó irányadó, mert következtetni lehet belőle sok mindenre. Pici lesz-e, elég érett-e stb. Jövő hétre átlépjük a 3 kilót az biztos.
Semmi gond ha elmész előbb a tornáról, csak szólj a Gabinak az elején, hogy ne lepődjön meg ha nekiállsz pakolni 4-kor :lol:

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Most jöttem meg a védőnőtől. Minden a legnagyobb rendben van. Igen nagyon szépen vert a kis szive.

Jahra!
Köszönöm, akkor talán majd 12-én én is megyek. Te akkor már bizti nem leszel, akkor már javában babázol.

Most a mérleg 80 kg-ot mutatott, és én azt nem értem, hogy ilyenkor az ember vastag ruha meg minden, miért nem vonnak le a súlyból.
Mert hát 2 hónapja, amikor méretkeztem még egy szál kis ruhában voltam, aztán rá egy hónapra vastag farmer, meg pulóver meg cipő, aztán lecseszett a védőnő, hogy kevés folyadék, kevés só, mert ez így nem lesz jó.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Kevés folyadék?! Ezt meg hogyan tanácsolhatja a védőnő? A baba miatt pont többet kellene inni, a 1,5 liter viz csak a minimum (én kb ennyit tudok meginni csak) Attól nem hizik az ember, pont hogy gyorsul az anyagcsere. A ruha meg ilyenkor hidegben tényleg nyom a latban. :) Rá se ránts, te is jól állsz a te mérésed alapján, nem? 3 kg az teljesen normális.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok,

Driennke, örülök, hogy minden rendben van, fogalmam sincs hogy mondhatta azt a védőnő hogy kevesebb folyadék? Tök egyetértek a Bernivel, ne foglalkozz vele. Az viszont biztos, hogy a kevesebb só használata csodákat tesz. Én pl túlóvatosságból elkezdtem a teljes sómegvonást, de kiderült, hogy a lábdagadásom sokkal inkább köszönhető annak, hogy semmit nem pihenek és nem polcolom fel a lábam. Így most minimál sózás mellett igyekszem pihenni is és láss csodát, "gyönyörű" gazella lábaim vannak újra. Vannak természetes vízhajtó hatású dolgok, mint pl a petrezselyem vagy a zeller, ezeket mindíg, mindenbe belefőzöm. De semmi drasztikus vízhajtót nem szabad szedni, én még a csalánteát sem kockáztattam meg. Mindennek csak akkor van értelme, ha vizesedsz, egyébként nem kell vele foglalkozni. Ha a 24. héten plussz 3 kilónál tartasz, akkor az több mint tökéletes. Én most visszanéztem, és a 22. héten +3, 26. héten +4 kg voltam. Most a 37. héten vagyok +1O-nél. Úgyhogy no para és igyál rendesen MINDENKÉPPEN és sózz kevesebbet, hogy minél kevesebb folyadékot kössön meg a szervezetedben. Ja és inkább főzésnél kell sózni, az kevésbé "ártalmas" mint utólag.
Amúgy nem tudom mi lehet ma azon kívül hogy telihold, de a férjem szerint gumibogyószörpöt ihattam, mert délelőtt elmentem a barátnőmhöz babázni, 2-kor hazajöttem, azóta kitakarítottam, felporszivóztam, felmostam a lakást, bablevest és túrógombócot főztem és most még vasalok. Anyu szerint nem vagyok komplett, teliholdkor pláne nem kéne pörögni, mert köztudottan ilyenkor szülési dömping van mindenhol, ami igaz amúgy, de szerintem én nem fogok szülni egyelőre. Lehet, hogy még 12-én is ott leszek a tornán, elvileg 18-ra vagyok kiírva.
Na folytatom a vasalást. Jó hétvégét :P

Berni, ha tettszett esetleg a labda a tornán akkor most lehet kapni tök jó áron az OBI melletti LIDL-ben, azt hiszem 17OO Ft csak az ára és hidd el (higgyétek el) így a végén egyszerűen SZUPER jól lehet használni. Ugyanis nagyon feszít fáj nyom ott alul a csontnál mostmár és az egyetlen ahogy enyhül ha a labdán ülsz. Nem véletlen hogy vajúdásnál is ráóltetik a kismamát.

Na vége az okoskodásnak. Sziasztok :lol:

Kép
jahra
 
 


Jahra, Berni!

Köszi a tanácsokat, nagyon rendesek vagytok. Egyébként, most mondtam a védőnőnek, hogy én nem tudok kevesebb folyadékot inni, ha szomjas vagyok, akkor innom kell, mert kiszárad a szám, meg ilyenek.
Majd még jelentkezem, mert én még dolgozom :( , és van még munka.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok, nem voltam a hétvégén, Pesten voltunk. Megjártuk a baba-mama expot, nagyobbra számitottam... De sikernek könyvelem el, mert vettem egy szoknyát és egy télikabátot. Meg a Brendonban farmert és pulcsit. A bébinek is vásároltunk 1-2 jó boltban, úgyhogy lassan összegeznem kell mink van, és mennyi az "ajánlott" mennyiség a kezdő méretből :P Nem akarok úgy járni, hogy rá sem tudom adni és már kinőtte.
Labda: igen, fogok venni, Tescoban is szokott lenni. Barátnőm a munkahelyén is ilyenen ül a gép előtt és nagyon szereti.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így betolakodok. Most találtam meg ezt a topicot.
Én azt hiszem, már kívülállónak számítok, mert nem vagyok már várandós, de olyan jó olvasgatni, és ezáltal nosztalgiázni kicsit.
A folyadékmegszorítással kapcsolatban, csak azt tudom mondani, hogy nanemááá. Jahra által javasolt sómegszorítás, láb felpolcolás, pihi és természetes vízhajtás ami bejöhet.
A kilók meg... ha fel akarnak jönni, úgyis feljön. Majd le is megy nyugi. Én a terhesség alatt kb 20 kilót híztam. :oops: :?
Mostanra ebből maradt 3 kiló.

Jahra!
Be igazolódott a sejtésem! Mi ismerjük egymást :lol:
Írok privit.
Jaaa és nagyon gratulálok Lackóhoz és kitartást még erre a kis időre :wink:

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok :-)

Gabi, már válaszoltam is :D

Berni, nem sokat veszítettél hogy elmentél előbb a tornáról, mert utána gyakorlatilag végig beszélgettük az utolsó fél órát :lol:

Remélem sikerrel jársz a Gyócsinál :wink:

Kép
jahra
 
 


Berni!
Mi volt Gyócsinál?
Én majd holnap hívom fel, mert ma voltam terheléses cukron és holnap lesz meg az eredmény, úgyhogy valószínűleg 5-én megyek hozzá.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Drienn, mi volt a terhelésesen? Egyáltalán miért kellett menned? Vagy ez a szokásos leveszik megmérik, aztán zsemle, kefír és újra ellenőrzik?

Kép
jahra
 
 


Igen Jahra, ez a 24. heti terheléses cukor.
Minden rendben, az értékhatárok között középen vagyok. Ennek örömére, hogy tuti nem kell diétáznom, ebédre ettem egy hambit hasábkrumplival, most meg megyek és csinálok egy forró csokit. :oops: :)

Képzeljétek reggel kiment a bokám és annyira fáááj. Akkor nem fájt ennyire, szerintem este fekvés lesz és borogatás. :cry:

Viszont tegnap este kismanóm, legalább tizszer megrugdosta kezemet a bal oldalon, amikor oldalt feküdtem. Annyira jó érzés volt. Ráadásul tegnap este nagyon sokáig mocorgott, legalább egy órán keresztül egyfolytában, és utánna is többször jelentkezett. :D :D :lol:

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok!
Megint eltüntem 2 napra, a férjem Horvátországban dolgozik, és néha még én is kimegyek, bár már dolgozni nem dolgozok. (jó bababoltok viszont vannak :D )
Gyócsinál minden ok volt, elvállal, rendes volt, anyagiakra én még nem tértem ki, lesz amennyi lesz. És tök jó, mert már van ultrahangja, még várja az ágyat hozzá, de 1 hónap múlva mikor megyek, már ő csinálja a 30 heteset, nem kell a kórházban várni, azt úgy utálom.
Én vércukorra csak jövő pénteken megyek, igy beszéltük meg a védőnőmmel, az remélem nem gáz, hogy akkor már 26 hetes leszek, nem 24. De itt Kaposváron egyből meg is mondják a 2. szúrásnál, hogy jó az eredmény, ugye Jahra?
Driennke! Nagyon beindult a bébitek! Én egy ideje már nem tudom a páromnak megmutatni a rugásokat, mert mikor odarakja a kezét, abbahagyja, és mikor elveszi, akkor csinálja megint! És ha hajnalban vagy éjszaka rugdos, és szólok hozzá, hogy hagyjon aludni :) akkor kicsit leáll, aztán újrakezdi.
Elmaradt ma torna, pedig úgy alakult hogy mégis tudtam volna jönni. Rendes volt a Gabi, hogy irt sms-t. Gondolom neked is Jahra.
Driennke! A lábadhoz jobbulást kivánok!
Na, leirtam a 2 napi elmaradt adagot egybe :oops:

Kép
bernini
 
 


Én hétfőn megyek a Gyócsihoz. Jó lenne, ha már meg tudnán nézni a babót, de ha nem az sem baj.
Én is itt Kaposváron csináltattam a cukros vizsgálatot tegnap és ma kellett menni az eredményért.
Rendes volt a Gyócsi. Ma is visszahívott, mert akkor nem vette fel (szerintem aludt, mert nagyon álmoskás volt a hangja)
Na lassan én is indulok haza a melóhelyről.
Jó hétvégét Nekte, majd otthonról még jelentkezem. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok,

igen kaptam én is sms-t, tényleg nagyon rendes volt a Gabitól hogy szólt. El is mentettem a számát, hogy tudjak majd sms-t küldeni, ha már menni nem tudok :-).

Drienn, vannak időszakok amikor jobban beindul a pörgés a pocakban, de még nem jöttem rá mitől is pontosan. Pedig nem ártana, mert 37. héttől NST van minden héten és akkor muszáj hogy ébren legyen és produkálja magát, különben a 2O perces vizsgálat 1 óra hosszat tart, mint nekem tegnap. Mire sorra kerültem bealudt a Lackó, úgyhogy az aszisztens csaj nekiállt a hasamat bökdösni, hogy magához térjen, erre a babó úgy megijedt, hogy felment a pulzusa 2OO-ra a normális 16O-ról. Persze egy pillanat alatt rendeződött a dolog, de akkor is, jobb lenne ezeket a helyzeteket elkerülni.

Egyébként olyan 28. hét körül nekünk volt olyan 2 napunk, amikor komolyan mondom egyetlen percet nem aludt szerintem. Még éjjel is ment a pörgés. A második napra annyira elfáradtam, hogy kénytelen-kelletlen beraktam a babazene CD-t (Mozart) és láss csodát, nyugi lett. Remélem ez majd itt kint is működni fog, csak azt sajnálom, hogy nem lehet neki majd fülhallgatóval hallgatni, mert sajnos szégyen ide szégyen oda, falra mászom a klasszikus zenétől. :twisted:

Berni, örülök, hogy minden rendben volt a Gyócsinál. Az anyagiakról annyit - most néztünk utána, mivel lassan aktuális lesz - hogy általánosságban az mondható el, hogy kb annyit szoktak adni a szülés után a dokinak, ami a terhesgondozásos havi vizsgálati díj tízszerese. 4o-5o-6o ezer, kinél mennyi. Van doki, aki konkrétan megmondja, van aki nem. Az én dokim nem mondta meg, így utánakérdeztem. Nálunk havi 5e volt a kismama rendelés...... A szülésznőnek 15 és 25 között szoktak adni.
A cukorvizsgálat 24-26 hét között esedékes, semmiről nem maradtál le, ne izgulj. Aznap mikor mész éhgyomorra kell menni, megbökik az ujjadat, megnézik a cukrodat, aztán meg kell enned egy zsemlét és egy doboz kefírt, vagy inni egy pohár tejet hozzá és 1 óra múlva újból megnézik. Ez nem laborvizsgálat, sima vérmintavétel ujjbegyből, úgyhogy azonnal megvan az eredmény. A zsemlét, kefírt neked kell vinni.

Amúgy én lassan szülök, de szinte egyszer sem tudtam különösebben megmutatni apának, hogy mi folyik odabent, mert ahogy megfogná a hasam, érdekes módon azonnal abbahagyja a rugdosást. Szegény nagyszülőkről, tesómról nem is beszélve.....

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én nem szeretem ha valaki elkezdi tapizni a hasamat. Vannak olyan emberek, akik meg se kérdezik, már simogatják is. Lehet hogy ez amúgy egy kedves dolog, de én nagyon nem szeretem. Persze a család az más, csak most hirtelen ez eszembe jutott.

Csatolok 2 pocakfotót, csak hogy lehessen látni miből lesz a cserebogár :roll:

Kép pocak1 Kép pocak2

Kép
jahra
 
 


Húha. Erre számitsunk mi is röpke 10-12 hét múlva... :o Hogy tudtad amúgy feltenni a képet?
Ez a babazene másnál is hatásos, úgy hallottam, és ha már most megnyugtatja, akkor kint is működnie kell, mert majd emlékszik rá, vagy ki tudja ... :lol:
A dokinak többet gondoltam, hogy adnak, 100-150 körül (vagy ez pesti tarifa???). De majd ha odakerülünk, én is körbejárom a témát, sőt ő lehet meg is mondja.
"Idegenektől" én sem szivesen fogadnám a hassimit. De még nem is fordult elő szerencsére. Engem az kezd zavarni, hogy most hogy már látszik, sokan ismeretlenül olyan kérdéseket tesznek fel, hogy :x Pl boltosnő nem egyszer előfordult már, hogy a-z-ig kikérdezett, meddig próbálkoztunk, szedek-e és milyen vitamint, mert hogy a sógornője most szült és a barátnőjének nem akar összejönni...

Kép
bernini
 
 


Mindenkinek kellemes hosszú hétvégét kivánok, mi Hévizre megyünk wellnesselni 8) , úgyhogy nem leszek.

Bernini

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Berni!
Gyócsinál ki van írva a tükör mellett, hogy mennyi nála egy-egy tarifa. Legutóbb még 35000 Ft volt kiírva egy szülésre. Hétfőn én is megyek hozzá, úgyhogy majd rákérdezek, hogy elvállalja-e a szülést, mert ezt még nem bezséltük meg, és hogy akkor mennyiért.
Egyébként jó pihit így utólag.

Jahra!
Fantasztikus a pocid. Nekem egy szülésznő ismerősöm mondta, hogy NST előtt fél órával csokit kell enni, mert hogy attól felpörög a baba is. Próbáld ki, szerintem nem veszíthetsz vele, sőt :D .

Hétfőn kérek engedélyt a tornára és következő hétfőn én is megpróbálok menni. Hány órától is van pontosan 3-tól, ugye jól emlékszem?

Ami a pocaksimit illeti, én sem bírom elviselni, hogy idegenek fogdossák, pedig van rá példa. "Jaj, de szép nagy már a pocakod", és közben már fogdos is.
A másik meg az, hogy olyan munkatársak, akik eddig max köszöntek, minden áldott nap, de komolyan minden nap megkérdezik: "És hogy vagytok? Hogy van a baba?" Mostánaba néha már bepöccenek és azt mondom nekik, hogy ugyanúgy, mint tegnap, de sajna nem veszik a lapot.

Na én aztán jó hosszú lettem.
Remélem mindenkinek jól telik ez a hosszú hétvége.
Üdv

Driennke

Kép
driennke
 
 


Újra itt vagyok, jókat ettünk :P , pihentünk, úsztam is sportolás gyanánt, meg tök jó idő volt, úgyhogy sétáltunk is.
35000 az abszolút nem sok, akkor megnyugodtam, ha inkább 50 felé mozognak a tarifák, és nem 100 felett.
Hú, Lackó már 14 nap múlva jön vonalzó szerint, tök jó neked Jahra!!!! Nagyon kiváncsi vagyok, hogy igazából mikor szülsz.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok :-)

Berni, üdv itthon újra. Nagyon jól tettétek hogy elmentetek kikapcsolódni, mert ahogy megy az idő, egyre kevésbé lesz hozzá kedve/energiája, később meg lehetősége az embernek.

Hát a kisfiam nem frontérzékeny az tuti, mert tegnap is hidegfront volt, de semmi....pedig így a 39. héten igazán nem lenne meglepő. Úgyhogy délután megyek tornázni. :lol:

Drienn, ezt a csokievés dolgot én is hallottam, sőt, ki is próbáltam, de semmi. Mondják még a kólát is, hogy inni kell pár kortyot, de az meg nem esik jól. :roll:

Kép
jahra
 
 


Jahra! Akkor tornán találkozunk. Sajnos ma reggel kicsit elkeseredtem a mérlegre állván, hogy a kis 4 napos kikapcsolódásunkon a jóízű evés nem büntetlenül történt :shock:
Gyerekorvost hogy választottatok? A körzetit, vagy tudsz / tudtok valaki szimpit? Asszem nemsoká be kell hozzá jelentkezni, a védőnő szerint.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!
Remélem jövő hétfőn én is mehetek tornázni, és remélem, hogy találkozunk. Mármint Bernivel biztos, Jahra remélem Te akkor már nem fogsz jönni :wink: :) .

Képzeljétek Tegnap nagy dolog történt. Kicsi lányunk végre hajlandó volt megrugdosni kicsit apa kezét. Annyira örült neki, pedig nem is számítottunk rá, csak azért volt a pocimon a keze, mert simiztem a kézfejét, és előtte a babó a másik oldalamon rugdosott, amíg egyszer csak oda nem úszott és rúgott egy nagyot, meg utánna pár kisebbet, aztán még egy nagyot. :D

Berni örülök, hogy jól éreztétek magatokat, a súlyok miatt meg ne aggódj, én legalábbis úgy vagyok vele, hogy most nem érdekel, majd ha már kinnt lesz a baba és már lehet, akkor megyek tornázni, anyumhoz (van egypár gépe), ő addig unokázik én meg edzek.

A gyerekorvost nálunk nem mondta a védőnő, mert nálunk falun gondolom van a körzeti, aztán csókolom. De én szeretnék itt Kaposváron valakit, mert a körzeti orvosommal nem vagyok megelégedve. Az egyik közel 80 éves és csak a szemicilint ismeri, a másik akinél jelenleg "vagyok", az alkoholista és ráadásul rendelési idő alatt a rendelőben bagózik, ami egyszerűen felháborító. Most az van, hogy lehet, hogy szülés után átmegyek a kiskorpádi dokihoz (férjem körzetije), vagy itt Kaposváron keresünk egy magán gyerekdokit.

Na, énvelem megint elszaladt a ló, bocsi, ha unalmas vagyok, csak szóljatok rám.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hát igen. Az ugye elvileg úgy van, hogy a körzetis kötelezően el kell hogy fogadjon, míg ha választasz valakit, akkor az vagy elvállal, vagy nem.
Mondjuk Drienn Nektek neccesebb a dolog, mert képzeld csak el, hogy hazamentek a kórházból és ha jól rémlik, akkor asszem első héten, vagy első 2 héten a doki naponta házhoz jön! Na most nem tudom ezt melyik kaposvári doki csinálná meg. Minket is érint a dolog, mert ugye Szt.balázson építkezünk. Utána meg hetente kell hozzá vinni, vagy ő jön, ahogy megállapodtok, de a házhoz kimenetelért fizetni kell kiszállási díjat, meg km pénzt is. Nekünk egyelőre nem gond a dolog, mert még építkezünk, de majd a következő babónál már nem lesz ilyen "kényelmes" a dolog. Persze meg lehet csinálni hogy behordod Kaposvárra, de szerintem ez az elején kivitelezhetetlen.
Mi 3O. héten látogattuk meg a doktor bácsit, aki nem a körzeti gyerekorvos amúgy. Ifj. Pavlovics György. Nagyon népszerű, a gyerekek is szeretik, nagyon türelmes és hozzáértő. A Békefüredi lakótelepen van a rendelője, be is lehet jelentkezni hozzájuk és akkor várni sem kell. Nekem apum intézte a dolgot, mert kollegák, de szerintem az a legjobb, ha körbekérdezitek a barátnőket, ők kikhez járnak és mi a véleményük. A Gyánó doktorbácsit is nagyon szeretik, meg az idősebb Pavlovicsot is. Nézzétek meg a www.kaposvar.hu oldalon a bal oldali sávban a Lakossági információk alatt a Háziorvosok listáját. Ott a második "fül" a gyerekorvosok listája, mindenki rajta van, névvel, címmel, telefonszámmal.

Drienn, irigyellek picit, nekünk nem sikerült még igazán megmutatni Apának hogy már mit tud a Lackó, meg hogy milyen erős már. Hiába az apai tekintély ugye.... ahogy apa odateszi a kezét, azonnal rend van és semmi mozgás :lol:

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál. Minden rendben van, méhszáj zárt, szívhang jó. Szuper. Megbeszéltem vele, hogy vállalja a szülést, de február 1-9 között nem lesz itthon. Tehát csak azután jöhet a picur. Legközelebb december 10-én megyek és akkor megcsinálja a 30 hetes ultrahangot is. Sajna apa nem tud jönni, mert délutános lesz.

Jahra!
Köszönöm az infót, ezért is gondolkodom még rajta, hogy mi legyen a gyerekorvossal. De azért még megkérdezem a védőnőt is.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok, lassan de biztosan halad a dolog. Most jöttem a kórházból, az utolsó 4 héten már hetente kell menni NST-re a végén meg naponta. 2 ujjnyira nyitva a külső meg a belső méhszáj is, még ebben is piszok nagy szerencsém van, hogy ilyen szépen fokozatosan tágulok. Van aki 2 ujjnyinál már bemegy szülni, aztán ott szenved napokig, de én jól vagyok szerencsére. Jövő héten már hétfőn mennem kell, de a doki szerint nem biztos, hogy addig vár a Lackó.
De úgy tervezem hogy holnap még megyek tornázni :-)

Drienn, látom nálad is minden jól halad, ez a lényeg. Férjed nem tud cserélni aznap délután, hogy ott lehessen?

Jó pocakcipelést :-)

Kép
jahra
 
 


Hello csajok!
Driennke - örülök, hogy minden ok nálatok. Húha, megijesztettél ezzel a dátummal, hogy Gyócsi nem lesz itthon, biztos siel... :evil: Nincs mese, nekünk is ki kell tartani február 10-ig legalább, legutóbbi vizsgálat szerint 13-ra vagyok kiirva.
Jahra - kitartás! amilyen jól haladsz, lehet nem lesz szükség a toló-légzésre, Lackó csak úgy hipp hopp kint terem :) Holnap én nem megyek tornázni, hétfőn remélem tudok. Driennke, te jössz, kértél igazolást?

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Hát külön igazolást elfelejtettem kérni, de azt mondták minden rendben, nincs nyitva méhszáj sem meg semmi, szerintetek kellene? Mert akkor felhívom a Gyócsit és kérek. :?
Egyébként megyek, már a főnökömmel is beszéltem, már nagyon várom és remélem, hogy megismerhetlek és így "ismeretlenül" sem leszek egyedül :)

Jahra!
Ez tök jó! Remélem, hogy tényleg nem fogsz sokat "szenvedni". Ugye majd, ha már lesz elég energiád, akkor leírod, hogy mi volt? Annyira kíváncsi vagyok rá. Persze csak ha nem túl indiszkrét kérés.
Sajnos apa nem tud cserélni, mert a cukorgyárban dolgozik, és kampány van, így egyébként is nehéz dolog, a főnöke meg egy nagy szemét :evil: , ezért semmiképp nem lehet ott. De a doki azt mondta, hogy nem baj majd viszek neki képet. :)
Ezúton is sok-sok kitartást és nagyon könnyű szülést kívánok, hátha már nem jössz többet :wink: :)

Berni!
Neked nem mondta, amikor rákérdeztél, hogy akkor nem lesz itthon?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok csajok!

Nekem már megszületett a kislányom idén júniusban... Laura 3290g-mal és 55cm-rel, császármetszéssel látta meg a napvilágot. Sajnos kevés netes ismerősöm van Kaposváron, így örülök, hogy rátok találtam. Amúgy már tervezzük a következőt, ki tudja, hamarosan talán ismét kismama lehetek. ;-)
Amúgy én is kaposvári voltam, amíg össze nem kötöttem az életem párommal. ;-) Mit mondjak? Hiányzik a pörgés, de ez van.

Ha nem volnék nagyon terhetekre, benéznék néha kicsit dumcsizni.

Amúgy mindenkinek kitartást, és jó egészséget kívánok.

Puszi:Yvette
lolababa
 
 


Sziasztok megint!

Kicsit belétek olvasgattam, és a doki-téma megfogott.
Driennke!
Mi ugye Kadarkúton lakunk, de a mai nagyon.nagyon sz...r viszonyok között hozzánk egy hónapban egyszer jár ki gyerekorvos (ahogy elvileg nőgyógyász is, stb.), így számomra sem volt kérdéses, hogy kaposvári gyerekdokit válasszak.
Nekem személy szerint annak idején az idősebb Pavlovics volt a gyerekdokim, tesóm kisfiának is ő. Jahrának igaza van, a fiát is nagyon dícsérik.
Mi személy szerint a Gyánót választottuk, több okból is. Egyik, hogy az én házidokim megmaradt a Nagy Gábor (aki egy épületben rendel vele), másrészt mert ajánlották.
Lola csütörtökön lesz 5 hónapos, és meg kell mondjam nagyon szeretjük a Gyánót, jó választás volt! Mindig korrekt, alapos, nyílt, nem kell tőle százszor kérdezni, és legfontosabb, hogy nem bonyolult orvosi szakszavakkal beszél, hanem úgy, hogy én egyszerű anyuka is értsem mi van. És van egy mobilszáma is, amit minden nap este 5-ig el lehet érni, direkt ezért tartja fenn.
Az első alkalommal házhoz jött, egyébként tény, hogy a bejárást meg kell oldani, ami néha nem túl egyszerű, de ha azt veszem, hogy ha bármikor bármi lenne, úgyis be kéne vinnem a picit (helyi doki hiányában), akkor már inkább legyen mindig ugyanaz az orvos.
De nem kellett túl sűrűn vinnem.
Azt hiszem az első két hónapban kéthetente, azóta pedig havonta. Persze ha gond lenne, rendelési időn belül mehetnénk bármikor.

Bocsi, kicsit hosszúra nyúltam, de ez fontos. Fő, hogy bízz az orvosban, mert sokszor fogsz vele találkozni. ;-)

Ha eldöntötted, és tényleg szeretnél a városban orvost, akkor mindenképpen menj el hozzá mielőbb, hogy nála szeretnéd leadni a pici tb kártyáját, fogadni tudja-e, mert ugye ez választás a részedről, és neki nem kötelező (az is lehet, hogy nagyon sok a körzetében a gyerek, és túlterhelt, stb.).

Bocsi, most már tényleg eldugultam.

Puszi:Yvette
lolababa
 
 


Szia Lolababa!
Nagyon köszönöm a tanácsokat.
Nagyon jó lesz szerintem, ha csatlakozol, főleg, hogy Neked már van babád, tehát, ha esetleg kérdésünk van tudsz segíteni. És szerintem a többiek nevében is mondhatom, hogy örülünk Neked. :)
Szerintem még ebben a hónapban megbeszélem a férjemmel, hogy mi legyen és melyik doki, de az tuti, hogy itt lesz Kaposváron, mert hát ugye férjem is itt dolgozik és én is ide jövök vissza, ezért egyszerűbb, mint még Nagyatádra futkározni.
Az tény, hogy az én háziorvosomnak még a kezébe sem merném adni a picit.
Tudod mi volt az én kötelező 20. heti belgyógyászati vizsgálatom? Meghallgatta a szívemet meg a tüdőmet és megnyomkodta a bokámat, hogy "nem dagad?". Szóval szerintem ez mindent elmondott. Semmit nem kérdezett, hogy van-e panasz vagy, hogy esetleg EKG. Csak még előtte megkérdezte, hogy én hozzá tartozom-e körzetileg, mert különben hozzám sem nyúl, persze ezt így nem mondta, de tuti, hogy így lett volna.
Na, de mindegy, ennyit erről.

Képzeljétek, megint olyan rosszul aludtam éjjel, talán már kezdődik a rossz alvás. Sajnos csak forgolódtam és több mint valószínű, hogy többször felébredtem rá, hogy mocorog a pici, de ez most olybá tűnik, mintha álmodtam volna, vagy nem? :? :)

Jahra!
Egyben vagy még? :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Egyébként Lolababa, gratulálok a nagylányhoz. Nem lehet róla képet kérni? :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Szia Driennke!

Köszi a fogadtatást, nagyon aranyos vagy!
A dokiválasztáshoz sok sikert, biztos, hogy jobb a kaposvári, főleg, ha tényleg ott is dolgoztok. Gondolom hozzánk hasonlóan ti is az ovit, és iskolát is bent fogjátok megoldani... akkor pedig egyszerűbb lesz a dokit is helyben elérni.

Ha pedig esetleg tényleg lesz, amiben segíteni tudok, írjatok nyugodtan, bár azt hiszem tanácsokkal el lesztek látva mindenkitől, úgyhogy a hátatok közepére sem fogtok mást kívánni... nekem is dumált boldog-boldogtalan, még olyan is, akinek nincs is gyereke! :-O
A végére már kiiktattam anyámat is, anyóst is, a fülem pedig átállt "itt be, ott ki"-üzemmódra.

A házidokiról meg csak annyit, hogy vigye el az ördög! :-)
Ő ott Kutason körzetis?

Nem vagyok benne biztos, de mintha ismernék egy kutasi kismamát (egyszerre szültem vele pár óra különbséggel). A Szabados Éva név ismerős neked?

Az éjszakák meg... hát most már az is lehet, hogy a pici miatt nem tudsz, az is lehet, hogy az ő álmát látod, de lehet, hogy csak frontérzékeny vagy... utálatos egy idő jön! :-P

Na lépek, jók legyetek!

Puszi:Yvette
lolababa
 
 


Próbáltam feltenni képet, de visszavágja, hogy túl nagy...
Hogy lehet másképp?
lolababa
 
 


Sziasztok. Igen egyben vagyok :lol: Tegnap takarítottam, ma fejezem be, meg berendeztem a babasarkot is. Kb 1-2 hetes lesz a Lackó mire elkészül a lakásunk és költözhetünk, úgyhogy a bababútor az már ott van lapra szerelve, most ilyen "átmeneti" szállást csináltam neki, de a lényeg úgyis az, hogy anya meg apa ott legyen vele, a többi nem számít. :P

Tegnap délután gyorsan bekönyörögtem magam még egy "utolsó" gyantázásra a kozmetikusomhoz, ki tudja mennyi időm van ugye... meg összetrombitáltam a barátnőket is, úgyhogy este elmentünk vacsizni "utoljára", aztán fél 1-re értem haza ..... mindent gyorsan próbálok intézni, amíg még lehet.

Ma megyek tornázni is, aztán lehet hogy onnan kell átmennem a szülészetre de nem baj, tök jól esik a mozgás meg tök jó a társaság is.

Mindenképpen megírom majd a szüléstörténetet ha lesz rá majd energiám és akkor ide is bemásolom majd.

Yvette, üdv közöttünk! :P A képet amit feltöltenél le kell kicsinyíteni, hogy kisebb legyen 6OO pixelnél, ha esetleg nem sikerül megcsinálnod akkor küld el nekem a képet, lekicsinyítem és visszaküldöm Neked, hogy fel tudd tenni. :wink: A másik fórumon is így szoktuk.

Később még jelentkezek. Ja és az ideiglenes bababirodalom képekben :D Kép Kép Kép

Kép
jahra
 
 


Hello mindenki!
Örülök én is hogy bővültünk, igy több olvasnivaló lesz :-)
Driennke: nem tudom kell-e külön az igazolás, valszeg elég hogy a tornász belenéz a kiskönyvbe és látja hogy minden ok volt a vizsgálaton. Ja, és nekem nem mondta Gyócsi, hogy nem lesz itthon.
Ez a doki téma nagyon felpörgött :) Gyánó az aki a terhesgondozó épületében rendel, ugye?
Jahra! azt honnan lehet tudni, hogy ki a körzetid? Megnéztem a neten azt a listát, de ott csak körzetszám van. Apukád amúgy orvos, hogy irtad hogy kollégák Pavloviccsal?
Lolababa - a kép feltételéhez sok sikert, én lepattantam a kérdésről anno, ha rájössz hogy kell, szólj :lol:
A házidoki a vizsgálaton nekem se csinált semmit, vérnyomást mért, meg meghallgatta a szivem, kikérdezte van-e panasz. Tök felesleges ezért elküldeni, mert ugyanezt a védőnő és a nőgyógyász is méri. Én amúgy nem a körzetihez járok (nem is tudom ki az) hanem Dr Kirics Jenőhöz.

Kép
bernini
 
 


Nagyon pöpec, tetszik a felirat az ajtón. Üvegfestés? Én is szoktam kreativkodni, elő kellene vennem megint a kedvemet hozzá .

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem Jahra élek a felajánlásoddal, és küldök neked képet kicsinyítésre. :-) Én ehhez sajna iszonyúan kevés vagyok.
Mindjárt csinálok is egy összefoglaló albumocskát. ;-)

Puszi:Yvette
lolababa
 
 


Jahra!

Eddig ok, hová küldhetem a képeket? :oops:
lolababa
 
 


Yvette!

Szabadosné Éva: hát hihetetlen, de általános 5.-től kezdve osztálytársam volt, utánna pedig egy munkahelyen dolgoztunk, amíg el nem ment szülni, és igen Ő kutasi. És neki is kislánya van: Petra.
Ami az orvost illeti, Ő az egyik körzeti orvos, a másik kb 80 éves (ez komoly) és nem ismer más gyógyszert, mint a szemicilin, az én öcsém 4 évesen felnőtt adagot szedett, mert már annyira hozzászokott a szervezete, hogy nem használt másképp.

Jahra!
Annyira jó Neked, hogy már így rendben van minden.
Ha minden igaz ma már megérkezik az ágynemű és a baldachin amit rendeltem. Remélem olyan szép lesz, mint a fényképen.

Berni!
Akármi lesz, én hétfőn megyek kismamatornára. Karácsonyig már úgysem tudok olyan sokra elmenni, utánna meg Kutasról már nem szívesen járok be vonattal, nagy pocakkal, meg ki tudja milyen útviszonyok lesznek.
Ha te is ott leszel hétfőn, akkor ugye beszélgetünk egy kicsit személyesen is. Nagyon kíváncsi vagyok már rád (is).

Driennke

Kép
driennke
 
 


Driennke!

Milyen pici a világ!
Ha találkoznál Évivel, mondd meg neki, hogy nagyon sok puszit küldök, és jöjjön ide írni! ;-)
Mindent együtt csináltunk végig a szülés előtti naptól. Úgy volt, hogy ő szül reggel, én meg utána (mindketten ki voltunk írva a műtétre), de Lola éjjel úgy döntött, hogy hamarabb jön... :-)
Így megcserélődtünk. De együtt kezdtünk épülgetni, meg ismerkedni a babáinkkal.
Azóta is váltunk levelet, de sajnos csak ritkán, mert nálam az iwiw meg a skype néha elég szarul megy... :-P

Bocs, most ennyire futotta, mert lányom reklamál ezerrel... ma valami van a levegőben, mert egész nap iszonyú nyűgös... :-O

Puszi:Yvette
lolababa
 
 


Sziasztok...
Bocsi,h ennyire eltűntem ill. nem írtam (mert folyamatosan olvastalak benneteket),de kicsit "rámszakadt az ég" és most kezdenek rendeződni a dolgok! Nagyon örülök,h mindenkivel minden rendben!
Kár,h nem jutottam el tornára,nagyon szerettem volna menni,csak kicsit nehéz rávenni magam,h egy már összeszokott csapatba megjelenjek! De tényleg nagyon jó lenne kismamákkal személyesen talizni és beszélgetni!
Nekem is hamarosan megjönnek azok a dolgok,amiket rendeltem...már alig várom!
:lol:
Egyébként nekem is van lasztim...nagy (fittball) és tényleg nagyon jó! Én már 3 éve azt használom tornázni is és a gép előtt is gyakran azon ülök! :wink:
Jahra! Ha nem vagyok indiszkrét...elárulnád,h a 30.heti uh.-on mennyi volt a gyerkőc becsült súlya?
Én mondjuk már kezdek megnyugodni, mert eddig csak a Varga mondta uh.-on hogy sovány egy kicsit (1480 g-ot írt) ...de a terhesgondozóban a doki (Dr. Undi) azt mondta,h abszolut nem és a védőnő is és más kismamák ill. már anyukák is mondták,h nekik ennyi sem volt ilyenki és mégis 3kg fölött volt, amikor született! Amúgy én is nagyon vékony voltam 48-49 kg Márciusban és most 63 nál tartok! :)
Jajj...bocsi,h hosszú lettem...
Jó babavárást mindenkinek! Gyöngyi

KépKép
prog-ana
 
 


Berni, ha nem tudod ki a körzetid, akkor amikor legközelebb mész terhesgondozásra kérd meg vmelyik védőnőt hogy nézze meg neked a listájukon és pikk-pakk ki fog derülni. És igen, apu is orvos. :P
Van még egy csomó másik elkészült üvegmatrica a Lackónak, főleg a húgom csinálja most őket, de csak ezeket tettem fel erre a rövid időre, majd az új lakásba felkerül az összes. :D

Gyöngyi, 3O heti adatok:
BPD: 7,8O cm
HC: 28,75 cm
AC: 25,91 cm
FL: 5,83 cm
Becsült súly: 158O gr

Úgyhogy no para, a Kíra pont jó súlyban van. A Lackó 32OO körül van most.....
:lol:

Csajok, a következő apás szülésfelkészítő a terhestornásoknak november 19.-én fél 5-kor lesz, ahol a gyógytornász Gabi megmutatja hogy tud nektek vajúdás/szülés alatt apa a leghatékonyabban segíteni. Masszázstechnikákat mutat meg pozíciókat. Most azoknak lesz, akik december, januárban szülnek. Januárban lesz a következő a később szülőknek.

A hétfői kismamatornán "forgatás" lesz egy készülő oktató dvd-hez a Rákász dokinak. Berni ez az amiről hétfőn beszélt a Gabi. Csak azért szólok hogy számítsatok rá. Aki nagyon nem akar az nem lesz rajta.

Gyöngyi, olyannyira nem összeszokott csapatról van szó, hogy minden egyes alkalommal minimum 1 új kismamánk van! Úgyhogy emiatt aztán nehogy ne gyere! Szuperjó a társaság, hasznos is, tök jól tellik az idő, ma (is) pl végig röhögtük az egészet :lol:

És miután többen is érdekeltek vagytok képkicsinyítés támakörben, ezért leírom lépésről-lépésre hogy is megy ez, hogy később meg tudjátok csinálni. De most még küldjétek az eszterszeremy@yahoo.com-ra és küldöm is vissza a kicsinyített képeket :-)

Kép
jahra
 
 


Elnézést kérek előre is, de sose használtam magyar nyelvű alkalmazást és most se az van a gépemen, így nem tudom mik a magyar nyelvű feliratok...

1. Nyisd ki a képet amit kicsinyíteni szeretnél és a jobb egér gombbal a legördülő sávban válaszd ki azt, hogy kinyitás más programmal.

2. Válaszd ki a Microsoft Photo Editor-t. (ha eleve az a fő képnézegetőd, akkor már eleve így nyilt ki).

3. A felső sorban válaszd ki negyedik sort (image) és ott válaszd ki a kép átméretezését (második az oszlopban).

4. Most megjelent egy kisebb ablak, ahol meg tudod változtatni a méretet. A jobb alsó sarokban a PIXEL legyen beállítva mint méret egység.

5. Ha eddig megvagy, akkor változtasd meg a szélességet a bal felső sarokban 6OO-ra, így a hosszúság automatikusan hozzáigazodik. Ha kész, akkor így mentsd el mentés más néven módszerrel. Ugyanis a legnagyobb képméret ami feltölthető az max 6OOx6OO pixel-es.

Sajnos ennél értelmesebben nem tudom leírni, úgyhogy ha nem megy, nyugodtan küldjétek el a képeket a címemre és megcsinálom. :lol:

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!
De jól felélénkült a topic.
Gyöngyi, én is most megyek először hétfőn tornára. Remélem jó lesz. Gyere Te is, és akkor nem leszek egyedül új kismama.

Jahra!
Köszi a segítséget, majd én is megpróbálom és akkor küldök képet a babacuccokról, meg esetleg pocakfotót.

Yvette!
Az üzenetet átadom, ha találkozok Vele, bár nem tudom, hogy az mikor lesz.

Tegnap megjött az ágynemű. Hát annyira, de annyira édes, hogy az csuda, a fejvédő is fodros szivecskés, meg állatos. Jaj már alig várom, hogy meglegyen a kiságy és megcsinálhassam.
Alig várom, hogy januártól otthon legyek, mert akkor nekiállatok a faliszőnyeg megcsinálásnak meg a ruhák kimosásának. :)

Berni!
Ti hogy álltok a cuccokkal? Minden megvan már?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok!

Szia Jahra! Köszi a leírást!!! Megnéztem, sajnos MPE-m nincsen, de töltöttem le a netről progit... hogy ez eddig nem jutott eszembe?!
Na most ugrik a majom a vízbe.

Próbálok két kpet feltölteni, az egyik a legelső, ami készült Lauáról, a másikat pedig a héten csináltam ;-)

Puszi:Yvette Kép Kép
lolababa
 
 


:lol: SIKERÜLT!!! :lol:

PUSZI
lolababa
 
 


Gyönyörű baba, Lola.

Már alig várom, hogy az én kis Barbimat is fényképezhessem.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok! Hála az égnek hogy sikerült feltenni a képet! Annyira bosszús voltam hogy nem vagyok képes normálisan leírni a használati útmutatót. :evil:

Gyönyörű ez a lány! :lol:

Ha még egyben vagyok akkor hétfőn találkozunk :-)

Kép
jahra
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: