Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Szeretnek beszelgetni kaposvari kismamakkal!Irjatok en valaszolni fogok!
 


Szia Dexter!

Évi vagyok van egy 2 éves kislányom Flóra. Remélem olvasod és beszélgethetünk?
Merre laktok? Hány gyerkőcöd van?

Szép napot!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok
Hallotatok már a pelenka futárszolgálatról?
Ez egy ingyenes szolgáltatás ahol házhoz szállítják a pelusokat csak I. osztályú pelusokkal foglalkoznak alacsony árakkal dolgoznak és rövid határidővel szállítanak (mini 32,- midi 34,- maxi 36,- juni 37,-)
Ha valakit érdekel bővebb infót kaphat az imremo@tvn.hu címen
 
 

 
 

Sziasztok!

Van egy kismamának felesleges anyateje Szennán. Érdekel valakit?

Zsuzsi (06/20/422-70-35)
 
 


Sziasztok!

Kaposvári kismamáktól, várandósoktól érdeklődöm, hogy melyik szülész-nőgyógyászt és szülésznőt ajánlanák meleg szívvel és milyen "árban" vannak.

Köszi!
 


Szia "nichterné"!
Ha még nem késtem el a válasszal:
Doki:
Én a Bencze doktorhoz járok már évek óta, nála szültem, és teljesen meg vagyok vele elégedve! Korrekt, megbízható doki. Nincs szabott tarifája, nekem azt mondta, mikor megkérdeztem, hogy mibe kerül nekem a szülés (nála), azt mondta, mivel a betege vagyok (magánrendelőjébe járok) semmibe. Ennek ellenére 30e forintot adtam neki, de tényleg hálából. Az én szülésem nem volt egyszerű eset, szépen eltúlórázott rajtunk.
Szülésznő:
Én személyesen ismerem a Tomsics Mónit, benne teljes mértékben megbíztam és nekem nagyon szimpi. De ő éppen abban az időben nem tudott szülést vállalni, ezért egy barátnőjét ajánlotta: Horváth Marikát. Vele is elégedett voltam, neki 15e ft-ot adtunk. Bármelyikük telefonszámát szívesen megadom, de csak pü-ben.
Remélem tudtam segíteni!
Judit
 
 


Szia Judit79!

Köszönöm a választ. Nem késtél el. Még csak tervezzük a porontyot, de jobb előre "tervezni" és egy kicsit tájékozódni, mert nem voltunk még ilyen helyzetben.
Az eddigi nőgyógyászommal sincs semmi baj, csak nem érzem jól vele magam, feszült vagyok és váltani szeretnék.

Mégegyszer köszönöm a választ. Ha gondolod és van kedved levelezhetünk. Imádom a babás sztorikat

Puszi:
Nichterné
 


Hali!

Miért kell szülésznő? A kórház biztosít egyet, ha szülésre kerül sor, mindenki ezt mondja! Remélem nem szívom meg, de én nem fogadtam és 2 hónap múlva szülök...

-=(Csarniné)=-
 
 


Yvett!

Van valami igazad! De akkor tulajdonképpen minek orvos, azt is biztosít a kórház!! :wink:
Ugyanazért fogadunk orvost amiért szülésznőt, mert be vagyunk sz..va. :lol: (Legalábbis szerintem!) Ezzel szerzünk magunknak némi megnyugvást!
Mikor én szültem, több szülés volt egyszerre, és ha mindannyian az egy (éppen ügyeletes) szülésznőre hagyatkozunk, akkor akárhogy is akar, nem tud mindhármónknak eleget segíteni. Amíg az orvos (akár fogadott akár az ügyeletes) néha-néha benéz, kitoláskor segít, majd összestoppol, addig a szülésznő a vajúdás alatt végig veled van, ami szerintem nagy segítség!
Nekem volt fogadott szülésznőm és orvosom is. Ha a második babámnál csak egyiket választhatnék a szülésznőt választanám. (Annak ellenére, hogy az orvosommal is meg voltam elégedve és a férjem is bent volt a vajúdás alatt.)
A férjem akármennyira is akart, nem tudott úgy segíteni, ahogy a szülésznő tudott. (Lehet, hogy ő már több szülést látott? :wink: )
Fájások alatt masszírozta a derekamat, vizes ruhával hűsített stb, stb.) Amíg a kórházba voltam, szinte minden nap bejött hozzám, segített a szoptatásnál.
Yvett! A helyedben én még átgondolnám. Talán nem késő!
Emellett azt is le kell írni, hogy minden szülésznő, akivel én találkoztam a kórházi tartózkodásom alatt nagyon kedves, figyelmes volt. (Azzal is akinek nem volt "saját" szülésznője.)
Ha a kórházzal kapcs. valamiben tudok segíteni akkor kérdezz nyugodtan!
Addig is jó egészséget, majd örömteli babázást neked! :D
Judit
 
 


Köszi a választ, valamint a jókívánságokat! Átgondolom amit írtál!
:)

-=(Csarniné)=-
 
 


Sziasztok!
Én most várom első gyermekemet. tudtok vmi igazán jó orvost ajánlani? mert akit kérdeztem azok nem nagyon mertek ajánlani egyet sem.Előre is köszi.
 
 


Szia Renyke!

Csak véletlenül tévedtem ide és láttam, hogy mit kérdeztél. Csak azért jelentkeztem be, hogy írjak neked, mivel tudom, hogy tettentően fontos, hogy jó orovosod legyen. De a legfontosabb az, hogy te megbízz benne.
Én Dr. Gyócsi Andrásnál (az ifjabbik Gyócsi doktor) szültem 4 hónapja. Bátran merem ajánlani. Nagyon figyelmes, kedves és lelkiismeretes.

Minden jót neked és boldog 9 hónapot!
 


Sziasztok! Felfigyeltem a beszélgetésetek témájára. Én négy hónapja szültem a Szemerei doktor úrnál. Ő is teljesen megbízható, kedves. Szülésznőt is fogadtam, a fent már említett Tomsics Mónit. Bátran mondhatom nagyon jó döntés volt. Sokan azt állították, felesleges a szülésznő. Én rengeteget köszönhetek neki. A terhesség alatt már odafigyelt rám, tanácsokkal látott el, a szüléskor nagy biztonságérzetet adott, és utána minden nap megnézett a kórházban, ő tanított meg fejni. Hozzáteszem aki nem fogadta meg, annak is segített. Csak dicsérni és ajánlani tudom mindenkinek. Sziasztok!
 


Sziasztok,
en ket eve szultem, nem volt fogadott szulesznom, semmig gond nem volt. Kedves es figyelmes volt a muszakos szuleszno is.
A kovetkezonel sem fogadnek.
Szemereinel szultem, elegedett voltam, az elso pillanattol szimpi volt. Talalomra valasztottam, a tobbivel is talalkoztam terhesgondozason.
Nem erdekelt mit mondtak az en dokimrol.
Jo szulest.
Rahel
 
 


sziasztok!
én ugyan nem kaposvári vagyok, de mindkét gyermekemet ott szültem.a lányom 15 évvel ezelőtt. a fiam 15 hónapos. dr. Varga Tamás volt a dokim.nagyon tuti és elégedett voltam vele.végig hozzá jártam és korrekt volt.szülésznőm nem volt, mert csaszis voltam, előre várható volt és hiába próbálkoztunk normál szüléssel nem ment. Móni nagyon aranyos és kedves valóban.amíg lent voltam a szülőszobán (többször előfordult 1 hét alatt) mindenki normális volt velem.
az a lényeg, hogy megbizz a dokidban!
Üdv!
Hajni
 
 


sziasztok.
köszönöm mindenkinek hogy válaszolt. most vagyok azon a ponton, hogy orvost váltsak. akinél eddig vagyok, vele sincs semmi baj, csak messze van. ugyhogy muszály egy közelebbit keresnem.
 
 


kriszta80:nagyon szépen köszönöm, hogy írtál, sokat segítettél. és a te dokid hol rendel???
üdv
Reni
 
 


Sziasztok!
29 hetes kismama vagyok, ő lesz a második babánk.
Valakinek van valami infója a szabad szülésznő-orvos választásról???
Köszi
Miniemberke


kriszta80 írta:Szia Renyke!

Csak véletlenül tévedtem ide és láttam, hogy mit kérdeztél. Csak azért jelentkeztem be, hogy írjak neked, mivel tudom, hogy tettentően fontos, hogy jó orovosod legyen. De a legfontosabb az, hogy te megbízz benne.
Én Dr. Gyócsi Andrásnál (az ifjabbik Gyócsi doktor) szültem 4 hónapja. Bátran merem ajánlani. Nagyon figyelmes, kedves és lelkiismeretes.

Minden jót neked és boldog 9 hónapot!


Sziasztok!

Az előzőekben szólóhoz csatlakoznék, nekem is Dr. Gyócsi András az orvosom, és még nagyon az elején vagyok, (8. héten) akkor találkoztam vele először mikor megállapította a terhességet. Az ultrahangon mindent elmagyarázott, megmutatta ahogy dobog a kis szíve... Nekem ez az első babám és nagyon odáig voltam a gyönyörűségtől amikor megláttam a monitororn a dobogó kis szívet... csak morzsolgattam a könnyeimet a szemem sarkából a doki meg kedvesen mosolygott... Tényleg nagyon segítőkész volt a vizsgálat alatt is, nem okozott fájdalmat, (mert volt már olyanhoz is szerencsém...) és végig kedves volt. Bárkinek csak ajánlani tudom! :)
Van még itt valaki aki jövöre van kiírva? Az én Babszem Pannám (így neveztük el családilag amíg nem tudjuk a nemét) február 23.-ára várható.
Szívesen beszélgetnék bárkivel, hogy a tapasztalatokat megoszthassuk a témában. :)
 
 


Sziasztok!

Véletlenül tévedtem erre az oldalra és látom, hogy elég ritkán írtok ide. Én is orvos ügyben szeretnék tanácsot kérni. 15.hetes vagyok, Kaposváron szeretnék szülni. Még eddig nem mertem orvost választani, mert veszélyeztetett terhes vagyok, féltem a vetéléstől. Lassan azonban ideje lenne, ismerek pár orvost, de érdekelne a véleményetek!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Csajok!
Nem tudom majd milyen sűrűn lesz időm netezni, majd igyekszem.
Én tegnap voltam UH-on, 5 hetes a kis manócska.
Fantasztikus érzés volt, de már most ott ézrem a torkomban a gombócot az aggodalom miatt. Mi egy éve leszünk házasok, és nagyon örülünk a babának.

Sharon!
Én amiota csak szükségessé vált én a dr. Bencze Zoltánhoz (későbbiekben: Bencze) járok. Szerintem nagyon aranyos és figyelmes! Van magán rendelője Kaposváron a Penny utcájában. Ott kedden és csütörtök délután rendel!
Írjatok ám!
 


Sziasztok!

Ma találtam rá az oldalra. Én a 29. hétben vagyok.
Hallottam, hogy tavaly volt bababörze GÉPÉSZ-ben, de idén nem találtam erről semmit a net-en. Tud, róla valaki valamit?
 


Szia Kati!Én nem hallottam róla semmit!Akkor neked már szépen kerek pocid van! Gartulálok!Mikorra vagy kiírva? Én még nagyon az elején vagyok!Ma kezdjük a 7. hetet! UH-on már voltam egy hete, legközelebb majd a 12. héten megyek! A kolléganőm október közepére van kiírva, ő bár nem is dolgozik! Remélem jól vagy? Már nincs sok hátra és a kezedben tarthatod a csöppséged. Szép napot, és jó hétvégét!
 


Sziasztok, én a 28. héten vagyok, kiss katival egy "súlycsoportban". :D A bababörzét én is nagyon várom, bár a nagyberuházásokat már megtettük, de a sok apróság még hiányzik. Gyanítom hogy legkönnyebben a terhesgondozóban jutunk majd hozzá az infóhoz a bababörze időponttal kapcsolatban. Gondolkodtatok köldökzsinórvér levételen? Nálunk most éppen ez az aktuális eldöntenivaló. A másik ami érdekelne, a terhestorna és/vagy jóga. Mit tudtok róla? Éppen Mozart babazenet hallgatok amúgy, mert a kisfiam 2 napja helyből távolugrást gyakorol a hasamban, akarmit csinálok. Tegnap ugy ereztem semmit nem aludt, meg napkozben sem. Barmennyire is nem vagyok egy nagy klasszikus zene rajongo, meg kell mondjam tenyleg hatasos. Teljesen lenyugodott :wink: Vigyazzatok magatokra es varom a valaszokat, sziasztok!
 
 


Csinaltam a babafalva.hu-n egy vonalzot, remelem megjelenik. Ez most csak egy proba...

Kép
 
 


Sziasztok!
Hú de jó, hogy írtatok! Szia Jahra, örülök, hogy valaki van a közelemben. Hétvégén volt Szennán bababörze, de végül nem jutottam el oda. Ma volt a 30 hetes uh, és nálunk még csak most derült ki, hogy kislány lesz. Nevünk még nincs, de ma fellelkesedve vettem egy pár bébiruhát, bár eléggé bénának érzem magam, mert első baba és még igazán nincs gyakorlatom.

Kismamatorna, Jóga! Szuper lenne, még dolgozom 2-3 hete, de mindenképp szeretném kipróbálni őket, a terhesgondozóban ki is van írva, menjünk el, ha van kedvetek. /Gondoltam én is klasszikus zenére, de az nemhogy megnyugtatna, ideges leszek tőle, úgyhogy maradt a jó kis pörgős bulizene - otthon, mosogatás mellett - vagy helyett..... .:-)

Na most abbahagyom, mert megjött a párom és vacsiidő van.
Sziasztok, írjatok, ha kedvetek, időtök!
 


Szia!

Olvastam az iwiw-en a szennai bababörzét, nem is értem, miért nem mentem ki körülnézni.
Hogy vagy? Hogy viseled a hidegfrontot?
Közben voltam dokinál, minden rendben van, kaptam igazolást, hogy járhatok tornázni. Beszéltünk a köldökzsinórvér levételről, minden infot egybevéve úgy döntöttünk nem csináljuk meg.
A terhesgondozóban kiderült, hogy a védőnénim is kisbabát vár, ráadásul veszélyeztetett, úgyhogy nem már nem is dolgozik. Kár, pedig nagyon aranyos volt, ráadásul ő már a második volt. Remélem a harmadikkal is szerencsém lesz. :-))
Kati, hol tartotok a beszerzésekben? Lassan össze kell állítanom a listát, hogy még mi hiányzik. Ruhákat még csak módjával vettem, sokat fogunk kapni, de volt egy-két olyan darab, aminek nem tudtam ellenállni. Az Irányi D. utcában van egy angol turi a közepe felé, az emeleten baba/gyerekruhákkal, 2-3 rugit vettem ott, de azok még nem voltak gyereken az tuti. 49o/69o az átlagáruk, de főleg kislánybabaruhákból óriási a választék. Ott vettem egy 62-es kordnadrágot, sötétkék, oldalzsebes. :-))) Nem tul praktikus egy pici babának, de néhány menő kiscsávós fotót majd megér. Igazi csajozós gatya :-)))))))
Hogy álltok a névválasztással? Mik tettszenek?
Tegnap cirkuszban voltunk az unokaöcsivel, eszméletlen látványos volt a Cseri Parkban. Csak a Lackónak nem tettszett, mert hangos ez már neki, éreztem hogy nem érzi jól magát, úgyhogy mostantól moziba sem megyünk, az is üvölt. Holnap viszont lagziba megyünk, remélem azt majd jobban bírja. Majd megtáncoltatjuk apával :-)
Nem csinálsz vonalzót a babádnak? Olyan aranyosak vannak a babafalva.hu-n. Jó hétvégét! jahra anyu

Kép
 
 


Szia Jahra!

Köszi a tippet, majd én is benézek a turiba. Egyébként beszerzésekből sehogyse állunk, tiszta ciki, de majd hétvégen nekiülök, aztán írok listát, meg megkérdezek egypár "kisbabás" barátnőt.
Mi jól vagyunk, csak tegnap este nagy zabi volt vacsira és most böjtölök. Egyébként kellene tárgyalnod gyerkőccel, mert most hétvégén minden filmre a Plazaban 350,-Ft a belépőjegy, lehet, hogy mi is benézünk.
Jaj, még el nem felejtem: állásinterjúra jelentkezett egy gyesen lévő anyuka és mondta, hogy idén október 14-én lesz bababörze a Gépészben. Azt mondja nagyon jó, érdemes megvárni.
A babavonalzót már néztem, de nem vagyok egy számítógépes zseni, de azért megpróbálom.
Még nevünk sincs, (vagyis egypár van: Luca, Orsi, Mirtill - de még egyiket sem érezzük az igazinak).
Két hetet még tuti dolgozni fogok, de utána szeretnék tornára járni, ismerkedni, tapasztalatokat szerezni. Tényleg, te dolgozol még?
Na, elbúcsúzok mára, jó bulizást holnapra!
 


Szia Kati! Mindenkeppen baratno fronton tajekozodj szerintem is, mert en is letoltottem pl a teli babakelengye listat, aztan rajottem, hogy abban minden benne van, az is ami nem kell. Pl sokaig agyaltam a cumisuvegsterilizalon, merthogy milyen praktikus. Csak nagy esszel arrol feledkeztem el, hogy hiszen ha szoptatni fogok/tudok/akarok akkor minek??? Es meg egy csomo masik ilyen dolog is van a listan. Na mind1.
A mozi jol hangzik, meg is nezem mit jatszanak, vasarnapra jo program lenne.
A borze infot koszi, majd terjesztem, nagyon sokan varunk mar ra. A tavaszin is voltam, de akkor meg korai lett volna vasarolgatni.
Ha akarod nagyon szivesen csinalok Neked babavonalzot, csak szolj!
En is dolgozok meg, de nem veszes. Van egy kis uzletem, mostmar ugyan a hugom atvette az iranyitast, de azert meg bejarok en is, nem birok a fenekemen ulni.
Megyek en is, eppen Berenyi Miki szenved itt mogottem a tv-ben, annyira idegesit, ennem kell valamit :-)))))))) Szia :-)

Kép
 
 


Szia Kati! Mindenkeppen baratno fronton tajekozodj szerintem is, mert en is letoltottem pl a teli babakelengye listat, aztan rajottem, hogy abban minden benne van, az is ami nem kell. Pl sokaig agyaltam a cumisuvegsterilizalon, merthogy milyen praktikus. Csak nagy esszel arrol feledkeztem el, hogy hiszen ha szoptatni fogok/tudok/akarok akkor minek??? Es meg egy csomo masik ilyen dolog is van a listan. Na mind1.
A mozi jol hangzik, meg is nezem mit jatszanak, vasarnapra jo program lenne.
A borze infot koszi, majd terjesztem, nagyon sokan varunk mar ra. A tavaszin is voltam, de akkor meg korai lett volna vasarolgatni.
Ha akarod nagyon szivesen csinalok Neked babavonalzot, csak szolj!
En is dolgozok meg, de nem veszes. Van egy kis uzletem, mostmar ugyan a hugom atvette az iranyitast, de azert meg bejarok en is, nem birok a fenekemen ulni.
Megyek en is, eppen Berenyi Miki szenved itt mogottem a tv-ben, annyira idegesit, ennem kell valamit :-)))))))) Szia :-)

Kép
 
 


Sziasztok lányok!
Jó neketek hogy már azon dondolkoztok mit is kell beszerezni!
Mindenki azt mondja nagyon hamar elszáll ez a pár hónap.
Azt esetleg tudjátok, hogy tavasszal is lesz-e börze, mert én április közepére vagyok kiírva ( 7 hetesek múltunk :lol: ), tehát nekem akkor lesz majd aktuális!
Vigyázzatok magatokra!

Kép
 


Szia Mutyurka, igen van tavasszal is, marcius/aprilis tajan. En voltam, nagyon jo volt, csak akkor voltam ennyi idos kb mint most te es meg korai lett volna....de azert abbol nem lesz am semmi baj, ha valami kis aranyos dolgot mar most veszel, csak ugy magad miatt. En pl egy tunderi zold szinu pluss rugival tavoztam, ez volt a legelso darab, orok emlek es tudom, mennyire buszke es jo erzes volt, hogy na akkor en most a kisfiamnak vasaroltam! Nem mintha tudtam volna hogy fiu, de ugy ereztem.....
Sziasztok!

Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem, mindenki jól van. Végre vége a hétnek és itt a hétvége!!!!! (És talán esni sem fog...)
Ha valakit érdekel: Voltam, már csak kíváncsiságból is - a kórház utcájában egybe bababizományiban. Babakocsik, etetőszékek, hordozók vannak csak. Nem sok, de tényleg volt köztük jó és olcsók (mx 20.000Ft). Bár most az Irányi D. utcában akciós a babakocsi és az ugye új. A héten meg jól megijedtem, mert elkezdtem mérni a cukrom és 6.9 lett a legtöbb (nálunk sok cukros van a családban), persze mindjárt net-en körülnéztem és megrémültem. De megnyugtattak, hogy kaja után max 7 az még normális, úgyhogy most jó kedvem van :) .
Jahra, ha megpróbálnád azt a vonalzót nekem, megköszönném. Ehhez olyan béna vagyok! Kiírva 11.10-re vagyok és kislány lesz és valószínű, hogy Luca (bár ez még egyáltalán nem biztos).
Ja, és hogy milyen kezdő vagyok?! Vettem egy pár rucit. Tündi-bündi ujjatlan rugdalózót. Aztán otthon leesett, hogy hát téli babánk lesz, úgyhogy valószínű ott is marad a szekrényben jó darabig. Na, mindegy, majd a következőnél... :) .
Sziasztok! Mindenkinek jó hétvégét!
 


Kati,

itt a link: Kép

Ezt masold be a profilodnal az alairashoz es azt is jelold be alatta, hogy az alairasodat mindig minden uzenethez csatolja.

Ha masmilyen vonalzot szeretnel akkor nezd meg a www.babafalva.hu-n a varandos vonalzokat es valaszd ki melyik legyen es ird meg, akkor majd megvaltoztatom. Hasznald egeszseggel :-)
Miert kezdted el merni a cukrodat? A 25 hetes cukorvizsgalaton mi volt az eredmeny?
Ez a rugdalozos sztori aranyos volt. Nekem a tavaszi bababorzen jutott eloszor ez eszembe, mert nezegettem egy aranyos cuccot es az anyuka aki arulta kerdezte, hogy en mikorra vagyok kiirva, mert a hasam meg nem is latszik. Mondom novemberre. Azt mondja hogy akkor ne haragudjak de mi a fenet akarok csinalni ezzel a darabbal amit eppen keszulok megvenni? Akkor esett le, hogy telleg ;-))). 56-os holmikat nem is vettem, mert ugy tunik magas lesz a Lacko, ha meg majd nem, akkor Apa majd elmegy es vesz par pici darabot, arra a 2-3 hetre amig azok jok lesznek.....minden cuccunk 62-tol kezdodik, de tavaszias holmikat 68 alatt nem vettem. Aztan majd elvalik mennyire jol spekulaltam. Bar a ruhak 80%-at ajandekba meg kolcson kaptuk. A masik forumon kerdeztem az anyukakat, hogy ok hogy kulonboztettek meg a rucikat amiket kolcsonkaptak, honnan tudtak kinek mit kell visszaadni? Az egyikuk meselte, hogy o szines cernaval varrt bele egy-ket szalat, minden baratnonek, rokonnak kulon szine volt. Igy semmi nem keveredett el. Ugyhogy ennek fogok ma vagy holnap nekiallni. Hamarosan ugyis koltozunk, addigra mindent rendszerezni akarok, mert a pakolasban mar nem tudok reszt venni annyira mint szeretnem es jo lenne ha nem keveredne ossze majd semmi.
Na lepek takaritani, jo hetveget ebben a "gyonyoru" idoben. Sziasztok!

Kép
 
 


Huuu Kati nem lesz ez igy jo, meg is csinalta a vonalzot. Add meg legyszives az e-mail cimedet, akar priviben is es akkor elkuldom a linket a babafalvarol direktben oda, onnan be tudod masolni majd.

Kép
 
 


Sziasztok lányok!
Mi újság veletek?
Én 2 hét múlva megyek a 12. heti Uh-ra, nagyon várom.
Jövőhéten pedig vérvételre. Elsőre tényleg sokat vesznek le?

Tudtok abban segíteni, hogy pontsan mikor lesz a bababörze a gépészben? A kolléganőm 8. hónap végén van és elszeretne menni, én meg szerintem elkísérem majd.

Kitartás neketek! Nincs már sok hátra. Szurkolok nektek, nagyon. " hét és nekem is a bűvös 12 letelik, hál Istennek.

Vigyázzatok magatokra!

Kép
 


Nektek mikor mozdult meg a baba először?

Kép
 


Szia Mutyurka,

Oktober 13-an lesz a bababorze, 14-18 ora kozott a Gepeszben. Ja es van lehetoseg arulni is, 2 m2-es hely 2.7oo Ft. Es kibővítették a korosztályt is, mostmár 12 éves korig lehet majd ruhákat találni.

Ha jól emlkékszem akkor elsőre több kémcsőbe vesznek le vért, egyszerre több mindent is megnéznek. De a terhesgondozóban a laboros annyira profi, hogy észre se lehet venni, de ha egyáltalán nem akar az ember lánya sorban állni akkor a sávházban lévő laborban is leveszik, oda is lehet menni és oda a kismamákat soron kívül behívják. De ritkán van vérvétel. Vizeletet meg minden alkalommal kell vinni.

A babamozgás elsőre szerintem felismerhetetlen, főleg első babánál. De az első határozott bugyborékolást én a 16-17. héten éreztem. Tök fura volt. Azt hittem megy a hasam, de a wc-re mégsem kellett rohanni. :roll:

Kép
 
 


Sziasztok!
Remélem nem haragszotok, hogy én is betolakodok közétek.
Február 19-re vagyok kiírva és tegnapelőtt derült ki, hogy kislányunk lesz. Kutason élek, de Kaposváron dolgozom.
A gépészes bababörze engem is érdekel. Ha esetleg változna valami, akkor írtok? De majd még én is faggatom az öcsémet, mert ő meg oda jár suliba, hogy nézze meg nincs-e már kiplakátolva.
Én Dr. Gyócsi Andrásnál fogok szülni, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve.
Remélem mindenki jól van, és tényleg nem "zavarok".

Driennke

Kép
 


Szia, üdv a klubban :-). Sajna a topic elég lassú, szerintem mindenki inkább a saját "korosztáyába" tartozó topic-ocba írogat. A Várandósság topic alatti altopicokban van minden hónapnak sajátja, tuti van 2OO8. február is, de ha nem, akkor hozd Te létre :-).

A bababörzéről a legfrissebb infokat a terhesgondozóban kaphatod, ott szórólap is van.

Ha bármiben tudok esetleg segíteni csak szólj :-) Jó hétvégét!

Kép
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék én is a kaposvári "klubhoz".
Holnap leszek 20 hetes (feb.13-ra vagyok kiírva), és még nem tudom kinél fogok szülni. Németh Lajoshoz járok, nagyon rendes dokinak tartom, de nem vállal felkért szülést.
Driennke! Máshol is olvastam már az ifjabb Gyócsiról jót, valószínű a közeljövőben felkeresem a magánrendelésén.
Nekünk a 18 hetes uh-on nem látszott a babánk neme :( , a 30 hetesig meg nem akarok várni, elmegyek 4D-re nemsoká.
 
 


Szia Bernini, sajna nem túl pörgős a topic. Nem is tudtam, hogy a Németh nem vállal felkérést. Hova mész 4D-re?

Kép
 
 


Hello, hát igen, nem kell oldalakat visszaolvasni a legutóbbi belépés óta :)
Sefferhez megyek 4D-re (mármint a klinikára, nem konkrétan hozzá :-) a Németh is rendel pl itt) , még nem jelentkeztem be, de a recepciós szerint most nem olyan zsúfoltak, mert de. is van rendelés, eddig csak heti 4szer du. volt.
Te Kaposváron szülsz? És megkérdezhetem hogy kinél?
Tegnap csináltam vonalzót, remélem beilleszti...

Kép
 
 


Szia,

én a Vargánál szülök. Anno kb 5-6 éve direkt azért mentem eleve hozzá nőgyógyászatra, mert több eü-s rokon/barát is őt ajánlotta. Abszolút nem csalódtam, nagyon szívesen ajánlom, ha még dokit keresel. Aranyos a vonalzód :-) Bababörzére jössz októberben?

Kép
 
 


Őt nem ismerem, bár a többi dokit sem (csak 1-2-t uh-ról), én meg egyből a Némethnél kezdtem, amikor ideköltöztünk 2,5 éve.
Börzére lehet elnézek, bár hétvégeken gyakran nem itt vagyunk, majd meglátom, ha már közelebb lesz.
Jó neked, hogy már olyan közel vagy a szüléshez, és vásárolhatsz is (sőt, most már kell is lassan, hogy minden meglegyen, mire jön). Én meg már nagyon várom, hogy megtudjam, mi lesz, és akkor végre vehetek ruhákat, kiválasztom a babakocsi szinét, a szobája falszinét (most épitkezünk, és azt egyelőre fehérre kértem :-))
Én még most kezdem gyanítani, hogy a mozgását érzem. 1 hete éreztem először a furcsa bugyborékolást, aztán semmi, és most tegnap meg ma megint előjött. Izgi.

Kép
 
 


Sziasztok!
Jahra köszi az infókat. Sajna lehet nem tok kimenni börzére, mert pont azon a hétvégén én leszek a hétvégés a Doriban. Ha tudom, valamelyek lányt mekérem jöjjön be 1 órára helyettem. :cry:

Megvolt a vérvétel, és.. nem lettem rosszul, büszke voltam magamra :D ( a kórháznál voltam a központinál) most meg vlalami fránya kiütés van a hasamon, meg a cicimen. A doki azt mondta bőrirrítáció, és olyan krémet kaptam amit kismama csak pár napig kenhet :?

Ti szedtetek külön kalcium tablettát? Én a Gravidát szedem, de nem szeretném ha a fogaimmal gáz lenne. Meg kicsit hullik a hajam is, az mitől lehet?

További kellemes várandóságot! Amint tudok jelentkezek

Kép
 


Én elájultam az első vérvételen :oops: Csak arra ébredtem, hogy a földön fekszek, ketten a lábam fogják, ketten meg legyeznek, és senkiről nem tudom, kicsoda :-) De másodszor, amikor csak két kémcsővel vettek, nem volt gond.
Én csak gravidát szedek, meg most c vitamint, hogy elkerüljem a megfázást. (ami nem sikerült, kicsit náthás lettem) De a vérképem először jó lett, hétfőn megyek megint.

Kép
 
 


Sziasztok :-)

Bernini, szerintem az a legeslegbiztosabb, ha mindenből unisex-et választasz. Nekem a 16. a 18. és a 2O. héten is kisfiút néztek, még a fütyi is meg van örökítve, ráadásul alulról! Úgyhogy tévedés minimális. Erre két hete meglátogattam a keresztapámat (ő is szülész-nőgyógyász, csak másik városban) és ha már ott voltam és pont ügyelt, megnézett UH-n, majd vigyorogva közölte, hogy fix, hogy kislány. Kérdezem a férjem, most mi lesz? Azt mondja, ugyan mi lenne, akkor Sára lesz. Részéről ennyivel el is volt intézve. :lol: Szerencsére sok az unisex holmink, de pl a babakocsi az sötétkék, mert az volt akciós. A rengeteg traktoros/dinós/kisautós rugi meg majd elfogy, amúgy sem vettem volna habos lányos holmikat :roll: Egyszóval, majd az a bizti ha kint lesz :wink: A kisszoba fala pasztelzöld, úgyhogy az maradhat szerencsére, ha mégis a keresztapámnak van igaza. :P
Ezek az első mozgások tényleg izgalmasak, főleg amikor konkréttá válnak. Én néha pl megijedek, olyan hirtelen kezd el pörögni. Néha az éjszaka kellős közepén.... :twisted:

Mutyurka, én is Gravidát szedek, mellette a második trimeszterben Calcimusc-ot és Tovita-t is, ez utóbbi nem gyógyszer, hanem természetes anyag. Csontképző és erősítő. Nem akartam túlzásba vinni, úgyhogy csak a középső 3 hónapban szedtem. Most a Gravida mellett Maltofer Folt-t szedek pár hete, mert vashiányom van, de az mindenkinek van/lesz. Ártani nem használ :D Jól jön majd a sok vérveszteségnél szüléskor.

Voltatok már fogorvosnál? Mindenképpen menjetek el, kiskönyvvel együtt. Úgynevezett állapotfelmérést csinál a terhesség elején és ha menet közben gond témadna a fogaiddal, akkor az alapállapothoz viszonyít és ingyen csinálja meg a terhesség miatt/alatt elromlott fogakat. Én ezt nem tudtam, míg valakitől nem hallottam róla, hátha nektek se mondták még.

Mentek kismamatornára? Én most kezdtem, de sajnálom, hogy nem előbb. Nagyon jó a társaság, szuper a gyógytornász, tök jó kis program
:wink:

Most lépek, később még jövök :-)

Kép
 
 


Sziasztok!
Szeretnék ismerkedni, beszélgetni kismamákkal...sokat unatkozom és jó lenne,ha valaki értené miről beszélek és milyen érzés...ebben az állapotban! :) Dec.29.-re vagyunk kiírva és nem tudom mennyire megbízható a 20. heti uh.,de akkor azt mondta a doki,h kislány! Sajnos én sem úsztam meg (még vitaminokkal sem) ezt a fránya megfázást :cry: ,de gyógyszert nem akarok szedni,úgyhogy kúrálom magam mézzel és fincsi vörösteával! Most kezdtem volna a kismamatornát,de nem merek így betegen menni! Bababörzére én is megyek... Nem tudja valaki,h mennyiért csinálnak 4Ds uh.-ot a Seffer klinikán? Köszi a választ és jó egészséget ebben a beteges időszakban...(is) :wink:

KépKép
 


Szia prog-ana, üdv itt nálunk. Ha már jobban leszel, akkor mindenképpen gyere terhestornára, ott aztán nincs unatkozás, mindenkinek hasonlóak a problémái. Csak arra figyelj, hogy orvosi igazolás kell hozzá, a dokidnak bele kell írnia a kismamakönyv hátuljába hogy nincs akadálya a tornának. Bár nekem nem nézték meg, hogy megvan-e, de elvileg ez a szabály. Sajna nem tudom a Seffer árfolyamot, a honlapjukon nincs rajta? Én senkit nem ismerek aki oda ment volna, mindenki inkább megy Pécsre, Pestre 4D-re.

Unatkozás ellen ajánlom még a kismamaklubbot, az Irányi D. u.-i rendelőben csinálják a védőnők, 4 foglalkozás, hetente 1X, szerdán van 1-1,5 órában. Csupa kismama jár oda szintén, én elég hasznosnak tartottam, főleg a szoptatásról szóló előadást.

Legyen szép a hétvégétek! :P

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: