Új privát üzeneted érkezett!

Szia Driennke!
Nagybajomban élek, igaz mégcsak 6 éve. Már a terhességem eleje óta nem dolgozom, veszélyeztetett vagyok. 21-22 hetes vagyok. Az első babánk lesz, már nagyon várjuk.
 


Volt valaki a kaopsvári kórházban 4 d-s uh-on? Milyen a minősége? Erősen gondolkodom rajta, hogy el kellene menni. De nem tudom nem lenne-e jobb Pécsre vagy Nagykanizsára.
 


Gica!
Akkor szomszédok vagyunk :lol: , félig meddig, ma is megyek arra, mert megyünk Kutasra.
Egyáltalán nem voltam 4d-s uh-on, mert nem volt rá pénzem. Úgyhogy nem tudok tanácsot adni.
Sajnálom, hogy veszélyeztett vagy, de kitartás.
Niki nekem is az első babám.
Egyébként amíg ide nem költöztünk Bajomba hordtam a Nikit az Izer Ildikóhoz.
Tudjátok már, hogy kisfiú vagy kislány? Nekünk már a 18 hetes uh-on egyértelműen megmutatta magát.

Driennke
 

 
 

Nem, még nem tudjuk, hogy fiú vagy lány, mert a 18. hetin nem mutatta magát, nemes egyszerűséggel hátat fordított és meg sem mozdult. Most voltam hétfőn kontrollon, de ott meg úgy ledöbbentem attól, hogy nem ment följebb a lepény, ha nem lejjebb van és fedi a méhszájat, hogy nem jutott eszembe megkérdezni. :(
Tul.képpen a 4 d-sre nekem sem nagyon van pénzem, de megőrülök a 30. hétig, hogy változott-e valami lepényügyileg. Úgy gondoltam, hogy májusban nem utazunk haza a szüleimhez (Veszprémbe), hanem annak az árából elmegyünk 4 d-re.
 


Ez mondjuk más dolog, nagyon sajnálom. Nem jársz külön dokihoz? Mert az én dokim, az minden alkalommal csinált uh-t is, nemcsak a kötelezők voltak. Szerintem ha ilyen problémád van, kérhetsz beutaló uh-ra, de kérdezd meg a védőnőt.

Driennke
 


Hali!

Én úgy tudom,hogy jó a kórházban a 4D-s UH,mi a kisebbik fiamról a Seffer klinikán csináltatunk,de az nem lett jó,ők nem értenek hozzá.Én a Dr.Bencze Zoltánhoz járok ő nagyon jól ultrahangoz.

Móni

Móni,Brigi,Bence,Dávid,Anna
 
 


Köszönöm szépen! Akkor kipróbáljuk!
 


Gica!
Én tavaly októberben szültem, és még júniusban voltunk a Seffer klinikán 4 D-n. Nagyon meg voltunk vele elégedve. A Seffer főorvos csinálta, nagyon profi volt, és mindent elmagyarázott. 15 ezer ft-ba került. A sógornőm májusban szült, ők februárban voltak a kórházi 4D-n, hát valami botrány az egész! Mintha szimpla 2D-s vizsgálatot rögzítettek volna, ez került nekik 10 ezerbe.
Ha gondolod küldök privibe linket, ahol meg tudod nézni a mi felvételünket.
 


Bobóbaba!

Nagyon megköszönném a felvételeket, meg azt is, hogy felhívtad erre a figyelmem.
 


Sziasztok!

Szeretnék minden illetékest értesíteni, hogy minden hétfőn-szerdán 17 órakor TERHESTORNA foglalkozást tartok a kaposvári XL-Fittleszben!
Ezt a tornát a 12. héttől lehet elkezdeni, Belényi Bea által kidolgozott rendszer, Kaposváron egyedül az XL-Fittleszben!!
Ha kérdésed van, nyugodtan tedd fel, válaszolok mindenre! Itt is és privátban is! (szabolia@citromail.hu)
Bővebb infó: www.xl-fittlesz.hu /szolgáltatások/aerobic/típusai alatt vagy itt: http://www.kaposvarikismama.hu/
 


Sziasztok!

Láttam, hogy van kaposvári topik, ha nem bánjátok, szívesen csatlakoznék. Én is kaposvári vagyok. Alexa kislányom 13 hónapos.

Kép

Kép
 


Driennke: Nekem a párom kutasi eredetileg, de már kb. 10 éve Kaposváron él. Sokat járunk Kutasra. :wink:

Kép

Kép
 


Gica!
Ment a privi.
 


Köszönöm, megkaptam. Nagyon jó volt nézni. Hát még az milyen jó lesz, amikor a sajátomat nézem :D
 


Hali!

3.-tól nagyon jó programok lesznek a Fő utcán,és a Múzeum udvarban.
3.-án 16:30-tól a Tőzoltók tartanak bemutatót a Kapos Hotel elött.

Móni,Brigi,Bence,Dávid,Anna
 
 


Már én is régebben voltam itt, akkor is csak páran írtunk, de most nagyon örülök, hogy többen lettünk.
Én emlékszem rád, Driennke, és iwiw-en is láttam Niki képeit. Nagyon helyes, és milyen is fürtös haja van!
Hozzászoktál már a városhoz? Beilleszkedtetek?

Gica! sajnálom, hogy nem megy minden simán, hogy pihenned kell, de hamar elszalad ám az idő! Főleg, hogy most már jobb idő is van! feküdnöd kell, vagy sétálhatsz?
Én Veszprémben voltam 4D, mindkét terhességemkor. Dr. Csongrády Attilánál. Én nagyon meg voltam vele elégedve, 3/4 ill. egy órát "moziztunk".
Kaposvári 4d-ről nem tudok nyilatkozni.

nekem 2 fiam van: Máté 4 éves, lesz júniusban, Samu pedig egy éves máj, 20-án.
Mi egyiknél sem kérdeztük meg, hogy fiú-e vagy kislány. De ha lesz 3. baba, akkor tuti megkérdezem!
Máté császárral született, Samu simán, de vákuummal.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Memó! Milyen helyesek a te gyerkőceid is!

Boldog anyák napját mindenkinek!
Máté ezt a verset mondta az oviban:

Tordon Ákos: Anyák napi mondóka

Anyukám, anyukám, találd ki,
Hogy az én nagy kincsem ugyan ki?
Ki más is lehetne, ha nem te.
Ültess hát, gyorsan az öledbe.

Kép Kép Kép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Hát, úgy látom, nem nagyon pörög a topik :D , azért néha benézek majd.

Moncsi: Nagyon szépek a gyerkőceid!

Mi Pécsen a Medisonban voltunk 4d-n és Pesten, az Istenhegyi klinikán dr. Hajdu Krisztinánál, ő egy nagyon elismert genetikus. Mindegyik uh nagyon jó volt. Én a kaposváriról nem túl jókat hallottam :oops: ezért mi direkt nem is mentünk oda.

Boldog anyák napját kívánok én is mindenkinek!

Mi tegnap Bőszénfán voltunk az állatsimogatóban, ajánlom mindenkinek, nagyon jó kis program kisgyerekekkel!

Kép

Kép
 


sziasztok, nem voltunk itthon múlt héten, a messzi mamiéknál voltunk, Nagyon jó volt, az idő is kedvezett :)
Mi Pesten voltunk 4d, még annak idején, a 4d genesis-nél. Több, mint 1 órát benn voltunk, nem nagyon akarta Dorka megmutatni magát, de kaptam csokit, meg egy kis kávét, és akkor jobb lett. Azt mondta a doki,hogy addig nem megyünk el, amíg jó képeket nem tud csinálni, én nagyon élveztem.Mondjuk, mi akkor vettünk meg mindent Dorkának, fenn egyszerre, így összekötöttük a kellemest a hasznossal. 10500 ft-ot fizettünk, ebben benne van a vizsgálat+lelet+dvd+1 nyomtatott kép. Mi karácsonyi akciókor mentünk, kaptunk még + két képet. szerintem nem volt drága...én sem hallottam túl sok jót az itteni 4d-ről, azért is Pestet választottuk. Ráadásul egy egész hadsereggel mentünk, mert unokatesóm platós kocsijával is mentünk, mert abban hoztuk a kiságyat, babakocsit, stb, szóval 6-an voltunk benn a rendelőben, és nagyon kedvesek voltak velünk.
www.4dgenesis.hu ha valakit érdekel :D
Jaj, egyébként nekem is első babu a Dorka, egy napon született a Nikivel :D
Driennke, mi a Búzavirág utcában lakunk, nem is olyan messze tőletek, ha lesz időtök, meg nekünk is, akkor összefuthatnánk.
no, majd még írok, megpróbálok gyakrabban jelentkezni, csak most már az államvizsgára is kell tanulnom.
Moncsi, jó látni a fiúkat, nagyon tündériek...

Kép
 


Már megint mindenki eltűnt?
Csajok! Kivel mi van?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


úgylátszik, tényleg megint mindenki eltűnt...
Samu nemsokára 1 éves lesz...hogy rohan az idő,én ezt nem bírom :D

Kép
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok segítséget. Sajnos a 4d-t el kell, hogy halasszuk vagy egyáltalán nem csináltatjuk meg, mert a férjem főiskolás csekkje megjött és hát...szülés előtt nem hiányzott ez a mínusz 110 e. De ez a zutolsó féléve és fejezze be, ha már elkezdte. Gyerek mellett neki is nehezebb lenne.

Driennke, Gerbomoncsi: Egy másik topikban olvastam, hogy a Gyócsi Andrásnál szültetek. Mlt héten én is szóltam neki, hogy nála szeretnék. Én nagyon meg vagyok vele elégedve, tulajdonképpen ő segített, hogy egyáltalán lehessen természetes úton babánk.
Nektek milyen tapasztalataitok vannak róla? Ha szabadságon van, akkor is bejön a szülésre? Csak azért kérdezem, mert tavaly aug. környékén külföldön volt. Én akkor fogok szülni.

Gerbomoncsi! Megkérdezhetem, hogy miért pont Vp-be mentetek 4d-re? Csak mert nincs a szomszédban. Különben én is golndolkodtam, hogy hozzá kéne menni, mert anyuék ott laknak.
 


Gica!
Unokatesóm siófoki, ő ismerős révén került hozzá, és ő ajánlotta nekem. Mivel nagynénémék és másik unokatesómék is Veszprémben laknak, így összekötöttük a kellemest (rokonlátogatás-babanézés) a hasznossal (uh).

Én teljesen meg voltam elégedve a Gyócsi dokival. Máté és Samu is nála született. Máté anno császárral, de csak az utolsó pillanatban derült ki, hogy nem fér ki, úgyhogy gyorsan kellett dönteni, előtte szóba sem került a császár.
Második terhességnél szerettem volna természetesen szülni. Már a legelején rákérdeztem, nem zárkózott el teljesen, bár sok feltételt mondott, amiknek teljesülnie kellett. De megbeszéltem a babóval, és sikerült. Igaz, kellett egy kis vákuum-os segítség a legvégén, de sikerült!
Többször voltam kórházban, volt, hogy csak miattam jött be a szabadnapján. Hétvégén haza akart engedni, ha az ügyeletes orvos úgy látja, de ő a Balcsira akart menni. De azt mondta, ha az ügyeletes enged, akkor bejön. Végülis szar idő lett, előbb hazajöttek, de akkor is bejött a kórházba.
Szüléskor is (este negyed 11 után) szóltak neki, 3/4-ed körül ott is volt.
A 6 hetes kontrollkor már nem volt itthon, az apukájánál voltam, aki egy végtelenül kedves, barátságos ember. Egyébként az szokta mondani, hogyha ő nincs (továbbképzés ...), akkor az apukájára számíthatok helyette.

Roberta! Ne is mond az idő múlását. Kicsit megviselt ősszel a 30. szülinapom, meg a közelgő tél, és hogy amióta megszülettek a gyerekek kézzelfogható hogy ROHAN az idő. Addig kit érdekelt ...

Első ovis anyák napjánk jól sikerült, bár nem a meghatottságtól, hanem a mosolygástól jött ki a könnyem ...
Hamarosan te is megtudod.
Berniről nem tudsz? Mi van vele? És Judit?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Megint sehol senki :(

Tegnap megtartottuk Samu szülinapját. Nagyon nem zavarta, lázba sem hozta, de ugye azért még kicsi hozzá. :wink:
Mindenesetre Máté nagyon élvezte, jót játszott a gyerekekkel, és Samu is jól elvolt (mint általában). Ma eléggé nyüszögő, Máté is belázasodott (pénteken elvittük dokihoz, de még nagyon az elején volt a betegségnek, így azt mondta a doki ne is váltsuk ki az antibiotikumot, majd ha belázasodik). most kereshetek ügyeletes gyógyszertárat. :(

Hát, Roberta, az idő múlását én is eléggé nehezen viselem. A 30-as nagyon megviselt :( . Sajnos ez van.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

észrevettem, hogy van kaposvári topic. besettenkednék hozzátok, mert hogy kaposváron éltem 25 évig, viszont most pesten lakom. De érdekel, hogy mi újság ott kaposváron a kis mamikákkal.

daniella: kuncogtam egy nagyot, mikor megláttam alexa bab képét, lányaink között van 3 nap...ja, és majdnem mögöttünk laktatok (ha jól tudom, akkor talán még a szülők ott laknak) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
erre mondják azt, hogy kicsi a világ...

Kép
KépKép
 


Sziasztok!

Gombócka: Tényleg??? :D Jaaaa, már leesett, hogy ki vagy. A Csillának a húga, ugye? :wink: Iwiw-en meg szoktam lesni a kislányodat. Csillával néhány hónapja a Plázában futottunk össze, beszélgettünk egy jót.
Igen, ott laktunk mögöttetek most másfél évig, mivel építkeztünk, de több, mint 1 hónapja itt lakunk már az új házunkban, szintén Kaposváron.
Mesélj kicsit magatokról, hogy vagytok? Nelli miket csinál? Jó alvó? Mikor indult el? Minden érdekel..... :D :D :D

Kép

Kép
 


Gerbomoncsi: Samunak utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok, Máténak pedig jobbulást.
A mi dokinénink általában csinál torokleoltást, amit beküld az ÁNTSZ-hez és csak akkor ír antibiotikumot, ha valami baci kitenyészett. Én nagyon örülök ennek a rendszernek.
Kellet végülis gyógyszer? Remélem nem és már túl vagytok a betegségen!

Lányok, szokott valaki járni közületek a Békevár-ba Baba-Mama klubba+játszóházba? Szerda délelőttönként van, ingyenes és nagyon jó!

Kép

Kép
 


Daniella: rögtön megismertem Alexa babát, gyakorlatilag ugyanolyan huncutság van az ő szemében is mint a Nelliében. a Minap mutattam meg pont a férjemnek, hogy 3 nap van a 2 csajszi között, de úgy látszik akkortájt kaptak a leánykák valami huncutbacit. :D :D :D :D
EE, én is elég sokszor meg szoktam nézni Alexa képeit, eszméletlen a kiscsaj. ha jól látom, akkor apja "gombszemeit" örökölte.
:wink: :wink: :wink: :wink:
Hát, elég hamar megindult a nyanya. fél évesen felállt a járókába, és 10 hónaposan már szedte a lábait kapaszkodás nélkül, nézték is a kiscsajt itt a lakótelepen, hogy mekkora kis mogyoró és már jár. De bilire még nem ültettem, nem ülne még olyan szépen mint alexa.
Merre tudtatok építkezni?
ÉÉÉÉÉs Alexával mi újság? :oops: :oops: :oops: következő gyerek?

Lányok: ott kaposváron milyen a kórház, a szülés? mert néhány barátnőmtől nem feltétlenül hallottam jókat... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép
KépKép
 


Szia Gombócka!

Olyan kár, hogy nem pörög ez a topik, ritkán írnak a csajok. Én fent vagyok itt a Babaneten egy másik topikon is, ott napi szinten írunk egymásnak, megszoktam már a pörgést. :D Most volt talink is, nagyon jól sikerült, jó kis összeszokott csapat lettünk.

Hú, Nelli akkor jó korán csinált mindent, nem semmi....Alexa 8 és fél hósan állt fel és 11 és fél hósan indult el. Azóta viszont meg nem áll egy percre sem.
Igen, az apukája szemeit örökölte, rám sajna nem nagyon hasonlít. Max. a természete, kis akaratos a drága. :D

Tényleg, Nelli hisztizik? Mert Alexa hihetetlenül magas szinten műveli a dolgot, néha magam is meglepődök rajta. :D Igazi kis akaratos kos! :D

Kistesó? Hmmm.... Majd jövőre. Most úgy tervezzük, hogy jövő év elejétől lennénk valamikor élesben, aztán majd meglátjuk, hogy dönt a sors. Alexa egyébként 11 hónap alatt jött össze.

Ti mennyit vártatok Nellire? Nálatok tervben van már a tesó?

Húgom kislánya most 7 hetes, a kisfia 2 és fél éves múlt, hát...nem mondhatnám, hogy könnyűek a napjai. :shock:

Ha a városból mész kifelé Kaposújlak fele, akkor a Mátyás király utca mögött van egy új rész és itt építkeztünk. Szeretem, hogy van nagy terasz és udvar, előtte 43 m2-en voltunk (még anyuméknál lakásunk előtt), na hát ahhoz képest nagy különbség.

Én a Vargánál szültem és szerencsére nagyon jó élményeim vannak! A szülésem gyors volt és problémamentes, de a dokim nagyon jófej, normális és segítőkész volt. Szülés után is minden nap megnézett, hogy vagyok. Én szülésznőt is fogadtam, nagyon bevált ő is! Sok rosszat hallottam régebben az itteni szülészetről, de nekem csak jó tapasztalataim voltak, a csecsemősnővérek is segítőkészek és normálisak voltak, szóval hál' Istennek nincsenek rossz emlékeim.
Remélem, a 2.-nál is így lesz.

Ja, még a bilizésről akartam írni. Igazából tudom, hogy még korai a dolog, de anyum mondta, hogy esetleg kipróbálhatom, csak azért, hogy egyeltalán szokja a dolgot. Reggeli után mindig van pisi-kaki, szóval ez egy jó alkalom :D ilyenkor ráültetem, kezébe adogatom a játékokat, hogy lefoglaljam és ő közben elvégzi a dolgát. Nyilván ez még nem tudatos, 2 és 3 éves koruk között érnek meg valamikor a gyerekek testileg és lelkileg is a szobatisztaságra, ez nálunk most csak arról szól, hogy szokja a dolgot, ismerkedjen vele.

Fogatok mennyi van? Fogmosást szereti Nelli?

Te a párod miatt kerültél Bp-re? Mit dolgoztál Nelli előtt?

Kép

Kép
 


Szia Daniella!

megpróbálok sorban válaszolgatni... mosolyogtam, ahogyan te is válaszolgattál a kérédsekre... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tulajdonképpen korán csinált mindent, ami előny is meg hátrány is, mert hogy gyakorlatilag 10 hónapos kora óta megyek utána, mert szintén úgy megy mint egy golyó... benne van a bugi a lábában! :roll: :roll: :roll:

valamikor hisztizik, de hát ez a lányok dolga!!! szokták mondani. mostanában csinálja azt, hogy néha leül, vagy mikor felemelem akkor homorít, és majd kimászik a kezemből... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kistesó nálunk méág várhat, mert hogy a nellinek úgy kényelmes hogy a 2 szobás lakásunkból az övé az egyik szoba, a 20 nm-es nappaliban meg lekerítettünk egy hálófülkét, szóval most így férünk el, de más ekkora lakásban többet is vállalna, de mi most nem akarunk. egyébként a nelli úgy jött össze, hogy mikor úgymond belevágtunk akkor onnantól már csak 2 menzeszem volt, és bumm... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

igen, néztem a hugodnak a képeit, láttam, hogy ott mostanában jött meg a 2. lurkó. elhiszem, hogy neki nehéz, a fiúk másmilyenek...

azt akörnyéket nem ismerem, de ha jó nagy a terasz, akkor csak jó lehet. mi is imádjuk a nagy teraszt/erkélyt csak nekünk nincs, d e akövetkező ingatlanunkinál az lesz az első, ha majd egyszer építkezünk, akkor először megépíttetjük az erkélyt, ami jóóóó nagy legyen, majd ahhoz a házikót, d eaz még kicsit várhat... :roll: :roll: :roll: :roll:

bili: teljesen jól csinálod, irigyellek,a nelli még csak cipeli a bilijét, de már érdeklődik, mostanában nyitott ajtónál végzem a dolgomat, és olyankor figyel nagyon...

kb. 67 fogunk van! férjemnek és nekem ~28-28 nellinek meg 11 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
na viccet félre téve, 11 foga van nellinek, és mostanság bújik ki a 12. is, de szerencsére nem volt vészes, a dentinox gél sokat segített... a fogmosást szeretio, mert vigyorog ha meglátja a fogkeféjét, meg a málna ízű fogkrémet, de csak harapdálja akefét a kis mocsok.

dióhéjban, a férjemmel a dunaújvárosi főiskolán ismerkedtünk meg ahova jártunkl, ő esztergomi, és itt pesten kapott állást, én meg jöttem vele, de ennek már 6,5 éve... :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

én itt pesten szültem a sote I-en, és szintén jók voltak a tapasztalatok, még akkor is ha császárral szültem köldök nyakra tekeredés miatt...

nelli előtt egy internetes turisztikai cégnél voltam szerkesztőségi titkár...

és nálad/nálatok mi a helyzet?

Alexa fogai? hisztijét te hogyan tudod kezelni? :oops: :oops: :oops:

Kép
KépKép
 


Szia Gombócka!

Hogy Alexa hisztijeit hogy kezelem? :lol: Hát, fogas kérdés....
Nem könnyű higgadtnak maradni ilyenkor, annyi biztos. Helyzettől függően általában 2 féle módon szoktam reagálni. Az egyik, hogy egyszerűen nem veszek róla tudomást, így sikerült leszoktatnom a sikításról és arról is, hogy az ujjait ledugva öklendeztesse magát. (ez brutál időszak volt! :roll: ) Nálatok nem volt ilyesmi?

A másik, hogy elterelem a figyelmét valami játékkal vagy más tevékenységgel. Ez nem mindig működik, de időnként azért igen.

Persze nem mindig tudok higgadt maradni, néha már az égnek áll tőle a hajam, de azért próbálok. :lol:

Te mit teszel, ha Nelli hisztizik?

Hogy velünk mi újság? Mi 4 éve ismerkedtünk meg a párommal a munkahelyünkön, ami közös volt, illetve 2 külön cég, de 1 tulaj, 1 telephely, szóval csak néhánytíz méterre voltunk egymástól, így naponta többször is összefutottunk.
2007. augusztusában volt az esküvőnk és 2008. nyarán lettem terhes.

Megszoktad a pesti létet? Szeretsz ott fent lakni? Kisebbik húgom fent tanul, másodéves egyetemista.
Mikor akarsz visszamenni majd dolgozni? Tervezed, hogy Nellit bölcsibe adod?
Milyen időközönként látogattok haza?

Még annyit akartam írni a kaposváriaknak, hogy az apeh mellett a baptista imaház egyik termében szerdánként Baba-Mama klub+játszóház van a gyerekeknek, anyukáknak, ingyenes. Még 2 alkalom lesz, aztán nyári szünet és majd szeptemberben folyt. köv. Nekünk is egy ismerős szólt, akinek a védőnője mondta, de imádunk járni.

Gombócka, ti jártok valami babás programra Nellivel?

Most búcsúzom, puszi!

Kép

Kép
 


Szia Daniella!
hát hogyan kezelem a hisztijeit? melegben könnyebb... :DDD csinál
olyanokat, hogy ha nem tetszik neki valkami, akkor leül, d eszerencsére nem vágja földhöz magát. a múltkor is leült, aztán mondtam a férjemnek, hogy "te úgyis melef a beton, hagyjuk ott, " hátat fordítottunk, de addigra már állt. azt mondják, hogy ha nem veszel róla tudomást, akkor az jó, meg az is amit te csinálsz, hogy eltereled a figyelmét valami játékkal.
Huhúúú, mi 10 éves ismerjük egymást, a főiskolán ismerkedtünk össze. Csütörtökön lesz a 4. házassági évfordulónk. 6 éve lakunk pesten, de nehéz megszokni, még mindig van honvágyam, de már kezdem megszokni az itteni életet. békásmegyerrel szerencsére szerencsénk van, mert minden m2-en van bolt, park, játszótér, bölcsöde, iskola, óvoda, drogéria, pékség, gyógyszertár...
én azt tervezem, hogy megy a nelli bölcsibe, mert vissza kellene mennem dolgozni, de azt a 2. születésnapja utánra tervezem, tehát kb. jövő ilyenkorra. egyébként már felvették a bölcsibe, mert it azért nincs olyan zsúfoltság a helyekkel...

üdv.: Vera és Nellike

Kép
KépKép
 


Sziasztok!

Ez a topic már totál kihalt és csak mi beszélgetünk itt egymással Gombóckával??? :shock: :shock:

Gombócka, hogy vagytok? 15 hós oltásra mikor mentek? Mi szerdán. A 3. Prevenart beadattam neki külön 2 hete, nem akartam együtt a 2-t. Kicsit parázok ettől a szuritól, remélem, minden rendben lesz és nem lesz semmi mellékhatása. :o

Hogy bírjátok ezt az esős időt? Én már kivagyok tőle. :( Ilyenkor még kimozdulni se lehet. 2 hét múlva megyünk nyaralni a Balcsira, remélem, addigra jó idő lesz! :twisted: :twisted:
Ti mentek valahová nyaralni?

Puszi!

Kép

Kép
 


Daniella:

először is megnyugtatlak, hogy két hét múlva jó időtök lesz a balatonon, ugyanis addig kiesi magát ez a sok eső. :DDDDDDDDD
nekem most ez a gondolkodásmenetem mióta ennyi eső esik, csak úgy.
Hát nekünk is kellene menni a 15 hós oltásra de még nem kértem időpontot a dokitól, meg azt hiszem, szabin volt mostanában.
mi a múlt héten voltunk 3 napot zalakaroson egy wellness szállodában. hát ha nem lett volna külön medencéje benn, akkor megzakkantunk volna. bár csak keveset esett, de annyit nem sütött a nap, mindenesetre jobb idő volt mint mostanában...
Alexa eddig hogy bírta az oltásokat? minket rémisztgettek minden lázzal, én meg dugdostam szegény nelli popójába a lázmérőt az oltások után, ő meg csak kinevetett, majd letojt, szó szerint! :DDDDD

Kép
KépKép
 


Szia Gombócka!

Alexa eddig jól bírta a szurikat, a 2 és a 4 hósnál volt egy kicsi láz, amikor 2-t kapott egyszerre, a kötelezőt+a Prevenart. De ha csak 1 szuri volt, akkor nem volt gond. Ezért most a 3. Prevenart direkt 2 héttel a 15 hós kötelező előtt adattam be. Ennél a 15 hósnál (MMR), ugye 7-12 nap múlva jöhetnek ki a tünetek: magas láz, pöttyök stb. Ma vagyunk a 4. napon, remélem, nem lesz semmi tünet!

Szóval jó idő lesz jövő 7végétől? Remélem! Bár, ha nem, akkor sem esek kétségbe, ellene úgysem tudok tenni. Nektek hogy tellik a nyár hátralévő része? Mentek valahová?

Nelli mondd már szavakat? Alexa ilyeneket mondd, hogy: nem, ne, hinta, de, jó, va=kutya, háp=kiskacsa hangja, cic=cica, ilyenek jutnak most eszembe. De a maga babanyelvén folyamatosan dumál. :lol:

Fogatok mennyi van?

Én már egy ideje nem tudok belenézni Alexa szájába, mert nem nagyon engedi, így a doktornénit szoktam mindig megkérdezni a fogak jelen állásáról. A múltkor mondta, hogy a 4 rágóból is áttört már 3 (még nincsenek kint teljesen) és a 4 szemfogból is megvan 3. Ezeket titokban növesztette ki a kiscsaj, mert szerencsére se nyügi, se éjszaki ébredés nem volt miattuk.

Puszi nektek!

Kép

Kép
 


Szia Daniella!

akkor szerencséd volt a fogakkal, mert ha úgy nőttek ki, hogy nem tudsz róla. mi egy olyan trükköt vezettünk be a férjemmel, hogy szereti nayalogatni a felnőtt üveg poharakat. persze, ami vastag pohár, nehogy balesetet okozzon. és olyankor az üvegen keresztül kukucskálunk be a szájába, vagy mikor a pelenkázópulton nyígni támad kedve, akkor gyorsan meglessük. ha meg hűtőrágót teszünk a szájába, azt úgyis azon az oldalon rágcsálja, ahol fájhat neki.. :D :D :D :D :D :D :D
elvileg még megyünk mi is majd nyaralni a balatonra, de azt hiszem majd csak augusztusban.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nelli ugyanezeket a szavakat mondja, hápog, meg vau-vau, jepüjő: az a repülő, mert békásmegyer felett van a légifolyosó ahol jönnek be a gépek, és olyan szépek, mikor búgnak, mert akkor az összes gyerek néz fel az égre, és mondja, hogy JEPÜJŐŐŐŐ.
nem zavaró, inkább érdekes...

pusz: Vera (tulajdonképpen így törzskönyveztek :DDDD)

Kép
KépKép
 


Daniella!

Kép

jajj, bár kicsit este küldöm, de azért Nagyon sok Boldog Születésnapot Kívánok![/img]

Kép
KépKép
 


Szia Gombócka!

Jaj de aranyos vagy!!!! :oops: :oops: Köszönöm szépen! :oops:

Hogy bírjátok ezt a dögmeleget? Mi elég nehezen. Illetve én, mert Alexa jól alszik így is, bár, reggelente korábban ébred.

Nelli 1-et vagy 2-t alszik nappal? Alexa szerintem most készül átállni az 1-re, de még nem az igazi a dolog, mert egyik nap így, másik nap meg úgy sikerül. Most már fél 1-től alszik, szerintem már puhára párolódott szegény abban a meleg szobában. :)

Voltunk a Balcsin a múlt héten, nagyon jó volt, Alexa élvezte a strandolást.
Ti mentek nyaralni? 15 hós szuritól nem volt semmi baja Nellinek?

Puszi nektek!

Kép

Kép
 


Szia Daniella!
igen, tudom, hogy voltatok a balcsin, mert írtad, sőt még írtam is neked, hogy akkor meleg lesz, akkor azt hiszem mi is lenn voltunk hétvégén és majdnem megrohadtunk a melegben :D :D :D :D :D :D :D :D
mi majd csak augusztusban leszünk lenn, Balatonfenyvesen. remélem addigra is jó idő lesz...
a 15 hós szuritól 8 nap után volt egy iciripiciri lázunk 38,2 volt, de megkapta a kúpot este, és reggelre semmi baja nem volt, aludt egy jót is, csak előtte napokban már lappanghatott benne, mert kicsit aluszékonyka volt a kiscsaj!

puszi a bárány bandának! :D :D :D :D

Kép
KépKép
 


Szia Gombócka!

Ja igen, szita az agyam, szerintem nem olvastam vissza rendesen, csak emlékezetből írtam. :lol: :lol: :lol:

Már megőrülök ettől a melegtől, tudom, hogy nyár van, na de egy légkondival azért sokkal könnyebb lenne! :lol:

Azt nem írtad meg, hogy Nelli hányat alszik nappal? És ilyenkor milyen hosszúakat szundizik?

Alexa most beteg egy kicsit, valószínűleg csak egy kis nyári vírus. 1x volt láza meg néhányszor hőemelkedése, köhög és náthás. De ugyanolyan aktív, jön, megy, futkározik. Kis rosszcsont. :D

Fenyves szép hely, gyerekkoromban nyaraltunk ott.

Nelli hány hónaposan indult el anno?

Puszi nektek, kitartást a meleghez!!!!

Kép

Kép
 


Szia Daniella!

jajj az én agyam is szita, nem válaszoltam mindenre :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: csak néhányra.
szóval, mióta meleg van és délelőtt csak reggel merészkedünk ki, mostanában kettőt alszik. reggel és egyet délután, de volt hogy 10 körül letettem, és 15-kor kelt kb. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
7 körül szokott reggel kelni, és így reggel egy picit visszalazik. majd ha már nem lesz oylan nagy meleg, és délelőtt ki lehet menni akkor talán 11körül bealszik, séa kkor napi egy alvás lesz, de este 20 óra környékén már jön a "páp" (így hívja a tápszert, reggel ha felkel, az anya- apa után ez a 3. szava, este meg kéri... ) :oops: :oops: :oops: :oops:
10 hónapos volt mikor már 9önállóan ment, elég hamar, de pont jókor időjárás téren, mert addigra már nem volt olyan nagy hó, és nem kellett adni rá olyan anorák szerűt amiben csak széttett kezekkel közlekedett.

jobbilást Alexanak, és nektek is kitartást a meleghez. vasárnaptól hidegfont jön, lehjet hogy kicsit majd megviseli a pöttömöket, és minket... (idegesség ) :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

vigyázzatok magatokra!

pusszka!

Kép
KépKép
 


Sziasztok!

Bocs, hogy betolakodom, de láttam, hogy többen szültetek a fiatalabb Gyócsi dokinál. Majd én is nála szertnék. Meg tudnátok mondani mennyit kér a szülésért. Én majd csak jövő februárban szülök, de kiváncsi vagyok mennyit gyűjtsek!

Köszönöm szépen! Szép napot mindenkinek!


Sziasztok!

Kisshalacska, sajnos ez a topic eléggé halódik, nem tudom, miért, lassan már csak mi beszélgetünk itt kettesben Gombóckával. :D
Fiatalabb Gyócsival kapcsolatban passz, én a Vargánál szültem. Talán próbálj meg privit írni valamelyik lánynak innen, aki nála szült, hátha válaszolnak.
Első babád lesz? Hogy viseled a terhességet? Kaposvári vagy?

Gombócka: Hogy vagytok? Nelli miket csinál?
Ha 10-15 óráig is elalszik, akkor biztosan kipihenten ébred. :D Alexa ilyen hosszúakat már régóta nem alszik nappal. Ugye mi egy ideje áttértünk a napi 1 alvásra, de most már napok óta az van, hogy csak 1-1 és negyed órát alszik ilyenkor és ez nagyon kevés. Ilyenkor du. tök nyügi. De nem tudok mit csinálni vele, ha felébred. A tökéletes az, amikor fél 1-fél 4-ig alszik vagy legalább 3-ig. De ma is felébredt 2 előtt. :roll: Na, majdcsak alakulunk.

Hozzánk nemsokára vendégek jönnek, grillezünk egyet, úgyhogy búcsúzom is. Írj majd magatokról, ha van egy kis időd, hogy telnek a napjaitok!

Puszi!

Kép

Kép
 


kisshalacska: egy barátnőm a gyócsinál fog szülni szeptemberben, de azt nem tudom, hogy melyiknél ;)
a fiatalnál vagy az öregnél, de meg tudom talán kérdezni az árat. de annyit tudok, hogy a lánynak 100% hogy császáér lesz...

Kép
KépKép
 


Azt nagyon megköszönném. Úgy tudom, hasonló áraik vannak.


Sziasztok! Bár én nem kaposvári vagyok, de a közelben lakom és ott szültem tavaly augusztusban, néha benéznék hozzátok :D Én a Bencze Zoltánnál szültem, nagyon normális volt, végig hozzá jártam, ő csinálta a 4d-s uh-t is. Császárral született Hédi, nekem csak az altatós meg a csecsemősök nem voltak szimpik, egyébként elégedett voltam :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is kaposvári vagyok, örülök, hogy rátaláltam a topicra. Holnap lesz 3 hónapos kisfiam Matyi. És én is Bencze doktornál szültem császárral, mert farfekvéses volt. Szülésig minden rendben volt vele, utána majdhogynem rám se nézett, ez egy kicsit rosszul esett, de a lényeg, hogy itt szuszog mellettem az egészséges kisfiam.
Remélem azért összejön egy jó kis csapat, örülnék neki.

Kép
 
 


bdori és tike: üdv itt a fórumban.
hát közületek én lógok ki a legjobban, mert én kaposváron születtem, ott éltem 25 évig, de most pesten lakom. de még mindig olyan honvágyam van, hogy jó hallani a kaposváriakról, hogy mi van velük.

Daniella: mi is már átálltunk a napi egy alvásra de az általában délben van. így mikor felkel olyan 14óra körül a csajszi, akkor eszik rendes ebédet.
nellike viszont most van a dumazsák korszakában, amikor mindent mond. kommentálja tv-ben a reklámokat (ájszz-ájssz: ice pingvines reklám) ugyat az utcán meg köszönget a járókelőknek. értelemszerűen az idegeneknek,a jobbaknak még puszit is dob!
itt körülöttünk annyi játszótér van, hogy szinte nem is tudok választani, de a játszótérről már vannak kis pajtásai a csajnak.
ti nagyokat szoktatok bandázni Lexivel?
tudsz időt fordítani a gyerekmentes barátnőzésre?

puszi!

Kép
KépKép
 


Sziasztok Csajok!

Tike, bdori üdv közöttünk, jó, hogy csatlakozott már valaki, mert mostanában nem nagyon pörögtünk. :lol:

Tike: A kislányodat ugyanúgy hívják, ahogy engem! :D Hedvignek anyakönyveztettétek vagy Hédinek? Utólag is boldog 1. szülinapot kívánok neki! Hogy telt az ünneplés?
Nekem szerencsére kellemes élményem volt a k.vári kórházban a csecsemősnővérekkel, pedig a sok rossz vélemény miatt fel voltam készülve a legrosszabbra, de tök pozitívat csalódtam! Nagyon normálisak és segítőkészek voltak. Meg is lepődtem. Én a Benczénél 1x voltam egy vizsgálaton, de aranyosnak tűnt.
Kistesót terveztek? Mikor kb.?

bdori: Akkor a te fiad a legkisebb itt a fórumon most. Éjszakáitok milyenek, jól alszik Matyi? Csak szoptatod? Érdekes, hogy a Bencze miért változott meg a szülés után? Sajnos, a piszkos anyagiak is szerepet játszanak ilyenkor, dúrva, hogy csak akkor vesznek emberszámba, ha fizetsz rendesen. :evil:
Nálam a Varga bejött szülés után is minden nap meg a szülésznőm is, szóval panaszra nem volt okom. Nekünk annyi volt a rossz, hogy akkoriban tombolt a Rota vírus fertőzés a kórházban, ezért teljes látogatási tilalom volt, csak az ablakból tudtam megmutatni a családomnak Alexát. :(

Gombócka: Igen, sokat bandázunk Alexával, van is fent az iwiw-en egy új albumom "Babás bandázások" címmel. :lol: Sok a kisgyerekes pár most a közelünkben, úgyhogy szerencsére van kivel összejárni és a tapasztalatokat megosztani. Ráadásul a húgom is most babázik, ez így direkt jól jött ki.
Én igyekszem időt szorítani a baba nélküli szabadidőre is, nekem fontos, hogy Alexa nélkül is kikapcsolódjak, feltöltődjek néha, így hozzá is sokkal több lesz a türelmem. A barátnőmmel eljárunk moziba és néha karaokezni a csajokkal. Ilyenkor a párom szívesen vigyáz Alexára, megfürdeti, lefekteti, mindent megcsinál körülötte, szóval nem panaszkodhatom. Szerencsére Alexa hamar átaludta az éjszakát, szóval ilyenkor még csak izgulnom sem kell miatta, hogy esetleg felébredne stb.
Neked van módod Nelli nélkül is kikapcsolódni? Párod mennyire partner ebben? Megcsinál Nelli körül ő is sokmindent?
Édes lehet Nelli, ahogy dumálgat! :) Alexa is mondja a magáét, persze nagyrészt még babanyelven, amit csak ő ért. A sziázás az nála is nagyon megy, mosolyog és integet hozzá, az emberek meg olvadoznak... :lol: Amúgy nem egy szívbajos kiscsaj, közvetlen, idegenekkel is pillanatok alatt megbarátkozik, incselkedik velük, állítólag én voltam ilyen kiskoromban. :lol:
Nelli milyen az idegenekkel?

Lassan búcsúzom, neki állok pakolni, mert szombaton hajnalban indulunk 1 hétre Olaszországba. Remélem, Alexa jól fogja bírni az utat!

Tike, bdori, ti fent vagytok iwiw-en?

Kép

Kép
 


bdori: szerintem mi már máshol is beszélgettünk :wink: egyébként velemi is ilyen volt a Bencze és nekem is rosszul esett, utána a kontrollon megint normális volt. Aztán volt egy műtétem a tavasszal és a műtétkor megint olyan volt mint csaszi után, de később ha mentem hozzá, hívtam stb nagyon normális volt.

Daniella: Hédinek anyakönyveztettük :) Köszönjük a köszöntést. Kistesó tervben van, kb mire Hédi oviba megy.

Ja és fent vagyok iwiwen :wink: Bdori ha az vagy akire gondolok, akkor te tudod :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron