Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A Weleda kremet en is igenybe fogom venni.
Lenne egy kerdesem . Osszeirtam egy-ket dolgot amit szeretnenk megkerdezni majd a vedonotol a kovetkezo latogatason.
Igaz a szotarbol mar kineztuk de meg sem tutjuk pontosan ,hogy a "gatmetszes" szora melyik a leginkabb megfelelo angol szo.
Leirnatok , hogy melyiket hasznaljuk?. Koszi
Hamar az angolrol van szo akkor azt is leirom, hogy ma volt az elso angol oram es nagyon jo volt.
Nem mindent ertettem de azer a 90%-at igen. Addig fogok jarni amig tudok.Kép

Katica!
Lili nagyon edes, es tenyleg imadnivalo amit kigondolnak a kis vilagukba, imadom olvasni az ilyesmit.

Regebben a Nok lapjaban mindig volt egy rovat ami errol szolt "gyerekszaj" ez volt a rovat cime.
Ott voltak ilyen kedves leirasok gyerekektol.
Egyet nem felejtettem el :
" anyuka mondja a kislanyanak: -ne masz fel mesztelenul a letrara!
kislany: - De anyu ,nem vagyok meztelen, rajtam van a csattom! Kép

Sz
sziszantyu
 
 


Szilvi,
Episiotomy, ha jól írom. Angolórák, hajrá!

Lilinek az az elképzelése, hogy amikor ő nagy lesz, én kicsi. Gondoltam, milyen édi, érdekes, hogy látja a világot. Aztán elkezdte mutogatni a tesco-ban az öreg néniket, akik nagyon alacsonyak. (Izgatottan) "Nézd, ő pici! ... Nemsokára mehet ovodába!" Kép

És a másik kedvencem: gásting (=disgusting)

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

Kati,
Lekestem a legutobbi infot a weleda-rol, de nem is boots-ba mentem a vegen, hanem a kedvenc gyogyszertaramba ami egyben bio-; es termeszetgyogyasz-bolt is, es ott szerencsere volt. Ugyhogy amint kifogyunk a boraxos krembol, atallunk erre. Megegyszer koszi az infot.
Tenyleg nagyon sokaig eltart a legkisebb kiszerelesu sudocrem is...ha vennenk egy nagy meretu tubust, Antonia popsija mellett akar meg kenyerre is kenhetnenk reggelireKép.

Egyszeruen imadom Lili gondolkodasat es mondasait!! Szerintem, ha majd egy csomo sztori osszegyulik, adasd ki oket konyv formabanKép- en biztos megveszem majdKép.

Szilvi,
Gondolom Jazminon is jokat fogtok derulni, amikor majd rendesen beindul a kis beszelokejeKép. Jaj, mar ugy varom hogy mi is ott tartsunk!

Bar most sem unatkozunk, mert nagyon szemmel kell tartani a lanyunkat, aki mar szinte ul, parnakkal a hata mogott. Es ha nem egyenes a hata, akkor addig lenditgeti magat, amig teljesen fuggoleges helyzetbe nem kerul. De olyankor persze meg imbolyog kicsiketKép. A masik kedvenc szorakozasa az az, hogy fekvo helyzetbol akar felulni, termeszetesen a kezunkbe kapaszkodva....de olyan erovel tud kuzdeni hogy teljesen paffa vagyunk tole. Kerdeztem is a vedobacsit (mert nekunk az vanKép), hogy ez nem-e tul korai egy alig 3 es fel honapostol, es azt mondta, hogy ne aggodjak, mert minden gyerek masmilyen gyorsasaggal fejlodik. Es allitolag abbol itelve hogy Tini mar ujszulott koratol magatol tartotta a fejet, abbol arra lehetett kovetkeztetni hogy eleg koran mobilis lesz. Hat nem tudom, mert ha igy halad akkor mar 8 honapos koraban utana kell majd szaladgalnunk.....amit azert kitolnek meg egy par honappal, ha rajtam mulnaKép.

Szilvi, jol teszed hogy kerdezel szavakkal kapcs. Errol eszembe is jutott hogy te nem kaptal a szulesznotol az elso talalkozon egy nagy lila NHS-es konyvet amiben minden le van irva a terhessegrol, szulesrol, elso hetekrol az ujszulottel? Vagy van ahol "Valakinek" (nem jut eszembe a nev) a naplojat kapod. En nagyon hasznosnak talaltam ezeket a konyveket, es szinte ezekbol tanultam meg az osszes szakszavat. Angol tudas ide vagy oda, ezek azert nem olyan szavak amiket hasznal az ember a hetkoznapi eletbenKép.
Orulok neki hogy elvezed az angol orakat! Ilyenkor Jazmin hol van? A suli creche-jeben?

Uramisten, egy ora van!!!!
Na futok aludni!
b
murcimari
 
 

 
 

Sziasztok!
Nagyon örülök hogy rátok találtam!
Én december 16-án érkeztem Angliába a férjem után aki itt vállalt munkát. Két kisfiunk van, a nagyobbik 3 éves, a kicsi jövő héten lesz egy!
Egyelőre küzdök az angollal (6 éve gyakorlatilag nem használtm, bár előtte elfogadhatóan beszéltem), meg a helyi dolgok megismerésével, de már találtunk play group-ot, ami nagyon jó, és ismerkedünk a játszótéren is....azért persze hiányzik a család meg a barátok!
Ennyit hagytak most a fiúk, de legalább gyorsan bemutatkoztam....
Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia Agnes!
Mi Portsmouth-ban elunk a tengerpartnal.
Nekunk egy 23honaps kislanyunk van es jon a masodik babszi is(26hetes vagyok).
Ti hol laktok?

Berni
Minden 2.heten hetfon es kedden jarok angolra es addig apuka vigyazz a Jazminra.
Mar en is nagyon varom ,hogy elkezdjen dumalni de egyenlore meg varat magara. Egy kicsit zavar , hogy nem beszel de ahogy te is irtad ,valamegyik gyerek elobb valamelyik kesobb erik.
Pl: Jazmin 6 honaposan tamasztek nelkul ult ,9honaposan felallt es csak 14honaposan indult meg magatol kapaszkodas nelkul.Most viszont jon-megy,maszik fol-le. De beszelni nem akar.
Lehet hogy az angol kornyezet vagy meg az is ,hogy van ket Spanyol baratnom akik spanyolul beszelnek hozza. Nemtudom!?
Amugy mindent ert amit mondok meg mondja is de azt csak mi ertjuk apukaval.
Neha olyasmit is mond amit nem ertek ,...lehet ,hogy az angol?

Sz
sziszantyu
 
 


Fuzetecsket mi nem kaptunk! Engem egy kicsit elhanyagolnak Kép
Sz
sziszantyu
 
 


Szia Szilvi!

Mi is a tengerparthoz közel vagyunk, Dorchester-ben,nem is olyan borzasztó messze tőletek.
Ahogy nézegettem a leveleket a te kislányod Jázmin? Beszéd-ügyben tényleg ne aggaszd magad, az én Bendegúz fiam két éves koráig kb. 10 szót használt, aztán egyik napról a másikra elkezdett összetett mondatokban beszélni, döbbenet, még az ikes igéket is jól ragozta....apró szépséghiba hogy őt is csak apa meg én értettük eleinte.
Most az angol nem nagyon tetszik neki, néhány szót megkérdezett, aztán jön a "de miért igy modják?". Majd csak ragad rá valami. Talán tavasszal nézünk óvodát...majd kialakul.
A kisebbik emberkém neve Bálint, neki egyelőre nincsenek nyelvi nehézségei. Nálatok is hasonló lesz a korkülönbség, én úgy tapasztaltam hogy ez a kicsit több mint két év különbség nagyon jó.
Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Szia Agnes!
Orulok hogy idetalaltal. Akkor neked van egy kicsid es egy megkisebbedKép- nagyon aranyosak lehetnek. Kepet majd tudsz feltenni? Bizti hamar bele fogsz jonni az angolba, kulonosen ha napi szinten hasznalod. Akkor ti Szilvivel akar meg talizni is tudnatok...

Szilvi,
A te lanyod meg tisztara trilingualis leszKép! Na megallj csak, egyszercsak megszolal majd neked spanyolul, aztan hivhatjatok a baratnoket forditaniKépKép!

Terhes tajekoztatoval kapcs - nem biztos hogy teged elhanyagolnak, lehet hogy nalatok nincs ilyen(?!)...nem tudom. En mar semmit nem tudok. Ugy latszik ahany hely, annyi szokas. Az en terhesgondozasomhoz meg eddig az volt a legkozelebbi amit Krisztina irt le a multkor.

Agnes,
Aranyos a kis Bendeguz a "de miert igy mondjak"-kalKép. Pont ma hallottam egy muris sztorit egy ismerosekrol, akik par honappal ezelott koltoztek at Svajcba (annak is a francia reszere). Del-afrikaiak (angol anyanyelvvel), es a nagyobbik kissrac az istennek se akarja elfogadni hogy franciaul beszelnek korulotte. Es olyannyira tiltakozik, hogy az iskolaban amikor hozza szolnak a tanarok/gyerekek, teljes erobol osszeszoritva becsukja a szemet es bedugja a fuletKépKép. Szegenyke, teljes kaosz lehet a kis fejebenKép.

Nekem meg most elojott az a bizonyos "old age problem" hogy milyen nyelven beszeljek a lanyomhoz. Az egesz kezdodott ugy, hogy eloszor furi volt ugye akarmilyen nyelven szolni hozza, mert nem voltam ahhoz szokva hogy en reggeltol estig "nyomjam" valakinek, aki meg csak nem is valaszolKép. Aztan hamar belejottem es megszoktam az uj szitut. Olyannyira, hogy ha egyszer beindulok, mar szinte leutni sem lehetKép.
Aztan, most hogy elkezdtunk mindenfele baba-mamas programokat, ahol ugye allandoan az angolt hasznalom vele, igy sokszor azon kapom magam, hogy miutan hazaertunk sem valtok vissza magyarra.
Emlekszem, hogy nehany hettel ezelott a kulfoldon tulelokben tok magabiztosan ajanlottam valakinek hogy beszeljen a kisgyerekehez magyarul idegen kornyezetben is....erre meg most en csinalom itt a forditottjatKép. Igy, amikor mar benne van az ember, nem is olyan konnyu ez a dolog.
Joejt,
berni
murcimari
 
 


Sziasztok,

Atkapcsoltam magam olvasgatos uzemmodban, annyira elvezem amiket irtok Képcsak nem nagyon van idom visszairni Kép

Jazmin biztos azon agyal hogy most vajon milyen nyelven kellene neki beszelni? Kép Magyar az apukaja?

Agnes,
udv kozottunk!
Cuki lehet a kis Bendeguz a "de miert igy mondjak"-kal, es el tudom kepzelni hogy milyen nehez az ilyeneket megmagyarazni Kép

En meg egyelore a menstruaciomat varom. Mar 3. napja kesit, ezert ma teszteltem egyet, de negativ lett Kép
Most nagy munkaba vagyok hogy lefoglaljam magam, minden tavalyi iratot bedobozoltam es helyet csinaltam a polcokon az uj cuccoknak...
Holnap tutti megjon, de nem baj, majd kov honapban biztos osszejon Kép

Icus

Kép
icus
 
 


Sziasztok!
Bálint ma produkált egy apnoés
rohamot, nagyon megijesztett. Betettem a kiságyába a délutáni alváshoz, kicsit
sirt, kivettem, de nem hagyta abba, nem vett levegőt, kezdett kékülni.
Próbáltam ráfújni az arcára, rázogatni picit, szólni hozzá, de csak kékült,
sirt, aztán görcsösen hátrafeszült a teste. Amikor végre vett egy pici levegőt,
teljesen elernyedt, mint egy rongybaba, csukott szemekkel, nem reagált semmire,
egy pillanatig azt hittem meghalt!!! De innentől már pillanatok alatt rendeződött,
letettem a földre, teljesen biztosan állt a lábán, és vonult játszani. Józan
ésszel átgondolva az egész talán két percig tarthatott, vagy maximum háromig,
bár persze nekem jóval hosszabbnak tűnt. Még most is potyognak a könnyeim amkor leirom.....Most alszanak, kicsit megcsúszva az ijedelem miatt, én meg rohangálk be megnézni hgy szuszog-e a manócska. Ez valami borzasztó volt, ott van a kezemben a gyerekem, nem lélegzik, és nem tudok mit tenni! Na, bocs hogy ilyeneket irok, de muszáj kiadjam magamból. Szegény uramat rögtön felhivtam, még zokogva. Mivel kettőnk közül ő a pánikolós a gyerekekkel kapcsolatban,én mindig a legjobb formámat hozom vészhelyzetben, otthagyott csapot-papot a lókórházban és felrohant a lakásba megnézni mi a helyzet.
Volt már valamelyikőtöknél hasonló? Tudom hogy létezik olyan hogy hisztis gyerekek nem vesznek levegőz é elájulnak, és néhány év mire kinövik, de Bálint nem hisztis, nem sirt komolyan, és mégis!
Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok

Kép Juj, Agnes, ezt meg olvasni is nehez volt, nem meg hogy atelni Kép!!! Nekem meg kulonosen, aki meg csak nem is hallottam az apnoes rohamrol elotte. Nagyon sajnalom hogy neked ezt meg kellett tapasztalnod. Tenyleg nagyon jol reagaltal akkor es ott!! En biztos teljes panikba estem volna. Szerencses vagy hogy olyan kozel dolgozik a parod. Remelem azota sikerult mindkettotoknek megnyugodnotok! Es egesz este ugy viselkedett Balint mintha mi sem tortent volna? Most azonnal utananezek ennek a dolognak. Nem kerdeztek meg ti is egy dokit rola? Ha igen, kerlek ird meg hogy mit mondott.

Nalunk pont a napokban volt szo arrol hogy elvegzunk egy babas elsosegely nyujto kurzust. Ti lanyok csinaltatok ilyesmit?

Egyebkent, bar kozel sem ugyanaz, de leirom, hogy en is megjartam a lanyommal az A&E-t tegnapelott, mert leesett a szekrol a gyogyszertarban az autosulesben ulve. Meg jo hogy be volt kotve, de azert igy is nyekkent a kis fejecskeje Kép. En meg vittem azonnal a korhazba, elvegre is 3 es fel honapos...

Huuu, bocsanat, de most masrol nem is tudok nagyon irni...egyfolytaban az jar a fejemben ami Agnesekkal tortent.
udv,
berni
murcimari
 
 


Agnes,
en nem is tudok mit mondani, annyira szornyu volt olvasni Kép de a lenyeg hogy elmult. Soha nem volt meg ilyen a Balinttal? Mindenkepp menjetek el orvoshoz, lehet hogy kinovi, de az is lehet hogy kezelni kell.
En nem hallottam meg az apnoes rohamrol, de a leirtak alapjan az epilepsziahoz tudom hasonlitani ?!
Nagyon ugyes vagy, ahogy a Berni is mondta jol reagaltal akkor es ott. Remelem nem fog tobbe elofodulni.

Legyszi mindenkeppen ird meg hogy mit mondott a doki ha jartok nalla. Nagyon aggodom Kép

Icus

Kép
icus
 
 


FUUUUUUU ez tenyleg nagyon durva , en biztos bepanikoltam volna. Elkepzeltem , hogy ez velem tortenik meg ....fu...juj..hat nem is tudomKép
Tenyleg nagyon ugyes voltal ahogy kezelted a dolgot!
En sem hallottam meg efelerol.Az en lanyom ha hisztizik akkor egy oriasit sikit es avval el is intezi. Olyankor csak nezem es megkerdezem tolle Jazmin miert sikitasz?
Akkor vagy a dolgara megy vagy odajon sirva es megolel. Aztan amikor megnyukszik kezdi megint amiert hisztizet de ekkor csak fogja a kezem es huz oda.

A Bendeguz nev nagyon klassz! Mi kisfiunknak is azt szeretnenk majd adni.

Ismet segitseget szeretnek kerni valamelyikotoktol!
Megpedig azt ,hogy nem tudom hogy mit kellene osszekeszitenem ha arra kerul a sor,hogy indulni kell a korhazba ,magamnak meg a babanak.
Vagy is a mama-baba kelengyere lennek kivancsi.
Valoszinu ,hogy meg kell majd vennem egy csomo dolgot csak nem tudom mit?
Oszzeirja nekem valaki.? Elore is nagyon koszonom. Gondolom itt mas dolgok es kevesebb kell mint otthon kellet. Otthon kotelzo az 5nap bentmaradas es en arra pakoltam a picinek is, SOt otthon pelenkat is kellett vinni. Mindennap este adni kellett a csecsemosoknek 3db-ot amibol egyet lenyultak azok reszere akiknek nem volt.
Na mindegy ez megint mas tema.

Icus! HAJRA VARANDOSSAG!!!Kép
sziszantyu
 
 


Sziasztok!
Köszi az együttérzést, aggódást! Szerencsére minden rendben. Nem hiszem hogy bármelyikőtök mást tett volna, persze azért jól esik hogy úgy gondoljátok jól kezeltem a dolgot de biztos ugyanezt tettétek volna.
Elértem az otthoni gyerekorvost, néztem interneten, könyvben, elég egybehangzóan ún. affektiv apnoe a neve a dolognak. Bár a gyerekorvos szerint nem valószinű hogy újra lesz, belejátszhatott hogy hanyatt feküdt és egy picit taknyos, plusz még sirt is...
Találtam egy apnoés fórumot, meglepő nyugalommal számolnak be az anyukák hogy csak kékül-e a gyerek vagy el is ájul, napona többször vagy csak hetente...több hozzászólás volt akinek a gyereke csak akkor kezd újra lélegezni ha elájult. Kezelés nincs, majd kinövi. Állitolag tuti hogy időben elkezd lélegezni a lurkó, remélem mi nem próbáljuk ki újra. persze azért most lesem a manót, de tényleg minden oké.

Szilvi! Örülök hogy tetszik a Bendegúz, még nem tudod a babóca nemét?? Kiváncsian figyelem a beszámolóidat az itteni babavárásról, nálunk is be van tevezve még egy kistesó (a férjem szerint kislány...hát, rajta múlik!), és jó eséllyel erre itt kerül sor.

Van köztetek akinek ovis a gyerkőce? Mi a tapasztalat? Azon kivül hogy hihetetlenül drága!
Elméletileg csatolam egy képet a fiaimról...mert persze gyönyörűek, had dicsekedjek velük!

Még egy rövid Bendegúz-sztori: egy egyzserű kártyajátékot szivesen, többé-kevésbé szabályosan játszik, állatokat kell párba rakni. A gorillára következeese azt mondja hogy nokebli. Mondom neki hogy nahát, anya azt hitte hogy a nokedli az kicsi és meg lehet enni ez meg egy nagy gorilla a képen! Mire a válasz: mondom, anya, hogy nem gorilla, nem nokedli, hanem nokebli! Igy aztán nyugodt lehetek, a gyerek tudja mi a nokedli, pontosan tudja hogy a képen gorilla van, csak ő nokeblinek hivja!
Sziasztok, megyek légzést figyelni!
Ágnes
Kép

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Szia Ági!
Nekem meg a Bálint tetszik, ez a kedvenc fiúnevem Kép Nagyon aranyosak a képen! Remélem továbbra is minden rendben lesz a picivel, tényleg rossz volt olvasni. Csak nem voltál fenn egész éjjel vele?

Ovis tapasztalatunk még nincs, de szeptembertől talán lesz. 3-4 éveseknek ingyen van, de napi 2-2.5 óra csak. Ezeket pre-school, vagy nursery school-nak hívják. Egésznapos ovik közül van, ahol elfogadják ezt a "grant"-ot, gondolom ennyivel olcsóbb lesz a díj. De ilyen helyeken én nem érdeklődtem. Mi érdekel még?

Szilvi,
Kórházi csomagról az aug. 20-as archívban beszélgettünk. Elő akartam keresni a terheskönyvemet, de úgy látszik kidobtam Kép

Berni,
Otthon magyarul, társaságban angolul? Én erre törekszem, csak sajnos nem sikerül visszaállnom a magyarra amikor hazaérünk. És igen, amikor elkezdtem konzekvensen magyarul beszélni vele még annak idején, segített, hogy a parkban is CSAK magyarul szóltam hozzá. Legalábbis amíg megszoktam a dolgot.

Na megyek, talán már kész az ebéd.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Sajna nem jut túl sok időm írni... Még nem szoktam hozzá, hogy fáradtam vagyok, mint az átlag, és persze dolgozni ugyanúgy kell járni Kép

Ági! Hihetetlen mi történt Veled! Megrémülve olvastam - sajnos csak ma volt időm. Szinte elbőgtem magam én is... Kép Az a jó, hogy minden jóra fordult, és hátha nem történik ilyen többet! Kép

Icus! Írd meg, hogy megvan-e a baba! Kép Nagyon drukkolok (én is) Nektek! Emlékszem ilyet én is csináltam, de sajnos negatív lett akkor. Akkor jött össze, amikor nem számolgattam semmit, csak élveztem az életet! :D

A nyelvekkel kapcsolatban: nem tudom még, hogy hogy fogok a gyerekemmel beszélni - mármint milyen nyelven, de szeretnék mindig magyarul, még a játszótéren is, mert ha nem, félek tőle, hogy nem tanulja meg rendesen. Bár a férjem is magyar, ezért otthon biztosan ez nyelv lesz a nyerő Kép

Kati!
Szerintem aki nem beszél, csak az anyanyelvén, az tuti így reagál egy külföldire... Kép Remélem mellettem megtanulja a védőnő, hogy nem kiabálni kell, hanem lassabban és egyszerűbben beszélni. Vagy ha nem, hát majd elmagyarázom neki!

Már nagyon várom az ultrahangot. Még időnként kételyeim vannak, hogy bizti ott van-e Kép Biztos butaság... De ez az első, és még olyan hihetetlen az egész. Addig nem is fogom elhinni, amíg nem látom Kép
Nem tudjátok, kiküldenek vmi értesítést, hogy mikorra és hová menjek, vagy a védőnőt fel kell hívni? - Nem emlékszem, hogy mit mondott.
Abban sem vagyok most biztos, hogy a 16. hetes védőnőtalálkozó időpontját nekem kell-e kérni, vagy szintén a védőnő tarja észben...

Megyek, eszem valamit, mert ebédszünetem van. Bár leginkább nem kívános semmit... Mint általában Kép

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok!
Bálint ma olyan formában van hogy rossz álomnak tűnik az egséz tegnapi---szerencsére.
Kati!
Egész éjjel nem virrasztottam, hajnalra megnyugodtam hogy vasból van az én fiam, tud levegőt venniKép))
Rengeteg minden érdekel még az ovival kapcsolatban. Tényleg több hónapos, akár egy éves várólista van ezekre a pre-school nursery-kre? És külföldinek is jár a támogatás? Elég hozzá ha van National Insurance Number? Én csak heti 2-3 alkalommal gondoltam pár órára, inkább csak hogy szocializálódjon, nyelvet tanuljon (a kijövetelünk egyik oka hogy otthon nem ment az egykeresős családmodell, elég feszitett volt a tempóm, minden második nap voltak csak pár órát babysitterrel a fiúcskák, de fáradt voltam és feszült, nagyon élvezem hogy most csak ők a "munkám"-úgyhogy tényleg nem mindenáron akarom az ovit).

Szóba került ez a nyelv-téma, én is dilemmázok.Próbáljak itthon angolul beszélni hogy szokják egy kicsit? Nagyon félek nehogy elfelejtsék a magyart! Van ismerősöm, hiába magyar mind a két szülő, otthon csak magyarul beszélnek, a gyerkőc külföldön tanult beszélni, tökéletesen, választékosan beszéli a magyart, de bizony egy nagyon enyhe kis akcentusa van!!!
Kriszti! Az első babával én hetente csináltam egy tesztet hogy ott van-e, annyira nem történt semmi...várom az ultrahangos beszámolódat! Remélem tudtál enni!

Sziasztok!
Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok,

Agnes,
Nagyon orulok hogy azota is minden rendben Balinttal! Es kivanom hogy ne ismetlodjon meg soha tobbet! En semmit nem tudtam azelott ezekrol a rohamokrol, de most mar latom, hogy akarkinel elofordulhatnak. Biztos megnyugtatott amit az orvos is mondott.
Koszi a kepet - nagyon edesek a sracaitok!

Ovival kapcs: a helyi konyvtarban kell hogy legyen egy tajekoztato konyvecske, ami a ti kornyeketekre vonatkozik ezzel kapcs, ami telefonon at megrendelheto. Abbol szinte mindent megtudsz. En nem tudom biztosra, de mivel unios allampolgarok vagytok, gondolom, hogy nektek is jarnak az angol szocialis juttatasok. Ennek viszont utana kellene kerdezned (helyi onkormanyzatnal vagy a magyar nagykovetsegnel esetleg?).

Icus,
En is akartam irni tegnap, hogy drukk-drukk Kép - van-e mar esetleg valami hirKép?

Krisztina (nem baj ha igy szolitalak?),
A masodik trimeszter elejere mar mulofelben lesz a faradtsag erzes, vagy talan meg elotte is - kitartas Kép!
Az UHk-rol kell hogy jojjon mindig level a korhaztol. Ezt csekkold le, mert sajnos csinalnak itt is hibakat - kulonosen ami az idopontok adasat illeti. A szulesznos talikat nalunk szemelyesen kellett elojegyeztetni. En az orvosi rendelonkbe jartam szulesznot latogatni, es minden talalka utan, utban kifele menet, lefoglaltam a kovetkezot a recepcion. En a helyedben begyujtenem a fontos telszamokat, mint peldaul: midwife kozvetlen szama (ha adja Kép), community midwife office, korhaz kozponti szama, Early Pregnancy Unit, Day Assessment Unit, Labour Ward, es beirnam oket a terheskonyvem elejere.

Szilvi,
Nekunk a kovetkezoket kellett berakni a korhazi taskaba:
Mama: terhes konyv, 2 haloing, furdokopeny, papucs, 5-6 eldobhato bugyi, egy szoptatos melltarto es melltarto betetek, egy csomag nagy felszivo kepessegu bugyibetet, hazameno ruha, vekony zokni, apukanak valtas polo, tisztalkodoszerek, 2 db torolkozo (sotet szinu), fontos telefonszamok listaja (nevekkel egyutt, ha masnak kellene hivni), olvasnivalo, apro telefonra (mert mobilt nem lehet hasznalni). Enni-inni a szules alatt, mi vittunk be vizet, ananaszlevet, energia italokat, banant, muzlibarokat, es energia tablettakat/zselet. Esetleg szendvicsek apukanak Kép.
Baba: 2 valtas ruha + hazameno ruha, vekony kis sapka es kesztyu (korhazon belulre), pelenkak, furdeteshez valo dolgok: tisztalkodoszer (ha hasznaltok majd), szivacs vagy flannel + torulkozo, vekony takaro (a Post Natal Ward-on mindig nagyon-nagyon meleg van), autosules (ezt kesobb a parod is beviheti, amikor mar mentek haza).

Voltakeppen szinte mindent vinni kell magadnak Kép. Nalunk ha kertel, adtak korhazi haloinget (de senkin nem lattam), bugyibetetet viszont adnak ok is, de azert en hasznaltam a sajatomat is neha. Papucsbol is olyat vittem, amivel beallhattam a zuhanyzo ala.

En az eldobhato bugyikat, bugyibeteteket es melltarto beteteket mind egy helyen vettem meg, a Mothercare-ben.

Meg valami eszembe jutott: a terheskonyvedet szules utan mar nem kapod vissza. Ha akarsz masolatot rola, lehet kerni, egy kisebb osszeg elleneben. Ezt meg a korhazbol valo hazamenetel elott igenyeld.

Mas.
Nyelvekkel kapcs: a parom es en a napokban sokat beszelgettunk errol a temarol, es ugy dontottunk, hogy nem csinalunk fejtorest magunknak belole, hanem ugy cselekszunk ahogy azt termeszetesnek erezzuk. Ebbok kifolyolag, mindket nyelv hasznalatos lesz hazon belul es kivul is Antonia korul. A mi eletunknek mar 12-14 eve nagyon szerves resze az angol nyelv. Tobbnyire sokkal szervesebb mint a magyar. Valoszinu nagyobb hangsulyt fektetnenk a magyarra, ha mar beszelne Tini, es ha csak egy par eve elnenk itt. De mivel nekunk ez az orszag az otthonunk, ebbol kifolyolag arra szeretnenk torekedni, hogy mindket nyelvet relative egyidoben kezdje el erteni es hasznalni. Igy nem fogjuk egyiket sem elonyben reszesiteni. Nagyon fontos viszont, amire nagyon fogunk figyelni, hogy ne hasznaljunk hunglish szavakat a pici elott, es ne keverjuk a ket nyelvet egy mondatban, stb, hogy o is raerezzen a ket nyelv kozotti kulonbsegre. Egyebkent mar most megfigyelem, hogy masfajta hangokat kepez amikor egyik vagy masik nyelven beszelunk hozza.
A ferjem is ketnyelvu kornyezetben nott fel, es naluk is hasonlo volt a hozzaallas. Igy remenykedunk abban, hogy ezzel a modszerrel sikerul a lanyunkat is egybol bilingualissa nevelnunk. Na meg persze remeljuk, hogy orokolte szulei nyelverzeket isKép.
Kati, egyebkent szerintem nalad is azert kell figyelni a tudatos nyelvhasznalatra, mert a te eletedben is nagyon regen dominal mar az angol.
Bocs mindenkitol hogy ilyen bo lere eresztettem ezt a hozzaszolast. Azert remelem tudtam hasznos tanacsokkal szolgalni.
Jo hetveget lanyok!
berni
murcimari
 
 


Sziasztok!

Hogy milyen nehéz ezt a társalgó részt megnyitni a babaneten! Nekem időnként kifejezetten 10-15 percig is eltart! És többször bezárom és újraindítom a böngészőt is... Na mindegy, a végén sikerült. Már csak azt remélem, hogy a hozzászólásom is könnyedén átmegy!

Berni!
Köszi a hasznos tanácsokat! Utána fogok nézni mindennek, bár sokmindenről, amit leírtál nem tudom, hogy micsoda, de rákeresek. Gondolom a google majd tudja Kép Igaz, hogy a kórházi csomag-dolog még rám nem vonatkozik, de azt is jó már látni. Azt hiszem a várandóspakkban (ami vagy 532 könyvecskét és prospektust tartalmazott a terheskönyvvel együtt) volt ilyen leírás, de azért magyarul könnyebb megérteni.

Ágnes!
Akkor megnyugodtam, hogy nem csak én aggódtam túl magam Kép Egyedül azért érzem, hogy van valami, mert a gyomrom émelyeg, és fáj a mellem. De semmi más jele nincs. Nem tudom, mással is előfordul-e, de érzem, hogy csiklandoz a babuci belülről, mintha egy madártollal birizgálna... Lehet, hogy ilyenkor mozog? Vagy növöget? Kép Nagyon vicces érzés.
Tudtam végül enni! Sajnos kell ennem, különben elfogyok... Még akkor is, ha egyébként semmit sem kívánok! Csak nagyon nehéz, mert egyszerre nem tudok sokat enni, így többször kell egy nap, szinte folyamatosan eszem Kép És persze legtöbbször bármilyen kajaszagtól rosszul vagyok Kép Már várom, hogy elmúljon ez a dolog! Nagyon!

Mi lehet, hogy csak magyarul fogunk a babucihoz beszélni, merthogy mindkettőnk angolja eléggé hagy kívánnivalót maga után - mi csak egy éve élünk ideát! Megadjuk a gyereknek az esélyt, hogy magától tanuljon meg, nehogy rossz kiejtést, vagy nyelvtani dolgokat tanuljon tőlünk.

További kellemes hétfőt mindenkinek!
Üdv,
Krisztina

Kép
Kép
taram
 
 


Berni!

Koszi a kelengye leirasat mert az arhivum az eleg hezagos volt, igy egyszerubb volt. Csak ki kellett nyomtatnom.
De van valami ami nem vilagos! Lehet ,hogy nevetni fogtok de en meg nem hallottam az eldobhato bugyirol. Szoval foggalmam sincs hogy hogy nez ki milyen az anyaga es hogy mi az angol neve? Leirnad nekem? nagyon koszonom!

Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Krisztina!
Akkor el tudod képzelni, nekem még egy huncut émelygésem se volt...elöször. Másodszorra bepótoltam mindent!

Már én is fel akartam tenni a kérdést hogy nem lehet ide egyszerűbben belépni???? Csak babanet-társalgó-lakhely-angliai útvonalon? Néha feladom félúton.

Szilvi!
Nekem (otthon) TENA bugyim volt, ez egy gézszerű anyag, és bele lehet ragasztani komolyabb méretű betéteket, könnyű kimosni éa pillanatok alatt megszárad. Hogy vagy? Gondolom ha egész nap Jázminnal vagy estére jól kifáradsz.

Berni!
Köszönom az ovis infókat, meg fogom kérdezni a könyvtárat könyvecske-ügyben!

Nyelv-ügyben arra jutottam hgy vettem ma egy jópofa mondókás könyvet, azt mondta az eladó ezek a legismertebbek, és majd néha mondunk egyet-egyet. Én se akarnám a remek kiejtésemet tanitani a gyerkőcöknek, az övék tutira jobb lesz! Csak hát mégis tudjon majd valamit szegény kölök ha pár órára oviba megy. Mert mondogatja hogy szeretne....persze gondolom úgy szeretné hogy én is ott legyek.

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Velem minden rendben,kiveve amikor mar nagyon faratt vagyok! mostmar eleg nehezen birom a mozgast sot az eves is faraszt. Ha lehajolok valamiert utana ugy lihegek mint egy lazas diszno.
Eleg nagy lakasban lakunk az a tipikus angol 1 szintes , es bizony orulok ha nem kell valamiert a vegebe mennem. Mar mindenhova tettem zsepit is ,hogy ne kelljen rohangalnom utana.
Jazminnal nem lenne gond ha csak egy helyen jatszana Kép de erre nincs eselyem. Nem banom inkabb igy, mint ha valami betegsege lenne.

Setalni" sem tudok " mert 3percenkent WC-re kell mennem, kulonben bepisilek(mar volt ra pelda).
Andras (parom)azt mondja,hogy terkepezzem fel a helyi WC-ket es mindig a kozelebe setalgassak Kép
Azert el szoktunk menni.
Mar nagyon varom ,hogy megszulessen a picikenk!
Lassan el is kezdunk bevasarolni mert semmi sincs csak az agya van meg.
Jazminnal is az utolso pillanatra hagytuk(babonabol vagy nem is tudom).Azert vettem egy kis ruhat meg textil pelust ,furdolepedot is.
Az a baj ,hogy nem emlekszem milyen ido van itt aprilisban es foggalmam sincs milyen ruhakat vegyek a babszinak.?

A TENA bugyit megnezem, hatha van! Koszi!

UDv mindenkinek Szilvia
sziszantyu
 
 


Sziasztok,

Az elejen amikor elkezdtem hasznalni a babanetet en is allandoan panaszkodtam hogy nem enged fel napokig a forumra, aztan egyszercsak megjavult. Lehet hogy ez egy ilyen turelem teszt a babanet uzemeltetoi reszerol Kép? Kitartas!!

Krisztina,
Bocs, ha sok olyan dolgot irtam amit nem ertettel. Az en filozofiam az az, hogy inkabb angolul hasznalom a terhesgondozassal kapcsolatos kifejezeseket, mert az itt szuloknek ugy segitek igazan, ha az itt hasznalatos kifejezest hasznaljuk. A szulesznod (midwife) valszeg egy a sok community midwife kozul, aki a ti kornyeketeket latja el. Nekik van egy irodajuk, ez a community midwife office, ahova betelefonalhatsz ha beszelni szeretnel egy szulesznovel. Az en korhazamban az EPU-n (Early Pregnancy Unit) fogadtak a 12 het alatti terhes holgyeket, ha barmi problema felmerult, a DAU-ra (Day Assessment Unit) pedig a 12 het felettiek mehettek. A Labour Ward az a szuleszet. Sok esetben amikor a community midwife office-t hivod, ide kapcsolnak at, hogy tudj beszelni egy szulesznovel. En a vegefele a terhessegemnek mar kozvetlenul oket hivtam - engem erre utasitott a szulesznom. Remelem ez a leiras segitett Kép! Elvileg nem neked kellene ezeket a szamokat begyujteni, hanem a szulesznod meg kellene hogy adja oket az elso talalkozon...

Drukkolok hogy hamar elmuljon a hanyingered! Nekem is volt, de valahogy mindig bent tudtam tartani a dolgokat. Az egyik estere nagyon tisztan emlekszem, amikor mar alig valasztott el valami attol hogy ki ne rohanjak a WC-re, a parom elem rakta a frissen fozott vacsorat, en pedig leeroszakoltam a torkomon, a legnagyobb hanyinger kozepette....nagyon nehez volt bent tartani, de nem sokkal utana konyebb lett. Azota is nagy hosnek tart a parom...na meg persze en is magamatKép.

Szilvi,
az eldobhato bugyikat itt disposable maternity briefs-kent aruljak. A Mothercare-ben 5 van egy csomagban, 1.99-ert. Itt csatolok egy linket hozza:

http://www.mothercare.com/invt/ln8071&bklist=

En nagyon orultem hogy vettem. Mert hat ugye amilyen mennyisegben ott jonnek a dolgok a szulest koveto egy-ket napon, ott sokszor egy normalis bugyi bizony felmondja a szolgalatot meg a megfelelo betettel is benne. Es igy legalabb nem kellett meg azokat is mosogatnom es/vagy a jo pamut bugyikat kidobalnom. Eleg ormotlanok, de az elso par napban szules utan ugysem szamit hogy mi van az ember nadragja alattKép.

Amugy meg most vannak a nagy leertekelesek, lehet hogy erdemes lenne megvenni egy-ket nagyobb dolgot a babanak, hogy megtakaritsatok valamennyit. Ezt amugy ajanlom Krisztieknek is, hogy leertekeleskor vasaroljatok, vagy hogy nezzetek jol korul az interneten. Mert ugyanazt a termeket sokszor sokkal olcsobban is meglehet kapni a neten.

Bocs hogy manapsag ilyen tenyszerure sikeralnak a hsz-aim...de sokszor alig van idom irniKép. Amiota a lanyom megszuletett, szinte minden percem be van osztva. Na de lesz ez meg igy seKép.

Kozben meg eszembe jutott, hogy sz'tem a magyar allampolgarok is szoc segely jogosultak, mert ma erkezett meg a tax credits claim nyomtatvany, amit lekertem az Inland Revenue-tol, es abban szerepel Magyarorszag is a listan. Ebbol pedig arra kovetkeztetek hogy jar nektek is a Kati altal emlitett segely az ovival kapcs....meg akkor ilyen alapon minden mas is.

Udv mindenkinek, b
murcimari
 
 


sziasztok!

Gondoltam leirok egy kis infot,bar lehet ,hogy ti mar reg tudjatok!
Na szoval : talaltam ezekben az indiai magos,rizses boltokban grizt,vanillias cukrot ,cernameteltet,es zsemlemorzsat is!
Mivel imadjuk a turogombocot, ma megprobalom elkesziteni. Igaz a turo nagyon hig az otthonihoz kepest de majd tobb grizt teszek bele.
Az anyosom receptjet fogom hasznalni,( Nagyon finom)!
Leirom majd hogyan sikerult.
Jazminkam beteg ,eleg csunyan kohog ,folyik a kis orra es nincs tul sok etvagya. Most alszik mert hoemelkedese is van. Remelem mihamarabb meggyogyul!

Udv Sz
sziszantyu
 
 


Leirok meg egy kis krimit, ami nem is olyan vicces sot!
Anyosom otthon egy kis elelmiszer boltban dolgozik,olyan sokaig nyitvatartos uzemmod.
Egyik este ,zaras elott berontott egy sisapkas ember pisztollyal a kezebe es kovetelte a bevetelt ami 2000ft volt mert a tobbit nap kozben mar elcsomagolta biztonsagos helyre.
Anyosom persze kiabalt segitsegert,mert ez a bolt egy 10 emeletes haznak az aljaban van.Senki sem segitett,inkabb jol magukra zartak az ajtot.
A rablo igen erossen befogta a szajat es a nyakahoz tette a pisztolyt.......Vegul sikerult kiszabadulnia. Elszaladt a kozeli busz- allomashoz, ott elmondta a sofornek mi torten. A sofor kozolte hogy nem tud segiteni,nem hagyhatja el a helyet( gondolom telefonja vagy cb-je biztos volt). Aztan a buszon ulo 15 eves srac hivta a rendorseget!
Anyosom 2ig volt a rendorsegen,latleletett vettek mert tiszta lila az arca es a karja is szegeny nagyon kivan. Nem ment be dolgozni nem mer kimmeni az utcara. Mondtuk neki jojjon ki es maradjon kint velunk.De nem konnyu megmozdulni egy olyan embernek aki sokaig volt ,elt egy helyen. Aprilisban kijon , amire megszuletik a baba. Majd rajon ,hogy tul sok maradasa nincs abban a lecsuszott,ideges, orszagban .
Szornyu ami ott megy.
Amikor mi otthon voltunk, a 2het alatt 3szor kotottek belenk mindenfele ok nelkul.Leginkabb a kulsonk miatt ami nem ertem miert olyan fura!(a paromnak husszu rasztas haja van).
Nem ertem mikor fog ez az orszag egy kicsit elorebb haladni, mikor lesz majd az ,hogy mosolyognak az emberek es nem foglalkoznak a masik dolgaval,hogy kin mi van es mit csinalt?!
Emlekszem, a nagymamam mindig azt mondta ezt vagy azt ne csinaljam mert mit szol a szomszed!
Kit erdekel ,hogy mit szol a szomszed.......stb.

Sajnalom ,hogy nem egy vidam dolgot irok,de ez ugy bennem volt.
Vegu is ebben az a jo ,hogy mar nem akarok annyira haza menni mint az elejen! Sot egyaltalan nem akarok hazamenni!
Mivel a szuleim nem elnek mar, igy senki sem vonz vissza. Kiveve az anyosom (es az unokatesom akivel egyutt nottunk fel) nagyon szeretik egymast a lanyommal jo nagymamaja lenne ha itt lenne! Mindig a sajat lanyanak tekintett engem is!


Berni koszonom a linket most mar vilagos ez a bugyi tema!

Mindenkinek nagyon szep napot ill.. estet!
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Szerencse hogy nem használta a pisztolyt a szemét! Nagyon bátran viselkedett anyósod, hogy mert kiabálni meg védekezni! Én egy pisztolytól lehet hogy helyben elájulnék...Remélem sikerül kicsábitanotok magatokhoz, ha nem is örökre, de jópár hónapra. Igazad van szegény, búvalbélelt országunkkal kapcsolatban, nagyon nem jól mennek a dolgok.....sajna az sem old meg semmit, hogy egyre többen választjuk a külföldi boldogulást (remélem senki nem veszi kritikának, hiszen mi is itt vagyunk!!!) Magyarországról már nem is kell elszivni az agyakat, egyszerűen kilöki magából.....
Vidámabb téma: hogy sikerült a túrógombóc???, Már én is kacérkodtam vele, csak nem mertem ezzel a hig túróval belevágni! Várom a tapasztalataidat!!! És mik azok az "indiai magos, rizses boltok"???

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!

Szilvi, ez kész rémálom! Szegény anyósod nagyon ki lehet készülve! Javult azóta? Elkezdett dolgozni? Nem egyszerű azt mondani, hogy váltson munkát, amilyen az otthoni helyzet... Pesten történt ez a dolog?
Drukkolok, hátha sikerül az anyósodat rábeszélni, hogy költözzön ki. Ha otthon úgysem vagytok, talán neki is jobb veletek itt kint. Bár az biztos visszariasztja, hogy nem tud senkivel beszélgetni. Az ő korosztálya talán az 56-os magyarok lehetnek.
Nem értem, hogy miért kötnek belétek! De emlékszem, hogy az én nagyanyámnak is az volt a mondása, hogy mit szólnak a szomszédok!
Jaj, most jut eszembe. Januárban nem 4-én jöttetek vissza, Gatwickbe, a du. 4 körül induló géppel? Most hogy jobban megnéztem a fotótokat, tök ismerős a párod, meg Te is! Kép Fel is tűnt a reptéren, hogy milyen édes ez a rasztás fiú azzal a pici babával, ahogy rohangászik utána! Meg megállapítottam, hogy hogy összeillik a lánnyal - aki nyilván akkor Te voltál, mert hosszú fekete haja volt... :D Volt veletek még egy rasztás srác, tökre hasonlított a párodra - talán a testvére?
Ha szabad megkérdezni, otthonról melyik városból jöttetek?
Köszi egyébként a grizes, cérnametéltes, stb. infókat! Én csak magyaros kajákat tudok csinálni, így állandóan importálni kell a dolgokat hozzá. Megpróbálok Guildfordban indiai boltot találni.

Berni, isszonnyyúúú köszönet a sok hasznos infóért! Már mentegetem magamnak fájlba az összes hasznos tanácsot! Kép
Egyébként ha bármikor Guildfordban jártok, írj előtte, és megbeszéljük, hogy találkozzunk. Sajnos - vagy szerencsére? nem biztos, hogy sokáig itt maradunk, mert szeretnénk házat bérelni, és olcsón csak messzebb tudunk, Haslemere-ben, vagy Farncombe-ban.

Ági! Anyukám azt mondta, hogy amikor engem várt, akkor - bocsánat a kifejezésért - végighányta az első 3 hónapot. Amikor öcsémet, akkor meg csak pár émelygés. Szóval azt mondta, hogy akkor lehet, hogy fiunk lesz... Kép Egyébként nagyon fiús kajákat eszik. Előtte nem ettem csak szárnyast, vagy inkább még azt sem. Most meg megkívánta a kolbászt, szalámit, marhahúst, sőt, egyik nap töpörtőt ettem volna szívesen Kép Még egyszer ennyi idő, és kiderül, hogy igaza van-e anyukámnak... - Majd mindenképp elmesélem!

Icus, veled mi újság?

Arra gondoltam, hogy majd angol-nyelvtanításra a fantasztikus angol nyelvű rajzfilmeket fogjuk a gyerekkel megnézetni (talán veszünk tévét addigra), meg a rádiót nagyon sokat hallgatom, majd azt hallgatja ő is. Aztán meg majd megtanul, ahogy tud... Remélem Kép

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikerültem, de olyan ritkán jutok ide! Megpróbálok sűrűbben bekukkantani Hozzátok!

Üdv, és mindenkinek kellemes hetet!
Kriszti

Kép
Kép
taram
 
 


Sziasztok csajok,

Egy kicsit eltuntem mostanaban, de visszaolvastam mindent, nehogy lemaradjak valamirol Kép

Szilvi,
remelem Jazmin mar jobban van, kilabalt a nathabol

A krimis sztori nem semmi!!! Nem csodalom hogy anyosod besokalt, en is sokkos lennek ha pisztolyt szegeznenek a nyakamhoz. Hihetetlen hogy egy kis kozertbe mik meg nem tortennek...
Sajnos a legtobb ember sorsa otthon kilatastalan, lakasproblemak, rezsi, mindennapi betevo eloteremtese...ezert olyanok amilyenek Kép

En otthon voltam 2 napig a mult heten, dokinal voltam. A nogyogyaszom marciusban egesz honapban Braziliaba lesz, Februarban meg en nem erek ra elmenni hozza, ugyhogy hazaugrottam egy petefeszek atjarhatosagi vizsgalatra.
10 evesen volt egy eleg komoly hasi mutetem es azt mondta a doki hogy elofordulhat hogy azert nem jon ossze a baba mert el vannak zarodva a petevezetekek.
Szerencsere az egyik 100%-ban jarhato, a masikba pedig nehezen ugyan, de bement a kontrasztanyag.
Remelem nagyon eros kiskatonai vannak a paromnak, mert akkor tuti betalalnak mindket alagutba Kép

Mire visszajottem Londonba, a fel managementet kirugtak....most nem tudom hogy kezdjek el allast nezni vagy kivarjam amig az en fonokomet is kirugjak es akkor en is repulok....?

Pusza
Icus

Kép
icus
 
 


Taram!
Jok a leirasaid rolunk , ezek szerint tuti minket lattal. A srac akivel voltunk nem a teso hanem Andras legjobb baratja es a lanyom ,amolyan keresztapukaja(nincs megkeresztelve Jazmin). Tok jo ,kar hogy nem lakunk kozel egymashoz. Kép
Dunaujvarosban tortent.
Vegul is anyosom mar kezd jobban lenni de nem dolgozik ott. Neki van meg egy lanya aki hollandiaba lakik 6eve .Februauba megy oda hozza es par het mulva mire kozeledik a szulesem jon ide hozzank es majd meglatja mit szeretne csinalni.Itt marad velunk vagy haza megy es kezd valamit(ami igen nehez).

Icus!
Nagyon drukkolok nektek es biztos osszejon. Csak szep nyugottan ne is gondolj rosszra .
MIERT NE JONNE OSSZE? Kép Kép
sziszantyu
 
 


Sziasztok,
most csak nagyon gyorsan beugrottam, ne haragudjatok, nem lesz idom visszaolvasni Kép...remelem mindenki jol van!
Csak kozolni akartam a jo hirt, hogy Agieknak (regi) tegnap delutan 5 orakor megszuletett a kisbabajuk!!! Egy 3.40kg kislany, aki a gyonyoru szep Anna nevre hallgatKépKép!
Mar alig varom hogy lathassam!!!
most futok is tovabb, sok puszi mindenkinek!
b
murcimari
 
 


Gratulalok a nagy babahoz Kép

Majd ha lesznek kepek, megnezhetjuk?

Nagyon szep neve van Kép

Kép
icus
 
 


Sziasztok!

Eloszor is udvozlom a pici babszit!

A turogomboc elkeszitese nem egyszeru , nem mondom hogy nem sikerult de azt sem , hogy igen!
A turo amugy finom csak nagyon hig.
Elkeztuk a parommal mert hogy az elejen rajottem hogy ehez 2ember kell. Beletettuk a belevalokat es bizony gyurni nem lehetett. Nagyon hig volt.Griszt nem mertunk bele tenni nehogy megkemenyedjen. Gondolkodtunk , hogy mit tegyunk?..... Andras azt javasolta hogy textil pelenkan (ami meg a Jazmine volt)szurjuk at az egeszet. Meg is tortent , de ugy sem lehetett gyurni pedig tettunk meg bele egy kicsi grizt es lisztet is......nagyon nem akartuk feladni ,kidobni.
Ugy hogy ismet a parom kigondolta azt hogy egyesevel csomagoljuk be alufoliaba es kezdjuk el megfozni. Meg is fot es nagyon finom lett csak nagyon keves. Gombocnak nem mondanam ,de azert is megerte, mert nagyon sokat nevettunk. Aranyos Jazminka meg csak nezet minket es o is nevetett amikor mi is....
Kiterveltuk a kovetkezo akciot , hogy hogyan is lehetne megcsinalni!

mindenkinek szep estet
udv Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Ágiéknak a babához!

Szilvi!
Hát ez a túrógombóc elég kalandosan hangzott, még jó hogy ilyen konstruktiv a párod....a lényeg hogy Jázmin jól szórakozott. Meg persze ti is. Azt hiszem megvárom a következő kisérletedet is mielőtt belefognék!
Jól van már Jázmin? Nálunk Bálint lázas meg köhög, szerencsére az étvágya meg a kedve töretlen, igy nem aggódom halálra magamat, csak egy kicsit .

Kriszti!
Jó étvágyat a kolbászhoz, töpörtyűhöz...Nekem is azt mondta mindenki a második babócánál amikor két hányás közt épp tudtam valakivel szót váltani, hogy biztosan lány lesz...nem jött be, úgyhogy tényleg nem tudom mi befolyásolja. A "végeredményben" annyi különbség volt hogy a nagyfiú 3 kg-mal született, a hánytatós aprócska meg 4 kg 20 dkg-mal de ez valószinűleg nem függ össze .

Icus!
Mi újság az állásoddal? Remélem nincs semmi gáz! Átjátható petevezetőkkel egészen rózsás a helyzet, van két barátnőm, elméletileg átjárhatatlan petevezetőkkel, sok-sok sikertelen lombikos próbálkozással, aztán mindkettőnél jött a baba csak úgy magától.....Szóval fel a fejjel !

Sziasztok! Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Sziasztok!

Aludnom kéne, de már délután próbáltam írni és nem jött össze. Lili beteg, ezért nem jövök mostanában. Hétfőn a doktornő azt mondta influenzás (az volt a harmadik lázas nap), de azóta is csak köhög, nem eszik, éjjel magas láza van. Hát most voltunk az ügyeletes orvosnál, kaptunk antibiotikumot. Már kételkedem, hogy tényleg kell-e (megkérdezte az orvos, hogy mit gondolok, és gondolkodás nélkül beleegyeztem). De ez most már mindegy is, már beadtam az első adagot. "Chest infection" és a pisijében is volt (fehérje meg még) valami. Én már annyit aggódtam ezen a héten, hogy az nem igaz, és még mindig nem gyógyult megKép Jövő héten elutaztunk volna egy hosszú hétvégére, már nem hiszem hogy lesz belőle valami. Lehet, hogy oda az 50 font amit kifizettünk. Na és ma este a taxi!
Jaj, megyek is, nem panaszkodom továbbKép

De, amikor megnyitottam az oldalt, elolvastam Szilvi gombóc-kalandjait, és jót nevettemKép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!!!!!

Fú, ezer éve nem jártam erre, amiért ezer bocs. Kicsit le voltam törve és még most is,(depi) de nem is tudom mitől. Na, mindegy, majd csak elmúlik egyszer.

Üdv. az új tagoknak!!!!!!

Most megyek visszaolvasok kb. Karácsonytól. Aztán majd jövök!

Aki beteg annak sok gyógypuszi és sok jókedvet és energiát kívánok mindenkinek!

Szióka!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,

Agnes,
Koszi a biztatast Kép
Elobb utobb biztos nallunk is jonni fog a baba! Most azt tervezem hogy legkozelebb amikor megyunk haza (2 het mulva) megkerem a dokimat hogy kuldje el a paromat sperma vizsgalatra.
Ha mindkettonknel nagyjabol rendben lenne minden, akkor valamelyest megnyugodnek hogy marcsak ido kerdese?!

Kati,
ne aggod magad halalra mert tenyleg van egy "chest infection"-t okozo virus a levegoben mostansag.
A fonokom is, meg a kollegaim 80%-a tul esett rajta. A legtobbjuknel kb 1 hetet tartott, a fonokomnel 3-at, de o specialis eset mert fonok Kép
Nem mindegyik szedett antibiotikumot, de ha magas a laza van akkor mindenkepp adjal neki Kép
Remelem mielobb kiheveri a kiscsajszi Kép

Szilvi,
Nektek aztan van kreativitasotok Kép

Jo hetveget mindenkinek!
Icus

Kép
icus
 
 


Sziasztok!

Andi,
Sajnálom, hogy nem túl jól mennek a dolgok mostnában. Honvágyad van? Vagy az angol tél nyomaszt? Nem tudom mit tanácsoljak, pedig én is szoktam depis lenni. Remélem jobban leszel hamarosan!

Icus,
Halálra nem, de azért még bőven aggódtam, talán csak ma nem. Lili már SOKKAL jobban van, lement a láza, kevesebbet köhög (kicsit javult is a köhögése, de közvetlenül ébredés után mintha fulladna), és eszik VÉGREKép
Leginkább csak azért aggódom/tam, mert eddig ez volt a legsúlyosabb betegsége, és hát ilyen még nem volt. Nem tudtam meddig tart, mikor lesz jobban, mire számítsak. Mondjuk ha ezután sem lesz ennél súlyosabb soha, akkor nagyon könnyű életünk leszKép
Köszi a biztatást, jól esett!

Berni,
Áginak én is gratulálok, ha találkozol vele. És Ti hogy vagytok? Mit csinál a kis Tini?

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!!!!!

Rengeteget olvastam, szokás szerint zsong a fejem és semmire sem emlékszem az egészből! Kép

Kati!
Köszi a biztatást!
Igazából tudom mi a gond. Főleg a munkám. Nagyon nyomaszt, nem tudom megszokni. Főleg mióta éjszakás vagyok. Kép De olyan jó, hogy amikor reggel hazajövök, (főleg ha nem dőlök az ágyba egyenesen) akkor látom a gyerekeket, ahogy készülnek a suliba, oviba. Aztán el is tudom őket vinni ha akarom, értük is tudok menni. Persze mindez csak elmélet, a gyakorlat az, hogy egész nap aludnom kellene, de legalább 6-7 órát. Ehhez semmi kedvem, aztán meg hulla vagyok. Ma is tök vidáman jöttem haza reggel, elkezdtem főzni, aztán jöttek hozzám ismerősök dumálni, persze legalább fél egy volt, mire lefeküdtem. Igen ám, de tudtam én jól, hogy legkésőbb 4-kor fel kell kelni, mert a férjem suliba megy és én vagyok a "soros" a gyerekvigyázásban. Hát, eléggé morgós voltam kb. 3 óra alvás után! Most alig várom, hogy hazajöjjön, akkor még majd lefekszem a gyerekekkel együtt 8 körül, és este 10-re újból munka. Kép Grrrrrrrr.

Na, bocsi a kirohanásért! Kép

Örülök, hogy Lili jobban van. Vacakok ezek a betegségek.

Áginak rengeteg gratula a kisbabához!!!!! Õ már nem jár errefelé???

Berni!
Mi őújság veletek, engem is érdekelne!!!!?

Most mentem!
Jócakkát!

Andi

Ui.
Volt már valaki BUTLINS parkban? Mert engem érdekelne egy 3 napos kiruccanás, de a weboldalukon csak kb. 3 kép van róla, nem tudom mi is van ott pontosan.
andi68
 
 


Sziasztok !

Minden nap megnezem ezt a lapot de mostanaba senki nem ir! Remelem mindenkinel minden ok es akik betegek voltak meggyogyultak!!!!
Azert en irok egy par sort. Mostmar a midwife 2 hetente jon ki hozzank , jovo vasarnap jon megint es elmondja majd , hogy itt ,hogy megy altalaban a szules es mit kell vigyek a korhazba magammal.
Kozeledem a vegehez 30hetes es 3napos a terhesegem. Jazminka 37hetre szuletett, 2.90dkg-mal. Szerintem most sem fogom tovabb huzni.
Fogattunk a parommal hogy mikor fog szuletni , o azt mondta 3.40 es aprilis 10 en azt mondom 3.10 es aprilis 15. Amugy aprilis 20-ra vagyok kiirva.
Majd meglatjuk!Kép
Sokmindent vettunk mar , pelenkazo es a kisagy is megvan , ruhakat es cumisuveget is vettem. Most megvarom meg mit mond a midwife es azt is beszerzem.

Nem tudok tovabb itt csucsulni mert nagyon rugdos.
Mindenkinek jo ejszakat kivanok ! Kép

Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Bocs, kicsit eltűntem, de úgy tűnik a gyerkőcök végigpróbálják az összes itteni virust...persze szigorúan felváltva. Most úgy tűnik minden oké, csak Bálint állt neki intenziven a kilencedik fogát növeszteni, nehogy unatkozzak! Na de sebaj, csütörtökön hazamegyünk egy bő hétre, már alig várom!
Vettünk kocsit, megpróbálkoztam a vezetéssel....rémálom!!!! Csak nekem tűnik úgy hogy itt még az utak is keskenyebbek? Előbb-utóbb ugyis megtanulom, de nem egyszerű.

Andi! Sajna nem tudom mi az a Butlins park....elég embertelenül hangzik amit a munkarendedről leirtál, nem csoda ha kiborultál. Ez az éjszakázás sokáig tart?

Szilvi!!! Mindjárt április van!!! Klassz lesz egy tavaszi kisbabával, hamar ki lehet menni vele, nem kell a lakásban csücsülni...legalábbis itt nálunk alig esik, gondolom nálatok is hasonló a klima.

Ha visszajöttünk otthonról jelentkezem újra, addig is mindenki vigyázzon ám magára!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


hahó!

Mi a sziget északibb részén élünk, egészen pontosan a Fife-on, Skóciában. Mi a lányunkkal augusztus óta vagyunk itt, de a Kedves már február óta. Ahogy látom az élet közel azonos az egész országban. Éppen ezért kérnélek benneteket egy kis tapasztalatcserére.
(Bocs, talán redundáns a kérdésem, de nincs időm átolvasni a teljes diskurzust.)
A terveink szerint ugyanis tavasszal megindítanánk a bébiváró programot, de előtte szeretnénk egy alaposabb orvosi kivizsgálást...stb. a konkrét kérdés is ehhez kapcsolódna: milyen lehetőségek vannak a megfelelő orvosválasztásra az NHS-en belül és nektek milyen tapasztalataitok vannak velük kapcsolatban? Naív a kérdés, de idáig csak a gyerek miatt találkoztam a rendszerrel.

Egy másik problémám: véleményetek szerint hol lehet légtisztítókat a legnagyobb választékban találni. Az amazon.com oldalain már próbáltam...
A lányomnak még otthon összetett étel-, por-, pollenallergiát állapítottak meg. Sajna az állapota nem javult, többek között a lakás miatt sem. Ezért gondoltunk erre a megoldásra. Nem szeretném, ha pont a tenger mellett lenne asztmás...

A segítségeteket köszönöm! A tapasztalataimról pedig, ha érdekel benneteket beszámolok!

Györgyi
györgyianyu
 
 


Sziasztok!!!!

Üdv. mindenkinek aki új, és aki újból előkerült!! Kép

Mi is harcolunk a vírusokkal meg a náthákkal. Már nagyon unom az örökös orrfújást, meg hogy a gyerekek sincsenek teljesen jól. Peti még köhög is egy kicsit. Persze orrot fújni nem akar. Kép

Kicsivel jobb a hangulatom, bár most meg a fűtés romlott el a házban és mindjárt megfatgyok. Pedig + 5-8 fok körül van, de tegnap olyan vihar volt, hogy azt hittem elviszi a házat.

Köszi, hogy aggódtok értem az éjszakai munka miatt! Kép (Ági)
Az a gond, hogy a beosztás sokkal jobb, mintha nappal dolgoznék, mert a nappalos sokszor 14 órát is bent kell legyen, sőt van olyan hogy bemész péntek reggel 8-ra és csak szombat este 10-kor van vége a műszaknak. Ott is kell aludni, kemény 20 fontot adnak érte. A szabadnapok is össze-vissza vannak,de az éjszakásnak mindig együtt van 3 nap!!!! Szóval vannak jó pontjai és az órabér is magasabb. (majdnem 7 font)
Reggel mindig olyan boldog vagyok, hogy mehetek haza, és csak este kezdek depis lenni, amikor megint menni kell.

Na, de majdcsak túl leszek ezen is, mint annyi máson. Kép

A gyereke nagyon jól érzik magukat, Kitti szereti a sulit, Peti meg egyenesen imádja az ovit!!!!
Most ez a lényeg számomra.

Györgyi!
Sajnos sok segítséget nem tudok adni neked, fogalmam sincs a légtisztítókról, és sajnos (vagy szerencsére) az NHS-szel sincs szinte semmi kapcsolatom, azon kívül hogy egyszer már elvittem a gyerekeket az orvoshoz.
Jó hideg lehet arra felétek!!!!
Amúgy imádom a skót akcentust, van itt egy két skót a munkahelyemen, meg a rádióban is néha meghallom ha valaki e-vel beszél, és nagyon bírom.
Szegény kislány nehéz lehet neki az allergia. Mennyi idős?

A Butlins park olyan vizi-vidámpark szerűség, van egy Bristol felé, persze jó messze tőlünk, kb. 2 óra autóval.
De elég drága sajnos.
Lesz egy hét szabim március közepén, amit értelmesen kellene eltölteni, de ha haza utaznánk, az sokba kerül, úgyhogy itt szeretnénk elmenni valahova.

Na, puszika mindjárt megyek dolgozni és összeszedem magamat! Kép

Írjatok, ha tudtok!
Üdv.
Andi
andi68
 
 


Úgy sejtem nagyon általános volt a kérdésem. Jobb esetben senki sem látogatja ezt a topikot.

Közben a légtisztító ügye megoldódni látszik, Bionaire itt is piacvezető... Azért esetleges tapasztalataitokat nagyon szivesen venném nőgyógyászat és terhesgondozás tekintetében. Mint kiderült az előző hozzászólásból nem az első babánkat tervezzük, de mivel nem beszélem tökéletesen az angolt és a férjem nagyon elfoglalt a folyamatos jelenléthez, ezért próbálnék minden forrásból tájékozódni.

De, ha már pingetem a topikot, akkor egy kérdés még belefér: az 5 éves porontyom mogyoró-, tojás-, burgonya- és búzaallergiában szenved. Nagy nehézséget okoz a speciális lisztek beszerzése a környéken. PL. nincs rozs és zabliszt, kukoricát is csak egy bioboltban találtunk. Esetleg találkoztatok-e a vásárlásaitok során délen ilyenekkel?
györgyianyu
 
 


Hű, ez a gyorsaság meglepett!
párhuzamosan írtuk a levelet és én már azt hittem nem kapok senkitől választ! Köszönöm!

Igen, mint látod az előző hozzászólásomból nem a legszerencsésebb a helyzetünk, de ő nagyon klassz maca, hihetetlen türelemmel viseli. az ételallergia kezelhető, ha a diétát tudjuk tartani, de annak ellenére, hogy Magyarországon a britt hozzáállás egyfajta pozitív példa, mi szinte semmit nem érzetünk ebből. kezdetben még a kenyér beszerzése is gondot okozott, a repcsin meg a kenyérsütőt nem hoztam. Érdekes, hogy január óta mintha lenne egyfajta szemléletváltás, legalábbis a skótoknál pl. a tönkölylisztet elkezdték forgalmazni a tesco-ban is. Ezek pici lépések, de a változatos gyerektápláláshoz még nem elegek. Legalábbis nekünk... ezért gondoltam arra, hogy ha ti esetleg találkoztatok valami mással is, mint rizsliszt, akkor londoni ismerősök kapnak egy telefont, úgy talán olcsóbb és egyszerűbb, ha ők adnak fel nekünk egy kis csomagot, mintha anyukám küld utánunk lisztet...

a skót akcentust mi is bírjuk, de bagyon gáz, hogy azt a keveset sem értem meg miatta, amit pedig tudok angolul. A barátaink meg csak nevetgélnek a bajúszuk alatt, mert a hölgyeményünk az oviban a tökéletes skót kiejtéssel beszéli a nyelvet...

Mi nem messze élünk Edinburgh-tól. Az időjárás ugyan hidegebb, mint pl. Londonban, de nem a Felföld mégsem. Itt is virágoztak a fák már januárban... Mi egyébként nagyon szeretjük, kicsi, nyugodt hely, nagyon-nagyon közel a temészethez.

Györgyi
györgyianyu
 
 


Sziasztok!

Andi, gondolom a depresszio az a forditot elet miatt van! Nem lehet kellemes este otthagyni a csaladot Kép
A gyerekeknek mihamarabbi jobbulast kivanok!

Gyorgyi! Vannak ezek a keleti vagy nem tudom milyen boltok amiben nagy es kis kiszerelesu rizs,bab,lencse,mindenfele tipusu griz ,zsemlemorzsa sot az egyikben meg vegetat is talaltam , fuszerek,tesztak sokfele lisztet es kukoricadarat is lattam. Sajnos nem tudom a nevet de sok helyen van ilyen.
legkozelebb felirom a nevuket es leirom neked ide.
Mi Portsmouthban elunk 1eve. Van egy 23honapos kislanyunk Jazmin . Jelenleg varjuk a kovetkezo babszinkat ,31hetes terhes vagyok.
Tul sok segitseg nem leszek neked mert nalam eleg keson keztek meg a terhes vizsgalatokat. Pedig 8hetesen mentunk el a Gp-hez. Aztan vartuk az ertesitest ,hogy mikor kell mennem tovabbi vizsgalatokra de valamiert nem jott. Igy 15hetesen hazamentem Magyaro...-ra. Ott megcsinaltak a down koros es egyeb vizsgalatokat. Mikor vissza jottem ,18 hetesen keztek felvenni velem a kapcsolatot . Hazhoz jott (es jon )a midwife, el kellett mennem ultrahangra ahol vert is vettek es a Down es egyeb teszteket csinaltak meg.
Azota rendszeresen jon a midwife, eloszor 4hetente mostmar 2hetente talalkozunk itt a lakasunkon. Ilyenkor pisitesztet nez ,meghallgatjuk a baba szivvereset es ha van valami gondom akkor elmondom neki.
Nagyabol ennyi az en terhesgondozasom idaig, most majd vasarnap jon akkor talan tobbet is tudok mondani, mert elmonja mit kell korhazba vinnem es mi var meg ram.
Az angolom nekem sem jo, sot mondhatni szinte nulla , azert persze megtudom ertetni magam de fontosabb ugyeket nem tudok elintezni.
Remelem tudtam egy kicsit segiteni. De ha meg is van valami ami nem tiszta menjel visszabb az arhivumba mert az egyikunk nemreg szult es talan az o irasaibol tudsz majd jobban tajekozodni.

Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Sziszantyú, netán Szilvi?! Igen már én is gondoltam rá, hogy megnézek egy ilyen boltot is. De nekünk elsősorban a liszt és amit előzőleg nem is írtam a tojáspótló hiányzik. Ez ugyan van a britt bioboltokban is, de mivel burgonyakeményítővel készítik errefelé - míg otthon kukoricakeményítő az alapja - nekünk nem jó. Egyébként viszonylag jól alkalmazkodtam: hamar felfedeztünk egy organic farmot a környéken, megtaláltuk a város egyetlen bioboltját...stb.
Azt tudom, hogy a városkánkban van egy kínai bolt, de nem nagy - ezt a kínai ismerőseimtől tudom... Edinburg-ba bemenni pedig szervezési nehézségeket okoz: egy kocsink van, egy jogsival...
Talán csak azért nehéz ez, mert otthon nagyon sok cuccost kaptam. Nem csak lisztet, de pl. puffasztott kölest, amit a Csirke imádott vagy garantáltan mogyorómentes kakaós kukoricapelyhet.
Esetleg a Holland-Barrett bolthálózatra gondoltál?

A terhesgondozási tapasztalataid rímelnek az eddigi tapasztalataimmal. Igaz mi csak a gyerek miatt. ma pl. meg kellett volna kapnia az MMR oltást, mert február elején betöltötte az 5 évet. Miután regisztráltak minket szeptemberben már jelezték, hogy szerintük nem azonos a magyar és az angol oltási rendszer és kapnia kell majd MMR oltást. Majd kaptunk novemberben egy levelet, hogy az MMR miatt vegyük fel a kapcsolatot az orvosunkkal. Megtörtént, egy hét múlva ott ültünk a nagyon elfoglalt orvossal szemben, aki közölte velünk, hogy csak akkor kaphatja meg, ha az öt évet betöltötte. A férjem meg hülyének érezte magát, mert ő mondta a nővéreknek a bejelentkezéskor, hogy nem 5 éves még a gyerek, de azok ennek ellenére megadták az időpontot.
A második fázisa a történetnek ma zajlott le: miután kiderült, hogy erős tojásfehérje allergiában szenved a gyerkőc, de ez ugye a kartonján is nagybetűkkel szerepel, a nővér közölte, hogy akkor az oltást csak a kórházban adhatják be, mert az oltás alapja tojásfehérje. Azonnali időpont nincs, majd az orvos felveszi a kórházzal a kapcsolatot, ők visszajeleznek neki és majd ekkor értesítenek ki minket mikor is mehetünk gyereket k1nozni.

Tudom, hogy otthon meg sem kérdezték tőlünk az oltásokkor, hogy van-e bármilyen érzékenysége...stb a gyereknek, itt pedig az oltás előtt egy kérdőívet is kitöltenek, de azért ez a szétszórtság sok. Már kétszer mentünk ezért az oltásért, nem hiszem, hogy az elsőnél nem tudták volna mondani, hogy Csenge csak a kórházban kaphatja meg.

Tehát, amikor azt írtad, hogy vártad a kiértesítést, akkor csak megerősíted a fenntartásokat bennem.
Mindegy, legalább profi leszek az ön- és magzatvédelemből megint.
Az azért dícséretes, hogy legalább a vizsgálatok egy részét otthon végzik el. Ez határozottan
kényelmes!

Györgyi
györgyianyu
 
 


SZia Gyorgyi!

Igen Szilvia a rendes nevem. Sajnalom ,hogy nem tudtam segiteni a speci kajaban. Nem lehet konnyu igy etetni a gyemekecsket.

Azert ez az oltas mizeria sem egy egyszeru dolog ugylatom. Akkor nem csak a terhesgondozassal vannak igy. Nem is tudom hol jobb, azert az nem art ha minden vizsgalat es oltas a megfelelo idoben tortenik. (gondolom) De mar lassan tenyleg nem tudom mi a jo az ,hogy 2hetente vizsgalat,vervetel,nogyogyasz,ultrahang vagy 9honap alatt mindezekbol csak egy egy ,kiveve a nogyogyasz.
Az viszont tenyleg nagyon jo hogy hazhoz jon a midwife. A lanyom pont abban az idoben ebred a delutani sziesztabol es akkor semmi mast nem hajlando csinalni csak bujni hozzam. Bujik,bujik aztan szepen" magahozter" es indul a dolgara.

Erdekelne ti miert hagytatok el ,azert igen is szepnek latott orszagunkat! Ha nem vagyok tolakodo?!
A termeszetkozeli helyeket mi is nagyon kedveljuk.
Sz
sziszantyu
 
 


Szia Szilvi!

Igen, úgy tűnik minden rendszernek megvannak az árnyoldalai és pozitívumai. Talán az a leghelyesebb, ha így fogjuk fel. Nekünk otthon is megvoltak a megunk rémtörténetei, de azért itt is tudunk produkálni néhányat a jelek szerint. Persze a lányom esete tényleg nem egyszerű. Van egy orvos ismerősünk, aki nem is hallott még pl. burgonya allergiáról, nekünk meg egy pollen keresztallergia miatt kialakult...

A terhesgondozás nekem otthon sem volt problémamentes, voltak kegyetlen helyzetek. Egy idő után a párom már mindenhová kísért. Tehát nekem az, hogy nem kell órákat ülnöm valami vizsgálatra határozottan pozitív. Igaz itt az anyák személyes felelőssége sokkal nagyobb, mint otthon. Nekem egyébként is speciális vizsgálatok kellenek, mert szívfejlődési rendellenességgel születtem, a kardiológust itt sem fogom megúszni.

Valamelyik hozzászólásodban írtad, bár talán közös problémánk ez, hogy nem találsz anyukákat és gyerekeket, akikkel érintkezhetnél. Én nem oly régen tapasztaltam, hogy a városi könyvtár gyerekrészlegében találkoznak a csecsemős anyukák. Nem tudom az ország más részeiben mi a szokás, én otthon pl. az Ikeá-ba jártam a gyerekkel a játék és a beszélgetés miatt, de itt a jelek szerint a könyvtár a találkozóhely. A könyvtárosok nagyon pozitívan állnak hozzá, még játszószőnyeg is van, a babusok meg ott csúsztak-másztak a nagyok között. Esetleg nézd meg...

Nagyon sok oka van, hogy itt vagyunk. Nem tudok rangsorolni. fontos szerepe volt annak, hogy a Kedves már dolgozott kinn egy projekt erejéig. Egy nyugodtabb, élhetőbb világnak érezte. Mi az elmúlt 6 évben évente költöztünk otthon is az aktuális pozíciók miatt. Nem volt a legszerencsésebb a munkaválasztásban... Egy ponton elege lett és közölte, hogy nem csinálja itthon tovább, ha már szivatják, akkor fizessék meg legalább és legyen valami lehetősége védekezni a jogtalan támadások ellen. Az, hogy a gyerek allergiás csak azután derült ki, hogy ő kijött. Ezután már szempont volt a tenger is.
És persze szempont volt az is, amilyen állapotok Magyarországon most vannak. Ezt nem lehet összehasonlítani, nem is lehet megérteni csak hosszabb idő után. De már nem félek az autóban ülve, mert itt nem akarnak leszorítani, nem kell a politikusokat hallgatnom és az emberek frecsegő dühét éreznem. Nekem ez most nagyon jól esik, még ha tudom is, hogy itt sem más a helyzet sok szempontból, de a nyelven kívüliségem sok dologtól megvéd.
Az országunkat én is szeretem, de menthetetlennek érzem. Ha nem modernizálódik jobban, az emberek nem fogják a saját közösségi érdekeiket jobban védeni, ha az iskolákat és a pedagógusokat nem fejlesztik, akkor kész. Ezen nem fog segíteni a szép természeti környezet, a kedves emberek, a kultúra sem, mert élhető jelene nem lesz az országnak.

Györgyi
györgyianyu
 
 


Sziasztok,
Megvagyok am en is, csak ..... rohamosan no a lanyunk es egyre tobb figyelmet es programot igenyel, amibol kifolyolag egyre kevesebb alkalmam van a gep ele leulni Kép.
Nagyon gyorsan atfutottam az elmult par het irasait es latom hogy voltak beteg picurok, depis anyucik, aggodo anyucik, viszont mindenki szepen meggyogyult es optimistabb lett, es raadasul uj tagokkal is bovult a topik Kép.
Had udvozoljelek en is koztunk Gyorgyi. Berni vagyok Londonbol, 4 es fel honapos Antonia (aka Tini) lanyommal.
Sok erdekes kerdest feltettel. Az etelallergiaban mi sem vagyunk jartasok, de szerintem is probald meg a kornyekbeli indiai, arab, afrikai, torok es egyeb uzleteket....de mivel ezek altalaban magankezben vannak, mindenhol mas nev alatt futnak igy nem igazan tudok uzlet nevekkel segiteni neked Kép. Nem jartam meg olyan nagyon fent eszakon, de meglehet hogy arrafele talan nem annyira elterjedtek ezek az uzletek mint peldaul itt Londonban, ahol szinte egymas mellett sorakoznak. Igy szivesen megnezem neked hogy itt mit es hol lehet kapni, es ha van az amit kerestek, akkor feladom postan.

Ami a terhesgondozast illeti, Szilvi leirta eleg atfogoan a lenyeget. Felkaptam a fejem arra amikor azt irtad hogy a baba project elott csinaltatni akartok egy komolyabb orvosi kivizsgalast. Ezt is itt a UK-ban? Mert erre nem igazan hiszem hogy lesz lehetoseg NHS alapon. Eziranyu kivizsgalasokat itt altalaban csak komoly meddosegi problemak miatt rendelnek el. Egyszerubb hormonvizsgalatokat viszont itt is elrendel a GP keresre. Ha felreertettelek volna, elnezest.

Orulok hogy ratalaltal a helyi konyvtarra. Mas anyukakkal valo talalkozasra is jo, de en nem mondanam hogy a fobb programok ott zajlanak. Szerintem nalatok is, mint itt delebbre, van kismillio + 1 mas hely ahol erdekes programok varnak ratok. A helyi konyvtarban kell hogy legyen egy eletkor szerinti osszefoglalo tajekoztato (ingyenes) amiben felsoroljak a helybeli programokat es helyszineket.

Ezen kivul mindenkinek ajanlom a sok brit mama+baba weboldal kozul a netmums.com-ot, ami egy orszagos halozat regiokra bontva. Ezen talalhat az ember helyben baratokat, programokat, otleteket, segitseget, es meg rengeteg mas dolgot ami egy mamat es gyermeke(i)t illeti.

Andi,
Orulok hogy visszatalaltal. Olyan jo hogy Kitti es Peti ilyen jol beilleszkedtek. Nem hiaba gyerekbol vannak KépKép!!
Gyere surubben ejszakankent es akkor talan nem leszel olyan depis.
Ferjurnak hogy megy a suli? O most angolt tanul, vagy a TESOL kurzust csinalja hogy tanithasson?

Tobbiek hogy vagytok ti es gyerkoceitek, pocaklakocskaitok?

Csak diohejban magunkrol, Antonia egy nagyon aktiv kismanova fejlodott ki az elmult par honap alatt. Komoly programjaink vannak egyutt, hetfon zeneora, szerdan uszas, csutortokon parent+baby group, penteken mozi es NCT-s talalkak. A keddi napunk pedig csak a kettonkke!! Es meg csak alig mult 4 honapos....ajaj mi lesz itt kesobbKép!
Szepen gyarapszik, tovabbra is szopi napjaban 4-szer, este pedig egy "combined" szopi+tapszer - ez utobbit apujatol kapja. Szerencsere nagyalvo a kiscsaj (legalabb tolem is orokolt valamitKép). Az ejszakakat mar 9 hetes kora ota atalussza, es mar egy hete hogy a sajat szobajaban alszik...azota megkesobb ebred reggelente (ugy latszik ot is zavarta apja horkolasa amig egyutt volt velunkKép. Nagyon vidam kismacska, tudjatok az a fajta aki minden reggel hatalmas mosollyal az arcan ebred. Es hogy lekopogjam meg nem voltunk betegek amiota elunkKép - kopp, kopp, kopp. Ugyhogy tenyleg nem panaszkodhatok!
Aprilisban megyunk Mo.-ra Husvet kornyeken amikor meg is lesz keresztelve. Most azt szervezem.
En mar csak a jovo tanevben megyek vissza dolgozni. Amikor Tini, ha lesz hely, a sulim creche-jeben lesz amig orat adok, ami egyhuzamban ket ora. Mar nagyon varom, foleg miatta, mert nagyon kis tarsasagi leny, es szerintem nagyon fog tetszeni neki a szep szines gyerektomegKép. Mert bizony ott aztan lesz minden nemzetiseg ami az eg alatt megtermett Kép- elsosorban tanitvanyaim gyermekei. Es bar mas szulo lehet hogy visszariadna ettol, en meg pont ugy vagyok vele, hogy ettol jobb alapokat nem is kaphatna a lanyunk az eletben.
Hat diohejban ennyit magunkrol. Most megyek es elvezem azt a keveset ami meg megmaradt a hetvegebol.
udv mindenkinek, b
murcimari
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: