Új privát üzeneted érkezett!

Szia Szilvi,
Örülök, hogy jól érzed magad. Jázmin most mennyi idős?
Berni biztos jobban be tud számolni majd erről. Nálam vizsgálatok: 2 ultrahang (12 és 20 hetesen), ez a kórházban van. Azt hiszem a másodikon mondják meg a nemét, ha kéred. Neked hol csinálták az ultrahangot? Ezenkívül kéthetente mentem a védőnőkhöz, ahol meghallgatták a baba szívverését, és kézzel megmérték a hasamat, vizeletet megnézték, nem vagyok-e cukros. Ennyi. Nem is emlékszem, hogy orvost láttam-e, talán egyszer.

Berni,
Kép Kép A Pisces az Halak? Lili apukája március 16.
Lili jól van. Most éppen azt mutatja nekem, hogy hogyan kell a kisfotelre felmászni meg leugrani, hi-hi. Nagy. A múlt héten itt volt valaki megjavítani a csőtörést, megkérdezte Lilit miért nincs iskolábanKép
Ma felhívtam néhány ovodát, délután megyünk megnézni az egyiket. Kedves volt a nő a telefonban. (A másikban csak annyit mondtak, hogy felveszik Lili nevét a várólistára. Hogyne, oviról meg még nem is tudunk semmit..)
Kicsit bizonytalan vagyok az egészben. Home education-ön gondolkozom, és hát nem tudom van-e értelme egy évre oviba küldeni. Az ovi ugye csak egyéves, utána már iskola van. Na mindegy, megnézzük, hátha jó hely. Lili biztos szívesen menne.

Kati
kat_ica
 
 


Koszi az infot Katica.
Jazmin 21honapos lesz 10-en.

Akkor engem jol elhanyagolnak mert 3hete voltam ultrahangon es semmi mast nem csinaltak. Majd dec 13-an jon ide a vedono. Fogalmam sincs mit akar majd.
Meg vizeletet sem neztek es a szivhangot sem, pedig lassan felidos vagyok!
Ja es az ultrahangos azt mondta hogy nem lesz tobb ultrahang. Nem ertem?Kép

Szerencsere megyunk haza december21-en ,majd megint elmegyek a dokimhoz.
sziszantyu
 
 


Sziasztok!
Voltunk ovodában, nagyon tetszik. Kivéve a számítógépeket. Van három terem, egyikben pl olvasósarok meg egy csomó fajáték. Másikban lehet festeni, gyurmázni meg ilyesmit. (Harmadikban semmi különleges Kép). Kint nagy kert, ahol van kis tavacska meg veteményes is. Lili el sem akart jönni amikor végeztünk. "I wanna stay here FOREVER".

Egyébként Lili újra tanul magyarul. Talán írtam a nyáron, hogy egészen elfelejtette. Este kérdezem: jössz? Erre ő: jöszöm Kép

Szerintetek az normális, hogy egy hároméves kislány azt állítja, hogy ő fiú? Igaz, hogy a barátai mind fiúk. De általában velük jön ki könnyebben, mert ők azok, akikkel lehet szaladgálni meg ugrálni, a lányokkal csak ritkábban.

Szilvi,
Azért nem aggódsz, vagy igen? Hozzán is elég későn jött a védőnő, valami gubanc volt a rendelőben. Az első alkalommal kitöltött egy csomó mindent a terheskönyvben (ami hatalmas volt).
Neked ez lesz az első alkalom a védőnővel?

Kati
kat_ica
 
 

 
 

De aggodom , nagyon is! Csak nincs sok idom agyalni, kiveve amikor alszik a gyermek.
A vedono most jon majd masodszorra , nagy zold fuzetecskem nekem is van (terhes konyv).
De ennyi.

sz
sziszantyu
 
 


Ne aggódj! Abból indulj ki, hogy minden rendben van (vagy esetleg nem úgy érzed?) Ultrahangod úgyis nemrég volt, gondolom nem láttak semmi rosszat, hamarosan pedig mész orvoshoz Mo-n. Kismamáknak fő a nyugalom. (Én olyan nyugodt voltam, hogy alig tudtam ébren maradniKép, pedig dolgoztam is 38 hétig.)

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok

Szilvi,
Megerositem amit Kati leirt az UHk-rol. Talan annyival kiegeszitenem hogy nekem volt meg egy nyaki redo UH 13/14 het korul - de ezt a szolgaltatast nem minden korhaz nyutja. Amugy sok olyan korhaz van ahol olyan szabalyt hoztak hogy nem mondjak meg a baba nemet. Aminek az a szomoru oka hogy sok olyan nemzetiseg letezik ebben az orszagban akik elvetetnek a babat ha kiderulne par hetes terhesen hogy kislanyKép.
Tenyleg nincs miert aggodnod, mert a terhesgondozas nem mindenutt egyforma, meg egy varoson belul is kulonbozhet a sema. Az altalad leirtak alapjan azt veszem ki hogy nalatok a szuleszno home visit-et csinal. Az elso alkalommal (booking appointment) rendeloben voltal ugye? Gondolom eztan pedig altalaban hazhoz fognak jonni amig meg nem szulsz. En speciel orultem volna neki ha hozzam hazhoz jonnek. Plane meg a vegen, amikor 39 hetesen meg autoba voltam kenytelen ulni hogy elmenjek az appointment-jeimreKép.
Igy 19-20 hetesen meg csak havonta vannak talalkozok a mw-al, kesobb ket hetente lesznek, majd az utolso honapban mar hetente (ez utobbiak nekem csak 37-dik hettol kezdodtek).
Igazad van, mert vizeletet minden alkalommal kellene vizsgalni, es mostmar a szivhangot is, hasvizsgalattal egyutt. Az egyeduli dolog amit nekem is eleg keson kezdtek el, az a hasmeret levetele (allitolag huszonparhet alatt az nem relevans meg).
En is nyugalomra intenelek! De feltetlenul kerdezz ra a kovetkezo talalkanal hogy hogy allnak a dolgok, mert azert fontos hogy az ember tisztaban legyen azok menetevel.
Jazmin nagyon edi lehet ahogy puszilgatja a hasadatKép. Mondja mar esetleg hogy mit szeretne? Hugicat-e vagy ocsiket?

Nekem meg a gesztenyepure hianyzik a legjobban Mo.-rolKép. Iiiiiimadom a gesztenyet! Itt meg csak a sult szarnyasokat toltik veleKép.

Kati,
Ugy latszik az anyasag elvette az eszemet, mert termeszetesen Tini dec 2-an volt ket honapos, nem pedig nov 2-anKép. Es igen, a pisces az halak...hmm, nagggggggyon erdekesKép! - akkor majd nehanapjan kerdezgetleg errol-arrolKép.

Hogy tanulja Lili a magyart? A veled valo parbeszedek altal vagy van valami mas modszered is?
"Joszom" - kunc-kuncKép. Csak arra ne szokjon ra hogy "josztok" - jo kis szabolcsiasan. Nekem beletellett egy par evembe amig leszoktam rolaKép.

Ovi - tenyleg nem hangzik soknak az az egy ev, de talan arra jo hogy szokja a tarsasagot es a rutinszeru napi otthontol/toled tavol levest. A home education-t a suliba jaras helyett ertetted?
Tenyleg jol hangzik az az ovi amit megneztetek - van mar dontes?

Akkor a kis Lili egy igazi tomboy! Sz'tem nem kell semmi rosszra gondolni ha tortenetesen azt is allitja magarol hogy fiu. Most valszeg ilyen stadiumban van. Most biztos jo heccnek talaljaKép.

Udv, berni x
murcimari
 
 


Tunde, te merre jarsz? Busy, busyKép? Remelem minden OK veletek.
murcimari
 
 


Sziasztok!!!

Bocsi, én is busy, busy, meg az éjszakai munka. Most is úgy égnek a szemeim, hogy alig látok. (Bár nem a sok munkától, hanem egész éjjel tv-t néztem meg olvastam a félhomályban a munkahelyemen!) Na, jó azért dolgoztam is egy kicsit. Kép

Már csak 3 nap és indulunk Londonba! Nagyon várjuk. Sikerült a szállást elintézni, és még egyszer mindenkinek köszönöm aki segített. Rendik vagytok! Kép

Most már csak egy kis jóidő kellene, mert most is elég mocsok eső esik, pedig a tv-ben is meg a rádióban is azt igérték, hogy el fog állni. Na, engem most nem is zavar, mert megyek tentikézni.

Aki nemrég ünnepelt szüli-névnapot annak sok boldogságot kívánok!

Kép

Puszóka nektek!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Azert nem aggodom annyira, az elozo terhesegembol kiindulva nem is kell. Jokat tudok nevetni a kislanyomon es minden egyeben.Koszonom a biztatast , jol esik!
Jazminka sajnos nem beszel "ertelmesen" vagy is en es az apukaja erti amit mond de mintha angol szavakat is mondana. Lehet ,hogy nem de neha tenyleg ugy hangzik PL: a labdara mindig csak annyit mond . -booool vagy boo.
Meg mas is van de azt most nem tudnam megmondani mi.
Azert ez nagy kincs lesz neki (marmint az angol nyelv)!
Milyen gyorsan telik az ido , mar ket honapos a kiscsibed! Aranyos kisbabszi lehet!
Sz
sziszantyu
 
 


Andi,
Megkerdeztem, de sajnos egy kisgyerekes ismerosom sem tudott "gyermekmegorzot" ajanlaniKép. Nem tudom neked sikerult-e valamit talalnod.
Nagyon kellemes idotoltest kivanok nektek a fovarosban!!
Gondoltam szepen csendben megemlitem hogy esetleg talalkozhatnank, de belatom hogy az a nehany nap eppenhogycsak eleg lesz a legalapvetobb nevezetessegekre, ugyhogy nem eroltetem. Bizok benne hogy lesz meg alkalom a talira valamikor a jovobenKép!

Szilvi,
Ha jartok Jazminnal angol kozossegbe, vagy ha nezi az angol gyerekmusorokat a tv-ben, akkor akarva akaratlanul "felszedi" a nyelvet. Ha en gyerek lennek, en is hamarabb megtanulnam az angolt mint a magyartKép. Hiszen mennyivel konnyebb megjegyezni es kimondani hogy ball, mint labda, vagy book, mint konyv, vagy dog, mint kutya, esatobbiKép. A nyelvtanrol nem is beszelve!
Hat tenyleg repul az ido. Ami ugyanakkor nagyon izgalmas is, hiszen nem mulik el nap hogy Antonia ne produkalna valami ujat es izgalmasat. Nem panaszkodhatok, tenyleg egy kis tunemenyKép.
Udv mindenkinek es jo keszulodest az unnepekre!
b x
murcimari
 
 


Sziasztok!
Eltűnt a topik, legalábbis én azt hittem tegnap!

Lili és az olló: Lili hónapok óta vág, vág és vág. Papírhegyek mindenhol, sőt, már karácsonyi lapokat is csináltam merített papírból. Baleset nem volt, de egy régi szoknyája áldozata lett a nagy lelkesedésnek. Aztán jött a hajvágás Kép Először lőn frufruja (így kell írni?), aztán kapott rövid frizurát, aminek nagyon örült, állítólag rövid hajat akart. És ma reggel, borzalmak borzalma, észrevettem, hogy eltűnt a frufru. Helyette van egy kétcentis sáv, 2-5 milliméteres hajjal!!! Pedig már kezdtem megszeretni a haját. Most sóvárogva várok míg visszanő. Addig így marad, mert én rövidebbre már nem vágatom az biztos! A fene ezekbe a háromévesekbe.

Berni,
Lilivel próbálok CSAK magyarul beszélni, de nem nagyon megy (elfelejtem, főleg most próbálok leszokni arról, hogy veszekszem vele, és így arra figyelek, nem a nyelvre). Ezenkívül dvd-ket magyarul, nem angolul teszem be, magyar meséket, mondókákat olvasok neki, angolokat lefordítom ha nem túl bonyolult a szöveg. Meg énekelünk. De a legfontosabb, hogy minél többet hallja a nyelvet. Szokott már magyarul is válaszolni nekem, de a legtöbb még angol. Volt egy jöszömhöz nagyon hasonló beszólása, de kiment a fejemből Kép
Home ed suli helyett lenne, igen. Első néhány évben legalábbis, aztán ráhagynám a döntést. Ez most a terv, két év alatt még megváltozhat. Oviról még nincs hír.

Andi,
Most már Londonban vagytok. Remélem jól érzitek magatokat!

Szilvi,
Lili kéthónapos korában Németországba mentünk, és elkezdett "németül" gügyögniKép Amit bizonyára a tévéből szedett fel, mert mi anyuval magyarul beszéltünk. Tehát a hanglejtése, meg a hangok tipikusan németek voltak ott, és nem angol. Nem tudom ez érthető-e, késő van.
Lili is a rövidebb szavakat preferálta annak idején. Ball, duck, de... na, egy magyar szó sem jut eszembe, ami rövidebb mint az angol. De volt rá példa, arra biztosan emlékszem.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Volt nalam a midwife es o fog kijonni mindig hozzank!
Megnezte a vizeletet a szivhangot es a vernyomasom is .
Azt mondta minden rendben! Olyan jo volt hallgatni a szivhangot, persze Jazminnak is meg kellett nezni a kis szivhangjat, edes volt nagyon!
Hat ennek en nagyon orulok hogy kijon majd mindig hozzank.Kép

Mindenkinek nagyon-nagyon Boldog Karacsonyt kivanok es Boldog Uj evet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

szilvia
sziszantyu
 
 


Sziasztok!!!!!

Na, nem vesztem el, tegnap jöttünk haza!!! Nagyon jó volt, de azért megfagytunk. Nem is gondoltam volna, hogy Londonban ennyivel hidegebb van. Szerencsére azért nem esett az eső, nagyon szép tiszta idő volt minden nap.
A szállást is könnyen megtaláltuk, és NAGYON kedvesek voltak a házigazdák. A saját házukban lakunk, és bár nem volt semmi luxus, (a férjem szerint a fürdőszoba gázos, de nekem jó volt.) mégis nagyon megérte. Egy ciprusi török család, 5 gyerek van, de már felnőttek. Persze vannak unokák is, és nagy a nyüzsgés. Nagyon finom vacsit is kaptunk 3 font/fő és Peti ingyen.
A várost elég jól bejártuk, bár az utolsó napra én úgy elfáradtam, hogy már alig bírtam menni.
A gyerekek is aránylag jól bírták, persze nem találunk szittert.
Azért legközelebb gyerek nélkül fogunk menni valahogy, mert nekik nem volt valami nagy élmény.
Kivéve talán a London Eye, meg a piros, emeletes busz.

Berni!
Én is gondoltam hogy jó lenne talizni, és még bántam is hogy nem beszéltünk meg valamit, de aztán amikor már ott loholtam a férjem után a 3. napon, rájöttem hogy jobb is így, majd egyszer amikor több időnk lesz és melegebb lesz.

Na, most rohannom kell mert Petit le kell fektetni.

Puszika nektek!
Andi

Ui.
Majd teszek fel képet, de le kell kicsinyíteni és meg nem volt időm.
andi68
 
 


Szilvia!

Magyar teliszalamit lehet kapni a Waitrose-ban!!!

Boldog Karacsonyt mindenkinek! Kép
saguaro
 
 


Hello Saguaro !
Tudom . Itt is van egy kis boltszeru 5percre a hazunktol ahol lehet kapni de azert annyira nem hianyzik,hogy az 5 szoroseert megvegyem!

Azert koszi
SZ
sziszantyu
 
 


Sziasztok

Most fedeztem fel hogy ilyen topik is van Képeddig a babaproject-esek kozott voltam.
Udvozlok mindenkit igy ismeretlenul is!

Szilvi, jo hallani hogy alakulnak a dolgok Kép
Hanyadik hetben vagy epp?
Mi a parommal meg csak tervezzuk a babat (ill dolgozunk rajta Kép) de mar elore felek a Londoni orvosi ellatastol Kép Annyi sok rosszat hallottam...

Kati, nagyon ari lehet a Lili, vigyorogva olvastam vissza a sorokat Kép

Puszi mindenkinek
Icus

Kép
icus
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem ma vagyok utoljára Babaneten mielőtt elutazunk. Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok!

Icus,
Szia itt. Lili aranyos, szerintemKép Te mióta laksz itt?

Kati
kat_ica
 
 


2 eve vagyunk Londonba.
Az elejen nagyon-nagyon mehetnekem volt haza, de mostmar megszoktam Kép
De azert en nem szeretnek orokre itt elni. Ha jonne a baba (epp ma jott meg Kép) akkor biztos hazakoltoznenk Kép

Nektek nem hianyzik a havas karacsony?

Kép
icus
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek nagyon boldog unnepeket kivanok.
Holnap utazunk M.o-ra es nem leszek net kozelben.

Icus szia!
22.hetben vagyok es mar van egy 21honapos kislanyunk is Jazmin.
Azert a hazakoltozest jol gondold meg ha meg is teherbe esnel!
Igaz az elejen en is haza akartam menni de amiatt biztos nem,hogy terhes vagyok.

Minden jot mindenkinek megegyszer!
sziszantyu
 
 


Sziasztok,

Jaj Kati, csak nem lekéstelek? Így utólag is kellemes ünnepeket es jó szórakozást kívánok nektek a nagyszülo"knél! És csak kitartóan azzal a magyarralKép!

Szilvi,
Tényleg nagyon szuper hogy a mw házhoz jön. A végefelé fogod csak igazán értékelniKép! Mikorra is vagy kiírva?

Andi,
Olyan jó hogy ilyen szuperre sikerált a londoni út, még akkor is ha nem tudtunk most talizni!! Remélem Peti is jól viselte az állandó útonlevést. Majd ha tudsz lepjél meg minket egy-két képpel, jóKép?!
Cornwall-ban melegebb van mint itt?! Azonnal költözök odaKép!

Icus,
Üdvözlégy köztünk! Hajrá nektek a babaprojekthezKép! Sz'tem nem kell félni az angol terhesgondozástól. Én lassan három hónapja hogy szültem és minden SZUPER volt. Az igazat megvallva, én meg pont fordítva gondolkodok, mert imádtam itt terhes lenni, abból kifolyólag hogy hagytak élvezni a terhességet. Mo.-on biztos tök idegbeteg kismama lettem volna az állandó vizsgálgatások miatt. Te hol fogsz szülni itt?

Erro"l közben eszembe is jutott, hogy nem is tudtam (bár ennyi év ittélés után nem is csodaKép), hogy Mo.-on nem lehet otthonszülni. So"t, ki is zártak az orvosi kamarából egy doktorno"t emiatt. Sz'tem kicsit elszomorító hogy mennyire nem halad az az ország a világgalKép.

Havas karácsony? Én olyanra már csak gyerekkoromból emlékszemKép. Sz'tem annyira már Mo.-on sem garantált a hó az ünnepek tájánKép. Itt meg ha nagy ritkán esik is, akkor aztán esik rendesen - ami pedig egész romantikus tud lenni.
Icus, ti mentek haza az idén az ünnepekre?

Saguaro,
Olyan boltot nem tudsz ahol gesztenyepürét árulnakKépKép?! NEM tölteni valót!!

Ti mi mindent készítettek a karácsonyi asztalra? Nálunk valszeg halacska lesz szent este finom zöldséges körettel. És életemben elo"ször megpróbálok sütni gyümölcskenyeret is.

De hogy Tiniro"l is írjak már egy-két szóban. Nagyon gyorsan no" a kiscsaj. Ma adtam rá elo"ször igazi "felno"tt" ruhát. Tudjátok kisfelso", kisnadrág...és úgy elérzékenyültemKép. Rengeteget go"gicsél és nagyokat nevet, a zuram pedig próbálja vele kimondatni hogy MAMAKép - hiába mondom neki hogy elo"ször úgyis minden baba azt mondja hogy DADAKép...

Mi 29.- én átmegyünk egy hétre testvérlátogatóba Brüsszelbe. Hát, ha addig már nem jönnétek, vagy éppenséggel én nem tudnék gép elé ülni, akkor:

MINDENKINEK BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT ÉS EGY SIKERES ÚJ ESZTENDO"T KÍVÁNUNK!

Puszi,
Berni es Antonia
murcimari
 
 


Azert bekukkantottam igy este fele hozzatok!
Jo volt olvasni Berni mi van veletek, biztos ez lesz a legszebb karacsonyod a babatokkal(nekem az volt a Jazminnal).
Aprilis 21 -re vagyok kiirva es tenyleg jo,hogy hazhoz jon a vizsgalat,otthon mar a vegefele nem nagyon birtam oket es mindenhol sokat kellet varni volt ,hogy fel napokat is.

minden jot!
Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok

Sziszantyu, te miota vagy kint?
Es merre laksz hogy ilyen biztatoan beszelsz az itteni ellatasrol?
Nekem 2 magyar ismerosom is van akik epp babat varnak. Az egyik lanyzo Londonon kivul lakik, o 100%-ban meg van elegedve a dokikkal meg az egesz egeszsegugyi rendszerrel, DE a masik csajszi Harringayben lakik (ahol en is) es az mondogatja folyton hogy mennyire nem veszi senki ot emberszamba Kép
En meg sajat boromon nem tapasztaltam, mert egyelore meg csak dolgozunk a pocaklakon Kép De majd ha egyszer-csak teherbe esek (remelem mielobb)akkor szeretnem a legjobbat magamnak es a gyerekemnek Kép

Egyebkent olyan jo hallni hogy a gyerkoceitok angolul beszelik az angolt Kép Ok az a generacio akiknek mar nem fogjak eszrevenni az akcentusan hogy 'nem idevalosi'
Ezt mondjuk nagyon sajnalnam ha netan ugy alakulna majd a helyzet hogy hazamegyunk.

Tud valaki segiteni abban hogy hogyan mukodik itt a szules elotti szabi? Otthon ugyebar mar a 4 (?) honaptol kiirathatod magad es otthon lehetsz a terhesseg alatt ha ugy van kedved.
Kivancsi lennek itt hogy van? Nem mintha lelepnek 4 honapos terhesen, de ha majd ugy dontok hogy otthon szulnek akkor a 6-7. honapban jo lenne lelepni.

Berni,
Otthon fogok karacsonyozni, hozzak neked gesztenyepuret??? Kép

Kép
icus
 
 


Szia Icus,
Sztem az elso par kerdesedet nekem szantad, nem pedig Szilvinek...de lehet hogy tevedek.
Kivancsi vagyok hogy miert erzi ugy a helybeli baratnod hogy nem veszik emberszamba sem. Ez eleg szomoruan hangzikKép. Ilyet en igazan nem tapasztaltam, de meg csak nem is hallottam senkitol a 12 eves ittletem alatt.
Nem inkabb arrol van szo hogy kisse nyeglenek es/vagy feluletesnek tunik neki a rendszer abbol kifolyolag hogy itt tenyleg csak a legalapvetobb es legfontosabb vizsgalatokat csinaljak meg?! Belatom erre viszont lehet esely, kulonosen ha valaki mar ismeri vagy megtapasztalta a magyar rendszert is. Mondjuk azt is figyelembe kell venni hogy a terhes no az igencsak hormonalisKép es ebbol kifolyolag extra erzekeny is. Ilyenkor aztan a legkisebb nem tul kedves szo is nagyon rosszul eshet. Nalunk is elofordult hogy az egyik kismama akivel a gondozas soran osszeismerkedtem panaszt emelt egy midwife ellen akit viszont en a legaranyosabbnak tartottam. De ha nalatok tenyleg olyan rossz a helyzet ahogy a baratnod mondja, akkor meg mindig megvan ra az esely hogy majd atjelentkezz egy masik korhazba. Elvegre is ott szulsz ahol akarsz.

A maternity leave-rol itt talalsz infot:
http://www.dti.gov.uk/er/matleafr.htm

Gesztenyepure - koszi az ajanlatotKép. Ki fogtok rohogni, de elofordult mar hogy egy hutotaskanyival hozattam egyszer baratokkalKép.

Icus, kellemes unneples nektek magyarhonban!

b
murcimari
 
 


Sziasztok!!!!!

Bocsi az eltűnésért, de én már csak az eltűnőésváratlanulmegjelenő Andi leszek! Kép

Talán sikerülni fog a képet beilleszteni, remélem.

Az otthonszülés témát szeretném "felkaroni".
Ahol laktunk Londonban, már írtam hogy egy török nőci volt a házigazdánk, és 5 gyereke van. A legnagyobb velem majdnem egyidős. Amikor szülte, azt mondta neki a doki, (szülésznő?) hogy ez olyan jól megy neki, hogy a következőket otthon szülheti. Vagyis szinte felajánlották neki a lehetőséget. Az érdekesség az, hogy a 4 további gyereknél nem indult meg spontán a szülés, így mégsem tudott egyszer sem otthon szülni.
Lehet, hogy otton, túlaggódják ezt a dolgot az orvosok?

Mindenkinek nagyon nagyon boldog Karácsonyt kívánok!!!!!!

Andi

Kép
andi68
 
 


Tóth Bálint:
Egy kisfiú születésére

A lucfenyőn rigó fütyült
a hegyen pásztorcsillag ült,
s három nagyfülű csöpp szamár
hátán jött a háromkirály.
A villamos szépen megállt,
a rendőr hármat szalutált,
néztük a furcsa menetet,
a kalauz is nevetett.
A buszról kucsmás, nagysubás
fehérszakállú vén juhász
zökkent le, nyakában a kos,
övében fényes rézfokos,
bojtárja báránykát hozott,
és senki nem csodálkozott:
- Induljunk - mondták -, emberek,
látni a boldog kisdedet.
A küszöbön egy angyal ült.
-Még nem lehet!- szólt, s elrepült.
Fénylett helye míg visszaszállt,
kaput, ajtót szélesre tárt,
s mentünk, hogy végre lássuk őt,
ki mindőnk örömére jött.
Testén fehérlő pólya volt,
jászol helyett csöpp ágya volt,
lehelte boci meg szamár,
- álltunk, mint ki csodára vár -
s hogy felmutatta Mária,
sírt, akár más emberfia





[color=#ff0000]

Szeretettel,
Tünde és családja
tami_2
 
 


Sziszantyu!
Tudom ez nem ide illik de már jó rég óta kereslek és itt találtalak meg. Úgy tudom valamiért haragszol rám, talán akaratlanul megbántottalak vagy félre lett értve valami, de szeretném ha tisztáznánk a dolgot és újra barátok lehetnénk mert én még most is nagyon szeretlek! A babákhoz gratulálok, és légyszi keress meg! itt a mail címem: csati@arcweb.hu

Pusszantás: Csati
röfi
 
 


Sziasztok!

Ma jottunk vissza a parommal, nagyon jo volt otthon!!!!
Remelem mindenkinek jo karacsonya volt Kép

Berni,
koszi az infot, megneztem meg akkor rogton, ha jol emlekszem a szules elott 11 hettel lehet lelepni a munkahelyrol!
Az egesz jo Kép

Mindenkinek BUEK!!!!!

Kép
icus
 
 


Sziasztok!

Visszajottunk mi is es az volt a legjobb amikor terdig ero ho volt 28.-a korul!Mi egy okofaluba Gyurufun voltunk szilveszterkor , minden evben oda jarunk a baratainkkal. Igazi emberek elnek ott , pontosan 7 csalad. Egyutt elnek a termeszettel. Ismerik az erdo minden kis lenyet minden zajt es szagot. A hazigazdanak 3 gyermeke van a legkissebb 10 a legnagyobb 16 es beteve ismerik az erdot!
Nincs bennuk felelem es nagyravagyas , vidamak oszintek.Olyan kedvesen fogadnak bennunket ,hogy szinte "kellemetlen "mar es az ember megkerdezi magatol,hogy en miert nem tudok ilyen lenni? Vagy nem is akarok mert felek ,hogy ebben a penzehes es eldurvult vilag elsodor. Egyszeruen hihetetlen es irigylesre melto ahogy ok ott elnek!
Ha egyszer visszakoltozunk M.0-ra akkor nem is lehetne jobb helyre menni.

Szia Icus!
Mi Portsmouth-ban elunk es meg 1 eve sem lakunk itt es semmi tapasztalatom az ittenni szulesrol csak az otthonirol ez utobbi viszont oriasi elmenyt nyujtott es talan azert tunok magabiztosnak.
Ugy gondolom ha szulni kell hat szulni kell es en mindent megteszek ,hogy elvezheto legyen!
Volt egy -ket panaszom az ittenni ellatasra de az csak viszonyitasi alap es semmi keppen nem mondanam azt , hogy nem vesznek emberszamba (az erzekenyseg ebben az esetben igaz lehet)!
Mostmar tudom ,hogy itt hagyjak a kismamat kibontakozni es otthon igyekeznek megfelelmiteni!
Az uttobbihoz irnek egy peldat ami az unokatesommal tortent.............az elso kisbabajat varta megszuletese utan 1hettel kijott a vedono es elletta "jo" tanacsal.. kovetkezot mondta!
- anyuka aztan vigyazzon....tudja a csecsemohalal,nem tudni mitol van!
Az en unokatesom 1honapon keresztul ejjel-nappal az agy mellett ult es nezte a kisbabajat aki most 4eves es azota kistasoja is szuletett aki egyidos a lanyommal es nagyon nagyon jo anya!

Ugy gondolom nem lehet itt rosszabb a szules mint otthon, csak mas! Ha jol akarom ,hogy menjen akkor jol kell mennie! Vagy nem ?
Sz
sziszantyu
 
 


Sziszantyu,
Tatott szajjal olvastam a szilveszteri kiruccanasotokat Kép Hihetetlen es irigylesre melto az ilyen hely! En is szivesen koltoznek oda Kép
El tudom kepzelni mennyire nyugodt eletuk van az ott eloknek es a gyerekeik sem nonek fel baby siterrel!
Bejarnak az emberek dolgozni/sulizni a kozeli varosba?

Az angliai szulesrol csak annyit hogy en mar annak is orulnek ha osszejonne a gyerek. A szulesen kezdtem el parazni, arra nem is gondolvan hogy osszehozni sem egyszeru Kép
Olvasgatom a forumokat es tokre feldob amikor sorra esnek teherbe a lanyok, de vannak olyan esetek is (nem is keves) amikor mar evek ota probalkoznak! Annyira irigylem a kitartasukat, es mondogatom magamnak hogy en is kitarto vagyok Kép

Ti meddig maradtok kint Sz?

Tobbiek! Merre vagytok????

Puszi Mindenkinek
Icus

Kép
icus
 
 


Nem feltetlenul jarnak be az emberet hiszen a falu onellato. Van akinek kecskeje van igy teje es sajjtja stb.....
Inkabb a gyerekek jarnak be az iskolaba.

Mi egyenlore maradunk egy darabig addig biztos mig a Jazmin a lanyunk el nem kezdi az iskolat!

Fu mennem kell felkellt a lanyom.!
Sz
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet Nektek, így utólagKép

Szilvi,
Nekem is tetszett az ökofalu leírása! Legszívesebben ilyen helyen nevelném fel a gyerekeimet, nem a nagyvárosban.
Akkor ti maximum két évet maradtok itt? Vagy amíg Jázmin Magyarországon el nem kezdené az iskolát?
Unokatesód Kép

Icus,
Én is úgy emlékszem, hogy 29. héttől lehet szülésszabadságra menni. De ha akkor mentem volna, akkor onnantól számítva 7 hónappal már mehettem volna vissza dolgozni, tehát Lili négy hónapos se lett volna. Három éve még ez volt a maximális maternity leave, azóta talán hosszabb.
Én is szurkolok NektekKép

Berni,
Milyen volt Brüsszelben? És a karácsony?
Otthonszülés: Én úgy tudom, nincs megtiltva, de a Szülészeti-Nőgyógyászati Szakmai Kollégium szerint "...az a szülész szakorvos, aki tervezett otthonszülést vállal, vagy bármilyen egészségügyi dolgozó (védőnő, satöbbi), aki erre biztat, nem pedig ellene agitál, vét hivatásának esküje és a fennálló szakmai irányelvek és protokollok ellen." (Idézet forrása http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat=45&alrovat=49&cikkid=4301&dire=filagoria& again=true ) De ha valaki nem tartja fontosnak hogy orvos felügyelete alatt szüljön, akkor talán nem is számít sokat.
Te orvossal szültél, Berni?

Tünde,
Köszi a verset, tetszett nagyon.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!
Én egy Magyarországon élő anyuka vagyok, a kisfiam holnap lesz 1 hónapos! Azért írok nektek, hátha ismeri közületek valaki Pelle Ziát, aki nagyon jó barátnőm volt a gimi alatt, és eltűnt, amikor kiment Angliába! Annyit tudok róla, hogy férjhez ment, a férjezett neve pedig Zia Melsom. Aztán egyszer találkoztunk, de megint csak megszakadt a kapcsolatunk! Tudom, nagy Anglia, de hátha...

Előre is köszi, hátha tud valaki valamit!
Noémi

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Noemi,
Sajnos nem ismerem Kép

Tunde,
Mosmar szerencsere annyival jobb a helyzet, hogy 6+6 honap szulesi szabit lehet kivenni. Az elso 6 honapban fizetnek kemeny 104 fontot hetente, es a masodik 6 honapban semmit Kép Nem mintha a heti £104 sok lenne, de azert jobb a semminel...
Mennyi idos a lanyod?


Kepzeljetek eddig azon remenykedtem hogy terhes leszek, most meg azon hogy nem....ceges buli volt nallunk mult heten es ittam alkoholt (nem voltam reszeg, de jozan sem) es ugy tudom hogy az nagyon-nagyon artana a babanak, ugyhogy ebben a honapban szivesen kihagynam a terhesseget.
Valahogy nem tudtam nemet mondani, az osszes kollegam ivott mint a godeny....es mindig itatni akartak a parommal egyutt!
Hat ez van...

Szilvi mi van veled?

Puszi mindenkinek
Icus

Kép
icus
 
 


Nem Tunde, Kati...bocsi

Kép
icus
 
 


Minden ok velunk , csak nemtortenik mostanaba semmi az, az meg is Jazmin mar 2szer mondta ma hogy bekakalt. Nyaron elkezdjuk a bilizest is.

Ja es termeszetesen a magyarorszagi iskolakezdest varjuk meg.De persze semmi sem biztos!
sziszantyu
 
 


Sziasztok,
BUEK mindenkinek!

Andi,
te nagyon ugyesen eszkabalodKép itt a fotokat!

Tundi,
szep gyerekkori emlekeket ideztel fel a Toth Balint verssel, koszi szepen ...nekunk annak idejen megvolt kazettan.

Kati,
Nektek hogy teltek az unnepek anyoseknal?
Koszi a cikket, igy aztan vegre en is kepben vagyok a Mo.-i otthonszulessel kapcs. Nalam nem volt bent doki, mert rendben mentek a dolgok. Bar en a szulesznoktol sem kaptam tul sok figyelmet addig amig a tolofajasok be nem indultak. Mondjuk nagyon sok mindent nem is tudtak volna tenni, kiveve hogy vizsgalgatnak belulrol, amit nem szivesen tettek, es nem is akartunk volna amugy sem, mert a magzatviz mar akkor regen elment...es hat minel tobbet "nyulkalnak", annal nagyobb a fertozesveszely. Igy mindossze 2x lettem megvizsgalva a vajudas alatt. Na de ennyi reszemrol eleg is voltKép.

Szilvi,
az okofalu tenyleg nagyon jol hangzik! Na onnan aztan biztos nem korhazba szaladgalnak (majd) a holgyek szulniKép.
En reszemrol ugy erzek, az ismerosok altal elmondottak utan, hogy ha Mo.-on lettem volna terhes akkor ugy ereztem volna magam mintha beteg lennek...nekem ott tul sokat vizsgalnak, tesztelnek, ijesztgetnek. Persze ha barmi problema felmerul, akkor itt is alaposan utanajarnak azert mindennek. Ezt magamon is megtapasztaltam, amikor a Tinivel valo terhessegem elejen parszor szurt a bal oldalam, ami miatt megvizsgaltak az EPU-ban (Early Pregnancy Unit), hogy kizarjak a mehen kivuli terhesseget.

Icus,
egy egyszeri ivaszattol meg nem eshet baja egy magzatnak, ne izgulj!
Amit leirtal az anyasagirol az az alap ami mindenkinek jar. Majd ha eljon az ideje, viszont kerdezz ra a cegednel, mert lehet hogy ok kiegeszitik a fentieket. Nalam is ez volt es nagyon sok mas ismerosomnel is.

Brusszel nagyon jo volt. Gyonyoru hoesest kaptunk el az egyik nap a foteren. Nagy megnyugvast jelentett hogy Antonia remekul viselte a kornyezetvaltozast. Ezt tudvan, nyugodtabb szivvel megyunk majd aprilisban Mo.-ra.
Udv, berni
murcimari
 
 


SZiasztok!

Berni!
Ha M.O-on lettel volna terhes akkor azt lattad volna tokeletesnek es nem pedig megfelelmitesnek!Betegnek nem ereztem magam,tudtam,hogy jo kezekben vagyok.Az elso terhessegnel mindenkiben felmerul az ,hogy vajon minden rendben van e odabent,tok mindegy ,hogy hol elsz.Most tudom, hogy mikor mi jon a terhesseggel kapcsolatban,tudom hogy zajlik a szules mi var ram utana stb. Ha itt tapasztaltam volna meg az elso terhessegem akkor ez lenne a tokeletes de nagyon sok kerdesem lett volna vagy egyszeruen nem tudnam mi mitol van es paraznek! Otthon legalabb 5 uh-n voltam mig itt 1-en es akkor sem mondtak meg a baba nemet(de mostmar tudom mert otthon elmentem...kisfiunk lesz). Minden honapban volt vervetel,szivhang pisi vizsgalat es az orvosom a vegefele hetente megnezett amit dijjazok mert 20hettol majdnem 3ujjnyira nyitva voltam.Amit itt szinten nem tudtam volna de mostmar tudom mert van tapasztalatom.
Mert azert nem baj ha megvizsgaljak az embert tobbszor ettol az ember nem kap fertozest csak ha felnyitjak a mehet(artani nem hasznal) nem veletlenul repultem Pl en haza. En szultem otthon es meg sokan masok , nekem semmi panaszom!A vajjudas alatt egyszer vizsgalt meg a szuleszno az elejen es utana az orvossal es a parommal vartuk a tolofajasokat mikozben ereztem hogy mindenki velem van es teljes nyugalomban ult az orvosom Dr Kallay Miklos a labam mellett. Neha ram nezett es mondta -minden rendben,ugyes vagyok!
Nincs baj a magyar orvosokkal csak az egeszseguggyel altalaban.
Termeszetesen nincs panaszom itt sem(nem is lenne mire) mert tudom ,hogy mi van odabent,tudom ,hogy minden ok.
De oszinten megvalva a szules menetetol felek!
Felek ,hogy hazakuldenek es a gyermekem besargul (jazmin besargult csak azert felek) es az eleg nehezen mulik.
Felek hogy engem is hazakuldenek mert en felallni,megmozdulni nem birtam es nemtudom hogy hogyan szoptatnam a picit ,hogyan pattannek ki az agybol ejjel stb es hogyan pihennem ki magam .Hiaba segitene a parom ,azert csak otthon vagyok, a korhazba meg fekszem es pihenek nem veletlenul korhaz a korhaz!Felek ,hogy futoszalagon mukodik a dolok (hiszen nem vagyok beteg "CSAK SZULOK")!
En ugy gondolom hogy ez nem csak egy szules ez az elet legszebb es legfontosabb momentuma es en ujjbol elvezni akarom nem pedig atidegeskedni,aggodni azon ,hogy le vagyok kakalva hiszen en vagyok 100000. szulo no!
......................................................................szoval vannak felemeim!

De majd hamarosan megtapasztalom (Aprilis 20).

Icus!
Az egyszeri ivaszattol tenyleg nem lesz semmi bajod! En nem tudtam, hogy terhes vagyok a Jazminnal amikor nagyon berugtunk a baratainkkal es semmi baja a lurkonak!
Udv Sz
sziszantyu
 
 


Szilvi,
Mivel a sajat erzeseimrol irtam a kommentart, ezert sajnos nem tudok veled egyeterteni azzal kapcs hogy ha nem lenne mas tapasztalatom akkor a magyar terhesgondozast lattam volna tokeletesnek. Nekem altalaban nem kell ahhoz osszehasonlitasi alap, hogy tudjam mi szamomra a jo es mi az amivel nem ertek egyet. 18 eves koromig azt lattam a csaladomban es kornyezetemben hogy a magyar ember ha kell, ha nem az orvoshoz szaladgal. Jelkepesen, de ha osszeutkoztel valakivel az utcan, az elso ami megcsorrent mindenki taskajaban az a gyogyszeresdoboz volt. En ebben eltem le a gyerekkoromat, es UTALTAM! Ebbol kifolyolag megfogadtam hogy az en gyerekem nem ugy fog ram emlekezni, hogy az anyucira mindig vigyazni kell, mert most eppen ez, vagy az, vagy amaz baja van. Az allando orvoshoz rohangalassal termeszetesen egyutt jart a boritekolas, ami ellen aktivan lazadoztam mar otthonelesem alatt is. Tudom, a rendszerbol fakado hibak az okozoi annak hogy ez a kultura kialakult, viszont attol nem tartok semmit etikatlanabbnak, hogy azert penzt kerjen valaki mert a vilagra segit egy kisembert! Kulonosen, hogy valszeg a nok nagy szazalekanal (ha minden rendben zajlik), csak ott ul az orvos, neha radnez, mosolyog es biztat. Ezert meg plane nem vagyok hajlando fizetni! Ne bantodj meg, mert csak a sajat erzeseimrol irok, de szamomra ez lett volna a legtermeszetellenesebb szituacio a szuleshez. Akire viszont nagyon nagy szuksegem volt ahhoz hogy fizikailag es lelkileg is vegig tudjam csinalni, az ott volt velem is.
Az alap UH-s vizsgalatok mennyisegerol, es a tovabbi, ezektol fuggetlen, 3 es 4D-s maganvizsgalatokrol pedig ha lehet, meg erosebb negativ velemenyem van, amit mar egyszer itt a forumon regebben kifejtettem. Szamomra a minel kevesebb a jobb! Ha minden rendben van, akkor ugysincs tobbre szukseg mint egy vagy ketto. En inkabb paraznek azon hogy milyen karos hatasa lesz a babamra a jovoben annak a sok UH-nak, minthogy par havonta a sajat magam megnyugtatasara es/vagy szorakoztatasara elmenjek egy maganklinikara.
A baba nemenek tudata pedig megintcsak egy olyan szempont ami peldaul szamunkra a legkevesbe volt fontos. Nekunk peldaul megvolt ra a lehetoseg hogy megkerdezzuk, es megse tettuk. Izlesek es pofonok.
Annak pedig hogy Angliaban nem mondjak meg egyes helyeken, tudod te is hogy komoly okai vannak, amirol mar volt szo regebben.
Ahogy te is irtad, a varandosag/szules az elet legtermeszetesebb folyamata...szamomra viszont minden amit fentebb leirtal termeszetellenesse tesziKép. De ez EN vagyok, igy EN erzek. Meg jo hogy kulonbozoek vagyunk mi emberek, kulonben hejj de milyen unalmas lenne a vilagKép!

Szerintem termeszetes hogy vannak fentartasaid a szulessel kapcs. Mar ha csak azt nezzuk hogy egy szamodra idegen orszagban szulsz es nem az anyanyelveden kell majd kommunikalnod a legnagyobb fajdalmak kozepette...Sajnos meglehet, hogy mar csak ebbol kifolyolag is kevesbe lesz pozitiv az elmeny szamodra mintha otthon szulnelKép. Azert remelem, hogy kellemes elmeny lesz szamodra ez a szules is!

Ami a szules utani korhazi ellatast illeti (Post Natal Ward), nekem az volt az egyetlen hely amirol semleges emlekeim vannak. Mar csak ebbol kifolyolag is, nekem peldaul bejott hogy itt nem kell napokon at bent fekudni ha siman zajlik a szules. En peldaul mar aznap este hazajohettem volna, de a vegen adtunk meg magunknak egy ejszakat, ugymond biztos ami biztos alapon. Mint utolag kiderult teljesen feleslegesen. Sajnos elegge szemelytelen volt az atmoszfera az osztalyonKép. Idokozonkent bejott valaki a szobamba es megmutatta hogy kell pelenkazni, furdetni, szoptatni, meg hasonlok....mind olyan dolgok amikrol mar amugy is tudtam. Neked, masodik gyermekes anyanak pedig meginkabb felesleges lesz mindez. En mondjuk nem igenyeltem olyat hogy majd ott kipihenem a szulest vagy hogy barki is segitsen a babaval (ki nem adtam volna a kezem kozulKép). Aludni egy percet se tudtam, az adrenalin szintem olyan magasan ropkodott, pedig maganszobaban voltam, ami allitolag nyugodtabb. Arra viszont emlekszem, hogy masnap reggel 7-tol mar szamoltam a perceket, hogy mikor jon mar ertunk az uram es megyunk vegre haza, ahol megkezdhetjuk a mi kis uj eletunketKép.
Bar szerintem engem a szules nem viselt meg annyira mint ahogy azt te leirod, talan ezert sem ereztem igenyet a hosszabb korhazi bentletnek. Nem akarlak elremiszteni, de leirom, mert szerintem ezekre a dolgokra fel kell keszulni, hogy itt nincs olyan szokas hogy bentmaradsz amig a gyereked besargulKép.
Ha tenyleg bent akarsz par napot maradni, akkor szerintem fizetned kell maganszobaert (nalunk ez 35 font/ejszaka volt), amit szivesebben biztositanak ha van szabad szoba miutan atkerulsz a Labour Ward-rol, minthogy a kozos szobakban foglalj el napokig egy agyat ami masnak is kellhet. Erre talan erdemes ha rakerdezel mar elore. Azt viszont biztos tudod, hogy a babat nem fogjak elvinni toled akarhol is vagy.
Udv, b
murcimari
 
 


Icus,
Nekem is csak az első 20 hetet fizették, a maradék időre kaptam valami állami segélyfélét, nem emlékszem a nevére. És a gyerek születésétől lehetett igényelni Working Tax Credit-et, mert a maternity leave is munkaviszonynak számít, és így volt nem is kevés pénzünkKép
Lili októberben volt három éves.

Berni,
Hát, karácsonykor nem éreztem a legjobban magamat, hiányzott a családom. Meg volt ott olyan rokon(a Lilinek) akit én nem ismerek, és túl sok volt a kényelmetlen csönd amikor nem tudtam mit mondaniKép De az egy hetes látogatás szuper volt, sőt még hó is esett. Igaz, nem volt elég hóemberépítéshez, és csak 27-én kezdett havazni, de két napig csodaszép téli tájat láttam a szobám ablakából! Lili nagyszüleit nagyon szeretem. Szóval jó volt.
A szülésed jól hangzik, az én elvárásaimnak legalábbis.

Szilvi,
Én három napig maradtam kórházban, mert császárral született Lili. Nekem szép emlékeim vannak a csecsemő(?)osztályról. Kezdve olyan pici dolgokkal, hogy nem volt linóleum meg kórházszag. A személyzet nagyon kedves volt, csak egy midwife volt akit nem találtam melegnek és előzékenynek. Segítettek szoptatási tanáccsal, egyszer megmutatták a fürdetést. Babát le kellett adni, ha enni mentem, vagy zuhanyozni, azonkívül végig az ágyam mellett volt, amit így is akartam.
Az igaz, hogy a legtöbb anyuka csak néhány órát, vagy egy napot marad bent szülés után, többnyire saját döntésük szerint. Alapból addig marad az ember, ameddig szükségesnek érzi. Ebben a kórházban legalábbis. Szerintem kérdezd meg a védőnőt. Nem akarok hülyeségeket írni, de én nem tudom elképzelni, hogy haza kell menned, ha nem akarsz és tök gyenge vagy. Egy-két napig biztos nem.
Sárgulás - Lili sárga volt, ez nem volt probléma. Azt mondták, hogy az újszülötteknek sok vörösvérsejt van közvetlenül a bőrük alatt, ezért sárgák. Vigyem friss levegőre minden nap (vagy az ablakhoz?), a fénytől el fog múlni. El is múlt, de nem tudom mennyi idő alatt. Jázmint kékfényezni kellett?

Tényleg nehéz lehet, de azért próbálj meg ne aggódni túl sokat. Lesz lehetőséged a kórházat meglátogatni a terhesfelkészítő alatt? Ott kell mindent megkérdezni amiről bizonytalan vagy! Vagy már most is a védőnőtől.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok,

Kati,
Nagyon szep lehetett a hoeses, kulonosen ott videken! Butanak hangozhat a kerdes, de Lili latott mar Angliaban havat, ugye? En ismertem itt gyerekeket regen, akik 3 eves korukban lattak csak eloszorKép. Nekunk csak egy estere volt suru hoesesben reszunk, de pont a Bxl-i foteren ert minket a dolog es nagyon romantikus volt. Ha tudok csatolok is egy kepet alabb.

Lenne egy par kerdesem magyar es angol vonatkozasu hozzatok:

Hasznal-e itt valaki kozuletek mast mint a sudocream a gyerek popsijara? En azt elegge erosnek talalom mindennapos hasznalatra, altalaban akkor vesszuk csak elo amikor megjelenik egy-ket pottyocske a popsin, mert szinte azonnal eltunteti. Eddig a csalad altal kuldott magyar boraxos babakenocsot hasznaltuk a mindennapokra, de hamarosan elfogy es helyettesiteni akarom valami itteni termekkel.

Ti mire fektetitek a gyereket pelenkazaskor amikor hazon kivul vagytok? En nem vagyok komplett babataska parti (amivel altalaban jon egy moshato kis alatet is), es csak egy kis csomagba van Tini uti cucca bepakolva, ami belefer a kezitaskamba. Eddig olyan nedvfelszivo alateteket hasznaltunk amit a nok ala tesznek a korhazban is szuleskor, de lassan kifogyunk beloluk. Egyik baratnom adott egy-ket hasonlo kaliberu alatetet amit o Mo.-on vett - Fixies neven fut - de meg itt nem talaltunk hasonlot a boltokban. Ti tudtok valamirol?

Szilvinek meg kozben eszembe jutott, hogy en talan azert voltam mobilisabb szules utan, mert nem repedtem es nem varrtak. Es bar terhesseg alatt csinaltam az intim-tornat, de azert tulzasba nem vittem, a masszazsig pedig el sem jutottam....Ugyhogy, en vallom, hogy a szuleszno tokeletesen idozitett utasitasainak koszonhetem hogy igy tortentek a dolgok. Ha te is megusznad repedes/vagas/varras nelkul, akkor az talan segitene majd abban hogy gyorsabban visszanyerd a mobilitasodat.
Erdemes lenne rakerdezni a szulesznotoknel hogy hogyan zajlik mindez, hogy szinte szorol szora tudd hogy hogyan lesznek az utasitasok adva a tolas ideje alatt.
Egyetertek Katival abban hogy haza biztosan nem kuldenek addig amig nem erzed magad eleg erosnek.

Tudom annak idejen nem tetszett a szulesterv irasanak az otlete, de bizonyos kerdesek el fognak hangzani majd a szuloszoban, amire keszulnotok kell a valasszal. Mint peldaul hogy hogyan akarod megszulni a placentat, injekcioval-e vagy anelkul, vagy hogy mit dontotok a K-vitamin adasarol a babanak. Ezeket nekik tudni kell majd.

Szerintem sem kell annyira felni a sargasagtol. Ha kicsit koros lenne, akkor vissza kell majd menni a gyerekosztalyra a korhazba, ahol a kezeles alatt neked is lesz egy agy biztositva a babad mellett. Mondjuk en meg pont azert paraztam, mert Antonia nem sargult be, amikor en azt hittem hogy minden gyerek sargul, csak az en gyerekemnek van valami bajaKép.
Fel a fejjelKép!

Udv, b
Kép
murcimari
 
 


Szisztok Csajszik,

Koszi hogy megnyugtattatok hogy semmi baja nem lesz a babanak ha netan terhes lennek. Mostmar jobban fogok aludni Kép

A leirtakkal kapcsolatban en ugy erzem hogy szamomra nem lenne kinzas a sok UH, sokkal fontosabb lenne az hogy tudjam hogy minden ok-s odabent.
Sajnos sokszor elofordul az hogy az orvosok azt hiszik (meg a vizsgalatok ellenere is) hogy minden rendben van es utolag kiderul hogy megsem.
Lehet hogy en csak azert vagyok ennyire parazos mert meg soha nem szultem....de engem megnyugtatna az ha a dokim ott ulne a labaimnal es neha ram mosolyogna es elmondana hogy mi fog kovetkezni es hogy hogyan csinaljam.

Az angliai orvosokhoz meg nem volt szerencsem, de a noverek kedvesek, mint itt altalaban az emberek tobbsege.
Mi 2 eve vagyunk kint a parommal es viccen kivul, marhara idegesitett az elejen az hogy mindenki "how are you"-zik Kép es hiszitek vagy nem, Karacsonykor amikor otthon voltunk, akkor feltunt hogy mennyire mogorvak az emberek otthon, legalabb megkerdeznek hogy hogy vagy...minden rendben... Kép
Ez persze nem altalanosithato, de azokban a boltokba ahova betertunk, meg az sztk-ba ez volt jellemzo!
Vervetelen voltam az sztk-ban, de elotte felhivtam oket hogy hany-ig lehet menni. Aranyos, kedves nover mondta hogy 6-ig. Ott voltam 5.30-kor mire megkerdezi a nover hogy "mit akar". Mondom neki hogy miert jottem, erre egyik nover a masiknak "Ilyenkor?" valasz "Ja, most talalta ki" erre egy picit felkaptam a vizet!

Csak az a lenyeg hogy en nem azert nem szulnek itt mert nem kedvesek a dokik, hanem azert mert ugy gondolom hogy otthon (ha megfizeted es jo helyre mesz) nagyobb a higienia es tobbett foglalkoznak a bajaiddal (ha netan lenne) mint itt.
Marpedig nekem minden penzt megerne az hogy tudjam hogy en is, meg a gyerekem is jo kezekben vagyunk.


Egyebkent azt mondjak hogy az UH egyaltalan nem art a babaknak.

Icus

Kép
icus
 
 


Kati,
Koszi az infokat, en ugy tudom hogy a mi cegunk nem fizet Maternity Leave-n csak a managereknek, az pedig meg nem vagyok Kép
De majd a Working Tax Credit-nek meg az allami segelynek utana kell neznem ha aktualis lesz Kép Remelem mielobb Kép

Berni,
En nem ertek a babacuccokhoz, de ha nem talalsz helyettesito kenocsot, egy jo ismerosom epp otthon van es ha gondolod megkerem hogy hozzon neked Baba Kenocsot.
Tok jo az a kep, mik azok a nagy uveg gombok a teren? Kép

Kép
icus
 
 


Kati,
Koszi az infokat, en ugy tudom hogy a mi cegunk nem fizet Maternity Leave-n csak a managereknek, az pedig meg nem vagyok Kép
De majd a Working Tax Credit-nek meg az allami segelynek utana kell neznem ha aktualis lesz Kép Remelem mielobb Kép

Berni,
En nem ertek a babacuccokhoz, de ha nem talalsz helyettesito kenocsot, egy jo ismerosom epp otthon van es ha gondolod megkerem hogy hozzon neked Baba Kenocsot.
Tok jo az a kep, mik azok a nagy uveg gombok a teren? Kép

Kép
icus
 
 


Sziasztok!

En sudocream-et hasznalom es nekunk nagyon jo.
De egy csecsemonek a bore nagyon erzekeny es lehet tenyleg nem jo az orokos gyogyszeres kenocs.
De szerintem nagyon jo ez a kence es en ezt fogom hasznalni a picire is.
Azert en hoztam magammal alzolt ami hihetetlenul jo kence es nagyon hamar rendbe teszi a bort ha kipirosodik.
Probald ki a vazelint abba semmi gyogyhatas nincs (aszthiszem).

Koszonom atica az irasod jo volt olvasni!
Ugy dontottem nem fogok tovabb feszulni
ezen a szulesen lesz ahogy lesz!

Nem hagy a lanyom irni ,pedig leirok meg nektek valamit de majd kesobb ha alszik!

sziasztok
sziszantyu
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek boldog új évet - még ha kicsit későn is!

Nagyon örülök, hogy csatlakozhatom Hozzátok! Pár hónap próbálkozás után végre én is kismamának mondhatom magam! Kép Ugyan még csak a 7. hetet tapossuk, de valahol el kell kezdeni Kép

Mi Guildfordban lakunk, Londontól fél órára dél-nyugati irányban. Van valaki esetleg a környékről?

Nagyon megnyugtató volt olvasni, hogy milyen tapasztalataitok vannak a szülést, kórházakat, védőnőket illetően. Egész másként állok mostmár hozzá. Az otthoni "túlvédettség" nemigen hiányzik. Szerintem ha valami gond van, akkor itt is fel tudják ismerni időben (remélem).

Icus!
Annyira igaz, amit az otthoni boltosokról/eü alkalmazottakról írtál! Én is pont ezt vettem észre... Kép Viszont: ha belegondolunk, hogy itt mennyivel jobb fizetést kapnak, talán szívesebben is mosolyognak a vásárlónak. Talán majd otthon is átalakul egyszer a mostani mentalitás, ha jobbak lesznek a megélhetési körülmények, és az embereknek már egymással is lesz kedvük/idejük/energiájuk foglalkozni Kép
Ja! És kitartást!
Egy kedves barátnőm azt mondta, hogy úgyis akkor jön a baba, amikor a legkevésbé számít rá az ember!

Képzeljétek, már voltam az első védőnős találkozón. Még csak egy éve élünk Angliában, valószínű az angolom még nem tökéletes, de nagyon megküzdöttem a megértésért. Persze az orvosi dolgokat kevésbé ismerem, azokról nem szoktam beszélgetni az angol ismerőseimmel... És amikor látta, hogy nem értem, akkor nem lassabban, hanem hangosabban beszélt Kép Nagyon vicces volt. Nem akartam elmagyarázni, hogy nem süket vagyok, hanem csak az angollal küzdök!
Azt mondta, hogy két ultrahang lesz 12 és 20 hét körül, sőt csinálnak Down kór vizsgálatot (nyaki redő-számolással?! ezt már nem értettem). Jah, és a vizeletemet már egyszer le kellett adni, és legközelebb, amikor 16 hetesen megyek, ismét kell produkálni két fiolánnyit (ami azért nem olyan nehéz ügy!).
Egyébként ki hogy küzdött meg az orvosi angollal? Vagy csak nekem kihívás?

Berni,
Utólag is köszi, hogy feltetted ezt a linket! Nagyon hasznos!

Még egyszer örülök, hogy csatlakozhatom Hozzátok!

Mindenkinek kellemes estét!

Kép
Kép
taram
 
 


Szia Krisztina,
Udvoz legy a forumon! Gratulalok a pocaklakohoz! Tok izgi, egyre tobben vagyunk, kismamak, mamak....na es vajon hol vannak a magyar kispapak, papakKép?

Mi Londonban elunk, de vannak barataink Guildfordban, ugyhogy talan egyszer meg ossze is futhatnank.

Meglasd hamar megtanulod a terhesgondozas soran hasznalt szakszavakat. Az elkovetkezo 7 es fel honapon at mast se fogsz hallaniKép. Amugy pedig kerdezz nyugodtan ha megakadsz.

Szilvi,
Koszi a tippeket krem-ugyben. Az Alzolt nem ismerem, de lehet hogy hozatok majd valakivel. Kiprobaltam viszont a vazelint (hogy en erre azelott miert nem gondoltam?), es elvileg OK.

Icus,
Kosz hogy felajanlottad a krem elhozatalt, aranyos vagy! Most nem fogok vele elni, mert hozzank is folyamatosan jonnek. Tudod, meg mindig nagy ujdonsag a csaladban az unoka. Ami bar jo, de neha nyug is, amikor allandoan tablazni kell az embereket, meg persze figyelni hogy senki ki ne maradjon, mindenki ugyanannyiszor jojjon mint a masik.....Szoval, koszi megegyszer.

A maternity leave- re visszaterve: hogy erted hogy a ceged csak a manager-eknek fizeti? Ugy erted hogy amit kiveszel a statutory 26 het felett?

A gombok a Bxl-i foteren keken megvilagitott ezust es uveggombok voltak elo fenyofakkal a kozepukon. Tok szerencsenk volt hogy lattuk, mert masnapra mar elvittek oket.

Na es tobbiek, Tunde, Andi, hol vagytok?
Emlekeztek meg Agira, ugye? Mi azota is ossze-osszejarunk. Ma is egyutt voltunk moziban. Errol irtam mar itt ugye, hogy vannak mozik, ahol mamas/papas/babas eloadasok vannak. Kivaltassz egy berletet ami a gyerek egy eves szulinapjaig ervenyes. Mi is ma voltunk eloszor, az Egy Gesa Naplojat neztuk meg (azt hiszem magyarul ez volt a konyv cime).
Na de ami a legfontosabb, hogy Agi meg mindig 2-in-1. De mar nem sokaig. Amugy is jan 25-re van kiirva, de en max meg egy hetet adok neki, es o is valahogy ugy erzi hogy elobb fog jonni a babo. Nagyon izgi!! Majd jelentem ha tortennek a dolgok!

Na gyorsan elkuldom ezt az irast, mert Antonia itt ul az olemben es nagyon veri a laptopot. A vegen meg elveszitem amit eddig irtam.
Jo hetveget mindenkinek!
Puszi, berni
murcimari
 
 


Sziasztok!

Az elozo irasomban kihagytam amit meg szerettem volna veletek osztani.
Vegul is a sargasagrol akartam irni,pontosabban az tortent hogy Jazmin a 2napon besargult egesz erossen lampaztak is szinte egesz nap.Kozbe nekem meg nem indult be a tejem igy nem tudtam szoptatni,probaltam de alutt es nem tudtam felkellteni. Ami kesobb kiderult ,hogy a sargasagtol alutt olyan melyen.
Ha valakinek nem volt teje vagy eleg teje azt kipotoltak,mint nekem is . Csak hogy ezek az idiotak valami tea felevel itattak(amirol nem tudtam mert en azt hittem hogy tappal).
A sargasag meg rosszabbodott mar a 6. napon sem engettek haza , amikor egyszer csak bejelentik ,hogy le kell vinni a babat a cseccsemo osztajra ahova csak a szoptatni mehetek .Ott kozolte velem a noverke (idezem)
-maganak a gyereke sorvad!
2.90-nel szuletett es 2.47-re lefogyott a hulye teajuk miatt.
Azt hittem ,hogy szet nyillik a talaj alattam es egesz ejjel es egesz nap bogtem es magamat hibaztattam,hogy miert nem figyeltem oda.
Csakhogy en azt hittem hogy jo kezekben van a Jazmin. Latogataskor a parom megnyugtatott,hogy 6napja vagyok anyuka es nem az en hibam.
8napig voltunk bent es 3nap alatt rendbehoztak a jazmint.
Allandoan ezen paraztam,hogy nem eszik,vekonyka stb....
Egyik nap nezegettuk a kepeket es teljesen jo husban volt es van is.
Otthon sokkal tobbet paraztam. 2hetente vittem lemerni ,hogy jol hizik-e es hogy minden ok?!
Itt sose gondolom hogy vekony vagy valami baja van. Amiota itt elunk nincs panaszom es param a jazminnal.

Ezt szerettem volna megosztani veletek es nagyon bizom benne ,hogy ninden jol fog menni.

Sz
sziszantyu
 
 


Szilvi,
Ez szörnyen hangzik! Most már értem miért parázol a kórházzal kapcsolatbanKép De a végén minden rendbejött legalább. Tényleg, angol hogy megy?

Ezeket pénteken írtam, de nem tudtam elküldeni:

Berni,
HóesésKép Tavaly karácsonykor elhoztuk anyut a reptértől és volt az út szélén egy pici hó, de tényleg csak mutatóba. Lili azt mondta, "felhő leesett". Kiszámoltam akkor, hogy Lili életében repült már 14-szer, de havat csak 3-4-szer látott. Itt Bristol, Bath környékén egy évben egyszer esik annyi hó, hogy lehet szánkózni is. És még aznap elkezd olvadni Kép

Sudocrem-et használtunk, ha nem volt más. Nagyon picit kell belőle használni (a tájékoztatóban az állt, hogy ha fehér a feneke, akkor túl sokat tettél rá). Így talán nem túl erős? Azon kívül a Weleda popsikenőcsére esküszöm, nekünk az vált be leginkább. Vazelinnel vigyáznék, mert petróleum-alapú, az meg elveszi a bőr természetes olajait (aztán újra meg úrja kell használni, lásd ajakzsír). De ez csak az én bogaram Kép

Szilvi,
SzivesenKép

Taram,
Szia! Gratulálok a babához. VédőnőKép Én egyszer voltam Párizsban, magyar csoporttal, és ahol csak megállt a busz, rögtön körbesereglettek minket a képeslapárusok. Kedves utastársaim pedig elkezdtek kiabálni hogy HÁRMAT KÉÉÉREKK! Ezek szerint az angolokkal is előfordulKép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok megint,

Szilvi,
Ilyen elmenyek utan en sem csodalkozom hogy a sargasag tema ennyire foglalkoztat. Tenyleg jo hogy minden jora fordult a vegen. De ha mar egyszer ez megtortent talan kisebb esely van arra hogy megismetlodik a masodik babanal. Bar tudom ez nem attol fugg... De lesz ahogy lesz, azert tudd hogy itt jo kezekben lesz majd a baba. Es szerintem teaval sem fognak itatni a korhazban...legalabbis nem szoptatast serkento okokbolKép.

Igazandibol most gondoltam csak bele, hogy nem is tudom mi a jobb, elso vagy masodik babas anyukanak lenni. Mar ami az aggodast illeti. Mert ugy veszem eszre, hogy a masodik babanal meg mar konkret dolgok miatt aggodik nagyon egy szulo, amivel kapcs mar van valami negativ elmenyuk az elso gyerekkel. Az elso babasak meg aggodnak minden aprosag miatt egy kicsiket, de sokszor ugye megalapozatlanul. Haaaaat, egyik sem konnyu az biztos!

Kati,
Lili es a felho hullasKépKépKép - oltari hogy a gyerkocok milyen edes dolgokkal tudnak elorukkolni! Es raadasul logikus is, nemKép!?
Irigyellek a szankozas miatt. Itt meg a boltokban se latom hogy nagyon arulnanakKép.

A Weleda-rol tetszik a leiras, valamivel termeszetesebbnek tunik mint a sudocrem. Akkor eddig en rosszul hasznaltam a sudocrem-et, mert mindig befogta a popsijatKép. De mentsegemre legyen mondva, hogy ami nekem van, az egy apro kis bemutatkozo tubuska az egyik bounty packbol amire egy par soros hasznalati utasitas van csak nyomtatva. Holnap megnezem a Weledat a Boots-ban.

Krisztina,
A leirasodbol ugy latom, hogy eddig minden ugy megy a terhesvizsgalatokkal mint ahogy az a nagykonyvben meg van irva. Jo latni hogy nalatok is betartjak a szabalyokat.

Ooooooo, mindjart vege a hetvegenek....3,2,1....

Kellemes jovo hetet mindenkinek!
b
murcimari
 
 


Berni,

(Csak rövidet tudok most írni.) Weledát inkább bioboltban keresd, Boots-ban még nem láttam. Vagy ha tudsz olyan boltot ahol árulnak mosható pelenkát, ilyen helyeken is szokott lenni. A sudocrem infót én is egy promociós szórólapból tudom csak. Képzeld, az a pici tubuskánk a bounty packből néhány hete fogyott csak el. Természetesen azért, mert mást (is) használtunk, de mégis.

Kati
kat_ica
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: