Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Agi,
KismamaruhakKép - en meg mar annyira megszoktam oket hogy el sem hiszem hogy hamarosan nem lesz rajuk szuksegem. Lassan kezdem figyelgetni a regi ruhaimat - bar ki tudja mennyi ido mire ujra belejuk ferek majd....ha egyaltalan valaha isKép Kép.... Valszeg lesz egy jo hosszu atmenet amikor nagyobb szamu ruhakat (foleg felsoket a szoptatas miatt) kell majd vasarolnom. Eddig 11.8kg-t hiztam, de ugye papiron meg van 2 het.
Mar nagyon kivancsi vagyok a gombolyodo pocidra - remelem a jovo het vege fele osszejon az ujabb talalka!

Tunde,
Jo hogy a parod aktivabban is reszt vesz majd Mate mindennapjaiban - imadni fogjak az egyutt toltott idot!

En speciel mar fel is toltottem a D vitamin keszitmenyemet (anyos altal), elsosorban azert mert dinnyecske oktoberi(?) baba lesz. De tervezek vele sokat setalni meg igy is. Sot, egyik nagy tervem, hogy mielott meg bekoszontene a tel, es az ido is engedi, hagynam kint aludni a kertben a friss levegon egy 1/2 vagy 1 egesz oracskara. Csak bizony ez 100%-os felugyeletet fog kivanni, a felig-meddig rezidens roka csalad miatt. A mokusaink mindennapjait nem hiszem hogy befolyasolna az uj kis emberjoveveny, de azert rajuk is jo lesz odafigyelni, nehogy a babakocsiba akarjak eldugni a mogyorotKép.

Szopi - ennyi fejtagitas (video, konyvek, eloadasok) utan, ha nem jon ossze, akkor tenyleg remenytelen eset vagyok...De nehany het es elvalik...

Kati,
Lili+rago - huuuuu, szerencses!! Orulok hogy nem lett gond!! En is erosen gondolkodok rajta hogy elmegyek egy elsosegely tanfolyamra, amit kifejezetten gyerekes szuloknek hirdetnek. Hiszen lehet akarmilyen elovigyazatos egy szulo...

Megkaptad ugye a valaszom a yahoo-rol a multkor?! Amit a Lili kepeire irtam.

Persze en tovabbra is mindig 2-in-1Kép! Es remelem meg legalabb a kiirt idopontig ez igy is marad, mert orult felfordulas van (ujfent) a hazban. Festes felig-meddig befejezve, a jovo heten szonyegtisztittatas, takaritas, butorosszerakas, pakolas....egyenlore ennyi jut eszembe.

Tudom hogy van egy masik topik is, de en inkabb teged kerdezlek, mert tudom hogy nagyon tapasztalt vagy ilyen teren....szoval natehat akkor....milyen hordozokendot ajanlasz amit tudunk hasznalni mar rogton az elejetol?

Ja, es mielott meg befejezem az irast, annyit szeretnek meg mondani hogy Kati, te egy nagggyon okos no vagy!!! Es ha addig nem jossz ra magadtol, akkor hamarosan ki is fog derulni hogy miert irom eztKépKépKépKépKép!

Udv mindenkinek, b
 


Berni,

Talán a babaneten láttál valamit? A kurzusom utolsó két hetére próbálsz motiválni? A fényképekről látszik, hogy Lili egy intelligens, talpraesett leányzó, ami csakis az én érdemem lehet Kép?
Az emailt nem emlékszem, hogy megkaptam volna, de lehet hogy csak én vagyok vízagyú (pontosítok: tejagyú, majd rájössz mire gondolok!) Lili is sokat aludt kint, mondjuk nem az első néhány hónapban. De mondjuk Németországban direkt alvásidőben vittem sétálni. Azelőtt nem sikerült elindulni, ébredés után meg már besötétedne. Anyum egyszerűen nem tudta felfogni Kép

Hordozókendő. A baby bjorn féléket nem javasolnám. Azt nem tudom anyukának mennyire kényelmes, de a babáknak nem jó, lógnak benne és az egész súly a gerincük aljára helyeződik. Olyat kell keresni, ami tartja a baba hátát, popsiját és combját (úgymond "ül" benne)
A másik amit sok helyen lehet kapni az a Huggababy. Egyvállas, karikás, tehát nem kell kötözni. Nekünk akkor vált be, amikor Lili már járni tudott és állandóan fel-le kéredzkedett. De úszülött kortól használható. http://www.huggababy.co.uk/

Már itt is kapható kötözős kendő (három éve még Németországból hozattam). Ezt nagyon tudom ajánlani. Sokféleképpen használható, tehát az igényekkel változik, kényelmes, babának is jó. Szülés előtt kell gyakorolni ha tudsz, vagy valakivel megmutattatni.
http://www.freerangekids.co.uk/index.php?cPath=24_28
A dydimosnak többféle hossza van, legalább 4-es kellene. Az nagyon hosszú, de rövidebbel csak csípőre tudod tenni a babát, ahhoz meg jó a karikás.

Ezek a kendők nagyon drágák, és van akinek nem jön be a dolog. Ha gondolod, a miénket kölcsön tudom adni, és akkor el tudjátok dönteni, hogy vesztek-e magatoknak és milyet.

Kati
 
 


Sziasztok,
Egy gyors bejelentkezes erejeig, es kikapcsolodaskeppen....mert eppen skirting board-ot festek a leendo gyerekszobaban.

Kati,
Koszi a tanacsot hordozokendo ugyben! En igazandibol a gyurus megoldassal szimpatizalok, mert egyszerubbnek tunik. Nem vagyok a hejdenagy turelmemrol hires, igy a kotozgetes lehet hogy nem jonne be. De leginkabb attol tartok hogy a zuramnak nem jonne be. Viszont holnap tart majd egy demot az NCT's tanar is, es utana tuti eldontjuk annak alapjan amit te tanacsoltal es amit ott latunk.

Tipikus, hogy vegre en megkapom a fotokat Lilirol, erre nem mennek vissza hozzad a dicsereteimKép! Azt irtam hogy Lili milyen nagylany mar a fenykepeken ahhoz a kephez merten ami a profilodban van, dicsertem a kis szoke buksijat es onfeledt jokedvet ahogyan ott jatszik. Na meg persze megjegyeztem hogy a fenykepekrol latszik, hogy Lili egy intelligens, talpraesett leanyzo, ami csakis a te erdemed lehet...:0:0 (oh, jaj, hogy kell a teli szajjal rohogo smiley-t csinalni?!?!)!

Tunde,
Tegnap elfelejtettem reagalni egy-ket altalad felvetett gondolatra. Lehet en voltam a multkor nagyon felreertheto, de remelem nem keltettem azt a benyomast hogy a szulesterv irasa kotelezo es hogy akkora hangsuly lenne itt ra fektetve. Es mivel ez nem igy van, igy nem tudom osztani a velemenyedet arrol hogy a bevandorlok es tarsaik olyan nagyon benefitalnanak ebbol. Sot, szerintem epphogy ok az a reteg akiktol ilyesmit sose fogsz latni.
A hangsulyt en, mint kismama, fektetem vagy eppen nem fektetem a szulesem megtervezesere, sajat igenyem szerint. Sem a mw, se mas emberfia soha nem fogja forszirozni a dolgot egy pillanatig se.
Az irasara pedig nincsenek semmifele eloirt szabalyok, hogy milyen hosszu legyen, milyen fejleceket tartalmazzon, milyen formatumu legyen, stb. Eppen allhat akar 4 mondatbol is.
Termeszetesen az sem kerdeses hogy megszulni minden ember lanya megtud mindenfele terv nelkul. Ami viszont a szulesterven gondolkodoknak es iroknak nem mindegy, az a "hogyan".
En legalabbis ezt veszem ki lenyegkent.

Na megyek vissza kabulni.
Udv nektek, b
 

 
 

Sziasztok!

Katica!

Ezek szerint ti nem D vitaminoztatok, jol meg is vagytok nelkule... Kép Nekem ez annyira furcsa, nalunk rettento ragaszkodoak az orvosaink Kép, igy nehez atallni az itteni gondolkodasmodra.
Es ... leccci-lecci ne beszeljetek mar rebuszokban elottunk, mi az, hogy "a kurzusom utolso ket hetere probalsz motivalni???" Kép

Hordozokendo nekem sem jott be, en sajna nem birtam Matet cipelni.
Kint alvas - nalunk is ment,sok seta, szupi volt, de o ugye nyari baba. Egy baratosnem decemberi szuletesu babaja mar februarban vigan kinn alukalt baba a holepte babakocsiban, kutya baja sem volt a kicsinek.
Viszont, bennunket anno "felvilagositottak" az angol orvosok, hogy itt egyszeruen nincs eselyuk a "tel" folyaman kifagyni a virusoknak, ezert gyakoribbak es hosszabbra huzudoak a leguti fertozesek. De ettol en meg siman levegoztetnem a babat, hisz itt kell felnonie, ezt kell megszoknia.

Berni!
En sem gondolom maskeppen, a "hogyan"-t nem raktam masodrendu pozicioba, az pedig hogy a szulesterv reszleteit valaki forszorizna, meg csak a sorok koze sem volt elrejtve. Bocsanat, ha nem voltam egyertelmu csak azt mertem gondolni Kép, hogy egy ilyen iras a MW szamara is valamifele "bemutatkozas", ami szamara segitseg lehet(ne)a szules levezetesnel. (vilagos, hogy nem kotelezo a megirasa es nem is az altalad felvetettekbol vontam le a kovetkezteteseimet)
Na, mindegy, tevedtem - csak ismetelni tudom magam, a hazai viszonyok utan ...kellemes meglepi lett volna, ha a befektetett munkadat nem csak sima adminisztraciokent (vagy most mar nem is tudom mikent?? kezelik)

De igazan nem kell aggodnotok ertem, nem erzem en frusztralva magam ettol Képegyszeruen megfogott a dolog nagy Miert-je.

Tudtam en, hogy jo helyre vetodtem ide kozetek - az en MW-om, vagy MW-aim, majd halat rebeghetnek Nektek, amiert nem rohanom le ot/et a furcsa elmeleteimmel... Kép

Berni, szuperul alltok a lakassal - mire megjon Dinnyecske, pont kesz lesz minden, nem semmi az idozites. Kép Egyebkent jol erzed magad? Poci nem tul nehez mar? "En" anno a varandosag vegen ejszaka pisiturakat "vezettem be".. "tudatosan" keszulve igy az ejszakai szopikra Kép

A nevekkel valo kerdesrol melyen hallgatsz...hmmm, miert is? Kép

Agi!
Ti is gondolkodtok mar a neveken? Kép

Puszilok mindenkit!
Tunde
 
 


Sziasztok!

Tunde, igen, en kiprobaltam egy kiropraktort, es nekem ugy tunik bevalik, legalabbis az en problemamra. Az hagyomanyos orvosok is valamennyire tudtak segiteni amikor "bekrepalt" a derekam, de csak tunetet es a gyulladast tudtak csokkenteni kremekkel, injekcioval, az okot nem kezeltek. A kiropraktor pedig pont ezt teszi. Van nehany "fogas" amit mindig megcsinal, ilyenkor neha ropognak is a csigolyaimh, es elsore eleg felelmetesnek tunt, de egyaltalan nem fajt, es utana hihetetlenul megkonnyebbul az elotte feszes, megmerevedett derekam, es a becsipodott idegszalak kiszabadulnak - gondolom valami ilyesmi tortenik. Nem jarok rendszeresen, csak ha baj van mar a derekammal, es neha amikor mar nagyon lemerevedett es erzem, hogy nem sokaig birja mar. Szerencsere evi 1-2 alkalomnal tobbszor nem rosszalkodik Kép. Itt meg en sem mereszkedtem el, szerencsere nem is nagyon volt ra eddig szukseg. Egy kis info: http://www.chiropractic-uk.co.uk

Kati, a hordozokendo linkek nekem is jol jottek, koszi. Nekem a kotozos szimpatikusabb, talan azert is, mert az szimmetrikusan terheli az ember vallat/hatat, es rajtad kivul masoktol is nagyon sok jot hallottam mar errol.

Berni, szerintem te nagyon hamar visszabujhatsz a regi ruhaidba, hisz tenyleg csak a pocakod ami extraban radkerult - mondom en, aki nem is lattalak pocak nelkul, de hat latszik, hogy nagyon jo passzban vagy.

Udv,
Agi
 
 


Tünde,

Az előző hozzászólásban nem akartam írni, nehogy félreértsd. Nem angolkórnak hívják azt a betegséget, amit a D vitamin hiánya okoz? Ami vicces, mert még sosem láttam itt görbelábú gyereketKép És nem, mi sosem szedtük. Egyébként olvastam valahol, hogy heti 20 perc a napon (naptej nélkül), vagy ha csak kezét-lábát éri a nap akkor néhány óra, szóval ez kielégíti a d vitamin szükségletet. Állítólag.
Két hét múlva esedékes az utolsó dogám az egyetemre az idén, aztán majd februárban kezdődik a második év.
Lilinek még nem volt hosszúra húzódó fertőzése, sem légúti sem másfajta. Ez talán azért van, mert sosem viszem orvoshoz (ha meg van fázva), magától meggyógyul. Tehát még nem szedett antibiotikumot vagy más gyógyszert életében. (Vagy csak nagyon szerencsések vagyunk és jó immunrendszerrel lett megáldva).

Berni,
Megnéztem a yahoo-t, tényleg nem kaptam tőled semmit. A karikás kendő is nagyon jó, csak mint Ági írta, egyoldalú a terhelés. Ez nekem nem lett volna jó szülés után, mert babakocsi nélkül jártuk a várost. Így megesett, hogy Lilit 4-5 órán keresztül is cipeltem (+ otthon, amikor meguntam a fotelban üldögélést, mert egyszerűen nem lehetett letenni). Nagy előnye viszont, hogy nem kell kötögetni. Ha egyszer kényelmes, tehát megtalálod a megfelelő hosszt, akkor mindig kényelmes (kötözős kendő nem volt kétszer egyforma).

Ági,
SzívesenKép A freerangekids nem számolnak fel postaköltséget, ha tőlük rendelsz, legalábbis egy éve még így volt. Én ott vettem pelenkát és az Ergo háticipelőt is.

Kati
 
 


Sziasztok,

Tegnap este megvolt az utolso NCT's ora is. Ugy latszik, csak nem volt okom izgulni, mert megse szultem meg a kurzus vege elottKép. Sot a csoport fele idoben elottem is van, es meg ok is egyben vannak. Bar lehet hogy mar nemsokaig nevetek, mert ma a szuleszno mar csak 2/5-et erezte a baba fejenek, es kedvesen ramparancsolt hogy igenis pakoljam ossze a korhazi taskat, mert ha ettol lejjebb csuszik, az mar a masik oldalon fog kijonniKép. Ugyhogy Agi, vicceltunk tegnap a telefonban, de lehet hogy nektek egesz romantikusra fog sikeredni az a pentekre tervezett vacsora, ha ferjuraddal kettesben maradtok az etterembenKép Kép Kép. Persze, ha addig barmi tortenik, jelentjuk.

Tunde,
Kerdezted hogy erzem magam. Ahhoz kepest amit a tobbiektol (NCT-n) hallok, szerintem egesz jol. Eddig meg egyik panasz sem jott elo nalam, ami mar igy a vegen tipikusan megjelenik. Talan a vizesedes az amit eszrevettem, de azt is fokent a kezeimen, es szerintem az arcom is pufibb. De majd Agi penteken ezt konfirmalja, mert igazan az tud ilyeneket jol eszrevenni, aki mar egy ideje nem latta az embertKép.

Nevekkel kapcs, igazandibol nincs meg tuti dontes, csak egy lista ami surun valtozik, ezert nem is nyilatkoztam meg soha bovebben errol. Annyit mar regen eldontottunk hogy nem fogunk se tipikus magyar, sem pedig angol nevet valasztani a babanak, hanem ami tetszik, legyen az akarmilyen szarmazasu. A lenyeg az, hogy relative egyforman kiejtheto legyen magyarul es angolul is. Lesz szep magyar vezetekneve, amit ugyse vehet el tole senki, es masodik keresztnevkent kap majd egy magyarosabb nevet is...ha valaha is osszejon a valasztas. Ez utobbit azert irom, mert nagyon nehezen szedtuk ossze a neveinket. Vegignezve a nevnaptart, igazan egy nev sem fogott meg egyikonket sem. A vegen, a volt diakjaim nevei ihlettek meg leginkabb minketKépKép....altaluk ugye adott volt a sok kulonleges nev. Igy maradt meg fiunevkent listavezetonek egy dan szarmazasu nev. Az a bizonyos, amit Kati veletlenszeruen le is irt a multkori hsz-banKépKép - a kis okosKépKép!! Megneztuk mar regebben a jelenteset is - haboru, csata - ami, kepzelhetitek hogy ferjuramnak mennyire bejottKép...Most aztan ram var a feladat hogy a masodik keresztnevvel valahogy ellensulyozzam ezt a nagy markansagot.
Viszont, ma a mw-al viccelodtunk, es o azon az allasponton van, hogy talan megiscsak kislanyunk lesz a szivhangbol itelve. A hiedelem szerint, ha a szivhang vonatzakatolasra hasonlit akkor fiu, ha galoppolo lovakra hasonlit akkor lany varhato. Az enyem ez utobbi volt, 133-142 utes/percenkent . Endre is nagyon orult a hirnek. Es bar a csaladban tulnyomo tobbsegben fiuk vannak, a tavolsag miatt ritkan latjuk oket, mi pedig itt fokent kislanyos baratokkal vagyunk korulveve, igy "lanyokban valahogy nagyobb gyakorlatunk van"Kép. Na, de majd elvalik...

Kati,
A tegnap esti demo-n rendesen lehetett latni az altalad emlitett egyoldalu terhelest a karikas kendonel, ugyhogy o azonnal ki is esett a versenybolKép. Akik viszont bennmaradtak, az a tricotti es a kotozos kendo. En, a mar korabban leirtak miatt, inkabb a tricotti-t favorizalom. Igazandibol azzal is meglehet minden olyan poziciot csinalni amire nekunk szuksegunk lesz. Es mivel egyszerre ket sling-et hasznalsz, talan a hatat is jobban tartja mint a teljesen egyoldalu karikas?!? Arrol nem is beszelve hogy nagyon Berni-friendly a hasznalataKép. Ha ismered, szivesen meghallgatnam a velemenyedet. Mert ahogy te is emlitetted, nagyon szimpla, de nem feltetlenul olcso dologrol van szo, igy ki akarjuk kerni minel tobb embernek a tanacsat, mielott valasztasra kerul a sor. Elore is koszi!

Szilvi,
Te remelem tovabbra is jol viseled a korai terhesseget.

Andiek remelem jol vannak es Kitti is elvezi a sulit! Biztos stresszes is, de fokent nagyon izgalmas lehet most nekik az eletuk! En is izgatottan varom mar a hireket feloluk.

Udv nektek,
b
 


Szia Berni!

Lehetőleg még jelentkezzél be, amikor fájásaid kezdődnekKép (csak viccelek). Mikorra is vagy kiírva, okt. 4? A Tricottit nem ismerem. Ha jól értem, akkor kettő részből áll, mindkét vállra egy, ugye? Ez zseniális. Ami képeket találtam a neten, ugyanúgy van benne a baba, mint egy kötözősben. És olcsóbb is, mint mondjuk a Dydimos. Jól néz ki!
A névnek majd örülök, ha fiú lesz, jó? Kép

Kati
 
 


Szia(sztok)!

Most nem tul jol viselem, pontosabban tegnap es tegnapelott egy kicsit vereztem.Remelhetoleg semmi komoly. Jazminnal is hasonlo volt, be kellet fekudnom egy hetre!
Amugy minden ok es varom ,hogy megmozduljon.
Ha mondom a Jazminnak: -Hol a teso?
Akkor jon es rateszi az okos fejet a hasamra , mint ha tudna -hogy,hogy-hogy hol hat a hasadba en is ott voltam!!!!! Kép

Ma voltunk egy konyvtarba ahol sok egykoru gyermek volt mint a Jazmin, nagyon jol erezte magat. Enekeltek es rengeteg mesekonyv volt. Jazmin azt sem tudta melyikhez nyuljon, edesek voltak. Vegre gyerekek kozott volt,maskor is elmegyunk. Szinte eszre sem vett engem ugy el volt foglalva a kornyezetevel. A konyvtaros nenik vagy nevelok is nagyon kedvesek voltak.
Tok jo volt!

MurciM..!
Ahogy kiveszem te nemsokara a karodban tarthatod a babszid!

Sz
 


Sziasztok,
Okt 2-re vagyok kiirva, ami meg egy bo het. Igen, a tricotti ket elasztikus, eleg bo, cso alaku anyagbol all, amibe jobbrol/balrol belebujsz. Minket is elegge megfogott, kulonosen miutan egyet ki is probaltunk az oran. Valszeg ez valami relative uj marka.

Szilvi, irod hogy Jazminnal is voltak verezgetesek - biztos ugyanarrol van szo, es tenyleg semmi komolyabb! Te biztos hamarabb is fogod erezni a masodik baba mozgasat mint mi, kis elsosokKép.
Jazmin nagyon kis felvilagosult lanykaKép. Es tenyleg olyan elkepesztoen lelemenyesek a gyerekek, hogy olyan jol fel tudjak talalni magukat idegen kornyezetben. Ebbol a konyvtarba jarasbol akkor egesz erdemes lenne nektek rendszert csinalni - gondolom hetente vannak foglalkozasok.

B
 


Akkor tenyleg mindjart itt az ido neked!
Bar csak en is itt tartanek!
Elfogunk jarni a foglalkozasokra de nem sokaig ,mert hazamegyunk januar4ig.

Erdekes sok mindent akartam irni es most semmi a vilagon nem jut eszemde. Talan a sutin jar az eszem amit ugy kivanok.........megyek meg is csinalom!
Mindenkinek minden jot!
sz
 


Sziasztok,

Berni, megnyugodtam, hogy meg ha ma du is beirtal ide, akkor szinte biztos, hogy este meg nem fogsz szulni, es akkor talalkozunk Kép

Szilvi,
Nekem is voltak verezgetesek egeszen a 16. hetig, szerencsere mindent rendben talaltak, eleg sokszor kuldtek emiatt ultrahangra, rajonni nem jottek ra, hogy miert volt. Azota minden ok, remelem neked is hamarosan elmulik. Hanyingerrel hogy allsz?

Nevek: nalunk ha leanyzo lesz a pici, akkor az Anna nev elegge biztosnak tunik, fiunev meg nincs meg 100%-ra, de jelenleg az Elod vezet. Az biztos, hogy magyar nevet adunk, nem is gondoltam, hogy ilyen nehez olyan nevet talalni, ami mindkettonknek tetszik Kép

Udv,
AGi
 
 


Sziasztok
hallotatok már a pelenka futárszolgálatról?
Ez egy ingyenes szolgáltatás házhoz viszik a pelenkákat csak I. osztályúval foglalkoznak szükség esetén cseregaranciát vállalnak, alacsony árakkal (mini 32,- midi 34,- maxi 36,- juni 37,-) rövid szállítási határidővel dolgoznak. Ha valakit érdekel és bővebb információt szeretne akkor az imremo@tvn.hu címen lehet érdeklődni:
Mindenkinek legyen nagyon szép hete!
 
 


Sziasztok,

Meg mindig 2-in-1Kép!
Remelem mindenki jol van, es azert nem irtok mert ti is elfoglaltak vagytok!

Szilvi - milyen sutit sutottel?

Parom es en azota megjartuk (a mult het vege fele) a szuleszetet, mert miutan a szonyegtisztito srac elment, nekem sikerult leseggelnem egy olyan 10 lepcsofokot az emeletrolKépKép. Es bar dinnyecske nem mutatta semmi jelet annak hogy akarcsak meg is erezte volna - hal'Istennek a fenekemen es a hatamon csusztam vegig - azert nem voltam nyugodt es bementunk a korhazba. Odabent a baleset miatt nem aggodtak egyaltalan, mert szerintuk a baba tokeletesen vedve van a magzatvizzel es a hasamat nem erte utes egyaltalan. Viszont addig addig tapogattak amig a mw kitalalta hogy lehet hogy breach a fekvese, es a vegen csinaltak egy gyors UH-t. Hiaba mondtam nekik hogy amit fent jobb oldalon ereznek az tuti hogy a fenekeKép. A vegen egy orvos az UH-val megerositette amit en is allitottam, es vegre megnyugodhattunk. Jol rank hoztak a fraszt! Hiszen olyan regen megfordult mar dinnyecske es az utobbi hetekben szepen le is szallt a feje, hogy cseppet sem orultunk volna ha most hirtelen kifordul ebbol a poziciobol igy szules elott.
Pentek reggelre raadasul talan volt egy kis nyakdugo eltavozas is. Azert irom hogy "talan", mert kozel sem volt olyan groteszk mint amit vartam, igy eppenhogycsak eszrevettem. De a mw allitotta hogy ez az volt. Na szoval igy vagyunk. Azota is varom a tovabbi jeleket es esetleges fajdalmakat, de akarmikor elkezdodik valami az ugyanugy el is mulik egy rovid idon belul....
Pedig mar a szobaja is kesz van es az agya is be van allitva a mienk melleKép.

Immo - koszi a hirdetest, de itt Angliaban ez a magyarorszagi pelenka futarszolgalat nem hiszem hogy be fog jonniKép.

berni
 


Sziasztok!

Csak bekukkantottam Berni miatt - latom babacska jol van! Szegenykem, ez az eses a vegere nem kellett volna...jol megijedhettel, de a lenyeg, hogy minden rendben! Nagyon szoritok nektek - ugyesek legyetek! Kép

Jol sejtem, Agi fog majd ertesiteni bennunket a golyahirrol? Kép

Nyakdugo nalam 3 napon keresztul tavozott apro reszletekben es meg onnet kezdve eleg sokaig tartott mig megindult a szules... Ez a vege mar nagyon idegtepo is tud lenni - masfelol, elvezetes az uccso pillanatokban gyonyorkodni - mert kesobb mar ugyse lehet visszabujtatni... Kép Bevallom, en neha szivesen visszakonyorognem a gyereket a pociba, hogy nyugi legyen...

Gondoltam egyet - csatolok nektek szulesem utani kepeket - kedvcsinalonak. Mert akarhogy is nezem, nincs csodasabb pillanat, mikor a kemeny megprobaltatas utan egyszercsak ott szuszog egy tunderi csoppseg a karodban! Berni! Most olyan jo nekem igy nosztalgiazni - koszi! Kép

Tunde

u.i: D vitaminhoz irok meg - csakhogy egy kicsit megbolygassalak megint titeket...es igerem bepotyogom vegre a utazos patikat is, nem felejtettem el, csak nem jutok hozza sajna Kép

Az elso otthontoltott napok... apa elerzekenyult kisse Kép
Kép

Matebaba eletenek elso 20 perce es egy boldog mami Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom az elottem szolohoz. Minden jot es egezsegeset kivanok en is.De jo en is ujbol atelhetem megint.
A sutirol annyit, hogy piskota fele leirom hatha kedvet kap valaki!

-1 db kefir vagy(tejfol,jogkurt)
a kefir doboza a merce.
-1 kefires olaj
-3 kefires liszt
- 2 kefires kristajcukor vagy 1es fel pohar cukor es fel pohar kakao
-4db tojas
Az itteni sutoporbol kb 1 lapos evokanalnyi.
A tojasokat kulon kell valasztani es kulon habosra felverni. Szep finoman elkeverni simara.
Elomelegitett sutobe (200c) be majd lassan 150c-on sutni.
Eheted lekvarral, megtoltheted illetve leontve pudingal is nagyon finom. Vagy csak ugy tejjel ,kakaoval, kaveval.

Tami...
Nagyon szepek a kepek! Aranyosak vagytok.!!
 


Sziasztok!

Berniről semmi hír? Kiváncsi vagyok rá Kép
Ma végre befejeztem az egyetemet, legalábbis az első évet. Jól megszenvedtem ezt az utolsó dolgozatot, és nem is sikerült valami jól, de ez már mindegy. Muszáj volt beadni valamit. Lili minden nap jó sokat dvd-zett, ennek most véget vetünk. Meg is volt az első hiszti ma délután (délelőtt már megnézett valamit). Remélem gyorsan visszaállunk a régi kerékvágásba, és minden nap sétálunk, olvasunk, gyurmázunk, sütük-főzünk stb.

Tünde,
Köszi a képeket, nagyon szépek! Láttam már néhány napja, fel is vidított.

Szilvi,
Te hol veszel kefírt? És itt mi a neve? Lili apukája épp sütit csinál a konyhában, lehet hogy mégsem fekszem le koránKép

Kati
 
 


Sziasztok Lanyok!

Kezdem is a nagy hirrel: Bernieknek megszuletett a kislanyuk tegnap delelott 10.30-kor!!! Kép Kép Kép(remelem nem veszi rossz neven, hogy megelozom a bejelentesben, de latom kivancsiak vagytok) Tobbet nem tudok, gondolom majd hamarosan jelentkezik o is, de most jol el lehetnek foglalva. Ha lesznek ujabb infoim, majd kozvetitem persze. Amikor megjott az SMS, alig tudtam felfogni ugy orultem, pedig hat tudtam, hogy most ez kovetkezik, de megis. Pont a kiirt napon erkezett dinnyecske.

Kati,
De jo, akkor most van egy kis szabadidod? Mikor kezdodik a masodik ev?

Tunde,
A kepeid kedved csinalnak a szuleshez Kép, nagyon aranyosak vagytok.

Vasarnap megyunk nyaralni, mar alig varom, de meg egy csomo minden hatravan addig, ugyanis meg csak az elso ejszakara foglaltam szallast, mivel meg nincs teljesen kitalalva, mikor epp hol leszunk. De vegulis mi mindig igy nyaraltunk, csak eddig tobbnyire satorral, de most a pocaklako miatt inkabb kisse kenyelmesebbre vesszuk es nem kempingezunk.

Udv,
Agi
 
 


Berni! Kép Kép Kép

Ez am az oromhir - hatalmas gratula Nektek a kislanyotokhoz! Kép Szivbol kivanom, teljek sok oromotok egymasban, nagyon sok boldogsagot, optimalis mennyisegu tejecsket, meg mindent, amit csak szeretnetek! Kép Udvozlunk kiskiralylany kozottunk, legyen nagyon szep eleted! Kép Kép Kép

Es meg mielott leragja itt mindenki a tiz kormet izgalmaban - kerlek gondoljatok rank fenykep ugyeben! KépKépKép

Bernikem! En is nagyon szoritottam ertetek,(azt hiszem mar pontosan tudom, milyen erzes a szuloszoba elott varakozni...Kép)Bizti minden rendben is ment, ha mar ilyen ugyi volt a Kiscsaj es szepen idoben erkezett. Kép Nagyon gyors felepulest neked, legyen jo alvo a Torpillacska! Kép

Agi!
Koszi - koszo, hogy, hogy szoltal - varjuk am tovabbi hireket is! Gondolom Berni is alldasat adta ra. Kép Neked is kitartast - nyaralashoz legjobbakat! Utazo - patika meg mindig erdekel?

Bocsanatot kerek mindenkitol, hogy most ennyire hanyagolom a topicot - szegyen, gyalazat... A mult heten jol lebetegedtem, mara mar valamivel jobban vagyok...nemi mentegetozes..

Mindenkinek csakis a legjobbakat kivanom, igerem, amint normal allapotban leszek, jovok a virtualis baratnokhoz! Kép

Puszillak benneteket...

Tralalala, tralala... Megerkezett a kisbaba!!! KépKépKép

Az eg szerelmere....hogy hivjak a manocskat??? Kép Kép

Tunde
 
 


Sziasztok!
Berni!
Minden jot egeszsegeset es boldogsagot kivanok nektek, mindenbol a legjobat es a legszebbet!Kép Kép

Katica!
En tejfolt ragtam bele de jo a tejszin is szerintem.!

Minden jot kivanok mindenkinek , haza utazunk oktobe 11-en -januar 4-ig es nem leszek net kozelbe.Igy most egy idore elkoszonok. Sziasztok!

sz
 


Sziasztok lanyok,

Koszonom szepen Aginak hogy ertesitette a tobbieket a mi "kis" hirunkrolKépKép! Es elnezest kerek hogy 4 napba tartott mire en is jonni tudtam!

NAGYON SZEPEN KOSZONJUK A JOKIVANSAGOKAT MINDANNYIOTOKNAK!

Akkor en ki is egeszitenem Agi korabbi irasat egy par varva vart adattalKép:

Kislanyunk, ANTONIA EVA, a kiirt napon, vasarnap delelott 10.30-kor jott a vilagra, korhazi bejegyzes szerint 7ora 25perc vajudas utan, 2.76kg-al. A szules teljesseggel problemamentes volt....amitol mar csak az lett volna jobb, ha fajdalommentes is lett volnaKép...De a vegen ugy jottek ossze a dolgok, hogy minden-nemu fajdalomcsillapitas, es foleg, repedes nelkul csinaltam vegig az egeszetKépKép - nem tudom eldonteni hogy ide neveto vagy szomoru smiley-t rakjak-eKép!

Hetfon delutan jottunk haza a korhazbol, azota is probalunk aklimatizalodniKép. Antonia egy valosagos kis tunder - aki irant mar most hatartalan szerelmet erzunk!!

Amint idom engedi, irok egy kicsit reszletesebben is a szulesrol. Addig is itt van nehany kep.
Millio puszi mindenkinek,
berni
 


Ne haragudjatok, de kep megsincs...a babanet megmakacsolta magatKépKép. Kesobb majd meg probalkozom.
 


Tunde, nagyon aranyosak a kepek!! Meg igy utolag is jok kedvcsinalonakKép!

Hat rajtam csak nem konyorul a babanet, igy letrehoztam egy albumot. Ime a link hozza:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=7234

Ha nem jonne be, "Dinnyecske" nev alatt kell keresni.

Puszi mindenkinek, b
 


Berni! Kép

Remek, hogy ilyen ugyesen tudtal jelentkezni es ohhh, a KEPEK!!! Csodaszep kisleanyotok van - nagyon illik hozza a neve - nem is lehet mast, mint elso pillantasra beleszeretni.. Kép Ugy tunik az ujdonsult apukanak is sikerult - igazan szepseges paros az apa s lanya is! Kép Csodahelyes csalad vagytok, igazan! Kép Kép

Berni! Egyebkent nagyon ugyes voltal - szerintem az ido sem volt tul hosszu...es ugy tunik, Antonia igazan kimeletes baba - mindenteren... En hiszek benne, hogy a dolgok mindig pozitiv iranyba alakulnak korulottunk, semmi sem veletlenul tortenik.Kép
A kislany nem volt sem tul kicsi, sem tul nagy - vannak termeszetes velejaroi a szulesnek, ezt te is tudod. Biztosan nem szarmazott semmi gondja Antonianak, hogy nem torten repedes (igazandibol nem tudom, mire celoztal ponotsan - miert nem kellene orulni ennek) A leirasodbol ugy tunik egy aranylag gyors szulesed volt, sikeres gatvedelemmel es a kislany is szuper formaban van. Kép
A fajdalmakrol pedig hamar elfeledkezik az ember lanya - foleg a vegen, ugy tudom, inkabb artalmas a fajdalomcsillapitas.
Gondolom ez nem vigasztal, de en sem kaptam semmit anno es ennek inkabb orultem... vagyis azota egyenesen Istennonek erzem magam, hogy micsoda hostett volt ez reszemrol Kép
Es persze a baba reszerol - akit szinten legyozhetetlennek tartok... Kép

Lanyok!
Koszonom mindenkinek a kepeink dicsergeteset, most elegge zavarba is vagyok ettol Kép- tudjatok..mostanaban raktam redet a kepink kozott es ezek is elobukkantak,es vegleg " becsomagoltam" oket... Ugyanugy, ahogyan Mate kisruhaitol nehezen szabadulok, ugy lehet a kepekkel is. Ezert is jo modszer nalam, hogy megnezem, elteszem = vege egy idoszaknak, ezzel egyensulyba kell jonnom. (Valahogy igy keszitem magam az elszakadasra, majd ha 20 eves lesz...Kép Szentimentalis egy no vagyok en... a gyereknek meg kiegyensulyozott mami kell ugyebar... Hat ez az en modszerem.
Ti hogy vagytok ilyesmivel? Kép

Nalam ez most azert is elobukkant es aktualis kerdes, mert Mate lassan oviba megy, hosszabb idore, kevesebbet fogom latni es ot lathatolag nem viseli meg az elszakadas. Ennek azert orulok is, mert ez annak a jele, hogy kettonk kozt jo a kapcsolat.. De en meg mar most azon parazok, hogy mi lesz, ha iskolaba megy, akkor mar nem is az en gyerekem... Kép

Szilvi!

Huu, nem semmi idore maradsz tavol tulonk - jo utat kivanok, vigyazzatok magatokra nagyon! Es azert majd utrol, utrol felrol szolj be hozzank, mi van veletek! Hianyozni fogsz a tarsasagbol!
Receptet elmentettem.. KépPuszilunk!

Agi!
Jo nyaralast kivanok nektek - talan mar csak utolag fogod olvasni, pihizzetek egy nagyot! Picurkara vigyazzatok! KépJo idore megprobalok en is "odafigyelni"...asszem most Berni egy "kicsit" elfoglalt... Kép

Kati!
Gratula az egyetemi felev befejezesehez Kép,egy nagy merfoldko utannad van, most jol jon a pihenes. KépJo szorakozast kivanok a Kiscsajjal!! A kozos jatekokrol szoktal kepeket kesziteni? Kép Mi olykor olykor, hisz sokat alkotunk Mateval, legujabban nyomdazni, kiszinezni, puzzlet rakni, mega blokcsbol epitkezni, szinek alapjan kartyakat kombinalni szeret...jajj, eleg sok minden van meg...inkabb nem sorolom KépEs olyan szepen, illedelmesen eszik, onalloan evoeszkozzel...jujj, zavarjatok el gyorsan... Kép

A D vitaminrol csak annyit, hogy nem "gorbe labak" lesznek a hianyatol, hanem sokkal komolyabb elvaltozasok a csontokon, ami kulso ranezesre nem lathato. Uh-val lehet diagnosztizalni kis korban is,szakorvos tapintas alapjan eszreveheti - allitolag apro kidomborodasok, melyedesek, a koponya bizonyos resze puhabb, stb... kesobb, ha mar lathato a baj - mar eleg keso van. Raadasul, babakorban nagyon keves a szimptoma - pl. nyugtalansag... Viszont a D vit. gyermekkori tuladagolasa felnott korban okoz foleg vese mukodesi elvaltozasokat -bantalmakat... Ezert kellene a szakorvosnak megallapitani, hany csoppet is kapjon a baba naponta, milyen fajtabol (nalunk ebbol is tobb van, most nem tudom fejbol a neveiket)

Na, lelepek vegre ... teljen szepen a het mindenkinek!

Berni!
Majd azert neha idevarunk, ha van egy kis idod. Amugy jol erzed magad? Bizti ugyesen regeneralodtal. Szopihoz megadrukkok!!! Bar, ahogy elnezem a Kiskiralylanyt - tudja o dolgat! Kép

Puszilok mindenkit!
Tunde
 
 


Sziasztok!
Azért jöttem, hogy elbúcsúzzak, de lehet hogy mégis maradok. Mostanában nem nagyon jutok internetközelbe (akkor is csak emailt nézek). Amióta befejeztem a félévet az egyetemen, annyi mindent csináluk Lilivel, szinte mindennap találkozunk valakivel. Kivéve ma, mivel Lili egész éjszaka hánytKép. Szokása szerint éjjel beteg, reggel felkel mintha misem történt volna Kép. Azért sikerült rábeszélnem délután, hogy feküdjön mellém, és mindketten aludtunk egyet.

Berni,
Utólag is nagyon sokszor gratulálok. Nagyon szépek a képek (rólad csak egy van!). Remélem minden jól megy és sikerült belejönnötök az új kerékvágásba. Sokszor gondolok Rátok!

Ági,
Második évem februárban kezdődik, és az novemberig tart majd (az utóbbi két 30 pontos kurzus volt, ezért volt más az idő, októbertől szeptember végéig, közte pici szünettel). Nem tudom még, mikor fogok tanulni, ha továbbra is ilyen mozgalmas napjaink lesznek Kép

Tünde,
Lilivel mostanában festés, rajzolás, ragasztás megy nagyon, és ezenkívül muszáj kimenni mindennap. Akkor aztán "rászáll" valami kisgyerekre (vagy nagyobbra) a parkban és együtt szaladgálnak sikongatva. Múlt héten próbáltunk papírt készíteni, Lilit nem nagyon érdekelte, talán majd máskor. Fényképek hamarosan lesznek, a szülinapi buliról, ami hétfőn volt. Nagyon jól érezte magát mindenki, még néhány játékot is sikerült játszani együtt. De a legsikeresebb az volt, amikor kimentek mind az udvarra a labdával. Ez még csak tervben sem voltKép
Köszi a d vitaminos infót.

Nekem meg azért drukkoljatok, hogy Lili ne hányja ki a vacsorát (alma és leves, üresen). Lefekvéskor még panaszkodott, hogy fáj a hasa. Hmm.

Kati
 
 


Szioka Katica!

Ez nagyon rosszul hangzik, hogy Lilinek igy fajt a pocija es mennyit hanyt is.... Drukkolok nagyon, hogy minden rendben legyen - mi lehet? Valamit megevett, vagy virus lehet a dologban? Kuldok neki gyogypuszit! Kép

Utolag is nagyon boldog szulinapot kivanok a nagylanynak - jol hangozott a party!! Kép

Sajnalom, hogy mar nem tudsz jonni gyakrabban, vagy egyaltalan - szinte eltunik a topic lassacskan...

Haliho mindenki! Ha valaki olvas bennunket, ideje mar bekapcsolodni is!!! Kép Szivesen latunk mindenkit! Kép

Rolunk annyit, hogy a jovo heten csutin utazunk haza Szlovakiaba, ill. Bp.re es aztan jon vissza velunk az anyosom. Ugyanis Mate dadaja mar nem tud gyerekeket vallani (beteg edesapja miatt) es ezt csak nemregen tudtuk meg - uj dadust keresni nem akarok, mert Mate januartol oviba megy, eleg lesz majd neki oda beszoknia. Addig pedig majd vigyaz ra a nagymami. Nem a legjobb megoldas, de azert jobb, mint a tobbi lehetoseg.
Tehat majd en is kerek egy kis drukkot, hogy jol viseljuk az egyuttletet.

Berni!
Kicsi lanyka hogy van? Minden ok?

Agi, Szilvi, Andi!
Jelezzetek ti is am, ha van ra mod! Minden jot kivanok nektek is es a csemeteknek is! Kép

Puszilok mindenkit,
T.
 
 


Sziasztok!!!!

Hu, az ember nem jon ide egy ideig es mi minden csodak tortennek!!!!!

Berni, Tami!
Szivbol gratulalok a kisbabakhoz!!!! Kivanom hogy legyen rengeteg oromotok bennuk, ugy ahogy nekem is van a ket csemetemben! Nagyon jo egeszseget es szerencset is kivanok, mert ezek a legfonotsabb dolgok az ELETBEN!

Sajnos nekem meg mindig nincs netem, de mar dolgozunk rajta. Truro nagyon aranyos kis varos, meg egesz Cornwall super.

Majd ha lesz netem igyekszem jonni.
Addig is sok puszi!
Anditol.
 
 


Szia Tünde!
Lili már jobban van, mint írtam másnap reggel felkelt vidáman, azóta semmi baja. Arra gondoltunk, hogy talán meghűlhetett, nagyon hideg szél fújt aznap. Egyébként is taknyos meg köhög. Egy ismerősünk kislánya szintén végighányta azt az éjszakát, az ő ovijában valami ilyesmi megy végig (hányás-megfázás együtt), de nem hiszem hogy Lilinek ez lenne a baja. Szóval minden rendben nálunk. Nekem egészen jót tett a dolog, irtóan lusta hétvégénk volt Kép. Ez is kell néha, de főleg az elmúlt hetek után.

Andi,
Akkor jól érzitek magatokat, ugye? Kicsit irigykedem Cornwall miatt. Ovoda, iskola milyen a gyerekeknek?

Kati
 
 


Sziasztok!

Andi! Koszi a gratulat - ilyen volt a fiam 2 evvel ezelott - most "csak" Berninek szuletett kislanya en meg titokban itt "irigykedem" ra. Kép

Orulok, hogy jelentkeztel, majd maskor is gyere - varjuk am a hireidet! KépEs tovabbra is drukkolok mindenhez! Kép

Katica!
Ez igazan megnyugtato, hogy Lilvel minden rendeben,az oviban mindent osszeszednek am, igaz?Az en fiam is most rettento nathas, hurutosan kohog, most inkabb elviszem orvoshoz - nem akarom, hogy az utazas kinok kozt teljen a szamara. Nem igen fogjuk meguszni AB nelkul, az az erzesem. Neked bevalt valami hazi gyogymod ilyen esetben?

Lusta hetvegeert irigy-irigy Kép nekunk is elkelne mar...dolgozunk rajta..

Na tovabblepek az irigykedeseimmel egyutt.Kép

Csajok, irjatok am! Kép

Pussz,
Tunde
 
 


Tunde,

Nincs emailcímed? Mindegy, akkor ideírom. A babaneten sztem már több helyen megtalálható Kép

Praktikák: először is kerülendő a tehéntej és tejtermékek (serkenti a váladék képződését) és a cukor (köhögést ingerli) - kivétel a hagymaszirup.
Száraz köhögésre meleg pakolás a mellkasra (pl főtt krumplit összetörsz és becsomagolod néhány textilzsebkendőbe). Arcodon mindig teszteld le, hogy ne legyen túl forró, és 20 percig kell rajta hagyni (Nem az arcodon!).
Köptető: egy-két hagymát lereszelsz és barna cukorral rétegezve egy üvegbe töltöd. Fél órát állni hagyod majd a levét leszűröd (hűtőben 2-3 napig eláll). Naponta 3x 1 teáskanál.

Náthára mi orrcseppezünk: 0,9%-os sóoldattal (amit nem itt vettem, de patikában talán csak van). Csak akkor szoktam amikor már nagyon sűrű és tüsszentéskor kezd a fülére panaszkodni Lili.
Ha a váladék zöld, akkor baktériumok vannak benne, erre jó a "sage" (kakukkfű?). Főzöl egy erős teát belőle és hagyod kihűlni.
Ha éjjel nem tud aludni mert be van dugulva az orra, akkor néhány csepp majoránna vagy "thyme" (=?) olajat használok. Olajlámpánk nincs, így egy pohár forró vízbe szoktam cseppenteni. Félórára beteszem a szobájába lefekvés előtt. Eddig még mindig működött, de nem szabad túl gyakran csinálni.

Most jut eszembe hogy csütörtökön repültök! Én repültem már náthásan és utána 2 hétig nyomtam az ágyat a fülemmel Kép. Akkor javaslatom: gyógyszertári orrcsepp, és naponta többször kamillás gőzölés. Esetleg felszállás előtt mentolos cukorka, ha kap ilyet egyáltalán, repülő fel- és leszállásakor rágó. Cumi, cumisüveg, vagy csőrös pohár is jól jöhet.

Ha elutazol, már senki sem fog írni! Mennyi időre is mentek?

Kati
 
 


Sziasztok lanyok,

Latom dezertalni keszultokKép. Ujfent csak elnezest tudok kerni azert mert nem jottem eddig. Tegnap ment vissza a hubby dolgozni, es amig itthon volt, addig igyekeztunk ugymond "kizarni a kulvilagot", hogy teljes igazabol elvezni tudjuk az elso par hetnek minden percet az uj felallasban, mielott megerkezne a rokonsag serege. Ebbol az okbol kifolyolag nem igazan latogattam a babanetet sem.

Andi, szerintem is szerencses lany vagy te azzal a Cornwall-al. Es ha mar igy osszel is ennyire elvezed, akkor mi lesz majd tavasszal es nyaronKép! Engem is erdekel hogy milyen a suli Kittinek es mizujs a csalad ferfi tagjaival.

Tunde, nagyon jo utat nektek Szlovakiaba! Az anyos miatt nem irigyellek... de igazandibol ne figyelj ram, ezt csak azert irom mert en nem tulsagosan jovok ki jol az enyemmelKép. Ennek ellenere hiszek abban hogy van jo meny-anyos kapcsolat is, mert annak idejen az enyem is ugy indult...
Mate remelem tenyleg jobban lesz a repules elott! Addig meg van egy bo nap - mindent bele, kuraljatok azt a kissracot!!

Agi nem tudom irta-e regebben, de elmentek egy kethetes olasz autos korutra...majd most penteken jonnek haza. Ugyhogy az o "nem irasanak" ilyen kellemes okai vannakKép! Mondtam is neki hogy milyen ugyesen kihasznaljak az idot mielott bekoszontene a babas korszakKép!

Kati, sajnos ugy nez ki hogy nekem se lesz nagyon idom jonni a babanetre a jovoben, de szeretnem tovabbra is tartani mindenkivel a kapcsolatot es szivesen varom az e-maileket mindenkitol. A cimem a profilomban. Nagyon hasznosnak talaltam a fent leirt gyogymodokat - el is mentem oket.
Lili es a virus Kép - ez a hanyas-megfazasos virus tudtommal evente tobbszor is feluti a fejet ebben az orszagban. Ebbol is latszik hogy milyen kis szivosak a gyerekek hogy masnap mar mosolyogva ebredt! A lenyeg az hogy a szulinapjat elkerulte ez a franya rosszullet. Okt 10-en volt ugye? En is szeretnek igy utolag is minden szepet es sok boldogsagot kivanni neki az idei evreKép!
Aztan majd ha idod engedi, egyszer meselj arrol hogy milyenek is a merleg kislanyok, hatha segit kiismerni az en lanyomatKép. Furcsa modon, soha nem volt a kornyezetemben senki merleg.

Szilvi - ti azota elutazhattatok Mo.-ra. Remelem minden rendben van a kicsivel es a megkisebbelKép! Lattam raktal uj kepet a profilodba, nagyon edes a kislanyotok es felettebb helyes csalad vagytok!

Mi is jol vagyunk, Antonia egy eleg nyugis baba. Csak akkor hallani a hangjat amikor pelus csere van, vagy oltoztetjuk. De meg ezt a kettot is elviseli, ha tortenetesen tele van a poci. Hal'istennek a szoptatas elso pillanattol ment...gondolom segitett hogy Tininek nagyon eros osztone volt ra. Amiota betoltotte a ket hetet, fejek le tejet is, hogy naponta egyszer (altalaban az ejjel kozepen) az apucija is etethesse. Egy pillanatig nem csinalt problemat a cumisuvegbol es szerencsere utana tovabbra is elfogadja a cicit. Mindegy neki honnan jon a tej, addig amig az o szajaba landolKép. Elso pillanattol a feed on demand szisztemat kovetem, ami eleinte eleg faraszto volt, mivel ossze-vissza evett hol 15 percig, hol egy oran at. Viszont kb a 4-dik naptol sajat magatol beallt egy "anyabaratabb" idobeosztasba, es azota 3-5 orankent eszik. Ejszakankent pedig van hogy 6 orat is alszik egyhuzamban. Mondom en hogy mintababaKép....jaj, csak el ne kiabaljam!!!

Lenne egy kerdesem hozzatok, felajanlottak hogy kaphat TB ellen oltast, leven hogy tobbszor fogunk vele utazni Europaba, meg majd ha egyszer visszamegyek dolgozni, akkor ugye a Creche-ben levo gyerekek is mind kulfoldiek lesznek...innen-onnan-amonnan...es hat allitolag jo a vedettseg. Nektek van valami tapasztalatotok a TB oltassal kapcs?
Elore is koszi a valaszt.

Mindenkit puszilok,
berni
 


Sziasztok megegyszer,

Akit erdekel, a kulfoldon tulelokben leirtam Antonia szuleteset. Nem eppen a legreszletesebben, de meg igy is jo hosszura sikeraltKép.
Puszi, b
 


Sziasztok!!!!!

Jó régen nem írt senki. Nekem is sajnos csak nagyon kevés időm van netezni, kivéve ha a munkahelyen egy olyan házba kerülök, ahol lehet éjszaka netezni. De sajnos ritkát történik meg, mert mindenki oda akar kerülni. Ki érti ezt??? Kép

Tami!
Bocsi, de nem olvastam rendesen vissza, csak a képet néztem! Kép Viszont volt valaki, aki kb. egyszerre volt várandós Bernivel nem?
De lehet hogy rosszul emlékszem.

Berni!
Nagyon gratula a mintababához! Szuper ari lehet.
Az oltásról amit kérdeztél.
Ez a tb a tuberkolózis? Asszem ezt otton bcg-nek hívják. Minden kisbaba automatikusan megkapja még pár napos korban mielőtt hazaengedik a kórházból. Szerintem nem árthat. (már többnyire) Viszont meg kell neki foganni, ami azt jelenti hogy 6 hetes és 4 hónapos kora között (ha jól emlékszem) olyan ronda gyulladt jellegű lesz az oltás helye a legtöbb esetben. (nekem egyik gyereknél sem) Állítólag az a jó ha látszik. Akkor védett a baba.
Aki nem védett, valamikor nagyobb korban, de persze nem emlékszem mikor, csinálnak még ilyen tuberkolózis próbát, de már nem emlékszem hogy is van? Szóval, én beadattam minden oltást mindkét gyereknek, sőt meningococcus c ellen is, (agyhártyagyulladás egy formája) meg Kittit bárányhimlő ellen is. (nagyon gyűlölöm a bárányhimlőt, saját tapasztalat alapján) Lehet hogy sokan nem gondolják, hogy fontos és hasznos, de én hiszek benne.

Más téma:
Cornwall tényleg nagyon szép! Már rengeteget kirándultunk, Penzance, Newquay, Fowey, St. Austel, Retdruth, Camborne, Helston. Legközelebb St. Ives a cél, csak jó idő legyen.

Decemberben meg készülünk Londonba 3 éjszakát ott is aludnánk, mert majd 5 óra vonattal. Jó lenne egy talit összehozni!!!!!! Kép Tud valaki valami olcsó szálláshelyet? Nem kell hogy first class legyen, csak valami szimpla.

Most megyek kidőlni!
Sziasztok!
Sok puszi!
Andi
 
 


Kép

Kép

Íme, itt vagyunk mi!!!!!!
 
 


Kép

Kép

A "fagyos" család!!!! Kép Sokan meztelenül fürödtek, mi majd meg fagytunk pulcsiban, és csizmában!
 
 


Szia Andi itt is,

annyira orulok hogy bejott nektek Cornwall! Tenyleg gyonyoru helyeken jartatok. Nekem a kedvenceim St Just in Roseland, Mevagissey, St Michael's Mount, a Minack Theatre, Bedruthan Steps, Polperro es hasonlo helyek. Tavasszal kulonosen gyonyoru mindez.
Jol latom, Peti szokul itt ott amott? Nagyon edes ezzel a rovid hajjal. Kitti pedig nagy mokamesternek tunik.

Szerintem Agira gondolsz mint masik kismamara itt a topikon, bar o sem velem egyidos, hanem januar vegere varjak a babat.

Koszi a tanacsot oltas ugyben. Igen a TB oltas az tuberkulozis ellen van, amit itt keresre adnak, amugy nem kotelezo. A vegen kertem ra idopontot, szerintem artani nem arthat. Nekunk most fog kezdodni az oltasos idoszak, ugyhogy remelem hamarosan ki leszek kupalodva e teren isKép. Rakerdezek majd a vedobacsinal (nekunk az vanKép) az altalad emlitett masik oltasra is.

Tok jo hogy jottok Londonba. En szemely szerint nem tudok szallasugyben tanacsot adni, de szivesen rakerdezek egy-ket ismerosnel, akik tudom hogy bereltek mar itt par napra. Legszivesebben felajanlanam hogy szalljatok meg nalunk, de amiota megszuletett az elso unoka, nalunk kesz atjarohaz van. Ha idotok engedi viszont nagyon szivesen talalkoznank. Ugyhogy ezt feltetlenul kalkulaljatok bele abba a par napba!

Puszi mindenkinek,
berni
 


Hellóka MIndenki!

Szia Berni!
Köszi, hogy írtál!

MOst hogy mondod, tényleg mintha vörösödne Peti haja? Már levágattuk mielőtt kijöttünk, nagyon rövidre. Tök ari volt vele, de apjának az eredeti Petis frizura tetszik. Ugyhogy most növesztjük megint.Kép

Köszi, hogy lakás ügyben körülnézel nekünk! Nem is gondoltam, hogy bepofátlankodnék hozzátok, tudom hogy egy pár hetes kisbabával nem lenne egy ideális még velünk is foglalkozni. Kép Meg aztán mi sem vagyunk ám az a csöndes család, szóval a világért sem akarunk zavarni. Csak egy olcsó hostel (privát szoba) vagy BandB lenne jó. Vagy esetleg ha valaki éppen akkor megy haza Mo-ra és megürül a bérelt szobája. Vagy valami ilyesmi.

Jaj, kicsit kivagyok ettől az ömlő esőtől. Bár most per pillant nem esik, de ami tegnap éjszaka volt, az felülmúlt minden elképzelésemet az angliai esőkről.

Ráadásul az ablaktörlő is elromlott a kocsimon. Kép

Ugyhogy megyek is aggódni.

Sok puszika!
Andi
 
 


Sziasztok!
Hamarabb visszajottunk M.o-rol,most varom hogy hivjon az itteni szuleszno! Azt mondja a parom hogy mar keresett telefonon(eleg keson mar 16hetes vagyok) meg egy itteni vizsgalaton sem vagyok tul. Otthon megcsinaltak az AFP, ultrahang es mas egyebet is.Mindent rendben talaltak , remelem nem lesz tovabbra sem baj.

Mennem kell ,fel kellt a lanykam!

Udv mindenkinek!
szilvia
 


Berni!

Remelem jol vagytok a picivel es minden megy nyugiba. Mar varom , hogy ott tartsak ahol most te de meg hatra van nekem egy kis ido!

Kepzeljetek otthon volt olyan eset,hogy nem hittek el a leletkiadoba hogy kulfoldon elek es semmibe vettek a keresem. Ami csak annyi volt hogy agyjak ki a leletem (hamarabb mentem erte egy fel oraval),mondvan ,hogy kulfoldon elek es nemtudok erte menni. Anyosom ment erte , szerencsere minden ok!
Az is furcsa volt ,hogy a postan,boltba fizeteskor, nyakamra alltak az emberek es szo szerint belelihegtek a nyakamba. Mindenki kedvtelen es gondterhelt.Senki sem mosolyog vissza. Nemelyik boltba nem lehetett bemenni babakocsival de nem azert mert nem volt feljaro hanem azert mert egyszeruen nem szabad bevinni!(KEREM A BABAKOCSIT HAGYJA KINT felirat).
A jatekboltba az eladono vegignezte ahogy be es kiszenvedem magunkat az ajton,eszebe nem jutott volna megfogni! Sot meg kicsit zsortolodott a belepesemkor hogy az uveget "osszefogdostam".
Sehol nincs pelenkazo.

Ugy-hogy rajottem ,hogy a magyar az mit jelent szamomra.
A duna szaga es a mellette huzodo gazos dzsungeles osvenykek amit a horgaszok keztek ki az etelek kavalkadja,paprika paradicsom amit a piacon a nenikek kertjebol kerul az asztalra a turorudi es a sport szelet a finom tokaji bor.................Meg sorolhatnam!

Most jo itt (angliaban)azt hiszem jol erzem magam es imadom ezeket a kicsi sorhazakat a tengert es a friss sos reggeli levegot.Azt hogy kedvesek segitokeszek az emberek..............

Nem is tudom miert irtam mindezt le ,mindenesetre jolesett!

Sz
 


Sziasztok Lanyok!

Mar ezer eve nem jartam feletek, es igazan orulok, hogy mindenki jol van. Sajna nem engedett fel a babanet, es idom is keves...csak a szokasos..

Andi!

Szupi, hogy jelentkeztel es a kepek isteniek - nagyon aranyosak vagytok, sugarzik a vidamsag a kepekrol es latni, milyen jol erzitek magatokat! Kép Tovabbi kepeket is szivesen latunk am - kivancsi vagyok a londoni elmenyeidre is. Gyerekek hogy birjak a strapat es az angol nyelvet?

Berni!
Antonia hogy viseli a latogatokat? Es ti a paroddal? Milyen idok vannak most feletek, ki tudtok jutni egy kis setfikalasra a kiscsajjal? (mert mifelenk eszmeletlen rossz idok vannak, szinte sosem usszuk meg zuhe nelkul a levegozest) Emelett egy babakocsival azalogni nem valami felemelo... Meg tudod oldani?

Szilvi!
Jajj de jo, hogy te is itt vagy ujra - orommel olvastam a soraidat es tok jo, hogy ilyen otthonosan erzed magad Angliaban. Sajnos negativ "hazai" tapasztalatok mindig akadnak, de jo, hogy a pozitiv oldala is megmaradt benned. Es nyugodtan oszd meg velunk a gondolataidat - legalabb egy kis eletet lehelsz a topicba. Kép

Katica!
Ha olvasol, megkoszonnem szepen a "hazi patikas" ajanlasokat. Tkp. csak a hagymas cukros szirupot nem keszitettem meg. Ami nalunk bevallt natha ellen (ha valakinek sziksege lenne meg ilyen infora) az hagyma parlat (vagy mi). Siman leforrazod a hagymat es par percig fedo allatt allni hagyod. Ez mellett! (nem felett) kell parolni a nathas csopit.
Virusos megfazasokra pedig: kifacsrni ket grepit es a leveben elkeverni 2-3 gerezd fokhagymat. Egy napra valo adag, de sajnos eleg rossz izu, igy az enyem topi nem issza.
Mondjuk eleve nem is adok neki tul gyakran citrusokat, mivel azok hutik a szervezetet(leven a tropusokon arra voltak tervezve), de a mandarint nagyon szeretjuk. Kép

Agi!
Mar te is reg jelentkeztel. Pocaklako hogy van? Szivesen olvasunk am feloled is! Kép

Lanyok!
Ugyebar, kb 6 het mulva karacsony. Erdekelne, hogy ti hogyan keszultok, hogyan tervezitek az elokeszuleteket, adventi naptar es koszoru, diszetes, sutes, ajandekotletek,utazas a csaldhoz, vendegfogadas meg hasonlok... szoval minden erdekel. Meg persze az, hogy gyerek mellett hogyan tudtok mindent elintezni... Szal, varom am a hsz-kat! KépMar nincs is tobb kerdesem..

Most mennem kell, remlem gyakrabban be tudok nezni, meg egyszer elnezest mindenkitol a mulasztas miatt! Kép

Tunde
 
 


Sziasztok!

Tünde!
Köszi kedves soraidat! Kép
Amúgy nekünk is vannak hullámvölgyeink, csak olyankor nem fotózunk. De amikor járkálunk ide-oda, akkor tényleg nagyon boldogok vagyunk! Most elhatároztuk, hogy hetente egyszer el fogunk menni este valahova. Elég drága a bébiszitter, de van itt egy nagyon kedves magyar lány, aki vállalja őket, olcsóbban. Eddig még nem kértük meg egyszer sem, de élni fogunk a lehetőséggel. (remélem)
Az angollal egyelőre nincs gond. Kitti már kezdi az igazi angol kiejtést, ami fura számomra, de jó hallani. Peti is mintha favorizáná az angolt, amig otthon voltunk mindenkinek köszönt, Szia! Most már csak -báj-t mondt. Tök ari.


Karácsony téma.
Lehet, hogy hülyeség, de én úgy tervezem, hogy edén január elején lesz nálunk a karácsony. Anyagi szempontok miatt. Mivel mindenünk otthon maradt, karácsonyfa, díszek stb. és jan. elején úgyis haza szeretnénk menni, így majd inkább ott lesz a karácsony. Persze lehet hogy addig még meggondoljuk magunkat.

Szilvi!
Nekem is nagyon tetszett, amit írtál Mo-ról. Érdekes, hogy mi is ugyanígy érezzük, de most mégis hiányzik egy kicsit.
Amúgy nem is vagyunk olyan messze tőled, csak kb. 370 km. ?
Egyszer talizhatnánk félúton! Kép

Na, most mentem, mert Petit fektetni kell. Nagyon visítós napja volt. Kép
Pusza mindenkinek!
Andi
Kép
Peti is skót katona lesz??? Kép
 
 


Sziasztok,

Hat sajnos manapsag en is csak ilyen idokozonkent tudok bejelentkezniKép. Meg mindig nem tudtunk le a rokonokat. Tegnap mentek el a batyamek es ma este erkezik az anyosom.

Orulok hogy mindenki megvan, es fokepp, hogy mindenki jol van, nagyok, kicsinyek es megkisebbek egyarant!

Szilvi,
Koszi szepen, jol vagyunk. Neked tenyleg kicsit kesore hagytak az itteni szulesznok a bejelentkezestKép. Meg jo hogy otthon sikerult azt a sok vizsgalatot megcsinaltatnod! Nem ertem, ennyire hanyagok lennenek itt? Valszeg kerestek ami alatt Mo-n voltatok, csak nem talaltak benneteket, nem?! Orulok hogy minden rendben van a pocaklakoval es hogy te is jol erzed magad.
Egyetertek azokkal amiket leirtal Mo.-rol. Nekem mar sikerult tultennem magam ezeken a dolgokon mivel 12 eve hogy elhagytam az orszagot es tudom hogy elni oda mar ugysem megyek vissza, igy hosszutavon kozvetlenul ram mar nem lesznek kihatassal az orszag ilyen nemu hibai.

Andi,
Az egyik ismerosom akiktol erdeklodtem londoni szallas ugyben, azt mondtak hogy ahol ok szalltak meg ott nem fogadnak gyerekeketKép. A masik par meg nem jelentkezett. Nem tudom, meddig tudtok varni a foglalassal?!

Tunde,
Orulok hogy ti is megjottetek Szlovakiabol. Milyen volt az otthonlet? Irj rola. Azota anyosod vigyaz Matera, ugye? Jol mukodik?

Amint irtam fentebb nalunk meg mindig tart a rokonlatogatas. Meg szerencse hogy Antonia ilyen kis nyugis maszat, es relative jol viseli az idegen arcokat. Eddig meg sikerult mindenkivel betartatni a szabalyainkat, es senki nem tartja ot reggeltol estig kezben, es gugyoreszik neki felbolondsagokatKép.

En a kintletet ugy oldom meg, hogy csak akkor viszem ki setalni amikor biztosra latszik a zavartalan napsutes. Maskulonben kiteszem szinte minden nap a kertbe a teraszra, ahonnan eleg gyorsan be tudom kapni ha elkezdene szemerkelni az eso.

Karacsony?! Az iden az is lesz?! Mi olyan szinten el vagyunk havazva, hogy sorra felejtuk el meg a szuletes- es nevnapokat is a csaladban amiota a lanyunk megszuletettKép...
Az Antonia korszak elott ugy voltunk vele hogy az iden majd tuti elutazunk Mo.-ra az unnepekre, most igy utolag atgondolvan a dolgokat, tul maceras lenne az utazas, ugyhogy vagy maradunk itthon, vagy atugrunk Brusszelbe a batyamekhoz. Az mindossze egy ket es fel oras vonatut. Es vonaton konyebb dolgokat szallitani is.
Hat bocs hogy nem tudtam segiteni hasznalhato otletekkel! Ti mit es hol terveztek az unnepekre?
Egy tanacsom talan megiscsak lenne. Ha barmi ertekesebb dolgot keszultok vasarolni ajandekkent, erdemes vele januarig varni a leertekelesig. Vagy sok helyen mar Boxing Day-n megkezdodik a vasar. Bar gondolom hogy ez mar odahaza is igy volt.

Na akkor en futok is tovabb, mert par oran belul anyos lesz a hazbanKép.

Puszi nektek,
berni
 


Sziasztok!

Berni!
Köszi a segítséget! Még tudunk várni, amíg nem találok valamit. Eddig még nem is keresgéltem nagyon, de holnap nekiállok.
Ha van valami ötleted, azért szívesen fogadom.

Bocsi, kicsit rövid vagyok mert lefagynak az ujjaim, megyek is a paplan alá!

Lesz még hidegebb is?????

Puszika!
Andi
 
 


Emberek! Jon a ho! Ugyhogy valaszolvan kerdesedre Andi, valszeg lesz meg hidegebb isKép. Itt mar lassan egy hete nagyon szep napsutes van, persze a levego attol meg hideg.

Andi, e-mail ment a yahoo-ra szallasugyben. Remelem osszejon valami.
Tobbiek hogy vannak?
Pusssz, b
 


Sziasztok!

Andi,
2 éve aludtunk Londonban Lilivel, itt: http://www.german-ymca.org.uk/accom.htm Van egy ifjúsági szálló részük, ami sokkal olcsóbb. Mi kaptunk kiságyat is, felár nélkül. Úgy látom nem is nagyon ment fel az áruk a két év alatt.
Szállás jó volt, egyszerű de tiszta, semmi gond nem volt.

Berni,
De jó nektek, napsütés. Bristolban már három napja sűrű köd, igaz ma reggel mi is napsütésre ébredtünk. Nem tartott sokáig. Ugye, nem szokott ilyen hideg lenni télen? Nekem még kabátom sincs... Hogy megy a babázás? Kendőt vettetek végülis?

Tünde,
Karácsony. Én készültem itthon ünnepelni kettesben Lilivel, de aztán meg lettünk hívva a nagyszüleihezKép, akik Derbyshire-ben laknak. Szóval az új terv: lesz mikulás (a csizmába reggel), megünnepeljük a 4 advent vasárnapot, és elutazás előtt felállítjuk a karácsonyfát. Szenteste szoktuk, de szeretném, ha állna itt egy karácsonyfa amikor hazajövünk a vendégségből.
Ajándékok: az idén tőlem mindenki fotóalbumot és noteszt fog kapni (legalábbis a felnőttek), mert épp megtanultam ezek készítését és (szégyen, nem szégyen) pénzem nincs. Barátnők gyerekeinek vmi ilyesmire gondoltam: http://www.lionlamb.org/shoebox.html

Kép
Kati
 
 


Sziasztok!

Lányok, köszi mindent! Kép Most rohannom kell, majd még jövök.

Pusz!
Andi
 
 


Sziasztok,

Kati,
NAGYON SOK BOLDOG NEVNAPOT KIVANOK!
En tobb okbol is szamontartom ezt a napot. Tobb Katica is van a csaladomban, raadasul az en kozepso nevem is Katalin, es nem utolso sorban, nekem meg pont erre a napra esik a szulinapom is(kunc-kunc)Kép.
Ugyhogy egyutt unnepelhetunkKép!

Kepzeld, kendot meg mindig nem vettunk, mert nem tudtunk dulore jutni. Ami nekem bejon, az a zuramnak nem, es forditva....pedig sokszor nagyon jo lenne mar ha lenne, ugyhogy szivjuk is a fogunkat rendesenKép.

A babazas megy. Amikor mar vegre ugy erezzuk hogy sinen vagyunk, akkor altalaban Tini (ez a lanyunk AntoniaKép) mindig elorukkol valami ujabbal. De majd csak megallapodunk vegre. A multkor gondoltam rad, mert valami fontos kerdes jutott eszembe, de hat nem elfelejtettemKép...
Jovo heten oltas, a tuberkulozisra is kertunk idopontot, de allitolag majd fel ev a varakozasi lista. Nem semmi.

Megneztem a linonlamb weboldalt - nagyon otletes!! El is mentettem a kesobbiekre.

Tobbiek, remelem jol vagytok! Szilvi hogy haladsz az angol vizsgalatokkal es egyaltalan hogy erzed magad?

Mi lehet hogy maradunk itt Karacsonyra. Antonia utlevele meg nem jott meg, es addig nem merunk Bxl-be jegyet foglalni amig kezunkbe nincs a passzus. Mire megerkezik, pedig mar lehet hogy keso lesz es elmennek az olcso jegyekKép.

Na megyek furdeni. Szep joccakat mindenkinek!
berni
 


Szia Berni!

Boldog születésnapot!!! És névnapot is Kép Én meg hétfőn leszek harminc KépKép

Tini már lassan kéthónapos lesz. Aranyos lehet. Remélem jól viseli majd az oltást. Lili nincs beoltva tbc-re, de még gondolkozom rajta. Csak hogy bonyolítsam a kendődolgot, nekünk Ergo is van és nagyon szupi, igaz már nem nagyon használjuk (de még lehet, Lili 16 és fél kilós, és 110 centi, és olyan mint egy nagyon kényelmes hátizsák).

Kati
 
 


Huuu, ezt most bizti meg fogom reggel banni hogy ilyen keson leultem a gep ele, de valahogy nem vagyok almosKép. Most szoptattam meg Antoniat, de ez mar csak olyan megszokas szopi volt (5-10 perces) - lassan el kellene kezdeni leszoktatni rola, elvegre is Nov 2-an ket honapos lesz.

Kati,
Ezennel akkor boldog szulinapot is kivanok igy utolag! Remelem kellemesen telt a 3X unnepleseKép! En az iden mar a 31-et toltottem. Erdekes hogy ilyen kozel vannak a szulinapjaink (mienk es lanyainke is). Lili apukaja nem veletlenul halakKép?! Muris lenne.

Amugy hogy van a nagylany? Nagyon szep karacsonyotok lesz a leirtakbol itelve. Lili biztos nagyon fogja elvezni.

Puszi, b x
 


Sziasztok!

Velunk minden rendben a vizsgalatokat illetoen meg anni ,hogy csak egy ultrahangos vizsgalat volt es vervetel.Csak az folt furcsa , hogy az ultrahangos no nem mondta meg a baba nemet. Azt mondta , hogy itt nem mondhatjak meg csak a korhazba. Pedig mar latszana hogy fiu vagy lany.
Jo lenne tudni. Mindegy mert decemberbe mi megyunk haza, majd ott elmegyek es megkerdezem.
Amugy lesznek meg vizsgalatok? Megtudjatok nekem mondani ,hogy kb mi var meg ram?
Most 19hetes vagyok.
Amugy ugy rugdos ez a kis maszatka , Jazmin mindig jon felhuzza a polom es leteszi a fejet a hasamra meg is szokot puszilni. Olyan edes !

Nagyon jol erzem magam most azt hiszem mostmar igy maradok Kép. Kezdem megszokni itt a dolgokat, szokasokat es nem is nagyon vagyom haza!
De azert a Pick szalami hianyzik!

sz
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: