Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Andi,
En is nagy kitartast es sok sikert kivanok nektek az elkovetkezendo hetekhez!! Most mar tenyleg kezd nagyon izgalmassa valni a helyzetKép, de ahogy Kati is irja, a vegcelt kell szem elott tartani, ami pedig nem mas mint egy teljesen uj es remelhetoleg jobb elet!

Ahogy irtad is annak idejen, adjatok magatoknak temerdek idot az ut megtetelehez. Jol emlekszem, emlitettel rokonsagot belga foldon ahol meg tudtok szallni? Az jo, mert mindent beleszamitva az valahol pont feluton lenne, nem?

Tudjatok mar hogy keltek at a csatornan, hajoval vagy vonattal? Nem kellene hogy az ut ezen az oldalon tobb legyen mint kb 500-600km kozott. Biztos ismeritek, de ha esetleg nem, itt csatolok ket angol route planner weboldalat:

http://rp.rac.co.uk/routeplanner
http://www.theaa.com/travelwatch/planner_main.jsp

Es termeszetesen, ha kell barmi segitseg vagy info, csak irj.

Kati,
Hat hol vannak mar azok a kepekKép?! Vagy meg mindig nem toltodnek felKép? Nem ertem en ezt a babanet-et, neha rettentoen temperamentumos tud lenni - kicsit korszerusiteni kellene mar!!

Orulok hogy leirtad a tapasztalataidat a szopirol. Johet, johet a sok jo szemelyes tapasztalat, az csak segit engem a jovoben! Szoptatni en is tervezek mindaddig amig en es a baba igenyt erzunk ra es a korulmenyek is megengedik. Pont most olvasok egy konyvet a temarol, es meglepo (nekem kis tapasztalatlankanak) hogy micsoda "muveszet" ez a szoptatas, es hogy milyen sok friss anyuka feladja ido elott, mert nem tud raerezni, es hogy mennyit szamitanak a kezdeti napok meg a korhazban. Bar lehet hogy meg korai ilyesmiket olvasnom, mert igy meg csak azon gorcsolok hogy nekem tuti nem fog sikerulniKép.

GYED - az elso fizetett 26 het lejarta utan valoban van tovabbi 26 het hosszabbitasra lehetoseg, de ez altalaban fizetetlenul tortenik. Igy aztan, ahogy irtad "ha anyagilag meg tudod oldani", idoben nyertel meg egy fel evet.

Working Tax Credit - koszi a biztatast, de sajnos az sem ugy mukodik ahogy azt az ember elkepzeli. Itt is van egy limit, amit egy gyerek utan heti 94.5 fontban allapitanak meg (ez jobb esetben, itt Londonban, kb masfel napi ovi araKép). Az en esetemben viszont, a 16 ora munka az 16 letanitott oranak szamit, aminek a tetejebe jon meg kb 8 ora felkeszules es admin = 24 ora, ami viszont mar heti 3-4 nap full-time ovit jelent a gyerek szamara. Ha igy nezzuk, a 94.5 font az bizony semmi. Ugyhogy itt is en huzom a rovidebbetKép.

Elnezest ha untattalak benneteket a fentiekkel!

Errol viszont meg eszembe jut, amirol Agival beszelgettem egyszer, hogy allitolag lehet MO-on GYES utan folyamodni, kulfoldon elokent is. Tud errol valaki valamit? En mar kerdeztem hivatalos helyen, de azota sem kaptam valasztKép.

Na most mar tenyleg befejezem.
Udv, b
 


Berni,

Képek Kép Nem tudom mi van velük. A nagyiék kamerájáról töltöttük fel a gépemre, még sosem csináltam ilyet. Szóval lehet hogy ezzel van a baj. Mindenesetre fel akarom tölteni és semmi nem történik néhány percig. Azután meg mennem kell, nem ülhetek itt egész nap (most is le kéne fektetnem a lurkót, nem akar apjával menni Kép)

Ovoda - és registered childminder? Az enyém anno 2 font óradíjért dolgozott (és igen, ő volt a legeslegolcsóbb, ez mázli)

"Just turn it off mamiii" Kép Mentem!
 
 


Sziasztok!

Berni!
Köszi az útvonalas linket! Pont kitaláltad mire van szükségem! Kép
Igazából szerettem volna kicsit lerövidíteni azt a majdnem 5-600 kilómétert amit még angolföldön meg kell tennünk 3-4 nap utazás után. Ezért nézegettem más hajózási lehetőségeket, pl. Portsmouth-ba vagy Plymouth-ba. De rájöttem, hogy akkor vagy nem megyünk Brüsszelbe, amit nagyon sajnálnék és nem is szívesen költenék "eurókat" a motelért. Vagy kerülünk, és ugyanazt amit megspórolunk GB-ben, megtesszük Franciaországban.
Most az a tervem hogy:
Indulás Peti ebéd utáni alvásakor és autózás amíg fel nem ébred + amíg bírja. (dátumot direkt nem írok, mert akkor közbejön valami!Kép)
Du. megállunk egy jó kis rohangálás (fürdés?) vagy akármilyen programra, hogy a lurkók jól elfáradjanak. Este 6-7 körül indulás a nagy útra és reggelre Brüsszelbe akarok érni, ami ugye kb. 1500 kilóméter. (felváltva vezetünk) Na, most itt az a gáz, ha a gyerkők felébrednek reggel 6-kor és nem akarnak már autózni ill. aludni, akkor meg kell állni. Mindegy, nem fogom kínozni őket az biztos. Délelőtt remélem ott leszünk az uncsitesómnál és beájulunk, ők átveszik a (kipihent!) gyerekeket!Kép
Alvás max. 6 óra, kis városnézés. Másnap de. városnézés, ebéd után indulás a hajóhoz. (ha nagyon nem megy a dolog, maradunk még egy éjszakát) Az út további része még szervezés alatt, attól függ hol, ill. hova és hogy kelünk át.(csalagút?) Még az is lehet hogy egy éjszakát Londonban töltünk, de csak ha muszáj. (idő és pénz híján) Londonból reggeli indulással Truróba kell érjünk még aznap vagy max. egy éjszaka ottalvással valahol.
Na, szép kis út. Azt sem tudom hány nap is ez?
Kép
Persze ez még biztos nem a végleges,akinek van valam jó ötlete szívesen fogadom!Kép

Puszókák!
Köszi a drukkokat!
Andi

Ui.
Berni!
Sajna egyik route planner sem műxik. Kép
A gyes-ről annyit hogy én már egy éve szeretném megtudni, hogy jár-e ha külföldön vagyok. Nagyon eltérő vélemények vannak, de most már nem érdekel, fel fogom venni amíg még jár, aztán ha gond, akkor max. visszafizetjük. Szerintem ha bankszámlára kéred utalva, a kutya nem fogja megtudni, hogy te nem Mo-n élsz.
De van valami határidő, meddig lehet beadni, a baba mekkora koráig. Jár még anyasági segély is,ami egyszeri huszonvalahány ezer ft.
 
 

 
 

Andi,
Egy gyors emil erejeig, probald a google-ba "RAC route planner" vagy "AA route planner".
Ha ez sem jon be, akkor ez valami magyar-angol kereso osszeferhetetlensegKép.
 


....vagy lehet hogy felreertettelek es ugy erted hogy most eppen nem mukodnek?! - akkor bocs.
 


Hali!

Berni, köszi! Próbálom! Nem értettem sehogy Kép csak nem működött tegnap az egyik valami proxi hiba miatt, a másik meg nem ismert fel Budapestet mint városnevet. Kép

De azért még nem adom fel! Kép

Puszó!
Andi
 
 


Igen, sajna az AA nem a legjobb europai utak tervezesere, de belfoldiekre igen. Az RAC-vel viszont bizti csak atmeneti gondok vannak. KitartasKép!
 


Kati,
Ide nekem a 2 font/ora childminder-relKépKép!!!! Hogy erte az meg neki minimalber alatti osszegert dolgozni?
 


Berni,

Délelőtt 3-4 gyerek, az már 6-8 font, délután jönnek az iskolások is. A kicsik közül van aki félnapra járt, volt aki egy héten háromszor (Lili!). Reggel fél 9-től este fél 7-ig dolgozik a nő. Szombaton is, ha van rá igény.
Azóta már felemelte ?2.50-re. Iszonyat. Kép
 
 


Sziasztok Lanyok!

Egy gyors bejelentkezes, aztan repulok bepakolni a mosogepbe... Kép Naddon jol ereztuk magunkat - megusztuk kulonosebb balesetek, leeges, meg hasonlok nelkul es ami fo! Ujra kipihent, turelmes es mosolygos anya vagyok! Kép Ha lesz meg energiam estere, nekifogok kepeket kicsinyiteni!

Addig is kitartast mindenkinek amihez csak kivanja!

Puszka,
Tunde
 
 


Sziasztok,
Megint nem engedett fel a babanet a topikra vagy 2 napigKép. Nem ertem en ezt...

Kati,
2.50 - elkepeszto!!! Hogy van kepe....KépKép!!
Tenyleg nagyon szerencses voltal! Koltozunk is BristolbaKép.

Tunde,
Udvozlet angol foldon! Bocsanat az itthoni idojarasert - remeljuk csak atmeneti! Kivancsian varjuk a kepeket....addig nem hisszuk am el hogy oda voltatokKép! Kipihent, turelmes es mosolygos....ajajaj, hat ilyen nehez ez az anyasag! Akkor nekem meg van kb 6 hetem hogy kipihent, turelmes es mosolygos legyek.
Meselj, milyen volt az elso nyaralas a kis Mateval?

Udv,
berni
 


Sziasztok!

Kepek kivalogatva, lekicsinyitve, de meg fel kell oket tolteni a netre... kb 23-t gondolok feltenni a 375-bol. Kép. Szal, linkben tennem, akit erdekele megnezheti, de legalabb nem terheli a gepeket (lehet, mas is olvas errefele, raadasul eleg gazos ez a babanet) Na, mit gondoltok? Vagy csokkentsem meg lejebb a szamot? Kép

Lanyok, volna egy jawaslatom! Mig terhes voltam Matyival, irogattam ide a babanetre a friss kismamakba. Nos, azota az a topic atkoltozott a frissbabakba egy masik oldalra www.izgi.hu. Nekem nagyon tecccik - olvaso ozemmodban kovetem a tobbieket, oda is irogatni nincs idom. De nyithatnank egy ugyanilyen topicot odaat, itt pedig hagynank egy uzit, hogy hol is vagyunk, ha valaki be akarna kapcsolodni. Na? Az izgi egy modern, sokretu oldal, maganuzetekkel, kep alapjan tudod, kivel dumcsizol.... szal, szerintem jo. Nezzetek meg es ha tetszik nektek is, menjunk at... A tobbiek is azert mentek oda, mert halodott a babanet es nekem sem jon be mindig. Ez volt a reklam helye. Kép

Matyival minden ok volt, sajna a tengerpart, a szalloda es az idojaras egy kis csalodast okoztak. Na, ezt hagyom is, mert elszall az euforikus hangulatom... Kép
De bereltunk autot, es korberohantuk Katalanfoldet 4 nap alatt. Leutaztunk kozel 700!!! km-t. (nem vagyunk normalisak, tudom) de meses helyeket lattunk - Barcelona gyonyoru, nagyon orulok, hogy nem hagytuk ki! Ezert is osztanam meg veletek kepekben... Kép

Az itteni idojaras eleg jo)kopp, kopp, kopp) - nincs miert bocsanatot kerni Kép Latom Katicaeknak is nagyon jo volt! Enyem Mate is felt a tengertol, pont az volt a baj, hogy egyaltalan nem volt biztonsagos!Hirtelen melyult, nagyszemu homok, ami kicsuszott a labunk alol, eleg nagy hullamok, a parton bizony nem voltak "tocsak". (itt Angliaban siman lubickolt a lurko}

Andi!
Te meg nehogy mar ilyeneket irj itt nekunk! En teljesen febuzdultam a peldatokon, valsz. mi is megejtujuk a "nagy kalandot"... El ne vedd a kedvem Kép. Nezdd a szebbik oldalt: vegre lesz idod vegighallgatni nyugodtan a kedvenc CD-t,reg nem latott konyvet.. tehat amint lehet, walkmant a fuledre, uborkakarikat a szemedre... relaxa ezerrel! Kép Olyan jol felkeszultetek, szerintem meg elvezni is fogjatok! Kép

Berni!
Ide is koltozhettek, a mi childminderunk is 2,50-t ker! Kép Sot, meg a babyszittyelest is neha elvallaja ugyanennyiert!!! Szerintem, Angliaban ezt egy kicsit eltoltak - mindenben probaljak kovetni a termeszetesseget, de pont a gyerekneveles teren megforditottak a dolgot. Az itteni ovik szerintem nem igazan szinvovanalasak, tartok is tole, hogy nem leszek popular a tanito nenik koreben... A kicsiknek elsosorban biztonsag kell, amit a bolcsi\ovi nem igazan nyujt. Na, nem 3 eves kor alatt. Ezert jobb, ha a gyereknek csak 1 valakihez kell kotodnie, aki valymi potmamama szeru. Raadasul a childmindernel kulonbozo koruak a gyerekek, kevesen is vannak (kevesebbhez kell alakalmazkodni), csaladias a hangulat, es a napirend. Nem hinnetek el, Mate hogyan viszonyul a pici babakhoz! Purrog, meg gurgulazik nekik, bogarkamozza, simogatja, csititgatja... es ezt a dadusnal lathatta csak! Szal, Berni, erdemes korulnezni, referenciokat kerni, mas anyukak tapasztalatait megkerdezni. A mienk fotoalbumot is vezet a gyerkekrol. Mate is, es en is nagyon szeretjuk a "Nojma nyenyit"...

Na, egyelore ennyi, majd meg jovok Kép, de egy hsz.-hoz ez is eleg sok. Kép

Puszilok mindenkit!
Tunde
 
 


Tünde,
Nagyon jókat írtál a childminderekről. Különböző korok, családias stb. Utólag nagyon örülök, hogy azt választottam az akkor 7 hónapos Lilinek. Szeretett is járni nagyon (A nő azt mondta, hogy 13 éve csinálja ezt, de még ilyen nyugodt és boldog babával nem találkozott. Ez itt a boasting helye Kép)

Ovodától (vagyis pre-school) már én is ki vagyok akadva. Amiket kívülről láttam, legtöbbnek még kertje sincs. Ilyeneket hallok, hogy "national curriculum" meg "early learning goals". A francba már, miért nem lehet egy háromévesnek "csak" játszani?! Oké, személyesen még nem látogattunk meg egyet sem, majd az ősszel. Ha találunk egyet ami tetszik, akkor majd kiderül, hogy januártól vagy pedig jövőre fog-e menni Lili. Ja, és a legtöbb napi 2,5-3 óra. Ez igazán megéri, nem? Kép

Berni,
Régen nekem is voltak ilyen gondjaim, sőt, a babanetre egyáltalán nem tudtam menni. Egyszer megírtam egy ismerősnek, és kiderült, hogy a babanettel semmi gond nem volt. Nem tudom, hogy azért van-e mert külföldön vagyunk. Mindenesetre most rendszeresen frissítem a browsert (Empty Cache).

Ha indul topik az izgin, akkor jövök. Elég új fórum lehet, nem? Még friss, és piciKép

Kati
 
 


Sziasztok,

Gondoltam irok amig meg enged a babanetKép. Rajottem hogy csak azokra a topikokra nem enged fel idorol idore amiket rendszeresebben latogatok. Viszont a feljutassal nincs gond akkor ha uj hozzaszolas van valaki mas altal. Ma irtatok ide, igy nagy kegyesen felengedett engem is a rendszerKép.

Az "izgi" otlet jol hangzik. Lehet ott kepeket is feltolteni? Mar en is akartam regebben ajanlani hogy koltozzunk at valahova mashova, mint peldaul nok lapja cafe vagy babaszoba. Ha jol lattam egyiken sincs meg angliai magyar mamak/papak topik (kiveve egy Londonban szulni cimut az nlc-n - de az, ahogy a cim is adja, inkabb Londonhoz kotott). Mondjuk az nlc engem azert fogott meg, mert a bemutatkozo oldaladat le tudod vedeni a kivancsi szemek elol egy jelszoval, es rengeteg kepet fel lehet rakni ra. Ma ujbol meglatogattam es eszrevettem hogy meg is ujult a forum kulalakja, es megtobb furfangos dolgot tudsz csinalniKép.
En benne vagyok a koltozesben akarhova, csak "emberbarat" helyre menjunk, mert bar nagy kompjuteres vagyok, ez a forumozas azert meg nekem is ujKép.

Tunde,
Nekem johetnek a kepek minden mennyisegben!! Akkor volt reszetek rendesen mindenben, tengerpart es kirandulasok egyarant. 700km, nem semmi! - akkor Mate is biztos tok jol birja az autozast.
Irigyellek, mert nem sok kisgyerekkel lehetne ugyanezt megtenni.
Na es jot tett a napsutes a borodnek? Vagy pont arra utalsz hogy nem volt eleg napsutes? A tenger egy kicsit tenyleg felelmetesnek tunhetett Mate szamara ahogy lefestetted, azert remelem sikerult egy kicsit lubickolnia!

Lanyok,
Childminderekrol tenyleg nem sokat tudunk, de az alapjan amiket leirtatok, mar most szimpatizalok az otlettelKép. Ovikrol (nursery) viszont annal tobbet tudunk. Annak idejen amikor magunk is filoztunk ovinyitasban, rengeteget meg is latogattunk. Egesz komoly kis adatbazist alakitottunk ki magunknak. Eredetileg minket is az ismerosok allando zsortolodese ihletett meg az ovialapitas temajara. Aztan a "red tape" nottevel szepen el is szallt az ihlet nehany honap utanKép.
Nekem a legkevesbe az fert a fejembe, hogy miert kell ilyen kolosszalis osszegeket kifizetni ertuk!?!? Kulonosen az utan, hogy sokban tenyleg csak alapszintu szolgaltatas folyt alapszintu korulmenyek kozott.
Sok ismerosunk fellelegzik most hogy a gyerekeik elertek vegre az 5-dik eves eletkort, mert mehetnek vegre suliba, amiert viszont nem kell fizetni. Ki erti ezt?!

Jut eszembe lanyok, Agiek elmentek Mo.-ra, ugyhogy nem tudom milyen surun fog tudni jonni az elkovetkezendo par hetben. De ha koltozunk, akkor ugyis hagyunk itt uzenetet, ugyhogy biztos megtalal.

Andi,
Ti hogy alltok a tervezessel es keszulodessel?
 


Sziasztok!

Bocsi, csak beugrottam egy pillanatra! Kép
Sajnos kidőltem, rengeteget szervezkedünk, de mégsem akarnak valahogy alakulni a dolgok.

Azért majd még fogok írni, ha elköltöztök megyek, csak hagyjátok meg az elérhetőséget.

Én annyira nem pártolom a költözést, mivel még elég kevesen vagyunk és ha elmegyünk szinte biztos hogy többen nem is leszünk. Az igzgire sokkal bonyibb a képeket feltölteni, annyival jobb az egész, hogy egy képet oda tusz tenni minden hsz-hez, meg egy automata aláírást.

Az nlc szerintem jobb, az új kis ikonjai miatt, de én már úgy megszoktam itt! Kép

Na, mindegy döntsetek nyugodtan nélkülem, én ha dolgozni fogok, úgysem fogok tudni gyakran jönni sajna. Kép

Azért jó hírek is vannak nálam, anyu kijött a kórházból, nagyon jól van! Kép Mi meg voltunk Kehidakustányban 2 napot, szép volt, jó volt, de az a hatalmas tömeg!!!

Puszika mindenkinek!
Andi
 
 


Szia Andi,

Orulok hogy anyukad ilyen szepen gyogyul. Nektek is nagy megnyugvas lehet, plane igy utazas elott!!

Valoszinu hogy elobb-utobb neked is lenne problemad a babanet hozzaferessel miutan elkoltoztetek Mo.-rol, ezert is lenne jo valami tuti helyet talalni. Elmondasod szerint akkor olyan helyet kell valasztani ahol tobben is ranktalalnak. Ebben viszont a gyakorlottabb forumozok kell hogy tanacsot adjanak, mert en csak a mar elozo emilemben emlitett par forumon fordultam meg.

Remelem mindenki jol van, az ujabban beutott nyalkas idojaras ellenere is....es nagyban kicsinyititek a vakacios fotokatKépKépKép!

En is futok tovabb dolgozoszobat pakolni, mert penteken megkezdik nalunk a viz-; gaz-; futes szerelest, ami teljeskoru hazfelforditassal fog jarni. Raadasul meg anyospajtas is erkezik ezen a hetvegen.
A mienktol egy sokkal kellemesebb hetet kivanok mindenkinek!
berni
 


Sziasztok!

Berni!
Nem irígyellek a lakásszétverés miatt! Kép De legalább lesz modern, új stb. vizetek, gázotok, fűtésetek! Kép

Babanet elhagyásról még mindig nem vagyok meggyőzve, bár tényleg vacak lehet, hogy nem tudtok belépni. Grrrrrrrrrrrrr-

Szóval döntsetek ti, és én követlek benneteket!Kép

Most mennem kell, nagyon álmos vagyok!

A randa időjárás ide is elérkezett, nagyon zuhogott ma szinte egész nap.

Jóccakát!
Andi
 
 


Sziasztok!

Sajna nincs otthon netem egy ideig - kiegett a notebook zsinorja - igy meg kell varnom, mig a parom vesz egy masikat... Most a sulibol irok. Koltozessel kapcs. en is tanacstalan vagyok, nem forumoztam meg a babaneten es a magyaronline.net-en (rendszertelenul bevallom)kivul .. Az izgiben igaz macerasabb az egesz bejelentkezes, meg a kepfeltotltes, de ezekkel a dolgokkal hamar tisztaba lehet jonni. Ott viszont sokkal tobb az emotikon es egyszerubb a hasznalatuk... Na, jo ne ez legyen a fo szempont.
Mondjuk mindenkeppen inkabb babas oldalra menjunk, ahol konnyebben ranktalalnak. Itt pedig az uzenetunk alapjan biztosan megkeresnek bennunket az erdeklodok. Szerintem irjunk a ~kulfoldon tulelo~-k be is, meg a tobbi kulfoldi topicba is... az segithet osszetoborozni par embert..

Na, ez a velemenyem - en kovetlek barhova, itt is maradhatunk. De szerintem nem igazan a kulfold a gond, az elozo topicbol csak Mo.-rol irogattak es nekik sem mukodott rendesen!!!

Szal, szavazzunk Kép en izgi parti vagyok! Kép

Agi: ?
Andi: babanet
Berni: nok lapja?
Katica: ?
Tunde: izgi

Na, dontson a tobbseg! Kép

Tunde
 
 


Sziasztok,

Igazad van Andi, tenyleg most nagyon fontos lesz a baba miatt hogy vegre tudjuk szobankent is szabalyozni a homersekletet a hazban, meg ilyenek. Csak hat ne lennenek kremszinu szonyegeink!!!! Igy aztan, szereles utan rogton johetnek a szonyegtisztitok. Vagy eloszor ki kellene festeni az emeleten? Hmmmmmm, a sorrendet meg at kell gondolni....
Mindenesetre, akarhogy is lesz, nem orulnek neki ha mindezek kozepebe beleszuletne meg a mi kis csoppsegunk is. Hozzakezdtunk volna mi hamarabb, de sajnos az elozo szerelo cserbenhagyott minket kb egy honappal ezelottKépKép. Bizony itt is vannak ilyenek. Sot, itt szinte csak ilyenek vannakKép! - legalabbis nekunk ez a tapasztalatunk.

Tunde,
En csupan abbol az indokbol szavaznek az nlc-re mert azt talan tobb forumozni kivano mama latogatja, abbol kifolyolag hogy az a kismama.hu-hoz kapcsolodo tarsalkodo oldal....... meg aztan szep szines isKépKép. Es ha tenyleg szereted az emotikonokat, akkor tuti nem csalodsz benne!

Meg regen kerdeztel hogy miert erdeklodtem a szlovakiai nyelvhasznalat utan. Kulonosebb oka nem volt, csak kivancsi voltam hogy nalatok hogyan is mukodott ez a ketnyelvuseg. De ahogy latom hasonlo modon mint ahogy a ferjemeknel is Vajdasagban. Bar Vajdasagon belul is nagyon nagy elteresek vannak, es ahonnan o jott (Novi Sad), ott sajnos elegge kihaloban van a magyar nyelv.

Aztan szeded-e mar a folsavatKépKép?? Lesz itt egy ev vegi, egy ev eleji baba....valakinek folytatni kell a sort...Kép! Hacsak Kati ra nem szanja magat egy kistesora Lilinek, vagy Andi egy harmadikraKép?!?

Jut eszembe, Kati, hogy allsz a kurzussal? Vannak tovabbi beadando munkak meg a nyar vege elott?

Na megyek tovabb ramolni. Bodulet hogy mennyire elhanyagoltam suliev kozben a fajlingolast (nesze nektek egy kis hunglishKép).
Udv,
berni
 


Sziasztok!

Én arra szavazok, hogy vagy maradjunk, vagy menjünk az izgire. Vagyis, ha azért megyünk, hogy mindenkinek könnyen elérhető legyen, akkor egy kisebb fórum biztos jobb erre, nem? Én régen jártam az nlc-re, még nehezebben ment mint a babanet. Azt hittem a sok topik miatt. (Nekem dial-up van, nem broadband).

Kétnyelvűség: nálunk van Lili apukája, ami nehezíti a magyartanulást. (Nem vagyunk már együtt, nem is szokott itt lakni - úgyhogy sajnos kistesó nem lesz, egyelőre Kép) Mindennap olvasunk magyar könyveket, vagy pedig az angolt lefordítom magyarra, mint ahogy régen csináltam. Ez nem segít az olvasástanulásban, de az apja úgyis angolul olvas neki. Sokkal több angol könyvünk van mint magyar.
Haladás még nincsen, de majd lesz az isKép

Egyetemre megint esedékes egy doga, azzal kéne foglalkoznom, nem neteznem. Ez az utolsóelőtti, és októberben vége ennek a résznek. Már jelentkeznem kéne a következő modulra. Nehéz lesz választani, annyi érdekes tárgy van.

Babavárók: ti meg egyetek sok leveles zöldséget (a sötétebb fajtából). Tele van vitaminnal és ásványi anyagokkal, állítólag nagyon jó fáradtság ellen! (Bocsánat, ha ezt már írtam volna, állandóan ezzel jövök mindenkinek Kép)

Kati
 
 


Sziasztok!

Most ismet csak gyorsan a sulibol..

Berni!

A multkor is akartam mar irni, hogy dinnyecskenek nagyon szoritunk am!! Legyen tovabbra is minden rendben vele es persze ahazfelujitashoz is mennek a drukkok! Nem mondod komolyan, hogy neked sem tetszenek a szonyegek... Miota is elsz itt? Kép(Ne erts felre, kerlek, biztos vagyok benne, hogy nalatok szep tisztak, de en nagyon kiakadtam ezen, mikor idejottunk - szinte csak koszos szonyegekkel talalkoztunk, meg ugye koszos konyhakkal... De most szepben lakunk, nektek is sok erot kivanok a befejezeshez! Kép

Katica!
Ugy sajnalom, hogy ilyen gondjaitok vannak, nem tudtam, hogy kuloneltek... igy duplan nehez minden, plusz meg az iskola... Le a kalappal elotted, igazan! Kép Kepzeld, en kontaktusba leptem a hungarian book agency-vel, es a tulajno megigerte, hogy felfrissiti a konyvajanlatat az aktualis allas szerint. Allitolag sok meses konyvuk van, de az altaluk fentertott oldalon, nnem igazan aktualis a lista.. En most megis Mo.-rol fogok rendelni par konyvet, igaz eleg sok a postakoltseg... meg nem is... 20 Font a 3konyvre...

De ne felejtsetek el, egyebkent, szivesen hozok Nektek konyveket Mo-rol, karasony utan. Ui. mi akkora tervezzuk a "nagy kalandot autoval".. Hmmm.... telen... Kép

Berni!
Folsavat meg nem.. DE!!! Elkezdtem jarni akupunkturara a gerincpanaszaimmal es emesztesi gondojaimmal... Ez most 2 honapot vesz igenybe, aztan rakerdeznek a terhesseg koruli aggalyaimra is - hogy ne legyenek olyan gondok, mint Mateval. Aztan februartol komolyan elkezdodhet a "project". Igy talaltuk ki, a korkulonbseg miatt... Es kepzeljetek, mindezt a ferjem ajanlotta, teljesen magatol - kb. 2 hete unnepeltuk a szulinapomat, meg a hazassagi evfordulot es akkor kaptam ajandekba az akupunkturat! Kép Na, jo, volt ott beutalo szepsegszalonba is! (jo, hogy nem tette hozza: Ugye erted a celzast? Szal, helyre pofoztat engem a dragam! Kép

Egybekent az acupunktura tenyleg segit, mar az elso alkalom is megvaltast jelentett!

Andi!

Hogy alltok a tervekkel - nagyon kivancsi vagyok am! Kép

Meg most jo elore beharangozom, hogy legyszi tervezzunk be majd egy kozos talalkozot vamikor, jo? Kép

Agira kulonosen irigy vagyok am Mo-ert... Kép

Puszika Mindenkinek!
 
 


Sziasztok,

Kép Huuuuu, Kati, en mar lassan magam is kirugyezek a sok zoldleveles etektolKép. Tudod, manapsag tenyleg sok ilyesmit eszek a magas vastartalmuk miatt, + a folyekony vas, + a pregnacare.....mar tuti vastultengesem vanKép.
Meg az a szerencse hogy a ferjuram nagyon fini fokhagymas spenotot tud kesziteni koretnek husi meg krumpli/rizs melle. Maskulonben kozelebe se mennek a spenotnak. Bennem eleg mely nyomokat hagyott az altalanos iskolas nagyuzemi konyhas spenotfozelek utalatos izeKép...

Kitartas a dogakhoz!! Oktober mar itt van a sarkonKép!
Mar regen akartam kerdezni hogy te hogy tanulsz a Lili mellett. Nekem is hatravan meg legalabb egy ev a tanarosdis kurzusbol, amit raadasul munka mellett kell majd csinalnom, mert ahhoz van kotve. Mar elore parazok.

Tunde,
Igy utolag is BOLDOG SZULINAPOT! Aranyos urad van hogy igy kenyeztet! Az pedig kulon jo hogy o veti fel a kisteso temat. Februar? Akkor mar a jovo ev se fog uj baby nelkul eltelni itt a forumonKép. A terhesseg koruli aggalyaid arrol szolnak amiket mar egyszer leirtal itt? Haskemenyedes, mehszaj nyitodas, meg ilyenek? Ezek azert nem feltetlenul fordulnak majd elo a kovetkezonel is, nem?! Orulok neki hogy mukodik a tuszurasos terapiaKép.

Ez a HBA nem valahol ott szekhelyel a kozeletekben? Latod, ha tudtuk volna hogy kell nektek konyv, akkor az anyosommal hozathattam volna (holnap erkezik). Innen Londonbol csak nem kerult volna 20 fontba a postazas, nem?

A faltol falig szonyeget, kelet-europaikent, szerintem eleg nehez megszokni meg ennyi ev utan is. Emlekszem az elozo hazunkban meg a furdoszobaban es WC-ben is padloszonyeg volt...kb 2 napig...Az volt az elso amit kicsereltunk. Ebben a hazban az volt a szerencsenk, hogy eladas elott a volt tulaj kifestetett es vadiuj szonyegeket rakatott le (ez utobbi csak az arra adatott helyisegekben!!!). Igy csak mi piszkitjuk a szonyeget amiota bekoltoztunk. A szerelesek alatt viszont tuti nem fogjuk meguszni nagyobb balesetek nelkul, hiszen cserelik az osszes radiatort, amik tele vannak 20 eves trutyival! Mar elore idegbaj vagyokKép!!!

Ma este megyunk a korhazas antenatal tanfolyamra. Szerintem nem is mondtam, hogy idokozben megiscsak elkezdtunk egyet, meg az NCT's elott. Hat mit mondjak nem vagyok elragadtatva. Tul sok par van (minimum 20), elegge szervezetlenek es szimplak az orak. A legnagyobb problemam viszont az, hogy egyaltalan nincs legzesgyakorlas es szulesre valo felkeszites, es eleg feluletesen erintenek minden mas temat is. A mai (azt hiszem egyben az utolso) orat viszont varom, mert felvisznek minket a labour ward-ra, ahol talan jobban el fognak magyarazni dolgokat.
Most mar kifejezetten orulok hogy befizettem magunkat az NCT-re is, mert az mar a program leirasbol is sokkal profibbnak es atfogobbnak tunik. Csak legyen idonk be is fejezniKép!
Dinnyecske izeg-mozog, jon-megy, es naponta 3-4-szer is rajon a csuklas. A doki szerint egy ilyen aktiv baba is kivalthatja az idonkenti suru haskemenyedeseket. A mehszaj pedig tovabbra is zart. Ki erti ezt!

Jo otlet a talalka! Tetszik!

Na akkor.... HALLO, HALLO....LEHET EBREDEZNI!!!...itt a vege a hozzaszolasomnakKépKép!
Udv,
b
 


Sziasztok!
Kati!
Írj légyszi egy mailt, mert törlődött az outlookom és vele mindne levelem! Kép

szép napot!
k
 


Sziasztok!

Vegre itthonrol!!! Kép

Berni!

Ez nagyon rosszul hangzik, amit a terhestornarol irtal - mi otthon joforman csak legzesgyakorlatokat csinaltunk, vegig, tobb honapon keresztul. Es ha nincs a parom, aki kommentalta volna dolgokat nekem, mikor, mit hogyan csinaljak, haaattt - biztos megszuletett volna ugy is a Mate... Kép

Erre a terhesgondozok is figyelmeztettek, hogy az apuka legyen az, aki NAGYON odafigyel az orakon, es aki megjegyzi a folyamatokat - mert ugye az anyukanak kisebb gondja is nagyobb annal, hogy mikor, hogyan fujtasson... Kép

Katica!
Dogahoz kez es labtorest, mit tanulsz tkp? (bocsi, ha mar irtad volna, nekem lyukas az agyam...)

Tegnap az izgin olvastam egy nadddon jot - itt majd' bepisiltem rajta.Bemasolom Nektek is - rotyogjetek es babavarok - keszuljetk!!! Kép

Sofka kuldte:
"Ezen viszont jót vihogtam Szöveg másolat, nem a stílusom, de nézzétek el pongyolaságát.
Az első 3 hónap szülés után:
- az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel, hát az tényleg átfért azon a kis lukon,amibe addig azt a pirinyó tampont dugdostad.
-van idegesítőbb hang, a táblán végighúzott körmöknél.
- a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
- napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
- ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz szavazni.
- egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
- a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
- elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
- ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezentúl befogod.
- kurva nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
- minden babazokninak szűk a szára és bevág.
- a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
- aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
- az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason alhass. Szülés után a 2 irgalmatlan méretű csöcsöd miatt továbbra is csak ábránd marad...
- szörnyű dagadtnak lenni.
- nézed a vékony, feszesbőrű nőket.
- már nem szereted a vendégeket.
- sírsz, ha a tv-ben popsikenőcs reklám megy.
- sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
- sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
- sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
- egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel meg azt várod, hogy mikor kel fel végre.
- ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor egész távolléted alatt otthon jár az eszed.
- a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
- akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?", na azok mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog hívni, csak a család.
- a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
- kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
- kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
- anyósod még annyit sem.
- fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly teljesen reális egy babától.
- a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
- amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a nyakában gyűlik össze.
- a híg fos a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
- van 70 dekás teli pelenka!!
- a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1 felhúzással sajnos.
- a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely, kajának nincs.
- egész nap otthon vagy, mégsincs este meleg vacsora és kupi is van pluszban. És még fáradt is vagy.



3-9 hónap
- úgy tűnik az egész nap egy végtelen szoptatás.
- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.
- éhen fog veszni. . . nem eszik semmit ez a gyerek.
- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.
- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.
- napi 4x átöltöztetni nem is sok.
- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.
- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!
- 1 óra cipelés után egy 5 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.
- zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is megmosd.
- a legjobb játék az, ami földhöz csapkodva elég zajos.
- a legjobb játék a pillepalack, a kád dugó lánca és a távirányító. Minden más pénzkidobás.
- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed egy reklámszatyorba sem férne be.
- a kutyát megtaníthatod, hogy ne nyúljon a gyerek játékaihoz, de a gyerek a kutya jutalomfalatját fogja a legjobb ízűen rágcsálni.
- mindenen bevarró címke a legérdekesebb.
- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.
- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el jobban és még a wc-re is követ négykézláb.
-eddig nem hitted volna, hogy egyszer valaki a szemedbe nézve fog, tág orrcimpákkal, nagyokat nyögve szarni, fátyolos tekintettel. Mindezt szégyenérzet nélkül!
- valakinek te vagy az ISTEN!
- az idő múlásával egyre nagyobbak a lakásban a káresemények.
- mindenhonnan csak le, és kipakolni izgalmas.
- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.
- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a csöcsbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.
- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.
- egy baba nem nyeli le a szájában lévő falatot,
mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát!!!!!!!
- egy baba nem ismeri a türelem szót! (sem)
- egy baba leszarja, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.
- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.
- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan mint futóvadra lőni. . . .
- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábon
- a homokózólapáttal igenis ki lehet ütni egy ember szemét.
- a hullapelyhes szép dal, de 200-adik alkalommal már a mikulás k. . anyját. Még jó, hogy kivehető az elem a játékból. . .
- miközben eteted, mindenki rajtad röhög aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nemlétező maszatot."

Tovabbi szep hetveget Mindenkinek!
Tunde
 
 


Sziasztok!

Berni,
Most már írok ide, és talán Te is tudsz Kép

Egész héten sokat dolgoztam, dolgozatírás egyetemre (persze megint későn adtam be Kép), szóval se internet se rádió (tévénk nincs is). Tegnap jutottak el hozzám a hírek, hogy is mi is történt New Orleans-ban. Persze azzal tisztában voltam, h Katrina ott járt, de a többi... Kép Fel vagyok háborodva, hogy hogy elb...ták az egész mentő-akciót. Tudom, ez a legszegényebb országokban is megesik, ahol korrupció vagy diktatúra van, a kicsi pénz is elvész. De a világ egyik legnagyobb hatalma? Annál inkább megdöbbentő. Eddig is meg volt a véleményem Bush-ról, remélem ezután nem sokáig lesz hatalmom.
Bocs a sok off-ért, de sírhatnékom van (bár nem annyira mint este az újság felett Kép)

Andi,
Látom elindultatok. Remélem minden jól megy, az út meg miegymás. Jelentkezz amint megérkeztek! (Vagy amint van egy szabad perced Kép)

Tünde,
Gondjaink nincsenek, csak 2-3 éve voltak. Nagyrészén túltettem magam még mielőtt Lili megszületett volna (igen, terhesen szakított velem a jóember). Na, de inkább legyen két szülő akik kijönnek egymással, de nem laknak együtt, mint néhány év pokol és többet nem is szólnak egymáshoz.
Mit tanulok? Social Sciences, azon belül International Studies. Nagyon örülnék ha egyszer valaki segítene lefordítani magyarra, és nem dadognék amikor otthon megkérdezi valaki, hogy mit tanulok Kép Kép Most az első évben (aminek mindjárt vége) az anyag felszínesen, de érintett mindenféle társadalomtudományt, illetve közülük: szociológia, közgazdaság, pszihológia stb.

Megyek vissza a külföldis topikba, és megpróbálok képet felrakni. Majd meglátjuk mi lesz belőle.

Kati
 
 


Sziasztok,

Kati rendes toled hogy irtalKép, igy tenyleg rajtam is megkonyorult a babanet.

Gondoltam hogy elfoglalt vagy, kulonben nem szoktal igy eltunni. Talan most fellelegezhetsz egy kicsit a dolgozatiras alol. En is ugy tudtam orulni a doga beadasok utan, mint kutya a farkanakKép. Aztan tobbnyire nem is csinaltam semmit 4-5 nappal a kovetkezo beadasaig....akkor persze jottek az ejszakazasokKép!

New Orleans - KépKép en szavakat sem talalok az ott tortentekre! Nekem ma amugy is olyan hulye kedvem van, ami odaig fajult hogy megkerdojeleztem hogy tenyleg akarom-e ezt a babat?! Jobbanmondva nem jo szot hasznaltam, mert nem "megkerdojeleztem" hanem inkabb "elbizonytalanodtam". Asszem, tul sok rossz baba-mamas baleset meg katasztrofa szerepelt manapsag a hirekben, ami tudat alatt befolyasolhatottKép.
Nem baj, a jovo heten elfoglalom magam a korhazi taska pakolassal, birth plan irassal, babaszoba festes/pakolassal, es hatha gyorsan elmulik ez a bolond erzes. Kedden kezdodik az NCT - mar azt is varom.

A mult heten sajnos megint nem voltam elragadtatva a korhazas antenatal oratol. Felvittek minket a Labour Ward-ra. Amugy jo lenne a hely, mert nagyon jol fel vannak szerelve, de a higieniatol nem voltam elragadtatva. Persze rolam tudvalevo hogy egy notoriusan tisztasagmanias ember vagyok. De szerintem amit en a vajudo medence aljan lattam azt barki megkerdojelezte volna. Bar igy visszagondolva, nem hallottam megjegyzest egyik masik partol sem, ugyhogy lehet hogy en tulzom el az aggodast. Mindenesetre, teljesen el vagyok tokelve hogy az utolso pillanatig nem akarok bemenni a korhazba, es ha lenne egy gyors szulesem (dream on girl!!), es minden OK lenne a babaval, akkor minimalis idon belul tavozni is akarnek. Lehet hogy dili vagyok, de en teljesen beparaztam ezen az MRSA oruleten.

Na de szoljatok mar ram hogy terjek at jobb temakraKép!!
Anyosom ma delutan ment haza....nem tudom, ez most egy kicsivel vidamabb tema?! Valszeg nekemKép. Neeeeem, hazudok, igazandibol nagyon orultem most hogy itt volt, rengeteget segitett, es pont jokor jott, hiszen en meg pont a heten kezdtem el rohamosan lassulniKép.

Tundi,
Jot rotyogtem a fenti irasodon, es most mar en is alatamaszthatom hogy az anyosok tenyleg nem sokat tudnak a babakrol. Hat igen, az a 32 ev nagy idoKép....

Puszi nektek,
b
 


Berni,

Most már kicsit elkéstél a bizonytalansággal, nem gondolod? Úgy 8 hónappal Kép Bocs, nem akarlak kinevetni. Van kivel megbeszélned az ilyen dolgokat? Ez most tökéletes időpont, hogy Te is, párod is kitakarítsátok a "lelki pókhálókat". Megbeszélni az aggodalmakat, mielőtt még itt a baba.

MRSA-től én is félek, ha csak belegondolok. Például amikor Lilit be kellett vinni megfigyelésre (lavendula olaj Kép) és semmi baja nem volt, szép lett volna betegen hazahozni. Nem hiszem el, hogy más országokban meg tudják oldani a dolgot, itt meg, a sok pénzükkel nem (viszonyítás kérdése, de szerintem van pénze az nhs-nek). Úgy látszik ma én is kritizálós kedvemben vagyok. Kép
Na de hogy valami pozitívat is írjak, gondolj az otthon szülőkre. Jó, nincs MRSA, de a legtöbb lakás nem steril, és anyuka, apuka sem. Még akkor sem ha nagy a tisztaság, és ez így van rendjén!

Dolgozatírás eddig úgy volt, hogy miután beadtam 1-2 hétig lazsáltam, utána meg nagy hajtás. Most viszont 4 hét múlva lesz az utolsó határideje, és ez vizsga helyett van, tehát nagyon fontos. (Most is csak kikapcsolódni jöttem, mindjárt megyek vissza a könyvhöz)

Tényleg, küldtem neked mélt. Megkaptad?

És egy kis reklám: http://www.continuum-concept.org/ Ebből engem is meg lehet ismerni egy picit, mert ez a bibliám Kép (De nem ütöm fel lépten-nyomon, nem kell megijedni)

Kati
 
 


Mindenkit udvozlok!

Mar regota nem irtam, es sajnos nem azert mert talalkoztam magyar kismamaval.De mar nem is hajszolom a keresest.Sok mindent szoktunk csinalni a csibevel(tudjatok van egy 18honapos kislanyom,Jazmin).Parkba megyunk mokusokat etetni,tengerpertra koveket gyujteni ,maszokazni Stb. D e nem is ezt akartam leirni,hanem azt ami a napokban kiderult! Megint laknak a hasamban ! Igen 7hetes vagyok. Meg orvosnal nem voltunk es nem is tudom ,hogy hogy mukodik itt angliaban a dolog. Mivel meg nem tudok beszelni ezert meg kell varnom a penteket mert a parom akkor korabban jon haza es egyutt el tudunk menni(ma megyek beiretkozni az iskolaba). Semmi mas nem aggaszt csak ez : hogyan jarok majd orvoshoz,hogyan kell kivalsztani a dokit(vagy nem is kell)? Ami meg fontosabb,hogy milyen allampolgar lesz ? Miazt szeretnenk ha mind ketto lenne, es otthon magyarorszagon letezik majd o ha egyszer haza megyunk?
Ebben szeretnem kerni a segitsegeteket? Ha van idotok es kedvetek leirni kinel ,hogy zajlott az egesz azt megkoszonnem!

szilvia
 


Szia Szilvia,

KépKépHATALMAS GRATULA a kis pocaklakohozKépKép!!! Es termeszetesen segitunk mindenben!
Az elso es legfontosabb tanacsom az lenne hogy kezdjel el szedni folsavat (Folic Acid neven lehet kapni a gyogyszertarakban, tobbek kozott a Boots-ban). Vagy ha hiszel bennuk, es ugy erzed hogy szukseged van rajuk, akkor Folic Acid helyett vehetsz rogton Pregnacare-t (vitamintabletta amiben mar van folsav is).

Feltetlenul erdeklodjetek meg hogy van-e a rendeloben, ahova jarni fogsz, forditoszolgalat. En itt nalunk mindig latom hogy jonnek a forditok a kulfoldi holgyekhez.

Most az egesz folyamatat a terhesgondozasnak nem irnam le, mert tul sok lenne nektek megemeszteni, de nalunk igy indult az egesz:
1) bejelentkeztunk a GP-nel, aki megerositette a terhesseget es tovabbitotta az adataimat a szulesznonek (midwife).
2) kb 8 hetesen volt az elso talalkozom a szulesznovel, ez elvileg a leghosszabb talalkozo, ahol egyutt kitoltottuk a terheskonyvet (pregnancy health record), amiben mindenfele kerdesek voltak: szemelyes adatok, egeszsegugyi kerdesek (sajat es csaladon beluli), elozo terhessegek, stb. Az utolso menstruacio elso napjatol szamitva kiszamolta a szules varhato datumat (EDD= estimated due date). Majd beszeltunk arrol hogy milyen terhesgondozast es szulest szeretnenk. Szinten az elso alkalomkor vett tolem vert es vizeletmintat, es elvegezte a rutinvizsgalatokat. Adott egy un. Bounty Pack-et, ami tele volt mindenfele hasznos info konyvecskevel, meg mindenfele babas-mamas utalvanykonyvecskevel, stb.
2) Legkozelebb 4 het mulva volt a kovetkezo talalkozom a szulesznovel. A terhesseg elso par honapjaban havonta csak 1x kellett menni hozza. Kesobb 2x, majd most igy az utolso honapban mar hetente jarok.
3) Vagy a GP vagy a szuleszno tovabbitotta az adataimat a helyi korhaz terhesgondozojaba, ahonnan kaptam a beutalokat az UHk-ra. Itt Angliaban csak ket rutin UH van, 12 het es 20 het korul. Korhaztol fuggoen (ha van ra lehetoseg) vegeznek Down kort szuro UH-t is (nuchal scan). A szuleszno biztos el fogja magyarazni ha nalatok erre van lehetoseg.

Hat szerintem most igy az elejen ezek a legfontosabb tudnivalok. Remelem segitettem.
Amint latod, itt nem igazan ugy folyik a terhesgondozas mint M0.-on, nincs kulon nogyogyaszod aki vegigkiseri a terhesseget es levezeti a szulest, es nem kell senkit penzelni. Ha minden OK a terhesseggel, akkor szulesznok fogjak vilagra hozni a babadat vagy korhazban vagy otthon (attol fuggoen hogy mit valasztotok).

Ami az allampolgarsagot illeti, a baba magyar allampolgar lesz. Angliaban nem adnak automatikusan allampolgarsagot az itt szuletetteknek. Ahhoz egyikotoknek angol allampolgarnak kellene lennie, vagy de legalabbis meg kell hogy legyen egyikotoknek az allando letelepedesi engedely (indefinite leave to remain). Eddig legalabbis ez volt a rendszer. Viszont hatha tud valamelyik masik lany errol frissebb hirekkel szolgalni, engem ugyanis mar nem erintenek ezek a temak, es lehet hogy az unioba lepes utan mar mas szabalyok vonatkoznak az unios tagallambeliekre, nem tudom...
Vegso esetben felhivhatod a londoni magyar nagykovetseget, minden nap del korulig van ugyfelfogadas. Az interneten megtalalod oket.

Udv nektek es megegyszer nagy-nagy gratula!!!!!!
berni
 


Szia Kati es a tobbiek is,

Ugye milyen jo hirekkel szolgalt ma a SzilviKépKép!!! Akkor egy baba utanpotlas mar tutira megvan itt a forumonKépKép!

Kati,
Huuuuu, hat en nem kaptam am meg a te e-mailedet semKépKép! Meg jo hogy most irtad hogy kuldtel, kulonben sose tudom meg.....grrrrrr, bolond yahooKépKép!!! Manapsag sorra ez tortenik, hogy felhaborodott telefonhivasokat kapok baratoktol hogy megis miert nem vagyok hajlando valaszolni az e-mailjeikre....en meg persze soha meg se kaptam oketKépKép.
Megy neked is a mail rovid idon belul, hatha bejon. Irjal mar ide ha valaszoltal, biztos ami biztos alapon.

Persze tudom en hogy elkestem ezzel az elbizonytalanodassalKép..., es meg tenyleg az a jo hogy a ferjuram olyan de olyan "cool" tud lenni az elet ilyen nagy dolgaival kapcs, ami engem is gyorsan visszarant a pozitiv gondolkodasmodba. Igerem sokat fogunk beszelgetni vele! Mas valasztasa nagyon nincs is szegenykemnek, mert ram csakis a beszelgetes van gyogyito hatassalKép!

Ezek a mindenfele korhazi virusok szerintem leteznek mas fejlett orszagban is, csak ott nem feltetlenul kerulnek bele a mediaba ilyen modon mint itt. Persze akkor mi is a jobb, tudni vagy nem tudni?!? Hat igen, nehez okosnak lenni.
Itt a szuleszeten az volt a nagy megelozesi terv hogy a reszleg bejaratanal es odabent kb 2 meterenkent fel voltak helyezve a falra az alkoholos gel flakonok keztorlesre. Mondanom sem kell, amikor mi ott voltunk szinte mindegyik ures volt. Es nekem nem ugy tuntek mintha annyira siettek volna az ujratoltesukkelKép. Vagy amikor a mult heten a student mw eloszor felhuzta a kezere a gumikesztyut vervetelhez, majd elkezdte igazgatni a szeket maga alatt. Nem akartam raszolni hogy vegyen mar fel egy steril par kesztyut, mert amugy aranyos volt, es nem akartam megszegyeniteni a mw elott. Na mindegy, nem panaszkodom tovabb. Ezek persze akarhol megtortennek, nem kell ehhez a UK-ban elnie az ember lanyanak. Amugy valszeg velem van a baj, mert mondom, en termeszetbol adodoan azonnal kiszurok ilyen dolgokat, es utana mar nem is nagyon tudok masra koncentralniKép.
Persze tudom en, hogy ez lesz az elso amirol leszokok majd a gyerek mellettKép!

Sok kitartast neked a kovetkezo dolgozathoz! Amugy en a social sciences-t tarsadalomtudomanynak forditanam, az international studies-t pedig nemzetkozi ismereteknek, vagy valami ilyesmi.

A link amit kuldtel igy elso ranezesre nagyon erdekesnek tunik. Amint lesz ra egy csendes percem, tuzetesebben is megnezem.

Andiek azota mar bizti megerkeztek Truroba. Vajon mit csinalhatnak?!?

Tunde, merre jarsz?

Agi tovabbra is Mo.-n van. A mult heten jott tole mail, jol vannak, suru a program, csalad, baratok - mindenki akar egy kicsit belolukKép.

Udv mindenkinek,
berni
 


Kati,
megse megy neked a mail, mert nincs benne a cimed a profilodbanKép. Valahogy juttasd mar el hozzam, legyszi.
Koszi, b
 


Szilvia,

Én is gratulálok! Állampolgársággal kapcsolatban megerősíteném amit Berni írt. Mi három éve kérvényeztünk Lilinek angol útlevelet (előtte nem tudakoltuk meg). Két indokot adtak arra, hogy miért nem angol: Én szerintük csak ideiglenesen vagyok itt (tehát sem állampolgárság, sem áll. letelepedési engedély), az apja meg ugyan angol, de nem voltunk összeházasodva. Ezt úgy írták, hogy Lili "illegitimate" gyereke az apjának, a törvényből idézték, le is esett az állam. Egyszóval zabigyerek Kép
A szülésnél nem ugyanaz a védőnő van, mint aki a terhesgondozást csinálja, hacsak nem otthon szülsz (és ő pont dolgozik). Nekem "midwife team"-em volt, összesen négyen voltak, és nem mindig u.azt a védőnőt láttam. Ja, és egyikük épp terhes volt, néhány héttel utánam szült. Az ő lánya is Lilly Kép

Berni,
Köszi a fordítást, idáig én is eljutottam. Ezután jön a kérdés, hogy és akkor mi leszek? Egyik barátnőm külkereskedőre tippelt, hi-hi.
E-mail címem biztos akkor tűnt el, amikor a babanettel voltak gondok. Katica75uk @ aol . com

Megyek az ágyba!

Kati
 
 


Koszonom a valaszokat, nagyon sokat segitettetek!
Akkor jol gondoltuk hogy elobb a GP-hez kell menni ,be is jelentkeztunk.Most penteken megyunk.
Azert eleg fura ez a szulesznos szules es a doki? O nincs nem is lesz a szules alatt?
En a szulestol nem felek ,nekem jo szulesem volt a jazminnal 1ora alatt meg volt,de megnyugtato volt az is ,hogy az az orvos van velem aki vegigkiserte velem a 9honapot(Otthon). Igaz 30.000 Ft volt ,de megerte!
Azt hiszem most egy kicsit felek.Valoszinu csak az ismeretlentol.
Sajnos az iskolaba nem jartam sikerrel (full) beteltek az akkori idopontok ami jo lett volna, mindegy varolistan vagyok!

Azert ti belevalo csajok vagytok! Szeretnek en is rutinos lenni ebben az Albionban!Kép

koszonom megegyszer a segitseget es a gratulaciot!
SZiasztok Szilvia
 


Sziasztok,

Kati,
Tudod hogy mi lesz a diplomadra irva? BA/BSc Social Sciences? Vagy ez mar egy posztgrad diploma? Mert akkor gondolom szociologus leszel, azon belul pedig amire szakosodsz. Vagy rosszul gondolom?

Ment neked is a mail, remelem vegre en is lathatom Lilit!!

Szilvia,
Hat en is 1 oras szulest akarok, kerem szepen, nagyon szepen, pliiiiz, pliiiiz, pliiiizKépKép!!
Azert gondolom nalad sem az egesz szules zajlott le egy ora alatt ugy cakkompakkKép! Mennyit vajudtal elotte?
Attol nem kell felni hogy nem lesz orvos a kozeledben. Termeszetesen ok is ott vannak helyben a szuleszeten, es azonnal hivjak oket amint barmi komplikacio lepne fel.
Sot, ha barmi alapbetegseged vagy kondiciod van amire oda kell figyelni, akkor mar a terhesseg alatt is kapcsolatba leptetnek egy szuleszorvossal. Mint peldaul ez velem is tortent, mivel szabalytalan a szivveresem. Ez persze nem jelenti azt hogy ha akarmi komplikacio lepne fel a szulesem alatt akkor ez az orvos latna el. Az fog ellatni aki eppen az osztalyon lesz muszakban. Itt igy mennek a dolgok. Viszont, mivel mindent fel fognak vezetni a terheskonyvedbe, ott lesznek elottuk az elmult 9 honap tortenesei, es az alapjan fognak ellatni. Ugyhogy nyugi, jo kezekben leszel!

Sajnalom hogy nem jott most ossze a suliKép. En is nyelviskolaban tanitok, es nalunk minden term-ben (negyedev) van felvetel. De akar korabban is meguresedhet egy-egy hely, mert mindig vannak olyanok akik kimaradnak, vagy el sem kezdik a term-ot. Ilyenkor a varolistarol toltjuk fel utolag az osztalyokat akar term kozben is (de csak ha meg nem haladtunk tul a term felen). Gondolom legkesobb januarban mar lesz helyed egy osztalyban.

Udv,
b
 


Szia Berni,
Küldtem mélt, bocs hogy nem előbb. BA/BSc International Studies. De lehet, hogy inkább a Social Science lesz (ugyanazokkal a modulokkal). Gondoltam, az talán jobban hangzik munkakereséskor. Nehogy valaki azt higgye, hogy külkert tanultam Kép
Szülés nekem 7óra41perc volt, első fájástól Lili kiemeléséig. Igaz, császármetszés volt, de addigra már minden fájásnál mondogatták, hogy ne nyomjakKép Nagyon gyorsnak tűnt az egész.

Szilvia,
Nekem tetszik, hogy itt szülésznővel folyik a szülés. Először is nem vagy beteg, csak gyereket szülsz, másrészt meg egy másik nő lesz ott veled, aki talán maga is szült. Szóval egészen más élmény. (Nekem még nem volt részem orvosos szülésben, de kicsit negatív érzéseim vannak az otthoni szülésekkel kapcsolatban).

Kati
 
 


Hello!

Igen tudom, hogy nem vagyok beteg es sosem gondoltam azt ,hogy ha en babat varok akkor kulonleges vagyok!
Vegul is 2 napig vajudtam a Jazminnal, de persze nem folyamatosan.Egyszer ejszaka,reggelre kutyabajom aztan masnap addig amig meg nem szuletett vagy is 17;15 ig. De en igy sem mondanam,hogy iszonyatosan faj(gondolom alkati kerdes vagy nemtudom).
Ami fajt az a gatmetszes...Mindegy

Tokeletesen biztonsagban ereztem magam,hogy ott volt a doki! Ha barmi baj van akkor rogton ott van es tudja mi tortent, azonnal nekilat megoldani! Biztos itt is minden rendben lesz es ha kell lesz segitseg.....
Nekem semmi bajom a magyar szuleszettel , akit en ismerek azok egyike sem panaszkodott.

Azert koszonom az informaciokat ezentul is szivesen fogadom!

szilvia
 


Sziasztok

Kati,
Nekem idokozben megerkezett a masodik cimrol kuldott uzeneted. Koszonom szepen a probalkozast! Lehet hogy ez most azert mukodott mert yahoo's cimrol kuldted?! Persze, lehet hogy az is kozrejatszott hogy idokozben raugrasztottam az account-omra a helpline-t....ki tudja...

Lili igazi nagylany marKép! Legalabbis ahhoz a kephez hasonlitva ami a profilodban van. Latszik hogy nagyon elvezte a mindenfele gyerekeknek kitalalt aktivitast! Kis szokesegKép. Gondolom mindkettotoknek (apukajanak is) vilagos haja van.
Bar nem feltetlenul, abbol itelve hogy Tunde Matejanak is milyen kis szoszi haja van, pedig mindkettojuk barna. Kivancsi vagyok hogy ezek a dolgok hogy mukodnek.

A multkor a natural history museum-ban tok erdekes dolgokat tudtunk meg az oroklodesrol. Mint peldaul hogy a szemszint egy gyerek a szulei szulejeig (tehat nagyszulokig) visszamenoleg orokolheti csak. A fiuknal a kopaszodast csakis anyai agon, anyai apatol (tehat nagyapatol) lehet orokolni. Meg ilyenek...
A legerdekesebb az volt, hogy amikor az Endre es en csaladjat megneztuk, minden igaz is volt a fentiek alapjan.
Meg is allapitottuk hogy a babanknak tuti barna szeme lesz, es ha fiu lesz, nem veszelyezteti a kopaszodas (annak ellenere hogy ferjuram hajlamos ra), mert az en apukamnak annyi haja van meg ma is hogy 3 embernek is eleg lenneKép.

Ugyhogy Kati, ez az utobbi e-mail cim tutira mukodik. Innen akkor tudsz nekem idonkent "update"-et kuldeniKépKép! Koszi!

Tunde,
Merre jarsz? Remelem minden OK veletek! Nem szoktal igy eltunniKép.

Szilvia,
Biztos megszokod majd az itteni rendszert is. Szerintem nekem talan azert nem annyira idegen, mert en sosem szultem Mo.-n, igy nincs osszehasonlitasi alapom. Ez sajnos mar csak igy mukodik, ha ugyanazokon a dolgokon ket kulonbozo orszagban is keresztulmegyunk, akkor automatikusan is hasonlitgatni kezdunk. Ha idokozben jarsz otthon, akkor ki is tudod majd egesziteni az itteni vizsgalatokat. En husvetkor voltam utoljara Mo.-n amikor is megcsinaltak ott a Down kort szuro UH-t, mivel itt felreertes miatt nem kaptam ra idopontotKép. Kulon nogyogyaszhoz viszont sosem mentem, es semmi mas extra vizsgalaton sem vettem reszt, mert nem ereztem szukseget.
Remelem azota tul vagytok a GP's talalkozon is es mindent rendben elmagyaraztak nektek.
Egyetlenegy dologra hivnam csak fel a figyelmedet, bar meg van idod boven. Van egy teszt ami, szerintem eleg fontos, GBS a neve, gondolom a Jazminnal valo terhessegedbol ismeros. Ezt itt Angliaban nem csinaljak rutinszeruen, ezert valszinu hogy nem is fogjak neked emlegetni a terhesgondozas soran. A tesztet viszont meg tudod rendelni a kovetkezo helyrol:
The Doctors Laboratory, tel: 020 7307 7373. Sajnos nem ingyenes, 32 fontba fog kerulni. A tesztet csak 35-37 het kozott kell megcsinalni, ugyhogy idod mint a tenger.
Hat hirtelen ennyi jutott eszembe.

Udv mindenkinek!
berni
 


Kozben megjartam a Boots-ot es megvettem a hianyzo cuccokat. Lassatok csodat, elkezdtem meg a korhazi taskaba valo dolgokat is osszepakolni. Elvegre is vasarnap betoltom a 37. hetet, aztan meg mar igazan csak az ido es a baba kedvenek kerdese lesz hogy mikor jonKép.

Aztan eszembe jutott meg 1-2 dolog, meg olyan irhatnekom is vanKépKép. Most ujabban a "kulfoldon tulelok" topikba nem enged fel a rendszer, ugyhogy kenytelen vagyok titeket untatniKép.

Kozben megkezdodott az NCT, holnap is oda leszunk fel napot (szoptatasrol lesz szo). Eddig jonak tunik, csak egy kicsit hosszuak a hetkozbeni orak, 2ora 40perc. Fel 10 mire vegzunk, es mar mindenkinek majd leragad a szeme. De nagyon informativak es rengeteg olyan dologrol van szo amit eddig nem hallottam vagy olvastam. Ez a masik dolog amit Szilvianak ajanlani akartam. Kulonosen mert ide partnerekkel egyutt jarsz, es akkor lenne nyelvi segitseg is. Bar jobban meggondolva azert kell ide egy keves nyelvi tudas, nem tudom te milyen szinten vagy?!? Bar te mar biztos tudod az anyasag minden csinjat-binjat, viszont mas anyukakakkal valo ismerkedesre nagyon jo ez is. Es vannak frissito kurzusok is, nem csak ilyen kezdoknek valoak mint en. A frissito kurzusok pedig valszinu hogy olcsobbak is.
Na, de ha ez nem is jonne ossze nektek, akkor meg mindig ott vannak a korhazas orak is, amikre azert erdemes elmenni, mert ott egyben vegigvisznek a szuleszeten is.

Ami meg szinten eszembe jutott, hogy itt az is jo, hogy nincs rutinszeru gatmetszes. Bar ha neked mar volt egy, akkor nem tudom hogy mi a szitu. Gondolom otthon is van szulesterv. Hat az itt is van, amiben leirod egytol-egyig minden ohajod-sohajod, attol kezdve hogy milyen zenet akarsz hallgatni vajudas kozben addig hogy ki jelentse be neked a baba nemet. Ami meg szinten jo, hogy ha emberi idoben szulsz (ertsd, hajnaltol kora delutanig), es minden OK a babaval es veled, akkor akar 6 oran belul otthon is lehetsz. Hallottam mar olyan korhazrol is ahonnan 2 oran belul leleptek. Es ami szinten nem elhanyagolhato, hogy a babad vegig veled van szules utan!!!
Hat ilyenek jutottak meg eszembe, csak hogy egy kicsit batoritsalak. Bar, en meg kozel sem vagyok tul a nehezen, ugyhogy varjatok csak meg hogy az esemeny utan hogyan fogok nyilatkozni a dolgokrolKép!
Udv, b
 


Murcimari!

Koszi az infot.Ma voltunk a Gp-s talalkozon elmonta mi a helyzet!
Tul sok vizsgalatot en sem akarok kiveve a Down kort es a genetikai ultrahangot.Remelem sikerul is majd. Mi december 21en megyunk haza nemtudom hogy akkor esedekes majd valamien vizsgalat de biztos elmegyek majd!
GBS teszt nem ugrik be de utana jarok.
Amugy otthon nincs szulesi terv,ha csak az nem szamit annak,hogy kozoltem az orvossal,hogy nem szeretnek sem epidulalast , es ha nem muszaj akkor csaszarmetszest sem(tudom,hogy az utobbi az nem rajtam mulik)otthon minden ugy megy ahogy elovan irva. A kisbabakat ejszakara elviszik az azon az emeleten levo csecsemo szobaba! Ami vegul is nem rossz mert azert jo utana pihenni aludni(bar en nem tudtam).Napkozbe viszont egesz nap veled lehet reggel 6-tol este 10ig!
Egyetlen egyszer volt velem baratsagtalan a szuleszno,amire azt mondtam,hogy nem minden nap szulok es nem tudom,hogy mi kovetkezik tehet legyen velem elnezo! Hatasos volt mert utana kedves lett!

Az jo ,hogy ha minden jol megy akkor hazamehetek.
Sosem voltam meg egy ejszakara sem tavol a lanyomtol es felek is tolle.De nem tudom elkepzelni hogy haza megyek szules utan. Ahogy visszaemlekszem minden izmom remegett a faradsagtol es a kimerultsegtol es bizony nagyon fajt utana az also reszem de nagyon orultem hogy tul vagyok rajta.


Koszi a batoritast es az infokat utana jarok.
Bar az angolom nem jo eleg nehezen ertem de eladni azert nemtudnanak!Kép
Udv SZisz
 


Sziasztok!

Szilvia,
Nem akartam túl negatív lenni, bocsánat, ha annak tűntem. Berni már nagyjából le is írta, amiket én szerettem. Szülésterv, baba éjjel-nappal velem (de egyszer éjszakára átvette a csecsemősnővér, hogy tudjak aludni néhány órát), stb. Egyébként a császármetszésről még eszembe jutott, én is azt hittem, hogy nem rajtam fog múlni. Aztán, bár az orvos azt javasolta, mégis az én döntésem volt. Kicsit bántam, hogy nem olvastam utána, lehet hogy nekirugaszkodtam volna a rendes szülésnek.

Berni,
Egy csomó ismerősömnek szőke gyerekei vannak, még akik mindketten barnák is. Én egyébként sötétbarna vagyok, apuka pedig (sötét)szőke. Tavaly nyárig Lili haja még világosabb volt, aztán levágtam rövidre, és oda a szőke tincseknek Kép Annak örülök, hogy már legalább vállig ér a haja, ez is sokáig tartott!
A szemszínt tehát nem örökölheti a dédszülőktől? Lilinek zöldesbarna (de néha kékesszürke, fénytől függően). És ez csak kétéves kora után lett fix, addig kékes volt neki.

Kati
 
 


Sziasztok,

Szilvia,
Orulok hogy minden OK volt a GP-nel. Akkor lassan nalatok is beindul a gepezetKép! Jazmin tud mar a kistestverrol?

Meg visszaterve a szulestervre, szerintem ez nagyon jo dolog. En eppen most irom az enyemet, es csak remenykedni tudok hogy a vegen nem lep fel semmi olyan szituacio ami miatt el kellene terni tole. De ha megis (foleg a szivritmuszavarom miatt), akkor arra a szitura is kulon kitertem benne.
Ahogy irtad is "otthon minden ugy megy ahogy elo van irva". Ha viszont irsz egy szulestervet, es minden rendben megy, akkor itt ugy lesz ahogy azt a te tested es lelked megkivanja, nem pedig ugy ahogy az a szulesznonek/orvosnak a legkenyelmesebb. Mert sajnos mar evtizedek ota nagy reszben errol szolnak a szuleszetekKép. Amin nehez valtoztatni, pedig a legtobb esetben kozel sem a kismama es baba szamara legidealisabb helyzetek lepnek fel. Kezdve itt azzal hogy a legrosszabb, es a vajudast legjobban meghosszabbito pozicio a szuleshez, az a haton fekves szettart labakkal; vagy hogy a gatmetszes az esetek 70%-ban felesleges; es manapsag a csaszarmetszest is sokszor az elso keresre jovahagyjak az orvosok.

Tenyleg Kati, lehet hogy mar irtad regebben, ne haragudj hogy nem emlekszem, de neked miert lett a vegen csaszarod?
Egyebkent most hogy irod, es belegondoltam, tenyleg eleg sok kisgyerek szoke az elejen, fuggetlenul a szulei hajszinetol. A batyam peldaul tiszta tejfol volt vagy 2 eves koraig (apukam sotetbarna, mamam gesztenyebarna).
A NHM-es kiallitas alapjan, sajnos nem oroklunk dedszulotol szemszintKép.
Eszrevettetek mar hogy peldaul itt a UK-ban ritkabb a barna szem feher angol csaladokban? En teljesen veletlenul figyeltem fel ra. Meg evekkel ezelott a volt cegemnel ultunk egy meeting-en es en mar majd halalra untam magam, es azzal szorakoztam hogy figyeltem a kollegaim vajon mennyire unhatjak az egeszet. Ekkor vettem eszre hogy valami nem stimmel az egyik kolleganommel, de egy par pillanatig nem jottem ra hogy mi. Aztan figyeltem fel ra, hogy azert nez ki szamomra kirivoan, mert vilagosbarna haja melle nagy meleg barna szemei vannak. Mindenki masnak az asztal korul (kiveve a szinesboru kollegaimat) kek vagy zold szeme volt, hajszintol fuggetlenul. Utana mar direkt elkezdtem figyelni az embereket a vonaton, metron es rajottem hogy a szuletett angolok tobbsegenek tenyleg vilagos szeme van.
Hat neha ilyen unalmas dolgokon melazokKép!

Elarulom idokozben hogy Agi mar Londonban van, de ugy latszik kis lustika hogy nem irKépKép - remelem nem haragszik meg ezert!
Udv nektek, b
 


Sziasztok!

Vigyazzatok - jovok!!! (vegre) Aki rossz passzban vann, inkabb hagyja ki az irasom. Kép

Sajnalom,nem tudtam jonni mostansag, idom = zero. Es ez igy is marad meg nagyon sokaig. Az altalanos teendoim mellett, berendeztem a vendegszobankat (ertsd egyedul vasaroltam az Ikeaban a gyerekkel - elvezetes volt, igazan), egyedul szereltem ossze ket szekrenyt,agyat, polcokat furtam a falra! Kesz Herkules vagyok mar... Igyekeztem kozben nem marokra tepni a hajam. Kép
Ezenkivul nezeteltertem a tanerovel a suliban, mert szerintem a nyelvtanulas nem abbol all, hogy o beszel, mi meg hallgatunk 8 oran keresztul. Megj., ilyen miatt kell hanyagolnom a gyerekemet.. Kép

A ferjem pedig bejelentette, hogy a ceg IRASBAN kerte fel oket, hogy ezentul hetvegen is legyenek kedvesek befaradni dolgozni, vagy hetkozben tulorakkal hozzak be a melot. Kb. december elejeig - halauk jeleul nincs tovabbi tulorakorlatozas, atfizetik azokat. De en ennek "annyira orulok", majd kiugrok borombol - kosz mindenkinek! Matenak ovit keresni, kezdodik vele az uszotanfolyam, vmi interju felekre is hivatalos vagyok munkaugyben, konzultalok az epiteszunkkel, meg a kivitelezovel, iskola, haztartas... estenkent angyban parnak koze jarok halni meg. Kép

A derekam megint bekrepalt, eddig legalabb nehany napig jol ereztem magam az akupunktura utan, most egy nap ugy - ahogy mozdulok, aztan passz. Lehajolni, gyereket emelni, leguggolni - gondolna az ember, hogy ez fajhat is??

FuuujjnyafogorinyaloTunde!!!! Kép Kép Kép

Es kozben mindehhez jatszom a boldogsagos feleseget, a ferjem ne is lassa, mennyire kivagyok, mert neki is ugye pont az kell, hogy keso este, egy depis no melle jojjon haza... Neki most en vagyok a szupertolerans, megerto asszonykaja. .. Szal, pssszt, csak Ti tudjatok, milyen nehezen viselem. Kép

Na, de eleg legyen belolem, mert le talaltok loni!

Szilvi!
Gratulalok en is a pocaklakohoz Kép- remelem egyszer irhatok a golyanak, hogy hozzon nekem egy babat... aztan majd beszamolok.
Ha esetleg tudod a cimet,readonly uzemmodban vagyok, megtalalsz, plizzz!

Komolyan: Nekem is nagyon jol jon most egy kis kijozanito elmenybeszamolo toletek... Ahogy egyre jobban alakul a kep bennem Angliarol, egyre inkabb megy el a kedvem az uj babatol. Vuaaahh, inkabb le sem irom, miert..

Gondolkodjak mar pozitivan! Kép Kép Kép

Katica, Berni!
Melyebbre askalodos szinten tanultam genetikat valamikor - de hot hulye vagyok hozza (nemtom, hogy csinaltam meg anno a vizsgat)Mondjuk, az angolok egy kulon (hibrid)kategoria szerintem genetika ugyben Kép (csak viccc)

Amirol irt Berni, annak hivatalos neve un. anyai hatas,roviden annyi a lenyeg, hogy a petesejt nemcsak sziket (tapanyagot) tartalmaz, hanem az embriogenezist befolyasolo molekulakat is. Erre csak kb. 1920-as evekben jottek ra, tehat arra, hogy nemcsak a Mendel szerint felallitott genetikai torvenyszerusegek alapjan "oroklodunk"...

De ez nem ily ecceru, reszletesebben megmagyarazni mar nemtudnam, csak azt akartam, hogy lassatok, milyen okos vagyok, meg szerenyKép

Enyem fiam is a nagypapatol orokolt szem, hajszint. Jomagam eleg erdekes eset vagyok,kb, 12 eves koromig szoke voltam, kek szemu. Aztan, barna haj, zold szem Kép

Berni!
Jot rotyogtem "a nem is akarom ezt a babat, vagy megis?" filozasodon. Anno hasonloan gondolkodtam... Ecccer a ferjem lepoccintette a nadragjat talan teaval. Erre en kiakadtam, hogy mennyire nem figyel oda a dolgokra, nem torodik magaval sem, hogy fog tudni igy odafigyelni a babara, meg enram - egyaltalan mennyire vagyunk fontosak neki?? Szegenyben meghult a ver, hogyan fugg ossze egy teapaca a kapcsolatunkkal, de aztan rafogta a kismamahormonokra. Szerencsere. Kép Mondjuk, nekem a hormonok nelkul is tok egyertelmu az osszefugges... Kép
Hogy alltok a feszekrakassal?

Katica!
Azert el tudom kepzelni, mi leszel, ha nagy leszel - voltak korulottem paran, akik hasonlot tanultak, mint te. Neked megis, mi az ohajod-sohajod?
El is szegyelltem most magam a panaszaradatert, hisz te abszolut egyedul neveled Lilit.. Csondben kunyergok, hogy legalabb fele annyi erom legyen, mint neked van.
Meglepodve olvastam a szulesedrol, sok a hasonlosag kettonk kozt (vagyis inkabb el tudom kepzelni), nekem vegul nem lett csaszi es az orak szama 21 Kép, de nem igazan itt volt a gond. Majd ha Berni, Agi, Szilvi Kép vilagrahozzak a dinnyecskeiket (egyebkent ok jol vannak, Lanyok?), megkerdezlek, mit gondoltok, mert szerintem nalam, sokmindent elbaltaztak a dokik.

Agival is remelem minden ok, azert majd egy beszamlot szivesen olvasunk tole Mo-rol.. Persze, nemcsak azt - de hmmm, valamivel ide kell csalogatni ot is! Kép

Udv mindenkinek - majd jovok meg pozitivabb mivoltomban ...remelem Kép

A sz*ruldebuszkenTunde
 
 


sziasztok!

Lehet,hogy en vagyok maradi,de engem igazan nem hat meg ez a szules terv! Ha jol belegondolok en nem tudom,hogy mit tennek maskepp mint az elozo szulesemnel vagy mi lenne meg "elvezhetobb" a mostani szulesemnel.
En a szulesrol azt gondolom es ha valakit megbantanek akkor nem szandekos es termeszetesen a komlikaciok sem ide tartoznak.
Szoval en azt gondolom,hogy at kell erezni minden mozzanatat.Nagyon orulok ,hogy ott voltam es ereztem ahogy vilagra jon az az ember akit a vilagon a legjobban szeretek. Nemerdekes a fajdalom es nemerdekes a nelkulozes.Szaz szazalekig ott voltam nem kiabaltam nem nyavajogtam minden ugy volt ahogy a doki vezetett(mivel nem tudtam mit kell csinalni mikor kell nyomni stb)Csak a pici szivhangja egy szuleszno a doki enKép es a szerelmem volt bent, egy makulatlanul tiszta szuloszoban es csond,nyugalom.Mindenki vart hogy elkezdodjon.
Sosem felejtem ahogy rogton ramtette a doki a Jazmint,meleg volt es nagyon puha.Tudtam,hogy innentol kezdve sosem fogom magara hagyni. Nehezen megszerzett kincs.!!!
9 honapig keszultem fel ra hogy igen is meg tudom csinalni mindenfele beavatkozas nelkul(kiveve a gatmetszes)UGy,hogy elvezzem is .Sikerult mert a szules utan mikor mar otthon voltunk es ment az elet ,nemtudtam szabadulni a gondolattol,hogy milyen jo szulni!Megegyszer at akarom elni(persze addigra mar eltorpultek a fajdalmak).Ne arra emlekezzek milyen iszonyatosan rossz volt ne ezt adjam at a lanyomnak hanem azt ,hogy jo elmeny!
Hat en most is ezt szeretnem ez a szulestervem!

Sz
 


Sziasztok!

Hu sajnos nem tudok visszaolvasni, de itt vagyunk most mar teljes jogu angliai anyukakent!!!
Truroban lakunk, kicsit cikis meg a lakas, de TALAN holnap minden megoldodik. Kitti is holnap megy eloszor iskolaba.
A munka jo, kicsit cikis, mert eleg nehez neha "kordaban tartani" a "pacienseinket".
(autistak, de a vadabb fajtaKép )
Majd irok ha lesz netem!
Mindenkinek puszi!
Andi
 
 


Andi,
Jaj de jo hogy irtal es hogy jol vagytok! Drukk hogy a lakas elrendezodjon! Ti nagyon ugyesek vagytok hogy Kitti mar kezdi is a sulit! Biztos szeretni fogja. Vigyazz te is magadra munkan!

Tunde,
Te egy hos vagy!! De jojany, hat fogjal mar egy kicsit vissza a tempobol, mert nem lesz ennek jo vege!
Bar gondolom, amit meg kell csinalni azt meg kell csinalniKép...
Sajnalom ferjuradat isKép. De ugye jol ertettem kifizetik a tulorat?! Remelem nem kell neki mindket nap bent lenni hetvegen?! Gondolom sovany vigasz, de legalabb akkor karacsonyra beket hagynak nektek...

Es nehogymar elmenjen a kedved a babavallalastol!! Probaltam visszaolvasni, hogy uristen miket irhattunk itt ossze hogy ilyen negativan erzel, de nem igazan tudtam rajonni...
Remelem ez a pesszimista hozzaallas most csak amiatt van, hogy egy kicsit besurusodott a fejed felett az elet...
Fel a fejjel!! Lesz ez meg jobb is!
Mate hogy toleralja a mindig busy mamit es a ritkan otthon levo apucit?

Szilvi,
Jogod van ahhoz hogy ugy erezz ahogyan le is irtad, nem hiszem hogy ezzel megbantanal barkit is. Ugy latszik ellentetesek vagyunk, mert szamomra pedig sokat jelent az hogy szot kapok es bizonyos szinten donto jogom van a gyermekem megszuleteseben. Es hogy e folyamat reszekent mar most kibontakozik bennunk, mint elso gyermekuket varo parban, egy nagyfoku felelossegerzet azert a kis emberert. Arrol nem is beszelve hogy a szulesterv irasa rengeteg hozzaolvasassal jart, + az NCT es korhazas orakon szerzett tudas is mind segitett abban hogy egy komoly kep kialakuljon bennunk arrol hogy melyek azok a manapsag alkalmazott technikak amik elonyosek, hatranyosak, teljesen feleslegesek, stb egy szules soran. Mar csak ezaltal sem fogjuk magunkat annyira kiszolgaltatottnak erezni amikor a szulesre kerul a sor. De gondolom ezek ilyen tipikus elso babas kismama/kispapa gondolatok es erzesekKép...

Udv mindenkinek. Elkuldom mielott meg elszall.
b
 


Sziasztok Lanyok!

Megerkeztem en is, latom nagyon aktivak voltatok.

Szilvia, gratulalok a kis pocaklakohoz!

Andi, orulok, hogy szerencsesen megerkeztetetk!

Visszajottem en is MO-rol mult heten, bocs, hogy csak most jovok, de valahogy megint elhavazodtam, csak azt nem tudom mivel Kép
Amikor otthonrol visszajovunk, mindig ki kell kicsit pihenni az otthontoltott heteket, mert mindig olyan zsufoltak, hogy senkit ki ne hagyjunk a rokonok es baratok kozul rengeteg programunk van, na meg az otthoni elinteznivalok, es az ingazas Budapest es a videk kozott, ahol a szuleink laknak.

Egyebkent minden ok a babaval is, megvolt a genetikai ultrahang, jol fejlodik, semmi rendelleneset nem lattak szerencsere, es mar erosen rugdos, izeg-mozog. Tegnap este lattam eloszor, hogy a pocakom is belemozdul egy-egy nagyobb rugasba. A 16 heti quadruple tesztet most fogjak ismetelni, mert keson kuldtek el a vert a laborba, igy mar lejart mire odaert, plusz rossz leveteli datumot irtak a papirokra, ami szerint ugy tunt, mintha nem jart volna le. Ezen kicsit fel is huztam magam, mivel mindezt teljesen veletlenul vettem eszre a datumokbol, senkinek sem tunt fel. Na mindegy, lenyeg, hogy ujra leveszik.
Mar egyetlen "normal" nadragom sem jon ram, elkezdtem a kismamaruhakat hordani, neha eleg viccesnek erzem magam az egyre novekvo pocakommal.

Tunde, remelem a derekad gyosan javulni fog, teljesen egyutt tudok erezni. Kiropraktort nem probaltal meg? Nekem mindig egyhulest hozott egy-ket kezeles.
Kerdezni is akartam a derekfajasodrol, terhesseg alatt vagy szuleskor rosszabodott vagy stagnalt, hogy viselte a novekvo pocakot? En is derekfajos vagyok, porckorongservem van (volt), most kezdem kicsit erezni a derekam gondolom mert a hasam most mar rohamosan noni kezdett. Nem veszes meg, de meg akarom elozni, hogy rosszabb legyen.
Hasznalt valaki kozuletek terhesseg alatt ilyen haspantot (nem tudom mi a rendes neve), ami tehermentesiti a hatat? Ha igen, milyen tapasztalatotok volt vele?

Szuletestervvel kapcsolatban en nagyon orulok, hogy itt ezt ennyire komolyan veszik, es tenyleg ugy szulhetunk, ahogy szeretnenk. Mert szerintem a legfontosabb, hogy mindenki ugy es ott szuljon, ahogy akar, nagyobb szabadsagot erzek itt a valasztasban es az onrendelkezesben. Pl. en tudom, hogy nem ereznem magam jol, ha egy orvos vezenyelne le a szulesemet, megmondva mikor mit csinaljak, kiveve persze ha ennek valamilyen orvosi oka lenne, szeretnem, ha ugy zajlana le ahogy a testem diktalja. Persze mindenki mas, csak ugy erzem, hogy pl. ezzel az igennyel itt sokkal nyugodtabban vagok neki a szulesnek, mint ahogy otthon tennem.

Lehet, hogy hamarosan koltozunk. Vagyis januar elott biztos, de most elkezdtunk nezelodni, es lattunk egy alkalmasnak tuno hazat, igy most epp azon gondolkodom, hogy akkor gp-t, mw-ot, korhazat is valtanom kell, mert a Temze masik partjan van.

Szilvia, Berni tok jol osszefoglalta hogy zajlik a terhesgondozas, en nem is nagyon tudnak semmit hozzatenni, foleg, hogy mint Angliaban elo es mint kismama is meg csak kezdo vagyok.

Oroklodes - erdekes, hogy a nagyszulok szemszinet is orokolheti - akkor a mi gyerkocunknek zold vagy barna a ket lehetoseg.

Na most megyek, majd meg jovok holnap is.
Udv Mindenkinek,
Agi

Ui: a forumvaltassal kapcsolatban en ratok bizom a dontest, mert en a babaneten kivul a tobbit meg nem hasznaltam, tehat semmilyen negativ/pozitiv tapasztalatom nincs. Eddig a babanet is jol mukododott nekem, kiveve het elejen egy esetet amikor nem engedett be.
 
 


Sziasztok!

Andi!

Szuper, hogy irtal, varunk am, hogy jelentkezz a hirekkel magatokrol. Biztos nem egyszeru igy az elejen, de ugyesen belerazodtok mindenbe. Munkahelyen vigyazz magadra - nagyon jol el tudom kepzelni, mi lehet korulotted, csak kitartas! Kicsiknek hogy tetszik az uj otthon?

Agi!
Koltozeshez megadrukk - es orulok a jo hireknek rolatok. Huu, a legszebbik a masodik trimeszter - en is naddon elveztem! Kép Es hasznaltam haspantot is, nagyon sokat segitett, igazan tudom ajanlani, ha gerincpanaszaid vannak. Egyetlen hatranya volt, hogy melegitett - nyaron 2000 fokban, jobb lett volna egy szal semmibben inkabb. De most telen kulon jo lehet majd neked.

Kirokpraktort nem probaltam, otthon kezelt hagyomanyos ortoped (ha igy hivjak), o alkalmazott nalam akupunkturat eloszor. (nekem csak 3 vagy negy csigolyacsuszasom van Kép derek tajon es olykor begyulladnak az idegszalak, vagy mik... Az itteni kirokpraktorhoz meg nem mertem elmenni, gondolom nagyon draga, meg ramtukmalna valami speci kezelest, aminek nem lehet am ellnallni.. Ha van valami infod roluk, szivesen meghallgatom, hatha megis erdemes volna egy konzultacio..Te jarsz ilyenhez?

Berni!
Hogy allsz a szoptatas tanulmanyozasaval? Emlexem, anno en is nagyon neheznek talaltam a konyvek alapjan, sot az elso honapok sem voltak zokkenomentesek,de Mate hatalmas segitseg volt - o igazan tudta mit akar es igy megtanultuk egyutt, mi es hogy jo nekunk. (Nekem az ejszakai 2 oras enredesek tetszettek a "legjobban" Kép De hat, akkor nem en voltam az ur a haznal. Megj. most is nehez ellenallnom... Kép Es uuugy sajnalom, hogy plusz munkat vettel magadra miattam, en nem ratok gondoltam, mikor irtam, hogy elment a kedvem a babazastol. Jo, a korhazban a koszt nem turom, az teny (legfeljebb majd megkerem a MW-t, hogy engedjenek be kitakaritani Kép De nemreg egy ismerosunk fel eves kisfiat felrekezeltek, ill. nem kezeltek, es MO-n jottek ra, hogy komoly vesegyulladassal kuzd. Itt meg annyira se voltak kepesek, hogy sima vizelet-szuerst es verteszteket csinaljanak... Nem reszletezem, mert hosszu, de most tenyleg hanyagsag tortent. Ugyanugy, ahogyan az en fiamnal is a telen. Szoval, ilyenek miatt parazok foleg.
Ezenkivul:
1. D vitamin. Itt nem kotelezo szedni a babaknak, otthon igen. A genjeinket magunkkal hoztuk ide is - otthon szep kis letolast kapott az ismeros anyuka, hogy miert nem szed a baba D vitamint.
2. Nalunk ugyszinten kotelezo bizonyos korig "szelesre csomagolni a babakat" es ez sem csak hobort miatt. A medence es csipo rendellenessegei kifejezettem Kozep-Europa nepbetegsege, ezert van az, hogy nyugaton nem ismerik... Egy komplex Uh mar 6 hetes korban kizarja a gondokat, de addig legalabb 2szer megnezi az ortopedus (Uh-val) Nem tudom elkepzelni, hogy ez itt lehetseges volna.
3. Azt hiszem,itt a legelso cel a koltsegek csokkentese, ez miatt eleg hatranyos helyzetben van a paciens. Teljesen altalanosan elterjedt, hogy ha egy gyerek interaktiv, kommunikal, biztos nem is beteg... Csak sajnos gyakran mar tul keso, ha megis van valami gond...

Na, fogok orulni az ellenerveknek! Kép

Huu, Berni, mar igazan a finishben vagy - elkezdem kuldeni feled a gigantikus megadrukk hegyeimet, hogy ugyes, gyors es kimeletes legyen a dinnyecske. Mar annyisszor akartam kerdezni a nevekkel kapcsolatban? Magyar vagy angol lesz, vagy magyar fordithato nemzetkozire?

Szilvi!
En teljesen megertelek a szulesedet illetoleg. Mar regebben is akartam irni, hogy azt hiszem minden edasanya szivebol szoltal - hisz csakis a baba a legfontosabb, ehhez pedig kell az onfegyelem. Agi is irta, hogy "fontos a sajat testenek utasitasait hallgatni", ami igaz es termeszetes, de vannak helyzetek amikor pont a test utasaitasanak kell ellnallni (sajnos en pont ilyen helyzetben voltam. A kisfiammal teljes 5! ora hosszra huzodott a kitolasi szakasz, aminek a 2/3-at a tolofajasok visszatartasaval "toltottem". Ezt mondtak, hiaba volt nyilt a mehszaj (a vajudas pedig alig fajt!) a baba feje tulsagosan fent volt. A folytatast most inkabb kihagyom)

Visszaterve,kisse megmosolyogtato szamomra is, hogy a sok angol , hmmm...feluletesseg mellett, a szulesterv irasara akkora hangsulyt fektetnek. Ha viszont belegondolok, megertem. Nezd meg, mennyi itt a bevandorlo, szedett-vedett tarsasag, mas kulturak, mas korulmenyekbol idevetodott nok, aki azert gyereket is szulnek. Ugy veszem eszre, Berninek nagyon igaza volt egy regebbi HSZ-ban, hogy pont rank, a kozep ill. kelet-europai nepekre vonatkozik a tudni akaras, erdeklodes minden irant. Sajat boromon tapasztaltam, hogy a sok arab, indiai, kinai stb. nok, milyen kis butuskak (mar elnezest kerek Kép) es mennyire vakon kovetik az "eloirt" menetet a dolgoknak. A mw-knak pedig nincs idejuk megismerni rendesen egy not a 9ho alatt, teljesen mas a viszony veluk, mint otthon a szuleszeddel. Ezert latok en bele a szulesterv irasaba egy kis pszichologiat.
1. Igy raveszik a kismamakat, hogy tanuljanak.
2. Igy segitenek nemcsak nekik, de maguknak is, konnyebb a szules.
3. Az iras eleg komoly "tukre" a leleknek es ugy gondolom ez a terv nem 4 mondatbol all - tehat egy nagyon jo lehetoseg ra, hogy megismerjek kozelebbrol a szulo not.
4. Mig osanyaink egymas kozt atadtak a fontos infokat a szulesrol, szoptatasrol - a lanyok tudtak, mire szamithatnak, a jelenkorban ez hianyzik. Izolalva vagyunk egymastol, mindent meg kell tanulnunk, ami valaha termesztes volt.
Szerintem ez a szulesterv irasanak fo celja, semmi mas. Ha pedig te leirod az erzeseidet, olyan szep modon, ahogyan nekunk is azt atadtad, biztos vagyok benne, hogy MW latni fogja, egy kiegyensulyozott, okos novel all szemben, aki mellett o is tudni fogja, mire szamithat.

Azt kivanom, tenyleg ugy legyen majd, ahogyan Te szeretned! Kép

Ize, lanyok, javitsatok ki, ha rosszul gondolom...hmmm talan el kene kezdenem megirni a kov. babahoz szolo terveket. Kép

Majd meg jovok, ugy tunik, nem olyan csunya vilag, meg megmenukulhetunk Kép A parom elvallalta, hogy O FOG JARNI MATEVAL az uszotanfolyamra!!! Ennek en ugy orulok, vegre egy kicsit tobbet lesznek egyutt! (mi ketten Matyival jol elvagyunk, igyekxem az alvas idejeben intezni a legfobbet, a heti 3 nap dadus is eleg jol viselheto, a tobbi idoben mindent egyutt csinalunk,csak az apukajat nagyon hianyolja. Sajnos, mar szoban is ki tudja ezt fejezni... Kép Es ami meg jo hir - itt a hugom latogatoban, ma mar aludtam is egy kicsit delutan. Kép

Na, lelepek, jo ejszakat es szep napot kivanok Nektek! Pocaklakokra es a kiscsibekre is nagyon vigyazzatok! Kép

Tunde
 
 


Tami_2!

Koszi a megerto szavakat! Mostmar teljesen vilagos a szulesterv megirasa es valoban jo hogy letezik ilyesmi itt.Ugy latszik teljesen felre ertettem a mondanivalojat.Nekem csak az jott le ,hogy mi az ami egyaltalan nem fontos Pl; ki mondja meg a baba nemet,(milyen szinu legyen a fal),meg nem tudom meg mi.

Koszi megegyszer, biztato volt az irasod ,akkor tovabra is hiszek magamban, abban hogy megint meg tudom csinalni!

Sz
 


Sziasztok!
Csak gyorsan beugrottam megnézni mi újság.

Andi, üdv angolföldön! Remélem mihamarabb beszámolsz hogy vagytok, hogy ment az utazás stb.

Berni, egyben vagy még?

Tünde,
1. D vitamint itt is adhatsz a babának, attól hogy nem kötelező. Vagy kiviheted sétálni minden nap, főleg ha még süt is, attól a szervezete elkezdi majd termelni. Fehérbőrű gyerekek előnyben!
2. Lili csípőjét megnézték még aznap amikor született, de lehet, hogy ezt a farfekvés miatt csinálták. Utána rendszeresen jártunk be védőnőhöz, időnkét orvos is látta. A szélesre csomagolást két dolog is helyettesítheti: mosható pelenkák (jó kis csomag Kép) és hordozókendő (ebben pont úgy tartja a baba a lábait)
3. Nekem is van valami ilyen sejtésem. Nekünk viszont van egy előnyünk: az anyai ösztön. Ha én úgy érzem, hogy beteg a gyerekem, biztos nem fogom annyiban hagyni az orvosnál. Amikor meg nem volt beteg (vizeletvizsgálatot itt sem végeztek), nem adtam be az antibiotikumot.

Nahát, Lili meg elaludt a hátam mögött, míg ezt írtam Kép Még jó, hogy az előbb voltunk a boltban egy kis csokiért, borért. Most nézhetem Viggo Mortensent az új dvd-men Kép (Film nem új, Gyűrűk Ura utolsó része)

Kati
 
 


Képzeljétek, rágóval a szájában aludt el Lil! Ezt csak úgy vettem észre, hogy megpisiltettem, ő meg elkezdett rágni. A frász jött rám. Úgy látszik ez helyettesítette a szopit is, kár hogy nem adhatom a szájába esténként Kép

Kati
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: