Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Gondoltam letrehozok egy kulon topikot az Angliaban elo magyar szarmazasu kismamaknak/kispapaknak, hatha osszegyulunk egy paran es tudjuk egymast segiteni tapasztalatokkal es jo tanaccsal.

En 12 eve elek Londonban es ferjemmel most varjuk elso babankat - jelenleg 22 hetesek vagyunk. Van egy-ket kisgyermekes ismeros a kornyezetunkben, de mivel nagyon kezdok vagyunk a 'baba'-temaban igy gondoltuk minel tobben vagyunk annal jobb, nem?!
Udvozlet,
berni
 


Szia Berni!

Én ugyan nem Londonban élek, de néha kiruccanok a barátnőmmel babaruháké!
Szóval, ha szép babaruhát szeretnél tudok 1-2 tuti üzltet Londonban :-)))
Bár nálatok csak szépeket lehet venni és nem mellékessen olcsóbban mint itthon.

Nekem 4 gyermekem van a legkissebb 13 hónapos kislány, a legnagyobbak 14 évessek fiúk, a köztes pedig 10 fiú.

Ti tudjátok, hogy milyen nemű lessz a baba?

Mi nagyon kislányt szerttünk volna és szerencsére sikerült is , íme a fotó Letícia Elizáról és a három fiúról!
Üdv. Merci



Kép


Szia Merci,

Babaruhavasarlasban meg nem vagyok jaratos, de az elmult evek alatt megfigyeltuk hogy a Mo-i ruhasuzletek arai vetekszenek es nagyon sokszor felulmuljak az ittenieket, ugyhogy egyaltalan nem csodalkozok azon amit irsz.

Helyesek a sracok es a kicsi lanyod! Nagyon edes a fiad a bal oldalon ahogy olyan gondoskodoan tartja a cumisuveget a kishuganak! Biztos nagy az osszetartas a negy gyerek kozott! Leticianak lehet a legjobb dolga a vilagon, leven o a legfiatalabb es egyszem kislanyKép.

Valaszolva kerdesedre, megvolt az utolso ultrahangom (ami itt 20 het korul van), es nem kertuk hogy mondjak meg a baba nemet. Ugy filoztunk, hogy mivel ez lesz az elso, igy teljesen mindegy hogy fiu-e vagy lany. Remeltuk hogy egy kicsit romantikusabb lesz majd meghallani amikor a szuloszoban eloszor mondjak ki hogy "Fiatok/lanyotok van!". Addig pedig tovabbra is izgalomban tarthatjuk magunkat es a kozvetlen csaladot.
Udv,
berni
 

 
 

Sziasztok!

Húúú, de szeretnék már én is angliai anyuka lenni! Kép

Sajnos anyukám betegsége miatt itthon kellett maradnunk, pedig már tavaly október óta intézkedtünk és szervezkedtünk, mert ki szeretnénk költözni néhány évre Angliába.
Májusra sikerült is munkát, lakást szerezem, sajnos az utólsó pillantaban kiderült, hogy anyukám komoly beteg.
Szerencsére a kezelést jól viseli, és valszin. szeptemberre mégis ki tudunk menni.

Berni!
Nagyon csini kismama vagy! Gratulálok! Mi sem kérdeztük meg az első gyerek nemét, jó volt a meglepetés ott és akkor. A másodiknál viszont már nem bírtam ki, hogy ne kérdezzem! Kép
OFF:
Írtam neked egy mailt egy teljesen más témában, a yahoo-ra. Remélem megkapod!


Merci!
Nagyon szép családod van! Kép Ennyi "babysitter"-rel azért biztos könnyebb! Kép

Üdv.
Andi
 
 


Hello Andi,
Sajnalom hogy annyi minden meghiusult ami a terveiteket illeti, de en sem gondolkodtam volna egy pillanatig sem ha az anyukamrol lett volna szo! Remelem mihamarabb jobban lesz a mamad es nemsokara udvozolhetlek angol foldon/eterben isKép! Merre lesztek Angliaban? A gyerekeket oviba adjatok? A profilodban levo kep nagyon aranyos roluk! Mennyi idosek? Kettovel mar neked se lesz olyan nagy gond a baby-sitter, persze idovelKép. Remelem ez a forum, ha beindul, segiteni fog ovival/sulival kapcs.
Megkaptam a yahoo-ra kuldott e-mailedet. Ma este tanitok, de holnap napkozben tudok arra is valaszolni.
Addig is udvozlet,
berni
 


Hello!

Sheffield-be mentünk volna, nekem nagyon szimpi az a város. London-t imádom, pedig még csak képen meg tévében láttam, de túl drágának találtuk, főleg a lakásokat. Ezért marad a vidék, bár most második nekifutásra még nem biztos, hogy bejön a Sheffield, de remélem igen.
Örülök, hogy tetszünk neked! Kép
Az a kép már jó régi,(asszem novemberi) Kitti azóta már elmúlt 6 éves márciusban, Peti pedig már majdnem 17 hónapos.
Először úgy gondoltuk, csak én fogok dolgozni, amíg tart a GYED. Ugyanis a férjem is ki szeretné próbálni az otthon ülő kismamák zord életét! Kép
Igaz, így csak kb. 4 hónapja lesz rá. Aztán majd mi is keresgethetjük a childminder-t meg hasonló lehetőleg olcsóbb babavigyázdákat!
Bár csak már ott tartanánk!
Várom a levelet!
MInden jót!
Andi
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok itt is Kép

Andi,
Olvastam anyukádról egy másik topikban, remélem jobban vagytok. Sheffield nekem is tetszik, igaz, csak fél napot töltöttem ott. Írtam, ugye, hogy Lili nagyszülei onnan tíz mérföldre laknak?
Sok sikert a további szervezkedéshez! Kép

Kati
 
 


Sziasztok!

Kati! Üdv. itt is! Kép

Hát igen, az életem egy nyitott könyv, (mint egy napló Kép )a gyerekaltatástól a terveinkig, az anyukámon keresztül Peti hisztizéséig, minden itt található a Babaneten! Kép Persze ez nem baj, majd ha öreg leszek olvasgatom és jókat röhögök vagy sírok az egész Életemen! Kép

Most áll a szervezkedés, majd július közepe felé már több mindent fogok tudni, (hogy mikor műtik már meg szegényt) és onnan megint beindítom a gépezetet!

Sziasztok!
Andi
 
 


Sziasztok!

HOva tüntetek????
Végre vége az angliai időjárásnak és kisütött a nap! Kép Kép

Remélem azért lesz egy normális nyarunk!

Pusz.
Andi
 
 


OFF !!!!!

Szia Andi!

Olvastam, hogy keszulsz ki Angliaba dolgozni...illetve megsem mentetek.
Well, en pont most olvastam egy felhivast hasonlo temaban, mint amire Te is jelentkeztel..nekem izgalmasnak tunik.
Ha erdekel, akkor nagyon szivesen bemasolom Neked, csak jelentezz!
Esetleg elkuldom az E-mail cimedre (az enyemre, amit latsz NE irj!).
Bocs a tobbiektol.

Kellemes hetveget mindenkinek! Kép
 
 


Hellosztok
(figyelitek ezt a megbocsajthatatlan nyelvtani szabalytalansagotKép?! - 12 eve nem hagyta el a szamat ez a szo, es gondoltam most elsutom, jo oreg szabolcsi lany levenKép. A multkor eszembe jutottak ilyen es hasonlo szavak, es jokat kuncogtam magamban.
Egyebkent nagy gondban vagyok am neha, fokent itt a babanet-en, amikor olvasom a kulonbozo topikok hozzaszoloit. Annyit fejlodott a magyar szleng, es en olyan szinten le vagyok maradva hogy mar szinte kulonorakra szorulok. Keszuljetek fel hogy idonkent lesz majd 1-2 buta kerdesemKép.

Itt mar egy jo ideje nagyon szep ido van, igy megprobaljuk minden percunket a napos egbolt alatt tolteni. Meg hat rengeteg tervunk is van az iden nyarra: terasz epites, kocsifeljaro bovites, teljeskoru viz es futes szereles a hazban, valamint haloszobak festese. E mellett rajottunk hogy a csaladtol tavol valo gyerekvaras fokent abbol all hogy mindenki latogatni akar: meg mielott megszuletik a baba, mikozben szuletik es miutan mar megszuletettKép. Es persze mindenkinek a kedveben kell jarni, senkit nem szabad kifelejteni, kulonben megvan a sertodesKép.
Ma egy kicsit csipos hangulatomban vagyok - elnezest!

Raadasul mar tegnap ota viszket a hasamon a bor -de olyan szinten hogy mar faj, pedig nem is vakarom. Gondolom (remelem) ez termeszetes! Ugy tudom 24 het utan rendesen megugrik a novekedes.

Hallottam az otthoni hirtelen lehulesrol, de nem hiszem hogy aggodasra lenne ok, nyugi! Sot, Andi, fogsz te meg sovarogva is gondolni a jo oreg angol nyarakraKép! En mar olyan szinten elszoktam a nagy nyari melegektol, hogy amiota eljottem, egyszer mertem csak hazalatogatni augusztusban.
Kellemes vasarnap delutant nektek!
berni
 


Gyors kerdes Katitol, vagy akarki itt elotol aki idokozben ideteved - ha ismeritek, mi a velemenyetek az NCT-rol? En most a heten fogok telefonalni regisztracio ugyben. Erdemes a korhazi csoportok mellett meg NCT csoportba is jarni? Mas eskuszik ra. En, mivel elso babas vagyok/leszek, talan minden segitseg jol jon.
Kosz,
berni
 


Akkor Hellóka! Kép (hogy a stílusnál maradjak!)

Örülök, hogy írtatok! Kép

Saguaro!
Persze, lécci küldjed! MInden érdekel még mindig ebben a témában! És köszi, hogy gondoltál rám! Kép

Berni!

A szleng tényleg nagyon "fejlett". Én amúgy imádom, ha nem is használom annyira, de valahogy szeretem a lazább társalgási formákat és a frappáns szlenget. Ha valamiben "továbbképzésre" szorulsz, nyugodtan kérdezz rá! Aztán majd én is visszakérdezek ha nem értem meg az angol szlenget! Kép

Amúgy én sem bírom ám azt a nagy meleget, pihegek a 30 fokban, mint egy jól fejlett mangalica! Kép
Viszont ha vízparton vagyok, szeretem ha meleg van, mivel akkor a víz is ált. kellemes. Csak sajnos nagyon keveset vagyok vízparton. Inkább itthon a fürdőkádam partján. Itt meg én szabályozom a hőfokot. Kép

Poci viszketés nem túl jó jel, remélem nem fog kirepedezni a bőröd. Most kellene kenegetni valami stria elleni varázsszerrel. Sok szerencsét hozzá, (mármint hogy elkerüld a striákat) és kitartás viszketésileg.

Mikor jön a babád???? Képzelem, hogy izgultok.

Most léptem, mert félig alszom!

Üdv.
Andi
 
 


Sziasztok! Kép

Andi, elkuldtem a profilodban levo cimre, remelem megkaptad. Elfelejtettem irni - kihangsulyozni - hogy MA VAN az eloadas a munkarol, illetve a jelentkezes-beszelgetes. Ugyhogy talan nem kestem el vele.

Szia Berni!
En tudok ajanlani Neked egy topicot, ahova magyar lanyok jarnak, akik vagy most varnak babat Londonban, vagy kisgyerekuk van.
Londonban szulni.....ez a cime.

http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=40643&id=18

Szep napot mindenkinek! Kép
 
 


Sziasztok!

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Elkések, de a férjem még nem ért haza! Pedig azt igérte siet!
Drukkoljatok, hogy odaérjek!

Pusz.
Andi
 
 


Berni,

NCT-ről nem tudok semmit, csak azt hogy a természetes szülés hívei Kép Az hogy csatlakozzál-e talán attól függ, hogy mennyire igényled más anyák/kismamák társaságát. Szerintem egy ilyen csoportban még nagyobb esélyed van rá, hogy hosszantartó barátságokra tegyél szert. Van olyan ismerősöm, aki még most is jár találkákra az egykori csoportjával, pedig a kisfia már elmúlt 3 éves.

Megkérdezhetem milyen babakönyve(ke)t olvasol? (Ha olvasol ilyeneket egyáltalán)

Egyébként írtam ide szombat este, és nincs itt.

Kati
 
 


Andi - remelem odaertel?!Kép Milyen volt?
Amugy rohogni fogsz, de nekem meg azt is meg kellett neznem az interneten hogy mi az a stria - ilyen szinten tapasztalatlan vagyok babatemabanKép! Hat most hogy tudom mirol van szo, en is remelem hogy elkerul!! Egyenlore nincsenek szemmel lathato jelek ra. A babot okt 2-re varjuk.

Saguaro,
Nagyon figyelmes vagy amKép! Koszi! Mar irtam is a nok lapjas forumba es nagyon jol fogadtak a lanyok.

Kati,
Nekem is olyanok ajanlottak akik meg 4 ev utan is osszejarnak az NCT-s csoporttal. Ma beszeltem a holggyel aki osszerakja a csoportokat, ugyhogy folyamatban van a dolog.
Babakonyvek temaban: nagyon szegyellem magam, de mint sokminden mast eddig a terhesseg alatt, eddig ezt is kicsit elhanyagoltam. Azert vannak konyveim, de csak azert, mert amikor husvetkor Mo-n voltunk, a mamam ragaszkodott hozza hogy nem johetek haza konyvek nelkul. Igy kivalasztottam ket angol konyvet magyar forditasban:
1) Kismamak Nagykonyve - Elizabeth Fenwick (tudod, tipikus kezikonyv, szinte kotelezo egy kisgyermekes haztartasba)
2) A suttogo titkai I (a csecsemo gondozasa es nevelese) - Tracy Hogg

Ez utobbi nagyon jonak tunik, bar meg nem volt idom tuzetesebben beleolvasni. De majd tuti jol jon ha mar itt lesz a baba. Egyebkent megjelent a Suttogo titkai II is, ami (ha jol tudom) 3 ev feletti gyerekekre irodott.
Ha nem ismered es erdekel, nezd meg a www.babaywhisperer.com -ot.

A harmadik konyv amit hasznalok (de ez is foleg a terhesseg es szules utani idokre van) az az NHS-es Pregnancy Book, amit kaptam a szulesznotol.
Egyenlore ez utobbi es a Kismamak Nagykonyve a bibliam. Ugyhogy, amint latod, nem vagyok tulszervezett ezen a teren semKép.
Ha barmi jot tudsz ajanlani....nyugodtan!!
Meg ket het es vege a sulinak - igy a nyaron tervezem behozni a lemaradast minden terenKép.

Lanyok, ha eddig meg nem tettetek, nezzetek meg a Saguaro altal ajanlott nok lapjas forumot is. Eleg dinamikus tarsasagnak tunnek az ottani forumozok, szinte orankent jonnek-mennek az e-mailek.
Persze azert nem akarom kinyirni am ezt a temakort semKép!

Most futok, mert 2 ora mulva osztaly elott allok es ossze kell szednem az anyagot...
Berni
 


Most mar gepelni se tudok rendesen!? A fent emlitett weboldal helyes cime:
www.babywhisperer.com
Tudom, erre magatoktol is rajottetek volna, de addig is megtakaritottam nektek 2 masodpercetKép.
Udv,
berni
 


Sziasztok csajok,
(és szijja Andi Kép!)
Amerikába készültünk a nyáron, pár hónapot akartunk ott tölteni, h a gyerekeinkre ragadjon egy kis angol. NEmhogy a két kisebb gyerkőc vízumát nem adták meg, de a miénket is bwevonták. A jó ég tudja, miért (ill. sejtem, azt hitték, ki akarunk vándorolni - akar a fene).
Ezért Angliába készülünk most. Senkit nem ismerek arrafelé,e zért jól jönne pár tipp/tanács.
Nem Londonba mennénk,mivel az tuti drága ilyen hosszú időre, Skóciára gondoltunk.
A babanetet ezer éve nem látogatom, szóval inkább emilben kérnék tanácsokat. a címem: lookforapt@freemail.hu .

Andi,
közben elkezdtem nézni a gumtrees-en állás/szállást, bnagyon jó oldal!

üdv
mindenkinek
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Csemetém cicin lóg, én meg 1 kezzel irok, igy az ekezeteket most mellöznem. (bar ugy nekem gyorsabb lenne csak 2 kezzel, a mindegy )

Szoval parocskam 10 perccel 6 elott emgjott, en rohantam. Szerncsere kozel van a Kalvin ter.

Kicsit azert kestem, de nem maradtam le semmirol, masfel oras volt az eloadas.

Egy skot pasi volt az eloado, na ezt a kiejtest nagyon birom, tobb szot le is irtam, ahogy mondja, nekem oly vicces! Kép

(Végre letettem ezt a kis cicifüggőt!)
Minden E-vel mondott, pl. azt hogy side, "szeid" vagy azt hogy difficult "defikult"
Szóval jót szórakoztam! Kép

A munka kb. ugyanaz, mint a másik hely, ahova felvettek, talán annyival jobb hogy itt több tréninget adnak. Viszont nem segítenek a lakástalálásban (mint a másik helyen) csak az egyedülállóknak. Így elég kérdéses, hogy kimegyünk és ha nem találunk pár héten belül lakást és elfogy az a kis pénzünk, akkor mi lenne.
Ja és a fő dolog, hogy ők csak Cornwall-ban tudnak munkát adni, ami gyönyörű helynek látszik, (mutattak pár képet) és a klíma is jobb talán mint Sheffield-é, de nagyon kihalt télen és félő, hogy a párom, mint vendéglátós, nem találna télen munkát. Mert ez is egy szempont.
Pedig engem vonz a tenger, de nagyon! A vidéki élet is, mert imádom a természetet.
Szóval arra gondoltam, jelentkezek, és ha nem jön be a másik, akkor megyünk ide. Ha egyáltalán felvesznek. :?
Ja, és még az is negatívum, hogy Sheffield-ben van egyetem, nem is egy, itt meg nincs. Kép
Pedig nem lenne rossz a lehetőség a továbbtanulásra.

Zsóka!
Sok szerencsét nektek! Ha valamit találok írok.
Nekem még egy olyan ötletem is lenne, hogy kellene nyitni egy privát ovit, (childminder)te meg én, ill. mi. Csak ehhez egy nagy ház kellene, amit kibérelni gondolom kész vagyon, és egy csomó engedély. No meg az, hogy legalább egy két évig kint legyünk mindannyian. De inkább még tovább.

Berni!
Na, beszálnál a childminder nyitásba???? Kép
Legalább neked nem kellene fizetni érte! Kép

Amúgy ez csak vicc, de komoly is lehetne!

Most megyek, ki kell töltenem a jelentkezési lapot és leadni még ma, vagy holnap.

Nem semmi, még az oltásaimról is kérdeznek. Egy kész regényt kell írni nekik. Nem baj, rám fér egy kis angol nyelvgyakorlás.

Kati!
Nagyon köszi még egyszer! Kép
Ha Cornwall-ba költözöm, a te érdemed lesz! Kép

Pusz.
Andi
 
 


Sziasztok

Andi,
Szoptatas es gepeles egyidoben? - kepessegeid felulmuljak az atlagemberet (az pedig en vagyokKép).

Hmmm, egy skot aki Cornwall-ban hirdet allasokat...?!? - valaki biztos latja valahol az osszefuggest...Kép.

Mivel Cornwall elfoglalja az orszag del-nyugati csucsket, igy biztosan talalsz ott is egyetemet (kapasbol eszembe jutott Exeter). De itt van egy talan hasznos weboldal szamodra: http://www.cuc.ac.uk/
Es akkor meg mindig ott van az Open University lehetosege - nagyon popularis, de errol Kati tudna a legtobbet irni.
Lakast tuti talalnatok. Egy nagy udulokozpont az egesz megye, igy az emberek nagy szazaleka ingatlanok rovid- es hosszutavu kiadasabol szerzi be extra jovedelmet.
Jol emlekszem, irtad hogy parod kerteszkedessel is foglalkozik?!? Ha igen, akkor erdemes figyelembe venni hogy Cornwall (es ugye az egesz UK) tele van allamilag, jotakonysagi alapon es magankezzel fentartott kertekkel. Lehet hogy meg o is tudna munkat talalni ezen a teruleten. En nem ertek a kerteszkedeshez, de gondolnam hogy egy-egy nagyobb intezmenynel, mint peldaul az Eden Project is, nem kuldik el a kerteszeket telviz idejen?! Ez utobbi peldaul nyitva van egesz evben:
http://www.edenproject.com/

Ezt a weblinket nem tudom tudjatok-e hasznalni, de talan erdemes megnezni:
http://www.gardensincornwall.co.uk/index.php?module=pnAddressBook&func=main

Childminder otleted rendesen megmosolyogtamKép. Nem azert mert olyan muris, hanem mert parom es en ezelott mar majdnem komolyan belevagtunk valami hasonloba. Mi mondjuk rendes bummbele ovodat akartunk volna csinalni. Honapokon at intezkedtunk, kerestuk a megfelelo helyet neki, lekertunk minden erre vonatkozo anyagot, beszeltunk minden ezzel kapcsolatos intezmennyel es tisztviselovel..... aztan egyszercsak belefaradtunk a nagy burokraciabaKép. Meg aztan jott nekem a tanitas is, es jobbnak lattam ha egy dologra es inkabb erre koncentralok. A ferjuram meg nagyon jol van ott ahol van, a design vilagbanKép! A childminder-segrol nem tudok, de ha ovit olyan bonyolult lett volna nyitni, akkor szerintem childminder-kent csakis konyebb lehet elindulni. Egyebkent egy magyar lany itt, nem messze tolunk 8 honap kemeny utanajaras utan nyitott is egy ovit. Azota nem tudom hogy megy a business, de sokat jarok arra, es kivulrol nagyon profin nez ki az epulet.
Nekunk amugy lenghet valami a fejunk folott ezzel a temaval kapcs, mert mielott megvettuk a jelenlegi hazunkat, mint kesobb kiderult az ugynoktol, egy helybeli ovi is nagyon meg akarta maganak kaparintani az ingatlantKép.

Zsoka,
Ha meg jarsz erre es olvasod ezt, akkor irj mar nekem a yahoo-ra e-mailt a kerdeseiddel. Benne van a profilomban a cim.

Na, mentem tovabb szedikelni. Nem is irtam, ma a delutani oramat hamarabb be kellett fejeznem kronikus "light-headed" -segem miatt. Holnap szuleszno, ugyhogy legalabb lesz mirol beszelgetniKép.
Udv nektek,
bb
 


Sziasztok,
Andi,
nem rossz ötlet Kép, de én nemigen szeretnék hosszabb időre kimenni...
Viszont a vendéglátós uradról jutott eszembe: nemtudom, hol olvastam műr, mert néztem hirdetéseket a gumtree-n meg a craigslist-en, szbvsz az előbbin láttam, de hogy melyik városban, huhh... Szóval vki bentlakásos bébiszittyót ekresett, szabad hétvégékkel, de írta azt is, h ha van kedve, beszállhat hétvégén a hoteljükben dolgozni a bárba v. hová, már nem emlékszem pontosan. Szvsz érdemes lenne megnéznetek.
Én Skóciában kutakodom mostanában, sokkal olcsóbb(nak tűnik) mint London.
(mondjuk a gyerekeimre a skót akcentus ragad majd??? Kép)

Andi,
CsKati átküldte nekem az emilcímedet, írok majd, mert komolyan elgondolkodtam ezen a közös kiutazáson. Akár bérelehtnénk együtt lakást/házat, tudnánk egymás gyerekeire vigyázni stb stb (bár akkor a gyerekeidtől tutira nem tanulnának angolul az enyémek Kép.


Murcimari,
írok majd neked is.

Zs.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Andi,
Skót szavak Kép. Cornwallban pontosan hol lenne a munka?
Az üdülővárosokban nem biztos, hogy találtok lakást. Amikor nem rég volt ez a nagy ingatlanár "boom", úgy látszik felvásárolták a lakásokat befektetésnek (tehát ha nyaralót keresel, biztos találsz Kép) A barátnőmék így jártak (Falmouthban járt képzőművészetire), nem is maradtak Cornwallban. De ez egy kisváros, szóval Truroban biztos más a helyzet.

(Én is Cs. Kati vagyok Kép)

Berni,
Én sem olvastam a terhesség alatt Kép Abból a szempontból jó volt, hogy így jobban bíztam magamban, és magamra hallgattam (tehát nem volt tele a fejem ilyenekkel, hogy "elkényeztetem" a babát, ha felveszem stb). Ki tudja, hogy "jó" könyvet olvastam volna vagy sem.
Szerintem nagy ívben kerüld el Gina Fordot (katonás rend híve, ne akkor szoptass, altass, amikor a baba éhes, álmos, hanem a Te órarended szerint).
Nagyon érdekesnek találtam _Meredith F. Small: Our Babies, Ourselves_ könyvét. Ez nem egy kézikönyv, de sokféle nevelési elvet hasonlít össze, kulturánként (pl USA, Japán, törzsi népek) Elgondolkodtató! Ja, alcíme: How Biology and Culture Shape the Way We Parent

Childminder projektben én is benne vagyok, ha valaki erre vetődik. (Komolyan!)

Kati
 
 


Hellóka!

Na, végre jöttem! Kép

A kisfiam ma és tegnap is szörnyen "kiszipolyozott", egész nap csak cici, cici, cici! Kicsit elegem van. Kép

Viszont végre leadtam a jelentkezéstem erre a Cornwall-i munkára, így most már két szálon futnak az események. Ma el kellett vigyem a jelentkezési lapot egy hotelbe, és leadni a portán. Ez du. 2-kor volt. 4-kor már hívott is a hapsi, hogy mikor megyek interjura? Tök jó, mivel bébiszityóm nincs, a párom meg minden nap este 6 -ra ér haza. Aztán megbeszéltem vele fél hétre holnap, szóval hamar túl leszek rajta.
Persze pont a játszótéren voltam amikor hívott, és alig hallottam valamit. Na, mindegy.
Remélem sikerül! Kép

A hely azt hiszem Truro, de több ház is van, ahol dolgozni lehet, 100 km-es körzetben. Én azért jobban örülnék, ha egy város lenne és nem egy olyan hely, ahol semmi nincs.
A neten eddig hiába kerestem olcsó lakástokat a környéken, mind csak olyan amit Kati is írt, hogy pár hétre adják ki nyaralóknak. Ez így nagyon drága, 250 és 400 font között, attól függ melyik hét. Kép Igaz, nagyon nagyon szépek, de nekünk most az ár a fő szempont.

Zsóka!
Nem is tudom, én először mindenképp megpróbálnám a Sheffield-i munkát, ha nem jön be akkor a Cornwall és ha az sem, akkor esetleg a Childminder, de csak azért mert tuti, hogy SOK pénz kell hozzá, engedélyek, nagy ház bérlés, deposit, kisbútorok, játékok stb. Nekünk meg most éppen elég kevés lovettánk van. Kép
Szerintem ha kimegyünk és minden jól megy, és tudunk talán egy kis pénzt gyűjteni, akkor lehet róla szó. Mert azért ezt a munkát csak kezdetnek szeretném és 1-2 év múlva biztosan valami mást szeretnék majd csinálni. Ötleteim vannak, de még nem tisztázódott le bennem mit is szeretnék igazán.

A férjem is ugyanez, (őse mtudja mint akar) de ha kimegyünk egy pár hónapig mindenképp a gyerekekkel szeretne maradni, hogy ezt is kipróbálja. Aztán, ha Peti már 2 éves lesz, keresünk neki egy childmindert Kép vagy ilyesmit, és ő is fog dolgozni. Õ amúgy vendéglátós, de tényleg szívesen lenne kertész is.

Na, megyek keresgélem a képeket Truro-ról! Kép

Sziasztok és kérem a drukkokat holnapra! Kép
Köszike!
Andi
 
 


Kati,
Koszi szepen a tippeket konyv ugyben! Megnezem!
Kerdezhetek toled valamit? Neked van tapasztalatod a mar fentebb emlitett "noklapjas" forummal kapcs. Mert, bar en valamelyik nap ajanlottam oket, most lehet hogy megiscsak mas velemenyem lenne az ott kialakult tarsasaggal kapcsKép.

Andi,
Sikerult leadni a jelentkezesi lapot? Es most hogyan tovabb? Nagyon drukkolok nektek!!

berni
 


Andi
Ugyes vagy, jol megeloztelKép!
b
 


Hali!

Hát igen, 5 perccel nyertem ! Kép

Amúgy a pasi mondta, hogy ő skót, nehogy már azt hidd, hogy én jöttem rá az akcentusából! Kép

A nők lapjáról bár nem engem kérdeztél, de nekem is néha az az érzésem, hogy nagyon MÁS ott a társaság, bár nem tudom pontosan hogy miért is, csak egy olyan érzés féle.

Jóccakát!
Andi
 
 


Andi
Ha jarsz meg erre az interju elott, akkor kez es labtorest!! A skot fickoknak altalaban jo humorerzekuk van, ugyhogy biztos aranyos lesz a pasi!
b
 


Helló!

Na, megjöttem! Megvolt az interjú. Nem tom mi lesz, lehet hogy fel sem vesz. Próbáltam kiszedni belőle, de nem vallott a kis szemtelen! Kép

Egy kb. 20 percet kérdezgetett, a szokásos: beszéljek magamról, meg az előző munkahelyemről.
Aztán kérdezett is vagy 6-8 kérdést.
Nagyon kedves volt, de távolságtartó. Azért kiszedtem belőle, hogy szeretne luxushajón nyaralni! Kép
Na, a hab a tortán, hogy a kezembe nyomott egy angol tesztet. 1 órám volt rá, hogy kitöltsem. (Tök jó, hogy fél nyolcra haza akartam érni, fektetni a gyereket.Kép )
100 kérdés volt, kb. 20 hibám volt. Kép
Ezek a hibák szinte mind vagy a feltételes mód hibás hassználata Kép vagy olyan speckó anglicizmusok, amiről még nem is hallottam.
Na, mindegy. Szerinte nem is rossz az eredményem, de majd értesít.
Persze a lakással továbbra sem tudtun közös nevezőre jutni, csak ha kimegyek előre és itthon hagyom a családomat akkor tudnak segíteni szállásilag. Ezt meg nagyon nem szeretném, csak végszükség után kettővel.

Berni!
Köszi a drukkot!
Rám fért! Kép

Kati!
Megírnád hol találtad a hírdetés? Mert kérdezte a hapi, és kénytelen voltam bevallani, hogy kaptam valakitől. Azért kíváncsi lennék.

HOgy vagytok ???

Pusz.
Andi
 
 


Sziasztok

Andi,
Gratuli, mar csak azert is mert az elmult 3-4 nap alatt oriasit akcioztal! 80%-os angol teszt az szuper! Mi ket hete fejeztuk be a szobeli vizsgaztatast, ahol legnagyobb meglepetesunkre 70% volt a pass mark - ami itt magasnak szamit!!! Ugyhogy 80% az tuti nyero!

Akkor, nem tudod hogy mikorra varhato valasz.... addig is szoritok!

Itt most nagyon szuper ido van, ugyhogy a 7vege az nem a negy fal kozott lesz eltoltveKép. Igaz, rengeteg 'end of term' papirmunkam van, de meg azt is tuti a kertben ulve fogom csinalni.
Kar hogy furdoruhaban mar nem parolazhatok - ugy neznek ki mint egy csupasz kacsa, elol a nagy hasammal, meg a kitolt fenekemmelKép.

Kati,
Ti mit csinaltok Lilivel?

Szuperjo hetveget mindenkinek aki erre jar!
Udv, b
 


Jut eszembe, Andi - te ugye megkaptad meg annak idejen a kettes szamu e-mailemet? A yahoo kicsit elbambult manapsag es sok baratom panaszkodott hogy nem irtam, amikor irtam...
b
 


Sziasztok!

Berni,
A másik, külföldis topikban leírtam ,hogy Lili mit csinál manapság Kép Én nagyban készülök a fesztiválomra (vásárlás, takarítás - Lili itt marad az apjával, nem akarom ráhagyni). Vasárnap azt hiszem kirándulunk, sajnos nem vízközelbe. Olyan kár, hogy itt nincsenek strandok. Autó nélkül tengerpartra nem olyan könnyű. Nemrég voltunk ugyan Weston-Super-Mare -ben, sajnos dagály kb reggel és este 6-kor van, apálykor meg sár Kép

Hát ennyi. Ja, nők lapja nekem sem jött be. Túl sok a topik, egyes topikokba meg nem feltétlenül illek bele Kép

Kati
 
 


Sziasztok!


Köszi a biztatást mindenkinek! Kép

Berni!
Megkaptam a yahoo-ra írt másodikat és tuti hogy válaszoltam is! Erre most megnézem, és nincs ott a kis nyilacska a levél mellett, vagyis nem ment át az én válaszom! Kép Brühühü!
Ráadásul rá sem jöttem volna, ha nem kérdezed.
Úgyhogy bocsi.

Most kicsit leálltam a tanfolyam és sulikereséssel, mert jött ez az interjú. Meg az igazság az, hogy még van időm, mert ha kimennénk kb. fél év után tudnám elkezdeni a sulit, amikor már a féjem is dolgozni fog. Ha egyáltalán össze tudom egyeztetni a munkámmal.
Ez az online tanf. lett volna jó, de úgy döntöttem, hogy nem dobok ki az ablakon 300 fontot valamiért, amit szinte biztos nem fogadnak el.
Szóval több szálon is futnak az események, valami csak bejön.
De azért nagyon köszönöm a tanácsaidat és elteszem a két levelet, hogy ha majd sulit keresek akkor tudjam mi is kell nekem.
Bár az igazság az, hogy még nem döntöttem el 100%-ig, hogy mi leszek ha nagy leszek! Kép Na, majd csak benő egyszer a fejem lágya!

Fürdőruciban parolázáshoz meg annyit, hogy itthon most az a divat, hogy a kismamák igenis kimennek a strandra, de nem ám abban a nyakig zár, szoknyás kismama fürdőrucival, ami kb. egy hét mire megszárad rajtad! Kép Simán bikiniben, még a legutolsó hetekben is! Semmi cicó! Kép
Meg a kismama ruhák is olyan testhezállóak, hogy minden látszik, csak a baba neme nem! Kép Szóval ne parázz, napozzon nyugodtan az a pocibaba! Kép

Kati!
Sajnálom szegény Lilit, nem írod mennyire vérzet és hogy állt el a vérzés?
Kitti is egyszer beverte az oviban a fejét a homokozó szélébe, a szemöldöke felrepedt de csak egy icipici kb. fél centis részen. Mégis annyira sok vére kifolyt, és nagyon megijedt szegénykém, mert a fehér pólója tiszta piros lett. Kép
De mire odaértem, kb. 2 perc alatt lefutottam a 600 métert, amennyire az ovi van tőlünk, már el is áll a vérzés.
Gyógypuszik nektek!
Kellemes hétvégét! Kép
Andi
 
 


Andi,
Köszi szépen!
Jelentem Lili jobban van, sőt már én is Kép De azért még aggódok, biztos azért is, mert holnapután elutazom. Meg hát a fején történt a dolog, mindenféle rossz átfutott már az agyamon. Sok vér nem volt, a rongyon amit odaszorítottunk csak néhány 2 centis folt maradt, és el is állt magától (kb 5 percen belül)

Berni,
Hogy birod a meleget? Én is nyáron voltam terhes (Lili okt. 10-én született). Két tippem van: reggel hideg lábfürdő, legalább 20 percig. Este ugyanez.
Mégsem mentünk kirándulni, de elmentünk a parkba. Először úgy látszott, mintha senki nem lenne, aztán ahogy mentünk beljebb, ott ültek elszórva - fák alatt és más árnyékos helyeken Kép

Kati
 
 


Hellóka!

Kati!
Örülök, hogy jobban vagytok ! Kép Néha a gyerekek jobban viselik a sérüléseket, mint az anyukák. Peti is hatalmasakat zuhan, de alig szokott sírni. Rajtam meg a frász tör ki.....

Szerintem most nálunk van tipikus angliai időjárás, olyan kellemes 24-26 fok és jó kis szél.
Én imádom a szelet, ha meleg van.

Tegnap voltunk a gyerekszigeten. Volt ott egy olyan hatalmas nagy telefon, amire fel lehet mászni (falmászás) persze hegymászó felszerelésben. Kitti is imádja, már 3 évesen is fel tudott mászni (némi segítséggel) a tetejére.
Na ez tegnap olyan szinten dőlt néha, a szél miatt, hogy volt olyan, hogy a gyerek szinte a fejem felett lebegett, mert az a dög nagy telefon annyira felénk dőlt. Persze a gyerekek ebből semmit nem vettek észre, a szülők között viszont sokan sikítottak néhányat! Kép

Sok pusz.
Andi

Ui.
Gyerekszigeten készült.
Kép
 
 


Sziasztok

Bocsi a hallgatasert! A hetvegebol szinte non-stop uton leves lett. Rajottunk hogy kicsit le vagyunk maradva babaszoba berendezes nezessel....es akkor hol van meg a vasarlas...

Kati,
Lili balesete - orulok hogy az ijjedtseg nagyobb volt mint a baj!! Persze nehez az aggodasat az embernek leplezni, kulonosen ha fejserulesrol van szo. Bar amilyen kis szivosak a gyerekek ilyen korban, ahogy irod azota mar szinte el is felejtette!
Lavendula olaj kostolgatas - orulok hogy abbol sem lett nagyobb baj! Jo kis sztorik lesznek ezek....tudod, majd az eskuvojenKép.

Glastonbury - szerintem ne menj! Azt hallottam az iden nagyon rossz lesz (kunc)!....persze csak a sarga irigyseg beszel belolemKép! Nagyon jo szorakozast!!

Andi,
Gyereksziget? Ez is ugy hangzik mint egy jo kis fesztivalKép. Nagyon jo a kep a csaladrol! Peti aratna nalunk a kis kantaros nadragjaban az Arsenal meccsekenKép!

Kosz a batoritast furdoruci ugyben! Sajnos nem sikerult riogatnom itt a nepet, mert idokozben rajottem hogy ideiglenesen "kinottem" az osszes bikini felsometKép.

A meleget lassan megszokom, de rosszabb amikor dolgozom, mert sok teremben nincs legkondi. Ma reggel is ramjott egy palpitacio a nagy hosegben 5 perccel azutan hogy megerkeztem munkara. Meg jo hogy a diakok tok megertoek voltak. Ha marad ez a hoseg, johet a hideg labfurdozesKép - kosz a tippet Kati!!
Udv nektek,
bb
 


Hali!

Képzeljétek, megkaptam a Cornwall-i állást! TEgnap írt a skót pasi, hogy sikerült! Persze azt továbbra is írta, hogy a családom szállásáról nekem kell gondoskodnom.
Szóval vagy külön megyek, és akkor ugrott a tervünk, hogy kocsival menjünk, vagy megjárom oda-vissza gyorsan repcsivel, és keresek albérletet, (kb.100 ezer forintocska) vagy megkockáztatjuk, hogy kimegyünk, lakunk szállodában, vagy másfajta nyaralóhelyen arany árban, aztán ha találunk találunk, ha nem akkor meg nem tom mi lesz......

Engem nagyon vonz a tenger, meg a jóval melegebb időjárás, mint Sheffiel-ben. A párom inkább a város választaná.

Szóval majd csak döntünk egyszer! Kép

Puszi mindenkinek!

Andi
 
 


Andi,

Grrrrrrrrrrrrratulalok!! Hogy te milyen ugyes lany vagy! Buszke lehet rad a ferjedKép!

Jo kis dilemma elott alltok, de bizok benne hogy sikerul donteni! Sheffield-ben meg nem voltam, de emlekszem hogy targyaltatok Katival hogy jo hely. Cornwall-rol tudom hogy nyaron gyogyoru, mert sokat jartunk oda hosszu hetvegekre. Ahogy irtuk regebben, turista es szorf-szezonban nagy az elet arrafele. Truro varos, igaz nem hasonlithato Bp-hez vagy Sheffield-hez, de mivel Cornwall kellos-kozepen van, konnyu onnan eljutni akarhova a megyen belul.
Ha barmi tanacs vagy segitseg kell, szolj!
Nagy dontes elott alltok, de azert olyan jo ilyesmikrol dillemazni, nemKép?! Sok sikert!
UDv,
berni
 


Sziasztok!

Andi, hat ez nagyon gyorsan ment,gratulalok en is!Kozben olvastam par dolgot errol az allasrol,a munkarol..hamarosan megjelenik egy ujsagban (sajnos nem tudom mikor?) egy olyan lanynak a tortenete, tapasztalatai, aki ott dolgozott.Szerintem ezt feltetlenul olvasd el, talan kicsit tobbet megtudsz Te is!
Hogy van az Anyukad?

Hello Murcimari!Jo a nicked, hogy "szerezted"?Kép
En szultem Magyarorszagon is es Angliaban is. Roviden annyit irhatok, hogy zongorazni lehetne a kulonbseget a ket orszag terhesgondozasa es a szules korulmenyei,meg minden egyeb kozott!!!
Nem mondanam azt, hogy Anglia javara, mert nekem nem volt semmi problemam Magyarorszagon sem, de valahogy nagyon szimpatikus az angol egeszsegugyben, hogy nem lihegik tul a dolgokat.
A szulesem a leheto legtermeszetesebb modon tortent, gyakorlatilag hagytak, hogy minden menjen a maga utjan, nem avatkoztak bele, csak egyszeruen ott statisztalt a szuleszno es a kisegitoi. Orvost egyaltalan nem lattam!
Nem volt se beontes, se borotvalas, se gatmetszes, semmi ilyesmi, es fajdalomcsillapitast sem kertem. Szules utan nem sokkal a szuleszno mondta, hogy ha jolesne most, akkor menjek ki egyet zuhanyozni! Azt hittem rosszul hallok, es nem gondolja komolyan. Es lass csodat...ki tudtam menni es le tudtam zuhanyozni.
A korhazi benttartozkodas fantasztikus volt!
Nekem nagyon kellemes emlekeim vannak arrol az idoszakrol.
Ha Te is a termeszetesseg hive vagy, akkor szerintem Neked is "fekszik" majd az ilyen stilusu hozzaallas.
Udv mindenkinek! Kép
 
 


Sziasztok

Hello Saguaro
Kosz a batoritast! Ugy erzem hasonloan gondolkodunk a terhesgondozasrol, annak ellenere hogy nekem nincs osszehasonlitasi alapom. Es bar eleinte voltak ketsegeim nekem is, de a kulfoldon szult lanyok itt a babaneten sokat segitettek azok eloszlatasaban, amiert nagyon halas vagyok! Termeszetesen kozel sem tokeletes itt a rendszer, de hat hol az?! Viszont talan semmi nem hat rosszabbul ilyenkor az ember lanyara (elso babasan es tapasztalatlanul), mint amikor remsztorikat hall. Ezert jo diskuralni itt a babanetes lanyokkal. Es, bar kevesen vannak akiknek teljesen zokkenomentes lett volna a terhesseguk es/vagy a szulesuk, azert alapvetoen pozitivan allnak hozza a lanyok a tortentekhez, ami ram is jol hat.

Ugyis rengeteget aggodik az ember, most peldaul ezen a tetozodo MRSA meg mindenfele mas korhazi superbug botranyon. Ilyenkor legszivesebben azt mondanam hogy itthon a nappaliban szeretnek szulni....de sajnos nalam ez teljesseggel kizart a vissza-visszatero palpitacioim miatt.
Tenyleg ezzel kapcs van valakinek valami tapasztalata? Hal' Istennek nalam nem tul komoly, 2-3 perces gyors szivdobogasrol van szo, ami egyenlore 4-5 hetente jelentkezik egyszer ketszer. Kardiologus altal szemmel vagyok tartva es ok nem aggodnak, kulonosen azert mert mar 15 evesen felallitottak a diagnozist. Csak hat azota se jelentkezett, es most ugy nez ki a terhesseg ideiglenesen kihozta ujbol.

Leveleidbol ugy ertelmezem hogy mar nem eltek itt. Nem is jottok vissza?

A 'murcimari' nev mogott gyerekkori elmeny all. Igy hivott apukam amikor jo kislany voltam. Ha rossz, akkor viszont 'ordogmari' volt a nevemKép! Nagy szaju, feleselos, csintalan es kis izgaga Nyilas leven viszont sejtheted hogy melyik megszolitast hallottam tobbszorKép!
Udv mindenkinek,
berni
 


Szia Berni!

Ugy tudom eleg gyakori Angliaban az otthonszules, ugyhogy elvileg - ha nem lenne semmi panaszod - akkor szulhetnel akar otthon a nappaliban is!
Emlekszem egyszer kicsit kesve ert hozzank a vedono, es mondta, hogy varatlanul "utkozben" beugrott valakihez levezetni a szules.Kép
Mindig a kocsijaban van a komplett felszereles, minden ami ilyenkor szukseges, ugyhogy barmikor kap egy telefont, akkor indul azonnal.
Sajnos a szivdobogos problemadhoz nem tudok hozzaszolni. Nekem egyszer meg Magyarorszagon amikor hosszabbitattam a jogositvanyt, a rutinvizsgalatnal kiderult, hogy szabalytalan az EKG-m.Kép Vizsgalgattak tovabb is, de nem tudtak semmit megallapitani. Kesobb Angliaban ugyanolyan rossz volt az EKG....de mivel panaszom nem volt, igy ennyiben maradtunk. Lehet, hogy eleve igy szulettem?Kép Nem tudom....
Azt irod, hogy,"tetozodo MRSA meg mindenfele mas korhazi superbug botrany". Errol nem hallottam. Tulajdonkeppen milyen botrany van a korhazakban? Valami fertozes?

Jol ertelmezed, mar nem Angliaban elunk, hanem az USA-ban. Ugy tunik: veglegesen. Nem valoszinu, hogy visszamegyunk. Szep volt, jo volt,annyi eleg is volt.Az ott toltott hosszu evek megmaradnak, mint kellemes emlekek...plane, hogy egyik gyerekem ott latta meg a napvilagot.Kép

A korhazrol meg meselek egy erdekes dolgot. Az angol kajakert - ugy altalaban - nem voltam tulsagosan oda, nekem kicsit izetlenek,talan a pubokban kicsit jobb a helyzet....persze az indiai, kinai az finom!. Szoval a korhazban meglepoen joizu, valtozatos, kimondottan finom eteleket adtak. Reggelente ki lehett valasztani az aznapi egesz menut (ha jol emlekszem 2-3 fele fott kaja kozul), es naponta 5x jottek itallal kinalni (termeszetesen ingyen), tejet, uditot, teat,juicet,stb lehetett kerni.Gondolom ez foleg azert volt, hogy a kismamak igyanak sok folyadekot a tejtermelodes serkentesere...azert az megis csabitobb, ha odatolnak az agyadhoz sokfele finom italt, nem kell felkelned kimenni hutoszekrenyhez,bufebe. Az is tetszett, hogy a folyosorol be lehett guritani az agy melle a telefont, nem kellett kimaszkalni,acsorogni,"sorbanallni" a huvos folyoson.
Egyebkent mar a szules utan, aznap haza lehet menni, ha valaki akarja. En inkabb bentmaradtam par napot pihenni, ennyi nekem is jart! Kép

Szep vasarnapot kivanok mindenkinek!
 
 


Andi,
gratula!!!!!!!! Írok mélt.
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok,

Huuu de nagy a csend errefele!
Andi - amilyen gyorsan tortennek korulottetek manapsag a dolgok, toled kitelik hogy legkozelebb mar Cornwall-bol irszKép?! Mizujs?

Igaz, en sem jartam mar itt egy jo par napja, mert csak tegnap adtam le az ev vegi papirmunkat. Addig hajra volt.
Most is hajra van, de a haz koruli teendokben. Tegnap erkeztek meg a szuleim Brusszelbe a batyamekhoz es jovo heten jonnek at hozzank, es hat addig be kell hozni az elmult majd 3 het nemtakaritast. Es hat a pocak az meg egyre nagyobb, ami azt jelenti hogy az allason es ulesen kivul semmilyen mas pozicio nem tul kenyelmes. Ugyhogy csak szepen lassacskan...

Kati - milyen volt a fesztival?

Zsoka - ti akkor jottok Angliaba?

Saguaro - az MRSA-ugy mar regen problema Angliaban. Ez egy organism amit egyes emberek hordoznak magukon/magukban, sokszor teljesen tunetmentesen. Aztan korhazba kerulve, ha nem fedezik fel es nem vigyaznak veluk, akkor szepen elterjesztik, aminek kovetkezteben komoly fertozesek alakulhatnak ki, es sok esetben vegzetes is lehet. Annak hogy igy elmergesedett a helyzet foleg az az oka hogy sok korhazban nem megfelelo a higienia szintje - allitolag ez a legjobb vedekezesi modszer az MRSA ellen. Igy sajnos egyre tobb olyan esetrol olvasni a napilapokban hogy valaki bement a korhazba egy egyszeru mandulamutetre es ket nap mulva meghalt az ott elkapott MRSA-nek koszonhetoenKép. Sajnos voltak hasonlo sztorik kismamakkal es ujszolottjeikkel isKép. Ilyenkor ugye nem tul nyugodt az ember!

Most esett le hogy a felhasznaloneved valoszinu hogy a 'Külföldön (túl)élö kismamák/mamák'-bol ismeros, ha most az USA-ban eltek. En is oda igyekeztem annak idejen 18 evesen, de ugy latszik 'valaki odafent' maskepp akarta alakitani az eletemet. Kb masfel eve hogy itt eltem amikor megismerkedtem a baratommal (aki azota a ferjem). Akiert voltakeppen minden addigi tervemet feladtam. Odaveszett rengeteg penzem is (mert mar minden el volt rendezve az USA-ba valo kikoltozeshez, csak fel kellett volna szallni arra a gepre). Azota se bantam meg egy pillanatra sem hogy maradtam itt vele angolfoldon. Nelkule fel ember lennek! Azt hiszem tolem mar csak a szuleim halasabbak neki, hogy ugymond "ittragasztott" a kontinensenKép.

Latogatod meg a masik topikot is?

Udv,
berni
 


Hellóka!

Itt vagyok én, csak inkább olvasó üzemmódban. Most anyu miatt izgulok, július 11-én fog kiderülni, hogy mikor operálják meg. Aztán meg hogy még mi vár rá. Kép
Szóval csak várunk, és várunk.
Ráadásul a férjecském is "elhagy" a jövő héten, mert kanmuriba megy Szlovákiába. (minden évben 3-6 napra) Minket persze nem hívnak, már a gyerekekre és magamra gondolok. Kép
Viszont ha hazajön, együtt is el fogunk menni a jövő héten valahova. Még nincs meg az uticél.

A munkát, meg kiköltözést is úgy szervezném már, de amíg nem tudom mi lesz anyuval, nem tudok semmit sem csinálni és ez nagyon idegesítő.

Na, most jól kipanaszkodtam magam.

Berni!
Kitartást a pocakcipeléshez! Pihizz jó sokat, és egyél finom falatokat!Kép

Mentem én is kidőlni, amíg Peti enged.
Pusz.
Andi
 
 


Sziasztok!
Portsmouth-ban el valaki?
Mi itt elunk es szeretnenk megismerkedni a tobbi babakkal-mamakkal!
 


Andi, remelem anyukaddal kapcsolatban csakis jo hirekkel szolgalnak majd az orvosok!!

Ez a "kanmuri" szo tetszikKép. Ennek az ellentetje az a "szukamuri"? - egesz japanosan hangzanak, nem?KépKép
Jo dolga van ferjuradnak! De ha ti is mentek egyutt utana valahova, akkor tenyleg nincs okod panaszraKép.

Szilvia - udvozlet! Remelem jol vettem ki a neved a profilodbol. Portsmouth-bol nincs senki, de meg nagyon uj ez a topik, ugyhogy van remenyKép. Addig is irj magatokrol!
Udv,
berni
 


Sziasztok!

Wellcome Szisz! Kép Örülök, hogy idetaláltál!
Nem úszod ám meg ennyivel, hogy téged csak a Portsmouth érdekel! Kép Majd egyszer elmegyünk arrafelé látogatóba, de addig is írj magatokról légyszi!!!!

Berni!
Szukamuri! Kép
A kanmuri ellentéte szerintem az ötye parti! Igaz, hogy az ötye az öreg tyúkok egyesülete eredetileg, de ma már minden csajos összejövetelre mondják, korhatár nélkül!
(Kivétel a leánybúcsú, mert azt leánybúcsúnak hívják ! Kép )

Én meg még mindig nem tudom eldönteni, hogy hová is menjünk jövő héten, így fizetés előtt......

Lehet, hogy csak a strandig jutunk el.

Pusz mindenkinek! Pocaklakónak külön!
Andi
 
 


Sziasztok!

Már hétfő óta itthon vagyok megint, bár inkább csak olvasni van erőm Kép. Lili jól viselte az elválást, amikor találkoztunk néhány percig elég hűvös volt, csak beszélgettünk. Aztán elkezdett a karomba ugrani és nevetgélni, és ezt folytatta két napig. Ja, és lefekvéskor azt mondta bújjunk össze, hezitált, majd rábökött a mellemre "you got milk?" (Gondolom az apja mondogatta, hogy nála bizony nincs szopi Kép) Azt birom az egészben, hogy néhány percig eszébe sem jutott. (Azóta viszont állandóan, úgy látszik mégis hiányoztam!)

Fesztivál ilyen volt: (az én sátram száraz maradt, dombtetőn voltunk)
Kép

De ezt azért megelőzte egy napszúrás és leégés. Tök vicces volt pénteken, ahogy ott állt a sok rákvörös ember a gumicsizmáikban, sártenger közepén! Nagyon sok együttest nem láttam, mert ugye dolgoztam, néha pihenni is kellett (nem volt hova leülni napközben). Meg elmentem egy masszázsra is, nemhiába, ki kellett használni, hogy átmenetileg nincs gyerekem Kép Angol együttesek közül nagyon tetszett a Doves, külföldiek közül ilyenek h Amparanoia (latin), Ska Cubano (latin és ska), és a legjobban Femi Kuti és együttese (Nigériából).
Hát jó volt, rövid volt (legjobban a vasárnap tetszett, abból lett volna jó három nap is).

Ja és hazajöttem, hát nem felemelték a buszjegy árát már megint?? Két éve lakom itt, ez az ötödik alkalomKép Úgyhogy most gyaloglunk. Napi 10 km után a sárban már nincs is olyan messze a városközpont Kép

Kati
 
 


Sziasztok!
Mi 2honapja lakunk itt es egyenlore nem szoktam meg.Leginkabb a megelhetes miatt jottunk Angliaba.Dunaujvarosbol jottunk en pesti vagyok a parom Andras o dunaujvarosi de 6eve lakunk dun.uj.v.ba.Ugy tervezzuk ,hogy 2evig maradunk itt angliaba! Van egy 15honapos kislanyunk, Jazminka aki otthon hagyot 3pici fiucskat a kis baratait.Ezert is szeretnek osszejarni magyar gyerekekkel mert Jazmin megszokta a gyerek sereget. Minden gyerekhez odamegy a jatszoteren es mosojog ra ,de nem szoktak visszamosolyogni ,kiveve a fekete lurkok ok mindig baratsagosak! En 29eves vagyok otthon Gobelineket festettem megrendelesre ez is a hobbim szeretek festeni,rajzolni,muveszkedni,zenet hallgatni.

egyenlore mas nem jut eszembe!

Merci! Szep nagy csaladod van! EN is szeretnek meg egy gyermeket de varok 1evet ! szilvia
 


Sziasztok!

Szilvia!
Én a helyedben próbálnék bébiszitter állást találni a kislányoddal. Én is csináltam ugyanezt, csak Amerikában. Kittivel bébiszitterkedtem. Nagyon élvezte. Nem is a pénzért csináltam, de azért az is jól jött. Ahova jártam ott 6 gyerek volt, de csak kettő volt olyan kicsi, hogy Kitti is játszott velük. A többi suliban volt egész nap majdnem. Nem kellett főzni, csak kicsit eltakarítani a romokat a reggeli rohanás után. Persze nem elsőre találtam a munkát, legalább 30 családot felhívtam, akik szittert kerestek és amikor megmondtam, hogy saját gyereket is vinnék, nem kértek belőlem. De nem adtam fel és majdnem fél évig voltam nálunk. Kitti akkor 2 éves volt. Mire letelt a fél év, jobban tudott angolul, mint magyarul. Pedig én szinte mindig csak magyarul beszéltem vele. A gyerekektől tanulta meg az angolt.
Na, persze ez csak egy ötlet.
Ne szomorkodj, biztos bele fogsz rázódni a dolgokba idővel!

Mentem pihizni,amíg Peti enged.
Csocsi!
Andi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: