Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én Spanyolországban élek, Valenciana tartományban. Van egy 2 éves lányom és 9 éves fiam. Ha lenne a környéken olyan magyar család, ahol van hasonló korú gyerkőc, nagyon örülnék, ha jelentkeznének! Talán néha "összeereszthetnénk" a srácokat....
De persze "csak úgy" is szívesen levelezek bárkivel, bármiről! :-)
 
 


Szia Shedir!

Én nem élek Spanyolországban, viszont a gyerekeimnek spanyol dadájuk van , aki csak spanyolul beszél velük, és már régóta több helyen is kerestem olyan családot, aki kint él. Én ugyan nem tudok spanyolul, ezért nagyon nehezen találok ilyet.
Magamról, magunkról egy pár szót: 3 gyermekünk van, mind lányok. Az ikrek 2,5 évesek, a kicsi pedig 15 hónapos. Semmilyen szinten nem kötődünk a spanyol nyelvhez, csak a gyerekeknek nyelvtanulás céljából van spanyol dadájuk.
Ti hogy kerültetek ki? Mióta éltek kint? Mesélj egy kicsit magatokról!
Szia Réka
 
 


Szia Shedir!

Sajnos csak most találtam meg a Babaneten az üzenetedet,én is adtam föl már több helyen hasonlókat,eddig sikertelenül.
Mi Murcián élünk,a kislányom szeptemberben lesz 2 éves.
Nagyon örülnék,ha sikerülne majd találkozni is.
Várom a válaszod!
Tünde
 

 
 

Bocsi nem írtam címet:nagytunderoza@freemail.hu
 


Szia Tünde!
Én, mint írtam nem élek kint, de szeretnék többet tudni az ottani életről, mert jövőre szeretnénk kimenni 1-2 hónapra, és akkor jó lenne, ha ott a gyerekek találkozhatnának olyan hasonló korú gyerekekkel, akikkel együtt játszhatnának, és még jobban megtanulnák a spanyolnyelvet.
Jó lenne, ha válaszolnátok
Köszönöm Réka
 
 


Szia Réka!
Gratulálok a gyerköcökhöz,gyönyörüek lehetnek így együtt.Azt mondjuk nem tudom elképzelni,hogy,hogy bírsz 3 aprósággal.
Mi 14 hónapja élünk itt Murcián.Ez egy közepes nagyságú város 50 km-re van a Földközi tengertöl.
Nagyon más itt minden,mint otthon,de hamar meg lehet szokni.
Gyerekekkel még este 11 után is lehet a játszótéren találkozni,du. 2-kor bezár majdnem minden és csak 5-kor nyit ki,stb.
Májustól októberig nem sok esö esik,így
nagyon kiszámítható az idöjárás.
A nagy melegek miatt mi a múlt hónapban nem is jártunk ki a lakásból du.6 elött.Most picit lehült,csak 30 fok van.
Van albumunk is,a címe:Rózácska,nézd meg ha van kedved,illetve írj majd még magatokról.
Miért éppen a spanyol nyelvet választottátok?
Rózácska nagyon ügyesen halad vele,a sógórnöm spanyol,vele csak spanyolul beszél,és napról-napra meglep egy-két új szóval.
Szia!
Tünde
 


Szia Tünde!
Örülök, hogy válaszoltál, szeretnék minél többet megtudni a kinti életről, mert jövő nyáron szertném kivinni őket, és jó lenne, ha gyerekekkel is tudnának játszani. Azért mégis más, ha gyerekektől is hallják, nem csak a nevelőnőjüktől.
Még azt sem tudom, hogy melyik városba menjünk, mert nem ismerek kint senkit, és ráadásul én nem beszélek spanyolul.
Hogy miért pont spanyol, hát ez alakult. Mindegy volt milyen nyelven, csak már kis korban tanuljanak meg, vmilen nyelvet.
Ti hogy kerültetek ki? Megnéztem a lányod. Olyan, mint egy gyönyörű hajas baba. Te dolgozol kint, vagy otthon vagy. Engem minden érdekel.
Itt az e-mail címem, ha úgy kényelmesebb:
reka.k-ne@freemail.hu
Egyébként én is rakatam fel egy pár képet Réka családja címen.
Szia Réka
 
 


Szia Réka!
Megnéztem a képeket a kislányaidról,nagyon nagyon aranyosak.Apuka,hogy bírja a nöuralmat?
Spanyolországba az öcsém hívására kerültünk ki,az ö felesége spanyol,és itt volt már elöttünk egy évvel.
Én még nem dolgozok,mert Róza még mindig szopizik.Ha betölti a 2-t,szeretnék megpróbálkozni a bölcsivel.De még semmit nem tudok biztosra,mivel a férjemre havonta rájön a hazaköltözhetnék.Nekem csak az lenne a fontos,hogy dolgozni kezdjek,mindegy,hogy hol.A probléma csak az,hogy itt nincs senkink aki néha besegítsen,esetleg vigye-hozza a picit.
A spanyolokról nem is tudom,mit írjak,szerintem kedves,aranyos,vidám emberek.Én szeretek itt élni,persze ha egy picit közelebb lenne...
Minden hétvégét a parton töltjük május elejétöl,az utóbbi idöben már csak Róza kedvéért megyünk le,ö ugyanis imádja a vizet,a sok gyereket,homokot,stb.
Kérdezzél még,ha tudok válaszolok!
Szia
Tünde
 


Szia Tünde!

Gondolom te is beszélsz spanyolull, ha már azon gondolkozol, hogy dolgozni akarsz. Mivel fogalalkoztok?
Hogyan működik ott az óvoda, bölcsöde? Szerinted, ha kimegyek a gyerekekkel a kicsik a tengerparton fognak találni maguknak spanyol anyanyelvű játszótársat? Gondolkoztok a kistesón?
A tesódék nem segítenek néha vigyázni a kicsire, hogy néha kettesben lehessetek? Nehéz lehet úgy, hogy nincs kint segítség. Magyarországon hol laktatok?
Szia Réka
 
 


Szia Réka!
A spanyol tudásommal még nem dicsekszem,sajnos az utóbbi idöben nem is nagyon igyekeztem a nyelvtanulással,csak amit innen-onnan összeszedtem.
A férjem szegénykém még lassabban halad,ö most még építöiparozik,mert még mindig várjuk a kártyáját,amivel rendesen el tud helyezkedni.Egyet már kaptunk,de azzal nem lehet dolgozni,csak itt tartózkodni.Kép
Én valamokor tanító-óvónö voltam itt meg örülnék ha pedagógiai asszisztensként elhelyezkedhetnék.
A munkakereséshez még gyüjtöm egy kicsit az erömet,másrészt meg Rózácska még cicizik(21-én lesz 2 éves).A kistesóval még várni akarok,legalább addig,amíg lesz munkaviszonyom..
A bölcsi itt is ugyanolyan problémás,mint Pesten,nincs elég hely,stb.
Az iskolarendszer meg teljesen más,már 3 éves kortól Collegio-nak hívják,és tart a 8 általánosig. Ha jól tudom...
A parton nagyon sok gyerek van,Róza mindig talált magának valakit,szerintem ti is fogtok találkozni.Amúgy a spanyolok nagyon barátságosak.Mindig azt hiszik,hogy angolul beszélünk.
Magyarországon már nem lakunk sehol,éppen most adjuk el a lakásunkat,a Váci úton volt,Pesten.
Eredetileg csak addig akartunk maradni,amíg sikerül lecserélni egy házacskára valahol Pest vonzáskörében.Most meg minnél többet maradunk,annál nehezebben vesszük rá magunkat a visszaköltözésre.

Ti hol laktok,mivel foglalkoztok? Mikorra tervezitek a spanyol utat?
Itt még mindig nagy a meleg,szerintem még októberben is tudunk fürdeni.
További szép hetet!Kép)
Szia
Tünde
 


Szia Tünde!
Valószínűleg jövő nyár végén, vagy ősz elején mennénk spanyolországba, de ez még nem eldöntött.
Nagyon sok mindentől függ. A húgom most volt kint 2 hónapot jún-júl-ban Barcelonában és valószínűleg jan-feb -ban megint kimegy és ő próbál nekünk nézni valami apartmant, és próbál kisgyerekes család társaságot keresni, ami nagyon nehéz neki, mert még nincs gyereke, és ez a téma nem is érekli, ezért csak miattunk csinálja az egészet.
Mi egyébként Nyíregyházán lakunk, és az egészségügyben dolgozunk.
Én nem dolgoztam 3 évig, most szep 1-től dolgozom ismét, de még szabadságomat töltöm. Egyébként nagyon vágyom vissza, ugyanakkor félek is eg kicsit.
Azért elég nagy bátorság kell ahhoz, hogy kimenjetek nyelvtudás nélkül. Én nem mernék. Egyébként is lokálpatriota vagyok.
Majd még írok
Szia
Réka
 
 


Sziasztok!!

Nagyon örülök hogy rátoktaláltam.
Párom szeretne ha kimennénk Spanyolba, ő az épitőiparban dolgozik és ott lehetőségetlát.
De itt vagyok én a visszatartó erő, mert féltem a gyerekeket a váltástól.A nagyobbik lányom második osztályos ,a kicsi most kezdte az ovit
elképzelni nem tudom hogy mi lenne velük nyelvtudás nélkül egy idegen intézményben(meg persze velünk is az angol nyelv nem tudom hogy elég -e).Létezik esetleg magyar nyelvü suli meg mellette tanulhatnák a spanyolt.Lehet hogy anyagilag jobban járnánk ,de persze nem minden áron ,nem szeretném ha a gyerekek ezt megszenvednék.
Lujzi
 


Sziasztok!
Lujzi,
melyik részére szeretnétek jönni?
Mi Murciaban élünk 2004 júniusától.A férjem szintén építöiparozik(egyelöre),én még nem dolgozom.
Ebben a városban nem nagyon boldogulsz az angollal,a spanyol nyelv viszont nagyon könnyü,nagyon gyorsan el lehet jutni a beszéd megértésének szintjére.
A lakosság nagyon szines,minden kontinensröl találsz embereket nem kis számban.
Ha van lakásbejelentö,lehet már kérni a tb. kártyát,ez nincs munkaviszonyhoz kötve,illetve a tartózkodási engedélyt is lehet kérvényezni,uniós alapon adják 5 évre,viszont ezzel nem lehet munkát vállalni 2006.06.01-ig.
Ha a munkáltató kérvényezi a tart.engedélyt,akkor azzal már lehet dolgozni.
Bocsi,ha túlbonyolítottam,kérdezz még,ha tudok válaszolok!
Sziasztok!
 


Sziasztok!
Lujzi én is üdvözöllek, én lokálpatriota vagyok, úgyhogy hosszabb távra biztos nem mennék ki. Szerintem a kicsinek nem lenne törés, ő biztos nagyon gyorsan alkalmazkodna, viszióont a nagynak a nyelv miatt nagyon nehéz lenne. 1 évet biztos veszítene.

Tünde, ha be vagyunk jelentkezve egy lakásba, akkor oviba is lehet vinni a csajokat? A lakást talán meg tudjuk oldani.
Most csak ennyi időm volt
Sziasztok Réka
 
 


Sziasztok!
Réka,írtam már egy levelet,és csak most vettem észre,hogy nincs fönt.Kép
Még egyszer leírom röviden.Szerintem kell tartózkodási engedély a gyerekeknek,de könnyen megadják,csak lakcímbejelentö kell hozzá.
A magánsulik,magánovik nem tudom,hogy mit kérnek.
Ajánlani szeretnék egy spanyol oldalt,itt a gyerekek körében nagyon népszerü,LOS LUNNIS a címe a müsornak,és a www.rtve.es ben,megtalálod.
Nálunk minden ok.,rózácska betöltötte a 2 évet,21-én.Egyre többet beszél spanyol.
Sziasztok!
Tünde
 


Sziasztok
Jó régen írtam, de egyszerűen meghalni sincs időm.
Tünde ti gondolom bérlitek a lakást kint, mennyibe kerül havonta egy 2-3 szobás lakás.
Be tudtatok illeszkedni az idegen közösségbe? Nem érzed magad nagyon egyedül? Vannak már barátaitok, akikkel összejártok?
Nincs honvágyad,
Na ennyi. Ígérem gyakrabban jövök
Réka
 
 


Sziasztok!
Én sem jártam erre,nem volt gépünk egy darabig,stb.
Réka,mi egy 4 szobás + nappalis lakást 400 euróért bérlünk,remélem nem fogják emelni januártól.Ez viszont nagyon olcsó,általában az ilyen lakások 600-tól vannak.Részletesebben megnézheted a www.comprarcasa.com-on (alquiler-albérlet),vagy a www.fotocasa.es-en.
A beilleszkedésröl csak annyit,hogy remélem meg vannak számlálva az itteni napjaink,nagyon készülünk hazafele.
Ha minden a terv szerint megy,akkor január-februárban már megyünk.
Mindenkinek kívánok szép ünnepvárást és eredményes készülést,
Sziasztok!
Tünde
 


Szia Tünde!
Miért jösztök haza? Nem váltak valóra az álmok? Én most fogom kezdeni a lányokkal az ovit. Kiváncsi leszek, szerintem nagyon nehezen fognak beilleszkedni. Aztán jan. 1-től dolgozom is. Lassan el kell kezdeni szervezni a jövő évi spanyol utat, mert nem akarom az utolsó pillanatra hagyni.
Kár hogy hazajösztök, pedig gondoltam rá, hogy ha kint leszünk elmegyünk meglátogatunk benneteket.
Szia Réka
 
 


Szia Réka!
Ismét itt vagyok!Még nem sikerült a hazautazásunk,kiderült ugyanis,hogy elöbb meg kell hosszabbítani a Rózácska útlevelét,tehát irány Madrid.Természetesen mindkét szülö ott kell legyen,stb...,a férjem meg nagyon nehezen tud eljönni a melóból.
Remélem sikerült beszoktatni a lányokat az oviba,mi legföképpen az ovi-suli miatt szeretnénk hazamenni,illetve nem is azért jöttünk ki,hogy véglegesen itt maradjunk.Nekem papírgondjaim voltak Magyarországon,nem tudta a férjem igazolni,hogy 2 személyt eltart,mivel nem volt legalább 130000 ft-os nettó jövedelme.Most már van és a törvények is változtak januártól,remélem ezúttal sikerül lerendezni mindent.
Természetesen ha jönnétek nyáron erre (és még itt leszünk)szívesen fogadunk!
Hogy megy a meló? Hány év kimaradás után dolgozol ismét? Én már nagyon szorongok a munkakezdéstöl!
Bocsi,hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem,ezentúl szorgalmasabban jövök!
Szia!
Tünde
 


Szia Tünde!
Én sem voltam mostanában. Nem sok idő van a munka mellett. Nagyon szeretik az ovit, ha valamiért nem tudunk menni, akkor hiányolják. Hazajöttetek? Azt nem tudom, hogy nyáron megyünk-e, mert még semmi sem biztos, viszont az már biztos, hogy 2007 áprilisában megyünk, de ti már addigra biztos itthon lesztek Kép.
Most megyek, de ígérem jelentkezek Kép
Szia Réka
 
 


Sziasztok!!!

Már nincsenek magyar spanyol vagy spanyol magyar kismamák, anyukák?????

Ha van írjon!!!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Úgy tűnik ez a topic kezd kihalni! Mi egy magyar család vagyunk, de Madridban élünk. Réka lányunk 10 hónapos múlt. Ti is ki szertnétek költözni???

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Úgy tűnik ez a topic kezd kihalni! Mi egy magyar család vagyunk, de Madridban élünk. Réka lányunk 10 hónapos múlt. Ti is ki szertnétek költözni???

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szeretném feléleszteni ezt az oldalt, ezért is írok ide. Mi október 3-án költözünk ki Gran Canaria-ra (Maspalomas). Nekünk van egy 6 éves kislányunk, aki itthon még egy évet járna óvodába.

Viszont még nem tudom, hogy a spanyoloknál mennyire lehetséges az év közbeni beíratás.

Nagyon szeretném, ha írna Nekem olyan család, akik már kint élnek hosszabb ideje vagy Spanyolországban, vagy pedig a Kanári szigeteken, és a gyermekük óvodába vagy iskolába jár.

Jó lenne erről a témáról egy kicsit "bővebben" beszélgetni, mert szerintem mást is érdekelne a téma.

Előre is köszi: Teó (Flóra-anyu) :)
 
 


sziasztok!

én is csak most találtam rá erre a topic-ra.

Mi Tenerifén élünk, nekünk 14 hónapos a lányunk, épp most gondolkodunk a bölcsin, talán sikerül ...

f0811!
ti mit dolgoztok? hogy tetszik a sziget? mi már 7 hónapja itt vagyunk és nagyon tetszik minden.

Remélem még jelentkezel!
 
 


sziasztok!

én is csak most találtam rá erre a topic-ra.

Mi Tenerifén élünk, nekünk 14 hónapos a lányunk, épp most gondolkodunk a bölcsin, talán sikerül ...

f0811!
ti mit dolgoztok? hogy tetszik a sziget? mi már 7 hónapja itt vagyunk és nagyon tetszik minden.
Kinga12

Sziasztok!! Úgy làtom mar rég beszèlgetettek de probàlkoznèk becsatlakozni hátha tudnátok adni pár hasznos tanácsot nekem is ugyan is inauarban költözünk ki a férjemmel és 2 éves kis fiammal TEnerifere és nagyon izgulok mert a nyelv sem megy annyira jó meg a gyerek miatt is , hogy fog beíleszkedni nem e leszünk magànyosak mert csak 1 magyar barátunk van oda kint:)??ha valaki tudna nekem vàlaszolni elõre is Köszönöm
Üdv kinga
kinga12
Budapest IX. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron