Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Látom sok Budapest környéki településnek van már önálló topicja (Gyál, Pécel, Érd, Diósd, Göd, Budaörs, Törökbálint stb), de azt is látom, hogy sok közülük nem igazán pörög. Mivel kiköltözőként hasonló problémáink lehetnek, azokat itt megbeszélhetnénk.

Rólunk annyit, hogy két gyermekem van, Vilmos aki három éves lesz és Tamara ő hamarosan az egy éves szülinapját ünnepli.
Friss kiköltözők vagyunk, egyelőre Gyál központjában nagyszülőknél lakunk, saját házikónk pedig Gyál PEstimre határárban épül a Gyáli oldalon.
ÉRdekel minden: pl. hogy az adott településen találtatok-e megfelelő ovit, vagy behordjátok Pestre a gyerekeket? Visszemntetek, mentetek-e dolgozni8 órában, vagy próbáltok a környéken munkát taláálni estleg távmunkát vállalni?
Hogy oldjátok meg a mindennapokat, oviba, bölcsibe vitel, stb?

Szóval ha van kedvetek írjatok!
 
 


Szia Norci!

Mi még csak szeretnénk friss kiköltözők lenni... Ifjú házasok vagyunk (annyira nem, hogy fészekrakót felvehessük), és szeretnénk kiköltözni Pestről. Jelenleg albérletben lakunk gyerek nélkül. Engem is érdekelnek azok a problémák, amiket te felvetettél. Remélem valaki idetéved, és megosztja velünk tapasztalatait! Gyál milyen hely? Ez is nagy dilemmánk, hogy mégis hova költözzünk ki? Persze az anyagi lehetőségeink eléggé behatároltak, úgyhogy Pest környékén keresgélünk, de azért már mindehol vannak árak...

Üdv: Szaszkó
 
 


Sziasztok!

Mi kb 5 éve költöztünk le Pestről Hévízgyörkre. Én nem igazán akartam vidékre költözni, de annál inkább jól érzem itt magam. Van itt minden, friss levegő, csend, nyugalom. Van helyben új óvoda (ami 2004-ben készült el) iskola, orvosi ellátás (gyerek orvos, felnőtt orvos), fogorvos, gyógyszertár. Kistarcsán és Hatvanban kórház. Az autópályán 30-35 perc alatt bent van az ember Pesten. A busz a stadionra, vonat a keletibe megy, ezek is 50 perc alatt fönn vannak. Anno mikor dolgozni jártam háztól házig másfél órát utaztam, szerintem nem sok. Ha gondoljátok nézzétek meg Hévízgyörk honlapját a neten.
Ja, és a ház árak sem vészesek.
Remélem tudtam segíteni.
Sziasztok Timi

Timi
Kép
Kép
 

 
 

Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron