Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kép

Bátorkodom megnyitni ezt a topicot.Bigacsigával és a tõbbi kismamával már máshol megbeszéltük,várjuk azokat akik itt élnek.Kiváncsiak vagyunk mindenre ami a családdal és újpestel kapcsolatos!Kép

Akkor én el is kezdeném:
-Ki merre jár játszóra?/mert sajnos újpesten nem igazán van olyan játszó ahová szivessen lemennénk/
-Ki merre tud jó és olcsó lelõhelyeket/pelus,élelmiszer stb stb../
-Milyen tapasztalatitok vannak az itteni egézségüggyel kapcsolatossan?
-Stb stb....
Remélem nem kapunk "rosszaló" véleményt.

Na most ennyi Sziasztok Kati
Kati
 


Szia Kati!

Nagyon örülök, hogy megnyitottad ezt a topicot. Mi a Semsey parkba járunk játszani. Az egy viszonylag elfogadható bekerített tér (bár a kapu le van szaggatva). Van egy kellemesebb fajátszótér is a Károlyi kórháznál csak az nekünk elég messze van, mert a Lebstückben lakunk.
A Király utcai gyerekorvosi rendelõbe járunk. Az orvosokkal nincs különösebb problémám, inkább a védõnõkkel kapcsolatban vannak kifogásaim.

Szia
Eszter
Eszter
 


Szia Eszter!

Mi a Viztoronynál lakunk,és ismerem mind a kettõ játszot amit emlitettél. :-((
Sajnos szerintem nem megfelelõek mert a Semsey park is elégé....És a Károlyi meg már nagyon le van amortizálva.
Lehet sõt ezek szerint nekem van nagy igényem:mert két korosztályt kéne "kielégitenem"
A fiam már 8 éves a lányom meg egy.
Ugyan nem mintha korosztályra lenne bontva bárhol is a játszó de azért az alapvetõ igényeket mint pl a tiszta homokó biztonságos hinta,kézmosási lehetõséget hiányolom.
Most az Szigeti utca legelején kezdték el átalakitani a teret,de hiába.Képzeljétek el a rendes adózó állampolgár úgy gondolta neki nagyon tetszikez a fajta hinta és feltudja használni,ezért egyszerüen elvágta a kötelet és "haza vitte"
[img]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/clipart/{angry.gif[/img]
Ez olyan jó pofi fa játszó és mászoka volt egyben.
Ennyit a játszókról.

Orvoshoz mi is oda járunk.Ti kihez?És mi a baj a védõnõkkel?
Most ennyi Vége a délutáni alvásnak ,ébresezik a lányom .Uzsi és játszó,de melyik?
Szia KAti
Kati
 

 
 

Na de ilyet ,nem is ezt a jelet szerettem volna.
Hanem ezt clipart{angry}
Remélem most jó lesz!!!
Kati
 


Most sem nagyon szomoru vagyok!Vagy ügyetlen inkábbbb!KépKép
Kati
 


Szia Kati!

Mi sem szeretjük a Semsey játszót de sajnos semmi más lehetõségünk nincs, mivel nincs autónk így nem tudunk messzebb menni. Az én kisfiam Márk 2.5 éves és a tesót februárra várjuk. A Kálmán doktorhoz járunk, õ szímpatikus doki, a védõnõ viszont szerintem semmitmondó.
Nemtudok, hogy itt a környezõ kerületekben merre van valami elviselhetõ játszó? Azelõtt jártunk az Ifjúsági Házba a baba-mama klubba ti ismeritek?

Szia Eszter
Eszter
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy megnyitottátok a topicot! Kép

Szabó Katalin vagyok, 36 éves, bigacsiga Kata itt a Babanetten.
Két fiú gyermekem van:
Miklós, Donát 1997.03.12., Miklós, Dominik 2000.01.17.

Itt Újpesten a Virág u. Nyár u. sarkon lakunk.

Donát már ovódás, õ a Virág u.-i oviba jár középsõ csoportos.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

Játszóterek:
Hát igen. Ez igen nagy gond, hogy nincs egy normálisnak mondható játszótér sem.
Ennek ellenére azért látom az önkormányzat erõfeszítését, de biztos nekik is kevés van erre. pl. pont tavaly cseréltek ki egy csomó homokozóba a homokot. Egyre több játszóteret vettek körbe kerítéssel. Javítgatják a játékokat is, de hát...

Mi régebben amikor még az elsõ fiam született elég rendszeresen a Károlyi kórház melletti fa játszótérre jártunk. Jó kis csapat gyült össze anyukákból és gyerekekbõl. Pont így mint itt a netten. Jött a tél, nõtek a gyerekek, volt aki elköltözött, volt aki oviba bölcsibe ment, aztán már nem volt kiért oda menni. Nekem mégegy babám született. A végén meg azért nem szerettem már oda járni, mert bár a kutyáktól mentes volt a macskáktól nem és untam a macska sz@rt kilapátolni a homokból.

A Semseyn a játszón egy párszor voltunk, de a hintán és fém mászókán kívül ott sincs semmi izgalmas. Kép

Most, hogy nagyobbak kevesebbet játszóterezünk inkább motorozunk, biciklizünk, jó nagy köröket.
Nyár u. sétáló utca ki a viztoronyig, Deák u. sétáló utca viztornytól visszafele + Király u. sétáló utaca.

Ha jó játszóra akarunk menni sajnos autóba kell ülni.
Bár a Nagy Lajos király utcai fajátszóra busszal is, a Gyöngyösi utcánál levõ (Göncöl u.) fajátszóra metróval is el lehet jutni.

Orvos:
Mi a Pozsonyi u. orvosi rendelõbe járunk a dr. Gimesy Ferenchez. Az orvossal meg vagyok elégedve. A nõverek pedig. Hmhm. Az öt év alatt három volt. Egyik jobb mint a másik. Kép

Eszter írjál a baba-mama klubról.
Én egyszer szerettem volna elmenni, de akkor éppen elmaradt. Aztán szoptattam akkor azért nem mentem, most meg nem tudom, hogy nem vagyunk mi már nagy babák ehhez?


bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Ezt olvastátok már_
[url=http://ujpest.lap.hu/" TARGET="_top]http://ujpest.lap.hu/[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok!

A baba-mama klub a múlt évben szerdán volt 10-12 között az Ifjúsági Házban. Mindig szerveztek valami programot. Volt, hogy orvos volt a vendég, akkor csináltunk karácsonyfadíszt...stb. Azthiszem nemsokára indulni fog megint, Meg kell kérdezni az IH-ban.
Bigacsiga, szerintem nem vagytok nagyok hozzá, ott egészen pici babától kezdve mindenféle korosztály van, kb. 4 éves korig. Mi sajnos már nem tudunk járni, mert a Márk akkor van bölcsiben.

sziasztok
Eszter
Eszter
 


Köszi Eszter! Nézem majd az újságba és elballagok Dominikkal.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a topicnak, már régóta nézegettem, melyikhez lehetne hozzászólni, de nem találtam igazán "testhez állót".
Kriszta vagyok, 24 éves, és a Nyár utcában lakunk, a Károlyi kórháznál. Kislányom - Regina - nyolc hónapos múlt, szóval mi még nem járunk játszótérre...de ami késik, nem múlik!
Bár igazából nem tudom, milyen kortól szokták a piciket játszóra vinni? Egy év körül?
Mi is a Pozsonyi úti "dokiházba" járunk, Urbán doktornõhöz. Hát nem egy egyszerû eset, de imádja a gyerekeket, szinte értük él. A védõnõkrõl inkább nem írnék...kb. és pontosan kétszer volt nálunk még amikor Regi megszületett, azóta se nagyon látom még, ha megyünk oltásra se.
Kiváncsi lennék, hogy Ti hol és kinél szültetek?

sziasztok,
Kriszta
Kriszt@
 


Sziasztok!

Vincze Andrea vagyok és Újpesten a Víztoronynál lakunk. Decemberre várjuk az elsö babánkat.

Kati! Nagyon jó, hogy megnyitottad ezt a topicot, mert én is olvastam már, hogy máshol is szót ejtettetek az újpesti ovikról, bölcsikröl, egyebekröl. De itt összeszedetten megtalálhatok majd mindent amire egy ilyen kezdö anyukának szüksége van.

Elsösorban abban szeretném a segitségeteket kérni, hogy mi is a Király utcai rendelöbe tartozunk és a gyerekorvosunk körzetileg Dr. Peterle Teréz lesz. Mivel én egy gyerekorvost sem ismerek szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen orvos, milyen ember. Esetleg tudtok-e valaki mást ajánlani?
Elöre is köszönöm a segitségeteket.

Andi
Andi
 


Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a topicnak, már régóta nézegettem, melyikhez lehetne hozzászólni, de nem találtam igazán "testhezállót".
Kriszta vagyok, 24 éves, és a Nyár utcában lakunk, a Károlyi kórháznál. Kislányom - Regina - nyolc hónapos múlt, szóval mi még nem járunk játszótérre...de ami késik, nem múlik!
Bár igazából nem tudom, milyen kortól szokták a piciket játszóra vinni? Egy év körül?
Mi is a Pozsonyi úti "dokiházba" járunk, Urbán doktornõhöz. Hát nem egy egyszerû eset, de imádja a gyerekeket, szinte értük él. A védõnõkrõl inkább nem írnék...kb. és pontosan kétszer volt nálunk még amikor Regi megszületett, azóta se nagyon látom még, ha megyünk oltásra se.
Kiváncsi lennék, hogy Ti hol és kinél szültetek?

sziasztok,
Kriszta

Ui: Meg tudná mondani valaki, hogy lehet regisztráltatni magamat a társalgóba? Nem szeretnék névtelen maradni...
Névtelen
 


Sziasztok Mindenkinek!!

Most nincs idõm válaszolni,de este megpróbálok!!
Sajnos nekünk is a Peterle lenne a gyerekorvosunk,de... hál'nem.... Mi is a Kálmánhoz járunk már lassan 9éve.NAGYON lelkiismeretes!!!
Most ennyit de este ....

Sziasztok Kati
Kati
 


Most az hogy lehet, hogy mégis elküldte az üzimet névvel is?

Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok!

A Kálmán doktorról én is csak jót mondhatok. Kicsit fura stílusa van, de nagyon szereti a gyerekeket. Csak ajánlani tudom.
Kriszta, én nem Újpesten szültem, hanem a Kútvölgyiben és a mostani terhességemmel is oda járok.
sziasztok
Eszter
Eszter
 


Sziazstok!
Klasz, hogy megnyitottátok!
Chris vagyok, egy lánygyanús kiscsibe mamája.
Úgy hogy játszótér még messzeségben van.
Az Erzsébet u-ban lakunk. Gyerekorvos javaslatot kérek szépen.Kép
Köszönöm.
Chris
Chris
 


Sziasztok

Itt a neten tiktakora azaz Tünde vagyok. Van egy egy 3 éves Nyár u-i. ovis fiam és februárra várom a következõt, aki úgy néz ki szintén fiú lesz. Mi is a Pozsonyi uti rendelõbe járunk Dr. Gimesyhez és elégedett vagyok vele. A védõnõ hát lehetne jobb is de amiket itt olvastam ahhoz képest nem olyan rossz. Mi a Rózsa és a Nyár utca sarkán lakunk így a Károlyi fajátszóra jártunk de az valóban nagyon leamortizálódott. Nem tudom hogyan lehetne itt is elintézni olyan alapítványi játszóteret mint Óbudán ott már három is van. Talán a SZEI-nél kellene próbálkozni.
tiktakora
 


Sziasztok

Szabad nekem is ide betolakodnom? Igazabol jelenleg nem ujpesti vagyok. De par evvel ezelott es remelhetoleg nemsokara megint az leszek. En kaposztas II laktam. En nagyon szerettem a kornyeket ahol eltunk.
Talan sokan ismernek de azert leirom magamrol hogy Hajnalka eredeti nevem jelenleg vilag tulfelen elunk /Kanada/. Van 3 lanykam Bianka aki 1992-es Szabina aki 1995-os es Lianna aki 2000-ben szuletett. Mostanaba kicsit ritkabb vendeg vagyok errefele. Lianna jovoltabol. Most tanul jarni es egyre kevesebbet alszik. Foallasba meg hat mama vagyok leginkabb.
Szult kozuletek mostanaba valaki szulootthonba? Javultak az ottani korulmenyek mar? Anno eleg elhanyagolt es cseppet se baba barat volt. De azert en egyik neves muintezmennyel se csereltem volna el, orvosomat akit nagyon szerettem es biztam benne viszont ott dolgozott , dolgozik.
Valaki ismeri kaposztas II levo gyerekorvosi rendelott? Valami szenzaciosan jol nez ki. Lanyaim elkeszulte utan nem feltek tobbet orvoshoz menni. Addig muszaj volt hazhoz hivniaz orvost kulonben 7 szeker kellett bevonszolasukhoz.

Kriszta

Valoszinuleg email cimed irtad veletlenul azonosito helyere azert volt neved. Nevet ha hosszu tavon szeretnel valamit akkor szerk@babanet.hu -ra irt maillel szerezhetsz magadnak. Krisztabol mar jo sok van. Valami mast kene kitalalnod. Ha nem szeretnel vegleges nevet akkor CSak az azonosito mezot toltsd ki es nevtelen rublikat ne kattintsd be . Akkor megnevesedsz.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Szép jó reggelt!

Napocska

Köszönöm az útbaigazítást, próbálkozom! Milyen az élet Kanadában? Fõleg mostanában, a háború idején? Oda is eljutnak a szörnyûségek?
Én a szülõotthonban szültem februárban dr. Hammersbergnél. Neked ki volt az orvosod? Õt nagyon szeretem és megbízom benne 100%-ig. Nem tudom milyen volt a helyzet régen, bár anyukám mesélt, mert én is ott születtem, de igazából részletekre már nem emlékszik.
A babákat naponta hozzák pár órára, fõleg etetés miatt. Éjszaka nem voltak velünk...a látogatásnál tv-n keresztül mutatják õket. Hát most se túl bababarát, mi a másodikon voltunk, õk a földszinten és hát amikor hozták õket, minden huzaton, cigifüstön keresztük tolták a kocsit...hapcizott is rendesen mindegyik. A pelenkáért, esetleges átázás esetén ruháért, könyörögni kellett szinte. Sõt, velem volt olyan is, hogy kértem, mert tiszta kaka volt, válasz: Úgyis egy óra múlva viszik õket fürdeni, most már ne tegyem tisztába!!!! Majd megszakadt a szívem...
Sajnos a vajúdás alatt nem lehet sétálni és egyértelmû a beöntés és társai is. De amúgy eléggé vidám a hangulat a szülõszobán, szól a zene, és tényleg kettesben lehettünk sokat a párommal. A szülésznõk meg a csecsemõsök amúgy nagyon kedvesek és felkészültek szakmailag.
Bár volt egy nõ, akinek 4600 g és 62 cm lett a babája és hagyták természetesen megszülni, majd megszakadt szegény, a szó szoros értelmében, mert szétrepedt még a szeméremcsontja is!!! Szegénynek a kiabálását még a másodikon is hallottuk...na, de félre a rémsztorikkal!

Kicsit sokat írtam, nem tudom, hogy nagy baj-e...

Kriszta

UI: Akkor ezentúl Csutka lesz a nevem...
Csutk@
 


Sziasztok Lányok!

A Pozsonyi u. rendelõben nekünk is az Urbán dr. nõ lenne az eredeti dokink, de mi a Gimesy dr. választottuk.
Nekem az Urbánhoz nincs türelmem. Valóban nagyon szereti a gyerekeket, de ebben a világban az ember nem ér rá órákat, õ meg idõmilliomos csak én nem. Kép A barátnõmnél még este tiz órakor is ott ült amikor meglátogatta az újszülöttet. Már majd le estek a székrõl amikor a párja megkérdezte esetleg nem akar hazamenni, mert õk már igen lefeküdnének. Vagy gyakorló anyukaként háromszor négyszer elmondta a gyerekre az utasítást ami nem volna baj, dehát egy anyukán látszik, hogy érti-e vagy nem hány kanál szirup kell a gyereknek.

Kriszta akkor a G.né E. Ági a védõnõtök? Nekünk igen. Ez se egy csúcs, de ismertétek volna az elõdöket. Marika néni aki valaha nagyon jó védõnõ lehetett, de elvesztette a hallását és innentõl fogva pokol volt vele.

A Károlyi fa játszót nem olyan régen egyszer felújították lefestették az összes játékot és kipotolták a fa részeket. Sajnos nagyobb gyerekek is járnak oda és természetesen szülök nélkül ált. azok teszik tönkre.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

Napocska!
Micsoda véletlen, ezt eddig nem is tudtam rólad, hogy erre felé lakták. De jó! Gyere máskor is!

Én is a szülõotthonban szültem mind a kétszer 1997 és 2000. Dr. Kovács Attila volt az orvosom, sajnos már nem dolgozik ott. Kép
Én egy kicsit más, hogy látom a helyzetet mint Kriszta, nagy változáson ment keresztül a kórház, de még mindig nem elég.

1997-ben három szoba volt baba-mama, "normál", császáros. A baba-mamába egész nap ott volt a baba csak a szokásos hercehurcára vitték el és éjszakára. A normál és császáros szobába háromóránként hozták szopizni. Mindegyik szoba kb. 7 ágyas volt és erre jutott 3 wc 3 zuhanyzó.
Ez volt az elsõ emeleten. A másodikon voltak a nõgyógyászati betegek + azok akik vártak a szülésre vagy valami miatt befektették õket.
A babákat Liberó betétpelenkával + textilpelenkával pelenkázták, angolpolyába voltak felöltöztetve. Én arra emlékszem, hogy egyetlen egyszer tettem akkor tisztába, mert számomra olyan borzalmasnak tünt az a pelenkázási módszer, hogy képtelen voltam a gyereket rendesen megcsinálni. A többi szobába meg nem is engedték. Az angolpolya meg a kising persze 62-es volt az én babám meg 47 cm, úgyhogy az állandóan a nyakába volt szegénynek a cucc. Alig vártam, hogy hazamehessek és normális pelust, ruhát adhassak rá.
Ablakon keresztül mutatták meg a babákat, egyszer.

Ehhez képest 2000-re a második emelet helyet cserélt az elsõvel. A marha nagy kórteremeket átépítették és kialakítottak négy darab négyágyas szobát saját wc-vel és zuhanyzóval, + szines tv-vel (ami nekem egyáltalán nem hiányzott).
A babák még mindig angol pólyába vannak, de a csecsemõsök kikönyörögték az igazgatótõl a nadrágpelenkát. Igaz, hogy rettenetesen sporolnak vele, de már ez is haladás. A babák egész nap veled vannak akárhogy szültél is. (normál, császár) Te pelenkázhatód ha megengedik. A kórterembe látogató nem mehet fel, a babákat tv-n lehet megnézni.
Amit furcsának tartottam az az, hogy mindennap elõrõl kezdték. Véletlenül se úgy hogy egyik nap elõlrõl a másiknap hátulról. Ha valaki hozzátartozója nem ért oda idõben az lemaradt a vetitésrõl. Csak egyszer mutatták meg õket.

A nõvérek nagyon rendesek és hozzáértõek valamikor õk is szülésznõk voltak. (ezt az ö elmondásukból tudom) A gátsebekre sokkal több gondot fordítanak mint régebben. Rendszeresen van "kezelés". A hajnali lázmérõzés viszont õrületes.
A kaja az pocsék, mint ált. a kórházakban. Nem kismamának és fõleg nem szoptatni akaró mamának való. Megengedik és hozaathatsz ebédet magadnak ha azt szeretnéd. Van mikro melegíteni.

A csecsemõsök nem valami csúcsok, legalábbis amikor én voltam bent tisztelet a kivételnek.

A szülöszoba is változott.
Lett egy tök csúcs szülõágy. Nekem sajnos nem állt modomban kipróbálni. (Mind a kétszer ugyan azon a régi hagyományoson szültem) Van bordásfal, kötél, labda. Lehet sétálni. Veled lehet a párod vagy akit választasz. Valóban van borotválás és beöntés. Sajnos nincs zuhanyzó csak wc. Nincs Pic. Nincs örzõ sem ahol a babával együtt lehetsz. A szülõágyon kell letölteni a két órát baba nélkül.

Ezek jutotak hirtelen eszembe. Biztos Ti is tudtok még hozzátenni.

sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Hát akkor 2000-hez képest is változott a helyzet...már nem angolpólyában voltak a bébik, hanem nagyon aranyos - a Kenguru által ajándékozott - bodykban és rugikban. Hát a pelussal most is spórolnak...

A szülõszobán én azon a szupi ágyon voltam estig, de utána császároztak, úgyhogy a végkifejlett nem ott zajlott. De amíg ott voltam sokat nem foglalkoztam vele, milyen ágyon vagyok...mindenképp leszakadt a derekam...

Most már zuhanyzó is van, a wc melletti helyiségben.

Nekünk elvileg nem a Gné Ági a védõnõnk, mert cím szerint máshoz tartozunk...azt se tudom hogy hívják, kb kétszer volt itt öt percre...és a rendelõben se sokat láttam. Szóval gyakorlatilag - mivel az Urbánnal van együtt - akárhányszor megyünk, vele beszélek meg mindent. Hát igen, Urbánhoz türelem kell...nem egyszerû eset, de mostanában mintha javult volna a helyzet, az elmúlt két alkalommal fél óránál tovább nem voltunk nála!!!

Kriszta
Csutk@
 


Ja, és ha jól emlékszem, én is a Kovács dokinál születtem...anyum mindig áradozott róla, milyen jóképû meg aranyos, kedves doki volt. Sajna, nem ismerhettem meg, pedig lehet, akkor én is nála szültem volna.
Csutk@
 


Sziasztok Újpestiek!

Nekem a Pozsonyi úti rendelõben a Béki Zoltánné a védõnõm. Nem viszem túlzásba a hozzjárást.
Az elsõ találkozásunkkor szabi elõtti negatív csúcsot futott. Pl. Ha rajta múlik, akkor az AFP-re a vérvételem 21. héten történt volna.
A második találkozásunkkor megdícsért, hogy haj de jó avérbnyomásom, elõzõ alkalommal is ez volt az érték. Sajnos tájékoztatnom kellett, hogy elõzõ alkaalommal nem is mért vérnyomást.
Hát ennyi!
Õ melyik orvoshoz tartozik?

Pusszz. Chris (28. hetes lánygyanús baba anyukája)
Chris
 


Sziasztok,Mona vagyok egy 4 éves kisfiú és egy 16 hónapos kislány anyukája.Mi a Berda József utcában lakunk,itt az Aradi utcában végre felújították a játszóteret,lekerítették,gumikövet tettek a hinták alá,még egy rugós motort is felszereltek.Nem vitték túlzásba,de azért ez is valami.
Mi is a Pozsonyi uti rendelõbe járunk Dr Groholy Évához,én kedvelem ,jó orvos csak lassan nyugdijba megy.
Kisfiamat 98 elején a szülöotthonban szültem Dr Balogh Lászlónál,a kórház szerintem se nem jobb se nem rosszabb a többinél,a nõvérek tényleg nagyon kedvesek és segítõkészek,a csecsemõsök közt volt néhány kevésbé szimpatikus .Nekem inkább az orvossal volt gondom,ezért váltottam.
Oviba mostmár mi is a Virág utcába járunk,a Csányiban kezdtük szeptemberben ,de sajnos kifogtunk egy antiovónõt aki elöszeretettel ordítozott a gyerekekkel egész nap,a kisfiam pedig az ágy alá bújt reggelente.Ezért elballagtam a Virág utcába,erröl az oviról csak jókat hallottam,Bigacsigától is ha jól emlékszem itt a Babaneten.
Szóval azóta szeretjük az ovit,és az ovónéniket .Egyébként 26 éve élek Újpesten,szeretem ezt a környéket,ha egyszer majd elköltözünk azt hiszem nagyon hiányozni fog.
Jó éjszakát mindenkinek,sziasztok.
Mona
mona (mona)
 


Sziasztok Lányok!

Csutk@!
Ez a Kovács doki kb. 50 éves, de van több is kb. 3 Kovács van. Viszont ha anyukád rá gondolt valóban jóképû sportos pasi.

Chris!
A Béki Zoltánné a vezetõ védõnõ. A húgomnak õ volt a védõnénije, én nagyon szerettem volna õt, de vésõnõt nem lehet választani az az aki a körzetedhez tartozik. Lehet, hogy így most nem volt szerencséd vele, de én ahogy ismerem, õ egy rendes, aranyos nõ.
Azt hiszem a Székely dr. nõhöz tarozik ha igen elfogadhatod jó orvos.
Három nõ orvos van és két férfi. Én személy szerint csak az egyik férfi orvost nem ajánlanám neked a Báthory dr..

Mona!
Melyik csoportba jártok 2,6,10?
Mi a 9-esbe.
És a kisfiad neki milyen lett a váltás után? Lehet, hogy már láttuk is egymást csak nem tudtunk róla?
Írjál!

Mostanában mi is átszoktunk sétálni a Aradi u-i részre. Pont a két felujított játszótér miatt.

Én is születésem óta élek Újpesten. Valahogy nekem is hiányozna ha elköltöznék. A belvárost valahogy el sem tudnám képzelni.

sziasztok

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Bigacsiga
Igen, valószínûleg az a Kovács doki lehetett...szóval akkor tényleg nem rossz pasi, nem csak anyám ájuldozott tõle...

Tényleg szörnyen érintene, ha el kéne költöznöm Újpestrõl, én is itt születtem...kb fél évig laktunk a párommal Óbudán, de totálisan beteg voltam tõle, nem rossz környék, de nem éreztem otthon magam. Úgyhogy nem volt kérdés, hogy Újpesten veszünk lakást, és majd ha nagyobb kell, akkor is itt maradunk. Ráadásul anyumék öt percre vannak, és az sokat segít, ha "le kell adni" a picit.
Tényleg jó helyen lakunk, nem? Szinte minden közel van, mégis egy külsõ kerület. És szerintem egyre jobban fejlõdik.

Ti hol szoktatok a piciknek ruhákat vásárolni? Fõleg Újpest érdekelne, de ha jók a rucik meg az árak, más bolt is jöhet! Mi általában a börzéken, itt Újpesten meg a Megatoysban, de az se a legolcsóbb...Például vásárolt már valaki a XIV. kerben lévõ Mini Manó boltban? Mert nagyon hirdetik, hogy milyen olcsók, de én már nem hiszek ilyenekben...

Mindjárt eldugulok, csak még egy olyan kérdés jutott eszembe, hogy ti mit adtatok/adtok a kilenc hónapos babátoknak kajcsit? Mert eddig nem túl sokfélét lehet neki fõzni külön, a miénkbõl meg nem merek még sokat adni a fûszerek miatt. A bébiételek meg nem túl árbarátok...

puszi,
Kriszta
Csutk@
 


Sziasztok!
Ági vagyok, Zorka(99.dec) és Ármin mamája(2001.szept). Mi is a Semseybe jartunk Zorkával, amikor épp Újpesten tartózkodtunk, lehet, hogy lerobbant, de délelõtt szuper jó a társaság, valószínûleg személyesen is találkoztunk is néhány hozzászólóval.

Peterle doktornõt szeretném megvédeni, mert nagyon lelkiismeretes, kedves, nem felejt el kezet mosni, és nem nézi agyilag visszamaradottnak az anyukát, mint az szokás. Válaszol a kérdésekre sõt sokszor meg is elõzi azokat, nem harapófogóval kell kihúzni belõle mindent, mint az elõzõ gyerekorvosunkból, aki szintén Király utcai volt. Zorka azóta imád orvoshoz menni, mióta hozzá járunk. További pozitívum számomra, hogy unokái 9 hónappal idõsebbek a gyerekeimnél, tehát a korosztállyal nem csak orvosként találkozik.

Ha megnézitek az Újpesti Kisokost, a végén hirdetik a Diego mögötti játszóteret. Volt már ott valaki?

Ági
Fikusz
 


Sziaszok!
Mi már elköltöztünk Újpestrõl, de a lányaim oda születtek.:-)
A Király utcában laktunk és a Király utcai rendelõbe jártunk az Erdei Zsuzsannához. Nagyon jó doktornéni, ért a homeopátiához is. Játszótérre mi is a Semseyre jártunk, nem is a játszószerek, hanem a társaság miatt. Délelõttönként nagyon sok hasonló korú kisgyerek jött össze.:-)
Szombat délelõtt állandó program volt a piacozás. Fõleg a kisállat részt imádták.
Szerettünk Újpesten lakni.
P. Éva
Névtelen
 


Szia Ági!

Azt hiszem, hogy mi már találkoztunk a Semseyn, csak akkor még egyben voltál. Múltkor a Zorka a nagymamával volt lennt. A kisfiam Márk és én is pocakos vagyok.

szia
Eszter
Eszter
 


Sziasztok Lányok!
Mi a Lörinc utca régi részén lakunk és mi is a Semsey játszótérre járunk.Nekem 2 fiam van:Dániel 1995.márciusában ,Marcell pedig 2000.májusában született.Mi a XIII.ker-be járunk Antoni doktorhoz,mert Õ még az én gyerekorvosom volt és nagyon megbízunk benne.A védönönk Ráczné Vera.
A kicsit a Kutvölgyiben szültem , az ottani topicban találkozhattatok a nevemmel.
A nagy fiam már iskolás,de Rózsaliget oviba járt és nagyon meg voltunk vele elégedve,mindenkinek tudom ajánlani.
Ancsi
Ancsi71
 


Szia Ancsi!

Az én kisfiam is a Kútvölgyiben született, sõt a mostani pocaklakóm is ott fog megszületni. Biztosan találkoztunk már a Semseyn mert mi is elég gyakran lejárunk.
A kútvölgyis topicba én is szoktam irogatni, és a kisfiam a Rózsaliget bölcsibe jár.
szia
Eszter
Eszter
 


Sziasztok Leányzók!
Mi a Munkásotthon utcában lakunk,Bertold kisfiam 8
honapos.A védönénink a Pozsonyi utcai rendelöben
van a dokink ugyan az mint a növéremnek Ancsinak,a XIII.kerületben.A játszotérre járás ugy igazán tavasszal lesz ideális nekünk,addigra remélem tudtok ajánlani valami klassz kis helyet.
Amugy Bertoldot az Istvánban szültem én inditottam az Istvános topic-ot.Szeretnék hasonlo koru gyerköcös anyukákkal ismerkedni dumcsizás céljábol.A baba-mama klubba én is gondoltam hogy benézek,de valahogy mindig kimaradt.
Eszti!
Leirnád mit csináltatok,tetszett?Érdemes lenéznünk?köszi.
Sziasztok:Livia
Livia19
 


Kedves Eszter!
Valószinü,hogy már találkoztunk.A Kutvölgyiben kinél szültél/szülsz majd?
Én Szalay föorvoshoz jártam és nagyon meg voltam vele elégedve,de ugy tudom már nem vállal szülést.A nagyobbik fiam Szabo föorvos kislányával járt egy csoportba az oviban.
A Rózsaliget oviba akarod továbbjáratni?
Ancsi
Ancsi71
 


Szia Ancsi!

A Szabó doktornál szültem és fogok is (remélem) Kép. Nagyon rendes embernek tartom, és úgy hallottam (lehet, hogy pletyka), hogy õ lesz az osztályvezetõ a Szalay fõorvos helyett. Nem is tudtam, hogy a doktor úr kislánya is Újpesti.Azt hittem, hogy a Deák térnél laknak. Jövõre szeretném a Rózsaliget oviba járatni a Márkot, mert mindenki dicséri, de állítólag elég nehéz bekerülni.
szia
Eszter
Eszter
 


Szia Lívia!

A baba-mama klubba tavaly voltam utoljára, de akkor nagyon jó volt. A gyerekek játszottak, a szülöknek mindig kitaláltak valami foglalkozást. Most indult a baba-mama torna, azt nagyon dícsérik. 3 hónapos kortól lehet vinni a gyerekeket, kb. 3 éves korig. Bõvebb infót az Ifjúsági Házban kapsz.
szia
Eszter
Eszter
 


Szia Eszter!
Köszi valószinü hogy megnézem!A mamák nem együtt játszanak a gyerköcökkel?
Szia
Livia
Livia19
 


De igen, hiszen úgysem játszanak még annyira egymással, de megpróbálnak mama programot is kitalálni.
szia
Eszter
Eszter
 


Szia Eszter!
Gratulálok a pocakhoz! Mikorra várod?
áGi
Fikusz
 


Szia Ági!

Ha minden jól alakul, akkor február 12.-én fog megszületni a picúrom, de jövõ héten megyek 3D UH-ra, akkor biztosan tudnak pontosítani.
Köszi a gratulát Kép.
Régen láttalak Titkeket a játszón.
Eszter
Eszter
 


Hello Lányok!
Nem tudtok valami jó gyerekprogramot hétvégére?
Ancsi
Ancsi71
 


Közlekedési Múzeum, Természettudományi múzeum?
Vagy amit a gyerekprogramos topicba beírtam Vasuttörténeti Múzeum?
Mi a múlt héten voltunk és nagyon élveztük. Persze ha esik nem ez a legjobb.
bigacsiga
 


Sziasztok!

Mi a Máltai játszon voltunk a mult hét végen.Nagyon jól érezték magukat a gyerekek,és minden földi-jó van ott.Nem kell labdát homokozot kisgurulot cipelni mert ott van.Van pelenkázási lehetõség,mosdó és ami nagyon tetszett a házikóban bent lehet társasozni is ha már nem olyan az idõ hogy kint legyetek.Igaz ami igaz szerintem egy kicsit lehetne nagyobb is a házikó (DE õrülni kell ennek is,nekünk újpestieknek még ilyenünk sincsKépSAJNOS!!!!!!!!!!!!

Most olvastam:börze van a XVker Szõdliget u.28?-ban.
Nekünk ez nagyon közel van tehát elhatároztam ki is megyek szétnézni!!!

Sziasztok Kati
Kati
 


Sziasztok!
Kati!
Hol van a Máltai játtszó?

Homeopátiával is gyógyító gyerekorvos van Újpesten?

Sok Pusszzz. Chris
Chris
 


SZia Chris!

Nagyon egyszerüen=az Árpád-híd budai oldalán ha pestrõl megyünk bal oldalon.
Bonyolultan:Árpád -híd budai oldalán a rakpartal párhuzamosan,valami márkakereskedés (ha jól emlékszem Toyota)de ebben nem vagyok biztos.
Remélem jól leirtam és oda találtok.Kép
Nagyon jó kikapcsolodást kivánunk nektek!!!

Kati
kati
 


Chris!

A játszóteres topicban is beszélgettek róla. Van Békásmegyeren is.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Kati!
Szia Bigacsiga!
Köszönöm a válaszokat.
Pusszz. Chris
Chris
 


Szia Chris!

Nincs mit!nagyon szivessen ha tudok másban is segiteni csak irjjjjj!!!!!

Szia kati
Kati
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: