Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Kéréssel fordulok minden érintetthez, aki idelátogat!
Csak januárban költöztem ide Szegedre, s bár sokmindent felderítettem, volna néhány kérdésem babavárással kapcsolatban. Jó olvasni a budapestiek segítökészségét, sokmindenröl itt is eshetne szó, ami a mi térségünkben aktuális.
Orvosokról, szakellátásról, bababoltokról, használt ruhákról, eladásra szánt babaholmikról, felszerelésröl, bölcsödékröl, óvodákról, bébiszitterekröl, esetleg nagyobb gyerekekröl... stb.
Nekem volna is rögtön kérdésem: tud-e valaki ajánlani használt babafelszerelési boltot,
esetleg szoktak-e rendezni valahol babaruhabörzét,
hova jártok vagy jártatok kismamatornára, és milyen véleményetek van róla,
milyen a klinika (ott fogok szülni novemberben), mire kell készülni, mit kell bevinni, és mit adnak a babának, a mamának. Előre is köszönöm a válaszokat, sziasztok: Ágci.
Ágci
 


Szija Ágci!

Nagyon jó 5let, hogy nyitottál egy ilyen topicot!
Én október közepére vagyok kiirva, most tartok a 37.héten és a klinikán fogok szülni. Ha jól vettem ki a szavaidból, te is. A II.Kórházat ne bánd, mert én láttam, hogy milyenek az ottani szülöszobák, meg az újszülött osztály és el kell hogy mondjam, hogy a klinika sokkal-sokkal modernebb és kulturáltabb. Ki a dokid?
Hogy hol vannak bababoltok, azt Mankának már leirtam a Friss kismamák topicjában. Használt babaruha bolt a Bimbó uccában van, Cók-mók a neve, de ne alig használt ruhákat várj, én eccer voltam itt, és nem biztos hogy fogok vásárolni. Egyébként nemcsak babaruhák vannak itt. Egyébként ez egy garázs.
Viszont, ma voltam a Cserepes sori piacon, és iszonyú szép rugikat vettem, igaz ott hagytunk 5000Ft-ot két rugiért + egy kombidresszért, de nagyon szépek. Egyékbént a piac nem olcsóbb mint pl. a Ficánka bababolt, mert ott is Kenguru Gold cuccokat árulnak.
Eladásra szánt babaholmik ügyében a Déli Apró hirdetöújságot javaslom, bár még innen sem vettem semmit, de van benne sok használt, olcsó dolog.
Gyerekorvosi rendelöként ajánlani tudom a Rókusi krt legvégén a Miniklinik gyermekorvosi központot például. Mi is ide fogjuk leadni majd a baba Tbkártyáját.
Ovodákkal kapcsolatban nagyon sok van, tudni kéne merre lax, mert pl. itt a mi környékünkön kb.ugyanolyan távolságra van vagy 3 ovi is.
Babaruhabörzéröl én nem tudok, pedig jó lenne, ha rendezének ilyet.
Kismamatornát én a Vasas Szent Péter u.1-3. alatt tudok. 20 hetes kortól lehet járni és orvosi igazolás szükséges hozzá. Én nem járok ide, de megvan a telefonszáma, ha érdekel.

Nekem Jázminmama segitett még sokat, bár ö már az Elsö napok, hetek topicban van, biztos benéz ide, ha meglátja a topic cimet.

A klinikáról eddig nekem csak pozitiv tapasztaltaim vannak, aztán a többi majd szülés közben/után kiderül:-)))))))
Hogy miket kell bevinni? Elég sok mindent:-))) Én is csak nagyjából tudom, igaz még nem pakoltam össze, de most össze fogok még ma! Szóval hálóinget adnak, valamint pelenkát napi 3-4-et, szóval kiegészitést érdemes vinni, hátha nem lesz elég. Benn van mellszivó (Medela), babának ruhát nem kell vinni bentre, csak amikor hazahozod. Én viszek be TENA betétet, tegnap vettem meg pont.

Kisfiút vagy kislányt vártok?

SZija, Lara
lara (lara)
 


Helló Lara! Látom megeloztél! Várom a leveled és a képeket az új emil címre!

Szia Áqci!

Én is szegedi vagyok, február 3-án született a kislányom a klinikán. Megadom az e-mail címem, mert a fórumokban nagyon ritkán van időm írni, a postám viszont mindig megnézem. Ha gondolod kérdezz nyugodtan! jazminmama@freemail.hu

Szia!
Orsi
Jázminmama (jázmin
 

 
 

Sziasztok lányok
Én is szegedi vagyok, julius 19-én született a kisfiam.A Cserepes sori piacon én is ugyanott vettem body-kat nagyon szépeket, 600-700 forintért.Két hónapos kisfiunak milyen játékot vegyek, a csörgököl még fél, csináltam ponpont, attól is elsirta magát, a szörmeállatkák meg nem érdeklik, csak nézi nézi ...
Shajni
Névtelen
 


Kedves Lányok!
Köszönöm a jó ötleteket, a piacon mindenképpen körbe fogunk nézni.
A klinikán fogok én is szülni, dr Sikovanyecz János az orvosom, akit egy kedves barátnöm ajánlott. Nekem szimpatikus és apukának is. Én ugyanis egy másik orvoshoz jártam (még a terhességem elött), aki a kórházban van, ö nem volt szimpatikus apukának, és a családommal úgy gondoltuk a klinika azért mégiscsak klinika. Így váltottam. Remélem, ha hallottatok róla, csak jót...
A kicsi pocaklakónk kisfiú, akinek mindenki nagyon örül, bár ahogy én leszürtem, ha kislány lenne, ugyanennyilyen nagy lenne az öröm. Bár tudom, hogy nem az anyukán múlik a dolog, de mégiscsak meglepett, mikor a doki mondta, hogy úgy néz ki kisfiú. Hát, soha el nem tudtam volna képzelni, hogy nekem fiam lesz. Van egy rakás unokatestvérem, kb.20, és alig egy-két fiú közötte. Aztán voltunk 3D-s ultrahangon, ahol a doktornö, megmutatta a bizonyítékot is. Azért nagyon örültem, kicsit könnyezett a szemem is, olyan édes volt. Remélem, minden rendben lesz vele a hátralévő idöben. Ti kit vártok? És milyenek az utolsó napok? Nagyon nehezen telnek? A Tena betétböl van több méret is? Azt hallottam van nadrág is hozzá, és abból? Sajna én elég sokat híztam, elég magas is vagyok, így ott kezdödik nálam a méret, hogy XL.
Szia Shajni!
Nekem az anyósom mondta, hogy egy kis kolléganőjüknek játszószönyeget vettek, amin van mindenféle kütyü, nemcsak szönyeg, és nagyon sokáig el volt rajta a kicsi. Letették a földre, és mikor már egy kicsit jobban érdeklödött a külvilág iránt,akkor is nagyon szívesen játszott rajta, mert jól lekötötte a figyelmét, nem is mászott el róla. Sajnos itt Szegeden nem tudom lehet-e kapni, mert ök még februárban vették Dunaújvárosban, és most ott sem lehet kapni, de a Madách utca 14-ben lehet, hogy van, vagy meg lehet rendelni. Ott különben sok szép holmit láttunk. Sajnos, hogy mennyibe kerülhet nem tudom. Nyáron Olaszországban voltunk nyaralni, ott kaptunk egy jó vastag Chicco katalógust. Megnéztem, mit ajánlanak ennek a korosztálynak: a zenélö forgót vagy csak egyszerüen zene nélküli forgót, amit a baba fölé tesznek a kiságyban, ezt minden mennyiségben. A többi kis müanyagnál is, ami vmilyen hangot ad ki. Lehet, hogy a csörgö hangja nem tetszik neki. Szerintem, ha veszel vagy készítesz neki egy bábot, és azzal énekelsz, mesélsz neki (a saját hangodon) hozzászoktathatod lassan, hogy ne féljen az ilyen "furcsaságoktól". Remélem, nem mondtam nagy hülyeségeket, mert tapasztalatom még nincs, csak nagyobb gyerekekkel. Közben eszembe jutott, hogy a márciusi kismamában van egy cikk az elsö év játékairól, ha gondolod nézd meg, hátha vmi hasznos is van benne. Ha nincs meg az újság, szívesen lefénymásolom, és el küldöm neked, ha az e-mail címemre megírod a címed (agi@pro.hu).
Minden jót kívánok, vigyázzatok magatokra: Ágci.
Ágci
 


Sziasztok kedves szegediek!

Áqci! Az a fénymásolat engem is érdekelne, én is mindig gondban vagyok a játékválasztással. Most nálunk azok a praktikusak amit szájba lehet venni és jó érzés rágcsálni. Így a szőrös dolgok eleve kiesnek. Nekünk nagyon bejöttek a sípoló, csörgő, zenélő játékok, ezeket mindig olyan ámulva nézi! Vettem a Brendonban kézre húzható bábfigurát, ha azon „keresztül” énekelek, beszélek hozzá azt nagyon szereti. Olyan aranyosan nyújtogatja érte a kezét.
Szerintem is jobb választás a klinika mint a kórház, én meg voltam vele elégedve. Persze itt is vannak olyan dolgok amik nem jók, de én a következő babával is oda megyek majd, remélem addig azért fejlődnek még egy picit.

A ruhák terén én is a Cserepes sort és a Kenguru Gold-ot választottam, mert jók és olcsók. Az első időkben úgyis olyan gyorsan kinövi őket a baba. Jázminom most 7 hónapos egy ideje ráálltunk a 86-os méretre, ez még egy darabig jó lesz neki, ezért most kivételesen a Plazaban vásároltam álomszép holmikat. Pöttöm ruhácskát és pulóvert. Drága, drága de gyönyörű. Remélem sokáig kitart (nagyobbat vettem mindegyikből). Nézzetek körül ott is ha gondoljátok. Eszméletlen milyen szép babaruhákat árulnak ott én nem is tudtam eddig! Én az összes kinőtt bébiholmit eltettem, jó lesz majd a következő babának.

Ja és találtam egy nagyon jó játékboltot a Petőfi S. sgt-on a Cserepes felé. Tulajdonképp óvodásoknak árulnak készségfejlesztő játékokat, de egész piciknek is lehet találni szép dolgokat. Tényleg nagyon szép és igényes játékbolt, ráadásul nem is drága.

Hát én ennyit tudok így hirtelen, persze a klinikáról még tudnék írni, de inkább kérdezzetek, úgy könnyebb!

Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Szijasztok!

Jázminmama! ma megirom neked a levelet, mert volt egy kis gond a gépünkkel.
Használt ruha és egyéb ügyben a Lengyel uccát javasolták nekem a minap. Még nem voltam, de állitólag nagyon jó, söt, ha valamire szükséged van, akkor az eladó felirja és rádtelefonál, ha behoznak eladásra egyet.
Aztán állitólag a Baumaxnál a Dorozsmai úton van egy holland bálás bolt, ahol szuper babaruhákat lehet kifogni. Aki ajánlotta ezt nekem, még mutatott is ruhákat, amik onnan valók. Tényleg megéri oda elmenni.

Ágci!A TENA betétböl tényleg több fajta van, én a gyógyszertárosnak úgy mondtam, hogy olyat adjon, ami szülés után érdemes alkalmazni. És már hozta is. Ehhez a betéthez való hálós bugyi is több méretben van, Tenafix a neve.
A dokid nekem is nagyon szimpatikus, volt hozzá szerencsém egy-két UH alkalmával. Én csak jót hallottam róla.
Mi kislányt várunk, aki ezekben a pillanatokban éppen csuklik. Egy nap ált.5-ször. Az utolsó napok szerintem a legjobbak, mert már tudja az ember, hogy itt a végKép és az utolsó elökészületek történnek. Vasalgatok esténként, pelenkát varrok, pakolok, rendezgetem a babaruhákat, szóval tisztára rendes lány lettemKép
Söt! Ma annyira ügyi voltam, hogy összepakoltam a kórházi csomagom felét, igy a 38.héten. Mindenesetre nem kapkodtam el:-)))))))

Shajni! Nem is tudtam, hogy te is szegedi vagy! Sajna nekem fogalmam sincs, hogy milyen játék való egy 2 hónapos babának Kép

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!
Ma elmegyek a Lengyel utcába körülnézni. Majd írok.
Ma voltam uh-n. Nekem mostmár másodszorra mutatott nagyobb méreteket, mint ahogy annak lenni kellene az adott héten. Most is két héttel elörébb. A másik a 3D-s uh volt. A BPDje: 82 mm. (31 hetes terhes vagyok) Amúgy úgy tünik, minden rendben. De mire bekerültem!
A kórházi pakkot én biztos elöbb bepakolom, mert a kedvesem teljesen ideg ezzel kapcsolatban. Már egy hónappal ezelött is azt álmodta, hogy be kell menni a kórházba, és nincs összepakolva.
Lara, nem visel meg a front?
Sziasztok!
Ágci
 


Sziasztok lányok!

Nagyon örülök, hogy indítottatok egy ilyen szegedi topic-ot! En ugyan mar egy kicsit kilogok kozuletek (a kislanyom 4 lesz decemberben, a kisfiam most volt egy eves), de azert szivesen bekapcsolódom. A most feltett kerdesekre szerintem mar nem tudnek uj valaszt adni, ugyhogy azzal nem is probalkozom. De azert a korhaz becsuletet szeretnem megvedeni: nekem mind a ket gyerkoc ott szuletett, es nem volt veluk semmi bajom.
Ágci! Szerintem a BPD-rol Erazmusz doktornőt kérdezd! En annyit tudok mondani, hogy megneztem a gyerekeim "adatait", es annak alapjan nem tunik soknak a 81mm. (a lanyomnak a 32. heten volt 81mm, a fiamnak a 32 heten 82 mm volt) Es nekem mindket gyerekem "kisfeju" (= születesi fejkorfogatuk is a normal minimum korul mozgott, es most is kis sapkat hordanak). Persze, lehet, hogy nagy babad lesz, vagy picit idosebb a terhesseg. Nem mondott az orvos semmit?
Sziasztok, jo varakozast/babazast!
Martianyu
mártianyu (m&aacut
 


Sziasztok Lányok!
Szia Mártianyu!
Köszönöm az ötletet, megpróbálom.
Az orvos annyit mondott, hogy lehet, hogy elöbb vagyok, mint 31 hét, szóval idösebb. De az az érdekes, hogy akihez meg körzetileg járok terhestanácsadásra, mindig azt mondja, lehet, hogy késöbb estem teherbe, mint ahogy én számítottam. Márhogy rosszul emlékszem a menstruációm idöpontjára. Na, mindegy.
Azért megnyugtattál, tényleg, köszönöm szépen. Én nem is gondoltam volna magamról, hogy ilyen aggódos kismama leszek.
Mit gondoltok a szülés utáni családi segítségröl? A családunk minden tagja több mint 100 km lakik, néhány barátunk van itt Szegeden. Anyukám nem, de anyósom el tudna jönni néhány napra.Szeretem, kedves nagyon, és még azt is mondta, hogy nem aludna nálunk, hanem egy panzióban itt mellettünk, csak nappal segítene abban, amiben jónak látjuk. Nagy dilemma! Nem jobb, ha egyedül vagyunk? Ugyanakkor, gondolom az elsö idöszak jó fárasztó...Mi erröl a véleményetek?
Sziasztok: Ágci
Ágci
 


Szijasztok!

Ágci! Kiváncsi vagyok hogy teccett a Lengyel ucca!
Megnéztem, nekem a 30.héten 79mm volt a BPD, szóval szerintem a 31.héten a 82mm, teljesen normális, beleszámitva az UH-os orvos mérési pontatlanságát, mertugye ezeket az értékeket sem lehet 100%-ra pontosan megmondani. A 36.héten volt nekem 93mm. A lényeg, hogy a 10 cm-es nyiláson kiférjen:-)))))
Front? Most front van? Nem visel meg, szerencsére, csak megfáztam, és ez olyan rossz :-((( régen nem voltam ennyire náthás. Te érzel valamit a front miatt? Az én párom meg lehetne egy kicsit idegesebb a szülés miatt, ugyanis most fog elutazni(38.hét végén) hétvégére, én meg itthon maradok egyedül...remélem nem pont a hétvégén indul be a szülés, mert akkor lenne nagy kapkodás és semmi kedvem nem lenne mentövel a klinikára menni.

Mártianyu! Azok az ismeröseim akik a kórházban szültek, szintén meg voltak elégedve mindennel. Ez nagyon jó, én nem is azt mondom, hogy rossz a kórház, csak hogy nekem a két intézmény közül igy kipróbálás nélkül a klinika teccett jobban. De ha a dokim a kórházban lenne, természetesen én is a kórházban szülnék.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Szisztok!

Mártianyu! Dehogy lógsz ki! Az a jó, hogy minden életkor „képviseltetve” van. Ti merrefelé laktok? Gratulálok a két csemetéhez! Harmadikat nem terveztek? Hogy hívják õket? Biztos minden rendben van a kórházzal is, csak valahogy mindenki a klinikát dicsõíti. Nekem az orvosom akihez már régóta járok, a klinikán dolgozik, így egyértelmû volt hogy odamegyek. De ha történetesen a kórházban praktizál akkor persze azt választom.

Shajni! Veled azt hiszem már találkoztam az Elsõ napok hetek…-ben, de én sem tudtam , hogy szegedi vagy! Játék egy olyan picurinak még nem nagyon kell, elég, ha te ott vagy neki játszótársnak. Énekelj neki sokat, azt nagyon szeretik! Késõbb aztán jöhetnek a jól rágható, szopogatható, dobálható, hangot adó játékok. Mikor Jázmin megszületett vettem neki ágy fölé szerelhetõ olyan zenélõ forgókát (kis plüss teknõsök vannak rajta), mindig felhúztam neki, hallgatta a zenét, de a teknõsre rá nem nézett volna semmi kincsért sem. Aztán 3 hónapos korában egyszer csak észrevette és vagy 20 percen keresztül nézte ámultan, nyújtogatta felé a kezét. Le is videóztam rögtön. Nálunk mindig be van „élesítve” a videó, hogy rögtön megörökítsem az ilyen mókás dolgokat. Meg olyan jó visszanézni az újszülött felvételeket. Milyen pirinyó volt! Olyan gyorsan nõnek ezek a gyerkõcök!

Lara! Kedden írtad, hogy küldöd a levelet! Még nem kaptam meg! Lehet, hogy elindult kifelé a babuci? Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy már biztos szülsz azért nem írsz!

Ági! Küldtem levelet, rengeteget írtam! Köszönöm a cikkeket! A Lara által említett holland bálásra én is kíváncsi vagyok, sokszor láttam már az autóból, de még sosem mentem be. Számolj majd be a Lengyel utcai kínálatról!

Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!

Igazad van Lara, vegulis az orvos szamit. Ha vele egyutt tudsz mukodni, akkor valoszinu, jo tapasztalataid lesznek. Meg a szulesznok is fontosak, de a tobbi orvos - az en tapasztalataim szerint - nem nagyon hederit Rad. Vegulis kb. egyforma lehet a ket intezmeny, azokon az embereken mulik minden, akik a kritikus pillanatokban Veled lesznek.
Egyebkent nem akarok veszmadar lenni, de szerintem is front van, es a 38. het vegen mar barmi lehet... Kristof pont akkor szuletett, Martirol nem is beszelve, aki mar a 37. het vegen szetrugta a burkot, szoval nem art lelekben is keszulodni...

Agci! Ami a szules utani segitseget illeti, Neked kell eldonteni. Ha ugy erzed, jo lenne, segitene rajtad, akkor miert ne. En nem szivesen lattam volna itt anyosomat, inkabb azt az erzest keltette volna bennem, hogy meg vkit el kell latni (idegen...), de hat esete valogatja. Mi mindket gyereknel ugy oldottuk meg, hogy a ferjem itthon volt egy darabig (kb. 1 het), es szerintem ez nagyon jo mindenkinek, te belerazodsz a napi kerekvagasba, o megtanul egy csomo mindent, amit Te mar a korhazban megtanultal, a babuska meg megismeri ot. Egyszoval egy csalad lesztek. Ha a ferjed ki tud venni nehany nap szabadsagot, ez szerintem mindenkepp jo dolog, akar jon meg utana segitseg, akar nem. Es ha tenyleg szukseg van meg utana segitsegre, akkor johet a "nagymama". (Mi is hasonlo cipoban jarunk, mint Ti - a nagyszulok nem szegediek, es elarulom, hogy azert a masodik gyereknel mar en is orultem, hogy egy par napra itt volt az edesanyam, miutan a ferjem ujra elkezdett dolgozni) De mondom, szerintem az szamit, hogy TE mit akarsz, hogy lenne Neked a legjobb.
Azt meg eleg nehez kiszamolni, hogy hogy fogod az elso heteket megelni, szerintem mindenkepp fantasztikusak, van akit jobban kifaraszt, van, akit kevesbe. En nem talaltam annyira rettenetesnek, mint elore beharangoztak, inkabb ugy latom, hogy hosszutavon (evek tavlataban) faraszto a gyerekneveles. De ez is biztos egyeni dolog. Meg persze attol is fugg, milyen a gyerkoc!

Sziasztok!
Marta
mártianyu (m&aacut
 


Szijasztok!

Jázminmama! Nem indult még el a babuci, bár soxor eszembe jucc, mert neked a 37.héten született Jázmin, és gondoltam, talán nekem is...de nem...szerintem én nem is fogok szülni. Egyébként a levelet holnap tervezem megirni, mert a héten annyira beteg voltam a megfázásomtól, hogy csak feküdtem, meg fújom az orrom, pont ez hiányzott nekem már most igy a végére. Kép

Mártianyu! Jaaaaaaj, dejó lenne már, ha történne valami, nem bánnám! Hátha Kristóf lesz a minta.
Egyékbént én semmit nem érzek, ami a szülésre utalhatna. A bokám kb. második hete egy picit be van dagadva, de mást semmit...dehát a szülés közeledtét azt nem is lehet érezni, nem? Vagy igen?

Ágci! A szülés utáni segitség dolgában én is sokat gondolkodom, hogy hogy lenne a legjobb. Én azt nem értem, hogy minek a segitség, hiszen nem a hazatérés utáni hetekben akarunk szobát festeni, vagy padlót burkolniKép A mosógép elinditásához nem kell segitség, mert az egy gombnyomás, fözni a férjem is tud, vagy legfeljebb rendelünk kaját, mosogatni + porszivózni szintén a férjem fog, ha kell. Szóval igazából semmi dolgunk nem lesz (gondolom én), csak hogy babázzunk. Akkor meg minek hivjak ide embereket?
Na persze ezeket csak most gondolom, aztán lehet, hogy bejön, de lehet, hogy hülyeség az egész, ez úgyis csak utólag fog kiderülni.
Én úgy találtam ki végülis, hogy az elsö 7en csak kettesben, ill. hármasban leszünk. A második héten csak én leszek + a baba és anyukám fog fözni. A harmadik héten, már szeretnék mindent egyedül csinálni, de ha netán végképp nem menne valamiért, akkor végszükség esetén majd megkérem az anyósom, hogy fözzön egy hétig.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!
A Lengyel utcában nagyon sok használt holmi (babaruha, cipő...) van, be is lehet vinni, bizományiként is müködik. Kismamaruhát néztem, hát ez már egyelöre nektek nem nagyon kell, de sajnos most elvitték a javát. Nagyon aranyos a hölgy, aki ott van, és tényleg oda lehet csörrenteni, hogy van-e olyan cucc, ami neked kell, ö meg elrakja. Míg ott voltam tele volt végig a bolt vásárlóval. Az árak változóak, körbe kell nézni.
Lara, remélem jobban vagy! Ha szereted igyál sok citromos, mézes gyümölcsteát, ártani nem árt.
Különben ezen a segítségen én is sokat gondolkodtam már, azért is kérdeztem rá. Valahol én is odáig jutottam el, mint Te Lara, de mindenki azt mondta, hogy mennyire fárasztóak az elsö napok, meg az újságokban is mindig ezt lehet olvasni. Még gondolkodom rajta.
Orsi, remélem megkaptad a levelet, amit küldtem, bénáztam egy sort vele. Majdcsak belejövök.
Képzeljétek el, ma kiderült, hogy a terhestanácsadáson, miért akarta nekem mindenképpen bemesélni az orvos, hogy késöbb estem teherbe. Felhívott ma a védönöm, hogy már égen-földön keresett (állandóan elkerültük egymást, 1 hónapja pedig ö pont nem volt ott a tanácsadáson), még az újszülött osztályt is felhívta, nem született-e egy ilyen nevü baba. Szóval: a kartonomon elírták a kiírt idöpontot, november helyett szeptember volt odaírva. Szegény tiszta ideg volt. De egy jót nevettünk rajta, jövö héten eljön hozzánk. Azért kicsit megnyugodtam az orvos reakciói miatt, gondolom, tiszta bolondnak hitt, mikor váltig állítottam, hogy az jó idöpont. Csak én nem tudtam, hogy oda IX. van írva és nem XI.
Mikor lehet a babát legkorábban kivinni sétálni?
Legyetek jók, kellemes hétvégét kívánok mindenkinek!
Ágci
Ágci
 


Sziasztok!

Lara, látom, nagyon türelmetlen vagy már, szurkolok Neked, hogy "történjen valami". Arra sajnos, megint nehéz válaszolni, hogy lehet-e tudni, hogy közeleg-e a szülés: Márti lányom derült égből villámcsapásként érkezett (burokrepedés), én semmit nem éreztem az előző napokban, hetekben. Krisoffal meg szinte a terhesség közepétől keményedett a hasam, aztán ezekből szépen jóslófájás lett, a jóslófájásokból meg szép lassan (napok alatt) rendes fájások. Neked nincsenek jóslófájásaid? (38. hét táján már bőven lehetne...)
Mi egyebkent a belvárosban lakunk. És ti (ezt most mindenkitől kérdezném)?
Jázminmama, Shajni! Hogy vannak gyerkőcők? Miket tudnak már csinálni? És főleg, hogy hívják őket?
Ágci! Hát ez szép történet. Még szerencse, hogy a baba tudja, mikor kell jönnie. Egyébként a terheskönyvedben jó időpont szerepel? Hova jársz terhesgondozóba? Ők soha nem kérdezték, hogy hányadik héten vagy? (Gondolom, ha megadod a Te verziódat, rögtön minden kiderült volna...) És a vizsgálatokat egyáltalán jó időpontban végezték??? (Bár szerintem ez végülis részletkérdés, mert egészségesek vagytok).

Na sziasztok!

Kellemes hétvégét!

MÁrtianyu
mártianyu (m&aacut
 


Sziasztok!
Örülök, hogy létrejött ez a topic. Igaz mi még pestiek vagyuk, de novembertől Szegedre költözünk. Én a Margitban szültem, a lányom Kata tegnap volt 5 hónapos. 52 cm-el és 3820 gr-al született. Most 6900 és 67,5 cm. Gyönyörű és szerencsére nagyon jó és kiegyensúlyozott baba. A Margitos topicban néha írtam. De olvasni majdnem minden nap olvasom a fejleményeket.
Ágci! A segítség nekem nagyon jól esett, mivel császárral szültem, az első hetek nem voltak egyszerűek, a vágásom eléggé húzódott, illetve 12-15 napig fájt is. Anyu szerencsére itt volt, és főzött, mosott, stb. A szoptatáshoz is ha lefeküdtem, akkor odaadta a babát, mert a lefekvés, leülés, felkelés is nehezen ment. Ha nem császárral szültem volna, lehet hogy nem lett volna ennyire fontos, de biztos hogy akkor is jólesett volna. A kórházi egy hét elég fárasztó, és igazándiból a szülés fáradalmait ki kell hogy pihend, hogy a babázásra felkészülj. Nem beszélve arról, hogy a kórházi kaják után, az Anyu főztje isteni volt.
A védőnőnk a babasétáltatásra azt mondta, hogy ahogy az anyuka jól érzi magát a sétára már lehet is menni. És ez időjárástól független. Nyilván nagy szélben, fagyban, esőben nem, de ha hűvös az idő jól felöltözteted a csimutát és már lehet is megtenni az első sétákat. Ami először lehet 10 perc, ha csak annyit bírsz, és szépen fokozatosan lehet szoktatni magadat is és a babát is.
Sziasztok!
Katamama
Névtelen
 


Sziasztok!
Ma egésznap olyan kótyagos a fejem! Majdnem egész délelött feküdtem, de úgysem sokkal jobb. Forog velem a világ... Pedig nem ittam egy kortyot sem... Mitöl lehet? Van vmi jó ötletetek, mit lehet ilyenkor csinálni? Pedig ma takarítani akartam, ebböl nem sok minden lesz.
Hétvégén voltunk vásárolni: a Micimackóban pelenka akció van. Összehasonlítási alapon nagyon nincs, de nektek hátha hasznos az info.
Kedves Mártianyu, a terheskönyvemben igen idióta a szám, ami a hónapot jelöli. És úgy emlékszem, csak legutóbb írta be az orvos. A vizsgálatokat jó idöpontokban végezték, ezt mindig figyelemmel kísértem (van kismama öröknaptáram, abban mindig ellenöriztem). Az igazság az, hogy a védönö nagyon aranyos, az orvos meg tudod velem olyan, még egy vki. Mert hát ugye, máshoz járok, legalábbis én úgy érzem. Amúgy a Kisdobos utcába járok.
Üdvözöllek Katamama!
Szerintem Szeged szép város, lehet jókat sétálni, nem olyan nagyok a távolságok mint Pesten, emberközelibb. Laktatok már itt, vagy ide fog kötni a munkátok? Vannak itt rokonaitok, vagy ti is hármasba lesztek?
A császármetszésre nem is gondoltam eddig, azért tényleg ez is beleszólhat a döntésbe! No, azt hiszem majd a szülés eldönti.
A kedvesemnek már vázoltam, mi lenne, ha néhány napig itthon maradna, még gondolkozik rajta. Nem minthogyha nem szeretné, csak hát a szabadság véges.
Amit a sétáról írtál, annak örülök, és remélem az idöjárás is megengedi majd.
Sziasztok, megyek pihenni: Ágci
Ágci
 


Szijasztok!

hát a +fázásom egy picit javult, de cserébe a torkom kezdett el annyira fájni, hogy a nyelés is fájdalmas márKép elkezdtem inni teát úgy, hogy egy csészébe teszek fél citrom levét és vagy 1dl mézet. Kicsit sürü igy a tea, de legalább mindenböl maximum van benne. Igy egy picit jobb már, de ha bevehetnék NeoCitrant, már régen jobban lennék, dehát most ugye ezt nem lehet. Strepsils-t viszont vásároltam, nincs ráirva, hogy terheseknek nem ajánlott...

Mártianyu! Nekem is vannak pocakkeményedések kb. a 20.héttöl és mostanában egyre gyakrabban. Dehát ezek nem fájnak. Mert én is gondoltam, hogy talán ezek lennének a jóslófájások, dehát akkor nem kellene, hogy fájjanak? Óránként kb. kéccer érzem, hogy megkeményedik a hasam kb. egy percre.
Mi felsövárosban lakunk, Tarján és Makkosháza között. Én úgy félek, attól, hogy milesz, ha mondjuk az uccán vagy a villamoson elfolyik a magzatviz...

Katamama! A legjobb városba költöztök! Azért furi, mert általában mindenki Pestre költözik, ti meg vidékre. Gratula a kicsi Katához!

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!
Igazándiból én visszaköltözöm Szegedre, 91-ben költöztem fel, a munkám már ide kötött illetve a párommal végül itt ragadtunk. Anyukám ott él még mindig és most Katával hozzá költözünk, de csak átmenetileg, mert a párom kint dolgozik Afrikában és ha minden jól megy akkor egy pár hónapon belül csatlakozunk mi is hozzá. Már nagyon várom, de addig is lemegyünk Anyuhoz. Egyébként Újszegedre, a Gyerekkórház mellé. Furcsa lesz, mert 10 év azért mégiscsak 10 év, és hogy őszinte legyek azóta évente 3x 4x jártam arra.
Ágci! Először nálunk is úgy volt, hogy Anyu csak egy-két nap elteltével jön fel, de ahogy megtudta hogy császár lett a vége (egész napi vajúdás után, reggel repesztettek burkot és este hétkor még semmi)két nappal a hazajövetel előtt már itt is volt. Nagyon hálás vagyok érte.
Lara! Neked mihamarabbi gyógyulást kívánok, a strepsilst nyugodtan szedheted, de maximum napi kettőt, én a múlt héten szedtem és a gyógyszertárban megnézték a kisokosban és azt lehet szedni terhesség és szoptatás alatt is (rám ugye már a második vonatkozik)de max. kettőt. Nekem is voltak a magzatvízzel kapcsolatban ilyen érzéseim, és a szülés előtt egy héttel már ha az utcára mentem (volt egy vizslánk akit naponta háromszor sétáltattam) bizony én Tena betéttel közlekedtem. Biztos ami biztos alapon.
Pihenjetek sokat!!!!
Sziasztok
Katamama
Névtelen
 


Szijasztok!

Katamama! Ti is mentek majd Afrikába? Hát nemsemmi!
Köszi, a Strepsils-es 5letet, ezt nem tudtam, hogy csak kettöt szabad bevenni egy nap. Szerencsére tegnap véletlen pont csak kettöt ettem meg, ma meg még csak egyet. Akkor még egyet kapok este :-))))))) Egyébként tényleg használt! Sokkal jobb már!
TENA betétet én a táskámban hordok, ha itthon nem felejtem:-)))

Szijasztok, Lara - még 14 nap a kiirásigKép
lara (lara)
 


Sziasztok!
Ez az "Afrika dolog" érdekesen hangzik! Megkérdezhetem, mit dolgozik a férjed? Merre mentek, milyen országba?
Lara, remélem hamar elmúlik ez a nátika, gondolom nem hiányzik bedugult orral vajúdni. Bár lehet, hogy ez akkor úgysem számít. Nem is kérdeztem még, ki az orvosod? Mondta Neked, hogy ha betöltöd a 40. hetet, be kell feküdni a Klinikára?!
Legyetek vidámak: Ágci!
Ágci
 


Sziasztok!

Lara! Képzeld, épp szoptattam Jázmint este, mikor jött a mobilra az üzenet, hogy írtál emilt Kép! Úgy örültem neki! Minden nap olvasom a Délmagyart, hogy mikor értesítenek a kis Hanga születésérõl Kép Kép! Jobbulást neked!

Ági! A levélben elfelejtettem írni, de a játékos cikket is kitöröltem véletlenül, ha tudod azt is küldd el még egyszer! Meg persze a képeket! Ígérem ezt már nem fogom elbénázni! jazminmama@freemail.hu

Üdv Katamama! Akkor te csak picit leszel újra szegedi! Mit fogtok csinálni Afrikában? A férjed mivel foglalkozik? Nem félsz útnak indulni a pici babával? Meddig maradtok, csak pár hónapra vagy évekre? Mesélj! Mesélj! Ez nagyon érdekes!

Mártianyu! Nekem egy kis Jázminom van, idén februárban született a 37. héten. Most pillanatnyilag ott tartunk, hogy alig gyõzök utána menni, mindig olyan helyekre mászik ahol vezeték, konnektor meg ilyesmi van. Ha mosogatok vagy fõzök akkor mindig berakom az etetõszékbe és kinn van velem, biztos ami biztos.

Én az elsõ héten még nem vittem ki Jázmint levegõzni, de a második héttõl már sétáltunk. Elõször egy picit, aztán egyre hosszabbakat. Bár február eleje volt, nem fázott, mert jól bebugyoláltam. Vettem egy nagy bundazsákot neki, plussz még be is takartam a kispléddel. A babakocsi mózeskosaras volt így oda nem fújt be a szél. Egyébként szinte csak a pöttöm orra látszott ki. Bevallom mikor az elsõ idõkben hasfájós volt, elõfordult hogy a férjemmel éjszaka is kinn tologattuk Kép (pedig akkor már tényleg hideg volt), mert akkor elaludt és mi pedig élveztük a csendet. Persze ahogy visszamentünk a lakásba rögtön felébredt és kezdõdött a sírás. Szerencsére ez csak az elsõ 3 hónapban volt, azóta szinte egyáltalán nem sír, mosolygós, gyönyörû kisbaba. Most meg, hogy nagyobb már ül babakocsiban és jól tud nézelõdni.

Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok Lányok!

Üdv Katamama! Gratulálok Katahoz!
Szerintem is erdekesen hangzik Afrika. Nem tartasz az utazastol egy kisbabaval? Az en lanyom 8 honapos volt, amikor elrepultunk vele Munchenen at Erfurtba, es vegigorditotta az utat. Nekem majd megszakadt a szivem, az utasok meg utaltak minket.
Miert talaltad a korhazat farasztonak? Szerintem ott sokkal tobbet lehetett pihenni, mint itthon... (foleg, amikor mar 2 gyerekem volt)

Egyebkent az en gyerekeim is csaszarral szulettek, de nalunk valahogy forditva tortentek a dolgok. Vagyis az elso csaszarra szamitottunk, mert harantfekvesu volt a Marti (a burokrepedes viszont nem volt tervezett), es a fel csalad ajanlkozott, hogy majd jon segiteni, mert az micsoda szornyuseg lesz. En meg mondtam, hogy varjuk ki a veget, ha itthon vagyok, es nem megy, akkor is ide lehet erni par ora alatt. Aztan kiderult, hogy apuka egyedul eleg segitseg volt, es nem kellett jonnie senkinek. Ebben szerintem biztos benne van, hogy en kezdettol inkabb Laraval ereztem egyutt: marmint hogy miben kell itt segitseg? (foleg, ha apa is otthon van) Egyebkent szerintem nagyon kulonbozo, hogy ki milyen gyorsan tud labra allni. Es nem csak a csaszar, hanem normal szules utan is. Volt az ismeretsegi korunkben olyan is, aki rendesen szult, es sokkal tovabb volt szuksege segitsegre (mivel mozdulni nem birt), mint barmelyik csaszarosnak. Szoval, Ágci, B terv nem art.


Lara!
A magzatvizre, ha jol tudom, azt mondjak az okosok, hogy ha jol beilleszkedett mar a gyerkoc feje, akkor nem tud zuhogva tavozni, foleg akkor nem, ha fuggolegesben vagy (merthogy "dugokent" funkcional). Mivel az en lanyom a labat logatta a kijarat fele, nem nagyon volt semmifele "dugonk". Raadasul hajnalban repedt meg a burok (fekudtem), ugyhogy tenyleg olyan volt, mintha ozonviz ontott volna el. Tena betet helyett kb. 3 torolkozot tudok ajanlani, de szerintem az ilyen nagyon ritka. Egyebkent, utolag en mar azt is tudom, hogy elozo este "elvesztettem" a nyakdugot, csak mint elsoszulo eleg bena voltam ahhoz, hogy ezt ne "vegyem eszre" (inkabb nem tulajdonitottam neki jelentoseget - "Ez mar az???? AAAA! Az nem lehet!!!). Szoval, elmeletben a magzatviz elfolyasanak is vannak elojelei, csak eszre kell venni. A kozvetlen elojel egy nagy pattanas a hasadban, aztan kb. 3mp, es viz, viz, viz.

Ami a kemenyedeseket illeti, azok valoszinu mar josolnak vmit. Lehet, hogy soha nem is fognak fajni, es egyszer csak elkezdesz vajudni (tobb ilyen ismerosom is van). Az elso terhessegem alatt nekem sem fajtak soha, csak a masodiknal jartam ugy, hogy szep lassan egyre kellemetlenebbek lettek, míg aztan mar tenyleg fajtak es surusodtek.
Gyogyulj meg es turelem!

Sziasztok!
Mártianyu
mártianyu (m&aacut
 


Szijasztok!

Ágci! A dokim a Daru József. Kérdeztem töle, hogy mi one, ha a kiirt idöpontig nem fog semmi történni, be kell-e feküdni? Erre azt mondta, hogy ne féljek én attól, hogy a kiirt idöpontig nem történik semmi! De ha netalán mégsem, akkor be kell feküdni. De azért jobban szeretnék itthonról indulni!
Ma voltam a klinika laborjában vérvételen, mert csak úgy alkalmazzák az EDA-t, ha átesel ilyen vérvizsgálaton. Én szeretném érzéstelenités nélkül végigcsinálni, de ha minden kötél szakad akkor kérek epidurált. Csak azért irom, hogyha esetleg te is terveznéd az EDA-t, majd ne felejtsd el emliteni a dokidnak a vége felé, nehogy ezen a papiron múljon a dolog!

Jázminmama! Küld SMS-t a postafiókod, ha kapsz e-mailt? Dejóó! Igy könnyü! Miért mondtátok le a déltávos elöfizetést? Drága volt, vagy valamiért nem jött be? Egyékbént nemcsak a westeles cimedre irtam, hanem küldem képeket is a freemailos cimedre, majd azt is nézd meg.

Mártianyu! Igen, mintha én is hallottam volna már azt, hogy függöleges helyzetben a baba feje meggátolja, hogy "árviz" legyen. De ha nem teljesen illeszkedett még be a feje, akkor nem müxik dugóként, nem? Honnan lehet azt tudni, hogy rendesen beilleszkedett-e már? Ha már le van szállva a pocak, akkor be van illeszekdve, nem?
A nyákdugót én is figyelem vadul, de még semmi ahhoz hasonlót nem láttam. Pláne, hogy még soha életemben nem láttam nyákdugót:-)))) csak elképzelni tudom, hogy milyen, meg ahogy a könyvek leirták.
A keményedésekben remélem igazad van, és jósolnak valamit! Nagyon remélem:-))))

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok Lányok!
Tényleg készülünk Katával mi is Gambiába, de most még nem megyünk. Most lesznek októberben a választások, és folyamatosan tüntetések és zavargások vannak. A párom egy éttermet vezet, illetve próbál egyéb vállalkozásokat is beindítani. Én tavaly októberben voltam kint két hétig és amit ott láttam az alapján egyáltalán nem félek kimenni (itt persze a babára gondolok). Ez egy turisták által látogatott hely, tehát nem az igazi sötét afrikai rész (voltunk olyan helyen is, de a babát oda nyilván nem fogom vinni). Az éttermet és a házat akkor kibéreltük, és úgy volt hogy januárban megyünk vissza, de egy "apróság" közbeszólt, így én itthon maradtam. Sajnos a párom azóta sem volt itthon, szóval a terhességem utolsó négy hónapját illetve mostmár Katával az öt hónapot egyedül töltöm. Remélem még az idén ki tudunk mi is menni. Ha valamelyikőtöket egyéb is érdekel írjatok e-mailt, szívesen válaszolok. gambella@freestart.hu
November elsején már Szegeden leszünk mi is.
Mártianyu! A kórház nekem elég fárasztónak tűnt, mivel nehéz vajúdásom illetve utána császárom volt. Ráadásul túlgyógyszereztek, és reggel már fel kellett volna kelnem de nem bírtam csak délután, ráadásul második nap délután már ki is tettek baba-mama szobába. A Kata nagyon jó baba volt, de a mellettem lévő egyik kisbaba állandóan sírt és amikor aludhattam volna, akkor sem tudtam. Illetve a mobiltelefonok mindenkinél be voltak kapcsolva és folyamatosan hangosan csörömpöltek. Tehát négy napig szinte semmit nem aludtam. Erre értettem a kórházi fáradtságot.
Holnap újra jelentkezem!
Kata lányom ma kerek 7 kiló. Délután bedörgölt megint egy adag sütőtök-alma-banán keveréket. Meg kell zabálni olyan aranyos!
Jó babavárást, illetve babázást!
Sziasztok, Katamama
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Képzeljétek tegnap este voltunk szülésre felkészítön a klinikán. Bent voltunk a szülöszobán. Mikor megérkeztünk egy pár perc múlva született egy picibaba, kis falat volt csak. Pont meg tudtuk nézni, hogyan látják el utána. Benéztünk a szülöszobákba is, aztán megnéztük az újszülötteket. A császáros kisbabák nagyon édesek voltak. A legnagyobb baba majdnem 4 kiló volt, de még ő is olyan picinek tünt, még a pólyában is. Elgondolkoztam rajta, lehet, hogy mégiscsak venni kellene 56-os ruhát. Ti mit gondoltok erről? Én eleve nagy babát várok, mert én is 3,6-nal, a férjem pedig majdnem 4 kilóval született, és a 3D-s meg a normál uh is jó súlyban levö babát mutat. Úgyhogy eddig csak 62s ruhákat vettünk. Egy párat.
Lara!
Másik csevegöben olvastam a taxi kérdést. Bennem is felmerült ez a jövöre nézve, és olvastam egy nagyon jó tanácsot vhol. Ha véletlenül nincs segítség és nem tudod a férjed sem megvárni, taxit hívsz, érdemes megmondani, hogy szülni készülsz. Ha normális az irányító, akkor segítökészebb, esetleg tapasztaltabb taxis küld ki. Vagy családost. Szóval nem egy fiatal nyikhajt, aki meglát és úgy kell felmosni:-)))
Kellemes hétvégét mindannyiótoknak és vmivel jobb idöt!
Ágci
Ágci
 


SZijasztok!

Ágci! a klinikán voltatok felkészitön? Mert mi is jártunk ilyenre, a Vasas Szent Péter uccába. Mi is voltunk a klinika és a kórház szülöszobájában, meg az újszülött osztályokon. Tényleg jó igy elöre látni, hogy hova is kerül majd az ember, igy jobb, mert jobban fel lehet készülni az eseményre lelkileg. Emléxem mi is láttunk egy 2 órás újszülöttet és végig azon gondolkodtam, hogy hogyan fér el ott benn egy ekkora baba, pedig igazából olyan picike volt, de a hasamba képzelve óriási:-)
Szerintem ha mégis 56-os rugi kell majd a babára, akkor a szülés után amig a klinikán vagy, a férjed majd vásárol 56-os rugikat egy párat. Mert ha nagy babára számitassz, szerintem nem vásárolj be 56-osból, mert lehet, hogy tényleg felesleges lesz. Bár én mondom ezeket, a nagy tapasztalt, akinek 0 gyereke van :-)))))))))))
A taxis tippet köszi! Igazad van!

Én még egyben, nagyon úgy néz ki, hogy kivárja ez a baba az idejét. Én már felkészültem lelkiekben, hogy a kiirt idöpont után szülök :-(((

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Bocs, hogy igy eltuntem, neha tulzsufolt az elet ket gyerkoccel.
Jazminmama! Ismeros a mindenhova bemaszos fazis. Es mindent meg is kostol? (Bar a lanyok nem olyan "nagyevok"...) Az etetoszekbol nem probalt meg kimaszni?
Katamama! Hat ha a ferjed nem volt itthon, nem csodalom, hogy szukseged volt segitsegre! Es nem hianyzott? Egyedul vajudtal? Nekem azert olyan jo volt, hogy mindket csaszar utan ott volt, amikor ebredtem, addigra mar latta a kicsiket, mondta, hogy milyen szepek stb.
En a gyogyszereles reszehez nem annyira ertek a dolgoknak, de biztos igazad lehet, mert en a 2. csaszar utan sokkal konnyebben ebredtem, mint az elso utan. Meg a 2. mar nem is fajt annyira - kozvetlenul utana, mert a gyogyulas ugyanannyi ideig tartott. Bar en (szerencsere) mindketto utan gyorsan gyogyultam - ugy konyorogtem, hogy mehessek mar a baba-mama szobaba, igy en orultem, amikor 2. nap leengedtek. Az en nagy banatom a kisfiam szuletesekor az volt, hogy a II. Korhazba 10 even aluli gyereket nem engednek be, igy a kislanyomat jo par napig nem lattam (megiscsak van hatranya a korhaznak!!!), es ez nagyon megviselt engem is, meg ot is.
En a korhazban azt is lattam, hogy nagyon kulonbozoek vagyunk olyan tekintetben is, hogy ki hogyan dolgozza fel a szulest (ami mar eleve maskepp viselt meg mindenkit): volt, aki aludni szeretett volna, es lathatolag inkabb bezarult, es voltak, akik folyamatosan csacsogtak (igyekeztek kibeszelni az elmenyt). A nagy kortermekben a ket stilus elegge zavarhatja egymast. Ágci, Lara! Szerintem jo otlet discmant vagy walkmant vinni be, meg vmi jo kis zenet, akkor az ember, ha nem akarja, nem hallja sem a tobbiek mobiljat (sajnos, a sajatjat sem), sem a szovegelest.
A klinikan, ha jol tudom, kisebb szobak vannak, ott meg pont az ellenkezoje fordulhat elo: ha az ember tok egyedul marad egy babaval, elegge elveszettnek erezheti magat. (Meg vak sincs, aki a vilagtalant vezesse...)
Ágci! Lara! Olyan jo olvasni a keszulodeseteket! Egy kicsit irigyellek titeket. Ami az 56-os ruhakat illeti, szerintem is meg tudja venni apuka, ha arra kerul a sor - mi is igy jartunk.
Sziasztok, szurkolok Nektek!
Mártianyu
Mártianyu
 


Sziasztok!

Bocs, hogy igy eltuntem, neha tulzsufolt az elet ket gyerkoccel.
Jazminmama! Ismeros a mindenhova bemaszos fazis. Es mindent meg is kostol? (Bar a lanyok nem olyan "nagyevok"...) Az etetoszekbol nem probalt meg kimaszni?
Katamama! Hat ha a ferjed nem volt itthon, nem csodalom, hogy szukseged volt segitsegre! Es nem hianyzott? Egyedul vajudtal? Nekem azert olyan jo volt, hogy mindket csaszar utan ott volt, amikor ebredtem, addigra mar latta a kicsiket, mondta, hogy milyen szepek stb.
En a gyogyszereles reszehez nem annyira ertek a dolgoknak, de biztos igazad lehet, mert en a 2. csaszar utan sokkal konnyebben ebredtem, mint az elso utan. Meg a 2. mar nem is fajt annyira - kozvetlenul utana, mert a gyogyulas ugyanannyi ideig tartott. Bar en (szerencsere) mindketto utan gyorsan gyogyultam - ugy konyorogtem, hogy mehessek mar a baba-mama szobaba, igy en orultem, amikor 2. nap leengedtek. Az en nagy banatom a kisfiam szuletesekor az volt, hogy a II. Korhazba 10 even aluli gyereket nem engednek be, igy a kislanyomat jo par napig nem lattam (megiscsak van hatranya a korhaznak!!!), es ez nagyon megviselt engem is, meg ot is.
En a korhazban azt is lattam, hogy nagyon kulonbozoek vagyunk olyan tekintetben is, hogy ki hogyan dolgozza fel a szulest (ami mar eleve maskepp viselt meg mindenkit): volt, aki aludni szeretett volna, es lathatolag inkabb bezarult, es voltak, akik folyamatosan csacsogtak (igyekeztek kibeszelni az elmenyt). A nagy kortermekben a ket stilus elegge zavarhatja egymast. Ágci, Lara! Szerintem jo otlet discmant vagy walkmant vinni be, meg vmi jo kis zenet, akkor az ember, ha nem akarja, nem hallja sem a tobbiek mobiljat (sajnos, a sajatjat sem), sem a szovegelest.
A klinikan, ha jol tudom, kisebb szobak vannak, ott meg pont az ellenkezoje fordulhat elo: ha az ember tok egyedul marad egy babaval, elegge elveszettnek erezheti magat. (Meg vak sincs, aki a vilagtalant vezesse...)
Ágci! Lara! Olyan jo olvasni a keszulodeseteket! Egy kicsit irigyellek titeket. Ami az 56-os ruhakat illeti, szerintem is meg tudja venni apuka, ha arra kerul a sor - mi is igy jartunk.
Sziasztok, szurkolok Nektek!
Mártianyu
Mártianyu
 


Szijasztok!

Mártianyu! hát remélem nem leszek egyedül a szobában a klinikán, mert akkor végem lesz! Állitólag az ember az ottani többgyerekes anyukáktól többet tanulhat, mint a növérektöl, mert azok nem törik össze magukat a segitségtöl.
Dehát majd kiderül, mindenki mást tapasztal ott benn.
Köszi a szurkolást, most úgy érzem, mintha ezen a héten szülnék:-))) hátha bejön:-)

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok Lányok!
Lara, már úgy izgulok érted! Olvastam máshol, hogyan is állsz szülésileg! "Megbeszélted" már a kislányoddal a kérdést? Hátha segít, ha biztatod!:-))) Nekünk a klinikán a mútkor azt mondta a szülésznö, hogy be kell feküdni a kiírt idöpont után, hogy folyamatosan meg tudják figyelni a babucit, és ha romlik a helyzet megindítják rögtön a szülést. (???)
Tegnap elmondtam Mártianyu, a leendö kispapának a ruhával kapcsolatos tanácsodat, láttad volna, milyen képet vágott... Persze azért volt abban a pillantásban egy kis huncutság meg büszkeség is.
El kezdtem összepakolni a pakkomat, és átmosni a baba holmijait, csak az a baj, hogy 6 hétig ez nem fog kitartani...
Amúgy Ti jól vagytok és a gyermekeitek? Gondolom örülnek ennek a szép idönek! Itt a házban egészen sötétedésig lenn vannak az udvarban a gyerköcök!
Sziasztok: Ágci
Ágci
 


Sziasztok Lányok!
Kismamák mi újság? Ez a szeles idõ nem viselt meg benneteket? Kata ma egy kicsit nyügisebb volt, délután viszont a megszokott egy óra helyett kettõt aludt! Úgy látom õ észreveszi a frontokat.
Amikor én mentem be a kórházba, pont egy melegfront volt és a szülészeten "teltház" volt. Minden baba akkor akart megszületni. Vigyázzatok magatokra és a Babócákra!
Sziasztok
Katamama
Névtelen
 


Szijasztok!

Ágci! Persze, hogy mondogatom én neki, hogy jöjjön, már, de valamiért nem érti Kép Egyébként eszerint, már két hete meg kellett volna születnie. Nagyon jól érzi benn magát, nagyokat mocorog, pedig ilyenkor már legtöbb esetben le szoktak lassulni, de ö nem...azt figyeltem meg, hogy a mozgása nem össze-vissza mint régen, hanem valahogy határozottabb, mintha tudná, hogy mit csinál. Most ez igy elég hüjén hangzik, de olyan érzésem van, mintha koordinálná a mocorgását, nem csak úgy össze-vissza csapkod meg rugdos.
Tényleg azt mondta a szülésznö, hogy be kell feküdni a kiirt idöpont után? Jaaaaaj, neeeeee, semmi kedvem ott egész nap nyomni az ágyat, meg enni azt a rossz kaját :.-(( Hétfön megyek a dokimhoz + CTG-re, aztán majd eldöntjük, hogy mi legyen, de próbálom majd rávenni, hogy inkább itthon várhassak. Végülis itthonról 5 perc a klinika autóval és inkább minden nap elmegyek CTG-re, ha kell.
Én miután kimostam a babaruhákat, meg kivasaltam öket, utána azt találtam ki, hogy elvágtam 4-be egy pelenkát és egyenként mindegyiket beszegtem. Vagyis lett 4 kis törlökendöcském. Igy lefoglaltam magam, minden nap beszegtem egyet. Ez igy 4 nap elfoglaltság :-)))))))Utána ezeket is ki kellett mosni, meg kivasalni. Ez volt az 5.napKép

Katamama! Én már csak a hétvégi hidegfrontban bizom, mint ahogy te is irtadKép

SZijasztok, Lara - még 4 nap
lara (lara)
 


Sziasztok!
Kicsit kívülállóként szeretnék beleszólni a beszélgetésbe. Magamról annyit, hogy 29 éves vagyok és majd kb. egy év múlva szeretnénk babát. (Én már nagyon várom, dehát mit tegyek, kicsit késön találtunk egymásra a kedvesemmel.) Most éppen azt tervezem, hogy elmegyek nögyógyászhoz, mert már nagyon régen voltam, és szeretném ha megcsinálnák az esetleg szükséges szüréseket. Azt gondolom, hogy nem árt, ha a várandósság elött testben, lélekben "rendbeszedem" magam. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Ismertek-e olyan nögyógyászt itt Szegeden, aki nem (csak) magánrendel, és szerintetek lelkiismeretes. Mert nem nagyon szeretnék fizetni. Azért érdekelne, hogy a magánrendeléseken mi most a tarifa, és úgy egyáltalán, mi a véleményetek a nögyógyászokról.
Katka
Katka
 


Sziasztok Kismamak es nagymamak!

Bocs, hogy a multkor ketszer kuldtem el az iromanyomat, de azt kell, hogy mondjam, jol jartatok, mert vagy 8-szor megprobaltam. Es mindig azt irta ki a gep, hogy a muvelet megszakadt, ugyhogy en egesz ma estig azt hittem, el sem ment.
Lara! Interneten at kuldozgetsz influenza bacikat? Legalabbis en most olyan allapotban vagyok, mint Te nemreg. Ez egyebkent vicc, termeszetesen a nagylany hozta haza a virust az ovibol, es ezen a heten vegig itthon is volt, sot meg jovo heten is itthon lesz. Ateltuk elso kruppos rohamait, ejszakai hanyasokat stb. Mondom en, hogy az elso hetek bekesek ehhez kepest - akkor "csak" szoptatni kelsz fel, es nem aggodsz, hogy most "megfullad vagy nem", "lazgorcsot kap vagy nem" stb. Szerencsere altalaban nem, de azert egy ilyen betegseg... Eleg faradt vagyok, azert nem is jutottam ezen a heten olyan gyakran ide a szamitogephez.
Lara! Orulj neki, hogy mozog a babus, akkor legalabb biztos lehetsz benne, hogy semmi baj. Nekem szegeny Kristof lassult le nagyon a vegen, mar a CTG-n is mondtak, hogy nem lesz ez igy jo, de aztan megrazogattak, es hazaengedtek. Aztan 2 nap mulva ott volt a magzatszurkos magzatviz, meg a rossz szivhangok vajudas alatt. Azert neha gondolok ra, hogy lehet, hogy jobb lett volna, ha bekuldenek a korhazba par nappal hamarabb (a gyanus CTG alapjan), talan akkor megusztam volna a masodik csaszart... Na, szo mi szo, amig rugkapal, van oxigenje. A frontban meg bizhatsz, nalam is olyankor kopogtattak a babuskak. (Egy hatulutoje van: foglaltak a szuloszobak..., meg a kortermek stb.) Probalj kitartani az otthonmaradas mellett, foleg, ha ugy latod, hogy jol van a babus!
Katka! Az en tapasztalataim szerint, ha orvost valasztasz, az egyenerteku azzal, hogy fizetsz neki, maskulonben nem tekinti magat valasztott orvosodnak. (Tobbiek? Ti hogy latjatok? Lehet, hogy tevedek.) Szerintem biztos mukodik a nogyogyaszati (nem magan) szakrendeles, de
igazabol fogalmam sincs, hogy ha ott keresel vkit, akkor hogy megy tovabb a terhesgondozas, mi lesz a szulesnel stb. Szerintem egy atlagos maganrendeloben a tarifa most 3000 korul lehet, de megint lehet, hogy tevedek, mert az en dokim (sajnos) ennel dragabb. Bar a dologhoz hozzatartozik, h. neki sajat ultrahang-masinaja van, ezert nekem a terhessegek alatt csak vervetelre meg CTG-re kellett mennem mashova, minden alkalommal csinalt videot az ultrahangrol (rettento sokat nezegetjuk...), es valoban akkor telefonalok neki, amikor akarok, mindig normalis. Szerintem a nogyogyaszokrol altalaban nehez velemenyt mondani, mert mint minden allatfaj kozott, koztuk is vannak normalisak es kevesbe normalisak. Es termeszetesen az alacsony arfekvesben is vannak boven normalisak. Meg az ember mentalitasatol is fugg: en pl. falra maszok azoktol, akik "aranyoskamnak, kedveskemnek stb." szolitgatjak a kismamakat, de lathatolag van, akit nem zavar. Es nagyon fontos szempont az is, hogy hol szeretnel szulni: korhazban vagy klinikan. Mert nyilvan olyan orvost kell valasztanod, aki az adott intezmenyben dolgozik.
Na sziasztok, elvezzetek a jo idot, amig lehet!
Martianyu
mártianyu (m&aacut
 


Sziasztok!

Lara! Igen küld SMS-ta mobil az emilekrõl! Szerintem is nagyon jó, mert így már elõre örülök neki, hogy este olvashatom a levelet. A Déltávból már kicsit elegünk lett, a havi 3 ezer forinttal együtt ami ugye csak úgy van, ha telefonálsz, ha nem. Az Internet lassú, és akadozó volt, elõfordult, hogy csak a 9-10. próbálkozásra kapcsolódott fel, szóval inkább bosszúság mint öröm volt a net. A mobillal is lassú, de legalább stabilan mûködik és ha csak éjjel használom még olcsóbb is mint a vezetékes.
Írtam neked egy pici levelet!

Korábban volt szó a magzatvíz elfolyásról, én is hozzáteszem a történetünket: Jázminnak be volt illeszkedve a feje, mégis a pukkanás után az özönvíz öntött el… Én is a Mártianyu-féle 3 törülközõre szavazok, nálam csak ez vált be, és még így is úszott a lakás és az autó. Nálam viszont nem volt nyákdugó, vagy legalábbis nem vettem észre. Igaz én a jóslófájásokból is kimaradtam.

Nekem is folyton azt mondták, hogy a gyermekágyon majd sokat tanulok a többgyermekes mamáktól, ehhez képest az ott megismert 6 lány mind elsõszülõ volt. Úgyhogy együtt bénáztunk. Igazán egy lányt szerettem meg a pár nap alatt míg ott voltunk, vele nagyon jókat beszélgettünk, folyton röhögtünk, és állandóan kint lógtunk az ablakban, mert menni akartunk haza, és olyan jó volt nézni a sétálgató embereket. Egy pár napig azonban volt velünk egy olyan lány is, akinek nagyon-nagyon sírós volt a babája. S mivel a kisfiú nem sárgult be, folyton ott volt velünk és torkaszakadtából üvöltött. Hát mikor hazamentek én nagyon örültem… Igaz aztán meg kaptunk egy fiatal csajszit szobatársul aki egyfolytában köhögött én meg attól rettegtem, hogy elkap az újszülött kisbabám valami bacit… De azzal az egy leányzóval nagyon jó volt. Ági és Lara! Remélem aranyos szobatársakat fogtok ki! Majd meséljetek!

Ági! Megkaptam a levelet ma írok neked! Én vettem 56-os ruhákat a szülés elõtt és nem bántam meg, mert mivel Jázmin a 37. hétre született még ezek is nagyon voltak rá. Igaz aztán elég gyorsan kinõtte, de nem gond eltettem szépen a szekrénybe, várja a következõ babát.

Mártianyu! Igen, igen mindent rágcsál a leányzó, olyan mint egy kisegér. És folyton rámol, most a számítógépet és a nyomtatót próbálja szétszedni. Az etetõszékbõl nem tud kimászni, mert egy Peg Perego Prima Pappa-ánk van és a biztonsági öve nagyon profi. Megy egy a lábikója között, kettõ a derekánál és kettõ a vállánál, úgyhogy még ha akarna sem tudna kimászni belõle. Meg teljesen földszintesre is tehetõ, olyan mint egy kis fotel, így már abszolút biztonságban van.

Mártianyu! Küldj nekem képeket magatokról ha tudsz! De olyat amin te is rajta vagy!
Larát és Ágit már ismerem képrõl de téged még nem. Ha kíváncsiak vagytok ránk, akkor mi is küldünk fotókat, csak írj!

Mikor én mentem szülni, szintén valami front lehetett, mert nagyon meleg volt egész nap, aztán estére leesett a hó. Mi voltunk a második szülõk a klinikán, de utánam 13-an!! jöttek. Biztos ez is az idõjárás miatt lehetett.

Katamama! Jázmint nem viseli meg az idõjárásváltozás, csak annyit vettem észre, ha rossz, esõs, sötét idõ van, akkor többet alszik. De sok anyukától hallottam, hogy szeles idõben nagyon nyûgösek a babáik.

Shajni! Merre vagy? Jól vagytok? Vettél valamilyen játékot a babának? Jól megy a szoptatás?

Most olvastam csak Katus írását, erre már nincs idõm válaszolni, de ma még jövök doki-ügyben.

Sziasztok!
Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok Lányok!
Olyan jó volt a hétvégém! Azonkívül, hogy otthon voltunk a szüleinknél, vettünk egy jó pár holmit a babunak, és olyan édik!:-))) Most mosok, meg vasalok...
A klinikán is mondta a szülésznö, ha front van vagy telihold, akkor nagyon sok szülés van, de hogy miért, azt nem tudják. Nagyon érdekes!
Szia Katka!
Én a Sikovanyecz Jánoshoz járok a magánrendelésére. 3000,- vizsgálatonként. Sokan járnak hozzá, de ha idöre bejelentkezel, nem kell órákig ott ülnöd. Ö a klinikán van amúgy, az ulrahang vizsgálatokat ö csinálja. Sajnos nem tudom, hogy a klinikán a járóbeteg ambulancián ki, kik rendelnek.
(Ti tudjátok?)
A védönöm, mikor orvost akartam váltani, még a Sári Tamás dokit is ajánlotta, öt is nagyon szeretik, állítólag nagyon lelkiismeretes. Mindkettö 30-35 év körüli. Negatív élményemröl, dokiról szívesen írok neked, ha írsz agi@pro.hu emil címre, itt nem akarok inkább. Vagy a dokimról részletesen.
Mártianyu csak csatlakozni tudok hozzád, legyen kedves, figyelmes egy orvos, de ne "cukros"!
Sziasztok:
Ágci
Ágci
 


Szijasztok!

Katka! Tarifák 2000-5000Ft között vannak általában.

Mártianyu! Ne is mondd a +fázást. Egy picit, mintha visszaesni láccódnék, de hátha nem lesz belöle rosszabb. A front elmaradt. Ki is volt irva a tegnapi idöjárás jelentéshez, hogy erre a hétre frontmentes idö várható Kép
A baba még mindig mozog, és még mindig benn van, bár a mai CTG-n sokkal lassabb volt, mint eddig. Holnapra vagyok kiirva, kiváncsi vagyok, hogy mi lesz...
A kislányod, remélem már jobban van, igazából most mindenkin keresztül megy a nátha. Szoritok, hogy minél gyorsabban meggyógyuljatok!

Jázminmama! Most olvastam el a leveled, mindjárt válaszolok is! A jóslófájásokról meg annyit, hogy én sem érzek semmit ezekböl, pedig ezek is sima méhösszehúzódások.
Hát kiváncsi vagyok, hogy kiket fogok ki szobatársnak. Remélem csak szülés után kell befeküdni, bár ez ma ugyis ki fog derülni az orvosi rendelés után. Úgy izgulok! Én is gondolkodtam, hogy mi van, ha egy 6 ágyas szobában valakinek a babája egész éjjel sir. De akkor ezek szerint ezt el kell viselni és meg kell próbálni ezzel együtt aludni.

Szijasztok, Lara - még 1 nap a kiirásig
lara (lara)
 


Sziasztok!
Lara! Lehet, hogy már megvan a babád? A Margitban általában befektetik a kismamákat a kiírás napján,hogy szakember közelében legyenek. Én 3 ágyas szobában voltam a szülés elõtt két napig, azok a lányok aranyosak voltak, a babáikat sajnos nem láttam mert mind a kettõ intenzíven volt. A császár után pedig már nem hozzájuk kerültem vissza, hanem a "császáros" szobába, szintén két napig, és a maradék napokat a baba-mama szobában töltöttem. Mint korábban már írtam az egyik baba sírásától nem tudtam pihenni.
Kata ma volt 7210 gr és 69 cm (27-én lesz 6 hónapos).
Újszegeden a Korondi utcai rendelõben ismertek megbízható doktornénit vagy bácsit? Engem annak idején a Dömök Ellához vitt Anyukám, de õ sajnos már meghalt és mivel 10 éve nem voltam arra nem igazán tudom kik vannak most.
Sziasztok
Katamama
Névtelen
 


Szijasztok!

Katamama! jóisvolna! Még sehol semmi:-((
Még jó, hogy itt a klinikán nem kellett befeküdni a kiirás napján, nagyon rosszul esne! Az a pár nap bennfekvés sem fog jót tenni nekem, nade mindegy, ez van (szombaton, a kiirás után 4 nappal kell befeküdni, ha nem lesz semmi addig). Végülis ha elmegyek itthonról be a klinikára feküdni, az biztat, hogy gyerekkel jövök haza legközelebbKép
Gratulálok Kata remek paramétereihez:-))
És sajna nem ismerek a Korondi uccai rendelöböl senkit, kicsit messze van tölünk:-)

Szijasztok, Lara - 1 nappal a kiirás utánKép
lara (lara)
 


Sziasztok!
Lara én drukkolok Neked!

Katamama!
A Korondi u-i rendelöben 3 dokinéni van. Sajnos nem tudok róluk, de ha a többiek sem, és egy kicsit ráér, szívesen megkérdezem legközelebb a védönömet, ö mindenkit ismer. (dr. Bíró Júlia, Makó Gabriella, Rudas Magdolna)

Katka!
Közben eszembe jutott még vmi: Menj el a körzeti nögyógyászati rendelöbe ahova tartozol lakhely szerint, és csináltasd meg ott a szürést. Aztán, ha szimpatikus az orvos, maradsz, ha nem akkor keresel mást.

Mi jól vagyunk, bár úgy érzem, mintha egy felfújt focilabdát nyeltem volna le.:-)))
A leendö apuka pedig egyre jobban várja a babut, és ennek már hangot is ad! Ez olyan jó!
Legyetek jók:
Ágci
Ágci
 


SZijasztok!

Ágci! Köszi a drukkolást!
A felfújt focilabda szindróma nekem is ismerös, bár nekem inkább azt mondogatják, hogy minek ettem meg a görögdinnyét héjastól egészben:-)))
Ágci, te mennyit gondoltál adni a dokidnak szülés után?

Szijasztok, Lara - kiirás után 2 nappal
lara (lara)
 


Kedves Lara!

Épp az elöbb gondoltam rád, de látom még gép közelében vagy.
A pénz kérdésröl Jázminmamával én is konzultáltam már. Valószínü 10 és 15 ezer körül fogunk neki adni. Az igazság az, hogy minden hónapban jártam nála, akkor ugye vizsgálatonként adtam neki, aztán úgyis nála maradok, szóval továbbra is viszem neki a zsozsót.
Azt beszélgettük még, hogy lehet, hogy a szülésznönek is veszünk vmit, majd ez a szitutól függ, mennyire lesz segítökész stb.
Aposóm mondta, hogy ezen ne aggódjunk, nyugodtan adhatunk neki többet is, de tudod inkább a babura költöm:-)))
Még azt is írta Jázminmama, hogy úgyis a szülés után adjuk... (és, hogy 20-30 körül van a tarifa amúgy)
Szia: Ágci
Ágci
 


Szijasztok!

Igen még gép elött vagyok, de már csak ma, mert holnap bevonulás:-((
Ágci! Igazad van a 10-15e-et illetöen, hiszen úgyis minden hónapban ott hagyod a 3000-et a magánrendeléseken.
A szülésznönek én most perpillanat úgy tervezem, hogy nem adok semmit, de ha extra kedves lesz vagy csodát müvel nem zárom ki, hogy adok, végülis úgyis az lesz benn a szülésnél, akinek éppen a müszakja engedi és nem felfogadott szülésznö.
Egyékbként az is igaz, hogy szerencsére ezeket a pénzeket már a szülés után kell odaadni, tehát tudni fogjuk, hogy miért is fizetünk, igy már nem zsákbamacska lesz.

Szijasztok, Lara
lara (lara)
 


Sziasztok!

Lara, holnapra hidegfrontot mondott az idöjárásjelentö!
HÁÁÁÁTHA!!!
Én mindenesetre drukkolok még mindig!

Ágci
Ágci
 


Ágci!
Hidegfrontot? Komolyan? dejóólenne:-)))
lara (lara)
 


Lara!
Hanga-Hangya? Szegény gyerek...
Névtelen
 


Kedves Névtelen!
Írd meg, hogy hívnak, arra is kitalálunk valamit!
Üdv: Judó
Judó (judó)
 


Sziasztok!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Lara üzeni:
"Kislányunk Hanga szülinapi buliját eztán okt. 24.én tartjuk. Ma 2 óra 20 perckor találkoztunk elõször. Jelenleg 3480 gramm és 50 centi. Anya, apa és a baba is jól vannak!"

Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: