Új privát üzeneted érkezett!

LillYfee!Tényleg!
Rémlett,hogy láttam már vhol,és most beugrott, hogy muffinpor dobozán láttam..
Igen, sztem feltetted.:)

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk az október-november hónap a tortasütés jegyében telt, felteszek 4 képet, csoki és lúdláb ízben készítettem őket, közkívánatra Karácsonyra megint csinálhatok belőle... :lol:

Kép Első próbálkozás, olyan is! :)


Kép Félig díszítve, utána már nem tudtam fotózni, mert elfogyott!

Kép Dorókámé, a krém szinezése nem jött össze! Ha tud valaki jó módszert, miként lehet a díszítőkrémet szinezni, ne tartsa magában!!!

Kép Utolsó csapás, sok-sok marcipánnal!

Még van mit gyakorolnom! :lol: De majd a legközelebbi!!!

KépKépKépKép
 
 


Hefe!
Hát szerintem mind nagyon szép. :wink:
Nagyon ügyes vagy!!!!!! :lol:
Mi bajod a szinezéssel? :shock: Szerintem tök jó! :wink:

Zita

Kép
Kép

 
 

Hefe, ezt a tortát a fiam 2. szülinapjára sütöttük, ezen van elég sok díszítőkrém is. Sima Szilas folyékony ételfestékkel színeztük. A torta bevonata is saját kreálmány, rengeteg porcukor az alapja, azt is ezzel színeztem. A tieddel mi a probléma? Szerintem nagyon szépek lettek! :wink: Kép

Üdv,

Zita és
KépKép
Kép
zsz
Szeged
 
 


Hefe!

Le vagyok döbbenve milyen profi tortákat tudsz készíteni!!! Elmehetnél cukrásznak! :wink:
Nekem legjobban a második tetszik,de a többi is vidám,hangulatos.
Elárulod milyen az a lúdláb íz? :lol:

Mivel szinezed a krémeket? Ételfestékkel? Hol veszed,mennyiért?
Én még nem próbáltam ki a szinezést.
Kicsit tartok tőle,mivel van allergia a családban,meg nem is vmi egészséges sztem..,kivéve ha növényi alapú.

Akkor várjuk majd a karácsonyi torta képét is.. :wink: :lol:

Apropó karácsony.Ti milyen kaját fogtok csinálni?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Zita!
Ez sem piskóta.:)
Azt hittem cukrászdai.. :oops:
De a Thomast vettétek,ugye?
Sok munka lehetett vele.Milyen ízű volt?
Gratulálok a kézügyességetekhez!

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Legutóbb én megcsináltam a Knorr rafinéria Vadas-át,de úgy,hogy a hátulján lévő két receptet ötvöztem,és még tettem bele a végén csemegeubit.
Férjem odáig volt.
Próbáljátok ki! :wink:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára szilde 2009.11.25 15:28-kor.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Nekem most ez az oldal a kedvencem. Ismeritek?

http://www.tundus.hu/receptkepek/recept ... epe-fotoja

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Hefe :)
Na, én meg azt hittem, tudok tortát sütni! :lol:
De a tieidhez képest az enyéim sehol nincsenek, ezek nagyn jól néznek ki! :D :D

Zita :)
A Tiéd is szuper, asszem van mit tanulnom! :lol:

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Köszi a dícséreteket, de annyira azért nem profi munkák! A krémet folyékony szinezővel próbáltam szinezni, de a krém állagát olyan pöttyösre változtatta, nem maradt olyan homogén, krémszerű, hanem mintha vizzel kevetrem volna a vajat. Arra gondoltam, por alakú szinezővel meg lehet csinálni, de a férjem olyat nem kapott a cukrászkellékesnél!

zsz: Gyönyörű a tortátok! :lol: Én is szilassal csináltam, de fent írtam, mi volt a bajom vele. Miből volt a díszítő krémed??? Nekem vajas, pudingos krém volt, lehet, hogy azért nem szinezte jól. Illetve a kék szinező zöld, a bíbor pedig eper színű lett :( biztosan, mert alapjáraton olyan sárgás színű a krémem.

Edit: A lúdláb is csoki, csak meggy van benne, így kevésbé csömör-édes. Nekem az a kedvencem. Én is tartottam a szinezéstől, de annyira keveset használok, csak ezekre az alkalmakra és akkor is szigorúan betratom az előításokat, remélem, nem lesz belőle baj! Én személyesen nem tudtam elmenni a cukrászkellékesbe, csak a férjem volt, így nem tudom, ott lehet-e természeteset kapni... de jó lenne...

Karácsonyra én még nem tudom, mi lesz a menü. Mi nem szoktunk halat, halászlevet főzni, szerintem valami pulykás dolog lesz. Meg ami biztos, hogy nagy családi mézeskalácssütés, mint tavaly. :D

Kép

KépKépKépKép
 
 


Hefe!

Na ezt nem tudtam,hogy ettől lúdláb a lúdláb.:)
Meggylével keverve, vagy meggydarabokkal?

Merre van az a cukrászkellékes?
Jó tudni,hogy van. :wink:
Régebben már vki említette ugyan futólag,de teljesen kiment a fejemből.jó,hogy újra szóbajött.

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit: Nem meggylével keverem, sőt, én spec. fagyasztott meggyet tettem bele, kicsavartam a levét. A cukrászkellékes a Bakay Nándor utcán van, a régi Kábelgyár udvarában. Még apukám szerint is vannak nagyon jó dolgok, csak sokminden nagy kiszerelésben van csak! :(

KépKépKépKép
 
 


Hefe!
Köszi szépen!:)
Akkor úgy tűnik többen érdemes menni vásárolni, aztán megosztozni, mint a könyvrendelésnél..
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit!

Igen, gondolom, ha megoldható! :) De nem minden nagykiszerelésű, pl. marcipánt lehet 10dkg-os kiszerelésben venni.

KépKépKépKép
 
 


Köszi a dicséreteket mindenkinekm Amúgy nincs túl jó kézügyességem, meg túl kreatív sem vagyok (Mindent a neten találtam), ez a második olyan tortám ami néz ki valahogy! Az előzőekről még fotó sem készült! :oops:

Szilde: Igen, Thomast vettük! :wink: Amúgy csokis mogyorókrém volt benne.

Hefe: Itt a vajkrém linkje, nagyon jó recept, bár a robotgépem belehalt! :lol:

http://kiprobaltrecik.extra.hu/tortak2.htm#egyszvk

A cukrászdiszkontban van por alakú színezék, de elég drága volt, így egyenlőre nem kísérleteztem vele, bár az olvastam, hogy azzal illetve a színezőpasztával könnyebb dolgozni...

Üdv,

Zita és
KépKép
Kép
zsz
Szeged
 
 


Zsz!

Nagyon jó ez a tortasuli!!!Egészenq kedvet kaptam hozzá.. :wink:

E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Háj!
Én ma húslevest főztem csirkeaprólékból, jó sok zöldséggel (répa, gyökér, káposzta, karfiol, zeller....) gírzgombócot készítettem hozzá.
Másodiknak meg marhapörkölt lábszárból (vajpuhára főtt kuktában, száraz vörösbort adtam hozzá, olyan illata van, hogy ihaj :) ) galuskát csináltam köretnek, és birsalma kompót lesz még hozzá.

Szép napot! :D

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Ma nálunk Lasagne volt zöldséglevessel (=minestrone). Éljen az olasz kaja!!!! :lol:
És mivel napok vannak, tortát sütöttem.
Doróé a szokásos csokitorta volt, anyukám névnapjára karamellatortát csináltam, mert az a kedvence anyukámnak! Teszek képeket, bár nem fordítottam sok energiát a díszítésre, vendégek sem voltak, csak olyan hétköznapiak lettek:

Kép
Kép Ez a másik.

KépKépKépKép
 
 


Dávid első szülinapi tortájáról is ígértem képet, de azt nagyon-nagyon elrontottam, semmi sem sikerült benne-rajta, szóval nem cikizni! :lol: Túl lányos is lett, de magam készítettem a "marcipánt" is (életemben előszőr) zsz Zita által belinkelt oldal alapján. Legközelebb majd jobban sikerül! A krém ismét kék akart lenni, nekem nem jön össze ez a szinezés! :roll:

Kép

KépKépKépKép
 
 


Kép Kép

A zsemlék belsejét kiszedem beáztatom tejbe.Az apróra vágott hagymát kevés olajon megfonnyasztom és ráteszem a zúzott fokfagymát. Közben megcsinálom a husit úgy mint ha fasirtot készítenék. Kinyomkodom a tejbe áztatott zsemle belsejét és azt is a fasírthusihoz keverem. A masszát beletöltöm a zsemlékbe, kivajazott tepsibe teszem. Langyosítok 2 dl tejet picit megsózom és ráöntöm a zsemlékre. 140 fokon kb 30-40 percig sütöm. Savanyúsággal tálalom.
 


hefe: így néz ki, amit nagyon elrontottál? :lol: :lol:

Én sokkal egyszerűbbekben utazom. :D A csajok névnapi szívecskés túrótortája:
Kép

Nóra
KépKép KépKép
 
 


Nóra: Hú, de megkóstolnám! Recept?

Bea
KépKépKépKép
 


Nóra: Hú, de megkóstolnám! Recept?

Bea
KépKépKépKép
 


Hefe!
Hát én nagyon büszke lennék magamra, ha ilyet tudnék csinálni!
Komolyan! :wink:
Marcipán diszeket hogy csináltad?
Mert Márk azt mondta, hogy én süssem a szülinapi tortáját, de legyen rajta olyan levél meg virág, mint amilyen a cukrászdás tortán van! :lol:
Hát gondolom az marcipán lehet!

Nora!
A tiéd is nagyon guszta! :wink:

Zita

Kép
Kép


Zitaa: Kinyújtud a marcipánt nyújtódeszkán, sodrófával, és kiszúrod karácsonyi kiszúróval, vagy akármilyennel. Nem egy nagy vasziszdasz :D
Marcipánt (tömbbe kb olyan, kiszerelésbe, mint a Camping sajt) lehet kapni angyobb hiperbe vagy a cukrászkiegészítőket árúsító üzletekbe. Van sima és színes is, ha simát veszel, ételfestékkel tudod szinezni!

Én ma kínait főztem, reggel voltam a piacon, vettem csomó friss zöldságet! Nagy sikert aratott.
Volt jázmin rizs köretnek.
Akkor a wokk-ba lilakáposzta,sárgarépa, kaliforniai paprika, sima paprika, paradicsom, brokkoli, fokhagyma, lilahagyma.
Fűszerek: Ázsiai wokk fűszerkeverék (csak pici nem vagyok fűszerkeverék párti), inkább só, bors, bazsalikom, kurkuma, koriander.
A csirkemellett mézes fokhagymásra csináltam :)

Kép

Kép

Igazi házi tejből készítettem sajtot. Jamie Olivier recept alapján :) Imádom a pasit, zseniális ahogy főz. :D No ő receptjét koppintottam. 1,5 liter tejhez kb 1 deci tárkony olajat tettem ( ő borecetet használt, de nekem csak tárkony volt itthon), épp forráspont körül, gyors összeugrott, picit még kevergettem majd leszűrtem tésztaszűrőn. Picit lecsöpögött jól összeállt. Kis serpenyőn olajat hevítettem, beletettem a sajtot, sóztam, fokhagyma, zöldpaprika (ő más indiai fűszernövényeket használt, de nem akartam túlzásokba esni) és mindkét oldalát megpirítottam! Hát Isteni finom lett :)
A sajt:
Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Hja lemaradt a szójaszósz, azt is tettem a wok-ba, attól ilyen barna az alapszíne! :)

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Köszi, de torta nagyon gagyi lett, vastag lett a marcipán, nem tudtam rendesen formázni, stb.

Zita: Lehet tömbös marcipánt is venni (kb. aranyárban mérik), és sütikiszúróval dolgozni, én saját "marcipánt" csináltam, pillecukorból, porcukor hozzáadásával, abban nincs mandula sem, meg tojás-tejszármazék sem, csak sok-sok cukor, glicerin, margarin, stb. De ha most csinálnám, inkább átmennék a szomszédunkhoz, aki cukrászdáknak csinál különböző figurát :lol: , abban sincs semmi allergizáló (1 évesnek való), csak margarin, zselatin meg cukor. És csinál levelet meg rózsán kívül más virágot is. Szóval szerintem túl nagy munka és megint a szinezéssel bajlódtam a legtöbbet.. A zöld csillag pl. kék ételfestékkel készült, de mivel a pillecukor szinezett volt, olyan narancsos, nem kék, hanem zöld lett az egész massza. :roll:

Nórus: Nekem nincs ilyen szupi szivecskeformám, ezért nem tudok ilyeneket sütni. No meg a lakáskeresésen kívül ez a másik hobbim, a tortakészítés! De még nagyon gyerekcipőben járok! :D Ízre viszont elég jók szoktak lenni, pedig nagyon kritikus vagyok. :lol: Azóta egyébként kb 2 tortát sütöttem, csak úgy összecsaptam őket, nem bajlódtam vele 2 napig, mint Dávidéval, és sokkal jobban néztek ki, talán mert egyszerűbbek voltak és nem akartam szépre.
:lol: De le sem fényképeztem őket. :)

KépKépKépKép
 
 


Kedves Mindenki!

Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy remek programot.

II. Zafír Gyógyító napok
2010. április 17. szombat 10.00-18.00

Több 100 éve működő természetes gyógymódok 1 helyen
Köpölyözés, fényadás, hajgyógyászat, hangterápia, holt tengeri termékek, fűben-fában orvosság, masszázs, oxigénterápia... és som minden más ami segíthet, ha egészségre vágyik.

Előadások és termékismertetők a színpadon:
Dr HAmer féle Germán új Medícina
Varga Péterné Ilona kutató feltaláló termékismertetője
Az élő vércsepp analízis mint preventív szűrővizsgálat
Dr Nona készítmények-termékismertető
Etka Jóga, magától Etka Anyótól
Oxigénterápia - Oxigén szifon bemutatása, oxigénes víz kóstolása

Belépő: 300 Ft/fő

Helyszín: Zafír Rendezvényközpont
(Szeged Szatymazi u 2/b, A Rókusi Obi mellett)

Oxigénterápiáról, kóstolásról, a szifonról bővebb felvilágosítás tudok adni, vagy gyere el és győződj meg magad a frissítő, regeneráló hatásáról.

Várunk szeretettel

brbetti
 
 


Sziasztok!

Én ma tavaszi zöldséglevest főztem, midnenféle zöldségből amit itthon találtam, répa, gyökér, zeller, karalábé, karfiol+fűszerek és házi tészta! Azt nem fotóztam semmi extra!

Aztán hortobágyi húsos palacsinta volt, csirkéből.
Kép

Kép

Rakott krumpli medvehagymával, csalamádéval :)
Kép

Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: A medvehagymát hol szerezted??? Piacon? Én is szeretnék a kertbe, még sosem próbáltam, azt sem tudom, milyen, csak azt, hogy eszméletlen egészséges!

Ma isteni finomra sikeredett az ebéd, fotózni nem tudtam, mert "elfogyta magát", de nagyon jó lett. Csőben sült brokkoli volt, pestós tésztasalátával (tésztanapom volt, csinálom a 90 naposat :? ), szóval hipervega. :)

Jó főzőcskézést:
e.

KépKépKépKép
 
 


Eszti: Csőben sült brokkoli hogy készül? És ez a pestós tésztasaláta?

Bea
KépKépKépKép
 


Eszter :)
A Pestós tésztasali engem is érdekelne... :wink:
szombaton látalak Téged és Dorót a Tescoba, de nem mertem odamenni, mert nem szeretek magyarázkodni, hogy ki vagyok... :oops: :lol:

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de nem néztem be már régóta.

Bea: Csőben sült brokkoli:
Megpárolom a megtisztított brokkolit, ha megpárolódott, enyhén kiolajozott Jénaiba teszem, kicsit megsózom és besamellel (biztos nem így írják :lol: ) jól meglocsolom. Esetleg tejfölt, sajtot is lehet bele tenni, -vagy akár a besamell helyett, úgy még egyszerűbb, csak folyósabb - majd megsütöm. A rendelős kajában mindig valami hasonló volt a csőben sült cucc, azért hívom így, de lehet, hogy nem ez a csőben sütés... Mindegy. :lol:
A kölkök nem eszik meg, ami zöld, így nekik külön elkeverem a brokkolit egy marék főtt rizs-darálthús-hagyma elegyével (amit a rakott dolgokba teszek tölteléket, ez totál olyan) és kiolajozott szilikon muffinformákba rakom és egy sütőben megsütöm a brokkolival. Na úgy imádják! :)

Zituska: Nyugodtan rámszólhatsz máskor a Tescoban, bár amilyen vaksi vagyok... :oops: :D
Pestos tésztasali:
Sós vízben megfőzöm a tésztát (én többnyire pennét), kis olíva olajon kipattogtatom kicsit a pestot, rádobom a kifőtt tésztát, úgy is összesütöm egy kicsit, sózom és friss zöldfűszerekkel összekeverem (ami a kertben nő, bazsalikom, oregánó, metélőhagyma, ezek mindig bele kerülnek) Aztán zöldségeket apróra vágok: tökgyalun legyalulok uborkát, vagy akár tököt, cukkínit, paradicsomot apró kockára, paprikát stb. és azokat keverem még bele. Szeretem, mert így megeszik a gyerekek is a zöldségeket. :lol:

KépKépKépKép
 
 


Mi is szoktunk pestot csinálni. Kb minden héten vagy minden 2. héten. Gyakice mindent azzal eszünk :D 8)
Mi az európai változatát csináljuk. Nem bazsalikommal, hanem petrezselyemlevéllel, egészen apróra kell vágni, 1-2 fej fokhagymát is finomra vágok, diót is összevágom (nem darálom, hanem durvára vágom, ez a fenyő,ag helyett van!!!) só és parmezán helyett márványsajt (csak egészen pici, és sztem márványsajttal sokkal finomabb intenzívebb az íze). Jól összekeverem és dunsztos üvegbe rakom, majd annyi olivát öntök rá, hogy ellepje.

Egyik kedvencünk a karfiol pestoval. Picit blansírozom a karfiol rózsákat, majd jénaiba teszem, ráhalmozok mindegyik tetejére egy púpos evőkanál pestót, rá egy szelet füstölt sajtot és be a grill alá. Ráolvad, megpirul, isteni finom :)
E

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő: Ja, én a pestot nem csinálom, hanem venni szoktam (rengeteg pénzért!!! :roll:) , csak plusz teszek még a tésztára zöldfűszert. Ki fogom próbálni a receptedet, bár a márványsajtért nem ugrálok nagyon... :D
e.

KépKépKépKép
 
 


Sziasztok!
Rég jártatok erre...
T mit főztök mostanában?:)
Jöttem ötletet gyűjteni.:) :wink:

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kép

Tegnapi vendégváró hidegtál.
Tormás sonkatekercs, sajtterkercs, töltött tojás, kukoricasali és kőrözött.
 


Melcsike, a sajttekercs receptjét leírod? Nagyon gusztusos ez az összeállítás!
Ki mit süt-főz karácsonyra? Főétel, sütik?
Én kacsát szeretnék sütni, narancsosan, tavaly hatalmas sikere volt. Sok zöldséges husilevessel, és persze sült hal is lesz apa kedvéért. Köretnek talán püré, párolt zöldségek. Sütinek pedig a nagy kedvenc keksztekercs, és hókifli.
Nagy siker még nálunk az egész (tág) családban a dinnye süti:
http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=27761300
És most jött meg a méhecskés süti formája is, ezt is ki akarom próbálni:
http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=27950008
Egyszerűek, finomak és látványosak, a fiam imádja!

Kép
 
 


Melcsikez!
Nagyon gusztán néz ki minden! Hogy csinálod?

Szilcsi!
Nagyon klassz ez az oldal. Sok jó receptet találtam rajta.
Köszi.

Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilcsi!

És honnan veszel a méhkas sütihez formát??Annyira jól néz ki, én is ki fogom próbálni.


Sziasztok!

Sajttekercs: Kb.70dkg sajtból csináltam. ( a képen nincs rajta az összes)
A sajtot 4-5 nagyobb darabra vágom és bele teszem sütőfóliába, majd forró vízbe teszem és figyelem, hogy épp csak egy kicsit megolvadjon. Elég ha csak a külső része megolvad nem kell, hogy az egész folyós legyen. Ha nagyon megolvad akkor nem tudod kinyújtani. Mikrózni nem jó, mert akkor nem tud egyenletesen olvadni és az egész folyni fog. Mikor látom, hogy a külső része megolvadt akkor gyorsan nyújtódeszkára teszem (nekem műanyag van) és kinyújtom. A tölteléket rákenem, feltekerem mint a piskótát és mehet a hűtőbe.
A töltelék: vettem egy kis rúd Sága sajtos párizsit azt ledaráltam, májkrém, kolbászos sajtkrémmel összekevertem és ezzel töltöttem meg.
Kicsit macerás de nagyon megéri:-))

A tormás sonkatekercs: majonézes tormát összekevertem natúr vajkrémmel és ezzel töltöttem meg a sonkákat.

Töltött tojás: az is egyszerű mint a lapos tányér : főtt tojás sárgáját kiveszem és májkrémmel, füstölt sajtkrémmel, borsal elkeverem, visszatöltöm a tojásokba és csinálok tartármártást azzal leöntöm és már kész is.
A kőrözöttet én felesbe szoktam csinálni:fele tehén-fele meg juhtúró. lila,vörös és fokhagyma bele, pici só,pirospaprika meg esetleg pirosarany.
Ezeket gyorsan el lehet készíteni és nagyon szokták szeretni a vendégeink.

Üdv:M
 


Két db. sk. készítésű szülinapi torta.
Az első lúdláb torta, a második túrótorta.
....és finom is volt! Meg vagyok elégedve magammal! :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: