Új privát üzeneted érkezett!

Úgy láttam, (ha mégsem így van, akkor bocsi, topik törölve) hogy Nógrád topik még nincs. Pedig csak akad, aki ott él, élt, élni fog Kép.
Jómagam az utóbbi kategóriába tartozom - jövő ősszel Kutasóra költözünk. Viszonylag sűrűn jűárunk le most is, ott töltünk pár napot.
3 gyerekem van, a legnagyobb jövőre lesz elsős, és ha minden igaz, a holókői iskolába fog járni.

Van még vki Nógrádból? ;)

Zs.

Zsóka
 
 


Felhozom - létezik az, hogy Nógrád megyéből senki nincs itt??

Zsóka
 
 


Zsóka, én csak jelzem, látlak, olvaslak, node azért az, hogy anyósék Nógrádban laknak, elég kevés ahhoz, hogy ide sok értelmeset írjakKép.

Ildi

Ildi
 
 

 
 

Tudom, PILdi Kép. De azért reménykedtem, hogy "igazi" nógrádi is jár erre...

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Lám, lám van nógrádi topik! Én nógrádi lány vagyok, de most Pesten lakom, viszont gyakran járok haza a megyébe...:-))
Pedig sok nógrádi kismama van szerintem, csak kevesekenek van netjük, talán azért nem írnak.
 
 


Szia Vollard,
látiom, most írtál a VIII-ker topikba Kép. Én ott is lakom, meg Nógrádban is Kép, mondhatni legalábbis. Jövőre költözünk Nógrád megyébe. Holnaptól viszont két hétig ott leszünk KépKép...
Te hova való vagy?
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Szia Zsóka,
hát ez mókás! Nógrádi és VIII. kerületi vagy Te is! Úgy nézem elég régóta írogatsz itt a Babaneten...
Salgótarjáni vagyok, Ti Kutasóra költöztök?
Ha gondolod mailen is írhatsz, ott van a nevem alatt!

Üdv, Vollard
 
 


Sziasztok!
Én "igazi" nógrádi vagyok és nagyon örülök nektek!Írjatok valamit!!! Zichy
 
 


Szia Vollard,
bocsi, h nem válaszoltam hamarabb, de az ünnepeket Kutasón töltöttük. Nemrég érjkeztünk haza. Nagyon jó volt, és gyönyörű fehér karácsonyunk volt.

Zichy, te merre laksz Nógrádban?

Zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Én Balassagyarmaton lakom. Mikor költöztök? Házat vettetek, építkeztek vagy szülőkhöz mentek? Miért ezt a helyet választottátok? A férjemmel mi is laktunk Pesten, pontosabban Újpesten volt az otthonunk, aztán "visszakeveredtünk" (ez hosszú történet).
Nálatok is visszatértek a dolgos hétköznapok vagy tart még a "téli" vakáció ?
Helló : Zichy
 
 


Kedves Kismamák és anyukák!
Vác-Balassagyarmat vagyis Nógrád megye , nem nagy távolság.
Ajánlom figyelmetekbe a Gólyahir kollekciót, ahol
baba és kismama ruházat készítésével foglalkozom.
Vác Fekete ut 53.
Most AKCIÓS KISMAMA RUHÁK , de minden más megtalálható ami a mamának és babának szükséges 56-86 méretig.
Pólya, takarók, paplanok, fejvédő stb.
Nagykereskedelmi árak!
Hivjátok Irénkét! 06-30-501-45-27
 
 


Szia Zichy,
vettük vmikor rég a házat, most újítottuk fel. És nagy a fejtörés, h a kisfiunk hovámenjen iskolába. Jelen pillanatban Hollokő és Pásztó között kell dönteni...

Zsóka
 
 


Szia Zsóka!Mi is ugyanebben a cipőben jártunk. Mi Őrhalomban laktunk 4 évig, a fiam onnan kezdett oviba járni - Bgyarmatra... Egy évig bírtuk az ingázást. Idén már a városban kezdte a középsőt, az ovi és a suli győzött ( a városi), nem mindegy hova jár a gyerek évekig. Érdemes alaposan tájékozódni a lehetőségekről, mérlegelni az előnyöket, hátrányokat. Jó, hogy írtál, ha gondolod megtalálsz emailben is. Szia:Z.
 
 


Vannak előnyök és hétárnyok mind2 mellett. Sajna elég nyomós indok (pénz) áll Pásztó mellett, mert oda több mint valszínű, lesz iskolabusz, míg HOllókőre kocsival kellene vinni a lurkót...

Zsóka
 
 


a hétárny az hátrány akart lenni... Kép

Zichy, nem tudom, hogyan talállak meg emilben...

Zsóka
 
 


Na igen.A nyáriszünet előtti másfél - két hónapban mi is ráálltunk az autózásra (vittem a 4évest meg az egyévest a zsúfolt volánbuszokon, sokszor fel sem vettek a tömött reggeli járatokra, mikor meglátták a két kicsit, 30-40 perceket is várakoztunk - időjárástól függetlenül-,ha feljutottunk ülőhely csak ritkán volt, sokszor idős emberek álltak fel; kismamaként meg még gyalázatosabb tapasztalataim voltak,a legbrutálisabb, mikor egy nagyon kövér nő leszálláskor nekilökött az üléseknek, mondván, hogy nem fér el a nagy hasamtól - bizony, ez már az utolsó hetekben volt- hála Istennek, hogy nem sérültünk meg!), szóval nem bírtuk már a megpróbáltatásokat. Nálunk is nagyon jó lett volna iskolabusz,de ez híján nekünk is csak a kocsi maradt.Aztán bizony elképedtünk, hogy mennyit kivett a zsebünkből.Így, helyben könnyebb, de még akármi jöhet. :-)
Azt hittem, ha a nevemre kattintasz, kiírja az emailt, de nem. A chaten így működik, onnan vettem az ötletet. :-)Szoktál chatelni? (Én még csak néhányszor próbálkoztam, nem sok sikerrel..)
Mert ha ott találkozunk, megvan a cím. Ha nem, hát legfeljebb kiírom ide.Egyébként a Galériába sikerült végre néhány képet felraknom (Donát és Anna),bár én még lemaradtam róluk.Nézd meg a lurkóimat!
 
 


Mi is kiszámolgattuk, kb évi 200ezer ft-ba kerülne csak az iskolába hordás. Biztos van, akinek ez nem sok, nekünk kicsit húzós... Ha nem lesz iskolabusz, akkor vszont mindenképpen autó, akár tetszik, akár nem, 3 gyerekkel nem vagyok hajlandó volánbuszozni...

Chatre nem járok Kép, a galériában viszont megnézlek majd benneteket.
(A kismamákkal, kisgyerekesekkel való közlekedési bánásmódot inkább nem részletezem, ha néhány eset eszembejut, még most is felmegy bennem a pumpa, grrr.)

Zsóka
 
 


Sziasztok!

BUÉK Nektek, kicsit lemaradtam közben az írással, de megvagyok még én is!

Ha rákattintotok a saját nevetekre és aztán a "profil" szóra katt, ott be lehet állítani új megjelenített adatokat, mint az e-mail cím is!

Örülök, hogy vagyunk legalább 3-an nógrádiak vagy félig azok!
Én még csak most fogok szülni - úgy néz hétvégén...:-)) Ahogy alvasom, Ti már gyerekes mamák vagytok, ráadásul az iskolába járás nehézségeivel küzdötök. Nógrádban ez tényleg nem egyszerű, de a buszozás nehézségeivel én is bőven megküzdöttem itt Pesten. Helyet senki nem ad át, max. az idős nénik...lökdösődnek, nem érdekel senkit, hogy eltapossa a másikat, annyi prosztó ember van, hogy el sem akartam hinni.

A jó vidéki levegőt nagyon írígylem ám tőletek, én otthon St-ban megszoktam 20 éven át, hogy nem ilyen nagy kosz van, mint itt Pesten...de a munka és a párom ideköt Pesthez. De tervezem, hogy sokat megyünk majd haza a szülőkhöz, oxigént szívni! :-))

Vollard
 
 


Szia Mindkettőtöknek!
Köszi a "BUÉK-et" Vollard, én is Nektek -így elkésve is! És köszi az infót, fent van a címem a profilban, írhattok oda is. Képet is akartam rakni, de a meglévők ide nagyok, úgyhogy bővítem inkább a Galériát.
Csupa kellemes meglepetés volt amit írtatok (nem a buszos sztorik!), az, hogy Neked, Zsóka már 3 gyerkőcöd van, Vollard pedig a napokban szül ! Kifejtem: az én babáim 5 és 2 évesek, de még legalább egyet szeretnénk ( a férjem szerint minnél előbb, annál jobb :-) ),úgyhogy tudok mit kezdeni egy "nagycsaládos anyuka" és egy "idei kismama" tapasztalataival - már ha van mit megosztani.
Hogy töltitek az utolsó napokat Vollard? Kívánom, hogy minden rendben legyen és kellemes élményt szerezzen a szülés! Én magam csupa jót mondhatok, mert mindkét szülés simán ment, a második meg egyenesen élmény volt.
Most megyek töltögetem még egy kicsit a galériát, hogy legyen mit nézni. :-)
Apropó:hogyan rakjátok fel ezeket a grimaszoló fejecskéket? Z.
 
 


Sziasztok,
hú Vollard, erzek igazán izgalmas napok,irigy vagyok kicsit Kép (apropó, Zixchy, fejecskék: a /vonal helyére ne írj semmit, vagyis még szóközt sem, és így a következő:
Kép: :/)
Kép: :/(
Kép: :/O

Félkézzel gépelek, mert a legkisebb itt lóg rajtam (Kései vacsora Kép). (Amúgy F6,5; L4; F5 hó).

Zsóka
 
 


Opsz, szóval magyarázat kezdőknek: 6,5 éves fiú, 4 éves lány, 5 hónapos fiú gyerekeim vannak Kép).

Zsóka
 
 


Sziasztok!Most jöttem a chatről...kicsit felüdülni.Jól indult a társalgás,de mostanra sokan lettünk, meg jött egy fazon és kezdett durvulni..:/(
(közben próbálkozom a fejecskékkel)
 
 


Nem jött össze a fejecske...Már fáradok.
Szóval chat: annyira ne sajnáld Zsóka,én "már napok óta" próbálkozom,és igazából sosem jött még be ami miatt jó lenne.Egy picit az is benne van a pakliban, hogy sok a régi ismerős és az újaknak nehéz bejutni a meglévő csapatokba.
Bizony én is irigylem a Vollardot, neki most tök jó,de az öt hónapos fiú is csak nemrég született. Szóval te csak ne szólj semmit! Meg legalább a pici lóg!Anna már lassan egy éve nem szopizik,sőt ha kell önállóan kiszolgálja magát a konyhában. Na jó, azért néha még csüng rajtam,de most még a lefekvést is egyedül intézte a bratyóval.
Most, figyelmesebb olvasás után újra próbálkozom : Kép Sikerült! Kép Kép Kép
 
 


Zsóka,
és Pásztón melyik iskola a nyerö? Én a Dózsába jártam, szóval természetesen az a jobb Kép
 
 


Zichy,
ügyes vagy Kép! Amúgy: terveztek még babát?

Nézda, régi ösmerős KépKépKép! Tényleg, jut eszembe: mai ismereteitek alapján Kép tudtok Pásztón iskolát ajálnani?

Zsóka
 
 


Ja, és Pásztónak szvsz egész jó honlapja van! Kép

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Hú de jó, legalább én is megtudtam ezeket a vigyorgó fejecskéket, hogyan is kell csinálni. Kép

Köszönöm az írigykedést, jól esett! Kép Ma sétáltam egy jó nagyott a szép időben, reggel voltam dokinál, de semmi jele az akciónak. Bár én szerintem a jövő héten lenne esedékes a 40. hét, az UH és doki szerint ezen a héten volt. Eddig úgy tűnik nekem lesz igazam, ha a vasárnapot még kibbekeljük. Kép

Én a sok gyerkőc miatt írigykedem ám Rátok! Bár ez az iskolaválasztás nem lehet egyszerű. Én sajnos a Ti környéketeken nem tudok iskolát ajánlani...de remélem hamarosan megoldódik ez a gondotok!

Vollard
 
 


Zsóka,
sajna mai ismereteim alapján nemtok javaslatot tenni, nincs most kisiskolás ismerösöm ott. Hm. Tkp. alig-alig tudok valakiröl is valamit a régi ismeröseim közül Kép
De régen tényleg a Dózsa volt a jobb! Módszertanilag is, meg tanár-alapanyagban is. Segítség még talán, hogy a Dózsa testnevelés-tagozatos, a Gárdonyi meg ének-zene (legalábbis régen így volt). Ábel melyikben jobb?
Jamina

Ui: Pásztó honlapjának alapjait anno Apu rakta le Kép
 
 


Vollard,
drukkdrukkdrukk! Hol fogsz szülni? És majd ugye megírod (vagy beíratod vkivel), h megvan a pici? Ha gondolod, írhatsz nekem is, írtam neked egy emilt a profilodban találéható címre.

Jamina, hűaztamindenit! (Pásztó-honlap)
Hogy Ábwelé melyikben jobb? Én nagyon szeretném, ha sokat mozogna, de semmiképp sem versenyzserűen. Mint ahogy azt is szeretnbém, ha netán megtanulna (nem zenész-színvonalon) vmilyen hangszeren játszani. De azt hiszem neki inkább a mozgás jön be, mint a nótázás. Kép Mindenesetre köszi az infót, megyek is nézelődni a honlapra, megnézem a Dózsát Kép.
Zs.

Zsóka
 
 


Háááát, a Vollard nagyon csendben van... Lehet, hogy esemény van? Kép Izgulhatunk egy darabig míg megtudunk valamit!
Zsóka: igen,terveztünk harmadikat is,csak az időpontban nem sikerült még közös nevezőre jutni.Meg, sajna a baba előtt még van némi (nem épp kellemes)kötelezettségem és ......bizony, húzom, halasztom. De ez hosszú. Most mennem kell,megy a házimeló ezerrel. Kép
 
 


Szia Lányok! Mi ez a nagy csend? Mi újság, írjatok valamit!
 
 


Szerintem mindenki váérja, h a másik írjon Kép.
Én sem fogok msot sokat - nagyon fáj a fejem, hullafáradt vagyok, a nyomatótval gond van, a gépet 3 napja telepíytettem újra és még egy csomó mindent kellene, szóval kész, vége, elegem van. KépKép

Zsóka
 
 


Végre idejutottam! Na, hallod, Zsóka! Az a 14-e nekem is pocsék volt, még a hétvégém is, el is felejtem gyorsan! Hétfőn vírusos volt a gép, este kikúráltuk. Tegnap nem ment a társalgó, mára az is ok, úgyhogy ennyi kaland után itt vagyok! Kép
Most már csak azért izgulok, nehogy odafagyjon az ujjam a billentyűkhöz. Mert nálunk szabin van a fűtés, kipurcant a kazán Kép . Szilveszter óta haldoklott, és miután néhány nap alatt háromszor folyt ki a rendszerből a víz, a kedves lakóközösség végre belátta, hogy ideje lépni. (Épp ősszel utasítottak vissza egy államilag támagatott fűtésfelújítási projektet!!! Hogy egyem azt az okos fejüket!)Átmeneti javulás a hét végétől várható, de a teljes orvoslás csak júniusban. Mit szólsz? Már kínomban az is megfordult a fejemben, hogy ha továbbra is ezt a 17 fokos (!!!!!) csúcshőt tartjuk, visszamegyünk a régi-lakásba, felturbózom a radiátorokat és még a kályhába is begyújtok (amúgy is hiányzik nagyon, tavaly vettük, olyan szép és olyan MELEG!). A konyhába már befűtöttem a sütővel, minden nap van sült krumpli, talán még sütit is kreálok, csakhogy meleg legyen!
Vollardról tudsz valamit? Nem betegek a lurkóid? Rebesgetik, hogy Pesten sok a vírusos megbetegedés. (Ja, vidéken a számítógépek is elkapjákKép )
 
 


SziasztokKép
Én még új vagyokKép
Én Balassagyarmat mellett lakom: ŐrhalombanKép
Most várjuk első babánkat,aki úgy nézz ki hogy kislány leszKép
ViktóriaKép
Én még nem is láttam ezt a topicot de vaksi vagyokKép
Lehet hogy azért mert én a "babaprojekt állok ide"
című topicba szoktam írniKép
Ott már jó megszokott kis csapat vanKép
Zichy:Ahogy olvastam neked könnyű szülés voltKép)
Remélem nekem is könnyű lesz
2005 Április 25 re vagyunk ki írvaKép
Még 3 hónapom van hátraKép
Mát alig várok hogy ott tartsunkKép
Feb14-én megyek arra a vércukorszint mérésreKép
Kicsit ízgulokKép
De hát minden vérvétel elött be vagyok tojva na most meg hogy 2* szúrnak meg pláneKép
Jaj: Bocsika hogy hosszúra sikeredtem
Edina és Viktória
26+3

Kép

Kép
 
 


Edinka! Őrhalmot nem is mondtad! Mivel oda is nyúlik a családi kötelékünk, biztos ismersz minket! Legalábbis a férjem! Na, most aztán tényleg kiváncsi vagyok rád!!! Most akkor ott laksz, vagy Gyarmaton? Mesélj csak! Z.
 
 


Őrhalomban lakom a párommalKép
Már lassan 3 éveKép
Úgyhogy lehet hogy ismerjük egymástKép
Az tök jó lenne!!!!!!!!
A férjed Őrhalmi?
HA nem is én a párom biztos ismeriKép
Húúú MOST MINKET IS FEL CSIGÁZTÁLKép))

Kép

Kép
 
 


Még jó, hogy bekukkantottam! Megnéztem a profilodat Edina, de nem ugrik be semmi. Kép Az arcmemóriámmal amúgy sem dicsekszem, szóval, lehet, hogy összefutottunk. Na, most bajban vagyok, mert a férjem még nincs itthon így a nevét és adatait nem rakhatom közszemlére, mert nem szereti (jogos!). Azért néhány fogódzó, hátha ez is segít: A férjem keresztneve Tamás, Pesten dolgozik. Négy éve költöztünk Őrhalomba, a főutcán, Tamás nagypapájának a házát újítottuk fel, ott laktunk, most ősszel költöztünk be Gyarmatra.Anyósom Valika, szülésznő, ők is a főúton laknak. Ha más nem,ez alapján azért egy tősgyökeres őrhalmi beazonosít, a párod, vagy a szülei biztos segítenek. Na, kíváncsi vagyok mit mondanak! Kép Ha Marika nénihez, az ottani védőnőhöz jársz, ő is ismer, Annával hozzá jártunk, nagyon kedves és segítőkész!
 
 


Az én párom neve: Olivér
És a te párod báttyával osztálytárs voltKép
Az aposodék szomszédjában egy kis üzlet vanKép
Igaz?
Ő már tudja kik vagytok de én nem Kép
Igen én is ismerem a védőnőt és nekem is csak jó véleményem van rólaKép
Megnéztük az albumodatKép
Nagyon aranyos gyermekeitek vannakKép

Kép

Kép
 
 


Örülök, hogy sikerült beazonosítani! Kép
Hamarosan jön a férjem, aztán én is kifaggatom őt. Akartam kérdezni, hogyhogy átmentél a Pap doktorhoz? Szülésznőt is választasz majd? Képzeld, az anyósom lemaradt mind a két baba születéséről! Donátnál, ő is éjjel jött, hiába hívtuk, nem vette fel a telefont, aludtak. Annánál meg egyszerűen nem volt már idő szólni! Kép Egy nagyon kedves munkatársa volt velem, illetve Annánál még az Évi, ő is őrhalmi. Kép
Chatelni nem szoktál? (Mindenkit ezzel a kérdéssel üldözök!) Kép
 
 


UI: Örülök, hogy tetszettek a képek, majd, ha lesz egy kis időm, teszek fel újabbakat.
 
 


Mért nem is tudtam kell szülésznőt is választani???
Hallottam róla de pontosan nem tudomKép
Azt hiszem Évit meg én ismeremKép
Ha jól tudom akkor kb 1-2 éve született babája?
HA minden jól megy nálunk a párom lesz bent
a szülésnélKép
Chetelni nem nagyon szoktam!!!
Csak babanetezniKép)
Ha nincs akkor "elvonási" tüneteim vannakKép)
ÓÓÓ Akkor te tudsz nekünk abban segíteni hogy milyen babakocsit érdemes venni!!!??
Nagy kereküt vagy kicsit?
Hány funkciósat?
Hordózót is vagy mózeskosarasat?
Nektek milyen volt???
Ha gondolod e-mailben is írhatunk??!!!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok, lányok!

Mi még nem vagyunk nógrádiak, de valószínűleg hamarosan azok leszünk. Először Kutasó környékét nézzük meg, valami pici falucskába szeretnénk költözni. Hatalmas telket akarunk, meg egy legalább 80-100 nm-es házat. Nem baj, ha fel kell újítani. Ha tudtok ilyet a környezetetekben, vagy van ötletetek, hová forduljunk, segítetek, kérlek? Kép

Virág
 


Szia Edina!
Éppenséggel nem kell, de lehet szülésznőt választani és én, tapasztalatból mondom, előnyösnek tartom.A kisfiam születésénél nem tudtuk a férjemet értesíteni, igaz anyu mellettem volt, de igazából a szülésznő volt, akire igazán számíthattam. A lányomnál pláne jó volt, mert abban az időpontban más is szült, és az ügyeletes szülésznőnek volt elég dolga nélkülem is, bár rengeteget segített ő is. Valójában a szülésznő az aki vezeti a szülést, a vizsgálatok nagy részét is ők végzik, bármivel lehet hozzájuk fordulni. Viszont, ha mondjuk egyszerre hárman is vannak a szülőszobán az egy szem szülésznő figyelme megosztott, ide-oda rohangál bármennyire kedves is, nem tud annyit segíteni, mint ahogy egy szülő nő abban a helyzetben igényelné.Én az Erzsivel a szülés előtt megismerkedtem. Beszélgettünk, előadtam az igényeimet, elképzeléseimet (pl, ha már állva nem is, de legalább ülőhelyzetben szülhessek, kerüljük a siettetést, gátmetszést stb.),bár a kórház sok tekintetben eléggé "konzervatív" szellemű, de ő amiben tudott, támogatott. Meg igazából én mindig hozzá fordultam, bármi gondom volt a várandósság idején. Kép
Babakocsiból, szerintem, Őrhalomba csak nagykerekűt érdemes venni, az utak miatt. Mi is olyat vettünk Annának, háromfunkciós hipercsodát és nagyon szerettük ott, mert kényelmes volt nekünk is meg a babának is.Mondjuk elég keveset használtuk, mert óriási, és az autóval való szállítása komplikált volt, kellett vennünk egy kisebb kétfunkciós összecsukhatót.Ide a városba, meg a sok utazáshoz az a jobb. A nagyot elraktuk a következőnek, mert egy kis sérülést leszámítva olyan, mintha most vettük volna, de mivel közben beköltöztünk ide, már nem lesz rá szülségünk, épp a múlt héten adtam fel rá hirdetéseket. Ha esetleg érdekel, szívesen megmutatom. Kép Van még autósülésünk, etetőszékünk, muszáj eladni, mert nem férünk tőlük. Kép
Dolgozol még? Igen, írhatsz az emilre is, ha gondolod! Kép
 
 


Szia Virág! Örülünk, hogy újabb nógrádi a határon! Kép
Azt hiszem, Kutasó környékén Zsóka az illetékes, ők is oda költöznek, biztosan tud segíteni.Kép
Olvastam a profilodban, hogy dúla vagy és láttam a képet a gyerkőcökről. Innen nézve teljesen érthető a nagy kert igénye!Kép Szerintem a gyerekek szempontjából és a foglalkozásodat nézve is érdemes város környéki falucskát keresni, Salgótarján, Balassagyarmat vagy Pásztó környéke. Magamból kiindulva, pl. a gyarmati kórházban igazán jól jönne egy dúla! Kép Mifelénk Őrhalmot ajánlanám, mert 9 km-re van Gyarmattól, és kb. ugyanannyi Szécsénytől, van egy csomó ovi, iskola, középiskola, művészeti iskola és egy fősulinak a kihelyezett tagozata is. Pest nem elérhetetlen ( a férjem minden nap oda jár dolgozni), itt vagyunk a határ mellet és nagyon szép a vidék, szóval van sok pozitívum. Őrhalom kicsi falu és abszolút nagy telkek vannak!!! Kép Az eladó házak megfizethetőek, kocsival nagyon kényelmes a megközelíthetősége, vonat, busz is akad jócskán, bár nem épp a legkényelmesebbek - ez is tapasztalat.Igazából ovi és iskola is van a faluban, tehát akinek igénye, oda is járathatja a csemetéjét.
Nem tudom segítettem -e valamit. Ha van kérdésed,vagy tehetek érted valamit, itt vagy emilen megtalálsz! Kép
 
 


SziasztokKép
Zichy:
Majd még gondolkozok ezen a szülésznő választásonKép
Nem írtad hogy a férjed ismeri e a páromat?
Nem már nem dolgozok szinte az első hónaptól kezdveKép
Gyárban a Paratban dolgoztam de a viszonyok miatt jobbnak látta a doktornő hogy kérje hogy vegyenek fel táp-be!!!
Te mért nem vagy rajta a képeken?
Nem tudsz magadról képet fel tenni?
Ma valahogy nem volt jó napomKép
enyhe hányingerem volt,fájt a derekam, és a pocim is Kép
Néha alig birom magam "vonszolni"
mi lesz még akkor 3 hónap múlva?
Itt nálunk is úgy van ha megszülted a babát utánna meletted lehet csak éjszakára vistik őt be??
A megfigyelőbe?
Te használtál pólyát?
Annyira feleslegesnek tartom max 2 hétig van benne a baba, sőt szerintem nem is kényelmesKép
Mert be van bugyulálvaKép
na megyek megvacsizokKép

Kép

Kép
 
 


Épp akartam lekapcsolni a gépet, de még bekukkantottam. Még jó!
Persze, Tamás ismeri a párodékat, vigyorgott nagyon, mikor meséltem, mi a helyzet. Kép
Jó neked, hogy otthon vagy! Én a szülés előtti pár napig dolgoztam, sőt a fiam érkezése előtt másfél nappal még "építkeztem" meg nagytakarítottam! Nekem nem volt nagy pocim, a 172 centimhez alig voltam 70 kg. Kb. akkora voltam szüléskor, mint te most, el is csodálkoztam a képeden! Kép
Születés után azonnal megkapod a babát, utána van pár óra kötelező pihenő, én mindkét alkalommal sokáig könyörögtem, mire megkaptam a babát. Mondjuk én éjjel szültem, és az egy picit más, meg kellett várni a reggelt. Annát éjjel-nappal magamnál tartottam, mert akkor ha a nővérkéknél voltak a babák, teáztatták őket. De mikor kértem, hogy éjszaka is velem aludjon, örömmel adták, mert ritkák az ilyen anyukák, azt mesélték, hogy még mindig szívesebben lepasszolják a piciket, minthogy velük legyenek. Ez két éve volt. Nekem nagyon jó volt, hogy Anna velem volt, mert sosem sírt, éjszaka max. kétszer ébredt fel, azonnal megetethettem. Ő is megynyugodott az én cicim sem gyulladt be, a tejtermelés is gyorsan beállt, Anna nem sárgult be és hazamenetelre visszahízta a születési súlyát.Mire hazamentünk jól kiismertük egymást és otthon semmi galibát nem okozott az érkezése. Donátot éjszakára mindig bevittem a kisbabákhoz, ő tápszert is kapott (mondjuk én engedtem), éjszaka sokat sírt,én nem tudtam aludni, mert ugye éjszaka nem szívta ki a tejet, még a kórházban begyulladt a cicim, rengeteget szenvedtünk mind a ketten. Két hónap kellett, mire összeszoktunk. Mikor Annával voltam kismama és bent feküdtem pár napig a szülészeten, akkor láttam, hogy annak az anyukának könnyebb, aki többet van a babával, hozzá igazodik és igény szerint eteti. Aki alig van vele,vagy csak a látogatók érkezésekor veszi magához egy kicsit, annak többet sírt a babája.Ebből okulva voltam együtt folyton Annával, söt egy nap csak egyszer fogadtam látogatót a férjeméken kívül. Nekem bejött. Kép
A pólya is! Donátnál nagyon jó volt, könnyebb volt kézbe venni, szopiztatni. De tényleg csak 1-2 hétig tartott, nálam a lurkók jelezték, mikor már szabadulni akartak tőle. Kép No, a látogatók szempontjából meg pláne jó volt! Főleg Donátnál, mert születésétől vagy három hétig egymásnak adták a kilincset a vendégek és a legtöbben azonnal lerohanták a picit, kezet se mostak, az sem zavarta őket, hogy alszik-e. Annánál kitiltottuk a vendégeket. Csak 3 hétig. Kép
Azért nem raktam még képeket magamról, mert általában én fotózok, ebből adódóan le is maradok a remekműről. Kép De majd alkalomadtán megkérek valakit, hogy kapjon le! Kép A férjem meg utálja, ha fényképezik.. Kép De nem ígérem holnapra! Kép
 
 


ZSÓKA!
Mi van veled??? Írj valamit!
 
 


Sziasztok,
Zichy, köszi, megvagyok. A 3 gyerekemből csak 3 beteg, most már én is, van egy csomó elvégzendő melóm, egy nagy rakás (de tényleg nagy rakás) javítanivaló ruhám, megpucolandó ablakom (szerwencsére msotanában esik Kép).

Virágot ismerem személyesen Kép, én ajánlottam nekik azt a környéket.
Virág, most amikor az ünnepek alatt lent voltunk, a faluban láttunk legalább 5 eladó házat. Le kellene mennetek.

üdv
Zs.

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást. Kép

Zichi,
nagyon izgalmasnak találtam, amit Őrhalomról írtál. Kép Hozzávetőlegesen meg tudnád írni, hogy kb. mennyibe kerülnek ott olyasmi ingatlanok, amilyet keresünk? Csak kb.

Zsókám, drágám! Kép

Persze, hogy megyünk! (Csak volt egy perünk az anyámmal, és csak odáig tudtunk gondolkodni időben.) Talán már a jövőhéten megyünk nézelődni, úgyis arrafelé dolgozik a férjem a héten. A netről már összegyűjtöttem egy rakás kutasói eladó házat. Már csak fel kell hívni őket. Kép Ja, és terveztük, hogy lemegyünk hozzátok, de nem jött össze. Na, lesz még rá alkalom. Kép

Gyógyuljatok!!!

Virág
 


Zichy: Elfelejtettem megkérdezni
hogy szerinted itt nálunk a védőnéninél tudunk szívhangot nézzni??????
Sokan mondják hogy ő náluk a védőnőnél hallgatnak szívhangotKép
Neked csinált a védőnő??

Kép

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: