Új privát üzeneted érkezett!

Gwen,

Sajnalom, hogy nem jelentkezel tobbet en is Franciaorszagban elek mar 11 eve.
Ha jelentkeznel felvehetnenk a kapcsolatot.

KépKép
KépKép
 
 


Aniko,
tudnal nekem par sort irni, hogy erzed magad Franciaorszagban, milyenek ott a lehetosegek? En New Yorkban elek jelenleg, de tervezzuk a ferjemmel, hogy visszamegyunk valahova Euopaba, csak egyenlore nem tudjuk hova, Franciaorszag szoba jott, mert o beszel Franciaul, en sajnos egy szot sem, egyebkent most vegeztem itt egyetemen, mernok vagyok, es szeretnek dolgozni.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Eniko,

Mit szeretnel tudni pontosabban? En sem beszeltem franciaul csak angolul amikor idekerultem. Meg lehet tanulni, csak nagyon kell akarniKép
Nekunk a ferjemmel(o francia es miatta jottem ki) van egy vallalatunk ahol a belfoldi kereskedelemmel foglalkozom. Hat en ennyire megtanultam.
Mi kisvarosban elunk itt eleg gyatra a munkalehetoseg. Sok problema van itt is de szerintem hol nincs. Az viszont igaz, hogy Franciaorszag adozas szempontjabol az elso helyen allKép De gyonyoru orszag, ahol minden megtalalhato. Peldaul tolunk 2 oranyira vannak a hegyek sieles szempontjabol es 2 oranyira az ocean is nyaron.
Egyebkent sokszor van honvagyam, de hazudnek ha azt mondanam, hogy nem szeretek itt elni. Mi mas bizonyithatna jobban, hogy mar van egy 5 eves kis lurkom-benne van a profilomban es most vagyk 16 hetes a masodik babammal.Kép
Miert nem maradtok New Yorkban? Ott nehez az elet? Mivel foglalkoztok?
Valaszolj, persze csak ha van kedved.
Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
 
 

 
 

Bocsanat, csak most olvastam, hogy mernik vagy
elnezestKép

KépKép
KépKép
 
 


Szia Aniko,
bocsi, de az utobbi idoben nem jottem erre az oldalra. Koszi az infot. Talan azt szeretnem a leginkabb megtudni, hogy ott mennyire nehez egy bolcsodet/ovodat talalni. Itt az allami helyekrol nem sok jot hallani, maganuton meg nagyon draga, es amugy se nagyon bizok meg senkiben. Munkat talalni sehol sem konnyu, foleg jot nem, de azzal a gyerek elott sose volt gondom, de most teljesen meg vagyok love a baba miatt (persze lehet csak en vagyok bena). A masik az, hogy nekem itt tanulo vizumom volt eddig, most elvileg gyakorlaton vagyok, azaz kellene lennem, de utanna semmi kedvem itt allandoan a papirokkal bajlodi, ugyhogy azert szeretnek tobbek kozott valahol europaba visszamenni. Arrol nem is szolva, hogy innen hazalatogatni nem egyszeu, es itt semmi csaladom nincs (kiveve az en kis uj csaladom). Arrol persze nem beszelve, hogy itt is ugyanolyan nehez, ha nem nehezebb, mint barhol, akkor meg minek az egesz szenvedes, legalabbis nekem nem nagy izgalom itt lenni. Meg ezeregy indokot tudnek felsorolni, miert nem maradnek szivesen, az is igaz, hogy itt mar tudom mi hogy megy, vegulis tenyleg mindenunk megvan, ehhez kepest en a bizonytalanba akarok belevagni (lehet majd jol megbanom ha elmegyek)
Most egyebkent itthon "unatkozo" anyuka vagyok, ami gondolom mar kiderult, persze nagyon sok mindent kellene csinalnom, csak valahogy a baba mellett nem megy.
A ferjem annyira nem akar menni Franciaorszagba, vegulis a nyelv miatt gondoltam ra, legalabb egyikunk beszeli, persze szoba johetne Anglia, de oda egyikunk se vagyakozik. Ezenkivul Norvegia es Magyarorszag (mint a legrosszabb valasztasKép)), bar en nem gondolom, hogy olyan rossz lenne otthon) jon szoba. Meg egy evig itt kell kihuznom valahogy, igy egyeztunk meg a kedvesemmel. O egyebkent marokkoi, o se akar orokre ittmaradni.
Hat ennyit magunkrol.
Aranyos a nagyfiad. Tudod fiu vagy lany lesz a kovetkezo? Remelem nem vagy beteg a terhesseggel.
szia
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Szia Eniko,

Penteken voltam uh-n a pocaklakoval, de meg nem tudtak magmondani mi van a laba kozottKép
Mindig keresztbe teszi a labat.
Megvagyok, bar ma egesz nep fajdogalt a hasamKép.

Itt Franciaorszagban nem lesz gondod a baba elhelyezesevel.Itt nagyon jol ki vannak epitve a halozatokKép A bolcsin kivul vannak meg a dadak is, az allam eleg jol tamogatja, ha dolgozol.

Erdeklodve olvastam, hogy ferjed marokkoi.Mar ketszer voltam, a ferjem pedig harom negyszer is kimegy egy evben, ott van ultetvenyunk.
Seprugyarunk van Franciaorszagban es Kenitra mellett termesztjuk a cirkot. Milyen kicsi a vilag nemKép

Udv,
Aniko

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Eniko!


Csak annyit szeretnek hozzafuzni, hogy nekem az a tapasztalatom (3 gyerek) hogy az amerikai ovodak nagyon-nagyon jok!!!
Es nem tiszta pontosan, hogy Te mit ertesz allami ovoda alatt??? Ugyanis ilyen szerintem itt nincs.
Vannak maganovodak, egyhazi ovodak, es nagyobb cegeknek sajat, vallalati ovodai.
Amugy szeretnek a helyedben lenni, es nehany honapig-evig "unatkozo" NEW YORKI anyuka lenni!!!! Kép
Szerintem annyi kivalo, fantasztikus gyerekprogram van,olyan gyerek-es csaladcentrikus minden, hogy ha valahol, akkor ebben az orszagban nagyon jo gyereket nevelni! Kép
 
 


Szia Aniko,
orulok hogy bolcsi helyzeteben jo a helyzet arra. A ferjem Fes-bol valo, remelem nemsokara nekem is sikerul ellatogatni arrafele.
Szerintem nagy valoszinuseggel lanyod lesz ha nem latjak meg, persze van aki csak nagyon szegyenlosKép

Szia Saguaro,
az igazsaghoz az is hozza tartozik, hogy nem tortem magam eddig bolcsi keresesevel, de ettol fuggetlenul en nem lattam a magyarorszagi tipusu bolcsodeket sehol errefele. Ovodat igen, de az en babam meg csak 1 ev es negy honapos, ilyen idos korban csak kicsi daycare es babysitterrol tudok errefele. Amit en keresek az egy bolcsode epulet, ahol 1-3 eves korig vannak gyerekek, csoportokban kor szerint, nagy csoportokban tobb nevelovel egyszerre, ja es ne legyen fel ev varakozasi ido, es lehetoleg a fizetesem haladja tul ennek a koltsegetKép Egy helyet majdnem megneztem, de az ajto elott rajottem egy hatodik emelet lakasaban lenne a "daycare center" ugyhogy be se mentem (elozetes beszelgetes alatt azt mar tudtam, hogy az enyem lenne a legkisebb a tobbiek 3-6 ev kozott vannak). Varosi reszben lakok, csak emeletes hazak a kornyeken, nem tudom hova rejtettek itt a bolcsiket, ha leteznek.
Nem tudom te merre laksz, de New York nem eppen csaladcentrikus, en Bronxba vagyok egyebkent, alig mentem Manhattanba az elmult evben, mert ott szornyu babakocsival kozlekedni.
Szivesen olvasnam osszes tapasztalatodat, kicsi gyerekkel kapcsolatban, merre keressek egyaltalan? Olyan helyek ahol egy ember vigyaz csak az en gyerekemre vagy kiscsoportra szoba se johet!!!
sziasztok
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 


Sziasztok!
Én csak most csöppentem ide,nem találtam rá eddig a babanetre.Kár!!!
Mi Spanyolországban élünk,pontosabban Murcia városban.A kislányom szeptemberben lesz 2 éves.Lassan egy éve keresek neki itteni magyar játszótársakat,eddig sikertelenül.
Segítséget szeretnék kérni továbbá,hogy milyen papírokat kérnek itt a bölcsibeíratáshoz.
Tudtok-e valamit az itteni bölcsikröl?
Sziasztok!
 


Sziasztok,
Harom honapja erkeztunk Nemetorszagba, nem beszelunk nemetul es azt hiszem varandos vagyok.Ez lenne az elso terhessegem, ezert kellokeppen meg vagyok ijedve.
Tud valaki Bonnban vagy kornyeken elo szulesz-nogyogyaszt ajanlani, aki beszel, ha nem is magyarul,legalabb angolul vagy franciaul(esetleg olaszul)?
Koszonom elore is!
Agi
 
 


Szia Ági!

Ne légy megijedve, többen is átvészelték már a dolgot, van aki többször is!! Kép Gratulálok neked! Te is anyuka leszel!
Sajnos nem tudok neked segíteni, de ha átjössz a Külföldön (túl)élők topikba, ott rendszeresen írunk egymásnak, itt meg eléggé megállt az élet már aug. óta! Sajnos.

Üdv.
Andi
 
 


Sziasztok!
Van valaki, aki spanyolországban él? Mi nyáron tervezzük, hogy kimegyünk, és szeretném ha segítenétek a gyerektársaságot illetően
Köszi
Sziasztok
Réka
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy rátaláltam erre a topicra.
nagytunde látom te Spanyolo.ban élsz, de bárki aki tud valamit Spanyolországról az legyen kedves nekem írni, hogy milyen az élet kint!
Munka? Lakás mennyi? megvenni vagy albérlet, Mennyi az élet stb.
A párom most megy ki dolgozni és egy kis idő múlva ki költöznénk, nem végleg csak ideiglenesen.

Köszi a segítséget!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Franciaországban élő anyukák!
Tudtok arról, hogy lehet-e kapni Fro-ban anyatejserkentő teát, mint Mo-n a Laktoherb vagy a Fitolac :?

Köszi.

Kata
 
 


Szioka mindenki, meg uj vagyok, szoval udv minden kedves anyukanak es esetleg meg nem anyukanak :wink: Marokkoi a parom, de egyebkent Olaszorszagban el, igy a jovoben keszulok kikoltozni hozza. Erdeklodni szeretnek, hogy akad meg valaki marokkoi parral (Fes-bol szarmazik) vagy esetleg el e valaki netalan Velenceben. :)
 
 


Sziasztok!
Mi decemberben költöztünk ki a családdal Németországba.
Aki esetleg Augsburgi,vagy környékbeli,és van kisgyereke,nagyon örömmel venném,ha összeismerkednénk.ekünk 2 rosszcsont lúrkónk van Ádika 3(09.03),Alex 8 éves(02.27.)Hiányzik nekik a nagy kert,odahaza eladtuk a házat,hatalmas terület volt hozzá.Most a 2.emeleten lakunk,már nagyon várjuk hogy tavasz legyen,és mehessünk sokat sétálni.Én jelenleg nem dolgozom,lenne innen valaki???
 


Sziasztok

Nemetorszäg, Bayreuth....valaki????

igazabol kiväncsi lennek hogy zajlik itt egy varandossag, mert a szäjizemmär eleg rossz...(pl kassenpatientnek csak ket UH egesz terhesseg alatt, nincs 4D, egyägyas szoba älom....visszasirom a magyar egeszsegügyet!!!!

Szoval tapasztalatokat, egesz veletlenül idetevedö környekbelieket värunk!

Kép
 


sziasztok
Mi 2 hónapja költöztünk Németországba,Bernriedbe a Starnberger See mellé.Van egy 19 hónapos kisfiúnk.Nekünk is hiányzik az udvar,az otthoni kertes házból,most a 3. emeletre kerültünk.Van egy magyar házaspár,jó barátaink,de a férjemmel együtt ők is elég sokat dolgoznak (vendéglátás) és nekik még nincs gyermekük.A nap nagy részét kettesben töltöm kisfiammal.Sajna németül szinte csak köszönni tudok.
Én is szívesen felvenném a kapcsolatot környékbeli anyukákkal,jó lenne találkozni is.

Puszi mindenkinek
Vendég
 


Sziasztok! Mi Ausztriában élünk, Saalbachban, a lányunk lassan 4 éves lesz. A télen viszont szeretnénk átköltözni Zell am Seebe, ha van olyan magyar anyuka aki itt él, jó lenne felvenni a kapcsolatot vele. Óvodakérdésben elsősorban melyik a legjobb, vagy hová érdemes menni. Köszönöm előre is!
adrienn3000
Hatvan
 
 


Sziasztok!

Évi vagyok,Drezdában élek férjemmel,és jelenleg várjuk júniusban érkező babánkat...szívesen várom Drezdai kismamák,anyukák jelentkezését!:-)

Email-em: wicus@citromail.hu
wicus1028
Külföld
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: