Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Még mindig itt!!!
Az én lábam is még a megszokottnál is dagadtabb, majd meglátjuk jelent -e valamit...
Jó szülést mára, vagy nyugis hétvégét!!!
Üdv. Csilla
 
 


Hello Csilla!

Én még egyben , és már egyben is szeretnék maradni a héten! Kép Veled mizujs? Jól vagy? Neem már megint voltak erősebb menstruációs görcs szerű fájásaim éjjel, de megszüntek aztán meg jót aludtam. Sógornőmnek már nyitva a méhszája. Ja, mert mi 1 hét különbséggel egyszerre várjuk babáinkat.. Kép Õ volt későbbre kiírva, de még lehet előbb ér finisbe.. Kép Egyszerre nagy show lenne. Ha még minden oké, legalább egy sort írj!
Üdv.,k.
 
 


Szia!
Még egyben. időnként vannak fájásaim, de elmúlnak. Végül is nem lenne rossz így szépen lassan kinyílni, amúgy is tart a felújítás még, annál biztosabb, hogy kész lesz, úgyhogy nem nagyon bánom, bár már szivesen babáznék. Remélem ti is kihúzzátok a hétvégét! Most mész először nst-re? Engem hétfőn még nem küldött el a doki, amit kicsit csodáltam, elvileg csak jövő héten megyek.
Üdv! Csilla
 
 

 
 

Szia Csilla!
Azt olvastam valahol, hogy amilyen holdállás alatt fogant a baba olyan alatt fog születni is. Ezekszerint Kilián kedden fog születni. Itt egy naptár ahol kiszámolhatod, hogy Te mire számíthatsz! Kép http://users.ameritech.net/paulcarlisle/MoonCalendar.html

Már voltam 2x nst-n, ma voltam harmadszor. Először megijedtem, hogy nem akar mozogni és akkor befektet a Bácskai, de aztán drága férjemmel felébresztettük, becézgettük, kéregettük így egyszercsak megmozdult.. Kép Én is remélem , hogy kihúzzuk a hétvégét, bár már nagyon nehéz néha, de mostmár ez a pár nep nem számít. Szerintem mi ott fogunk találkozni.. Kép
üdv.,k.
 
 


Szia Csilla!

Nekem nyugodt volt a hétvégém, és Neked?
Egyelőre minden oké, holnapra várom Kilián érkezését.. Kép

üdv., Kriszti
 
 


Szia Kriszti!
Nálunk is nyugis hétvége volt. Tegnap délután óta gyakrabban vannak jóslófájások, mint a múlt héten, úgyhogy mi is készülünk.
Remélem mielőbb ott találkozunk!!!
Üdv. Csilla
 
 


Szia Csilla!

Képzeld tegnap több tünetem is arra utalt, hogy ma a gyermekemet már a karomban tartom nem a hasamban, de reggelre minden tünetem elszállt. Tökéletesen érzem magam, se egy méhösszehúzódás, se semmi.. Kép Na ennyit erről. Nekem is elment a nyákdugóm tegnap...

Te jól vagy? Egyben vagytok még?
 
 


Szia!
Egyben vagyunk, de nincs különösebb változás sem. Néha azt hiszem lesz valami, aztán elmúlik, előbb utóbb biztos kibújik.
Egyenlőre a hidegfront se látszik...marad a várakozás...
Ha mégis mentek (hosszú még a mai nap), akkor minden jót!
Üdv. Csilla
 
 


Szia Csilla!

Nekem csütörtökön be kell feküdnöm ha addig nem születik meg Kilián.. Kép Persze egyelőre teljesen jól vagyok Kép Most a jeleket várom.. Kép
Üdv., Kriszti
 
 


Szia Kriszti!
Szorítok, hogy előbb induljon el a fiatalember.
Ha mégse gondolj arra, hogy sok úgysincs hátra, és van előnye, hogy még előtte megismerheted a környezetet (nagyobb esély babás szobára, nem idegenek a szülésznők, szobatársak és legalább biztosan helyben vagy...)
Én pénteken megyek ctg-re, de még reménykedem hátha már a szülőszobán csinálják addigra...
Üdv. Csilla
 
 


Szia Csilla!
Látom te sem vagy már itt régóta, már biztosan te is kórházban vagy és már megszületett a babucid!?
Ha már otthon leszel és lesz időd várom a tapasztalataidat és a történetedet!
Találkoztatok Csibivel a kórházban, vagy esetleg még együtt is voltatok a szülőszobán?
Ki volt ott elöbb?
Közben megkaptam a hírt egy ismerőstől, hogy náluk is megszületett a baba 5 órás vajúdás után 5 perc alatt.Õ is szedte a golyókat és szerintem akkor hatott is rendesen.
De halottam a dokimtól olyat is hogy az unokatesója is szedte, de őnála is császár lett belőlle. Sajnos néha közbeszól más is és nem csak ezen múllik az egész!Bár mindenkinek hatna, és könnyebb lenne a szülő nők dolga. Akkor még aki fél az egésztől az sem félne, és nem kérnének sokan előre császárt a dokijuktól.
Na megyek, mert még össze kell rakodnom!
Szia és jó erőt a negyedik babához!
Kriszti
 
 


Szia Kriszti!
Remélem jól vagytok és a tervek szerint hazajöttetek ma.
Örülök, hogy végül is sikerült találkoznunk.
Anna jól van, tejci van bQven, jókat is alszik nappal, már csak az éjszakai ébrenléttrQl kellene átállítani...
Minden jót!
Csilla
 
 


Szia Csilla!

Én is nagyon örülök, hogy megismerhettelek, és hát szívemből gratulálok kislányodhoz mégegyszer, meg ahhoz hogy természetes úton megszületett ilyen szép nagy súllyal.
Kilián is nagyon nyugodt bébi, minden szopi után jókat alszik, leszámítva a tegnap éjszakát, mert hajnali fél 3-tól 6-ig 10 perces megszakításokkal szopizott Kép hát mit ne mondjak reggelre lógott a nyelvem, ...is.. Kép Most viszont már 4 órája alszik. Asszem a tegnapi kávémat elfelejthetem a következő 1 évre.. Kép Örülök, hogy neked is van tejcid bővem és jól vagytok.
Most ébredezik, puszi,k.
 
 


Szia Kriszti!
Örülök, hogy jól vagytok.
Sok tejcit és jó babázást kívánok!
Csilla
 
 


Szia Csilla!

Mi újság éjszakai fentlét ügyében? nálunk szinte minden éjjel van egy olyan idővallum, hogy két szopi között fent van Kilián. Persze nem sír vagy ilyesmi, csak ha lerakom, hallom a bébihívón keresztűl, hogy gagyarászik, aztán kb. negyed óra múlva vissza"rendel" szopira, és ez így megy 2-3 órán keresztűl. Ez majd gondolom változik, ha majd érzékeli már az éjszaka-nappal közötti különbséget, nem? Nálatok át állt már nappali fent létre, éjszakai alvásra?
Én is hasonló jókat kívánok nektek!!
Kriszti
 
 


Szia Kriszti!
A fehérvári topicba válaszoltam, talán így egyszerqbb, mint két helyre írnod...
Minden jót!
Csilla
 
 


Eltüntetek móri lányok?
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


saziasztok

ne haragudjatok,hogy csak igy ismeretlenül bepofátlankodok,de keresek valakit ésehhez kérném a segitségeteket.egy volt osztálytársamról volna szó Szelle Évának hivják,és fodrász.valamikor móron lakott azóta nem tudok rola semmit.ha esetleg valaki ismeri akkor legyen szives egy emailt küldeni a laczone@freemail.hu-cimre.

elöre is köszönöm a segitségeteket Friedrich Rita környe
 
 


ja és 27-28 éves

köszi
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Dr. Szőke Katalin szűlész, nőgyógyászt?
Mi róla a véleményetek?
Móri kórházban dolgozik?
Köszi
 
 


Sziasztok!
Most írok ide elősször. Légyszi, aki tud valamit a dr. Szőke Katalinról, írjon nekem! Hol és mikor rendel? Az a helyzet, h úgy volt, h külföldön szülök majd, de úgy alakult, h nem megoldható, viszont már a 8. hónapban vagyok, és nincs orvosom. Sokan ajánlották a doktornőt, remélem, még nem késtem el nagyon ezzel az egésszel.
írjatok
Kriszti


Szia Krisztina!

Én már 12 éve a Szőke doktornőhőz járok. Én nagyon megvagyok vele elégedve. Kedves, aranyos, figyelmes, tudja a dolgát, bár nem olcsó.
Úgy tudom sztk-alapon is rendel Mórón, én a magánrendelésére járok Szfvárra, ami a Sütő utca 8 szám alatt van. Délelőtt rendel 9-11 csütörtök, péntek, délután 15-19, szerda, csütörtök. Én is majd nála szeretnék szülni.
Azért kérdeztem a többieket, mert kiváncsi voltam másnak a véleményére is.
Sok sikert.
 
 


Én nem rég voltam elöször Szőke Dr. nőnél. Nagyon jó benyomást tett rám! Láthatóan érti a dolgát.
 
 


Sziasztok!

Szült már valaki Móron a Szőke Katalinnál? Mesélnétek róla?
Köszi
 
 


Sziasztok,

Monának írtam külön is, de hátha még valakit érdekel majd egyszercsak. Tavaly ősszel született a kislányunk, Szőke doktornőhöz jártam végig gondozásra, mi nagyon-nagyon meg voltunk elégedve vele.
Részletek ha érdekelnek valakit, szívesen beszámolok picit rendhagyó dolgokról is.
Viki


Sziasztok!

Két év után újra itt. Várjuk a következő babát. Csakhogy a szülészet megszűnt a dokim külföldön...

Tud valaki valamit milyen lehetőségük van most a móriaknak terhesgondozással kapcsolatban esetleg tb alapon vagy magánrendelésen?

Kinél hol érdemes szülni?

Üdv,
Csilla
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron