Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Húú, de rég voltam, de hát nem sok időm volt jönni. Mi megint betegek vagyunk, már a pénteket lázzal kezdtük, úgyhogy újra a dokinál kötöttünk ki, aki végül azt mondta, hogy vegyek Tantumverdét sprébe és azt adjam a Biusnak. Mivel a múlt héten fejeztük be az antibiotikum szedését, ezért nem akart újra felírni. Erre mára már nagyon köhögött a Bius, úgyhogy mentünk is a dokihoz ismét, aki most a mi dokink volt, felírt egy újabb antibiotikumot. Úgyhogy most megint szedjük a gyógyszereket mert kaptuk mellé még egyszer a hurutoldót is. Most már az idén mi nem megyünk oviba. :cry: Pedig ezt az egy hetet jó lett volna kihúzni mert lett volna dolgom, de hát a kisasszony mindig keresztül húzza a számításaimat.
Nálunk a karácsonyi ünnep pénteken lesz, most szólt az óvó nő, hogy ha gondolom akkor 9-re vigyem majd be a Biust. Hát én biztos, hogy be is viszem. :) Erről legalább ne maradjon le ha már egyszer oviba nem tud menni.
Aztán ma befizettem neki a kaját is, keményen 350ft-ot kellett fizetnem. :D Én olyan jót röhögtem amikor meghallottam az összeget. :)

Csütörtökön megjött anyunak a konyhabútora is, úgyhogy még pénteken amikor a párom haza jött, el is vitték a munkatársával. Szombaton meg mentünk és a párom fel is rakta neki. Hát anyu nagyon örült neki és tényleg sokkal szebb is lett a konyhája, mint amilyen volt. :)

Edit!
A sírt a hideg miatt takarta le anyu, hogy nehogy valami baja legyen. Majd tavasszal meg leszedi róla azt a fóliát. Egyébként már nagyon sok sír van így betakarva ott kint.
Köszi, hogy szóltál az infra miatt, de már nem kell mert vettünk egyet pénteken. Az egyik ismerősöm szólt, hogy a Rossmannban van egy jó pár db és csak 2000ft volt. Már én is épp szólni akartam neked, hogy ha még nem kaptál akkor ott lehet venni, főleg, hogy mától is van ott leárazva 2500-ért. De akkor már elkéstem vele mert neked is van. :)
De jó neked, hogy már ennyire kész vagy a karácsonyi ajándékokkal. Nekünk apa még nem kapott fizetést, így ami még hiányzik azt majd csak hétvégén tudjuk megvenni. Nálunk a csomagolást is ő végzi, de lehet, hogy idén kénytelen leszek besegíteni neki mert csak 23-án jön haza hosszabb időre. Ami sajna nem is olyan hosszú idő mert már 2-án megy is vissza mert sok a munkájuk. :cry: Szóval a vásárlással még mindig ugyanott állunk. Bár most már annyival vagyunk előrébb, hogy nekem már félig megvan az ajándékom amit kapok. Anyutól ugye kaptam a pulcsit, az alá vettem egy vékony hosszú ujjút, vettem egy farmert és kapok mellé még egy csizmát amit a Deichmann-ba néztem ki. Na azt még meg kell vennem. :)
Hát ennyi történt velünk mostanában, úgyhogy most be is fejezem mert a Bius végre alszik, bár a köhögése miatt elég nyugtalanul, de amíg fel nem kell be kéne fejeznem a portörlést.
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Biusnak jobbulást!!!És reméljük ünnepek alatt elkerüli a betegség!!!
A lámpát én is megkaptam az akciós áron,mert akkor rendelték.be is csomagoltattam :D .Azért szeretek a DM-ben és a Müllerben ajándékokat venni,mert be is csomagolják.Nem kell vele szüttyögnöm itthon.Jók az ajándéktáskák is ilyen szempontból :wink: .
Akkor anyukád boldog volt a jézuskájától,ugye?Végülis elmondtátok neki,hogy azt kapja?
Jó,hogy írod a kaját!Nekünk is kell fizetni.Lehet tegnap is már lehetett volna.Sőt!Tuti.Ma napközben beugrok.

Ma itthon kell pakolnom.Elég sok mindent.Hűtőt szeretnék takarítani.Meg most le tudnám olvasztani,mert kirakhatnám a teraszra a fagyasztó tartalmát.De arra nincs hangulatom.A gyerekek sokat nyitogatták egész nyáron és tiszta jeges a fagyasztó :twisted: .Pedig jó lenne karácsony előtt elintézni.
A teraszon a balkonládákat kéne lemosnom és levinnem anyumékhoz.Mert még mindig ott van.És a gyerekek autósülésén szeretném a huzatot kimosni.De azt csak este,hogy reggelre megszáradjon és vissza legyen téve az ülés.Vagy hétvégén.
Meg a naptárért kell elmennem.Közben beugrom az oviba kaját fizetni.

Megyek is!És mindenkinek szép napot,karácsonyos készülődést!!!És nem utolsósorban jó egészséget!!!!

Pusza!Edit

KépKép
 


Sziasztok!
Edit!

Köszönjük szépen, én is remélem, hogy már nem leszünk betegek legalább az ünnepek alatt. Bár a jövő évben jó lenne nem betegeskedni ennyit. :) Most karácsonykor jön haza a párom keresztanyja Amerikából, ő most hoz nekünk valami vitamint, remélem az már használni fog az immunrendszerünknek.
Nekem ma semmi dolgom nincs mert még főznöm sem kellett. Most a Bius éppen fest, már a 4. képet készíti. Lassan már festett az egész családnak. :)

Anyu tényleg örült az ajándéknak. Nem tudott róla mert amikor a páromék elvitték neki a szekrényt akkor ő pont nálunk volt. Úgyhogy akkor tudta meg amikor haza ment és benyitott a kis szobába mert oda rakták le a bútort. :)

Nekünk most jól is jött, hogy tudtunk venni infralámpát mert használnunk is kell naponta 3x15 percet.

Na jól van most befejezem majd még jelentkezek! Kellemes napot mindenkinek.
 

 
 

Jó reggelt,jó reggelt!

Kihalóban a topic :twisted: .Zsuzsi...Úgy néz ki ketten maradtunk.

A legjobban sikerült festményt tegyétek bele olcsó képkeretbe!!!!!És majd milyen jó lesz évek múlva ráemlékezni.Nekünk is van a mamáknál ilyen "dedós" kori festményünk.És még ki is van rakva :oops: .

El kell kezdenem sütni.Még nem csináltam semmit.Tegnap kiesett az ideiglenes tömésem.Visszamentem,tettek bele újat.Estére megfájdult a fogam.Vettem be fájdalomcsillapítót,mostanra elmúlt.fel is hívom a doktornőt majd,hogy úgy néz ki rendben vagyok.
Tegnap voltam ékszerésznél.Három javítás.Kisebb vagyon.De ma már mehetek érte.Nem tudom elinduljak-e a hóesésben.Nem olyan jó vezetni ilyen időben.Pedig boltba is kéne mennem margarinért,sajtért...Főznöm nem kell.Mosni és vasalni sem sokat.

Mi már csak a héten járunk oviba.Jövő héten meg gipszkiöntőzünk.Azért kell az utolsó pillanatra hagyni,mert különben a Milán kifecsegné a mamáknak. :D
Pénteken karácsonyi ünnepség.Kíváncsi leszek mit alkot a fiam :D . Kisingben,öltönynadrágban,mellényben és nyakkendőben fog menni.Jázika is ki lesz rittyentve.Meg gondolom én sem mehetek topisan.

Megyek ágyneműt igazítani,gyors vasalás,és majd meglátom még mit tegyek a csavargásommal kapcsolatban.

Gyertek egy kis beszámolóval!Anna is jöhetne,neki biztos van mit írni...csak körvonalakban Ancsika!!!!!!

Puszilok mindenkit!
Edit

KépKép
 


Jó reggelt mindenkinek!

Sehol senki...Ejejjjejjj!!!!Melinda!Utazás előtt ugorj be egy pár sorra!

Én tegnap elcsavarogtam az időt délelőtt.11 után jöttünk haza,egy gyors ebéd,Jázmin ment is utána aludni.Mostanában mellé kell feküdni,úgy alszik el.De csak délben,este nem.
Jázmin elég korán felkelt (2-kor),így szánkóval mentünk az oviba a Milánért.Ma reggel azt kérte az apjától,hogy szánkóval menjenek :D .Nagyon tetszett a Jázminnak,hogy húzom.A Milán sokat nem ült rajta,ő is volt,hogy húzta :D .Meg inkább a hókupacokat mászta meg.Jól ki is fáradt,mire hazaértünk :D .Benyomott 3 doboz joghurtot :shock: .(Jázmin 2-őt :roll: .)

Ma sütögetek.Holnap lesz a karácsonyi műsor az oviban.Megsütöm a sajtos rudat,meg csinálok kókusz golyót.És azt hiszem sütök islert,de azt már karácsonyra.Nagyjából bevásároltam a sütéshez.Bár tuti lesz amiért rohanni kell. :oops:

Na megyek is,rendbe rakom magam és gőzerővel nekiállok a sütiknek.

Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
 


Sziasztok.
Most olvastam, egy kis változás kilátásban ….

GYES melletti munka 2011 január 1-től

Ahogy arra már egyik előző hírlevelünkben utaltunk, a családtámogatási törvényt is érintő T/1813. sz. törvényjavaslat értelmében a jövő évtől ismét 3 évessé válik a GYES (visszamenőlegesen is, tehát a 2010. április 30-át követően született gyermekek szüleire is kiterjesztve), viszont ezzel párhuzamosan módosulnak a GYES melletti munkavégzés szabályai.
Az említett törvénymódosítás alapján a GYES-ben részesülő személy 2011-től kereső tevékenységet
• a gyermek egyéves koráig nem folytathat,
• a gyermek egyéves kora után heti harminc órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy
• időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik.

Szóval ha megszavazzák akkor januártól búcsút inthet a gyesnek aki több mint 30 órát dolgozik egy héten. Köztük én is mert 40 órám lesz ledolgozva / hét.
Vajon miért nem lepődők meg. Tartsák meg ….
Kiszámoltam hogy ha 6 órába mennék vissza dolgozni, amit szerintem nem díjaznának és ráadásul a bölcsinél is bekeverne, akkor annyival kevesebbet kapnák fizut mint a gyes összege.
Állítólag december 23-án lesz megszavazva …. szép kis karácsonyi ajándék lesz sok sok anyukának.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dávidbaba 2010.12.16 20:21-kor.

Melinda

Kép
 


Egy kicsit rólunk. Dávid megint taknyos, remélem hogy orrszívásnál nem lesz rosszabb. Egyre többet dumál és nagyon anyás lett.
Félig becsomagolva… Ma egy kicsit össze szedtem a lakást, holnap feldíszítjük a fát, mire haza jövünk legyen még egy kis karácsonyi hangulat.
Lépek mert még ezer a dolgom … megpróbálok este jönni / holnap.
Ha esetleg mégsem..... :

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánunk Mindenkinek !!!



Kép

Puszi.

Melinda

Kép
 


Holnapra :


Márk baba Isten éltesen sokáig, boldog szülinapot kívánunk !!!


Kép

Puszi.

Melinda

Kép
 


Sziasztok!

Nálunk is ma van a karácsonyi ünnepség az oviban. Mi már egészen jól vagyunk, Bius éjjel nem köhög szerencsére és nappal is már csak kicsit. Porszívózni meg már nem kell az orrát, elég ha kifújja. Azért a gyógyszereket még adom neki mert hétfőn kell a dokihoz visszamennünk. Most levittem őt is az oviba, a Plázában vettem neki egy nagyon aranyos lila 3 részes csillogós kis rucit, abba vittem az ünnepségre. Azt mondta az óvó nő, hogy olyan 11 fele menjek érte. Úgyhogy addig elütöm az időt itthon. Apa is ma este jön haza valamikor, de még vasárnap megy is vissza 3 napra. Én már tegnap megfőztem a húslevest mára, ma meg még kacsát akarok sütni, de csak ha haza jöttünk az oviból akkor tudok nekiállni mert az egy kicsit hosszadalmas sütés. A karácsonyi sütiknek én is csak a jövő héten fogok neki állni, én még nem is vettem hozzá semmit mert apa most hozza a fizetést, úgyhogy ezt a hétvégén fogjuk megoldani a maradék ajándék vásárlással együtt. :)
A szánkózást a Bius is élvezte valamelyik nap. Na meg a havat is nagyon szereti. De sajnos olyan hideg van, hogy túl sokat nem merek vele lent lenni mert még azért nem teljesen gyógyult meg. Ráadásul én is elkaptam tőle, úgyhogy most én vagyok tiszta takony. Remélem ő nem fogja újra elkapni tőlem.

Melinda!
Nagyon aranyos ez a kép amit felraktál. :)

Hát most ennyi lenne, túl sok minden nem történik velünk. Még megyek gyorsan felporszívózok meg felhúzom a tiszta ágyneműt a Biusnak, hogy utána el tudjam rakni. A mosógépem már megy mert az oviból is haza hoztam az ágyneműjét és így a kettőt gyorsan ki is mosom.

Kellemes napot mindenkinek!
 


Sziasztok anyucik!

Melinda!Jó,hogy írtál!Aranyos a Dávid.Olyan,mintha a télapót épp földhöz vágni készülne. :D
A cikkhez annyit,hogy a kisgyermekes anyukák sohasem voltak megbecsülve a munkáltatóknál,sem a tisztelt parlament előtt. :twisted: Csodálkozni nem tudok rajta.
Karácsonyhoz jó készülődést!Vigyázzatok az úton és jogsit, személyit, útlevelet rakjatok :wink: .

Zsuzsi!Azt hiszem megyek át hozzátok kacsát vacsorázni :D ...

Na akkor rólunk...
Tegnap megint letört a fogamból egy darab. :twisted: Megint voltam fogorvosnál.Ha még egyszer letörik,lehet meg sem lehet menteni.Nagyon kell rá vigyáznom!
Megvolt a karácsonyi ünnepség.Hát nem voltam büszke.Az én fiam végig az apja ölében ült és sírt.Semmiben nem vett részt :( .Még annak örülhetek,hogy mikor az étkezőbe mentek sütizni,akkor leült a többiekkel.
Bezzeg a Jázmin.Ő szerepelt!Aranyos volt nagyon.
Kicsit még játszottunk,aztán hazajöttünk.Hazahoztam a Milánt is.Nem akart ott maradni.Teljesen mindegy volt nekem,hogy mikor megyek érte.Kaja van itthon is...Aludni is tud...Az ágyneműjét is hazahoztam,meg az összes ruháját a szekrényből.
A sajtos rúdnak és a kókusz golyómnak nagy sikere volt. :D

Ma még diót kell pucolnom,amíg a gyerekek alszanak és itthonra is nekiállok a sütiknek.De azt hiszem vagy hajnalban,vagy késő este.Nem nagyon akarom a gyerekek mellett.

Megyek játszani...Mindenkinek szép napot!

Edit

KépKép
 


Sziasztok!

Edit!
Hát a kacsámból nem sok minden lesz! :cry: Igazából egy kb 5kg-os kacsánk van és azt akartam feldarabolni, de valahogy sehogy sem jön össze, így kénytelen vagyok apát megvárni, ő ügyesebb mint én. A múltkor egybe sütöttük meg, de akkor valahogy nem jött be neki, legalább is én úgy vettem észre. Most gondoltam, hogy feldarabolom és valahogy megsütöm hátha jobban fog ízleni neki. Szóval ha ti is szoktatok csinálni kacsát, szívesen venném ha leírnád, hogy te, hogy szoktad elkészíteni. Persze csak ha nem gond leírni. :)

Nekünk az ünnepség a Bius szerint nagyon jó volt, félig meddig el is mesélte, hogy mik voltak. Ők is sütiztek a csoportban a műsor után, aztán meg leültek játszani. Az egyetlen baja csak az volt szegénykémnek, hogy a két kis haverja közül egyik sem volt ott, de azért nem unatkozott. :) Csak hát hiányolta őket. De mindegy, talán januárban már ott lesz mind a két kis srác. :)

Azt elhiszem, hogy a sajtos rúdnak is és a kókusz golyónak is nagy sikere volt. Azoknak nálunk is nagy sikere van, a Bius is nagyon szereti mind a kettőt, na meg persze én is. Apa meg inkább a kókusz golyót szereti. :)
 


Szia Zsu!

A kacsareceptem csak annyi,hogy bevagdosom a bőrét,besózom,beleteszem tepsibe,letakarom alufóliával,puhára sütöm és ha puha,lekapom a fóliát és megpirítom ropogósra.Ha nehezen sülne,kis vizet is lehet alá önteni.De vannak ezek a kacsasütő tálak (=sima teflonos,van teteje),akkor nem kell csak a fedelet rátenni és nem kell fólia rá.Én is jobban értékelem,ha fel van darabolva.Hagymás törtkrumplival és párolt lilakáposztával.Hmmmm....
Én csirkevágó ollóval darabolok ilyesmit.Ha jó éles,könnyen megy.Késsel utálok ilyesmit csinálni.

Na megyek,mert nem lesz olyan süti,amibe dió kell,mert sose pucolom már meg.

Gyerekek szunnyadnak.Sietnem kell....

Puszi!
Edit

KépKép
 


Szia Edit!
Köszönöm, hogy leírtad. Már apa itthon van, úgyhogy majd ő feldarabolja nekem és akkor be is dobom a sütőbe.

jó süti sütést
 


Sziasztok!

Apa melózik...Hármasban vagyunk a gyerekekkel.
Este sütöttem islert.Hát nem sok lett.De ha azt vesszük,hogy még miket szeretnék sütni,akkor biztos elég lesz.Ma a mézeskalácsokat sütöm meg.De csak ha lefeküdtek az ördögök akkor állok neki.
Milán kérése a kókuszgolyó,meg a keksztekercs (amit nem biztos,hogy csinálok...).

Milán köhög,mint állat.Este adtam neki kalciumot,és reggelre határozottabban javult a helyzet.Már nem sipolósan köhög és nem is olyan sokat.Reggel is adtam nekik.Orruk folyik még.De mivel nem megyünk sehova,ovi sincs pár nap alatt kiheverik.Remélem!

Csak ennyire jöttem most,megyek ebédeltetni és altatni :D .

Pusza mindenkinek!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!

Készen vagyunk az ajándék vásárlásokkal, sőt apa már be is csomagolta őket. Kivéve még a Biusnak hozza csütörtökön az ajándékot meg még anyósoméknak kell kitalálni, hogy mit kapjanak. Aztán ennyi! :) Tegnap a Tescóban voltunk vásárolni, de annyian voltak, hogy alig lehetett megmozdulni. Úgy látszik mindenki az utolsó pillanatra hagy mindent. De hát ez van! Mi is minden évben eltervezzük, hogy előre megveszünk mindent, de sosem jön össze! :)

Mi szerencsére meggyógyultunk, ma is már voltunk kicsit szánkózni. Holnap megyünk vissza reggel a doktor nénihez, de már semmi bajunk nincs szerencsére.
Hát most csak ennyire történt velünk, most megyek ebédelünk mi is, aztán még be kéne vasalnom a beszáradt ruhákat.

Kellemes készülődést mindenkinek, beteg gyerkőcöknek meg jobbulást.
 


Sziasztok!
Látom nincs túl sok ideje senkinek sem jönni. Biztos mindenki nagy készülődésben van a karácsonyra. :) A hétvégén mi is megvettük a maradék ajándékot, a párom tegnap hívott, hogy a Biusnak is megvan az ajándéka. :) Én még egy kicsit lemaradtam, mert a páromnak még mindig nincs ajándéka karácsonyra, de végül úgy döntöttem, hogy megveszem neki a digitális képkeretet, csak egy baj van, hogy nem értek hozzá és nem tudom melyik az amelyik jó lenne. De mindegy, majd megoldom. :)
A sütés főzéssel én még sehogy sem állok, azt hiszem a sütiknek csak holnap állok neki, a kajákat meg csütörtökön készítem el. Apa csütörtök délután jön haza. A takarítással viszont elkészültem és a hétvégén kikerültek a díszek is. :)
Hát most egyenlőre ennyi!
Szép napot mindenkinek! :D
 


Sziasztok lányok! Tatabányai voltam, most is a közelben lakom, és harmadik csemetémet várom. Meséljetek a tatabányai SZTK rendelésről kérlek. Szülésznőt szeretnék csak választani dokit nem... mi a véleményetek?
korenka
Szár
 
 


... mármint az SZTK-ról várom a tapasztalatokat, véleményeket, esetleg nem pénzéhes normális doki neveket... :) Nagyon köszönöm előre is!
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!

Haladunk a karácsonyi teendőkkel.Este még sütök ezt-azt.Amennyi sikerül,annyi lesz.Holnap már csak takarítok,meg magamat rakom rendbe... :D

Korenka!Tatabányai tapasztalatom nincs.Én Komáromban szültem mind a két gyermekem.Szerintem nem lehet azt,hogy csak szülésznőt fogadsz.Pont azért,mert alig pénzéhesek...Én Komáromban voltam olyanokkal egy szobában,akik SZTK-sok és ott mindenkivel kedvesek voltak a dokik és a szülésznők is.Én pl nem is fogadhattam volna szülésznőt,mert ott nem divat.De sikerült ugyanannál a szülésznőnél kipottyantani másodjára is. :D
Velem a tatabányai szülészek (mert vért itt vettek és mindig be kellett mennem "beszélgetésre") egytől egyig bunkók voltak.Főleg a dr Tekse István.De lehet csak azért,mert nem itt szültem náluk.Én jót nem hallottam erről a kórházról...De tapasztalatom az nincs.Vannak itt olyanok,akik itt szültek Tatabányán.Ők többet tudnak segíteni.
Bár városunk új kórházáról csak annyit,hogy a kisfiam "rutinműtétjét" Győrött csináltattuk.

Megyek,mert vasalnom kell...

Mindenkinek jó őrületet itt az ünnepek előtt!
Puszi:Edit

KépKép
 


nagyedit: Nagyon köszönöm a választ! Igazad van inkább én is mindent magánban intézek és fizetem a TB-t :?
A Szt. Imrében szeretnék szülni ismét, ez a harmadik babánk. A dokim megfizethetetlen már a számomra, és őszintén szólva nem volt még rá szükség. Mindig minden rendben volt. Volt fogadott szülésznőm, ő segített szülésnél. Ezért nem is szeretnék mást csak szülésznőt fogadni. Mivel most is arra számítok, hogy minden rendben lesz ennél a terhességnél is, ezért gondoltam, hogy a terhesgondozást SZTK-ban megoldom.... várom még a véleményeteket!
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!

Nálunk is folyik a karácsonyi készülődés, tegnap óta egyfolytában sütök, főzök. Apa nem sokára haza ér és csak 2-án megy vissza. :) Szóval nem sokat leszek itt, bár gondolom senki sem. Most sül a töltött dagadóm, ezért is van egy kis időm pihizni mert a következő sütimet csak utána tudom sütni. Igaz a hűtőmbe már alig fér valami.

Na jól van megyek, igazából csak kellemes ünnepeket akartam kívánni mindenkinek, ha addig nem jönnék. További szép napot és készülődést az ünnepekre.
Ja és kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet mindenkinek!
 


Sziasztok!

BÉKÉS,BOLDOG KARÁCSONYT

Kívánunk Mindenkinek!

Puszi!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

ÁLDOTT, BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK!Móni, Laura, Laci

Puszik: Larianyu
Kép
 


Kellemes Ünnepeket Kívánok Mindenkinek!

 


Sziasztok!

Minden családnak kellemes ünnepeket utólag!

Nem sok időm volt jönni.Rohanásban teltek az ünnepek.Mire hazaértünk,a gépet sem kapcsoltuk be.A lakás a feje tetején...Az új játékokat fogalmam sincs hogy fogjuk elrendezni.A helyünk is véges.

Öröm volt a gyerekeknek rendesen.A Legón át a buszig,mesekönyv...minden volt a fa alatt...mindenhol.

Majd ha lesz több időm,jövök beszámolókkal.Most épp mosnom kell,meg vasalnom. :twisted:

Puszilok mindenkit!!!
Edit

KépKép
 


Szép napot mindenkinek!

Nem nagyon írtatok...

Először is: Dávidnak boldog neve napját!!!!
Melinda aztán gyere beszámolóval!!!!

Nálunk megy a pangás.Apa melózik.Kicsit kiakadt,mert egyedül neki kellett két napot menni,pedig egyedül neki vannak gyerekei.Na mindegy,csak bosszankodott. :twisted:
Nem tudom mi legyen a szilveszterrel.Szoktam malachusit sütni,meg hagymás tört krumplit.De idénre csülköt terveztem.Ami bent is van a hűtőben.De semmi humorom azt enni.De a malachoz még boltba kellene mennem.Mondjuk az újévi kajámhoz is.(Lencsegulyás lesz.)
A mosógép megy folyamatosa...mosok,szárítok,vasalok...
Nem hinném,hogy jön hozzánk valaki,de lehet sütök valamit.Karácsonykor a sajtos rúd elmaradt,és valami sajtosat sütök este.

Ha nem jönnék addig,akkor mindenkinek jó bulizást szilveszterre.Ki hogy ünnepli.Érezze jól magát!!!!

Sok puszit és lencsét egyetek elsején!!!
Edit

KépKép
 


Sziasztok.

Edit köszi szépen Dávid nevében.
Mikor tudok jövők egy kis beszámolóval.

Mindenkinek jó bulizást holnapra.

Mi hármasban itthon… nyugisan, de nem bánom. :) :)

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
 


Sziasztok csajok!

Békés Boldog ÚJ Évet Kívánok Mindenkinek!

 


Sziasztok!

Boldog Új Évet kívánunk Mindenkinek!


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sikerekben, örömökben, egészségben, békességben gazdag boldog új évet kívánunk Mindenkinek!

Dávidot Isten éltesse névnapján!

Puszi

Kovács family

Puszik: Larianyu
Kép
 


Boldog Új Évet Kívánunk Mindenkinek !!!

Kép

Melinda

Kép
 


Mindenkinek egészségben, békességben, boldogságban gazdag boldog új évet kívánok!

Nálunk már jöhetnének a hétköznapok,mert akkor legalább visszaállna a rend.Gyerekek össze-vissza alszanak,mikor apa itthon van.De már nem is nagyon törődök vele.Élvezzük itthon egymás társaságát,játszunk, és nem fog összedőlni a világ,ha véletlenül későn kerülnek ágyba.Sőőőőőtttt!Tegnap kislányunkat felkeltettük,mert apa hozott tüzijátékot és lementünk csodálni.És hagytuk,hogy fent maradjon éjfélig is.Még kis műanyag pezsgős pohárból kölyökpezsgővel koccintott is velünk.(Mi rendes pezsgőt ittunk :D .)Milánka nyavalygott addigra,mert fáradt volt,ő nem koccintott. :roll:

A szilveszteri kaja végül megoldódott.Sütöttem malachúst és isteni is lett!!!!Főztem csülköt is tojással.Az is isteni lett.Meg virslit is főztem éjfélkor.Ami nem lett isteni,mert szétfőztem.Kérdeztem apát,főzzek-e újat,de azt mondta jó így.(Két üveg pezsit ittunk meg ketten addigra,már mindegy volt a virsli állapota. :D )
Sütni viszont nem sütöttem.Vettem földimogyorót,és apa azt pucolta egész este.Az ő kívánsága volt,hogy mogyorózgatni akar.Tv-t néztünk,gyerekek mesét,játszottunk,és lementünk tüzezni,majd megkerültük a tömböt,azt ennyi.

Ma pedig lencsegulyást főztem.Ki sem mozdultunk,annyira,hogy még mindig pizsiben vagyunk.Nem akartam senkihez menni boldog új évet kívánni.Az éjszakázás kicsit lefárasztott és nekem nagyon jó volt itthon 4esben.Jázminka most alszik,Milán pedig apával legózik.Ez most az új sláger.

Gyerekeknek kicsit folyik az orra.Ezért is jó,hogy nem mozdulunk ki.Talán rendbejönnek teljesen hétfőre.Ha ma csak rohangáltunk volna össze-vissza,romlott volna a helyzet.Nem szeretnék gyógyszertárba rohangálni.És oviba is jó lesz visszarázódni.

A téli szünetben nagyjából itthon voltunk.Egyedül egy napra mozdultunk ki,a Camponában voltunk a Topicariumban.Milán nagy kedvence.Jó kis program volt.Hazafele benéztünk unokatesómékhoz karácsonyi ajándékokat kiosztani,mert velük nem találkoztunk az ünnepek alatt.

Kb ennyi történt velünk mostanában.

Mindenkinek sok puszit küldök!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!
BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!

Hát én nem sokat, sőt egyáltalán nem voltam úgy gépközelben, hogy írjak bármit is. Nekünk hamar elteltek az ünnepek, meg a köztes napok is. Apa már ma ment is vissza és mivel ő ment a munkatársához, így már reggel 8-kor el is ment. :cry:
Nálunk minden nagyon jó volt, tegnap ebédre mi is lencsét ettünk. Ma már voltam boltban, már a második adag mosásom megy, takarítgattam egy kicsit és ennyi. :)
Mi már a fát is leszedtük tegnap este mert sajnos a párom jövő héten nem jön haza, két hétig meg még nem akartam kerülgetni a fát. A játékokat nagy nehezen én is elpakolgattam, rengeteget kapott megint a Bius és csak olyat amit ő kért, úgyhogy nagy volt az öröm.
Mi a Szilvesztert anyósoméknál töltöttük, egész éjjel kártyáztunk,valamikor hajnali ötkor jöttünk haza. Úgyhogy mi is el voltunk. A Bius meg már szerdán délután elment a mamához és csak ma jön haza, úgyhogy mi meg jóformán kettesben voltunk a párommal. Csütörtökön voltunk a Gyémántba, szaunáztunk jó sokat, szóval teljesen ki is cserélődtünk. :) Nekem már nagyon hiányzott, hogy egy kicsit kettesben legyünk és úgy csinálunk programot, hogy a Bius nincs velünk. De legközelebb őt is visszük, most igazából azért nem vittük csak mert már hetek óta készült a mamához és több napot akart ott aludni nála. :) Úgyhogy ő is nagyon jól érezi magát. :) Egyetlen gond van csak, hogy mivel apának nagyon korán kellett indulnia, így már a Biussal nem tudott találkozni. :cry:
Holnap nálunk is megkezdődik az ovi, eddig még nem betegedtünk le szerencsére, bár én eléggé náthás vagyok már napok óta. Remélem a Bius nem kapja majd el tőlem.
Na most megyek mert lejárt a mosógépem és ki kell teregetnem.

Kellemes napot mindenkinek!
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Ne legyen lelkifurdalásod amiatt,hogy jól éreztétek magatokat kettesben.Ha az én gyerekeimet is elvinné valaki,én is jól érezném magam a szaunában,hidd el!!!!!Örülj neki,hogy kicsit nyugiban voltatok!

Ma én is mostam ezerrel,még mindig megy a gép.Ágyneműt húztam mindenkinek,és mindjárt vasalok.Ha a Jázmin felkel,megyünk körbejárni a családot.Milán kb másfél órát aludt,most apával van lemosni a kocsit a benzinkúton.

Megyek is,mert van egy icipici vasalni valóm.

Jó hétvégét,már ami még van belőle.
Edit

KépKép
 


Sziasztok!
Edit!

Tényleg nagyon jó volt egy kicsit kettesben. :) Mostanában úgy sem lesz ilyen lehetőségünk mert anyu is folyamatos szakban dolgozik, úgyhogy ez egy kivételes helyzet volt. De jókor jött mert már nagyon rám fért egy kis kikapcsolódás. :)
Ma nem csináltam semmit, csak kiporszívóztam és leszedtem a beszáradt ruhákat. Még főzni sem főztem, pedig kellett volna, de egyszerűen semmi kaját nem kívánok. De lehet, hogy azért délután összedobok valamit. Vasalni valóm nekem is van, de csak egy két dolog.
Na most csak ennyire voltam mert mindjárt mennem kell a Biusért.
Sajnos szegénykém nem nagyon díjazta, hogy oviba kell mennie, de gondolom azért ott már jól elvan. :)

További szép napot mindenkinek.
 


Sziasztok!

Nálunk úgy alakult,hogy Milán vasárnap éjjel nagyon köhögött és úgy döntöttem hétfőn reggel,hogy nem megy oviba.Úgyis jött a doki a szokásos rutin látogatásra.Írt fel gyógyszereket.(Közben egy kis hasmenés is párosult a köhögéshez.)A héten mi még nem járunk oviba.

Mesézünk,játszunk...Főznöm nem kell,van töltött káposztánk.Majd rántott husit akarok valamikor összedobni.Milán meg kekszezik.

Vasalnivalóm alig,mert tegnap maratonit nyomtam.(Mosásból szintúgy.)

Na megyek,mert összevesznek az autókon....

Mindenkinek jó egészséget!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!
Edit!

Jobbulást Milánnak! :)
Nekünk meg épphogy elkezdődött az ovi, pénteken már valami megint van az óvó nőknek, úgyhogy nem megyünk oviba.
Ma sok mindent nem csináltam én sem, volt egy kis vasalni valóm, azt megcsináltam és kész. Főzni én sem főztem semmit mert a Bius az oviban eszik, nekem meg még volt tegnapról egy kis babfőzelékem. :)

Szép napot mindenkinek!
 


Sziasztok.
Nagyon pang a topic.

Edit remélem Milán már jobban van.

Dávid hétfőtől újra bölcsiben. Meglepő, ahhoz képest hogy kiesett 3 hét, csak akkor van egy kis sírás mikor beadom, de hamar megvigasztalódik. Reggelit nem igazán akar enni, ebédet eddig megette. Gondolom éhes lehet addigra elég rendesen. Próbálkozás az ott alvással csak hétfőhöz egy hétre. Remélem nem lesz gond… ma is már fáradt volt mikor mentünk érte. Igaz hogy 2 napja már ½ 8- ra megyünk , eddig ekkor ébredt fel. Gondozó néni mondta hogy nincs gond vele, barátkozik, csak a szobát nem hagyhatják el mert akkor rongyol utánuk. Mi is hallottuk ma hogy elsírta magát amikor a Zsuzsa néni kimen egy pohárért. Hát ez van. De nagy dolog az hogy szívesen megy és nem kezd el sírni mikor meglátja a bölcsit, mert bizony decemberben mikor arra jártunk rázendített mindig. Kopp- kopp jól alakult a dolog.
Apa visz hoz minket a héten délutános, és bizony Zsuzsa kell az hogy apa és anya kettesben legyen egy kicsit és jól is érezd magad. Már el is felejtettem milyen az hogy nyugisan körülnézni a boltban vagy megfogni apa kezét mikor sétálunk.
Imádom látni Dávid pofikáját ahogy felderül mikor meglát minket. Ma is egy ölelés után az asztal körül kezdet el rohangálni örömében.
Vasárnaphoz egy hétre jön mama, én meg 25-én kezdem a melót. Remélem minden okés lesz.
Mamánál jó volt és nagyon hamar eltelt. Rokon látogatáson kívül nem is voltunk sehol mert ünnepek alatt szakadt kint az eső, olyan lehangoló volt minden. 25 –t szinte végig aludtuk. Dávidot elhalmozták ajándékokkal. Felpakolva mentünk és felpakolva jöttünk vissza, a páromnak volt mit felcipelnie a negyedikre. Jól éreztük magunkat.

Lépek, nemsokára itthon van a párom és elteszem magam holnapra.
Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
 


Sziasztok!

Melinda!Akkor minden rendben lesz Dáviddal.Ne is aggódj!!!!Sima ügy lesz a böli.A mama is jön,az miatt sem kell aggódnod,hogy mi van ha beteg lesz a Dávid.És hogy apával is feltöltődtetek,az is frankó!Az én házasságomnak is hiányzik már egy ilyen.De a gyerekek nagyon nem akarnak elmaradni senkivel.Meg apa nem nagyon akar nélkülük kikapcsolódni menni,mert szerinte az olyan mintha kihagynánk valami jóból a gyerekeket.Pedig egyáltalán nem bűn.

Milán már jobban van,mert rossz,mint állat.Esküszöm várom már az ovit!!!!!Jázminnak sem folyik a nózija.
Mi a fát tegnap nem dobtuk ki,mert a Milán szerette volna,ha még marad.De nem is nagyon volt kedvem az egészhez...

Az egész lakás telis tele van játékkal,mert ezek az ördögök mindent kiborítottak :twisted: .Megyek pakolni,aztán ebéd és alvás.De tegnap is Milán nagynehezen aludt csak el.Persze előtte még felkeltette a Hugit (egy óra alvás után,gondolhatjátok semennyire nem tudtam visszaaltatni).

Mindenkinek további szép napot!!!!És egy egy sorra jöhetne mindenki.Legalább annyira,hogy minden rendben,csak nincs időm....

Pusszantás!Edit

KépKép
 


Sziasztok!

Melinda!
Nekem is pont ez jutott az eszembe amikor apával kettesben voltunk, hogy amióta a Bius megvan, azóta bizony nem nagyon tudunk kézen fogva menni sehova. :) És ez bizony sokszor azért hiányzik. De hát ez van! Még jó, hogy legalább néha meg tudjuk oldani, hogy kettesben menjünk valahova.

Edit!
Egyébként nekem is az volt az érzésem, hogy kihagytuk valamiből a Biust, de akkor is szükség van néha ilyenekre szerintem is. És ha belegondolok a kisasszonynak is jó dolga volt mert ő akart már nagyon a mamához menni, ott meg aztán mindig ő volt a középpontban mert a mama mindent megcsinált helyette és egész nap játszott vele. :) Úgyhogy ez a pár nap neki is jó volt. De azért legközelebb őt is visszük magunkkal az élményfürdőbe. :) Mondjuk apának is volt egy kis lelkiismeret furdalása, hogy őt nem vittük magunkkal. Még mondta is, hogy ugye mondtam, hogy a gyereket is hozni kellett volna! :) De azért nagyon jól éreztük magunkat. :D

Mi ma itthon vagyunk mert az oviba továbbképzés van. Milyen jó volt, hogy nem kellett korán kelni. Úgyhogy most a kisasszony szobája olyan mintha bomba robbant volna mert minden játéka elől van. Élmény lesz pakolni utána, ja és persze őt is rávenni, hogy azért segítsen a pakolásba.

Na jól van mára ennyi, sok minden nem történik velünk így itthon!
További szép napot mindenkinek!
 


Melinda!

Isten éltesse Dávidot, sok-sok egészségséget, vidám perceket kívánunk a további ezer évre! :P Puszi

Móni, Laura

Puszik: Larianyu
Kép
 


Sziasztok.

Móni köszi szépen. Puszi nektek is.

Egy hét bölcsi után megint itthon. Mandulagyulladás megint... Ha minden igaz akkor kedden megy legközelebb.

Vigyázzon mindenki magára és a manókra.

Melinda

Kép
 


Melinda!


Nagyon Boldog Szülinapot kívánunk Dávidnak!


Puszi!

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Melinda!

Én is nagyon sok boldog születésnapot kívánok Dávidnak, és mielőbbi gyógyulást kívánok. :)

Mi még jól bírjuk az ovit, eddig lekopogom nem betegedtünk meg. Sok minden mostanában nem történik velünk. Apa pénteken jön haza, már nagyon várjuk. :)

Most megyek is mert még van egy kis dolgom, aztán indulunk fürdeni meg megágyazni mert apával 7-kor szoktunk beszélgetni a skype-on.

Kellemes estét mindenkinek!
 


Sziasztok.
Köszi lányok a köszöntéseket. :) :) :)
Szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
 


Sziasztok!

Isten éltesse Dávidkát második születésnapján!!!!!Nagyon jók a képek iwiw-en. :wink:

Elnézést,hogy nem voltam ennyi ideig :oops: .Apával kicsit összeröffentünk és egyszerűen nem volt kedvem jönni sem.Egész nap inkább molyoltam a lakásban.Meg a fogorvosnál is töltöttem egy fél napot.De felragasztották a koronát,és kész lett a letört fogam :D .Én az olcsóbb koronát választottam.Kétféle van a dokinál,egy fém alapra kerámiabevonat 24 ezerért :shock: ,vagy egy teljes kerámia 48 ezerért :shock: :shock: :shock: .Gondoltam nekem elég az olcsóbb,úgysem életem végéig tart ki.Megyek próbálni a fogtechnikushoz,mire a pasikám bejelenti,hogy nem volt kedve fémalapot öntögetni,és a teljes kerámiát csinálta meg,mert egész nap ilyenekkel dolgozott.Azt hittem szívbajt kapok,de aztán megnyugtatott,hogy odaadja a másik árában,tehát fele annyiért.Úgyhogy jó napom volt.
Ellentétben apa napjaival.Ha nem vagyunk happyben,egyszerűen vonzza a bajt.Bezzeg vele csak szerencsétlenségek történnek.Remélem összekapjuk magunkat és minden a régi kerékvágásba visszatér.Lehet csak besokalltunk itt az ünnepek alatt...Erről többet nem nagyon szeretnék írni,úgyhogy légyszi ne is faggassatok.(Nem hiába emlegettem itt a Zsuzsinak,hogy lehet ránk férne egy közös szauna,mint náluk volt.)

Zsuzsi!Remélem megmarad ez az egészség nálatok egész évben.Azért ti már második éve jártok az oviba.Mikor múltkor írtad azt a továbbképzést az oviban,aznap a mi ovinkban is továbbképzés volt.(Bár mi akkor betegek voltunk.)

Nekem annyi dolgom van,hogy mosnom kell.Tegnapelőtt szinte mindent kimostam,és ki is van vasalva minden,és tegnap nézem a szennyestartót,hogy megint tele :twisted: .Mondjuk Jázminka rápisilt az ágyunkra és a lepedő elég nagy helyet foglal el benne,de akkor is... :twisted: Még szerencse,hogy az ágyneműnk nem lett olyan,mert így elég volt csak lepedőt cserélni.

Mennem kell,mert manócska felkelt.Szép napot mindenkinek és jó hétvégét!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!
Edit!

Szomorúan olvasom, hogy összekaptatok a pároddal, remélem hamar megbékültök. Egyébként tényleg nagyon jó ha néha kettesben tud lenni egy pár, csak úgy gyerek nélkül és egy kicsit ki tud kapcsolódni. Jót tesz egy párnak egy kis egyedüllét. :)
Nekem apa ma jön haza, úgyhogy én ma egy jó nagy adag babgulyást főzök, mellé meg tócsit sütök mert így ígértem meg! :) Igaz most még csak a leves lesz készen, aztán mehetek a Biusért az oviba mert a tócsi elkészítéséhez már nincs időm. Szóval éppen hogy elkészülök mire apa haza ér. :)

A fogorvossal tényleg szerencséd volt akkor. Bár ha te nem azt kérted amit ő megcsinált akkor evidens is volt a részéről, hogy a másik áráért adja. Nem igaz?

Jó is lenne ha idén már nem lennénk betegek mert tényleg nekünk ez már a második évünk az oviba, nem kellene, hogy ennyit betegeskedjünk. De majd meglátjuk mi lesz.

Na most csak ennyire voltam, mert még el kell mosogatnom meg bele kell raknom a levesbe a csipetkét és mindjárt mennem kell a Biusért is.

Kellemes hétvégét mindenkinek és jobbulást a betegeknek ha esetleg van.
 


Anett Boldog Születésnapot Kívánunk neked !

Melinda

Kép
 


Sziasztok!

Anett!
Boldog tripla X-et kívánunk mi is!

Zsuzsi!
Láttalak tegnap délután a Tescoban!A pénztárnál.Én csekket fizettem be a Postán.Siettem haza.Meg tolakodni sem akartam.

Melinda!
Egy olyan kérdésem lenne,ti mit vettetek a Dávid szülinpajára?Nem tudom Jázika mit kapjon.Egyszerűen egy csomó játéka van már.Ruhái is vannak.Lehet csak egy tortát kap.De a mamák gondja attól még nincs megoldva.Nehéz dió.

Most csak erre a pár sorra jöttem.
Szép hétvégét mindenkinek!
Edit

KépKép
 


Sziasztok.

Edit bizony nem könnyű az ajándékvásárlás a manóknak ha elvannak már halmozva játékokkal. Dávid is tele van már mindenfélével és egyenlőre nem is veszünk neki semmit. Könyvet vettünk neki : Chuggington mesekönyvet és egy kemény fedeles kiskönyvet „A szavak világa”. Ami esetleg még szóba jöhet .. ez terv … egy mágneses rajztábla. Dávidnak van egy kicsi és szeretnénk egy nagyobbat, mióta megkapta ez az egyik nagy kedvence.

Csütörtökön mehetünk bölcsibe… Szerencsére megjött az erősítés , mama. Egy hét és kezdődik a meló .

További szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: