Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok. Szilvia vagyok Tatabányáról, Sárberekből. 28 éves vagyok. Szeretnék beszélgetni hasonló korú anyukákkal, kismamákkal ebből a régióból.

 


EmeseKép Itt is szia! Szóval a Lollokra visszatérve, hallottam ezt is , azt is, mindenesetre engem rendesen megvizsgált mindig, és legfőképp: ő utalt be a Dévaihoz, ahol remélem jó kezekben vagyok.
Várunk a második lombikra.
31 éves vagyokKép már
Neked van már bébid?
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Szia!

Szóval van nekem egy kislányom, decemberben lesz 3 éves. Véletlen gyerek. Mindenki azt mondta, hogy pco-m van, ő mégis összejött. Egyedül itt tbányán a Lollok gyanakodott arra, hogy lehet, hogy nem pco.
Én 28 éves vagyok, Sárberekben lakom. Budapesten dolgoztam informatikusként, férjnél vagyok. Márciusig itthon vagyok, addig munkát kell keresnem, vagy "bebabásodni". NEM ezért, de nagyon szeretnénk már kistesót. Kb. másfél éve próbálkozunk.

Hát Lollokról nekem is jó és rossz is van. De ha terhes leszek, valószínű hozzá megyek.

Hogyhogy nem nála lombikolsz? Egy ismerősöm nála lombikolt, ikrei lettek (Péterffyben csinálta). Bár hallottam mást is, hogy a dévaiba küldött.

Neked miért kell lombikolni?

 

 
 

Sziasztok!

Szerintem sem vagyunk túl sokan, de majd meglátjuk...

Emese! Én most pont a kórház- és orvosválasztáson gondolkodom, mivel a Bánhidai Ltp-n lakunk, nagyon kényelmes lenne a tatabányai kórház, de nem túl jókat hallottam róla, meg nekem sem tetszett amikor bennvoltam. Az orvosokról sem tudok semmit,úgyhogy nagyon örülnék, ha írnál azokról, akiket említettél! Van köztük olyan, akit nyugodt szívvel ajánlanál?

Anna! Rólad már rég láttam, hogy tatabányai vagy, úgyhogy külön szorítottam, és nagyon elszomorított, hogy nem sikerült az első lombik. Mondtak valamit, hogy miért nem?
Mikor várható a második?
 
 


Sziasztok!

Idővel én is eljutottam ide. Én 21 éves vagyok, Bánhidáról (kertes rész). 2 éve vagyok férjnél és 19 hónapja próbálkozunk. Jelenleg építkezünk úgyhogy csak utánna próbálkozunk orvosilag a babával, bár remélem nem lesz szükségünk túl sok külső segítségre. Reményhal :D.

Örülök ennek a tatabányai topiknak. Így sokkal jobb mint amikor mondjánk hogy Bp-en ez van meg az van.

Különben én azt hallottam, ha a terhesség alatt minden ok, akkor szüléshez nem orvost hanem szülésznőt kell fogadni, mert az orvos ha minden jól megy, akkor ő csak összevarr. Hát nem tudom... Majd a kilenc hónap alatt eldől

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Itt is had kérdezzek hülyeséget. Mit jelent a pco?

Kép

Kép
 
 


Heló csajok!!
Ez igazán jó kis topic-ötlet volt!!

EmeseKép én sem értem, miért nem Ő csinálja. Februártól júniusig minden hónapban volt egy inszemem, nála, nem sikerültek, akkor én már gondoltam, hogy lépni kéne valamerre, de azt álmomban nem gondoltam volna, hgoy azt mondja, nem ő csinálja a lombikot. Beutalt a Dévaihoz, amit azóta nem is bánok, nagyon jó fej.... remélem segíteni tud.
Egyébként kimutathatóan nincs baj sem a férjemnél, sem nálam. Kicsit magas volt a prolactinom, de már rendben van.... sz.r ügy.

Hajni!!! KépKépKépUgyanott lakunk!!! Ne már!!! Merre laktok pontosan? Mi az ovinál.... hát ez tök jóKépKépKép
A pco: policisztás ovárium: sok kis ciszta a petefészekben, ami akadályozza a peteérést. De sokan estek már teherbe így is, sőt, volt, akinek eltűntek a cisztái....Kép

PelmarKép A legjobb meddőségi szakember Tatabányán a Lollok, nem érdemes köröket leírni előtte más dokiknál. Én két évet megspóroltam volna a hercehurcákból, ha okosabb vagyok!(Hites, Varju)
ennyit erről.
Hétfőtől tanítok, szerintem jó lesz egy kis megfeledkezés a bébitémáról. Három hónap múlva újra lombikolunk.
Mit szólnátok majd egy talihoz???
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Ja, négy éve kínlódunk a dologgal....KépKép
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


sziasztok!

Melyik ovinál? Én a Moravcsikban. Mondjuk nem olyan nagy bánhida.:D Hol tanítasz?

Én a Rojkóhoz "járok". vagyis voltam eddig talán háromszor. Engem csak elhurcolni lehet az orvoshoz. De már megfogadtam hogy idéntől minden évben elmegyek rákszűrésre. Orvosiszonyom van :D. Ezek szerint nyáron a Lollokhoz megyek babaügyben, ha már ennyire dícséritek.

Én örülnék egy talinak!

Ja és köszi a magyarázatot, remélem azért nem nagyon kell kikupálódnom ezekben a rövidítésekben.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Hú, bocsi, hogy nem írtam eddig. Nekem egyenlőre nincs otthon internetem, anyuékhoz amikor jövök, akkor tudok írni. Nemsoká otthon is lesz.

Szóval.... szerintem a tatabányai kórház jó. Tapasztalatom van, mert ott szültem. Jó, nem mondom, van nagyon bunkó nővér, de van nagyon kedves is. Ami tetszett: a higiéné és nagyon segítőkészek voltak a szoptatásban, meg mindenben. Viszont arra készüljetek, ha ott szültök, a gyereknek vigyetek mindent be (pelus, ruha, popsitörlő stb), mert a készletekben nagyon korlátozottak.

Én voltam a szőnyi kórházban is (Rókaynál) HSG-n. Hát mit mondjak... a kórház eléggé lepukkant, nincs felszerelve és a higiéné nulla. Csak egy példa: ott be lehet menni a látogatóknak az újszülött osztályra, ami szerintem nem olyan jó. Jó, mások nagyon esküsznek rá, de nekem nem jött be. A Rókay sem. Amíg nem adtam oda a borítékot neki, szinte szóba sem állt velem.

Orvosok tbányán: a Pazár fiatal, nagyon kedves, de szakmailag nulla. A Pődőr egy fokkal jobb szakmailag (bánhidai ltp-n van a magánrendelője), viszont nagyon flegma.
Varga: nekem nagyon nem jött be.

Lollok: kedves volt, viszont nekem nem tetszett az, hogy (jó tudom, sokan járnak hozzá), soha nem tudta ki vagyok (volt, hogy két naponta hívott be uh-ra) és előlről el kellett mindig mondanom a dolgokat.
Viszont felszerelt (us-s) szép rendelője van Sárberekben, be kell jelentkezni és tényleg ő az tbányán, aki a legjobban megközelíti a meddőségi szakember fogalmát.
Ha újra végre terhes lennék, szerintem nála szülnék. Megbízható. Nála lehet a pesti Péterffyben is szülni.

Madaran: tali? Nagyon jó ötlet. Szerintem beszéljük meg.

Pelmar:pco tényleg az, amit Madaran is írt. De nagyon figyelni kell, mert több betegséggel könnyen keverhető. Nekem 5-6 éven keresztül mondták, hogy az van, a Lollok gyanította először, hogy nem az van, aztán egy pesti doki (dr. Elek, aki állítólag elméletben nagyon jó doki) állapította meg a hormoneredmények alapján, meg azon egyszerű tény alapján, hogy spontán egyszer már teherbe estem, hogy nem pco-m van. Valószínűleg peteérési gondok, ami ugyanúgy sok kis tűszöt eredményezhet.

Különben most másfél éve próbálkozunk. Császárral szültem (faros volt a kislányom) és nagyon reménykedek, hogy egy-két hónapon belül összejön végre.

Márciusban vissza kell mennem dolgozni. Eddig pesten dolgoztam, de ez már képtelenség a lányom mellett, úgyhogy helyben keresek valamit.

Madaran: jó ötlet a munka, így legalább lekötöd magad.

Bocs, hogy kicsit hosszúra sikerültem, de hát.... ez a téma szerintem kifogyhatatlan.


Ma, vasárnap egész nap anyuéknál vagyunk, így tudok írni, legközelebbb kedden leszek net közelben.

Sziasztok, puszi

 


Ja, az előbb elfelejtettem írni, hogy én is vettem zsálya-cickafarkfű-palástfű keveréket. Három napja iszom ízesítés nélkül (patikus mondta, hogy úgy hatásosabb). Ti tudtátok, hogy ez ösztrogént tartalmaz? (hátha lehet hinni egy patikusnak). Azért meglepő egy teánál.

Mindenesetre iszonyat íze van. Pedig ittam literszámra szoptatós teát, de ez kegyetlen.... azért küzdök vele. Minden tiszteletem azé, aki már hónapok óta issza.

Ja, finom vasárnapi ebédet mindenkinek...

 


Madaran: szerintem jobban jártál a dévaival. Róla olvastam egy könyvet. A megyei könytárban kölcsönöztem ki. Ő is ír benne illetve csak olyan párok vannak benne, akiknek nála jött össze lombikkal a baba. Nem tudom mi a címe, de biztos rá bukkansz. A könyv alapján nagyon jó szakember lehet, csak kicsit nyers.

Azért fura ez a Lolloktól. Nem bízik saját képességeiben? Hogy van az, hogy valakinek csinál lombikot, valakinek nem?

Akkor miért is kell Neked lombik, ha minden ok? Átjárható a petevezetéked? A Gynevac injekciót próbáltátok? Én most adattam be, állítólag immunerősítő és pont azoknak segít, akiknek nincs kimutatható baja, de mégsem lett terhes. Egy öreg prof. találta fel, (nemrég volt a tv2-n). Rossz nem lehet. 5 darab van egy dobozban, 5000 forint, tíz naponta kell adatni.

És a Siklósi prof-ról mit tudsz? Az is volt mostanában kétszer a tv-ben. Ő valami sárgatest dologgal foglalkozik és 99%-os eséllyel dolgozik. Rajta én is filózom. A Margit kórházban van.

És hogy bírjátok anyagilag ezt a lombikot? Mert én odáig nem jutottam, de a kezelések végén a Lollok olyan injekciókat írt fel (5-6 darab 25000 ft), hogy azt mi gyes mellett már nem tudtuk és nem is akartam vállalni.
Nagyon durva összegeket hallottam lombiknál...

Hát... sok sikert és tényleg szorítok (a többieknek is).

Ha tudok valakinek segíteni, csak szóljatok.

Puszi

 


Sziasztok! Nekem sajna tegnap megjött úgyhogy én csak itt szenvedek. Most valahogy iszonyatosan megvisel. Lehet hogy az idő miatt. Pedig annyi dolog lenne még a telken.
Képzeljétek el, ma kimentünk hogy szedjünk málna levelet. Beléptem a kapun, bokáig elsüllyedtem, úgyhogy letettem róla. Aztán bementem a házba megnézni mit csinált a víz. Ott szintén bokáig ért. Ha ez így halad, akkor a vízágyunk már megvan. Kép Meg sajna a vízszekrény is.
Na jó, nem zaklatlak benneteket így vasárnap délután.

Mindenkinek puszi

Hajni

Kép

Kép
 
 


Hello! Ide már csak én írok? Kép Végre jó idő van, süt a napocska, és az én kedvem is egyre jobb. Elmúltak a görcseim, úgyhogy lélekben készülhetek a ciklus közepére. Kép

Emese, hol veszed a teát? És ezt így összekeverve lehet kapni, vagy nekem kell összekeverni? És mennyibe kerül?

Ma ismét megpróbálkozunk a málnalevél szedésével. Meg a ház víztelenítésével. Kép

Puszi, izgulok értetek

Hani

Kép

Kép
 
 


Vkhajni: lehet, hogy pont a vízágy tesz kisbabát a hasidba.... ok, csak vicc volt.

Lehet patikába és gyógynövény boltban venni. Nem egyben, külön: cickafarkfű tea, zsálya és palástfű. Vigyázz az összekeverésnél, hogy alaposan felkeverd a leveleket és arra figyelj, hogy a háromból kettő 50 gr-os, a másik 30 grammos. Úgyhogy mind a háromból vagy harminc grammnyit mérsz ki, vagy a harminc grammosból kettőt veszel és abból leveszel 10 grammot. Kb. 1-2 hónapra elég és pár száz forint.

Úgy kell, hogy az első menses nélküli naptól a 14. napig napi két-szer két deci (lehetőleg ízesítés nélküli) pohárral igyál meg.

A csajok a megint megjött topikban jókat szólnak róla, én most iszom először.

Szerintem a többiek is fognak ide írni, csak nem mindenki tud mindennap net közelben lenni. Például én sem. Kb. heti 1-2-3 alkalommal, addig amíg nem lesz otthon is netem.

Sok sikert és ne kenődj el. Lesz ott még baba... talán nem is sokára.

 


Köszi, én is kipróbálom a teát. Közben sikerült málnalevelet szedni, nem is gondoltam, hogy ilyen finom teája van. Főleg sok cukorral. Úgyhogy az ízesítés nélkül dolog nem biztos hogy fog menni de megpróbálom legyömöszölni Kép.

Igen én is gondolkodtam a "vízágyon" csak egy picikét hideg, meg nedves. Kép

Bízom a hosszú téli estékben, talán elősegíti a pocaklakót Kép Izgulok értetek is. Hátha csak még egy picike + energia kell.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Köszi, aranyos vagy. Másfél év hosszú idő. Hihetetlen, hogy a kislányom véletlenül jött, és a pici meg nem jön.
Biztos előbb-utóbb mindenkinek lesz, de ha belegondolsz, hihetetlen ez a meddő világ. Régen, a nagyink korában ilyen még nem volt. Ott ha akartak, jött. Most meg?

Az én teakeverékem nagyon rossz ízű. Dehát ha jót tesz, mit érdekel engem...

Egyébként te dolgozol, vagy tanulsz még? A férjed is ennyire szeretné már? Egyébként ti nagyon fiatalok vagytok még, nektek sok időtők van még.

Puszi

 


Épp munka kereső állapotban vagyok. Épp a másik topikban írtam a mamáról. Hihetetlenül elkedvetlenít, igaz tudta nélkül. Ő egy tipikus nagymama, imándja az unokáit, mi is oda vagyunk érte. Talán abban az időben sem volt igy, csak kevesebbet hallottak az emberek ilyen dolgokról.

A párom is szeretné már, bár azt nem tudom igazából mennyire, mert nem nagyon beszél róla. De amikor megkérdezem tőle, hogy elmennél e ilyen meg olyan vizsgálatokra, mindenre persze a válasz, és sokszor itt ül mellettem és együtt olvasgatunk titeket. Különben én tényleg elég fiatal vagyok, de a párom most tölti a 37-et. Bár ő még gyerekebb nálam. Nevelhetek majd 4 gyereket Kép (ugyenis 3-at szeretnék szülni.)

Kis naívan amikor megbeszéltük, hogy legyen pici baba, én úgy gondoltam, hogy elsőre lesz, mert ugye mindenhol azt lehet hallani, hogy így fogamzásgátlás meg úgy. Ha jobban belegondolok lehet hogy nem is kellett volna szednem a gyógyszert, mennyi pénzt megspórolhattunk volna. Kép Csak vicc volt. Meg én abba a hitbe ringatom magam, hogy az első lesz csak nehéz a második, harmadik már jön magától, mikor mi szeretnénk. De a te példádból kiindulva sajna nem kellene ezt elhinnem.

Izgulok, előbb legyen mindenkinek.

Bocsi

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Bocs csajok, de alig van időm írni, mert hát suliiii ezerrel.
Hajni!! A Szt. Erzsébet ovinál lakunk, a ref. templommal átellenben. Ha lenne egy normális hely a környéken, akkor jó talihely lenne Bánhida isKép
A Rojkóról inkább nem írok semmit.....lehet,hogy olvassa....jót nem tudnék......
EmeseKép A könyvet ismerem: Bencsik A: Várva várt babák, de még nem olvastam. Lehet, hogy kikölcsönzöm...
A lombik egyébként alkalmankét -még így is, hgoy a tb fizeti, 120e Ft körül van...Kép Nem is tudom, hgoy vágunk bele a következőbe, remélem, inkább spontán sikerül majd!!
A cickafark-tea is nagyon izlik nekem, semmi gond vele. A málnalevélről a másik topicban olvastam, hogy korai terhességben nem ajánlott...hát akkor most mi van??:o Nekem a mostani mensimet rendbetették, úgyhogy iszom továbbra is..
Igyekszem sűrűbben jönni majd!!!
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Sziasztok, elöször is én is nagyon örülök, hogy ráleltem erre a topikra, mert már igen régóta kerestem, de nem találtam. Hogy miért nem nyitottam akkor, azt ne kérdezzétek.
Mi Újvárosban lakunk, kisfiam Soma decemberben lesz 2 éves. Emeseanyu én ismerlek téged, kattints rám, szerintem te is tudod ki vagyok. Sok sikert az újabb babaprojekthez, nem is tudtam, hogy ilyen problémáid vannak.
Remélem jól kibővül ez a topik, várjuk szeretettel a tatabányaiakat.

 
 


Miért a Tölgyfa nem jó hely? Van lent egy söröző vagy mi, bár azt nem tudom milyen. De ne húzd le ennyire Bánhidát Kép

Vagy esetleg a Harasta Kép Pont nekünk való. Na jó ez csak vicc.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok csajok!

Én a tölgyfában nem igazán voltam, de az is jó lehet. Nekem elég közel van és szerintem Lolának is. A sárberki stop is jó. Van egy beülős beszélgetős része fent az emeleten és egy cukrászda része. De ahogy gondoljátok. Előtte pár nappal egyeztessünk majd, ok?

Madaran: állítólag van valami alapítvány, amitől lehet igényelni a lombikhoz pénzt, de úgy tudom, utólag fizetik. A pesti kaáliban legalábbis láttam ilyen papírt kiírva. 120 ezer?? Úristen. Tanári fizetés mellett nem semmi. Én bízom benne, hogy spontán lesz babód.

Vkhajni: tetszik a korkülönbség közted és a párod között. És könnyen áthidalható? Hát igen... ezek a nagyik. Engem is állandóan faggatnak, de nem értik a dolgokat. Azt sem, miért ennyibe kerültek a hormongyógyik, meg minek szedtem most fog.gátlót, ha gyereket akarok, stb. Szóval bonyi... de nem hibáztatom őket. Az ő korukban, ha ránéztek egy pólyára, már terhesek voltak. Fel a fejjel... ügyik lesztek.

Lola77: persze hogy beugrottál. Már amikor a Soma nevet olvastam. Múltkor én mentem a szomszéd kisfiúért a bölibe és láttam ott Somát. Pont anyud ment érte. Hol melózol? Könnyen beszokott Soma? Hogy bírod nélküle? Te miért jársz ebbe a topikba és az oldalra? Ti is szeretnétek újabb gyerkőcöt?

Hát igen, sajnos ez a gond gyötör. Lehet, hogy eddig nem a megfelelő dokiknál jártam, nem a megfelelő gyógyszereket szedtem, de most bizakodó vagyok. Úgy érzem, én már mindent megtettem amit emberileg lehetséges. Abbahagytam a fog.gátlót, iszom a menses berendező teát, férjemet két naponta akcióztatom, minden vizsgálaton túl vagyok... szóval most rábízom magam a természetre. Különben valahogy a sors kegyetlen fintora, hogy az összes ismerősöm, barinőm, szomszédom most terhes.... No comment.

 


Helló!

Emese
A korkülönbség csak a mamának okozott gondot. Ha valaki nem tudja mennyi idős, akkor 25-26 évesnek gondolja. (Tudod neki hellot köszönnek nekem meg csókolomot) Tehát ő egy lassan érő típus, én meg a koromhoz képest mindig is komolyabb voltam. Most mellette kezdek visszafejlődni gyereknek. Kép Különben is a szerelem legyőz minden akadályt. Kép
Nálunk is most jelentette be egy unokatesó, hogy kisbabájuk lesz. Nagyon örültem nekik, de majdnem elsírtam magam. NEKEM IS KELL!!!!

A Stop eszembe se jutott. De tényleg jó hely. Lehet sok-sok édes sütikét enni.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Jó estét, láttom többségében ti napközben néztek be, én meg általában pont estefelé tudok, ha már letettem a gyerkőcöt. Mostanában elég korán,ui. a bölcsi miatt korábban kelünk, hamarabb fárad. Szilvi, nem mi nem akarunk egyelőre tesót, én azért örültem mert elég régóta szemlélője vagyok a babanetnek, de csak olvasóként és a 'Lakóhely szerint" témánál időnként megnéztem, nincs-e Tb. Eddig nem volt. Na de most...! Azért együttérzek veletek, bár nekem szerencsére nem voltak ilyen gondjaim, 3 hónap alatt összejött, de manapság sok ilyet olvasni és mint tudjuk, ami a közvetlen környezetünkben történik, arra azért jobban odafigyel az ember, főleg ha v.milyen ismerősével is ez a helyzet. Úgyhogy még sosem lehet tudni alapon nyitottan állok efelé a téma felé is.
A bölcsinél a beszoktatás nálunk jó 2-2,5 hétig tartott, addig mindig óriási volt a bőgés, de azért csak-csak egyre kevesebb. Hát bevallom nem csak ő, hanem én is pityeregtem. Persze tudtam, hogy ez így lesz, így természetes és fel voltam rá készülve. A második hét utolsó napján már egyáltalán nem sírt, de addig kiszökött a kapun, bezárták miatta kulccsal, meg ilyenek. Én meg lestem a másik oldalról, hogy mit csinál az udvaron. Amikor már nem sírt, hanem játszott, akkor meg azért volt szörnyű, mert akkor én már nem is hiányzok neki, el van nélkülem is. De hát ezt akartam!!!!Utána a hét eleje volt kicsit nehéz a hétvégi szünet miatt, de a 4. héttől az is elmaradt, megszokta hogy szót kell fogadni, és megtanulta, hogy ebéd után jövök érte. Néha anyukám is megy érte, ezért láthattad. Mostmár nagyon szeret járni, szalad be reggelente a terembe a puszi után. Amúgy bevallom azt is nekem is jót tett, hogy délelőttönként dolgozhatok, újra közösségben. Persze én ezt tudtam, hogy ilyen típus vagyok, ezért is gondoltam a bölcsit. Persze az furcsa, hogy nem tudom mennyit evett, milyet kakilt, meg néha ha a bölcsiről beszél, nem értem! De szerintem ezen túl kell magunkat tenni. Ez az én véleményem! Szilvi, ti is nemsokára kezditek az ovit, ugye? Hát akkor majd visszatérhetünk a témára!
Hajni,milyen típusú munkát keresel? Csak mert, ha babát is akartok, akkor gondolom nem olyan hosszútávra tervezed a robotolást.
A lombiktémához, volt egy film kb. 1,5 éve a Duna Tv-n, a címét nem tudom. Leadták részenként, majd egyszer egyben is. Késő este volt, de mindig láttam, mert a picurt ált. akkor szoptattam. Hát az igen megrendítő volt, mindig potyogtak a könnyeim, de a vége az igazi hepi end volt, az egyik párnak az -asszem' - 8. sikertelen lombik után lett természetesen úton babája.

 
 


Sziasztok!

Én vagyok egész nap. Már amikor nem a telken robotolunk Kép. Valami irodai munkát szeretnék, és tényleg remélem hogy nem hosszú távra. De különben bármi itthon végezhető is megtenné. Csak hozzon pénzet a konyhára. Időnként vigyáztam nagyobbacska gyerekekre is, nagyon élveztem. Szerintem óvónőnek kellett vona mennem. Kép De sajna vége a nyári szünetnek, így a gyerkőcöknek nem otthon a helyük Kép Remélem hamarosan a sajátomra vigyázhatok.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Valószínű legközelebb csak vasárnap tudok jönni.

Vkhajni: miért nem vállalsz gyerekfelügyeletet? Vagy óviban dadának menni. Bár ahhoz kell valami dajkaképző talán. Hidd el, lassan ti is a saját gyereknek örülhettek majd. Azért a helyedben elkezdeném a dolgokat. A párodnak van már gyereke? Ha van, akkor is történhetett bármi olyan fertőzés, amiről nem is tud. Ezt a spermavizsgálat alapján megtudhatod (mármint, hogy rendbe vannak e a kiskatonák). Ezt államilag is lehet kérni az urológián. És neked egy hormonvizsgálat sem ártana, amit a nőgyógy. rendelőben is kérhetsz. Érdemes a mensi 3. és 21. napján menni. Ezek szinte fájdalommentes dolgok, de sokkal előrébb lennétek. És legalább tudnál valamit. Aztán utána majd később, ami fontos az átjárhatósági vizsgálat.

Lola vagy Éva: igen, általában napközben vagyok, mert otthon még nincs egyenlőre net így ha anyuékhoz feljövök, itt tudok netelni.
És hol dolgozol? Ezek szerint egyenlőre négy órában vagy? Ez nekem is kardinális kérdés. Március 22-ig vagyok otthon, ha addig nem babásodom be, kell munkát keresnem. Azért már januárban el kezdem nézni a dolgokat. Olyan munkát szeretnék, ahol 7-től 3-ig, vagy 8-tól 2-ig lehet dolgozni. És jó lenne minél közelebb (Emese a Kodály oviba fog járni).
Január 3-tól kezdbem a szoktatást, de néha azért már bejárunk. Nagyon félek tőle, mert nagyon anyás és amúgy is elég érzékeny (én is). Úgy vagyok vele, hogy minél kevesebb sírással ússzuk meg. Mert ha az óvónő kiszedi a "ne hagyj itt anyukám" szöveget üvöltő gyerekemet a kezemből én menten elájulok. Ettől félek a legjobban. Mert ha már kimegyek, tudom, hogy jó helyen van, de egy anyának az a legnehezebb: hogy ne hagyj itt, ne menj el stb.

Ha van valami ismerősötök, ahol tudnék munkát vállalni, szóljatok. Érdekel: suliban, óviban gazdaságis, titkárnő, bármi, könyvelőiroda, egyéb adminisztratív feladatok bárhol. De nekem a fenti munkaidő a LEGFONTOSABB!

Szóval ha tudtok valamit, szóljatok. Legszívesebben a Kodály, Sárberki, Fellner suliba mennék, vagy ezek környékén bárhova.

Köszi, legyetek jók, mindenkinek jó hétvégét.

Puszi a Somának.

Szilvi, vagyis EMESEANYU

 


Sziasztok!

A páromnak sincs még gyereke. Eddig nem szerette a gyerekeket, vagyis félt tőlük fiatalkori emlékek miatt. A nővére egyszer rábízta a két gyerekét és folyamatosan sírtak neki a két óra alatt. Kép Férfi ember, nem tudta mit csináljon velük. A 3-4 éves idegen gyerekekkel már nagyon jól eljátszik, de a saját picit már várja. Kezd felnőni.

Jövő ilyenkor valószínű már javában vizsgálódunk, ha addig nem lesz magától. Az építkezés mellett nem merem bevállalni az orvoshoz járást. Tudom hogy a vizsgálatok elég időponthoz kötöttek és az építkezésen mindig van valami fontos dolog. Nem szeretném, ha a kettő ütné egymást. Addig már nem sok idő van, kivárunk, hátha csak a késői fejlődésem az oka mindennek. Kb. 3-4 hónapja nem érzem a fejlődés tüneteit, ha így nézzük nem olyan sok idő.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Azt el felejtettem kérdezni, hogy láttátok tegnap a Szülőszoba című műsort? Olyan jót sírtam rajta. Amikor az apuka mondta, hogy a lánya született előbb és Vilmosnak hívják. Olyan megható volt. Szegénykém azt sem tudta hol van.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy van tatabányai topic, és én is rátaláltam.Most várom a 3. babát /már 15 hetes!/és szívesenhallanék a kórház szülészetéről. Az elöző két gyermek már tizenéves, és nem tb.-án születtek, úgyhogy még régi ismerereim sincsenek a helyről.

Bízom benne, hogy minden reménykedő babavárónak hamarosan teljesül az álma!

Juli
 
 


Halihó mindenkinek!
Alszik a kisördögöm, gondoltam benézek. A tatabányai kórházról vegyes a véleményem. 2002. decemberiek az utolsó infóim, amikor én szültem. Sajnos császárral szültem, így rögtön nem voltam a rooming-inbe, de a 3. napon átkértem magam. De maguktól nem ajánlották volna fel, szerencsére voltam előtte szülőszoba látogatáson, úgyhogy onnan tudtam néhány dolgot. Persze ebből sem minden volt igaz, azt mondták például, hogy lehet inni vajúdás alatt, amikor viszont élesben ment a dolog ezt mégsem engedték arra hivatkozva, hogy hátha műtét lesz a vége. Kiszáradt szájjal vajúdtam 6 órát! A rooming-in-es rész jobb, nyugodtabb, viszont valakit meg az zavart, hogy felénk se néztek. Még a császáros részen a kórházi védőnő elkezdett segíteni a szoptatásban, ami nagyon nehezen ment nekem, majd a másik oldalon már ritkábban tudott jönni, de egy nővér szintén nagyon rendes volt, az utolsó előtti napon csak meg tanult szopni legalább az egyik ciciből a babám. Azonban a legtöbb nemigen törte magát. Maité készülj fel, hogy rengeteg ellentmondó infót kapsz még egy ilyen "hivatalos" helyen is, persze a 3. babázók már lehet, hogy rá se bagóznak! Mondjuk én szenteste napján jöttem haza, úgyhogy a szabadságolások is igen-igen érezhetőek voltak. Szóval nem mindegy mikor szülünk! Amúgy tisztaság van, a gyereket alaposan megvizsgálták, bár nemigen tájékoztattak, csak onnan gondoltam, hogy nincs semmi baj, hogy annak, akinek volt - szóltak. (Már ez is jónak számít?????) A 3 ágyas szobák kényelmesek, bár néha kellemetlen volt, hogy a szobában bennt lévő toalettnek nincs megoldva a szellőzője.... gondolhatjátok? Dög meleg volt télen. A teáztatásról kinek-kinek mi a véleménye, mindenesetre kötelezően írni kellett mennyit adsz neki és jól letoltak, ha nem írtad be. ÉS HA ÉN NEM AKAROK TEÁT ADNI NEKI? Ez már nem számított Őszintén remélem Maité, hogy jövő tavasszal, mikor te szülsz, már pozitívabb dolgokról számolsz be, addig is kellemes kismama-napokat. Fiút, vagy lányt vártok?
Szilvi, nem lennék a helyedben januárban, az ovi miatt! Tényleg kegyetlen volt, amikor a beszoktatás alatt mentünk a bölcsi felé és az én beszélni tanuló magzatom azt hajtogatta: NE MENJ EL ANYA! De nem szabad meginogni, rossz anyának tartani magadat, mert tudod, hogy ezek a törpék mindent megéreznek ám, főleg a bizonytalanságot. Ha eldöntötted végig kell csinálnod, és figyeld meg az óvónők is azt fogják mondani, miután "kitépték" a kezedből az Emesét, hogy gyorsan el kell menni, úgy a jobb. Nem szabad húzni! Sok sikert. Persze szólok, ha tudok valami melóhelyet, de az az igazság elég sok ismerősöm ilyen időbeosztással keres munkát. Hát igen az anyukáknak így a legjobb, messze se legyen, 1 szakos legyen... nem könnyű ez se.
Vkhajni, én láttam a szülőszobát, én is bőgtem, ilyenkor én is akarok most rögtön szülni, meg babát! Számomra érdekes volt látni, hogy pont ugyanott, ugyanúgy feküdtem én is a műtőben, az én férjem is ugyanott izgult értünk, ahol a műsorbeli férj, ugyanígy toltak ki engem is.
Hát babavárók, kívánom, hogy minél előbb legyen albérlője pocakotoknak, de azt is hogy természetes úton tudjatok szülni, mert nekem még nem sikerült, ez is egy rossz élményem.
Jó délutánt!

 
 


Szia Lola 77!
Köszönöm a válaszod,az jónak tünik, hogy ált. van hely a rooming-in-ben. A nagyobbaknál ez még nem volt, csak akkor kezdett bejönni, és nagy szerencse kellett, hogy valaki bekerüljön. Most ki szeretném próbálni, úgy a szoptatás is biztos könnyebb lesz / a babáimat hiába hozták a szoptatáskor, aludtak, mint a bunda, még a csecsemős nővér sem tudta felébreszteni őket-nyilván , ha elötte félórával teleetették már!Én meg azt gondoltam, milyen jó gyerekek, csak otthon derült ki, hogy nem ez a helyzet/
A baba neme tulajdonképpen mindegy, már fiú és lány is van, de azért egy kisfiút jobban szeretnénk.
 
 


Hát igen a szoptatás sikeréhez szerintem mindenképpen hozzájárul, ha rooming-in-ben vagy! Ekkor mindenképpen tudod, hogy nem kap semmi mást, csak amit te adsz neki! Ez a 'titokban beetetjük'-szindróma, sajnos nálunk is előfordult, persze ők tagadták, de hát sorozatosan panaszkodott a többi anyuka is, nameg a szája szélén ott volt a visszabukott tápszer, vagy - szerintük - anyatej maradék. Az még hagyján, hogy más anya tejét odaadják, de azért tászert nehogy má'!

És megkérdezhetem, hogy az eddigi tapasztalatok alapján szeretnél inkább kisfiút, vagy más okból? Nekem kisfiam van, elég eleven, aktív, és az ilyenkorú lányokat látva (ők nyugodtabbak) másodiknak ezért is inkább kislányt szeretnék. Persze tudom, nem törvényszerű ez se.
Érdekelnének a hátrányok és az előnyök mindkét nemnél, hiszen neked már nagyobbak, így ebben van tapasztalatod. Örülnék, ha megosztanád!

Emeseanyu,Vkhajni nem jártok erre mostanában?

 
 


Hello! Én sűrűn járok erre, de sajna ehhez még nem tudok hozzászólni, így csak csendben olvasom amiker írtok és irigykedem a "gondjaitok" miatt. Különben nekem is teljesen mindegy hogy fiú lesz e vagy lány. Lényeg hogy jöjjön már.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
A barátnőm részére szeretnék segítséget kérni, mivel neki sajnos nincs net. Nemrég költöztek Tbányára (Bánhida), így nincsenek neki kórházi kapcsolatai, és sürgősen dokira lenne szüksége. Ma volt az első uh-n, és 2perc alatt elintézték - a papírmunkával együtt. Egy-két véleményt találtam eddig itt a dokikról (pl. Emeseanyu). Lécci ajánljatok. Köszi előre is!
Detti
 


Sziasztok csajok!

Lola77: de, járok erre, de mivel otthon nincs netem, csak akkor tudok, amikor anyuékhoz jövünk át, az meg kb. 2-3-4 naponta van. Most itt vagyunk, ezért tudok írni.
Sajna nem láttam a szülőszobát, csak az utolsó két percet, amikor kiírták, hogy tbányai kórház. Ha felvette valamelyikötők szívesen megnézném.
Tudom, hogy nem lesz könnyű az ovis beszoktatás, de hát muszály lesz. Ha addig lesz kisbabám, akkor is elviszem, mert jobb nekik a gyerekek között.

Amúgy képzeljétek, fura dolog történt velem. Két hete hagytam abba a fog.gátlót, most volt peteérésem. Legalábbis a 12. napon éreztem hogy fáj a hasam. Előtte két naponként voltunk együtt és aznap is. Azóta meg furát érzek a hasamban. Ez a 15. nap. Olyan egy picit, mint mikor Emesével voltam terhes és cipeltem valamit és fájt akkor a hasam. Lehet, hogy már csak beképzelem magamnak a dolgot, de ISZONYAT boldog lennék, ha végre sikerülne ebben a hónapban. Nem tudom, ilyenkor lehetne e már valamit érezni. Ha úgy lenne, akkor kb. most lenne a beágyazódási szakasz, nem tudom, akkor kell e valamit érezni. Vagy lehet, hogy egyszerűen valami más nőgyógy bajom van. Kb. két hét múlva kiderül.

Maité: üdv neked a topikban. Hát igen... szerintem a tbányai kórház jó. Igaz, itt is van hülye nővér, de hol nincs. Viszont tiszta, higiénés. Nekem nagyon kevés tejem volt, és nagyon segítőkészek voltak a nővérek. Kaptam rendes anyatejet a babának, mert a negyedik naptól nagyon éhes volt. Sajna utána sem lett tejem, pedig liter számra ittam a szopis teát. Szóval én jól éreztem magam, eltekintve, hogy pont karácsonykor voltam bent és kicsit depis lettem tőle. Én voltam a szőnyi kórházban is egy vizsgálaton (HSG), hát az nekem nagyon nem jött be. Lepusztult volt, és a személyzet is nulla. De hát ez "ízlés" kérdése.

Barátnő: neked is üdv. köztünk.
Szóval ha sürgősen kell doki, szerintem tbányán a Lollok Zoltán a legjobb szakmailag (ő sem tökéletes, de a többi között szerintem ő jó). Kicsit pénzéhes és rengetegen járnak hozzá, de kedves és tényleg segítőkész. Sárberekben van egy magánrendelője a 112-ben (van uh. is a rendelőben, uh-gal együtt 5000 a vizsgálat). Van Tatán és Budapesten is rendelője, Pesten a Péterffyben is lehet nála szülni. Be kell jelenetkezni előre. Én jártam ő hozzá is és valószínű hozzá mennék vissza, ha terhes lennék újra.
Remélem tudtunk segíteni.


Remélem jól vagytok csajok. Én most kicsit izgulok. Nagyon-nagyon nem akarom beleélni magam a terhesség gondolatában, mert az elmúlt másfél évben volt rá már példa (bár ilyen hasi érzéseket egyikben sem éreztem).

Próbálok sűrűbben jönni. Előre láthatólag szerdán jövök. De most még vagyok kb. 1-2 órát.

Puszi nektek

 


Most bezzeg itt vagyok üresjáratban. Nincs itt senki??

 


Szia!

Én itt vagyok. Nagyon szurkolok neked. Kép Most a megint megjöttben is fellendült a dolog. Hátha te leszel a kövi. Kép Jaj de izgi.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Köszi Hajni!

De tényleg nem akarom elkiabálni. Annyira jó lenne. Olyan sokat szenvedtem érte az elmúlt másfél évben.

A tőlem három méterre lakó szomszédnőm is terhes (nem is akarta) és ma mondta, hogy az első hónapban sikerült az öccsééknél is, spontán, ráadásul IKREK!

Hát ez szerinted igazságos????

 


Szerintem nem. Én nagyon örülök ha másnak sikerül, de tényleg. Csak az a baj, hogy ha én valamit szeretnék és másnak lesz meg előbb akkor egy csúnya irigy dög vagyok. Nem akarlak ezzel megbántani, ha sikerül nektek tényleg örülni fogok és lelket is önt belém, de akkor is nagyon fogok irigykedni. Szerencsére az én környezetemben nincsenek pocakos mamák, de bármerre megyek az utcán mindenkinek nagy hasa van. Szerintem kezdek belehülyülni és már csak azt látom meg. A Barátok köztötö is nézem és ott is nagy hasa van az Andreának. Én mindig látom hiába próbálják takargatni. Ez olyan mint amikor utazol valahova és már nagyon éhes vagy és mindenhol észreveszed az éttermeket. Kép

Hajni

Kép

Kép
 
 


Hát ez igazán jó hasonlat volt. Én is örülök más sikerének, mert a világon a legcsodálatosabb dolga maminak lenni. Én azt tartom igazsgágtalannak, hogy a lepusztult, primitív országokban, ahol porban csúsznak az emberek, ott 5 gyerek csüng az anyán, és érdekes, ott nincs meddőség, nincs petevezeték elzáródás stb.

Szóval ez bánt engem. Én például mindig figyeltem mindenre. Felfázások, rákszűrés stb. Jó, örülök, hogy nincs semmi komolyabb bajom, de akkor miért nem jön a baba? Nem akar még a pocimban élni senki? Pedig a pici lányom, Emese bárkinek biztosan szívesen elmeséli, hogy élete legszebb 9 hónapja volt.

Különben most mit csinálsz otthon?

 


Mára ennyi, minden jót nektek. Megyünk haza Emesével. Apa már biztos a küszöböt rágja. Esküszöm, ez az ember (férjuram) mindig éhes. Fél háromkor evett utoljára, de már tuti éhes. És ő soha nem készít magának kaját, mindig azt mondja, mert megvárt engem. A fenét. LUSTA DISZNÓ!!!

Na sziasztok, majd jövök szerda, csütörtök fele.

Puszi nektek.

 


Szia, bár már valószínüleg nem kapod meg. Én itthon ilyenkor már csak vagyok. Vagyis a párommal számítógépezgetünk, tévézünk meg ilyesmi. Pihi van a telek után.

Sokkal jobban esik a vacsi ha odarakják az ember elé mintha magának kell megcsinálni. Ez lehet az oka.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


Halihó mindenkinek!

Először is Barátnő, üdv. Remélem tudunk segíteni. Én a Varjú Jánosnál szültem, de 100 %-osan nem ajánlanám, volt olyan ismerősöm, akinek nagyon rossz véleménye volt. Nekem t.képpen nincs vele problémám, azon kívül, hogy máig nem tudom eldönteni, ő volt-e az oka, hogy végül császárral szültem, mert sietett, vagy más dokinál is így jártam volna. Amúgy nagyon kedves, nála egy terhes vizsgálat (UH nélkül) 1000 Ft volt 2 éve, a rákszűrés pl. 3000 Ft, szülés 30000 Ft. (Hozzáteszem a főorvosnál már akkor 50000 volt.)Nagyon nyugodt faszi, az tök szimpi.
Dr. Varga Zsolthoz jártam középiskolás koromban, rá sem volt panaszom. Ő fiatalabb, olyan 35-40 lehet. Nem ismerem igazán.
Az hogy a barátnődet az UH-n elintézték 2 perc alatt, az akkor sem fog változni, ha lesz saját orvosa, mert ha éppen nem ossztják be, akkor a másik orvos ugyanúgy futószalagszerűen fog bánni a nem saját betegeivel. (ÉLJEN AZ EGÉSZSÉGÜGY!)
A Lollokról annyit, bár kijelentem: NEM ISMEREM személyesen egyáltalán, hogy ő Tatabánya sztárnőgyógyásza, és ez szerintem egy új paciens számára csak hátrány lehet. Igaz, hogy van saját UH-ja, de gondold el nála szülni, amikor Budapest, Tata meg Tb. között rohangál az 1 millió betege miatt. Meg mostanában ezek a nőgyógyász-perek többsége is mind a legmenőbb orvosokkal fordult elő. Általánosságban az a véleményem, hogy semmilyen műtétet ne hajtson végre rajtm főorvos, vagy valami nagy fejes, mert ők már azt hiszik, hogy mehet minden rutinból, aztán abból lesz a baj.
Mondjuk a Varjúnak is elég magas "beosztása" van, adjunktus, meg elég sok betege is. Hát nem tudom.

Emeseanyu a terhesség-gyanúdról: azt írod, hogy érezted a peteérés-körüli időben, hogy fáj a hasad. Ez tök jó, mert én ilyet sose! Úgyhogy lehet, hogy van benne valami, hogy amit azóta érzel, az az, hogy dolgozik, aktívkodik benned valaki! Ezt kívánom. Addig is életed sokadik hosszú 2 hete vár rád, sajnos, ugye? Szorítunk!
Hajni, jut eszembe, a hőmérőzéses módszert próbáltad már, az ugyanis (nekem) egyértelműen jelezte a peteérést! Ha nem csak egy tanács, próbáld!

Halihó!

 
 


Hello!

Kb 2 hónapig hőmérőztem, februárban hagytam abba. Én soha semmit nem tudtam megállapítani belőle. Most újból elkezdtem, de még csak a 10. napon vagyok, hátha itt az okosabbak tudnak segíteni. Most iszonyatosan ugrál. Ha most kell lennem alapon akkor az én alaphőm 36,6 és 37 között van. Kép Hüvelyben mérem, azt mondják ott a legmegbízhatóbb. Neked is ez a véleményed?

Puszi, jó éjszakát!

Hajni

Kép

Kép
 
 


Sziasztok Csajok!
Nagyon köszönöm az eddigi tanácsaitokat, már továbbítottam is bebabásodott - és ezért nagyon irigyelt - tbányai barátnőmnek.
jó babázást!
sziasztok
 


Igen én is ott mértem anno. Az hogy ugrál nem baj, igazából akkor van peteérés, amikor a "megszokotthoz" képest hirtelen 0,4-0,5 fokot leesik, majd rögtön másnap reggel 37 fölé megy. Úgy tudom ez az általános, nekem is így volt! Jó hőmérőzést, remélem segít! Ja, és ne hagyd abba 2 hónap után, legalább fél évig csináld, mert az az orvosnak is egyfajta tájékoztatás.

 
 


Igen, én is ott mértem anno. Az, hogy ingadozik, az nem baj. Igazából úgy tudom, hogy akkor van peteérés, amikor 36,4-36,5 alá leesik, majd a következő reggel 37 fölé.
Ne hagyd abba a kísérletezést 2 hónap után, szerintem legalább 6 hónapig csináld, mert az az orvosnak is egyfajta tájékoztató lehet.
Jó hőmérőzést!

 
 


Most már nem fogom abba hagyni, legalábbis míg nem lesz albérlő a pocimban, mert van aki segítsen a "kódfejtésben". Elvileg már csak három napom van a leeséshez, ha minden a nagykönyv szerint történik. Nagyon izgulok miatta. Kép

Köszi a segítséget

Puszi
Hajni

Kép

Kép
 
 


na, mi van veled Emeseanyu? Remélem ma már mesélsz.

Hajni

Kép

Kép
 
 


Na sziasztok csajok!

Végre vagyok. Holnap is leszek. Meg vasárnap. Eddig nem tudtam.

Szóval elvileg ma vagyok a 18. napon. Amikor nekem rendben volt a peteérésem, mindig volt alhasi fájdalmam, de most nagyon fura volt. A 12. napon fájt így a hasam, aznap együtt voltunk este. Másnap már nem így fájt, hanem a bal felén időnként beleszúrkált, nyomott. Azóta nem voltunk együtt (mert nem volt rá lehetőség), csak ma, de iszonyatosan fájt közben. Olyan érzésem volt, mintha kiszakadna a méhem. Különben a 12. nap óta is folyamatosan furán érzem magam a pocimban, kifejezetten nem esik jól ha emelek nehezebbet. Tudjátok mikor éreztem ezt? Mikor Emesével nagy volt a hasam és két szatyrot cipeltem egyszerre (én hülye), vagy szintén mikor nagy hasam volt és előre kellett hajolni a kádban mosdás közben. Szó szerint ugyanezt érzem. Én nem mondom, hogy ettől baba van a dologban, de az tuti, hogy a petefészkemben vagy a méhemben akkor valami nem stimmel (eddig stimmelt), mert nem ilyen szokott lenni.

Igen, hosszú ez a két hét, november 7-én kellene megjönnie, ha 28 napra számolom. Ki tudja... nagyon nem akarom magam beleélni, de én ütődött, arra figyeltem fel, hogy kímélem magam: nem nagyon emelgetek, nem engedem a kislányomnak, hogy a hasamon ugráljon. Azért egy kicsit ki vagyok. Mit meg nem teszek már én is ezért a gyerekért... sok volt lelkileg ez a másfél év küzdés.

Ma este szülőszoba!!!

És ti hogy vagytok csajok? Hajni, az építkezés hogy áll? Évi: Soma hogy van? És a munkát bírod?

Madaran régen járt már erre. Lehet, hogy beindult nagyon a tanítás.

Mindenkinek sok puszi.

Ma még kb. 7-ig itt leszek, holnap kb. 5-től 7-ig.

SZIASZTOK

 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron