Új privát üzeneted érkezett!

Szép jó reggelt mindenkinek!

Megkezdődött egy újabb hét...Állítólag jön a hideg.

Andi!Márkó lehet átállt téli időszámításba és azért alszik ennyit!Szerintem ne nagyon aggódj ezen,ő tudja mennyi alvás a jó neki...

Zsuzsi!Biztos Biusnál ez egy ilyen ragaszkodós korszak.Majd lesz olyan megint,hogy dalolászva megy oviba. :D
Kitakarítottál?????
A fényképezésről még annyit,hogy volt olyan,hogy kaptunk képet.A fényképet lefénymásoltatták színesben,beletették egy fényképtartóba.Hát nem lehet megmondani,hogy az egy papírlap,és nem fotópapír.(Azért persze,ha tüzetesebben átvizsgálod...De a mamák nem azt nézik.Tesóm is olyat kapott tavaly anyák napjára.(Mint keresztanyuka.)

Melinda!Dáviddal mizu?Kezdtétek a bölit?Mesélj!

Nekünk hamar elment a hétvégénk.Szombaton a dédinél voltunk délután.Vasárnap meg itthon.Főztem brassóit, mosogattam, takarítottam, mostam. :twisted: Csupa "kellemes" szórakozás.Ja meg sütöttem gyümölcstortát.A gyerekekkel aludtunk mi is apával,tök jó volt.Délután feljött egy kicsit a barátnőm.Aztán vége is volt a hétvégének....

Milán meggyógyult.Nem tudom megnézze-e megint a doki.Lehet lemegyünk az orvosi rendelőbe igazolásért és ha már ott vagyunk,kukkantson rájuk,mégis a füle fájt a Milánnak.
Jázminkának még mindig folyik az orra.De más baja nincs.Köhögni már nem köhög.De cefet egy kis csaj.Egész nap dumál.Le nem száll rólunk.Mindenhez van hozzáfűzni valója.

Ma van még maradék brassói.(Krumplit kell csak kisütni hozzá.) Holnap meg egy kis rakott karfiolt csinálok.Mosok rendületlenül....(Csak hogy legyen mit kivasalnom!!!! :D )

Az eltűntek jelentkezhetnének pár sor erejéig...Anna!!!Mónika!!!!Anett!!!

Mindenkinek szép napot!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!
Edit!

Igen, sikerült kitakarítanom, vagyis majdnem. Azért is esik most az eső mert az ablakokat is megmostam, függönyöket, ágyneműket kimostam, na meg persze mindent amit az oviból hazahoztam. Szóval nem unatkoztam a hétvégén. Ráadásul még a Lidl-be is voltam, gyalogosan! És mint mindig túl vásároltam magam, még jó, hogy találkoztam egyik ismerőssel és ők hazahoztak autóval. :) A Biust szombaton reggel elvitték anyósomék, úgyhogy utána neki is álltam a takarításnak. Jól el is fáradtam, de hát ez van! :) Még a Bius szobája meg ablaka az vasárnapra maradt, de azt már nem tudtam teljesen befejezni, vagyis már csak a szekrénysorát meg a rajta lévő csetreszeket kellett volna letörölni, de arra már nem volt időm mert már délelőtt megjött a kisasszony. Anyósom azt mondta, hogy délután akarták hozni, de ő már haza akart jönni. Nem tudom miért mert egyébként szeret a párom húgával játszani. Na, de hát ez van! :)

Most viszont elég csúnyán elkezdett köhögni, úgyhogy ma vettem neki Stodalt. Remélem használni fog mert még nem akartam az orvoshoz menni mert ezen kívül semmi baja nincsen. Adom a mézes teát, aztán legfeljebb még a hétvége előtt leviszem ha nem fog javulni.
Fincsi kaját főztél, a brassóit mi is nagyon szeretjük. Én ma tojásos levest és mákos nudlit főztem. A hétvégén meg jön haza a párom, úgyhogy akkor meg kacsa aprólékból fogok húslevest főzni meg másodiknak valami fincsit kitalálok. :)

Kaja meg sütemény szempontjából már készül valaki a Karácsonyra? Nekem még nincs ötletem, hogy mit is fogok majd készíteni.

Na jól van most megyek, kellemes estét mindenkinek!
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Karácsonyi kajával én még nem készülök.Bár a bejglihez a mák megvan.(Betettem a fagyasztóba,ne avasodjon meg.)Dió is van itthon,csak meg kell még pucolni.Inkább a lakásdíszítéssel kéne mostanában foglalkoznom.Szép karácsonyi hangulat van itthon már december elejétől.
Én Szent Estére nagyon nem készülök.Libamájat sütöttem tavaly,idén is azt fogok.Semmi mást.Úgyis megyünk aznap anyósékhoz,másnap mamákhoz,anyukámékhoz.Egyszerűen nem látom értelmét annak,hogy főzzek.Évekig csak főztem és nagy része vagy le lett fagyasztva vagy ki lett dobva.Tavaly találtam ki ezt a libamájat sütve.Utána jó hidegen is.Hozzánk nem jön senki,nem látom értelmét az ünnepi menüsornak.
Sütiket fogok majd sütni.Bejgli,túrós kuglóf,isler,mézes kalács és kókuszgolyó mindig van a listán.Hogy idén lesz-e több?Szerintem elég ennyi is.
A fát is apával 23-án éjjel szoktuk feldíszíteni.És mikor a gyerekek felkelnek,ott áll a nappaliban az ajándékokkal.

Ma már elég korán megfőztem (rakott karfiol),mert apának is vittünk be a munkahelyére.Este egy kicsit megyünk vásárolgatni apával.Anyukám lesz a gyerekekkel.Még rendbe kell vágnom a konyhát és vasalok egy kicsit.Kb ennyi a programom.

Mindenkinek szép napot kívánok!
Edit

KépKép
 

 
 

Sziasztok!
Edit!

Akkor neked tényleg nem kell főzöcskézned. Hozzánk általában jön a párom egyik mamája ebédre 24-én. Mondjuk én ilyenkor mindig húslevest főzök, majonézes krumpli salátát valami húsfélékkel. És persze nálunk is vannak a sütik, de azt meg én nem szoktam túl sok félét mert nálunk annyira nem fogy, és az anyósom is szokott sütni bőven. :) Ráadásul általában mindennap ott vagyunk mi is és olyankor nem is nagyon kell nekem sem főznöm mert ebédelni is ott szoktunk. De idén még nem tudom, hogy lesz.

Na a hétre nekünk ennyi volt az ovi. :cry: Hajnalra belázasodott a Bius, úgyhogy már fél 5-től ébren vagyunk. Azóta egyre többet trüsszög, egyre jobban folyik az orra és egyre csúnyábban köhög. Majd csak hétfőn mehetünk újra oviba, ha nem lesz gond. Viszont ma mire haza értünk az orvostól újra belázasodtunk, úgyhogy most alszik szerencsére. Elég nyűgöske volt délelőtt, remélem valamennyire most kialussza magát. :cry:
Bementünk az oviba is szólni, hogy nem megyünk a héten, erre a dadusunk mondja, hogy ma már csak 9-en voltak a csoportba. Tegnap amikor délben eljöttünk akkor még 13-an voltak a gyerekek. Úgy néz ki kidől az egész csoport. Ráadásul az óvó nénink mondta, hogy ő számított volna holnap a Biusra mert pedagógus nap van és valamit festegetni fognak és arra akarta, hogy menjen a Bius is mert, hogy állítólag nagyon szépet festett. Jó tudni! :D Még csodálkoztam is azon, hogy egy jó pár szülőnek szóltak, hogy holnap ne vigye a gyereket oviba mert összevont csoportok lesznek és érdekes mód nekem nem szóltak. Hát így ma rájöttem, hogy nekem miért nem szóltak. :D Úgy látszik azért valamiben ügyeskedik nekem a kisasszony. De sajnos most a betegségünk miatt lemaradunk erről. :)

A többiek merre járnak? Mostanában csak mi beszélgetünk! :)
Na most megyek, kellemes napot mindenkinek.
 


Sziasztok csajok.

Zsuzsa jobbulást Biusnak.

Edit bizony megkezdtük a bölcsit.

A tegnap 10-11 –ig voltunk, ma 10-12 –ig. Holnap kilenc után indulunk és amikor oda érünk ott leszünk. 10-kor mikor bementünk megkérdezte a gondozó néni tőle hogy : Dávidka hogy vagy? Rávágta hogy : jól. Ma túl voltunk az első síráson, kiküldtem egy kicsit hogy lássuk hogy Dávid mit fog csinálni. Hát eltelt olyan 5 perc és hallom hogy a fiam elkiáltja magát hogy anyaaaaaaaaa és keservesen elkezd sírni. Én is nyeltem a könnyeimet kint , úgy sajnáltam szegényt. Egy idő múlva kijött a gondozónő és szólt hogy menjek be mert Dávid már nagyon hergeli magát. Bementem, szégyen ide oda, de átölelve bőgtünk mind a ketten. Azt hittem hogy könnyebb lesz… nekem, vagy legalább tudok majd uralkodni magamon, tévedtem. Ma nem kellett Dávidot ordítva elhozni a bölcsiből, szépen integetett mindenkinek és eljött. Remélem hogy már csak jobb lesz. Az ott alvást csak januártól próbáljuk.
Karácsonyra, mivel elutazunk nem készülök semmi extrával, a fát 19-én feldíszítjük hogy mire haza jövünk legyen még egy kis karácsonyi hangulat.

Lépek teszek veszek amíg Dávid alszik.
További szép napot

Melinda

Kép
 


Jó reggelt anyeszok!

Melinda!Hát túl vagytok az első nagy síráson...Nem irigyellek.Azért még picuri a Dávidka és eddig még nem volt nélküled,és egyszer csak nem talált :shock: .Egyem meg...
Volt egy olyan verziótok anno,hogy ha úgy van a mama ide költözik egy kis időre.Lehet,hogy másfél évre kéne,amíg el nem kezdődik az ovi.És akkor kimaradhatna ez a böli,ahol az anya csak úgy otthagyja!!!!!!
Kíváncsi vagyok ám,hogy Annáéknak hogy megy...Bár Ro picurikát nagyobb.De hát Anna eltűnteket játszik.(Vagy csak ezermegegy dolga van.)

Zsuzsi!A mi ovinkban is fogyatkoznak a gyerekek.Sőőőt!Lementünk a dokihoz,igazolásért és gondoltam jó lenne,ha ránézne mielőtt visszamegy oviba a Milus.Hát mikor megláttam mennyien vannak,nem volt szükségünk rá,hogy kivárjuk a sort a rendelőben.Majd kijön a dokikánk...
Azért jó tudni,milyen rejtett kincsei vannak Biusnak,mint ez a művészi hajlam.Otthon ti nem szoktatok festeni?

Megjártuk a nagy Budapestet tegnap.Allee,Outlet,Ikea.Jázminnak sikerült hótaposót venni.Itt Tatabányán a Deichmannban már csak 10ezresek voltak.Kaptunk 4000-ért teljesen vízállót,lilát.Nagyon aranyos.Meg Hello Kittys bugyit.Mikor előbb meglátta,eltátotta a száját és azt mondta:"Aaaaaaa!!!!" :D Magamnak egy gatyát tudtam csak venni,egy pulcsit,egy felsőt,meg zoknikat.Meg szerettünk volna a Jázminnak kabátot.De horror árakon voltak.Bár a budaörsi Tescoban volt egy nagyon aranyos kiskabi,piros szövetkabát,Volt hozzá való Minnie egeres sapka-kesztyű.sál.Bár mondja el nekem valaki,minek egy két évesre szövetkabát?Tök csini,meg aranyos lenne együtt,de valahogy nem hinném,hogy az én lányomra illene.

Ma van vasalni valóm,mert tegnap nem végeztem. :twisted: Milánért nem tudom,mi megyünk-e.Reggel itt azt szerette volna,ha apa megy érte alvás után.

Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
 


Edit

Nagyon Boldog Szülinapot Kívánunk !!!!


Puszi.

Melinda

Kép
 


Sziasztok!

Képzeljétek el szörnyű éjszakánk volt. Sőt az egész tegnapi napunk szörnyű volt. :cry: Délután mikor felkelt a Bius 38,4 fokos láza volt, pedig kapott lázcsillapítót mielőtt lefeküdt volna. Aztán egész végig maradt is annyi. Este kétszer fürdettem meg, hogy legalább egy kicsit lemenjen a láza, mellette adtam a lázkúpot meg a Nurofen szirupot együtt. Aztán fél 9-kor elaludt szegénykém, persze előtte még az orrát is kiporszívóztam, hogy nyugodtan tudjon aludni. Hát kb 1 órát aludt nyugodtan, aztán rájött a köhögési roham. :cry: Adtam neki egy kis teát, hogy hátha megnyugszik, de nem jött be. Egy pár percig jót tett neki, de aztán újra rájött a köhögés és addig köhögött, amíg egy kicsi feljött neki. Gyorsan odatettem a kezem, hogy oda menjen, aztán mentem ki gyorsan kezet mosni, de mire visszaértem, már feküdt szegénykém és telibe hányta magát. :cry: Úgyhogy még este fél 11-kor újra fürdetnem kellett és hajat mosni. Aztán gyorsan beáztattam a ruhákat, hogy reggel kitudjam mosni, és vittem át az ágyneműket a Bius szobájába mert az ágyunk is olyan lett. Azt meg gyorsan kisikáltam, hogy ne legyen büdös és ne hagyjon foltot. Végül 11 körül aludtunk el. Ma már szerencsére nem lázas, de még mindig pocsékul néz ki és azért a lázcsillapítót is adom neki. Most szerencsére sikerült megint elaltatni, de nem eszik jóformán egy falatot sem. Ma direkt megfőztem a húslevest, hogy hátha abból eszik, de alig evett belőle egy két kanállal. Úgy tudom szegénykémet sajnálni mert ennyire még sosem verte le a betegség a lábáról. :cry: Remélem hamar meggyógyulunk.

Edit!
Mi itthon nem nagyon festegetünk mert a Bius nagyon szeret egyedül játszani. És ha már az oviból haza jön akkor inkább magában szeret játszani. Szóval elég ritka, hogy ha a festéket elővesszük. Na meg nálunk apa az akinek van ezekhez érzéke. Én sajnos nem tudok semmit festeni vagy rajzolni vagy ilyesmi. Meg az az igazság, hogy nem is szeretek. Én inkább színezek vele, vagy legózunk vagy ilyesmi. Bár a múltkor hoztunk fel leveleket és azokat festettük be, aztán nyomdáztunk vele. Azt is ügyesen csinálta. Hát talán a kézügyességét az apjától örökölte. Legalább is én nagyon remélem. :)
ÉN IS NAGYON SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!!!!!!
 


Szia-szia mindenki!

Zsuzsi!Jobbulást Biának!!!!A hányással az a gond,ja,hogy legszívesebben az ember lánya leszarná azt a takarítást,de ha azonnal nincs kiszedve,még büdös is maradhat,nem csak foltos... :twisted: Ahelyett,hogy vigasztalni tudnád a gyereked.Azért a mostani éjszaka jobb lehetett.Amilyen hamar összeszednek egy ilyen betegséget,olyan hamar fel is épülnek!
A festésnél igazad van.Én sem agyon szoktam velük olyanokat csinálni ,amit nem szeretek vagy nem tudok.

A jókívánságokat köszönöm szépen!Kaptam tegnap tortát apától és egy egy szál rózsát a gyerekektől.Olyan boldogan rohantak hozzám a virággal!Annyira de annyira aranyosak voltak!Imádom őket!!!A torta isteni finom volt.(Jeneis csoki,a kedvencem!)

Tegnap történt egy tragédia.Apa ment a Milánért,és az alvós maciját bent hagyták az oviban.Este volt ám sírás.Még a szomszéd lányhoz is lementek az ovinyitás miatt,de a mi gondnokunk az oviban elég nehézkes,nem megoldható...Hát evvvan.Aludt egy kutyussal.Megértette,hogy a maci bent alszik a kosárban.Nem fog tőle megszabadulni ilyen könnyen.Most szerintem még jobban fog hozzá ragaszkodni.Pedig elég tréül néz ki.

Délután maratoni vasalást csináltam.Két bőröndnyi ruhát örököltünk és az még a vasalni valóhoz hozzácsapódott.Azt viszont nem tudom,hogy fogom a szekrénybe betenni,mert alig fér már,annyi van.

Főznöm nem kell.Anyósom küldött ezernyi kaját.Ablakot kéne pucolnom,de a nyakamat úgy meghúztam,hogy még feküdni is fáj.És mára még rosszabb lett.(Lehet,ha mozgok jobb lesz!)Azt hiszem ablakpuci lesz.Úgyis fel is kell mosnom...Végignyalom a kis lakást,aztán este díszítgetünk a családdal.Bevonom a Milánt is.A maradék vasalnivalót meg félrerakom... :oops:

Mindenkinek szép napot!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!
Edit!
Jobbulást a nyakadnak! Lehet, hogy ha mozogsz tényleg hamarabb elmúlik.
Én is azt hittem, hogy jobb éjszakánk lesz, úgy is indult. A Bius fél 10 körül elaludt, ahhoz képest elég korán, ha azt nézem mennyit aludt délután, de mindegy. Semmi gond nem is volt hajnali fél 3-ig, amikor felkelt pisilni. Utána rájött a köhögés és 3-szor futottunk hányni a wc-re. Minden kijött belőle, pedig már úgy örültem, hogy végre vacsizott egy pár falatot. Evett este egy pár falat kenyeret parizerrel meg egy paradicsommal, utána meg egy fél pohár kakaót ivott meg. Erre hajnalba minden kijött belőle. :( Aztán volt vagy fél 5 mire sikerült újra elaludni. Aztán negyed 8-kor megébredt, de csak annyira, hogy azt mondja, hogy jó reggelt, aztán már aludt is tovább. Én meg addig ideültem a géphez és vártam, hogy felkeljen. Negyed 9-kor felkelt annyira, hogy megigya a reggeli kakaóját és bevegye a gyógyszerét, de mire beértem utána a szobába, mondván, hogy akkor most már felhúzom a redőnyt és csinálok egy kis világosságot, addigra újra elaludt. Azóta is alszik. Nagyon leverte ez a betegség a lábáról. :cry: Pedig volna mit csinálnom mert a wc-t is kikéne takarítanom és főznöm is kéne mert apa ma jön haza, de addig nem akarok zörögni amíg alszik a kisasszony. Most, hogy beteg, itt aludt velem, apa helyén és ide is feküdt vissza. A mi szobánkon meg nincs ajtó, de azt hiszem most már szólok a páromnak, hogy ideje lesz vennünk egyet. Amikor újítottuk a lakást, leszedettem a régit és harmonika ajtót akartam felrakni, de még azóta sem vettük meg.
Szegény Milán, gondolom, hogy sírhatott az alvós macijáért. Nekem szerencsére a Bius mindig mást visz az oviba, bár általában ha tudja, hogy ott fog aludni akkor a fókáját viszi. :)
Biztos nagyon finom lehetett a tortád. Nekem is a csokis a kedvencem. És a rózsák is szépek lehettek, elhiszem, hogy örültél neki.
Na jól van most megyek. További kellemes napot mindenkinek és vidám hétvégét.
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Az orvos nem írt fel hányás elleni kúpot?(Daedalonetta)Nekünk az nagyon jó szokott lenni.Óvatosan a kajával!Reméljük miahamarabb rendebejön a kiscsaj. :D Ha alszik az szerintem jó,hamarabb gógyul...(gondolom én).

A nyakam most megint fáj.De ha teszek-veszek...Nem figyelek rá és kutya bajom.Tegnap apa elvitte a Jázmint magával.Meg is pucoltam az ablakokat.Egyedül a hálószobai maradt el.Mert nem volt ideje apának hazadobni a kisasszonyt és én mentem érte.Átöltöztem,lementem,aztán már nem volt kedvem itthon újra rendezkedni.Majd ma megpucolom.A függönyöket sem raktam fel,mert a csipeszek a gyerekszobában vannak és nem akartam zörögni a Jázinál,amíg alszik.Ma mindent befejezek.Felmosni felmostam.Csak csupasz az ablak.
Milán este kiborította a virágomat.Pont jöttünk volna aludni.Én olyan mérges voltam rá.Elkezdtem ordítani vele.Persze apa is akkor jött haza.Elegem volt belőle,hogy mindig akkor ramatyol,mikor befejezek egy takarítást.Úgy felidegesített :twisted: .
Ma Milán nem akart oviba menni.Ilyenkor azzal jön,hogy ő beteg.Pedig ez az utolsó nap.És a héten csak 3x volt.Amúgy örömmel mutogatja,miket festett nekem,mikor megyek érte.(Miután kitombolta magát,mert én mentem érte és nem az apja :arrow: egyszer ment érte apa és azóta azt akarja,hogy ő menjen érte,de hát meló van.Meg apa nem figyel a benti dolgokra.Ottmaradt a maci is akkor.)Tegnap tök aranyos volt,lecsekkolta vagy 5x,hogy kihozta-e a maciját.
A fényképek készen lettek.Hát nem lett valami világszám.Ráadásul elég drága is.Sokkal olcsóbb fényképészhez vinni a gyereket.És akkor már családit is lehet csináltatni.Mindegy,nem mindegyikből hívatok elő.Az összeset gyorsan el is vittem lefénymásoltatni.Hogy azért meglegyen.Csak a szüleinknek hívatok elő belőle.Meg magunknak.De jövőre nem kérünk fotózást.
Ma mikor kinéztem,csupa lefagyott ablakok a kocsikon.Milán már csizmába ment oviba.Eddig félcipőt hordtunk.De azt hiszem annak az ideje lejárt.

Főznöm még ma sem kell,van egy raklap kajánk a hűtőben.Kivasalom a karácsonyi függönyt és előkészítem a lakásdíszeket.Jövő héttől pedig készülünk a gyerekkel is a Karácsonyra.

Mindenkinek jó hétvégét!Mondja a havat,hogy mennyire igaz... :?: Én örülnék neki... :D Megyek a dolgomra és megcsinálom a háló ablakát,amíg a Rozikánk alszik.
Puszi mindenkinek!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!
Edit!
Nem kaptunk hányinger elleni kúpot. Igazából az a jó, hogy végre ennyi kijött belőle mert tavaly rengeteget volt beteg és egyszer sem jött fel neki a hurut. Most viszont jó adagnyi kijött. De már nem adom neki azt a gyógyszert, inkább adom a Stodal-t. Úgy néz ki, hogy az is jó a köhögésére. :) Bár most éjjel elég sokat köhögött és reggel is elég nyűgös volt, azt mondta, hogy fáj a füle és elég sokat sírt is. Aztán adtam neki nurofent és lámpáztam egy 15 percet a fülét, azóta nem fáj neki. Legalábbis azt mondja, hogy meggyógyult. Most, hogy már nem annyira beteg már nem is alszik napközben. :cry: Pedig ma reggel fél 7-kor kelt, úgyhogy jó lett volna ha alszik, de most már mindegy. Majd talán este hamarabb elalszik. :)

Na azt elhiszem, hogy kiakadtál amikor Milán kiborította a virágot. Nálunk is mindig akkor történik valami ilyesmi baleset amikor éppen végzek a takarítással.
Az ovis szöveg ismerős. :) A Bius nekem sem akar menni újabban az oviba és ő is mindig mondja, hogy ő még beteg mert nagyon köhög és inkább menjünk a doktor nénihez. Erre most, hogy itthon van egy hete, most meg már várja, hogy mehessen az oviba. Ki érti ezt! :) Viszont még lehet, hogy hétfőn az orvoshoz megyünk vissza mert azért még elég sokat kell az orrát porszívózni és így nem akarom oviba engedni. Akkor már inkább maradjon itthon és gyógyuljon meg teljesen. :)
Eddig a Biuson is sport cipő volt meg a vékonyabb kabát, de már tegnap is nagyon csípős hideg volt, úgyhogy már mi is elővettük a jó meleg kabátot és azt hiszem itt lesz az ideje, hogy a csizmát is elővegyük. A Bius ma már leakart menni angyalkát csinálni a hóba. Hát mondtam neki, hogy ez a hó eleve meg sem marad, semmit nem lehet benne csinálni, ráadásul még beteg, úgyhogy nem megyünk sehova. :)

Apa szülinapja megoldva. Csütörtökön haza jött, hozott egy rakatra való édességet a Mikulás csomagba és hozott jó nagy csoki mikulást is. Aztán tegnap elmentünk vásárolni és végül is egy Mp4-es lejátszót kért, úgyhogy megkapta. Már csak karácsonyra meg a névnapjára kell kitalálnom valamit. :)

Főzni én sem főztem se ma se tegnap, voltak maradékok azokat fogyasztottuk. Majd holnap főzök már valamit ebédre, na meg holnap este már a párom is megy vissza, úgyhogy neki is kell valamit főzni. Azt hiszem holnap nem fogok unatkozni.
Na jól van most befejezem, további kellemes hétvégét mindenkinek.
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Igazad van,hogy gyógyuljon meg rendesen a gyerek...Bár tényleg jó lenne (neked),ha aludna a Bius délutánonként.

Mi betegek lettünk.Milán csúfosan köhögött meg a Jázmin is.(Nagy csoda,hogy egyszerre betegek és ugyanaz a bajuk.) :( Kaptak köptetőt,meg fulladásos köhögésre való kúpot.Amit mikor a Jázminnak beadtunk,úgy viselkedett,mint egy vadlovacska.Teljesen kikelt magából,annyira nem akarta.A Milán meg persze védte.Azt hitte nagy a baj és eltorzult arccal kiabált.Majd mikor beadtuk a kúpot úgy odabújt hozzá és vigasztalta,hogy sírtunk.Azt hiszem,hogy ha valaki bántani meri a hugikáját,azt nagyon csúfosan fogja elintézni.
A kúpból később a Milán is kapott.És mondhatom,csendben telt az éjszaka.
Vasárnap készültünk volna anyósékhoz,de így nem lett belőle semmi.Maradtunk itthon.Főznöm kellett így.Krumplileves,csirkepöri tarhonyával,rántott csirkemell (maradék krumplipürével).És örömmel vettük észre,hogy az étvágy a betegség ellenére sem csökkent.

Este annyira mozdultunk ki,hogy lementünk a gyógyszertárba,meg kaptam egy adventi koszorút és azt anyukámhoz vitték.Azt szedtük össze.Csillogó szemmel nézték a gyertyagyújtást mindketten.Nagyon aranyosak voltak.

Csajok!!!!!Itt eszek egy háztartási kekszet,és letört a fogamból!!!!!Fa.....a.Mehetek fogorvoshoz is a héten.... :twisted:

Éjjel úgy aludtunk,hogy a Milán ágyát áthoztuk a hálónkba,odatoltuk a mi ágyunk mellé,és mind a két gyerek azon aludt.(Mindketten azon szerettek volna...)Most még rendezhetem vissza a lakást,mert még a szekrényt se tudom így kinyitni.Főznöm nem kell,mosnom nem kell,vasalnom viszont kell.(A vasalódeszka is a szekrényben....)

Na megyek...Szép napot mindenkinek és egészséget mindenkinek,legfőképpen a gyerekeknek!!!!!

Pusza!Edit

KépKép
 


Sziasztok!

Edit!
Jobbulást a gyerekeknek! Még jó, hogy egyszerre betegek és nem egymás után.
Mi még mindig itthon vagyunk, lementünk reggel negyed 8-kor az orvoshoz és már a 6-os sorszámot húztuk. Úgyhogy bementünk az oviba is és szóltam, hogy még a héten nem fogunk menni. Aztán visszamentünk a rendelőbe és az orvos fél 8-kor jött, de fél 9-kor még mindig az időpontosokat hívogatta be. Úgyhogy fogtam magunkat és addig bementünk a Sparba bevásárolni, de mire visszamentünk még akkor is csak a 2-es sorszám ment be. Úgyhogy mi fél 10 után jöttünk ki így az orvostól. Kaptunk antibiotikumot ami 2400ft volt. Azt hittem leülök ott helyben. Aztán még infráznunk is kell és tovább szedni az eddig kapott gyógyszert. :cry: Szóval hamar elment a délelőttünk. Azt mondta a doki, hogy nagyon csúnya a Bius torka. És csak jövő héten hétfőn kell visszamennünk, úgyhogy talán majd kedden mehetünk újra az oviba. Ez van sajnos! :cry: Úgy látszik ha lebetegszünk akkor két hétig mindig itthon vagyunk. Viszont ez annyiból jó, hogy a Bius már hetek óta mindennap azzal nyúzza a mamát, hogy mikor jön érte és viszi el, hogy ott aludhasson nála. Így a héten szerdán és csütörtökön anyu szabadnapozik, így eltudja vinni a kisasszonyt és legalább megnyugszik egy kicsit a lelke, hogy elmehetett. :)

Na apa volt itthon hétvégén és meghozta a sok csokit a Mikuláshoz. Hát lett bőven csoki, cukor meg minden féle a gyerekeknek. Bár az az igazság, hogy a Bius újabban nem nagyon eszi a csokikat, pedig az apja mindig csak ilyen kindert hoz neki valamilyen formában. De végül is mindegy mert én meg csokiimádó vagyok, majd megeszem én.

:D Ő meg majd eszi a gumicukrokat.

Én ma nem csináltam jóformán semmit, csak egy kis karfiollevest főztem mert rántott husi maradt tegnapról. Szerencsére ma a Bius evett mind a kettőből, úgyhogy talán az étvágya kezd visszajönni. Tegnap is csak délbe evett egy kis húst krumplival és kész. Utána már semmit csak ma reggel a kakaóját meg a sparba vettem neki kis mackót. De szerencsére ma már egész szépen ebédelt.

Na jól van most befejezem mert mennem kell még mosogatni és a délutáni gyógyszereket is be kell adnom a kisasszonynak.
 


Szia Zsuzsi!

Én sem sok mindent csináltam ma.Visszarendeztem a lakást,azt annyi.Játszottunk,reggeliztünk előtte,délben ebéd.Jázmint elaltattam,Milán nem nagyon akaródzik aludni.De lassan szendereg,mert kért kakaót.
A gyógyszerárakhoz no komment.A 4db-os köhögés elleni kúp 2000Ft.Tegnap este kapásból a fél doboz elment (mert mindkettő gyereknek kellett adni).Még a gyógyszertárban a nő is megjegyezte,milyen drága.(Én már nem csodálkozom semmin.)
A dokit azért szoktam mindig kihívni,mert különben a rendelőben tölthetem az egész délelőttöt.Azért sem mondtam még le a havi egyszeri látogatásról sem,mert egyszerűbb volt az oltásokat is itthon beadatni,meg a Milán hogy kezdte az ovit,többet beteg,és így nem húzza a száját mikor kihívom.(Mert ugyebár akkor is jön,ha nincs bajunk.Mi nem is jártunk tanácsadásra sem soha.Egyszer a Milánnak megröntgenezték a herezacsiját még a műtétje előtt,annak a papírját vittem be hozzá.És telefonon hívtam,hogy arra sétálunk és ha nem gond,nézze meg amit a kórházban kaptunk papírt.Mire mondja,hogy mehetek nyugodtan,mert pont tanácsadás van :shock: .Mire anyámnak meséltem,hogy akihez nem megy ki a doki,ők tanácsadáson adatják be a kötelező oltásokat meg ilyesmi...
És mit tervezel,amíg nem lesz lánykád?Megint takarítasz,mi?

Beszéltem időközben a fogorvossal.Csütörtök este megyek.Mert hát rögtön mondja,hogy nekem biztos csak a délután jó.Meg mikor végez muterom,mert biztos ő vigyáz a gyerekekre meg ilyesmi.Az eszébe sem jutott,hogy ,mást is meg tudnék kérni bébisintérnek.Mindegy.Mert olyan időpontot adott,hogy szerintem apa marad velük,mert addigra ő is itthon lesz.

Milánka közben nem úgy néz ki,mint aki aludni akar.Lelépett az ágyról és kukásautózik. :D Legalább este sima ügy lesz az alvás.

Én nem vagyok csokis,de a Kindereket én is szeretem.(No meg a Túró Rudit)!

Megyek,mert be kell állnom kukásnak :D .
Szia!

Ja!És akik eltűntek, előjöhetnének. Anna, Móni, Andi, Melinda, Anett!!!!!!! Semmi időtök?

Pusszantás!
Edit

KépKép
 


Szia Edit!

Hát igen elég szép árai vannak a gyógyszereknek. Amit a köhögésre kaptatok kúpot azt én is ismerem mert már mi is kaptunk, de nem kellett használnom. Úgyhogy én meg feleslegesen adtam ki rá a 2000ft-ot mert még azóta is a hűtőben áll és lassan le is jár a szavatossága. De hát mindegy, inkább legyen meg mint, hogy ne legyen ha meg kellene.
A tanácsadás ismerős dolog, mi mindig jártunk. Minden szerdán ott dekkoltunk órákon keresztül. Volt amikor ráadásul csúszásban volt az orvos és már a beteg gyerkőcök is gyülekeztek délutánra a rendelésre. Mondhatom nagyon jó volt, de azért túl éltük. :)
Azt még nem tudom, hogy mit fogok csinálni egyedül. Anyu szerda reggel jön a Biusért és majd csak pénteken dél körül hozza haza. Lesz egy kis pihenőm. :) Bár van egy két elintézni valóm, azt így meg tudom majd oldani. Könnyebb ha a gyereket nem kell magammal vinni ilyenkor. Aztán meg lehet, hogy a párom is jön haza, bár ha jön is akkor vagy csütörtök este vagy csak pénteken valamikor. Ez majd kiderül. Bár én itthon is nagyon jól elvagyok egy magamban. :) És néha jó is! Aztán meg talán a Bius is megnyugszik, hogy végre a mamánál tud aludni.

Te hova jársz fogorvoshoz? Nekem a páromnak kellett elmennie most mikor haza jött és ő az ügyeletre ment csak szombaton. De neki külföldi kártyája van, valami E kártya vagy mi és nem fogadták el a fogászaton és így 9000ft-ot kellett fizetnie, hogy ellátták. Gyökér kezelték az egyik fogát és még vagy kétszer mennie kell mire betömik neki véglegesen. Úgyhogy ennyi erővel már magán dokihoz is mehetett volna.

Na jól van most megyek mert a kisasszony mivel nem aludt délután és reggel korán keltünk, így már fürdik mert tegnap is már fél 7-kor elaludt. Úgyhogy gyorsan megágyazok neki, hogy letudjon feküdni ha álmos.
Kellemes estét mindenkinek!
 


Sziasztok!

gyógyuljanak a gyerköcök,kitartás!Nálunk csak orrfolyás van és mivel lefolyik a torkon is igy néha köhögés is ahogy fullad..Ez Márkó..Vivikének is folyott az orra de már rendbe jött..amugy semmi különös dolog nem történik velünk..apa dolgozik,nekem meg takaritani kéne itthon meg fözni...fülészetre is kéne vinnem Márkót mert 6 hónapos korban nem jutottam be,azt 1 éves korig meg kell nézetettnem..de megint rossz volt a gép..remélem ma jó lesz,mert akkor már tényleg nem fogok bejutni..a kocsi ügyben találtam megfelelő segítséget,igy remélem rendeződnek az ottani dolgok is és engedi a bank is a feltételeket,hogy ne kerüljek bajba..hát röviden ennyi...szombaton a jános forráshoz kell felsétálni az ovitól,hogy a gyerekek kapjanak csomagot a télapotól.. :? ha nem fog esni az eső akkor megyünk..had örüljenek neki.. :wink:
szép napot



Jó reggelt,jó reggelt!

Zsuzsi!Én is el tudok lenni egymagamban.(Bár nem szokott ilyen lenni mostanában...)
Fogorvoshoz én a Győry Magdolnához járok vagy a Mester Valériához.Az a baj a maszek dokikkal,hogy nem mindegyik vállal ám el rendelésen kívül!És nagyjából kétszer dolgoznak egy héten.Az fasza,hogy az E kártya nem jó a fogászaton.Lehet jobban járt volna,ha kint csináltatja.Bár nem tudom...Ott nem biztos hogy támogatja a kinti TB.És akkor több lett volna,mint most.

Andi!Sok sikert a kocsihoz!És kívánom,hogy minél hamarabb lezáródjon ez az egész hajcihő!
Jól öltözzetek fel ám szombaton!Harisnyát még Te is vegyél fel!!!!

Móni!Eszembe vagy mindig (vagyis a Laura),mikor a Jázmin eszik.Mindenre azt mondja,hogy krém.A vajra, a mustárra, a lekvárra....stb.Gyere már pár sor erejéig!!!!!!Várunk!!!!!

Megyek,mert már többet igényelnek a kölkök belőlem.....
Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!

Egész jól telt az éjszakánk! :) Bár egyszer kétszer volt köhögés, de nem volt vészes. Ráadásul a Bius este 3/4 7-kor el is aludt és olyan 1-ig egyhuzamban aludt köhögés nélkül. Aztán felkelt pisilni, akkor köhögött egy kicsit, de után a aludt tovább negyed 7-ig. Akkor is pisilni kelt fel, de akkor már mellém jött aludni és végül 8-kor keltünk fel véglegesen. Úgyhogy egy kicsit azért kitudtuk aludni magunkat. :) Lassan már kezdünk gyógyulgatni, ma már kevesebbet folyik az orra is és a köhögése is kezd kevesebb lenni.

Edit!
Hát igen amikor már gyerkőcök vannak a családban egyre kevesebb az az idő amikor az ember egy kicsit magában tud lenni. Néha jól esik az biztos.
Meg is lepődtem amikor jött haza a párom a fogászatról és mondta, hogy nem fogadták el. Pedig eddig mindenhol jó volt az a kártya mert szemészetre is kellett már egy párszor mennie. Egyedül a gyógyszereket kell neki teljes áron megvennie mert nem kap rá támogatást. De úgy látszik, hogy a fogászaton sem jó. Most már legalább ezt is tudjuk. Hát ez van sajnos.

Na jól van megyek mert még mosogatnom kéne meg a rántott husit kisütni, bár a Bius megint mákos tésztát eszik, úgyhogy neki az most nem fog kelleni.
További szép napot.
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Meggyógyultatok?

Nálunk az éjszakák simán telnek.Ha betegek,akkor is.Annyi gubanc történt,hogy a Milán bepisilt.Tegnapelőtt éjjel először,aztán tegnap éjjel és már délután is.Erre most éjjel ki is vittem,de úgy jött át 3-kor,hogy pisis. :( Biztos,mert beteg.Egyszer volt ilyen,mióta szobatiszta.(Mielőtt műtötték,de akkor én idegesebb voltan,gondolom az miatt.)Lehet,hogy a gyógyszerektől többet pisilne?Mondjuk nem nagyon evett tegnap,szinte kakaón vegetált.
Úgy volt csütörtök-pénteken már megy oviba,de előbb telefonáltam be,hogy csak hétfőn megyünk.Addigra csak elmúlik ez a fránya orrfolyás.Akkor lesz a Mikulásnap.Biztos várja kicsi szívem.

Ma unokatesómra kell vigyáznunk.Kölkeim már várják.

Amilyen hamar megvettem a karácsonyi ajándékokat,a mikuláscsomagokkal úgy el vagyok maradva. :roll: A héten azt is el kell intéznem...Azt hiszem,hogy mi vasárnap reggelre várjuk a Télapót.Ne hétfőn kelljen itt vacakolni oviba indulás előtt.Szerintem a mamák is akkor adják oda.

Na megyek,mert Jázmin már az ölemben ficánkol.És így nem lehet kibontakozni.... :D

Szép napot,egészséget mindenkinek!!!!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!

Jázminka belázasodott,ki kell neki váltani az antibiotikumot :( .Szegénykém olyan kis bújós-sírós.A Milán inkább alvós beteg,ő kis nyüszögi.Keresztanyukája volt itt a receptért,unokatesómat mikor hozza,küldi vele a gyogyót is.Ez életünk első antibikucija.Még nem kellett egyiknek sem venni.Azt nem gondoltam volna,hogy a Jázika lesz az első.
Milánnak visszatért az étvágya :D .Már alszanak.Jó is így,mert legalább tudok a nyanyával(=unokatesóm) tanulni.Már amennyire kell vele.Csak leellenőrizni.

Most megyek újból mosógépet indítani. :twisted:
Mindenkinek szebb napot,mint a miénk!És az utcán vigyázni tessék!!!!!!Cipőre zoknit húzni!!!!!!Mindenki csak annyira mozduljon ki,amennyire muszáj.

Pussssszzz!Edit

KépKép
 


Sziasztok.
Én is jelentkezem egy kicsit.
Mi is betegek vagyunk, a héten nem megyünk bölcsibe. Szombaton megjártuk az ügyeletet, 39 körül volt a láza Dávidnak, vasárnap reggelre nagy nehezen sikerült 38 alá levinni a lázát. Eddig, ha minden igaz, akkor ez lesz az első lázmentes napunk szombat óta. Panadolt és Nurofent szirupot a gyerek nem is akar látni, át tértünk a kúpra. Szegénykémnek folyik a nózija és köhög .
Benyelt valami vírust. Voltunk a bölcsibe szólni hogy nem megyünk, 13 gyerekből csak 3 volt. Rengeteg a beteg, a dokinál is sokan voltak. Mondta is az orvosnő hogy ha javul / hétvégéig rendbe jön a manó ne is vigyem vissza kontrolra mert össze szed megint valamit.
A múlthéten a párom feküdt a derekával… Én sem vagyok valami rózsásan, én is ki vagyok ütve, szombat óta nincs egy normális éjszakánk. áááááááááá már kivagyok.
Jobbulást minden betegeskedőnek. Vigyázzatok magatokra.
Puszi.

Melinda

Kép
 


Sziasztok lányok!

Jobbulást a beteg gyerkőcöknek. Úgy látszik ez a lázzal járó köhögés meg orrfolyásos nyavalya mindenkin végig megy. :cry: És persze a szülők is megsínylik.
Mi már szerencsére egész jól vagyunk. A Bius tegnap már este 9-ig is fent volt, jó a kedve, kevesebbet köhög és már az orra is alig folyik. Tegnap már porszívózni is csak egyszer kellett. Az éjszakánk nyugodtan telt, egyszer köhögött egy kicsit és kész. :) Nekünk ugyan hétfőn kell fél 8-ra menni a dokihoz, de azon gondolkodom, hogy onnan meg már az oviba kellene őt vinni mert szerintem náluk is lesz mikulás és akkor nem szeretném ha lemaradna. Csak azt nem tudom, hogy vajon lehet e ilyet csinálni?
A Mikulás egyébként nálunk is vasárnap reggel jön, mert én sem vacakolok vele hétfőn reggel. A csomagok már el vannak készítve a szekrény tetején. A karácsonyi ajándékoknak még csak a fele van meg, de majd a többit lerendezzük ha apa haza jön. Sajna ő most idén nem lesz itthon Mikuláskor, nem jöhetnek haza. :cry: Pedig szombaton megyünk a Plázába is fényképeszkedni a Mikulással. Tavaly is voltunk, úgy gondoltam akkor idén is megyünk. :)

Na most megyek, bár túl sok dolgom nincs mert délelőtt már anyu elvitte a Biust, úgyhogy egymagamban vagyok csak. Persze elintézni valóm lett volna, na, de ilyen időben kinek van kedve kimozdulni a lakásból. Én félig elindultam, de vissza is fordultam mert úgy fújt a szél és pont bele az arcomba ezt a jeges akármit ami épp akkor esett. :evil: Majd talán holnap eltudom intézni amiket akarok, remélem már esni nem nagyon fog semmi.
Kellemes estét mindenkinek.
 


Jó estét!

Pár sor erejéig jöttem...

Melinda!Jobbulást Dávidkának!A bölibe meg még járhat eleget...Neked és a párodnak is jobbulást persze.

Zsuzsi!Örülök,hogy Bius jobban van.Ideje is!!!!Miért ne lehetne,hogy bevidd a Mikulás ünnepségre?Miért kell visszamennetek?Nekem a doki még sose mondta,hogy majd vigyem le őket.Pár nap után beszélünk telefonon azt kész.Mondjuk én nem vagyok kiképezve orvos és betegségügyileg.Szinte SOHA nem voltam beteg.De most azt hiszem bepótolom.Az elmúlt két hónapban annyiszor voltam cudarul,mint azelőtti 20 évben.
Azért sajnállak,hogy apa nem jön haza Mikulásra.Közösen csak jobb lett volna a plázába menni.Főleg ha megint olyan idő lesz,mint ma.

Ma leugrottam unokahugommal a boltba.Vettem ezt-azt a csomagba.Bár a gyerekeimnek nem jó ilyeneket válogatni,mert nem esznek meg sok mindent.A Kinderek közül válogattam.Meg Pezt.Meg nem tudom mennyire tegyek bele játékot.A Milán azt várja.Külön ki is jelentette,hogy neki nem kell csoki,mert nem szereti.

Levegőn a gyerekek a héten nem voltak.Olyan kis szürke színük van.De ez a betegség miatt is lehet.De valahogy semmi humorom sincs velük lemenni.

Jó éjszakát mindenkinek!
Edit

KépKép
 


Sziasztok!
jó bulást a betegeknek..hozzánk is eljutott a virus,de nem vészesen..vivikét kedden érte utol az oviban de csak hőemelkedése volt és semmihez nem volt kedve az oviban,igy elhoztam..27 gyerekből 13-an voltak csak..aztán éjjel márkó belázasodott,de más nincs..napközben nincs láza,folyik mindegyik orra,de már láz nincs..én se viszem vivikét oviba hogy mikulásra ne legyen beteg..szombaton a jánosforráshoz mennek majd a mikulásoz,ott is kapnak csomagot,meg majd hétfön az oviban is...remélem nem fog esni az eső hogy el tudjunk majd menni...mi jól vagyunk apa melozik lehet ma nem is jön haza annyi melojuk van.. :cry:
most röviden ennyi voltam..szép napot



Sziasztok!

Melinda!Boldog névnapot kívánok!!!!

Anett!
Mius babának boldogságos első szülinapot!!!!

Andi!Nektek is jobbulást!Elég jól bírta a strapát Vivike,ahhoz képest,hogy most kezdte az ovit ő is!!!Drukkolok,hogy mehessetek szombaton kirándulni.Majd apa kipiheni Karácsonykor a fáradalmakat!

Nálunk a helyzet annyiban javult,hogy Milánnak már nem annyira folyik az orra.Jázminka viszont kis nyüszögi.Sírós a kicsiszív.Reggel ma minden baja volt...Keljen fel a Nánka(így nevezi a Milánt),sírva kért inni....stb.

Ma este megyek fogorvoshoz.Kíváncsi leszek,mennyibe lesz a fogam.Az elmúlt egy hónapban nagyon sokat jártunk gyógyszertárba,orvoshoz,az orvos hozzánk :twisted: .Azért renbejöhetnénk már!!!!

Megyek,mert Jázminka nyafizik.Előbb itt törölgette a képernyőn az Andi vonalzóján a Vivike nóziját papízsepivel!Tök ari volt. :D

Szép napot mindenkinek!És gyógyuljatok meg!!!!!!
Edit

KépKép
 


Andi! Viviennek is boldogságos neve napját!!!!
Edit

KépKép
 


Sziasztok.

Edit köszi szépen.

Vivinek boldog névnapot.

Mia babának boldog első szülinapot.

Kép

Lázasan még mindig, reggel lementünk a dokihoz, csúnya mandula gyulladás. Kaptunk antibiotikumot, szerda reggel megyünk vissza. Lőttek a bölcsinek jövő hétig, így nehéz lesz a beszoktatás. Na mindegy … a lényeg hogy a manó rendbe jöjjön.

Szép álmokat.

Melinda

Kép
 


Sziasztok!

Melinda!Dávidkának mihamarabbi gyógyulást!!!!!!++++++++
Szegénykém...Biztos fáj is neki....Egyem meg....

Megjártam a fogorvost.Elkezdték gyökérkezelni a fogamat,majd korona kell rá.Fájni nem fáj.Nyitva hagyták,nem tettek bele ideiglenes tömést még meg semmit,nehogy begyulladjon (pont hétvégére).Hétfőn megyek,akkor is csak tisztogatják...Karácsonyig kész sem leszek a doki szerint.Azt mondja,előbb ürüljön ki... :? A foggyökér volt elhalva,és elég nagy darab tört le a fogamból,be is gyulladhatott volna.Fájni nem fáj.
Gondoltam leugrok reggel dokihoz,mert az egyik fülem elkezdett fájni (gondolom a nátha miatt).,meg a torokfájásom-orrdugulásom miatt.De így nem megyek.Nem ám antibiotikumot kapok,aztán a fogászati kezelésbe esetleg bezavar.A fülemre itthon találtam a gyerekek homeopátiájából gyogyót,amitől jobb lett.
Meg kaptam a szülinapomra infralámpát,használjuk (apával).Gondolom ártani nem árt.

Zsuzsi!Te az infrát a Biusnál akkor használtad,mikor aludt?Mennyire lehet gyerekeket infrázni?Háziorvos javasolta?Mennyi ideig használod nála?

Rájöttem egy új fegyelmezési módszerre tegnap.Milán köztünk akart elaludni,nem lehetett bírni velük este.Apa is beteg,én is,nem is volt türelmünk velük.Pedig még azt sem lehetett mondani,hogy sokáig aludtak.Mikor kitaláltam:A MIKULÁS MINDENT LÁT,ÉS AKI NEM ALSZIK SZÉPEN AZ ÁGYÁBAN,AHHOZ NEM JÖN!!!!Milán persze be volt ronyózva.Jázmint nagyon nem ijesztettem meg.De Mivel a nagytesó elaludt,így ő is kénytelen volt.Nem volt partnere az éjjeli bulihoz.(Megjegyzem ez már 10-kor történt :twisted: .)

Jázminkának mostani szokása,ha mondunk neki valamit (nem csak a család,akárki),nagyokosan bólogat! :D Sokszor azt sem tudja miről van szó :D .Van amikor hozzáteszi,hogy igen....És elkezdte mindenre kérdezni,hogy miért.Milán is most kezdte,de a Jázminnak ez még korai szerintem.Rohamtempóban fejlődik.Verseket szaval,dalolgat.Ha valami nem jut eszébe,kidúdolja a hiányzó sort.Persze nem tisztán érthetően szaval.És sokszor meg is hajol,amit fogalmam sincs honnan szedett. :shock: Azt hiszem ezzel a lánnyal még lesz probléma.Vetkőzéséről leszokott,bár sokszor kiabálja,hogy nem pelust,bugyit.Használja a bilit,ki is önti a vécébe.De nem szobatiszta.Gyakran van pelusa.(Főleg most,hogy beteg.)Öltözni ügyesebben öltözik,mint a Milán.

Megyek,mert apának készítek melóba friss teát,meglepet reggelivel (csak szendvics :arrow:) is.Meg összekészítem az ebédjét.

Szép napot mindenkinek,kellemes ébredezést,még jövök napközben és remélem mindenki ír pár sort!

Edit

KépKép
 


Sziasztok!
Lányok köszönöm szépen Vivike nevében is.. :lol: Igen jól birja Vivike én is azt hittem hogy amilyen beteges volt csecsemő korban,féltem hogy oviban sürün lesz beteg..ahhoz képest 1x volt csak beteg mióta oviba jár..most se beteg,végül is,csak megelözöm azért nem vittem oviba..hát igy hogy szakad a hó nem tudom hogy megyünk a jánosforráshoz,de lehet beszélek anyámmal hogy jöjjön vigyázni márkóra azt elmegyek vivivel..ha apa nem lenne itthon..csak ne essen az eső...megyek mert Márkó pakol amit nem kéne.. :wink:



Sziasztok!
Edit!

Végül is vihetem a Biust az oviba, miután végeztünk a dokinál. Nekünk általában mindig vissza kell menni az orvoshoz mielőtt oviba engedi. Még egyszer megvizsgálja, hogy meggyógyult e és akkor adja az igazolást is. Igazából ha már a héten mehetett volna oviba akkor nem kellett volna visszamennünk mert az igazolást is odaadta, csak így, hogy nem tudtunk az oviba menni, gondolom ezért kell most újra vissza menni ellenőrzésre. Ha végeztünk, akkor meg megyünk az oviba és ünneplős rucit kell vinni mert valami Mikulásos műsor lesz és még a csizmájuknak is tisztának kell lennie, hogy bevihessék a csoportba. :)
Nekünk minden egyes betegeskedésnél az orvos mondja, hogy infrázzunk. Általában amikor alszik akkor használom mert akkor nyugodtan kibírja azt a negyed órát, de egyébként ha úgy van szoktunk nappal is használni, akkor meg a mese nézés közben. Bár úgy azért nehezen viseli a negyed órát. Viszont nekünk még nem a rendes infralámpánk van, hanem az a kézi masszírozó, de most láttam a Mülleres újságban, hogy van leárazva, úgyhogy elvileg az unokahúgom ma vesz egyet nekem. Azt viszont úgy használtuk amikor kölcsibe kaptunk egyet, hogy leültünk mesét nézni és felvette a Bius a napszemüvegét mert az jóval erősebb mint ami nekünk van és hatékonyabb is. :) Egyébként nekünk általában 3x15 percet kell infrázni mindennap.

Ezzel a fegyelmezéssel én is próbálkoztam, sőt még most is szoktam mondogatni a Biusnak, de sajna őt nem hatja meg. Mindig azt mondja, hogy neki nem is kell a Mikulástól ajándék meg ilyenek. :)

Egyébként a Bius is szokott szavalni verseket meg énekel meg ilyenek és utána ő is meghajol. És én sem tudom, hogy honnan szedte, vagy tanulta. Lehet, hogy ez maguktól jön. :)

MINDEN SZÜLINAPOSNAK ÉS NÉVNAPOSNAK ÍGY UTÓLAG IS SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!!!!

A beteg gyerkőcöknek meg jobbulást. Mi már szerencsére teljesen jól vagyunk, anyu azt mondta, hogy már nem köhög és az orra sem folyik. Az antibiotikumot még hétfőig szedjük és kész, irány az ovi.
:)

Tegnap egész nap csavarogtam egy barátnőmmel, kihasználtam, hogy egyedül vagyok és persze az összes hivatalos ügyemet elintéztem. Jól el is fáradtam estére. Aztán voltunk az Ázsia centerbe is és ott vettem a Biusnak egy Tom és Jerry-s pulóvert. Remélem jó lesz rá és nagyon kíváncsi vagyok mit fog szólni hozzá. Nála most már elég régóta ez a nagy kedvenc. :)

Na most megyek is mert nem sokára jön haza a kiscsajom.
 


Sziasztok!

Andi!Reméljük megmarad ez az egészség Viviennek!!!!!És nem lesz beteges!Jól is teszed,ha most bezárkóztok.Jobb,ha Márkó sem szed össze komolyabb betegségeket.Jázminka is olyan nehezen épül fel.És azért a kisfiad mégfiatalabb,mint nekem a Jázi.

Zsuzsi!Remélem unokahugid hagy nekem még lámpát estére!Ugyanis anyuméknak veszek egyet karira.

Ma voltunk délelőtt a dédinél.Vetetett velem Kindereket Mikulásnapra,és mivel betegek voltunk,nem vittem le neki.Azért dobtam le,mert ki tudja mikor akarja odaadni az unokáknak/dédunokáknak.(Mi meg is kaptuk.)Meg anyum is adaadta nekik az adventi naptárat.Marcipános Milka.Tök fini,de a Milán rögtön mondta,hogy kinyitja az ablakokat,de nem eszi meg,mert ő nem szereti a csokit :roll: .Kinder tojásokat is csak felbontja a játék miatt,aztán mi esszük meg apával (vagy a Jázmin).
Délben jöttünk haza,gyors ebéd,aztán azóta alszanak.Milánt infráztam,de csak öt percet mertem elsőre.Majd azért kikérem a háziorvos véleményét is,mennyit érdemes,meg hogyan...

Megyek,mert úgy látom Milus ébredezik itt mellettem.Leugrom azért a fránya lámpáért.Mindenkinek szép estét!!!

Üdv:Edit

KépKép
 


Szia Edit!

Maradt még lámpa? :) Bár nem tudom, hogy unokahúgom megvette e nekem mert még nem szóltak, hogy mi van. De remélem, hogy azért megvette mert nekünk is nagyon kéne, viszont itt nálunk 4000ft, annyit meg nem szívesen adok ki érte.
Egyébként a mi lámpánkhoz az volt írva, hogy egyszerre max. 20 percet mehet, utána pihentetni kell 20-30 percet. De mondom mi eddig csak a kézi masszírozót használtuk mert azon is van infra.

Na én ezért nem akartam venni Adventi naptárt mert újabban nekem sem eszi a Bius a csokikat. Nekem meg már bőven elég amit apa hozott. A kindertojásokkal mi is így vagyunk, Bius kinyitogatja, kiszedi a játékokat, a csoki meg a mienk. :) Tavaly ilyenkor a párom két tálcával hozott mert olyan olcsó volt kint a kindertojás ami ha jól emlékszem akkor 64 db volt. A Bius nem bírta ki sosem és 5-6-osával bontogatta ki őket, persze a csokik meg egy kis tányérban tornyosultak. :) Pedig én úgy gondoltam, hogy mindennap kibonthat egyet és kész. Hát ez akkor nem jött be, úgyhogy idén mondtam is a páromnak, hogy azt ne hozzon mert így is van már bőven kinderes játékunk.

Na most megyek mert még a Biust meg kell fürdetnem és még hátra van az esti gyógyszer.
Szép estét mindenkinek.
 


Sziasztok!

Tegnap este volt egy kis kimenőm.Szülinapot ünnepeltünk a barátnőimmel.Sangriáztunk,dumáltunk...Mióta megvannak a gyerekek egyszer voltam így kilengeni.Hívtak buliba is,hogy valamelyik hétvégén menjünk el.De én azt nem vállalom be.Egyszerűen szerintem nem anyához való,hogy egy nő bulizni járjon,a gyerekek meg otthon az apjukkal vagy a mamánál.Nem szólom én le azokat a nőket akik eljárnak.Ez mindenkinek a saját maga döntése.Én nem tudnék a gyerekeim szemébe nézni és kész.

Apa ma dolgozik.Nekem vasalnom kell meg már mosni is biztos,mert két napja nem kapcsoltam be a gépet.

Boltba kéne majd menni,mert nincs mikulászacsink,meg kenyeret kell venni.De nem tudom mikor tudok elmenni,mert a két gyerekkel nem akarok.Tegnap is a Müllerben venni kellett nekik játékot.Bár a Milán megértette mikor mondtam,hogy a Mikulás már akkor nem fog hozni játékot,csak csokit.

Lámpát Zsuzskám nem kaptunk :twisted: .Az egészben az a legbosszantóbb,hogy tegnapelőtt bementem műanyag fogpiszkálóért fogászat után,mert a fogamhoz most az kell és akkor még volt és akkor is már akciós volt.Csak éppen egy óra múlva találtam ki,hogy azt veszek.Ezért szeretem a hónap végi akciókat.Addigra a családoknak elfogy a pénzük és nem vásárolnak csak amit muszáj.Most meg pont fizu,családi pótlék... :twisted:

Megyek gyogyókat beadni,Milán szinte teljesen meggyógyult,úgyhogy hétfőn nyugodt szívvel kezdheti az ovit.Mindenkinek kellemes hétvégét.Ha tudok,benézek.

Edit

KépKép
 


Sziasztok!

Edit!
A lámpával én is így jártam. Nekem ma mentek le megnézni, de már nem volt egy db sem. Úgyhogy így jártunk. :cry: Pedig azért jó lett volna, de talán majd legközelebb szerencsésebb leszek, leszünk. :)

Én ma, hogy jártam! Tiszta ideg voltam! Reggel felkeltünk és a redőnyt nem lehetett felhúzni a konyhába. Egész délelőtt sötétségben voltunk, így főzni sem főztem mert nem akartam lámpát kapcsolni. Még jó, hogy voltak maradékok. Aztán felhívtam a hapsit aki annó januárban felrakta és szóltam neki, hogy mi a helyzet. Persze azt is hozzá tettem, hogy a gyerek szobájában lassan le fog szakadni a redőny mert a húzókája teljesen szétfoszlik. Ezt sem értem, hogy, hogy, de így van. A nagyszobába már egyszer ez miatt cseréltetni kellett azt a madzagot és már megint kezd szét jönni ott is. Erre a pasi leírta a telefonszámomat meg a címemet és közölte, hogy ha a szerelők errefelé járnak, akkor szól nekik, hogy nézzék meg és azzal kinyomta a telefont. Tiszta bunkó volt. Még azt sem mondta meg, hogy egyáltalán melyik napra várhatóak. :twisted: És azt azért hozzá teszem, hogy már egyszer azért is voltak kint mert a gyerek szobájában nem lehetett leengedni a redőnyt. Vissza kellett raknom a sötétítőt mert két napig nem jöttek ki megcsinálni. Még nincs egy éve sem, hogy redőnyünk van és állandóan csak a probléma van vele. Őrület! :evil:

Na megvolt a nagy fényképezkedés a Mikulással. Hát a Bius meg volt rettenve, alig akart a Mikulás ölébe ülni. A fényképen nem is figyel mert lefele hajtja a fejét. Nem tudom mi volt vele, pedig tavaly olyan ügyes volt, akkor egyáltalán nem félt. Aztán utána persze a Mekibe is menni kellett mert addigra éhes is lett egy hamburgerre, úgyhogy venni kellett egy Happy Meal menüt. Aztán most jöttünk haza. Ennyi séta mondjuk elég is volt ebbe a csípős hidegbe.

Most megyek, további kellemes hétvégét mindenkinek!
 


Sziasztok!

Mindenkinek kellemes Mikit!!!

Nálunk tegnap reggelre jött a Mikulás.Volt ám öröm...Előző este izgatottan rakták a csizmákat az ablakba.(Vagyis a Milán rakta...a Hugiét is.)Vittek tányérkán kekszet a Mikulásnak meg tejet.Amit reggelre meg is evett és ivott,és hozott csomagot is.És kaptak játékot.Milán egy Lego helikoptert limuzinnal,Jázmin pedig kismókust.Olyan,mint a ZhuZhu pets.Nagyokat kacagott rajta.

Ebédre anyósomékhoz mentünk.Ott is jött a Mikulás.Utána muteromékhoz mentünk.Mert oda is jött a Mikulás.És oda nem is hozott csokit,csak játékot.Majd átmentünk a dédihez és akkor kezdődik egy történetem.
Dédiék előtt tök sötét van.Elég messze van tőlük a lámpa.Jönnénk haza és szalad oda hozzánk egy mopsz.Sehol nem láttunk senkit.Mire...az út közepén észrevettünk egy férfit.Elesett,nem engedte,hogy segítsünk.Kérdeztük hol lakik,mi a neve,de semmit nem válaszolt.Nem volt már szomjas,mint utólag kiderült.Elcsúszott a jégen.A kutya gondolom segítségért jött oda hozzánk.Kihívtuk a mentőket,a férfinek a bokája volt eltörve.Azt mondták,hogy ők a kutyával nem foglalkoznak,a mentőbe be nem teszik.Kiszedtük a pasasból hol lakik,aztán hazavittük a kuyit.A gyerekek meg voltak őrülve a kutya láttán.Annyira tetszett nekik.Pláne,hogy beülhetett a kocsiba is.Igen ám,de otthon nem nyitottak ajtót.A szomszéd néni vette át a kutyust (akkor tudtuk meg,hogy Rezsőnek hívják a mopszit) és rakta a helyére.Meg megköszönte,hogy segítettünk.

Ma megyek vissza fogászatra.Addig tesóm vigyáz a Jázminra.A háziorvost is le kell mondanom,mert abban az időpontban jönne,mikor nekem az orvoshoz kell mennem.

Mennem kell,mert Jázminka felkelt...

Sziasztok csajok!
Edit

KépKép
 


Sziasztok csajok!

Mindenkinek kellemes Mikulást kívánok!

Tudom eltűntem, de mindig van valami ami miatt elvagyok havazva.
Mia első szülinapja na meg most megy a szervezés mert esküvőnk lesz.
Ha valaki tud jó és olcsó zenekart légyszi írjon.
A városban valahol lesz élő Mikulás?

 


Szia Anett!

Nem tudok városi Mikuról.Oroszlányban nem voltatok hétvégén?Ott szokott lenni kisvonat is.
Zenekart nem tudok... :( De az esküvőhöz előre is gratulálok!!!! :D :D :D Tök jóóóóóó!!!!

Zsu!A redőnyöshöz no komment!!!Hát a mai világban jó szakembert találni...Aki nem csak megcsinálja,de garit is vállal rá...Nekünk nincsa redőny,de szeretnénk.Csak nem akarunk drágát,mert örökrenem szeretnénk itt maradni.A gyerekek meg alszanak napfényben is.

Muszáj mennem,Jázmin a ruhásszekrényben matat.

Pusza!Edit

KépKép
 


Sajnos most nem voltunk Oroszlányon anyunál mert ők voltak szülinapozni nálunk.

 


köszi Edit a gratulációt

 


sikerült visszaolvasnom
névnaposoknak boldog névnapot utólag
köszönjük a szülinapi jókívánságokat

 


Sziasztok!
Edit!
Hát igen ennyit a redőnyösökről, szombaton hívtam, de azóta sem jöttek ki. Szóval mondhatom nagyon örülök mert így mindennap égetem a villanyt egész délelőtt amíg teszek veszek a konyhában. :twisted: Ráadásul ma is felhívtam és közölte a manusz, hogy leadta a papírt a szerelőknek, de a héten nem jönnek erre felé. Hát mondom akkor egész héten sötétben leszek vagy mi? Azt mondja a hapsi, hogy miért, hát mondom talán azért mert nem tudom felhúzni a redőnyt. Erre közli, hogy emlékszik rám, hogy nem rég már volt ilyen problémánk. Mondtam neki, hogy igen és azóta is csak probléma van a redőnyökkel. Erre azt mondta, hogy majd akkor megnézi, de ma már biztos nem fog jönni. :twisted: Tiszta ideg vagyok már ezektől. Nem tudom minek kellett nekünk redőny, vagy legalább valami normális munkásokkal kellett volna megcsináltatni. Ez ráadásul nem is tatabányai cég. :twisted:

Ma már voltunk oviba, hát a Bius egyfolytában hisztizett, hogy ő nem akar menni. Úgyhogy nagyon jól indult a reggelünk. Aztán amikor mentem érte már jobb kedve volt mert jó volt neki az oviba. Kaptak egy mikulás sapkát, volt benne csoki télapó meg szaloncukor meg egy kicsi plüss szarvas. :) Úgyhogy ez is tetszett neki.
Nálunk már tegnap reggel járt a Mikulás, utána meg anyósomékhoz mentünk át és onnan is kaptuk a csomagokat. Úgyhogy most aztán rengeteg csomagunk meg csoki mikulás van az ablakba. Nem is tudom mikorra fog minden elfogyni. :)

Anett!
Én is gratulálok az esküvőhöz!!!!! :)
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Azért remélem megoldódik a redőny-bajotok!Ki a fene akar főzőcskézni félhomályban?
A Mikulást mi is vasárnap reggel intéztük.Nem akartunk vacakolni ovi előtt.A csokihelyzet nekünk is ismerős...Tele vagyunk.Ráadásul nem is nagyon eszik.

Jázmin az összes Mikulás csokit levetkőztette.Mondja,hogy rujája,rujája...És mikor kibontotta,nagy elégedetten felteszi az asztalra.Majd süti tetejére jó lesz a télapó. :D

Milán is nyögvenyelősen kezdte az ovit,hogy ő beteg meg ilyesmi.Meg zsarolta az apját,hogy a másik kocsival vigye.Ma én vittem,mert apa szlovákokhoz ment és korábban kezdte a melót.Így Jázika is kelt reggel.Majd jött unokatesóm kislánya,mert vigyáztunk rá.Hát a két kiscsaj nagyon elvolt.(Fél évvel idősebb a Jázminnál.)
Oviban nálunk adventi naptár volt, szaloncukor, mikuláscsoki, kartondobozból mikulás.
De esténként korán ágyba kell menni,mert apa is nehezen kel,meg Milán is.És ha lefeküdnének már sokkal korábban,akkor lehet könnyebben menne a reggel mindkettőnek.

A mikuláscsomagokat a családban elintéztem dvd-vel és nagy Mikulásokkal.A Pennyben voltak 500Ft-ért Kisvakond, Bob, Póni, Eperke, Tom és Jerry...stb.Meg kaptak a mi gyerekeink karácsonyra is egy-egy darabot.(Őrület lesz Karácsonykor azt hiszem,annyi mindenünk lesz...)

Melinda!Nagyon ügyesek voltatok a gyurma órával!!!!!Le a kalappal!!!!Gyere mesélj!!

Anett!Ha már visszaolvastál,csatlakozz és nem maradsz le!

Mindenkinek szép napot!
Pusza!Edit

KépKép
 


Sziasztok!

Edit!
A redőnyünk megoldódott szerencsére. Kiderült, hogy anyu húgának a pasija redőnyös és így szóltam neki, hogy nem nézné e meg. Én még nem ismertem a srácot, ezért nem tudtam, hogy ő ezzel foglalkozik. :) Aztán el is jöttek még tegnap délután, erre ő simán felhúzta nekem. Hát kiderült, hogy valószínűleg csak oda volt fagyva és ezért nem sikerült felhúznom. Mondtam is, hogy szegényeket potyára hívtam, de megmondom őszintén, hogy szombat óta minden nap próbáltam naponta többször is felhúzni, de nem sikerült. Egyedül tegnap nem próbálkoztam a felhúzással mert nem kellett főznöm. Szóval így jártam. De most már legalább tudom, hogy ha megint lesz ilyen, hogy nem tudom felhúzni, akkor azt kell csinálni, hogy kinyitom az ablakot és meg kell ütögetni kicsit a legalsó lécet és akkor elenged a jégtől. :)

Jól megoldottad a Mikulás csomagokat, szerintem ez jó ötlet volt. :) És nem is volt drága a dvd.

Én tegnap anyuval vásárolni voltam egész délelőtt meg kora délután mert a Biusért csak fél 5-re kellett mennem az oviba mert mozgáskotta volt. Így ő vett a páromnak karira egy parfümöt, nekem meg egy hosszú pulcsit itt nálunk az egyik butikba. :) Én meg kinéztem még ott egy farmert is és szeretnék egy olyan szőrös csizmát hozzá. Én majd ezeket kérem a páromtól karácsonyra. :)
Ma meg elmentem anyuval a temetőbe, hogy letakarjuk apu sírját, persze jól el is áztunk mert az eső akkor kezdett el esni. Utána meg mentünk a Munkaügyibe mert oda meg holnap kellett volna mennem, de így megoldottam ma. Aztán lementünk a Müllerbe meg az Aldiba és úgy jöttem haza. Még jó, hogy ma még az oviba alszik a Bius mert így elintéztem a dolgaimat. :)
Hát mára ennyi, nem sokára mennem kell a kiscsajért, úgyhogy be is fejezem mert még mosogatnom kell mielőtt elindulok.
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Hát ez a redőny dolog...Ejejej :oops: Máskor ilyenre is gondolni kell.Nem kell fagyban lehúzni!!! :D
Ne haragudj,de miért kell letakarni egy sírt?
Jó kis túrátok volt,hallod-e?

A héten végig én viszem a Milust oviba.Ma nagybátyám is elkísért minket.Majd elmentünk a Tescoba karácsonyi ajándékokat venni.Megvette az én gyerekeimnek,meg unokanővérem gyerekeinek.Meg én vettem a lányainak ruhát.A nagyobbnak egy farmert a kisebbnek egy Hello Kittys hosszú ujjú pólót.Lányom le sem szállta a keresztapjáról :D .Meg a Milánnak vettem harisnyákat meg zoknikat.Örököltünk ugyan,de az ugyebár nem új.És azt vettem észre a harisnyák elég jól kopnak.
Ovi után fodrászhoz vittem a Milánt.Kis tüsis lett a haja.Be lehet majd zselézni Karácsonyra.

Ma pakolásztam itthon,mint mindig,mostam és még most este is moshatok.Történt egy kis baleset.A Milán cipője meg az overallja kutyaszaros lett,de az overall nem is volt rajta.Nem tudom hogy hol szedtük össze,de már mindegy...A mosógép megy.
Mikor jöttünk fel a Jázminnal bohóckodott a Milán.A Jázmin elesett,a Milán meg át rajta,Jázminnak vérzett a szája,fel is dagadt neki.De elég hamar megnyugodott és simán fel is sétált a negyedikre.

Előbb vacsoráztak,most meg egymás mellé telepedtek a földre a szobájukban és nézik a Kisvakondot.(Chips helyett ezt kérte a Pennybe vasárnap :D .)

Megyek altatni...Apa ma soká' jön haza :( .Neki is elkészítem a kajáját előre.)Teát főzök...Teregetek...

Jó éjt mindenkinek!!!
Edit

KépKép
 


Sziasztok csajok.

Haladunk a gyógyulás felé…. péntek estig kap Dávid antibiotikumot és hétfőtől mehetne bölcsibe.
Sokat gondolkodtam hogy mi legyen és végül úgy döntöttem hogy csak januárban fog menni megint bölcsibe. Még sok a beteg gyerek, jövő héten pénteken utazunk mamához és nem hiányozna hogy megint össze szedjen valamit. Igaz hogy ott is el tudom vinni dokihoz , mama háziorvosához, de nem akarom hogy ápolással töltsük az ott töltött időt. Gondozó néni mondta hogy ma is haza ment egy kislány mert hányt és ment a hasa is.
Dávid nagyon sírt mikor bementünk és amíg el nem jöttünk nem is hagyta abba. .. ez volt a másik indok amiért úgy döntöttem hogy nem viszem hétfőtől.
Szegénykém mire megint valahogy beletörődne / megszokná a bölit megint kimaradunk 2 hetet aztán januárban kezdjük elölről. Valahogy csak lesz….
Sikerült mindenkinek megvenni az ajándékot , nem marad más mint megkezdeni a vissza számlálást az indulásig. Már alig várjuk… egy disznó vágás közepébe fogunk bele csöppenni .

Lépek … olyan kis nyugtalan a fiacskám ma este. :? :?
Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
 


Sziasztok!

Melinda!Jobbulást Dávidnak.Szerintem NE VIDD!!!Pláne,hogy nem tudod elmondani,hogy szereti a bölit.Mert ha hiányozna neki...És akkor tuti nem kell kint (otthon) orvoshoz vinni.

Mi ma elkísértük apát Szlovákiába a Jázminnal délelőtt.Időnkbe belefért.
Csajok!Ma késve vittem oviba a Milánt.Tök korán (fél 7-kor) már fent volt.És indulás előtt odapillantottam az órára,ó mondom még ráérünk...A kocsiban figyelem,hogy 3/4 8 :shock: .Benéztem az órát :shock: .Tuti másodpercmutatót néztem... :roll: .Az oviban már majdnemhogy befejezték a reggelit.

Na megyek,mert lassan mehetünk a Milánért.

Szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
 


Jó reggelt!

Nem nagyon látogatjátok a topicot csajok!

A reggel mondhatom jól indult :twisted: .Milán összepisilte az ágyunkat.Esküszöm soha többet nem engedem be közénk!!!!!!És hogy bepisil,ez a héten a második alkalom :twisted: .Lehet nem bírja ki reggelig,mert elég korán ment aludni esténként.Most húzhatok ágyneműt.

Apa nálunk ma céges bulin van.Már el is ment.Diznóvágás :D .Haha...Nem tudom mikor jön haza,azt meg végképp nem,milyen állapotban :shock: .Nem szokott inni,kicsi is elég,hogy vigyorogjon.Úgyhogy ma nyugis napom lesz.Azt hiszem "dolgozgatok" itthon.Van egy-két tenni valóm.(Varrnivalók :arrow: egy kupac,mosnivaló :arrow: két kupac,vasalnivaló :arrow: három kupac.)
Főznöm nem kell,van a fagyasztóban töltött paprkia.Holnapra előveszem. :D Tesómmal megyünk holnap ajándékokat venni.Névnapja lesz,nekem meg vesz valamit karira.Meg én is nekik.Apa meg ráér babázni itthon :D .

Tegnap voltam a mamámnál.Voltam az Eurósban is.Vettem cuccokat ajándékcsomagba.Mama nevében is,meg magunk nevében is vásároltam.És azt hiszem én készen vagyok az ajándékokkal holnap estére.Ha a gyerekek lefeküdtek este,mindent becsomagolok,átnézek,ha még valami hiányzik,holnap tudom pótolni.

Jövő héten pedig elkezdek sütögetni.Meg gipszkiöntőzni.Hogy a gyerekek is készüljenek valamivel.

Mennem kell,mert a mosógépet be kell kapcsolni :twisted: .Szép hétvégét és kellemes karácsonyra hangolódást!

Pusza!Edit

KépKép
 


Jó reggelt Anyucik!

Megkezdődött egy újabb hét.Hát Milán egy kicsit köhögött reggel.Remélem nem lesz komolyabb!Mert akkor ugye lemaradna a karácsonyi ünnepségről.Apa vitte oviba.Pedig úgy volt megint én viszem...De nyafogott az apja után.Egy kanál mézzel etettem meg mielőtt indultak.

Szombaton apa elég hamar hazajött.Bár reggel ment,és ha azt vesszük,már akkor elkezdték a dajdajt,akkor az este 10 óra nem is korán.Még kóstolót is hozott.Amire a Milán azt mondta nagyon büdös :D .Pedig imádja a hurkát,kolbászt.

Tegnap voltunk a tesómmal vásárolni.Az elején jól haladtunk.Müllerben kezdtünk.Aztán lementünk a plázába.Na az ottani DM-ben kb fél órát csomagolták a 3 ajándékdobozt.Ha tudom,nem csomagoltatom be...Tesómnak vettem egy kötött ruhát a névnapjára.Ő nekem a szülinapomra vett parfümöt,meg egy arckrémet.Karácsonyra egy pulcsit.Én nekik karira SEMMIT :shock: .Lehet könyvet kapnak...Ha mást nem találnak ki.Ami még hiányzott:apa mamájának egy illatszer csomag,az én mamámnak egy vasaló.Meg a mama megkért,hogy vegyek neki piákat.(Ajándékba adja karácsonyra.)Így az ő dolgait is elintéztem.Mondhatom azt,kész vagyok a karácsonnyal.Még anyum megy az IKEÁ_ba a héten.Egy-két apróságot összeírtam.Mint pl gyertya a gipszezéshez,szalag,képkeret...Rendeltem a fénymásolószalonban a szüleinknek asztali naptárat a gyerekek képeivel.Azért is mehetek délutántól.

Ma délelőtt fogászat.Unokanővérem vigyáz a Lujzikámra.Hozza a kislányát.(Múlt héten mi vigyáztunk őrá :D .)Vasalok majd...És mivel tegnapra nem vettem ki a töltött paprikát,így ma veszem ki a fagyiból.(Főzés kipipálva.)Este már kitakarítottam,mert a gyerekek korán feküdtek,mert nem aludtam délután.Így volt időm végignyalni a lakást :D .Mosogatnom kell,mert még mindig semmi a mosogatógéppel :twisted: .Lépek is!

És gyertek egy kis beszámolóval!!!!!Főleg az eltűntek!!!!!!

Pusza!Edit

KépKép
 


Ja Zsuzsi!

A múltkor felírták a telefonszámom a Müllerben,mikor kerestem az infralámpát.És szombat este hívtak,hogy jött.Tegnap azért is bementem.És mivel rá volt írva a nevem,megkaptam az akciós áron.ha nem adták volna oda annyiért,akkor is megvettem volna.(2990Ft)Mindenhol drágább.Van még belőle szerintem...

Edit

KépKép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron