Új privát üzeneted érkezett!

Rita, úristen deszép a Bence!!! Mit csináltok vele, hogy igy mosolyog? Olyan kis drága :D Biztos tele a pocakja és látszik rajta, hogy jól érzi magát!

Monixx, hát mi is nemrég költöztünk ide, kábé másfél éve. Ti mióta laktok itt? Ja igen, és Vácon lakunk. Hol laktatok előtte?
30 kg-t leadni azért az nagyon sok! Mondjuk tavasz, nyárig, ha nagyon beleadsz mindent akkor sikerülhet, de nem hinném, hogy emiatt ne jönne össze a baba.
Én is tudok ajánlani dokit. Az enyém fiatal, 30-35 körül van, van UH is a rendelőjében, elég gyakran van rendelési ideje. Hát nem egyszerű igy választani, hogy csak neveket hallassz, amúgy én is úgy mentem el hozzá, hogy valaki(egy kozmetikus) felirta a telefonszámát egy papirra én meg felhivtam és bejelentkeztem. Nem tudtam semmit róla, se másról.

Jaj képzeljétek, mondta a dokim, hogy elképzelhető, hogy nem tud benn lenni a szülésemnél, mert pont akkor megy szabadságra és majd ha úgy alakul, akkor egy kolléganőjének átad. Nem emléxem a nevére a doktornőnek. Sok nőgyógyász dokinő van a kórházban?
 
 


lara: Köszi a választ, és a doki nevét is megköszönném, ha megadod.

Mi már 5 éve lakunk itt, előtte kis ideig Pesten laktunk, illetve én Csongrád megyei vagyok, ott laktam. A Földvárin lakunk, 2 éve sikerült lakáshitelhez jutni, azóta is azt nyögjük ugyebár... ezért is nem vállaltuk korábban a babát, illetve még van mit a lakáson újítani.
Lara azt a dokit ajánlanád, akihez eddig jártál, és azt mondja szabin lesz, mikor Te szülsz? Eddig magánrendelőjében voltál? Majd, ha meglesz a női nőgyógyászod, az érdekelne, nekem még otthon laktam ilyen dokinőm volt, és sokkal rendesebb volt, mint a férfi dokik, tehát, ha meglesz, hogy ki vesz át téged, akkor szívesen venném, ha megadnád a nevét+elérhetőségét.

Mikorra várod a babát Lara, és lehet már tudni, hogy kisfiú, vagy kislány lesz?
 
 


Monixx, hát én is Csongrád megyei vagyok :D Egyenesen Szegedről :D Te?
Ellentmondásos, hogy azt a dokit ajánlom, aki nem jön be a szülésre, de ha belegondolunk szegény nőgyógyászok akármikor mennek szabadságra, tuti valamilyen szülésbe belerondítanak. Ha úgy nézzük nem az ő hibája. Én februárra vagyok kiirva és mondta a múltkor a dokinő nevét, csak már nem emléxem. De ha úgy alakul, hogy majd nála szülök, akkor megjegyzem és elmondom neked mindenképpen!
Hogy fiú vagy lány lesz-e a baba nem tudom, mivel kértem a dokit, hogy el ne árulja! Legyen meglepi 8)
 
 

 
 

lara: Én Szentesről :D Ismerem Szegedet, többször jártam ott, és van koleganőm is, aki odavaló :D végre, Földim is van! :D
februárra várjátok? de jóó:) és az is, hogy meglepi lesz, hogy fiú-vagy kislány:)
Mi épp holnap utazunk vonattal haza, a szegedi vonattal, majd gondolok rád.:)
Te Vácon merre lax? Én a Földvárin lakom, s te?
Örülök, hogy Földire akadtam itt :D
 
 


Sziasztok.

Hoztam nektek videót Bencusról. http://www.youtube.com/watch?v=Ror1r0-bpIA :D

Kép
Kép
Kép


Rita, ehhez Flash Player kellene, ugye? Nekem az nincs a gépemen:-( Telepiteni sem lehet, céges laptop lévén :-( Majd megpróbálom asztaliról megnézni!

Monixx, hát Szentes az tényleg ott van, nem messze, nagyon szép a belváros, jól felújították! A vonat után busszal mentek Szentesre? Mars térről?
Mi Deákvár mellett a Törökhegyen lakunk. Hol dolgozol? Vácon vagy Bp?
 
 


Sziasztok Lányok !!!


Ritácskám !!!! Jaj, de gyönyörű ez a kicsi fiú !!! Most nézzük 3x-ra Diával a videót !!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


monixx !!!Szia üdv. közöttünk !!!! Jó utat haza és kellemes pihenést !!

lara ! Ti jól vagytok ??


Többiek ??


Puszi

Kép


Kép
 
 


Üdv. Mindenkinek!

Újra itt :D
Kati16: köszi, nagyon jó volt a pihenés, csak sajnos most ismét munka... de nagyon klassz volt kikapcsolódni :)

Lara: Kiskunfélegyházán leszállunk a vonatról, így nem kell Szegedig menni, és onnan vagy átjönnek értünk kocsival, vagy onnan van vonat Szentesre közvetlen csatlakozással.
Én a Földváryn lakom, és minden nap ingázom vonattal Pestre ott dolgozom. Ti szoktatok hazajárni?

pattogobolha: megnéztem a videót, nagyon szép, és nyugis baba:) azóta is nyugi van? :)))
 
 


hali,

kérdezném, hogy ismeri-e valaki közületek, Dr. Géczy Máriát?

Köszi, ha valaki ír:)
 
 


Sziasztok,

Kati, köszi a kérdést, minden oksi, csak szomorú vagyok, hogy ilyen hideg van és ez még csak a kezdet :(

Monixx, mi is most 7végén voltunk otthon rokonlátogatáson, szombaton mentünk, vasárnap jöttünk vissza, nagyon jó volt, végigjártuk az összes rokont. És annyit, de annyit ettünk, hogy hihetetlen :)
Az orvost akit kérdeztél én nem ismerem, ám ma megyek az én dokimhoz és rá szeretnék kérdezni, hogy mondja meg majd mégeccer, hogy mi annak a doktornőnek a neve, akinek majd átad, ha netán úgy alakul, mert a múltkor egy női nevet mondott. Lehet, hogy pont erre a dr.nőre gondolt.
Régen én is bejártam minden nap Bp-re. Te mivel jársz? Vonattal?

Rita, hogy vagytok, éjszakák, nappalok nagyon egyben vannak? Mennyire vagy fáradt? Hogy megy a szopi, Bence nyugis baba? Tesók hogy állnak az öcsihez? Gondolom azon veszekednek, hogy kinek a kezében legyen :D
 
 


Sziasztok.

Gyors kukk. Jól vagyunk. Nagyon is. Bence életem kicsi csillagom olyan jó baba. Sokat alszik, sokat eszik, nem hasfájós. Szóval szavam sincs. Féltékenység nincs, a csajok egymást tapossák, hogy éppen ki segítsen az öcsi körül, szóval tökéletes. :D :D

Kép
Kép
Kép


sziasztok!

lara: akkor neked is jól telet a családlátogatás :D
Én igen, vonattal járok-kelek Pestre, hát mit ne mondjak, szerintem, már lassan írhatnék egy könyvet, a címe ez lenne: A MÁV és Én!
Hihetetlen, milyen gáz ez a vonatozás, késések, nem mondják be, hogy kb. 50 perc a késés, és egyebek... de hát ez van, dolgozni meg be kell jussak:)
Voltál a dokidnál, és mondta a Drnő nevét? Hogy viseled ezt a sz*r időt?

pattogobolha: jó ilyet is hallani, hogy minden tökéletes, maradjon is így! :)

Szia Mindenkinek!
 
 


Sziasztok !!!


Jöttem én is egy kicsit !! :)

Hétfőtől elkezdtük az ovit , szerdáig bent voltam Diával 12-ig , ezen a napon kitett magáért , nem akart öltözködni ...stb , a dadus és az óvónéni látta a szenvedésemet és megkérdezték meddig is akarok én maradin , mondtam semeddig már !!! :)

Úgy-hogy csütörtökön ebéd befiz. után ott hagytam Diát egyedül és csak ebéd után mentem érte !!!!!!

Nem volt semmi gond, egyszer sírt egy kicsit , pelusal és cumával félrevonulva nézte a többieket .
(nem mondott rosszat, jól érezte magát)

Na, éjjelre sikerült 38 fokos lázat produkálnunk , úgy-hogy egyenlőre ennyi !!
(jó sokáig bírtuk )
Szerdán mehetünk újra !!

lara !! Én sem szeretem ezt a szomorú időt !!! Imádom a napot látni !!!

Ritácska !! Jó, hogy írtál ide is !!!


Puszi mindenkinek !!!

Kép


Kép
 
 


Rita, tök jó, hogy a lányok igy állnak a pici tesóhoz, remélem nálunk is igy lesz! Voltam szülőszoba látogatáson és nagyon nagyon tetszett minden, tényleg nagyon szép és modern!

Monixx, én is vonatoztam eleget, igy tudom mit irnál a MÁV és Én cimű könyvedbe 8) Elfelejtettem a dr nő nevét megkérdezni :( ám a legfrissebb infók szerint nem megy el szabira a doki.

Kati, az első ovis napunkkor nekem azt mondta az ovónő, hogy menjek el és majd csak délután menjek érte. Ne maradjak ott és ne jöjjek hamarabb, akkor ezt a rendszert fogja megszokni. Igy is történt. Semmi probléma nem volt.
 
 


Lara: Az akkor jó hír, ha pont nem akkor lesz szabin a dokid:)

Viszont kérdeznék valamit mindenkitől: Mi még babaproject előtt állunk, de hamarosan indul is, és érdekelne, a bölcsis téma. Pl. mennyi idősen lehet/érdemes beadni őket. Ha a Földváryn lakunk, akkor ahová tartozunk, da veszik fel? Illetve mikor kell jelezni, hogy bölcsibe íratnám? Valakitől azt hallottam, ha megszületik egyből jelezni kell, illetve, mi a feltétele a bekerülésnek, igazolni kell munkahellyel? És ha akkorén még nem fogok dolgozni? Illetve hány órától hány óráig lehetnek e gyerekek a bölcsibe?
Jaj, lehet, egyszerre sok kérdést tettem fel, de hátha valaki tudja a válaszokat, vagy akár tapasztalat is segít.

Köszi mindenkinek, aki válaszol!
 
 


Monixx, igazad van, nem árt előrelátónak lenni :)
Én a tapasztalatom tudom leírni, aztán lehet, hogy már azóta vannak változások.
Mindenki maga dönti el, hogy mikortól járatja a bölcsibe a gyereket. Hallottam már olyan anyukát, aki 6 hónaposan beadta, mert ment vissza dolgozni. Szóval ez attól függ, hogy majd akkor mikortól akarsz (vagy kell) visszamenned a munkahelyedre. Nincs olyan, hogy X hónaptól már érdemes beíratni.
Szerintem bárhova be lehet íratni bölcsibe, de a legnagyobb esélye annak van, ahova körzetileg tartozol. Azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha ott tele vannak…vajon kötelező-e a körzetileg illetékes bölcsi felvenni, hát ezt nem tudom.
Egy fél évvel, évvel előtte már érdemes jelezni a bölcsibe, hogy majd jönni fog. Minél előbb szólsz, annál jobb! Ekkor még nem kell igazolnod semmit, ez csak egy jelzés a te szándékodról, hogy majd hozni szeretnéd, tudjanak róla. Persze ez innentől nem kőbevésett dolog, mert simán dönthetsz úgy, hogy mégsem adod be vagy nem akkor amikor jelezted, hanem később.
A bölcsibe való felvétel feltétele, hogy hozz a munkahelyedről egy munkáltatói igazolást. Ha ilyen nincs, akkor nem veszik fel a bölcsibe. Enélkül nem mehet.
A bölcsiben úgy vannak a gyerekek mint az oviban. Odaviszed reggel és tán fél5-ig lehetnek ott.
 
 


Lara, köszi szépen a választ. Milyen volt a szülészet látogatása?

makabi: megnéztem a honlapot, de 63.000 ft 1 hónapra, az nagyon sok.

Köszi mindenkinek, Lara sajnos 1 évig kapnám a gyede-t, ugye az a naggyon jóó kormányunk így módosította... tehát utána el kell helyezkednem ismét, és jó előre tudni, mire számíthatok itt böli ügyben :D
 
 


sziasztok !!


monixx !! Sajnos bölcsi ügyben borzasztóan rossz a helyzet Magyarországon !!

Fóton és Bp.-en is kb. 1 évvel előtte érdemes már jelezni ha szeretnéd , hogy legyen helye !!!!

Máshol nem tudom mi az igazi helyzet , de nem sokkal lehet jobb !
Állítólag lesz majd e téren bővítés !! (erre kíváncsi leszek )


lara !! Lehet , hogy úgy tényleg jobb , nem tudom , mondjuk az én lelkemnek biztos jobb , hogy láttam mit is csinálnak , hogy élik a kis napjaikat !! :)
A barátnőmék balcsinál laknak , ott is ez van , rögtön első nap bele a mély vízbe , nem volt náluk sem gond !! :)


Rita !!! Jelentkezz !! Hogy vagytok ???


Andi , kislány , bogyó : HOL VAGYTOK ?????????


Puszi

Kép


Kép
 
 


Monixx, én úgy tudom, hogy 2 évig kaphatsz ellátást, vagyis 3 variáció lehet, attól függ, hogy mennyi munkaviszonyod volt szülés előtt:
2 év GYED vagy 1 év GYED + 1 év GYES vagy 2 év GYES.

Makabi, én is megnéztem a honlapot. Miért 63 eFt/hó? azért az nagyon sok szerintem. Ebből az étkezés kábé 6 eFt lehet, van még rezsi, kézműves játékokhoz alapanyag, bérktg, játék amortizáció. De még így is sok szerintem a 63…De az is lehet, hogy el vagyok tévedve :oops: , mert mindenhol ennyi, nem tudom.

Kati, persze ez még gyerekfüggő is, milyen a habitusa (barátkozó, félénk), meg hogy mennyi idős a gyerek amikor ott marad a közösségbe. Mi mondjuk voltunk nyílt ovis napon előtte, ahol láttam, hogy mit csinálnak. A kislányom simán ott maradt, ám szerintem a kisfiamat nem lehetett volna így otthagyni, mert más típus.

Rita, végül Bence hány hetes+naposan született? Tudod előtte beszélgettük, hogy a harmadik terhességgel ki lehet-e húzni 40 hétig.
Csak Vivien jár oviba nálatok, ugye, Lara otthon van veled? Te szoktad hozni vinni Vivit? Kemény lehet 3 gyereket felöltöztetni, hogy 1-et elvigyél oviba…Nálunk is nem is tudom hogy lesz, már ezen szoktam gondolkodni, hogy mi lesz ha majd indulni kéne, noszogatni a gyerekeket, de közben a pici meg éppen szopizni akar…nem eccerű.
 
 


Lara: Most már nem így van:( ha 2 évig folyamatosan dolgoztál, akkor 1 év gyed, és 2 év gyes jár. Ha nem dolgoztál 2 évet legalább, akkor 1 év gyed, és 1 év gyes. Eddig úgy volt, ahogy az Te leírtad, 2 év gyed, 1 év gyes, de ezt sajnos most módosította az a NAGYON JÓ KORMÁNY!!! :evil: :evil: :(

Van Vácon a Cseperedő játszóház és gyermekmegőrző, ott 1 hónapra 30.000 ft. de ez még mindig sok szerintem, de én sem vagyok tisztában az árakkal, mindenesetre a fele annak az árnak ami Sződligeten van...

Üdv Mindenkinek :)
 
 


Monixx, eddig, illetve a 2010 április 1 előtt született gyerekekre úgy van/volt, hogy 2 éves munkaviszony esetén 2 év gyed+1 év gyes. Vagyis 3 évet finanszíroznak.
Ez lett módositva.
Vagyis a 2010 ápr 1 után született gyerekeknél ha 2 éves munkaviszonyod van, akkor 2 év gyed lehet, de a 3.évben már nem kapsz pénzt, vagyis már csak 2 évet finansziroznak. Ha 1 év folyamatos munkaviszonyod van, akkor meg 1 év gyed + 1 év gyest kapsz. Ha nem volt munkaviszonyod, akkor 2 év gyes.

Vagyis a módositás annyi, hogy eddig 3 évet lehettél otthon, 2010 ápr 1 után született gyerekek anyukája már csak 2 évig lehet otthon.

De nincs minden veszve, mert tavasszal lesznek választások, hátha vissza lesz állítva!!!
 
 


Lara: Köszi, én értettem az eddigi infókat félre, most, ahogy írtad, én is utánanéztem (persze ezt előtte is megtehettem volna) és már én is látom, mi a helyzet, és ez jó hír, mert végül a gyed-et ami a magasabb összeg, 2 évig fogom kapni. Egyébként is ha lesz majd baba, úgy terveztük, hogy 2 évet maradok itthon, mert utána a gyes (ami most nem is lesz a 3. évben) szóval annak összege, nagyon kicsi lenne, és sajnos lakáshitelünk van,ezért is csak 2 évet maradtam volna otthon, szóval, köszi a megnyugtató választ.

Szép Napot Mindenkinek, Lara neked még szebbet! :D
 
 


Sziasztok!

Mi megkezdtük az ovit múlthét kedden. Kopinak nagyon tetszik és nekem is!!!!!! Úgyhogy minden szuper! :) Nála csak idősebbek vannak (lévén, hogy elvileg 3 éves kortól veszik fel a gyerekeket). Azóta normálisabb otthon is (kivéve az elmúlt hétvége). Nem hiszem, hogy bebeszélném magamnak, de szerintem fejlődött, nincs meg az a hiszti, ami az ÁLLAMI bölcsi idején volt és egyre több szót mond. Mindez 1 hét alatt. Kopp-kopp-kopp. :)

Magánbölcsi:
az a sződi az valóban nagyon sok!!!!!!! Persze nem mindenki mögött áll egy alapítvány, de ez tényleg már olyan "pesti alsó" ár.
Mi Őrbottyánba a Fészekrakó magánbölcsibe járattuk Kopit. Róluk csak pozitívumot tudok írni. Nagyon aranyosak, segítőkészek és gyermekbarátak a gondozónők! Az ár 38ezer volt kajával együtt. Az alapdíjnak (28ezer) 30%-a leírható az adóból.

Itt Veresen több magánbölcsi van, de árban feljebb vannak, azt hiszem 48-50ezer a legolcsóbb. Pesten 65-től kezdődnek, de amikor én 1 éve nézegettem, találtam 120ért is Pesten. Úgyhogy relatív... a mi pénztárcánknak rengeteg, mégis sokan ki tudják pengetni. Mi inkább átvonatoztunk, átbuszoztunk, néha átautóztunk Őrbottyánba a gyerekkel. Jól is tettük! :)

Jövőre mi is szeretnénk nyitni itt Veresen egy magánbölcsit, de megpróbáljuk a legalacsonyabb árat megcélozni, mert hiába van túljelentkezés az állami bölcsibe, ha mi tök drágán adjuk a szolgáltatást, nem lesznek sokan a gyerekek (kivéve ha jó programok: angol, úszás, stb), mert a szülők nem biztos, hogy tudják/akarják fizetni.
Amúgy meg azt nem értem, hogy miért nincs olyan bölcsi/ovi, ami hajnaltól estig van nyitva? Mi ilyenek leszünk - remélem sikerül beindítani. Mivel a legtöbb szülő bizonyám Pesten dolgozik és bizony nem mindenkinek van autója. Így általában a 6-6.30-6.50-es vonattal járunk dolgozni és el kell jutni az állomásig. Ugyanígy van este, minimum 16.30-as vonat, de lehet az 17.30-as is. Aztán mire odaér a vonat... már bezár a bölcsi és jöhet a felár! Én nem láttam még olyan bölcsit, ahol pl. 5.30-tól vannak nyitva 19.00-ig. Őrbottyánban is 6.30-kor nyitottak, de ha 6-ra tudtam odavinni Kopit, hogy elérjem a vonatot, akkor 6-ra vittem, aranyosak voltak, nem kértek érte semmit és jó szívvel fogadták a gyereket! De ezt nem lehet ám minden intézményben eljátszani, főleg nem államiban.

Itt Veresen az államiba idén már csak 2011-re lehet előjegyeztetni a gyereket.

Bocsi, mennem kell és elnézést, hogy a magánbölcsibe így belenyúltam, de hátha segített az info.

Remélem mindenki jól van, Kati örültem, hogy találkoztunk. Majd valamikor átmehetnénk Ritához - már ha megengedi. ;)

Puszi mindenkinek!

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Monixx, nagyon örülök, ha jó híreket írtam! Azért nem mindegy, hogy 1 vagy 2 évig kapsz magas összeget, máshogy kalkulál az ember.

Szilvi, simán el tudom képzelni, hogy az ovi jó hatása, hogy egyre több szót mond, még ha 1 hét alatt is!
Ti miért járattátok magán bölcsibe Kopit? Nem vették fel az államiba már? Vagy a színvonal nem volt megfelelő?
Nyitva tartás: hát én sem értem, hogy mi a csudáért fél5-ig vannak nyitva az ovik. Amikor még vonatoztam Bp-re, soxor volt, hogy a vonat késett…mondjuk negyed órát…és szóltak az óvónők, hogy nekik fél5-ig van a munkaidejük. Persze a vonatkésésről nem én tehettem, de rákényszerültem, hogy emiatt MÉG korábban elinduljak a munkahelyemről. Ezt úgy tudtam kivitelezni, hogy hajnalok hajnalán már bementem 7-re. Ez egyenlő volt azzal, hogy 5:10-kor keltem. És mindezt azért, mert az ovi csak fél5-ig volt nyitva. Esküszöm fizettem volna, ha tovább is ott maradhattak volna, de ennek még csak a lehetősége sem volt meg :(

Ezzel az előjegyzéses dologgal meg az a baj, hogyha valakinek anyagi okok miatt vissza KELL mennie dolgozni, de magán bölcsit nem tud fizetni, az államiban meg nincs hely, akkor mi van…
Veresen már csak 2011-re van hely? Jóisten…nemsemmi…
Monixx, akkor már most szólj a bölcsiben, mielőtt nekiálltok a babaprojektnek, biztos ami biztos 8)
 
 


sziasztok!

:D Lara, igen szerintem is szólnom kellene, hogy legyen helyünk, de még el se kezdtük a projectet :D :D

bogyó81: sok sikert a magánbölihez, majd minden képpen add meg a honlapot, ha beindul a tervetek.

Ma voltam a háziorvosnál, már 1 hata beteg vagyok, de annyira köhögök, hogy még mindig nem megyek dolgozni. Sőt! az orvos azt mondta, mivel a tüdők tiszták, torok rendben van, nem érti miért jönnek rám fulladásos köhögési rohamok... holnap megyek laborra, aztán pénteken vissza a dokihoz. Na, azért nem semmi, hogy a doki sem tudja, mi a bajom!!

Jó éjt, holnap jelentkezem.
 
 


Monixx: remélem rendbe jössz. Nem lehet, hogy asztma v. allergia?

Lara: azért járattuk Kopit magánbölcsibe, mert csak 2009. szeptemberétől vették fel és nekem februárba vissza kellett jönnöm dolgozni, szintén a gyes "hatalmas" összege miatt. Most majdnem annyit kapok fizetésnek, mint amikor otthon voltam Gyedet - mivel másik munkahelyem van. Úgyhogy tuti!!! :( No mindegy, legalább van munkahelyem. Egyik barátnőm nem veszik fel sehova (mondván válság van, stb), gyest már március óta nem kap, munkanélkülit sem, mert anno amikor megmondta, hogy terhes, elküldték a munkahelyéről (teszem hozzá, jogtalanul, ráadásul rákényszerítették, hogy ő lépjen ki, a kis hülye meg ki is lépett, pedig simán mehetett volna bíróságra). Úgyhogy most semmit nem kap. :(
Azért az durva, hogy nem maradtak tovább a gyerekkel. Olyanról már hallottam, hogy napköziben kirakták a gyereket a kapu elé télen, hogy várja meg ott az anyját, de hány és hány ilyen esetet.... de hogy az óvónő nem várja meg a szülőt... mintha te tehetnél róla. OK, nem azt mondom, hogy ha valaki rendszeresen ezt csinálja, mert pl. elmegy még bevásárolni, stb. akkor ne szóljon, de az, hogy néha-néha (önhibáján kívül) elkésik a szülő, hát na nehogy már... Akkor minek dolgozik ott? Erre esküdött fel, vagy csak arra, hogy munkahelye van? - bocsi mindenkitől, de ebben is (mint az orvos, tanár, könyvelő, stb) nagyon kritikus vagyok.

Ha lett volna pénzünk a magánbölcsire (mint írtam Őrbottyánban a legolcsóbb, de az is sok volt), akkor maradtunk volna ott óvodáig. A színvonal biztos, hogy ezerszer jobb volt, mint az állami bölcsibe, jobban odafigyeltek rájuk, nem hagyták sírni a gyerekeket, stb.

Monixx: kiváncsi leszek a laborra, mit mutat. Szerintem akkor szólj majd a bölcsibe, ha már majdnem szülsz v. megszültél.

Most megyek, dolgozni is kéne. :)

Mit szóltok a H1N1-hez? Oltattok valakit is? Ha igen, miért? Ha nem, miért? Kiváncsi lennék a véleményetekre, aztán - ha érdekel valakit - én is leírom az enyém. :)

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Monixx, jobbulást neked! Legalább pihensz egy kicsit otthon! Mikor indul a babaprojekt?

Szilvi, az fontos, hogy legalább VAN munkahelyed, szegény barátnőd, olyan könnyen rászedik az embert. Anyukám cégénél is leépítés volt (5 éve), aláírattak vele egy szerződést, hogy másik munkakörbe helyezik. Ő jóhiszeműen aláírta. Másnap jött a papír, hogy sajnos ez az új munkakör amibe belépett megszűnt és menjen be aláírni a felmondását, végkielégítés nem jár neki. Amúgy 30 éves munkaviszonya volt ott az eredeti munkakörben. Na bírósághoz fordult és majdnem 1 millát kapott. A cég peren kívül megegyezett vele. De sok kollégája nem ment bíróságra :roll:

H1N1: én már napok óta nem alszom a téma miatt. Eddig tartottam magam, hogy nem oltatunk. De ahogy a tévében hallani, elég gyorsan terjed ez a betegség. Ha elkapja valaki, akkor a kór maga nem súlyos, pár napig láz, 1 hetes otthonlét.
Viszont, most hogy én babát várok, nekem nem kéne lekapnom (láz miatt főleg). Ha elkapják a gyerekek, hazahozzák, el kell vinnem az orvoshoz őket. A váró tele lesz influenzás gyerekekkel. Ha máshol nem, ott tuti elkapnám, utána vigyem vissza kontrolra, megint abba váróba. Aztán mi van, ha a gyerekek egymás után kapják el, akkor duplán kell mennem az influenzás váróba terhesen.
Így ma éjjel arra jutottam, hogy csak a gyerekeket beoltatjuk.
De ha nem lennék várandós, akkor nem oltatnánk be őket sem.
Egyébiránt véleményem szerint ez az oltás mizéria gazdasági érdekeken nyugszik. Olcsóbb az oltóanyag, mint táppénzt fizetni az embereknek, akik hetekre kiesnek a munkából.
És maga a betegség sem egy nagy valami, jó most nyomják a tévében, hogy hányan haltak meg, de eddig is létezett az influenza és eddig is voltak szövődményes és halálesetek, csak nem mondták be a tévébe. Szóval én nem oltatnék, de a várandóság miatt jobb lenne NEKEM, ha elkerülném a lázas állapotot és az antibiotikum szedést.
Én kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is!
 
 


Sziasztok!

Továbbra is várjuk a Te Történeted rovatba a szüléssel, gyermekvállalással, neveléssel kapcsolatos vicces, nevettető, megható, megkönnyeztető, tanulságos írásaitokat 1-2 oldal hosszúságban, Word dokumentumban a szerkesztőség email címére: szerkeszto@babanet.hu

A Kölökneten pedig még lehet nevezni a Mikulás-pályázatra, a legjobb történeteket remek gyerekkönyvekből álló csomagokkal díjazzák majd! Még odaérnek majd a Télapó előtt! Itt a következő mélcímre írhattok: szerkeszto@koloknet.hu

Mindenkinek további szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


sziasztok!

Végre gyógyulok, hétfőn megyek már dolgozni.

Labor: csak 1 * volt, az pedig a vas. Erre kaptam vastablettát. Azért örülök, hogy mégsincs komolyabb bajom :)

Lara: Project jövőre valamikor nyár körül indul, addig sok dolgunk van még, remélem akkorra már a lakásfelújítás végefelé járunk.

Ti hogy vagytok?
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Gyorsban.

h1n1: nem oltatok. Gondolkoztam én is ezen, de beszéltem egy anyukával akinek a valakije gyógyszergys, és gyanús, hogy 20! évre le van titkosítva, hogy mi van az oltóanyagban... Tehát, ha lesz mellékhatása az 20 évig kijöhet. így azért rémisztő... Maradunk az immunerősítőknél és a vitaminoknál.

Bencus jó baba, bár hasfájós lett. Lejárt a demo verzió. Bár a hasfájása sem brutális, de azért este van sírás.

Lányok imádják, velük sincs gond.

Szilvi: jó, hogy írtál. :D Remélem bejön nektek a magánbölcsis vállalkozás. Lenne rá kereslet szerintem.

Kati, Szilvi: benne vagyok egy látogatásban, de majd írok, hogy mikor, mert szombat óta elég csúnyán köhögnek a csajok. Kikúrálom őket jó?

Na megyek, pakolok, mert jön a védőnő.. :P :? :?

Puszi mindenkinek. :)

Kép
Kép
Kép


Rita, tök jó, hogy ilyen jól megvagytok és Bencus is ügyes baba!

Monixx, én is elvagyok, ma voltam terheléses cukor vizsgálaton, nem olyan borzasztó és a vérvételt is gyorsan pörgetik, meg vagyok elégedve!
 
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok !!

Ritácskám !! Örülök, hogy tudtál ide is írni egy kicsit !!! :lol:

Édesek lehetnek a lányok ahogy körbe rajongják Bencét !!!

Remélem nem lesz semmi ebből a köhögésből !!!


Lara ! H1N1 én teljesen ezen az állásponton vagyok !! Zsoltit már szívja be a média és szorgalmazza, hogy oltassuk be Diát ! ÁÁÁÁ !!

Képzeljétek Merciéknél a suliba lehetett választani , én rábíztam a döntést , mondtam, hogy én nem oltatnék , de ahogy gondolja .
Hát beoltatta magát !!! :roll: Remélem a későbbiekben nem lesz semmi baja tőle !

monixx !! Örülök, hogy jobban vagy !!!


Puszi nektek !!

Kép


Kép
 
 


Kati, nem hiszem, hogy Mercinek lenne bármi baja az oltástól, hát ő azért már csak nagy!
A legelső körben mi sem oltattunk, aztán a lányom reklamált, hogy ő miért nem kaphat...furi volt, mert én nem kifejezetten örültem ha oltást kaptam...ezek a mai gyerekek! :D
 
 


Sziasztok,

Egy barátnőm nemrég költözött Vácdukára. ( sajnos még nincs internete) és szeretné aktivizálni magát :)
Érdekelné hogy van e bármi lehetőség táncra, tornára, egyéb babás-babátlan elfoglaltságra... (4 hónapos kisfia van)

Előre is köszönjük a segítséget!
Szép napot mindenkinek!

Kriszti
 


Szia Kriszti,

Vácon van ezekre lehetőség, de hogy Vácdukán van-e? Van autója a barátnődnek?
 
 


Kép

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Lara,

Köszönöm a választ!
Igen, a váci lehetőségek érdekelnék őt.(van autója)
Tudnál egy-két tippet adni?

előre is köszi.
K
 


Sziasztok !!!!



NAGYON BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK NEKTEK !!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Kép


Millió puszi !!!


Ui.: remélem mindenki jól van !!!

Kép


Kép
 
 


HElló mindenkinek,
A karis jókivánság után, akkor jöjjön az, hogy
Boldog Új évet!!!!!!!!!
 
 


Sziasztok, igennn, B.U.É.K.!! :))

Lara: Hogy vagy, mi újság? Mikor lesz a "nagy nap"? :)

És a Többiek? Írjaatok:)))
 
 


SZiasztok!

BUÉK! :D Remélem még beleférek. :D
Jól vagyunk, a karácsony szar volt, beteg volt az összes gyerekem. Mindgy. Már jól vannak. Mindenkinek puszi és vigyázzatok magatokra. Mennem kell, mert hív a kisfőnök. :D

Kép
Kép
Kép


TÁJÉKOZTATÓ A MAGYAR NEMZETI ÜDÜLÉSI ALAPÍTVÁNY 2010. ÉVI PÁLYÁZATAIRÓL

2010 évben 3,2 milliárd Ft üdülési csekk támogatáshoz juthatnak pályázati úton az alacsony jövedelmű nyugdíjasok, fogyatékossággal élők, legalább két gyermeket nevelő munkavállalók és a szakiskolai tanulók. Az alapítvány

2009. december 1. és 2010. január 31. között

www.udulesicsekk.hu
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


SZiasztok,

monix, a nagy nap februárban lesz, eleje-közepe. Két dátumom van febr.11 és 18. Ha kibirjuk a januárt, akkor már nem lesz gond :)
Nálatok mikor indul a babaprojekt?
 
 


Sziasztok!

Lara, de jó hogy írtál, közeledik a dátumod, már én is izgulok, pedig nem is nekem lesz babám, de Te ne izgulj, majd mi helyetted izgulunk:) Mi jól vagyunk, tegnaptól 1 évvel öregebben... :roll:
Mi, ha minden jól megy ősszel kezdjük a projectet:)))) jajj, már alig várom. Addig lakás, anyagiak valahogy rendbetétele, bár ez sztem nem fog menni :oops: de mostmár nekikezdünk. Még az is lehet, hogy a nyaraláskor induuul:))
Végül kinél fogsz szülni? Nagyon várom a beszámolót, és a képeket:))

Szia!

Többiek? Mi a helyzet veletek? Kinél, milyen újdonság van? Írjaatok!
 
 


Monixx, te kérdezted ugye a doktornőt, hogy ki ismeri?
Mert lehet, hogy én pont annál fogok szülni, akit te is mondtál...

Ősz az már nincs messze :) Szorítok, hogy egyből összejöjjön!
És persze isten éltessen!!!

Az időpontom miatt nem izgulok, inkább várom...pedig aggódnom kellene, vagy félni, de nincs ilyen...nem is értem. :roll:
 
 


Sziasztok!

Kedves Anyukák,Kismamák és Mindenki!

Figyelmetekben ajánlom most induló honlapom:

www.pokroc.hu

Üdvözlettel:
Gyöngyi
 


Gyermekfelügyeletet és házimunkát vállal Gödön és környékén/ Dunakeszi, Fót, Sződ, Sződliget, Mogyoród, Vác stb./ molett, gyermekszerető, munkájára rendkívül igényes és precíz nyugdíjas nagymama.

Telefon: 06-70/9490590
email: babuci39@citromail.hu
 


sziasztok

Lara Mi újság? egyben vagy még? Vagy már megszületett a baba? Jaj, kíváncsi vok, írj majd,:)

Többieknek is üdv:)
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: