Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, Andi !!! SZIA !!!! :lol: :lol: :lol:

Kép


Kép
 
 


Kati! Köszi, egyébként a te lányaid nevei is nagyon teccenek. A Mercedes anno benne volt az esélyesek között nálunk!

Tök jó, hogy nincsenek mostanában rossz hírek a váci kórházról. Én azért választottam ezt, mert tényleg ez van a legközelebb, feleslegesnek gondoltam beutazni mindig Bp-re, bár ott meg ennél is jobb intézmények vannak és lehet válogatni. Na de inkább a kényelemre megyek. Anno én Szegeden születem. Még a 3. napot sem töltötte be a kisfiam, amikor hazaküldtek, úgyhogy arra a 2 napra kár elmenni messzire, meg nagy tesók is könnyen be tudnak majd jönni. Remélem nem bánom meg.

A vácrátóti arborétumban voltatok már? Én még sosem és ma arra autóztam, aztán gondoltam eljövünk a gyerekekkel majd, ha megéri. Érdemes elmenni, jó? Vagy ilyen melegben nem szabad, bár lehet, hogy árnyékos..(?)

Hogy van Dia? Lázas még?
 
 


Sziasztok !


Lara ! Köszi, Diám csak 2 napig volt lázas , hisztis annál tovább !! :)
Már jól van szerencsére !!

Nem voltam még az arborétumba , biztos klassz lehet !!


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sajnos most eltűnök egy darabig , apukám szombaton meghalt , jövőhéten csütörtökön elbúcsúztatjuk , addig mindenképp anyuval
maradunk balcsin .
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nagyon vigyázzatok magatokra !!!


Millió puszi, Kati

Kép


Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Most csak gyorsan:

Kati: nagyon sajnálom apukád! - no meg anyukád is, talán most neki a legnehezebb. Dia hogy van? Meggyógyult már?

Andi: hova költöztök? Mikor? Miért? Milyen melót szeretnél?

Lara: gyerkőcök hogy vannak? Milyen volt nekik a mamánál való vakáció? Én egyszer voltam az arborétumba, de már jójó évekkel ezelőtt, nem nagyon emlékszem... :( Ősz fele lehettünk ott, akkor árnyékos volt a sok fától. Szépnek szép, az tuti, arra emlékszem. :)
Menni ilyen melegben bárhová is? Vannak játszóházak itt Veresen, meg ugye a strand, a tó, de hogy végig fedett legyen valami és normálisan el lehessen tölteni az időt, ahhoz be kell menni Pestre.
Lehet már írtad, de dolgozol? Ha igen, mit? - már ha publikus. :)

Rita: veled mizu? hol van a blogod? Kiszedted, nem tudom olvasni :P - ha már ide nem írsz, néha oda bekukkantok. Hogy vagy? Meleg?

Márti, kislány?

Mennem kell

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok !!


Szilvi !! Köszi !! Jó , hogy benéztél egy kicsit !! :wink:

Igen, anyunak sokkal nehezebb hiszen "teljesen egyedül" maradt ! :cry:

Nekem sokkal könnyebb , Diám nem nagyon hagyja , hogy gondolkozzam mi is lesz és mi történt , azért a mai napig még mindíg felfoghatatlan számomra !!!!


Ti jól vagytok ??? Szabin már voltál ?? Koppány még mindig nem jár bölcsibe ??

Munkát szereted ?? Vezetés ??

Nem írsz úgy semmit , mi van veletek !!??????


Lara !! Hol vagy ??? Remélem jól vagytok !!!! (túlszárnyaltad a 12. hetet :lol: )


Többiek !! ?? Hát senki be sem kukkanat ?????????????



Puszi mindenkinek

Kép


Kép
 
 


Szia Kati! Örülök, hogy adtál magadról hírt. :) Dia teljesen lefoglal? Mi jókat csináltok? Belaktátok már a házat? Kint vagytok a kertbe? :)

Én most 2 hétig itthon vagyok szabin, 24-én megyek ismét dolgozni.
Hát...

Én heti 3-4x konditerembe járok ide Veresre, csak nőknek van. www.kireina-szalon.hu

Kopi még nem bölcsizik, majd szeptember 21-től megy az államiba a Misszió mögé.

Vezetni nem nagyon szoktam, csak ha nagyon-nagyon muszáj. Még mindig félek az autósoktól, de nagyon. Meg utálok beállni is a kapun, mert szembe szeretik kukkolni az embert és nagyon zavaró. Gyula hülyét kap tőlem, hogy nem vezetek, de hát ez van. Ha lesz rá pénzünk, akkor ő is elkezdi a jogsit, mert ezt már nagyon unja. Szeretnénk menni kirándulni, de ő nem akar vonatozni, én meg nem akarok autózni. :)

A munkám szeretem, tetszik. Ám a fizetés annál kevésbé. Aug-ban már csak 75ezret kaptam +a MÁV bérlet támogatás. Ami még gázabb, hogy 3-4 évig folyamatosan határozott idejű lesz a szerződésem, fél évenkénti hosszabbítással. Mi meg jövőre szeretnénk lakáshitelt felvenni, de így nem hiszem, hogy bármelyik bank is adni fog... :( Úgyhogy nézegetem a munkákat, hátha... csak nem nagyon van olyan, ahol nem kérnek idegen nyelvet és 8-16-ig kell dolgozni és még többet is fizetnek.

Kopi már a bilibe pisil pár hete. Kakálni még a pelusba, bár volt egy időszak, amikor még oda sem és nagy hisztik voltak, hogy se bilibe, se pelusba. Éjjelre már nem kell rá pelus, nem pisil be. Viszont, ha sír, akkor bepisil, meg ha azt mondja, hogy pisilnie kell, akkor fél percen belül jön a pisi, úgyhogy kapkodni kell az utcán is. Mikor tanulja meg visszaszorítani? Pl. ha közértbe vagyunk, ott hova? Beszélni nem nagyon akar, bár már többet mond, mint eddig, de nem sokkal.

A bölcsire kiváncsi leszek, hogy fog neki tetszeni, szept. 21-én kezdjük a beszoktatást, arra a hétre szabit kérek és megyek vele. :)

17-én megyek Gödöllőre az ortopédiára vissza, jól le leszek szídva, hogy nem tornáztattam a talpam. Mindig elfelejtem estére. :( Pedig már 1,5 hónapja csinálnom kéne. Elmentem ortopédiára 1,5 hónapja, hogy fáj nagyon a jobb csípőm. Mondta, hogy a talpam miatt, mivel lúdtalpam lett, meg kezdődő bütyköm és ezért fáj a csípőm. Ja, meg hogy nem fejlődtek ki a csontjaim rendesen, ami csontot be kéne borítson egy másik csont, az épphogy rajta van, sehol nem borítja be. A cicim is szokott fájni, de nem merek elmenni vele orvoshoz, pedig tudom, hogy nagyon kéne... :(

Van már kecsként, tyúkjaink, kakas, kacsáink, libáink, pulykáink. :)

Albérletet is keresgélünk, mert nem tudjuk télen kifizetni a 90-100e Ft-os fűtést, mivel ugye már nincs támogatásunk... úgyhogy ha bárki tud 2 különálló kiadó házat, az egyik 1 szobás (ez lehet lakás is, meg házrész is), a másik 1,5-2 szobás önálló családi ház, akkor szívesen veszem az infokat. :)

Úgy kb. ennyi történt velünk. :) Nem sok jó, de szerencsére sok rossz sem.

Nálatok mizu? Te sem sokat mesélsz magatokról. :P

Többiek? Ritácska totál kiesett a topikból? Ejnye-bejnye....

Andi: tőled is várom ám a válaszokat. ;)

Most megyek, puszi

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Szilvi !


Na ja, Dia lefoglal, tiszta hisztis mostanában , ehh , kriminális, már nem sokáig fogjuk bírni , úgy-hogy valami változás jól jönne !!!

Mi már régebbóta szobatiszták vagyunk , hála evvel nincs is gond , viszont még nem alusszuk át az éjszakát , hajnalban min. egy kelésünk van .

Okt. végén kezdjük az ovit , nagyon kiváncsi leszek, hogy fog menni !! ???

A házikót belaktuk , igaz sok minden hiányzik még , de majd meg lesz egyszer!

Igen ,sokat vagyunk a kertbe , Dia és én is szeretek kint lenni , sajna mostanában ez a meleg kicsit keresztbe tett nekünk !

Ne add fel nekem a vezetést !!! Ha minden kötél szakad sztem cseréljétek le a kocsit, nagy így elsőre , kisebbel sokkal magabiztosabb lennél !!! :wink:

A fizetéseddel tényleg nem eröltetik meg magukat !!!!!!!!!!!!! :twisted:

Kopi meg lassan ráfog jönni , hogy nem az utolsó pillanatban kell szólni anyának , hogy pisilni kell !! :lol:
Próbáld sokat kérdezgetni , kell-e .


Nem is írtad eddig , hogy voltál ortopédián , ejnye-bejnye !!
Javult a csípőfájásod ?? (a semmitől )


Anyudék, hogy érzik magukat Pesten ?


Puszi

Kép


Kép
 
 


Sziasztok !!


Lányok! Suzuki swift 1.0 piros 98-as (450.000.-) vagy swift sedan piros 1.3 2002-es (750.000.-) eladó , sőt egy GEO metro (Amerikai suzuki )kék 1.0 93-as, de 96-ban lett fog.helyezve csak! automata váltós is eladó (240.000.-) , ennek a motorháztetején kis szépséghiba van , de műszakilag tökéletes!

Igazából csak egy kocsi eladó ezek közül, de lehet válogatni legalább :)

Ha esetleg valakit érdekelne csak írjon nyugodtan privit !!

A kocsik műszakilag kifogástalanok , idáig egyikkel sem volt probléma, ezért is merem ajánlani és persze nagyon szeretném ha jó helyre kerülne valamelyik !!!


Köszi :)

Puszi

Kép


Kép
 
 


bogyó !! Mi volt Gödöllőn???

Kép


Kép
 
 


Sziasztok,
Kicsit el voltam tűnve, mi is leugrottunk a Balatonra.

Kati, nagyon sajnálom én is apudat :(

Bogyó, gyerekek hazajöttek a nagyszülőktől, utána kezdődhetett a visszanevelés, mert ugye ott minden meg van nekik engedve, szabályok nélkül, enni is mint a mesében, édesség édességgel…ilyenkor 2 hétig keményen visszanevelünk :D
Dolgozni Bp-en dolgozom egy igen nagy cégnél, de mostmár táppénzen vagyok.
Mikor Veresen megyünk át, pár hétvégén láttam, hogy szokott lenni ott piac. Még nem mentem végig benne, de nagyon készülök, hogy az egyik 7végén el kellene menni bámészkodni. Mikor van ott piac? Kéthetente? Hetente? Havonta? Szombaton? Mettől meddig szokott lenni?

Szobatisztaság: nálunk Hanga viszonylag gyorsan szobatiszta lett, de szerintem a lányoknál gyorsabban megy, Berinél nem erőltettem, nem kérdezgettem, hanem 3 éves kora körül megkérdeztem, hogy kipróbálja-e a bilit. Innentől 1 hét múlva teljesen szobatiszta lett. Mondjuk én azért vártam ilyen sokáig, mert meg akartam várni a nyarat.
 
 


Bocsi, most csak gyorsan:

piac hetente van. Minden szerdán és szombaton 6-7-től kb. 12-13-ig. Én úgy vettem észre amikor még otthon voltam, hogy mintha szerdán inkább ruhások, stb. árusok lennének kint és kevesebb élelmiszeres, szombaton meg fordítva. De lehet azóta már változott...

Kopi 2 napja már magától ráül a bilire kakilni. Még mondja, hogy "papí' (papír), meg van, hogy oda kell ülnöm, de haladás. Kopp-kopp-kopp. :)

Igen, nyáron azért könnyebb átszoktatni szobatisztaságra, nem kell annyi ruhát lecibálni mire a bilihez jut, az utcán nem fázik meg, ha pisilnie kell. Apropó....
Kopival megyünk az utcán, egyszer csak megszólal, hogy pisi. Hiába van rajta eldobható pelus, le kell húzni a gatyót, pelust és oda kell bizony állni a fához, hogy pisiljen (fogja magának, olyan édes, igaz mindent összepisil, ha ő fogja - már bocs, ha ezt nem lenne illő elmesélni). Mi lesz télen, ha neki pisilnie kell és nem akar a pelusba? Ha mondom neki, hogy a pelusba, akkor hisztizik és lecövekel... a sok ruha alól hogy fogom előbányászni, hogy pisiljen? Nem fog megfázni? Bocs, ha buták a kérdéseim...

Lara: azt lehet kérdezni, hogy hol dolgozol és mit csinálsz? Bocs, ha tolakodó vagyok... Illetve múlt időben, mert hogy már táppénzen vagy...
gondolom nem tetszett a gyerkőcöknek, hogy vissza kellett nevelni őket a rendes ételre az édességről...

Kati: ha esetleg tudok valakit, aki autót szeretne venni, szólok neki. A hasznaltauto.hu-ra felraktátok már? Vagy expresszre?

Mennem kell, puszi

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 




Ez még jól jöhet bárkinek:

http://www.ovisjel.hu/



Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szilvi, köszi az infót a piacról, nem gondoltam, hogy minden héten van. Lassan kinézek oda, nagyon kiváncsi vagyok, olyan sokan szoktak lenni.
Hogy érted, hogy „úgy vetted észre amikor még otthon voltál”? Már nem Veresen laktok?

Kopi milyen ügyes, hogy ráül a bilire, tökéletes időzítés nektek ez a nyár!

Nálunk volt olyan, hogy elkezdődött a szobatisztaság, jött a tél, be voltak öltöztetve 8 réteg ruhába, meg kezes-lábas cuccba és a város közepén szólt, hogy pisilni kell…hát egyrészről örültem, hogy szól, másrészről, meg jaj, most mit csináljak, hogy pisiltessem a -15 fokban, meg az is bennem volt, hogy muszáj sietni, mert nem mondhatom, hogy tartsad egy kicsit, mert nem tudja…így utólag elég vicces volt, bár akkor nem nevettem 
A végén azt csináltam, hogy bekéredzkedtem egy boltba és mondtam, hogy engedjék már meg, hogy elvigyem pisilni. Úgyhogy ilyen helyzetekre ezt javaslom. De volt amúgy olyan is, hogy mínusz volt és muszáj volt pisilni az utcán, nem fázott meg, mert 1-2 perc alatt nem fázik meg, utána gyorsan felöltöztettem.

Dolgozás: igen, most táppénzen vagyok, előtte Bp-en dolgoztam egy országos nagy szolgáltató multi cégnél és folyamatot fejlesztettem.
 
 


Hellóbelló. :)

Én meg már azt hittem behalt a topik. :D

Lara szia! Gratu a 3. csemetéhez. A váci kh-ról meg annyit, hogy nagyon szupi. :) 2 éve szültem ott, már akkor is szuper volt. :D Dokid van? Én Bényihez jártam-járok. A szülésznők, meg irtó édesek.

bogyó: jó felőled is hallani. :) Remélem a nyavajáid rendbejönnek. :)

Rólam röviden: dagadok, hisztizek, nyűglődök, fájok. Asszem ennyi. :roll:

Kép
Kép
Kép


Ja bogyó bocsi elfelejtettem... :oops: www.pattogoo.blogspot.com

Kép
Kép
Kép


Sziasztok,

Pattotobolha, örülök, hogy ilyen jókat irtál a váci kórházról. Most hol fox szülni? Hány hetes vagy?
 
 


lara: most is vácon szülök. :) 33 hetes vagyok. Elméletileg pénteken megyek uh-ra. a 36 hetesre.. Sztem valamit elszámolt a doki.. :lol: Vácon merre laktok?

Kép
Kép
Kép


Bolha, ha 33 hetes vagy és pénteken már a 36 hetes UH-ra mész, akkor tényleg elszámolt valamit a doki :D
És melyik a valós a 33 vagy a 36?

Az hogy szupi a kórház azt jelenti, hogy szépen fel van újitva? Én most elkezdtem járni szülésre felkészitő tanfolyamra, amely keretében majd megyünk szülőszoba látogatásra. Kiváncsi vagyok. Láttam régi felvételeket a szülőszobáról (2004-est), hát olyan feeling-je volt, mintha 1970-ben járnánk :D Gondolom ehhez képest lett felújitva.

Te választassz szülésznőt?

És milyen a gyerekágyas osztály? Hány szoba van? Hányan vagytok egy szobában? Az osztályon egyszerre kábé hány frissen szült anyuka szokott lenni? Én Szegeden szültem eddig, és ott full tele volt mindig az egész osztály, küldték haza az anyukákat, mert már nem volt ágy. Szerintem kb 30-40 anyuka tuti volt/van mindig egy időben. Itt mi a helyzet? Gondolom kevesebben szoktak lenni.

Jártál/jársz kismama tornára?

Na többet nem kérdezgetlek, mert nem győzöl válaszolni 8)
 
 


lara: na akkor válaszolok. :lol:

Fel van újítva igen. Van bordásfal, labda, meg nem tudom még mi. Vajúdás közben, ha rajtad a ctg akkor nem kell feküdni, hanem amennyire a kábelek engedik, mászkálhatsz, labdán csücsülhetsz, vagy székben, ahogy kényelmesebb. Asszem 3 db szülőszoba van, ajtóval, egy ágyasak.

Szülésznőt nem választok, mert mindegyik irtó édes, így tökmindegy kihez kerülök. :D A gyermekágyas osztály nem tudom hány szobából áll. Sok. mindegyikben 2 db ágy + erkély. Szóval jó. :)

Kép
Kép
Kép


Bolha, ugye nem kell, hogy a CTG végig a vajúdás ideje alatt az anyuka hasán legyen??? Nekem csak 2-3-szor hallgatták meg anno, hogy jól van-e a baba, nem volt végig rajtam. Ugye itt sem úgy lesz???
A gyerekágyas osztály olyan, hogy 2 ágy van benne? Megőrülök! Én legutóbb 10 ágyasban voltam...na ehhez képest a 2 ágyas az hotel lesz :D
Itt mi a szokás, hány napig kell benn maradni szülés után?
 
 


lara: Nekem rajta volt a hasamon végig a ctg, mert indítottak, és az oxytocin valami galibát is okozhat a babának, így muszály volt, de szerintem nem feltétlenül kötelező. Ezt nem tudom. A gyerekágyas osztályon meg igen szobánként 2 ágy van. Nekem is hotel volt az egész, főleg, hogy az első lányomat egy olyan szülőszobán hoztam a világra ahol 3 ágy volt függönnyel elválasztva, és a gyerekágyas részen, meg 5 ágyas szobák voltak. Az ebédhez le kellett menni egy emeletet, és a babákat ott kellett hagyni a szobában. Csecsemősök ilyenkor sehol sem voltak... :evil: Inkább nem kajáltunk. Úgyis hoztak mindenkinek otthonról finomakat. :D Viszont itt vácon " házhoz " viszik az ebédet, még tányért sem kell vinni. Csak evőeszközt, meg bögrét. A földszinten van egy büfé, isteni sütikkel, a csecsemősök nagyon aranyosak, szóval hotel na. :D Tudom, hogy vannak ennél még korszerűbb és szebb és jobb szülészetek is, de nekem ez tökéletesen megfelel. :D Nincsenek nagy igényeim. Vajúdás alatt utálom, ha hozzámszólnak. Ezt betartja mindenki. Nekem ennyi elég. Nem érdekel, ha szól a zene, úgysem azzal foglalkozom. Ha meg valaki kérdez tőlem valamit, úgyis apus válaszol helyettem. :lol:

Kép
Kép
Kép


Bolha, tök jó, hogy ilyen jókat írtál! Mostmár még jobban várom, hogy kipróbálhassam :D

Az nagyon durva, hogy le kellett menni az ebédért az első helyen egy emeletet…Meg az is jó, hogy azt irod, hogy a csecsemősök is aranyosak, mert általában a csecsemősökkel szokott még gond lenni, hogy furán beszólnak az embernek.

Itt is szokás az, hogy ha kell kék fény alá teszik a babákat? Van olyan hely, ahol mobil kék fény van, ilyen zsákok és a szobába beviszik ezt az anyuka ágyához, így nem kell különválasztani a babát.

Egyébként én is igy vagyok, hogy utálom, ha hozzám szólnak vajúdás alatt. Dok.filmekben látom, hogy az apuka törölgeti az anyuka homlokát szülés közben…na én ettől kész lennék, ezt nem birnám. Persze valakinek meg ez a jó, értem én. A férjem is már rutinos, tudja, hogy szépen csendben kell lenni :D
 
 


Igen kékfényezik a babákat itt is.
A homloktörölgetés ellen kifogásom nincsen. Apus viszont csak egyszer próbálta a derekamat maszírozni közben. Szegénykém mit kapott tőlem.. :oops: :lol:
A csecsemősökről itt megoszlanak a vélemények nagyon, de ahogy láttam, amilyen a mosdó, olyan a törölköző. Ha normális vagy velük akkor ők is azok. :)

Kép
Kép
Kép


A kékfényezés az fix helyen van vagy mobil zsák?
Ezt a mosdó-törölközős mondást még nem hallottam, de teccik :D Amúgy igen, igazad van ebben.
És mi a helyzet a borotválás-beöntés témakörével, az van még vagy már csak a múlt?

És a többi topikos hol van? Hogy hogy elfogyott mindenki? Annyira szomorú vagyok :cry:
 
 


lara: kékfény fix helyen van.
borotválás van, beöntés nincs.
A többi topikos. Kislany építkezik, Andi dolgozik, bogyó is dolgozik, Katival ma találkoztam. Majd bizti jön. :D

Kép
Kép
Kép


Sziasztok!

Két hete nyitottunk egy bababoltot, ahol mindent megtaláltok, amire csak szüksége van a babának!Olcsóbban, mint máshol, hisz mi direkt a forgalmazótól vesszük.A székhely Nagykőrösön van, de postázunk is.

Nézzetek be hozzánk, nem bánjátok meg!

http://atibababoltpelenkadiskont.hupont.hu

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok lányok !


Itt vagyok én is !!! (mi meg üzlet nyitási terveinket dédelgetjük, még kb. egy hónap és mondok is valamit , csak azért nehogy elkiabáljam )


Örülök, hogy jól vagytok !!


bogyó !! Köszi nagyon jók ezek az ovis matricák !!! :lol:


kislány !! Héé, nem is kiabáltál, hogy már elkezdtétek !!!!!!!!!!!! De izgi !!!


Andi !! Egy kis életjelet adjál magadról, hogy vagytok, milyen a munka ??


Lara !! Láttam múltkor az arborétumot , nagyon igéretesnek tűnik !! Voltatok esetleg már ?


Ritácska !! Láttunk reggel, pont átmentetek a vasút melletti útra !! :) :)


millió puszi mindenkinek

Kép


Kép
 
 


Kati, üzletnyitás??? Nagyon izgalmasnak hangzik! Ha már publikus, akkor majd írj róla!
Az arborétumban nem voltunk. Nyáron meleg volt, most mehetnénk, viszont most meg ovi/suli idő van, maradna a 7vége. Jó lenne eljutni még a hideg előtt. Jó is, hogy említed, majd észben tartom, hogy elmenjünk!

Bolha, meg van vásárolva minden Bencének? Sok dolgot kellett venni? Gondolom inkább pár fiús cuccot, mert a lányokról sok minden maradhatott.
Én még nem vettem semmit, illetve egy fürdőlepedőt és 3 szopis pelenkát az IKEA-ban. De ami kell szerintem azokat majd a harmincvalahanyadik héten vesszük meg…
 
 


Lara: csomó minden van amit pl fölöslegesnek tartok, azokat nem vettem meg pl kiskád, van amit nem vettem, hanem varrtam pl takaró, meg zsebes tartó. Kiságy megvan, ügyes voltam, mert egy kókuszmatracot lőttem teszveszen 1200 ft-ért. A ruhákban annyi szerencsénk volt, hogy igaz, hogy sok csajos ruhánk van, de sok a fiú a családban, így sok fiús ruhát örököltünk. No meg nyitottunk egy webturit, és oda vettünk egy csomó babaruhát amik fiúsak, de ezek már természetesen nem élnek. így nem egyszerre kellett megvenni mindent, hanem becsordogált minden. :D Mellszívóm is megvan. Csak cumisüveget vettem, cumikat, meg na jó egykét ruhácskát. :roll: :lol: :lol: Babakocsit még tavasszal vettünk nagykerekűt, mert feltúrták az utcánkat és a kiskerekű kocsit képtelenség volt tolni a homokon. De a nagykerekű kocsi is 13 ezer volt. :D Szóval jól jöttünk ki. :D De még mindíg van olyan érzésem, hogy valamit elfelejtettünk megvenni.... Kismamaagy.. :oops: :lol:

Kép
Kép
Kép


Bolha, tökre ügyesen csináltad, hogy már a dolgok nagy része ilyen ügyesen összejött! Én még nem is gondolkodtam, hogy miket kéne venni...
Kiságy, meg kád az van, cumit, cumisüveget, mellszivót nem használok, matrac van, ruhák is vannak, de abból azért kell még ez az, ám mivel nem tudjuk milyen nemű lesz, igy szerintem a születés utánra lesz halasztva ez...Ja igen, babakocsi, meg hordozó kell..
Húúú, neked már csak 4 hét van hátra? Kezd izgalmas lenni! A lányok időre születtek vagy esetleg picit hamarabb/később?
 
 


lara: köszi. :D Hogyhogy a születés utánra lesz halasztva? Nem akarjátok tudni a nemét?
Vivi pontosan jött 40 hétre. Larát 2 nappal túlhordtam. Maradt volna még sztem tovább is, de megdumáltam a dokival a dolgot, így megindított. így történt, hogy a lányok között napra pontosan 2,5 év van. :D Szerintem most is túl fogom hordani. A doki szerint a kórházi protokoll szerint a kiírás + 4 nap lehetek még szabadlábon, aztán kell befeküdni. Ezzel így ki is lennék békülve. Szimpatikus az okt 30 szülésre. :D

Kép
Kép
Kép


Bolha, pár dolog vásárlása biztos szülés utánra tevődik, amikor kiderül a neme. Igen, nem szeretnénk tudni a születésig, hogy fiú vagy lány lesz-e. Van már itthon ilyen is olyan is :D Igy tényleg mind1. Meg igy izgalmasabb! Persze ha lenne két lányom vagy két fiam, akkor biztos az első az lenne, hogy megnézetném, de igy nem.
Nálunk az első baba a 42.héten született, cirka 8 nappal a kiirás után. Nálam is próbálkoztak a szülés meginditással, de eredménytelen volt. Nagy valószinűséggel a doki elszámolta a napot, illetve úgy mondom, hogy táblázatból nézte ki a dátumot, ami 28 napos ciklusokat feltételez. A második baba 2 napot húzott rá.
Kiváncsi vagyok nálad hogy lesz, hogy folytatja-e Bence a sort és ő is szépen kivárja az idejét, sőt még többet is 8)
 
 


Sziasztok!

Be szabad kopogtatni Hozzátok? :-)
Szilvi vagyok, 2 és fél éve költöztünk Vácra, de semmi infóm nincs a kórházról, az orvosokról... Így a tanácsotokat szeretném kérni.
Elérhető távolságba került a második baba projektünk, és tényleg muszáj nőgyógyászt kerítenem. Eddig Pestre jártam az Istvánba, de úgy gondolom, nagyon messze van, és ha arra kerül a sor, hogy sietni kell, nem mindegy, hogy 5 perc alatt érünk be, vagy (pláne dugóban) 1-1,5 óra alatt. És itt visszaolvasva úgy érzem, a váci kori szülészete talán még "jobb" mint a híres-hirhedt bababarát István kórház.... :-(
Szóval.
Tudtok valamit Dr. Findt Mónikáról? Nagyon szeretnék olvasni róla véleményeket, akár pozitív, akár negatív... A "sztárdokikról" lehet olvasni, de róla semmit.
Nekem az előző nőgyógyászom nő volt, és sokkal jobban meg voltam elégedve vele, mint az előtte levő férfi orvosokkal. Empatikusabb is volt, tudta, hogy milyen, amit éppen csinál...
Szóval, tudtok valamit a doktornőről? Egyáltalán még a váci kórházban dolgozik?

Várom a válszotokat!
Előre is köszönöm, ha megengeditek, gyakori(bb) látogató lennék itt közöttetek... :-)

 


lara: jujj de izgis. :D A sógornémnek ma derült ki hogy fia lesz. :D

szilvás: üdv itt. :D Ha jól láttam még ott dolgozik, de szülést nem vezet. Én Bényihez járok. Elég szélsőségesek a vélemények róla, de a kisebbik lányomat nála szültem és semmi negatívot nem tudok mondani róla. :D Na egyenlőre ennyi, mert nem tudok itt ülni a kanapén.. Bencus nem hagy.. :roll:

Kép
Kép
Kép


Szilvi, dejó, hogy jöttél!!! :D
Sajnos én még a doktornő nevét, akit irtál soha nem is hallottam, de ez ne legyen mérvadó, mivel mi is kábé 1,5 éve lakunk Vácon. AMikor nekem aktuális lett, hogy nőgyógyihoz menjek kaptam egy tel.számot, felhivtam, bejelentkeztem, ugyanis egyik orvosról sem volt infóm. De utólag jól választottam szerencsére 8)
Szülés szempontjából én is a váci kórházat preferálom, a közelsége miatt, illetve, hogy mivel kisváros, gondolom nincs akkora tömeg, mint Bp-en lehet..de, hogy őszinte legyek a kórházat sem láttam még belülről, de nagyon jókat hallottam, hogy most lett felújitva, stb. Pár hét múlva megyek szülőszoba látogatásra, majd akkor jól szétnézek :wink:

Bolha, hát igen, igy elég izgalmas, hogy nem tudjuk, de a legfuribb, hogy igy nem is tudom elképzelni a babát sem, mert nem tudom, hogy fiúként vagy lányként gondoljak rá...lehet, hogy ez hülyeség..
Viszont ma vagyok pont a félidőben :D
 
 


Bolha, mi újság veletek? Tegnap voltam a dokimnál és mondta, hogy a 3.terhességkor ő még nem látott olyat, hogy 40 hetet betöltse a kismama...az általános a 3.terhességnél a 38 hét.
Ha igy nézzük, készülj!!!!! :lol:
 
 


lara:

Az komoly.. :shock: :shock: De én csakazért is kihúzom, sőt, rá is húzok 4 napot. Punktum.. :lol: :lol:

Tegnap én ctg-n voltam. A lényeg, hogy képzeljétek a váci kórház hivatalosan is bababarát kórházzá avanzsált elő. Ennek úúúgy örülök. :D

Kép
Kép
Kép


Bolha, ez tök jó hir, de ez mit is jelent pontosan? Ha jól tudom eddig is 24 órás rooming rendszer működött, és nem adtak pótlást a babáknak és a szoptatást helyezték mindenek felé. Ezen kivül még milyen plusz dolog van, amitől baba barát lett a kórház?

Milyen a CTG a kórházban? A dokimnál van lehetőség (pénzért) CTG-re. Ám emléxem, hogy elég sűrűn kell menni, igy arra gondoltam, hogy lehet, hogy én majd a kórházba járnék (ingyen). Milyen? Hány CTG ágy van, előre be kell jelentkezni? A CTG eredményt ki nézi meg ott a helyszinen? MErt régen, amikor jártam az eredményt azonnal meg kellett mutatni egy orvosnak. Itt is?

Húzd is ki a 40 hetet, én sem akarnék 38 hetesen szülni, bár minden a méhszájon múlik, mennyire tudja magát tartani. Mindenesetre én is 40 hétre tervezek :)
 
 


lara: ahogy olvastam a papírt semmi sem változott, max annyi, hogy a fürdetést a szobádban mutatják meg, és a gyerekorvos a jelenlétedben vizsgálja a gyereket. Más semmi. Ezért írtam, hogy nekem 2 éve sem volt semmi bajom a csecsemős osztállyal. :D

Kihez jársz? Én simán az sztk-ba járok ctg-re. A 36. hetes uh-n megkaptam az első időpontot. szerda délelőttönként járok oda. Az eredményt meg kell rögtön mutatni a dokidnak. Heti 1x van csak ctg. :)

Most van egy kismama ő is a 3. gyereket várja és már 39+2-n van. :) Talán mi is kihúzzuk. :D Vasárnap kettősfront lesz, kedden meg másik front. Kíváncsi vagyok, hogy ez hogy hat majd a pocakomra. Bár addíg, míg nem találkozom a nyákdugómmal addíg nem parázok. :D

Kép
Kép
Kép


Bolha, azért már ez is valami, hogy a gyerekorvos az anyuka előtt vizsgálja a gyereket!! A fürdetés meg tán majd csak megy valahogy neked is igy 2 gyerek után, valahogy megoldjuk, nagyon kemény lesz :D :D :D

A CTG után azonnal át kell gyalogolni a kórházba és megkeresni a dokimat, hogy nézze meg az eredményt? Hát az nem kevés idő lehet, amig megtalálom..

Szülés: nekem az elsővel 2 héttel a szülés előtt elment a nyákdugó…de semmi nem történt még 2 hétig…

De jó neked, mostmár felgyorsulnak az események, olyan izgalmasak ezek az utolsó hetek, nemsokára babázhatsz, szoptathatsz, juj :)
 
 


Csak egy mondat erejéig:

Ritácskám!!!!!!!!!!! Szívből gratulálunk!!!!!!!!!!
Majd ha lesz időd (3 gyerek mellett) hozz sok-sok képet!!!!!!! Remélem gyorsan és simán lezajlott a szülés. ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚgy irigyellek!!!!!!!!!!!!!!!
Puszi: Szilvi és a család :)

Kép

Szép napot, puszi: Koppány és Szilvi

Kép
bogyó81
Budapest XIV. kerület
 
 


Szép jó reggelt nektek !!!


Első és legfontosabb !!!!

Drága Ritácskám !!! Nagyon Nagy GRATULA még egyszer az egész családnak !!! :) :)

GYÖNYÖRŰEK VAGYTOK !!!!! :lol: :lol: :lol:

A második legfontosabb !!!

Örömmel értesítelek benneteket, hogy múlthét péntekóta NYITVA VAGYUNK !!!!!!!! :) :)

SZERETETTEL VÁRUNK BENNETEKET HA VERESEN JÁRTOK !!!!!

És a bolt :

Kép


Kép




Puszi

Kép


Kép
 
 


Mit hallok? Mexületett Bence??? Pár napig nem olvasom a babanetet és tessék, itt a jó hír!
Én is nagyon gratulálok!!!! :D :D :D

Melyik fórumon lehet látni Ritáékat?

Rita, majd írj részletes beszámolót mindenről!
 
 


Megvan, közben megtaláltam Ritáékat!
Fantasztikusan szép kispasi ez a Bence! Meg a szüléssztori is irigylésre méltó, az egész pár óra alatt lezajlott, hát ilyen kéne nekem is!
A lányok is milyen szépek, az a dús szőke hajkorona! Nemsemmi!
Sok tejcsit Bencének!!
 
 


Sziasztok!
 
 


Sziasztok!

Nem voltam még itt, de tetszik, hogy sok mindent meg lehet beszélni, jókat-rosszakat, és segíteni egymásnak.
Azt kérdezném, mennyi az a túlsúlyfelesleg, amivel, még be lehetne vállalni a kisbabát? Szűlt-e már valaki nagy túlsúllyal, és melyik orvost ajánlja Vácon?

Köszi
 
 


Szia Monixx,

Szerintem a dokival kell konzultálni az ügyben, hogy mekkora a maximum túlsúly. Az biztos, hogy az a legjobb, ha valaki minél kevesebbel rendelkezik, mert szülés után, amikor úgyis nehéz a fogyókúra a szoptatás miatt nem mindegy hogy csak a terhesség alatt felszedett pár kilótól kell megszabadulni vagy ennél jóval többtől.
Viszont ha már a terhesség előtt is van túlsúly és az jelentős, akkor mindenképpen a nőgyógyászt kérdezném meg, hogy mi a véleménye, mehet-e a próbálkozás vagy előbb mindenképpen le kell adni valamennyit.
Viszont én több olyan kismamáról olvastam, akiknek bőséges túlsúlya volt, ám betartva a terhesdiétát nem hiztak, sőt fogytak is a terhesség alatt, mert maximálisan odafigyeltek, hogy mit ettek. Ha igy nézzük lehet, hogy nem is gond ha valaki túlsúlyos a terhesség előtt.
Ti most vagytok a tervezés időszakában?
 
 


Szia Lara!

Köszi a választ, ez megerősített engem abban, hogy előtte le kell adni valamennyit. Igen, tervezése előtt állunk, úgy tavasz-nyár körül indítanánk a babaprojectet:) addig pedig le kell küzdenem úgy 30 kg-ot :oops:
Vácon lakom, de nincs orvosom, nem rég költöztünk ide. Esetleg tudsz ajánlani nekem olyan nőgyógyászt, aki rendes és segítőkész?
Lara, te váci vagy, vagy környékbeli?

Köszi, és szép napot Neked:)
 
 


sziasztok

Lányok köszi a gratukat :D

monixx: én a dokimat tudom ajánlani Dr. Bényi Béla. Elég sok kismamija köszönheti neki a babáját. :)

Hoztam egy képet nektek. :D

Kép

Kép
Kép
Kép


Szia pattogobolha!

Gratulálok, nagggyon aranyos, szép babád van :D

Köszi a doki nevét is,

Üdv. Mindenkinek!:)
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: