Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon örülnék, ha "idetalálnának" azok az anyukák, akik ezen a környéken laknak és esetleg a váci kórházban szültek és szívesen megosztanák a tapasztalataikat.

Katica
Katica
 


Drága Katica!
Végre idetaláltam, de látom régen irtad soraid.
Én is örülnék ismerõsnek, de eddig nemigen sikerült találni.
Vácalsón lakunk, Dani fiam 9 hónapos.
Kár, hogy nem adtál email címet.
A enyém: bellana@index.hu
Remélem tudunk eszmé cserélni. Már azt hittem Vácon nem netezik senki.:-)
Várom válszod!
Linda
 
 


Szia Linda!

Jaj de örülök!Kép Én is azt hittem, hogy senki nem netezik Vácon, már majdnem feladtam a reményt.Kép Írok majd mailt is, de hátha más is kedvet kap.
Az én kisfiam 1,5 éves, a kistesója pedig a pocakomban van.Kép
Most mennem kell, pedig rengeteg dolgot szeretnék kérdezni.

Szia:Katica
Katica
 

 
 

Kedves Katica!
Nagyon jókor írtál, keztem tök depressziós lenni, hogy magam vagyok. Írj mnél elöbb, minnél többet. Arról is, hogy te hogy ismersz meg más kismamákat,úgy hogy aztán többé-kevésbé tartsátok is a kapcsolatot. Hanyadik héten jártok a pocaklakóval?
Szia: Linda
 
 


Szia Linda!

Ide is írok, hátha "jársz" erre. Még kedden írtam mailt, azóta nem kaptam Tõled. Egyébként pedig a 11. héten.Kép
Puszi: Katica
Katica
 


Sziasztok Lányok!

Mi 2 éve költöztünk Bp-rõl Szõdre és nagyon szeretnék már szõdi anyuka lenni... úgyhogy ha sikerül, jövök Hozzátok.
Nektek hamar sikerült?

üdv
Adél
 
 


Sziasztok anyócák és babócák!
Én balassaagyarmati vagyok és egy kis vargabetû után most úgy döntöttem hogy Vácon fogok szülni dr. Kondér Béla a dokim. Ez a kisfiú lesz az elsõ kisbabánk!
Már voltunk 1 szülésfelkészítõ tanfolyamon és elszomorodva láttam hogy 2 db szülöszoba van, az egyik kétágyas és még csak el sincsenek választva... De a szülésznõ és a doki is nagyon kedves és Pest túl messze van.
Én szeretnék majd EDA-val szülni és a szülészö szerint is ez nagyon jó dolog, de a doki (eddig még csak 1× találkoztunk) valahogy nem túl nagy örömmel állt hozzá. Ezért fizetni kell Vácon? De az nem lenne baj.

Katica, te mikorra várod a ksitesót? Én június 8-ra.

Amit ti már tudtok: A babás szobákban éjjel is velem lehet a baba, és a szoptatást támogatják vagy a tápszerezést erõltetik?

köszi!
Moncsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Adél és Moncsi,üdv itt, örülök, hogy Ti is idetaláltatokKép
Adél, nekünk elég hamar(2 hó) összejött a kistesó. Csak nem kell mindig erre gondolni és sikerülni fog.Kép
Moncsi, gratulálok a kisbabátokhoz.KépHogyhogy nem Gyarmaton fogsz szülni? Elég sok ismerõsöm inkább ott szült mint Vácon. A váci kórház eddig nagyon nem szimpi nekem, igaz, nem sokat tudok róla, de az éppen elég.KépDr. Kondért nem ismerem, egyenlõre még nincs dokim. Zolika a Máv-ban született Pesten, ami nagyon szupi volt na és Váchoz képest XXII.sz.-i. Így a babás szobákról sem tudok sokat. A kistesót okt. végére várjuk, de még nem vagyok biztos a kórházban. Nektek már nincs olyan sok hátra.KépHogy érzed magad?

Sziasztok, Katica
Katica
 


Sia Katica

én is regisztrálnám a nevemet hogy ne legyek Névtelen, de nem tudom hogy hol kell.

nahát, innét meg a kismamák inkább elmennek Pestre csak ne itt kelljen szülni Gyarmaton, ééérdekes!
nekem itt nincsen egy szimpi doki sem, és itt nincsen EDA, Vácon meg "meg lehet beszélni" és én minden lebeszélés és egyéb ellenére szeretném, ha lenne erre lehetõségem. Azt hogy kérem-e, majd ott eldöntöm, de a lehetõséghez ragaszkodom. Pestre jártam eleinte de nagyon túl messze volt . Te terhesgondozásra is a MÁV-ba jártál?

Voltam már Vácon szülésfelkészítõn és nagyon nagyon kedves és profi volt a szülésznõ, és megnéztük a szülõszobát is (Gyarmaton nincsen ilyen felkészítõ). A doki is szimpatikus bár õ is megpróbál lebeszélni az EDA-ról. (Légyszi te ne beszélj le róla még ha szerinted esetleg felesleges is!)

Kár hogy nincsen tömeg ezen a fórumon, aki megosztaná velem a tapsztalatait. Májusban szül egy kollégám felesége és megragadva az alkalmat, el fogok menni látogatóba és megnézem sutyiban a agyermekágyas osztályt is.

Tudom hogy a MÁV XXII. századi egy vidéki kórházhoz képest de én nem tudok annyi pénzt fizetni mint amit ott elkérnek és nem tudok hetente odakocsizni, így a vége felé esedékes vizsgálatokra. Ha nincs a szobában zuhanyzó az lehet hogy kellemetlen lesz de Gyarmaton ráadásul állati mocskos a zuhanyzó és (remélem) a váci legalább tiszta lesz.

A lényeg hogy a babámmal lehessek, ezt Gyarmaton is megtehetem mondjuk... de itt nincsen szimpatikus orvos, se szülésznõ, Vácon meg kapásból a doki és a vezetõ szülésznõ is szimatikus volt már elsõre. És jókat olvastam róla a Kismamában is!

Remélem jól is sül el.
Puszi
Moncsi
Névtelen
 


Katica

tényleg mi az amit tudsz a kórházról és ami éppen elég neked ahhoz hogy ne legyen szimpi?

Olyan rossz ez, az ember ha nem pesti akkor nem választhat, hacsak meg nem fizeti az árát borsosan....

Moncsi
Névtelen
 


Szia lányok!

Gratulálok a pocaklakókhoz mindenkinek! Amúgy sajna (?)
én sem Vácon szültem, hanem pesten, úgyhogy én is csak hallomásból ismerem a helyet, de sok jót még nem hallottam róla. A Kondér doktort amúgy mindenki dícséri. Lehet, hogy csak a nõvérekkel van baj? Remélem azért tõletek majd csupa jót fogok hallani a kórházról, ugyanis elég macerás bejárni Pestre, fõleg ha már van bébi.
Szerintem kérjétek az EDA-t ha lehet. Valószínûleg én is kértem volna ha az újpestiben lett volna ilyen lehetõség.
Sziasztok, vigyázzatok magatokra!
Linda
 
 


Lányok, lányok,
a legtöbb kórházról lehet rosszat is mondani, akár Pesten is. Váci voltam. de most Pesten élek, itt is született a lányom, de igazság szerint annyi jót hallottam a váci kórház szülészetérõl, hogy ha ott élnék, eszem ágában nem lenne Pesten szülni. Azt nem tudom, hogy a komplikált esetekre mennyire vannak felkészülve (bár nagy körzetet látnak el, úgyhogy kellene , hogy fel legyenek), de úgy tudom, hogy szépen fel van újítva a szülészet. Az orvosok nyilván itt sem rosszabbak, mint bárhol, a csecsemõsök sem lehetnek kevésbé leterheltek, ebbõl adódhatnak problémák, de szerintem ez nem számít. Ha szakszerû, korrekt ellátást kap az ember, akkor kit érdekel, hogy a nõvér nem mosolyog? Szülésznõt, orvost pedig nyilván lehet választani. A felszereltségrõl, kórházi gyakorlatról érdenmes tájékozódni, fõleg, ha esetleg bajok merülnek fel, mert igazából csak ez számít. Koszos klotyóért meg nem kell vidékre menni, abból itt Pesten is van sok, de pár napot még így is kibír az ember. De én azt hallottam, hogy Vácon még ez sem probléma.
Nemrég szült egy barátnõm Vácon, nagyon pozítiv élményekkel.
Mindenkinek problémamentes szülést kívánok.
Monca
Névtelen
 


Sziasztok
tegnap megint voltam a dokinál és egy kicsit ellenzi az EDA-t de mivel én csak hajtogattam a magamét, azzal váltunk el hogy legközelebb ha megyek NST-re akkor megbeszéljük és megoldjuk.
Jövö héten megyek elöször NST-re!
Én igazából pozitív élményekkel jöttem el a szülésfelkészítő tanfolyamról és a szülőszoba sem volt szörnyű (csak kétágyas :-(( ) De én behurcolom a kispapát és így hátha megkapjuk az egyágyasat, már ha lesz másik szülés egyáltalán.
A gyermekágyas termek és a mosdók megtekintése még nem történt meg de majd egy babalátogatás ürügyén az is meglesz, egy kollégámnak harmadik kisbabájuk születik két hét múlva!!

És majd én is tartok élménybeszámolót :-))

Moncsi (35. hét)
mfunk@freemail.hu
Névtelen
 


Szia Móni!
Nemrég válaszoltam az emailedre,de azért itt a nyílt forumon is elmondanám, hogy szerintem az a doki aki ellenzi a fájdalomcsilapítást nem épeszû. Ha nem muszáj szenvedni miért kell? Én csak úgy szültem minden nélkül, de nem mert mártír vagyok hanem mert ott nem lehetett csak a császárhoz EDA-t kérni...De gondolom ha a pasiknak kéne szülniük ilyen probléma már régen nem volna:-)Amúgy az NST ugyanaz mint a CTG?
Hajrá Moncsi!

Linda
 
 


Sziasztok!

Moncsi, de jó Neked, már a 35.hét.:-) Irigy vagyok.:-) Remélem, hogy majd megosztod velünk a tapasztalataidat.KépAz EDÁ-ról nem akarlak lebeszélni, ezt mindenki maga érzi. Nálam ez szóba sem került, eleve nem akartam, de aztán volt olyan idõszak, amikor bizony hajlottam volna rá. Csakhogy a szülésznõ közölte, hogy most már mit akarok mindjárt megvan a bébi.Kép Az a legjobb, ha elõre le van beszélve és ha úgy alakul kérheted. Egyébként ki a Te orvosod? Én eddig hárommal találkoztam és egy sem volt túl szimpi, pedig nem vagyok egy válogatós.Kép Mivel még nincs úgymond választott orvosom egyik sem foglalkozott velem, mindent harapófogóval kellett kihúzni belõlük. Még jó, hogy van már némi tapasztalatom.Kép Az asszisztensnõk meg minden alkalommal azt sugallták, hogy ideje lenne orvost választanom, holott ez tudtommal nem kötelezõ.
A MÁV-ba jártam terhesgondozásra is, de akkor még Pesten laktunk, úgyhogy ez nem volt probléma. Különben nem vagyok sznob, hogy csak ilyen vagy olyan kórházba megyek, oda akkor azért mentem mert ismerõs ajánlotta és nagyon sajnálom, hogy ezt nem tehetem most meg. A WC-t is ki lehet bírni, hogy nem a szobában van, csak én felkelni se tudtam az ágyból egy napig egyéb problémákról nem is beszélve és sokat számított, hogy higénikus környezetben voltam, lelkileg és testileg egyaránt. Így végig a kisfiamra tudtam koncentrálni és nem arra, hogy hogyan jussak el a folyosó végére.Kép A szülõszoba a másik, hogy kétszemélyes is van, márpedig ez valahogy nagyon taszít engem. Zolika születésénél rengeteget segített, hogy a férjemmel kettesben voltunk szinte végig, a doki is csak néha jött be megnézni, hogy hogy haladunk. Ezt annyira személyes élménynek tartom, amikor csak a babára és magadra koncentrálsz, hogy nem hiányzik oda más. Biztosan ez típusfüggõ is, én ilyen vagyok.

Monca, fentebb már egy csomó mindent leírtam, már csak annyi, hogy mindent ki lehet bírni, de muszáj? A szülés és az azt követõ idõszak csodálatos, de az ember lánya ilyenkor eléggé érzékeny is és nem mindegy, hogy pozitív vagy negatív élményeid maradnak. Elvégre ezt mindenki õrzi amíg csak élKép

Szia Linda!KépFérfiak szülni? AjajKép Már egy kis náthától is kidõlnek.Kép

Sziasztok, Katica
Katica
 


Monca, ha nem akarsz névtelen lenni, az azonosítóba írjál nevet, semmi más nem kell és ne jelöld be a névtelent.

Szia, Katica
Katica
 


Bocsi Moncsi, most látom, hogy Te kérdezted.Kép

Katica
Katica
 


Szóval akkor most kipróbálom, hogy ne legyek névtelen :-)

Ma vagyok az irodában utoljára, utána a Kispapi munkahelyéröl majd megpróbálok idekukkantani, sajnos otthon nincsen net. Én is szeretnék intim szülöszobát ahol nem figyelnek és vizsgálnak folyton, ahol kettesben lehetünk, de az EDA-t is szeretném, és elöre meg is fogom beszélni.

Pozitívan gondolkodom inkább és kinyitom a számat ahelyett hogy sajnálkoznék a körülményeken, eddig sem voltam nyuszi típus de ez a várandósság az ön- és igazságérzetemet nagymértékben megnövelte! (mondjuk ez nem segít azon hogy a szobához nincs mosdó :-))

A dokim neve Kondér Béla. Ö is csak akkor magyaráz ha kérdezem, pedig magánba járok hozzá, de én nem zavartatom magam, ha egyszer kíváncsi vagyok a dolgokra akkor szépen mesélje el nekem. Egyébként el is meséli, csak biztos hozzá van szokva hogy a legtöbben semmit sem kérdeznek. Zsírosné volt a szülésznö aki viszont mindent részletesen és kedvesen elmesélt a tanfolyamon. Jövö héten, 7-én megint lesz, akkor is megyünk a kispapival. kezd hozzászokni a gondolathoz hogy együtt szülünk, bár nem rajong érte... de már nem tiltakozik olyan hevesen mint régebben. És én azt akarom hogy velem legyen!!!!!!!!!

Katica, te most is a MÁV-ba jársz?

moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi!

Örülök, hogy ilyen pozitív a hozzáállásod, tényleg nem szabad hagyni magad. Csak hát vannak olyan helyzetek, pillanatok, amikor annyira kiszolgáltatottnak érzi magát az ember lánya.
Ha lehet, légyszi írd meg, hogy mikor rendel a Kondér és hol, magánban, na és mennyiért. Nála még nem jártam és mivel többen is ajánlják, gondoltam megpróbálom.
Ebbõl talán kiderült, hogy nem a MÁV-ba járok, most erre nincs lehetõségem. Eddig SZTK-s rendeléseken voltam, talán ezért is vagyok csalódott.:-( Tegnap az itteni védõnõ is megmondta, hogy sürgõsen orvost kell választanom, mert addig nem foglalkoznak veled. De addig nem tudok választani, amíg egyet sem ismerek, 3-ból 3 eddig nem igazán jött be.
Az én férjem sem rajongott eleinte az ötletért, hogy "együtt szüljünk", aztán amikor arra került a sor mégiscsak ott volt.KépFelejthetetlenül szép élmény ez az õ számára is, ráadásul Nekem óriási segítség volt, hogy végig mellettem állt.Kép Ha lehet még közelebb kerültünk egymáshoz, na és az a boldogság leírhatatlan, amikor elõször együtt voltunk mi hárman.Kép Úgyhogy csak ajánlani tudom.
Minden jót Nektek!
Puszi, Katica
Katica
 


Sziasztok lányok!

Az én férjem sem rajongott az együttszülés ötletéért eleinte. Igaz volt, hogy én is meginogtam, arra gondoltam, utána majd jó ha bottal megpiszkál..Aztán rájöttem úgysem õ fog állni a lábam között és nem is kell direktben odanéznie!
Úgyis lett velem foglalkozott nem a lábam közével és azóta is minden ok. Amit írtál Katica az is igaz mi is közelebb kerültünk egymáshoz a férjemmel. Szerintem jó ha egy pasi t jelen van a gyereke születésénél, így talán jobban fog ragaszkodni a családjához.
Amúgy elég visszataszító, hogy orvost kell választani különben fityisz a kismamának! Jó lenne, ha egy orvos orvos maradna pénz nélkül is. Persze ez többnyire utópia. Tisztelet a kivételnek.
Amúgy a védõnõitek milyenek? Az enyém rémes.
 
 


Szió lányok
na az elsö vakációs nap máris netezéssel kezdödik, szuper Kép)
Katica,
doki: Dr Kondér Béla, rendel Vácon Hétfön 17-19, Szerdán 8-10-ig, Beniczki Péter u. 6. nem kell bejelentkezni. 3000 Ft/vizsgálat. NST 1000 Ft, ide be kell jelentkezni.
Hihetetlen hogy csak akkor foglalkoznak veled ha már megfogadtad a dokit!! Az nlc.hu / Babázzunk fórumon van egy téma, az "ügyeletes orvosnál szülni?" címü, ajánlom figyelmedbe! És a "Te mennyit akarsz adni a dokinak" címüt is. Ott olyanok is megszólalnak akik konkrétan tudnak olyan dokit vagy szakrendelést javasolni ahol nem muszály választani, persze ezek Budapesti kórházak.

A szülés után valószínüleg fogok "hálapénzt" fizetni de ha ö mondaná elöre hogy mennyi a "tarifa" akkor az undorító lenne!!!!!!!! Magándoki, de nem magánkórház!

Linda, a védönövel kapcsolatban jött ki egy önérzetrohamom Kép)
Képzeld beülök a váróba, kismama egy sem, ajtó nyitva, dumcsi kihallatszik, gondoltam két védönö uncsizik, na nem baj még úgyis kellett üvegbe pisilnem. Aztán megyek be nagy büszkén, látom hogy telefonozik, intett hogy üljek le odakint. Várok várok, már 30 perce vártam!!!!!! Túlzás nélkül! Akkor jött egy másik kismama is (már csak 30 perc volt a tanácsadási idöböl), és akkor már nem bírtam tovább és bementem hogy mi lesz már:
-(Telefonba: jaj várjál már egy kicsit majd visszahívlak)Miért, siet?
-Hát igen!
-Hová?
-Hová? Mentem volna vissza dolgozni, de hát már nem tudok.
-Nahát a terhesek már nem szoktak dolgozni! Eddig nem volt itt senki, csak azért telefonáltam mert már régen beszéltünk! Ha lett volna itt más kismama akkor is kellett volna várni ennyit.
-De nem volt itt senki!
-Elnézést, tessék, jönni, stb stb

Ez nem az én védönöm volt, az enyém rendes, csak annyi a bajom hogy ö folyton olyan leleteket akar amikhez a dokik nem kértek vizsgálatot (pl. vas, vagy hüvelyváladék) és ez amiatt van hogy én nem a helyi kórház által megszokott vizsgálatokra járok hanem ahogy a dokijaim kérik.

Amúgy a szoptatással kapcslatban tele van a tanácsadó fala szoptatáspárti és tápszeres plakátokkal egyaránt.

Más téma (babaápolás, gondozás, szoptatás, babaholmik vásárlása, terhestorna, vajúdási légzés, félelemek, gyermekorvos-választás) soha sem került még szóba, csak súly, vérnyomás, vizelet, és fel-alá lapzgatja a kiskönyvemet, meg a saját jegyzeteit hogy minden leletet és eredményt felírt-e oda ahová kell. Jövö hétfön megyek, 37. héten, akkor talán szóba jön mert valszinüleg az lesz az utolsó.

Amúgy kedves, nem olyan harsogó és kiabálós mint a többi védönö akiket láttam ott. Körzetileg tartozom hozzá.

Ne haragudjatok hogy ilyen böbeszédü voltam!
puszika
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok Kismamák!
Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a chatre. Én is azt hittem,hogy Váciak nem neteznek,de a babaszoba.hu oldalán találtam utalást arra,hogy nem csak a Pestieknek van lehetõségük beszélgetni,hanem vidékieknek is.Én a 37.héten vagyok kislányunk lesz Tímea és a Ferenczi dokinál fogok szülni 05.30-án /elvileg/.A védõnõmmel nagyon elégedett vagyok õt Násfayné Hajninak hívják,bár körzetilig nem hozzá tartozok de a fiamnál is õt választottam.Otthon is felhívhatom bármikor.Nekünk papás szülésünk lesz és nagy meglepetésemre nem én kezdeményeztem hanem a párom.Nagyon jónak tartom a szülés felkészítõ tanfolyamot mindent elmondanak,nagyon támogatják a szoptatást is. /Régebben nem így volt/.Gyerek orvosnak én dr.Soltész Andreát választottam vele ugyan nem beszéltem meg,de a védõnõm atz mondta õ mindent elitéz.
Üdv mindenkinek
Márti
Névtelen
 


Szia Moncsi, szia Márti!

Ti most már igazán a finisben vagytok! Elsõ babátokat várjátok? Izgultok a szülés miatt?
MONCSI te mennyi hálapénzt adsz a dokinak? Nem mondta meg. hogy mit vár el? Az enyém megmondta, hogy nála 30 ezer a tarifa. Jó mi? De legalább nem kellett görcsölni, hogy mennyit adjak. A szobatársaimnak ez volt az egyik fõ témája. Az én védõnõm sem mondott semmit csak a horrort, hogy mi lehet, ha ezt vagy azt nem teszem, úgyhogy mikor megkérdezte meséljen e a szülésrõl azt mondtam inkább ne. Azóta sem törõdik velem , pedig nekem nincs segítségem a férjemen kívül, de hát õ persze dolgozik. Az utcán simán elmegy mellettünk alig köszön,a babakocsiba be sem néz...Viszont a kolleganõje aranyos, kár, hogy nem lehet választani. Ha rajta múlik már Dani 4 hónapos kora óta eszik szilárdat. Pedig õ szoptatás párti... ja persze, én meg a dalai láma. Dani még mindig szopik pedig 10 hónapos és mellette 3-szor kap valami mást amit tejjel öblít le. Amúgy azért sikerült összeszedni a kelengyét? Nekünk vicces volt, mert megvettünk mindent, persze 56-os méretet ,aztán megszületett Danika 4400g-al és majdnem semmi sem volt jó rá. A férjem ment és vette meg i a 62-es babaruhákat.:-)Úgyhogy akkor sincs gáz ha nincs meg a holmi idõre.
Szia MÁRTI! Az elején én is azt hittem csak én netezek Vácon:-)Gratula a bébihez! Örülök, hogy jókat is lehet hallani a váci kórházról!
Szia lányok!

Linda
 
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy a közelben is vannak kismamák!
Én Felsõ-Gödön lakom,a Váci kórházban fogok szülni, most vagyok a 15. hétben.
A szomszédban lakó barátnõm tavaly szült Vácon és a következõ tapasztalatai voltak:
- Teljesen orvosfüggõ a szülés levezetése, õ sajnos "rossz" dokit választott, akit csak a pénz érdekelt, de a vizitek során nagyon jó tapasztalatokat szerzett dr. Kondér Béláról, úgyhogy én õt választottam.
- Mikor nagyon erõsek voltak a fájásai a szülésznõ megkérdezte kér-e EDA-t, úgyhogy szerintem elõzetes megbeszélés alapján lehet ezt is igényelni.
- A csecsemõsöket megkérte, hogy ne adjanak pótlást a kicsinek, hanem ha éjszaka sír, akkor hozzák szoptatni, ezzel sem volt baj.

Én reménykedve várom a szülést és a Veletek való levelezést.
Tünde
Névtelen
 


Szia Tünde!

Örülök, hogy itt vagy és gratulálok a babához! Elsõ bébi lesz?
Úgy tûnik a Kondér jó doki lehet, mindenki dícséri. te jársz szülésfelkészítõre? Apás szülés lesz?
Szia: Linda


Katicát kérem adjon jelt magáról, mert nagyon eltûnt!
 
 


Márti, Tünde, sziasztok!

Hétfön voltam NST-n és a kis lurkó ugyanazt játszotta mint a papájával (nagyival, keresztanyukájával, stb stb) amikor rárakták a hasamra a hallgatót, egyböl eltünt. Már majdnem feladta a növér amikor megtalálta a szivhangját, aztán tíz perc múlva már szíveskedett rugdosnni is egyet-kettöt. Vicces volt, közben beszélgettünk, miért váltottunk kórházat, mennyi a szülés pesten stb. Én csak másoktól hallottam hogy pesten a Bajcsyban 40 e ft a szülés és 15e ft az EDA.
Linda,
Én a Kondért nem kérdeztem, de kb 30-ra gondoltam én is. Bár ezt akkor is utálatosnak tartom hogy elfogadják, elvárják. Mikor kell odaadni? Amikor kijövünk a kórházból? vagy a 6hetes kontrollon? Olyat is hallottam már hogy a kórházba érkezés pillanatában, de szerintem a Kondér nem ilyen. És ha választasz szülésznöt, neki mennyit illik adni?

Az EDA-ról kérdezgettem még a dokit, az az érzésem hogy neki ez nem olyan fontos mint nekem de azt mondta hogy majd megoldjuk, de helyzettöl függ mert az aneszteziológussal kell megbeszélnie. És az majd akkor és ott derül ki hogy egyáltalán érdemes-e, hol tart a szülésem, és hogy mikor tud jönni az altatóorvos. A szülésznötöl is meg fogom ma kérdezni hogy hogy is van ez, ma is lesz szülésfelkészítö.

Elsö babuci lesz és úgy néz ki hogy Bálint lesz a neve. Ez az egyetlen ami apucijának meg anyucijának is tetszik. A babaértesítökre azért még nem írtam rá, hátha mégse lesz fütyikéje :-) -majd az apukája kitölti a "tényeket", én csak a címeket és a "keretszöveget" írtam meg, gondolván ha elöre nem készítem össze a 15 képeslapot (sima Anne Geddes képeslapokat vettem) akkor nem lesz elküldve csak ha már hazajöttem és már úgyis mindenki tudni fogja.

A szoptatásbarát dolgok nagyon tetszenek nekem, és a baba éjjel is velünk lehet ha akarjuk, tehát nincs semmi akadája az igény szerinti szoptatásnak :-)

Úgy várjuk már!
Babaholmit én is csak óvatosan vásárolok, mert ha óriásbébi lesz akkor minek az a sok 56-os? 62-esböl már most több ruha van. Vasárnap lesz a napja a nagybevásárlásnak, és csináltatunk egy 4D ultrahangot is, emlékbe.

puszi
Moncsi (36. hétben) Balassagyarmatról
Moncsi
 


Szia Linda!

Van egy 8 éves kislányom az elõzõ házasságomból, már nagyon várjuk ezt a második babát, mert a férjem már 20 éves kora óta szeretne gyereket. Mindenképpen együtt fogunk szülni, most járunk Bp.-en egy tanfolyamra ahol terhestorna, relaxáció és sok beszélgetés van, filmeket is szoktunk nézni, ezt a Családtervezõ ingyen szervezte!
Ha ennek vége, akkor a váci kórházban is szeretnénk megnézni a tanfolyamot. (nagyon lelkesek vagyunk)

Szia Moncsi!

Tényleg ne vegyél nagyon kicsi ruhákat, mert 2 hét alatt kinövi! Mi is a jövõ héten megyünk 4D ultrahangra, mi a Soroksári úti MegaToys-ba.
Nem akarok tudálékos lenni, de vigyél a kórházba mellbimbó védõ krémet (Germastan), és mellszívót.
Én mindenképpen kérek majd EDA-t, mert az elsõ szülésem borzasztó hosszú és fájdalmas volt, meg persze nem is voltam rá teljesen felkészülve.

Szia Katica!

Én is kb. okt. végén, nov. elején fogok szülni, ha jársz erre írj, hogy eddig hogy alakult az áldott állaptod!

Mindenkinek egészséget!

Tünde (15.hét)
Tünde
 


Szia Linda,Tünde!
Köszönöm a jó kívánságot viszont kívánom én is.Nekem már a második gyermek lesz Timi,ugyanis már van egy nagy fiam aki 15 éves lesz,most ballag majd nyolcadikból és nagyon ízgulok,hogy a hugi idõben kibújjon,mert egy ilyen eseményen azért nekünk is ott a helyünk.

A szülés miatt nem ízgulok az elsõ elég kellemes élmény volt.(az orvosom azt mondta õ jobban ízgul mint én ,mert olyan a hozzáállásom,hogy nem szeretné ha csalódnék benne)/Új orvost választottam a régi a Félix volt./Igaz faros fekvésû volt a lelkem hagyták simán születni./Most már egyenesen császárral indítanak/.Na az egész úgy indult befektettek elõre a kórházba különbözõ indokokkal egy teljes hónappal a kiírt idõ elõtt(sokat híztam-22kg-,nagyon vizes vagyok,faros a gyerek stb.Szerencsére két hét múlva jött egy front elfolyt a magzatvíz én elvonultam bepisíltem felkiáltással a wc-re és mire bementem a szobába már tolókocsival vártak.Az ügyeletes dokival kicsit vitatkoztam,hogy ugyan már nekem semmi nem fáj még nem szülök. A vajúdóban már kispárnát is kaptam meg takarót el is aludtam amikor kitalálták hogy nem hagynak pihenni bekötötték az infúziót és gyerünk próbáljunk akkor szülni.Na nem igazán akart összejönni a fájás így sem,de azért 6óra 15 perc alatt meglett a fiam.
Akkor még nem volt apás szülés,bababarát elhelyezés.Szoptatásnál az elsõnél még a babát sem kaptam meg és nagyon elvoltam keseredve,hogy mindekinek ott van a gyereke csak nekem nem. Ez azért mostanra megváltozott.Mi is végig csináltuk most a szülésfelkészítõ tanfolyamot.Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Szia Moncsi!
Én holnap megyek NST-re remélem kellõképpen rugdosni fog a csemete,mert az az állapot,hogy nem mozog ha nem a mamája érinti meg õt nálunk is jellemzõ.Orvosa válogatja,hogy a szülésért mennyit vár el.A védõnõtõl kérdeztem,mennyi a tarifa azt mondta õ legszívesebben nem adna semmit,de tudomása szerint 25-30ezer körül mozog egy sima szülés.
Pl:a Gyurkovicsról azt hallottam 50ezerért vállal.Ez azért kicsit húzós.
Én egyébként akkor adtam oda a pénzt amikor varratszedésre mentem még bent a kórházban.
Puszi mindenkinek
Márti
Névtelen
 


Tegnap a szülésfelkészítön arról volt szó hogy a szülök készüljenek fel rá hogy ebben a kórházban folyamatos magzati szívhang-ellenörzés van, és ha nem szeretnénk ezt, akkor elöre szóljunk az orvosnak és vele egyezzünk meg, ebben az esetben eltekintenek töle és csak óránként 15 percre raknak rá a gépre, egyébként sétálgathatsz - mondom, ha elöre megbeszélted a dokiddal hgogy te ezt akarod.
Mivel 2 db szülöszoba van (az egyik kétágyas) és csak részben vannak elszeparálva (hang áthallatszik) esetleg a kispapát nem engedik be amíg a másik szülésnek vége nincs!! Hogy a kispapa jelenlétével ne zavarja azt aki egyedül szül a kétágyasban! Imádkozzunk hogy ne legyenott más illetve hogy m,egengedje hogy bejöjjön a párunk. Azt már el sem tudom képzelni, mi lenne ha pl. három papás szülés lenne egyszerre........
Oxitocin: ha elfolyik a magzatvíz fájások nélkül, akkor 4-6 órát várnak a fájásokra, utána bekötik. Akkor is bekötik ha nem egyenletesek a fájások, hogy gyorsítsák az esetleg elhúzódó szülést. Ha valaki nem akarja ezt akkor szintén a dokiját készítse fel hogy akármennyi ideig hajlandó várni amennyiben a baba és a mama is jól van és nem fog hozzájárulni az oxitocin infúzióhoz.
az EDA-ról ezt mondta a szülésznö: EDA van, ha olyan orvosod van aki meg tud "egyezni" az aneszteziológusokkal - azt mondta hogy Kondér doki el szokta tudni intézni és szokott EDA-s szülést kísérni. Azt nem tudom hogy miért kell egyezkedni, a szülésznö azt mondta hogy ezt ök sem látják át teljesen. A doki is elég homályosan fogalmazott ezzel kapcsolatban. Új föorvosa is van az osztálynak. Hogy ez jót vagy rosszat jelent, azt ki tudja? Lehet szülésznöt választani és a vezetö szülésznö segít annak aki nem ismer személyesen senkit. Én azt hiszem öt fogom megkérni.

Kisbabócám milyen élénken rugdos fenn a pocakom tetején! ezt akkor csinálta legutóbb amikor megfordult, de remélem már nem tud megint visszafordulni ülö helyzetbe.

pénz: én nem kérdeztem rá hogy mennyibe fog kerülni a szülés mert továbbra is úgy gondolom hogy ha ö az orvosom akkor jöjjön be a szülésemre, és majd én eldöntöm hogy adok-e neki és mennyit. viszont az EDA körüli huzavona miatt talán jobb lett volna rákérdezni? de olyan rövidre zárta a beszélgetést, és nem utalgatott egyáltalán anyagi feltételekre, annyit mondott csak hogy ez a szülés haladásától is függ és az aneszteziológusoktól és majd ö megoldja, ezt ismételgette. hát azt hiszem jobb lenne ha megbíznék benne.

Márti, neked ki az orvosod?

Tünde, a barátnöd esetében ki volt a szülésznö, aki az EDA-t ajánlotta? Nappal volt vagy éjszaka/hétvége? Köszönöm a tanácsot a mellbimbóvédö krémmel és a mellszívóval kapcsolatban, ezt én is akartam amúgy is, jó a megerösítés! És bármi más tanácsot szívesen fogadok hiszen nekem még csak ez lesz az elsö!

sziótok, babák és mamák!
Moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi!
Nekem a Ferenczi doki az orvosom.Nagyon megvagyok vele elégedve.Régebben is sok jót hallottam róla.A barátnõm nála szült,illetve amikor én az elsõt szültem bejött segíteni és talán nélküle ma nem is lenne meg a fiam.Akkor azt mondtam, hogy õ jobban megérdemelte volna azt a pénzt amit a Félixnek adtam,mert az hiába volt fogadott doki tipikus pénzre hajtó ember volt.
Na túl vagyok az elsõ NST-n.Én még ilyen lusta kislányt nem láttam semmilyen piszkálgatásra sem volt hajlandó mozogni.A 20 perces vizsgálat alatt összesen kétszer rúgott akkor is az én ráhatásomra. Bezzeg hajnalban én nem tudom ki,hogy van vele,de engem nem hagy aludni.

Így utólag a Kondérról is csak pozitív véleményeket hallok jónak tartják.

Szerintem a váci kórház nagyon sokat változott elõnyére a régebben ismertekhez képest.Úgy látom nagyon elõtérbe kerültek az anyukák,megbecsülik azokat akik babát vállalnak.Rengeteg a vizsgálat ami régebben nem volt,a kötelezõ négy megvolt és kész.Felvilágosodni is ismerõstõl lehetett igazán.
sziasztok
Márti
Névtelen
 


Sziasztok mamócák!

Az NST az ugyanaz gondolom mont a CTG, ugye? Az én magzatom sem akart ott soha produkciózni, állandóan lépcsõznöm kellett, meg egyszerûen megrázták a hasam, hogy biztos alszik...Egyszer viszont kapuccsínót ittam, akkor meg majd kiugrott a hasamból és ezért nem volt jó nekik az eredmény.

MONCSI: Megdöbbentõ, ghogy a papás szülés nem is biztos, hogy végül az lehet! Szóval drukkolni kell, hogy rajtad kívül ne legyen senki, vagy olyan aki nem bánja ha bemegy a párod?! Jesszusom. Mi egy ágyasban voltunk pestn, de eszembe sem jutott mi van ha más szülés is van ésí a többágyasba kerülünk. Paraván nincs ott, hogy a másik ágyra ne lehessen rálátni? Ha van, akkor mi a gond? Hogy a kispapa hallja a másik anyukát?
Az EDA-n is megvagyok lepve. Azon a papiron amit még a védõnõ adott a kórházról egyértelmûen az van írva, hogy lehet kérni. Az nincs, hogy úgy kell könyörögni, kuncsorogni érte. Nem tudtam ,hogy ez kegy... A mellszívóval kapcsolatban annyit, hogy nekem pestonka elektromos mellszívóm volt, de nem jött be én a végén sima gyógyszertári kézi mellszívót vettem, de az Avent állítólag szuper, legközelebb- ha lesz ilyen- azt veszek. Viszont betétbõl jó vastag kell én Tenát vettem abból is nagy méretût, mert az elsõ pár nap elég húzós.

Szia Márti! Drukkolok, hogy eltudjatok menni a fiad ballagására:-) Próbáld megbeszélni a kicsivel az idõpontot. Én úgy megbeszéltem a Danival- mert nem volt kész a szobája-, hogy a végén alig akart elõbújni:-) Persze lehet, hogy hülyeség. Most is faros a baba, hogy császár lesz?

Amúgy, hogy bírjátok a meleget?

Szia mindenkinek:
Linda
 
 


Sziasztok!
Linda!
Nem most nem lesz faros szerencsére,de nagyon úgy indult a dolog 7 hónapon keresztül az volt.Aztán jött egy totál hasra esés.Pechemre Deákváron a kocsma mögött történt ahogy a virágostól kijöttem.Annyit az emberekrõl,gogy biztos italosnak néztek a hely miatt.Ugyebár ez itt egy parkoló ami tele volt éppen kocsival,amikben itt-ott emberek is akadtak és néztek ,mint a moziban én meg azon gondolkoztam a földön fekve valyon mi lesz a babával megmerjek-e mozdulni?Végül egy két gyermekes anyuka jött felsegíteni.Mondanom sem kell hazáig bõgtem otthon meg a fiuk csak jó sokára tudtak belõlem bármit is kihúzni annyira nem voltam magamnál.Na ennek az esésnek meg ilyedtségnek a hatására fordult állítólag a helyére a leányzó.
Egyébként beszélgetek vele és arra kérem,hogy legalább õ is egy-két héttel jöjjön hamarabb úgy mint a bátyja.Az pont jó lenne.
Akit érdekel és elõre szeretne pelenkát venni tudok olcsón.
A Pacific Óceán Kft diszkont boltjában Derecske dûlõ,volt hajógyár területén Liberó tépõzáras 5-8 kg midi fit&safe 35db-os pelenka kapható 1270,-ft.Szerintem jó az ár viszonyítva a többi bolthoz képest /DM 1670,-,Match 1979,-/máshol nem néztem/.Szépség hibája a dolognak,hogy ebbõl a minõségbõl csak ez a méret kapható.Volt még egy másik fajta Liberó is ez öntapadós, méretét nem tudom, de telefont azt tudok adni akinek kell:27-315-557/106 mellék.

Az NST az a szívhang és méhösszehúzódás vizsgálat.Én is kapuccsínó után voltam,ennek ellenére aludt a gyermek.

A meleg az szörnyû, nálunk folyamatos vita tárgya,mert én nem bírom, éjjel szeretnék nyitott ablak mellett aludni,de a párom meg akar fagyni.Ráadásul tegnap estére már a bokám is jól bedagadt.Most egy kicsit jobb,hogy felhõs az idõ.

Papás szülés: (váci kórház).Van paraván a két ágyas szobában és nem engedik az apukát kóborólni.

EDA:én nem érdeklõdtem utána,hogy ha kell adnak-e szeretném annélkül végig csinálni.Lehet,hogy nem jó ötlet?

Más:tegnap egy bemutatón voltam a MÛV-házban.Bioptron lámpával kapcsolatos.Rengeteg dologra jó pl:szülés után gyorsabban gyógyul a gát seb,striák is megszüntethetõk vele,esetleges aranyér problémákra is jó.Nem elhanyagolandó,hogy aztán jó a babának popsi kiütésre-kipirosodásra,has és fülfájásra.Itt csak a bennünket érintõ témákat emeltem ki.Akit érdekel annak bõvebben is tudok segíteni.Az ára kicsit húzós, de szerintem egy gyerek mindent megér és részletre is kapható.

Na most ennyit, jól elhúztam a dolgot remélem lesz kedvetek végig olvasni.

Kitartás mindenkinek!
Üdv:
Márti
Névtelen
 


Szia Márti!

Sajnos tényleg elég érzéketlenek tudnak lenni az emberek még egy várandóssal is. Én vonaton jártam be pestre, de hiába lógott az arcukba a nagy hasam nem számított.
Azt tudom, hogy mire jó a CTG, csak abba nem voltam biztos, hogy egy és ugyanaz mint az NST, de ezek szerint tök ugyanaz. Csak ahova én jártam ott CTG- nek hívták.
A meleg az rémes, fõleg itt a 4 emeletes tetején. Próbáld meg sokszor felpocólni a lábad az valamit segít dagadás ellen. A papás szülés az jó. Ezek szerint félreértettem és nem is lesz császár? Amikor a fiadat szülted gondolom még nem volt mód, hogy az apuka is bemenjen.
A bioptron lámpáról én is hallottam, de állítólag még használtan is nagyon drága. Én is úgy hallottam, hogy jó a gátsebtõl elkezdve sokmindenre, bár az én gátsebemet úgy elizálték, hogy mûteni kellett mikor a baba 3 hónapos volt. Addig agonizáltam:-( Nem kívánom senkinek. Hát a pesti orvos sem garancia mindenre...

Puszi, kellemes hétvégét

Linda
 
 


Bocs a felpocóniért, úgy tûnik vidéki hangulatba kerültem.
Szóval felpolcolni:-)
 
 


Szia Linda!
Õszinte részvétem teljesen megértelek a negyedik miatt mi is harmadikon lakunk + magas földszint + lapostetõ,a lépcsõházban meg üvegház hatás.
Polcolgatom én a lábam,de most vagyok abban a stádiumban mint a nyugdíjasok nem érek rá mindig sietek,nincs idõm mindent egyszerre akarok megcsinálni ugyanis rajtam van az úgynevezett fészekrakási láz.
Vác melyik részén laktok?Mi Deákváron.
Puszi
Márti
Névtelen
 


Sziasztok!

Nemrég hallottam, hogy kb. a 35. héttõl kezdve érdemes málnalevél teát inni, mert a szülésnél segít a szöveteket lazítani, de addig semmi mellékhatása nincs.
Az egyik barátnõm kipróbálta és neki sokkal könnyebb volt a 2. szülés így, mint az elsõ.
Remélem tényleg mindenképpen lehet Vácon papásan szülni, mert mi erre készülünk bármi lesz is!
Kérdés: Ti mikor vettétek meg és hol a babaholmikat? (babakocsi, etetõ stb.)

Moncsi!
A barátnõm reggel szült, de már 4 napja bent volt a kórházban, elõre meg volt beszélve a szülés beindítása és szóltak az EDA miatt az aneszteziológusnak elõre, hátha szükség lesz rá.
Szerintem ez ügyben mindenképpen elõre beszélj az orvossal, hogy készítsék elõ, ha nem bírod a fájdalmakat!

Ma megyek kismamatornára és állítólag ma lesz elõször érintéses relaxáció is. Errõl mindenki mást mond, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok milyen.

Jó hétvégét mindenkinek:

Tünde
Tünde
 


Szia Tünde!

Én nem hallottam a málnalevél teát, de ha hiszel benne lehet, hogy használ. Mi jó elõre megvettük a babaholmikat, de mint írtam kicsik voltak a cuccok. Babakocsit már akkor vettük amikor itthon volt a baba. Szerintem ne vegyál olyat aminek bolygósíthatóak a kerekei, mert pl. télen a latyakban, hóban, vagy egyenetlen terepen kész kínszenvedés tolni. Befelé fordulnak a kerekek és kész. Viszont ajánlhatom az átfordítható tolókart az nekünk bejött,ugyanis a napfény bántja a szemét a picinek és így sosem kellett napfénnyel szemben tolnom.
Etetõszékünk még nincs,de lassan veszünk egyet, mert Dani már enne egyedül. Õ most tíz hónapos. Addig nem szükséges.

Remélem klassz volt a kismamatorna!

Linda
 
 


Szia Márti!

Bocs, hogy nem válaszoltam arra a kérdésre hol lakunk. Vácalsón a Földváry térnél. Amúgy tényleg jópofa ez a fészekrakási láz, nálam is volt. Azért próbálj meg egyszerre csak egyfelé menni :-)
Puszi: Linda
 
 


Jó reggelt!
Látom a péntek nagyon forgalmas volt
Én otthon voltam és mit is csináltam? Hm nem tudom, napoztam, mostam, mostam, mostam....
Szombaton nagybevásároltunk, ez volt a 3. menet. Elsö meneteben a Cora februári akciójában vettünk kocsit meg autósülés-hordozót, meg egy pár ruhácskát, második menetben márciusban megvettük a kiságyat-matracot-pelenkázómatracot a Brendonban, és most a "maradékot", ágynemüt, textileket, még egypár kisruhát, kozmetikumokat, babagondozási drágaságokat(egy fenött körömcsipesz 300 ft, egy babakörömcsipesz 700 ft - ki érti ezt...???) Meg nekem kórházas dolgokat, betétet (én találtam direkt olyat hogy gyermekágyas betét, a TENA Ladyhez nem értek) szoptatós melltartó nem volt jó rám, olyan bénák vannak amikböl csak éppen a mellbimbóm és környéke lóg ki ha lekapcsolom, én nem ilyet akarok. És talán várni kéne a vétellel mert beindult a mellem növekedése!

Szörnyü drágák a ruhácskák, én nem gondoltam hogy nemakciósan 2800 ft -ba kerül 1 db plüss rugi!!!!!!! És nem is biztos hogy jó lesz rá. Nem is veszek, csak egyet.

Nekünk bolygósítható a babakocsi kereke, de le lehet fixálni. A fék a keréken van. A kar átfordítható. Alapvetöen sportkocsi de vízszintesig dönthetö. Nem túl magas sem a felépítmény,sem az oldala, van hozzá egy derék-biztonsági öv. 14500 ft-ba került.Nem márkás (Lucky baby). Vékony lábzsák tartozik hozzá. Összecsukható, könnyü (mivel sokat visszük majd nagyikhoz, ez fontos) És a bevásárlóhálója elég kicsike, de ez nem volt olyan fontos nekünk. Apukám kiakadt hogy nem vettünk drágább, magasabb, mózeskosaras babakocsit, de azóta már annyi mindent vettünk hogy én direkt örülök neki hogy erre nem költöttünk olyan sokat.

Ma is megyünk NST-re majd megkérdezem a hölgyet aki csinálja hogy is van ez az apás szülésekkel és lehet hogy szülésznö ügyben is kérdezösködöm töle. Valóban mondtak olyat hogy ha kijön a baba, az apuka mámoros örömében is próbáljon meg nem mászkálni hanem helyén maradni az anyuka mellett, ez valóban azt jelenti hogy akkor is ha mások is vannak, csak nem mászkálhat.

Kispapa sajnos szerintem örülne ha nem engednék be, söt a kitolást nem szeretné ott tölteni, pedig akkor is kéne segítség, de nem akarja azt a látványt, azt a helyzetet átélni. Én szeretnék ülve vagy térdelve tolni, de erröl nem is beszéltem a dokival!! Az EDA-t megbeszéltem, ha beérek értesitik öt hogy itt van egy EDA-s kismama, szóljon az aneszteseknek hogy lehet, hogy szükség lesz rájuk.

Azt mikor mérik meg hogy mekkora lesz a baba a születéskor? A 38. hetes UH-n? Nekem nem nö sem a hasam, sem a súlyom már 3 hete. Ma kezdem a 37-iket. eddig nem volt semmi gond, hát most kezdek aggódni, hogy nö-e a baba.

Tünde, hová jársz kismamatornára? Én nem tudok Vácra járni..
Vajon honnan fogom tudni a légzést? Terheskönyvböl próbálgatom dehát...

sziasztok
Moncsi
Moncsi
 


Ja még a dokikról. Egy kollégám azelött évekig a váci kórházban dolgozott és ök a 3. babát várják a héten fog szülni. Azt hgiszem ök is a Ferenczi doktornál. Azt mondta nekem is hogy óvakodjak a Félixtöl. A Kondért ö is ajánlotta.
Nekem a nevek nem mondanak semmit de a ti tapasztalataitok is ezt erösitik meg.
Remélem a növérek és a szülésznök is emberségesek, segítökészek és nem parancsoló, kioktató, lekezelö stílusuk van a kismamákkal.
Moncsi
 


Linda!

Mindenképpen nagy kerekû babakocsit fogunk venni, mivel a olyan helyen lakunk, ahol földút van és novemberi lesz a baba, tehát lesz esõ, hó, latyak...
Vácon a fõúton egy bababoltban láttunk lengyel gyártmányú nagy babakocsikat. Szerencsére a kislányomtól még maradtak babaholmik, bár egy csomót idõközben elajándékoztam.

Moncsi!

Köszi az infókat a kórházról, bármit megtudsz szívesen veszem!
Kismamatornára az Õrs vezér tér közelében a Családtervezõ központba járok (Bolgárkerék u. 3.), minden pénteken 15-tõl van, utána a kispapákkal együtt van egy beszélgetés a szülésrõl és minden kérdésre válaszolnak.
Próbáld meg gyakorolni a hasi légzést, helyezd kényelembe magad és figyelj arra, hogy amikor beszívod a levegõt a hasad emelkedjen, mintha oda szívnád be. Ez akkor kell, ha majd a méh összehúzódik a vajúdás alatt, ilyenkor soha ne a fájdalomra figyelj, hanem gondolj a babára, hogy oxigénhez juttatod. Ha EDA-t kérsz akkor is fontos, hogy rendesen lélegezz, hogy a baba jól legyen közben.
Késöbb folyt.

Tünde
Tünde
 


Szia Tünde
a hasi légzés: tegnapelöttolyan furcsán éreztem magam, nem kaptam levegöt a tüdömbe! (pedig a pocakom lent van már)
és akkor eszembe jutott ez amit olvastam a könyvben, ez a lassú hasi légzés, mintha csak beengedném a levegöt. és akkor jobban lettem töle! azóta is sokat gyakorolom. mertén amúgy a tüdömbe szoktam venni a levegöt de az nehéz, valahogy nehezebb.
várom a folytkövöt Kép
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van, kicsit sjnálom is, hogy én most nem várok babát...Klassz ez az izgalom, meg készülõdés.
Igaz a babaholmik drágábbak mint a felnõtteké sajna. Ez a kiscipõkre is igaz. Most vettem a Daninak és az állam leesett milyen árak vannak.
Moncsi úhgy tûnik a kispapák már csak ilyen szökõsek :-)
Végülis az enyém nem lógott meg, de nem is nézett "oda".
Próbáld megértetni vele, hogy úgysem õ fog a lábad között ügyködni. Mellesleg lehet, hogy nézni rosszabb mint csinálni. Én nem is tudom mi lett volna ha nincs ott velem a párocskám. A szülésznõ ugyanis vígan alukált egész éjjel...
Moncsi szerintem nem gond ha már nem nõ olyan látványosan a baba, de azért legközelebbkérdezd meg a z ultrahangon mit saccolnak a súlyára. Biztos minden ok.

Puszi mindenkinek:
Linda
 
 


Sziasztok!
Ez igen beidult a csevegõ.Én elég nehezen jutok a géphez kikell várnom amíg a párom és a fiam megunják,de most végre idejutottam.
Moncsi
Az új babaruhák boltban valóban drágák nekem is elõrõl kellett kezdenem mindennek a megvásárlását.Javasolni tudom a minden hónap harmadik hetvégén vasárnap Vácon tartott vásárt.Rengeteg készítõ jön ki.Sok holmit tõlük vettem meg.Pl:Pamut bady+ujjatlan rugi+kissapka 1950,-Ft így kompletten,aztán egy tündéri kis rugi+kising 2100,-Ft stb.Szerintem ha még idõben vagy érdemes végig nézni.8-9 óra között a legjobb kimenni addib még hûvösebb az idõ és kisebb a tömeg. A plüss cuccok is jóval olcsóbbak mint máshol.Jól látom,hogy a 37.hétben vagy?Itt fogsz szülni Vácon ha jól emlékszem?Még az lehet,hogy találkozunk bár én a 38-at kezdtem a héten és 4 nap alatt kidobálják az embert.

Tünde!
A nagykerekû babakocsit én is csak javasolni tudom bár én csak a keresztlányomat próbáltam meg ilyen 8 kerekû bolygósítható izében tolni de az összes keréknek önálló élete volt.Na ekkor megfogadtam nekem ilyen nem kell,ugyhogy mi most nagykerekût vettünk nem ujonnan de szerintem 5 ezer forintot megér egy három funkcios babakocsi.Szerencsénk volt vele mert ismerõstõl kaptuk és nagyon jó állapotú,most hogy áttakarítottam olyan mintha új lenne.

Linda!
Megkaptam az üzeneted majd írok.

Puszi mindenkinek:
Márti
Névtelen
 


Sziasztok!

A Vácalsón tartott havi nagy piacot én is csak javasolni tudom mindenkinek. Mi is nagyon sok cuccot onnan szereztünk be. A bolygósítható kerekû kocsit én sem javasolnám,de a nagy kerekû az ok.

Linda
 
 


Moncsi, Márti!

Most nézem, Ti már mindjárt szülni fogtok!
Az jutott eszembe, hogy miért gond az EDA, ha egy esetleges császármetszésnél úgyis be kell adni?

Kérdés: Nektek volt-e olyan, hogy ha elfáradtatok bekeményedett a hasatok? Nekem tegnap délutánra többször megkeményedett, pedig még csak ez a 16. hét.

Ha megszültök, tudtok majd élménybeszámolót írni? (persze ha épp lesz egy szusszanásnyi idõtök)

Linda!
Terveztek még egy babócát, vagy még túl korai egy ilyen kérdés?
Nekem nyolc év kellett, hogy újra rászánjam magam, de most jobban izgulok minden miatt, mint az elsõnél.

Mindenkinek egészséget!

Tünde
Tünde
 


Szia Tünde!

Mi tervezünk tesót, de egyenlõre még nem tudni a tesó tervez- e minket :-) A Dani is másfél évig kérette magát.
Azért remélem sikerül.
 
 


Szia Tünde!

Természetesen szülés után tartok beszámolót,remélem pozitív élményeim lesznek.

A has keményedésével kapcsolatban szerintem beszélj a dokiddal én úgy tudom nem igazán jó.Nekem nem voltak hasonló tüneteim ezért nem akarok vészmadárkodni.

Az NST-n a következõket tudtam meg.
Váci kórház "tarifái".Szülés: ha van fogadott orvosod beszéld meg vele,de úgy 20ezer körüli.
Szülésznõ:2-3-4 ezer.Hazahozatalnál a pólyába:1-2 ezer ft.

Márti
Névtelen
 


Szia Lányok, mi van veletek? Nagyon eltûntetek!

Linda
 
 


Linda!

Biztos sikerül! Nekünk szerencsénk volt, mert az elsõ "éles" próbálkozásra összejött a baba. Nem is gondoltam volna és teljesen úgy éreztem, hogy minden pillanatban meg fog jönni, úgyhogy mondtam is a férjemnek, hogy sebaj még bõven próbálkozhatunk. Aztán két nap múlva forgott velem a világ úgy szédültem, vettem egy tesztet és pozitív lett, nagy volt az öröm!

Márti!

Pesten, pl. a MÁV kórházban 50000,- egy szülés, úgyhogy a 20000,- még aránylag jó.
Remélem könnyû szülésed lesz és pozitívan tudsz majd visszaemlékezni rá.

Tünde
Tünde
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron