Új privát üzeneted érkezett!

Off:
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni!
Kiadó házat keresünk a környéketeken! Bárhol Pest vonzáskörzetében!
2 gyermekünk van, családi házat keresünk.
Előre is nagyon köszi a segítségeteket!
Zsuzsa
beba76
 
 


Sziasztok!

Amit a múltkor felraktam nem én írtam. Én is kaptam és elolvastam, sűrűn bólogattam és röhögtem.

Van még egy ami érdekes lehet számotokra. Igaz ez komoly. Remélem nem innen szedtem le

http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=61&cid=20767



Na jön az első foga Iginek. És ez már tuti. Ma hajnalban nem aludtunk :( És volt egy kis láz is.
Na, de már itt az ideje, hogy kibújon az első fogacska, hisz már lassan 9 hónapos.
Tegnap tapsolt először. Eddig csak én csináltam a kis kezével, és akkor is folyamatosan ökölben volt a keze.
naposcsibe
 
 


Kádúszás otthoni környezetben 2 hetes kortól; Babaúszás 3 hónapos kortól Monoron a Városi Uszodában kedden 8.00-8.30-ig és szombaton 8.30-10.00-ig. További információ: Viczkó Andrea úszóoktatónál 30-407-8301; www.esemenyrogzites.hu – video; www.babauszas.atw.hu – képeim a foglalkozásról

Viczkó Andrea
Úszóoktató
30-407-8301
viczkoa
 
 

 
 

Sziasztok!
Augusztusban fogok szülni a Flór Ferencben.
Tudtok valamilyen infót adni a kórházról?
Köszi. Sziasztok!
katus02
 
 


Sziasztok!

Katus!
Én is ott szültem szeptemberben!
Gyere át a SZÜLÉSZETEK,KÓRHÁZAK KISTARCSA-Flór Ferenc kórház topikba,ott vagyunk egy jó páran és mind nagyon jó véleménnyel vagyunk a kórházról! De ha gondolod priviben szívesen leírom a tapasztalataimat.
Én Toldi doktornál szültem.T kinél fogsz?

Üdv,
Kati

Kép
mano83
 
 


Szia Mano !
Köszi, hogy írtál!
Nekem nincs fogadott orvosom, maj annál aki bennt lesz! :P
Az első babánál volt fogadott orvosom, de nem értem vele el sokat...
Úgy is nekem kell megszülni...:)
Megyek átnézek a másik topicba!!
Szia!
katus02
 
 


Sziasztok! :)

Bocsi a zavarásért! Azt szeretném kérdezni, hogy érdekel-e valakit sok-sok mese dvd (Pl Thomas a kismozdony, Sam a tűzoltó, Micimackók, Kisvakond, stb), felnőtt filmek, zenei cd-k (pl Babazene, Halász Judit, Kaláka, stb)?
Ha igen, írjon nekem a discmano @ gmail.com címre, és küldöm az infókat :lol:

Köszi...

További szép napot:
Titati
titati
 
 


Sziasztok!
Én a 17. kerületben lakom, és most próbálom beindítani a vállalkozásomat.
Egyenlőre itthon vagyok a kisfiammal, Bencével, aki 2 hét múlva lesz 2 éves. Majd szeptembertől szeretném bölcsibe iratni. Van egy 4 éves fiam is, Levente, ő már oviba jár.
Ha van hozzá kedvetek nézzétek meg a honlapomat, most készül!
www.falfestolany.fw.hu
Köszi,
Kriszti
bdkriszta
 
 


sziasztok,

elolvastam a topikot,kar hogy nem porog jobban.en is gyomroi vagyok, "klenovai" reszen lakom.van egy 26 honapos lanyom es most varjuk a hugicat vele a 35.hetben vagyok.
szivesen beszelgetek kornyekbeliekkel:-)
space
 
 


Üdv Space!

Sziasztok többiek :D

Én vagyis mi Üllőn lakunk.
Most vagyunk benne egy hurutos köhögésben. Így éjszakánk eléggé húzosak. Volt olyan este, hogy óránként fent volt. Tegnap már kicsit nyugottabb volt az éjszaka.

Ti hogy vagytok? És hol vagytok? :wink:
naposcsibe
 
 


ohh naposcsibe sajnalom a kicsit:-( te is beteg vagy?ez az orankent felebredes sajna ismeros.ha az en lanyomnak folyik az orra akkor mi is orankent kelunk.eleg maceras de hamar gyogyul szerencsere:-)
remelem mar jobban vagytok!!

magamra veszem a hogy vagytokos kerdest:-) lehetnek obban is.nagyon sok a savam.ugy erzem a kisebbik lanyom a gyomromban van.mar szet van marva a nyelocsovem,felig ulve alszom es a rennie a legjobb baratom.talan igy kibirom mar azt a par hetet.kozbe meg a hazunk szetverve, felujitas/atalakitas van, de kb 2 het es vegzunk.igy a szuleimnel lakunk.nem kell mondanom ugye hogy semmisem olyan ott mint nalunk....nevelhetem vissza a nagylanyt.....kenyelmetlen agy....
space
 
 


Szia Space!

Én is gyömrői vagyok, ahol mi lakunk, asszem az óváros... 3 éve költöztünk ide. Van egy 3 és egy másfél éves lányom.
Te tősgyökeres vagy?
andreat
 
 


Sziasztok!

Gyógyulgatunk. Még köhög Igi, de már nem kell sűrűn szívogatni az orrát. Na ez is egy megkönnyebbülés :P
Bár éjjel előfordul, hogy arra kelek, hogy iszonyúan köhög, de ő általában nem "ébred" fel rá.
A hétvégén voltunk olyan bátrak, hogy elmentünk úszni. Nagyon élvezte. Gondolom már hiányzott neki. Két alkalmat is kihagytunk a megfázása miatt.


Még mindig nem jött ki egy foga sem. Most hónap végén lesz 10 hónapos.

Újra felfedezte, hogy tud kiabálni. Kedvenc szavajárása a dedede.
És mivel változatos hangsúllyal mondja, lehet vele vitatkozni :lol:

Ti hogy vagytok?
naposcsibe
 
 


Sziasztok!

Én is Gyömrői vagyok. Novemberben költöztünk ide. Van egy 3 hónapos kisfiunk. Sajna a szomszédokon kívül senkit nem ismerek a városban.
Jó hogy van ez a topic.

Andi
szaandrea
 
 


Sziasztok lányok!
Olyan régen nem írtam már nektek, de ennek semmi komoly oka nem volt. Hacsak az nem, hogy elég sokat rohangáltam hivatalból hivatalba.
Mi jól vagyunk. A legutóbbi (18. heti) Uh-on megmértek bennünket és 14 cm, és 280g vagyunk. És ha jól látta a doktornéni, amit ő maga is bevallott, hogy egyáltalán nem biztos, kisfiunk lesz.
Bár párom sokkal jobban örült volna egy kislánynak, de azért nincs elkeseredve. Szerdához 1 hétre, azaz 11-én megyünk vissza a doktorbácsihoz. Akkor éppen a 22. hetet kezdjük. Kíváncsi leszek mit fog mondani.
Azért örülök, hogy egyre többen vagyunk, akik néha-néha betévedünk erre az oldalra. Jó lenne, ha vmikor, vhol össze is tudnánk futni megismerkedni, dumcsizni.
Mit szóltok hozzá?
fbernadette
 
 


Elfelejtettem mondani, hogy ha vkinek van kedve terhesjógára vagy baba-mama jógára jönni, tudok nagyon jó helyet az Örs-ön. Én is oda járok és imádom. Minden kedden és pénteken van 8:30-tól 9-30-ig. A légkör nagyon családias. Ha akad vállalkozó szellemű kismama, aki szeretné kipróbálni, írjon és megbeszéljük. (Akár hozom-viszem.)
Ja, és most olvastam, hogy Monoron az uszodában van Aqua-gym, azaz vizitorna. Nem lenne kedve vkinek kipróbálni velem? Hétfőn és csütörtökön van este 7-től 8-ig. Gyógytestnevelő tartja, úgyhogy ő biztosan tudja, hogy a kismamáknak mit szabad vagy mit nem!
fbernadette
 
 


Szia Andi!!

Honnan költöztetek? És merre laktok?

fbernadette!

Ez a vizi cucc csak kismamáknak van? Vagy lehet menni két szülés után is, izmosodni? :D
andreat
 
 


andreat
tulajdonképpen nem kismamáknak van. De szerintem a kismamákat is szivesen fogadják, mert gyógytornász tartja, aki biztosan tudja, hogy ki mennyire terhelhető...
Lenne kedved jönni? Megnézzük csütörtökön, hogy milyen? És akkor tudunk beszélgetni azzal, aki tartja.
fbernadette
 
 


Bernadett!

Érdekel a dolog, csak én kicsit nehezebben mozgok, mert van két lányom, ráadásul holnaptól nincs ovi, és mindketten itthon lesznek. Viszont barátnőm szokott babaúszásra járni szombatonként, ő szívesen megkérdezi nekünk.
Próbáltam neten is utánanézni, de semmi....

Andi
andreat
 
 


Mégis megtaláltam: http://vizigimnasztika.hu/index.php
csak az ár hiányzik:)
andreat
 
 


Menő Manók Alapítvány a Kőbányai MAMAVÁR-nál is!

Tapasztalataink alapján a szülők nagy része hiányolja azt a segítséget, amellyel a gyermeke fejlődésében esetlegesen fellépő problémákat felismerheti. Ha ez meg is történik, a megoldásig legtöbbször nem jutnak el.
Elengedhetetlen volna már az óvodában megkezdeni a szűrést, hiszen a terápia korai elkezdése megelőzhetné a későbbi tanulási problémák kialakulását! Amennyiben a szülők, illetve a pedagógusok problémát tapasztalnak, terapeutáink egy komplex vizsgálat segítségével ki tudják szűrni, hogy kinek van szüksége intenzív fejlesztésre. Az alapítvány által végzett tevékenység az alapozó mozgásterápia.

Milyen problémáknál hatásos:

Fejlődési dyslexia, Fejlődési dysphasia, megkésett beszédfejlődés, beszédindítás, Kiegészítő terápiaként a beszédprodukció zavarainál, Kivétel nélkül minden mozgáskordináció elmaradásával, gyenge voltával kísért esetben, Iskolaéretlen vagy dyslexia veszélyeztetett óvodásoknál a fejlődés elősegítésére, Organikus hátterű figyelemzavaros-hyperaktív-részképességgyenge gyerekeknél a mozgáskoordináció és anyanyelvi részképességek fejlesztésére, Dominancia problémás gyerekeknél (kétkezesség, átszoktatott kezesség) a dominancia megválasztására a jobb anyanyelvi készség elérésére, Enyhe fokban értelmi fogyatékosoknál idegrendszeri funkciók elérésére, serkentésére

Az alapozó terápia közvetlen (tapasztali) hatása:

Beindítja a megkésett beszédfejlődést; Beindítja a rajzkészség igen erős fejlődését óvodásoknál, Erősen segíti dyslaliák, paraláliák esetén a logopédiai munkát, a beszédhangok automatizálódását, beépülését, Technikai dyslexia esetén megkönnyíti az olvasást, főleg az olvasás gyorsasága nő, ezáltal a szövegértés is javul, A féltekei dominancia helyes megválasztása esetében igen erősen javítja az anyanyelvi készséget dominancia-problémás gyerekeknél, Fejlődési dyspraxia esetén a mozgástervezés megjavul, Mindig javítja a mozgáskoordinációt



Érdeklődni és felmérő órára jelentkezni a 06 20 9 604 214-es számon lehet.Első felmérő nap a MAMAVÁR-nál: május 10-e.

Játszóházról bővebben: www.mamavar.hu
aja
 
 


Sehol senki?? :cry:
andreat
 
 


Én vagyok...
Tegnap voltam dokinál és már 18,7 cm-esek vagyunk.
Bár a doki szerint a 23 hetéhez képest kicsi...
Majd megnő idekint, nem igaz?
fbernadette
 
 


Még odabenn nőni is elég sok ideje van....
Tudod már hogy fiú vagy lány?
andreat
 
 


A legutolsó UH-on a doktornéni azt mondta, hogy kisfiú, de hozzátette: ne éljük bele magunkat, mert cseppet sem biztos. Nem látta rendesen...
Ezen felbuzdúlva azért kerestünk fiú nevet is! :-)
Ha valóban fiam lesz, akkor Balázs, ha lányom, akkor Sára lesz a neve. Azért nektek bevallom, én jobban szeretnék kislányt!!!
fbernadette
 
 


Hová jársz dokihoz?
Őszintén szólva nem lennék most terhes, az ember azt se tudja, melyik kórház létezik még, és ott mennyit kell majd fizetnie...
andreat
 
 


A SOTE I-re Dr. Papp Csabához. Nem körzeti, de 10 éve hozzá járok. Nem szivesen hagynám ott!
Lányok, mondjátok csak, ha vkinek sokszor viszket a bőre és eléggé száraz, az lehet a cukorbetegségtől? Segítsetek!!!
fbernadette
 
 


Szia Andreat!

Rég jártam errefelé...
Budapestről, a VII. kerületből költöztünk ide. A központhoz közel a Lengyel utcában lakunk. Ti merre laktok?
Mi járunk szombatonként Monorra babaúszásra. Szerintem nagyon jó. Szivesen járnék baba-mama tornára is vagy valami babás elfoglaltságra. 4,5 hónapos a kisfiam. Tudtok valahol a közelben ilyen helyet?
Köszi

Andi
szaandrea
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kedves szaandrea,
én járok minden szerdán délután 5-től kismamajógára. Sajnos éppen ma kaptam a hírt, hogy mindkét lány, akivel együtt jártam, megszült és a jógát nekem egymagamnak nem tartják meg. Egy órával később, 6-kor kezdődik a baba-mama jóga, oda viszont mehetek. Ha van kedved, csatlakozz hozzám. :-)
fbernadette
 
 


Szia fbernadette,
Hova jársz jógázni? A baba-mama jóga milyen? Én igazándiból kikapcsolódásként és fogyásként szeretnék valamit mozogni. A jógában nem igazán vagyok otthon, jó lenne ha írnál róla valamit.
Köszi

Andi
szaandrea
 
 


Ja most jut eszembe, esetleg délelőtti nincsen? Az este hat nem igazán jó időpont egy kisbabának. Főleg hogy apát is csak este látjuk :-(

Andi
szaandrea
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Szia Andi!!

Úgy látszik, nemcsak a nevünk egyforma, hanem az is, amit szeretnénk csinálni:)
Én is érdeklődtem már pár helyen, hol lehetne mozogni, meg fogyni, de eddig sajna semmi. Illetve, monoron van aquafitness, ami mozgásnak megtenné. Persze ez is esténként.
Amúgy mi a kisköz utcában lakunk, ez a ref. templomtól van nem messze.
Nekem 2 lányom van, és vagy bébiszitter vigyázna rájuk, vagy pedig a hétvége a jó...
Pedig nekem is nagyon hiányzik a mozgás :roll:
andreat
 
 


Szia Andi!!

Úgy látszik, nemcsak a nevünk egyforma, hanem az is, amit szeretnénk csinálni:)
Én is érdeklődtem már pár helyen, hol lehetne mozogni, meg fogyni, de eddig sajna semmi. Illetve, monoron van aquafitness, ami mozgásnak megtenné. Persze ez is esténként.
Amúgy mi a kisköz utcában lakunk, ez a ref. templomtól van nem messze.
Nekem 2 lányom van, és vagy bébiszitter vigyázna rájuk, vagy pedig a hétvége a jó...
Pedig nekem is nagyon hiányzik a mozgás :roll:
andreat
 
 


Szia Andi!

Hát tényleg jó :-) Jó lenne ha többen lennénk akik így gondolkodnak, és akkor esetleg össze lehetne hozni valamit. Én most szerveztem össze egy babamasszázs tanfolyamot. Ezek szerint volt rá igény csak senki nem lépett. Pestre azért nem akarok feljárni, mert időben is sok, meg utálom azt a nagy forgalmat.
Nekem is bébiszitterre kéne bízni a gyerkőcöt ha "egyedül" mennék el tornázni. Ezért lenne jó baba-mama torna napközben. A hétvége meg amúgy is olyan rövid. Sajna apa elég későn jár haza, így a hétköznap estéken sem nagyon tud rá vigyázni.
Hány évesek a lányaid? Nekem öt hónapos a kisfiam. Mióta laktok Gyömrőn? Én mostanában ismerkedem a várossal.

Andi
szaandrea
 
 


Szia!

A nagyobb lányom 3 és fél éves, a kicsi pedig másfél. Most lett vége az ovinak, így most itthon vannak mindketten. majdnem 4 éve lakunk itt, de én sem ismerem még a várost...
Hétfő esténként van a műv. házban baba-mama klub, majd utánanézek, hogy mikor is pontosan. Oda járnak kismamák, lehet ismerkedni:) Én még csak egyszer voltam, de nemrég lett meg a jogsim, úgyhogy szerintem majd járunk mi is.
A másik a mikkamakka játszóház. Ide szerdánként jártunk, egész délelőtt játszhatnaka gyerekek, és 10 órától van babusgató, ahol éneklés, meg mondókázás van. Van egy weboldaluk is, a www.mikkamakka.hu, nézd meg ha érdekel. Ez amúgy a bölcsi mellett van, a vasútállomástól nem messze.
Szóval ilyenek vannak, a sportos még "dolgozom", pécelen már találtam egy fitness termet.
Amúgy miért költöztetek ki pestről, és miért épp ide?
andreat
 
 


Sziasztok Lányok!
Ha baba-mama tornát szerveztek napközben, ki ne hagyjatok!!!
Ugyan nekem még nincs meg a babám, de már csak 9 hét!
fbernadette
 
 


Sziasztok!
A Mikkamakka játéktárban lehet hogy lesz baba-mama torna, de csak szeptembertől. Attól függ, hogy lesz-e aki megtartja. Addig babaúszás Monoron :-)

Andi
szaandrea
 
 


Sziasztok!

Kriszti vagyok és lenne egy olyan kérdésem, hogy én Péteriben lakom és itt szeretnék a közelben valami jó orvost találni. Tudtok nekem valakti ajánlani? Sürgős Lenne.
Előre is köszi
kriszti1985
 
 


Szia Kriszti!

Én gyömrőn a magánorvost ajánlanám, neki keddenként van rendelése az "sztk"-ban, valamikor az esti órákban. Sajna most nem jut eszembe a neve:(
A Molnár Csaba szerintem átlagos, ha hozzá mész, érdemes odatelefonálni, hogy benn van e, mert sokszor hívják szülni kistarcsára.
Viszont a Keresztes László, aki pénteken van, nekem egyszer beszólt, hogy nem hajlandó megvizsgálni... Szóval őt semmiképp!
Terhes vagy, vagy csak úgy?
andreat
 
 


sziasztok,

bocsi az eltunesert de igazoltan hianyoztam:-)gyarapitottam a terseget egy nagyon szep kislannyal.Eniko 2007.04.24en megszuletett:-)
andeat, jo messze laksz tolunk.ugye te laksz a Lengyel utcaban?na mi pont a masik oldalan Gyomronek.:-) Klenovan.es nekem is friss jogsim van:-) oktoberben lesz 1 eves:-))en voltam mar a nagylanyommal aa mikkamakkaban, nagyon jo volt de 2 gyerekkel meg nem merem bevallalni.

Kriszti, M.Cs-at en csak ajanlani tudom.bar en nem nala szultem es nem is Tarcsan de voltam nala rakszureseken es akkor teljesen normalis volt,alapos.
space
 
 


Szia!
Gratulálok a lányodhoz!!
Nem mi lakunk a lengyel utcában, az egy másik Andi:) Mi ha lehet, még messzebb (milyen nagy is ez a gyömrő:)), a kisközben.

Nem tom , merre vannak a többiek, nagyon kihalt ez a topic:(
andreat
 
 


Sziasztok lányok!
Ma voltam vizsgálaton. A kiírás szerint még van 8 napom. A doki szerint lehet, hogy pénteken megszülünk. Ugyanis akkor kell visszamennem újabb vizsgálatra, de akkor már minden motyómmal és akkor ott közösen eldöntjük, hogy mi legyen. Szüljünk vagy még ne... :-)
fbernadette
 
 


andreat,
koszonom:-)
jaaa akkor osszekevertem.te a Profinal a kiskozben?(mert van a regi konyvtarnal is egy kiskoz) mert anyuek ott laknak nem messze.:-) tok jo:-) lehet ismerjuk is egymast...irok privit.

fbernadette: huuuu ez nagyon izgalmas.drukk holnapra.remelem magatol jon a baba nem rasegitessel.tudjatok mar mi lesz? lehet mar meg is van?:-)
space
 
 


Hát, ez nem az a kisköz:) Ez a ref. templom mellett van...
Hogy telnek a napjaitok?
A nagyobbik gyerkőc mennyi idős? Hogy viselkedik a kicsivel?
andreat
 
 


jaaaaaa tenyleg ott is van:)a nagy 2.5 eves mult.mar nem bantja a kicsit....majd meselek csak all a bal.a nagyobik gyurmazik es nem sikerul neki.
space
 
 


Sziasztok!
Új felhasználóként üdvözöllek Benneteket :)

25 hetes várandós vagyok, most költöztünk Vecsésre a Katica lakóparkba. Tegnap voltam az "új" védonomnel, es mondta, hogy én vagyok a 45. kismamája. Szeretnem Veletek felvenni a kapcsolatot, mert itt nem ismerek senkit, és jó lenne beszélgetni, megosztani a gondolataimat, érzéseimet.
Bp-re járok tornazni, mert itt a közelben nem találtam semmit, egyedul a Toldi edzotermet, valoszinuleg oda is fogok jarni idonkent, valamint keresek jó, nagyuszodat a kozelben.

sziasztok,
csilla
csillaz
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót! (írd bele kérlek az e-mailbe, hogy a Babanetről jössz!. )
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
uvme
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: