Új privát üzeneted érkezett!

HAHÓ Zichy hol vagy???????

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok Lányok!
Nem tudom, mi van, de sorozatban törlődnek az üzeneteim, pedig nem sok időm van szórakozni. Kép
Talán harmadikra sikerül... Szóval!
Zsóka! Gyógyuljatok meg mielőbb és kitartás a sok munkához! A farsangi készülődéssel hogy álltok? Nálatok mikor lesz?
Virág! Hallom, kicsi a világ! Kép Itt a környéken 1 milla körül már vannak házak, elég nagy a kínálat. Nem tudom milyen szempontok szerint nézelődtök, ha gondoljátok érdemes egyszer erre autózni és szétnézni a környéken. Itt van még Patvarc, Szűgy,Nógrádmarcal, Nyírjes, Csesztve... Mind más,szóval igazából attól függ, kinek mi a fontossági sorrend. Kép
Edina! Nekem nem néztünk szívhangot, csak az orvosi vizsgálaton. Nem mesélted miért volt az orvosváltás. Amúgy jól vagytok? Hogy áll a babakelenygye?
Muszáj mennem, mert nálunk is vendég a "Torok Gyuszi", ebéd után elsétálunk a doktor nénihez.
zichy
 
 


Sziasztok!

Végre itthon vagyunk!

Üdv az újaknak, bár nekik én vagyok inkább az új, szóval szia mindenkinek!!!

Január 17-én megszületett a kisfiam Balázs, aki nem olyan kicsi 64 cm, 4500 gramm...:-)) Nagyon édes, és nagyon boldog az egész család, hát ahogy ez mindenkinél lenni szokott!

Császárral születt, így még én kicsit ki vagyok dőlve, alig bírok felkelni az ágyból, de ha elindulok utána már jobb.

Remélem jól vagytok Ti is!!!

Üdvi Vollard
vollard
 
 

 
 

Sziasztok!

Vollard,
gratulálok a kis jövevényhez! Kép Ha kell szopis segítség, szólj!!!

Zichi,
kösz az infót. Minimum 5 milánk lesz, szeretnénk egy hatalmas kertet, nagy és jó minőségű házat. Ilyen van? Néztem Őrhalom térképét, nagyon sok szempontból szimpi. Csak azt nem értem, hogy ilyen kevés utcával hogy tud ott élni ennyi ember. Kép Mit tanácsolsz, hová forduljunk ingatlanirodához? A környező nagyvárosokba? Vagy vannak helyben is eladó ingatlan-gyűjtemények?

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Vollard! Először is egy hatalmasat gratulálok, nem semmi a fiatalúr, szóval le a kalappal előttetek! Kép Aztán meg mielőbbi felépülést Neked! És ha tudsz, mutass nekünk képet a Balázsról, légyszi, légyszi!! Meg mesélj, hogy ment a nagy esemény! Persze, ha ráérsz, majd, valamikor, most inkább pihenj sokat! Kép

Virág! Az már jó tőke, lehet vele mozogni. Gyarmaton van ingatlaniroda, de igazából az a legtutibb, ha ottaniakat kérdez az ember. Azért írtam, hogy jó lenne az Edina segítsége, ő ott lakik, könnyebben tud érdeklődni. Van helyi kábeltévé, ott úgy tudom ingyenes a hirdetés, fel lehet adni telefonszámmal és akkor házhoz jönnek az ajánlatok.A gyarmati kábeltévés hirdetésért fizetni kell, de ott is érdemes próbálkozni, több falut felsorolva ajánlatokat kérni.Szerintem a kicsit drágábbakat is meg lehet nézni, mert szinte mindig lehet alkudni. De ha hétvégén kimegyünk, megkérdezem a rokonságot ilyen árfekvésben. Ok?
zichy
 
 


Vollard,
gratulaaaaaaaaaaa!!!!! Akkor már értem, miért nem válaszoltál az emilemre Kép. Jó egészséget kívánok nektek, sok tejcsit, és neked sok pihenést!
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zichi,

köszönöm szépen az ötleteket! Kép

Zsóka,

hamarosan válaszolok.

Virág
virág78
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulációkat!
Hát nem volt egyszerű a Baba világrajövetele, 12 óra vajúdás után a kitolás már nem jött össze, így betoltak a műtőbe. Gerincbe kértem érzéstelenítőt, így továbbra is részese voltam az eseményeknek...reggel 8-ra megszületett Balázs, aztán aznap egész nap fekvés és infúzió. Másnap reggel már felkeltem és babázhattam, ez volt a legszebb élmény végre!!
Most már itthon nagyon jó, a cicizés is alakul és a sebem is kezd gyógyulni. Tegnap már sétáltam picit a párommal a hóban...Kép

Nógrádban milyen a hóhelyzet? Örülnek a gyermekeitek a hónak??

Vollard
vollard
 
 


Épp csak bekukkantottam, van egy szabad fél percem.. Nálunk is van végre hó, csikorgós hideg, igazi tél! Kép Megyünk is hamarosan szánkázni! Kép
Vollard! Örülök, hogy minden ok, pihenj sokat!
Virág!Szívesen!
Edina! Minden ok? Mi újság felétek?

Sziasztok!
zichy
 
 


Zichy: Velünk minden okKép
Felénk is nagyon hidegek vannakKép
Sajnos
Raktál már fel ujjab képeket?
Vollard: Gratulálok a kis jövevényhezKép

Kép

Kép
edinka
 
 


Sziasztok!

Mi kezdünk belerázódni az életbe, cicizés úgy tűnik rendben...ez volt a legkritikusabb pont, főleg császár után. Elég jól alszik éjjelente, de ez csak minden 2. napra igaz...a köv. éj már káosz...:-))

Hány hetes kortól szabad a babákat kivinni a levegőre? Ti hogy voltatok/vagytok ezzel a kérdéssel??
vollard
 
 


Szia Mindenkinek!

Edina! Voltunk mi is Őrhalomban szombaton, mondták, hogy - 16 fok volt. Gondolom vasárnapra még hidegebb lett! Ti melyik részen laktok? Úgy tudom, lent a faluban van a leghidegebb, persze az Ipoly miatt. Mikor még Anna pici volt, az első télen sokat sétáltunk arra és nálunk már olvadt, de ott még csupa jég volt minden. Kép Voltatok szánkózni? Gondolom a koripálya üzemel, bár neked most nem ez a legjobb sport... De azért nézni is jó! Kép
Van megint egy csomó kép, sőt még lesz is, de nem tudom mikor rakom fel. A február jó zsufinak ígérkezik, négy névnap a családban, vendégek, farsang,ezek előkészületei, Pestre is megyünk párszor....szóval vége a nyugalomnak. Az itthoni munkáról nem is beszélve! Aztán mindjárt itt a tavasz, hát nagyon nem fogunk unatkozni ha beindul a kerti munka. (Gondolom ez nálatok is így van.) Azért igyekszem..Kép
Vollard! Az én babáim októberiek és mindketten szép időt fogtak ki, úgyhogy mi nem sokat foglalkoztunk az előírt hetekkel,ahogy hazaértünk a kórházból, már kezdtem szoktatni őket. Így, mire bejöttek a fagyok, már megedződtek és simán végigaludták a mínuszokat is. Szerintem ebben a hidegben mindenképp meg kell várni azt a 2-3 hetet,de az egyre hosszabb szellőztetésekkel egész jól meg lehet oldani a dolgot.Meg azért az sem mindegy mennyire tiszta a levegő felétek. A védőnő javaslatát érdemes megtartani, szerintem. Kép Egyébként, nekem a levegőzés bevezetése megoldotta az éjszakai gondokat is. Kép
zichy
 
 


Virág,
mizújs???

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok,

tegnap előtt voltunk egy kis nógrádi körúton. Megnéztük Őrhalmot is. Nem ilyesmire gondoltunk. A főút mellett volt egy eladó ház, ami ugyan nem tetszett, de kiváncsiságból felhívtam a tulajt. 20 milliót kért érte. KépKépKép

Jó volt azért ez az út arra, hogy tisztuljon a kép a fejünkben, hogy mit is akarunk. Csak úgy tűnik, ilyen vagy nincs, vagy baromira el van dugva...

-Nem akarunk faluközpontba költözni, csak valahol a legeslegszélén egy egyedülálló házba, ahol közel, s távol nincsenek szomszédok, és ami

-nem tipikus parasztház, ahonnan

-nem kell több évszázados mocskot kipucolni sem a házból, sem pedig körűle,

-nincsen lepukkant állattartásra való izék tömkelege a kertben,


-legalább 1500 nm-es a telek,

-nem vályogból vannak a falai,

-beépíthető a tetőtér,

-összkomfortos,

-max 6M,

-legalább 3 szobás.

Hát hirtelen ennyi. KépKépKép Biztos van még. Kép

Ma megyünk Csitárba megnézni egy olyan telket, amin 2 db 70nm-es ház áll. Vicces, de ki tudja, mit lehet kihozni belőle... És az egyik egészen új, talán emiatt az egész szocpolt is megkapnánk. Meg még jópár helyre megyünk, mostmár címeink is vannak.

De a neten egy kutasói eladó ingatlanról nem írnak.

Zsókám,
írj egy sms-t, kérlek, ha lehet még ma reggel, melyik utcában és hányas szám alatt latok. jó? Kép Megnéznénk. Kép

Virág
virág78
 
 


Tessék elmenni Kutasóra! Megfelel az összes előírt kívánalmadnak Kép!

Kutasói házakat általában öreg nénikék hirdetnek. Nekik általában nincs netjük Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Elmentünk. Kép

Első látásra szerelem volt a miénk. Szembe a szántóföld, autó sehol, csak végtelen szabadság. Nagy szerelmünkben simán figyelmen kívül hagytuk, hogy milyen messze van a busz, hogy rozzant kisviskót akarnak 3 miláért a nyakunkra sózni, de hát ilyen a rózsaszín köd.

Vártak már minket Csitárra is, úgyhogy elmentünk, bár nem láttunk sok esélyt, hogy jobban fog tetszeni a kutasóinál. Pedig jobban tetszett. A hely nem. Esztétikum szempontjából number one Kutasó. De azon a jóval nagyobb telken nem egy kb. 30 nm-es ház állt, mint az előző helyen, hanem 2 db 70 nm-es, az egyik ugyan idősebb ház, de sokkal jobb állapotú, mint a kutasói, a másik vadiúj, még be sincs fejezve (=az egész szocpolt megkapnánk rá, és ez nem elhanyagolható szempont + olyanra alakítjuk ki a belső teret, amilyet mi akarunk), és be van építve a tetőtér. És mindehhez 4,5 M. Az új házra még 2-3-at rá kell költeni, de a szocpol ezesetben 4,6M, ami több, mint a házak mostani értéke. (Negatívum: a kert hátsó sarkánál temető.)

Holnap újra lemegyünk, immár az összes gyerekkel, és lehet, hogy akkor lestipistopizzuk. Csak azt tudnám, hogy a foglalót honnan szedjük össze... Honnan szokták?

Hétfőn meg irány egy bank.

Zsókám,
bárcsak ezt a telket, házakat és a busz közelségét át tudnánk egy mozdulattal helyezni Kutasóra... A szívünk szakad meg...
virág78
 
 


Sziasztok!

Zichy, köszi a tippet, a szellőztetést tegnapelőtt elkezdtük, ma már voltunk kinn, igaz a dokihoz mentünk és útlevelet csináltatni a Gyermeknek, de azért ez bőven levegőzés volt.

Zsóka, meggyógyultak már a gyerekek??

Jaj, úgy írigykedem Virágra, hogy házat nézegetnek Nógrádban, vidéken. Valamelyik hétvégén már mi is elmegyünk a szüleimhez haza, akkor begyógyítom a nógrádi honvágyam okozta sebeket! Ja, és szívunk friss hegyi levegőt...Kép
vollard
 
 


Sziasztok!

Azért írok nektek, mert mi is gondolkozunk Nógrád megyén: most Pesten lakunk, de a kisfiam nem bírja a szmogos, vírusos levegőt, folyton beteg, immunrendszere gyenge. Szóval jó levegő meg szép kis falu kellene... Túl messzire nem tudnánk menni, mert Pesten dolgozunk, szóval a határ mellé nem tudunk pl. menni. Olvasom, hogy Kutasó a sztárKép

Virág, én nem tudom pontosan ezt a szocpol dolgot, nekünk fél év múlva születik a második babánk, jó lenne tudni, mi vonatkozik ránk! Írsz róla?

Éva
rizike
 
 


Vollard,
Kép

Éva,
még én sem vagyok mindennel tisztában, de katt ide: http://misc.magyarorszag.hu/binary/6702_feszekrako_tabl2.pdf

Virág
virág78
 
 


Éva,
ha pl. a Salgótarján-Budapest közötti közvetlen buszjárat által érintett települések közül választanál, akkor nagyon egyszerü lenne a közlekedés is Kép A 21-es föúton át az autópályán nem vészes a menetidö Kép
jamina
 
 


Virág, Rizike,
Kutasó a sztár Kép. A milyen messze van a busz-t nem értem, ui. az tőletek kb. 2 perrces sétára van, a játszótér mellett...
Meg kellett volna néznetek a többi házat is, mondtam is, hogy legalább 5 ház van jelenleg eladó Kutasón, nemcsak a falugondnoké. (Persze ha csak vele beszéltetek, akkor nyilván csak azt mondja meg...) Körbe kell sétálni a faluban, (nem nagy kunszt, negyed óra alatt be lehet sétálni Kép), és nézni, h hová van kiírva: Ez a ház eladó. Méegkérdezni a szomszédot, h mennyiért eladó (sok esetben a kulcs is a szomszáédnál van, beenged és meg lehet nézni).
Rizike,
ha bármi érdekel, írj, Kutasó-ügyben szívesen segítek: dersu_uzala kukac freemail.hu Kutasó-Bp (Hatvanig M3, utána 21-esen) 50 perc Kép a rozzant Skodánkkal, szóval egy jó kocsival kevesebb. Kép

Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Lányok! Látom, teljesen beindultatok! Kép
Én meg csak most nézem, micsoda fejlemények vannak. Szegény Virág! Bizony nem árt tisztában lenni azzal, mit is akartok, ha már ilyen nagy vállalkozásba fogtatok... Legyetek ügyesek, sok sikert! Kép
Zsókának igaza van, Kutasó környéke gyönyörű. Dimbes-dombos, erdős, nyugis, viszonylag érintetlen vidék. Mi is sokszor kirándultunk arrafelé. Nagyszerű pihenőhely! Kép
Éva! Valóban sokkal jobb a közlekedés errefelé, mint azt a térképből kikövetkeztetnénk.A férjem már lassan hat éve ingázik minden nap Pestre és kényelmesebb, mint mikor anno a fővároson belül BKV-ztunk órákat.. Más irányban is nézelődtetek már? Pilis? Vagy a pest környéki falvak? Fót vagy ilyesmi? Esetleg Vác környéke? Ott van Nógrád is, nagyon tuti és "közel" van.. Mennyi idős a kisfiad?
Vollard! Most szép az időjárás, használjátok ki! Mi is nemrég csináltattunk útlevelet a lurkóknak, és fülig ért a szánk, mikor töltöttük ki a kis "igénylő"k adatait. Kép
Edina! Nemsokára te is babázhatsz! A február gyorsan elszalad, aztán már nem sokáig kell várni! Kép
zichy
 
 


Majdnem elfelejtettem!
Hogy még jobban "korbácsoljam a kedélyeket", csináltam nektek egy albumot Ipolypart címmel. Kép
A nógrádi tájhoz az Ipoly is hozzátartozik, ráadásul rengeteg költőt, festőt is megigézett már..KépÉs harapni lehet a levegőt!! Kép Kép Kép
Mit szóltok?
zichy
 
 


Csak albumba tudtam berakni, mert ide nem sikerült megfelelőre tömöríteni, túl nagyok voltak a pixelek. Azért kukk oda! Kép
zichy
 
 


Meg fogom nézni, anno areafelé is nézrelődtünk. csak aztán visszatartott minket az árvíz lehetősége (és pont akkor jártunk arra, amikor ugyan árvíz nem volt, de a folyó melletti főúton nem lehetett menni, mert oda bizonyx kijött a folyó). Pedig micsoda telkek voltak ott, húúúúúúú... 800 négyszögöl, és szép nagy házakkal. És hát Pesttől is messzebb lettünk volna mint így Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Biztosan a Szécsény-Őrhalom közti szakaszra gondolsz, ott előfordult már ilyesmi. Kép Nem véletlenül van ott az a nagy puszta rész!
Az Ipoly Gyarmatnál utoljára Szabó Lőrinc gyermekkora idején jött be a városba. Nem most volt... Azóta "szabályozták", ha itt kiöntene, azt jelentené, hogy a főváros fele a "Duna alatt" van. Szóval, egy kisebb fajta vízözön kéne hozzá ... Kép
zichy
 
 


Megnéztem, a képket, nagyon szépek! Te csináltad őket?

Zsóka
zsóka
 
 


Nem tudom, ide belinkeltem-e már ezeket a képeket:
http://www.blogaritmus.hu/index.php?cat=11
Nem én készítettem őket. Kutasón és környékén készültek, nagyon szépek Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Megnéztük Kutasót a térképen, mennyi lehet, 100-120 km Pesttől? Elég soknak tűnik, Pest melyik részébe értek be 50 perc alatt, Zsóka? Nekünk egyrész a nyolcadik, a hatodik és a 16. ker. lenne a cél. Kutasó ügyben írni fogok!
Zichy, a fiacskám 15 hónapos lesz, épp most fogják kivenni az orrmanduláját, egyszerűen tele lett vírussal, nem lehet segíteni már rajta, Ezért is sürgős lenne valami sokkal jobb levegőjű hely. Pilisre gondoltunk, de azt hiszem, nagyon drága, "lapos" környékre meg semmiképpen nem szeretnénk menni, én Balaton felvidéki vagyok, szóval imádom a hegyeket, a férjem ugyan debreceni, de ő sincs oda a délibábos pusztáértKép.
Nógrádot szinte egyáltalán nem ismerjük, de sok szépet hallottunk a tájról, viszont semmit arról, milyen ovik, isik meg élet van... Vác környéki falvakat bejártuk egy-két éve, hát elég lehangolóak voltak, sajnos, nagyon nagy szegénység és lumpenkedés meg olyan élettelennnek tűnő falvak...
Jamina, én egy pici babával költöznék le, meg a kb. akkor két évessel. Szóval fontos lenne elérhető jó orvos, meg minden. A buszjáratokat alaposan meg fogom tanulmányozni!Kép

É
rizike
 
 


Éva,
akkor javaslom pl. Pásztó közvetlen környékét. Pásztón van kórház, több iskola, kéttannyelvü gimnázium, szvsz minden, ami szükséges. Söt, maga Pásztó is szép, föleg a külsö részek Kép
De én most persze hazabeszélek Kép
jamina
 
 


Sziasztok!
Zsóka! Én meg a kutasói képekben gyönyörködtem! Kép Nagyon szeretem a tájképeket, nézni is, készíteni is, mivel az ábrázolásom nem olyan valósághű, amit én szeretek, maradok a fotózásnál.. Kép Vannak még nekem is nógrádi képeim de tömöríteni kellene és nincs hozzá programunk - egyenlőre.
Egyébként nálam Glatz Oszkár Bujákról készült festményei a legek...Az a táj! Ismeritek?
Éva! Ha ismeretlen a vidék, akkor a legjobb megoldás, ha felfedezitek!Kép Ellátás szempontjából nyílván a városokat és körzetüket érdemes megcélozni - nagyság sorrendben. Én Bgy-on lakom, már írtam, hogy itt minden van,bölcsi, csak oviból öt, ált.iskolából négy, két erős gimi, négy egyéb középsuli, és kihelyezett felsőoktatási tagozatok, művészeti suli és még más képzési lehetőségek.Választható gyerekorvosból is legalább öt van, az orvosi ellátás elfogadható úgy általában. Busszal a gyorsjárat az Árpád hídig másfél óra, kocsival kevesebb a menetidő, mert kb. 80 km a távolság.Salgótarján ennél is többet nyújt, bár nem az a hangulatos vidéki város külsőre, az emberek nagyon kedvesek. Én nem vagyok elfogult a lakhelyemmel kapcsolatban, mert nálam Újpest a "number one". Kép És hát, szakmámat tekintve idegenvezető vagyok, Salgótarjánból vizsgáztam, a megyénket meg már keresztbe-kasul bejártam (szakmai ártalom), ezért van némi ismeretem a környékről... Kép Ezért bocs, ha túlbuzgó vagyok! Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Se Zsóka linkjét, se a kutasói képeket nem bírom megnézni! Nem igazság! A link nem nyílik, az albumot nem találom!
Jamina, Pásztó kicsit messzinek tűnik. Nem fogunk tudni ennyit utazni, mert naponta kell bejárni, és két picinykével egyszerűen nem látjuk lehetségesnek a napi 3 óra ingázást...
Zichy, nagyon jó olvasni, hogy ennyire szeretitek a "Nógrádot"Kép, egyáltalán nem hat túlbuzgónak! Sajnos Salgótarján még messzebb van... (Most eszembe jutott az a régi Cseh Tamás szám, Salgótarján, állomásán...) Most a közelebbi kis falvakat nézegetjük, Héhalom, Zagyvaszántó, Erdőkürt...Ismeritek esetleg valamelyiket?
Hogy tudnám megnézni a képeket? Glatz Oszkárt is megkeresem a neten...Kép
rizike
 
 


Éva,
Pásztó alig 1 óra kocsival Kép
jamina
 
 


Rizike,
Kutasó Pesttől kb 100 km (98 vagy vhogy így Kép). Mi Kutasó-Bp VIII. ker (egész pontosan a BAross utca) távolságon közlekedünk, ez alatt a táv. alatt értendő az 50 perc. Ha normális kocsival jön az ember, akkor ennyi idő. nekünk egyszer sikerült, de szegény öreg rozzant Skodánkat nem nagyon hajtjuk, így általában olyan 1-1 és egy negyed óra.
Mi is azért kötöttünk ki (egyrészt) Kutasó, ill. Nügrád mellett, mert Pest körenyxékét (a pesti oldalt sem Kép) nem tudtuk volna megfizetni. Másrészt viszont nagy szerelem a miénk, először Cserhátszentivánon jártunk, ami K. szomszédja. Nem tudom, jártál-e esetleg Hollókőn. Nos, H. K-tól 12 km Kép. Pásztó 18 km, nem távolság. Mi lent karácsonyoztunk, fehár karácsonyunk volt Kép, 23-án este bementünk Pásztóra bevűásárolni, vissza már szakadó hóesésben jüttönk vissza, gyakorlatilag lépésben, akkor értünk Pásztótól Kutasóra 35 perc alatt. Normál tempóban ez nyilváén kevesebb.
Orvos van (hetente egyszer, de cserhátszentivánon állandfóan van, ott alkik, Cs. 6 km-re van), ill. Pásztón ott a kórház. Iskola: van Alsótoldon (tőlünk a 2. falu), Hollókőn (én oda szeretném járatni a fiam, erről majd mesélek alkalomadtán), és hát Pásztón van több oskola, Jamina és a jelenlegi óvónénink (neki barátnője/barátja a nmostani iskolaigazg.) is a sporttagozatost ajánlotta. Érdemes megnázni pásztó honlapját ( http://www.paszto.hu )
Folyt.köv.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka,
és azt lehet tudni, ki a msotani iskolaigazgató? Kép
jamina
 
 


Affffranc, tegnap emgírtam a folyt.köv. második részét, és elszállt KépKép. Azt sem tudom, mit írtam...

Jamina, a nevét nem tudom. Azt tudom, h a barát(nő)ja, vagy osztályztársa vagy mije-kije a mostani óvónéninknek. De ha a gyerekeim végre meggyógyulnak, és eljutunk az oviba, emgkrédezem a nevét, jó? Kép

Hátha most nem száll el:
Szóval a busz elég jól jár, egy vidéken lakó barátném szerint, ő egy kisvárosban lakik, ahol ritkábban jár a busz, mint Kutasón. Kb óránként van busz. Kocsi szvsz látszükséglet, bár ahogy látom azért sok helybéli jól megvan nélküle Kép.
Jaj, ha ott laknánk, olyan szívesen mondanám, hogy gyertek, szívesen látunk Kép. De ha vmikor megtudom, h lemegyünk, esetleg lejöhettek ti is Kép.
Remélem, ez most elmegy...
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Ha megengeditek, ovi és doki ügyben leírom az én tapasztalataimat. (Most van egy kis időm Kép )
Szóval, anno, mi Pestről kiköltözve az újszülött babánkkal, egy Aszód melletti falucskában kezdtük. Pici ház a falu szélén, domboldalban, erdő mellett, idilli környezet, kristálytiszta levegő, helyi suli kb. 4 percre, a férjem munkahelye egy óra busszal, fél kocsival, minden "tuti"...Ezt tudtuk, mikor megvettük a házikót.A gondok a védőnővel kezdődtek. Odaköltözés után azonnal felkerestük, mert ugye ezt jelenteni kell, hogy baba van és segítséget kértünk orvosválasztás-ügyben, meg úgy általában. No, több heti "zaklatás" után végre felkeresett minket ( közvetlen a szülés után még Gyarmaton laktunk anyuéknál és ott automatikusan felkeresett a védőnő és az egyik gyermekorvos is!), de abban nem volt köszönet.. Röviden: közölte, hogy ő többet ide nem jön, nem fog a falu széléig gyalogolni, orvos hetente egyszer van a városban ott érdeklődjünk, bármi baj van, mentőre mi ne számítsunk és ő is csak akkor segít, ha a faluban felkeressük. Első dermetségből felocsúdva próbálkoztunk az aszódi orvosnál, de annyira elutasítóak voltak, hogy végülis kértük az egyik gyarmati doktornénit, hogy anyukám címén (bejelentettük hozzá a babát), végezze el ő a kötelező vizsgálatokat. Megtette, így egy hónapban egy nap utaztunk hozzá.Aztán múltak a hónapok, éltük az életünket és tapasztaltuk, hogy úgy általában nekünk "idegeneknek" nagyon nehéz a helyiekkel együttműködni.Egy éven belül eladtuk a házat és a férjem családja noszogatására jöttünk Őrhalomba.Nagyon sok embert megismertem és nemcsak azért mert XY-nak a valakije vagyok, az nélkül is szóba álltak velem.A helyi védőnő nagyon lelkiismeretes, bármiben segített.És bár ez egy pici falu, hetente többször van orvosi rendelés, gyógyszerellátás. Bár mi maradtunk a gyarmati orvosoknál,nem volt bonyolult közlekedés. Na, ez csak összehasonlítás a magam tapasztalatán!Ja, és egy szomorú, de tanulságos momentum.Egyedül voltam otthon a gyerkőkkel, mikor a másfél éves pici lányomat nagyon súlyos baleset érte. Én csak annyit láttam, hogy nagy gáz van, én elsősegélyben ezt már nem tudom ellátni, mentőt hívtam, ami kb. 3 PERC !!!! alatt megérkezett.Azonnal ellátták, vitték Gyarmatra, onnan bő FÉL ÓRA !!! alatt a Bethesdába, ennek köszönhetően a kislányom életben maradt!Ez egy szerencsétlen véletlen folytán tipikusan egy olyan helyzet, mikor perceken múlik az emberélet... Nyílván nem kerül mindenki ilyen helyzetbe,de ezt átélve bennem is átértékelődött több minden, tehát csak megerősíthetem az Évát abban, hogy igenis nézzen szét alaposan mielőtt két pici gyerekkel letelepednek, és az orvosokkal személyesen kell beszélni, tisztában lenni azzal mi a feladatköre, mit tud ellátni stb. A falvakban pl. családorvos működik, heti 1-2-3 napot rendel általában, nagyrészt ekkor van patikaügyelet is. Gyermek szakorvos a városokban van, ő ismeri a gyermekbetegségeket,és bár szabadon választható, a falvakból csak akkor fogad, ha üresedése van.(Ismerőseim révén tudom, hogy többször előfordult már, sajnos, hogy családorvos férekezelt egy gyereket vagy későn küldött szakemberhez.)
Nálunk a másik mérföldkő az oviválasztás volt.A helyi ovi nagyon megfelelt volna -külsőre. Mikor én felmértem a lehetőségeket akkor két ovónő jutott majd 40 gyerekre, tanulást felkészítő foglalkozások csak nagycsoportosoknak voltak,kirándulás, ünnepség csak 2-3 alkalommal egy évben. Igazából a fiamnak ez kevés lett volna.Ráadásul suli előtt egy évig minden gyereknek kötelező bejárni a városba iskolaelőkészítő foglalkozásokra.Egy gyarmati önkormányzeti ovi mellett döntöttünk (itt öt ovi van): hatalmas, jól felszerelt játszótér az udvaron (kisebbeknek külön is), témákra bontott, játékos, szabadon választható foglalkozások a hét minden napján kiscsoporttól, kirándulások, sportrendezvények, rendszeres bábelőadás, könyvtárlátogatás, ünnepségek,délután választható foglalkozások középsőtől (zene, torna, úszás) és az ovi számára biztosított óvodapedagógus,edző és logopédus.Korosztályra bontott csoportokban, 25 gyerek/ két ovónő+ dadus.Igazából két évig érdeklődtem folyamatosan, elsősorban anyukáktól, kinek mi a tapasztalata, el lehetett menni az ovikba, vannak nyílt napok, itt az igazgatónő kétszer végigvezetett minket, soron kívül, mindenről tájékoztatott. Mondjuk volánbuszon pocsék volt járni minden nap a két kicsivel, de a kisfiam nagyon megszerette az ovit, nem volt gond a beilleszkedéssel.Tavasztól már kocsiztunk, de az rengeteg pénzt elvitt, úgyhogy megint a költözés mellett döntöttünk.Most már sínen vagyunk. Már kinéztük a sulit is.(Van miből válogatni!)KépA férjem ingázik, én vállalhatok helyben munkát, és a gyerkőcöket is el tudom látni.A családi ház nagy kerttel (és annak minden nyűgjével) maradt hétvégére. Kép
Éva! Szerintem ha komolyan gondoljátok ,részletesen tájékozódni kell. Ha megvan az a hely, ahol jól éreznétek magatokat,járjátok be a környéket, mérjétek fel a lehetőségeket, gondoljátok át a helyzetet hosszútáv, praktikusság szempontjából is.Lehet, hogy egy hely gyönyörű, kirándultatok ott egy napot és nagyon bejött, de mi van, ha az életviteleteknek semmiben nem felel meg? Ha meg nagyon Pesthez kötődtök, lehet, hogy az is segítség lenne, ha találnátok a közelben egy nagyobb parkot,ahová minden nap lejártok és hétvégéken meg kirándulnátok vidékre. Orvosilag a doki mit javasolt? Bár a vidéki levegő, biztos, hogy optimálisabb hosszú távon.. Kép
Na jó sokat írtam, ugye nem baj? De tetszik, hogy van téma és röpködnek a hozzászólások! Kép
zichy
 
 


Éva,
nem értem: miért akartok bejárni Pestre minden nap a két kicsivel? Nem csak a zurad járna be? Te otthon leszel gyesen, nem?

Zsóka
zsóka
 
 


Zichy,
jesszumpepi, ez a védőnő :8. Bár, ha emgnyugtat, 3 gyerekem van, a legnagyobb lassan 7 éves, a védőnő akkor volt kint utoljára, mikor ő 3 hónapos volt Kép... És ez Bp.

Orvos: hát igen, K-ón hetente 1x rendel, de a szomszéd falu (3 km asszem Kép)-ban lakik, tehát kihívni ki lehet. És ott van Pásztó, 18 km, oda lehet érni hamar.

Óvoda: tőlünk a 2. faluban (6 km), illwetve Hollókőn (12 km) és Pásztón. A szomszéd falubéliben tavaly tavasszal volt összvissz 12 gyerek, arra van két óvónő meg a dadus. Van még ovi Hollókőn, ott még nem jártunk és a pásztóiban sem.

Iskola: Alsótoldon van (2. falu, 6 km), Hollókőn. Ez utóbbi sokkal szimpatikusabb. Alsótoldon 8 osztályos, összevont osztályokkal. Az elsősök a harmadiokosokkal vannak pl.
Hollókő: sztívem szerint oda vinném a gyereket, ui: négy órájuk van naponta, hétfő kivételével, de akkor az 5. óra torna; pénteken "Hollókő-óra" van, ez afféle néprajz, a környékről tanulnak; tanuélnak néptáncot; kiviszik őket a faluba a fazekasműhelybe agyagozni; 3. oszt--tól van angol; itt is összevont osztáélyok vannak, az elsősök a másodikosokkal. Jelenleg két db elsős van Kép. Mesélte a tannéni, h az egyik elsős két hétig beteg volt, addig nem ment tovább a másikkal, hanem gyakoroltak, h a hiáényzónak ne kelljen annyit pótolni. Ez nagyon tewtszett (mondjuk egy kétfős osztáélyban megtehető Kép). Sajna Hollókőn csak alsó tagozat van, és ha jól tudom, K-ról nincs oda közvetlen buszjárat. Marad a kocsi, a távolság nem nagy, de napi 2x 12 km oda-vissza mégis csak eszi a benzinpénzt...
"Nagy" iskolába nem szívesen írtanám a gyereket, mert az enyém gyerek alkatáénak ez nagyon jó lenne, csak hát a pénz...

Zsóka
zsóka
 
 


Na nem írtanám a gyereket, hanem íratnám... A többi hibáért bocs, siettem...

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!
Ezek a védőnők! Mondjuk itt már szinte kényeztetve vagyunk, ezt érzem én is,bár a helyiek azt mondják, hogy ez nekik kötelesség..Kép
Ez a suli nagyon jól hangzik, olyan békebeli hangulata van.Kép Jó fej lehet a tanító néni is. Anyukám tanít olyan helyen, ahol ilyen családias hangulat van, kicsik-nagyok együtt, a fiacskámat is szokta vinni.. Ég és föld a különbség azok és a városi gyerekek között, és hát a falusiak javára! Viszont, mint tanárképzős hallgató, valahol mégis a több lehetőséget nyújtó sulikat részesítam előnyben a mai gyerekek számára. Csak egy összehasonlítás: két tízéves kislányt hasonlítottam össze a nyáron, városi harmadikos, a vidéki negyedikes volt.A tanulmányi ismereteit és az általános viselkedését tekintve is a városi vitte a pálmát, a másik kislány kb. másfél évvel volt lemaradva a koránál..És ez kevés kivételtől eltekintve általánosnak mondható.(Mások tapasztalata is ez.) Azt gondolom, hogy ilyen versenyszellemmel túlfűtött világban, mikor fontos a karrier, az érvényesülés és alapjáratban is hosszú éveket kell tanulással tölteni kevesebb lehetőség mellett a gyerek eleve hátránnyal indul.Én a magam részéről a túlhajszolást nagyon nem csípem, itt is van olyan suli, hogy már a kisiskolások is késő délutánig tanulnak minden nap.Kép Szóval, nehéz választani.. Mi a tanárok alapján döntöttünk, vérbeli pedagógusokat és nem csupán diplomás tanárokat kerestünk. A második, hogy ha a gyerek igényli, van -e lehetősége külön foglalkozásokra, ill. az előírt tananyag kövesse a normát. Gondolom így nem lesz annyira leterhelve, viszont nem is marad el az átlagtól és ha a képességei engedik van lehetősége a fejlesztésre. A sportolási lehetőségek biztosítása szintén mérvadó volt. Aztán majd meglátjuk, még van egy évünk. Kép
zichy
 
 


Hát nem tudom. Igazad van, de mindig a zuram jut az eszembe - kis falusi iskola, 30 évvel ezelőtt - és mik lettek belőlük? Bankigazgató, közgaszdász, filmes, vegyészmérnök... (Na és ha teszemazt autószerelő lesz, akkor mi van? Csinálja jól, és legyen boldog az életben, ez minden kérésem, ha ez meglesz, én boldog leszek.)
Az alsótoldi iskolában tavaly csináltak egy továbbtanulási felmérést, felsőfokú sulival kapcs., h az ő egykori tanítványaiknál milyen volt, 80 %-os. Ami szvsz nem rossz.
Amőgy meg tannénitől függ, én azt mondom. (És ráadásul Hollókő cvsak 4 osztályos, tehát ötödiktől mehet "nagy" iskolába a gyerek.)
És hadd tegyem hozzá: nemcsak tannénitől függ, hanem szülőtől is. Ha én azt látom, h teszemazt a másodikos gyerekem annyira érdeklődik a történelem iránt, akkor segítek neki - kiveszek a könyvtárból olyan könyveket, amik pl a lovagokról szólnak, mittomén, ez is fejleszti.
Van ismerősöm, aki otthon tanítja a gyerekét (mi is elgondolkodtunk ezen anno.) A gyerkőc nagyon sokat tud, nem csak azt, ami az ő évfolyama számára elő van írva, hanem felsőbb osztáélyos anyagot is.

Neháéz döntés nagyon. De úgy gondolom, h a gyerkőcnek épp elég megszoknia, h új közösség, más életforma (iskola, tanulás), hogy pont elég nagy váéltozás lesz számára egy kis iskola, nem kell okvetlen bedobni a mélyvízbe. Báér simán lehet, h Pásztón kötünk ki - az anyagiak miatt Kép. Én nagyon nem szeretném, de ez van. Meg ki tudja, lehet, h találunk Páaztón egy szuper iskolát Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Igazad van, tényleg nehéz.
Én a régi dolgokkal úgy vagyok, hogy kissé túlozva, de volt, elmúlt. Egy generációval a gyermekeink előtt, nem olyan körülmények voltak, mint most... Elsős tanító nénimmel beszéltem nemrég, aki mondta, hogy nagyon mások a gyerekek most, mint mi voltunk, anno. De mások a körülményeik, elvárásaik is. Mesélte, hogy a gyerekek 90-95%-a ismeri a betűket, számokat már a nagycsoportban, eleve máshogy állnak a dolgokhoz, pillanatok alatt óriási mennyiséget képesek befogadni, hajszolják az újdonságokat.Nekik az már kevés, amit mi ilyen idős korunkban kaptunk. Viszont fegyelmezetlenebbek, olyan apróságot nem ismernek, mint a felnőttek magázása vagy a cipőkötés...A kisfiam nem volt 3 éves, mikor egy néni megkérdezte, hogy tudja-e, hogy hol a kistestvére (7-8.hónapban voltam). Erre ő felvilágosította a nénit, hogy az anya pocijában egy nagy lufiban, ami televan langyos vízzel, de az nem folyik az orrába, mert elvan zááródva és a köldökzsinóron kap ennivalót és elmondta hogy fog kijönni. A néni kapásból lehidalt. A fiam most öt éves,100-ig hibátlanul írja, olvassa a számokat kisebb- nagyobb összeadásokat végez, ilyesmi.. Nem zseni, nem szoktuk őt itthon ezzel tömni, ezt az ismeretet csak úgy összeszedte, és nem ő az egyetlen pl.az ovis csoportban.Térbeli épületeket rajzol, óragyűjteménye van, az emberi test felépítését jobban ismeri, mint egy átlag kisiskolás,egyébként építésznek készül. Kép (Én a mai napig nem tudom mit dolgoznék a legszívesebben..)Szóval, sok ilyen gyerek van, óriási a befogadóképességük,energiájuk, ami jó, mert nekik másban kell megfelelniük,helytállniuk mint nekünk, vagy a szüleinknek.Ráadásul ma már lehet válogatni, nagy a kínálat, sok a lehetőség, engem még a körzeti suliba irattak és ugyanazt tanultam,mint bárki más annyiidős Mo-on.Változást inkább a középiskola hozott.
Én jobban húzódok valahol a régi dolgok felé de azt is tudom, hogy nem versenyezhetek egy szakmailag jól felkészült tanárral,nem biztos, hogy otthon meg tudom adni neki azt,ami egy suliban esetleg alapjáratban megvan.Egyébként a férjem is úgy gondolja, hogy legyenek jó pedagógusok, a gyerek szeressen suliba járni, tanulni,az osztálytársaival együtt lenni, és legyek én, aki szemmel tartom és segítem abban amiben rászorul.(Többek közt ezért is ugrottam neki a tanárképzőnekKép ) Ez igaz, dehát elég nehéz összehozni.. Hm? Kép A kisfiad mit szeretne? Neki melyik verzió tetszik? Menjetek el nyílt napra, beszélgessetek a tanárokkal, nézzétek meg a helyeket, hátha segít dönteni. Kép
Azt hiszem, még mindig könnyebb helyzetben vagyunk, mint az érettségizők szülei. Kép
zichy
 
 


Van egy nyugis napom, ami ennyi betűt kihozott belőlem.. Kép Bocs Lányok!
zichy
 
 


Húúú, lányok...!

Tisztára beindultam.

Szombaton letettük a voksunkat a csitári házak mellett. Aztán másnap reggelre kelve (nem véletlenül mondják, hogy minden fontos dologra aludjunk egyet) rájöttünk, hogy lehet, hogy ez az átverés show. Egyik ház sincs 70 nm (sőt...), és könnyen lehet, hogy az újra nincs is építési engedély. Úgyhogy most először a ház papírjait akarjuk látni. Azt mondták, időbe telik. Mit bánom én...! Ezek hülyének néznek!!!

Hála az égnek, mert így viszont visszatérünk keresgélni Kutasóra. KépKépKép

Zsóka,
mi végigjártuk a falut, na jó, csak részben, mert egyrészt nagyon síkosak voltak az utak, másrészt mert a Macikának sürgető dolga volt (pisilnie kellett Kép), de egy darab táblát láttunk, hogy eladó ház, az meg azonnal nem tetszett. Tudnál segítteni, hogy melyik utcákban keresgéljünk?

Amit a hollókői iskoláról írtál, az szívfájdítóan gyönyörűséges, kedves, gyerekbarát... A mi két nagyobb gyerekünkkel asszem ha nem is duplájára, de rendesen növelnénk az osztálylétszámot. KépKépKép És egy osztályba járnának a kölkeink. Ki tudja, lehet, hogy Macika vinné a tie(i)det is. Kép Mindegy, hogy 4 vagy 6 gyerek...

Jaj, csak találjunk egy nekünk való házat kerttel... Hol? Hol? Hol?
virág78
 
 


Vollard,
mizújs veletek?

Virág,
nem tudom az utcák nevét Kép. De mivel Kutasó olyan picil, nem kell nagy területet bejárnotok Kép. Ha szemben állsz a templommal, akkor a tőle jobbra levő utcákban keresgélj. (nem csak azon, ami közvetlen mellette van, hanem mindegyiken, ami jobbra esik tőle.)
Vmikor mi is lemegyünk, de nem tudom, mikor.

Zsóka
zsóka
 
 


Nem tejesen, de bejártuk. Végül újra meg újra a Mihalikék házánál lyukadunk ki. Kép De nem akarja az asszony 2 és félért adni, mi meg sokalljuk a 3-at. Elég lepukkant, 3 éve nem veszi meg senki, be kell vezetni a gázt, ki kell bővíteni, szóval van vele munka rendesen. A saját érdekemben még sosem kommunikáltam úgy, mint tegnap. Kép Remélem, eléggé meggyőző voltam. Kép Szombaton hívom, hogy sikerült-e megpuhítania a testvéreit vételárügyben.

Szólsz, mielőtt lementek? Kéne egyet autó nélkül is ott csatangolni, és akkor az tutira így lenne. Kép

Találtunk egy másikat is, vályog, nagyobb, mint a Mihalikéké, és 4-ért akarják adni. Nevetségesen sokat kérnek értük...

Szóval szólj! Kép

Virág
virág78
 
 


Virág,
abban a házban, amit nektek kínálnak, nem voltam még- De a miénket kellett volna látnotok... Az egyik sarka meg volt repedve-süllyedve, azt le kellett bontani és újrafalazni (ázott az egy méterre (!!) ásott emésztőtől).
2001-ben vettük 2 milláért (már két éve árulták azt is), tavayl ráköltöttünk a felújítáésra 2 millát (ebből majdnem 1 milla a fűtés bevezetése). Viszont most szuper Kép. Kicsi még így is (63 nm, 3 szoba, konyha, fürdőszoba), de se előszoba se kamra. Anélkül, hogy hozzá krellett volna építeni, így tudtuk megoldani, h mindenkinek legyen saját szobája. 5 éves terveink között szerepel a bővítésd Kép.
Szerintem ne rögtönésazonnal akarjatok kacsalábat építeni, hanem rendbe kell hozni annyira, h normálisan lakható legyen. Aztán majd ha már ott laktok a szépp könryéken, jó levegőn Kép, akkor szép lassacskán lehet bővítgetni-szpítgetni Kép
Persze h szólok, ha lemegyünk, de ez leghamarabb márc-ban lesz. vagy még később...
(A vályogban van fűtés? Fürdőszoba?)

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Túlvagyunk az orrmandulaműtéten, végre.
Én nem tudom, olyan árakon, amiket írtok, én idáig Nógrádban csak teljesen lepusztult házakat találtam. Szóval olyanokat, hogy nem is tudom, mennyiért lehetne felújítani, talán 4 millióért, de minek, mert régi, rozzant, vizes, az se biztos, hogy egyáltalán jó az alapozása, stb. Szeretnék kérdezni valamit: anyósom jól megijesztett, ők egy Szolnok melleti kis faluban laknak, és azt mondta, azért fűtenek csak 1(!) helyiséget télen, mert ha az egész házat akarnák, 60-70 ezer lenne. Meg lehet kérdezni, családi házban mennyiből jöttök ki, fűtés, víz, ilyesmi? Csak kb., hogy tudjuk mihez tartani magunkat. Náluk gáz van egyébként, és azt mondják, vidéken sokkal drágább a gáz is. Na, tessék. Érdemes anyóssal találkozni.Kép
rizike
 
 


Gyógyulást!!
Mi dc 23-tól voltunk lent jan 3-ig, fűtöttünkj, mint az eszelős (25 fok volt, imádjuk a meleget), éa 11000 ft körüli szla jött ki.
Van egy cserépkályhánk is, vész esetére (ha nem lenne gáz), plusz majd spórolásnak. De most nem gyújtottunk be.

Zsóka
zsóka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: