Új privát üzeneted érkezett!

Igen, én is boldog névnapot kivánok!
Na, kinek mi volt a kórházban, kismamik? :D

Kép
bernini
 
 


Berni!

Voltatok dokinál? Mi van Barnabással???
Móni és Ti hogy vagytok?? Elmúlt a pocibaj?

Na találkoztunk Móncsival a kórházban. Apákat, gyerekeket nem engedték be. Sajnos. Úgyhogy jövő héten megnézzük a magánrendelőben apával megNoncsival.

A lurkóval minden okés, szépen növekszik, pont akkora mint Noémi volt ilyenkor, csak a combja hosszabb. A nemét még mindig homály fedi, fiú felé hajlik a doki, de sajnos ez korántsem biztos, mert nem nagyon mutatta meg a "lábaközit". :D :D :D

A kombinált teszt eredménye nagon jó lett, viszont az AFP-m még nem volt meg. (10 nap alatt)

JA és Noéminek kijött a hetedik foga, felül jobb oldalon egy metsző.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Nem voltunk dokinál, ma meg már jobb, éjszaka nem volt vele semmi gond, 10ig köhögött, de aztán nem és reggelig aludt. Az orra "elállt", szóval remélem megúsztuk ennyivel. Most Stodal szirupot adok neki, ez homeos, meg calcimuscot.
Judit, nem meglepetés akart lenni a baba neme?
Fogban akkor most Noémi vezet :D

Kép
bernini
 
 

 
 

A hányás Máténál, meg nálam is elmúlt. 1 napos volt, de nem kívánom senkinek ...

Tegnap baromi sokat kellett várni az nst-re, 4 órát. 3/4 3-kor kerültem be, aztán az első nem is lett jó, úgyhogy repetáztam, és ma is kellett ismétlésre menni. Tegnap a 2. mega mai jó lett, úgyhogy legközelebb hétfőn megyünk. (az lehetett a baj, hogy én úgy gndoltam, hogy a popsifeszítés mega kis mozgás is mozgás, ezért nyomtam a gombot, aztán a szíve nem vert annyira.) (végülis ha belegondolok, az én szívem sem kaplimpál annyira gyors gyalogláskor, mint futáskor)
Nagyon remélem, mire szülök, addigra feloldják a zárlatot, mert apa nélkül nem akarok szülni!!!!!!

Barnabásnak gyógyulást!

Köszi a névnapi köszöntést!

Judit! Akkor az afp eredményért külön be kell menned? Vagy majd kiküldik?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Fu Móni közeleg a Te időd. Szemerei azt mondta jövő héten még tuti zárlat lesz. De drukkolok, hogy kibírd addig. Teljesen együttérzek, hogy kiakadsz, ha nem mehet be a párod. Én is ettől rettegek, pedig még az ősz arrébb van!!

Örülök, hogy jobban vannak a lurkók. Berni nem lehet, hogy Barnabás valamire allergiás, azért köhög?

Az afp ügyben pénteken kell telefonálni.

Én szerettem volna meglepit, de Zoli azt mondja, ha valamit tudhat azt miért ne tudja. Így először úgy volt, hogy Ő megkérdezi, és nem mondja el. De aztán rájöttünk ez nehezen kivitelezhető, így a megkérdezés mellett döntöttünk...

Kép
Kép
l.judy
 
 


Moncsi, utólag is boldog névnapot. Egy kicsit mostanában el vagyok havazva, kezdődik a vizsgaidőszak és egy pár beadandót is meg kell csinálnom.

Berni, segít a Stodal?Remélem, hamar meggyógyul teljesen Barnabás...

Dorkának is 7 foga van, Húsvétkor jött ki a 7. de neki is a rágó jön, mint Noéminek, már az egyik pici csücske mintha kinn lenne, vagy már olyan vékony rajta a bőr, hogy úgy érzem, mintha :D

Szurkolok Moncsi, hogy elhúzza még a babu egy darabig...
Emlékszem, hogy Február környékén, mikor szültünk, akkor is zárlat volt, csak akkor az influenza miatt...

Hosszú hétvégén mi a Balatonon voltunk, de jó szar volt az idő...
Ja, és ÉRIK AZ EPER :D
Tök jó a hétvégén már lehet is enni...

Kép
roberta80
 
 


Hát, még nem 100%os a gyógyulás, van kicsi köhögés néha, meg a nózit is törölgetem. Ami jobban aggaszt az, hogy szinte minden nap van nagyon lágy kaka 1-2 (plusz 1-2 normális), szóval ez sok, nem??? eddig napi 1-2 volt, ritkán 3 , a napokban a 4 is megvan. Olvastam, hogy a fogzás tünete lehet a lágy széklet, de több napon keresztül is? Egyébként meg nem veszem észre, hogy jönne a foga, jól alszik, nincs bedagadva az inye, a kezét viszont mindig rágja.
Epret én is eszek már egy ideje, most is finomat vettem a piacon. Gondolkodok, Barnabásnak adjak-e az ideiből, amikor már tényleg szezonja lesz, vagy majd csak jövőre. Olvastam, hogy eleinte érdemes megpucolni nekik. Vagy betartsam szigorúan a 18 hónapot. Ti hogy álltok ezzel?

Kép
bernini
 
 


Én még idén nem adok Dorkának epret. Nem csak azért mert allergizálhat, hanem , mert túl közel van a földhöz, nem tudnám olyan tisztára mosni, hogy neki merjem adni.
Voltatok Berni oltáson?Hogy viselte Barnabás?
Dorkának csináltunk végre homokozót, még a pelenkájába is jutott estére homok :D
Judit, láttuk tegnap Noémit az apukájával a Bajcsiban. Mentünk hazafelé, ők meg akkor szálltak ki a kocsiból, messzebb voltunk, nem akartam kiabálni :)
Mónival mi lehet? Lehet, hogy már meg is van a kistesóóó?

Kép
roberta80
 
 


Még nincs meg a tesó ...
Hétfőn voltunk újra nst-n, minden ok, bár nem valami ficánka a bébi.
A doki is mindent rendben talált, ismétlés hétfőn. Kedden meg betöltöm a 39. hetet. Jó gyorsan elrepült ez az idő.
Érdeklődtem a dokitól, hogy vajon mikor lesz feloldva a zárlat. Az egyik variáció a kedd volt, a másikat meg nem is mondta, biztosan jó messze van. Ti nem hallottatok valamit? Mégiscsak közelebb vagytok a tűzhöz.
A szülésznőmmel nem sikerült találkozni hétfőn, éppen "szült". Remélem, hétfőn összefuthatunk.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Csajok! Merre vagytok? Kivel mi van? Nagyon nagy a csend!

A hétfői kórházlátogatásból lehet, hogy kedd lesz, mert a szülésznőm hétfőn megint nem dolgozik, csak kedden, és már jó lenne személyesen is találkozni (utolsó személyes találka jan. közepén volt).
Szerintetek számít az az egy nap? Hogy nem hétfőn hanem kedden mennék? Vagy rákérdezzek a dokinál?
Valószínű, hogy a komaasszonyom jön majd velem (vagy anyu), a Zsolti pont délelőttös lesz, nem szívesen engednék el. Anyuval az lenne a baj, hogy ugyan velem lenne, de ha valami van, nem nagyon tud mit csinálni, nincs jogsija, és a Zsolti nem is nagyon örülne neki, ha én vezetnék. Na majd kiderül mi elsz.
Egyébként azt hallottam, hogy feloldották a zárlatot! Nagyon remélem, így marad, amíg megszülök!!! Már nem bánnám.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


szerintem nem számít az az egy nap...bár nem tudom, már nagyon a végén vagy...Tényleg, hogy elment az idő...

Nekem nem nagyon van időm jönni, megint tanulás van, meg a jó időben sokat vagyunk kinn Dorkával. Amúgy megvagyunk, kedden megyünk oltásra, remélem, nem lesz semmi baj...

Szorítok neked Moni, hogy rendben menjen a szülés...már csak pár nap...olyan izgi....

Kép
roberta80
 
 


Hú Móni, tényleg napok kérdése :) Most nst-re kell menned? Kérdezz rá, biztos ami biztos. De tényleg jó még egy utolsó megbeszélés a szülésznővel is. Neked ki is, Emi? (vagy ő valaki másnak lett volna?)
Mi is sokat vagyunk kint. Sokszor csak a kertben, de a városban is mászkálunk legalább minden másnap, meg a parkot is preferálom, mert ott egész nap árnyék van, és ebben a nagy melegben az jó tud lenni. Mi ma Balatonon voltunk, nagyon jó idő volt, 1-2 gyerek már fürdött is, de a viz még nem lehet olyan jó.
Roberta, mi már megkaptuk a szurit, mindkét vállba, mert a prevenart is most kapta a 3.at, nagyon sirt, de hamar megnyugodott. Tényleg, akartam már kérdezni, Dorka hogy viseli amikor neked több napra el kell menned?Este lefekvéskor, éjszaka nincs olyankor baj vele? És amikor megjössz, hogy viselkedik?
Én annyira félek mikor lesz az, amikor otthagyom valakire mondjuk éjszakára, nem is szeretek rágondolni... Persze tudom az még odébb van, lelkileg lehet rá készülni, mert biztos nekem nehezebb lesz mint neki :D

Kép
bernini
 
 


Rákérdeztem a dokinál, ok. a kedd. NST-re kell menni, de a Zsolti délelőttös, nem szívesen engednék el, a szomszéd jön velem, ő meg hétfőn dolgozik még (a komaasszony is melózik, ő is kilőve).
Remélem minden ok, nem akarok maradni.
Épp amiatt, amit Berni írt. Nálunk sem maradt még Máté senki mással éjszaka, és napközben sem egész napra. Nem tudom, hogy fogja ajd viselni, és ezért szeretném a kórházi napokat minimalizálni.
Mi is egész nap kint vagyunk, szombaton még egy kullancs is bele akart mászni a törpébe, de anyuka nagyon szemfüles volt, még nem tudott beleférkőzni. Azért megijedtem, annyi betegséget terjeszthet. Pl. az öcsémet egy megcsípte tavaly nyáron a hátán, nem vette észre, és sajna lyme-kóros volt a kullancs, sok idő eltelt, mire öcsém dokihoz ért, már nem használt neki az antibiotikum, és még mindig nincs teljesen rendben. Mármint kívülről nem látszik rajta semmi, de a vérképe még mindig nem jó.
Szörnyű belegondolni, milyen veszélyek leselkednek ránk!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


MEGJÖTTÜNK!

Jó volt, csak elfáradtunk. Szép időnk volt, Noncsival 3szor voltunk a fürdőben, voltunk sodrómedencében is. Nagyon élvezte.
Én még óriáscsúzdáztam is, de a csávó alig akart leengedni, mert babát várok... De megígértem, csak egyet csúszok utána pihi. Nagyon szép a város, a strand...
Voltunk lovasfarmon is, szabadon voltak a szamarak, Noéminek nagyon tetszett. Semmi félelemérzete nincs csak úgy paskolta a csacsit. Meg lovacskákat is etettünk. Rakok fel képet.
Ami negatívum, hogy Noémi arcát 11 helyen megcsípte a szúnyog és nagyon csúnya. Csak most, így 5 nap után kezd enyhülni.

Moncsi írd ám meg mi volt ma, Nekem a doki múlt héten azt mondta lassan tényleg feloldják a zárlatot. A kullancsok meg tényleg alattomosak.

Roberta! Tanulj, okosodj, mindjárt vége ennek a félévnek is. Noémi már kapott epret 2 hete, de úgy hogy a külsejét a magokkal lehámoztam és én ettem meg. Nem lett tőle semmi baja, ugyanígy fog enni a dédi epréből is. Ja múlt hétfőn dokinál voltunk, csak én beszaladtam előre, Zoliék meg utánam jöttek, ugyanis ők is megnézték ultrahangon a babát. (ugye a zárlat miatt a kórházba nem jöhettek) Minden rendben, de az AFP-m alacsony lett, nagyon beparáztam, de mivel csináltak integrált tesztet, amin a többi érték jó lett, így a védőnő is és a doki is azt mondta nem kell menni további vizsgálatra.

Ja! oltást nem kaptunk, mert festik a rendelőt, majd jövő héten...

Berni! Te hol is laktál pontosan? Az oltás után nem jött ki az a normális oltási reakció? azt hiszem 8-10 nap után? Ha igen az mivel járt? Csak hogy mire számítsunk.

Ja és Noémi jár! Már cipőben is! Youppi!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Kép Kép

Kép
Kép
l.judy
 
 


Gratulálunk Noéminek a járáshoz! Örülök hogy jól éreztétek magatokat szülőmegyémben :D Én Szeghalmon laktam. Hú, ez a szúnyog dolog nem jó. Én vettem egy elektromos kütyüt, kis katica alakú műanyag izé, szitakötő hangot ad ki, és állitólag nem jön rá a szúnyog, nem tudom ér-e majd valamit... :lol:
Eddig nem jött ki semmi rajtunk az oltás miatt, hétvége felé számitsunk rá, azt mondta a doki (kb 10%-ot érint) láz, pöttyök lehetnek, semmit nem kell tenni, csak a lázat csillapitani. Reménykedek benne, hogy nem lesz semmi, Barnabásnál eddig 1 oltástól sem volt.

Kép
bernini
 
 


A 15 hónapos lányoknak erőt, egészséget! :D

Kép
bernini
 
 


Tegnapi eredmény: nst, doki minden ok, de ha keddig nem születik meg a baba, akkor be kell feküdnöm, és nem hiszem, hogy utána sokat várnának. Indítani ugye nem lehet , marad a császár. De még bizakodom, én is, Máté is mondta a tesónak, hogy a héten meg kell születnie.
Amúgy a tegnapi nem az én napom volt: már reggel éreztem, hogy nem jó a közérzetem, aztán nst-n feküdtem, mikor mondta a doki, hogy akkor hétfőn befekszem, kedden megműtenek. Tudom, hogy nagyobb az esélyem a császárra, mint normál esetben, de ez hidegzuhanyként ért. Persze elbőgtem magam, de igazából nem tudom, miért. Aztán megbeszéltük, hogy kedden fekszem be, és akkor majd megbeszéljük hogyan tovább.
Este arra gondoltam, talán amiatt borultam ki, hogy mi lesz itthon, ha előbb kell befeküdnöm, és nem csak szülni megyek. Valahogy tegnap tudatosult, milyen nehéz lesz itthon hagyni Mátét, és napokig nem vagy alig látni.
Éjjel sokszor és nagyon fájt a hasam, de lehet, hogy a frontot éreztem, bár most is jönnek ezek a fájások, és eléggé fájnak, nem csak úgy keményedik a hasam. lehet, mégis lesz valami. Ha lenne, majd Judit értesít titeket. Szorítsatok!!!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


A lényeg, hogy ne idegeskedj, Móni! Minden rendben lesz. Szerintem tuti kibújik a kistesó a héten, megérzi ő már bent is mi lenne anyukájának és a családnak is a legjobb :D Ha front van, még előnyödre is válhat, nem tudom a hideg vagy a melegfrontra érzékenyek a kismamák. Málnalevélteát nem iszol? Tudom, erről megoszlanak a vélemények, de ártani nem árt, még ha nem is használ :D Én ittam

Kép
bernini
 
 


CSAJOK!!!! HÍREM VAN!!!

"Tegnap éjszaka 11:05-kor 3090 g-mal és 51 cm-rel vákuum segítségével, de természetes úton megszülettem. Samu"

Gratulálunk anyának és babának egyaránt! Várjuk a beszámolót, és sok-sok tejcit kívánunk!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Aztaaaaaaaa, ez jó hír! Ugye mondtam én, hogy kijön!!! :wink: Aranyos neve van, én is csak jókat tudok kivánni, hétfőn már otthon is lehetnek, sőt, lehet vasárnap, én ugye csüt.hajnalban szültem, csak a súlya miatt nem engedtek vasárnap haza.

Kép
bernini
 
 


Hú, de csend van! Móniék már biztos hazajöttek, csak gondolom az internetre ezentúl kevés idő jut majd.
Roberta, meddig tart a vizsgaidőszak?
Judit, ti hogy vagytok? Milyen nagy melegben pocakosnak lenni?
Barnabás egyik napról a másikra csomó dolgot mond, olyan jó. Mama, ezt hajtogatja egész nap, mióta anyukámék szombaton elmentek, öröm hallgatni :D persze azt hogy anya, igen ritkán hallom, és akkor is rá kell fogni hogy az akart lenni...
Vasárnap gyereknap, mi szerintem kinézünk Patcára, még nem voltunk, állitólag jó.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Én is kukucsolom minden nap és tényleg nagy a pangás. Berni ne is kérdezd, már most nagyon rosszul viselem a meleget. mi lesz később. De ennek az időnek örülök. Patzcára mi is elmennénk egyszer, mi sem voltunk, de hétvégén Szentendrére megyünk, mert lesz a 10 éves érettségi talink.
Nagyon fáradt vagyok, ma voltunk Pécsen autót nézni.

Berni a mamamammamammama nálunk is megy már hetek óta egész nap. Néha rájön és akkor csak mondja. Ja és engem már nem anyának hív, hanem A-nak. apát-papát-mamát mondja szépen, amikor rámkerül a sor csak: A. És tetszik neki nagyon.

Móni már biztos otthon vagy, reméljük minden rendben van. Kihevertétek a vákuumot? Annyir a kíváncsi vagyok már mi hogy történt... azért írj, ha lesz időd.

Roberta!! Tedd le a könyvet és néha kukkancs be ide!!!!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Legelőször egy-két kép, lehet hogy a részletekre nem lesz idő, de igyekszem.

Kép megszülettem
Kép anyával
Kép 5 napos mosoly
Kép otthon
Kép tesók, ahogy alszanak

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Hát akkor a történet:
Szerdán amikor írtam, hogy valami fájdogál. ... hát az már az volt. 1 körül nekiálltam írni, hogy hány percenként jönnek a fájások. 10-15 percesek voltak, de nem voltak olyan szörnyűek. Du még megfőztem, lezuhanyoztam (hátha csak jóslók, és ugye akkor elmúlnak -de ezek nem múltak). negyed 6-kor megkérdeztem a szülésznőmet, hogy ő mit mond. válasza az volt, hogy sokáig ne várjunk, nehogy az előző heg szétváljon, mert akkor nagyon nagy baj is lehet, de a 15 perces jósló is lehet.
Vártam. Megfürdettem, majd elaltattam Mátét- 3/4 9 volt. Az én drága férjemék éppen azon a napon tudták behozni az erdőről a fát (alig vártam, hogy hazaérjenek, mert altatás után hirtelem kezdtek sűrűbben jönni a fájások).
negyed 10-kor indultunk, a kocsiban 3-4 percesek voltak már. és eléggé fájtak. 10-re értünk a szülészetre, de várni kellett. Aztán mivel székelési ingerem volt, gyorsan felfektettek a szülőágyra (10:22). Beöntés elmaradt, borotválás is csak ahol muszáj. Már bő 3 ujjnyira nyitva voltam. Az Emi épp ügyeletes volt (szerencsére), a dokinak egy gyors telefont dobtak.3/4 11-kor már nyomni kellett. Sajnos vákum kellett végül, hogy megszülessen, mert a doki nem merte fent nyomni a hasam a hegszétválás veszélye miatt. Amikor felrakták a vákumot, az borzasztó volt, de utána 2 nyomásra kint volt a feje, a 3.-ra meg a kis teste. 11.05 volt. Emlékszem, hogy mondták, bár a kikönyvébe 11.10-et írtak.
Pár perc múlva megszületett a lepény is, aztán elkábítottak, hogy a doki meg tudja vizsgálni az előző heget. A varrás nem volt kellemes, mintha tűzőgéppel kapcsoztak volna össze.
De mindegy, egy gyönyörű, nyugis babám született, aki sjnos besárgult egy kicsit, 2 napig kék fény alatt volt, de hétfőn hazajöhettünk.
A doki szinte csak a kitolásra lérkezett, de egyáltalán nem bántam. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar meglesz a tesó.
A csecsemős nővérekben kellemesen csalódtam, nagyon kedvesek voltak, és nagy örömömre a kék fény alól is 2 óránként kivihettem szopizni Samut, és éjszaka is kitolták, ha felébredt.
Itthon talán rendeződnek a dolgok. Máté nagyon ées, sokat cirógatja, puszilja a tesót, talán túlságosan is, nehéz elaltatni, mert állandóan ott lenne, és ugye akkor a szája nem áll be. De majd összeszokunk.
Ha esetleg valamit kihagytam, kérdezzetek bátran!
A császárral összehasonlítva: sokkal könnyebben felkeltem most, és sokkal hamarabb rendbe is jöttem, teljesen más. Most sokkal erősebbnek, energikusabbnak érzem magam. De ez lehet attól is függ, hogy akkor nem tudtam mi vár rám, mennyire fárasztó lesz. Samu szépen szopizik, igyekszem fejni is, hogy nehogy kevés legyen a tejci.

Boldog gyereknapot minden gyermeknek! Gondolom, mindenki megy valahova!!! Érezzétek jól magatokat!!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Hát gratulálok, Móni nagyon ügyesek voltatok! Igy kell ezt csinálni. Az a fránya vákuum elmaradhatott volna, én nem is tudom elképzelni milyen lehet, de a baba érdekében volt és szerencsére nem látszik a fejecskéjén, annyira édes bébi, nagyon helyesen vigyorog. Jó tesók lesznek Mátéval, és tökjó, végleg férfiuralom lett nálatok :D

Kép
bernini
 
 


sziasztok,kb 1 hónapja nem jó a gépünk, azért nem jöttem, most is épp a könyvtárban ülök és tanulok, de a tököm ki van, nagyon kellne az internet de egy csomó mindent így sem tudok megtanulni, le van syarva. 22-én lesz az utolsó vizsgám, ha minden igaz.
Mó ninak Gratulálunk, nagyon szépek a tesók együtt.
Nekem is van egy jó hírem...költözünk:-)Hirtelen felindulásból vettünk egy lakást. sok munka van vele, úgyhogy az is leköti minden időmet.Délután is megyek Egerbe, majd csak szombaton jövök haza. Dorka már ezeket jól bírja, 10 hetes volt, mikor elősyör elmentem...

Kép
roberta80
 
 


Roberta, remélem görbült a jegyed :D ez már az utolsó félév, igaz? Hol vettetek lakást? A mostani nem a tietek volt? vagy ez nagyobb... több kérdéssel nem gyötörlek, jobb dolgod is van!
Mi már több mint egy hete nagyon keveset alszunk. Nappal is 1 óra körüli mennnyiséget, de 2 részletben, közben felébred, sirva. És minden reggel 6 körül indul, az is sirva, ma 5.41kor, visszaaludt, 6.20ig :? kb 7ig még ágyban tudok vele maradni, bújunk, de aztán már nem . Viszont már 4. napja hogy reggel nem szopizik. Eddig az volt az első hogy kérte, de most meg nem (könyvet akar nézni, autóra ülni...), én meg nem is kinálom, azt szeretném ha magától hagyná el, de erőszakosan nem akarom leszoktatni, pedig több oldalról támadnak már emiatt, hogy szakitsam le :x

Kép
bernini
 
 


Berni!
Én Máténál és most is azon a véleményen vagyok, hogy addig szopizzon egy baba, ameddig ő igényli. ha 11 hós koráig, addig, ha 3 évesi, úgy is jó. (persze az oviba már ne ciciről menjen).
Nem értem, miért támadnak amiatt, hogy még szopizik, hiszen csak 16 hónapos. Persze ha magától nem kéri, én sem erőltetném. Én teljesen egyetértek veled, és ne hagyd magad. Persze rossz mindenhonnan a macerálást hallani ...

Judit!
Merre vagy????????????

Roberta!
Neked kell egy kis kikapcsolódás a sok tanulás mellett, úgyhogy jelentkezz többször!

Kár, hogy csak ennyien vagyunk. Nem tudtok beszervezni egy két kaposvári kismamát?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Vagyok, olvasok, csak nem írok. Szóval Moncsi gratula mégegyszer, nagyon aranyos a kisfiad. És az a vigyorgós kép... :D de az együttalvós sem rossz. Ügyes voltál. Lehet buta kérdés de a vákuumot azt oda felrakják valahogy, hogy a baba fején legyen?? Próbáltam elképzelni, de azt sem tudom hogy nézhet ki az eszköz. :oops:

CSAJOK GYERTEK UTOLSÓ KÖNYVTÁRBA PÉNTEKEN!!!!

Megpróbálok beszervezni egy két mamit ide.

Ma voltunk terhesbe, kicsit sokat híztam, eszek mint a d...nó :lol: HOlnaptól kicsit visszafogom magam. Amúgy Marton doki volt bent, és olyan bókot levágott Noncsinak, hogy csak na. (Meg kellett várni az orvost, mert vércukorvizsgálatra Ő adhat csak beutalót, új rendszer) Nagyon jó fej doki.
Moncsi! Te is cukros lötyit ittál igaz?? Azt mondták vihetek egy fél citromot. De azt bele lehet tenni a katyvaszba, vagy utána egyem meg?????

Roberta gyertek ám Ti is pénteken!

Berni a szopival kapcsoltaban meg osztom Móni véleményét. Te dönts, és persze Barnabás.
Mi ott tartunk, hogy 2naponta egyszer van cici. Lassan abbahagyjuk. Így már nem is fáj annyira.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Judit!
Hát igen, a vákuumot azt oda rakják fel. Egy harang alakú gumi (?) szerkezet (abból gondolom, hogy gumi, mert olyan színe volt, mint a régi cumiknak), és a baba fejére illesztik bent. Ott vákuumot képezve segít kifele húzni a buksit. Nagyon rossz volt, amikor felrakták, borzasztóan fájt, aztán amikor rásimult a buksira, már nem is éreztem.

Citromot mindenképp vigyékl, de jobban jársz, ha csak a levét viszed és öntöd bele a löttybe. Egyébként én rosszabbra számítottam, nem olyan borzasztó az íze, meg lehet inni. Volt kismami, aki annyira hüledezett, hogy ezt meg sem lehet inni. Pedig muszáj ...
Én is citromot vittem, aztán otthagytam a maradékot a többi maminak, de nem biztos, hogy a vérvételes nőci örült neki.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Mi Balatonon vagyunk, tegnap jöttünk ki, anyukám és tesómék is itt vannak, igy a könyvtár nekünk kimarad.
Persze, én döntök a szopiról, meg a fogyasztó :D Itt még annyira sem kell neki mint itthon (az estiről nem tudom hogy áll majd le, de azzal még ráérünk), amint kinyilik a szeme, mamázik, menne le, ma pl 5kor!!!! Kivagyok. Aztán feküdtünk az ágyban, 6 körül végre elaludt, 3-4 7ig :? Borzasztóóó.
Judit, nem is hiztál sokat, legalábbis én nem láttam.
A Marton dokit én is birtam a terhesgondozóban, mindig nagyon jófej volt mikor kitöltötte a táppénzes lapot. Mint orvos, nem volt hozzá szerencsém.

Kép
bernini
 
 


Berni, mi még anyuékkal lakunk, családi házban. nem is akartunk nagyon elköltözni, mert jó nagy a ház, van hely bőven, de ez alkalmi vétel volt :) A búzavirág utcában van a lakás, a praktiker környékén. jó sok vele a munka, mindent szét kell verni. A gépünk még mindig nem jó, unokatesóméknál vagyok jászfényszarun, holnap vizsgázom kettőből is, úghogy a könyvtár nekünk is ugrik. Talán már nekem is több időm lesz, jó lenne, ha mi is csatlakozhatbánk végre hozzátok, ha mentek a parkba, vagy valahova. Néha néha mi is eljutunk, a héten találkoztunk Andiékkal is, már nagyon kivagyok, Dorkával is türelmetlenebb vagyok, az a legnagyobb baj... :( Dorka még este szopizik, meg náha délután, ha rájön, hogy még van mit :) egyébként nem panaszkodom rá, nagyon jól alszik, remélem már így is marad. Délután kb. 2-2.5 órát alszik, este meg 8-tól reggel 7 fél 8-ig. Legalábbis az elmúlt két hétben így van. Egy kicsit előrébb kell majd hoznom az ebédet, mert kb. ebédidőben ájul el és ma is háromnegyed négykor ebédelt :D
Amúgy kinn van a 9. foga, az is rágófog.De jobboldali a drágám, a bal oldalon nem nagyon akarnak jönni a fogak :D

Kép
roberta80
 
 


Mi nem megyünk holnap strandra, 4-től angolozok, jönnek hozzám.
HOl vagytok?Gondolom mindenki örül a jó időnek, bár nagyon meleg volt ma, alig voltunk kinn...

Kép
roberta80
 
 


Én a héten elég gyakran bekukucskáltam, de sehol senki...
Ált. napközben anyuéknál vagyunk, mert a Zsolti éjszakás, és kell, hogy pihenjen napközben. És leginkább így tud.
Samu a héten már 3800 gr volt, úgyhogy hízik rendesen. egy hét alatt 360gr., előtte meg, 340.
Máté ilyenkor csak 50 gr-okat hízott. Persze kb. ilyenkor derült ki, hogy kell neki a pótlás. Szerencsére Samunál ilyen gond nincs. Azóta vettem egy aventes mellszívót, és fejek is egy nap többször, szerencsére van is mit, és a sikerélmény csak lelkesít. Máténál is próbáltam fejni, de nem nagyon jött össze. Most meg már jópár üveg tejci lapul a hűtőben ...

Egyre jobban belerázódunk a hétköznapokba, lassan mindenfélét kipróbálunk (bolt, posta, védőnő, játszótér ...)

Kép Kép

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Voltunk ma du strandon, jó idő volt, nem is voltak túl sokan.
Kicsi Samu szépen növöget, csak igy tovább! Második gyerkőcnél már érthetően könnyebben megy minden . A kettővel együtt már biztos nem lehet piskóta :)
Roberta, valamiért én azt szürtem le, hogy egy tetőtéri lakásban laktok, nem is értettem mikor irtad 1x, hogy van homokozója Dorcsinak, akkor igy már összeállt. Meg akkor igy anyukád sokat tud segiteni mikor elmész vizsgázni.
Mi is költözünk ám valamikor a közeljövőben, Juditnak már mondtam, hogy elválunk a férjemmel, sajna ez van... Most még nem tudom pontosan hogy lesz, valószinű Pestre.

Kép
bernini
 
 


Sajnálom Berni... :( Gondolom rossz, volt, hogy sokat voltál egyedül...megértem a helyzetet...lehet, hogy jobb is lesz így...Csak kár, hogy elköltöztök a városból...

Kép
roberta80
 
 


Én is őszintén sajnálom, Berni ...

Roberta!
hajrá az utolsó vizsgához!! Ugye most lesz?

Judit? Merre és hogy vagy?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Na, megjöttem, végre megint vége:-)
Dorkával voltunk, mert anyu nem kapott szabadságot,m Tomi meg táborban van a gyerekekkel, úgyhogy megvolt nekünk is az első vonatozás. Rosszabbra számítottam, tök jó volt...unokatesómékhoz mentünk Jászfényszarura, Dorcsit otthagytam, én meg mentem vizsgázni, aztán utána meg vissza, ma jöttünk haza. Féltem, hogy nem fog ellenni a keresztanyjával, de nagyon jól viselkezedd, büszke is voltam rá:-)
Nem túl jó ez az esős idő, viszont utazni jobb volt, legalább nem volt 50 fok

Kép
roberta80
 
 


Gratulálok, Roberta, ügyes voltál. A vizsgák és a vonatozás miatt is. 1x kellett csak átszállni? Mi olyan sok pakkal jöttünk, hogy az átszállás nehezen ment volna, egy nőci fogta Barnabást mig lepakoltam, de pont odaért tesóm is, Pestről már kocsival jöttünk. Amúgy az úton jól elvoltunk, csak irtó fárasztó hogy fél perc nyugta nem volt Barnabásnak, fel-alá járkált, kaját kunyerált idegenektől, táskákat próbált elkobozni, stb...
Ma már itt jó idő volt, remélem igy is folytatódik. Sokat biciklizünk, tetszik neki, mindig menni Didihez (alias Dédi), van kaka(kakasra mondja :D ) cica, és dédi megy vele mindenhová-

Kép
bernini
 
 


3x kellett átszállni, Dombóvár, Pest, Hatvan, az nekünk is nehéz volt,de túléltük, hazafelé Dorka Pesttől Dombóvárig aludt, jó volt :) Én is el-el szunyáltam
Hol vagytok Berni, Még a Balatonon?Vagy otthon anyukádéknál?

Más téma. Dorcsi szeptembertől bölcsis lesz, ha sikerül munkát találnom. Felvettük a hitelt a lakásra, nem merek februárig otthon maradni, mert félévkor még nehezebb pedagógus állást taláni. Biztos jó nehéz lesz, mert januárban államvizsgáznék is már végre.Tényleg, ha hallottok esetleg valami jó munkát, nem muszáj, hogy pedagógus legyen, csak nekem való :) akkor légyszi szóljatok.
Megszakad a szívem, de sajnos a pénz az nagy úr...

Kép
roberta80
 
 


Anyukáméknál vagyunk.
Hát, igen, ez a bölcsi elég sokaknál előkerül ilyen helyzetben, ami ma van. Nyitva tartom a fülem, Roberta, de szerintem Kaposváron elég nehéz a jó munka. Több tanitványt nem tudsz szerezni, az nem lenne elég?

Kép
bernini
 
 


Nem hiszem, hogy bírok még több tanítványt...esetleg max még 1-et kettőt, de az még nem lesz elég...túl olcsó vagyok :D
többiek, mi újság veletek? Mindenki jól el van tűnve...gondolom a jó idő...

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Szorítok, hogy találj valami jó munkát! Iskolában egyáltalán nem is érdeklődtél? Dorkát beírattad már a bölcsibe? Felétek van férőhely?

Nagyon ügyesek a vonatozó gyerkőcök. Szerintem mi is kipróbáljuk a nyáron a Mátéval, de tényleg csak élmény szinten. Talán nyaralni is eljutunk aug. 20.-ai hétvégén Felsőőrsre, akkor talán a hajóra is fel lehet majd vinni.

Szombaton nálunk falunap, már teljesen be van zsongva az ugrálóvár miatt. Tavaly nagyon nagy siker volt. Na meg a görhintára is fel akar ülni (tavalyi képek alapján kapott kedvet a ringlisre).

Jövő szombaton meg lagziba megyünk. Szerintetek nagyon megszólnak minket, ha a vacsira elvisszük a Samut is? Vagy ne is agyaljak ilyenen. Végülis neki mindegy, hol alszik,egy fürdés meg nem a világ. Mátét majd keltem reggel 6-kor, hogy du. is le tudjam tenni, aztán úgy tovább bírja majd este. Persze ez csak terv még.

Vasárnap megvolt a szülinapi buli. Jól sikerült, csak sajnos előtte (na meg egy darabig alatta) esett /szakadt az eső.
Nagy öröm volt a bicaj, na meg a torta a tűzijátékkal.
Pár kép (hátteret ne nézzétek, mert a garázsban volt. Jobban elfértünk, mintha a szobában lett volna) + 1 Samu-kép

Kép Kép Kép Kép

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok. Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem baj. Kaposvári kismama vagyok, 13 hetes a pocaklakó, első babánk lesz. Van esetleg olyan, aki hozzánk hasonlóan most várja a babáját és ilyen idős a pocaklakó? Kismamatornáról tudtok valamit, hogy hol van ilyen, meg hányadik héttől lehet menni?
zsuzska:)
 
 


ha baj van a fogammal, és esetleg húzni kell kaphatok érzéstelenítőt, vagy kismamáknál hogy van ez?
zsuzska:)
 
 


szia Zsuzska,üdvözlet köztünk :D kaphatsz érzéstelenítőt, de szólj a dokidnak, hogy babát vársz. Nekem tömtek terhesen, soha nem kértem érzéstelenítőt, akkor egyszer beszélt rá a doki :) Az én kislányom már 16 hónapos, Judit most várja a második babáját, kicsit előrébb jár, mint te, de tornában is ő jobban tudna segíteni. Azt hiszem, hogy a kórházban szokott lenni...én nem jártam.

Kép
roberta80
 
 


Bölcsi ügyben, ha lesz munkám protekcióval lesz Dorcsinak helyis, remélem...Gáz a helyzet, nem tudom, hogy még mi lesz, csak aggódom :( sok mindenért...

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Ha gondolod, hogy ki szeretnéd írni magadból az aggodalmakat, szerintem senki nem haragszik meg, ha leírod. Hátha megkönnyebbülsz egy kicsit. Persze csak ha gondolod.

Szia Zsuzska!
Üdv itt! Úgyis kevesen vagyunk, jó ha több kismami lesz. Gratula a babóhoz. Az én gyermekeim (lásd a vonalzót):

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Móni, szerintem nem szólnának meg a baba miatt a lagziban, kérdés mennyire fog tudni a zajban aludni, meg te menniyre tudsz kikapcsolódva szórakozni, hogy ő ott van és esetleg aggódsz, nem ébred-e fel. Helyben lesz a lagzi? Mert akkor menet közben végülis bármikor hazaugorhattok ha nem jönne be.
Roberta, gondolj arra, minden rendben lesz. Persze a jövő bizonytalansága mindig ijesztő kicsit, de pozitivan kell nekiállni. Biztos anyagi és anyai oldalról is félsz. Dorka ha bölcsibe kell mennie, először nehezen viseli majd biztos, mint minden kisgyerek már ebben a korban, hogy el kell anyukájától válnia a nap egy részére, de max pár hét és megszokja, tuti és megszereti. Amiatt ne hibáztasd magad hogy munkába kell állnod. Azért teszed, hogy a közös otthonotok meglegyen.
Zsuzska, üdv, bár én már nem sokáig leszek kaposvári kismama, de benézek majd sűrűn, hogy kivel mi újság. A torna egyébként jó dolog, én ott ismertem meg csomó anyukát. A kórházban van a fiziológián, hétfő szerda du., már járhatsz ha akarsz, orvostól kell igazolás a kiskönyvbe, és ennyi, de Judit majd kijavit ha nem igy van már, neki tényleg frissebb az élmény.
Mi amúgy megvagyunk, szombaton megyünk Pestre pár napra, próbamenetre.

Kép
bernini
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: