Új privát üzeneted érkezett!

Szia Erika!

Én a Domb utcában lakom, a vége felé.Olyan jó lenne valakivel sétálgatni, meg minden.

Sisotris, nekünk Õ az orvosunk, én nagyon meg vagyok vele elégedve, szerintem nagyon precíz és kötelességtudó.A kislányom 6 hetesen elkezdett köhögni meg szörcsögni, persze én tök pánikba estem / első baba /, vasárnap este volt, de felhívtam, sajnos pont vidéken volt, de abszolút segítőkész volt, másnap reggel 9-kor meg már nálunk volt.Szerencsére nem lett semmi komoly, nem is lázasodott be.

Eszti
eszti2
 
 


SziasztokKép

Olyan jó, hogy ennyien írtok!!! Végre! Kép

Nekünk a Gellért Zsuzsa a dokinénik. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Mindig ledöbbenek rajta, hogy az összes gyerket névről ismeri.

SisotrisKép
Én az idősebb Barna dokivel szültem. A professzorhoz jártam terhesgondozásra, erre volt olyan bunkó, hogy a szülés elött két nappal elment nyaralni!!!!!!!!!!!! Pedig még az elején direkt megkérdeztük, hogy végig viszi e a terhességet. És hát a vége a szülés volt. Na mindegy, jó fej volt a Barna. A fia meg igencsak jóképűKép

ErikaKép
Lilinek küldök egy gyógypuszit, légyszi add át neki!

JuditKép
Tényleg merre jártok??? Viktor kérdezte, hogy mi lesz a squassal?

Puszi

KépKép
gigi28
 
 


Reggelt népek!

Máté nyügi volt egész éjjel, kb. óránként kelt egy kicsit szopizni, de szerintem melege volt, és szomjas volt, én is megittam másfél liter vizet...
Reggel hét óta ébren nyüszizett, elkezdtem vele táncolni a Fleet of Flames-re, erre rajtaütésszerűen elaludt Kép Most leraktam a babakocsiba, a lábammal rázom, de már ébredezik.

Sebaj, táncra fel, legalább apad a seggem Kép

Gigi,

ifjabb Barnával találkoztam csak a kórházban, kétszer ő vizitelt, mind a kétszer sikítottunk a röhögéstől, akkora poénokat nyomott KépKépKép

Szobatársnőm megkérdezte tőle, hogy mikor veszik ki a kanült a karjából, erre válasz: Kivehetjük, de akkor a következő esetleges injekciót a nyelve alatti vénába kapja, mert csak az elég vastag, de ha azt elrontjuk, kész, vége, elvérzik... KépKépKépKép

Professzorról én is hallottam egyet s mást...

Pusztok

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 

 
 

Hahóóó!


Nekünk,a Kovács Zsuzsa a dokink,de én is nagyon elégedett vagyok vele.Nagyon precíz,és kijön első szóra.
Gigi:Köszike a puszit,remélem használ.
Tényleg jó,hogy ennyien vagyunk.
Jó lenne,már egy igazi találkozót megbeszélni,úgy hogy mindenki ott van.Csak hol és merre?Na majd jövő héten,visszatérek rá,addigra már remélhetőleg Lilus is ujra a régi lesz.Külömben vigyázzatok,a babucikra,mert tegnap mondta a Doki,hogy torokgyulladásos vírus van harasztin.Már nagyon sok gyerek beteg.De mindenkinek szurkolok,hogy ne kapja el.
Pusz:E
szherika
 
 


SziasztokKép

SisotrisKép
Ifjabb Barna nekem vénásan vasat akart beadni. Hiába mondtam, hogy a kézfejemen szét fog menni a véna. Én fetrengtem az ágyon, Olivér a mellemen aludt szopi gyanánt. Õ meg csak próbálkozott. Minden vénám szétment, de azért jókat röhögtünk.

ErikaKép
Egyszer már tényleg megbeszélhetnénk egy találkozót. Vírus?? Hát lehet, hogy akkor a héten kihagyjuk a baba-mama klubbot. Hétfőn úgyis továbbképzésre megyek.

Judit?????????????????????????

KépKép
gigi28
 
 


Helló mindenki.

Már jobban vagyunk,de most a köhögés van terítéken.Éjjel szinte semmit nem aludtunk,Lili ugy köhögött.De nálla ez már jó jel.Ugyhogy a keddi klubbot mi is még kihagyjuk.
Mondja már meg valaki,hogy teszitek ezeket a pofa jeleket???
Reméllem,minden anyuka és babuka jól van!!
További jó hétvégét mindenkinek.
E.
szherika
 
 


Halihó!

Gigi,
egyik szemem sír, a másik nevet... KépKép

Erika,
kettőspont, és zárójel nyitó Kép illetve záró Kép karaktere, avagy kettőspont, és nagy O betű Kép

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Hellóka

Kép Kép Kép

Kipróbáltam,remélem jó lessz.Ki hogy van?Jövő héten,még nem mond vadhideget,jó lenne egyik nap talizni.Kinek milyen a napi programja?Délelőtt,vagy ebéd után?Ja és kinek milyen nap lenne jó??Irjatok.És ha sikerül egyezkednunk,akkor már csak azt kel kitalálni,hogy hol talizzunk.
Pusz:ERIKA
szherika
 
 


Halihó mindenki!
jaj, de beindultatok! Ez jó! Üdvözlet az "újonnan érkezőknek"! Mi itt vagyunk, cak múlt héten kicsit depis voltam, Gigit is próbáltam hívni tegnap is, de azt mondta a telefon hogy ezen a számon nics elofizeto, akkor most van vagy nincs? Skype-on hívlak!
Utólag boldog szülinapot a kis egyévesnek!!!Erika, jobbulást Lilinek!
Sistoris, aranyos a baba, majd meglátod milyen gyorsan fejlodik! Bátor vagy hogy csak így feldobtad az intim képeket is a netre! Mi most voltunk zenebölcsiben és most végre sikerült ott maradni, mert most kilencig aludta drága, igaz elso; fél hatos keléssel, de így legalább kipihent volt és nem volt baja igazán a társasággal, a végére teljesen belejött! Remélem sikerül egy nagy talit összehozni! Elmehetnénk babákkal az új kávézóba vagy a Toscana cukiba is akár, már ha kibírják azt a kis ücsörgést, vagy lehet hogy ez nem jó ötlet?
Sziasztok!
csut
 
 


Helló!

Hol van az új kávézó?De a Toscana is jó lenne.Valakinek még valami ötlet?
E.
szherika
 
 


A DM mellett van.
Hogy van mindenki?
csut
 
 


Sziasztok!

Toscana fagyija remek, nyáron volt szerencsénk hozzá. Nekünk majd csak 27-e után lesz aktuális a találkozó, mert azon a hétvégén költözünk, de miattunk ki ne hagyjátok, most már ott leszünk, és maradunk is jó darabig, legalábbis, amíg meg nem nyerjük a lottó ötöst, és el nem megyünk remetének ebből a nyamvadt világból KépKépKép

Pusztok,

Sisotris, és
épp négy hetes Mátéja, 4550 gramm Kép

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


SziasztokKép

SisotrisKép
Gratula a négyhetes Mátéhoz. Mielött remetének állsz, légyszi szóljKép

Tőlem bárhol találkozhatunk! Épkézláb ötletem nincs.

Íme egy kép Judit Bercelkéjéről, Olikámról és Sacikáról
Kép

Puszi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok

Majd ehhez a talihoz Mi is csatlakoznánk Annával. Kép Kedden voltunk az első oltáson, teljesen jól tűrte, amikor kapta a szurit, akkor sírt, de nem is lázasodott be, és nyűgi sem volt annyira.

Sisotris, nekem is épp ilyen súlyú volt a picim 4 hetesen, hétfőn lesz 12 hetes, de már most 6100 gramm.

Puszi
Eszti
eszti2
 
 


Helló!

Tényleg jó lenne jövő héten összehozni,ezt a talit.Légyszike,mindenki nyilatkozzon,melyik nap lenne jó.És kb mikor.Hogy mindenkinek jó legyen eggyezkedjünk!!!Na meg mi anyukák is dumcsizzunk,már egy jót.
Gigi:Édesek a gyerekek!Sacika ki?Szerintem én őt illetve anyukáját ismerem a clubból.Vagy nem?
Csocsi mindenkinek.
Ma nagyon jó kedvem van...
E.
szherika
 
 


Sziasztok!
Én mindig csak ritkásan vagyok...sajna most lelkileg a mélyben, több okból, de most nem részletezném. Csak annyit, h. haldoklik egy jó barátnőm 34 évesen rákban, kiderült, h. januártól dolgozni kényszerülök egy 16 hónapos mellett, és a vetélés utáni szűrésen is találtak zűröket, most drasztikus gyógyszerkúra közepén járok. Hát ennyi :-(
De azért egy taliban mi is benne lennénk! Nekünk de. 10-fél 12-ig, du. 3-6-ig jó a napirendünk alapján. De a HOL-ra nincs tippem, ahol ennyi bbaóval se néznek ki minket.
Szherika: ha anyósnál jársz a Knézichben, csöngess be egyszer nyugodtan a Tóköz 7-be az említett időkben, szívesen sétálunk veletek egyet!
delfin
 
 


Helló!

Delfin:Holnap lehet hogy 3 körül benézünk.
Eszti:Gratula a 12 hetes csajszihoz.Majd meglátod,hogy repül az idő.
Többiek:HOL VAGYTOK???
szherika
 
 


Erika, nem jötettek, pedig páromat is "beetettem", hisz ő volt a lánnyal kint, míg én takarítottam. Na majd legközelebb!
delfin
 
 


Helló.
Bocsi Delfin,de vendégünk volt,ezért csuszott Lili alvása,és 4 után kelt fel.Normál esetben 1től kb 1/2 3 ig szokott aludni,azért jó nekem is a 3 körül.Holnap sajna nem jó mert anyuéknál ebédelünk.De neked a Hétfő??
Hétvégén lusti mindenki??
E.
szherika
 
 


Helló!

Nagyon eltűntetek csajok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szherika
 
 


SZiasztok! Én ugyan még csak kezdő kismama vagyok, 10 hetesen, jövő júniusra várjuk az első kicsit.. Nagyon örülök, hogy rátok találtam...
Végig olvastalak benneteket és nekem lenne egy javaslatom a találkozóval kapcsolatban: Van egy baráti társaságom, ahol rajtunk kívül már mindenkinek van pici, vagy nagyobbacsak babája.. és a Baktay kávézóba (DM) ültünk be 10 en, plussz 6 gyerek.... és nagyon kedvesek voltak, egyáltalán nem néztek ki bennünket, sőt, a gyerekeknek ajándék tölcsérrel kedveskedtek... Szóval én ajánlom őket emiatt... egy próbát megér, ráadásul a hely is elég tágas...
gig
 
 


Ja! Még egy kérdés... Védőnő ügyben.. most kellene bejelenetkeznem... ez hogyan működik??? Mert van ugye több védőnő is.. ahhoz megyek, akihez akarok? Vagy fel vannak osztva az utcák???
gig
 
 


Sziasztok!

Gig,

üdvözlégy körünkben Kép

Igen, a védőnőknek területi beosztásuk van, dokit viszont majd te választhatsz. Mikor akarjátok ezt a talit? Simán lehet, hogy nekünk is belefér, apa már úgy is járkál ki Harasztira, mert ördög és pakol. Kép

Tessék vannak fent új képek, Máté már teliszájjal vigyorog, és a hangját is hallatja, gurgulázik ezerrel, nagyon csípem Kép

http://invictus.elte.hu/images/mate/thumbnails.html

ha gondoljátok, az oldal fejlécében van egy hivatkozás a letöltésre, úgy jobban néznek ki a képek nagyban Kép

Pussztok

Sisotris és Mátéja
Kép

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Sziasztok!
Baktay kávézó kívülről olyan elit helynek tűnt nekem, de ha nem így van, nekünk is megfelel! Most már csaka MIKOR a kérdés!Nekünk pl. de. 10-11 között, du. meg ált. 3-6 között lenne a jó alvásilag.
Erika, lehet, h. tegnap olyan 3-4 között ti jöttetek szembe velünk a CBA-ból? Mi meg épp oda tartottunk, Anna ült a kocsijában kék-piros szerkóban. De hát ugye nem szólíthatok le minden ismeretlen mamit... :-) Viszont ha bármikor erre jártok 3 után, csöngess be nyugodtan - már ha nem felejtem el visszanyomni az alvásidőre kikapcsolt csengőt...akkor nyomd meg a másikat is, az anyué, de azt is hallom!
delfin
 
 


Ja, és üdv az újaknak, pocakkal és Mátéval! :-)))
delfin
 
 


Üdv.Mindenkinek!
Szeretnék csatlakozni hozzátok ha nem gond? Mi is Dharasztin lakunk a Vásárhelyi Pál utcában(csati part). Van egy 8.5 hónapos fiunk Dani!Ahogy időnk engedi szivesen csevegnénk veletek !
Sziasztok!!!! Judit
babi24
 
 


SziasztokKép

Bocsi, hogy eltüntem, de Olikám taknyos. Nem kell részleteznem. Orrszívás stb... Bár most már jól van úgyhogy bármikor találkozhatunk. Nekünk is inkább a 3 utáni időpont lenne jó!!
Üdv az újaknak!!! Olyan jó, hogy ennyien vagyunk!!!

Ezt küldöm ebben a vacak időben:
Kép

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok

Ggi, jobbulást Olinak!
Taliban mi is benne vagyunk, nekünk is jó a 3 utáni időpont, csak nem tudom Ancsi hogy viselné hogy egyhelyben legyen, mondjuk a kávézóban, nem pici Õ még ehhez?

Judit, viszont Te nagyon közel laksz hozzánk, végre valaki...Kép

Eszti
eszti2
 
 


Sziasztok kedves mindenki!!!

Tényleg szupi,hogy ennyien vagyunk!
Mi már remélem túl vagyunk a náthán.Nekem is elit helynek tűnt a kávézó,de felőlem mehetünk.
Nyilatkozzatok mikor??
Ûdv:E
szherika
 
 


Sziasztok!
Hú, de jól megsokasodtunk! Üdv mindenkinek, régieknek és újaknak! Gigi, köszi a napocskát, ránk fér! Mi délután lemegyünk a játszóra a Duna partra Gigivel, igaz nem szuper az idő;, de lesz ez még rosszabb is.. a srácoknak meg kell egy kis mozgás a levegőn, hogy elfáradjanak... Kb 3-4 között leszünk ott. Valaki? Tudom ez most ad-hoc...
Amúgy miért nem találkozunk a baba-mama klubban hétfőn 3-kor? Ott van hely és meleg is van...
csut-judit
csut
 
 


Sziasztok!
Hú, de jól megsokasodtunk! Üdv mindenkinek, régieknek és újaknak! Gigi, köszi a napocskát, ránk fér! Mi délután lemegyünk a játszóra a Duna partra Gigivel, igaz nem szuper az idő;, de lesz ez még rosszabb is.. a srácoknak meg kell egy kis mozgás a levegőn, hogy elfáradjanak... Kb 3-4 között leszünk ott. Valaki? Tudom ez most ad-hoc...
Amúgy miért nem találkozunk a baba-mama klubban hétfőn 3-kor? Ott van hely és meleg is van...
csut-judit
csut
 
 


Helló!

Nekem jó lenne a hétfő!!
Többiek??
Ezen én még nem voltam,milyen??
E.
szherika
 
 


SziasztokKép

Szerintem is jó ötlet a baba klubb. Hétfőn háromtól van a squas klubban. Semmi extra. Van elég játék, az anyukák ha meg épp nem loholnak a gyerekek után akkor beszélgetnek. Közben szól a zene, szerintem jó! És onnan nem néznek ki minket!!

Sziasztok

KépKép
gigi28
 
 


Helló!

Ki jön hétfőn??Jó lenne mindenkivel meg
ismerkedni!!
Delfin:Édesek voltak a csajszik a multkor.Lili másnap végig emlegette Anácskát!Jól vagytok?
A párom,ismeri a te párodat.
Mindenki jól van?
Gig,Babi meséljetek kicsit magatokról.
Üdv:E
szherika
 
 


SziasztokKép

Sajnos nekünk nem jó a hétfő, mert Olivér még mindig beteg. Ma voltunk a dokinőnél és mondta, hogy nem vigyem gyerekek közé mert megfertőzheti őket. Majd itthonról gondolúnk rátok. De legközelebb megyünk.

Puszi

KépKép
gigi28
 
 


Hát nekünk elvileg jó a hétfő, bár nem biztos, h. odaérünk 3-ra, ahogy ébred a lány. Viszont hétfőnként nincs kocsim, busszal kell mennünk. Vagy ha esetleg Erikáékkal...???
Eri, tündéri Lilid is, Annám is emlegette még másnap is, olyan édesen mondta a nevét! Gyertek át máskor is, akármikor, ha erre jártok!
Akkor nyilván az én párom is ismeri a tiédet...kicsi a világ!
delfin
 
 


Sziasztok!

Mit is írjak magunkról???
25.-én lesz a fiam 9 hónapos nagyon aktív gyerkőc,fogunk még nincs most alakul valami,talán.
Első baba (akit elrontunk) de szeretnénk hamarosan tesót neki,a II.-es Nőin szültem.
Szerencsések vagyunk mert Apa itthon dolgozik igy nem vagyunk egyedül!
Van egy szintén haraszti barátnőm akinek van egy 3 hónapos fia velük szoktunk talizni (átjönnek vagy mi megyünk)
vagy megyünk vásárolni a babyknek ezt-azt :o) !!!
A baba-mama klubbról nem is hallottam,hogy van csak itt tőletek! Ha tudunk elmegyünk ,bár mostanában nem kedveli a csemete az embereket ill. nem mindenkit van ,hogy elkezd sírni ha sokan vannak körülötte.

Hát ennyi ami eszembejutott ha valamit kihagytam kérdezzetek nyugodtan ! :o)

Üdv. Mindenkinek ! Judit
babi24
 
 


Sziasztok!

A hétfő,nekem is stornó lett,mert 2re mennem kel valahová,és nem érek vissza.De a következőben benne vagyok.Delfin,ha nektek is jó a jövő hét,akkor jövünk majd értetek.
Babi:Az én lányomnak is volt ilyen időszaka,de szerencsére hamar elmúlt.
Gigi:Sok-sok gyógypuszi Olivérnek.
Eszti,Judit,Sisotris veletek mi újság?
szherika
 
 


Sziasztok!

Gigi:Boldog névnapot Olivérnek.
Megjött,a várt hó!Hurrá.
Sziasztok:E
szherika
 
 


Sziasztok!

Nagyon tuti hétvégét töltöttünk Harasztin anyukáméknál, pűrom takarította a házat, én meg sétáltam nagyokat Mátéval. Szegénykémnek fájt valami tegnap este, lehet, hogy a pocija, de lehet, hogy csak a hó, még a karomban is sírt, majd megszakadt a szívem.... Kép
Hála égnek ma már jobban van, eszik, alszik, rotyizik nagyokat Kép De lehet, hogy a kenguru tett csodákat, mivel ma elérkezettnek láttam az idejét, hogy kipróbáljuk. Máté öt percig fészkelődött, meg nyüszizett benne, aztán hosszas nézelődés és vigyorgás után elaludt benne, én meg végre elmosogattam, kitakarítottam a konyhát, és beraktam egy mosást, anélkül, hogy feszülten kellett volna fülelnem a kis édes hangját :D
Babaklubot majd megsasoljuk mi is, mennyi idős kortól lehet oda vinni a csöppeket?

Más:
Szerintetek miben vigyem ki ebben az időben?
Hosszú ujjú body+plüssrugi+vastag frottír kezeslábas+kötött kardigán+bélelt naci+vastag overall, mindez bele bundazsákba, vajon elég rá? Ja, és sapka, természetesen.

Pusztok!

Sisotris és Mátéja, öt hetesen + öt naposan Kép

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Sziasztok!!

Szherika:köszi a tippet akkor reménykedhetek,hogy nekünk is hamar elmúlik!!
Sisotris:ha így öltözteted fel szerintem 2 sapi kellene + a kapucni ! Mert ha melege lesz a rucikban megizzad és a buksi hamar megfázhat ha nincs az is hasonló rétegben fedve! SZERINTEM!
De nem akarok hülyesget mondani ! :o)

Üdv. Judit
babi24
 
 


Judit

Igazad van, tegnap én is rájöttem, hogy sapira kapucni, na meg a bélelt naci+kardigán le is maradt... Szerintem nem nagyon kell rájuk több, mint ami rajtam van, + két réteg, ami azért kell, mert ők fekszenek, mi meg toljuk őket KépKépKép

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Erika,ne aggódj, a tegnapi nekünk se lett volna jó; bujkál talán bennünk vmi, nem tudom, Annám hajnaban 3-6-ig fent volt, sírdogált, nem tudott visszaaludni, pedig már mindent kipróbáltunk. Nem szokás ez nála, csak ha baj van - vagy csak a havat érezte volna, na de ennyire? Persze így napközben is nyüszinyuszi volt, és apával mi is KO egész nap :-( De ma már OK minden, csak többet tüsszög, így reménykedem, talán mégse lesz nagy baj.
Sistoris: kaartam is írni, hogy húúúú, ezt mind ráadtad? És nem tiltakozott? :-) na igaz, én sose voltam egy túlöltöztetős típus, bár az én lányom nem is volt 5 hetes, amikor a nagy hidegek jöttek. De máig is szívből gyűlölöi, ha sok göncöt kell felvenni, pedig imád kint lenni - de mire odáig jutunk, az külön műsor! Tavaly utált is egész télen a kocsijában, mert be kellett öltöztetni, ha nem is ennyire...Igen, nekem is azt mondta anno a védőnéni, hogy ahogy öltözve én nem fázom, abban ő sem, csak kint jól takarjam be ráadásként, és az elég neki.
delfin
 
 


Erika, köszi mi jól vagyunk.Volt 2 nyűgös napunk, de ez belefér.
Sistoris, ahogy ezt olvastam hogy mennyi mindent adnál rá, elkezdtem gondolkozni, hogy amit meg én adok rá Annára / tegnap volt 3 hónapos / az pedig nem kevés-e . / Body, rugi, zokni, bélelt overal, sapka, sál, kesztyű + jól betakargatom egy jó meleg takaróval. /

Bababörzén volt valaki?

Eszti
eszti2
 
 


Sziasztok!!

Ne haragudjatok,hogy belepofatlankodom a topicba,de a segitsegeteket szeretnem kerni.
Most Bp-n lakunk a XI.keruletben,van egy 4 eves es egy 14 honapos fiunk. Lakas-,avagy hazvasarlason gondolkozunk es szoba kerult Dunaharaszti is,mint lehetoseg. Az almunk egy kertes haz es ott viszonylag jo arak vannak. Egyszer mar voltunk Harasztin,kb.2 eve,a Nador lakopark-beli lakasokat neztuk meg,de oszinten szolva elriasztott a telepules maga. Nem tetszett,hogy minden olyan messze volt egymastol,nem volt egy kozpont,ahol nagyjabol minden napi teendot ele lehet intezni,sehol jatszoter,park...Nem tudom,azota valtozott-e a helyzet,hova erdemes koltozni,ahol nem kell kilometereket menni egy ABC-ig.
Ti hol laktok? Az uj epitesu reszeken? Szerettek ott lakni? Milyen a bejaras Budapestre?
Azt orommel vettem eszre(valamelyiktek irta)hogy van DM. Kép
Alapbol azert hezitalunk,mert nagyon-nagyon jo lenne egy kis kert ,nyugalom,de hianyozna a varos,na nem a tomeg,hanem az,hogy minden elerheto,kozel mindenfele uzlet,ovoda,orvos nem beszelve arrol,hogy a ferjem 20 perz alatt er be a munkahelyere.
Vissza fogok olvasni mindent,amit irtatok. Kerlek irjatok meg a velemenyeteket,hogy erzitek magatokat Harasztin,ha nemreg koltoztetek ki,akkor hova es miert,milyen valtozasok vannak 2 ev ota.
Ja es hogy miert pont Dunaharaszti,ha annyira nem is tetszett? Kép Mert szerintem ez van legkozelebb Budapesthez es a csaladunk Bacs megyeben el,szoval megall Harasztin a felejuk vezeto vonat Kép es autoval sem kell megkerulni az egesz varost.
Elore is koszonom,jo ejt es jo babazast mindenkinek!!!

Inimma
inimma
 
 


InimmaKép

Mi Haraszit régi építésű részén lakunk, de az új részén építettünk pár házat, úgyhogy nagyjából képben vagyok. Régi rész előnye: Minden második utcában van egy kis bolt, zöldséges stb. Hátránya: régi magyar szokás szerint az emberek minden szarral tele zsúfolták a kertjüket (disznóól, tyúk ól stb....)Nem mindegyik ház valami szép. Ezzel szemben az új rész sokkal rendezettebb, szépek a házak, a kertek. Mindenhol aszfaltos út van. Viszont annyi bolt még nincs. Most épült ott egy szép játszótér. Szerintem inkább a Bezerédi lakóparkban nézzetek házakat, az jobban kiépűlt. Ami még nagy előnye, hogy nagyon sok fiatal lakik kint, kisbabával, gyerekkel. Ahogy én láttam együtt sétálnak stb.. Ez a régi részen nics sajnosKép A Duna parton van egy nagyon szép kis sziget, hangulatos játszótérrel. Oda szoktunk lejárni. A védőnői hálozat szerintem nagyon szuper (máshonnan annyi rosszat hallottam), a gyerekorvosi rendelő nagy szép és igényes. Ami még nem elhanyagolható, hogy jó a tömegközlekedés is (Hév, vonat, busz) Na hirtelen ennyi jutott eszembe. Most van épülőben egy központi rész. A DM is ott van. Két szép új építésű társasház épült. Itt van még bank, okmányiroda, posta, zöldséges, kajálda, pékség, kávézó.stb...... Ja még megnézheted a www.dunaharaszti.hu -t.

Mentem, puszi

KépKép
gigi28
 
 


Sziasztok!
Õszintén szólva én sem vagyok oda Harasztiért: mint város, szerintem egy nulla, mert nincs közösségi élet, az emberek közönyösek és bunkók (tisztelet a kivételnek, mert azt azért hozzáteszem, hogy a sok "betelepülő" fiatal javít a képen), de persze Bp-ről még rosszabb a véleményem), viszont az nem igaz rá, hogy km-eket kell gyalogolni mindenért.. Szerintem kicsit túl sok is a bolt (mindenféle, NON-stop, Lidl, CBA, stb.), van piac, vannak jó butikok (bár ez engem hidegen hagy), van DM... De nincs kulturális élet, nincs mozi, színház, semmi. Csak igénytelen kocsmák vannak + pár cukrászda. Kevés az óvoda (bölcsi csak 1 van, ami túlzsúfolt persze), viszont van gimi + középiskola. Parkból is hiány van, szinte csak a Duna-parti rész élvezhető, a lakóparki játszótér nekem túl "homoki" és nem is biztonságos. A tömegközlekedés viszont tényleg egész jó.
Bocs, hogy bepofátlankodtam Kép

Egyébként a baba öltöztetéséről írtakon kicsit megdöbbentem: mit fogtok rájuk adni, ha mínuszok lesznek??? Nekem két kicsim van + egy minim (pocakban), és soha, egyikre se adtam 2 rétegnél többet. Ezt úgy értem, hogy amíg fekvő gyerkő volt: kombidressz+vastag rugi (plüss)+ kismamusz+kardigán+vastag overall + vékony sapi+ vékony v. vastag takaró, hőmérséklettől függően (alá is). Az a véleményem, hogy a kicsik - persze pár hetes koruk után, amikor már ki lehet őket vinni - nem szeretik, ha gúzsba vannak kötve, nem bírnak mozdulni és - legalábbis az enyémek - utálnak izzadni... A dupla sapka (v. vagy vastag sapi+ kapucni) azért se jó, mert ők ott párologtatnak! Egyik barátnőm öltöztette mindig be így a kislányát, ahogy leírtátok, a kicsi gyakran ordított sétáltatás közben, meg már az öltözködést se tolerálta, és egész addig "utált sétálni", amíg meg nem próbálták a szerényebb változatot.. De persze lehet, hogy a Ti gyerkőitek már ehhez szoktak hozzá, akkor mindegy.. A későbbiekre nézve is jobb, ha nem szokják meg az irreális viszonyokat, mert így sokkal könnyebben meg fognak fázni, ha egy kis szellőcske éri őket. (nem beszélve arról, hogy ha beizzadnak a gúnyába, a lakásban csak akkor nem fognak fázni, ha 28 fok van). Nálunk egyébként most sincs több a lakásban 20-22 foknál.
nikolade
 
 


Gigi,
koszonom,hogy irtal! Csupa jo hir! Kép
Mi is a Bezeredit neztuk ki par napja a neten,nagyon megtetszett,raadasul pont tegnap talaltam egy ottani akcios hirdetest,ami meg jobban megtetszett. Kép
A ferjem beszelt is mar a ceggel,jovo heten megnezzuk,meg egyeztetni kell, pontosan mikor.
Meg egy -ket kerdes,legy szives,ha tudsz,valaszolj!
Hol szalljunk le a HEV-rol, a felso vagy kulso megalloban? Milyen messze van a lakopark onnan?
Es ovoda milyen messze van a lakoparktol? Az ovodaknak milyen a hire?
Koszonom.

Nikolade,
hat igen,en eloszor nagyon meglepodtem a varoson,amit nagyon hianyoltam,az a kozponti resz. De hallom,most epul valami.
Mi ugy vagyunk ezzel a lakas-haz-hova koltozzunk dologgal,hogy tisztaban vagynk vele sajnos,hogy Budapesten ennyi penzert epp csak egy kis lyukat tudnank venni. Mindig is kertes hazat akartunk a gyerekek miatt. Valamit valamiert. Lesz sajat klassz hazunk,de a vilag vegen. Kép Na jo,azert nem ott.Mi lakni megyunk ki,elni majd bejarunk Bp-re. Kép Nem hiszem,hogy messzebb lenne egy-egy szinhaz vagy mozi,mint akar a XVIII.ker-bol.A ferjem majd bejar dolgozni,hogy velem mi lesz 2ev mulva ,azt meg nem tudom. A sracok miatt jo lenne egy haraszti allas(pedagogus vagyok),de valszeg egy ilyen kis helyen nem adjak olyan konnyen a tuti statuszokat. Kép
Meg jatszoter nem is kell annyira,ha lesz kert meg gyerekes szomszedok...

No,majd meglatjuk. Irok,ha korulneztunk,addig is koszonom,hogy valaszoltatok.

Inimma
inimma
 
 


InimmaKép

Szerintem vonattal jöjjetek mert a vasútállomás sokkal közelebb van a lakóparkhoz. Óvoda ügyileg még nem tudok nyilatkozni mert Olikám még csak egy éves. De én még anno itt jártam oviba és elég jó emlékeim vannak. Most nyílt egy telejesen új, igaz az a másik részen.
Majd számolj be, hogy mi volt a háznézéssel!

Szia

KépKép
gigi28
 
 


Gigi,
most mondja a ferjem ,hogy az illeto,aki megmutatja a hazat,kijon ertunk a HEV-hez.
Legyszi annyit tegyel meg meg nekem,hogy nagyjabol behatarolod,merre is van a lakopark. A terkepen meg persze nincs rajta,de mivel mar voltunk Harasztin,be tudnank igy tajolni.Azert,hogy a neten korulnezzek,mi milyen messze van.

Koszi.

Inimma
inimma
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: