Új privát üzeneted érkezett!

Ezt konkrétan Dunakesziről hallottad? Mert pályázatok már több éve vannak a gyermekjóléti alapellátások infrastrukturális fejlesztésére régiótól függetlenül. Továbbá az önkormányzattal is lehet támogatási szerződést kötni. Aztán ott van még a fejkvóta, ami bizonyos feltételek mellett az államtól igényelhető. Ha meg még Alapítványként működik a családi napközi, akkor a szülők is egy részét a havidíjnak, mint közcélú támogatásét, az szja-ból visszaigényelhetik. Szóval elég sok lehetőség van. Vagy arra gondolsz, hogy nyissunk mi egy ilyen intézményt? Pályázatot szívesen írok :wink: . De ez mind a családi napközit támogatja, nem a szülőt, aki gyermekének csak itt jut hely. :?

Juli

Kép
b.j.
 
 


Én valamelyik netes újságban láttam,de csak egy fél mondat volt róla. Országosan értették, s csak annyi, hogy támogatnák a családi napközis megoldást, mivel az önkormányzatok nem győzik a feladatot.

Egyébként kicsit megnézegettem, milyen feltételekkel lehet ilyet nyitni, nagyon nem mélyedtem ugyan bele, de azt nem értem, hogy 7-nél több gyereket hogy vállalnak el, én úgy emlékszem, ennyi lehet a maximum, az is csak segítővel. Persze nem tervezek ilyesmit nyitni, tőke nélkül amúgy is esélytelen lenne.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Valamelyik közszolga médiában hangzott el a hír. Tehát országosan.
7-8 gyerekről volt szó.

Valahogy biztos meg lehetne oldani. Még tőke nélkül is.
Vannak olyan bűvész emberek, akiknek ez sikerül. Mert ők akarják és körbejárják.

Mért ne gondolkodnánk el rajta? Az nem kerül semmibe. Tájékozódni még akkor is lehet, ha aktuálisan nincs pénz. Legalább elfoglaljunk magunkat. Különben is, ha tudás nélkül valaki pénzhez jut, hamar elveszti, mert nem készült fel a kezelésére és mindenki elveszi tőle. Lásd lottónyertesek, valóvilág szereplők és egyéb ideiglenesen mázlisták.

Én elsősorban ott látom az akadályt, hogy Alagligetben a lakások mérete kizárja, hogy családi napközit nyissunk bennük. Mert oda gyerekWC-k, gyerekmosdók, stb. kellenek, azoknak pedig hely kell. Tehát nem a tőke az akadály elsősorban.

Brainstorming? :-)

Mindent írjatok, ami az eszetekbe jut.

Hova tudnánk napközit csinálni a lehető legminimálisabb anyagiakkal?

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 

 
 

Sziasztok!
Húú, de sokat irtatok mostanában! Üdv az újaknak.

A családi napközi ötlete már nekem is motoszkál a fejemben egy ideje, mivel pedagógus vagyok, és nem megyek vissza a régi helyemre. Ha saját lakásban van, akkor a család által használt részektől el kell különiteni a gyerekek szobáját, és igen,kell hozzá néhány dolog, de nem megoldhatatlan, szerintem. Igaz, nálunk nemigen lenne hely.

Ovi ügyében az a gyerek beiratható a köv. tanévre, aki 2010 májusáig betölti a hármat. Szóval felvehetik, az én lányomat is felvették, pedig itton a kistesó. És nem mi vagyunk az egyetlenek. Nagyon sok gyerkőcnek van testvére, persze, lehet, hogy már akkor születtek, amikor már jártak oviba. :)

adaka
 
 


Más téma, de ha már az összefogásnál tartunk: játszótér.
Egy ismerős anyukának mondták az önkormányzatnál a minap, hogy megvan a kijelölt helye a leendő játszótérnek. Eddig ugye az volt, hogy az önk. tárgyal az államkincstárral ez ügyben. Szóval tervezik az idei megvalósitást a Sweet Pointtal szemben! :D
DE: kevés a rávaló. (naná)Igy csak néhány rönkjáték lesz, meg egy kerités a Reptéri út felől. És az is bizonytalan, hogy mikor lesz meg, lehet, hogy csak év végére.
Arra gondoltunk tehát, hogy itt viszont tényleg össze lehetne fogni, és besegiteni, ha másként nem megy. Akár munkával (itt az apukákra gondolok), akár úgy, hogy egy számlára gyűjtést rendezünk, hogy minél több játék legyen, vay ha valakinek van jobb ötlete, irja le.
Az önkormányzatos hölgy nagyon segitőkész volt, és azt mondta, hogy ha valamiben az itt lakók is tudnának segiteni, hamarabb megvalósulna a dolog...
Na, mit szóltok?

adaka
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy pedagógusunk is van! :-)

Én vállalom a szervező - motiváló - kezdeményező szerepét! :-)

Nekem az jutott eszembe, hogy egy bérelt (?) vagy használaton kívüli lakásban is ki lehetne alakítani a napközit. Bár ez még rostázásra szorul, ötlet.

A játszóteret megvitattuk a zurammal és mi benne vagyunk!

A Sweet Pointtal szemben hol? Az erdősávban? Vagy a Reptéri út másik oldalán a kutyakiképzőben?

Mondja meg az önk, hogy mire lenne szükség. És tisztázzuk a szerepeket, hogy ki mit tud hozzátenni.

És ha már itt tartunk, előhoznám a járdát a Reptéri út mellett. Van a Sweet Pointtal szemben egy kisköz, murvával lefedve, szerintem egész tűrhető. Nagyon-nagyon örülnék neki, ha a Reptéri út mellett lenne egy ilyen járdaféle. Amíg nincs pénz betonra, ez is megtenné. Ha az önk hozatna murvát, mi leterítenénk, aztán egy úthenger végigmenne rajta...

És már nagyon idegesít az elektronikus bolt hirdetési táblája, baromira útban van, szívesen kikapnám onnan! Amiatt kell mindig kimenni az útra az ösvényről! Fizetett a bolt érte, hogy akadályozzák ott a forgalmat, vagy csak kirakták a táblát? Lehet hogy meg kéne őket kérni hogy rakják már át az út másik oldalára!

Jaj de jó lenne!

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Mi is beszállnánk a játszótér projektbe. Szerintem is jó ötlet lenne, ha az itteni lakosság is hozzájárulhatna anyagilag és munkával is, azért hogy minél hamarabb elkészülhessen, mert ha az önkormányzatra várunk simán ovisak, iskolásak lesznek már a gyerekeink, mire itt lesz valami. :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok, belendült a társalgás :D
Sajnos csak ritkán van idöm netezni, úgyhogy csak pár oldalt tudtam visszaolvasni, de örülök, hogy így beindultak itt a dolgok.
csak táviratilag:
- játszótér ügyében mi is segítünk ill. anyagilag beszállunk amennyivel tudunk.
- járdaügyben is kellene valami, mert az borzalom ahogy a repréri út mellet közlekedni lehet.... amit most mondok annak semmi valós alapja nincs, de van egy sejtésem, hogy a tábla nem élpp legális ott ahol van.....
- családi napközi ügyében én iszoktam viccelődni az szomszédosnéimmel.... csak hát szerintem egy 50x m2 lakás nem játszik.... :cry: ,pedig még munkahelyet is teremtenénk :).
- valaki keresett asztalost, ha még aktuális én is tudok egyet, szépen dolgozik de iszonyat késéssel... meg egy kicsit link.... lehet, hogy ugyanaz a társaság akit már valaki előttem emlitett.
- van valakinek tapasztalata az itteni rendelőintézeteses nőgyógyászokkal? Kezdem már unni, hogy mindenféléért vissza kell mászkálnom bp.-re... fogorvos.. nőgyógyi.... szó bármilyen infó jól jönne... pozitív... negatív vélemény..... nincs kedvem egy szakbarbárhoz beszédülni... akkomr már inkább bezötykölődök a fővárosba....b plíz helppppppp
üdv.: gima
gima
 
 


Én itt járok nőgyógyászhoz, de magánrendelésre.

A Gódorban dolgozik, Zilahi Gábor, nála szültem a lányomat is, most is nála fogok :)
Vendég
 


A nőgyógyász engem is érdekelne. Panndi, esetleg priviben tudnál infót küldeni?(ár, hol szüleszt, meg hasonlók)

Ugye nem a Gódor família tagja?
Mert azok nem túl szimpik, főleg a dokicsaj. Már voltunk mindkettőnél (bőrgyógyásznál), a csajszi szerintem hmm... kicsit érdekes, hogy enyhén fogalmazzak. :?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Szerintem itt is megírhatom :)

Tudomásom szerint nem rokon, 5000 Ft egy vizsgálat, szerintem nagyon alapos, én több mint két éve járok hozzá, és nagyon szeretem. Az ÁEK-ben dolgozik egyébként, a szülészete a volt MÁV kórházban van, ott fogok most szülni.
Szülni is jó volt nála, a férjemnek is szimpi, szóval majd a harmadik babát is nála szeretném szülni :)
Vendég
 


Gima! A rendelőintézettel kapcsolatban: én eddig mindig úgy kifogtam, hogy 2- 3 órákat kellett várnom, olyan hosszú volt a sor. Asszem minden nap másik doki rendel, részleteket nem tudok. Akiknél eddig voltam, mind átlagos. Kivétel, hogy azon mindig kiakadnak, hogy nem akarok a jó kis olcsó bogyómról átállni egy hiper-szuper korszerű és állati drága verzióra. :)

Juli

Kép
b.j.
 
 


Panndi, még kérdeznék, ha nem baj. :wink:

És milyen beállítottságú? (pl hogy áll a gátmetszés kérdéséhez, meg az alternatív dolgokhoz?) Terhesgondozásra ide jársz Dunakeszire? Mennyit kér a végén? (ezt lehet priviben is)

Akinél Benit szültem, elvileg ilyen alternatív doki lett volna, csak épp a szülés végére jött emg, a szülésznők meg rettenet bunkók voltak. Még felülni sem engedtek... Amúgy meg voltam vele elégedve, de amiatt váltanék, mert a magánrendelésén is minimum két órát kellett rá várni, kiszámíthatatlan volt, s a kórházban is egy csomót váratott.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nem szereti az ilyesmiket, nála szinte tuti, hogy lesz gátmetszés. Engem ez nem zavart, mert én nem vagyok a gátmetszés ellen :)
Vendég
 


Válaszoltam a privire, de most látom, mit írtál. Hát akkor valószínű tovább keresgélek... Én elég erősen gátmetszés ellenes vagyok, Emivel hatalmas vágásom volt, pedig 3100 gramm volt csak, 9 hónapig fájt. Beni majd 4 kilós volt, s gátvédelemmel született, picit repedt az előző vágás helyén. Ég és föld volt a különbség...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
Megvan a kórház, hogy hol szeretnél majd szülni, vagy mindegy?
Csakmert én Kistarcsán szültem és ott tudnék ajánlani is embert. Ott nyitottak az alternatív dolgokra, én mind a két gyerekemnél kádba vajjúdtam, meg labdán. Bulcsút pedig szülőkerékben szültem meg (ez egyedül itt kistarcsán van az országban), fantasztikus volt. Ha kíváncsi vagy rá, hogy mi az a kórház honlapján szerintem fent van.
Mikor szeretnétek a kistesót?

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga, nincs még kinézett kórház. A kistesókérdés még nincs konkretizálva, a férjem egyelőre még várni akar. De azért remélem nem túl sokat, max 1-3 évet.Felőlem akár most is jöhetne. :wink:

Igen, érdekel a kistarcsai kórház is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kit ajánlasz ott? Jöhet priviben is, a kérdéseim ugyanazok. :wink:

A gyereket Bp-n szültem, Emit a Nyírőben, azt bezárták (vagyis 150 ezerért lehet ott szülni, magánszülészet lett), Benit az Istvánban. Ez utóbbi nagy csalódás volt, púderoztak, hogy milyen alternatív hely, meg minden, s nem is volt az. S utána a bent töltött idő katasztrófális volt, öten voltunk a szobában, s az egyik kisebbségi szobatársam 15-20 rokona minden nap bent volt reggeltől késő délutánig. Akárki akármikor bejöhetett, nagypapa ott köhögött az újszülöttek között... :evil:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
Ha átmész a Szülészetek, kórházak » Kistarcsa - Flór Ferenc Kórház topikba, ott most pont a kórházról van szó. Sokmindent leírtunk róla.
Alternatív dolgok terén pedig jó a kórház. 3 egyágyas szülőszoba van, plusz egy vajjudó. Nagyon szépek! Otthonosak. Az első szülőszobában van ez a bizonyos szülőkerék, plusz egy jakuzzis kád! Király, én kipróbáltam szüléskor! :wink:
A másodikban van kád, és kötél, a harmadikban is van kád és bordásfal. Mindegyikben van még labda is. Lehet bevinni saját zenét is. A dokik nyitottak ezekre a dolgokra, nem tesznek fel automatice az ágyra szülni. Ha akarsz szülhetsz guggolva is, de fekve is, ami neked jó.
Ha van még valami kérdésed szólj!

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Tábla: én megnézem, mit lehet intézni elektronikus boltnál!

Szülés: hű lányok nagyon jó téma. És én még azt hittem, hogy az Isván kórház OK. :) Hallva ezt a kistarcsait, eltoltam a döntést, hogy az Istvánba mentem... Az egy, azaz 1 darab alternatív szülőszobájával, meg az átjáróház vajúdójával... Én is utálom a gátmetszést, meg minden mesterséges beavatkozást. Azt is, ha ágyra fektetnek, és ha fel akarok kelni, mert nagyon fáj és kényelmetlen, visszanyomnak... Hogy lehet egy nagy hasú nőt a szülőágyra fektetni háton, hiszen egyébként nem javasolt hogy háton feküdjön, hiszen a gyerek összenyomja a belső szerveit!
Most, hogy megvan a nullás, még könnyű is Kistarcsára eljutni...

Asztalos: nagyon aranyos tőletek, hogy sokan ajánlotok asztalost. Még bizonytalan vagyok, hogy mit kéne tenni. Igazából jelenleg csak 4 db fadeszkát kéne lelakkozni falipolcnak, amit megcsinálnék én, ha nyár lenne és meleg és megszáradna. Ha ezt egy asztaloshoz elviszem, kiröhög. :)

Játszótér: azon gondolkodunk a párommal, hogy nem túl zajos és benzingőzös-e a Sweet pointtal szemben a hely. Persze nem tudom, pontosan hol van...

Ötlet! Lányok, mit szólnátok egy offlájn baba-mama klubhoz? Az jutott eszembe, hogy a kutyakiképzőnél volt egy szavazóhelyiség... Nem tudnánk-e azt mondjuk hetente egyszer 1-2 órára kibérelni? Vinnénk a gyerkőcöket, rágcsálnivalót, teát, cserélhetnénk babaruhákat, játékokat, stb.

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Sorenyes, én is az Istvánban szültem, nagy pofára esés volt. Azt hittem, a Nyírő után már csak jobb lehet, de nem... 8 szülőszoba van talán, s mindig teltház, azt az egy darabalternatívat ne mtudom, kinek tartották fent. Biztos azoknak, akiknek fogadott szülésznőjük volt.
Mi örültünk, hogy egyáltalán jutott valami... aztán ágyhoz kötve hanyatt fekve bekötött oxitocinnal kellett vajúdnom, a szülésznő még pisilni sem engedett ki, mert nem hitte el, hogy kell. Egy óra múltán hozta az ágytálat, utána már elhitte, hogy kellett... :?
Ja, és még felülni sem engedett, a dokim mikor megjött, csodálkozott is, hogy miért nem ülhettem fel. Majd megfulladtam az óriási hasammal, nem is tudom, miért erőltette a hanyatt fekvést.
Egyszer eltűnt a szívhang, a szülésznő meg valahova épp elcsámborgott, 3 perc alatt tudta előkeríteni a férjem, én meg már üvöltöztem a kétségbeeséstől, hogy jöjjön már valaki, mert mi van, ha tényleg baj van. :evil:

A látogatási rendje meg egyenesen minősíthetetlen.

Most látom, neked is fekve kellett vajúdni? NEked sem volt fogadott szülésznőd?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Giga, és melyik dokit ajánlod?
Majd megnézem a kórházas topikot, ha kcisit több időm lesz.

Még valami: Hogy állnak az érzéstelenítéshez?

Beni születése előtt elleneztem az ilyesmit, Emi teljesen natúr született, egyetlen beavatkozás a gátmetszés volt. Fájt, nem lehetett érzéstelenítést kérni, de utána úgy gondoltam, nem is fogok kérni a következőnél sem, jobb a természetesség.
Beni viszont oxitocinnal született, na az hatványozottan jobban fájt, mint a sima szülés. Úgyhogy ha lehet, a következőnél szeretnék valamit kérni (pl edát), ha megint oxitocint kötnének be. Persze azért nem kizáró, ha nincs ilyesmi, csak úgy érdekelne.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Na hát nekem nem kellett fekve vajúdnom, és bármikor mehettem pisilni, zuhanyozni, bármit. Oxicotin és CTG miatt helyhez voltam kötve, de ha szóltam, rögtön leszedtek mindenről, és mehettem utamra :)
Vendég
 


Uxi, nekem úgy rémlik, hogy az Istvánban 5 szülőszoba van + az alternatív...
Nálam a történet úgy néz ki, hogy a szülés magától beindult, viszont a lyánykám bekakilt a magzatvízbe, onnatól kezdve nekem is CTG-re kötözött sonka effektus a vajúdóban, mert az összes szülőszoba tele volt. :( Ez még hagyján, mert ha szóltam, onnan tényleg engedtek pisilni. Amikor viszont lett szabad szülőszoba, és félig kitágultam, na akkor felfektettek a szülőágyra, és amikor fel akartam ülni a szélére, hogy nagyon fáj fekve, visszafektetett a szülésznő. Erre emlékszem. Szólni nemigazán volt erőm, valamit nagyon nyomott a lyánykám. Hogy MÉRT nem adott nekem választási lehetőséget? Passz.
Tényleg nem volt fogadott szülésznőm, és egy olyat fogtam ki, akiről rosszakat mondtak a fórumon: a Diószegi Évát. Arra számítottam, hogy nekem nem kell szülésznő, sem dúla, egyedül is menni fog. Ez nem jött be. Kellett volna a támogató kör, hiszen ez egy olyan dolog volt, amit előtte nem csináltam még, hiába természetes folyamat, jól jön a segítség.
A mai napig rágódok még néha rajta, hogy császárba torkollott. Nem volt köldökzsinór probléma, nem volt semmi indok, csak némi rossz szívhang a vajúdóban. Meg egy 3,77 kg-os lány.
Amúgy nekem a szállás jó volt, 3 ágyasba kerültem, ami elvileg a császárosoké, de ez nem feltétlenül érvényesült... és kifogtam normális szobatársakat is.
Lehet hogy nem is a doki számít, hanem a szülésznő/dúla és az alternatív szülőszoba.
Úgyhogy megnéztem Kistarcsát. Jónak tűnik. És még közelebb is van. Már csak az a kérdés, hogy ha a kórházba kell járni a terhesgondozásra, autó nélkül hogyan lehet eljutni?

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Jaj, lehet. Akkor összekevertem azzal, hogy nyolcan szültünk egyszerre. Nem is jutott szoba, csak délutánra.

Ez már majdnem off itt, úgyhogy kisbetűvel.
A történetem hasonló, délelőtt elfolyt a magzatvizem (egy boltban:oops:), bementünk, semmi fájás, délután 3 körül kezdődtek, 4 körül már 10-15 percesek voltak, de a doki megüzente, hogy kössék be az oxitocint, hogy gyorsabban haladjon.
Úgyhogy innentől hasonló ágyhoz láncolás, kértem a szülésznőt többször is, hadd ülhessek fel, de nem engedte. Amíg nem pisilhettem, nem is tágultam, csak utána kezdtem. Akkor viszont gyorsan, szerintem túlságosan is. Eminél más volt, ott nem folyt el a víz, csak valahol a vége felé.

Nagy tanulság volt számomra, hogyha nincs az embernek fogadott (fizetett) szülésznője, kutyába sem veszik. LEgalábbis az IStvánban tuti. Fél órát álltam felvételkor folyó magzatvízzel a folyosón, senki nem foglalkozott velünk.
Nyírőben sem volt szülésznőm, igaz, ott egyedül szültem az éjszaka közepén, de nagyon rendes volt, s a pozitív tapasztalat miatt gondoltuk, hogy az IStvánban sem fogadunk. Meg a dokim is azt mondta, nem szükséges fogadni, mindegyik jó. Szakmailag lehet, de emberileg... Én ötágyasban voltam, de még ennek is örültem, mert sokan a szülőszobán maradtak, vagy lekerültek a nőgyógyászatra, mert akkora tömeg volt

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hát autó nélkül nem tudom. Vonattal nagyon körülményes, az biztos
Az utvonalterv.hu- n meg lehet nézni, nekem ezt ajánlotta: Rákospalota-Újpestig vonattal,onnan 96, 46,45 és 92-es buszokkal. Ebben a sorrendben :shock: . Röpke 2 óra 29 perc...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ejha!
Ti aztán tudtok termelni... :wink: :D

Sorenyes!
Lehet, hogy nem a legjobb hely a Sweetpointtal szemben levő hely, de nem valószínű, hogy az önkormányzat adna mást (ha tényleg ezt a területet szánta nekünk).
Sajnálom, hogy így alakult a szülésed!
Innen kocsi nélkül Kistarcsára jutni elég gáz, ahogy Uxi is írta.

Uxi!
Igazából dokit nem igen tudok ajánlani nyugodt szívvel, mert akinél Lilit szültem utólag belegondolva és tudva, hogy milyen a szülés, nem volt túl korrekt. Voltak vele "összezörrenéseim".
Akinél Bulcsút szültem viszont jó doki, de nagyon fiatal, asszem még a szakvizsgája nincs meg. Őt ajánlanám, ha ez téged nem zavar, bár lehet, hogy addigra le is vizsgázik.
Érzéstelenítés: ha időben kéred, akkor minden további nélkül adnak. Ha jól tudom a 30.hétig kell jelezni az altató dokinak. Az oxitocint viszont szinte csak az első szülésnél adják. Én kaptam, de csak nagyon kicsit és azért mert be kellett indítani a szülést mert már 9 nappal túl hordtam Lilit, és lassan tágultam a szüléskor.

Egyébként én is azt tudom ajánlani, hogy inkább szülésznőt fogadjon aki szülni akar. Nekem legalábbis ez jött be. Lilinél fogadott dokim volt és ügyeletes szülésznő, Bulcsúnál viszont fordítva, és messze jobb volt! A kistarcsai szülésznők pedig nagyon jó szakemberek és emberségesek is! De ha majd valaki odajut, akkor ajánlok is. Most még korai lenne asszem... :wink: :D

Kép
Kép
giga1
 
 


Uxi, mi az, hogy kössék be az oxitocint, hogy gyorsabban haladjon? Volt valami ok a sürgetésre?
Ez nekem nem szimpatikus.
Nekem is egy kolléganőm a nőgyógyászaton volt az Istvánban, mert szintén tumultusban szült. Nekem is úgy történt, hogy reggel indult a szülés, és csak délután lett szülőszoba. Brrr.


Nem baj. Az eltolt szülés után is van élet - szerencsére. Én megteszek minden tőlem telhetőt, hogy a nyomait helyrehozzam - úgy rajtam, mint a lyánykámon. És másodszorra már sokkal jobban fogok dönteni. :) Remélem ez Nektek is sikerül - már akit érint.

Lányok, én megnéztem a térképet... és emlékszek rá, hogy pl. a temetőtől megy busz Mogyoródra (igaz nem túl sok) a HÉV állomásra. Namármost, az a gödöllői HÉV, aminek az egyik megállója pont a kórháznál van!!!
És ha az a helyzet, amire én gondolok, akkor Mogyoródon keresztül tömegközlekedéssel is egy átszállással el lehet érni a kistarcsai kórházat!
És nem lehet-e azt megcsinálni, hogy Dunakeszin az ember eljárogat valami nőgyógyihoz terhesgondozásra, utána pedig Kistarcsára megy szülni, ahol választ szülésznőt?

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Sorenyes, azt mondták, fertőzésveszély van, mert már több, mint 6 órája elfolyt a magzatvíz.
Na mindegy, elmúlt, én úgy vagyok vele, hogy mindegy, csak egészséges legyen a baba. Inkább fájjon nekem, minthogy fertőzést kapjon. Csak valahogy annyira brutál volt az egész, főleg úgy, hogy igazából feltudtam, hogy fájni fog, mert nem az első szülésem volt. De ég és a föld a természetes és az oxitocinos szülés között. Ezért írtam, hogy alapból a természetességet szeretem, de ha oxitocinra kerülne sor, tuti kérnék edát.

Giga, köszi! Egyelőre még csak egy rákszűrés aktuális, lehet akkor majd elmegyek az sztk-ba. Az a doki, akinél Benit szültem, 2 éve nyolcezret kért rákszűrésért, de nem ez a baj vele, hanem az, hogy a magánrendelésén is minimum két órát kellett rá mindig várni. HA már fizetek érte, legalább legyen nagyjából pontos. :roll:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Mi Gödön lakunk. A kisfiam a gödi Waldorf Óvodába jár, az óvó nénije tart babacsoportot az oviban, ahová már mi is járunk a kislányommal.
Szeretettel ajánlom Nektek. Bár nem helyben van, de Káposztásmegyerről is járnak a babacsoportra.

Vica



"Kedves Szülők, Érdeklődők,

Újraindul a Babacsoport: 2009. február 11-étől minden szerdán 4-6-ig tart.

Kb. kettő és négy év közötti gyermekek számára.

Szeretném, hogy egy viszonylag állandó kis csoport alakulna, ahol állandó és bizalommal teljes kapcsolatok születhetnek, de persze menet közben is lehet csatlakozni a csoportba. Ezt kérem, hogy előzetessen jelezzék nekem (Somodi Mariann, 0630 3677287, du-i és esti órákban)

A Babacsoport díja alkalmanként és a gyermekenként 500 Ft gyermekenként. Ha szükség van arra, hogy nagyobb testvér is elkísérje a pici testvért, akkor utána nem kell fizetni.

A nap menete a következő:

16 h-tól 17,30-ig szabad játék idő
A szabad játékidő alatt apró kis kézműveskedés, gyurmázás, gyapjúkép készítésre volna lehetőség.

17,30-kor rendet rakunk közösen
Kis körjátékszerűen mamák és gyermekeik közötti játék. (pl. lovagoltató, ujj játék, csiklandozós játék versikékkel, mondókákkal, ...)
Ezután egy rövidke mese és záró dal.

Étkezés közösen most nem lesz, hanem a végén kis kóstolót, ill csipegetni valót kapnak a gyerekek és szüleik.

18 h-kor öltözés, és indulás haza

Szeretettel várok minden érintett babát és mamát!

Mariann"

Kép

Kép
leovica
 
 


Bár nekem császárom volt, de szüléskor a legtöbbször azért nem engednek felállni, mert esetleg a köldökzsinór előreeshet és ha az beékelődik a baba feje és a medence közé, akkor saját maga folytja meg magát. Így akinél úgy látják, h nem lenne jó kockáztatni, annak nem szokták engedni, h felkeljen.
Papírfogma szerint, ha elfolyik a magzatvíz, akkor sem szabadna már sehova rohangálni, hanem fekve, felpócolt lábakkal megvárni a mentőt, aki szintén fekve beszállít a kórházba.
Ahol persze meggyőzödtek róla, h nincs útban a zsinór, ott engedik a mozgást.
Kistarcsára tényleg az említett Mogyoródi hév felé érdemes tömegközlekedni.
Baba-mama klubb. azt a "szavazó helységet" a kutyakiképzőtől lehetne elkérni/bérelni. Szerintem egy ilyesfajta klubbnak inkább most télen lett volna/lenne sok előnye. Minden esetre hasznos dolog.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Enn, igen, én is úgy tudom, ha megvan a zsinór előesés veszélye, feküdni kell. Pont emiatt aggódtam, de megnézték, azt mondták nincs veszély.

Ti hová szoktatok menni esős időben? A Kenguru játszóját néha felkeressük, de van azon kívül még valami lehetőség? (Ami lehetőleg nem méregdrága, ugyanis nekem mindkét gyerek után fizeni kell).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi!
A Kenguru játszóházába csak úgy be lehet menni? Nem kell vásárolni, vagy valami hasonló feltétel nincs?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!
Olvasom hogy itt egy páran szültetek a flór ferencben,tudtok nekem dokit ajánlani aki jó császárban is,nekem az első császi volt és egy kicsit félek a következő szülésnél.
Köszi előre is.
kiscsillag76
 
 


Giga, be lehet menni. Mondjuk én nem nagyon szoktam vásárlás nélkül, nincs pofám, de simán lehet. Általában veszünk valami apróságot. (pl cumisüvegre gumirészt).

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kiscsillag!
Mi már találkoztunk a Kistarcsai topikban. :)
Én nem tudok neked császáros dokit ajánlani.

Köszi Uxi!

Kép
Kép
giga1
 
 


sziasztok!

Egyetértek Gigával, szerintem is fontosabb a szülésznő, mint a doki. Nekem főleg másodszorra sikerült kifognom egy tündért, aki nagyon nagyon rendes volt velem. Ha ő nincs, háát...

Azért nem semmi az István k. Nekem Eszti a Szt. Imrében született, ott jó volt, de volt olyan érzésem, mintha ott is csak kirakatból lenne az alternativ szoba.

adaka
 
 


Uxi!
ha sztk-ba mégy, szerintem válaszd a Szaniszlót. Úgy emlékszem, hogy a váci kh-ból van mindenki, csak felváltva. Én Bényinél szültem, ő egy kicsit érdekes figura, bár szakmailag nem rossz.

adaka
 
 


Adaka! Köszi!

Be kell jelentkezni, vagy csak beállítok rendelési időben és kivárom a soromat?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi az infót a vajúdás során kényszerű fekvésről. Megnyugtattatok. Ha ez tényleg így van, már nem fogom olyan nagyon ostorozni magamat, hogy nem ment a szülés. :)

Lányok, megkérdeztem a barkács-elektromos bolt tábláját.
Rossz hír, a boltos szerint építési engedély kellett hozzá, nem olyan eccerű elpakoltatni onnan, megint engedélyeztetni kéne, költséget jelentene a boltnak, stb. Ezt persze nem vállalja.
És elég negatívan is állt a dolgokhoz, hogy úccse fogják engedélyezni, stb. stb.
Azért ezt talán nem kéne készpénznek venni. A panaszkodó emberek nem látják a lehetőségeket.
Lehet hogy kéne írni az önk-nek hogy mit lehet tenni az ügyben?

Akkor jövő télen meglátjuk a baba-mama klubot. Gondolom most a játszótérre kéne fókuszálnunk. Erről egyébként az a véleményem, hogy mindenki azt adjon bele, amije van. De tényleg! Nem venném a szívemre, ha valaki éhezne a játszótér miatt. Lehet adni anyagiakat is, de szerintem lakáshitellel és anyasági juttatásokkal a nyakában senki nem dúskál... Vagy mégis?

Titi

KépKép
sorenyes
Dunakeszi
 
 


Hát én is 12 órát feküdtem háton a szülőszobában, aztán még 2 órát oxitocinnal. De nekem leginkább az tett be, mikor oldalra forgolódva kellett számolni a fájásokat, majd fordulni újra. Na ettől úgy kikészültem, hogy kitolásnál nyomások között már nem voltam magamnál, azt se vettem észre, hogy megszületett a fiam, toltam tovább...
Uxi! SZTK-ba nincs időpont, a kartonozóban kell bejelentkezni, mielőtt fölmész az emeletre. Itt megtalálod, hogy mikor ki rendel: http://www.dkszakrend.hu/nogy.htm

Juli

Kép
b.j.
 
 


Nekem a legutóbb azt mondták, hogy ez a rendelési rend már nem jó. :? Szerintem jobb az, ha megkérdezitek telefonon, hogy ki mikor rendel, az biztosabb.

Kép
Kép
giga1
 
 


Uxi!
Lassan egy éve nem jártam arra, ugyhogy nem tudom, mi a helyzet. Szerinem kérdezd meg telefonon. Gndolom, most is úgy van, h. bejelentkezel a betegfelvételnél. Érdemes előbb menni egy félórával.

Giga!
Most látom, csak, hogy Bulcsú már egy éves! Boldog szülinapot igy utólag! :D
Hogy alakul nálatok az alvás? Nálunk még mindig katasztrófa...

adaka
 
 


Szia Juli,

kössz szépen (meg persze a többieknek is az infókat). Mondjuk nem jutottam el az sztkba, gyorsan kellet lépni úgyhogy a régi jó dokimat kerítettem elő. Sajnos már csak az angyalbúcsúztatásra értem be hozzá....
Üdv.:Gima
gima
 
 


Jajj, nagyon sajnálom... :cry:

adaka
 
 


Adaka!
Igen, Bulcsú már 1 éves múlt. Köszi a köszöntést utólag is! :wink:
A te nagylányod meg már 3 éves? Boldog szülinapot neki is utólag! Nem semmi! És Andris is már 10 hónapos? :shock: :D Emlékszem még csak 4-5 hónapos körül volt, amikor ősszel találkoztunk a játszótéren. :wink: :)

Kép
Kép
giga1
 
 


Köszi, Eszti vonalzója már kicsit elavult, csak mostanában nem volt időm netezni, de ezt gondolom, ti is észrevettétek..
Igen, annyira szaladnak a hetek, hónapok.

adaka
 
 


Gima, sajnálom :( Kép

((voltatok már a fenyőben az új cba-ban?? szerintem nagyon jó, főleg, h van minden még hús és grillcsirke is. És nincs is messze gyalog))[/img]

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!
látom mindenki inkább a szabadban.
Ma beszélgettünk az egyik anyukával. Már említettem itt is, h Pesten/Budán több helyen van ún. Máltai játszótér. Ami nagyon felszerelt, korsztályok szerinti játékok, közösségi helység stb. Most monda ez az anyuka ( szintén sokat járnak az egyik ilyen budai játszóra ők is), h ott kérdezgette az egyik alkalmazottat, h hogyan megy egy ilyen játszó "megcsinálása". A lényeg, h már nem csak a fővárosban, hanem vidéken is csinál a Málati Sz.Sz. ilyeneket. Kell persze az önkorm. közreműködése is. De a lényeg, h még mielőtt bármibe belekezdenének itt most, érdemes lenne a máltaiaktól is megérdeklődni a pontos feltételeket. Állítólag nagy gyerekszám döntő! Az meg itt van :D
Nem tudom ki intézkedik a mostani játszó ügyében, de ha valaki tudja, akkor ezt az infót adja át!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Tudtok jó turit itt Dunakeszin? Leginkább olyat keresnék, amiben nem csak leválogatott ruhákat tartanak, hanem azért egy-két jobbat is. KÉészer voltunk már Fóton, mert itt a Tóváros környéken én nem tudok, csak olyat,ami nagyon leválogatott.

Alagliget környékén van valami?

A gyerekeim egyszerre nőtték ki gyakorlatilag minden ruházatukat. Beni legalább tud örökölni néhány cuccot Emitől, de Eminek vennem kell ezt-azt.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: