Új privát üzeneted érkezett!

Vio
Remélem minden rendben lesz a vérvételen! Miért is kell ez? Szülés történetet még nem írtam le, de majd összeszedem magam és nekiállok.
Nem tudom, miért nem nem mennek fel a képek. TAlán túl nagyok? Hogyan csatolod?

Lara
Egyetértek Vioval, én is adtam a Pöttömnek, bármikor, ha kért. Ha jóllakott, úgysem fog tovább enni, vagyis sztem nem lehet túletetni. Én is órákat szoptattam az elején, volt, hogy egész nap mást sem csináltam, de megérte, mert még mindig van tejem. Kb 2 hónapos korától pedig max 10 perc lett a szopiidő.
Amúgy lehet, hogy nem kifejezetten enni akar ilyen gyakran, csak odabújni, szopizgatni, vigasztalódni Nálad. Tudom, most megterhelő, hogy ennyit "lóg" rajtad, de szüksége van még az intenzív testközelségedre -nem csak a tej miatt.
Na, nem okoskodom tovább, kitartást Neked! Kép

Ági

KépKép
fanka
 
 


Próbálom...

Kép
vio
 
 


Túl nagy...egyetlen egyszer, most először előjött az ablak, és azt írta ki, túl nagy a kép .Most lekicsinyítettem, és azóta elő sem jön mégegyszer az ablak, hiába nyomkodom. Mi a franc van?!Kép

Kép
vio
 
 

 
 

YYYYYYYYYYYYYYYYYEAHHHHHHHHHHHHHH! Na végreeee! Képzeljétek, Áron vérvétele után érdeklődtem telefonon, és a tehéntej+tojásfehérje rendben, a liszt pénteken derül ki, + holnap lesz a növekedési hormon vérvétel.
Fanka, azért kell, mert Karácsony óta nem nőtt semmit. Most végre kiélem magam a képküldésben! Kép

Kép
vio
 
 


Vio
Mi Photoshop-ot használunk, ott az "Image" -ben az "Image size"-ban lehet kicsinyíteni. Szóval: megnyitod a képet, image, image size, ott átállítod kb 300 pixelre, majd elmented új képként. Remélem érthetően írtam le...

Próbálok egyet csatolni én is...


Kép

KépKép
fanka
 
 


Na, mire elküldtem, látom, sikerült!! Kép NAgyon szépek a gyerekeid, büszke lehetsz Rájuk! Milyen kis hajasbaba a lányod!

Ételallergiája sajnos Panninak is van, de még nem derült ki, mire. Úgy kezdődött, hogy véres nyálka volt a kakijában... Egy nagyon jó homeopátiás orvos kezelte 2 hónapig, úgy tűnik elmúlt -lekopogom. A kezelés mellett enekem is egy elég szigorú diétát kellett/kell tartanom a szoptatás miatt: semmi tej, tejtermék, tartósított kaja, néhány gyümölcs, gyümölcslé. Pont, amiket, a legjobban szeretek Kép Mostanában lehet fokozatosan visszarakni ezeket az étrendembe. Mindegy, mindent a kicsiért!

KépKép
fanka
 
 


Sziasztok!

Lara! Nekem iszonyúan fáj még mindig a szoptatás különösen az első percekben.

Fanka, Vio!
Aranyosak a csemeték.

Mesi
jnmesi
 
 


Inimma,
a mi dokink is Albertfalván rendel (Bene drnő). Ti kihez jártok?

Vio, Fanka
nagyon édik a törpök KépKép

Mesi,
az elején nagyon fájt, csillagokat láttam, de most már nem fáj szerencsére Kép Szerencsére egyre több a tejci, gondosan fejek és fagyasztok. Andorral meg csak összeszokunk lassan. Az új heppje, hogy este 8 körül nekiáll ordítani, semmi sem nyugtatja meg. Már 3 napja ezt csinálja. Lehet, hogy fáj a pocija. Holnap jön a dokinéni, majd megbeszélem vele.
Na megyek, mert ébredezik. Itt az ideje az első manikűrnek Kép

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lara,

Ha tényleg a hasa fáj, nekünk a Grip Water nevű gyógyvíz segített. Nem hittem volna, hogy egy gyógynövényes víz fogja megoldani a problémát, amikor már minden gyógyszert kipróbáltunk, de (lekopogom) úgy tűnik, ez bevált.

Mesi
jnmesi
 
 


Lara,
mi Sziraki doktornohoz jarunk.Nagyon szeretjuk,mindig gondos es kedves,barmikor kijon,ha kell.

Vio,
nem tudom,mennyit kene innia egy kisgyereknek. Orvos mit mond?
Voltatok tegnap a Budaiban?
Nagyon szepek a gyerekeid! Ahogy latom ,ok is eg es fold,marmint ami a kulsajuket illeti.nalunk is Csani szoke, Csongi barna.
Egyebkent Csani ma ment eloszor oviba,kimondottan boldogan,siman elengedett.Remelem,tovabb tart az orome,mint multkor.

Inimma
inimma
 
 


Helló, tegnap voltunk, kézfejből vettek vért, fél óránként és 3szor. Bent hagyták a tűt, egyszer kellett szúrni. Gáz volt, mert nem találták 5 percig a vénáját és ott forgatták benne a tűt... üvöltött rendesen.
Viszont az kiderült, hogy nem lisztérzékeny, aminek nagyon örülök. Ez meg a növ. hormont mutatja majd, 4 hét. Mi holnap megyünk először oviba, és Kira is jön... érdekes lesz. Majd beszámolok...

Kép
vio
 
 


Sziasztok!

A 2 hós szuriról tudtok mondani valamit?

Mesi
jnmesi
 
 


Mesi,
mi erdekel rola?A neve haemophilus influenza b.Egyik gyerekemnel se volt mellekhatasa,nem lazasodtak be,de azert ajanljak,hogy adjunk nekik lazcsillapito kupot megelozesre.1 szuras csak. Azt hiszem a 3 hos mar 2. Ennyi tudok,de majd meglatod.Mikor mentek?

Inimma
inimma
 
 


Mesi,
tegnap volt a drnő, megkérdeztem tőle ezt a mozgásfejlődési vizsgálatot. Azt mondta miután megvizsgálta Andort, hogy szerinte nem indokolja semmi. Uh-ra (csípő, has, koponya) meg már korábban adott beutalót, nov. 17-re kaptunk időpontot.

A bukásra azt mondta, hogy ha nem múlik el 1 héten belül, akkor kapunk valami előetetőt, az egy kicsit megköti a tejcit a pociban. Az esti nagy hisztire vettünk Viburcol kúpott (dokinéni ajánlotta), így egy kicsivel nyugisabb volt, de a fesztivál azért nem maradt el. És 1 jó hír: 1 hét alatt 200-at hízott Kép Úgyhogy a bukások ellenére is marad azért elég kaja a pocakjában.

Inimma,
gratula a nyugis ovikezdéshez Kép

Vio,
a te beszámolódat is várom, hogy alakult az első nap.

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lanyok,
azert megsem olyan konnyu ez az ovikezdes...
tegnap nem volt semmi gond,Csani boldogan meselte,hogy jatszott egy Benjamin nevu lannyal Kép stb. Este 8-kor elment aludni es 9-kor orditva ebredt,hogy o nem akar oviba menni. Addig el sem aludt,amig en is be nem mentem hozza aludni.Reggel folytatta,egesz uton itatta az egereket,barmit mondhattam neki.Es akkor jott a csoda.Eszembe jutott,hogy van a babakocsiban egy vonatos konyv barmikori vesz esetere. Nagyon megorult,hatalmasat sohajtott es azt mondta hosiesen:"Akkor most bemegyek sir nelkul!!" Es bevitte az ovoneninek megmutatni. Na azert elotte kaptam egy sietos puszit.
Az en nagyfiam. Annyira szeretem,hogy azt el sem tudom mondani.Nagyon hianyzik delelottonkent.De nagyon orulok annak,hogy vegre gyerekekkel is jatszik es lesznek baratai.
Ha valaki azt mondja nekem 5 evvel ezelott,hogy eljon a nap,amikor semmi nem lesz fontosabb szamomra a gyerekeimnel,korberohogom. Es most tessek...

Inimma

Inimma
inimma
 
 


Sziasztok!

Inimma!
Elvleg másfél hét múlva leszünk 2 hónaposak, gondolom, kb akkor fogunk menni. De ma felhívom a dokinénit és megkérdezem. Receptet is kell kérni az oltóanyagra? Gndolom, nekem kell kiváltanom, nem olyan, mint az iskolai oltás volt az én koromban, hogy csak a szurira kellett odamenni, vinni nem kellett semmit.

Lara!
Örülök, hogy nem kell mennetek arra a vizsgálatra. Ezek szerint minden OK veletek. UH-ra hogyhogy olyan sokára kaptál időpontot. Nekünk 2 hétre előre tudtak adni.

Mesi
jnmesi
 
 


Mesi,
nem kell kivaltanod receptet,ez kotelezo minden babanak,ugyhogy ott adjak minden szo nelkul es kesz.Pont olyan,mint az iskolai oltas,csak arra mar a sajat laban megy a gyerek. Kép

Inimma
inimma
 
 


Helló lányok!!!
Bocs, ezt most beszúrom egy másik topicból, nincs időm megint leírni. Később jövök....
"Túl vagyunk az első napon!!! Nagyon jól sikerült, és nem is sokkal nagyobbak a többiek, mint Áron! Van 3-4 gyerek is, akik 5-10 centivel nagyobbak. Azt hittem, mindenki 1 fejjel magasabb lesz. Annyira jól érezte magát Áron!!! Képzeljétek, rögtön érkezés után 10 perccel volt a reggeli, lekváros kenyér. Mind megette, még kért is volna, de lassan ette, úgyhogy mentünk ki az udvarra. Ott meg annyira elvolt, hogy le sem tojt! Ott ültem a padon egy másik anyukával, aki szintén hozta a 8 hónapos öcsit, és csak néztük a gyerekeket...
Aztán én mentem oda Áronhoz, hogy kell-e neki pisilni, de Õ azt mondta, hogy az ovónénivel akar menni! Na mondom, mindjárt haza is küld... rengeteget motorozott, csúszdázott, futott (az én fiam!!!), és 12 előtt azt mondta, hogy éhes. Azt hittem, rosszul hallok.
Ebéd zöldségleves volt, mind megette, kért volna még, de már a tésztát szedték és a husit (valami szaftos-tejfölös), majdnem mind megette. Aztán barack, azt is megette. És tök jó, mert ha valaki nem alszik ott, annak is odaadják az uzsit!!!
Tehát, összességében is és mindenhogy, SZUPER VOLT!
Ja, és nem akart hazajönni. Volt, aki sírt is, hogy itt akar maradni, kész röhely. Különben mind a 2 ovónéni fiatal, az egyik szerintem még új lehet, mert kicsit jobban háttérbe vonult, de nagyon aranyosak. A másik is, nagyon talpraesett és következetes. Teszek is fel képeket nemsokára!!!" Pá!

Kép
vio
 
 


.......Kép

Kép
vio
 
 


ebéééd!Kép

Kép
vio
 
 


Sziasztok!
13-án megyünk a 2 hós oltásra. Tegnap beszéltem a dokinénivel.

Vio!

Tök jó, hogy ilyen jól sikerült az első nap.

Mesi
jnmesi
 
 


Hahó Csajok, hol vagytok?

Vio,
nagyon édi a kisfiad KépKépKép Szuper, hogy ilyen jól sikerült az első nap.

Inimma,
azért valahogy csak sikerült becsalogatnod az oviba.Kép A mai nap hogy sikerült?

Az én kisfiamat meg mintha kicserélték volna. Az eddig nyugis, kiegyensúlyozott fiacskám minden egyes alkalommal 2 kaja között folyton bukik, sír és alig alszik. Ha meg nem sír, akkor bágyadtan nézeget. Ma délután megyünk a dokinénihez, ad majd valami előetetőt, ami megköti a pocijában a kajcsit. Meg le is méretem, mert az itthoni vadiúj digitális mérleg szerint múlt héten 200-at hízott, most meg szerdától vasárnapig újabb 200-at. Ezt egy kicsit már sokallom, lehet, hogy nem jó a mérleg. Vagy nem tudom.

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lara!

Nekünk is volt ilyen időszakunk, amikor ennyit hízott Zsolti. Én is azt hittem, hogy a mérleg a rossz, de tényleg annyit hízott. Aztán újra csak heti 200g-kat hízott.

Mesi
jnmesi
 
 


Mesi,
tényleg ennyit hízott, megmérték a dokinéninél is. És mostantól szívtelennek kell lennem, ugyanis azért bukik, mert sokat eszik. Szóval túletetem Kép Ma lemértem: reggel 10 perc alatt benyomott 110-et, úgy hogy előtte kapott 2 kanál előetető tápit is, amit a dokinéni írt fel. Azóta nem alszik és csak enne, most már ordít is szegénykém. Vajon mennyit ehetett, amíg nem mértem és min. 1/2 órát cicizett? És tartanom kell a min. 3 órát. Szóval ésszel kell etetnem és nem szívvel Kép Hát ez van, remélem hamar megszokjuk.

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Lara!
Én is így voltam. Állandóan ciciztettem, mert azt hittem azért üvölt, hogy éhes. Aztán voltunk a Schöff-Méreiben mozgásszervi vizsgálaton, és a dokinéni ott mondta, hogy túletettem, és azért üvölt, mert a félig megemésztett kajára ráeszik, így elkezd erjedni a gyomrában és ez fáj neki. Én is szigorúan tartom most a 3 órákat. Közben ha üvölt forralt vizet adok neki. De egyébként a hízási üteme nem változott, csak most csökkent talán, pedig már hete tartjuk a 3 órás szüneteket.

Mesi
jnmesi
 
 


Lara,
nem akarok belekotyogni,de nalunk is ez volt az elejen.Csongor allandoan evett,viszonylag sokat bukott-de erdekes modon nem rendszeresen.A vedono nekem is a 3 oras betartast javasolta,amit persze nem tudtam veghezvinni.Aztan nem sokra ra az egesznek hipp-hopp vege lett,nem bukott tobbet,aludt evett rendesen. Szerintem egyszeruen csak meg kell szokniuk a babaknak,azt ,hogy elnek es leteznek,immaron kivul,majd kialakul nalatok is valamilyen rendszer,csak ido kerdese.
Ja, Csongi most par nappal az elso szulinap elott produkalt egy havi 54 dekas hizast,ami azert nem semmi,leven,hogy az utobbi idoben kb.20 dekat hizogatott havonta es egesz nap maszik,megy,pakpl, mint egy gep. Meg mindig szopizik,de sajnos ugy erzem lassan kifogyok.

Vio,
mi ujsag az oviban?Csani mar belerazodott,nincs semmi gond,siman ottmarad.
Te mi alapjan valasztottal ovit?En nem igazan vagyok elragadtatva a mienktol.lattam a kepeken,amit feltettel,hogy fuves az udvar,hat a mienkben egy szal fu sincs es a gyerekek nem mehetnek ra az udvari jatekokra.Sajnos ,ugy tudom, akornyekunkon nincs masik ovi es nekem fontos volt,hogy kozel legyen.

Inimma
inimma
 
 


Hello lányok, ki vagyok purcanva!!! Ma otthagytam az oviban 1 órára, 10:30kor elmentem, 11:30ra visszamentem, az ebédre. Nem sírt! Holnap már ebéd utánra megyek érte. Nagyon élvezi, csak sajna Kira nem bírja, hogy egész délelőtt a babakocsiban hurcolászom, ott is alszik el. Szerencsére nővérem elvállalta, hogy holnap vele lesz, így biciklivel viszem Áront. Amugy 20 perc gyalog. Szar, hogy ilyen messze van, de megéri.
Inimma! Az az igazság, hogy több oka is van, hogy ide irattam be. Van 3 ovi is, ami közelebb van, az egyik gyalog 3 perc, ez nagy csáberő volt, de az rossz ovi, ronda is és nem jókat hallottam. A másik egy autóút mellett van... ez meg nagyon szép is, ajánlották is, és református. Talán itt kevesebb óvodás káromkodik (aztán ki tudja...). Áron tisztára odavan az egyik ovónőtől, többször is odarohant hozzá és átölelte a lábát. Ott olvadozott, hogy milyen aranyos. Kis tapadókorong. Na, és Csanád ott is alszik? Én próbálom szoktatni, és nem adok rá pelust délután, egyszer bepisilt, azóta nem. Illetve ma egy kicsit, de fölébredt rá, és a többit bilibe...
Most megyek is, mert kimerít ez a napi 1 óra séta. Mert ugye, mikor elmegyek egy órára, nem haza megyek, hanem mászkálok Kirával... elég szar így, de már a jövőhéten reggel beadom és 12-re megyek érte. 4 óra... jó lenne, ha ott aludhatna.
Vio

Kép
vio
 
 


Sziasztok, rég jártatok erre, ahogy elnézem. Képzeljétek, Kira tegnap lázas lett. Nem értem én sem, mitől. Ha valamelyikőtöknek van valami tippje, vagy tapasztalata, tanácsa, ide vele!!!
Szóval. Tegnap csak azt vettem észre, hogy egész nap álmos. Hála Isten, férjem sz. napos volt, és itthon maradt Kirával, bicajjal vittem Áront oviba. Kira fél 8kor kelt, én ébresztettem, hogy ovi előtt szopizzon. Mire 10-re hazaértem, apja mondta, aludt egy órát, most ébredt. (?????!)Másfél óra fentlét után, aztán egész nap 2 óránként elaludt 2 órára. Este meg már éreztük, hogy forró. 38,5 volt, adtam fél Germicidet, és lement 7,5re. Folyt. köv.

Kép
vio
 
 


Folyt. köv.
és este 20 órától reggel 8ig aludt. Aztán megnéztem, csak 7,3 a hőemelkedése. De semmi orrfolyás vagy ilyesmi. Viszont reggel észrevettem, hogy a jobb fülébe kigyűlt csomó zsiradék. Szerintetek lehet a lázhoz köze? Tegnap este még nem volt ilyen. De nem fáj neki.
Tehát ma 8kor kelt, és 10kor ismét elaludt, most is alszik. Bágyadtka, de nincs rossz kedve. Talán fog???? De nem látok..... 2 már van.
Vio

Kép
vio
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Vio,
hát nekem még lövésem sincs, de gondolom előbb-utóbb mi sem hagyhatjuk ki a betegségeket. Sajnálom, hogy Kira belázasodott, remélem hamar elmúlik. Azért szerintem a fülét nézessétek meg egy dokival a biztonság kedvéért. És jelentkezz hamar, hogy mi van vele! És sok-sok gyógyi-puszit küldök neki Kép

Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Sziasztok, szia Lara! Régen jártak erre a többiek... Kira tegnap jól megijesztett, mert a kúp és a hűtőfürdő után még feljebb ment a láza, 39-re. De aztán mielőtt elaludt, lement 8,5re. Ma meg már hőemelk. sincs. Viszont folyton alszik, de mikor nem, már eljátszik. Innen tudom, hogy már jobban van. Kedden megyünk tanácsadásra. Most is 2 óránként bealszik, és több, mint 2 órája nyomja. Hmm. Legalább kialudja a betegséget.
Inimma! Neked hogy ment a beszoktatás az oviba? Áron sír, mikor elmegyek, viszont meg lehet vígasztalni. Mikor érte megyünk, vidáman ebédel.
Próbálok Kiráról egy jó kis alvós képet föltenni...
Jó hétvégét mindenkinek!
VioKép

Kép
vio
 
 


Mindjárt felrobbanok! Voltunk a fül-orr gégészeten, és amig várakoztunk, Kira aludt a babakocsiban, Áron meg ült mellettem. Egyszercsak jött egy hülyegyerek a méghülyébb anyjával, 3 év körüli, de agyilag másfél, és nem bírt viselkedni. Az anyja oda ültette a fiam mellé. A kölyök meg folyton átült mellé, túrta le a székről, de nem ült rá, csak addig fecergett, míg az én gyerekem persze, hogy mindig arrébb ment. Az anyja meg rá-rászólt, de a gyerek szart rá. Persze, látszott is, hogy a s....-e is ki van nyalva otthon. Aztán meg a fejét kezdte tologatni a gyerekemhez, mintha ő lenne a faltörő kos, az anyja elrángatta időnként egy "nem szabad"-dal, meg hogy "nézd, Õ mennyivel kisebb, mint Te", (nem azért, de ha nagyobb lenne, mint az ő kölyke, akkor szabad lenne ilyet csinálni?! Amúgy meg nem hiszem, hogy idősebb volt a fiamnál, annál cikibb, hogy így viselkedik...)szóval kész voltam. Persze Kira aludt, az én fiam suttogni tudott, de ez az idióta elkényeztetett kölyök 2 perc alatt felébresztette. Aztán már az én gyerekem kénytelen volt felállni, és úgy kért, hogy menjünk el innen, mert letúrta a kis szemét. Én meg mondtam a nőnek:
-Nem tudnátok helyet cserélni???
Az meg csak néz rám bambán. Hát ilyet!!! Végül én ültem a kölyke mellé, gondoltam, csak nyúljon ide, el is kapom a kezét, ha már a hülye anyja nem teszi meg. De mikor Kira volt az ölemben, oda is folyton hajolgatott, meg úgy csinált, mintha a lábát oda akarná dugni a fejéhez. Az anyja végül kivitte, de akkor már azon voltam, hogy elkezdek kiabálni. Ja és most jön a fénypont, behívták előttünk őket. Holott én előbb jöttem, és ott volt a féléves kicsi az ölemben......
Ja és persze potyára ültünk ott, mert semmi baja a Kira fülének, arra volt jó, hogy Áron is elkezdett Kirával együtt üvölteni, mikor vizsgálták Kirát, úgyhogy jót füstöltem idegességemben. Szerintem hazafele nagy füst-csíkot húztam magam után, ahogy puffogtam......

Kép
vio
 
 


Kira így szokott lesni kifele séta közben...Kép

Kép
vio
 
 


Sziasztok!
Par kep a csaladrol: http://kep.tar.hu/wilhelm-ritus/50132043#2 Jopar. Kép
Majd irok meg, ha lefekszik a nagyfiam.

Inimma
inimma
 
 


Vio,
hát igen, vannak ilyen szülők is sajnos. De az a lényeg, hogy Kira fülecskéjének nincs semmi baja Kép Ennek nagyon örülök Kép És hihetetlenül helyes ahogy kikukucskál.

Tegnap én is idegbajt kaptam. Apukám kórházban van mellhártyagyulladással. Este lefekvéskor mondják neki, hogy reggel ne egyen, ne igyon semmit, csak egy kevés vízzel vegye be a gyógyszereit, mert vizsgálatai lesznek. Õ így is tett, aztán délután 1/2 4-kor már enyhén idegesen jött-ment a kórházban, hogy mikor akarják megvizsgálni, mert ha csak holnap, akkor már enne és inna valamit. Egyszerűen elfelejtették, hiába szólt óránként, hogy várja a vizsgálatát. Úgy sajnáltam szegényt, jó lenne ha már hazaengednék, mert betegebb lesz lassan, mint amikor bement.

Inimma,
megnéztem a képeket, nagyon helyesek vagytok Kép

A kaja dolog nagyjából rendeződött nálunk, nem éheztetem, eszik amennyit akar és hála ennek a zselétápnak, nem nagyon bukik már Andor Kép Ma jön a dokinéni, megnézi a köldökét is, mert nekem nagyon nem tetszik, nem akar gyógyulni. De én nem vagyok szakértő.

Tényleg csajok, a K vitamin ampulláját hogyan nyitjátok? Nálunk 3 ment a szemétbe, mert folyton darabokra törik. Van valami taktika?

A mi legújabb képeink:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=6150

Pusz:
Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Sziasztok,
most en is pipa vagyok,egy csomot irtam es elbenaztam... Kép
De most nincs idom,foznom kell,majd jovok.De elotte meg megnezem Lara kepeit.

Inimma
inimma
 
 


Sziasztok,
szoval megint nekigyurkozom...

Mesi,
hogy ment az elso oltas?

Vio,
Kira jol van mar?
A korhazi torteneted ismeros,elhiszem,hogy ideges voltal.
Mi tavaly jartunk hasonlokepp a Heim Pal borgyogyaszatan.Csaninak vmi buta kiutese volt,am allitolag csak egyszer jon ki az eletben. KETTO ora hosszat alltam terhesen a kicsi gyerekemmel a csurig telt varoban vagy folyoson.Bunko anyukak nagy kajla kamaszokkal ucsorogtek szemrebbenes nelkul,eszukbe se jutott a halalos pattanasokkal kuzdo gyerekeikre raszolni,hogy adjak at a helyuket.A fal mellett guggolva etettem asiro gyereket,szegeny teljesen ki volt bukva. Legszivesebben sirtam volna vele,de akkor mit szol? Vittunk jatekokat,azokat egy kisgyerek folyton el akarta csorni,az anyja ra se hederitett,en mergelodtem vele,hogy hagyjon minket beken.
Ilyen a jatszoteren is volt,Anyuka mobilozott es ujsagot olvasott,a ket taho gyereke persze sajat jatek hijan az en gyerekem piszkalta,elvettek tole minden lehetsegest.Amikor meguntam kedves gyerekszereto embernek lenni,elzavartam oket,mindent elszedtem toluk.Es persze nekunk kellett am hazamenni,ok nem mozdultak.
Aron hogy birja az ovit?Csanad menetrendszeruen sir reggelente,szerintem beteg kezd lenni,total rekedt a hangja es taknyos.Holnap nem is viszem,ha nem javul.
Kira annyira aranyos a z agybol kilogo kezevel meg ahogy kukkol ki a kocsibol.Mintha nem is 6 honapos lenne.Kép

Lara,
Apukad vegul tul van a vizsgalatokon?
A K-vitamin eltoresere nekunk nem volt otletink,ahogy sikerult,mi is dobtunk ki parat. Bar altalaban a ferjem torte es o mar verprofi igy ketgyerekes ampullatoronek. Kép
Egyebkent egyszer a mi felnott haziorvosunktol kertem Calcimusc receptet,szinten ampulla,inni kell.kalcium,Csaninak regota irja a gyerekorvos,ha nathas es o total kiakadt,azt mondta,soha nem ir fel ilyen ampullat szajon at bevenni,mert eletveszelyes,ha az uveg veletlen a gyomorba jut,foleg gyereknel.Emlitettem neki a K-vitamint,mint ugyanilyent,nahat ezen meg jobban kiakadt.
Azert annak orultem ekkor,hogy mar nem kell K-t adnom Csonguznak.
Annyira jo nektek,hogy ilyen batrak vagytok,hogy mindenfele el mertek menni Andorral!! Te tutira nem leszel olyan gyagya bezart,mint en. Sajnos,mi hiaba vettuk-vesszuk lazara Csongival,mivel 2.gyerek,o nem partner ebben es mindig mindenhol orditott es ordit a mai napig is.
Szombaton is ossznepi kerti parti volt a hazunkban,lementunk bulizni,okelme negyed orat birta-razenditett,pedig mindenki tok kedves volt vele,ittak is az egeszsegere,mivel aznap lett egy eves. Kép Fel is mentem vele igen hamar. Kép
Sajnos mar csak este szopizik,nagyon fogy a tejcsi,par nap es vege.Kép
Ird meg,mit mondott a doki Andor koldokere.

Inimma
inimma
 
 


Helló csajok, mindjárt leírom az újabb orvosos-sztorinkat, kifekszetek, az tuti. De előtte.
Lara! Ha jobban megnézed az ampullát, van rajta egy pötty a nyakánál. Na onnan kell hátrafele törni, és akkor jól törik el. Nekem mind sikerült.
Inimma, hát ezek a gyerekek, gyönyörűek! Legjobban a kicsiről a sírós kép tetszett (te, azok a méteres szempillák...), és a nagy fiadról az a csupasz fenekes... hát nagyobb korában biztos utálni fogja. Pedig minden szülő mániája a csupasz kép... figyi, az elején Te vagy ott a képeken? És később, mikor fekszetek a földön? Vagy hogy van ez? És az a másik nagyfiú a fiad barátja? Az az arca-leharapott marcipánfigura naggyon poén! Laráét még nem néztem.....

Kép
vio
 
 


Szoval ugye tegnap a fül-orr gégész azt mondta, no fülprobléma.
Ma elmentem egészséges tanácsadásra, időpontunk volt. Szó, ami szó, elmondtam mindent a mi dokinknak (mert tegnap délelőtt nem Õ rendelt). Ma már láttam, illetve tegnap este kiütéseket is a gyereken. Megnézte, a torkát pirosnak látta. Azt mondta, hogy az tény, hogy a füle is fáj, mert mikor megnyomta, elkezdett üvölteni. Megjegyzem, tegnap még nem fájt neki, de mikor este adtam neki puszit, elsírta magát. Azt mondta, a kiütés és a torok a láz miatt van, és ez valami vírus volt, de ezen már túl van. Viszont a füle az teljesen más téma, vigyem vissza...
Direkt megnézték, hogy a másik Doktornőhöz vigyem, 1 óránk volt, hogy odaérjek. Be is mentünk, hát milyen érdekes, mindkét füle be van gyulladva!!!!
Belerakott gyulladáscsökkentővel átitatott gézdarabot, majd leragasztotta, holnap délután kell visszavinnem. Most mondd meg, mi ez az egész, egyik orvos látja, másik nem??? Nem durva ez így?!

Kép
vio
 
 


Inimma! Hát az ovi. Első nap nem sírt, mikor elmentem, mert igaz, hogy mondtam neki, hogy el fogok menni, mégsem integettem, hogy na szia, akkor most megyek. De másnap már direkt szóltak, hogy közvetlenül köszönjek el, mert úgy sír ugyan, de nem lepődik meg később, ha keresne, hogy ja, már elmentem. És 3 napig üvöltött, mikor elmentem, nagyon szar volt. Ebből első nap le sem lehetett tenni ölből, mert rögtön sírt, ahogy elmondták, második nap már időnként elvolt. Egyre jobb lett, és ma már csak a száját görbítette, de nem sírt. Aztán ki tudja, hogyan folytatódik, lehet, hogy holnap megint üvölt majd. Én még hála Isten, nem vettem észre, hogy beteg lenne, de ami késik... jó lenne, ha legalább a szeptembert végig járná betegség nélkül, okt. végén meg 1 hetet leutazunk Miskolcra a szüleimhez, akkor nem megy. Csak nehogy pont akkor legyen beteg.
Vio

Kép
vio
 
 


Inimma,
aput du 1/2 4-kor vizsgálták meg. Szegény egy csomó gyógyszerre alergiás, a kórházban meg szarnak rá. Most jól feldagadt a lába, így át kell vinni a törökbálinti tüdőgondozóból a Rókusba, hogy megvizsgálják a lábát. Tele a hócipőm ezzel az egésszel, tényleg jobb lenne, ha hazajöhetne, mert így betegebb lesz, mint mikor bement. Kép

Vio,
én már nem is minősítem az egészségügyet. Ma nekünk is lesz benne részünk. Sajna Andor köldöke nem gyógyult be rendesen, maradt vissza egy kis vadhús. Kép Szóval ma mennünk kell a gyereksebészetre, és ott "megszerelik" neki. Szurkoljatok nekünk, nagyon be vagyok ijedve!

Pusz:
Lara

Lara

KépKép
lara77
 
 


Vio,
melyik fuleszeten voltatok????A Fejer Lipot utcaban ,azaz Bartfai kozben?
Mi ott voltunk tegnap.ugyanis tegnapra Csaninak is begyulladt mindket fule.Reggel meg elvittem oviba,azt mondta faj a torka,laza nem volt.Ovoneni is megmerte,semmi es nem is panaszkodott. hazajottunk 1 orakor,lefekudt aludni.fel ora mulva orditott szegenykem,hogy faj a fule. Nosz Csongit ebresztettem,felpakoltam oket,irany Albertfalva gyerekorvos.Onnan rogton a fuleszet,amit persze alig talaltam meg,a telen meg a Fehervari uton volt.Szerencsere nem kellett varni,kapott gyogyszert,pentek de. megyunk vissza.4-re vegeztunk,addig sirt,gondolhatod...
Ja,Korda drno volt,en elismerem a szaktudasat,de abszolute nem ert a gyerekekhez.Kiabalt a fiammal,hogy maradjon nyugton.Igy aztan marhara nem nyugtatja meg...bunko.
Csani estere persze belazasodott,kapott kupot,viszonylag jol aludt,de azota is sokat sir,en mar kivagyok.Lehet,h lottek a hetvegi utazasnak.
Most figyelem a gezt.amit irtal,h betettek Kira fulebe.Ezt csinalta az Asztalos drno telen Csanaddal.2 nap mulva ,szombaton rohant vele az apja a Heim Palba,mert uvoltott mar a fajdalomtol es total elallt a fule,hatrafolyt minden valadek. Na ott kapott gyogyszert,jobban is lett.
KIra hogy viseli?Azert ez iszonyu lehet szegenykeknek!!!!

Inimma
Inimma
inimma
 
 


Jééééééééééééééééézusom!!! Hát nem tudom, Kira jobban van, és most, ahogy felkeltek, indulunk vissza, 14-18h-ig rendel Asztalos doktornő. Én többet nem megyek a bunkó Kordához, tudod azt észrevettem én is, hogy bánik a gyerekekkel, remélem, nincs neki, mert ha van, akkor végképp nem értem, miért ilyen velük. A fiam is bejött múltkor, mikor hozzá mentünk, és ott leült az ajtó melletti székre. Mi meg szemben ültünk a szoba másik végében, és Kira persze, hogy üvöltött (ahhoz képest, hogy az orvos szerint semmi baja nem volt...), és annyira sírt, mikor vizsgálta, hogy Áron is elkezdett sírni. És akkor mondja neki a nyanya:
-Ugye Te most azért sírsz, mert a testvéred is? Hozzád se nyúltam. Fejezd ezt be!
És mikor mentünk ki, Áron megijedt, hogy most neki kell odamenni a doktornőhöz, és elkezdett tiltakozni, erre Korda:
-Nehogy ide gyere! Menjél innen!
Hülye marha! Már bocs...
Te én ezt nem értem, mert Kirának is ez volt. Láz-piros torok-kiütés-fülfájás. És azt mondták, a 2-nek nincs köze egymáshoz. Tehát hogy a fülfájás nem vág a lázhoz és a piros torokhoz...
De a lázas akármi állítólag egy vírus, ami most sláger. De nálunk senki nem kapta el!!!!
Na szóval visszatérve a képekre!!! Ki kicsoda???
Jajaja! Mi hétfőn délután 13:30 körül voltunk Kordánál, kedden meg 10:30 körül az Asztalosnál. De a védőnő mondta, hogy ő is megjárta Kordával egyszer, azt mondta, semmi baja a gyerekének, és éjjel úgy bedurrant a füle, hogy az ügyeletre kellett menni vele..... érdekes.

Kép
vio
 
 


Háj! Voltunk a fül-orr gégén, rendben van minden!!! Még jövök...

Kép
vio
 
 


Na sziasztok!

Megjártuk a sebészetet, elkötötték a vadhúst Andor köldökében és pénteken kell visszamennünk, hogy megnézzék hogyan alakul. Az azért elég gáz, hogy a gyerekrendelőbe nem lehet babakocsival bemenni, úgy kell felcipelni a lépcsőn. Mit várunk a városban, ha még ide sem tudunk normálisan bejutni. Jó hogy csak 2 lépcsőfok, de akkor is.

Lányok, hát ezek a fülészet sztorik elég gázosak. Remélem nem lesz részünk benne. Azért laikusként a piros torok és fülfájás összefügghet, nem? Legalábbis nekem a torkommal együtt szinte mindig megfájdul a fülem is. Sőt van, hogy a fülem kezdi és a torkom csak később kapcsolódik be a kínzásomba. Vio, remélem Kira mihamarabb jobban lesz!

Lara

KépKép
lara77
 
 


Vio,
nahat,azt hittem,hogy az a nember nem tudja fokozni a parasztsagot,de ugy latom,megis...Nagyon durva,amit a fiaddal csinalt!!!!
Most penteken elmegyunk hozza meg,de aztan soha tobbet.Mondjuk ugy lenne jo,ha egyikhez se kellene menni.....
En nem tudom,mi ez a virus vagy mi,de Csaninal is szimpla torokfajassal kezdodott. Ma egesz nap fulmelegito sapkat hajtunk,de sehol.Nincs vmi infod a fellelhetosegerol?
Egyebkent Csani is jobban van valamelyest.
Nos,a kepeken a foldon fetrengo a gyerkocokkel az unokahugom,a nagyfiu az unokaocsem,szoval a noverem gyerekei. A szulinapos kepeken vagyok en.Mondjuk azt jobb nem megnezni. Kép A ferjem szerint rolam lehetetlen jo fotot kesziteni. Es nincs is.

Inimma
inimma
 
 


Inimma! Én úgy tudom, gyógyszertárakban lehet kapni. Esetleg orvosi kellék boltban??? Azért kérdeztem a képeket, mert nagyon furcsállottam, hogy ennnyire fiatal lennél, de akkor az nem Te vagy. De hasonlít rád... ahogy jobban megnézem.
Lara! Jajj, szegény Andor! Én még nem is hallottam ilyet. De miért, hogy nézett ki a köldöke? A Kiráé is rém ronda volt.
Vio

Kép
vio
 
 


Vio,
a valtozatossag kedveert kiutesek jelentek meg Csanadon a gyogyszertol.Remek,mi?
A sapkat most nem vesszuk meg,mert mar nem faj a fule-legalabbis ezt mondja,de majd ugyis be kell szerezni ,csak mar nem surgos.

Lara,
Andor jol viselte a sebeszetet?
O,mi mar nagyon sokfele nem megyunk babakocsival,ha csak en vagyok a 2 gyerekkel. Tobbek kozott ki kell hagynunk a 14-es buszt,ami a hazunk elott all meg pedig,es a villamosokat ,hogy a kornyezo szinte osszes uzletrol ne is beszeljunk.

Inimma
inimma
 
 


Sziasztok,
Csanadnak ki kell venni az orrmandulajat. Kép Kép
A Korda drno megint lekiabalta,hogy hallgasson,amig o velem beszelget.Viszont velem meg tok kedves volt,ugy latszik csak a munkaja fo reszet,a gyerekeket nem szereti.

Inimma
inimma
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: