Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi áprilisban költöztünk Üllő elejére.
Kicsi fiam ovis, bár most itthon pihizünk. Reggelente olyan szédülésem van, h nem vittem be.
Mint kiderült, még jól is tettem, mert valami hányós-fosós virus megy végig a gyerköcökön.

Merre vagytok?

Nem egy pörgős topic, de még felpörgethetjük! :D

Tessék ide is írni, ne csak bekukk! :roll:

Üdv.
Kriszta
Vendég
 


Sziasztok!

Él még a topic? :)

Zsu vagyok, Monoron lakunk. Egy kislányunk van, Emma, 25-én lesz 1 éves.

Tényleg tessék írni is, nem csak olvasgatni! ;) :)

zsu111
 
 


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
maci1981
 
 

 
 

Sziasztok!

Én 2 éve költöztem pestről Üllőre. Van egy 14 éves lányom és most tervezünk (jó nagy korkülönbséggel) egy kisbabát...

Ha él a topik, akkor rengeteg kérdésem lenne hozzátok...
Vendég
 


Szia!

Nem tudom hogy él-e a topic, de én itt vagyok :wink:

Mi Emma tesóját tervezzük :).

zsu111
 
 


Szia Zsu- nagyon aranyos Emma! :D Tök jó, ha akartok még egy babát, legalább nem lesz nagy a korkülönbség..

Olyan kérdéseim lennének, hogy én az Uzsokiban akarok szülni, és a dokim is ott van, de a különbőző vizsgálatokat, amik a terhesség alatt vannak, vérvételek stb. azokat helyben is meg lehet csináltatni?? Vagy az a helyben pl. monoron?? Fogalmam sincs az egészről...sajna az előző terhességemet októberben elveszítettem és védőnőig, vérvételig el sem jutottam, mert a 6. héten kiderült h. baj van...igaz csak a 10. héten műtöttek meg!
Eddig minden egyszerű volt, abba a kerületbe jártam, ahol laktam...imádok egyébként vidéken lakni, sokkal jobb, mint pesten, de azért ennek is meg vannak a hátrányai...
Vendég
 


Szia Zsibima!

Emmus a Nyírőben született, a tesó is ott fog (terveink szerint). A várandósság alatt a vérvételeket Vecsésen és Monoron intéztem, de lehetett volna akár a kórházban is (a kórházi védőnő megírta volna a beutalókat). Az EKG és a belgyógyászati vizsgálat Vecsésen volt (a háziorvosom Vecsésen van). Fogorvos Monoron, végül a műtéti kivizsgálás szintén a Nyírőben (újabb vérvétel, EKG, stb ).
A terheléses cukor a Nyírőben volt, mert görcsök miatt a 23. héten befektettek, így ha már úgyis ott vagyok, a 24. héten megcsinálták. Legalább nem kellett óránként visszamenni az SZTK-ba.
Hogy a tesónál hogyan lesz, azt még nem tudom (a Nyírő szülészete magánkézbe került, úgy tudom hogy ott most védőnő sincs.), valószínűleg minden itt Monoron, csak az EKG és a belgyógy. vizsgálat lesz Vecsésen a háziorvosomnál.

Szerintem az Uzsokiban megcsináltathatsz mindent, a kiskönyvet meg adja az üllői védőnő.

Én mindig is vidéken laktam (leszámítva az egyetemi éveket), nem tudnék Pesten lakni. Bár Monor sem a legjobb, valószínűleg visszaköltözünk előbb-utóbb Vecsésre.

3 babát tervezünk, mivel most töltöttem a 32. évemet és csak császárral születhetenek a babák, ezért bele kell húznunk, ha nem akarok 40 évesen császárt :roll: . Egyébként is, maximum 2,5 év korkülönbséget szeretnénk Emmus és Kistesó, majd Kistesó és MégKisebb tesó között is.

Szorítok hogy mihamarabb költözzön a pocakodba Betty tesója :) !

zsu111
 
 


Zsu-köszi a sok infót! Igazából nekem nincs háziorvosom, sőt kartonom sincs...soha nem vagyok beteg! De akkor valószínű lassan vén fejemmel választanom kell egy dokit itt helyben...
Tudod azért kérdeztem a vizsgálatokat, hogy ne kelljen zuglóba rohangásznom minden "hülyeségért". Persze a főbb vizsgálatokra úgy is oda kell menni (cukorterhelés, afp, uh. stb.)

Szerintem simán belefér a 2 kistesó 1-2 év korkülönbségekkel, és tök jó hogy így tudtok előre tervezni...én is sok gyereket terveztem, de az élet másképp hozta, most örülök, ha 2 lesz. :D
De lesz ez biztos, és köszi a bíztatást: össze fog jönni! :wink:

És tényleg, ha fizetős lett a Nyírő azért ott akarsz szülni?? Úgy hallom a fizetős helyeken horror árak vannak + orvosi tiszteletdíj...hát nem lehet kevés!

Mégegyszer köszi, hogy írtál! :D
Vendég
 


zsibima írta:
És tényleg, ha fizetős lett a Nyírő azért ott akarsz szülni?? Úgy hallom a fizetős helyeken horror árak vannak + orvosi tiszteletdíj...hát nem lehet kevés!


Na igen, tényleg baromi drága lesz, sajnos :(.
Emmus születésénél felléptek olyan komplikációk, hogy nem szeretnék másnál szülni. Az orvosomnak köszönhetjük hogy mindketten hazajöttünk, mindenféleképpen szeretném ha ő császározna a tesó(k) születésekor is.
Ő továbbra is a Nyírőben dolgozik, így adott hogy ott fogok szülni. Azt tudom, hogy ott a sima (hüvelyi) szülés 150.000,- Ft. A császár biztosan több lesz. Ehhez még hozzájön a várandósság alatti vizsgálatok díja, uh, szülésznő, stb.... Nagyon sok pénz lesz, de nem megyek máshova.

Szép estét!

zsu111
 
 


Zsu-megértelek teljesen! Ha egyszer megbízol egy dokiban, akkor bármennyibe is kerül marad az ember! Én is így vagyok a dokimmal! Tudod volt októberben műsz. befejezés a terhességemnél, a párom annyi pénzt adott a dokinak, mint némelyik ember a szülésnél, és én sem sajnáltam , mert az egészség a legfontosabb. Ugyanígy leszek a szülésnél is, de én azt tartom soknak, amit a kórháznak fizet az ember, az orvosnak, v. szülésznőnek, aki ténylegesen tesz az emberért valamit, attól nem sajnálom...megdolgozik érte.

Mikor kezditek a babaprojektet??
Vendég
 


zsibima írta:Zsu-megértelek teljesen! Ha egyszer megbízol egy dokiban, akkor bármennyibe is kerül marad az ember! Én is így vagyok a dokimmal! Tudod volt októberben műsz. befejezés a terhességemnél, a párom annyi pénzt adott a dokinak, mint némelyik ember a szülésnél, és én sem sajnáltam , mert az egészség a legfontosabb. Ugyanígy leszek a szülésnél is, de én azt tartom soknak, amit a kórháznak fizet az ember, az orvosnak, v. szülésznőnek, aki ténylegesen tesz az emberért valamit, attól nem sajnálom...megdolgozik érte.

Mikor kezditek a babaprojektet??

Már elkezdtük :D . Illetve teljes erőbedobással februártól, de nem védekezünk, a gyógyszert már novemberben abbahagytam. November-december környékén lenne a legklasszabb ha jönne a tesó, de úgysem megrendelésre működik a dolog :lol:. Ha itt lesz az ideje, jön :)

Neked mit mondott az orvosod a műtéted után, mikortól próblkozhattok újra? Most januártól esetleg?

Szép estét! :)

zsu111
 
 


Zsu-hát a jó hírem az, hogy terhes vagyok! A műtét utáni első mensitől kezdve nem védekeztünk, azóta egyszer jött meg, ez a második hónap! Nem gondoltam, hogy a 2. hónapban már össze is jön, mert sajna pont peteérés környékén nem tudtunk együtt lenni egyik hónapban sem...csak sajna nagyon félek. Pont most beszéltük apival, ha most sem jön össze, akkor pénzt időt nem kímélve vizsgálatokra fogok járni, mert szorít az idő! (egyébként a dokim 2-3 hónapot mondott, pont ma jár le a 3 hónap...)
Jönni fog a ti babótok is remélem minél előbb!!! :D
Vendég
 


zsibima írta:Zsu-hát a jó hírem az, hogy terhes vagyok! A műtét utáni első mensitől kezdve nem védekeztünk, azóta egyszer jött meg, ez a második hónap! Nem gondoltam, hogy a 2. hónapban már össze is jön, mert sajna pont peteérés környékén nem tudtunk együtt lenni egyik hónapban sem...csak sajna nagyon félek. Pont most beszéltük apival, ha most sem jön össze, akkor pénzt időt nem kímélve vizsgálatokra fogok járni, mert szorít az idő! (egyébként a dokim 2-3 hónapot mondott, pont ma jár le a 3 hónap...)
Jönni fog a ti babótok is remélem minél előbb!!! :D

GRATULÁLOK!!!! :) :) :) :)
Mikor mész orvoshoz? Nagyon szorítok Nektek! :)

Nekünk az "ideális" a februári fogantatás lenne....

zsu111
 
 


Zsu-hát sajnos elvetéltem :( de szerencsére nem kellett műszeres befejezés...jövő héten hívok fel egy dokit, aki hormonszintet néz majd nekem! Valami ilyesmi lehet a háttérben...mert a teherbeeséssel nincs gond: fél év alatt 2x voltam terhes, ami nem rossz az én koromban.

Február mindjárt itt van, akkor mindent bele! :D Nincs egy nagyobb képed Emmáról? Olyan édes! :D
Vendég
 


Zsibima, nagyon sajnálom :(. Remélem kiderül hogy mi lehet a probléma, azt meg még inkább hogy könnyen orvosolható!

Teszek majd képet Emmusról, csak most apa gépéről írok, a képek meg a sajátomon vannak.
De a www.kep.tar.hu/foldizsuzsa -n vannak a jobb képei, amig nem teszek ott megnézhetsz minket :).

Nagyon kemény napja van ma, beindult egy örője. Ráadásul ma van a szülinapja :) Ordít és sír feláltva :roll: Pedig ő a világ talán legnyugisabb babája.....

Szép estét Neked!

zsu111
 
 


Szia!

Megnéztem a képeket Emmáról...hát én még mindig elcsodálkozom, mennyit képesek nőni, változni pár hónap alatt!!!
Nagyon édes pank hajú babából, kész csajszi lett a lányod pár hónap alatt!! Nagyon szép kislány, gratulálok! :D
Hát remélem 1 év múlva már én is küldözgethetek babás képet...optimista vagyok mindenesetre!

Szia, jó hétvégét!
Vendég
 


Remélem nem bánjátok, hogy egy picit bepofátlankodok, de szeretnék ajánlani Nektek is termékeket, illetve akit érdekel a termékek forgalmazása annak üzleti lehetőséget! Kiváló minőségű magyar tisztítószereket, élelmiszereket és táplálékkiegészítőket kínálok a H&I képviseletében ... www.bogen.5mp.eu ... nekem nagyon tetszenek a termékek, biológiailag lebomlanak...
Szép hétvégét: bogen@tvn.hu

Kép
bogen
 
 


Szia Zsibima!

Kösz a dicséretet Emma nevében is :).

1 év múlva szerintem tuti hozod a képeket a babáról :wink:! Én mindenesetre nagyon szorítok Nektek! :)

Hormonszint vizsgálat mikor lesz? Vagy már volt?

zsu111
 
 


Szia!!

Remélem igen nézegetünk majd babafotókat még...

Jövő héten megyek egy jó dokihoz, lesz hormonszintmérés, meg még nem tudom mik? Telefonban azt mondta, hogy "megbeszéljük a programot"...ezt a dokit itt ajánlották babaneten, olyanok, akik már többször elvetéltek, és ez a doki segített nekik, azóta már meg is szültek, v. nemsoká szülni fognak...úgyhogy nagyon reménykedem!!!
Ha érdekel megírom mit mondott a doki, ill. milyen vizsgálatokat csinál majd...

Szia, szép napot!

(remélem ebből a hülye influenzából ti nem kaptatok, az én lányom beteg... :cry: , de szerencsére nem influenzás, csak torokgyulladásos)
Vendég
 


Szia!

Az jó, ha olyan doki "kezei közé" kerülsz, aki ezen a területen dolgozik. :) Melyik kórházban dolgozik a doki?

Emma sajnos kicsit beteg lett ma reggelre, de nem influenza, úgy néz ki hogy neki is torokgyulladása van. Illetve fura, mert hasonló tüneteket produkál, mint amikor áttörés előtt van foga. Hőemelkedés, hasmenés, orrfolyás, köhécselés. Viszont az örlőknél duzzadt már az ínye kb. másfél hónapja, ugyanúgy túrja a száját mint eddig, a nyála is ugyanannyira ömlik...
Doktornéni kijött reggel, minden oké vele, csak piros a torka és nagyon duzzadt az ínye a kisörlőknél. Ha foga jön, azt se nagyon lehet tudni, hogy pontosan melyik, mert mindenhol úgy néz ki, mintha jönne.

Szép napot netek, lányodnak gyógyulást! :)

zsu111
 
 


Szia!

Hát ez elég gázos lehet, szegény Emma biztos szenved és olyan rossz nézni hogy nem tud az ember segíteni neki...remélem hamar túl lesz rajta!!!

A Sote II-n van a doki, az biztos hogy nem úgy áll hozzá a kérdéshez, mint egy sima nőgyógyász. Nekem nagyon jó a nőgyógyászom, de a műtét után azt mondta, hogy nem vizsgálnak ki addig amíg ez többször elő nem fordul! Köszi... szóval legalább 3x kell elvetélned, amíg el kezdenek kivizsgálni. Pedig én már terhesség előtt elmentem hozzá, hogy szeretnék vizsgálatokat!
Ez a Sotés doki meg rögtön kérdezte telefonba, hogy ugye szeretnék gyereket? Hát nagyon kiváncsi leszek rá, nagyon várom a szerdát, túl komoly bajom nem lehet, ha teherbe tudok esni...remélem egyszerű gyógyszerrel be lehet állítani a hormonszintet és akkor minden rendben lesz.

Megírom szerdán mi volt a dokinál!

A lányom már jól van, köszönöm már nincs is itthon! :lol:

Gyógyulást kívánok Emmának!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Én ma csatlakoztam az oldalhoz. Van egy 15 hónapos kislányom és érdeklődni szeretnék, hogy esetleg vecsésiek szerveznek-e valamilyen közös összejövetelelt hasonló korú gyerkőcöknek? Ha lehetséges, én is néhányon a kislányommal nagyon szívesen részt vennék, mivel itt Vecsésen senkit nem ismerek és nagyon szeretném, ha kislányom többet lehetne hasonló korú gyerkőcök között. Amikor csak tudunk járunk a Cini-cini muzsikára, de emellett nem nagyon tudok olyan lehetőségről, ahol más gyerkőcökkel együtt lehetne Laura.
Segítségeteket köszönöm: Andrea

Andi


Kép

Kép
denesandi
 
 


Szia Andi!

Gratulálok a kislányodhoz, és üdvözöllek itt! Nem akarlak elkeseríteni, de úgy néz ki hogy ezen az oldalon ketten vagyunk Zsuval! :roll:
A te kérdéseidre nem tudok válaszolni, mert én vecsésen csak átautózóm, bár laktam ott albérletben, de igazából pesti vagyok 2 éve költöztem üllőre...viszont tudom, hogy van egy vecsési topik, ami elég pörgős. Nem elüldözni akarlak, de ott biztos tudnak neked segíteni, ill. tudsz ott ismerkedni szerintem hasonló korú babák anyukáival...

Remélem megtalálod őket, sajna ez a topik elég "halott"!
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Andi, üdv a topicban! Már hárman vagyunk :wink: :).
Én sokáig éltem Vecsésen (20 évig), most úgy néz ki, hogy visszaköltözünk, remélem 1 hónapon belül megtaláljuk álmaint telkét :). Egyébként viszonylag sok időt töltök Vecsésen Emmával, van ott egy-két barátnőm, anyuék és az tesóm is ott lakik. Szervezett programról sajnos nem tudok, de engem is érdekelne :).

Zsibima, köszönjük a jókívánságokat, Emma ma már nagyon jól van, csak az orra folyik még egy kicsit, éjjel is klasszul aludt :).
Képzeld, tegnap megtette első lépéseit egyedül :) :) :)! Igaz, csak akkor jön, ha hívom, egy adott helyen a lakásban, de valahogy el kell kezdeni :D :).

Szép hétvégét Nektek!

zsu111
 
 


Sziasztok!!!

Na akkor Andi talán nem is kéne elmenned innek, van itt is vecsési!!! :lol: Nem tudtam, hogy Zsu odavalósi...

Gratulálok az első lépésekhez!!! :D Most aztán vigyázhatsz rá nagyon...az én lányom össze-vissza törte magát!!! Mondjuk a mai napig kétballábas! :D (kitörte elöl a fogát 9 hónaposan, 10 hónaposan úgy elharapta a nyelvét, hogy 1 hétig nem tudott enni, még most is látszik a nyoma, a fején mindig volt pukli, szerintem azt hitték verem a gyereket :lol: )
Persze ezt nem azért írtam, hogy ijesztgesselek, más gyerekek nem csináltak ilyet, ez nem törvényszerű...csak olyan kis "dömpi" volt az én lányom, mint egy fiú...

De azért ez mégis csak szép időszak...ha tudsz küldjél képet a lépegető Emmáról!!! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Zsibima, voltál dokinál? Mit mondott?

Fotó még nincs lépegető Emmáról, nem egyszerű fotózni a lányt... Ma próbáltam, de ha meglátja a gépet a kezemben, nem foglalkozik a járással, inkább mászik, csak hogy minél hamarabb megszerezze tőlem :lol:. Egyelőre még keményen koncentrálnia kell járás közben :). Viszont szinte óráról-órára ügyesebb, hihetetlen :). Nincs egy hete hogy elkezdett járni, ma meg már az egész nappalit "átszeli" egy lendülettel.

zsu111
 
 


Szia Zsu!

Remélem azért sikerül lefotózni Emmát, és akkor várom a képet! :D Aranyos lehet ahogy bukdácsolgat...de örülök, hogy egyre ügyesebb!

Voltam dokinál és az előzmények elmondása alapján, valószínűnek tartja, hogy valamilyen hormon problémám lehet. 3x kell mennem vérvételre, ma voltam az elsőn...a kövi menzesz 2. napján megyek utoljára, utána 1 hét múlva megyek megint a dokihoz és akkor megmondja, hogy pontosan mi a gáz velem. Ja pajzsmirigyet is néznek, bár nem hiszem, hogy p. pangásom lenne, mert azok nem nagyon tudnak teherbe esni...én meg igen. Gondolom akkor adja a gyógyszereket is, amitől végre sikerülhet!!! Most nem szabad teherbe esnem...de 1-2 hónapot igazán kibirok még, de akkor utána minden rendben legyen. Velem ez történt...

Tök szupi idő van!!! Gondolom Emma is élvezi ilyenkor...nekem meg a kiskutyám napozik a kertben! :D Majdnem kiültem én is...olyan jó!!!
Vendég
 


Szia Zsibima!

It is nagyon szép idő volt ma, mi viszont a Heim Pálban voltunk, bőrgyógyászaton. kiderült, hogy Emma ekcémás :(. 1-2 hete kiütések jöttek ki a hátán, ekkor szüneteltettem a tejtermékek adását. Valamennyit javult, de nem látványosan. Tegnapra annyira csúnya lett a háta, hogy kihívtam a dokinénit, aki adott beutalót a bőrgyógyászatra. 2,5 órát vártunk, Emma nagyon jól viselte. Kaptunk krémet, ecsetelőt, gyógyszert, testápolót... eddig jártunk babaúszásra (pontosabban szeptember óta szüneteltejük, márciusban mentünk volna megint), de mostantól nagyon nem javasolják. esetleg nyáron, ha nagyon jól van a bőre.
Remélem kinövi....

Egyre többet megy Emmus, egyre hosszabb távokat meg tud tenni. esni nem szokott, inkább lehuppan a popsijára :).

Az az 1-2 hónap hipp-hopp elszáll, és majd csak azt veszed észre, hogy babát vársz, és már a 30. hétben vagy :wink:

Szép délutánt!

zsu111
 
 


Az előbbiben:
It=Itt
A mondatok pedig nagybetűvel kezdődnek.... Elküldtem mielőtt átnéztem volna, a billentyűzetem sz.rakodik :roll:

zsu111
 
 


Szia Zsu!

Elütés: nem probléma, én is gyakran elütöm...

100 % már hogy ekcéma?? Nem lehet valami kiütés féle a kajcitól?? Mondjuk most a melegtől biztos nem...kiváncsi vagyok. És mit mondtak kinőheti?? Egyébként ne keseredj el, most már tényleg mindenre van valami csodaszer...ennél nagyobb baj sose legyen!

A babaúszást mikor kezdtétek??

Egyébként köszi a vígasztalást, én is úgy gondolom, hogy az orvossal most egy lépést megtettem a baba felé...
Vendég
 


Szia Zsibima!

Sajnos nagyon úgy néz ki, hogy ekcéma :(. amikor kijöttek a pöttyök, rögtön diétát vezettünk be. A végére már csak répa-krumpli-alma-csirkemell maradt, amit kapott, mégis rosszabbodott. Tegnap óta sokat javult, éjjel is jobban aludt már. Nem mondtak semmi biztatót, vagy kinövi, vagy nem. De nagyon sokszor megmarad az ekcéma felnőtt korban is, de enyhébb formában.
Nekem is nagyon érzékeny a bőröm, ráadásul pollen- és házipor-allergiás is vagyok (ami hajlamosítja a gyermeket a csecsemőkori ekcémára). Pontosan emiatt figyeltem nagyon oda, hogy a szilárd kaja bevezetésénél mit mikor kap. Tápszeres baba ugyan, de majdnem mindent később kapott, mint ahogyan javasolják, kivéve a sajtot és a joghurtot, mert amikor kórházban volt, csak azt fogadta el. Bár akkor is már 9 hónapos volt, szóval nem túl korán kapta azokat sem.
Ez van, legfeljebb megtanulunk az ekcémával együtt élni (más választásunk úgy sem lesz).
Egyébként igazad van, ez legyen a legnagyobb problémája a lánynak egész életében! :wink: :)

Szép hétvégét!

zsu111
 
 


A babaúszásra nem válaszoltam: 3 hónapos korában kezdtük, viszont ősszel szüneteltettünk (kórházasdi, aztán kemény fogzás, utána meg influenzajárvány). Most mentünk volna megint, de majd talán nyáron...
Nem adtam fel, hogy megyünk még :). Nagyszerű dolog, Emma nagyon élvezte, én nemkülönben :).

zsu111
 
 


Szia Zsu!


Örülök, hogy Emma jobban van! Remélem azóta még jobban. Azt hiszem az ekcéma, időszakonként jön csak elő ugye? Nem állandóan van?

Biztos édes lehetett a lányod babaúszáson! Olyan jó mikor egy gyerek imád fürdeni...nem szeretem, ha úgy kell beimádkozni egy babát, kisgyereket a vízbe...
Mondjuk Betty 4 hónapos koráig üvöltött, ha vizet látott, aztán beraktam a nagykádba az apukája hasára, és na onnantól kezdve aztán "kiskacsa" lett...lila szájjal se tudtam kiimádkozni utána már medencéből, tóból...

Írd meg az ekcémás fejleményeket! Remélem jobb lett a helyzet!
Vendég
 


Szia Zsibima!

Köszi, Emma háta már majdnem teljese rendbe jött. Igen, az ekcéma időszakosan jön ki, azt mondják. Remélem nekünk nem jön ki többet :wink:

Emma vízimádó, mindig is szeretett fürdeni. 2 hónapos korában kezdtük nagykádban fürdetni, amig nem tudott ülni addig velem fürdött. Most már úgy néz ki, hogy lassan a nagykád is kicsi neki :lol:.
Sajnos az ekcéma miatt a klassz hosszú fürdéseket is le kellett rövidítenünk, max 15 perc amig a vízben hagyjuk este. Elvileg zuhanyoznia kéne, hogy minél rövidebb ideig áztassa a víz a bőrét. Kevés vizet teszünk a kádba, gyorsan lemossuk a lányt, aztán játszhat. Így az ekcémás területeket rövid ideig éri víz, de a játéktól sem fosztjuk meg.

Úgy néz ki, kiválasztottuk a telket Vecsésen :). Illetve ház is van a telken, de az bontásra kerül. Már csak a családi kupaktanácsnak kell összeülnie, mindenkinek rábólintania a válsztásra, aztán hajrá :). Bontunk-építünk-költözünk :D. Végre lesz normális méretű kertünk :). Normális hely Emmának kinn játszani :). Normális hely kutyákat fürdetni-kozmetikázni :).

Szép hétvégét! :)

zsu111
 
 


Szia Zsu!!!

Nagyon örülök, hogy Emmácska jobban van!!! Te ez az ekcéma egyébként nem kinőhető jellegű, mint sok más betegség??? A tesóm pl. "kinőtte" az asztmát 3 éves korában... Lehet hogy hülyeséget beszélek, tényleg nem értek ehhez...

Annak is örülök, hogy sikerül Vecsésre jönnötök, gondolom a szíved oda húz! Én már elég jól megszoktam itt Üllőn, pedig soha nem gondoltam volna, hogy a pesti életet ilyen könnyen el lehet felejteni...de szerintem fiatalabb koromban nem tudtam volna itt élni.
Persze Vecsés teljesen más, főleg hogy most már minden van ott!!! :D Kezd nagyváros jelleget ölteni, főleg hogy nagyon közel van pesthez, de mégis az utcák legtöbbje csendes...de mégis minden elérhető!

Kutyakozmetikád van??? Erről jut eszembe, hogy be kell vágnom a kutyánkat a csap alá! :D Nekünk rövid szörű van, úgyhogy nem kell kozmetikázni... :D
Vendég
 


Szia Zsibima!

Elvileg kinőhető az ekcéma. Remélem Emmusnál gyakorlatilag is az lesz :).

Nincs kutyakozmetikám, csak kozmetikázós fajtájú kutyáim vannak (törpeschnauzerek) :wink:. Mivel rendszeresen járunk kiállításra, a "szezon" előtt 3-4 hónappal már hetente fogalkozom velük "szőr-ügyileg".

Szép estét nektek!



Vecsés jó hely, legalábbis jobb mint Monor :wink:.

zsu111
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre. Örülök, h végre itt is van élet.
Jöhetek 3.nak? :D

Zsibima
Infók helyből:
Háziorvosi körzetek vannak, nem mehetsz csak "úgy" dokihoz.
(ez számomra gáz volt, mert baromira nem szimpi a dokim, és tetézi, h ő is nőgyógyász-mostmár ott tartok, h bármi is lesz én váltok!!!)
A védőnői szolgálat pocsék!
Nem vagyok egy elkényeztetett fruska, de igenis kérdezze meg tőlem, hogy jól vagyok-e!
Bementem, megmérte a vérnyomásom, a súlyom.
Befirkantotta a kiskönyvbe ,de a bélyegzőt már elfelejtette.(2*is)
Most lenne esedékes a havi tali vele, de kihagyom. Lehet, h nem kedveli a pestieket, de lehet, h csak velem ilyen.:oops:
Ami pozitív, h a sima vérvételt itt is megcsinálják.
Afp-t és terhelésest nem végeznek.

Zétény elött nekem is volt egy vetélésem a 12.hétben.
Sok erőt és kitartást kívánok neked!
Én Ultrogestant kaptam.
Vannak napok amikor beparázok, nem veszíthetem el őt is!
Na, nem siránkozni jöttem.

Zsu!
Tündéri lányod van! Lánykát szerettünk volna......
Majd a következő.
Vecsés tényleg jobb hely, mint Monor.
Én is szívesen költöznék át oda.
Monoron egyedül az uszoda a pozitív.

Dávidkám már január eleje óta beteg.
Egyszerűen nem múlik az orrdugulás és köhögés.
Doki néni szerint semmi baja. Gégész szerint sincs baj.
Ez van...

Mostmár befejezem, bocsi ha sok voltam!
Tök jó, h itt vagytok!

Kriszta
Vendég
 


Sziasztok!


Zsu-Emma jól kijön a kutyákkal?? Nem allergiás a szőrükre? Én nagyon félek ettől...mert imádjuk a kutyákat, de nem tudom mit csinálnék, ha a kisbaba allergiás lesz rájuk...

Remélem Emma jól van!


Kriszta-köszi az üllői infókat! Én 20 éve nem voltam orvosnál, de azt hiszem Zuglóban van kartonom egy dokinál, a jogsi miatt voltam ott egyszer. Elég szomorú hogy a terhesség miatt helyi doki is kell. Most már megbeszéltem magammal :D hogy mindenképpen pestre járok majd minden vizsgálatra...ha már egyszer ott lesz a nőgyógyászom és a kórházam is, akkor vérvételekre is megyek. Az elmúlt hónapban is voltam 3x, akkor is kibirom, ha terhes leszek!
Védőnő: nem érdekel, tőlem elmondhatja a véleményét, úgy is azt fogom csinálni, amit én akarok! :D Ha nem szimpi, akkor biztos nem engedem be!

Köszönöm a babával kapcsolatos drukkot! Holnapután megyek a dokihoz és megtudom mi a baj, remélem utána meg is marad a következő baba...

Ha a 12 héten volt neked is vetélésed, akkor biztos a hormonszinteddel volt baj...nagyszerű, hogy most segített az utro, most már nem lehet ebből baj!!!
Én is végigcsináltam egy vetélés utáni terhességet, és tudom, hogy nem könnyű most neked...de kitartás és pozitívan! :D

Kisfiad remélem meggyógyul!!! Oviba jár??
Vendég
 


Sziasztok!

Szia Kriszta! Köszi a dícséretet Emma nevében is :)! No igen, Monoron az uszoda az, ami Vecsésen nincs. Minden másban jobb Vecsés.
Tudjátok már hogy öcsi vagy hugi a pocaklakó?
Dávidnak jobbulást!

Zsibima, Emma nagyon jól kijön az ebekkel, hordja nekik a játékait :D. Az ebek jó fejek, (már) nem rágják meg Emma cuccait. Egyelőre nem tűnik úgy, hogy allergiás lenne rájuk. Nekem mindig is volt (és lesz :)) kutyám, ha esteleg allergia ki is alakulna a babánál, akkor megoldanánk hogy ne érintkezzenek egymással. De nem lesz allergiás :wink:.
Mióta Emma nem kap (illetve csak minimális mennyiségben) tejterméket, teljesen rendben van a bőre. Remélem hogy ennyivel megússzuk az ekcémát....

Kiváncsi vagyok hogy mit mond holnap a doki. Remélem hamarosan ismét babát várhatsz :)!

Lányok, ma aláírtuk az adásvételi előszerződést! :) :) :) Jó lenne, ha nyáron akár már az építkezést is elkezdhetnénk :).

Szép estét!

zsu111
 
 


Zsu-az igaz, hogy nincs uszoda Vecsésen, de egy "köpésre" van pest, ill. már egyben is van pesttel...mondtam már hogy laktam én is albérletben a lakótelepen?? Onnan még kék busszal tudott volna a lányom suliba járni-ha nem hordtam volna be kocsival...
Most már nem hordom, mert nagylány, de sárgával jár... :cry: (eddig vonatozott, de meguntam a máv-sztrájkot és mostantól buszozik)

Na szóval én sem vagyok elájulva a környékünktől, de végülis én annyit mászkáltam életemben, hogy most max. a kert végéig megyek el. :D De ha lesz megint egy kisgyerekem...kezdjük ott, hogy 1-2 éve (tán még annyi se ) csináltak játszóteret Üllőn! Amikor 5 éve itt laktunk albérletben pestre hordtam a lányomat meg vecsésre játszótérre!!! Szerencsére már kinőtte a játszóterezést, mire rendesen ide költöztünk...Én nem tudom mit csinálnak itt a kisgyerekes anyukák...hova viszik a piciket??? :shock: Főleg akinek nincs autója, azért minden héten behordani a gyereket pestre, állatkert-vidámpark-cirkusz-játszóház...nagyon durva! Pedig biztos lenne igény rá itt is.

De lehet hogy tévedek és itt is vannak lehetőségek, csak én nem tudok róla! Ti hova szoktatok járni Emmával??? Monoron gondolom azért több lehetőség van.

Örülök, hogy Emma jól van! :lol:

Jó hír, hogy lassan kezdhetitek az építkezést!!! Mi két éve fejeztük be...nem volt egy leányálom, de megérte!

Holnap doki után megírom a fejleményeket...mondjuk szerintem egy darabig még fel kell függeszteni a babaprojektet! :cry:
Vendég
 


Sziasztok

Zsu
Nem értek hozzá, de a levegő majd jót tesz Emma bőrének.
Nemsoká már csak egy kis lenge ruha lesz rajta.
(Írtó irigy vagyok!) :D
Dávidom kiütött a terhesség utolsó 6 hetére, nem tudtak rajtam segíteni, olyan volt a testem, mint egy krokodilbőr, csak izzó vörös.
Nov. végén született, de csak a nyári levegő hozta rendbe a bőrőm.
Ami tök jó, h 80% esélyem van arra, hogy ismét kiüt a gyerköc! :(
Ismét kukisunk lesz! Zétény.
Fiús család.
Bátrak vagytok, h belefogtok egy építkezésbe!
Bár, már én is eldöntöttem, h a következő házunkat már mi tervezzük és építettjük.
Tényleg, Monoron milyen játszási lehetőségek vannak?

Dávid jobban van, tegnap már ment is oviba.
Mi pont azért járunk oviba, amit Zsibima is emlitett, hogy itt nincs lehetőség játszótársakat találni.
Igaz, játszótér van már lassan 1 éve, de senki nem jár oda, max a sulisok cigizni.
Szóval mi heti 3 nap megyünk oviba. Tökösöm imádja, az óvónénik meg tündériek! Az elmúlt 4-5 hónap alatt óriásit fejlődött!

Zsibima
Nekem is zuglói a volt dokim.Csak sajna nekem nincs jogsim, így kénytelen voltam helyi háziorvost választani a táppénz miatt.
Buszozni meg nem bírok(sehol egy ülőhely, főleg hazafelé).
Most intézem a doki váltást. Kiderült, h mehetek akár Vecsésre is.
Azt hiszem az lesz.
Jó, hogy van egy NAGY lányod. Mit szól tesóprojekthez?
Nagy segítséged lesz! (15 évesen nem lehetett levakarni a szomszédunk kislányáról, na jó, volt egy 17 éves bátyja)
Elég 3 hónapot várni és uccu neki!
Reméljük, tényleg csak a hülye hormonok!

Na, megint sok lettem. Kaja meg sehol!
Vendég
 


Kriszta-örülök, hogy Dávidnak tetszik az óvi!! Zétény is biztos jól érzi magát odabennt, remélem a bőröddel most nem lesz baj!!!

Írtad a játszótéren a cigis nagyokat! Hát néha a lányom is köztük van, bár pestre jár suliba, szerencsére nagyon sok barátja lett itt is...de valahogy itt mások a tinik, mint pesten, valahogy normálisabbak! A kistesónak amúgy nagyon örül(t) a lányom, sírt akkor is, amikor megtudta és akkor is amikor megtudta, hogy műtét lesz belőle...

Pesten én sem éreztem szükségét a jogsinak, de ahogy leköltöztünk Üllőre egyszerűen muszáj volt. Először albérletben laktunk a Keyo bolt közelében...valahol te is ott laksz nem??

A 3 hónap nekem már rég letelt a műtét után, sajnos azóta elvetéltem már mégegyszer...úgyhogy nem a teherbe eséssel van a probléma, hanem valószínű a hormonokkal. Ma megtudom.

Nem voltál sok, írjál sűrűbben!
Vendég
 


Sziasztok!

Monoron nem sok lehetőség: szerdánként van zenebölcsi - Emma délelőtti alvásidejében. Havonta egyszer tartanak a védőnők baba-mama klubot - Emma délutáni alvásidejében. Babaúszás kedden és szombaton - nyárig ez is kilőve.
Amig kétszer alszik a lány, addig nem nagyon tudok vele bárhova is menni. Majd ha délelőtt már nem alszik.
Normális játszótérről nem tudok, itt a lakóparkban van egy kis játszótér, oda szoktunk kimenni Emmával. Vecsésen van barátnőm (egyidősek a lányaink), ott van klassz zárt játszótér is, legszívesebben oda megyek a lánnyal. Viszont minden nap nem tudunk menni.
Jobb lesz Vecsésen lakni.

Zsibima, kiváncsi vagyok mit mond ma a doki. Remélem csupa biztatót :)!

Kriszta, gratula Zétényhez. :) Szép nevet választottatok neki.

Nekem ma megjött, 3 nappal korábban mint kellett (ill. nem kellett) volna :(. Görcsöl a hasam, utálom :(.

Szép napot Nektek!

zsu111
 
 


Sziasztok!!!

Nincs eredmény, mert nem rendelt tegnap a doki!!! :shock:
Jövő hét szerdán...

Megőrülök a türelmetlenségtől!!!

Zsu-azt akartam már kérdezni tőled, hogy a vecsési topikot nem szoktad nézegetni?? Ha ott laktál 20 évig, akkor tutira lesznek ott ismerőseid, annyi kép van felrakva...
Sajna én úgy találtam rá a topikra, hogy tudtam meghalt ott egy ikerpár kislány tagja... :cry:
Vendég
 


Szió!

Ma voltam utóljára a háziorvosomnál!!!!
1 és 1/2 órát várakoztatott, elkérte a 300-at és közölte velem, h ha nem hozok egy normális(hazug)papírt a nődokimtól, akkor nem tud tovább kiírni. Felhívtam a dokit, azt mondta ha kell hazudik is, de másoknak elég az amit küldött.
HüLYE, BUNKÓ, VÉNF... :evil: :evil:
Apa azt mondta, h oda többet soha!!!
Az a ciki, h a többi 3 doki tele van már. Vecsésen meg nem kötelesek elvállalni.
Már úgy bánom, h otthagytam a zuglói dokimat! :cry:
Ezt muszály volt kiadnom magamból! :oops:

Zsibima
Egy hét ilyenkor írtó hosszúnak tűnik, de NYUGI, megéri a várakozást!
Felajánlom neked a hűtöben ücsörgő 1 doboz ultromat, ha az megnyugtat. :)

Zsu
Köszönöm! Beletelt 2 hétbe mire megtaláltuk. Lánynevünk volt csak!

Megmutizom nektek Zétényt, ha nem bánjátok. :D
Telcsivel fényképeztem le, nem lett a legjobb.... Kép 18 hetes kukis
Vendég
 


Help!

Csatoltam Dávid képét a babafalvás vonalzomhoz, de csak a helye látszik.
Miért??
Mit rontottam el?
Vendég
 


Sziasztok!

Zsibima, sajnálom. Majd számoljuk vissza együtt a napokat, úgy könnyebb lesz talán a várakozás :wink: :).
Egyszer-kétszer benéztem a vecsési topicba, nem találtam ismerőst.

Kriszta, nem semmi :(. Ritka bunkó dokik vannak..... Az én háziorvosom vecsési, minden probléma nélkül kiírt táppénzre a 16. héttől, nagyon normális. Eleinte gondolkodtam azon, hogy átmegyek monori orvoshoz, de meggondoltam magam. Nem hiszem, hogy találnék ugyanilyen jó fej (és jó szakember) dokit :).

Édes a kis Zétény :).

A vonalzónál jó a csatolt kép mérete? Egyszer már nekem is szórakozott, akkor rájöttem hogy túl nagy volt a kép. Nézni kell a pixelt és a bájtok számát is. Mindkettőnek stimmelnie kell (határértéken belül legyenek).

zsu111
 
 


Sziasztok lányok!!!

Zsu-azt hittem találsz ismit!! Mert gondolom 20-30 közötti csajok vannak ott, de lehet hogy a te volt osztálytársaid, ismerőseid nincsenek fennt babaneten. Köszi az együttérzést doki ügyben, de a jó a rosszban, hogy jövő héten egy időpontra megyek ugyanahhoz a dokihoz egy topik-társammal! :lol: Ebből a topikból lassan már mindenki oda fog járni...páran már megszültek nála vagy nagypocisok!!! :lol: :lol: :lol:

Kriszta-köszi az utro felajánlást, de le vagyok tiltva a babagyártásról úh. így nincs értelme. (azért néha khm khm. nem védekezünk) merthogy sz@r úgy védekezni, hogy az ember gyereket akar!!! De azért ki ne dobd!!! :D Tulképp azért megyek most az orvoshoz, hogy megmondja mit kell szednem, mi is a bajom. Utrot valószínű akkor kell, ha sikerül teherbe esnem, előtte gondolom closty-uh.-al fűszerezve :D

Nagyon édes Zétény!!! :D

Megkérdezhetem ki a dokid??? Csak hogy nagy ívben elkerüljem!! :D
Én csak a Balázst ismerem hallomásból, merthogy az anyósomék hozzá járnak...
Vendég
 


Ui: lassan feléled ez a mi kis topikunk!!! Remélem még csatlakoznak páran!!! :lol:
Vendég
 


Hú ez laptető lett!!! És már a 4. oldal!!! :lol:
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: