Új privát üzeneted érkezett!

Szia!
Hol csinálták ezt a uh-ot. Mindenképp kérek beutalót, mert nem hagy nyugodni, ez a hülye gondolatKép!
Csípő-kontrollra jövőhéten megyünk, ha minden igaz...
Máté anyatejes egyébként? Milyen baba?
Az én fiam angyalból van, hál 'Istennek.

Sajna én sem számíthatok senkire, szüleim XXII-ben, anyósomék II-ban laknak... igaz, egyik sincs túl messze, de autónk csak egy van, és azzal apa jár melózni, én meg nem szivesen BKV-zom, csak ha nagyon muszáj!
De itt minden helyben van, így nem vagyok rájuk utalva szerencséreKép!!!
Kati
Vendég
 


Szia!
A koponyszürés csak ajánlott, ha jól tudom. A Schopf-Méreibe csinálták, de csak azért, mert elvittük mozgásfejlődési vizsgálatra, és ők küldtek tovább, de rendben volt minden..
Mi is jövő héten megyünk csípőszürésre. Ti is a Karolina útra jártok?
Mi se panaszkodhatunk Mátére. 11 napos kora óta alszik 6-8 órát, mostanában 9-11-et. Még csak szopizik, remélem, ez így is marad. Kép
mkatus
 
 


Hali!
Igen, mi is a Karolina útra megyünk! Remélem, nem lesznek sokan... igaz a múltkor is gyorsan ment, de azért most sok a betegKépKépKép.
Miért kellett mozgásfejlődési vizsgálatra mennetek? Már, ha nem túl indiszkrét?
Vendég
 

 
 

Nem az. Kép Még a kórházban mondták, hogy valószínü kötöttebb az egyik csípője, és ajánlatos elvinni 4 hetesen. El is mentünk, de ott meg kiforgattak mindent!! Abban az időben, még nem indult be a súlyfejlődése, és azt írták a papírjára, hogy keveset hízik, azért mentünk el.. Na persze. És ők küldtek tovább uh-ra..
mkatus
 
 


Azóta már rendeződött a helyzet? Úgy értem, szépen fejlődik, nem?
Vendég
 


Igen! Kép Azóta szépen gyarapszik. 16-án lesz 4 hónapos, épp ma voltunk méricskélésen, 3 hét alatt fél kilót hízott. Kép Most 5,5 kg. A védőnő is mondta, hogy ez jó nagyon. Kép
mkatus
 
 


Az szépKépKép!!!!
Zsóka a védőnőtök?
Nagyon kedves...
Kornél 23-án lesz 5 hónapos, de már több, mint 7,5 kg...
Lassan Libero Maxit kell használnunkKépKépKépKép
Vendég
 


Szeretném felhívni a figyelmét a Szülők Háza és a Nő Ezer Arca együttműködésében szervezett várandósok és kisgyermekes szülők számára tartott "Család születik" programra!

A programban lehetőség nyílik:
- egyéni, állapotfelmérésre, tanácsadásra
- egyéni és csoportos szülésfelkészítésre,
- terhes meditációra,
- anya-magzat kommunikáció építésére.

A program a szülésre való felkészítésen túlmutatóan, segítséget nyújt:
- a születendő újszülött körül felmerülő kérdések megválaszolásában
- az újszülött megértésében,
- az újszülöttel való kommunikációban
- életvezetési kérdésekben a szülés után
- kisgyermekes családok problémáiban
- társintézmények, szakellátások ajánlásában
- szülés körüli intéznivalókban, tudnivalókban (juttatások, anyakönyveztetés,)
- különböző szerepek egyeztetésében (anya, feleség, nő, dolgozónő stb.)
- kapcsolati háló változásaiban (szülőtárs, szűkebb, távolabbi család)


Amennyiben felkeltette érdeklődését a "család születik programunk", kérem hívja:

Dr. C. Molnár Emma, ügyvezető igazgatót, a Nő Ezer Arca vezetőjét:
telefon: 06202269191

további információ: www.anoezerarca.hu, www.szulokhaza.hu
julcus
 
 


Nem, Judit. De imádjuk! Nem is olyan, mint egy védőnő, hanem mint a család barátja. Az utcán is szoktunk pár szót beszélgetni, ha összefutunk. Kép
mkatus
 
 


Sziasztok!
Először is Üdv Mindenkinek!
Mi dec. 22-én költöztünk Budaörsre. Jelenleg első babámmal 25 hetes terhes vagyok. Most jutottunk internet hozzáféréshez és örömmel találtam rá erre a topicra. Ma megyek először védőnőhöz itt, nagyon kíváncsian várom!

Nagyon szépek a babák, már amelyekről van kép!
további szép napot!

Sziasztok!
Zsuzsa
szusszi
Budaörs
 
 


Szia Zsuzsa!
Üdv itt...
csak nemrég próbáljuk "újraéleszteni" a topicotKép

KatiKép,
Zsóka is ilyen, mindig van egy-egy kedves szava, ha összefutunk... lehet, itt mindenki ilyen ari:?
Kati
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek!
Nemrég találtam rá erre a topikra, de csak most jutottam el addig, hogy a hat hetes babám mellett internetezni tudjak.

Jó lenne beszélgetni kismamákkal!

Ismeri valaki Márkus doktort? Milyen? Nekünk ő az orvosunk, de szeretnék informálódni egy kicsit. Aki ismeri, az írjon róla! Köszi!

Sziasztok!
Adrienn
vegzet
 
 


AdriennKép,
Üdv köztünk Neked isKép!
Írj pár szót a babádról..
Doki:
sajna én nem ismerem...
Mi Csorba doktornőhöz járunk, ő nagyon rendesKép

ZsuzsaKép,
és hova költöztetek?
Kati
Vendég
 


Kati,
Kösz az üdvözletet!
A babánk, Petike, 2005. 11. 30-án született 4100 gr., 59 cm. Nagy baba volt. Egy héttel hordtam túl. Õ az első babánk.
Tegnap voltam hat hetes kontrollon, mindent rendben talált a doki.
Most küzdünk meg majd a bürokráciával, gyed, anyasági, sbt, stb. Segíts! Mit érdemes tudni, így tapasztalatból.
Aranyos a nagy fiad! Szép neve van.

Szép napot mindenkinek!
Adrienn
vegzet
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Ki a védőnőd? Biztosan nagyon rendes volt. Általában jókat hallani róluk. Majd mesélj!

Sajnos én se ismerem Márkus dokit, mi Németh doktornőhöz járunk. Eddig meg vagyunk vele elégedve..

Adrienn! Mire vagy konkrétan kíváncsi? Nekem adott egy listát a védőnő, hogy milyen sorrendben mit hol kell intézni. Ti nem kaptatok? Nekünk nagy szerencsénk volt, mert mindent a munkahelyem intéz.. De ha kérdés merül fel szívesen segítek, hátha tudok valamiben..
mkatus
 
 


Mkatus,
Szia! Mi nem kaptunk listát a védőnőtől, de amugy nagyon rendes, egy szavam sem lehet.
A munkahelyemen a könyvelő, ugymond besegít, de van amit nekünk kell. Eddig rendben is van. Arra gondoltam, hogy esetleg olyasmi van e esetleg, ami akkor bukott ki, amikor intéztétek. Most tartunk ott, hogy a párom viszi majd a Magyar Államkincstárba leadni az igénylő lapokat.
Budaörsieknek hová kell menni. A munkahelyemen a könyvelő a Lövőház utcát említette. Kiderül.
Volt aki ismerőseink közül Németh doktornőt ajánlotta. Kiváncsi lennék tényleg, ki ismeri Márkus dokit, mert lehet, hogy orvost váltunk. Nem igazán szipatikus.

Jó hétvégét mindenkinek!
vegzet
 
 


Adrienn!

Ki a védőnőd?
Nálunk semmi gond nem volt a papokkal, mindent intézett a munkahely. A pici taj kártyáját meg kellett sürgetnünk, hogy a családi pótlékot, és az anyaságit minél hamarabb megkapjuk, de nem volt gond..
Ha nem szimpatikus a doki, nyugodtan váltsatok. Bár nem ismerem a Márkust, de ha nektek nem jó váltani kell, és kész...
Merre laktok?
mkatus
 
 


Mkatus!
Szia!

A kisfiamnak begyulladt a szeme, mint kiderült kötőhártya gyulladása lett. Tegnap kapott rá szemcseppet. Úgy tűnik, már jobb neki. Nem tudon, ez fájhatott e szegénykémnek annyir, vagy más baja volt, de tegnap az egész napot átordította. Olyan rossz, hogy nem tudom ilyenkor, mi a baja.

Julika a védőnőnk, mi a Kossuth u. járunk. Tényleg nagyon rendes.
A Fügefa utcában lakunk. Rossz, hogy a környéken egy kismama sincs, vagy csak én nem ismerek senkit. Azért néha jó lenne együtt sétáltatni a babákat.
Nem tudom lehetek e indiszkrét. Ha annak találod, ne válaszolj. Ti megkereszteltétek a babát?
vegzet
 
 


Szia!

Én is szívesen sétálgatnék más kismamákkal. Az időnkből kitelik. Kép Bár mostanában nagyon hideg van...

Keresztelőt nem tartottunk, mert én sem vagyok, és így nehézkes lenne, inkább névadót szeretnénk most tavasszal. A Polgármesteri Hivatalban már érdeklődtem, nagyon rendesek voltak, csak személyesen kell majd velük találkozni a részletek miatt.
Nem Hellernére gondolsz véletlenül? Mi hozzá járunk és egy angyal. Én nagyon megszerettem, borzasztó sokat segít.
Sajnálom a Picurt. Kép Azóta helyrejöttetek már? Alszik éjszaka? Vagy gyakran keltek hozzá?
Nem lehetünk olyan messze egymástól, mi a Patkó utcában lakunk..
mkatus
 
 


Szia!

Tényleg kitellik az időnkből a sétálgatás. A hideggel különösebb gondom nincs, a multkor is kivittem a gyerkőcöt sétálgatni, de most a szeme miatt nem megyünk. Egyébként a száraz hideg sokkal jobb, mint a nedves, párás idő.
Nem Hellerné a védőnőnk, hanem Kazup Barnáné Julika.
Mi korábban a Szivárvány utcában laktunk, onnan költöztünk. A Fügefa a Törökugrató környékén van. Lassan egy éve lesz februárban, hogy költöztünk.
Már jobb Petikének a szeme, de azért hét végéig még csepegtetek neki, mert még azért egy kis csipa elő-elő bukkan. Éjszaka etetni kelek fel. Kétszer eszik éjszaka.
A te Babád hogy van?
vegzet
 
 


Szia!

Már mi is szívesen költöznénk, csak sajna még a lakásra való nincs teljesen meg, de nem panaszkodhatunk, mert nagyon jól érezzük magunkat.
Azt a védőnőt nem ismerem, de biztos ő is nagyon aranyos.
Köszönöm, Máté remekül van. Nekünk nem volt gondunk vele idáig. Szerencsére. Az éjszakákat általában átalussza, ma is 9-től fél 8-ig aludt. Párszor elő szokott még fordulni, hogy felkel egyszer, de nem vészes, elég könnyen visszaalszik. Kép Igaz, erre már neveljük egy is jó ideje, de úgy néz ki sikeresen.
Ti keresztelőt terveztek majd?
mkatus
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Szia!

Kérdezhetném, hogyan nevelitek arra a kisfiút, hogy átaludja az éjszakát? Petike első perctől kezdve evett éjszaka, volt hogy háromszor is. Most ha éjfél tájban eszik, akkor egyszer kelek, és a reggel az hat körül kezdődik nálunk.
Mondjuk én este csak egy kis tompa fényt hagyok, hogy rá tudjak nézni, ha esetleg nyüszög, meg azért is, hogy esetleg ne féljen ha felébred. Én szeretném ha lenne keresztelő. Valaki olyat mondott, hogy a katólikus pap majd nem akarja megkeresztelni, ha mi nem vagyunk összeházasodva. Erre lettem volna igazából kiváncsi. A keresztelőt tavasszal szeretnénk, mivel most még pici is, meg hideg is van.
Olyat kérdeznék, hogy neked milyen védekezési formát javasolt a nőgyógyászod szülés után? Nekem említette a spirált, de attól igazából idegenkedem kicsit, illetve a fogamzásgátlót, amit szoptatás alatt is lehet szedni. E mellett döntöttem, fel is ítra, szorgalmasan kiváltottam. Tudni kell, hogy én életemben nem szedtem bogyót, így most találkoztam ezzel először. Az utasítását elolvasva úgy döntöttem, hogy nem fogom szedni. Rengeteg sok mellékhatása van. Azt pedig ugye nem tudni, hogy kinek a szervezetére hogyan hat, illetve a szervezeted, hogyan reagál rá. Most ezen agyalok.
A Baba most alszik. Szép az idő, vinném sétánlni, de nem merem, mert ma van az első olyan nap, hogy már nem csipás a kis szeme. Várok a sétával hét végéig.

Olvastam a Nők Lapjában egy cikket. Teljesen ledöbbentett. Nem bírom agyilag felfogni, hogy egy anya hogyan képes bántalmazni a csecsemőjét, de ráadásul úgy, hogy az borda törést szenved. Tegnap olvastam, de máig nem tudok napirendre térni. Olvastad? Érdemes elolvasni.
Tegnap este főztem jó sokat, így ma szinte semmit nem kell csinálnom, foglalkozhatok a gyermekemmel.
Ti mokor voltatok sétálni?
Jó sokat írtam.
Vigyázzatok magatokra!
vegzet
 
 


Alvás: első itthoni éjszakákon még gyakran ébredt, kb 1-2 óránként, akkor nálunk is csak pici fény volt, annyi, hogy én lássak, de őt ne keltsem fel. Aztán ha letettem, akkor leoltottam a villanyt, de ekkor már félálomba volt. Viszont 11 napos kora óta 6 órát minimum alszik egyfolytában. Kivéve akkor, ha felborítja valami a napirendjét, pl ha nagyszülőknél vagyunk.. Én igazából arra figyeltem, hogy napközben ne aludjon 2-3 óránál többet. Ha mégis akkor éjszaka isszuk meg a levét.. És éjszaka nálunk is csak etetés van szótlanul.. Hogy megszokja..
Ja és nem vettük fel se nappal, se éjszaka, ha csak nyöszörgött. Persze napközben odamegyünk hozzá, most már játszunk, beszélgetünk, de éjszaka csak akkor veszem fel, ha sír. De még most is szinte csak a szopi tudja megnyugtatni.

Tőlem kérdezte, hogy mivel akarunk védekezni, de én nem akartam gyógyszert, mert anno szedtem, és eléggé bezavart, így azt inkább kihagyom. De mondtam neki, hogy óvszer, és ebben is maradtunk..

A cikket még nem olvastam, de sejtem miről lehet szó. A tv-ben volt hasonló..

Én délelőtt szoktam főzni, addig a pici velem van, így ő se panaszkodik, hogy egyedül hagyom..

2-3 óra körül szoktunk kimenni, akkor 1,5-2 órát is kinnt vagyunk..Persze, sokszor előfordul, hogy borul az időpont, de nagyjából igyekszem betartani..

Az nlc-n is van egy budaörsi fórum. Ha gondolod csatlakozz. Még csak 2-en vagyunk..
mkatus
 
 


Szia!

Ami az alvást illeti, én is valami hasonlót követek. Petike is aludt hat órát , de a védőnő azt mondta, hogy három óránként ébresszem etetni, és azóta ez így beállt. Vagyis három óránként szinte magától ébred. Most azt vettem észre, hogy nappal elég ha négy óránként eszik, de éjszaka még nem.

Most a nagy hidegben nem mentünk ki. Várom, hogy enyhüljön.

Köszi a meghívást az nlc-re, majd benézek.

Szép napot!
vegzet
 
 


Szia!

Most próbáltam benézni az nlc-n a budaörsi fórumra, de sajnos nem sikerült megtalálnom.
Kérnék egy kis eligazítást!
Köszi!
vegzet
 
 


Éjszaka is ébreszted? Akkor ezért nem alszik.. Éjszaka szerintem nem ébreszd fel, mert akkor soha nem fogja átaludni az éjszakát.. Nekem a kórházi védőnő is azt mosnta, hogy minimum 4 óránként etetni kell, de éjszaka nem. Akkor hagyni kell.. Csak így tudod kitolni, hogy egyre többet aludjon éjszaka. Estleg meg lehet próbálni, hogy mondjuk legalább 3 óránként eteted, hogy ne keverje össze a nappalt az éjszakával.

Itt az nlc-s link:

http://www.nlc.hu/forumkifejt.php?forumid=76703

Szia!
mkatus
 
 


Sziasztok!
Én is átnéztem (ha nem gond) az nlc-s fórumra, de azért ide is írok, mert már ráérekKépKépKép
Vizsgaidőszakom volt, így egész nap görnyedtem a könyvek fölött (már amikor a gyerekek hagyták), és a netre nem jutott időmKép, de MOST MÁR ITT VAGYOKKépKépKép!!!

Én is szivesen csatlakoznék közös sétához, ha bevesztek... már erre is több időm vanKép! Igaz zimankó is volt, de a tanulás miatt csak rövid időkre mentem le (ha valami nagyon kellett közértből vagy gyógyszertárból).

Kati
Vendég
 


KatiKép,
nem emlékszem, írtad, hogy melyik házban laksz?
Mi a 13-ban...
Biztos láttuk már egymást, csak nem tudtunk rólaKép!

Hétfőn kellene vinnem Kornélt csípő-kontrollra, és a BCG-s listára is felvettek, mert teljesen negatív lett szegénykémnek, így plusz egy szurit kapKépKépKép.
Na, jó éjt mindenkinek
Vendég
 


Szia, Kati! Kép

Én is mindkét fórumot olvasom. Kép
Mi a 3-ban lakunk. Kép Szegény Kornél, sajnálom. Kép Biztos nektek is elegetek van már a sok szuriból. Kép
Ne viccelj már! Nagyon örülünk neki, ha csatlakozol hozzánk az nlc-re! Kép
mkatus
 
 


Sziasztok!

Nem ébresztem éjszaka Petit, hanem ébred ő magától enni. Vagyis "forgolódik" az ágyábanés akkor etetem. Ha nem veszem ki, akkor ébred és sír. Így pedig meg tudom etetni álmában. Miután evett, visszateszem a kiságyába. Ez van kétszer egy éjszaka, utánna pedig ott a reggel.
Egész héten nem is mentünk sétálni, csak szellőztettem. Nagyon hideg volt. Lehet, hogy ma kiteszem az udvarra. Valahogy én vagyok a fáradt, nem is tudom. Lehet, hogy az idő miatt. Olyan jó, hogy erre az időre sok mindent rá lehet fogni.
Benéztem az nlc-re, de csak ma jutottam odáig, hogy írjak, zsúfolt volt a hétvége.

Teljesen bele voltam betegedve, mert csütörtökön kezdtem észre venni, hogy a gyerek óránként enne, és gyanús lett. Éreztem, hogy puhább a mellem mint korábban, de nem gondoltam semmire. Egyik etetés során cumisüvegből etettem meg, abból a tejcsiből kapott amit fagyasztottam (nem sok van sajnos), és én pedig lefejtem a mellem. Meg is lepődtem, amikor a fejés során alig jött tej. Azért volt éhes a gyerek óránként. Kibírni kibírta az egy-egy órákat, mert gondolom belefáradt a szopásba.
Beszéltem a védőnővel, aki azt javasolta, hogy igyak dupla annyi folyadékot mint eddig, meg egyek többet. Mondtam, hogy az evés az megvan, de három liternél nehezen tudok már többet meginni, mondta igyak négyet. Már a torkomban állt a sok folyadék, leves, tea és víz formájában. Hatása nem sok volt sajnos. Végül a párom hugától kaptam homeopátiás tejtermelő golyócskákap, attól jobb lett.
Tapasztaltatok olyat, hogy kezd elapadni a tej.
Teljesen betege lettem, hogy nem tudom szoptatni a kicsi gyermeket.

Hogy telt a hétvégétek?

Nemesek,
hogy sikerültek a vizsgák? Mit tanulsz?

Szép napot mindenkinek!
vegzet
 
 


Szia!

Persze, hogy előfordult szopis probléma. Nem lehet, hogy fejlődési ugrásban van a pici? Ilyenkor a védőnők azt javasolják, amiket te is írtál. De nekem az jött be, hogy ilyenkor rászántam egy napot, ágyba bújtam a picivel, és akárhányszor nyekkent egyet mellre tettem. Akár fél óránként. Megfájdulni nem fog a hasa, ha ugyanarra a cicire fogod visszatenni, amin előzőleg is volt. Ezt egyébként egy szoptatási tanácsadó javasolta. Mert ez adja az ingert az agynak, hogy több tejet kell termelnie.. A bogyók, teák segítenek persze, de a baba a legnagyobb segítség. Kép

Nekem ilyen november közepén volt. Majdnem teljesen elment a tejem, ezt kipróbáltam, és azóta van elég. SZóval ha csak a védőnőre hallgatok, már egyáltalán nem tudnék szoptatni. Kép

Sok sikert!
mkatus
 
 


Szia!

Köszönöm a tanácsot!
Lehet, hogy igazad van, és most van fejlődési ugrásban. Ezt gyanítottam én is, mivel pár napja nincs széklete. Olvastam, hogy az anyatej nem tartalmaz ballasztanyagokat és ez által teljesen fel tud szívódni. Aztán persze egy kis hőmérőzés segít, ha látom, hogy nagyon kellene neki. Ti ezzel hogy álltok? Amikor először felmerült ez a probléma kérdeztem az orvost. Na az azt mondta, hogy nem baj, ne törödjek vele, majd lesz a harmadik, negyedik napon, ha akkor sem, akkor adjak neki egy glicerines kúpot. De a hőmérőzés jónak tűnik egyenlőre.
Ti mekkorák vagytok? Petike az hízik, már 6200 gr. Eleinte aggasztott, meg a védőnő is sápítozott hogy úristen, de beszéltem azzal a kismamával akivel együtt szültünk, csak az ő babája öt nappal később jött a világra 3500 gr körül volt a súlya, és ők tartottak 5500 gr-nál, amikor mi 6000gr-nál, kivonva a súlykülönbséget ugyanott tartunk mi is.

Máté már a hasára fordúl? Mikor kezdte.

Sikerült rámennem az nlc-re, de végül mennem kellett főzni, így ott nem írtam még.

Láttam Nemesek is volt abban a fórumban. Beszéljük meg szerintem, mi a véleményetek, hogy akkor melyik fórumon beszélgessünk, mert úgy a jó, ha minnél többen vagyunk. ?!
vegzet
 
 


AdriennKép,
a tej-apadással kapcsolatban én is azt tudom csak tanácsolni, mint Mkatus... minél többször tedd mellre, nem baj, ha úgy érzed, nincs benne semmi... őt akkor is meg fogja nyugtatni, hiszen nem várod meg, hogy nagyon éhes legyen, így talán nem fog kiakadni, ha nem jön a várt mennyiségKép!!!

Én a Pszf-re járok, távoktatáson, így nem vesz el sok időt a suliba járás, csak a vizsgaidőszakokban szoktam kapkodni egy kissé, de eddig alakul a dolog... sikerülgetnek a vizsgákKépKépKép!

A kakival kapcsolatban nem sok okosat tudok mondani... az én fiam napjában 3-4x tuti összesz@rja magátKép!
Kati
Vendég
 


Ja, és gratulálok Petinek a két hónaphoz...
Direkt a kedvedért előszedtem a kiskönyvet, és láss csodát: Kornél 2 hónaposan 6100 gr volt... 3100-el született. Ja, és sosem mondta a védőnő és a doki sem, hogy kövér lenne (mert nem is azKép), mivel csak anyatejet kapott, kap még mindig...
Peti mennyivel született?
Vendég
 


MkatusKép,
Máté már tud forogni? Vagy elértettem valamit???
Kornél olyan lusti, egész kitekeredik, de meg nem fordulna az tuti...
Pedig idősebb, mint Máté, nem???

Én is meg vagyok zavarodva, most hova írjakKép???
Kati
Vendég
 


Máté nem hízik ilyen ütemben, még csak 5800 g volt múlt hét pénteken. Pedig 4,5 hós. De én ezen már nem agyalok. Annyit eszik amennyi kell neki.
Vegzet: mennyit hízik hetente? Ha van elég nedves pelusa, akkor nincs okod aggódni. Kép
Karácsonykor hasról a hátára fordult, de ez csak ritkán fordul elő mostanában...
Én az nlc-n hamarabb fennt vagyok, emrt más fórumokba is szoktam irogatni. Így inkább arra szavazok, de ide is benézek..
Nálunk is egy nap 2-3-szor biztos van széklete.
mkatus
 
 


Sziasztok!

Még nem írtam Nektek (új vagyok Kép ) és szeretnék tanácsot kérni Tőletek. Ismeri valaki Tóth Ildikó gyerekorvost? Mi Biatorbágyon lakunk és szeretnék egy lelkiismeretes homeopata gyerekorvost találni a közelben. A neten őt találtam és kíváncsi vagyok hol, mikor, mennyiért rendel. Leadhatom-e nála a gyerekek kártyáit és hogy kijön-e Biatorbágyra is ha kell.

köszi
Mincso

Kép

Kép
Kép
mincso
 
 


Sziasztok!!
Nem tud valaki egy takarítónőt ajánlani???
S.O.S!!!
lehner
 
 


Sziasztok!

Lehner Kép: Anyukámat ajánlom Kép, Rácz Árpádné: 30/271-6719

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Nagyon köszönöm!!! Fel hívom!
Orsi
lehner
 
 


Sziasztok!
Nem ismeritek veletlen az Ifjusagi Park mellett levo Kerekerso ovit? Ha jol ertem alapitvanyi (bar a honlapjukon nem szerepel erre utalas :shock: ). Ha van infotok rola, legyszi osszatok meg velem. (milyen, mennyibe kerul stb.)
Koszi!

Norka
norkini
 
 


Sziasztok :wink:

Ne haragudjatok,hogy bepofátlankodok hozzátok,bár nem budaörsi vagyok,de itt keresnék HOMEOPATA gyermekorvost.Törökbálinton lakunk,de ott sajnos nincs,ezért gondoltam,hogy esetleg ti tudtok segíteni.
Ha valaki ismer ilyet,és nyugodt szívvel ajánlja,akkor légyszi írjon mailt,a:
nanda77@citromail.hu -ra.
Előre is köszi,
Nanda
nanda
 
 


Sziasztok Budaörsi Anyukák.
Most találtam rá erre az oldalra, de nem találok Budaörsieket, pedig én törzsgyökeres vagyok. Melyik topikban beszélgettek?
Köszi, aki szán rám két percet.
Kriszta :lol:
delfinke78
 
 


Na én is jelentkezem ide, hátha még valaki bekukkant ebbe a topicocskába! A Munkácsy utcában tengetjük napjainkat, a kisfiam 2 éves múlt. Ha van kedve valakinek, írjon bátran!

Pusz: Athiz
Vendég
 


Sziasztok!

Megnyílt a biatorbágyi GEKKO. Szeretettel vár minden 0 és 12 év közötti – játszani és játszva fejlődni akaró –gyermeket a GEKKO Képességfejlesztő Játszóházak Országos Hálózatának új tagja a GEKKO Biatorbágy.

Címünk: Biatorbágy, Nagy u. 56. Tel.: (06-23) 319-252, (06-30) 261-7276, biatorbagy@gekkonet.hu

Nézzétek meg a központi honlapot, érdemes: www.gekkonet.hu

Üdvözlettel:
Timár Julianna
jtimar
 
 


Sziasztok!

Én most csatlakoztam...
Most várom az első kisbabámat 17 hetes terhes vagyok. Érdekelne, hogy hova lehet Budaörsön terhestornára járni.
Ha van ilyen jellegű információtok, kérlek írjatok.
Köszönöm: Réka
rebarbara
 
 


Szia Réka!

Azt hiszem, hogy a közösségi házban tartanak ilyet, de ha felhívod a Kossuth utcai rendelő védőnőit, akkor ott biztosan megmondják neked szívesen, illetve a gyerekorvosi rendelő várójában, ahol a terhesgondozás is van, ott ki volt írva ez az info. Szerintem még mindig ott lehet megtudni.

Merre laksz? Gratulálok a babához!
Vendég
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék, most, hogy éledni látszik a topik.

Én a 36. hétben járok, a második lurkómat várom. A kútvölgyiben fogok szülni.

Rebarbara!

Te hol fogsz szülni?


Athiz!

Gratula a kisfiadhoz, nagyon helyes gyerkőc! Még otthon vagy vele vagy már dolgozol+bölcsi?

Ildi
ildi35
 
 


Ildi, itthon tengetjük napjainkat bébikémmel. Sajnos nekünk még nem jön a második baba, pedig nagyon szeretném.
Merre laktok? Ha már 36. héten vagy, akkor megkezdődött a visszaszámlálás. Az első gyermeked hogy viseli? Várja már a kistesót? A Kútvölgyi szülészetéről jókat hallottam, mondjuk én inkább a Szent Imrét választanám másodszorra, Szili is ott született, nagyon tuti a szülészete! Fiad vagy lányod lesz?

Bocs a sok kérdésért :oops:


Athiz
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: